PDA

Επιστροφή στο Forum : Daihatsu Terios 1.5


Lil
31-07-09, 18:39
Για μια βδομάδα περίπου είχαμε το terios στην εταιρεία....
τελικα ενα αμαξι με εκτος δρομου ικανότητες είναι άλλη φαση....
το παιρναμε και πηγαίναμε στην Πάρνηθα και το ευχαριστιόμασταν.. (μεχρι που ερχόταν οι δασοφύλακες και μας βαζαν χέρι :loser: )

εκτος δρομου το αμαξι ειναι πολυ όμορφο... στην ασφαλτο οχι τοσο....
τα 235 λαστιχα μου φανικαν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ για τα αλογα του... κια ο θορυβος τους στις μεγαλες ταχυτητες σπαστικος.....

ορίστε και ενα σχετικό βιντεακι που φτιαξαμε . . . . (ευκαιρίες ψαχνουμε)
http://www.youtube.com/watch?v=eaToJsyVjrs&feature=channel_page

MichaeL
31-07-09, 18:46
Εξαιρετικό! :clap:
(το βίντεο, όχι το Terios)

To "grand finale" :icon02:είναι όλα τα λεφτά! :rofl2:

Με το καλό να σκηνοθετήσεις και καμία Μ... :p:

Geo_3D
31-07-09, 18:58
Τουμπανακι..........το διμετρο στο τελος!!!!!!

:D:thefinger

baklavas
31-07-09, 19:11
Τουμπανακι..........το διμετρο στο τελος!!!!!!

:D:thefinger

Geo σιγα να μην κοιτουσες το Terios..... η Βασια:jumpgirl: αληθεια ειναι στα extra η στον στανταρντ εξοπλισμο?:whip:

tmilatos
31-07-09, 20:18
Καλα δεν παιζεται με τιποτα το γκομενακι στο τελος! Τι ποδαρες ειναι αυτες????

-Θεοφιλος-

VanVIC
31-07-09, 21:01
Προτείνω να προσέχετε τί γράφετε για την κοπέλα στο τέλος γιατί η κορμοστασιά, το μαλλί και το βάδισμα μου φαίνονται γνωστά...

Εχω δίκιο Μάνο ?

Πάντως το video -για άλλη μια φορά- πολύ καλό.
Ελπίζω Μάνο, εκεί που θα πάς (και καλά θα κάνεις...) να μην μας ξεχάσεις...

E36 RULES!!
31-07-09, 22:03
Για αλλη μια φορά καταπληκτικός....Respect bro, the island is waiting ;)

A, ναι, παιδιά προσέχτε τι γραφετε για την κοπέλα στο τελος ;) :D (η τεστοστερονη σας ξεχυλησε και απο την οθονη μου :p:)

MichaeL
31-07-09, 22:09
Προτείνω να προσέχετε τί γράφετε για την κοπέλα στο τέλος γιατί η κορμοστασιά, το μαλλί και το βάδισμα μου φαίνονται γνωστά...
Εχω δίκιο Μάνο ?



A, ναι, παιδιά προσέχτε τι γραφετε για την κοπέλα στο τελος ;)

Νομίζω ότι είναι πλέον σαφές...
Προσοχή οι επόμενοι γιατί προβλέπω να πέφτει κανένα :ban:
:D:D

merlin_M3
31-07-09, 23:24
:dblthumb2 Μάνο, απλά εξαιρετικό !!! :bowdown::bowdown:

Το επόμενο καλοκαίρι που θα έρθεις από τα Ξένα θα κάνουμε το σενάριο με το φουσκωτό !!!:boink:

Inferno
01-08-09, 09:42
...τελικα ενα αμαξι με εκτος δρομου ικανότητες είναι άλλη φαση....

Είχα περάσει μία εβδομάδα το Δεκέμβρη που μας πέρασε στον Παρνασσό με αυτό.. εξαιρετικό όχημα, value for money που λένε, δεν κόλλησε πουθενά, είδα σε δύσκολες συνθήκες (κατάβαση από το χιονοδρομικό 20:00μμ με πάγο-χιόνι κάτω) και συνεχώμενα φρεναρίσματα λόγω τεράστιας ουράς, -καναμε 2,30 ώρες να κατεβούμε απο το Χ.Κ.-,
είδα 2 cayenne εκτός δρόμου με σοβαρές ζημιές και δυστυχώς άλλα 3 X5 στις μπαριέρες, το Terios ανέβασε και κατέβασε 2 ζευγάρια ΧΩΡΙΣ αλυσίδες, δεν το πίστευα αυτό που οδηγούσα (συγχωρήστε τον ενθουσιασμό μου ήταν το πρώτο 4χ4 που οδηγούσα, οπότε μπορεί να είναι και λανθασμένος). Έτσι θέτω το ερώτημα, ποια είναι τελικά τα πραγματικά τζιπ? (Niva:bowdown:)

Υ.Γ. Για το Video δεν χρειάζεται να σχολιασω, στα έχω πει πολλές φορές

VanVIC
01-08-09, 10:01
... Έτσι θέτω το ερώτημα, ποια είναι τελικά τα πραγματικά τζιπ? (Niva:bowdown:)
...


Το Niva απλά δεν παίζεται.
Εχω δεί απίστευτα σκηνικά σε αμμώδεις παραλίες με "τζιπάρες" που πάνε να βγάλουν έξω φουσκωτά και "μένουν για ηλιοθεραπεία" μέχρι να 'ρθει κανα NIVA να καθαρίσει...
Respect στο NIVA !

BILL007
01-08-09, 10:27
Ωραίο βιντεάκι Μάνο...Μπράβο!!!:D:D:D

santo
01-08-09, 11:52
Ωραίο βιντεάκι Μάνο!!
Αυτή η πίστα (California 4Χ4 Club) είναι τρελλή!!! Έχει διάφορα επίπεδα δυσκολίας και την επισκεπτόμαστε συχνά με τα τέριος και βιτάρα της παρέας!! Με την ένδειξη βροχής βγαίνουμε σαν τα σαλιγκάρια διψώντας για λάσπη!!!!

Αυτό που κάνατε εκεί στην κλασσική πατσουροστροφή.. σε χιόνι είναι απόλαυση το τέριος. γιατί σε όλες τις στροφές βγαίνει έτσι!!!!

Και ναί όντως.. είναι ελαφρύ έχει καλή τετρακίνηση και πάει σε μέρη που εκπλήσουν τους ιδιοκτήτες τους (ειδικά εάν δεν είχαν πρότερη εμπειρία από 4χ4)!!

Άκριβό δεν θα το έλεγα γιατί είναι Ιαπωνικό όχημα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.. πιστέψτε με είμαι καλός κάφτης!!! Μετά από 57.000 χιλιόμετρα και 3 χρόνια συμβίωσης το μόνο που ζητάει είναι λαδάκια κάθε 10.000 χλμ, και τακάκια στα 34.000 χλμ, που για ένα "φρενάκια" σαν και εμένα με εξέπληξε θετικά..!!

Να ζήσει το τέριος.. και σύντομα.. υπερυψωμένο και βελτιωμένο για να ανεβαίνει ευκολότερα τα κακοτράχυλα μονοπάτια.. !!!!

yannisv
01-08-09, 12:28
Το βίντεο και η μουσική επένδυση όλα τα λεφτά!! Ο άνθρωπος είναι ταλέντο. Αλήθεια είσαι ερασιτέχνης ή είναι αυτή η δουλειά σου ρε Μάνο?

Lil
01-08-09, 19:41
Ευχαριστω πολυ, χαιρομαι που σας αρεσε....
τα βιντεο του mycar ειναι "μερος" της δουλειας μου... γενικα πιστυεω πως ακομα βρισκομαι σε ερασιτεχνικο επιπεδο.
ευχαριστω πολυ ειλικρινα.

Η Β. ηταν λυση της τελευταιας στιγμης μιας και αργησαμε α καταληξουμε στο concept, τα πλανα γυριστικαν ολα εντως 5 ωρων, και δεν υπήρξε budget για "επαγγελματικες" λύσεις....
οποτε προσπαθησα να την πεισω να με βοηθησει, και το αποτελέσμα πιστευω με δικαίωσε!

orome_e21
01-08-09, 19:52
αγορι μου εσενα πολλοι "επαγγελματιες" θα σε ζηλευαν....keep up the excellent work... :dblthumb2 ....κ ναι το αποτελεσμα σε δικαιωσε....αλλα βλεπω κοσμο κ κοσμακη να τρωει ban....:rofl2: ....μαστροπε...!!!!!!! :ban:

stefanos_cool
01-08-09, 19:53
Φίλε Μάνο Μπράβο σου… έχεις ταλέντο και όρεξη, οπότε ….συνέχισε!!!;)

bimmer-corfu
02-08-09, 17:24
To καλό του Μάνου είναι οι ιδέες του που δεν έχουν τέλος. Το τέριος καλό αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν θα το πάρω παιδιά

Lil
04-08-09, 16:08
Ευχαριστω πολυ παιδια....


@orome ακομα καλα παμε... χαχαχα

manosm3
04-08-09, 16:20
Δε μου αρεσει καθολου. Εδω και 2.5 χρονια μπαινοβγαινω τακτικα ειτε ως οδηγος, ειτε ως συνοδηγος. Ποιοτητα στο εσωτερικο 0, τριγμοι και αχαρα πλαστικα, πολυ αδιαφορη σχεδιαση. Το τιμονι μοιαζει με ενος ηλεκτροκινητου τζιπ που ειχα οταν ημουν 5. Ταξιδι πανω απο 130 δεν μπορεις να κανεις, αφου εχει πολυ εντονους αεροδυναμικους θορυβους και η μηχανη κανει ακομα πιο δυνατο τον απαισιο και τραχυ ηχο που παραγει. Επισης πολυ ακριβο -24.000€ τα θεωρω παρα πολλα για τζιποειδες 1500αρι. Για τις εκτος δρομου δυνατοτητες δεν γνωριζω τιποτα.
Τρωει ακυρο απο μενα.

Christos 330i ///M
04-08-09, 16:57
Μανο το θεμα παει δωρο με το θεμα ; ; ;

Εδω που τα λεμε μου χρειαζεται ενα θεμα πακετο σε θεμα . . .

DoctorAbo
06-08-09, 09:18
Καλα δεν παιζεται με τιποτα το γκομενακι στο τελος! Τι ποδαρες ειναι αυτες????

-Θεοφιλος-

Lil παιδί μου αυτά παθαίνει όποιος δεν προειδοποιεί τον κόσμο !!!!

Να ρίχνουν τις γαρδένιες πάνω σου ....
Και γω να παίζω καρεκλιές !!!!!!!!

Lil
06-08-09, 09:24
χαχαχαχαχα
Γιατρρεεεε μμουυυυ

Panoz
06-08-09, 09:32
Ωραίο βιντεάκι Μάνο!!
Αυτή η πίστα (California 4Χ4 Club) είναι τρελλή!!! Έχει διάφορα επίπεδα δυσκολίας και την επισκεπτόμαστε συχνά με τα τέριος και βιτάρα της παρέας!! Με την ένδειξη βροχής βγαίνουμε σαν τα σαλιγκάρια διψώντας για λάσπη!!!!

Αυτό που κάνατε εκεί στην κλασσική πατσουροστροφή.. σε χιόνι είναι απόλαυση το τέριος. γιατί σε όλες τις στροφές βγαίνει έτσι!!!!

Και ναί όντως.. είναι ελαφρύ έχει καλή τετρακίνηση και πάει σε μέρη που εκπλήσουν τους ιδιοκτήτες τους (ειδικά εάν δεν είχαν πρότερη εμπειρία από 4χ4)!!

Άκριβό δεν θα το έλεγα γιατί είναι Ιαπωνικό όχημα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.. πιστέψτε με είμαι καλός κάφτης!!! Μετά από 57.000 χιλιόμετρα και 3 χρόνια συμβίωσης το μόνο που ζητάει είναι λαδάκια κάθε 10.000 χλμ, και τακάκια στα 34.000 χλμ, που για ένα "φρενάκια" σαν και εμένα με εξέπληξε θετικά..!!

Να ζήσει το τέριος.. και σύντομα.. υπερυψωμένο και βελτιωμένο για να ανεβαίνει ευκολότερα τα κακοτράχυλα μονοπάτια.. !!!!

Να φύγεις απο το BMW-Motorsport απαίσιε κιτρινιάρη!! Κατά τα άλλα το βίντεο εκπληκτικό! Πολύ καλή δουλειά!

ptboul
06-08-09, 11:32
Lil παιδί μου αυτά παθαίνει όποιος δεν προειδοποιεί τον κόσμο !!!!

Να ρίχνουν τις γαρδένιες πάνω σου ....
Και γω να παίζω καρεκλιές !!!!!!!!

Αααα, το καλό να λέγεται :nod:

Το Τέριος είναι πολύ καλό και συνδιάζει πολλά. Όσο για την τιμή, μη ξεχνάτε ότι είναι το 1.5. Τί αντίστοιχο να πάρεις? Τζίμνυ? Με 120 km/h στην εθνική νομίζεις ότι θα σε σηκώσει ο αέρας από κάτω..

Άντε και μια γαρδένια για τον Lil http://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/Fool/bis.gif

V.Tsoukas
06-08-09, 13:34
Αααα, το καλό να λέγεται :nod:

Το Τέριος είναι πολύ καλό και συνδιάζει πολλά. Όσο για την τιμή, μη ξεχνάτε ότι είναι το 1.5. Τί αντίστοιχο να πάρεις? Τζίμνυ? Με 120 km/h στην εθνική νομίζεις ότι θα σε σηκώσει ο αέρας από κάτω..

Άντε και μια γαρδένια για τον Lil http://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/Fool/bis.gif

Ας μην ξεχνάμε όμως οτι οι δυνατότητες του Terios δεν φτάνουν ούτε στις μισές του Jimny στο εκτός δρόμου .
Εντός , σίγουρα το Terios πάει καλύτερα αφου εμπρός έχει ψαλίδια και διαβάζει καλύτερα .