PDA

Επιστροφή στο Forum : μαυριλα απο τα τακκακια


george316
08-07-09, 09:51
με λυπη διαπιστωσα το εξης.
εβαψα τις δαγκανες μου με ενα ειδικο κιτ μπογιας,που αποτελειται απο καθαριστικο μπογια ,στεγνωτικο κλπ.δεν ειναι δηλαδη ενα κοινο σπρει.
τη πρωτη εβδομαδα οι δαγκανες ηταν κατακοκκινες και ομορφες.
μετα ομως αρχισα να παρατηρω οτι η μαυριλα απο τα τακκακια εμεναν πανω στις δαγκανες.
δοκιμασα να ψεκασω με το καθαριστικο για τις ζαντες και να το τριψω με βουρτσακι αλλα η μαυριλα μενει.
εχει κανεις καμμια λυση?
καποιο ειδικο προιον η καποιο πολυ δυνατο καθαριστικο?

stelmaniac
08-07-09, 10:13
Τριψε τις δαγκανες και ξαναβαψε τις με καποιο αλλο, ποιοτικοτερο προιον...υπαρχει.

george316
08-07-09, 10:17
Τριψε τις δαγκανες και ξαναβαψε τις με καποιο αλλο, ποιοτικοτερο προιον...υπαρχει.

το κιτ βαφης το πληρωσα 50 ευρω.μετα απο πολυ μεγαλη ερευνα διαπιστωσα οτι οι τιμες για αυτα τα κιτ ειναι εκει γυρω.
ποιοτικοτερο δηλαδη τι?

bmw330vasilis
08-07-09, 10:43
δοκιμασε με .....αιθερα να αφαιρεσεις τις βρωμιες....θα τον βρεις σε καταστηματα με λιπαντικα και λοιπα...πραγματικα κανει δουλεια!!

stelmaniac
08-07-09, 10:46
Δυστυχως δε γνωριζω περισσοτερα...Μου ειχε βαψει καποτε ενας πολυ καλος φιλος λαστιχας και τις δικες μου δαγκανες με δικο του σπρευ και μετα απο 7 μηνες που πουλησα το αυτοκινητο εδειχναν φρεσκοβαμμενες...Δεν εχω ιδεα τι σπρευ ηταν...αλλα εσυ οπως και να εχει, προσπαθησε απ την αρχη...κατι θα πετυχεις...

Saoulos
08-07-09, 10:50
Πως λέγονται τέτοια κιτάκια, τη να γράψω για να κάνω μια πρώτη αναζήτηση στο internet;

giannis 116
08-07-09, 12:08
Εγω παντως τις εβαψα μαυρες και υσηχασα! Και απλυτο να ναι τ αμαξι δε φαινονται βρωμιες, και δεν υπαρχει εκεινη η εκνευριστικη στο ματι σκουρια (τυπικο προβλημα σειρας 1), και λογω οτι ειναι μαυρες, απλα δε φαινονται οι...μαυριλες! Παει στο ματι και με το μπλε χρωμα του αμαξωματος.

george316
08-07-09, 15:25
φιλε γιαννη επειδη εχω δει μαυρες δαγκανες σε ενα καμπριο ειναι πολυ ωραιες.
δυστυχως πρωτα τις εβαψα κοκκινες και μετα τις ειδα......

kostas e46
08-07-09, 15:47
φιλε γιαννη επειδη εχω δει μαυρες δαγκανες σε ενα καμπριο ειναι πολυ ωραιες.
δυστυχως πρωτα τις εβαψα κοκκινες και μετα τις ειδα......

George ηρθε η ωρα να τις βαψουμε μαυρες!!!!!!!!

george316
08-07-09, 16:14
οπως πανε τα πραγματα....μια και καλη.....οσο ειναι σηκωμενο το αυτοκινητο...

drum
08-07-09, 17:35
δοκιμασε με .....αιθερα να αφαιρεσεις τις βρωμιες....θα τον βρεις σε καταστηματα με λιπαντικα και λοιπα...πραγματικα κανει δουλεια!!

δευτερωνω αυτο που προτεινει ο Βασιλης. ιδανικη λυση, οπως κ το βαψιμο σε μαυρο χρωμα.

MichaeL
08-07-09, 17:42
Ο αιθέρας κάνει και για τις ζάντες;

bmw330vasilis
08-07-09, 20:09
εγω τον χρησιμοποιω παντου ...... χωρις κανενα προβλημα!!



Ο αιθέρας κάνει και για τις ζάντες;