PDA

Επιστροφή στο Forum : Olympic Games


teo_trikala
06-08-04, 18:57
οπως ολοι ξερουμε σε λιγο αρχιζουν οι ολημπιακοι αγωνες τι εχετε σχεδιασει να κανετε εκεινες τις μερες θα πατε σε κανενα αγωνισμα οι θα τους δειτε απο την τηλεοραση :confused: :D

Z3 Fat Bastard
07-08-04, 08:30
Αγαπητε Nightwalker,

Εδω και πολλα χρονια επιστρεφω απο τις διακοπες μου το αργοτερο 10 Αυγουστου ωστε να ειμαι Αθηνα την εποχη που αδειαζει.....

Δυστυχως φετος βαλανε τους βρωμο Ολυμπιακους τελος Αυγουστου καταστρεφοντας το προγραμμα μου.

Οποτε Φευγω απο 13 εως 22 για να μην ειμαι στο χαμο !!!
Αγωνες απο τηλεοραση.

5 και σημερα μεινανε.

Z3 Fat Bastard
07-08-04, 11:36
Avog το εχεις χασει τελειως ???

Σου ειπα να μην καθεσαι στον ηλιο, θα εχεις θεματα.....

Αντε και περαστικα !!

teo_trikala
07-08-04, 18:28
αυτο τι σχεση εχει με το τι θα κανεις στους ολημπιακους αγωνες??? :confused: αλλα μου εφτιαξες το κεφι :p εισαι μεγαλος avog :D

stef
09-08-04, 00:26
Λέω να πάω σε κανα γυναικείο beach volley..... :) :rolleyes: ;)

aVog
09-08-04, 09:25
Avog το εχεις χασει τελειως ???

Σου ειπα να μην καθεσαι στον ηλιο, θα εχεις θεματα.....

Αντε και περαστικα !!

Τι εννοείς Ζ3 fat bastard αγόρι μου, γιατι με παρατηρεις με αυτό τον τρόπο, μήπως έχεις κάτι μαζι μου, μήπως με έχεις βάλει στο μάτι!!! :mad:

Z3 Fat Bastard
09-08-04, 09:41
Ρε Avog, τι εγινε το post σου και εξαφανιστηκε ??? Μα τι κανουν αυτοι οι admin πια ???

Βεβαια τα εχω μαζι σου !!!! Ολο γκρινιαζεις και αυτο ειναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ δουλεια !

Για αυτο θα αναμετρηθουμε σε Ολυμπιακα Αθληματα γιατι δεν χωρανε ΔΥΟ γκρινιαρηδες σε ενα site !!!
Επιλεγω σας αθληματα μαχης α) την ξιφασκια και β) baseball ;)

aVog
09-08-04, 09:48
Ρε Avog, τι εγινε το post σου και εξαφανιστηκε ??? Μα τι κανουν αυτοι οι admin πια ???

Βεβαια τα εχω μαζι σου !!!! Ολο γκρινιαζεις και αυτο ειναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ δουλεια !

Για αυτο θα αναμετρηθουμε σε Ολυμπιακα Αθληματα γιατι δεν χωρανε ΔΥΟ γκρινιαρηδες σε ενα site !!!
Επιλεγω σας αθληματα μαχης α) την ξιφασκια και β) baseball ;)

Εγω λέω εκτος απο τα παραπάνω αθλήματα να αναμετρηθούμαι και στην συνγχρονισμένη κολύμβηση που κάνω απο μικρός καθώς και στους κρίκους τέλος θα πρότινα και μια κόντρα στο EATING, έχω την αίσθηση οτι είσαι πολλές καρότσες πίσο μου... :p

Z3 Fat Bastard
09-08-04, 10:03
θα πρότινα και μια κόντρα στο EATING, έχω την αίσθηση οτι είσαι πολλές καρότσες πίσο μου... :p

Τωρα τι να πω και τι να κανω ......

Πιστευω οτι το avatar μου καθως και το ονομα μου τα λεει ολα.....
Ειπαμε να μας περνατε στο δρομο Κε Avog αλλα ΟΧΙ και στο τραπεζι ... :rolleyes:

Strax
09-08-04, 10:55
Εγώ θέλω να υπερασπιστώ την τιμή των ταπεινών admins! Όπως θα παρατηρήσει κανείς το μήνυμα στο οποίο αναφέρεται ο Z3 Fat Bastard έχει σβηστεί από τον Avog! Οι admins απλά παρακολουθούν σαν τρία μικρά Zeppelin και επεμβαίνουν όπου χρειάζεται! Ας πούμε αν το ζητάει ο λαός μπορούμε να επαναφέρουμε το "σβησμένο" κείμενο. Up, up and away! :cool:

aVog
09-08-04, 11:53
Εγώ θέλω να υπερασπιστώ την τιμή των ταπεινών admins! Όπως θα παρατηρήσει κανείς το μήνυμα στο οποίο αναφέρεται ο Z3 Fat Bastard έχει σβηστεί από τον Avog! Οι admins απλά παρακολουθούν σαν τρία μικρά Zeppelin και επεμβαίνουν όπου χρειάζεται! Ας πούμε αν το ζητάει ο λαός μπορούμε να επαναφέρουμε το "σβησμένο" κείμενο. Up, up and away! :cool:
Βάσει του νόμου 2121-'93 περι πνεθματικής ιδιοκτησίας απαγορέυεται η αναπαραγωγή, αναδημοσίευση ανα ποσταρισμός μέρους η ολόκληρου του κειμένου με οποιοδήποτε τρόπο ηλεκρτονικό η μη.
Το ΝΟΥ σας admins ειμαι ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣΣΣΣΣ :eek:

Z3 Fat Bastard
09-08-04, 12:03
Αγαπητοι Κυριοι,

ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥΤΟΥΝΟΥ ΤΟΥ THREAD ΣΤΟ FORUM "ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΣΤΕΙΑ"

Εχουμε το καλυτερο αστειο:
Ο Avog ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣ με Ζ4 και Χ5 !!!! :D

Εντωμεταξυ παιρνω και ενα τηλεφωνο στο φιλο μου δημιοσογραφο στο Ριζοσπαστη να βγαλει πρωτοσελιδο.....

Strax
09-08-04, 12:12
Το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται! Όλο το νομικό τμήμα δουλεύει πυρετωδώς μέρα νύχτα για να αντιμετωπίσει τις απειλές του Avog. Επίσης, ζητείται η επιστράτευση σώματος ασφαλείας για να αντιμετωπίσει τυχόν κινητοποιήσεις, διαδηλώσεις και προβοκάτσια του Avog. Γκλομπς, ασπίδες, κράνοι, καδρόνια με το λογότυπο του κλαμπ παρέχονται δωρεάν. Ρε Avog, εχείς καθυστερήσει πολύ τα καδρόνια με το λογότυπο του κλαμπ και δεν νομίζω να θες να σε βαράμε με "απλά" καδρόνια!! :eek:

M5-Matzos
09-08-04, 12:21
Λέω να πάω σε κανα γυναικείο beach volley..... :) :rolleyes: ;)

Kι εγώ μέσα είμαι !!!!!

aVog
09-08-04, 12:32
Στραξ αγαπιτε είστε χαρακτηριστικό παράδειγμα εκμετάλευσης εξαισίας και εν γένει :eek: μαστοπίας :eek:, εγω απλά σας ζήτησα συμφώνα με τον νόμο να μην καταπατήσεται τα δικαιόματα μου :mad: και εσείς αμέσως καλέσαται τους φίλους σας τους πλούσιους δικηγόρους με το mercede γιατι είναι αναποσπαστο κομματι το ΒΕΝΖ και ο δικηγόρος για να με κατατροπόσουν.
Έχετε ξαναλέω το νου σας και μην προσπαθησεται να μας φυμόσεται γιατι ως γνωστών η πραγματικη δυναμη δεν συμπιέζεται!!!!.
ΑΑΑ και κάτι άλλο, αγαπιτέ στραξ δεν είναι πρεπον να μου στέλνεις PM για να συζητήσουμαι το οικονομικό που θα με κάνει να σοπάσω!!! :eek:

Strax
09-08-04, 12:39
εσείς αμέσως καλέσαται τους φίλους σας τους πλούσιους δικηγόρους με το mercede γιατι είναι αναποσπαστο κομματι το ΒΕΝΖ και ο δικηγόρος για να με κατατροπόσουν.
Έχετε ξαναλέω το νου σας και μην προσπαθησεται να μας φυμόσεται γιατι ως γνωστών η πραγματικη δυναμη δεν συμπιέζεται!!!!

Πως κατάφερες πάλι να το γυρίσεις και να τα χώσεις στη Benz μόνο εσύ ξέρεις!

ΑΑΑ και κάτι άλλο, αγαπιτέ στραξ δεν είναι πρεπον να μου στέλνεις PM για να συζητήσουμαι το οικονομικό που θα με κάνει να σοπάσω!!! :eek:

Το ήξερα ότι έπρεπε να δώσω παραπάνω :o

Z3 Fat Bastard
09-08-04, 12:55
Ενα ξερω :

Αν υπηρχε Ολυμπιακο αθλημα για το ποσο γρηγορα μπορει καποιος να αλλαξει το θεμα σε ενα thread και απο το Α να μιλαει για κατι ασχετο (Β), τοτε θα ημασταν ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ !!!!

Απορια : Μηπως αυτο λεγεται και μαλ......κια ? :confused: ?

laMePOWER
09-08-04, 15:00
"Εδω και πολλα χρονια επιστρεφω απο τις διακοπες μου το αργοτερο 10 Αυγουστου ωστε να ειμαι Αθηνα την εποχη που αδειαζει....."

helllooooooooooooooooooooo...

stef
09-08-04, 16:34
Βάσει του νόμου 2121-'93 περι πνεθματικής ιδιοκτησίας απαγορέυεται η αναπαραγωγή, αναδημοσίευση ανα ποσταρισμός μέρους η ολόκληρου του κειμένου με οποιοδήποτε τρόπο ηλεκρτονικό η μη.
Το ΝΟΥ σας admins ειμαι ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣΣΣΣΣ :eek:


Γεια σου AVog συναγωνιστή!!!
Στα άρματα, στα άρματα εμπρός στον αγώνα!!!

vour
09-08-04, 18:03
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, παντως απ' όλα τα αθλήματα, εγω διάλεξα να πάω να δω την ιππασία!!!

Τι στίβος, μπάσκετ, άρση βαρών και ποδόσφαιρο που διαλέγει όλος ο κόσμος, το μόνο που μετράει σε αυτούς τους αγώνες είναι η Χάϊντι!!!!

Ουδέν σχόλειο μετά από αυτήν!!!!

laMePOWER
09-08-04, 18:05
Haidi... Yes... Yes... Yes....yes...

BMWER
09-08-04, 23:41
Συναγωνιστές!!!!!! ανεξάρτητα απο ολα για πνευματικές ιδιοκτησίες και αλλα
κέρατα κρατώ μόνο 2 σημεία απο ολα τα postings.

1) MERCEDES sucks ταίριάζει παντού και πάντα

2) Οι μεγαλύτεροι καπιταλιστές του κόσμου ειναι οι κουμουνιστές .....
με λεφτά.....τσ τσ τσ

Νομίζω οτι είναι ώρα να αναφερθώ στο γνωστό των 70's
MAKE LOVE NOT WAR
:D

stef
09-08-04, 23:55
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, παντως απ' όλα τα αθλήματα, εγω διάλεξα να πάω να δω την ιππασία!!!

Τι στίβος, μπάσκετ, άρση βαρών και ποδόσφαιρο που διαλέγει όλος ο κόσμος, το μόνο που μετράει σε αυτούς τους αγώνες είναι η Χάϊντι!!!!

Ουδέν σχόλειο μετά από αυτήν!!!!

Παναγιώτη, πάμε μαζί?Τι λες?

Z3 Fat Bastard
10-08-04, 08:07
Ρε σεις ο vour κατι εχει βρει !!!!

Μπαινω τωρα internet για να βρω εισιτηρια ιππασιας !!! :D

laMePOWER
10-08-04, 15:23
Προσωπικά σκεφτομαναι να γίνω εθελοντής στην ιΠΠασία, ελπίζοντας σε καμιά άγρια αμαζόνα που θα θέλει να καβαλήσει κάτι διαφορετικό, αλλά μετα αλλαξα γνώμη γιατί φοβήθηκα μην μου τηνεπέσει κανας επιβήτορας και έχουμε άλλα.

H xaidi se poio akrivws a8lima agwnizetai?

teo_trikala
11-08-04, 18:22
εγω παλι θα παω στους αγωνες της ποδηλασιας :D να ενα σωστο αθλημα :p

stef
11-08-04, 19:08
Ρε σεις ο vour κατι εχει βρει !!!!

Μπαινω τωρα internet για να βρω εισιτηρια ιππασιας !!! :D

Αν δεν ξέρεις την Χάιντη έχασες φίλε μου...

GIORGOS
11-08-04, 22:56
Αληθεια ποσα μεταλλια πιστευετε θα παρουν φετος τα "παιδια" μας?
Εγω παντως δεν βλεπω πολυ αισιοδοξο το Δημα στις συνεντευξεις.Εχω πολλες ελπιδες για κανα χρυσο απο τον κεντερη.Και σιγουρα στην αρση βαρων γενικα θα τα παμε πολυ καλα.Αντε με το καλο οι πρωτιες να τους τρελλανουμε τους ξενους!

teo_trikala
11-08-04, 23:32
μην σε νοιζει τους εχουμε ολους στο χαλαρο!θα τους γαμ....με :cool:

compact
19-08-04, 12:41
στο τελος θα ψαχνουμε ποιος δεν ειναι ντοπαρισμενος!!!!!1
ντροπη..

BMW5S
19-08-04, 12:44
Καλα που υπαρχουν και ελληνες αθλητες που μπορει να μην τους πολυξερουμε αλλα προσπαθουν για την ΕΛΛΑΔΑ

zac
19-08-04, 14:05
Μπράβο στα παιδιά της Ελληνικής ομάδας, που μας κανουν περήφανους κάνοντας όλο τον κόσμο να μιλάει για μας χαρη στην αυθεντική προσπάθειά και το πείσμα τους...

Κρίμα όμως που ρεζιλευτήκαμε τόσο πολύ τις τελευταίες μέρες με τα γεγονότα ντοπαρίσματος....Κακώς ασχολήθηκαν τόσο πολύ τα ΜΜΕ....είναι και δικό τους το φταίξιμο που προκειμένου να βγάλουν είδηση.....πατάνε επι πτωμάτον μερικές φορές.... :mad:

Η αλήθεια θα λάμψει!!! :D

STAIO-CI
19-08-04, 14:12
Για ολα φταινε τα ΜΜΕ τα οποια στην Ελαδα ειναι ΓΙΑ ΤΟΝ Π.....Ο . Ρεζιλεψαν τα παιδια . Λες και οι αλλοι αθλητες ειναι καθαροι.Δεν υπαρχουν καθαροι . Εχω ενα πολυ καλο φιλο ο οποιος ειναι στην ολυμπιακη ομαδα στιβου και μου τα λεει ολα χυμα . Οσο για τους ξενους αθλητες , εκει να δειτε τι γινετε . Αλλα εμεις οι καλοι ελληνες κυνηγαμε μονο τα δικα μας παιδια !!!!!!!! :cool:

Geo_3D
19-08-04, 14:55
Ουτε εγω ειμαι υπερ των ΜΜΕ αλλα....Αν ηταν σωστοι απεναντι στη ΔΟΕ και στον κοσμο που τους πιστευει και τους στηριζει,θα ειχαν κανει το τεστ για ντοπαρισμα και ετσι τα ΜΜΕ δεν θα ειχαν οργιασει.Προσωπικα πιστευω οτι παραειναι συμπτωσεις το οτι δεν μπορουσαν να τους βρουνε,οτι δεν εμφανιζονταν σε διοργανωσεις καθως επισης και το ατυχημα.Ολα ηταν σχεδιασμενα απτην αρχη μεχρι το τελος.Ας πουμε οτι ηταν το τελειο "εγκλημα" και θα την βγαλουν καθαροι με μικροκατηγοριες.

compact
19-08-04, 17:02
ντροπη για οσους τους υποστηριζουν,δεν ειχαν ουτε τα αρχ..δια να βγουν και να πουν την αληθεια!!!!
βεβαια οταν περιμενει ολη η Ελλαδα κατι απο εσενα(σαν αθλητη)θα κανεις τα παντα για να τους ικανοποιησεις αλλα οχι και ετσι!!!!

στις ειδησεις εδειξαν καποιο ξενο υπευθηνο (δεν ξερω ) και ελεγε οτι κραταγε την θανου απο το χερι την στιγμη που ανακοινωσαν τον ελεγχο ντοπινγκ, και ο τζεκος τον εσπρωξε και πηρε τη θανου και εξαφανιστικαν!!!!

zac
19-08-04, 18:31
Είναι μερικά βασικά πράγματα στην ολη ιστορία...

όπως....

1) δεν αφήνεις αθλητές τέτοιας κατηγορίας να φύγει απο το ολυμπιακό χωριο.....χωρίς συνοδεία...για να μην πω χωρίς οδηγό...

2) Κινητά τηλέφωνα δεν είχαν ;;;;΄Ακόμα και παιδάκια έχουν πλέον...Πώς δηλαδή δεν μπορούσαν να τους βρουν;;; :confused:

3) Η μηχανή......το τρακάρισμα;;;κανένας δεν είδε...κανένας δεν άκουσε..!!!

4) Τόσες μέρες στο νοσοκομείο...για μερικές εκδορές!! :eek:

5) Και οι δύο μαζί....ξεχάσανε τα πραγματά τους;;

6) για να μην πουμε για τον μα.... προπονητή τους και τους παράγοντες με τις γελείες δικαιολογίες που προσπαθούσαν να βρούν για να καλύψουν το τι έγινε!!!

Προφανώς είναι κι αλλα που μου διαφεύγουν...

Η όλη ιστορία κατάντησε too much..

Φυσικά δεν είναι οι μόνοι που κάνουν τέτοια...

Γι'αυτο θα πρέπει όλοι να υποβάλλονται ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ σε test πριν και κατα την διάρκεια των ολυμπιακών αγώνων....και ας κοστίζει παραπάνω...ας τα δώσει η πολιτεία ...εδώ για ένα calatrava αναστενάξαμε από τα χρήματα που φύγανε!! :eek:

Strax
19-08-04, 19:09
Σταματήστε να ακούτε τις προπαγάνδες της τηλεόρασης και των ελεεινών και ΑΣΧΕΤΩΝ δημοσιογράφων :mad: ! Ελάχιστοι γνωρίζουν πραγματικά τους κανόνες του παιχνιδιού! Τα παιδιά παίζουν με ίσους όρους, όπως και όλοι οι επαγγελματίες αθλητές. Λογικό είναι να κυνηγούν τους καλύτερους. Δεν θέλω να πω τίποτα άλλο. Περισσότερες διευκρινήσεις από κοντά σε όποιον θέλει στο επόμενο meeting!

Geo_3D
20-08-04, 02:16
Φιλε μου Strax αυτα δεν τα λενε απλως τα ΜΜΕ.Ειναι καποια συμπερασματα που βγαζει ο εισαγγελεας που εχει αναλαβει την υποθεση.Απο το Σιδνει ακουγονται τετοια πραγματα για τον Κεντερη.Γιατι τοσα χρονια δεν εμφανιζοταν σε καποιο Meeting παρα μονο στα πολυ μεγαλα?Αν ηταν καθαρος ας εκανε το τεστ και να βουλωνε ολα τα στοματα μετα.Εσυ τι θα εκανες αν σε κατηγορουσαν ολοι για καποιο ασχημο πραγμα.Δεν θα θιγοσουνα?Δεν θα εκανες τα παντα για να αποδειξεις την πραγματικοτητα?Θα καθοσουν και θα τα ανεχοσουν ολα αυτα?Μια παροιμια λεει:"Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα".Ας αφησουμε το χρονο να δειξει τι πραγματικα ισχυει.

Geo_3D
20-08-04, 02:26
Και κατι ακομα που ξεχασα να γραψω.Ακομα και αν ηταν καθαρος-πραγμα που δεν προκειται να αποδειχτει αλλα ουτε και να διαψευστει ποτέ-τι παραδειγμα δινει στα παιδια που τον ειχαν σαν προτυπο και θα ηθελαν να του μοιασουν με το να αποφευγει τον ελεγχο ντοπινγκ(για αυτον τον λογο κατηγορειται).Εγω δηλαδη (και ο καθε αλλος στη θεση μου),πρεπει να ημουνα πολυυυυυυυυυυ λακαμας οταν πηγαινα κολυμβηση και γαμ....ουν καθε μερα στην προπονηση,που ειχα σαν προτυπο τον μεγα Μαρκ Σπιτς με τα 7 χρυσα σε μια Ολυμπιαδα.Δεν επερνα και γω τον αντιστοιχο Τζεκο στην κολυμβηση να με κανει "πρωταθλητη",μια ωρα αρχιτερα και με λιγοτερο κοπο,να μην κινδυνευα να χασω και την χρονια στο σχολειο λογω προπονησεων?

mpikounis
20-08-04, 08:37
Νομιζω πως ειναι απλα τα πραγματα. Δεν υπαρχουν καθαροι αθλητες σε αυτο το επιπεδο. Ολο το παιχνιδι παιζεται στο ποτε πηρες, τι πηρες και ποσο πηρες καθως επισης και στο πως ειναι ο οργανισμος σου οταν πηρες.

Νομιζω οτι ολη η ιστορια ξεφυγε απο κακη διαχειριση του προπονητη τους, ο οποιος προσπαθησε να αποφυγει τον ελεγχο γνωριζοντας οτι αυτα που εχει δωσει στους αθλητες τους θα τα επιαναν. Ειναι κριμα απλα να χαλαει το ονομα δυο κορυφαιων αθλητων με το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης να ειναι του προπονητη τους.

Strax
20-08-04, 11:22
geo_2_2003, η αλήθεια είναι ότι σε αυτό το επίπεδο ΔΕΝ υπάρχουν καθαροί αθλητές, με την έννοια ότι δεν έχουν πάρει ποτέ τίποτα. Είναι καθαροί κατά τη διάρκεια των αγώνων και μόνο. Μπορώ να σου εξηγήσω από κοντά ακριβώς τι γίνεται. Η ουσία είναι ότι οι "ουσίες" από μόνες τους δεν μπορούν να κάνουν τίποτα!Οι περισσότεροι πίσω από τον Κεντέρη παίρνουν τα διπλά και τριπλά γιατί δεν έχουν το ταλέντο και την υποδομή του. Ο Κεντέρης είναι εξαιρετικός αθλητής και φοβερό ταλέντο. Αυτά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για να είσαι ο πρώτος των πρώτων! Η Θάνου είναι ελάχιστα πιο πίσω στο ταλέντο, αλλά τα δίνει όλα στην προπόνηση. Το αποτέλεσμα είναι συνδυασμός ταλέντου, προπόνησης και υποστήριξης! Αν χάνεις στο ένα από τα τρία δεν πας πουθενά!!! Είναι δυστυχώς αποτέλεσμα του πολύ υψηλού επιπέδου του παγκόσμιου αθλητισμού! Έχεις αναρωτηθεί ποτέ τι άλλαξε και μπορέσαμε και φτάσαμε τους ξένους αθλητές και βλέπουμε και κάνα μετάλλιο? Θυμάσαι που δεν μπορούσαμε να φτάσουμε ούτε προημιτελικά? Για αυτό δεν μπορώ να το χωνέψω αυτό που έγινε. Επειδή σε ενδιαφέρει βλέπω το θέμα ας το συζητήσουμε από κοντά και θα δεις μια άλλη διάσταση.

Alexandros
20-08-04, 12:46
Συμφωνω απόλυτα με τον φιλο μου STRAX...άλλωστε αν θες να τρέχεις σε αγώνες που όλοι έχουν nitro δεν μπορείς παρα να έχεις και εσύ. Δεν γίνεται διαφορετικά.

stef
21-08-04, 12:22
Είναι πραγματικά κρίμα για την χώρα μας να αμαυρώνεται κατά αυτόν τον τρόπο!
Το γεγονός με Θάνου-Κεντέρη "σχεδόν" επισκίασε την Τελετή Έναρξης και με δυσαρέστησε πολύ αυτό!Όλοι ασχολιόντουσαν με τα παιδιά αυτά , αλλά εμείς δώσαμε την αφορμή και γίναμε ρεζίλι!
Τα ίδια και με τον Σαμπάνη...Τι να πω...?
Πάντως η τελετή ήταν άψογη, κάτι που πιστεύω ότι θα επαναληφθεί και στην τελετή λήξης όπου θα υπάρξουν πολλές εκπλήξεις...

zac
22-08-04, 12:49
Δεν υπαρχει καμια διαφωνία στο οτι αρκετοί ή ίσως η πλειονότητα των αθλητών ακολουθούν φαρμακευτικές αγωγές..είτε αυτές είναι σωστές είτε όχι...

απλά...ας υπάρχει σωστός έλεγχος...ή ας επιτραπούν όλα!

Για παράδειγμα...Η Βρετανική αποστολή (ολόκληρη), υποβλήθηκε σε test πρωτου αναχωρήσει απο το πανεπιστήμιο του Λονδίνου King's College London ωστέ να αποφύγουν τα παρατράγουδα..

Νομίζω οτι αυτό είναι ένα παράδειγμα...

http://www.kcl.ac.uk/phpnews/wmview.php?ArtID=634

Geo_3D
23-08-04, 03:52
Για παράδειγμα...Η Βρετανική αποστολή (ολόκληρη), υποβλήθηκε σε test πρωτου αναχωρήσει απο το πανεπιστήμιο του Λονδίνου King's College London ωστέ να αποφύγουν τα παρατράγουδα..
Α γεια σου,ερχεσαι στα λογια μου.Η ιστορια με τον Κεντερη κραταει εδω και 4 χρονια.Ειναι αποριας αξιο πως διαολο τραυματιστηκε εντελως ξαφνικα περσι 2 μερες πριν το Παγκοσμιο Πρωταθλημα που ετοιμαζοταν να λαβει μερος.Και ρωταω εγω ο κακος,ο δυσπιστος,ο δικηγορος του διαβολου αν θελετε να με πειτε και ετσι,γιατι αποτι βλεπω πολλοι λιγοι τα βλεπετε τα πραγματα οπως τα βλεπω εγω.Εχουν ηδη γινει 3 ανακοινωσεις απτην ΔΟΕ οτι αναζηταται ο Κεντερης για τεστ ντοπινγκ.Ο Κεντερης αφαντος.Οταν ξαφνικα δινει η ΔΟΕ 1 ωρα προθεσμια να ενμφανιστει,αλλιως θα αποκλειστει απο τους Ολυμπιακους Αγωνες,τοτε ως δια μαγιας γινεται το υποτιθεμενο ατυχημα(το λεω υποτιθεμενο γιατι ο εισαγγελεας ειχε αμφιβολιες και ξανακαλεσε αυτοπτες μαρτυρες και γιατρους για επανακαταθεση-και που ακουστηκε να ανεβαινουν σε μηχανη πρωταθλητες για να πανε πιο γρηγορα οπως ισχυριστηκαν) και εμφανιζεται ο Κωστακης στο νοσοκομειο τραυματισμενος,πραγμα το οποιο σημαινει οτι δεν κανει και τεστ ντοπινγκ,διοτι εστω και εκεινη την ωρα στο νοσοκομειο να του το κανανε,αν βρισκαν κατι θα μπορουσαν οι γιατροι να ισχυριστουν και να αποδειξουν οτι πιθανες παρανομες ουσιες που μπορει να εβρισκαν προερχονταν απο τη φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθουσαν οι αθλητες,γι'αυτο και δεν υπηρχε λογος να γινει το τεστ.Και ρωτω:Μηπως κατι παρομοιο πηγε να γινει και περσι με το Παγκ. Πρωταθλημα και το σωσανε με το προσχημα του τραυματισμου?.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΟΛΙΚΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ?Τα συμπερασματα δικα σας.Παντως δεν θα ηθελα να επεκταθω περισσοτερο σ'αυτο το θεμα μεχρι τουλαχιστον να ακουσω απο κοντα την γνωμη του φιλου μου STRAX με τον οποιο φαινεται οτι εχουμε εντελως διαφορετικες αποψεις.Ισως να ξερει 5 πραγματα περισσοτερα.Θα τον ακουσω με προσοχη,θα σεβαστω την αποψη του,αλλα δεν σημαινει οτι θα καταφερει και να με πεισει.Ισως παλι και να μπορεσει.Ιδωμεν.......

Geo_3D
23-08-04, 03:57
Συγνωμη αλλα για να μην χασω τον ειρμο των σκεψεων μου,ξεχασα να δωσω στον Zac να καταλαβει πως ερχεται στα λογια μου.Αν ηταν καθαρος,δεν θα εκανε αμεσως το τεστ και να βουλωσει αμεσως ολα τα στοματα για να μην μπορει κανεις να του πει κουβεντα??? :confused:
Και δω επισης τα συμπερασματα δικα σας....

Strax
23-08-04, 08:39
Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ διαφωνούμε απόλυτα αλλά μόνο εν μέρει. Εγώ ζητάω απλώς ισότητα για να είναι δίκαιοι οι αγώνες. Ολόκληρη η ελληνική ολυμπιακή ομάδα έκανε και αυτή εξετάσεις ντόπινγκ πριν την Ολυμπιάδα και δεν βρέθηκε τίποτα! Ο Κεντέρης έχει εξεταστεί 30 φορές τα τελευταία 2 χρόνια! Αυτό δεν λέει τίποτα? Τέλος πάντων, οι αγώνες γίνονται κάτω από ένα άδικο αυτή τη στιγμή σύστημα και σε αυτούς τους Ολυμπιακούς το θύμα ήταν ο Κεντέρης! Θα σας εξηγήσω πως έχουν τα πράγματα και από εκεί και πέρα βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα (απο κοντά φυσικά!)

MPOWER
23-08-04, 10:21
Αξίζει ίσως να σημειωθεί ότι σε αυτή την Ολυμπιάδα είναι η πρώτη φορά που εξετάζονται οι αθλητές για Human Growth Factor (αυξηντικές ορμόνες δηλαδή) και όπως καταλαβαίνετε μιας και όλοι έχουν κάνει χρήση τέτοιων ορμονών, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το πώς και πότε "καθαρίζεις" απο αυτές τις ορμόνες!

Alexandros
26-08-04, 12:28
Ριξτε μια ματιά....έχει γούστο!

www.home.datacomm.ch/marco.fernando/fla/bozzetto/olympics.swf (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/www.home.datacomm.ch/marco.fernando/fla/bozzetto/olympics.swf)

Alexandros
26-08-04, 12:29
Apologies for those that have already seen it.



To the People of Greece: We Apologize

By ANN KILLION
San Jose Mercury News

Posted on Sat, Aug. 21, 2004



ATHENS - The Greeks could sue for defamation of character. They could demand an apology from the world. Instead they just shrug and order another frappe.



Their Olympics are going beautifully. Just like they expected. After all, they invented this business.



For years, we heard how miserable these Olympics would be, how dangerous, how choked with traffic, how polluted, how unfinished. After just a couple of days, some observers turned in an instant thumbs-down on the Games. No atmosphere. No crowds. The horror - gymnastics wasn't even sold out!



Such rips are ridiculous. For one thing, you can't judge the Olympics until they start. And, in reality, the Athens Games didn't start until Friday, when track and field got under way.



Olympic atmosphere comes from 160,000 people streaming into the park every day. And that can only happen when track starts. Until then, the Olympic park seems deserted even with 30,000 people inside it.



Saturday night, the upper bowl of Olympic Stadium was filled with rippling blue and white Greek flags and fans cheering for runners and discus throwers. The roar of the crowd rose into the Athens night. You couldn't convince anyone there that these Games have no atmosphere.



So far these Games get a huge thumbs-up from this corner. And not just because I set my personal bar so low - my goal was to come home alive. I swore I wouldn't whine about slow buses or hot weather.



I'm still alive and feeling sheepish about all my worries. The heightened security is evident but not oppressive. The fear-mongering has dissolved into a happy Olympic atmosphere where Canadian fans wander around in togas and olive wreaths drinking Mythos beer. The Games aren't over, but so far, Athens feels very safe.



And there hasn't been much to whine about. The buses run on time. The taxis are cheap. The phones work. Even the weather has cooperated, with temperature mostly in the 90s during the days, but not the 100-plus heat that had been advertised.

Are they as great as the Sydney Summer Olympics, which drew rave reviews? So far, they're not far behind (and gymnastics wasn't sold out there either - not everyone loves the little pixies as much as Americans).



The scene at Darling Harbor was terrific - but the crowded cafes of the Plaka, in the shadow of the Acropolis, are almost as lively.

Are these Games as great as Barcelona, which I didn't attend but many veteran Olympic writers say is their favorite? They're not far behind - and they're beating Barcelona in ticket sales.



And how do they compare to Atlanta? There is no comparison. The United States hosted the worst Summer Olympics of the modern mega-Games era.

Everything people feared would happen here actually did happen in Atlanta: There was a bombing, the buses didn't run on time, the computer system didn't function, the crowds were suffocating and the weather was oppressive. Greece, the smallest country to host an Olympics in 52 years and one of the poorest countries in the European Union, is outperforming the world's super power.



On Saturday, Athens was abuzz. The efficient new metro system was packed with fans heading to every venue. Inside the Olympic park every event except trampoline was sold out (and you're not going to hold it against the Athenians if they don't support trampoline, are you?).

On Friday, 244,144 fans went to 47 events. Ticket sales have reached 3.2 million - close to the target of 3.4 million - and they're not done yet. The fact that most Athenians were on vacation until last week is part of the Games' new energy.



Not only were the Greeks underestimated, their capital city has been mistreated. For those of us who haven't been here before, Athens is a surprising delight.



Yes, it's crowded and poorly laid out. But it has dazzling historic sites around almost every corner, restaurants and bars that stay open until almost dawn, and wonderful, gracious hosts.



It also has a terrific coastline along the Saronic Gulf. A new tram runs along the water, and Saturday it carried both Olympic spectators and sunbathers. The beaches were packed and Athenians bobbed in the sparkling water.



The first eight days have been a success. I told my cabdriver how impressed I was.



"Of course," he said and shrugged. What did you expect from the folks who came up with idea in the first place?

compact
26-08-04, 13:14
τωρα ολοι, πρεπει να ζητουν συγνωμη!!!!!!! εκανα και ποιημα?
ολα τα πρακτορια και οι εφημεριδες ανα τον κοσμο ζητουν συγνωμη απο τους θεους Ελληνες που ηταν ολα on time!!!!!

BMW5S
26-08-04, 13:19
Do It The Greek Way !!!!!!
Always A Success!!!!!!!!!!!

teo_trikala
26-08-04, 14:35
λες και δε ξερατε οτι θα ειναι ολα τελεια :d εχω ακουσει επειδη ειχαμε μεγαλη ασφαλεια στους αγωνες και αμα γινει καμια τρομοκρατικη επιθεση στο πεκινο μπορει να ξαναερθουν στην ελλαδα :d

compact
26-08-04, 17:14
δεν αντεχω και αλλο Αυγουστο 9 με 9 στο μαγαζι!!!!

zac
26-08-04, 23:27
λες και δε ξερατε οτι θα ειναι ολα τελεια :d εχω ακουσει επειδη ειχαμε μεγαλη ασφαλεια στους αγωνες και αμα γινει καμια τρομοκρατικη επιθεση στο πεκινο μπορει να ξαναερθουν στην ελλαδα :d


Πραγματικά θα είχε πολύ γέλιο.....θα τα παίζαμε όλοι!! :D

Geo_3D
27-08-04, 01:48
Τελικα μου ειπε ο φιλος μου ο Strax πως εχουν τα πραγματα απτη δικη του οπτικη γωνια σχετικα με Κεντερη-Θανου-Τζεκο.
Συμπερασμα?
Αστα να παν στο διαολο

Alexandros
06-09-04, 16:08
vote and send at the cnn.com link below -



http://edition.cnn.com/2004/SPORT/08/29/closing.ceremony/index.html (http://edition.cnn.com/2004/SPORT/08/29/closing.ceremony/index.html)