PDA

Επιστροφή στο Forum : (Ζ4 vs S2000) X2


sheriff
25-07-05, 01:39
επιστροφη απο κερατεα εχοντας την εξης διαπιστωση.το αυτοκινητο πεταει
πως βγηκε η εξης διαπιστωση?απλα την προηγουμενη βδομαδα ανοιξα με χοντα που φοραει(scoop,φιλτρο,πεταλουδα,εγκεφαλο,χταποδι,δισ κοπλατο,ελαφρωμενο βολαν) και ημουν 3-4 κενα πισω σε δυο συνεχομενες κοντρες,σημερα οχι μονο μαζεψα την διαφορα αλλα του εκανα και 3 αυτοκινητα μπροστα.συμπερασμα το αυτοκινητο πηρε 1 κολωνα απο το προγραμμα.ανοιγμα 2ον.απο την δεξια λωριδα που ειναι αληθεια οτι ειναι πιο γλιστερη επιασα κοφτη σε 1η(δυσκολο να την προλαβεις σε τετοιο δρομο) και 3η,αποτελεσμα εγω μπροστα ενα αυτοκινητο

vasilis-E36
25-07-05, 01:48
Mπραβο ρε φιλε...το χοντακι ειναι καλος αντιπαλος.

Μαμα Ζ4 3,0 με το χοντα μαμα κ αυτο πως καθονται?

kostas*
25-07-05, 08:52
Mπραβο ρε φιλε...το χοντακι ειναι καλος αντιπαλος.

Μαμα Ζ4 3,0 με το χοντα μαμα κ αυτο πως καθονται?

Μενει πισω το Χοντα με 3 καροτσες περιπου στο 400, ετσι εχω παρατηρησει εγω τουλαχιστον με δυο διαφορετικα που εχω βαλει.

sheriff
25-07-05, 14:14
Mπραβο ρε φιλε...το χοντακι ειναι καλος αντιπαλος.

Μαμα Ζ4 3,0 με το χοντα μαμα κ αυτο πως καθονται?


κοιτα να δεις φιλε,στην κερατεα που ειναι το μετρο συγκρισης και ειναι 1300 μετρα τα χοντα μενουν πισω περιπου 2-3 αυτοκινητα,με οδηγο γατα που ξερει να το ξεκιναει κλπ αλλιως η κολωνιτσα ειναι δεδομενη(5-6 αυτοκινητα) ;)

Strax
25-07-05, 14:31
Από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι έβαλες πρόγραμμα. Ισχύει? Για δώσε καμμιά έξτρα πληροφορία (που, πόσο, τι σου υποσχέθηκαν κλπ).

sheriff
26-07-05, 00:34
φιλε στρατο οντως εβαλα προγραμμα.πηγα συστημενος στο central service στο περιστερι και αν και δεν τον γνωριζα καθολου μου κερδισε την εμπιστοσυνη γιατι φανηκε πως εχει αρκετες γνωσεις για bmw.αν και δεν ειχε φτιαξει z4 smg (παιζει ρολο)κατι που με προβληματισε στην αρχη,αποφασισα να το κανω.εβγαλα τον εγκεφαλο στο σπιτι και του πηγα μονο τον εγκεφαλο.εβγαλε το τσιπακι,διαβασε την χαρτογραφηση και την εστειλε με mail στην γερμανια(και να μην εγιναν ετσι τελικα δεν με πειραζει)ηρθε απαντηση οτι παιρνει αναβαθμιση και προχωρησαμε.σε 2 μερες ηταν ετοιμος.τοποθετηση στο σπιτι και αισθητη διαφορα απο τα πρωτα χιλιομετρα.+300 στροφες ο κοφτης ητοι 7000,και σιγουρα για τελικη απαντηση για το ποσο κερδισε το αυτοκινητο ηταν η χτεσινη κοντρα στην κερατεα.ο μαστορας μου ειπε οτι σε 330 εδωσε 17αλογα και 2,5 κιλα,σιγουρα δεν εχω αυταπατες οτι κερδισε τοσα αλλα και να κερδισα μια κολωνα 6 αυτοκινητα στα 1300 μετρα δεν ειναι και λιγο.συνολο 900€

kostas*
27-07-05, 10:25
φιλε στρατο οντως εβαλα προγραμμα.πηγα συστημενος στο central service στο περιστερι και αν και δεν τον γνωριζα καθολου μου κερδισε την εμπιστοσυνη γιατι φανηκε πως εχει αρκετες γνωσεις για bmw.αν και δεν ειχε φτιαξει z4 smg (παιζει ρολο)κατι που με προβληματισε στην αρχη,αποφασισα να το κανω.εβγαλα τον εγκεφαλο στο σπιτι και του πηγα μονο τον εγκεφαλο.εβγαλε το τσιπακι,διαβασε την χαρτογραφηση και την εστειλε με mail στην γερμανια(και να μην εγιναν ετσι τελικα δεν με πειραζει)ηρθε απαντηση οτι παιρνει αναβαθμιση και προχωρησαμε.σε 2 μερες ηταν ετοιμος.τοποθετηση στο σπιτι και αισθητη διαφορα απο τα πρωτα χιλιομετρα.+300 στροφες ο κοφτης ητοι 7000,και σιγουρα για τελικη απαντηση για το ποσο κερδισε το αυτοκινητο ηταν η χτεσινη κοντρα στην κερατεα.ο μαστορας μου ειπε οτι σε 330 εδωσε 17αλογα και 2,5 κιλα,σιγουρα δεν εχω αυταπατες οτι κερδισε τοσα αλλα και να κερδισα μια κολωνα 6 αυτοκινητα στα 1300 μετρα δεν ειναι και λιγο.συνολο 900€
Να μην εχεις αυταπατες. Αν οντως κερδισες 6 καροτσες με την αναβαθμιση, τοτε τοσα περιπου αλογα πηρες

vasilis-E36
27-07-05, 17:06
E ναι δεν ειναι και απιθανο,ειναι ενα καινουργιο αμαξι 3,000 κυβικα με ολα τα περιοριστικα στο προγραμμα(ρυποι,θορυβος) που επιβαλει η Ε.Ε. οποτε....

taz
29-07-05, 18:22
Τα δύο αμάξια (απείραχτα) δεν απέχουν σε επιδόδεις τόσο, όσο ανέφεραν οι φίλοι πιό πρίν, δηλαδή 5-6 αμάξια υπέρ του Ζ4. Ας μήν ξεχνάμε ότι υπάρχει και μία σεβαστή διαφορά κυβικών όπως και ροπής. Πρόσφατα σε εκκίνηση που είχα με SMG Ζ4 3.0 έφυγα μπροστά δύο αμάξια και η διαφορά έμεινε έτσι μέχρι τα 180. Παλιότερα με manual 3.0 από εκκίνηση ήμουν περίπου μισό αμάξι μπροστά και από ρεπρίζ ήταν το Ζ4 ένα αμάξι μπροστά χωρίς να ανοίγουν οι διαφορές που είχαμε. Πολύ καλό αμάξι, δεν το έχω δεί δυστυχώς σε στροφές πως μπαίνει, όσα έχω πετύχει προς Σαρωνίδα που κατεβαίνω δεν είχαν όρεξη για παιχνίδια.

sheriff
29-07-05, 19:57
Τα δύο αμάξια (απείραχτα) δεν απέχουν σε επιδόδεις τόσο, όσο ανέφεραν οι φίλοι πιό πρίν, δηλαδή 5-6 αμάξια υπέρ του Ζ4. Ας μήν ξεχνάμε ότι υπάρχει και μία σεβαστή διαφορά κυβικών όπως και ροπής. Πρόσφατα σε εκκίνηση που είχα με SMG Ζ4 3.0 έφυγα μπροστά δύο αμάξια και η διαφορά έμεινε έτσι μέχρι τα 180. Παλιότερα με manual 3.0 από εκκίνηση ήμουν περίπου μισό αμάξι μπροστά και από ρεπρίζ ήταν το Ζ4 ένα αμάξι μπροστά χωρίς να ανοίγουν οι διαφορές που είχαμε. Πολύ καλό αμάξι, δεν το έχω δεί δυστυχώς σε στροφές πως μπαίνει, όσα έχω πετύχει προς Σαρωνίδα που κατεβαίνω δεν είχαν όρεξη για παιχνίδια.


αν προσεξες ειπα 2-3 αυτοκινητα στα 1300 μετρα οπου τα αυτοκινητα εχουν 210+χλμ και οδηγο γατα!οσον αφορα το smg θελει πολυ προπονηση για να μαθεις να το ξεκινας.δεν πατας μονο γκαζι και ολα τα αλλα τα κανει μονο του οπως πολλοι νομιζουν

Fanatic
29-07-05, 20:05
Τα δύο αμάξια (απείραχτα) δεν απέχουν σε επιδόδεις τόσο, όσο ανέφεραν οι φίλοι πιό πρίν, δηλαδή 5-6 αμάξια υπέρ του Ζ4. Ας μήν ξεχνάμε ότι υπάρχει και μία σεβαστή διαφορά κυβικών όπως και ροπής. Πρόσφατα σε εκκίνηση που είχα με SMG Ζ4 3.0 έφυγα μπροστά δύο αμάξια και η διαφορά έμεινε έτσι μέχρι τα 180. Παλιότερα με manual 3.0 από εκκίνηση ήμουν περίπου μισό αμάξι μπροστά και από ρεπρίζ ήταν το Ζ4 ένα αμάξι μπροστά χωρίς να ανοίγουν οι διαφορές που είχαμε. Πολύ καλό αμάξι, δεν το έχω δεί δυστυχώς σε στροφές πως μπαίνει, όσα έχω πετύχει προς Σαρωνίδα που κατεβαίνω δεν είχαν όρεξη για παιχνίδια.


Παλιοτερα ειχες γραψει οτι σε ανοιγμα εχεις ριξει και σε Μ3 Ε36 3λιτρο(και τελικα σε ανοιγμα απο ατομο του club αποδειχθηκε η πραγματικη διαφορα) οποτε επετρεψε μου να κραταω μια επιφυλλαξη στα λεγομενα σου για το Ζ4

Φιλικα παντα :cheers: