PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο Audi A5 sportback


ΓΙΑΝΝΗΣ
16-07-09, 10:14
Νεο Αudi Α5 sportback

Tελικα βγηκαν ολες οι φωτο του νεου μοντελου, απο πρωτη εικονα μου φαινεται για ενα ομορφο αμαξι αν και ολα τα audi μοιαζουν τρομερα το ενα με το αλλο. Πιστευω οτι θα εχει πολυ καλη πορεια.
Πως σας φαινεται??

bimmer-corfu
16-07-09, 10:17
και πολύ που άργησαν αφού είναι μόδα τα τετράθυρα κουπέ (cc).
Να ξέρετε ότι στα σκαριά είναι και το Α7 που είναι Α6 κουπέ και πραγματικά πολύ όμορφο

Speedy
16-07-09, 10:30
ρε παιδια πολυ ωραιο αυτοκινητακι δεν λεω αλλα αρχιζει η Audi να με κουραζει με τα "Α" τις....

z3 2.2
16-07-09, 10:32
........αλλο ενα audi.........ιδιο......βαρετο......audi.........αχ ρωμο........

bimmer-corfu
16-07-09, 11:29
και δεν πιάνονται, φαντάσου να είχαν ενδιαφέρουσα οδηγική συμπεριφορά με αυτά τα τουρμπάκια.... θα το είχαμε κλείσει το μαγαζί.

ΥΓ ένας λόγος (πέρα απο την αδιάφορη οδηγική συμπεριφορά και την αξιοπιστία) που δεν πήρα Α5 είναι ότι κατάφεραν οι άνθρωποι να κάνουν ένα τόσο μεγαλύτερο αμάξωμα απο την Ε92 2+2 και μη σας πει κανείς ότι είναι τετραθέσιο, για τιμωρία να κάτσει πίσω αυτός που θα το πει

InsaneDriver
16-07-09, 12:02
Αν μπείτε όμως σε RS4 ή RS6 θα μείνετε κάγκελο με την συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
Εντάξει δεν έχει κάποια τρελή επικοινωνία με τον οδηγό, αλλά έχει μοτέρ φορτηγίσια, 4κίνηση, τα κάνει όλα απλά, σε κάνει μάγκα εύκολα και έχει πάτημα που θυμίζει τανκ. Για να μην παραλείψω ότι τα station είναι και διακριτικά. Μόνο από τα ΦΡΕΝΑ(όχι μαλακίες) μυρίζεσαι τη δουλειά.

Εγώ πιστεύω ότι αν θες απλά ένα αμάξι γρήγορο και ασφαλές να σε μεταφέρει από το σημείο Α στο Β, χωρίς παρατράγουδα, χωρίς να θέλει μυαλό και ικανότητα για να πας αεροπορία, τα RS είναι μονόδρομος.

yannisv
16-07-09, 12:11
Ωραίο αυτοκίνητο κατα τ' άλλα θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες σχετικά με τον ομοιόμορφο σχεδιασμό των AUDI καθώς και την ουδέτερη οδηγική συμπεριφορά σε σχέση με τη BMW.

Speedy
16-07-09, 12:12
Εγώ πιστεύω ότι αν θες απλά ένα αμάξι γρήγορο και ασφαλές να σε μεταφέρει από το σημείο Α στο Β, χωρίς παρατράγουδα, χωρίς να θέλει μυαλό και ικανότητα για να πας αεροπορία, τα RS είναι μονόδρομος.


Ενταξει σιγουρα ειναι πολυ καλο αλλα υπαρχουν και αλλα αυτοκινητα που το κανουν αυτο σημερα!

bimmer-corfu
16-07-09, 12:29
Αν μπείτε όμως σε RS4 ή RS6 θα μείνετε κάγκελο με την συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
Εντάξει δεν έχει κάποια τρελή επικοινωνία με τον οδηγό, αλλά έχει μοτέρ φορτηγίσια, 4κίνηση, τα κάνει όλα απλά, σε κάνει μάγκα εύκολα και έχει πάτημα που θυμίζει τανκ. Για να μην παραλείψω ότι τα station είναι και διακριτικά. Μόνο από τα ΦΡΕΝΑ(όχι μαλακίες) μυρίζεσαι τη δουλειά.

Εγώ πιστεύω ότι αν θες απλά ένα αμάξι γρήγορο και ασφαλές να σε μεταφέρει από το σημείο Α στο Β, χωρίς παρατράγουδα, χωρίς να θέλει μυαλό και ικανότητα για να πας αεροπορία, τα RS είναι μονόδρομος.

Πολύ σωστά τα λές αλλά εδώ περα τους πιο πολλούς τους ενδιαφέρει η επικοινωνία οδηγού-αμαξιού, τα παντιλίκια κτλ

InsaneDriver
16-07-09, 12:41
Πολύ σωστά τα λές αλλά εδώ περα τους πιο πολλούς τους ενδιαφέρει η επικοινωνία οδηγού-αμαξιού, τα παντιλίκια κτλ

Τα παντιλίκια είναι αλητείες. Απορώ τι είδος ανθρώπων ασχολείται με τέτοια πράγματα.
Τεντυμπόυδες... :rofl2:

panos 316T
16-07-09, 13:05
άλλο ένα αμάξι που κάνει κάθε άνθρωπο με μειωμένη οδηγική ικανότητα driver...

Zer0cooL
16-07-09, 13:10
Την προηγουμενη φορα που υποστηριξα Audi (το ΤΤ συγκεκριμενα) εφαγα 2 απανωτες αρνητικες στο κεφαλι...Τι να πω τωρα? Οτι μου αρεσουν τα Audi??
Χαλια μαυρα λεμε...χαλια!Και απο κινητηρες, και απο τιμονι, και απο φρενα και απο εμφανιση...χαλια!

InsaneDriver
16-07-09, 13:10
άλλο ένα αμάξι που κάνει κάθε άνθρωπο με μειωμένη οδηγική ικανότητα driver...

Όλα τα αυτοκίνητα της τελευταίας δεκαετίας λίγο ή περισσότερο το ίδιο κάνουν.

Για οδηγείστε μια παλιά corolla ή ένα ford με ατέρμονα στο τιμόνι να σας πω εγώ. Εκεί πάει η τεχνολογία.
Στο να μας κάνει ευκολότερη τη ζωή.

ptboul
16-07-09, 13:14
Την προηγουμενη φορα που υποστηριξα Audi (το ΤΤ συγκεκριμενα) εφαγα 2 απανωτες αρνητικες στο κεφαλι...Τι να πω τωρα? Οτι μου αρεσουν τα Audi??
Χαλια μαυρα λεμε...χαλια!Και απο κινητηρες, και απο τιμονι, και απο φρενα και απο εμφανιση...χαλια!

:rofl2: θεός!

Sp!ros G
16-07-09, 13:27
Στα AUDI πιστευω πως θα ταιριαζε ο τιτλος "καλα αυτοκινητα".

Απλα συγκρινοντας τα αμεσα με τα BMW και ιδιαιτερα σε σημεια που η μαρκα μας ειναι κορυφαια

σιγουρα τα AUDI θα τα λεγαμε μετρια.Ομως σε αλλα σημεια πιστευω πως τα AUDI μπορει και να υπερτερουνε

(οπως επιδοσεις μικρων κυβικων,ανεση,χωρους...) .Πραγματα που τον μεσο οδηγο ενδιαφερουνε περισσοτερο ,οποτε και

με μια ωραια εμφανιση πιστευω πως θα πουλησει αρκετα.

crazy_beaver
16-07-09, 13:30
Εμενα παντως αν και το Α5 το θεωρω πολυ ομορφο αυτοκινητο εμφανισιακα (αλλου μου τα χαλαει) αυτο δεν μ αρεσει!!!!!!!!!!!

lostre
16-07-09, 14:08
Ωραία τα αουντί. αλλά δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις αδερφάκι μου, καμία φορά χρειάζεται να τα δω από πίσω να καταλάβω πιο είναι. δεν θα το κρίνω μηχανικά η πως πάει το τιμόνι του, αλλά είδα προχθες ένα A5 Coupe και με γοήτευσε ιδιαίτερα έχει ωραίες γραμμές (ήταν και σε ασημί και αναδεικνυόταν ωραία).

π.σ μόλις είδα και τους δυο πιτσιρικάδες να ξεπετάγονται απο μέσα και να μπαίνουν μέσα σε εναν ιντερνετ καφέ ξενέρωσα μέχρι αηδίας και είπα χαριτολογώντας στον κολλητό μου άμα τον είχα αυτόν γιο μου ούτε στραγάλι δεν θα του δίνα ;ρ

Speedy
16-07-09, 16:35
το ποιο ομορφο αυτοκινητο τις audi για εμενα ειναι το Α5..Eπιτελους εβγαλε και κατι ποιο ομορφο απο τα συνηθησμενα.

ΦΑΝΗΣ
16-07-09, 17:12
Αουδι,ασε καλύτερα,μόνο που ανέβηκε κατά 7 θέσεις στον πίνακα βλαβών CAP,λογω Q5,7 ,Α4,και αδιάφορης οδηγικής συμπεριφοράς,καταλαβαίνεις την αξιοπιστία των αυτοκινήτων,ειναί απλώς ένα καλό και όμορφο αυτοκίνητο,αλλά!!!!!!

Stallion3.2
18-07-09, 07:47
το Α5 coupe μου άρεσε.τώρα ξενέρωσα με αυτό και δεν μ'αρέσει ούτε εκείνο

Dark_Niaou
18-07-09, 10:26
Την προηγουμενη φορα που υποστηριξα Audi (το ΤΤ συγκεκριμενα) εφαγα 2 απανωτες αρνητικες στο κεφαλι...Τι να πω τωρα? Οτι μου αρεσουν τα Audi??
Χαλια μαυρα λεμε...χαλια!Και απο κινητηρες, και απο τιμονι, και απο φρενα και απο εμφανιση...χαλια!

χαχαχα έβαλες μυαλό....:bricks1: :jester:

bimmer-corfu
18-07-09, 13:04
Την προηγουμενη φορα που υποστηριξα Audi (το ΤΤ συγκεκριμενα) εφαγα 2 απανωτες αρνητικες στο κεφαλι...Τι να πω τωρα? Οτι μου αρεσουν τα Audi??
Χαλια μαυρα λεμε...χαλια!Και απο κινητηρες, και απο τιμονι, και απο φρενα και απο εμφανιση...χαλια!

έτσι ε? Πες μα τώρα το λόγο που δεν πήρες ΤΤ και πήρες Ε92

Dimzan
18-07-09, 13:15
Πολυ ωραιο το audi. Γενικα εμενα μου αρεσει πολυ η σχεδιαστικη φιλοσοφια της φιρμας κι ας μοιαζουν αρκετα μεταξυ τους.

Το 5αρι της αουντι συναγωνιζεται κατ εμε το ε46 σε ομορφια και κανει το ιδιο μπαμ που εκανε και τοτε το ε46 και στην κουπε και στην 5πορτη εκδοση.

Αν δεν ειχαν και τοσες ζημιες θα ηταν σιγουρα καλυτερα αμαξια.

stratos
18-07-09, 13:45
Ακόμα ένα χάρχαλο στην παραγωγή. Ακόμα ένα αιμομηκτικό παιδί που μοιάζει με τα δέρφια του που είναι ταυτόχρονα γονείς του και ξαδέρφια του. Αμάν με αυτούς τους κουβάδες. Όσο και να τρέχει, πάλι πίσω απο την BMW και την Mercedes θα είναι.

Respect MONO στο R8 που είναι αυτοκινητάρα...

crazy_beaver
18-07-09, 16:24
Παντως σε σεχεσση με γτ τις μπεμπε ειναι πιο ομορφο!!!!!!!!!!

bimmer-corfu
18-07-09, 16:29
Παντως σε σεχεσση με γτ τις μπεμπε ειναι πιο ομορφο!!!!!!!!!!

γιατί έχει η BMW αμάξι σε αυτή τη κατηγορία? Θα πρέπει να βγάλει Ε92 5θυρο ή 4θυρο και θα είναι μια λαλακία και μισή όπως ακριβώς και αυτό (το κουπέ Α5 είναι κούκλα)

crazy_beaver
18-07-09, 16:34
σειρες 3 και 5 gt . τα εχουμε συζητησει και εδω μεσα!!!!!!

Ποια η διαφορα τους?

bimmer-corfu
18-07-09, 16:43
Θεωρητικά είναι όπως τα λες αλλά στη πράξη τι σχέση έχει η 3GT με Ε92 ? Καμία.

Πάντως και η BMW GT δεν νομίζω να πάρουν βραβεία σχεδιασμού.

Κρατάω για όλα μια μικρή επιφύλαξη μέχρι να τα δούμε στο δρόμο και όχι σε φωτογραφίες

alexk
19-07-09, 10:32
Ακόμα ένα χάρχαλο στην παραγωγή. Ακόμα ένα αιμομηκτικό παιδί που μοιάζει με τα δέρφια του που είναι ταυτόχρονα γονείς του και ξαδέρφια του. Αμάν με αυτούς τους κουβάδες. Όσο και να τρέχει, πάλι πίσω απο την BMW και την Mercedes θα είναι.

Respect MONO στο R8 που είναι αυτοκινητάρα...

Τα RS4 και RS6 είναι κουβάδες ? :GrowUp:
Σόρρυ κι'όλας αλλά το RS4 μόνο κουβάς δεν είναι.

Τα της bmw δεν τα λέει κανείς.
Το ότι το Ε92 είναι μεγαλύτερο εξωτερικά από το Ε46 και εσωτερικά είναι μικρότερο κανείς δεν το είδε.
Ότι είναι θεόβαρο, πάλι κανείς δεν το είδε.
Ότι έχει ένα πάτημα και τιμόνι αδιάφορο, κανείς δεν το είδε.
Είμαστε bmw-δάκηδες, ότι και να βγάλει η bmw μαμάει, πως να το κάνουμε τώρα.

Επί του θέματος. Εμένα δεν μου αρέσει αυτό το μοντέλο.

Nick_compact
19-07-09, 12:05
Τα RS4 και RS6 είναι κουβάδες ? :GrowUp:
Σόρρυ κι'όλας αλλά το RS4 μόνο κουβάς δεν είναι.

Τα της bmw δεν τα λέει κανείς.
Το ότι το Ε92 είναι μεγαλύτερο εξωτερικά από το Ε46 και εσωτερικά είναι μικρότερο κανείς δεν το είδε.
Ότι είναι θεόβαρο, πάλι κανείς δεν το είδε.
Ότι έχει ένα πάτημα και τιμόνι αδιάφορο, κανείς δεν το είδε.
Είμαστε bmw-δάκηδες, ότι και να βγάλει η bmw μαμάει, πως να το κάνουμε τώρα.

Επί του θέματος. Εμένα δεν μου αρέσει αυτό το μοντέλο.

Σε βρίσκω σωστό. Και μεταξύ μας, ή μόνη 3άρα που έχει ΚΑΛΟ τιμόνι είναι η Ε46... Έχω οδηγήσει Ε30 (2 πέρασαν από την οικογένεια αλλά ήμουν μικρός, εγώ έχω οδηγήσει 318iS φίλου), Ε36 (είχαμε 2), Ε92 (έχουμε τώρα), και έχω σχηματίσει την άποψη ότι το τιμόνι της Ε46 facelift είναι το μόνο πραγματικά αξιόλογο. Όχι ότι τα άλλα είναι κακά, απλά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα. Ήταν τότε το 2001 που έβγαλε την Compact και θυμήθηκε ότι είναι αυτό που είναι για κάποιο λόγο... Και είχαν την comfort ανάρτηση στον έξτρα εξοπλισμό σε κάποια Ε46.. Αλλά τον ξέχασε πολύ γρήγορα πάλι... Όταν το 2003 μαλάκωσε την ανάρτηση του Ε46 Compact... Όταν το 2004 έβγαλε μια σειρά 1 με ένα φοβερό υδραυλικό τιμόνι και ωραίο στήσιμο, και μετά από 2 χρόνια, το τιμόνι έγινε ηλεκτρικό, η ανάρτηση πάλι μαλάκωσε, και το αμάξι έγινε πλήρως αδιάφορο. Αυτά είναι παραδείγματα.

Τις τελευταίες μέρες συζητάμε με τον θείο μου για το τι αμάξι θα πάρει. Είναι σαφής. Θέλει ένα γρήγορο, ασφαλές, ποιοτικό σεντάν γιατί του αρέσει να κινείται γρήγορα, και με ασφάλεια, και να φτάσει μέχρι 50.000 ΜΕ τα έξτρα, αλλά του αρέσει να έχει και κάποια σπρο στοιχεία. Παντιλίκια κλπ δεν τον ενδιαφέρουν. Ας μου πει κάποιος λοιπόν ΕΝΑ λόγο, για τον οποίο θα έπρεπε να προτιμήσει την Ε90 έναντι του νέου Α4 2.0TFSi Quattro S Tronic στο οποίο έχει καταλήξει. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω επιχειρήματα για να υποστηρίξω το BMW.

Όσον αφορά το Α5 Sportback, το βρίσκω πλεονασμό. Πόσα μοντέλα θα βγάλει πια; Κατά τα άλλα, εμένα μου αρέσει, αλλά με τέτοιους χώρους που έχει, αναρωτιέμαι το σκοπό τον 2 επιπλέων θυρών. Καθαρά διακοσμητικές μάλλον.

Κωνσταντίνος
19-07-09, 12:36
Δεν βλέπω κάποιον ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης του μοντέλου αυτού. Τι ακριβώς είναι, δεν κατάλαβα. Ανάμεσα σε Α4 και Α5 ?
Αν κάποιος θέλει sedan πάει προς Α4, και σε coupe στο Α5. Αυτό απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν τι ?

alexk
19-07-09, 12:38
Σε βρίσκω σωστό. Και μεταξύ μας, ή μόνη 3άρα που έχει ΚΑΛΟ τιμόνι είναι η Ε46... Έχω οδηγήσει Ε30 (2 πέρασαν από την οικογένεια αλλά ήμουν μικρός, εγώ έχω οδηγήσει 318iS φίλου), Ε36 (είχαμε 2), Ε92 (έχουμε τώρα), και έχω σχηματίσει την άποψη ότι το τιμόνι της Ε46 facelift είναι το μόνο πραγματικά αξιόλογο. Όχι ότι τα άλλα είναι κακά, απλά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα. Ήταν τότε το 2001 που έβγαλε την Compact και θυμήθηκε ότι είναι αυτό που είναι για κάποιο λόγο... Και είχαν την comfort ανάρτηση στον έξτρα εξοπλισμό σε κάποια Ε46.. Αλλά τον ξέχασε πολύ γρήγορα πάλι... Όταν το 2003 μαλάκωσε την ανάρτηση του Ε46 Compact... Όταν το 2004 έβγαλε μια σειρά 1 με ένα φοβερό υδραυλικό τιμόνι και ωραίο στήσιμο, και μετά από 2 χρόνια, το τιμόνι έγινε ηλεκτρικό, η ανάρτηση πάλι μαλάκωσε, και το αμάξι έγινε πλήρως αδιάφορο. Αυτά είναι παραδείγματα.

Τις τελευταίες μέρες συζητάμε με τον θείο μου για το τι αμάξι θα πάρει. Είναι σαφής. Θέλει ένα γρήγορο, ασφαλές, ποιοτικό σεντάν γιατί του αρέσει να κινείται γρήγορα, και με ασφάλεια, και να φτάσει μέχρι 50.000 ΜΕ τα έξτρα, αλλά του αρέσει να έχει και κάποια σπρο στοιχεία. Παντιλίκια κλπ δεν τον ενδιαφέρουν. Ας μου πει κάποιος λοιπόν ΕΝΑ λόγο, για τον οποίο θα έπρεπε να προτιμήσει την Ε90 έναντι του νέου Α4 2.0TFSi Quattro S Tronic στο οποίο έχει καταλήξει. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω επιχειρήματα για να υποστηρίξω το BMW.

Όσον αφορά το Α5 Sportback, το βρίσκω πλεονασμό. Πόσα μοντέλα θα βγάλει πια; Κατά τα άλλα, εμένα μου αρέσει, αλλά με τέτοιους χώρους που έχει, αναρωτιέμαι το σκοπό τον 2 επιπλέων θυρών. Καθαρά διακοσμητικές μάλλον.

Συμφωνώ με όσα λες.
Έχουμε και εμείς ένα 325i sedan. Πολύ καλό το όχημα γενικά (έχει και σπορ ανάρτηση και σερβοτρόνικ). Με ρωτάει ο φίλος μου ο propeller πριν καιρό εντυπώσεις. Του λέω, καλό το όχημα, το τιμόνι του και το πάτημα δεν μου αρέσουν καθόλου. Του λέω, κοιμίζει ειδικά η αίσθηση του τιμονιού του.
Υπερβολικός είσαι μου λέει, δεν γίνεται να είναι τόσο μέτριο.
Με παίρνει προχθές τηλ. να μου πει ότι φίλος του που είχε πάρει 325 coupe το πούλησε πάνω στο εξάμηνο γιατί ήταν πολύ βαρετό (σε σχέση με το Ζ4 που είχε πριν).

Να σημειώσω κάτι. Δεν θέλω να αναιρέσω ότι πολλοί λατρεύουν την συμπεριφορά της νέας σειράς 3. Σεβαστό.
Εκφράζω την άποψή μου και τη δική μου εμπειρία.

Όπως είπε και ο Νίκος, το compact έχει απίστευτο πάτημα για μη Μ μοντέλο και τέλειο τιμόνι.

Τώρα, γιατί κάποιος να μην πάρει Α4 και να πάρει σειρά 3.
Αν δεν είναι φανατικός με την μάρκα και είναι εντελώς αντικειμενικός, θα πάρει Α4. Χα-λα-ρά.

TAZ118!
19-07-09, 13:25
Σε βρίσκω σωστό. Και μεταξύ μας, ή μόνη 3άρα που έχει ΚΑΛΟ τιμόνι είναι η Ε46... Έχω οδηγήσει Ε30 (2 πέρασαν από την οικογένεια αλλά ήμουν μικρός, εγώ έχω οδηγήσει 318iS φίλου), Ε36 (είχαμε 2), Ε92 (έχουμε τώρα), και έχω σχηματίσει την άποψη ότι το τιμόνι της Ε46 facelift είναι το μόνο πραγματικά αξιόλογο. Όχι ότι τα άλλα είναι κακά, απλά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα. Ήταν τότε το 2001 που έβγαλε την Compact και θυμήθηκε ότι είναι αυτό που είναι για κάποιο λόγο... Και είχαν την comfort ανάρτηση στον έξτρα εξοπλισμό σε κάποια Ε46.. Αλλά τον ξέχασε πολύ γρήγορα πάλι... Όταν το 2003 μαλάκωσε την ανάρτηση του Ε46 Compact... Όταν το 2004 έβγαλε μια σειρά 1 με ένα φοβερό υδραυλικό τιμόνι και ωραίο στήσιμο, και μετά από 2 χρόνια, το τιμόνι έγινε ηλεκτρικό, η ανάρτηση πάλι μαλάκωσε, και το αμάξι έγινε πλήρως αδιάφορο. Αυτά είναι παραδείγματα.

Τις τελευταίες μέρες συζητάμε με τον θείο μου για το τι αμάξι θα πάρει. Είναι σαφής. Θέλει ένα γρήγορο, ασφαλές, ποιοτικό σεντάν γιατί του αρέσει να κινείται γρήγορα, και με ασφάλεια, και να φτάσει μέχρι 50.000 ΜΕ τα έξτρα, αλλά του αρέσει να έχει και κάποια σπρο στοιχεία. Παντιλίκια κλπ δεν τον ενδιαφέρουν. Ας μου πει κάποιος λοιπόν ΕΝΑ λόγο, για τον οποίο θα έπρεπε να προτιμήσει την Ε90 έναντι του νέου Α4 2.0TFSi Quattro S Tronic στο οποίο έχει καταλήξει. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω επιχειρήματα για να υποστηρίξω το BMW.

Όσον αφορά το Α5 Sportback, το βρίσκω πλεονασμό. Πόσα μοντέλα θα βγάλει πια; Κατά τα άλλα, εμένα μου αρέσει, αλλά με τέτοιους χώρους που έχει, αναρωτιέμαι το σκοπό τον 2 επιπλέων θυρών. Καθαρά διακοσμητικές μάλλον.


Exεις οδηγησει Ασσο με ηλεκτρικο τιμονι?Οδηγησε και μετα πες οποιαδηποτε κριτικη....
Το ηλεκτρικο τιμονι του Ασσου ειναι απο τα κορυφαια,αν οχι το κορυφαιο,ηλεκτρικο τιμονι.Πλησιαζει παρα πολυ την αισθηση ενος πολυ καλου υδραυλικου...

Nick_compact
19-07-09, 13:37
Exεις οδηγησει Ασσο με ηλεκτρικο τιμονι?Οδηγησε και μετα πες οποιαδηποτε κριτικη....
Το ηλεκτρικο τιμονι του Ασσου ειναι απο τα κορυφαια,αν οχι το κορυφαιο,ηλεκτρικο τιμονι.Πλησιαζει παρα πολυ την αισθηση ενος πολυ καλου υδραυλικου...

Έχω οδηγήσει 116i LCi, και έχουμε και Ε92 320i όπως ανέφερα παραπάνω. Και το τιμόνι δεν είναι αυτό που χαρακτηρίζεις κορυφαίο, ίσα ίσα απέχει ΠΟΛΥ από αυτό. Έχεις οδηγήσει Mini να δεις τι σημαίνει καλό ηλεκτρικά υποβοηθούμενο;;; Γενικά, έχεις πιάσει στα χέρια σου διάφορα BMW ή και άλλα αυτοκίνητα για να συγκρίνεις; Αν κρίνω από τα λεγόμενα σου, όχι. Αλήθεια αναρωτιέμαι που διάβασες ότι είναι από τα κορυφαία, εκτός αν το βάφτισες εσύ κορυφαίο, κουβέντα να γίνεται.

TAZ118!
19-07-09, 13:45
Εχω οδηγησει αρκετα αυτοκινητα με υδραυλικο και χωρις,
Απο BMW την 36αρα μου χωρις υποβοηθηση,μια 320ci Ε46,μια 335 Ε92,μια 320 Ε93,μια 728 Ε38 και μια 120 Ε81.Το τιμονι της 118 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα παραπανω.
Σε ολα τα περιοδικα με δοκιμες και συγκριτικα του f/l Ασσου το εξαιρετικο τιμονι ειναι απο τα πρωτα που αναφερουν στα θετικα του.Και το τιμονι του Μινι καλο ειναι,ειδικα οταν με φουλ γκαζι ψαρευει η μουρη απο το τorque steering....:drive2:

Παντως με τα 195/55-16 υπηρχε ''θεματακι''.Τωρα με τα 205/50-17 εχει βαρυνει και εχει βελτιωθει παρα πολυ.

Nick_compact
19-07-09, 14:02
Εχω οδηγησει αρκετα αυτοκινητα με υδραυλικο και χωρις,
Απο BMW την 36αρα μου χωρις υποβοηθηση,μια 320ci Ε46,μια 335 Ε92,μια 320 Ε93,μια 728 Ε38 και μια 120 Ε81.Το τιμονι της 118 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα παραπανω.
Σε ολα τα περιοδικα με δοκιμες και συγκριτικα του f/l Ασσου το εξαιρετικο τιμονι ειναι απο τα πρωτα που αναφερουν στα θετικα του.Και το τιμονι του Μινι καλο ειναι,ειδικα οταν με φουλ γκαζι ψαρευει η μουρη απο το τorque steering....:drive2:

Θα ήθελε ΠΟΛΥ η 1 να έχει το τιμόνι του Mini, και ας κάνει και torque steering με 5η :ylsuper:, αλλά φυσικά είσαι ελεύθερος να λες το τιμόνι της 1 κορυφαίο, αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα. Ίσως εγώ και όλοι οι άλλοι, που έχουν την ίδια άποψη με μένα, να μην ξέρουν, παρότι έχουν αντιπροσωπεία BMW, έχουν οδηγήσει ότι BMW υπάρχει, και κυκλοφορούν καθημερινά με μια CSL. :bowdown:

Zer0cooL
19-07-09, 14:21
Μηπως....ξεφυγατε λιγακι απο το θεμα???
Audi A5 sportback ειναι το θεμα μας...ουτε ο ασσος, ουτε το Μινι, ουτε το E46Compact...

Nick_compact
19-07-09, 14:24
Έχεις απόλυτο δίκιο! Αν θέλει κάποιος mod μπορεί να μεταφέρει τα παραπάνω στο αντίστοιχο thread με τα τιμόνια.

stratos
19-07-09, 14:25
Τα RS4 και RS6 είναι κουβάδες ? :GrowUp:
Σόρρυ κι'όλας αλλά το RS4 μόνο κουβάς δεν είναι.

Τα της bmw δεν τα λέει κανείς.
Το ότι το Ε92 είναι μεγαλύτερο εξωτερικά από το Ε46 και εσωτερικά είναι μικρότερο κανείς δεν το είδε.
Ότι είναι θεόβαρο, πάλι κανείς δεν το είδε.
Ότι έχει ένα πάτημα και τιμόνι αδιάφορο, κανείς δεν το είδε.
Είμαστε bmw-δάκηδες, ότι και να βγάλει η bmw μαμάει, πως να το κάνουμε τώρα.

Επί του θέματος. Εμένα δεν μου αρέσει αυτό το μοντέλο.

Κουβάδες δεν είναι απλά εμένα δεν μου κάνουν αίσθηση σαν αυτοκίνητα, πόσο μάλλον το RS6 που είναι ένα station wagon αυτοκίνητο. Ενα αυτοκίνητο που για την εποχή που έβγαινε έπαιρνε πολλά άλογα για πλάκα (μάλλον για αυτό όλη η διαφήμηση και προβολή) και ένα RS4 που τότε και τόρα απλά κυνηγάει την M3.

Απλά βλέποντας αυτό το thread με καινούργιο Audi, είναι σαν να έρχεται κάποιος (όχι ο δημιουργός του thraed) και να λέει "Χαχα τρέμε BMW και Mecedes, τώρα ήρθε η Audi με το καινούργιο υπεραυτοκίνητο και θα δείτε τι θα πάθετε".

Εδώ είναι forum για BMW, και να μην ήθελα αφού γράφω εδώ τα BMW θα υποστηρίξω. Απλά η Audi έβγαλε το ένα, η Audi έβγαλε το άλλο... ε όχι.

Παραδέχομαι την Audi μόνο για το R8, ίσως ένα απο τα πιο ολοκληρωμένα αυτοκίνητα που έχει σίγουρα τις αξιώσεις για supercar και αρκετά μεγάλη τεχνολογία (ούτε το έχω οδηγήσει, ούτε σε Μ6 έχω μπεί καν).

bmw520e39
19-07-09, 15:35
Νεο Αudi Α5 sportback

Tελικα βγηκαν ολες οι φωτο του νεου μοντελου, απο πρωτη εικονα μου φαινεται για ενα ομορφο αμαξι αν και ολα τα audi μοιαζουν τρομερα το ενα με το αλλο. Πιστευω οτι θα εχει πολυ καλη πορεια.
Πως σας φαινεται??

εμενα μου φαινεται ασχημο...θα προτιμουσα το Α4 η το Α5 αλλα οχι αυτο...

bimmer-corfu
19-07-09, 17:21
Τα RS4 και RS6 είναι κουβάδες ? :GrowUp:
Σόρρυ κι'όλας αλλά το RS4 μόνο κουβάς δεν είναι.

Τα της bmw δεν τα λέει κανείς.
Το ότι το Ε92 είναι μεγαλύτερο εξωτερικά από το Ε46 και εσωτερικά είναι μικρότερο κανείς δεν το είδε.
Ότι είναι θεόβαρο, πάλι κανείς δεν το είδε.
Ότι έχει ένα πάτημα και τιμόνι αδιάφορο, κανείς δεν το είδε.
Είμαστε bmw-δάκηδες, ότι και να βγάλει η bmw μαμάει, πως να το κάνουμε τώρα.

Επί του θέματος. Εμένα δεν μου αρέσει αυτό το μοντέλο.

Ε92 είναι μεγαλύτερο μέσα και ειδικά πίσω απο Ε46 κουπέ (με 4 θέσεις όμως).
Θεοβαρα ρε παιδιά όλα είναι απο Αλφα μέχρι Μερσέντα.
Εγώ και ο ειδικός τύπος μόνο αδιάφορο τιμόνι και πάτημα δεν έχουμε δει (σε σχέση με ανταγωνιστές πάντα)

bimmer-corfu
19-07-09, 17:26
Θα ήθελε ΠΟΛΥ η 1 να έχει το τιμόνι του Mini, και ας κάνει και torque steering με 5η :ylsuper:, αλλά φυσικά είσαι ελεύθερος να λες το τιμόνι της 1 κορυφαίο, αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα. Ίσως εγώ και όλοι οι άλλοι, που έχουν την ίδια άποψη με μένα, να μην ξέρουν, παρότι έχουν αντιπροσωπεία BMW, έχουν οδηγήσει ότι BMW υπάρχει, και κυκλοφορούν καθημερινά με μια CSL. :bowdown:

Νίκο εγώ αν είχα αντιπροσωπεία BMW θα είχα πάρει CSL και μετά άντε να πιάσεις άλλο τιμόνι και να πεις ότι δεν είναι αδιάφορο. Λογικό είναι

bimmer-corfu
19-07-09, 17:37
Τις τελευταίες μέρες συζητάμε με τον θείο μου για το τι αμάξι θα πάρει. Είναι σαφής. Θέλει ένα γρήγορο, ασφαλές, ποιοτικό σεντάν γιατί του αρέσει να κινείται γρήγορα, και με ασφάλεια, και να φτάσει μέχρι 50.000 ΜΕ τα έξτρα, αλλά του αρέσει να έχει και κάποια σπρο στοιχεία. Παντιλίκια κλπ δεν τον ενδιαφέρουν. Ας μου πει κάποιος λοιπόν ΕΝΑ λόγο, για τον οποίο θα έπρεπε να προτιμήσει την Ε90 έναντι του νέου Α4 2.0TFSi Quattro S Tronic στο οποίο έχει καταλήξει. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω επιχειρήματα για να υποστηρίξω το BMW.

Πές του θείου σου να πάρει 325 και μετά τα λέμε:
-είναι 6κύλινδρη, εδώ θα έπρεπε να τελειώσει το παιχνίδι αλλά θα πω και άλλα
-κάνει ''μόνο'' 40χιλιαρικα για λίγο καιρό
-έχει πιο ενδιαφέρουσα οδηγική συμπεριφορά (δε λέω για πάντες)
-είναι πιο αξιόπιστο αμάξι
-είναι πανέμορφη τώρα με το facelift
-είναι ατμοσφαιρικό (αλλά γρήγορο)
-έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής εσωτερικά (ναι το λέω στα σίγουρα και δε μασάω τη καραμέλα ότι και τα άουντι είναι το ίδιο καλά)

Και τέλος δείξε του το εσωτερικό απο το 92άρι του πατέρα σου να πάθει!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντίνος
20-07-09, 00:21
Οταν μπείτε σε νέο Α4, (το οποίο έχω χαρακτηρίσει σε παλαιότερο thread, πολύ καλό αυτοκίνητο) και πιάσετε τα μπράτσα για να τραβήξετε την πόρτα, θα ακούσετε το χαρακτηριστικό τρίξιμο που κάνουν τα πλαστικά όταν τρίβονται μεταξύ τους. Και όταν λέω πλαστικό, εννοώ κανονική πλαστικούρα. Οχι smooth επεξεργασμένο.
Επίσης ετοιμαστείτε να νοιώσετε και κραδασμούς στο πάτωμα, σε χιλιόμετρα.
Αυτά όσο αφορά την "πγιότητα" κατασκευής
Overall όμως, εξακολουθώ να το θεωρώ καλό αυτοκίνητο ύστερα απο αρκετές βόλτες.

Καλός εσωτερικός διάκοσμος, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό. Σε άλλους αρέσουν τα πολλά "μπλιμπλίκια" και σε άλλους η σχεδίαση που είναι λιτή και απέριττη, η γραμή δηλαδή που ακολουθεί η BMW τελευταία.

Υ.Γ Είμαι και εγώ ένας (απο τους πολλούς απ΄ότι φαίνεται), που δυσκολεύονται να ξεχωρίσουν τα μοντέλα της Audi. Λες και γέννησε οκτάδυμα τα τελευταία 2 χρόνια............

george kaleas
20-07-09, 02:58
επειδι το εχει κολητος μου το Α5 σε ασπρο θα πω οτι ειναι π;ρα πολυ
ωραιο!! και μεχρι στιγμης καλο..(εγω δεν το επερνα)
το + που εχουν ειναι οτι στο 2λιτρο βγαζει 180αλογα και με προγραμμα ρωτισαμε και παει 265+
που σημενει οτι ειναι και ωραιο απεξω αρα θα πουλησει αρκετα!!! και ειναι στα ιδια λεφτα με την 320 κουπε
που αμα δεν εισαι bmwδακιας θα πας σε audi για το γκαζι

george kaleas
20-07-09, 02:59
και δεν το λες κουβα.. με τιποτα

lostre
20-07-09, 03:59
τι είναι ρε φίλε με ένα πρόγραμμα να πάρει 80άλογα; στραγάλια τα περάσαμε;; :ices_ange

ΓΙΑΝΝΗΣ
20-07-09, 07:22
τι είναι ρε φίλε με ένα πρόγραμμα να πάρει 80άλογα; στραγάλια τα περάσαμε;; :ices_ange

turbo γαρ.........

JuNiOr_
20-07-09, 16:27
επειδι το εχει κολητος μου το Α5 σε ασπρο θα πω οτι ειναι π;ρα πολυ
ωραιο!! και μεχρι στιγμης καλο..(εγω δεν το επερνα)
το + που εχουν ειναι οτι στο 2λιτρο βγαζει 180αλογα και με προγραμμα ρωτισαμε και παει 265+
που σημενει οτι ειναι και ωραιο απεξω αρα θα πουλησει αρκετα!!! και ειναι στα ιδια λεφτα με την 320 κουπε
που αμα δεν εισαι bmwδακιας θα πας σε audi για το γκαζι

παρολ αυτα τα,νομιζω οτι τα 92αρια ειναι πολυ περισσοτερα σοτυς δρομους ισως και γιατι στην ελλαδα το ονομα παιζει σημαντικο ρολο...κατα τ αλλα το Α5 ειναι πανεμορφο και ενδεχομενως καλυτερο vfm για τους περισσοτερους... εχει ομως σαν μειον τη μουντιλα που επικρατει στο εσωτερικο του,,θελει ανοιχτο δερμα οπωσδηπωτε για να σπασει το ρεκβιεμ που υπαρχει εκει μεσα:gaysex:

Nick_E60_GR
20-07-09, 23:42
....Ας μου πει κάποιος λοιπόν ΕΝΑ λόγο, για τον οποίο θα έπρεπε να προτιμήσει την Ε90 έναντι του νέου Α4 2.0TFSi Quattro S Tronic στο οποίο έχει καταλήξει. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω επιχειρήματα για να υποστηρίξω το BMW.

Πήγαινε μια βόλτα στα συνεργεία των επισήμων αντιπροσώπων ...και θα καταλάβεις τι εστι ζημιάρικα αυτοκίνητα. Η Audi τα πάει πολύ καλά από εμφάνιση τελευταία, αλλά ούτε και η ίδια ξέρει που θα καταλήξει με τους κινητήρες της ...έχει μπλέξει τα μπούτια της. (δεν μιλάω για σειρές RS/R)

Nick_compact
20-07-09, 23:50
Πήγαινε μια βόλτα στα συνεργεία των επισήμων αντιπροσώπων ...και θα καταλάβεις τι εστι ζημιάρικα αυτοκίνητα. Η Audi τα πάει πολύ καλά από εμφάνιση τελευταία, αλλά ούτε και η ίδια ξέρει που θα καταλήξει με τους κινητήρες της ...έχει μπλέξει τα μπούτια της. (δεν μιλάω για σειρές RS/R)

Γιατί τα BMW είναι απροβλημάτιστα; Έχουμε ένα Α5 1.8TFSI οπότε δεν χρειάζεται να πάω, το ζω.

InsaneDriver
20-07-09, 23:54
Γιατί τα BMW είναι απροβλημάτιστα; Έχουμε ένα Α5 1.8TFSI οπότε δεν χρειάζεται να πάω, το ζω.

Ρε ξεκόλλα. Τα bmw είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα του κόσμου και δεν χαλάνε ποτέ.

Nick_E60_GR
20-07-09, 23:57
Γιατί τα BMW είναι απροβλημάτιστα; Έχουμε ένα Α5 1.8TFSI οπότε δεν χρειάζεται να πάω, το ζω.

Όχι τα valvetronic με direct injection δεν είναι! Όταν όμως "πάθει" και επισκευαστεί λύνεται το θέμα. Τo Audi και γενικά τα VAG TSI/TFSI όμως θα είναι στο γνωστό ραντεβού στη ράμπα για το ίδιο θέμα ξανά και ξανά και ξανά....

george kaleas
21-07-09, 04:31
φιλε lostre ετσι ειναι!! 80 αλογα τουρμπο...
και ωραιο γκαζι βλεπεις αμεσως διαφορα και αλο παραδειγμα φιλος μου με golf 4 δεν θημαμε τωρα ποιο
νουμερο ειναι το gti με τα 150 προγραμα εξατμιση 235τροχο στο δηναμομετρο κοστος 1.550ε ολα!!
ε γιαυτο πουλανε... οποιος θελει γκαζι και τιποτα αλο παει σε κατι τετοια πρωσοπικη γνωμη α5 vs 3αρα καινουργια ετσι ενα παραδειγμα!! επερνα 320 για ναμε ανετος οτι δεν θα παθει τιποτα.. και σε ομορφια για μενα καμια επαφη καλο το αουντι αλα 3αρα πολυ καλητερη!!!!

lostre
21-07-09, 05:14
μου φανηκαν πολλά γι αυτό και γκρίνιαξα.
ωραίο αυτοκινητάκι το άτιμο, τι να το κάνω όμως αν είναι μόνο για ευθείες; όσο για το εσωτερικό του ποτέ δεν με άφηναν με το στόμα ανοιχτό μπιχλιμπίδια και κουμπάκια προτιμώ κάτι πιο λακωνικό.

φυσικά 320 coupe > A5 δίχως αμφιβολία.

george kaleas
21-07-09, 05:36
ειναι μονο για ευθειες και μεσα για μενα δεν δικαιολογη τα λεφτα του
τουλαχιστον η 3αρα ειναι αλου!!! μεσα-εξω

panos 316T
21-07-09, 08:41
μόνο για ευθείες ;;;;;;
είναι από τα λίγα αυτοκίνητα που μπορεί να στρίψει με λάθος γραμμές ένας ανίδεος ειδικά αν έχει το σύστημα χάλτεξ και να λες τι οδηγάρα είναι ο τύπος !

Spyros
22-07-09, 15:54
μόνο για ευθείες ;;;;;;
είναι από τα λίγα αυτοκίνητα που μπορεί να στρίψει με λάθος γραμμές ένας ανίδεος ειδικά αν έχει το σύστημα χάλτεξ και να λες τι οδηγάρα είναι ο τύπος !

Παιδια ειχα Ε36 Μ3 και εδω και ενα μηνα εχω ενα S3 2009 TFSI Quatro sportback με χαλτεξ βεβαια. Ειμουν και εγω σαν και μερικους απο εσας που ελεγα οτι μονο τα BMW στριβουν και οτι τα αμαξια του group ειναι για ευθειες. Παιδια το αμαξι πολυ απλα ΣΤΡΙΒΕΙ. και οταν λεμε στριβει εννοουμε ΣΤΡΙΒΕΙ.

MichaeL
22-07-09, 16:10
Ειμουν και εγω σαν και μερικους απο εσας που ελεγα οτι μονο τα BMW στριβουν και οτι τα αμαξια του group ειναι για ευθειες.

Τότε καταλαβαίνεις, ότι δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη εδώ... :p:

Spyros
22-07-09, 16:47
Τότε καταλαβαίνεις, ότι δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη εδώ... :p:

Το λαθος μας ειναι οτι χωρις να εχουμε δοκιμασει κατι το βγαζουμε αχρηστο. Μην μου πεις οτι ολοι οσοι λενε οτι δεν στριβουν το εχουν δοκιμασει κιολας..........και εγω μεσα σε αυτους βεβαια.

InsaneDriver
22-07-09, 16:54
Το λαθος μας ειναι οτι χωρις να εχουμε δοκιμασει κατι το βγαζουμε αχρηστο. Μην μου πεις οτι ολοι οσοι λενε οτι δεν στριβουν το εχουν δοκιμασει κιολας..........και εγω μεσα σε αυτους βεβαια.

Φιλαράκο σε bmw φόρουμ δεν έχεις δικαίωμα να πεις κάτι για άλλο αμάξι ή να κατηγορήσεις την μάρκα μας. Ακούς; Τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία...
















Υ.Γ::twak:

george kaleas
22-07-09, 16:55
δεν μπωρεις να σηγκρινης το s3το καινουριο με το α5 το α5 δεν ειναι και τρενο για αυτο που ειναι
και το εχω δοκιμασει και το λεω και το s3 απλα θα πω επειδι το ξερω καλα ειναι τρενο!!!

Spyros
22-07-09, 17:25
Φιλαράκο σε bmw φόρουμ δεν έχεις δικαίωμα να πεις κάτι για άλλο αμάξι ή να κατηγορήσεις την μάρκα μας. Ακούς; Τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία...


Υ.Γ::twak:

Να με συγχωρέσεις για τα παρακάτω εάν το post που έκανες, περιέχει χιούμορ, αν και δεν βλέπω ανάλογη φατσούλα

Πάντα ευπρεπώς όλοι έχουμε το δικαίωμα να εκφράζουμε την άποψη μας

Δεν κατηγόρησα την μάρκα ΜΟΥ (BMW) σε καμια περίπτωση.

Παραμένει αγαπημένη μου μάρκα, έχοντας αλλάξει αρκετές μπεμπες και πιστεύω ότι και λόγο της ηλικίας μου έχω αρκετή εμπειρία στο να κρίνω αμάξια

Έχω την εντύπωση ότι τα τελευταία 3 χρονια που είμαι σε αυτό το club και μετέπειτα forum δεν έχω δώσει δικαίωμα για τέτοιου είδους συμπεριφορά.

Το εάν θα παω σε άλλη παραλια είναι αποκλειστικά δικό μου θέμα

Εάν όπως προείπα κανεις απλά πλακίτσα, την δέχομαι ευχάριστα.

:friday:

Action Man
22-07-09, 17:29
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΥΡΟ!!

InsaneDriver
22-07-09, 17:30
Να με συγχωρέσεις για τα παρακάτω εάν το post που έκανες, περιέχει χιούμορ, αν και δεν βλέπω ανάλογη φατσούλα

Πάντα ευπρεπώς όλοι έχουμε το δικαίωμα να εκφράζουμε την άποψη μας

Δεν κατηγόρησα την μάρκα ΜΟΥ (BMW) σε καμια περίπτωση.

Παραμένει αγαπημένη μου μάρκα, έχοντας αλλάξει αρκετές μπεμπες και πιστεύω ότι και λόγο της ηλικίας μου έχω αρκετή εμπειρία στο να κρίνω αμάξια

Έχω την εντύπωση ότι τα τελευταία 3 χρονια που είμαι σε αυτό το club και μετέπειτα forum δεν έχω δώσει δικαίωμα για τέτοιου είδους συμπεριφορά.

Το εάν θα παω σε άλλη παραλια είναι αποκλειστικά δικό μου θέμα

Εάν όπως προείπα κανεις απλά πλακίτσα, την δέχομαι ευχάριστα.

:friday:

Φυσικά και έχει χιούμορ. Αν διαβάσεις άλλα τόπικ θα καταλάβεις ότι έχω σφαχτεί με κολλημένα άτομα που δεν μπορούν να δουν αντικειμενικά την αυτοκίνηση και ψωνίζουν μόνο σήμα. :calm:

bimmer-corfu
22-07-09, 17:37
Παιδια ειχα Ε36 Μ3 και εδω και ενα μηνα εχω ενα S3 2009 TFSI Quatro sportback με χαλτεξ βεβαια. Ειμουν και εγω σαν και μερικους απο εσας που ελεγα οτι μονο τα BMW στριβουν και οτι τα αμαξια του group ειναι για ευθειες. Παιδια το αμαξι πολυ απλα ΣΤΡΙΒΕΙ. και οταν λεμε στριβει εννοουμε ΣΤΡΙΒΕΙ.

φυσικά και είναι λάθος να λέμε ότι τα VAG και άλλα δεν στρίβουν. Κάτι τέτοιο απλά δεν ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις (όχι όλες)
Απλά είναι άλλη φάση η πίσω κίνηση και η συμμετοχή στην οδήγηση και άλλο το να είναι η οδήγηση σα playstation, κατά τα άλλα με τετρακίνητα VAG ακόμα και ένας όχι τόσο καλός οδηγός μπορεί να πάει πολύ καλά στις στροφές

Spyros
22-07-09, 17:52
Φυσικά και έχει χιούμορ. Αν διαβάσεις άλλα τόπικ θα καταλάβεις ότι έχω σφαχτεί με κολλημένα άτομα που δεν μπορούν να δουν αντικειμενικά την αυτοκίνηση και ψωνίζουν μόνο σήμα. :calm:

:cheers:
:cheers:
:cheers:

Speedy
22-07-09, 18:04
Αυτο ελειπε ρε παιδια τετρακινητο και να μην στριβει!!

manos///3
22-07-09, 18:14
Oποιος θελει παντως να ερθει να τον παω μια κοντριτσα με το Τiguan στο στριψιμο....Ακους εκει τα VAG δε στριβουν...:twak:

Alexandros18
22-07-09, 18:34
τραγικη η audi.. ολα τα αμαξια της ιδια...ειδικα το Α5 σπορτμπακ και το Α4 αλλαζεο μονο το φτερο πιο φουσκωτο και τα φωτα ελαχιστα....τραγικη κινηση κατεμε το passat cc ασ πουμε διαφοροποιηται περισσοτερο και ειναι ποιο σπορ...τεσπα..