PDA

Επιστροφή στο Forum : New Series 3 GT!!


Lil
02-07-09, 16:31
Η BMW εδωσε το πρασινο φως για την 335i GT :bugeye:
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ!
πληροφοριες:

http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=151786

http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com//media/il/news/2009/0701/2011.bmw.335i.gt.front.500.jpg

http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com//media/il/news/2009/0701/2011.bmw.335i.gt.rear.500.jpg

δηλωσεις-αποψεις θα κανω αφου περασω το πρωτο ΣΟΚ
bangl-ίτιδα εχουν παθει ολοι εκει μεσα πια? εφυγε αλλα εχει αφησει το στιγμα του.....

τελικα προς τα που οδεύουν οι Βαυαροι? στοχος πλεον ειναι το Honda Insight?

και εμεις παρακαλαμε για ανταγωνιστη του r8?

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ:tapedshut

Dim77
02-07-09, 16:41
Το Insight και το Prius είναι πιο ωραία από αυτό.
:bricks1:

sciroccoR
02-07-09, 16:41
clc mercedes με ολιγη απο πριους ...αηδια

konas
02-07-09, 16:42
http://www.youtube.com/watch?v=6Wx55BbB-rE

VanVIC
02-07-09, 16:47
Η BMW εδωσε το πρασινο φως για την 335i GT :bugeye:
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ!
πληροφοριες:

http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=151786
....
δηλωσεις-αποψεις θα κανω αφου περασω το πρωτο ΣΟΚ
bangl-ίτιδα εχουν παθει ολοι εκει μεσα πια? εφυγε αλλα εχει αφησει το στιγμα του.....

τελικα προς τα που οδεύουν οι Βαυαροι? στοχος πλεον ειναι το Honda Insight?

και εμεις παρακαλαμε για ανταγωνιστη του r8?

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ:tapedshut

Mήπως η BMW προσέλαβε κανέναν σχεδιαστή απο Citroen μεριά ?
Πλάκα μας κάνουν ?

yodas
02-07-09, 17:08
Συμφωνώ VanVIC. Citroen 100%. Μπλιάξ

oldcarskickass
02-07-09, 17:25
Κρίμα κρίμα κρίμα.


1000% συμφωνώ με Dim...

stratos
02-07-09, 17:35
Απο πίσω σαν Saab είναι....

MaSt0RaS
02-07-09, 18:49
Ε ενταξει ρε παιδια ειναι προφανες πλεον οτι ολες οι εταιριες προσαναλοτιζονται σε αλλα πεδια...!
Μην τρελενεστε γιατι εχουμε να δουμε ακομα.....
Πχ Σταματαει παραγωγη Ζ4Μ για να βγει στην παραγωγη Χ6Μ LOLOLOLOL κατι ειχε ακουστει αλλα δεν το πιστευω..!

sciroccoR
02-07-09, 19:08
ειναι προφανες οτι απευθυνονται σε ενα αγοραστικο κοινο που απλα εχει φραγκα.....και θελει να διαφερει και ας οδηγει εκτρωμα ...ετσι αποφασισαν τα μανατζερια που προφανως δεν ξερουν τι παει να πει παθος για την ταυτοτητα της μαρκας ...ας φτιαξουν και Μ....15!!τριαξονικη ,διορωφη με τζακουζι και κομμωτηριο μεσα .....ολο και καποιο ψωνιο θα την παρει

tassos
02-07-09, 19:08
Aν αυτο ειναι το μελλον της bmw, θα κρατησω οσο μπορω το ομορφο παρελθον της και μετα... Χαιρεται....

MichaeL
03-07-09, 03:13
Ένα από τα πράγματα που μου πάντα θαυμάζω σε μία bmw είναι ο κ$λ@ς της.
Ε, και αυτό το... πράγμα έχει τον πιο άσκημο κ$λ@ που έχω δει σε αυτοκίνητο!!! :mad: (Εκτός όλων των άλλων...)
Σαν κακό χρόνο νά 'χει είναι, πανάθεμά 'το! :banghead:
Ντροπή και αίσχος!!! :angryfire

BMW-Racing
03-07-09, 23:14
Καιρός να αλλάζουμε μάρκα νομίζω....Απ τη μια μας έχει με κινητήρες αδύναμους (εως το 3.0)κ απ την άλλη μας χαλάει κ το design...Στο τέλος θα τα κάνει κ μπροστοκίνητα ,έλεος!!!

TeoB
04-07-09, 00:50
...Στο τέλος θα τα κάνει κ μπροστοκίνητα ,έλεος!!!
:nono:
Μην λες τετοια γιατι με αυτα που βλεπουμε ετοιμοι ειναι να το κανουν και αυτο.

Ελπιζω μονο να μην σε ακουσαν...:peepwall:

Εκει που οι βασικοι ανταγωνιστες της BMW εχουν αρχισει να βγαζουν αυτοκινητα που ****** (βλ R8, SLR, κλπ), εκεινη εχει αρχισει να ********...

elvetost
04-07-09, 00:59
AISXOS!!!!!!!!!!!!!

MichaeL
04-07-09, 00:59
και μη χειρότερα...

http://www.youtube.com/watch?v=JwSKcdSP2Ew

Enema
04-07-09, 01:26
Μηπως γινομαστε λιγακι υπερβολικοι?
Ουτε oversize καρδιες εχει, ουτε χαζα νερα και νευρα στο καπο, τα φωτα φερνουν σε e90, η κοψια της x6, τα πισω φωτα υποθετω ψιλονορμαλ....
Δεν βλεπω κατι κακο....

Κωνσταντίνος
04-07-09, 11:36
http://img.stern.de/_content/60/72/607248/AUDI-A5-Sportback-h-new_750.jpg

Οταν ο ανταγωνισμός ετοιμάζει αυτά, εμας μας έφαγαν οι Γκραντουρισμο-νιές

bimmer-corfu
04-07-09, 11:41
τραγικό δεν είναι αλλά ούτε και όμορφο.
Ελπίζω να είναι πιο ωραίο απο ότι δείχνει

sm6
04-07-09, 13:17
παντελως αστοχο θρεντ, τουλαχιστον με τον τροπο που ξεκινησε...

Ευρωπη:
κυκλοφορει φημη οτι εκριθηκε απο το ΔΣ της bmw ενα νεο αυτοκινητο...
τα ξενα μεσα σπευδουν να φτιαξουν καποια σχεδια με το πως νομιζουν οτι θα φαινεται...
ο προεδρος της bmw μιλαει για ενα μοντελο που υπολογιζουν οτι θα φερει καλα εσοδα στην εταιρια...

Ελλαδα:
μερικοι τυποι που δηλωνουν οπαδοι bmw κανουν κριτικη γιατι το σχεδιο της χ-ψ ιστοσελιδας μοιαζει με πριους...
αλλοι φερνουν την καταστροφη... "που βαδιζομεν κυριοι...", "κλεινει η Bmw", "με τι ασχολουνται οι ανθρωποι..."

ποσο ασχετοι ειναι οι γερμανοι που δεν ακουνε τον λιλ, τον μιλ, τον κιλ, το νικο478, τον sm38746...
ποσο βλακες ειναι που δεν διαβαζουν το μοτορσπορτ να τους ανοιξουν τα ματια, μπας και βγαλουν κανενα καλο αυτοκινητο και πουλησει...

οσον αφορα την ειδηση, εμενα δεν με ενοχλει καθολου αν βγαλει η bmw ειτε αυτοκινητο πολης, ειτε υβριδικο, ειτε φορτηγο, ειτε τρικυκλο, ειτε εξωλεμβια...
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

MichaeL
04-07-09, 14:54
μερικοι τυποι που δηλωνουν οπαδοι bmw κανουν κριτικη γιατι το σχεδιο της χ-ψ ιστοσελιδας μοιαζει με πριους...
...
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

Μα πώς θα αποφασίσει κάποιος αν του αρέσει κάτι, αν πρώτα δεν το κρίνει;

Διευκρινίσεις:

1ον/ Μερικοί λένε ότι (δεν) τους αρέσει αυτό που βλέπουν. Αυτό δεν σηκώνει περαιτέρω ανάλυση. Απλά (δεν) τους αρέσει. .-
2ον/ Εκφράσεις του τύπου "ρε που πάμε ρε" κτλ, ε νομίζω ότι εντάσσονται στα πλαίσια του αστεϊσμού και της χαριτωμένης υπερβολής. :jester:
3ον/ Το ότι η εταιρεία πιστεύει πως το νέο GT θα πουλήσει, προφανώς το στηρίζει σε κάποια έρευνα αγοράς, και μιας και ακόμα και εμείς αποτελούμε (μικρό) μέρος της αγοράς αυτής, δικαιούμαστε εμείς να έχουμε άποψη και αυτή (η εταιρεία) οφείλει να μας λάβει υπ' όψιν. (προσοχή: δεν λέω ότι σώνει και καλά εμείς θα αποφασίσουμε την πορεία ή την επιτυχία της b.m.w.! )

Νομίζω ότι επί της ουσίας συμφωνούμε. :nod:

Κανείς δεν θα πουλήσει το αυτοκίνητό του επειδή η bmw θα βγάλει ένα "άσκημο" μοντέλο
και
Κανείς δεν θα αγοράσει ένα μοντέλο που δεν του αρέσει, μόνο και μόνο λόγω "ονόματος" (καλά, αυτό ίσως και να μην ισχύει...:scratchch)


Τώρα το αν τα σχέδια που κυκλοφορούν στην πιάτσα είναι επίσημα ή όχι, δεν το γνωρίζω, αλλά μόνο επί αυτών μπορώ να κρίνω (εγώ και ο καθένας).
Και βέβαια παίζει και το ενδεχόμενο (πάντα πιάνει και λίγη συνωμοσιολογία) να είναι μία βολιδοσκόπηση της αγοράς,
ώστε να μπορέσει η εταιρεία να κρίνει αντιδράσεις, και να σχεδιάσει την πορεία της επιτυχώς. :cool:

E36 RULES!!
04-07-09, 15:09
Kαποιοι μπερδεψαν το ορισμο Gran Tourismo (οχι το παιχνιδι) με το crossover/sportback...

Enema
05-07-09, 19:24
Ειμαι ο μοναδικος που το βρισκει μια χαρα?

NINJA2
05-07-09, 19:50
Tελευτεα τα Γουστα τον σχεδιαστον ειναι απεσια σε Αυτο και Μοτο !

fanisk
05-07-09, 22:07
Δεν ξερω αν οι φωτο το αδικουν, αλλα δεν μου αρεσει..

michaelp900
05-07-09, 22:21
http://www.youtube.com/watch?v=V8_Wr5l-moM
Πανε οι εποχες ποθ εβλεπες κολαρακι BMW και ενοιωθες μια ανατριχιλα
Τωρα νοιωθεις μια αιδια.Αν οι σειρες 3,5 κτλ ετοιμαζονται να βγουνε ετσι για μενα σταματησε η bmw απο τωρα στην Ε60.Ε90 κτλ
Ποιος δεν θυμαται το Ε46 σενταν facelift που συγκριτικα με το...GT ειναι μακραν ομορφοτερο??

stelmaniac
05-07-09, 23:30
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

Οταν εχεις απολυτο δικιο δεν χρειαζεται να μακρυγορεις...

KATSARAIOS
05-07-09, 23:50
σιγα ρε παιδια ,ποσοι θα εχουμε ευρουλακια να παμε να αγοραζουμε καινουρια αμαξια?
μην αγχωνεστε

eNeRGy
06-07-09, 12:44
Ειμαι ο μοναδικος που το βρισκει μια χαρα?

οχι! και εμενα μου αρεσει! :smokin:

kplc16
06-07-09, 13:01
παντελως αστοχο θρεντ, τουλαχιστον με τον τροπο που ξεκινησε...

Ευρωπη:
κυκλοφορει φημη οτι εκριθηκε απο το ΔΣ της bmw ενα νεο αυτοκινητο...
τα ξενα μεσα σπευδουν να φτιαξουν καποια σχεδια με το πως νομιζουν οτι θα φαινεται...
ο προεδρος της bmw μιλαει για ενα μοντελο που υπολογιζουν οτι θα φερει καλα εσοδα στην εταιρια...

Ελλαδα:
μερικοι τυποι που δηλωνουν οπαδοι bmw κανουν κριτικη γιατι το σχεδιο της χ-ψ ιστοσελιδας μοιαζει με πριους...
αλλοι φερνουν την καταστροφη... "που βαδιζομεν κυριοι...", "κλεινει η Bmw", "με τι ασχολουνται οι ανθρωποι..."

ποσο ασχετοι ειναι οι γερμανοι που δεν ακουνε τον λιλ, τον μιλ, τον κιλ, το νικο478, τον sm38746...
ποσο βλακες ειναι που δεν διαβαζουν το μοτορσπορτ να τους ανοιξουν τα ματια, μπας και βγαλουν κανενα καλο αυτοκινητο και πουλησει...

οσον αφορα την ειδηση, εμενα δεν με ενοχλει καθολου αν βγαλει η bmw ειτε αυτοκινητο πολης, ειτε υβριδικο, ειτε φορτηγο, ειτε τρικυκλο, ειτε εξωλεμβια...
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

εκ πρωτης αποψης φαινεται μετριας αισθητικης αλλα θα πρεπει να το δουμε καπου σταθμευμενο για να πουμε με σιγουρια οτι ειναι κουκλι ή σιχαμα.
Απο την αλλη ποτε δε μου αρεσε το Χ5.Αυτο σημαινει οτι ειναι χαλι το Χ5;οχι βεβαια.
Εχει και αυτο το κοινο του που δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητο.
Ειτε ειναι ομορφο ειτε ειναι ασχημο το οποιοδηποτε αυτοκινητο θα βρει το κοινο του στις πωλησεις.
Αρα θα συμφωνησω με τον SM6

dimitro$
06-07-09, 17:37
όλος ο κόσμος αγοράζει sav suv hatchbacks...γιατί όχι και η bmw?Πάντα θα βγάζεοι το Μ3 το Μ5 τα διθέσια Ζ.
Εξάλλου φαίνεται και σε αυτό το στυλ η εταιρεία αυτή βγάζει απίστευτα εργαλεία...μπορεί να μην συναγωνίζονται τις Αστον σε γραμμές και εμφάνιση, αλλά δεν νομίζω ότι όταν θα διαθέσει κάποιος 40k-50k τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα η εμφάνιση...αν το έβγαζε μόνο σε μωβ με ροζ βούλες και πράσινα ελεφαντάκια σίγουρα κανείς δεν θα το αγόραζε..
το θέμα είναι ότι το αγοραστικό κοινό έχει πολλά πρόσωπα, και αυτά η bmw θέλει να ευχαριστήσει/κεντρίσει την προσοχή τους.
εδω η porsche έβγαλε cayenne [όλοι οι φανς την έκραζαν], έκανε όσες πωλήσεις δεν μπορούσε ποτέ να φανταστεί και μετά το έβγαλε και σε turboDiesel! τι λέμε τώρα!

nassosbmw1
07-07-09, 09:55
καλημέρες! και η cayenne χλευάστηκε από πολλούς (δεν το λες ασχημο αμάξι όμως),και ο Άσσος σε πολλούς δεν αρέσει αλλά δεν το μπερδεύεις με κανένα άλλο από τα "χάτσμπακ"...ακόμα και το Χ5 που,οκ. είναι ελαφρώς μπρουτάλ,έχει κι αυτό τους οπαδούς του (και τους χώρους βεβαίως-βεβαίως) και τα βαγκ χαρακτηρίζονται "χοντρομούτσουνα"...αλλά γαμώτο αυτό το πράμα μου θυμίζει 5πορτη καρίνα ΙΙ...ας ελπίσουμε το σχέδιο να βελτιωθεί...:boink:

scania124
07-07-09, 10:23
παναγιτσα μου βοηθα να τους δωσεις μυαλο τους ανθρωπους της BMW:twak:

EVANGELOS
08-07-09, 17:53
παντελως αστοχο θρεντ, τουλαχιστον με τον τροπο που ξεκινησε...

Ευρωπη:
κυκλοφορει φημη οτι εκριθηκε απο το ΔΣ της bmw ενα νεο αυτοκινητο...
τα ξενα μεσα σπευδουν να φτιαξουν καποια σχεδια με το πως νομιζουν οτι θα φαινεται...
ο προεδρος της bmw μιλαει για ενα μοντελο που υπολογιζουν οτι θα φερει καλα εσοδα στην εταιρια...

Ελλαδα:
μερικοι τυποι που δηλωνουν οπαδοι bmw κανουν κριτικη γιατι το σχεδιο της χ-ψ ιστοσελιδας μοιαζει με πριους...
αλλοι φερνουν την καταστροφη... "που βαδιζομεν κυριοι...", "κλεινει η Bmw", "με τι ασχολουνται οι ανθρωποι..."

ποσο ασχετοι ειναι οι γερμανοι που δεν ακουνε τον λιλ, τον μιλ, τον κιλ, το νικο478, τον sm38746...
ποσο βλακες ειναι που δεν διαβαζουν το μοτορσπορτ να τους ανοιξουν τα ματια, μπας και βγαλουν κανενα καλο αυτοκινητο και πουλησει...

οσον αφορα την ειδηση, εμενα δεν με ενοχλει καθολου αν βγαλει η bmw ειτε αυτοκινητο πολης, ειτε υβριδικο, ειτε φορτηγο, ειτε τρικυκλο, ειτε εξωλεμβια...
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

Eδώ θα συμφωνήσω με το Στάθη !

Αν μιλάγαμε για κάποιο μοντελο "σήμα κατατεθέν" της εταιρίας να πω κι εγώ ...

Οκ ντροπή να είναι έτσι το καινούργιο Μ3 , Μ5 κλπ

Αλλά εδώ μιλάμε για μια απλή σειρά ...

Εμένα ας πούμε ΔΕ μου αρέσει καθόλου το Ε90 ... αλλά ... δε σημαίνει ότι η εταιρία ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ ... απλά δε μου αρέσει μια σειρά ...

gant
10-07-09, 00:49
clc mercedes με ολιγη απο πριους ...αηδια

To CLS σχίζει, αυτό είναι ένας απρόσωπος κουβάς.

sciroccoR
10-07-09, 01:52
To CLS σχίζει, αυτό είναι ένας απρόσωπος κουβάς.

φιλε μου συμφωνω το CLS σκιζει ειναι πανεμορφο...για το CLC μιλαω τον διαδοχο του σπορτσκουπε.....αυτο εχει παρομοιο πισω μερος....

ΦΑΝΗΣ
12-07-09, 01:20
....:thumbsdow:bugeye::shakehead.........

propeller
17-07-09, 00:20
μανα κουραγιο

Nick_E60_GR
18-07-09, 10:50
Η BMW εδωσε το πρασινο φως για την 335i GT :bugeye:
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ!
πληροφοριες:

http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=151786

δηλωσεις-αποψεις θα κανω αφου περασω το πρωτο ΣΟΚ
bangl-ίτιδα εχουν παθει ολοι εκει μεσα πια? εφυγε αλλα εχει αφησει το στιγμα του.....

τελικα προς τα που οδεύουν οι Βαυαροι? στοχος πλεον ειναι το Honda Insight?

και εμεις παρακαλαμε για ανταγωνιστη του r8?

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ:tapedshut

παντελως αστοχο θρεντ, τουλαχιστον με τον τροπο που ξεκινησε...

Ευρωπη:
κυκλοφορει φημη οτι εκριθηκε απο το ΔΣ της bmw ενα νεο αυτοκινητο...
τα ξενα μεσα σπευδουν να φτιαξουν καποια σχεδια με το πως νομιζουν οτι θα φαινεται...
ο προεδρος της bmw μιλαει για ενα μοντελο που υπολογιζουν οτι θα φερει καλα εσοδα στην εταιρια...

Ελλαδα:
μερικοι τυποι που δηλωνουν οπαδοι bmw κανουν κριτικη γιατι το σχεδιο της χ-ψ ιστοσελιδας μοιαζει με πριους...
αλλοι φερνουν την καταστροφη... "που βαδιζομεν κυριοι...", "κλεινει η Bmw", "με τι ασχολουνται οι ανθρωποι..."

ποσο ασχετοι ειναι οι γερμανοι που δεν ακουνε τον λιλ, τον μιλ, τον κιλ, το νικο478, τον sm38746...
ποσο βλακες ειναι που δεν διαβαζουν το μοτορσπορτ να τους ανοιξουν τα ματια, μπας και βγαλουν κανενα καλο αυτοκινητο και πουλησει...

οσον αφορα την ειδηση, εμενα δεν με ενοχλει καθολου αν βγαλει η bmw ειτε αυτοκινητο πολης, ειτε υβριδικο, ειτε φορτηγο, ειτε τρικυκλο, ειτε εξωλεμβια...
αν μου αρεσει σαν προϊον θα το βαλω μεσα στις επιλογες μου, αν οχι μου ειναι παντελως αδιαφορο.

Προσυπογράφω!!

gant
20-07-09, 11:31
Ρε φίλοι, σχεδόν όλοι μας εδώ είμαστε ερωτευμένοι με την μάρκα αυτή. Δεν είναι όμως κακό, πάντα καλοπροαίρετα, να σχολιάζουμε και τα όποια αρνητικά της.
Ενα από αυτά είναι οι ιπποδυνάμεις στις μέρες μας.
Εδωσα 35000 για να πάρω ένα 316 κουπέ το 2003 με εξτά 3 χιλιάδων (μπάκετ, ξένον, ραδιοσιντί, συναγερμό), και πήρα 115 ίππους.
Προχθές ο γείτονας αγόρασε με 33.000 ένα πασσάτ κουπέ TSI με triptronic, 200 αλογατάκια και επιτάχυνση 7,8sec.
Το αμάξι είναι κατασκευασμένο τέλεια ποιοτικά και στέκεται καλά και στο δρόμο και από εμφάνιση φέρνει κάτι από CLS.
Ξέρω....θα μου πείτε πασσάτ....μπροστοκούνητο.... κλπ. θα συμφωνήσω μαζί σας.
Δεν είναι όμως καιρός πλέον να δουν και κατά Μόναχο μεριά, το τούρμπισμα και στα μικρότερα κυβικά;
Την τεχνογνωσία την έχουν, και μάλιστα σε πολύ υψηλό βαθμό.