PDA

Επιστροφή στο Forum : Nurburgring 2009


alexk
31-07-09, 00:11
Θυμάμαι κάποια χρόνια πριν που διάβασα για την εμπειρία του Ρινγκ από τον Στράτο, Μιχάλη κτλ...
Αλλά ας πάω στο τώρα.
Πριν λίγο καιρό οι φίλοι με τα CSL προτείνανε να κάνουμε μια συνάντηση στην Πράσινη Κόλαση, σε ένα ΣΚ που είναι ανοικτή προς το κοινό η πίστα. Κανονίστηκε τελικά για 24-16 ιουλίου.
Αρχικά ήμουν διστακτικός μιας και έχω διαβάσει τα άπειρα για το Ρινγκ και πόσο επικίνδυνο είναι αλλά έπεισα τον εαυτό μου να μην κάνει πίσω.
Με 3-4 προτάσεις στο τσατ έπεισα και τον αδερφό μου να ανέβει από ελλάδα και να πάμε παρέα. Θα δοκίμαζε το νέο του αυτοκίνητο, μια 125i coupe με όλα τα καλούδια της σειράς BMW Performance.

- Περίεργο αλλά Πέμπτη βράδυ αλλάζαμε δίσκους στο CSL γιατί οι παλιοί είχαν ένα μικρό νυχάκι. Έτσι, με ένα γρυλλάκι στο θερμαινόμενο πάρκινγκ και όλα τα εργαλεία οι δίσκοι μπήκαν επάνω χωρίς προβλήματα.

- Παρασκευή νωρίς το πρωί φεύγουμε από Ελβετία για να πάρουμε και τον παιδικό φίλο που μένει Στουτκάρδη. Στάση στους καταρράκτες του Ρήνου για πρωϊνό.
Γερμανική autobahn = αγχολυτικό. Μόνο τάπα στην Γερμανία και πάμε μέχρι Στουτκάρδη με ταχύτητες από 180 έως 240. Παραλαμβάνουμε τον φίλο και το ταξίδι συνεχίζεται μέχρι το Ρινγκ. Φθάσαμε σχετικά νωρίς (ταχύτητα βλέπεις) και πήγαμε να αφήσουμε τα πράγματα στο υπέροχο ξενοδοχείο.
Επιτόπου για πίστα ! Πάμε να βρούμε τα εισιτήρια και κακώς μας λένε ότι η πίστα είναι κλειστή από τις 18:00. Τελικά, με τα πολλά πάμε στην πίστα (που είχε κλείσει 10 λεπτά πριν) αφού προηγουμένως είχε χαζολόγημα στο χώρο της πίστας F1.

- Σάββατο. Έχω ξυπνήσει από τις 07:00 το πρωί και δεν μπορώ να περιμένω.
Κατεβαίνω στο αυτοκίνητο να δω αν όλα είναι οκ. Γνωρίζω και τον cabriolakia εκεί που επίσης περιοδεύει στα περίχωρα.
Δρόμο για την πίστα. Για κακή μου τύχη βρέχει και φοράω cup λάστιχα τα οποία είναι επιεικώς απαράδεκτα. Τρελαίνομαι, γιατί δεν φόρεσα τα ελαστικά χειμώνα στην μέση του καλοκαιριού αναρωτιέμαι.
Φθάνουμε στην πίστα, μπόλικο νεράκι παντού. Μετά από κάμποση αναμονή παίρνουμε (πιο σωστά - πήρα) την απόφαση να μπούμε για τους πρώτους γύρους.
Έχει πολύ νερό. Συνοδηγός μου ο παιδικός μου φίλος Λευτέρης. Ο αδερφός μου (bridgestone turanza) πάτησε και έφυγε. Εμείς πάμε σκουριασμένα με 70-100 χλμ.
Μετά από το 4ο χλμ δεν βλέπουμε νερά και αυξάνουμε λίγο τον ρυθμό, όσο μπορείς να αυξήσεις χωρίς να ξέρεις που πάνε τα 5.
Φθάνουμε πιτς να πάρουμε ανάσα. Ο αδερφός μου είχε παρκάρει και έπινε καφέ (πρέπει να μας έριξε 4λεπτο).
Πάμε και για ένα 2ο ! Ίδια κατάσταση, νερό πολύ στην αρχή και μετά υγρασίες.
Διάλειμμα για κάμποση ώρα και ξαναμπαίνουμε. Ο ήλιος είχε βγεί από ώρα και η πίστα είχε στεγνώσει.
Ξεκινάμε πάλι, σε μερικές στροφές εξαφανίστηκα εγώ αυτή τη φορά.
Ξέρω καλύτερα τις στροφές αλλά όχι και τόσο και ενώ πάω πιο γρήγορα πατάω πολύ (όπως διαπίστωσα μετά) φρένο. 3ος και 4ος γύρος πιο γρήγοροι...
Διάλειμμα και πάλι. Οι φίλοι με τα άλλα CSL θα πάνε για τρενάκι τρόμου και εγώ κάθομαι συνεπιβάτης στον Rob για να δω την πίστα (με άλλο μάτι).
Τα παιδιά αυτά έχουν 100+ γύρους. Τραινάκι τρόμου με CSL ! 4 CSL το ένα πίσω από το άλλο να πηγαίνουν τάπα. Ναι, πάω πολύυυυ σιγά τελικά. 4 απολαυστικοί γύροι !
Ξαναμπαίνω για άλλους δυο μετά και κατ'ευθείαν νιώθω τη διαφορά. Πολύ πιο γρήγορα χωρίς να ταλαιπωρώ τα φρένα μου.

- Κυριακή. Κυριακή άλλη μια επίσκεψη πριν την αναχώρηση. Πολύ πιο γρήγορα, πολύ πιο ευχάριστα τώρα.

Μπορεί να κούρασα με λεπτομέρειες απλά ήθελα να περάσω τη μικρή δική μου ιστορία πιο αναλυτικά.
Τελικά δεν είναι επικίνδυνο το Ρινγκ, είναι απλά τέλειο.
Άν έχεις υπομονή μπορείς να μάθεις και να πας όλο και πιο γρήγορα. Έχω πολύ δρόμο ακόμη μπροστά μου αλλά είναι χαρά μεγάλη η πορεία αυτή.
Εύχομαι όλοι σας να κάνετε μια βόλτα σε αυτό το μέρος / ναό για τους φίλους της οδήγησης.

Το CSL μου το λατρεύω πραγματικά. Απλά τέλειο.

Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες. Σύντομα και βιντεάκι.

22797
22798
22799

propeller
31-07-09, 00:26
πολυ ωραια τα περιεγραψες Αλεξη.
μακαρι να ειμασταν εκει. Πρεπει να κανουμε επισκεψη συντομα!
κ το csl ας μη ξεχναμε οτι για τετοια ειναι φτιαγμενο
ευχομαι να ξαναπας συντομα με σωστο καιρο να ζεστανεις τα cup και να γουσταρεις πιο πολυ

oldcarskickass
31-07-09, 00:32
Όλα οκ, αλλά ΓΙΑΤΙ ήσουν διστακτικός;

Εγώ και με ποδήλατο θα έμπαινα!!

Α ρε κερατά βραδιάτικα...

Άντε με το καλό και οι επόμενες φορές!

Βάλε το βίντεο!!(ελπίζω να έχει και ήχο)

Geo_3D
31-07-09, 00:45
Μπραβο ρε Αλεξ!!!!!!Απλα μπραβο!!!

Fairytale
31-07-09, 01:19
Το κατάλληλο αυτοκίνητο, στον κατάλληλο χώρο...
Να ανέβουν και τα βιντεάκια! καθώς και περισσότερες φωτογραφίες από το κονβόι των CSL, θα είναι εξαιρετικά wallpapers.
Ας μην ξεχνάμε ότι την διαχείριση της πίστας την έχει η BMW καθώς και το ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αυτοκινήτων ιδιωτών που επισκέπτονται το Nordschleife είναι BMW & Porsche.
Γράψε και τον αδερφό σου στο forum, να μας περιγράψει την δική του εμπειρία.

Αυτά είναι threads!!! Να μην ξεχνάμε ότι το forum είναι το bmw-motorsport.gr
C U out there

crazy_beaver
31-07-09, 01:38
Συγχαρητηρια σε σενα και στην παρεα σου.Απλα ζηλευω!!!!!!!!!!!!!

panos 316T
31-07-09, 06:49
μπράβο για το επιτυγχημένο πλέον εγχείρημα σας,
είναι από τα λίγα πράγματα που σου στιγματίζουν τη ζωή σου και μένουν ανεξίτηλα στη μνήμη σου.

ΥΓ:από Στουτγκάρδη πόση ώρα είναι;

Speedy
31-07-09, 07:21
Χιλια μπραβο!!!
Αυτες ειναι εμπειριες που δεν πρπει να τις σκεφτομαστε καν!!!

alexk
31-07-09, 07:44
Παιδιά ευχαριστώ και στα δικά σας εύχομαι.
Νίκο πραγματικά η υπόθεση ήταν BMW και Porsche.

Δυο φωτογραφίες από το 125i
22800
22807

Και για να κάψουμε όλοι, και η τρελο-csl-παρέα. Τουλάχιστον οι γνωστοί-συννενοημένοι είμασταν 11 CSL.
22801
22802
22803
22804
22805
22806

ΥΓ : για το φίλο που ρώτησε, από Στουτκάρδη το κάναμε 3 ώρες (μαζί με στάση).
Με σχετικά υψηλή ταχύτητα βέβαια.

5555
31-07-09, 08:35
Φιλε Αλεξ
Μπραβο σου φοβερη εμπειρια, ωραιες φωτο με τοσα csl. Zεις στην Ευρωπη φιλος και οχι στην μπανανια...

thomelef
31-07-09, 08:48
φανταστική εμπειρία.
μπράβο ρε φίλε βρέθηκες στο στοιχείο σου με τέτοιο αμάξι που έχεις.

VanVIC
31-07-09, 09:19
Μπράβο σας.
Φαντάζομαι το καταυχαριστηθήκατε...

Πάντα τέτοια !

Strax
31-07-09, 09:32
Τι μου θύμισες τώρα!!

Μια από τις καλύτερες εμπειρίες της ζωής μου!!

Η αύρα που αναδύει αυτή η πίστα και το μαγευτικό σκηνικό είναι πραγματικά αξεπέραστη!!

panos 316T
31-07-09, 09:42
Η αύρα που αναδύει αυτή η πίστα και το μαγευτικό σκηνικό είναι πραγματικά αξεπέραστη!!



http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=279767#post279767

InsaneDriver
31-07-09, 10:51
Αλεξ μίλησα χτες τυχαία απευθείας με τον Πέτρο και μου τα είπε.
Πάντα τέτοια!

Zer0cooL
31-07-09, 11:06
Φανταστικη εμπειρια πρεπει να ναι...Χαρα στο κουραγιο σας να φτασετε μεχρι εκει και να γυρισετε αυτη την πιστα!!!
Παντα τετοια...

oldcarskickass
31-07-09, 11:31
Έχει μπει χεράκι από BMW Performance στον άσσο ή μου φαίνεται;

Κερατά χουλιγκάνε κ@@λωτ@!!!

merlin_M3
31-07-09, 11:39
Πάντα τέτοια ρε παιδιά !!!

Μας ξεσηκώσατε ( το λέω κόσμια ) πρωί-πρωί, είναι και τελευταία μέρα πρίν τις διακοπές, άντε να δουλέψεις τώρα !!!

yannisv
31-07-09, 11:39
Πραγματικά φοβερή εμπειρία!!!! Μπράβο σας ρε μάγκες!!!

alexk
31-07-09, 12:00
Έχει μπει χεράκι από BMW Performance στον άσσο ή μου φαίνεται;

Κερατά χουλιγκάνε κ@@λωτ@!!!

Μικρό χεράκι, ανάρτηση, φρένα, κάτι καρμπονάκια, προφυλακτήρες, εισαγωγή, εξάτμιση, αυτοκόλλητα και σύντομα τιμόνι. Είναι πολύ καλό το όχημα !!!

Κάτι που ήθελα να γράψω, αστείο λιγάκι.
Πολλοί λένε τα αληθινά CSL δεν πρέπει να έχουν κλίμα (για να γλιτώσουν 20 κιλά βάρος).
Εγώ λέω ότι είναι αυτό υπερβολή μεγάλη :).
Και στο Ρινγκ επιβεβαιώθηκα, γιατί όταν κάναμε γύρους με τον Rob είχαμε κλειστά παραθυράκια λόγω ζέστης και το κλιματισμό φουλ για δροσερό αέρα. Γελούσα όταν το είδα.

oldcarskickass
31-07-09, 12:10
Μικρό χεράκι, ανάρτηση, φρένα, κάτι καρμπονάκια, προφυλακτήρες, εισαγωγή, εξάτμιση, αυτοκόλλητα και σύντομα τιμόνι. Είναι πολύ καλό το όχημα !!!

Κάτι που ήθελα να γράψω, αστείο λιγάκι.
Πολλοί λένε τα αληθινά CSL δεν πρέπει να έχουν κλίμα (για να γλιτώσουν 20 κιλά βάρος).
Εγώ λέω ότι είναι αυτό υπερβολή μεγάλη :).
Και στο Ρινγκ επιβεβαιώθηκα, γιατί όταν κάναμε γύρους με τον Rob είχαμε κλειστά παραθυράκια λόγω ζέστης και το κλιματισμό φουλ για δροσερό αέρα. Γελούσα όταν το είδα.

ΑΧ αυτό το τιμόνι, λοιπόν ΣΤΑΜΑΤΑ να γράφεις εδώ, αρκετά μας πώρωσες...

Ένα ημι - πολιτικό όχημα ΠΡΕΠΕΙ να έχει air condition, εδώ είχαν κάποια WRC, οπότε...

Και συν τοις άλλοις πιστεύω ότι οι καλές συνθήκες μέσα στην καμπίνα βοηθούν τον οδηγό να πάει τάπα.


Ακόμα το βίντεο;

Action Man
31-07-09, 12:26
:dblthumb2:dblthumb2:dblthumb2

Πόση κουβέντα κάναμε παλιά για αυτή την επίσκεψη!Μπράβο!

Aνέβασε πιο πολλές φώτος!

Lil
31-07-09, 12:36
Μπραβο ρε Αλεξη!!! μπραβο μπραβο!!!
δωσε φωτος στον λαο!!!

manos///3
31-07-09, 13:22
Μπραβο ρε Αλεξη...Ειναι το ονειρο μου να παω εκει!!!

Να σε κανω μερικες ερωτησουλες...
Α.Κρανος δε φορατε στο Ring?
Β.Τα λαστιχα την ακουσαν?
Γ.Οι ζαντες σου στη φωτο ειναι λιγο διαφορετικες στο χρωμα ή μου φενεται?
Δ.Σηματακι του Ring κολλησες στο ''κολαρακι'' σου? :ylsuper:

alexk
31-07-09, 14:02
ΑΧ αυτό το τιμόνι, λοιπόν ΣΤΑΜΑΤΑ να γράφεις εδώ, αρκετά μας πώρωσες...
Ένα ημι - πολιτικό όχημα ΠΡΕΠΕΙ να έχει air condition, εδώ είχαν κάποια WRC, οπότε...
Και συν τοις άλλοις πιστεύω ότι οι καλές συνθήκες μέσα στην καμπίνα βοηθούν τον οδηγό να πάει τάπα.
Ακόμα το βίντεο;

Σειρά 1 δεν πήρες, δεν σε βλέπω καλά !
Βίντεο αργότερα.

:dblthumb2:dblthumb2:dblthumb2

Πόση κουβέντα κάναμε παλιά για αυτή την επίσκεψη!Μπράβο!

Aνέβασε πιο πολλές φώτος!

Πολύ κουβέντα ναι, τελικά είναι πολύ πιο ωραία από ότι περίμενα !
Εσύ δεν έχεις ανέβει ακόμη ε? Θα τρελαθείς.

Μπραβο ρε Αλεξη...Ειναι το ονειρο μου να παω εκει!!!

Να σε κανω μερικες ερωτησουλες...
Α.Κρανος δε φορατε στο Ring?
Β.Τα λαστιχα την ακουσαν?
Γ.Οι ζαντες σου στη φωτο ειναι λιγο διαφορετικες στο χρωμα ή μου φενεται?
Δ.Σηματακι του Ring κολλησες στο ''κολαρακι'' σου? :ylsuper:

Να το κάνεις, απλά να επικοινωνήσεις μαζί μου να πάμε παρέα.
Α. Άν θέλεις φοράς κράνος. Προσωπικά δεν θέλω κράνος με το αμάξι, μου φθάνει με το μηχανάκι και το θεωρώ λίγο υπερβολή στο αυτοκίνητο.
Β. Όχι δεν την άκουσαν καθόλου και έχω και cup. Τώρα άν κάνεις 60 γύρους θα την ακούσουν.
Γ. Και ένας που το πρόσεξε !!! Όχι δεν της έχω βάψει. Απλά της γυαλίζω μετά το πλύσιμο και η σκόνη από τα τακάκια έχει κολλήσει τέλεια και ομοιόμορφα, οπότε φαίνονται gun metal χρώμα.
Δ. Όχι δεν έβαλα αυτοκολλητάκι φίλε. Όλοι βάζουν.
Πιστεύω το CSL δεν χρειάζεται να αποδείξει τίποτα έχοντας ένα αυτοκόλλητο του Ρινγκ.
Πρόκειται για το μεγαλείο του BMW Motorsport και μετά την πρώτη στροφή δείχνει τι κάνει.

manos///3
31-07-09, 14:10
Αλεξη θεωρητικα σε τι χρονους ησουν?

alexk
31-07-09, 19:24
Αλεξ μίλησα χτες τυχαία απευθείας με τον Πέτρο και μου τα είπε.
Πάντα τέτοια!

Ναι είσαι καλά Χάρη !

Αλεξη θεωρητικα σε τι χρονους ησουν?

Χμ, χοντρικά στο 09:00 - 09:30.
Κίνηση αρκετή βλέπεις και άφηνα κόσμο να περάσει, ατυχήματα, μερικά λάδια, + του ότι με ελάχιστους γύρους δεν μπορούσα+ήθελα να πάω πιο γρήγορα.

Strax > πραγματικά κατάλαβα τι μας λέγατε τότε που το ζήσατε παρέα.

Octane
17-08-09, 23:40
Εγω τωρα τι να γραψω που ενω θα γυριζα απο Ελλαδα extra για το Ring , τελικα "οικογενειακες" :flirt: υποχρεωσεις με εκαναν να καθυστερησω την αναχωρηση για μια βδομαδα με αποτελεσμα να χασω την ολη φαση ... !?!
Μαλλον καλυτερα ετσι γιατι κ ο ραλλος κ το vts ειναι αστρωτες κουτες και θα ειχαμε θεματα εκει με τα αναλογα φουντωματα... :loser:
Πολυ χαιρομαι παντως που περασατε καλα (τι καλα δηλαδη,...τρελα απ'οτι μου ειπες Αλεξη) !!!
Ευτυχως θα υπαρξει και επομενη φορα , ισως συντομα...ποιος ξερει... :newbie: ...

Αλεξ το θρεντακι ειναι μουρλια.

Οσο για το κλιμα... οκ , ολοι οι υπερσουμαχερ'ς ας οδηγησουν με ανοιχτα παραθυρα σε autobahn,Ring,κλπ με 270+ και αν δεν κουφαθουν επειτα απο λιγο τα ξαναλεμε... :D
Αυτα ειναι αντε για κανενα ξεκουκουλωτο Ελιζονι με τελικη 225 σε κατηφορι κ rückenwind να ουμ , οχι για γερμανικα ΠΙΣΤΟΛΙΑ ... :p
Η κακομοιρια η ιδια , να εχεις δωσει τοσα λεφτα κ να σταζεις σε κανενα φαναρι του Μοναχου κ διπλα σου το πιπινι με το matiz (αντε να βρεις στο Μοναχο τετοιο βεβαια... , matiz , οχι πιπινι...) να ειναι μες τη χλιδα του...
Και πες της μετα οτι "εγω που με βλεπεις ετσι , κανω 7:50 dead στο Ring αντι για 7:55 λογω της μοντιφας αυτης"...

P.S.:Βεβαια μονο τον πρωτο γυρο , γιατι απο τον δευτερο και μετα ανεβαινω απο 8:30 και πανω , λογω του ιδρωτα που σταζει στα ματια μου και το παρπριζ που...θολωνει...

KATSARAIOS
18-08-09, 05:33
Μπράβο σας.
Φαντάζομαι το καταυχαριστηθήκατε...

Πάντα τέτοια !

για σενα ειναι αγορι μου το θρεντ...προσκλητηριο για το τερατακι ....

καπου ειδα και για εκδρομη στην Deutschland ,λες ????
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20939

Αlex συγχαρητηρια για το αμαξι και την εμπειρια σου ,σε ποια πολη μενεις Ελβετια?

bill987
18-08-09, 07:57
Τέλεια η βόλτα που μας πήγες!!!

Για την φωτογραφία που είστε όλοι μαζεμένοι +100000000000000000000
Θα διακοσμεί την οθόνη του Η/Υ!!!

bimmer-corfu
18-08-09, 08:22
Αλέξη ένα μεγάλο μπράβο και απο εμένα!
Είσαι Ευρώπη φίλε μου, εμείς μόνο στο playstation βλέπουμε τέτοια πράγματα

alexk
18-08-09, 09:27
Παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια ! Εύχομαι και στα δικά σας, πραγματικά αξίζει σαν εμπειρία να την ζήσει κανείς 1, 2, 3,... φορές.
Το τι όχημα οδηγεί κανείς εκεί μέσα δεν παίζει και τόσο ρόλο, αρκεί να σου αρέσει η οδήγηση και το όχημα που έχεις (ακούς καφετεριάκια Octane).

Προκαλώ επίσημα τον Octane να έρθει μαζί μου στο Ρινγκ με το ασημί γαλλάκι του :bananasmi !
Και μετά θα μπλέξω γιατί θα τον παίρνω τηλέφωνο και δεν θα απαντά με "Ναι ?" "Παρακαλώ?" αλλά με "Πότε θα πάμε στο Ρινγκ ?".
Θα ξεχάσει και ζάντες και αναρτήσεις, θα θέλει ετήσια κάρτα !

Το βίντεο δεν το έχω ξεχάσει θα το βάλω youtube, δεν είναι και κάτι το εξωπραγματικό βέβαια καθ'ότι δεν είμαι ο Horst von Saurma (ακόμη... χαχαχα).

stako
18-08-09, 09:39
Ωραίες εμπειρίες έζησες ρε φίλε, και τα καλύτερα έρχονται πιστεύω καθώς τώρα το μικρόβιο εντυπώθηκε για τα καλά και δεν φεύγει πλέον με τίποτα! :)

Άντε και στα δικά μας! :)

Octane
18-08-09, 15:41
Παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια ! Εύχομαι και στα δικά σας, πραγματικά αξίζει σαν εμπειρία να την ζήσει κανείς 1, 2, 3,... φορές.
Το τι όχημα οδηγεί κανείς εκεί μέσα δεν παίζει και τόσο ρόλο, αρκεί να σου αρέσει η οδήγηση και το όχημα που έχεις (ακούς καφετεριάκια Octane).

Προκαλώ επίσημα τον Octane να έρθει μαζί μου στο Ρινγκ με το ασημί γαλλάκι του :bananasmi !
Και μετά θα μπλέξω γιατί θα τον παίρνω τηλέφωνο και δεν θα απαντά με "Ναι ?" "Παρακαλώ?" αλλά με "Πότε θα πάμε στο Ρινγκ ?".
Θα ξεχάσει και ζάντες και αναρτήσεις, θα θέλει ετήσια κάρτα !

Το βίντεο δεν το έχω ξεχάσει θα το βάλω youtube, δεν είναι και κάτι το εξωπραγματικό βέβαια καθ'ότι δεν είμαι ο Horst von Saurma (ακόμη... χαχαχα).

Φιλε Alexk δεν καταλαβα δηλαδη , επειδη εσυ οργωνεις τις πιστες και τα βουνα με το csl σου , τι θελεις να μας πεις , οτι σε πειραζει που καποιοι καθομαστε σε καφετεριες!?! :mad:
Και εσενα τι σε νοιαζει Alex von Κatsioul (!?!) ... ασε μας να πιουμε το τσαγακι μας... , να βαλουμε κανενα neon , καμια αεροτομουλα , κανα ελατηριακι χαμηλωματος να δειξει λιγο το εργαλειο... , να πουμε και κανενα παραμυθι απο τα παλια... , τι πρεπει δηλαδη να κανουμε (?) , να ανεβοκατεβαινουμε τεζα οποιο δρομο βρουμε !?!?!? :drive2:

.
.
.
.
.
.


ΕΤΗΣΙΑ ΚΑΡΤΑ !?!?!?!?!?!
Οκ,καηκα τωρα...!!!
Μολις μου ερθει το πακετο απο το ταχυδρομειο και το συναρμολογισω , θα παραλαβω και το διαρκειας μου για το Ring :dblthumb2 και θα σε περναω απο... κατω...!!!!
-> http://www.superracekart.info/supertkartengels/index.htm

Τα γαλλακια μου δεν ειναι για πιστες οπως το csl σου (ο Θεος να το κανει δηλαδη , αφου εχει ολοκληρο κλιματιστικο...) , αλλα για το δρομο.
Αν και με τα αυτοκολλητακια που περιμενω χορηγια , το ασημι πιστευω θα παρει 3-5 αλογακια , οποτε θα παταμε απο 3ες !!! ...

alexk
19-08-09, 19:57
Μολις μου ερθει το πακετο απο το ταχυδρομειο και το συναρμολογισω , θα παραλαβω και το διαρκειας μου για το Ring :dblthumb2 και θα σε περναω απο... κατω...!!!!


Ωχ, ωχ, ωχ. Μυρίζομαι citroen sport στο Ρινγκ.

:tapedshut Ξέρω προς τα που πάει το σκηνικό, το ξέρω. Όχι τίποτε άλλο, έχουν κάτι σνίτσελ μάμησέ τα τελείως !

alexk
28-08-09, 19:52
Octane βάλε νίτρα, ξύλωσε καθίσματα κτλ. και διάβασε και το mail σου.
Μετράμε μέρες...

Θα έχω και την αγαπημένη συνοδηγό μου που βοηθάει στο ζύγισμα :flirt:

23071

alexk
29-08-09, 09:51
Και ένα βιντεάκι....

http://www.youtube.com/watch?v=rlQFtdfGDOg

stako
29-08-09, 10:25
Και ένα βιντεάκι....

http://www.youtube.com/watch?v=rlQFtdfGDOg

:greenboun:greenboun:greenboun

:)

Αλλά έχω και μια απορία, τι είναι όλα αυτά τα γράμματα/graffiti στον δρόμο?!?

manos///3
29-08-09, 16:24
Πολυ καλο Αλεξ!

Αν και τα χλμ. πιστευω πως δε φενονται στη καμερα...

Το μικροφωνο ειναι μεσα στη καμπινα ή στο μοτερ?

alexk
29-08-09, 17:17
Πολυ καλο Αλεξ!

Αν και τα χλμ. πιστευω πως δε φενονται στη καμερα...

Το μικροφωνο ειναι μεσα στη καμπινα ή στο μοτερ?

Όχι δεν φαίνονται με τίποτα τα χλμ.
Σκέψου ότι Flugplatz περνάμε με 240+.

Το μικρόφωνο είναι μέσα στην καμπίνα, αλλά η κάμερα είναι αδιάβροχη οπότε ο ήχος δεν είναι και ο καλύτερος.

Speedy
01-09-09, 09:24
Ωραιο βιντεο!

Η στροφες πρεπει να ειναι τρομακτικες μιας και τις περνεις με πολλα..
Hθελα να ηξερα αυτοι η μηχανοβιοι δεν φοβουνται εκει μεσα?

Καπου στην αρχη του βιντεο ειδα και ενα γκραφιτι με το σημα της bmw!

stako
01-09-09, 09:36
Hθελα να ηξερα αυτοι η μηχανοβιοι δεν φοβουνται εκει μεσα?


Όχι! :D :D :D

z3 2.2
01-09-09, 10:14
Αlexk σου ευχομαι να εισαι παντα καλα και να απολαμβανεις το αυτοκινητο σου οπως του αξιζει
Μας μετεφερες για λιγο στη Πρασινη Κολαση και θυμιθηκαμε παλι λιγο τις στροφες που παταγαμε στο κερμπ οταν παιζαμε PS2......παω να παιξω λιγο....κανα δυο γυρους ισως.....

sm6
01-09-09, 10:37
μπραβο αλεξανδρε εισαι τυχερος ανθρωπος.
ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας.