PDA

Επιστροφή στο Forum : Μοναδικό M3 CSL Cabrio


Σελίδες : [1] 2

Nick_E60_GR
01-08-09, 20:38
Ενός φίλου. Το είχα μπροστά μου σήμερα και είπα να ποστάρω 2-3 φωτό που έβγαλα.

stefanos_cool
01-08-09, 20:42
άλλη μπρίζα είναι τώρα αυτή που μας βάζεις???
…ευτυχώς που δεν μου αρέσουν τα κάμπριο…χαχαχαχαααα

Geo_3D
01-08-09, 20:48
Φανταζομαι οτι το CSL κολλαει ως προς τις ζαντες,ετσι Νικο???Οι οποιες ειναι και ρεπλικα σαν τις δικες μου!!!

stelmaniac
01-08-09, 20:52
Φανταζομαι οτι το CSL κολλαει ως προς τις ζαντες,ετσι Νικο???Οι οποιες ειναι και ρεπλικα σαν τις δικες μου!!!

ο ανθρωπος δεν ειπε οτι ειναι γνησιο....ακομα.!!!!

χιουμορ...

Nick_E60_GR
01-08-09, 20:55
Φανταζομαι οτι το CSL κολλαει ως προς τις ζαντες,ετσι Νικο???Οι οποιες ειναι και ρεπλικα σαν τις δικες μου!!!

Όλα είναι original Γιώργο. Κομπλέ CSL SMG Individual με PSS10. Τραίνο!
Έχει 5500 ευρώ φρένα (ΑΡ formula) μπρός-πίσω. Στις ζάντες θα κόλλαγε? xexe..

stefanos_cool
01-08-09, 20:58
βάλε φωτό Νίκο να το θαυμάσουμε το θηρίο!!!
Μέσα-έξω!!!

Geo_3D
01-08-09, 21:02
χμμμ...τωρα που τις ξαναβλεπω τις ζαντες πιθανον και να ειναι....δυστυχως ο φακος δεν βοηθαει...ειναι θολη εκει που βλεπω και δεν μπορω να καταλαβω...

Nick_E60_GR
01-08-09, 21:12
Γιώργο έβαλα κοντινή από τις ζάντες.
Το μοναδικό του θέματος είναι το Cabrio+CSL. Νομίζω κυκλοφορεί άλλο 1. Μετατροπή φυσικά..

Στέφανε δεν έχω άλλες καλές. Είναι με το κινητό..

stefanos_cool
01-08-09, 21:19
Στέφανε δεν έχω άλλες καλές. Είναι με το κινητό..

μια χαρά είναι κι αυτές Νίκο, αρκούν για να φτιαχτούμε!!!

αν δεν με γελάνε οι φωτό … αυτός που το έβαψε μήπως έχει
παρατσούκλι …"χρυσό μπιστόλι"?

Nick_E60_GR
01-08-09, 21:36
μια χαρά είναι κι αυτές Νίκο, αρκούν για να φτιαχτούμε!!!

αν δεν με γελάνε οι φωτό … αυτός που το έβαψε μήπως έχει
παρατσούκλι …"χρυσό μπιστόλι"?

Χαχαχα δεν ξέρω, το χρώμα πάντως είναι παραγγελία εργοστασιακό individual S04 Gold Metallic, ή ίσως 445 Phoenix Yellow?

BILL007
01-08-09, 22:06
Ωραίο...Έχει πέσει πολύ χρήμα...Mπράβο στο μερακλή ιδιοκτήτη του...Με τόσα λεφτά που του έχει χώσει θα μπορούσε να είχε αγοράσει γνήσιο CSL...

Aλλά η αρρώστια είναι αρρώστια...ΤΕΛΟΣΣΣΣ...:D

Nick_E60_GR
01-08-09, 22:40
Ωραίο...Έχει πέσει πολύ χρήμα...Mπράβο στο μερακλή ιδιοκτήτη του...Με τόσα λεφτά που του έχει χώσει θα μπορούσε να είχε αγοράσει γνήσιο CSL...

Aλλά η αρρώστια είναι αρρώστια...ΤΕΛΟΣΣΣΣ...:D

Είναι όντως έτσι! Πολύ μερακλής.

Σίγουρα ναι, αλλά όταν θέλεις οπωσδήποτε CSL ...σε version Cabrio, δεν υπάρχει άλλος δρόμος.
Άστα.. άλλοι σε βαρύτερη μορφή - άλλοι σε ελαφρύτερη, όλοι την ίδια αρρώστια έχουμε ...

BILL007
01-08-09, 22:41
Συνάδελφοι είμαστε όλοι στην τρέλα...;)

ΔημητρηςΜ3
01-08-09, 22:58
μηπως ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου ονομαζετε Νικος ??

andreas_R
01-08-09, 23:31
Καταραμενη φτωχεια!!!

Nick_E60_GR
01-08-09, 23:32
μηπως ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου ονομαζετε Νικος ??

Όχι Νίκος. Το αυτοκίνητο έχει κατέβει το 2005 από Θεσσαλονίκη πάντως ...έτοιμο CSL, αλλά πολύ διαφορετικό απ' ότι είναι σήμερα.

Nick_E60_GR
02-08-09, 00:20
ο ανθρωπος δεν ειπε οτι ειναι γνησιο....ακομα.!!!!

χιουμορ...

Δεν το είπα και δεν θα το πω, αφού δεν υπάρχει γνήσιο cabrio CSL, αλλά το συγκεκριμένο αφού είναι μοναδικό, είναι γνήσιο. :nutkick:

Lil
02-08-09, 00:29
η μοναδικοτητα δεν εξασφαλιζει την ομορφια η την αυθεντικοτητα...υπαρχουν ανθρωποι με μοναδικη ευφυια αλλα και ηλιθιοτητα...

Nick_E60_GR
02-08-09, 00:39
...υπαρχουν ανθρωποι με μοναδικη ευφυια αλλα και ηλιθιοτητα...

Aυτό είναι σωστό! Ειδικά όταν δεν έχουν χιούμορ και προσπαθούν να αποδείξουν στους άλλους ότι τα έμαθαν όλα στη ζωή από τα 19 τους.

Lil
02-08-09, 00:46
http://www.dimitri-varias.com/fotobag/albums/userpics/upload2005/the_fly_001.jpg
το δωρο μου γι αποψε

Nick_E60_GR
02-08-09, 00:49
το δωρο μου γι αποψε

Είσαι αρχηγός! ..

Μάθε να δέχεσαι το δικαίωμα του άλλου να έχει άποψη και ξέχασε την "ηγετική" σου συμπεριφορά.

Dimzan
02-08-09, 00:52
csl και καμπριο δε γινεται αφου ειναι ηδη θεοβαρο. Απλα φοραει τα μηχανικα του csl δηλαδη smg κιβωτιο και διαφορετικη εισαγωγη.



Αν εχει αυτοκολητακι csl κατι κανουμε

@Lil: μησω?

Nick_E60_GR
02-08-09, 01:08
csl και καμπριο δε γινεται αφου ειναι ηδη θεοβαρο. Απλα φοραει τα μηχανικα του csl δηλαδη smg κιβωτιο και διαφορετικη εισαγωγη.


+άλλους εκκεντροφόρους + μεγαλύτερες βαλβίδες εξαγωγής, άρα και άλλα προγράμματα σε DME και SMG controller.

Σίγουρα, αλλά πάει πολύ καλά για το επιπλέον βάρος του. Από γκάζια είναι μεταξύ του Μ3 και του CSL.

georgiou
02-08-09, 02:00
πρέπει να ανήκει σε ιδιοκτήτη συνεργείου αν δεν κάνω λάθος

και πριν κατέβει αθήνα να ηταν καμμένο αν δεν κανω λάθος

Nick_E60_GR
02-08-09, 09:01
Όχι δεν έχει συνεργείο. Fast-food έχει.

Το αυτοκίνητο είναι ελληνικό και αγοράστηκε φορτωμένο με όλα τα options με αρχικό σκοπό να γίνει CSL. Το τροπέτο φυσικά ήταν Γερμανικό, σχεδόν καινούριο. Τα σημερινά χιλιόμετρα του αυτοκινήτου είναι γύρω στις 60000 (αν το δεις θα νομίζεις ότι έχει πολύ λιγότερα) είναι πραγματικά σε κατάσταση "ζελατίνας"

Όχι, καμία σχέση με φωτιές και πυρκαϊές. Είναι πολύ παλιός BMWδάκιας, πρώην κάτοχος Ε30 Μ3 και Ε36 Μ3 και έχει τα μέσα με 4-5 τηλέφωνα σε βασικές πηγές πληροφόρησης (σε Ελλάδα και Γερμανία) να μάθει τα πάντα για οποιοδήποτε αυτοκίνητο.

Nick_E60_GR
02-08-09, 09:32
Αφού δεν βγάζεις το off topic και ειρωνικό δωράκι σου, θα ήμουν αχάριστος να μην ανταποδώσω. (με μια αίσθηση χιούμορ φυσικά)

...μόνο που αυτός έχει καβαλήσει το καλάμι...

giannis 116
02-08-09, 10:07
Sorry για το offtopic, αλλα το συνεργειο κατι μου θυμιζει...Μηπως ειναι στην Τατοιου στη Μεταμορφωση;... Τ αμαξι παντως φαινεται μπομπα!

BILL007
02-08-09, 10:18
Τ αμαξι παντως φαινεται μπομπα!
:ices_ange:ices_ange:ices_ange
http://episcopalifem.files.wordpress.com/2009/06/nuclear_blast.jpg

stefanos_cool
02-08-09, 12:50
Ο Νίκος είχε όλη την καλή διάθεση να μοιραστεί μαζί μας ένα πανέμορφο
csl cabrio για να μας φτιάξει την διάθεση, νομίζω πως δεν είναι το θέμα
αν είναι γνήσιο κλπ. κλπ. κλπ.
Σχετικά με την δική μου ερώτηση

μια χαρά είναι κι αυτές Νίκο, αρκούν για να φτιαχτούμε!!!

αν δεν με γελάνε οι φωτό … αυτός που το έβαψε μήπως έχει
παρατσούκλι …"χρυσό μπιστόλι"?

ρώτησα γιατί είναι λίγο καλύτερο από εργοστασιακό βάψιμο και αυτή τη
στιγμή ο μοναδικός που μπορεί να βγάλει τέτοιο αποτέλεσμα είναι ο Κώστας
ή αλλιώς χρυσό μπιστόλι, είναι φυσικά αυτός που έχει φτιάξει και το δικό μου!;)

stelmaniac
02-08-09, 13:34
ρώτησα γιατί είναι λίγο καλύτερο από εργοστασιακό βάψιμο

τι λες? βαφει ο κωστακης καλυτερα απο τη bmw??
να το προωθησουμε τοτε το παιδι....

με αρκετη δοση ειρωνειας...!!:pimp:

stefanos_cool
02-08-09, 13:43
τι λες? βαφει ο κωστακης καλυτερα απο τη bmw??
να το προωθησουμε τοτε το παιδι....

με αρκετη δοση ειρωνειας...!!:pimp:

Γιατί σου κάνει εντύπωση ρε Στελάκη???:icon36:

ναι καρντιά μου υπάρχει βαφέας που βγάζει καλύτερο αποτέλεσμα
από την BMW


χωρίς δόση ειρωνείας...χαχαχα

manos///3
02-08-09, 15:21
Kαι το δικο μου ειναι φουλ μετατροπη σε csl αλλα δε το διατυμπανιζω..γιατι ΔΕΝ ειναι CSL...

CSL βγηκαν μονο 1500 κομματια...προσεχουμε τι λεμε γιατι κυκλοφορουν αναμεσα μας γνησιοι ιδιοκτητες csl!

Κατα τα αλλα μια χαρα το Μ3...πολυ καλο!

stefanos_cool
02-08-09, 15:26
CSL βγηκαν μονο 1500 κομματια...προσεχουμε τι λεμε γιατι κυκλοφορουν αναμεσα μας γνησιοι ιδιοκτητες csl!



Μήπως κάνεις λάθος? :scratchchγια cabrio csl m3 μίλησε ο Νίκος.;)

manos///3
02-08-09, 15:30
Μήπως κάνεις λάθος? :scratchchγια cabrio csl m3 μίλησε ο Νίκος.;)


CSL και cabrio δεν συνυπαρχουν....και σαν εννοιες!

Thronos
02-08-09, 15:31
Ενταξει απλα ο Νικος θα μπορουσε να δωσει εναν πιο περιγραφικο τιτλο για το αμαξι μιας που δεν ειναι CSL ..αλλα εχει πραγματα απο CSL απλα για να ειμαστε και πιο τυπικοι μιας που κυκλοφορουν γνησια CSL αναμεσα μας...Κατα τα αλλα ειναι ενα αμαξι στο οποιο ο τυπος εχει ριξει πολλα χρηματα και εχει βαλει την δικη του πινελια ειναι και αυτο ενα hobby οπως το δει κανεις....

m-power_01
02-08-09, 15:32
Kαι το δικο μου ειναι φουλ μετατροπη σε csl αλλα δε το διατυμπανιζω..γιατι ΔΕΝ ειναι CSL...

CSL βγηκαν μονο 1500 κομματια...προσεχουμε τι λεμε γιατι κυκλοφορουν αναμεσα μας γνησιοι ιδιοκτητες csl!

Κατα τα αλλα μια χαρα το Μ3...πολυ καλο!

Πεστα ρε Μανο...Ποσο μαλλον CSL cabrio... ελεος!!! Και εγω το δικο μου θα το ονομασω johnny cecotto No 506

stefanos_cool
02-08-09, 15:39
CSL και cabrio δεν συνυπαρχουν....και σαν εννοιες!

Για να μην μπερδευόμαστε και παρανοούμε αυτά που λέμε και διαβάζουμε:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=309287&postcount=17

γιατί αρπάζεστε… δεν το καταλαβαίνω!!!

manos///3
02-08-09, 15:42
Στεφανε δεν αρπαχτηκε κανεις! Μια μικρη παρατηρηση εκανα για τον τιτλο του θρεντ...
Ολα καλα!

Enema
02-08-09, 15:46
Αποτι καταλαβα ο φιλος εννοει με την εννοια μαλλον οτι το C στο CSL σημαινει Coupe. Οποτε coupe και cabrio δεν γινεται :greenboun
Αν υποθεσουμε οτι επισης δεν ειναι και πολυ ελαφρυ(οποτε παει και το L)...μπορουμε να το πουμε bmw M3S Cabrio :D

Aceman1925
02-08-09, 17:08
να αλλα λοιπουν και τα καθισματα.Αυτα που εχει δν ειναι του csl.

BILL007
02-08-09, 17:20
να αλλα λοιπουν και τα καθισματα.Αυτα που εχει δν ειναι του csl.

Μην χάσεις εσύ...Στα καθίσματα κατευθείαν το μάτι σου...χαχαχααχχαχαχα!!!!!:nutkick: :jumpgirl::thefinger

Aceman1925
02-08-09, 17:27
το σαλονι κανει ενα σπιτι σπιταρονα.....!!!!

gnx
02-08-09, 17:28
Γιατί σου κάνει εντύπωση ρε Στελάκη???:icon36:

ναι καρντιά μου υπάρχει βαφέας που βγάζει καλύτερο αποτέλεσμα
από την BMW


χωρίς δόση ειρωνείας...χαχαχα

Ποιος ειναι ρε παληκαρια ο βαφεας αυτος να μαθουμε και οι υπολοιποι;

stefanos_cool
02-08-09, 17:36
Ποιος ειναι ρε παληκαρια ο βαφεας αυτος να μαθουμε και οι υπολοιποι;


τον έχεις με pm

bimmer-corfu
02-08-09, 17:52
Μην χάσεις εσύ...Στα καθίσματα κατευθείαν το μάτι σου...χαχαχααχχαχαχα!!!!!:nutkick: :jumpgirl::thefinger

Bill καλά κάνει και το αναφέρει γιατί η csl όχι απλά δεν έχει δερμάτινα (αλκαντάρα) αλλά δεν έχουν καν πολύ υλικό γεμίσματος και μηχανισμό μετακίνησης (!) για εξοικονόμηση βάρους. Πας στο service και στο ρυθμίζουν στα μέτρα σου

manos///3
02-08-09, 17:55
Με απλα λογια ειναι μπακετ της Recaro....και δε πας στο σερβις για να στο ρυθμιζουν (εκτος αν εισαι κουλος)..εχει κατι βιδουλες απο κατω για να ρυθμιζεις το υψος!

bimmer-corfu
02-08-09, 17:58
Με απλα λογια ειναι μπακετ της Recaro....και δε πας στο σερβις για να στο ρυθμιζουν (εκτος αν εισαι κουλος)..εχει κατι βιδουλες απο κατω για να ρυθμιζεις το υψος!

ναι σωστά!

Aceman1925
02-08-09, 18:07
το csl μπορει οπτικα για τον απειρο να εχει μικρες διαφορες στο ματι, αλλα για καποιον εμπειρο μπορει να φανει πως ειναι μετατροπη.Χωρις τονο ειρωνιας ,το να κανεις ενα 46ρι csl(τουλαχιστον να μοιαζει) θελει πολυ χρονο να βρεις τα υλικα(original), πολλα $$$ για να τα αγορασεις ολα και πολυυυ καλους μηχανικους και γενικα μαστορες να στα φορεσουν ολα επανω ΣΩΣΤΑ....

Το αναφερωμενο 46ειναι πανεμορφο κατ εμε.Και φαινεται οτι εχει πεσει πολυ δουλεια και χρημα.
Για να μπορεσει ομως εστω να αποκαλεστει ΣΑΝ csl θελει δουλεια ακομα

BILL007
02-08-09, 18:43
Για να μπορεσει ομως εστω να αποκαλεστει ΣΑΝ csl θελει δουλεια ακομα

και επίσης θέλει και κεντρική κονσόλα csl (αυτή με το διακοπτάκη για τους καθρέπτες...)χαχαχαχαχααχχαχαχαχα!!!!!!:rofl2: :rofl2:

Ρε παιδιά τι καθόμαστε και το αναλύουμε το θέμα?Ο άνθρωπος έχει κολλήσει κάποια κομμάτια απο CSL,και μπράβο για το μεράκι του και την αισθητική παρέμβαση που έχει κάνει...ΑΛΛΑ
Απο κει και πέρα τι να λέμε?
Ότι το CSL βγήκε και σε cabrio?LOL:party::dupe:

Nick_E60_GR
02-08-09, 19:25
να αλλα λοιπουν και τα καθισματα.Αυτα που εχει δν ειναι του csl.

Επειδή τα καθίσματα του CSL (coupe) δεν βγαίνουν σε cabrio (ζώνες ασφαλείας πάνω στο κάθισμα κλπ) δεν τα έχει. Αν έβγαιναν original CSL alcantara bucket καθίσματα για cabrio, θα τα είχε πάνω χωρίς αμφιβολία. Έχει όμως ένα πολύ σικ cream bucket σαλονάκι με brushed aluminum trims, το οποίο εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Φυσικά έχει και διάφορα άλλα comforts και extras (τελικό Milltek/carbon hard-top/navi/tv/dvd-changer/Harman Kardon κλπ)

Nick_E60_GR
02-08-09, 19:50
...μπορουμε να το πουμε bmw M3S Cabrio :D

Σωστός!! χεχεχε

ή CSL runner (μηχανικά) με M3 Cabrio fun...

Nick_E60_GR
02-08-09, 20:25
...το συνεργειο κατι μου θυμιζει...Μηπως ειναι στην Τατοιου στη Μεταμορφωση;

Δεν ξέρω αν πρέπει να μιλάμε ανοιχτά για συνεργεία ή όχι στο φόρουμ (δε θυμάμαι να έχει ξεκαθαρίσει αυτό το θέμα) πάντως ναι είναι εκεί.

giannis 116
02-08-09, 20:49
Δεν ξέρω αν πρέπει να μιλάμε ανοιχτά για συνεργεία ή όχι στο φόρουμ (δε θυμάμαι να έχει ξεκαθαρίσει αυτό το θέμα) πάντως ναι είναι εκεί.

Γι αυτο κι εγω δεν ανεφερα επωνυμια του συνεργειου παρα μονο διευθυνση. Αν παντως ειναι εναντιον των κανονων του φορουμ ας σβηστει οτι εχει γραφτει σχετικα με το συνεργειο, εγω δεν εχω προβλημα.

manosm3
02-08-09, 21:13
Οσο CSL ειναι το Μ6 του Σταυρου αλλο τοσο ειναι και αυτο -ισως και λιγοτερο-.
Ωραιο μηχανημα αλλα μην μπερδευουμε την πουτσ@ με τη βουρτσα

Nick_E60_GR
02-08-09, 21:29
Μην τρελαίνεστε ρε σείς, εγώ έβαλα τις φωτό για να δούμε όλοι μια σπάνια "μίξη" Μ3 cabrio με CSL κινητήρα/περιφεριακά, με πρόσθετες πινελιές καλόγουστης (πιστεύω προσωπικά) αναβάθμισης.

Αφού δεν υπάρχει Cabrio-CSL ..τι να λέμε? Είναι όμως μια δαπανηρή προσπάθεια στησίματος ενός μοναδικού αυτοκινήτου που νομίζω πως άξιζε να το δούμε

bill987
03-08-09, 08:08
Μην τρελαίνεστε ρε σείς, εγώ έβαλα τις φωτό για να δούμε όλοι μια σπάνια "μίξη" Μ3 cabrio με CSL κινητήρα/περιφεριακά, με πρόσθετες πινελιές καλόγουστης (πιστεύω προσωπικά) αναβάθμισης.

Αφού δεν υπάρχει Cabrio-CSL ..τι να λέμε? Είναι όμως μια δαπανηρή προσπάθεια στησίματος ενός μοναδικού αυτοκινήτου που νομίζω πως άξιζε να το δούμε

Έτσι ακριβώς είναι Νίκο!

Και κατά εμένα πανέμορφο!

Nikos-bmw m3 competition
27-10-09, 16:04
πως καταλαβαίνετε πως οι ζάντες είναι ρεπλίκα και όχι original csl??? έχω πάρει και εγώ πρόσφατα m3 e46 και δεν είμαι σίγουρος αν οι ζάντες είναι original csl η replica

stefanos_cool
27-10-09, 16:16
pos katalavainete pos oi zantes einai replika kai oxi original csl??? exo parei kai ego prosfata m3 e46 kai den eimai sigouros an oi zantes einai original csl h replica

δες το 5

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php

manos///3
27-10-09, 16:31
pos katalavainete pos oi zantes einai replika kai oxi original csl??? exo parei kai ego prosfata m3 e46 kai den eimai sigouros an oi zantes einai original csl h replica

Eκτος του οτι κανουν μπαμ στην εμφανιση , γραφουν απο μεσα BBS.

saikoE39
27-10-09, 17:59
κυκλοφορει και ενα εστοριλ Ε46 καμπριο με csl μοτερ και σασμαν.......εδω και κατι χρονια.....!!!!!

george316
29-10-09, 10:19
ωπα ρε παιδια.γιατι δε χαλαρωνετε λιγο?ενα αμαξι ειπε να μας δειξει ο ανθρωπος..δεν ειναι αναγκη να γινει μυλος γιαυτο το θεμα.γνησιο csl η τροπετο csl και 1500 κομματια....
εμενα δε μου αρεσε αλλα δε θα βγω και στον αντ1 να το καταγγειλω!!
νομιζω οτι πρεπει λιγο να συμμορφωθουμε και να σταματησουμε τα ειρωνικα σχολια προς τον οποιοδηποτε.χαλαει η "παρεα" ετσι.εκτος αν θελετε ενα site που θα μπαινουμε για να βγαζουμε τη χολη μας και οχι για την αγαπη μας για τα bmw.

smg2
08-12-09, 15:44
πολυ καλο.ρε παιδια το καπο ειναι μεγαλος πειρασμος τυπου gtr

EVERGET
08-12-09, 21:12
Επειδή είδα ότι τρελαθήκατε πολλοί με το 318 (γιατί έχω δει τον αριθμό πλαισίου του) αφού δεν κατάφερανε να το κάνουνε αμάξι, ο ορισμός της μετατροπής πωλείται και χωρίς μάλιστα να επισημαίνεται στην αγγελία ότι με 50.000 (!!!!) παίρνεις μετατροπή.....
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/460469/

fanisk
08-12-09, 21:16
Επειδή είδα ότι τρελαθήκατε πολλοί με το 318 (γιατί έχω δει τον αριθμό πλαισίου του) αφού δεν κατάφερανε να το κάνουνε αμάξι, ο ορισμός της μετατροπής πωλείται και χωρίς μάλιστα να επισημαίνεται στην αγγελία ότι με 50.000 (!!!!) παίρνεις μετατροπή.....
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/460469/

Bilstein BS10..δεν κυκλοφορει Ελλαδα :rofl2::rofl2:

Leonidas_Thess
08-12-09, 21:18
Bilstein BS10..δεν κυκλοφορει Ελλαδα :rofl2::rofl2:

χαχαχαχαχαχαχαχαχ ευκαιρια ειναι Φανη να τρεξουμε μην την χασουμε

E36 RULES!!
08-12-09, 21:29
Bilstein BS10..δεν κυκλοφορει Ελλαδα :rofl2::rofl2:

BS απο το BullShit???

Leonidas_Thess
08-12-09, 21:34
BS απο το BullShit???

:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

fanisk
08-12-09, 21:37
Το βρισκω τραγικο παντως, να βαζει καποιος την αγγελια του με τροπο οπως αυτου του "CSL".

M3 E46 CSL CABRIO SMG II, to amaxi exei anartisi bilstein bs10 ( den kuklwforei ellada) ,, frena 6pistona tis AP Racing, Zantes 19ares tou CSL, Kapo An8rakonima, profilaxtyres an8rakonimatinoi tou CSL, DVD, Synagermos, Lastixa olokainourgia, E3atmish Super Srint, Xenon fota,Aytomatos pilotos,episis ola ta :ABS....DCS kai ta loipa... sunagermos kai tetoia! episis to ama3i sunodevetai kai me hart top gia ton xumona sto xroma tou autokinitou etoimo! ακομη το αμαξι φωραει προγραμμα και μολις εχει βγει απο service!! FULL EXTRA!!Agratzounisto!!!

Οκ...χαλασε ξαφνικα το πληκρολογιο σου, και τα μισα τα γραφεις Ελληνικα και τα υπολοιπα γκρικλις..
Ειναι δυνατον να σε παρει καποιος στα σοβαρα οταν η περιγραφη λεει "...και τα λοιπα.." ή "...και τετοια!!".
Και αυτα τα διαστημικα που δεν υπαρχουν Ελλαδα..γεμισε ο τοπος πια!

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο, ουτε εχω κατι μαζι του, αλλα φτανει πια με αυτες τις αστειες περιγραφες στο car.gr. ΠwΣ πErIμεΝετE Na SaΣ pΑρουΝ StA SovαRa??

Μια περιγραφη σου ζητηθηκε να γραψεις..και αυτο το κανεις "μισο"?

E36 RULES!!
08-12-09, 21:43
Το βρισκω τραγικο παντως, να βαζει καποιος την αγγελια του με τροπο οπως αυτου του "CSL".



Οκ...χαλασε ξαφνικα το πληκρολογιο σου, και τα μισα τα γραφεις Ελληνικα και τα υπολοιπα γκρικλις..
Ειναι δυνατον να σε παρει καποιος στα σοβαρα οταν η περιγραφη λεει "...και τα λοιπα.." ή "...και τετοια!!".
Και αυτα τα διαστημικα που δεν υπαρχουν Ελλαδα..γεμισε ο τοπος πια!

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο, ουτε εχω κατι μαζι του, αλλα φτανει πια με αυτες τις αστειες περιγραφες στο car.gr. ΠwΣ πErIμεΝετE Na SaΣ pΑρουΝ StA SovαRa??

Μια περιγραφη σου ζητηθηκε να γραψεις..και αυτο το κανεις "μισο"?


eInAi n3a m0d@ r3 m4n... y0

ΔημητρηςΜ3
08-12-09, 22:02
:offtopic:Bilstein BS10..δεν κυκλοφορει Ελλαδα :rofl2::rofl2:

κανεις μεγαλο λαθος οσο αφορα την αναρτηση!

fanisk
08-12-09, 22:05
:offtopic:

κανεις μεγαλο λαθος οσο αφορα την αναρτηση!

Μηπως εννοει την PSS10? BS 10 δεν ειχα ακουσει ποτε..ουτε βλεπω κατι στο Google.

BILL007
08-12-09, 22:15
Προφανώς την PSS10 εννοεί o φιλος...;)

fanisk
08-12-09, 22:27
Προφανώς την PSS10 εννοεί o φιλος...;)

Α οκ, γιατι εψαχνα για BS10 και δεν εβρισκα τιποτα:nixweiss:

Nick_E60_GR
08-12-09, 22:30
Παιδια δεν ξέρει από υπολογιστές ο άνθρωπος. Σίγουρα κάποιος άλλος του την έβαλε την αγγελία ....και ναι, ξέρει οτι φοράει PSS10 αλλά αυτός που το έγραψε τηλεφωνικά, μάλλον δεν ξέρει τι είναι αυτό...
Το έχει αγοράσει έτοιμο μετατροπή (αναφέρεται πιό πίσω στο παρόν thread) και είναι δηλωμένο κανονικά.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=309317&postcount=25
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=309260&postcount=5

Nick_E60_GR
08-12-09, 23:20
Επειδή είδα ότι τρελαθήκατε πολλοί με το 318 (γιατί έχω δει τον αριθμό πλαισίου του) αφού δεν κατάφερανε να το κάνουνε αμάξι

...ενώ εσύ το κατάφερες.... ε, ρε μαστοράτζες που έχει εδώ μέσα.... τουλάχιστον αυτός ο άνθρωπος κάτι ευχαριστήθηκε..... αλήθεια τι δεν καταφέρανε????

kostase28
09-12-09, 01:13
Νικο πανεμορφο το αμαξι και μπραβο σου για την ενημερωση,πιστευω οτι τετοια bmw πρεπει να βολταρουν στις σελιδες μας.

Aceman1925
09-12-09, 01:29
νικο χωρις να θελω να το λεω για κακο.

Κατι δε μου παει καλα με το καπο.Κατι δε μου κολλαει.Σαν να μη φαινεται καθαρο, original,τελειο.(ως ψειρας νομιζω με πιανεις)
Ισως ειναι και η ιδεα μου ,ή ισως ειναι οι φωτο ετσι.

Aceman1925
09-12-09, 01:30
http://i1.photos.scar.gr/460/460469_2_b.jpg

Nick_E60_GR
09-12-09, 01:39
Έχεις δίκιο, μάλλον είναι βρώμικο. Στην πραγματικότητα το καπώ είναι "τζάμι"
L@@k στις φωτο

Aceman1925
09-12-09, 01:44
δε το πα μονο για αυτο.
Ειδα και τις γριλιες και καπως με χαλανε.
Δε ξερω γιατι.

συγκρινε το
http://www.jlevistreetwerks.com/images/vs%20sedan%20hood%20angie.jpg
http://www.jlevistreetwerks.com/images/vs%20sedan%20hood%20angie2.jpg

Nick_E60_GR
09-12-09, 01:47
Α! είναι εντελώς διαφορετικό σχέδιο (δες τη γρίλια στα πιτσιλιστήρια, η τρύπα/αεραγωγός βλέπει προς το παρπριζ) και είναι άλλης εταιρίας, δεν είναι Vorsteiner, αλλά είναι πολύ καλοφτιαγμένο και ποιοτικό και οι γρύλιες -σε αντίθεση με το Vorsteiner- είναι αφαιρούμενες για να βάφονται μαύρο ματ όπως προτείνει η εταιρία, αλλά αυτός τις άφησε έτσι..

Konstantinos e60
09-12-09, 09:42
Εγω πάντως αν ψαχνόμουν για όχημα θα το σκεφτόμουν για το συγκεκριμένο (με αρκετό παζάρι βέβαια).

Δεν βρίσκεις ευκολα προσεγμένα και "φορτωμένα" αυτ/τα όπως αυτό, και οτι είναι μετατροπή δεν μου

λέει κάτι,αν γίνουν όλα σωστά το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το μαμα (και καλύτερο κάποιες φορές...!!)

mitsos_chania
09-12-09, 09:58
το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το μαμα (και καλύτερο κάποιες φορές...!!)

μεγα λαθος:nixweiss:

Nick_E60_GR
09-12-09, 10:03
μεγα λαθος:nixweiss:

Ο Κώστας το πάει στο θέμα του γούστου ...όπου ο καθένας έχει το δικό του. Κατά τα άλλα δεν του λείπει η παραμικρή βίδα, επίσης προγραμματίζεται σαν CSL (με Μ3 CSL VIN#) ...εμπλουτισμένο με κουκούλα

Konstantinos e60
09-12-09, 10:16
μεγα λαθος:nixweiss:

Κι όμως φίλε μου ,και εγώ την ίδια γνώμη με εσένα είχα κάποτε.....
Αλλα έτυχε να δω μετατροπη και μου ήρθε να βάλω τα κλάματα ,δεν πίστευα στα
μάτια μου...!!!!! (απο Γερμανικό βελτιωτικό οίκο το συγκεκριμένο).
Και πέρα απο κάτι κυρ "Μήτσους" που κάνουν μετατροπές υπάρχουν και εδώ καλά συνεργεία
που κάνουν άψογη δουλειά..

mitsos_chania
09-12-09, 10:28
Εμφανισιακα καποιος μπορει να θεωρει ενα Μ3 "βελτιωμενο" εμφανισιακα καλυτερο απο το εργοστασιο(για μενα κανενα Μ3 φτιαγμενο εξωτερικα δεν μου αρεσει περισσοτερο απο το csl),αλλα μονο εμφανισιακα.Κατα τα αλλα κανενα non-Μ δεν μπορει να γινει Μ,ποσο μαλιστα καλυτερο απο Μ(μηχανολογικα και σε θεμα στησιματος κτλ).Κι ας εχουν βαλει και το τελευταιο πλαστικο καπακι του Μ3.
Για το συγκεκριμενο δε κατα την προσωπικη μου αποψη απλα ειναι πολυ κατω σε εμφανιση απο ενα απλο csl

thomelef
09-12-09, 10:38
κατα την προσωπικη μου αποψη απλα ειναι πολυ κατω σε εμφανιση απο ενα απλο csl

συμφωνώ απολύτως...

DoctorAbo
09-12-09, 10:52
Kαι το δικο μου ειναι φουλ μετατροπη σε csl αλλα δε το διατυμπανιζω..γιατι ΔΕΝ ειναι CSL...

CSL βγηκαν μονο 1500 κομματια...προσεχουμε τι λεμε γιατι κυκλοφορουν αναμεσα μας γνησιοι ιδιοκτητες csl!

Κατα τα αλλα μια χαρα το Μ3...πολυ καλο!

+100 :ylsuper:

Nick_E60_GR
09-12-09, 11:18
Εμφανισιακα καποιος μπορει να θεωρει ενα Μ3 "βελτιωμενο" εμφανισιακα καλυτερο απο το εργοστασιο(για μενα κανενα Μ3 φτιαγμενο εξωτερικα δεν μου αρεσει περισσοτερο απο το csl),αλλα μονο εμφανισιακα.Κατα τα αλλα κανενα non-Μ δεν μπορει να γινει Μ,ποσο μαλιστα καλυτερο απο Μ(μηχανολογικα και σε θεμα στησιματος κτλ).Κι ας εχουν βαλει και το τελευταιο πλαστικο καπακι του Μ3.
Για το συγκεκριμενο δε κατα την προσωπικη μου αποψη απλα ειναι πολυ κατω σε εμφανιση απο ενα απλο csl

Είναι το πως το βλέπει ο καθείς... Όταν είναι αμάξι αρρωστημένα καλά φτιαγμένο και συντηρημένο, δεν το "σκίζει" ο ιδιοκτήτης του, πατάει και σταματάει ασύγκριτα καλύτερα από οποιοδήποτε μαμά Μ3 cabrio ...ίσως και coupe, "ξυρίζει" όλα τα Μ3 μαμά coupe, δεν ανάβει λαμπάκια, δεν έχει προβλήματα, κοψίματα/μπαλώματα σασί, δεν του λείπει κάτι, ....τότε θα το έπαιρνα κι ας ήταν μετατροπή. Κάτι ξέρω κι εγώ, οπότε μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος και δεν μπορώ να τα ακούω αυτά Δημήτρη.

.....Δηλαδή αν ένα Μ κατεβάσει μοτέρ ή γεφυρες, ή αν τρακάρει πίσω και αλλάξει πίσω πάτωμα, στις εργοστασιακές πόντες, σταματάει να είναι Μ?? Γιατί μόνο στο πίσω πάτωμα είναι η διαφορά του σασί του 316!! από το CSL.... coupe ή convertible.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41127895619

Θόλοι, ράμφη, καθρέπτες, δοκοί, λαμαρίνες του σασί κλπ κλπ, είναι όλα τα ίδια από 316 coupe ως CSL. Αντίστοιχα 318ci cabrio με M3 cabrio.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41117114808
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41148234035&showeur=on

Τα περιφερειακά αλλάζουν ...γέφυρες, αναρτήσεις, ψαλίδια, φρένα, φτερά, βάσεις, μοτέρ, εξάτμιση, προφυλακτήρες, κλπ, κλπ, τα οποία μπαίνουν "κούτα" από το CSL στο 316 ...cabrio ή coupe!!

Τώρα για το τι δουλειά έχει γίνει, οι μαϊμουδιές φαίνονται!! Ένας έμπειρος μηχανικός τις ξέρει και τις διακρίνει αμέσως. Αντίστοιχα το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί σε ένα Μ που χρειάστηκε να αλλάξει φτερό, ή να κατεβάσει μοτέρ, ή λόγω τρακαρίσματος (όπου παίζει να έχει και κρυφά θέματα) να χρειαστεί να αλλάξει πίσω πάτωμα. Θα σταματήσει τότε να λέγεται Μ??

Aceman1925
09-12-09, 11:40
Είναι το πως το βλέπει ο καθείς... Όταν είναι αμάξι αρρωστημένα καλά φτιαγμένο και συντηρημένο, δεν το "σκίζει" ο ιδιοκτήτης του, πατάει και σταματάει ασύγκριτα καλύτερα από οποιοδήποτε μαμά Μ3 cabrio ...ίσως και coupe, "ξυρίζει" όλα τα Μ3 μαμά coupe, δεν ανάβει λαμπάκια, δεν έχει προβλήματα, κοψίματα/μπαλώματα σασί, δεν του λείπει κάτι, ....τότε θα το έπαιρνα κι ας ήταν μετατροπή. Κάτι ξέρω κι εγώ, οπότε μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος και δεν μπορώ να τα ακούω αυτά Δημήτρη.

.....Δηλαδή αν ένα Μ κατεβάσει μοτέρ ή γεφυρες, ή αν τρακάρει πίσω και αλλάξει πίσω πάτωμα, στις εργοστασιακές πόντες, σταματάει να είναι Μ?? Γιατί μόνο στο πίσω πάτωμα είναι η διαφορά του σασί του 316!! από το CSL.... coupe ή convertible.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41127895619

Θόλοι, ράμφη, καθρέπτες, δοκοί, λαμαρίνες του σασί κλπ κλπ, είναι όλα τα ίδια από 316 coupe ως CSL. Αντίστοιχα 318ci cabrio με M3 cabrio.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41117114808
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41148234035&showeur=on

Τα περιφερειακά αλλάζουν ...γέφυρες, αναρτήσεις, ψαλίδια, φρένα, φτερά, βάσεις, μοτέρ, εξάτμιση, προφυλακτήρες, κλπ, κλπ, τα οποία μπαίνουν "κούτα" από το CSL στο 316 ...cabrio ή coupe!!

Τώρα για το τι δουλειά έχει γίνει, οι μαϊμουδιές φαίνονται!! Ένας έμπειρος μηχανικός τις ξέρει και τις διακρίνει αμέσως. Αντίστοιχα το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί σε ένα Μ που χρειάστηκε να αλλάξει φτερό, ή να κατεβάσει μοτέρ, ή λόγω τρακαρίσματος (όπου παίζει να έχει και κρυφά θέματα) να χρειαστεί να αλλάξει πίσω πάτωμα. Θα σταματήσει τότε να λέγεται Μ??

πολυ σωστος.Μπραβο Νικο.
Δε μπορω ακομα αλλιως θα ειχες πρασινη!!!

Κι ομως κυριοι υπαρουν μαστορες με Μ κεφαλαιο εδω.
Το θεμα ειναι να τους βρεις και να εισαι σωστος απεναντι τους.
Οι κυρ Γιωργηδες που κυκλοφορουν μπορει να σου κανουν τα μισα καλα και τα αλλα μισα να βαρεθουνε και να στα βαλλουν με logo για να τελοιωνουν.Εχουν δει τα ματια μου τρελα και στοιχιματιζω και πολλοι απο εσας το ιδιο.

Nick_E60_GR
09-12-09, 11:50
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο για μένα που το ξέρω, δεν υστερεί σε τίποτα έναντι ενός Μ3 cabrio, το αντίθετο θα έλεγα, ενώ παράλληλα διαθέτει όλα τα μηχανικά και ηλεκτρονικά "ατού" ενός γνήσιου CSL.

Τώρα, όσο για το 3400cc και τα 410 άλογα, τον μονό αριθμό κυκλοφορίας..... και την δραματική περιγραφή... εν τω μεταξύ το αμάξι από πρόγραμμα είναι μαμά CSL... χαχαχα ...τον παίρνω τηλέφωνο να τον ρωτήσω ποιος τα έγραψε όλα αυτά, αλλά δεν τον βρίσκω...

sm6
09-12-09, 11:55
οντως ολα τα υπολοιπα δεν θελω να τα σχολιασω... αλλα τα 410 αλογα απο που προεκυψαν?

Konstantinos e60
09-12-09, 12:27
Είναι το πως το βλέπει ο καθείς... Όταν είναι αμάξι αρρωστημένα καλά φτιαγμένο και συντηρημένο, δεν το "σκίζει" ο ιδιοκτήτης του, πατάει και σταματάει ασύγκριτα καλύτερα από οποιοδήποτε μαμά Μ3 cabrio ...ίσως και coupe, "ξυρίζει" όλα τα Μ3 μαμά coupe, δεν ανάβει λαμπάκια, δεν έχει προβλήματα, κοψίματα/μπαλώματα σασί, δεν του λείπει κάτι, ....τότε θα το έπαιρνα κι ας ήταν μετατροπή. Κάτι ξέρω κι εγώ, οπότε μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος και δεν μπορώ να τα ακούω αυτά Δημήτρη.

.....Δηλαδή αν ένα Μ κατεβάσει μοτέρ ή γεφυρες, ή αν τρακάρει πίσω και αλλάξει πίσω πάτωμα, στις εργοστασιακές πόντες, σταματάει να είναι Μ?? Γιατί μόνο στο πίσω πάτωμα είναι η διαφορά του σασί του 316!! από το CSL.... coupe ή convertible.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41127895619

Θόλοι, ράμφη, καθρέπτες, δοκοί, λαμαρίνες του σασί κλπ κλπ, είναι όλα τα ίδια από 316 coupe ως CSL. Αντίστοιχα 318ci cabrio με M3 cabrio.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41117114808
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41148234035&showeur=on

Τα περιφερειακά αλλάζουν ...γέφυρες, αναρτήσεις, ψαλίδια, φρένα, φτερά, βάσεις, μοτέρ, εξάτμιση, προφυλακτήρες, κλπ, κλπ, τα οποία μπαίνουν "κούτα" από το CSL στο 316 ...cabrio ή coupe!!

Τώρα για το τι δουλειά έχει γίνει, οι μαϊμουδιές φαίνονται!! Ένας έμπειρος μηχανικός τις ξέρει και τις διακρίνει αμέσως. Αντίστοιχα το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί σε ένα Μ που χρειάστηκε να αλλάξει φτερό, ή να κατεβάσει μοτέρ, ή λόγω τρακαρίσματος (όπου παίζει να έχει και κρυφά θέματα) να χρειαστεί να αλλάξει πίσω πάτωμα. Θα σταματήσει τότε να λέγεται Μ??

Νίκο για ακόμη μια φορά τεκμηριώνεις αυτα που λες με στοιχεία...!!!!
Τα συγχαρητήριά μου !!!!

Fairytale
09-12-09, 13:43
Άσχετα με τον τίτλο του thread που μπορεί να μπερδεύει για το περιεχόμενο, είναι ένα αυτοκίνητο που έχουν πέσει πάρα πολλά λεφτά !!!
Πάντως κιτ υπερκυβισμού του S54B32 στα 3.4lt έχουν πολύ λίγες εταιρείες.
C U out there

ΔημητρηςΜ3
09-12-09, 14:10
Είναι το πως το βλέπει ο καθείς... Όταν είναι αμάξι αρρωστημένα καλά φτιαγμένο και συντηρημένο, δεν το "σκίζει" ο ιδιοκτήτης του, πατάει και σταματάει ασύγκριτα καλύτερα από οποιοδήποτε μαμά Μ3 cabrio ...ίσως και coupe, "ξυρίζει" όλα τα Μ3 μαμά coupe, δεν ανάβει λαμπάκια, δεν έχει προβλήματα, κοψίματα/μπαλώματα σασί, δεν του λείπει κάτι, ....τότε θα το έπαιρνα κι ας ήταν μετατροπή. Κάτι ξέρω κι εγώ, οπότε μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος και δεν μπορώ να τα ακούω αυτά Δημήτρη.

.....Δηλαδή αν ένα Μ κατεβάσει μοτέρ ή γεφυρες, ή αν τρακάρει πίσω και αλλάξει πίσω πάτωμα, στις εργοστασιακές πόντες, σταματάει να είναι Μ?? Γιατί μόνο στο πίσω πάτωμα είναι η διαφορά του σασί του 316!! από το CSL.... coupe ή convertible.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41127895619

Θόλοι, ράμφη, καθρέπτες, δοκοί, λαμαρίνες του σασί κλπ κλπ, είναι όλα τα ίδια από 316 coupe ως CSL. Αντίστοιχα 318ci cabrio με M3 cabrio.
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41117114808
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=41148234035&showeur=on

Τα περιφερειακά αλλάζουν ...γέφυρες, αναρτήσεις, ψαλίδια, φρένα, φτερά, βάσεις, μοτέρ, εξάτμιση, προφυλακτήρες, κλπ, κλπ, τα οποία μπαίνουν "κούτα" από το CSL στο 316 ...cabrio ή coupe!!

Τώρα για το τι δουλειά έχει γίνει, οι μαϊμουδιές φαίνονται!! Ένας έμπειρος μηχανικός τις ξέρει και τις διακρίνει αμέσως. Αντίστοιχα το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί σε ένα Μ που χρειάστηκε να αλλάξει φτερό, ή να κατεβάσει μοτέρ, ή λόγω τρακαρίσματος (όπου παίζει να έχει και κρυφά θέματα) να χρειαστεί να αλλάξει πίσω πάτωμα. Θα σταματήσει τότε να λέγεται Μ??

εεεε εγω τα λεω εγω τα ακουω!!!!!!!
τελικα τα ειπε και αλλος !!!!!
η μονη διαφορα Μ3-με 318 η λαμαρινα πισω στο πατωμα!!
εκτος τα φτερα ετσι!

Christos 330i ///M
09-12-09, 14:20
Πολυ ομορφο . . .

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/460469/

jim_pas
09-12-09, 14:54
οντως ολα τα υπολοιπα δεν θελω να τα σχολιασω... αλλα τα 410 αλογα απο που προεκυψαν?

απο πού όντως,.....

Nick_E60_GR
09-12-09, 15:14
απο πού όντως,.....

Η αγγελία διορθώθηκε...

sm6
09-12-09, 15:19
"δαιμων του τυπογραφειου" λοιπον...

stratos
09-12-09, 15:41
Όποιος θέλει να δεί το αυτοκίνητο ας περάσει να τον πάω μια βόλτα στην Ελευσίνα σε γνωστό σουβλατζίδικο. Την αγγελία την έβαλε ο γιός του που δεν έχει και τις τρελές γνώσεις το παλικάρι....

Απλά τυχαίνει να γνωρίζω αυτόν που το έχει, δεν παίρνω μίζες (χαχαχαχα) ούτε μου είχε πεί οτι το πουλάει. Απλά ξέρω ποιος είναι ο ιδιοκτήτης...

manos///3
09-12-09, 15:45
Όποιος θέλει να δεί το αυτοκίνητο ας περάσει να τον πάω μια βόλτα στην Ελευσίνα σε γνωστό σουβλατζίδικο. .

Ασ' τα αυτα...!!!!
Θα τρως σουβλακια για πολυ καιρο......:pth:

stratos
09-12-09, 15:46
Ασ' τα αυτα...!!!!
Θα τρως σουβλακια για πολυ καιρο......:pth:

Αχαχαχα με κατάλαβες εεε? Και κάνει κάτι κοτομπέϊκον ο φούστης.... αχαχαχαχαχα

Nick_E60_GR
09-12-09, 16:03
Αχαχαχα με κατάλαβες εεε? Και κάνει κάτι κοτομπέϊκον ο φούστης.... αχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχα Στράτο!!! Το καλύτερο σουβλάκι της Ελευσίνας!!!!! Αυτό είναι διαφήμιση... χεχεχε Πότε θα κανονίσουμε κανένα σουαρέ μάσας εκεί? Του το έχω πει και μου λέει όποτε γουστάρετε.....

stratos
09-12-09, 16:05
χαχαχαχαχα Στράτο!!! Το καλύτερο σουβλάκι της Ελευσίνας!!!!! Αυτό είναι διαφήμιση... χεχεχε Πότε θα κανονίσουμε κανένα σουαρέ μάσας εκεί? Του το έχω πει και μου λέει όποτε γουστάρετε.....

Όποτε θέλετε. Κανονίζουμε να πιούμε καφέ και τον παίρνω τηλέφωνο να έχει το αυτοκίνητο εκεί για όποιον θέλει αν το δεί.... Sorry για τα off-topic αλλά το σουβλάκι και το κοτομπέϊκον γ...... :bananasmi

E36 RULES!!
09-12-09, 16:07
Sorry για τα off-topic αλλά το σουβλάκι και το κοτομπέϊκον γ...... :bananasmi

ΠΕΙΝΑΩ!!!!

mitsos_chania
09-12-09, 16:58
Οπως και να εχει Νικο και δεν αμφισβητω οσα ειπες,εστω λοιπον οτι ειχες 2 αυτοκινητα ενα καινουριο Μ3 και ενα καινουριο 316 που να εχει γινει πληρης μετατροπη σε Μ3 απο αριστο μαστορα.Και τα πουλουσαν τα ιδια λεφτα.Εσυ πιο θα επαιρνες?Εγω παντως το γνησιο....Προσωπικες αποψεις ειναι αυτες.Τα φτερα πισω αληθεια πως φουσκωνουν οταν κανεις μετατροπη?

Nick_E60_GR
09-12-09, 17:18
Οπως και να εχει Νικο και δεν αμφισβητω οσα ειπες,εστω λοιπον οτι ειχες 2 αυτοκινητα ενα καινουριο Μ3 και ενα καινουριο 316 που να εχει γινει πληρης μετατροπη σε Μ3 απο αριστο μαστορα.Και τα πουλουσαν τα ιδια λεφτα.Εσυ πιο θα επαιρνες?Εγω παντως το γνησιο....Προσωπικες αποψεις ειναι αυτες.Τα φτερα πισω αληθεια πως φουσκωνουν οταν κανεις μετατροπη?

Δεν το συζητώ, αν ήταν στην ίδια κατάσταση, με τα ίδια έξτρα, και τα ίδια χιλιόμετρα, το γνήσιο θα προτιμούσα, για λόγους ψυχολογικούς, καταλαβαίνεις... αν όμως κάτι δεν μου άρεσε στο γνήσιο, δεν θα κωλώσω να πάρω τη μετατροπή αν δω ότι είναι σωστή ...το έχω πράξει ήδη 2 φορές στο παρελθόν και δεν το μετάνιωσα ...γιατί και πολλά λεφτά γλίτωσα, και ενώ ήταν μετατροπή ήταν πολύ προσεγμένα, δεν ξέρω γιατί, ίσως το σύνδρομο της στέρησης (οικονομικής) ή η διαδικασία/εργασία/έξοδα/άγχος κάνει αυτούς που έχουν αυτοκίνητα μετατροπής να σέβονται πιο πολύ αυτό που έχουν? δεν ξέρω....

Όπως όταν χτυπήσεις ένα πίσω φτερό σε ένα Μ3 το ξηλώνεις και το αλλάζεις, έτσι και στη μετατροπή. Ξηλώνεις το απλό και βάζεις το Μ στη θέση του ...και χωρίς να έχει παραμορφωθεί κάτι άλλο όπως γίνεται σε ένα τρακαρισμένο. "direct swap" που λέμε. Υπάρχουν σημεία-οδηγοί απ' το εργοστάσιο όπου γίνεται το μοντάρισμα παιχνίδι. Το νέο φτερό σε οδηγεί, αλλά αν ο μάστορας είναι γάτος μπορεί και να αυτοσχεδιάσει. Καλή μόνωση στις περιοχές των πονταρισμάτων και όλα ΟΚ. Τα μπροστινά είναι βιδωτά.

gyiama
09-12-09, 17:41
ααα Νικο θα σε μαλωσω ....... οπως εχει γραφτει εδω μεσα παλαιοτερα τα πισω φτερα ειναι ΣΑΣΙ
και αν το κανεις αυτο τοτε παει το αυτοκινητο ειναι για τα σκουπιδια!!!!!!!(εννοειται οτι κανω πλακα!!! απλα ειχε γινει ολοκληρο θεμα το αν ενα αυτοκινητο εχει πσιω φτερο χτυπημενο τοτε παει κλαυτα!!!!)

saikoE39
09-12-09, 17:53
Πρακτικά …στο καμπριο…είναι πιο ευκολο να γινει μετατροπή …μιας δεν χρειάζεται να κόψεις πισω τα φτερά …γιατι απλα είναι κουμπωτά …σαν τα μπροστα…..!!!!!
Τωρα στα περί μετατροπής ………Το γνησιο…θα είναι παντα….γνησιο….και η μετατροπή …μετατροπή …και το τρακαρισμένο …τρακαρισμένο …!!!!!!
Δεν μπορώ να ακούω ότι μια μετατροπή θα είναι καλύτερη από ένα γνήσιο όχημα(το όποιο δεν είναι τρακαρισμένο …και είναι σωστά συντηρημένο …)
Οσο για το οχημα αυτό….Θα πω απλα ότι, ότι λάμπει δεν είναι χρυσός…!!!!!
Με 50.000 ευρω….κασερι…. άιντε κανα 5.000 παραπάνω έχεις ένα γνησιο Csl ….και όχι ένα κανγκουρο…!!!!

mitsos_chania
09-12-09, 17:57
Δλδ μισο λεπτακι η διαδικασια της αντικαταστασης των φτερων(λογικα θα πρεπει να πεσει και πολυ στοκαρισμα)και το ξεπονταρισμα του πατωματος για να μπει του Μ3 δεν ειναι τπτ?Γιατι αν δεν το θεωρειτε τπτ οκ δεν μπορω να πω κατι και γω.Αλλα ενα Μ3 ατρακαριστο τελειως(δεν μπορει με 50 χιλιαρικα να μην υπαρχει ενα καλο Μ3 cabrio)θα το προτιμουσα ξαναλεω.Και ας ειχε και 1-2 μικροπροβληματα,στοκους τουλαχιστον δεν θα χε.
Αυτα και sorry για το off-topic.

υ.γ:ελπιζω να μην δημιουργηθει θεμα.Καλα κανουν τα παιδια που γουσταρουν να κανουν μετατροπη σε Μ3.Απλα η αποψεις μου ειναι αυτες.
υ.γ2:δεν αμφιβαλλω καθολου για το συγκεκριμενο οχημα.Για να το λες Νικο θα ειναι αψογο και καλοπουλητο να ναι απλα εμενα δεν....

Nick_E60_GR
09-12-09, 18:09
ααα Νικο θα σε μαλωσω ....... οπως εχει γραφτει εδω μεσα παλαιοτερα τα πισω φτερα ειναι ΣΑΣΙ
και αν το κανεις αυτο τοτε παει το αυτοκινητο ειναι για τα σκουπιδια!!!!!!!(εννοειται οτι κανω πλακα!!! απλα ειχε γινει ολοκληρο θεμα το αν ενα αυτοκινητο εχει πσιω φτερο χτυπημενο τοτε παει κλαυτα!!!!)

αν είναι δυνατόν !..... ξέρεις πόσα από αυτά που έχουν πουληθεί από αντιπροσωπείες με 0 χιλιόμετρα εν είδει προσφοράς με έκπτωση ...γιατί κάποιος το παράγγειλε αλλά το μετάνιωσε, ή demo cars (test drive) έχουν αλλάξει πίσω φτερά, ουρανούς, πόρτες ή καπώ, μοτέρ ή σασμάν και δεν ξέρει τίποτε αυτός που το αγόρασε? Αφού επισκευάστηκε με τις εργοστασιακές προδιαγραφές, ποιος ο λόγος να σου το πουν και να σε χαλάσουν. Η εγγύηση καλύπτει τα πάντα ...και τις επισκευές. Σαν να ήταν καινούριο.

mitsos_chania
09-12-09, 18:27
αν είναι δυνατόν !..... ξέρεις πόσα από αυτά που έχουν πουληθεί από αντιπροσωπείες με 0 χιλιόμετρα εν είδει προσφοράς με έκπτωση ...γιατί κάποιος το παράγγειλε αλλά το μετάνιωσε, ή demo cars (test drive) έχουν αλλάξει πίσω φτερά, ουρανούς, πόρτες ή καπώ, μοτέρ ή σασμάν και δεν ξέρει τίποτε αυτός που το αγόρασε? Αφού επισκευάστηκε με τις εργοστασιακές προδιαγραφές, ποιος ο λόγος να σου το πουν και να σε χαλάσουν. Η εγγύηση καλύπτει τα πάντα ...και τις επισκευές. Σαν να ήταν καινούριο.

Αν ξερεις τετοια πραγματα Νικο(δεν λεω για κανα προφυλακτηρα αλλα ουρανο ολοκληρο ή φτερα???)να μας πεις που τα κανουν να μην πεσουμε στην παγιδα.Γιατι εγω χ@στηκα αν με καλυπτει η εγγυηση,καινουριο αμαξι με αλλαγμενα πισω φτερα ή ουρανο ή μοτερ δεν θελω.Και δεν το λεω καθολου ειρωνικα.πραγματικα αν ξερεις ενημερωσε με γιατι σε λιγο καιρο θα μπει κι αλλο bmw στην οικογενεια

Nick_E60_GR
09-12-09, 18:33
Αν ξερεις τετοια πραγματα Νικο(δεν λεω για κανα προφυλακτηρα αλλα ουρανο ολοκληρο ή φτερα???)να μας πεις που τα κανουν να μην πεσουμε στην παγιδα.Γιατι εγω χ@στηκα αν με καλυπτει η εγγυηση,καινουριο αμαξι με αλλαγμενα πισω φτερα ή ουρανο ή μοτερ δεν θελω.Και δεν το λεω καθολου ειρωνικα.πραγματικα αν ξερεις ενημερωσε με γιατι σε λιγο καιρο θα μπει κι αλλο bmw στην οικογενεια

χμμμμ, εγώ να σου πω? εσύ θα πρέπει να το ψάχνεις .....ιδιαίτερα όταν ακούς τη φράση "ειδική προσφορά" ή "ήταν demo"

όταν λέω "ουρανό" εννοώ το κάλυμμα (φύλλο λαμαρίνα) ....το οποίο είναι κολλητό.... όπως το παρπρίζ .....όχι κομμάτι του σασί...

mitsos_chania
09-12-09, 18:36
Α μονο για τετοια?Δεν τα προτιμω,ετσι κι αλλιως παντα εχω απαιτησεις στον εξοπλισμο που δεν υπαρχουν στα ετοιμα οποτε:dblthumb2

m-power_01
09-12-09, 19:00
Κατι τετοια θρεντ ειναι που διαβαζω και αραιωνουν οι πολυτιμες τριχες της κεφαλης μου!
Διαβαζοντας λοιπον κατι τετοια θρεντ οπως αυτο συμπεραινουμε.
Μια μετατροπη ειναι καλη μονο αμα ειναι δικια μας!!!! Αμα την εχει κανει αλλος ειναι μαπα και πρεπει ντε και καλα να κοψει λεφτα! Οταν τρακαρουμε το αμαξι μας το φταχνουμε....γιατι που θα βρουμε ''καθαρη'' τετοια καροτσα???? Ενω αμα αλλαξει κανενας αλλος κανα φτερακι ειναι τρακαρισμενο και παλυ πρεπει να κοψει... Στο δικο μας αμαξι οταν βαζουμε κατι ...ειναι αναβαθμιση και οταν το πουλαμε ,λεμε ''φιλαρακο ειναι τεζα φορτωμενο το αμαξι εξτρα'' ....Αμα ειναι ξενο ειναι μπασταρδο ,καγκουρια και δεν ξερω και εγω τι αλλο!!! Τα δικα μας αυτοκινητα ειναι ατρακαριστα και δεν εχουν καθολου στοκο!!!! Αμα πεσει ενα μηχανακι στο πισω φτερο το αλλαζουμε !!!Σιγα τι ειναι 2000 ευρω??? 'Η μηπως αλλαζουμε αμαξι γιατι το φτερο ειναι ''σασσι''?

υ.γ και το βασικοτερο μην το ξεχασω!!!! Αν ειναι εισαγωγης και ειναι δικο μας ...ειναι καλυτερο γιατι εξω τα προσεχουν εχουν δρομους κλπ....Αν δεν ειναι δικο μας ...εξω εχουν χιονια, ριχνουν αλατια, γυριζουν κοντερ κτλ κτλ!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

konc
09-12-09, 19:09
να μας πεις που τα κανουν να μην πεσουμε στην παγιδα.

Δεν θέλω να σε χαλάσω αλλά ακόμα θυμάμαι τη χαρά του τύπου που αγόρασε μια καινούργια 5άρα Ε39 που κανά μήνα πρωτού πουληθεί είχε πάρει τούμπα και έσκασε ανάποδα στο δρόμο από τη νταλίκα που την έφερνε..
Επίσης είχε πλάκα η φάτσα του άλλου που ενώ είμαι σε φίλο με συνεργείο και πίνω καφέ, ανοίγει για πρώτη φορά την ταπετσαρία της πόρτας γιατί έκανε κάτι νερά το ηλεκτρικό παράθυρο. Έβγαλε από μέσα μια.. πετσέτα κουζίνας με μουτζούρες που κάποιος είχε ξεχάσει μέσα ενώ το αμάξι ήταν 2 μηνών και κανείς δεν είχε βάλει χέρι για κανέναν λόγο μέχρι τότε, ολοκαίνουργιο.
ΚΟΛΛΗΤΟΣ που τον πήγα ο ίδιος να παραλάβουμε μαζί του αμάξι του, ένα 316 Ε46 καινούργιο και ήξερα ΣΙΓΟΥΡΑ αν το έχει χτυπήσει ή όχι, όταν ήρθε η ώρα να το πουλήσει του βρήκαν στόκο στο φτερό και στο καπό. Τα πήρε στο κρανίο, άρχισε να απειλεί θεούς και δαίμονες, ήταν τόσο σίγουρος ότι το αμάξι δεν έχει χτυπήσει που επέμενε να το ξήσουν αλλά αν είχαν άδικο τελικά να το αγοράσουν. Τελικά βρήκαν στόκο και σε άλλα σημεια :)

Αν εγώ έχω δει αυτά χωρίς να έχω σχέση επαγγελματικά με το χώρο (=περιορισμένες εμπειρίες), φαντάσου τι γίνεται...

saikoE39
09-12-09, 19:19
Δεν θέλω να σε χαλάσω αλλά ακόμα θυμάμαι τη χαρά του τύπου που αγόρασε μια καινούργια 5άρα Ε39 που κανά μήνα πρωτού πουληθεί είχε πάρει τούμπα και έσκασε ανάποδα στο δρόμο από τη νταλίκα που την έφερνε..
Επίσης είχε πλάκα η φάτσα του άλλου που ενώ είμαι σε φίλο με συνεργείο και πίνω καφέ, ανοίγει για πρώτη φορά την ταπετσαρία της πόρτας γιατί έκανε κάτι νερά το ηλεκτρικό παράθυρο. Έβγαλε από μέσα μια.. πετσέτα κουζίνας με μουτζούρες που κάποιος είχε ξεχάσει μέσα ενώ το αμάξι ήταν 2 μηνών και κανείς δεν είχε βάλει χέρι για κανέναν λόγο μέχρι τότε, ολοκαίνουργιο.
ΚΟΛΛΗΤΟΣ που τον πήγα ο ίδιος να παραλάβουμε μαζί του αμάξι του, ένα 316 Ε46 καινούργιο και ήξερα ΣΙΓΟΥΡΑ αν το έχει χτυπήσει ή όχι, όταν ήρθε η ώρα να το πουλήσει του βρήκαν στόκο στο φτερό και στο καπό. Τα πήρε στο κρανίο, άρχισε να απειλεί θεούς και δαίμονες, ήταν τόσο σίγουρος ότι το αμάξι δεν έχει χτυπήσει που επέμενε να το ξήσουν αλλά αν είχαν άδικο τελικά να το αγοράσουν. Τελικά βρήκαν στόκο και σε άλλα σημεια :)

Αν εγώ έχω δει αυτά χωρίς να έχω σχέση επαγγελματικά με το χώρο (=περιορισμένες εμπειρίες), φαντάσου τι γίνεται...

τα εχω δει και εγω αυτα....


Παντως το πρωτο Ε39 που πατησε το ποδαρι στην ελλαδα...ηταν το δικο μου.....!!!(λες να εχει φαει τουμπα..???χαχαα)

konc
09-12-09, 19:45
τα εχω δει και εγω αυτα....


Παντως το πρωτο Ε39 που πατησε το ποδαρι στην ελλαδα...ηταν το δικο μου.....!!!(λες να εχει φαει τουμπα..???χαχαα)

Όχι, ήταν μπλε σκούρο και κάπου έχω ακόμα την πινακίδα, δεν ξέρεις ποτέ!

gyiama
09-12-09, 20:09
γιατι ρε παιδια σας ειπε κανεις οτι ΟΛΑ τα αυτοκινητα βγαινουν απ την γραμμη παραγωγης αγρατζουνιστα?????εννοειται οτι εχουν αλλα μικρα σημαδια αλλα λακουβακια αλλα ολοκληρες σοβαρες ζημιες!!!!!ολα αυτα επισκευαζονται στο ιδιο το εργοστασιο και φευγουν κανονικα στις αντιπροσωπειες!!!!ξερω συγκεκριμενο ατομο το οποιο κανει θαυματα σε μικροβαθουλωματα και χοντρα βαθουλωματα σε αυτοκινητα ,το οποιο ατομο δουλευε στην audi για 15 χρονια + αλλα 10 στην seat και η δουλεια του ηταν αυτη ακριβως!!!! να διορθωνει τις ζημιες στα αυτοκινητα που εβγαιναν απ τη γραμμη παραγωγης!!!!!!!!!

thomelef
09-12-09, 20:17
ξερω συγκεκριμενο ατομο το οποιο κανει θαυματα σε μικροβαθουλωματα και χοντρα βαθουλωματα σε αυτοκινητα ,το οποιο ατομο δουλευε στην audi για 15 χρονια + αλλα 10 στην seat και η δουλεια του ηταν αυτη ακριβως!!!! να διορθωνει τις ζημιες στα αυτοκινητα που εβγαιναν απ τη γραμμη παραγωγης!!!!!!!!!


πολύ ενδιαφέρον...

KATSARAIOS
09-12-09, 20:39
Κατι τετοια θρεντ ειναι που διαβαζω και αραιωνουν οι πολυτιμες τριχες της κεφαλης μου!
Διαβαζοντας λοιπον κατι τετοια θρεντ οπως αυτο συμπεραινουμε.
Μια μετατροπη ειναι καλη μονο αμα ειναι δικια μας!!!! Αμα την εχει κανει αλλος ειναι μαπα και πρεπει ντε και καλα να κοψει λεφτα! Οταν τρακαρουμε το αμαξι μας το φταχνουμε....γιατι που θα βρουμε ''καθαρη'' τετοια καροτσα???? Ενω αμα αλλαξει κανενας αλλος κανα φτερακι ειναι τρακαρισμενο και παλυ πρεπει να κοψει... Στο δικο μας αμαξι οταν βαζουμε κατι ...ειναι αναβαθμιση και οταν το πουλαμε ,λεμε ''φιλαρακο ειναι τεζα φορτωμενο το αμαξι εξτρα'' ....Αμα ειναι ξενο ειναι μπασταρδο ,καγκουρια και δεν ξερω και εγω τι αλλο!!! Τα δικα μας αυτοκινητα ειναι ατρακαριστα και δεν εχουν καθολου στοκο!!!! Αμα πεσει ενα μηχανακι στο πισω φτερο το αλλαζουμε !!!Σιγα τι ειναι 2000 ευρω??? 'Η μηπως αλλαζουμε αμαξι γιατι το φτερο ειναι ''σασσι''?

υ.γ και το βασικοτερο μην το ξεχασω!!!! Αν ειναι εισαγωγης και ειναι δικο μας ...ειναι καλυτερο γιατι εξω τα προσεχουν εχουν δρομους κλπ....Αν δεν ειναι δικο μας ...εξω εχουν χιονια, ριχνουν αλατια, γυριζουν κοντερ κτλ κτλ!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!
ετσι ακριβως φιλε,δυστυχως η μιζερια ,η ζηλια,ο φθονος και η πονηραδα δεν λειπουν απο το αιμα κανενος και ας μην το λενε φανερα.
καταντησε reality ενα ομορφο αμαξι που παρουσιασε ο Νικολας και πιο πολλοι 8α γουσταρανε να το ειχανε ,αλλα ειπαμε οτι δεν το φτανεις το κανεις κρεμασταρι.
κατα τα αλλα σε λιγο θα τρεχουν τα σαλια αν τυχον βρεθουν μπροστα στον ιδιοκτητη και το δουν live.
ζητω η γνησιοτητα !!!!

Nick_E60_GR
09-12-09, 20:59
Επειδή είδα ότι τρελαθήκατε πολλοί με το 318 (γιατί έχω δει τον αριθμό πλαισίου του) ......


....και κάτι σημαντικό που ξέχασα είναι το ότι (δεν έχει να κάνει βέβαια) αλλά το αμάξι είναι αγορασμένο 320 (6κύλινδρο 2.2 Μ54) Ελληνικό παραγγελία individual με την ανάλογη options list - τιμολόγιο BMW Hellas τότε... 77000 ευρώ!!

EVERGET
10-12-09, 00:42
...ενώ εσύ το κατάφερες.... ε, ρε μαστοράτζες που έχει εδώ μέσα.... τουλάχιστον αυτός ο άνθρωπος κάτι ευχαριστήθηκε..... αλήθεια τι δεν καταφέρανε????

Πρώτον Nick_E60_GR γιατί επιτίθεσαι και το παίρνεις τόσο προσωπικά, εσύ είσαι ο μεσίτης στη πώληση; Δεύτερον, εγώ δεν χρειάστηκε να καταφέρω τίποτα γιατί το δικό μου είναι γνήσιο κ είμαι κατά των μετατροπών, ειδικά αυτών που καγκουρεύουν τα δύσμοιρα αμαξάκια. Τρίτον, δεν δήλωσα μαστοράτζα και ούτε είμαι, και καλό είναι να μην κάνεις ειρωνικούς χαρακτηρισμούς για ανθρώπους που δεν ξέρεις. Τέλος το ότι δεν καταφέρανε να το κάνουν να δουλέψει ήταν επακριβώς τα λόγια του μάστορα σε ένα συνεργείο που είχα πετύχει το συγκεκριμένο όχημα.

....και κάτι σημαντικό που ξέχασα είναι το ότι (δεν έχει να κάνει βέβαια) αλλά το αμάξι είναι αγορασμένο 320 (6κύλινδρο 2.2 Μ54) Ελληνικό παραγγελία individual με την ανάλογη options list - τιμολόγιο BMW Hellas τότε... 77000 ευρώ!!


Επίσης όταν το περιεργαζόμουνα είχα πατήσει τον αριθμό πλαισίου το στο REALOEM και μου έβγαλε 318ci, να σου πω την αλήθεια το εμπιστεύομαι πιο πολύ από τα λεγόμενά σου ότι είναι 320 κλπ. Τώρα επειδή το αμάξι είναι ο ορισμός της μετατροπής μπορεί από 318 να μετετράπει σε 320 μετά σε m3 και μετά σε csl....εξαιρετική περίπτωση!!!!

Nick_E60_GR
10-12-09, 08:40
Πρώτον Nick_E60_GR γιατί επιτίθεσαι και το παίρνεις τόσο προσωπικά, εσύ είσαι ο μεσίτης στη πώληση; Δεύτερον, εγώ δεν χρειάστηκε να καταφέρω τίποτα γιατί το δικό μου είναι γνήσιο κ είμαι κατά των μετατροπών, ειδικά αυτών που καγκουρεύουν τα δύσμοιρα αμαξάκια. Τρίτον, δεν δήλωσα μαστοράτζα και ούτε είμαι, και καλό είναι να μην κάνεις ειρωνικούς χαρακτηρισμούς για ανθρώπους που δεν ξέρεις. Τέλος το ότι δεν καταφέρανε να το κάνουν να δουλέψει ήταν επακριβώς τα λόγια του μάστορα σε ένα συνεργείο που είχα πετύχει το συγκεκριμένο όχημα.



Επίσης όταν το περιεργαζόμουνα είχα πατήσει τον αριθμό πλαισίου το στο REALOEM και μου έβγαλε 318ci, να σου πω την αλήθεια το εμπιστεύομαι πιο πολύ από τα λεγόμενά σου ότι είναι 320 κλπ. Τώρα επειδή το αμάξι είναι ο ορισμός της μετατροπής μπορεί από 318 να μετετράπει σε 320 μετά σε m3 και μετά σε csl....εξαιρετική περίπτωση!!!!

Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν, απλά έχω διαφορετική άποψη και την εκφράζω, με τον δικό μου τρόπο φυσικά, "thinking-out loud" δεν με γνωρίζεις και με παρεξηγείς.

Αυτό καταλαβαίνεις? Αν ήξερα ότι το πουλάει θα το είχα βάλει αγγελία εδώ, έχω κάθε δικαίωμα. Απλά ενοχλούμαι αφάνταστα όταν ακούω λόγια του αέρα για ένα αυτοκίνητο που το γνωρίζω τόσο καλά όσο δεν μπορείς να φανταστείς. ....για να καταλάβεις για πόσο προσεγμένο αυτοκίνητο και τι αρρώστια μιλάμε, σε κάθε αλλαγή λαδιών του μοτέρ αλλάζει λάδια και στο σασμάν ....προληπτικά. Του λέω τι κάνεις ρε και μου λέει άσε ρε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Ωραία, εσύ είσαι κατά των μετατροπών, εγώ είμαι υπέρ των σωστών μετατροπών γιατί περιέχουν πολύ "engineering" (που μου αρέσει) και σε αντικρούω.

Όμως
Θα πρέπει να πεις σε αυτούς που σου είπαν ότι δεν το κατάφεραν να δουλέψει, ότι από τότε που άλλαξε συνεργείο, δουλεύουν μέχρι και οι αισθητήρες φθοράς των τακακιών και το flat tyre indicator ...όταν δεν μπορούσαν να σετάρουν ούτε το ABS ώστε να λειτουργεί με τις παραμέτρους του CSL.... και έτρεχαν τον άνθρωπο πέρα-δώθε για πειραματισμούς.

Οκ, θα μάθω το VIN και θα το ποστάρω, γιατί δεν νομίζω να γράφει άλλα το τιμολόγιο και άλλα να ισχύουν.

mitsos_chania
10-12-09, 16:38
Κατι τετοια θρεντ ειναι που διαβαζω και αραιωνουν οι πολυτιμες τριχες της κεφαλης μου!
Διαβαζοντας λοιπον κατι τετοια θρεντ οπως αυτο συμπεραινουμε.
Μια μετατροπη ειναι καλη μονο αμα ειναι δικια μας!!!! Αμα την εχει κανει αλλος ειναι μαπα και πρεπει ντε και καλα να κοψει λεφτα! Οταν τρακαρουμε το αμαξι μας το φταχνουμε....γιατι που θα βρουμε ''καθαρη'' τετοια καροτσα???? Ενω αμα αλλαξει κανενας αλλος κανα φτερακι ειναι τρακαρισμενο και παλυ πρεπει να κοψει... Στο δικο μας αμαξι οταν βαζουμε κατι ...ειναι αναβαθμιση και οταν το πουλαμε ,λεμε ''φιλαρακο ειναι τεζα φορτωμενο το αμαξι εξτρα'' ....Αμα ειναι ξενο ειναι μπασταρδο ,καγκουρια και δεν ξερω και εγω τι αλλο!!! Τα δικα μας αυτοκινητα ειναι ατρακαριστα και δεν εχουν καθολου στοκο!!!! Αμα πεσει ενα μηχανακι στο πισω φτερο το αλλαζουμε !!!Σιγα τι ειναι 2000 ευρω??? 'Η μηπως αλλαζουμε αμαξι γιατι το φτερο ειναι ''σασσι''?

υ.γ και το βασικοτερο μην το ξεχασω!!!! Αν ειναι εισαγωγης και ειναι δικο μας ...ειναι καλυτερο γιατι εξω τα προσεχουν εχουν δρομους κλπ....Αν δεν ειναι δικο μας ...εξω εχουν χιονια, ριχνουν αλατια, γυριζουν κοντερ κτλ κτλ!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

Σπυρο για το στοκο δεν πιστευω να αναφερεσαι σε μενα?Γιατι μονο εγω ανεφερα τετοιο πραγμα.Αν αναφερεσαι σε μενα,εχω να σου πω πως ναι αν πεσει πανω μου μηχανακι δεν θα βαλω στοκο στο αμαξι θα το αλλαξω το φτερο οπως οταν επεσε πισω μου μια και εκανε γρατζουνιες στον προφυλακτηρα,τον αλλαξα με καινουριο(τσαμπα την εχω την μεικτη?).Αλλα και παλι εγραψα οτι δεν θελω να υπαρξει αντιπαραθεση απλα η αποψη μου ειναι αυτη και εγραψα κιολας για το αμαξι το συγκεκριμενο

Οσο για την αλεπου και τα κρεμασταρια που εγραψε καποιος(γιατι εγω εξεφρασα την αποψη μου οτι δεν μου αρεσει καθολου το συγκεκριμενο και συγγνωμη κιολας ε),δεν νομιζω να με ξερει και να ξερει αν το φτανω ή οχι.

Α και μην ξεχασω το csl εχει αλλο τιμονι και αλλα καθισματα...

EVERGET
10-12-09, 17:55
Ωραία, εσύ είσαι κατά των μετατροπών, εγώ είμαι υπέρ των σωστών μετατροπών γιατί περιέχουν πολύ "engineering" (που μου αρέσει) και σε αντικρούω.

.

Εσένα Nick μπορεί να σου αρεσει το engineering αλλά εμένα είναι η δουλειά μου, και ξέρω πως το engineering είναι σχεδιασμός. Οι "μετατροπές" στο σχεδιασμό αφορούν τις μαστοράτζες, όπως είχες πει, και όχι τους μηχανικούς. Από την άλλη η "βελτιστοποίηση" είναι κομάτι του engineering αλλά γίνεται στα σημεία, δεν αλλάζει άρδην το αυτοκίνητο (βλέπε από 318 -320 σε m3) δηλαδή το σχεδιασμό που προανέφερα.

Γι αυτό όπως είπες και συ ο ιδιοκτήτης είχε μπλέξει με συνεργεία που του κάνανε πειράματα και τον ταλαιπωρούσαν, διότι δεν βελτίωσε αλλά μετέτρεψε και αυτό πάντα φέρενει προβλήματα - ειδικά στην Ελλάδα που δεν υπάρχουν τα συνεργεία χειρουργεία της Γερμανίας με τις μηχανικάρες αλλά οι τρύπες με τους ξερόλες εμπειρικούς μάστορες.

Ειλικρινά εμένα το όλο θέμα, βάση λογικής, μου λεέι το εξης: Ο τύπος που έριξε απίστευτα λεφτά να κάνει το αμαξάκι του csl, το έκανε με όλο το μεράκι του, αλλά τελικά "κάτι" δεν του πάει καλά και το δίνει. Μπορεί να κάνω και λάθος και αφού ο άνθρωπος τελίωσε το project το δίνει για να αρχίσει άλλο, αν και απίθανο μου φαίνεται. Α! και θύμησε στο γνωστό σου να γράψει ότι δεν είναι "E46 M3 upgrade σε csl" αλλά "3-series cabrio upgraded σε Μ3, upgraded σε csl".

Nick_E60_GR
10-12-09, 18:32
Εγώ ξέρω ότι το αυτοκίνητο είναι δηλωμένο ως 3246cc με έγγραφη βεβαίωση της BMW Hellas (ελέγχεται απο τη BMW AG) και όλες τις νόμιμες διαδικασίες που απαιτούνται απο το Ελληνικό κράτος. Η διαδικασία είναι γνωστή και νόμιμη και δεν παρακάλεσε κανέναν. Απ' οτι γνωρίζω όλα τα νόμιμα 3246cc ονομάζονται Μ3.....
Σε όποιον δεν αρέσει, δεν το παίρνει! Είναι τόσο απλό!

Το τι έχει ο καθένας στο μυαλό του δυστυχώς δεν μπορεί να το ξέρει κανείς, αν θέλεις όμως μπορείς να πας ως ενδιαφερόμενος, και σαν γνώστης των Μ3, μπορείς να μας πείς τι δεν σου άρεσε και τι δεν δούλεψε σωστά.

Να προβλέψω κάτι? Όταν θα βρεθεί κάποιος να του τα σκάσει, δεν θα το δώσει τελικά ...γιατί ξέρω την καψούρα του γι' αυτό το αμάξι. Οικονομικά "θέματα" δεν έχει, οπότε τον βλέπω με κανένα compressor kit συντόμως....

sm6
10-12-09, 18:47
δεν είναι "E46 M3 upgrade σε csl" αλλά "3-series cabrio upgraded σε Μ3, upgraded σε csl".

τοσα ποστ ειπα να μην σχολιασω αλλα...

ας ξεκινησω λοιπον απο το τελος... csl: coupe sports lightweight.
τι απο αυτα ειναι το συγκεκριμενο αυτοκινητο? τιποτα.

ακομα και αν θελουμε να παραβλεψουμε οτι τα csl που βγηκαν απο το εργοστασιο ειναι συγκεκριμενα (Ε9 και Ε46), το γεγονος του καμπριο και του φορτωματος με οτι εξτρα υπαρχει στις απλες 3αρες (και οχι στη csl φυσικα) κανει εντελως ακυρη την τοποθετηση του σηματος...
και φυσικα και τον ισχυρισμο περι cabrio csl...

και αντε, αν στην αντιστοιχη περιπτωση του γνωστου Μ6csl θα μπορουσαμε να το τραβηξουμε και να πουμε οτι το δεχομαστε αν ειχαμε καλη διαθεση, μιας και ο ιδιοκτητης εχει αφαιρεσει ακομα και τη μοκετα απο το χωρο αποσκευων, διατηρωντας εστω και λιγο τη φιλοσοφια "coupe sports lightweight", εδω ο ιδιοκτηκτης εχει φορτωσει ενα καμπριο με οτι βρηκε και δε βρηκε με σαφη στοχο να φτιαξει ενα υπερ-χλιδατο και οχι ενα υπερ-σπορ οχημα...
αυτο και μονο αφαιρει το "δικαιωμα" (που δεν υπαρχει κανονικα ουτως ή αλλως) χρησης του διακριτικου... οση καλη διαθεση και να εχω, δεν μπορω να το δω αλλιως απο τη στιγμη που φαινεται πεντακαθαρα οτι ο στοχος του προτζεκτ ΔΕΝ ειναι η "φιλοσοφια csl..."

τωρα για το θεμα της μετατροπης απο 320 σε Μ3, οσο καλη και να ειναι, παραμενει μετατροπη. η οποια ειναι αυτο που λεει η λεξη. κατι που εγινε κατι αλλο απο αυτο που ηταν...
οσο καλος μαστορας και να βρεθει, οσο καλα πραγματα και να μπουν (μεταχειρισμενα φανταζομαι...), δυστυχως (για τον κατοχο) το εργοστασιο ξερει να φτιαχνει καλυτερα αυτοκινητα...
ας μη συγκρινουμε λοιπον πραγματα που δεν συγκρινονται...

ας χαρει ο ανθρωπος το αυτοκινητο του, που εφτιαξε με το γουστο και το μερακι του. σε αυτο παει αυτο που λενε "περι ορεξεως..."
εμενα μπορει να μη μου αρεσει, ουτε θα εφτιαχνα ποτε τετοιο πραμα, αλλα αν σε εκεινον αρεσει, με γεια του με χαρα του.

τελειωνοντας το αυτοκινητο αυτο φυσικα και δεν είναι "E46 M3 upgrade σε csl".
ειναι 320 φουλ εξτρα, μετατροπη σε Μ3, με καποια ανταλλακτικα απο csl και αρκετα aftermarket αξεσουαρ και πραγματα...

αν αξιζει το προσδοκώμενο ποσο πωλησης, δεν θα το πουμε εμεις, αλλα ο κοσμος...
εγω παντως πιστευω, αν και μπορει να κοστισε πολυ περισσοτερα, δυσκολα θα τα πιασει...

Nick_E60_GR
10-12-09, 18:59
Στάθη μιλάμε για όλα τα μηχανικά και τα ηλεκτρονικά του CSL, πως θα το περιγράψουμε? ως "φοράει τα μηχανικά και ηλεκτρονικά μέρη της γρήγορης version του M3"?

manos///3
10-12-09, 19:06
Kαι το δικο μου ειναι φουλ μετατροπη σε csl αλλα δε το διατυμπανιζω..γιατι ΔΕΝ ειναι CSL...

CSL βγηκαν μονο 1500 κομματια...προσεχουμε τι λεμε γιατι κυκλοφορουν αναμεσα μας γνησιοι ιδιοκτητες csl!

Κατα τα αλλα μια χαρα το Μ3...πολυ καλο!

Τα ιδια παντελακι μου, τα ιδια..................
Νικο , με ολο το σεβασμο, csl υπαρχουν μονο 1500!
Ακομη και το δικο μου ειναι :gaysex:

sm6
10-12-09, 19:08
ναι μπορειτε ετσι νικο.
π.χ. φοραει εισαγωγη, εγκεφαλο, πλεξουδα απο M3 csl.
οχι ειναι M3 csl cabrio...

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:13
Τα ιδια παντελακι μου, τα ιδια..................
Νικο , με ολο το σεβασμο, csl υπαρχουν μονο 1500!
Ακομη και το δικο μου ειναι :gaysex:

Σωστά Μάνο! αλλά αν το πουλούσες εσύ δεν θα έκανες αναφορά στα "στοιχεία" του CSL που φοράς? Θα το έβαζες ως upgrade/διασκευή/μετατροπή/αναβάθμιση σε Μ3 χωρίς να πεις ούτε λέξη περί CSL? ....έχει διαφορά!

manos///3
10-12-09, 19:15
Θα εγραφα και θα μιλουσα καπως ετσι.......


π.χ. φοραει εισαγωγη, εγκεφαλο, πλεξουδα απο M3 csl.
.

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:20
ναι μπορειτε ετσι νικο.
π.χ. φοραει εισαγωγη, εγκεφαλο, πλεξουδα απο M3 csl.
οχι ειναι M3 csl cabrio...

Στάθη ίσως δεν έχεις καταλάβει. Ηρθε ένα τρακαρισμένο CSL και μπήκε ΟΛΟ πάνω του, εκτός απο το κουφάρι, τα καθίσματα και τις ταπετσαρίες.

@ Μitsos Chania: Το τιμόνι είναι alcantara και είναι CSL κι αυτό.

manos///3
10-12-09, 19:21
Ταμπελακι αριθμου παραγωγης εχει???

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:26
Ταμπελακι αριθμου παραγωγης εχει???

ποιό το τρακαρισμένο? Γνήσιο Γερμανικό CSL ήταν γιατί να μην είχε?

manos///3
10-12-09, 19:30
ποιό το τρακαρισμένο? Γνήσιο Γερμανικό CSL ήταν γιατί να μην είχε?

Οχι...για το συγκεκριμενω λεω....
Αφου υπηρχε στο csl επρεπε να μπει και εδω..........:chair:

sm6
10-12-09, 19:32
ρε νικο...
τι να καταλαβω...?
δεν μπορουμε να λεμε Ε46 M3 csl κανενα, περα απο τα λιγοτερα απο 1400 (αν θυμαμαι καλα 1358?) που κατασκευασε το ντιβιζιον...
τελεια και παυλα._

τι το συζηταμε τωρα...
αστο να παει, αστο...


Edit: οριστε και τα νουμερα...
ECE M3 CSL coupe (LHD): 823* examples produced from 5/03 through 12/03
ECE M3 CSL coupe (RHD): 535** examples produced from 6/03 through 12/03
* in addition to 18 pre-production prototypes produced from 9/02 through 2/03
**in addition to 7 pre-production prototypes produced from 9/02 through 2/03

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:36
μαϊμού δηλαδή...... ούτε στο Ουζμπεκιστάν δεν θα το πούλαγε αν είχε ταμπελάκι παραγωγής CSL χεχεχεχε

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:39
ρε νικο...
τι να καταλαβω...?
δεν μπορουμε να λεμε Ε46 M3 csl κανενα, περα απο τα λιγοτερα απο 1400 (αν θυμαμαι καλα 1358?) που κατασκευασε το ντιβιζιον...
τελεια και παυλα._

τι το συζηταμε τωρα...
αστο να παει, αστο...

Μπορούμε όμως να λέμε ότι έχει όλα τα μηχανικά και ηλεκτρονικά μέρη ενός από αυτά :cheers:

chief
10-12-09, 19:40
nick εγω στο θεμα ταυτιζομαι με τις αποψεις που εγραψε ο sm6 πιο πάνω.
Ειναι απλα μια μετατροπη και τιποτα αλλο και πρεπει να πωλητε με αυτο το στιγμα και οχι με το <csl cabrio >.
Προσωπικά και το ταυτιζω με τον τιτλο του θρεντ. Κουγκουρια.......
Οσο καλο και να ειναι το αμαξι και οσο προσεγμενο και να ειναι δεν αλλαζει τιποτα.
Σε λιγο θα λεμε οτι ειναι και πιο ακριβο και απο csl γιατι ειναι και cabrio.
Ελεος......

Κωνσταντίνος
10-12-09, 19:45
Απλά όλη την συζήτηση την "σήκωσε" ο παραπλανητικός τίτλος (δεν υπονοώ δόλο) του thread "Μοναδικό M3 CSL Cabrio". Αφού όπως συμπεραίνουμε απο τα δεδομένα δεν είναι csl.

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:46
nick εγω στο θεμα ταυτιζομαι με τις αποψεις που εγραψε ο sm6 πιο πάνω.
Ειναι απλα μια μετατροπη και τιποτα αλλο και πρεπει να πωλητε με αυτο το στιγμα και οχι με το <csl cabrio >.
Προσωπικά και το ταυτιζω με τον τιτλο του θρεντ. Κουγκουρια.......
Οσο καλο και να ειναι το αμαξι και οσο προσεγμενο και να ειναι δεν αλλαζει τιποτα.
Σε λιγο θα λεμε οτι ειναι και πιο ακριβο και απο csl γιατι ειναι και cabrio.
Ελεος......


Ο τίτλος εμπεριέχει υπερβολή και το περιγράφω στην αρχή του thread: "Το μοναδικό του θέματος είναι το Cabrio+CSL. Νομίζω κυκλοφορεί άλλο 1. Μετατροπή φυσικά.." για να τονίσω τη μοναδικότητα. Δεν έχουν γίνει πολλά τέτοια. Νομίζω άλλο ένα cabrio μόνο φοράει κομπλέ csl πάνω του. Το "καγκουριά" είναι καθαρά υποκειμενικό.

sm6
10-12-09, 19:53
δεν συμφωνω... η "καγκουρια" δεν ειναι υποκειμενικη σε αυτην την περιπτωση. ειναι αντικειμενικη.

αλλο να βαλουμε σε μια λαχανι Μ3 ροζ καθισματα, κιτρινα πατακια και ασπρους προφυλακτηρες και, αλλο να λεμε Μ3 csl ενα αυτοκινητο που δεν ειναι ουτε Μ3, ουτε csl...

το γουστο θα συμφωνησω ειναι προσωπικο και υποκειμενικο. ο λαθος προσδιορισμος του αυτοκινητου ειναι αντικειμενικος...

συγγνωμη ειλικρινα...

Nick_E60_GR
10-12-09, 19:58
δεν συμφωνω... η "καγκουρια" δεν ειναι υποκειμενικη σε αυτην την περιπτωση. ειναι αντικειμενικη.

......ο λαθος προσδιορισμος του αυτοκινητου ειναι αντικειμενικος...

συγγνωμη ειλικρινα...

Στάθη τα έχω καλύψει όλα αυτά από την αρχή με το "Μετατροπή φυσικά.." κάπως έπρεπε να περιγραφεί για να καταλαβαίνουμε για τι πράγμα μιλάμε :nixweiss:

sm6
10-12-09, 20:01
δεν ειπα εγω πουθενα νικο οτι φταις εσυ...
προφανως τα σηματα στο πορτμπαγκαζ, εκτος απο τη μετατροπη, δεν τα εβαλες εσυ...
εσυ περιεγραψες κατι που εβλεπες...

Nick_E60_GR
10-12-09, 20:06
προφανως τα σηματα στο πορτμπαγκαζ, εκτος απο τη μετατροπη, δεν τα εβαλες εσυ...


Ποιά μετατροπή??? δεν έχω κάνει καμία μετατροπή εγώ..... Επιγραφές φτιάχνω :dupe:
Όχι βέβαια!!! ...και θα ήταν ακόμη μεγαλύτερη η έκπληξη που θα προκαλούσε στα φανάρια.... χεχεχε ...ενώ τωρα βλέπουν CSL και σίγουρα πονηρεύονται....

S38B38 Monsta
10-12-09, 20:10
γιατι ρε παιδια σας ειπε κανεις οτι ΟΛΑ τα αυτοκινητα βγαινουν απ την γραμμη παραγωγης αγρατζουνιστα?????εννοειται οτι εχουν αλλα μικρα σημαδια αλλα λακουβακια αλλα ολοκληρες σοβαρες ζημιες!!!!!ολα αυτα επισκευαζονται στο ιδιο το εργοστασιο και φευγουν κανονικα στις αντιπροσωπειες!!!!ξερω συγκεκριμενο ατομο το οποιο κανει θαυματα σε μικροβαθουλωματα και χοντρα βαθουλωματα σε αυτοκινητα ,το οποιο ατομο δουλευε στην audi για 15 χρονια + αλλα 10 στην seat και η δουλεια του ηταν αυτη ακριβως!!!! να διορθωνει τις ζημιες στα αυτοκινητα που εβγαιναν απ τη γραμμη παραγωγης!!!!!!!!!

Να διευκρινίσω κάτι εδώ λόγω ....επαγγέλματος:

Ζημιές γίνονται συνέχεια από τη στιγμή που το αυτοκίνητο θα βγει από τη γραμμή παραγωγής, κατά τη μεταφόρα στου στο καράβι, μέσα στο καράβι (μανούβρες), στη νταλίκα , στο τελωνείο, στα ελληνικά PDI (Pre Delivery Inspection), και εώς την αντιπροσωπεία που θα το παραλάβουμε.

Και αν θέλετε πιο ακριβή στοιχεία, ένα 20% περίπου όλων των αυτοκινήτων που περνάνε (υποχρεωτικά) PDI μπάινουν και βαφείο / φανοποιοίο. Σε περιπτώσεις χαλαζιού δε, πράγματι υπάρχουν σύγχρονες τεχνικές που αφαιρούν τη λακούβα χωρίς να βάφεται το αυτοκίνητο (όχι όλες οι περιπτώσεις όμως αντιμετωπίζονται με 100% επιτυχία).

Άρα οι ζημιές ΔΕΝ επισκευάζονται στο εργοστάσιο όπως λάθος μας πληροφορεί ο φίλος μας στο παραπάνω ποστ, αλλά στα PDI στο Ελλάντα. Οι εργασίες τους τις περισσότερες φορές είναι για κλάματα λόγω ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ όγκου εργασίας....οπότε για να είσαστε σίγουροι την ημέρα της παραλαβής, καλύτερα να έχετε και έναν άνθρωπο που γνωρίζει το αντικείμενο, ώστε να ελένξει διεξοδικά το αυτοκίνητο. Επίσης να ξέρετε ότι εάν βρείτε το παραμικρό βαμμένο κομμάτι δικαιούστε σημαντική έκπτωση ή σε περίπτωση που δείτε κάτι πολύ ύποπτο (όπως βαμμένος ουρανός) υποχρεούνται να σας φέρουν ΑΛΛΟ όχημα.

Αυτά!

Όσο για το πανέμορφο κατα τ άλλα cabrio του thread (μετατροπή - της μετατροπής - Ο μετατροπή) που ο τυχερός του ιδιοκτήτης το βάφτισε M3 CSL, τι να πω ρε παιδιά δηλαδή οι προλαλήσαντες με καλήψατε πλήρως.

Σε καμία άλλη σοβαρή χώρα με bmw forums δεν έχω διαβάσει ιδιοκτήτες να βαφτίζουν τα ΓΝΗΣΙΑ κιόλας Μ3 τους CSL, επειδή απλά μόνο φορούν πράγματα από CSL. Αναφέρουν στην υπογραφή τους τις βελτιώσεις που έχουν κάνει στο αμάξι τους (πχ CSL wheels, CSL diffuser, CSL intake etc) αλλά ως εκεί. Κανένας δεν έχει το κόμπλεξ να παραπλανήσει τον άπειρο αναγνώστη, διότι όποιος γνωρίζει από bmw και έχει διαβάσει την αγγελία στο car.gr έχει ρίξει πολύ γέλιο ....'άκου εκεί cabrio M3 CSL!!!' Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν ΜΟΝΟ στη μπανανία Ελλάντα μας.

Sorry δηλαδή, αλλά η συγκεκριμένη αγγελία ήταν σίγουρο ότι θα άναβε φωτιές...

EVANGELOS
10-12-09, 20:13
Μοναδικό Μ6 σεντάν τσε εσ ελ μπι τούρμπο φορ γουίλ εξ ντράιβ με ξεχυλωμένο πιστόνι διπλόμπουζο με πολλαπλασιάστη από NSR !!! ...

Nick_E60_GR
10-12-09, 20:15
Όσο για το πανέμορφο κατα τ άλλα cabrio του thread (μετατροπή - της μετατροπής - Ο μετατροπή) που ο τυχερός του ιδιοκτήτης το βάφτισε M3 CSL, τι να πω ρε παιδιά δηλαδή οι προλαλήσαντες με καλήψατε πλήρως.

Σε καμία άλλη σοβαρή χώρα με bmw forums δεν έχω διαβάσει ιδιοκτήτες να βαφτίζουν τα ΓΝΗΣΙΑ κιόλας Μ3 τους CSL, επειδή απλά μόνο φορούν πράγματα από CSL. Αναφέρουν στην υπογραφή τους τις βελτιώσεις που έχουν κάνει στο αμάξι τους (πχ CSL wheels, CSL diffuser, CSL intake etc) αλλά ως εκεί. Κανένας δεν έχει το κόμπλεξ να παραπλανήσει τον άπειρο αναγνώστη, διότι όποιος γνωρίζει από bmw και έχει διαβάσει την αγγελία στο car.gr έχει ρίξει πολύ γέλιο ....'άκου εκεί cabrio M3 CSL!!!' Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν ΜΟΝΟ στη μπανανία Ελλάντα μας.

Sorry δηλαδή, αλλά η συγκεκριμένη αγγελία ήταν σίγουρο ότι θα άναβε φωτιές...

ουφφ, δεν μπορώ να τα ξαναλέω, διάβασε τουλάχιστον τα 3 τελευταία μου posts παραπάνω :banghead:

Nick_E60_GR
10-12-09, 20:17
ρε σεις με τα Μ τα γνήσια και ακαγκούρευτα γιατί αρπάζεστε???
Εντάξει είναι λίγο γρήγορο για cabrio, τι να κάνουμε τώρα?

EVANGELOS
10-12-09, 20:24
χεχε !!! Μη φουντώνεις ρε συ !!!

Πλάκα γίνεται γιατί έχει ΠΟΛΥ πλάκα ο τίτλος του θρέντ !!!

Είναι λίγο φαόυλ να μιλάμε για

Κάμπριο ... Coupé Sports Lightweight

Nick_E60_GR
10-12-09, 20:29
χεχε !!! Μη φουντώνεις ρε συ !!!

Πλάκα γίνεται γιατί έχει ΠΟΛΥ πλάκα ο τίτλος του θρέντ !!!

Είναι λίγο φαόυλ να μιλάμε για

Κάμπριο ... Coupé Sports Lightweight

χεχεχε αυτό είναι Cabrio Sports Loaded :gaysex:

S38B38 Monsta
10-12-09, 21:06
ουφφ, δεν μπορώ να τα ξαναλέω, διάβασε τουλάχιστον τα 3 τελευταία μου posts παραπάνω :banghead:

LOL δεν αντικρούω τα λεγόμενά σου, αντικρούω όμως την αγγελία στο car, που απευθύνεται σε 'όλους' και εκεί όντως είναι παραπλανητικό να ΜΗ γράφει πουθενά ότι τουλάχιστον πρόκειται για μετατροπή σε Μ3 με csl πράγματα.

Driver M
10-12-09, 21:12
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε καμία περίπτωση δεν είναι csl. Δεν είναι όμως και απλά μια Μ3 με κάποια στοιχεία csl (όπως πχ csl boot). Από ότι λέει ο Nick E60, το κάμπριο αυτό έχει πάνω του σχεδόν όλα τα μηχανικά μέρη ενός κανονικού csl. Συνεπώς, ο σωστός τίτλος της αγγελίας θα έπρεπε να είναι αυτός: "M3 cabrio μετατροπή με μηχανικά μέρη από csl", ή κάπως έτσι τελοσπάντων, ώστε να περιγράφεται φυσικά το ότι είναι μετατροπή, αλλά και τα πολλά μηχανικά μέρη της csl.

Τώρα το εαν είναι καγκουριά εμφανισιακά, φυσικά και είναι υποκειμενικό θέμα. Προσωπικά δεν μου αρέσει, γιατί δεν μου αρέσουν τα carbon καπώ κλπ. Όμως, έχω δει κατά καιρούς πολλά τέτοιου είδους αυτοκίνητα στο forum και πολλούς που επικροτούν τέτοια μπαξίματα και τα προτείνουν σε άλλους, γι'αυτό και δεν καταλαβαίνω τώρα ξαφνικά πώς γινόμαστε τόσο σκληροί με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Καγκουριά είναι κατά τη γνώμη μου και να βλέπεις 316-320 με 19άρες ζάντες και χαμήλωμα που να γλύφει το δρόμο, αλλά για άλλους αυτό είναι το όνειρό τους. Το συγκεκριμένο, αν δεν είχε το carbon καπώ, θα το θεωρούσα πολύ όμορφο. Αλλά και πάλι το θέμα της εμφάνισης είναι κάτι το υποκειμενικό, εκτός και αν μιλάμε για πολύ ακραίες καταστάσεις. Και σίγουρα το συγκεκριμένο αμάξι δεν είναι τόσο ακραίο.

Τέλος, διακρίνω εμμονές μερικών με ψιλοστοκαρίσματα και άλλα τέτοια μικρομερεμέτια σε σημείο ψύχωσης. Προσωπικά, σε καμία περίπτωση δε θεωρώ καλύτερο να αλλάξεις ολόκληρο φτερό για μια ψιλολακουβίτσα που με λίγο στοκάρισμα διορθώνεται. Το λύσιμο, το βγάλσιμο, το βάψιμο και γενικά όλη η εργασία που απαιτείται είναι συχνά πολύ χειρότερη από μια μικροεπισκευή. Για το οικονομικό δεν το συζητάω καν, καθώς θεωρώ κοροϊδία για μια επισκευή που θα κοστίσει 80-100 ευρώ, να δώσεις τα δεκαπλάσια για αλλαγή. Παρόλα αυτά, μερικοί τα θέλουν όλα αγρατσούνηστα και δεν τους νοιάζουν τα λεφτά, οπότε καλά κάνουν. Μην μιλάμε όμως για το στοκάρισμα (και γενικά τις μικρογρατζουνιές) λες και αναφερόμαστε σε σπάσιμο του κινητήρα! Και το λέει αυτός κάποιος που έχει κόλλημα με το detailing και γενικά τις γρατζουνιές και τις ατέλειες.

Κλείνοντας, προσωπικά μάλλον δεν θα αγόραζα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο γιατί τέτοια αυτοκίνητα τα προτιμάω κλειστά και όχι κάμπριο, παρόλα αυτά όμως πιστεύω ότι αξίζει να έχει παραπλήσια τιμή με μια κανονική Μ3 cabrio, γιατί δεν είναι απλά μια απλή μετατροπή σε Μ3 (και μάλιστα προσεγμένη από ότι λέει ο Nick), αλλά έχει και τόσο μέρη από csl που δεν τα συναντάς έυκολα σε Μ3. Και πάλι όμως, τα 50 χιλιάρικα είναι σχετικά πολλά.

chief
10-12-09, 21:39
Και πάλι όμως, τα 50 χιλιάρικα είναι σχετικά πολλά.

Οχι και σχετικά πολλα.....
ΑΣΧΕΤΑ ΕΙΝΑΙ.
Αμα κοιταξεις το autotrader.uk και το pistonheads.com τα γνησια csl με 40000 μιλια τα δινουν με 27000 ευρω. Βάλε και τους δασμους κλπ να δεις οτι το γνησιο ερχετε πιο φθηνα.
Δεν ξερω τι δασμους και ιστοριες εχετε στην Ελλαδα αλλα εγω εδω στην Κυπρο με 38000 το εχω στο γκαραζ μου αμα θελω.

Nick_E60_GR
10-12-09, 21:55
Οχι και σχετικά πολλα.....
ΑΣΧΕΤΑ ΕΙΝΑΙ.
Αμα κοιταξεις το autotrader.uk και το pistonheads.com τα γνησια csl με 40000 μιλια τα δινουν με 27000 ευρω. Βάλε και τους δασμους κλπ να δεις οτι το γνησιο ερχετε πιο φθηνα.
Δεν ξερω τι δασμους και ιστοριες εχετε στην Ελλαδα αλλα εγω εδω στην Κυπρο με 38000 το εχω στο γκαραζ μου αμα θελω.

Κοίταξε, έχουν πέσει οι τιμές κι εδώ, δεν έχουν σχέση όμως με τις τιμές έξω ...ακόμα τουλάχιστον. Πιστεύω (εγώ που είμαι ο πλέον ψείρας και το γνωρίζω καλά το αυτοκίνητο) ότι οι 40Κ σήμερα για αυτό το αυτοκίνητο είναι μια τιμή ευκαιρίας, οι 45 μια τιμή λογική και οι 50 μια τιμή που θέλει πολλή υπομονή για να βρει το ταίρι της...

fanisk
10-12-09, 21:56
Οχι και σχετικά πολλα.....
ΑΣΧΕΤΑ ΕΙΝΑΙ.
Αμα κοιταξεις το autotrader.uk και το pistonheads.com τα γνησια csl με 40000 μιλια τα δινουν με 27000 ευρω. Βάλε και τους δασμους κλπ να δεις οτι το γνησιο ερχετε πιο φθηνα.
Δεν ξερω τι δασμους και ιστοριες εχετε στην Ελλαδα αλλα εγω εδω στην Κυπρο με 38000 το εχω στο γκαραζ μου αμα θελω.

Τελωνειο = 50% πανω στη τιμη cif ή τιμολογιου(οτι ειναι μεγαλυτερο), -% παλαιοτητας, -% χλμ για ενα CSL..

KATSARAIOS
10-12-09, 22:07
Σπυρο για το στοκο δεν πιστευω να αναφερεσαι σε μενα?Γιατι μονο εγω ανεφερα τετοιο πραγμα.Αν αναφερεσαι σε μενα,εχω να σου πω πως ναι αν πεσει πανω μου μηχανακι δεν θα βαλω στοκο στο αμαξι θα το αλλαξω το φτερο οπως οταν επεσε πισω μου μια και εκανε γρατζουνιες στον προφυλακτηρα,τον αλλαξα με καινουριο(τσαμπα την εχω την μεικτη?).Αλλα και παλι εγραψα οτι δεν θελω να υπαρξει αντιπαραθεση απλα η αποψη μου ειναι αυτη και εγραψα κιολας για το αμαξι το συγκεκριμενο

Οσο για την αλεπου και τα κρεμασταρια που εγραψε καποιος(γιατι εγω εξεφρασα την αποψη μου οτι δεν μου αρεσει καθολου το συγκεκριμενο και συγγνωμη κιολας ε),δεν νομιζω να με ξερει και να ξερει αν το φτανω ή οχι.

Α και μην ξεχασω το csl εχει αλλο τιμονι και αλλα καθισματα...

ΜΗΤΣΟ εγω το εγραψα οχι "καποιος" να γραφεις το ονομα μου .
και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα ,δεν εχεις δωσει τετοια δικαιωματα σε μενα,ενω αλλοι εχουν εκδηλωθει.
ομορφα και σταρατα φιλε μου,εκτος αν θελετε να γραφουμε με αλλους λογαριασμους σαν κατι "καλοπαιδα".
συγνωμη αν σε προσεβαλα.

στο στελνω και με πμ μην τυχον και σβηστει απο εδω .

chief
10-12-09, 22:10
σε εμας εδω δεν εχει τιμολογια. Υπηρχαν τα προηγουμενα χρονια και επειδη εβγαζαν πλαστα οι εισαγωγεις το κρατος αλλαξε την νομοθεσια.
Τωρα ειναι κυβικά πολλαπλασιαζοντας με καποια σεντ (λεπτα για εσας ), μειον %χρονολογια και κατι ψηλα για ρυπους και τιποτα αλλο.
Για ενα Μ3 του 2003-2004 εχουμε περιπου 9000 ευρω δασμους.
Για πιο παλαια αμαξια που μπορει να μην υπαρχει και τιποτα.

thomelef
10-12-09, 22:46
Παιδια δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ λέω πως
ο τύπος το αμάξι το παντρεύτηκε.
Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για το συγκεκριμένο
όταν με πολύ λιγότερα παίρνεις the reall thing ///M3.
Το αυτοκίνητο αυτό ένας στους 100 θα σκεφτεί να το
αγοράσει και πάλι θα γελάσει με το πόσο.
Μπορεί να είναι η καλύτερη μετατροπή μπορεί να είναι
φορτωμένο και εγώ δε ξέρω με τι... Δε παύει να είναι
μετατροπή. Τέλος από αυτό και μόνο δημιουργείτε λόγος να
πουληθεί φθηνότερα από κανονικό ///Μ3, είτε σας αρέσει
είτε όχι.
Επισεις όπως πόλοι ανέφεραν πιο πάνω και εγώ βρίσκω
τον ιδιοκτήτη του κακόγουστο και υπερβολικό..

Κωνσταντίνος
10-12-09, 23:20
Μιας και η αγγελία δεν είναι δημοσιευμένη στον παρών ιστότοπο, θα εκφράσω την άποψη μου (για να επιβεβαιώσω τον Clint Eastwood*)
Tο ποσό στην αγγελία είναι για γέλια. Και αφου γνωρίζεις τον κύριο που έχει στην κατοχή του το αμάξι, συμβούλευσε τον να το διορθώσει. Εκτός και αν βασίζεται στην άποψη που λέει πως...........τα κορόιδα δεν τελειώνουν ποτέ.


* "Well, opinions are like assholes... everybody has one"

Nick_E60_GR
10-12-09, 23:23
Μιας και η αγγελία δεν είναι δημοσιευμένη στον παρών ιστότοπο, θα εκφράσω την άποψη μου (για να επιβεβαιώσω τον Clint Eastwood*)
Tο ποσό στην αγγελία είναι για γέλια. Και αφου γνωρίζεις τον κύριο που έχει στην κατοχή του το αμάξι, συμβούλευσε τον να το διορθώσει. Εκτός και αν βασίζεται στην άποψη που λέει πως...........τα κορόιδα δεν τελειώνουν ποτέ.

Kαλά, βρες μου ένα κομπλέ τροπέτο CSL (CSL όμως, πλεξούδες, μονάδα SMG, DME, τα πάντα όλα. ....όχι μοτέρ Μ3 με εκκεντροφόρους CSL! Ψάξε όοοοοοπου θέλεις) και τα ξαναλέμε...

Leonidas_Thess
10-12-09, 23:33
Χωρίς να θέλω να υπονομευσω κατι μιας και δεν εχω λάβει μερος στην κουβέντα κυκλοφορεί και αλλο M3 csl Cambrio

Δειτε ------> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=120486540&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=csl&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2

Nick_E60_GR
10-12-09, 23:36
Χωρίς να θέλω να υπονομευσω κατι μιας και δεν εχω λάβει μερος στην κουβέντα κυκλοφορεί και αλλο M3 csl Cambrio

Δειτε ------> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=120486540&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=csl&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2

Έλα μωρέ με τη μαϊμού και ζητάει 45000 στη Γερμανία.... :dance: 18000 έπρεπε να το δίνει ........:rofl2:

S38B38 Monsta
10-12-09, 23:49
Τέλος, διακρίνω εμμονές μερικών με ψιλοστοκαρίσματα και άλλα τέτοια μικρομερεμέτια σε σημείο ψύχωσης. Προσωπικά, σε καμία περίπτωση δε θεωρώ καλύτερο να αλλάξεις ολόκληρο φτερό για μια ψιλολακουβίτσα που με λίγο στοκάρισμα διορθώνεται. Το λύσιμο, το βγάλσιμο, το βάψιμο και γενικά όλη η εργασία που απαιτείται είναι συχνά πολύ χειρότερη από μια μικροεπισκευή. Για το οικονομικό δεν το συζητάω καν, καθώς θεωρώ κοροϊδία για μια επισκευή που θα κοστίσει 80-100 ευρώ, να δώσεις τα δεκαπλάσια για αλλαγή. Παρόλα αυτά, μερικοί τα θέλουν όλα αγρατσούνηστα και δεν τους νοιάζουν τα λεφτά, οπότε καλά κάνουν. Μην μιλάμε όμως για το στοκάρισμα (και γενικά τις μικρογρατζουνιές) λες και αναφερόμαστε σε σπάσιμο του κινητήρα! Και το λέει αυτός κάποιος που έχει κόλλημα με το detailing και γενικά τις γρατζουνιές και τις ατέλειες.

.

Κοίτα εδώ ανοίγεις ένα μεγάλο θέμα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Μερικοί φοβούνται το στόκο στην επισκευή μίας λακουβίτσας σαν ο διάολος το λιβάνι. Ο λόγος? Επειδή είναι καρα-άσχετοι και νομίζουν ότι με ένα καινούριο φτερό / πόρτα το αμάξι τους θα είναι σα καινούριο ή στη καλύτερη είχαν κακή εμπειρία από 'στόκο' μάστορα που,

α) έβαλε μάπα ποιότητα στόκο, ή
β) δεν τον άφησε να τραβήξει καλά στο στέγνωμα με αποτέλεσμα να 'ρουφήξει' το αστάρι και στη συνέχεια στο βάψιμο και φαίνεται σαν μπάλωμα. Δηλαδή μία λαλακία και μισή που ουσιαστικά χρειάζεται επαναβαφή, ή
γ) ο 'μάστορας' έπρεπε να πάει μία επίσκεψη προς οφθαλμίατρο μεριά εδώ και χρόνια αλλά το αμέλησε και ως εκ τούτου δεν διόρθωσε τη κούρμπα / νεύρο του φτερού / πόρτας κτλ όπως έπρεπε.

Εάν συμβεί το β ή το γ είναι καθαρά τεχνικό λάθος και υπαίτιος είναι ο τεχνίτης. Εάν όμως η δουλειά γίνει σωστά, το σημείο που είχε την ατέλεια θα είναι απλά τέλειο. Τώρα εάν και ο βαφέας που θα το βάψει στη συνέχεια είναι και λίγο καλλιτέχνης σε συνδυασμό με τα σωστά υλικά, μπορεί να κάνει παπάδες και να είναι πολύ δύσκολος ως αδύνατος ο εντοπισμός της επισκευής.

Ρωτήστε ας πούμε τον Lunatic για τα 'μάγια' που του κάναμε στο SLK του....

Έτσι δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάει κάποιος για αλλαγή. Μέγα λάθος σε αυτούς που πάνε και το κάνουν, διότι στις περισσότερες των περιπτώσεων (εκτός κι αν έχει ο ιδιοκτήτης αχρωματοψία) όταν βάφεις 'ξερά' μια πόρτα / φτερό, το πιο πιθανό είναι να σου παρουσιαστεί διχρωμία με το 'άβαφο' κομμάτι. Ούτε χρειάζεται να έχεις παρακολουθήσει σεμινάρια χρωματομετρίας για να το αντιληφθείς. Το σωστότερο λοιπόν είναι για τόσα μικρά πραγματάκια να αποφεύγεται η ολική βαφή ή αλλαγή κομματιών. Βέβαια έτσι κάνετε ζημιά στις αντιπροσωπίες γιατί δεν κονομάνε αλλά....

Εάν λοιπόν συμβεί το συνήθες φαινόμενο της 2-χρωμίας τότε τι κάνετε? Πάτε για βαφή όλης της πάντας, ή εάν έχετε και εσείς πρόβλημα αχρωματοψίας το δέχεστε μια χαρά πληρώνετε και παίρνετε το δρόμο σας.

Δυστυχώς είναι μεγάλο κεφάλαιο η σωστή βαφή και η επισκευή αυτοκινήτων. Δεν πρόκειται να σας εξηγήσω όλα τα μυστικά του επαγγέλματος, άλλωστε δεν σας αφορά. Μάθετε όμως να μη πέφτετε θύματα και πληρώνετε τζάμπα λεφτά.

Επίσης: Μη ξαφνιαστήτε εάν σας ζητήσουν περισσότερα χρήματα για μικρο-επισκευή από το μαστρό Γιώργο της γειτονιάς σας. Ο λόγος είναι ότι είναι πολύ πιο δύσκολο να κάνεις τοπική επισκευή και σβήσιμο χρώματος, παρά να πας να βάψεις ξερά ένα κομμάτι - κάτι που το κάνει και η γιαγιά μου αν της δώσω το πιστόλι...

E36 RULES!!
11-12-09, 00:05
Στάθη μιλάμε για όλα τα μηχανικά και τα ηλεκτρονικά του CSL, πως θα το περιγράψουμε? ως "φοράει τα μηχανικά και ηλεκτρονικά μέρη της γρήγορης version του M3"?

Oπως ολος ο κοσμος πλην της Ελλαδας...


Ε46 320(τι ειναι τελος παντων)convertible M3 CSL swap

Λυτά, περιεκτικά, και ψαρωτικα (swaaaap? ΟΥΑΟΥ τι ειπε τωρα ο τυπος) :D

Nick_E60_GR
11-12-09, 00:14
Oπως ολος ο κοσμος πλην της Ελλαδας...


Ε46 320(τι ειναι τελος παντων)convertible M3 CSL swap

Λυτά, περιεκτικά, και ψαρωτικα (swaaaap? ΟΥΑΟΥ τι ειπε τωρα ο τυπος) :D

Σωστό! ...αλλά άντε να πιάσει ο Έλληνας το swap ... δεν υπάρχει και ακριβής Ελληνική ερμηνεία... μετατροπή/αναβάθμιση καλό είναι..
.........o Γερμανός δεν αναφέρει το παραμικρό. Μ3 Cabrio CSL του '03. Τίποτε άλλο. Σε όποιον αρέσει.

S38B38 Monsta
11-12-09, 00:17
Ποιος ειναι ρε παληκαρια ο βαφεας αυτος να μαθουμε και οι υπολοιποι;

Γιώργο, πολύ σωστά τα λέει ο Στέφανος στο ποστ του και το ξέρεις. Ένας καλός μάστορας με

α) Καλά υλικά και β) Σωστή υποδομή γ) αγάπη γι αυτό που κάνει

Μπορεί άνετα να δώσει καλύτερο αποτέλεσμα από ένα εργοστασιακό ρομποτικό βάψιμο, το οποίο είναι τίγκα στη κυτταρίτιδα και τη πορτοκαλόφλουδα. Και δε μιλάω για φτηνές μάρκες αυτοκινήτων.

Κοίτα για παράδειγμα στο δρόμο τα Maserati ή τα Ferrari και αναρωτήσου γιατί αυτά τα αυτοκίνητα να έχουν τέσο φοβερό βάψιμο από το εργοστάσιο? Με μηδέν πορτοκάλι, πλούσια λάμψη (μη μου πει κανένας για γυάλισμα) και βάθος στο χρώμα? Γιατί πολύ απλά αυτά τα αυτοκίνητα δεν βάφονται στο εργοστάσιο όπως τα κοινά BMW / AUDI / MERCEDES, για να μη πω για τίποτα Γιαπωνέζικα / Κορεάτικα να τραβάτε τα μαλλιά σας, άμα τα δείτε πως είναι...

Επίσης, πες μου εσύ ποιο εργοστάσιο θα σου κάνει διπλο-βερνικάρισμα για τη τέλεια λάμψη? Κανένα! Μόνο ο μάστρο-Γιώργος ο μερακλής, που αναλαμβάνει αναπαλαιώσεις αυτοκινήτων και κάθε προτζεκτάκι του παίρνει τουλάxιστον ένα 6-μηνο να το ολοκληρώσει και λύνει τα πάντα πάνω από την 190SL, την 914, ή τη Miura πριν τη βάψει. Και αν έχει σκουριές δε πιάνει απλά το στόκο να στοκάρει το άρρωστο κομμάτι, αλλά κάθεται να το αφαιρέσει τελειώς και μετά με υπομονή και μεράκι να φέρει το οξυγόνο και να το φτιάξει ακριβώς όπως ήταν? Και αν σου ζητήσει 5 χιλιαρικάκια μόνο για το βάψιμο και χωρίς ανταλλακτικά (εννοείτε) εσύ θα του δώσεις 6, γιατί ξέρεις ότι με τη παράδοση θα σου δώσει ακόμα και cd με όλα τα στάδια της αναπαλαίωσης.

Λοιπόν μη γελιέστε κύριοι. Τα σημερινά εργοστάσια - εκτός πολύ λίγων εξαιρέσεων - κάνουν βαφές για το *ούτσο καβάλα.

Σημειώστε δε ότι ΟΛΟΙ οι προφυλακτήρες σας βάφονται με πολύ κατώτερης ποιότητας βερνίκι απ ότι το υπολοιπο αμάξωμα, για τον πολύ απλό λόγο ότι πολλοί από αυτούς θα χτυπηθούν και θα ξαναβαφτούν πριν καν πάρετε τα κλειδιά στα χέρια σας.

Τα περισσότερα εργοστάσια πλέον χρησιμοποιούν βερνίκι ΠΟΥΔΡΑΣ για οικονομία.

Αναρωτηθείτε επίσης γιατί κανένας από αυτούς δε δίνει παραπάνω από 3 χρόνια εγγύηση για το χρώμα - οι περισσότεροι δίνουν μόνο 2 - και σου λένε ότι το αμάξι θέλει και μία ετήσια περιποίηση βλ. γυάλισμα / κέρωμα.

MaSt0RaS
11-12-09, 00:42
καθισα και το διαβασα ολο το thread απο την αρχη...
Τι να πω δεν ξερω... παντως πολυ κομπλεξ ρε παιδι μου....!!

Driver M
11-12-09, 00:52
Παιδια δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ λέω πως
ο τύπος το αμάξι το παντρεύτηκε.
Ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για το συγκεκριμένο
όταν με πολύ λιγότερα παίρνεις the reall thing ///M3.
Το αυτοκίνητο αυτό ένας στους 100 θα σκεφτεί να το
αγοράσει και πάλι θα γελάσει με το πόσο.
Μπορεί να είναι η καλύτερη μετατροπή μπορεί να είναι
φορτωμένο και εγώ δε ξέρω με τι... Δε παύει να είναι
μετατροπή. Τέλος από αυτό και μόνο δημιουργείτε λόγος να
πουληθεί φθηνότερα από κανονικό ///Μ3, είτε σας αρέσει
είτε όχι.
Επισεις όπως πόλοι ανέφεραν πιο πάνω και εγώ βρίσκω
τον ιδιοκτήτη του κακόγουστο και υπερβολικό..


Aυτή είναι η άποψή σου, αλλά μην είσαι απόλυτος. Εγώ θα έδινα πολύ πιο εύκολα χρήματα να αγοράσω τη συγκεκριμένη μετατροπή M3 cabrio (αν μου άρεσε και εμφανισιακά) από μια original M3 στην ίδια ακριβώς τιμή (όχι 50.000 ευρώ βέβαια αλλά το πολύ 43-45 χιλιάρικα και για τα δύο). Και ο λόγος είναι απλός. Παρότι είναι μετατροπή, έχει πάρα πολλά μηχανικά στοιχεία από CSL, κάτι που μια απλή Μ3 δεν τα έχει. Αν λοιπόν η μετατροπή είναι μελετημένη και επαγγελματική, τότε δεν βρίσκω λόγο γιατί με τα ίδια λεφτά να πάρω ένα γνήσιο μεν αυτοκίνητο, πολύ κατώτερο δε τεχνικά από ένα άλλο όπου παρότι δε βγήκε Μ3 από το εργοστάσιο, είναι σχεδόν ολόιδιο και σε μερικούς τομείς καλύτερο (ελέω csl). Ο κανόνας ότι το εργοστασιακό είναι και καλύτερο φυσικά και ισχύει, αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο (με βάση πάντα τα όσα λέει ο Νick, αφού εγώ το αυτοκίνητο αυτό δεν το ξέρω) που έχει πολύ περισσότερα από το εργοστασιακό και πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε μεν να έχει υψηλότερη τιμή από αυτό, αλλά παραπλήσια. Μην είμαστε απόλυτοι λοιπόν και δε χρειάζεται επειδή εμείς προτιμούμε (ή έχουμε) κάτι γνήσιο να απαξιώνουμε οτιδήποτε διαφορετικό κυκλοφορεί που ορισμένες φορές μπορεί να είναι και καλύτερο.

Monsta αυτά ακριβώς ήθελα να πω κι εγώ όταν έκανα λόγο για εμμονές με το στοκάρισμα, αλλά δεν ήθελα να συνεχίσω για να μη βγω offtopic. Πάντως αν ο στόκος έχει δουλευτεί σωστά, και με μικροσκόπιο να πας από πάνω δε φαίνεται τίποτα. Όποιος θέλει να αλλάξει φτερά, πόρτες κλπ. καλά κάνει, αλλά δε χρειάζεται να φοβάται και τόσο τον στόκο. Κατα κανόνα, αν γίνει σωστή δουλειά και το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο (βλέπε διχρωμίες που σωστά αναφέρθηκαν) και τα χρήματα πολύ λιγότερα.

mitsos_chania
11-12-09, 01:14
ΜΗΤΣΟ εγω το εγραψα οχι "καποιος" να γραφεις το ονομα μου .
και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα ,δεν εχεις δωσει τετοια δικαιωματα σε μενα,ενω αλλοι εχουν εκδηλωθει.
ομορφα και σταρατα φιλε μου,εκτος αν θελετε να γραφουμε με αλλους λογαριασμους σαν κατι "καλοπαιδα".
συγνωμη αν σε προσεβαλα.

στο στελνω και με πμ μην τυχον και σβηστει απο εδω .

Απαντησα και στο πμ,το λεω και εδω οτι αν ειχα δει οτι το ειχε γραψει ο Γιωργος θα καταλαβαινα οτι δεν αναφεροσουν σε μενα και δεν θα απαντουσα ετσ.Οποτε κανενα προβλημα

alexk
11-12-09, 01:21
Έλα μωρέ με τη μαϊμού και ζητάει 45000 στη Γερμανία.... :dance: 18000 έπρεπε να το δίνει ........:rofl2:

Καλά το δίνει, ποιος θα το παρει δεν ξέρω...
Παίδες, το ότι είναι 'γερμανός' δεν σημαίνει τίποτα.
Έχω δει εγώ ζώα και στην Γερμανία και στην Ελβετία...που δεν ξέρουν που πάνε τα πέντε.
Άσε που ο 'γερμανός' δεν θα κάνει συνήθως το αμάξι έτσι, κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος κτλ.
Το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι πολύ καλό ;)

Fairytale
11-12-09, 06:17
Αν το θέμα είναι η χρησιμοποίηση του ονόματος Csl, ok μάλλον σκεφτόταν το Cabrio Sports Lightweight (για κάμπριο το ελαφρύ πάντα).

Αν πάλι με αυτό γίνεται η περιγραφή των μηχανικών μερών (που είναι από το Csl) πάλι είναι ok.

Δεν νομίζω ότι προσπαθεί κανείς να πείσει τον υποψήφιο αγοραστή ότι το αυτοκίνητο είναι κάποια εργοστασιακή εκδοχή.

Εδώ γίνονται swaps με μηχανικά μέρη άλλων σειρών (V8 & V10 engine swaps ας πούμε) ή ακόμα ακόμα και με άλλων εταιρειών, γιατί φαίνεται τόσο παράξενο το ότι ο ιδιοκτήτης έβαλε το δυνατότερο μοτέρ που μπήκε σε σασί Ε46;

Το θέμα της τιμής πώλησης είναι ένα θέμα που θα ρυθμίσει η αγορά και η πρόθεση/ανάγκη του πωλητή να πουλήσει.
C U out there

Nick_E60_GR
11-12-09, 08:19
Σωστός, απλά πράγματα!... Ποιος δεν ξέρει ότι ΔΕΝ υπάρχει CSL cabrio? Πόσο μάλλον κάποιος που ενδιαφέρεται να δώσει τα λεφτουδάκια του για να αγοράσει ένα τέτοιου επιπέδου, μοναδικό, επιμένω αυτοκίνητο, ή έστω ένα απλό Μ3 cabrio?

Nick_E60_GR
11-12-09, 09:45
Άσε που ο 'γερμανός' δεν θα κάνει συνήθως το αμάξι έτσι, κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος κτλ.
Το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι πολύ καλό ;)

Επειδή το επίπεδο γνώσεων στην Ελλάδα είναι όντως πολύ καλό, σου λέω ότι κανένας Τούρκος, Αλβανός, Σέρβος, ....Έλληνας στη Γερμανία κτλ. δεν θα αγόραζε ένα αυτοκίνητο καινούριο (το αυτοκίνητο στην αγγελία είναι 1ο χέρι) και θα το φόρτωνε με πακέτα Schnitzer και Brembos ...και άλλα πανάκριβα έξτρα πράγματα, εμφανισιακά και μηχανικά... για να πάρει πολύ λιγότερα από τα μισά που του έχει στοιχίσει...

gyiama
11-12-09, 11:15
Άρα οι ζημιές ΔΕΝ επισκευάζονται στο εργοστάσιο όπως λάθος μας πληροφορεί ο φίλος μας στο παραπάνω ποστ, αλλά στα PDI στο Ελλάντα. Οι εργασίες τους τις περισσότερες φορές είναι για κλάματα λόγω ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ όγκου εργασίας....οπότε για να είσαστε σίγουροι την ημέρα της παραλαβής, καλύτερα να έχετε και έναν άνθρωπο που γνωρίζει το αντικείμενο, ώστε να ελένξει διεξοδικά το αυτοκίνητο. Επίσης να ξέρετε ότι εάν βρείτε το παραμικρό βαμμένο κομμάτι δικαιούστε σημαντική έκπτωση ή σε περίπτωση που δείτε κάτι πολύ ύποπτο (όπως βαμμένος ουρανός) υποχρεούνται να σας φέρουν ΑΛΛΟ όχημ

ο συγκεκριμενος κυριος που αναφερομαι εχει χαρτια για το που δουλευε και πιστιποιησεις!!!εχει ερθει στην ελλαδα τα τελυταια χρονια και οταν αυτος ειχε τα εργαλεια για επαναφορα βαθουλωματων κλπο εδω στην ελλαδα δεν υπηρχαν καν τα μαγιαζια των δηθεν μικροεπισκευων κλπ κλπ !!!!!!τα υπολοιπα ειναι λογια δικα του (τα οποια δεν εχω και κανενα λογο να μη πιστεψω) οπως και να αμφισβητισω τη δουλεια του μιας και ειδα δουλεια του σε αλλο αυτοκινητο και πανω στο δικο μου που δεν το πιστευα!!!!!αν γινοταν εδω στην ελλαδα και να πω συγκεκριμενα για την ζημια που ειχα εγω δεν υπηρχε περιπτωση να μην βαφει και να μην στοκαριστει η ζημια!!ειτε στην αντιπροσωπεια ειτε και γω δεν ξερω που αλλου!!!τελος παντων το αποτελεσμα ειναι οτι ακομα και αυτοκινητο κουτα που λεμε εχει τις μικροεπιδιωρθωσεις του!!!!!!!!!
Τωρα ως προς τον στοκο κλπ κλπ θελω να ρωτησω καποια πραγματακια!!!!ΑΝ ενα Μ3 απλο κανει αλαγη ουρανου σε carbon csl γνησιο ειναι καγκουρια/κοψεραψε/καταστροφη κλπ η βελτιωση?μαλλον βελτιωση ε?τοτε θα ελεγα καποιος πωωωω τι ειναι ρε αυτο το Μ3 σακατεμενο δεν το αγοραζω παει αυτο χαλασε!!!!ακομα για την αλλαγη χτυπημενων μερων μικροζημων που πανε προς αντικατασταση για να μην υπαρχει αυτο το στοκαρισμα....αν ειναι πισω φτερο τι κανουμε?το αντικαθιστουμε η το στοκαρουμε?????και στις 2 περιπτωσεις θα στοκαρεις θες δνε θες σωστα?τι αλλαζει?ακοαμ και απο το εργοστασιο το αυτοκινητο εχει στοκο σε ορισμενα σημεια ρε παιδια!!!βλεπε πισω κολωνες κλπ!!!!!!ενταξει νομιζω οτι ωρες ωρες ειμαστε υπερβολικοι με κατι τετοια θεματα!!!!!!

gnx
11-12-09, 11:28
Ισως εαν χρησιμοποιουσε τη φραση CSL replica, να μπορουσε να σωσει λιγη απο την αξιοπιστια του. Δεν προκειται να πουληθει το αμαξι αυτο σε ανθρωπο που σεβεται τον εαυτο του σε αυτη τη προκλητικη τιμη. Μονο σε κανενα Ινδιανο, που θα δει τη φατσα του στον καθρεφτη...

///M_Spartan
11-12-09, 11:40
Αν αυτο το Ε 46 το ειχε καποιος απο δω μεσα το γκαραζ του θα ηταν γεματο με σχολια
του τυπου :"Φοβερο !!!!!!!!!!!!" ,"Τερας !!!!!!!!!."Τουμπανο !!!!!!!","Μπραβο σου φιλε μου να το χερεσαι"
"Φερτο να το δουμε σε μια συναντηση"και αλλα τετοια γνωστα.

Τωρα που δεν το εχει κανενας απο μας ομως ειναι καγκουρια ειναι κακογουστο εναι πετσοκομμενο
ειναι μπασταρδεμενο και ειναι ντροπη να χρησημοποιει τα αρχικα CSL ε ?
Ο ανθρωπος γουσταρε να το κανει ετσι το αμαξι του, του εβαλε οτι του εβαλε
τα πληρωσε οσο τα πληρωσε τελος παντων τα επιπλεων εξαρτηματα και τωρα το πουλαει.
Τον υποψηφιο αγοραστη δεν πιστευω να τον σημαδεψει κανεις με κανενα οπλο για να το αγορασει.
Αν το θελει κι εκεινος θα το παρει.

ΦΥΣIΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CSL , ειναι μια αρκετα καλη μετατροπη και μια αρκετα καλη προσπαθεια ομως
και αυτο για μενα αξιζει τουλαχιστον αναγνωριση.

Τοσα και τοσα wana be Μ3 με φρερα τρυπημενα για να μπαινουν οι γριλιες της ///Μ, μπουκες και αλλες μ@λ@κιες βλεπουμε καθημερινα αυτο μας χαλασε δηλαδη που φοραει και ενα μοτερ ///Μ σε τελικη αναλυση ????

Nick_E60_GR
11-12-09, 11:41
Ισως εαν χρησιμοποιουσε τη φραση CSL replica, να μπορουσε να σωσει λιγη απο την αξιοπιστια του. Δεν προκειται να πουληθει το αμαξι αυτο σε ανθρωπο που σεβεται τον εαυτο του σε αυτη τη προκλητικη τιμη. Μονο σε κανενα Ινδιανο, που θα δει τη φατσα του στον καθρεφτη...

Ρεπλικα σημαίνει ιμιτασιόν (απομίμηση) Το εργαλείο είναι cabrio, δεν είναι coupe ...και έχει όλα τα ζωτικά γνήσια μέρη του CSL επάνω του.

Ζωτικά: που δίνουν "ζωή", κίνηση.

Nick_E60_GR
11-12-09, 12:06
Sorry παιδιά, δεν απαντάω άλλο, αρκετό χρόνο διέθεσα για να πείσω ότι ναι, μπορεί να υπάρξει μετατροπή Μ3 που να βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση από ένα γνήσιο Μ3 (πχ τρακαρισμένο, ή με κομμένο/μπαλωμένο σασσί στα γνωστά σημεία, όχι ότι σημαίνει κάτι, αλλά είναι κι αυτό "επέμβαση") καθώς επίσης ότι μπορείς να κάνεις, έστω και παράτυπα, "χρήση" του όρου csl, όταν διαθέτεις τα σημαντικότερα μέρη του γρηγορότερου γνήσιου Μ3.

shido
11-12-09, 12:08
Τι εχει ενα ενισχυμενο σασι η ραμεννο Νικο?

Δεν ειναι στραβωμενο ουτε τρακαρισμενο,μην τα μπερδευουμε

Nick_E60_GR
11-12-09, 12:11
Τίποτα. Σε πρόλαβα αλλά δεν με πρόλαβες εσύ ...χαχαχα
Πάντως υπάρχουν κοψίματα (σπάνιο) που τα έχουν αφήσει κι έχουν απλώσει/προχωρήσει πολύ βαθειά ..αυτά έχουν σοβαρότερο θέμα, απαιτείται πολύ καλός τεχνίτης με όρεξη για σωστή δουλειά.

Konstantinos e60
11-12-09, 12:19
Αν αυτο το Ε 46 το ειχε καποιος απο δω μεσα το γκαραζ του θα ηταν γεματο με σχολια
του τυπου :"Φοβερο !!!!!!!!!!!!" ,"Τερας !!!!!!!!!."Τουμπανο !!!!!!!","Μπραβο σου φιλε μου να το χερεσαι"
"Φερτο να το δουμε σε μια συναντηση"και αλλα τετοια γνωστα.

Τωρα που δεν το εχει κανενας απο μας ομως ειναι καγκουρια ειναι κακογουστο εναι πετσοκομμενο
ειναι μπασταρδεμενο και ειναι ντροπη να χρησημοποιει τα αρχικα CSL ε ?
Ο ανθρωπος γουσταρε να το κανει ετσι το αμαξι του, του εβαλε οτι του εβαλε
τα πληρωσε οσο τα πληρωσε τελος παντων τα επιπλεων εξαρτηματα και τωρα το πουλαει.
Τον υποψηφιο αγοραστη δεν πιστευω να τον σημαδεψει κανεις με κανενα οπλο για να το αγορασει.
Αν το θελει κι εκεινος θα το παρει.

ΦΥΣIΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CSL , ειναι μια αρκετα καλη μετατροπη και μια αρκετα καλη προσπαθεια ομως
και αυτο για μενα αξιζει τουλαχιστον αναγνωριση.

Τοσα και τοσα wana be Μ3 με φρερα τρυπημενα για να μπαινουν οι γριλιες της ///Μ, μπουκες και αλλες μ@λ@κιες βλεπουμε καθημερινα αυτο μας χαλασε δηλαδη που φοραει και ενα μοτερ ///Μ σε τελικη αναλυση ????

Πάρα πολυ σωστός......!!!!!!

S38B38 Monsta
11-12-09, 14:29
ο συγκεκριμενος κυριος που αναφερομαι εχει χαρτια για το που δουλευε και πιστιποιησεις!!!εχει ερθει στην ελλαδα τα τελυταια χρονια και οταν αυτος ειχε τα εργαλεια για επαναφορα βαθουλωματων κλπο εδω στην ελλαδα δεν υπηρχαν καν τα μαγιαζια των δηθεν μικροεπισκευων κλπ κλπ !!!!!!


Δεν μίλησα για τον συγκεκριμένο κύριο που μπορεί να είναι άριστος στο επάγγελμά του, ούτε γνωρίζω τα προσόντα του. Ενημερώνω απλά πως έχουν τα πράγματα στην Ελλάδα μόλις τα αυτοκίνητα ακουμπήσουν τις ρόδες τους τελωνείο.

EVANGELOS
11-12-09, 17:31
Σωστός, απλά πράγματα!... Ποιος δεν ξέρει ότι ΔΕΝ υπάρχει CSL cabrio? Πόσο μάλλον κάποιος που ενδιαφέρεται να δώσει τα λεφτουδάκια του για να αγοράσει ένα τέτοιου επιπέδου, μοναδικό, επιμένω αυτοκίνητο, ή έστω ένα απλό Μ3 cabrio?

Kατ'αρχάς εμένα δε με αφορά ΤΙ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ο καθένας στην αγγελία του !!!

Αν ήθελα Μ3 κάμπριο ΕΓΩ και πήγαινα σε ντήλερ που πουλάει σε αγγελία μετατροπή ΧΩΡΙΣ να το αναφέρει καθαρά ... θα ΜΟΥ ΧΑΛΑΓΕ την εικόνα για την αξιοπιστία του

Αν ήθελα BMW να αγοράσω ΕΓΩ και πήγαινα σε ντήλερ που πουλάει σε αγγελία μετατροπή την οποία ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟΣ M3 CSL CABRIO !!!! ... θα ΜΟΥ ΧΑΛΑΓΕ την εικόνα για την αξιοπιστία του (εννοώ ότι θα θεωρούσα ΕΙΤΕ ότι είναι ΑΣΧΕΤΟΣ , ΕΙΤΕ ότι πάει να ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ)

Η ανέξοδη επιμονή για την ποιότητα μιας μετατροπής είναι κάτι που ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ , με αφήνει ΑΔΙΑΦΟΡΟ !!! ... ότι και να ακούω και αλήθεια να είναι και ψέματα να είναι δεν κοστίζει τίποτα και δεν έχει και κανένα εχέγγυο !!!

Η μοναδικότητα πάλι είναι κάτι που ο καθένας το εκτιμά διαφορετικά !!! ... ΕΓΩ προσωπικά καταλαβαίνω γιατί θα δώσει κάποιος 40 χιλ για Ε30 sport evo ... EΓΩ πάλι ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω κάποιος που θα δώσει 50χιλ για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μετατροπή είτε για CSL cabrio :thumbsdow... είτε το αμερικάνικο Ε30 με μοτέρ v10 :thumbsdow είτε για rx7 με μοτέρ rb26 :bugeye: !!!

Kατ 'εμέ (πάντα) ΑΝ το "απλό" χεχε γνήσιο Μ3 κάμπριο έχει ας πούμε 40-50 χιλ η μετατροπή από 320 (ακόμα και v8 να φόραγε) ΔΕΝ μπορεί να κοστίσει πάνω από 20-30 χιλ !!! ... εξαιρώ μετατροπές ΕΤΟΙΜΕΣ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΕΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ (π.χ. Hartge H50) που κοστίζουν παραπάνω από το μαμά αμάξι !!!

Αν αυτο το Ε 46 το ειχε καποιος απο δω μεσα το γκαραζ του θα ηταν γεματο με σχολια
του τυπου :"Φοβερο !!!!!!!!!!!!" ,"Τερας !!!!!!!!!."Τουμπανο !!!!!!!","Μπραβο σου φιλε μου να το χερεσαι"
"Φερτο να το δουμε σε μια συναντηση"και αλλα τετοια γνωστα.

Δε νομίζω να γινόταν έτσι !!! ... ίσως κάποιοι (και δικαιωμά τους αυτό) να έκαναν τέτοια σχόλια ... κάποιοι άλλοι θα είχαμε ΠΑΛΙ επιφυλάξεις !!!

Τωρα που δεν το εχει κανενας απο μας ομως ειναι καγκουρια ειναι κακογουστο εναι πετσοκομμενο
ειναι μπασταρδεμενο και ειναι ντροπη να χρησημοποιει τα αρχικα CSL ε ?
Ο ανθρωπος γουσταρε να το κανει ετσι το αμαξι του, του εβαλε οτι του εβαλε
τα πληρωσε οσο τα πληρωσε τελος παντων τα επιπλεων εξαρτηματα και τωρα το πουλαει.
Τον υποψηφιο αγοραστη δεν πιστευω να τον σημαδεψει κανεις με κανενα οπλο για να το αγορασει.
Αν το θελει κι εκεινος θα το παρει.

Εννοείται ότι μερικοί από εμάς θεωρούμε ντροπή να βάλεις ταμπελάκι Μ3 csl σε ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ 320 ΚΑΜΠΡΙΟ

Εγώ κι όλας έχω "ΚΡΑΞΕΙ" το φουκαριάρικο το μάυρο το Μ6 που έχει ταμπελάκι csl ... ε να μη πω το ίδιο για κάμπριο μετατροπή ????

Το πόσο το πουλάει έχεις δίκιο είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ θέμα !!!

Αυτό που μερικοί από εδώ προσπαθούμε να πούμε είναι ότι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει 50χιλ για μετατροπή από 320 κάμπριο σε Μ3 ...

ΦΥΣIΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CSL , ειναι μια αρκετα καλη μετατροπη και μια αρκετα καλη προσπαθεια ομως
και αυτο για μενα αξιζει τουλαχιστον αναγνωριση.

Τοσα και τοσα wana be Μ3 με φρερα τρυπημενα για να μπαινουν οι γριλιες της ///Μ, μπουκες και αλλες μ@λ@κιες βλεπουμε καθημερινα αυτο μας χαλασε δηλαδη που φοραει και ενα μοτερ ///Μ σε τελικη αναλυση ????

Το αν είναι καλή ή κακή η μετατροπή ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ !!!

όπως ΔΕΝ ξέρουμε και ΑΝ είναι καλή ή κακή η προσπάθεια !!!

Εμένα πάντως το ΜΟΝΟ που με χαλάει είναι το μαλί αφάνα στις γκόμενες !!! ...

ας κάνουν ότι θέλουν με τα 46αρια τους !!!

///M_Spartan
11-12-09, 17:49
Δε νομίζω να γινόταν έτσι !!! ... ίσως κάποιοι (και δικαιωμά τους αυτό) να έκαναν τέτοια σχόλια ... κάποιοι άλλοι θα είχαμε ΠΑΛΙ επιφυλάξεις !!!

Ετσι θα γινοταν ! Εσενα φυσικα δεν θα σου αρεσε ως συνηθως...παμε παρακατω.

Εννοείται ότι μερικοί από εμάς θεωρούμε ντροπή να βάλεις ταμπελάκι Μ3 csl σε ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ 320 ΚΑΜΠΡΙΟ
Εγώ κι όλας έχω "ΚΡΑΞΕΙ" το φουκαριάρικο το μάυρο το Μ6 που έχει ταμπελάκι csl ... ε να μη πω το ίδιο για κάμπριο μετατροπή ????

Αστον να βαλει οτι γουσταρει, δικο του ειναι του βαζει φωτια και το καιει..
Αν δεν σου αρεσει μην ασχολεισαι απλα.

Το πόσο το πουλάει έχεις δίκιο είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ θέμα !!!
Αυτό που μερικοί από εδώ προσπαθούμε να πούμε είναι ότι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει 50χιλ για μετατροπή από 320 κάμπριο σε Μ3 ...

Καποιος θα το παρει θα δεις....




Το αν είναι καλή ή κακή η μετατροπή ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ !!!

όπως ΔΕΝ ξέρουμε και ΑΝ είναι καλή ή κακή η προσπάθεια !!!

Εμένα πάντως το ΜΟΝΟ που με χαλάει είναι το μαλί αφάνα στις γκόμενες !!! ...

ας κάνουν ότι θέλουν με τα 46αρια τους !!!

Τα παντα κρινονται εκ του αποτελεσματος, το αποτελεσμα αυτο προσωπικα μου αρεσει.

EVANGELOS
11-12-09, 17:56
Ετσι θα γινοταν ! Εσενα φυσικα δεν θα σου αρεσε ως συνηθως...παμε παρακατω.

Σωστός ... όντως ΔΕ θα μου άρεσε

Αστον να βαλει οτι γουσταρει, δικο του ειναι του βαζει φωτια και το καιει..
Αν δεν σου αρεσει μην ασχολεισαι απλα.

Το είπα 100 φορές ας κάνει ότι θέλει ότι θέλει ... λογαριασμό θα μου δώσει ??? ... δικά του χρήματα είναι

Το ΛΑΘΟΣ που κάνεις όμως είναι ότι ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΟΥΜ ... σε κάθε ποστ θα υπάρχει και ΑΠΑΝΤΗΣΗ ...

Αν κάποιος ΔΕ θέλει κριτική ή απόψεις ή στην τελική θέλει ΝΑ ΜΗΝ ασχολούνται μαζί του

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΣΤ σε δημόσιο φόρουμ !!!

Από τη στιγμή που ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΕΙΣ μέσω θρεντ σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ φόρουμ μια άποψη , ιδέα , μετατροπή , κλπ κλπ

ΟΦΕΙΛΕΙΣ να δεχθείς τη ΔΗΜΟΣΙΑ συζήτηση !!!

Έχει ειπωθεί 100 φορές ... Αν κάποιος ΔΕ θέλει κριτική ας πει τις θέσεις του σε ένα καφέ ΙΔΙΩΤΙΚΑ με την παρέα του ...

Είναι χωρίς νόημα

ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ

ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ "ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ???"

Καποιος θα το παρει θα δεις....

Εδώ ρε μαν ΔΕΝ πουλιούνται ΓΝΗΣΙΑ με λιγότερα λεφτά !!!


Τα παντα κρινονται εκ του αποτελεσματος, το αποτελεσμα αυτο προσωπικα μου αρεσει.

Περί ορέξεως ...

///M_Spartan
11-12-09, 18:07
Το είπα 100 φορές ας κάνει ότι θέλει ότι θέλει ... λογαριασμό θα μου δώσει ??? ... δικά του χρήματα είναι

Το ΛΑΘΟΣ που κάνεις όμως είναι ότι ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΟΥΜ ... σε κάθε ποστ θα υπάρχει και ΑΠΑΝΤΗΣΗ ...

Αν κάποιος ΔΕ θέλει κριτική ή απόψεις ή στην τελική θέλει ΝΑ ΜΗΝ ασχολούνται μαζί του

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΣΤ σε δημόσιο φόρουμ !!!

Από τη στιγμή που ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΕΙΣ μέσω θρεντ σε ένα ΔΗΜΟΣΙΟ φόρουμ μια άποψη , ιδέα , μετατροπή , κλπ κλπ

ΟΦΕΙΛΕΙΣ να δεχθείς τη ΔΗΜΟΣΙΑ συζήτηση !!!

Έχει ειπωθεί 100 φορές ... Αν κάποιος ΔΕ θέλει κριτική ας πει τις θέσεις του σε ένα καφέ ΙΔΙΩΤΙΚΑ με την παρέα του ...

Είναι χωρίς νόημα

ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ

ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ "ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ???"

Μακαρι να ηταν στο φορουμ ο τυπας αυτος για να απαντουσε σε ολους μας.
Το τι κουβεντιαζουμε εσυ κι εγω για το αμαξι του μαλλον δεν θα φτασει στα αυτια του σχεδον ΠΟΤΕ !!!
Η αποψη μου ειναι : "ok καλο ειναι"
Η αποψη σου ειναι :"ok δεν γουσταρω"

Δημοσιο φορουμ ειμαστε (σαν τα ουρητηρια...) ο καθενας εχει την αποψη του
και με βαση αυτην πορευεται.
Δεν τραβαω κανενα μα κανενα ζορι εν σχεσει με το αυτοκινητο αυτο ή με την αποψη που εχεις.Ειναι σεβαστη οπως και ολες οι υπολοιπες.

EVANGELOS
11-12-09, 18:14
Μακαρι να ηταν στο φορουμ ο τυπας αυτος για να απαντουσε σε ολους μας.
Το τι κουβεντιαζουμε εσυ κι εγω για το αμαξι του μαλλον δεν θα φτασει στα αυτια του σχεδον ΠΟΤΕ !!!
Η αποψη μου ειναι : "ok καλο ειναι"
Η αποψη σου ειναι :"ok δεν γουσταρω"

Δημοσιο φορουμ ειμαστε (σαν τα ουρητηρια...) ο καθενας εχει την αποψη του
και με βαση αυτην πορευεται.
Δεν τραβαω κανενα μα κανενα ζορι εν σχεσει με το αυτοκινητο αυτο ή με την αποψη που εχεις.Ειναι σεβαστη οπως και ολες οι υπολοιπες.

Man δεν κουβεντιάζουμε με τον άνθρωπο που έχει το αμάξι ... η συζήτηση γίνετε μεταξύ μας στο παρόν θρέντ που άνοιξε ο Νίκος !!! ... απαντώ σε σένα το Νίκο κτλ και εσύ με τη σειρά σου σε μένα κτλ !!! ... where is the problem in that ???

Το ότι δεν συμμετέχει ο ιδιοκτήτης ΔΕ σημαίνει κάτι !!! ... όπως εξάλλου όταν ανοίγεται θρεντ για το GTS δε συμμετέχει ο Μάριο Τάισεν !!!!

δημόσιο φόρουμ είμαστε ... σαν τα ουρητήτια ΔΕΝ είμαστε !!! ...

///M_Spartan
11-12-09, 18:20
Man δεν κουβεντιάζουμε με τον άνθρωπο που έχει το αμάξι ... η συζήτηση γίνετε μεταξύ μας στο παρόν θρέντ που άνοιξε ο Νίκος !!! ... απαντώ σε σένα το Νίκο κτλ και εσύ με τη σειρά σου σε μένα κτλ !!! ... where is the problem in that ???

Δεν ειπα οτι υπαρχει κανενα problem...

Το ότι δεν συμμετέχει ο ιδιοκτήτης ΔΕ σημαίνει κάτι !!! ... όπως εξάλλου όταν ανοίγεται θρεντ για το GTS δε συμμετέχει ο Μάριο Τάισεν !!!!

Συμφωνω πως δεν σημαινει κατι το γεγονος οτι δεν ειναι παρον ο ιδιοκτητης
αλλα καλο θα ηταν να βρησκεται εδω για μερικες απαντησεις...

δημόσιο φόρουμ είμαστε ... σαν τα ουρητήτια ΔΕΝ είμαστε !!!

Αν δεν σ αρεσε ριξε μου ΚΟΚΚΙΝΗ..

EVANGELOS
11-12-09, 18:26
..Αν δεν σ αρεσε ριξε μου ΚΟΚΚΙΝΗ..

Αν δε συμφωνώ με κάτι ποστάρω την απάντησή μου ή τη διαφωνία μου !!!

Το παραμύθι με τις κάρτες είναι για ... ντομάτες !!!

Τι νόημα θα είχε να σου ρίξω κόκκινη ή πράσινη ή καφέ ????

Ορισμένες φορές ΔΕΝ καταλαβαίνω πως αντιλαμβάνεστε το φόρουμ ??? ...

Η διαφωνία και ανταλλαγή απόψεων είναι ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ !!! ...

Η δημιουργία καρτο-συμμοριών που κοκκινίζουν ή πρασινίζουν κάποιους ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ είναι ΜΠΟΥΡΔΑ ΟΛΚΗΣ !!! και ούτε για δημοτικό !!!

Προφανώς και ΔΕ μου άρεσε ...

Προφανώς και ΔΕ θα σου ρίξω κόκκινη !!!

EVERGET
11-12-09, 18:36
Για να δείτε τι δόλος ή απέραντη άγνοια κυκλοφορεί στην αγορά ιδού η συγκεκριμένη αγγελία στο Car με τίτλο "Bmw M3 SMG II γνησιο '04 - € 39.500". Δείτε έχει φωτογραφία από την άδεια κυκλοφορίας όπου φαίνεται ο αριθμός πλαισίου: WBA......

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/393408/

EVANGELOS
11-12-09, 18:44
Για να δείτε τι δόλος ή απέραντη άγνοια κυκλοφορεί στην αγορά ιδού η συγκεκριμένη αγγελία στο Car με τίτλο "Bmw M3 SMG II γνησιο '04 - € 39.500". Δείτε έχει φωτογραφία από την άδεια κυκλοφορίας όπου φαίνεται ο αριθμός πλαισίου: WBA......

Bmw M3 SMG II γνησιο '04
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/393408/

http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=jz02113

xaxaxa ... 318ci N42 02/2002 :D :D :D

Ακόμα και στη χρονολογία ψέματα είπε το αλάνι !!!

Dim77
11-12-09, 18:48
http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=jz02113

xaxaxa ... 318ci N42 02/2002 :D :D :D

Ακόμα και στη χρονολογία ψέματα είπε το αλάνι !!!

Χαχαχα ...ε το 2004 θα έκανε τη μετατροπή άρα το βαφτίζει 2004 μοντέλο...:friday:

S38B38 Monsta
11-12-09, 18:48
Για να δείτε τι δόλος ή απέραντη άγνοια κυκλοφορεί στην αγορά ιδού η συγκεκριμένη αγγελία στο Car με τίτλο "Bmw M3 SMG II γνησιο '04 - € 39.500". Δείτε έχει φωτογραφία από την άδεια κυκλοφορίας όπου φαίνεται ο αριθμός πλαισίου: WBA......

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/393408/

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Nick_E60_GR
11-12-09, 18:49
ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ....με κεφαλαία κιόλας, λες και αν πει οτι είναι εισαγωγής είναι έγκλημα ...εγώ θα το προτιμούσα ....

EVANGELOS
11-12-09, 18:59
Χαχαχα ...ε το 2004 θα έκανε τη μετατροπή άρα το βαφτίζει 2004 μοντέλο...:friday:

Kαι όμως !!!

Η άδεια λέει ημερ. 1ης χορήγησης 03/04/08 !!!

Είμαι περίεργος τι παραμύθι θα έχει σκεφτεί !!!

Πιθανώς να έγινε έξω η μετατροπή και να το εισήγαγε ΕΤΣΙ το 08 ... ή απλά γραφει ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ !!!!!!!

EVANGELOS
11-12-09, 19:00
ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ....με κεφαλαία κιόλας, λες και αν πει οτι είναι εισαγωγής είναι έγκλημα ...εγώ θα το προτιμούσα ....

Ρε Νίκο ... εκεί κόλλησες !!! εδώ είναι 318 του 02 και το πουλάει για Μ3 του 04 ... με πρώτη άδεια το 08 !!! ... το αν είναι Ελληνικό ή όχι μας μάρανε ????

Dim77
11-12-09, 19:01
Εγώ το έπλυνα σήμερα....άρα:

Πωλείται ///Μ3 Ε46 2000κυβικά (so what) μοντέλο 2009 :bricks1:

S38B38 Monsta
11-12-09, 19:04
Kατ'αρχάς εμένα δε με αφορά ΤΙ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ο καθένας στην αγγελία του !!!

Αν ήθελα Μ3 κάμπριο ΕΓΩ και πήγαινα σε ντήλερ που πουλάει σε αγγελία μετατροπή ΧΩΡΙΣ να το αναφέρει καθαρά ... θα ΜΟΥ ΧΑΛΑΓΕ την εικόνα για την αξιοπιστία του

Αν ήθελα BMW να αγοράσω ΕΓΩ και πήγαινα σε ντήλερ που πουλάει σε αγγελία μετατροπή την οποία ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟΣ M3 CSL CABRIO !!!! ... θα ΜΟΥ ΧΑΛΑΓΕ την εικόνα για την αξιοπιστία του (εννοώ ότι θα θεωρούσα ΕΙΤΕ ότι είναι ΑΣΧΕΤΟΣ , ΕΙΤΕ ότι πάει να ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ)



Ditto! Ακριβώς αυτό είπα και γω. Σε αυτές τις τρεις παραγράφους ^^^ θα στεκόταν ο κάθε 'λογικός' άνθρωπος είτε είναι, είτε δεν είναι γνώστης bmw.

Αν τώρα δεν είναι γνώστης, οι πιθανότητες να πιαστεί κορόϊοδο και να σκοράρει ο πωλητής πουλώντας του ένα Ε46 Μ3 CSL Cabrio για 45-50 χιλιάρικα είναι εξαιρετικά υψηλές. Αλλά και να μη μάθει ότι ΔΕΝ είναι καν γνήσιο Μ3. Με λίγα λόγια δεν θα ήθελα να βρεθώ μπροστά όταν μάθει στην αντιπροσωπεία για παράδειγμα ότι α) δεν είναι γνήσιο Μ3 και β) δεν υπάρχει cabrio m3 csl = :owned:

Αλλά κουβέντα να γίνεται...

EVANGELOS
11-12-09, 19:04
Αν έγραφε και τσε εσ ελ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ !!!

Σοβαρά θα τον πάρω να τον ρωτήσω αν γίνετε να το δηλώσω 1.8 γιατί έχω πρόβλημα με τα τεκμήρια !!!!!!!! :D :D :D :D

jim_pas
11-12-09, 19:05
http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=jz02113

xaxaxa ... 318ci N42 02/2002 :D :D :D

Ακόμα και στη χρονολογία ψέματα είπε το αλάνι !!!

xaxaxaxa...πολύ γέλιο....:bugeye:

shido
11-12-09, 19:05
Αν έγραφε και τσε εσ ελ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ !!!

Σοβαρά θα τον πάρω να τον ρωτήσω αν γίνετε να το δηλώσω 1.8 γιατί έχω πρόβλημα με τα τεκμήρια !!!!!!!! :D :D :D :D

αχαχαχαχχααχχααχ

S38B38 Monsta
11-12-09, 19:08
Σοβαρά θα τον πάρω να τον ρωτήσω αν γίνετε να το δηλώσω 1.8 γιατί έχω πρόβλημα με τα τεκμήρια !!!!!!!! :D

Καλά απλά ΔΕΝ υπάρχεις:icon18:


Πάρε τηλ/νο ΤΩΡΑ!!!

EVANGELOS
11-12-09, 19:09
Λοιπον τα πράγματα είναι απλά

Όντως 1η άδεια έιναι 08/04/2004 (προφανώς το αμάξι εισήχθει ως 318 από Γερμανία τότε)

και η τρέχουσα άδεια 03/04/08 είναι αυτή που βγήκε όταν δηλώθηκε ως Μ3 !!!

Επίσης υπάρχει παρακράτηση κυριότητας !!!!!

Dim77
11-12-09, 19:10
Λοιπον τα πράγματα είναι απλά

Όντως 1η άδεια έιναι 08/04/2004 (προφανώς το αμάξι εισήχθει ως 318 από Γερμανία τότε)

και η τρέχουσα άδεια 03/04/08 είναι αυτή που βγήκε όταν δηλώθηκε ως Μ3 !!!

Επίσης υπάρχει παρακράτηση κυριότητας !!!!!

Ωραία όλα αυτά αλλά, δηλώνεται ως 1.8 τελικά?:icon_kidr

EVANGELOS
11-12-09, 19:15
Ωραία όλα αυτά αλλά, δηλώνεται ως 1.8 τελικά?:icon_kidr

Μ3 CSL ΔΕ γίνετε !!!

ή Μ3 ...απλό

ή Μ3 GTR

ή 318 csl cabrio-coupe

Eίναι πολύ δύσκολο να το κάνεις M3 τσε εσ ελ ΣΚΕΤΟ !!!

Mάλλον θα το πάρω έτσι και θα το κάνω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ !!!

p.s. Λες να βάλω και κανά κομπρεσέρ ... να γαζώνννννννει το πράμα

Π.Σ.2 Καλύτερα να πάρω κανα Ε36 ... ότι πρέπει για M3 CSL

Lil
11-12-09, 19:20
Μ3 CSL ΔΕ γίνετε !!!


Π.Σ.2 Καλύτερα να πάρω κανα Ε36 ... ότι πρέπει για M3 CSL

σε χω... εχω το μοναδικο Diamond Black E36 LTW 328

Nick_E60_GR
11-12-09, 19:24
Ρε Νίκο ... εκεί κόλλησες !!! εδώ είναι 318 του 02 και το πουλάει για Μ3 του 04 ... με πρώτη άδεια το 08 !!! ... το αν είναι Ελληνικό ή όχι μας μάρανε ????

ΟΚ αλλά το κατασκευής '02 δεν σημαίνει κι ότι απαραίτητα είχε 1η κυκλοφορία μεσα στο '02 μπορεί και '03 ή ακόμη ακόμη και '04. Το book service τα αποδεικνύει αυτά

Dim77
11-12-09, 19:27
Βρε Νίκο, στα BMW τουλάχιστον, μετράει πολύ η ημερομηνία κατασκευής και όχι πρώτης κυκλοφορίας, για διάφορους λόγους (και ειδικά στα ///Μ3).
Δηλαδή το δικό μου για παράδειγμα να το πουλήσω για μοντέλο 2006? (που είναι 6/2002)

Nick_E60_GR
11-12-09, 19:29
Συμφωνώ, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να λαμβάνεται υπ' όψιν η πρώτη κυκλοφορία (στη Γερμανία)

EVANGELOS
11-12-09, 19:30
ΟΚ. το κατασκευής '02 δεν σημαίνει κι ότι απαραίτητα είχε 1η κυκλοφορία μεσα στο '02 μπορεί και '03 ή ακόμη ακόμη και '04. Το book service τα αποδεικνύει αυτά

Ρε συ 2 χρόνια μετά ?????? ... απίθανο !!!

Επίσης τι ΝΟΗΜΑ έχει το βιβλίο σέρβις ??? ... όταν ο άλλος λέει ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΟ ΨΕΜΑ ... θα πιστέψω το βιβλίο σέρβις ???

π.σ. Το ότι λέει ψέματα αποδυκνείεται χωρίς αμφιβολία από τη ΔΙΚΗ του αγγελία !!! η άδεια έχει κωδικό σασί από 318 και δηλωμένο μοτέρ από Μ3 !!!!

Dim77
11-12-09, 19:34
Ναι, αλλά λίγη σημασία έχει ποτε κυκλοφόρησε.
Το να έμεινε ακίνητο 2 χρόνια (π.χ.) και μετά να πήρε μπρός και να έφυγε (χωρίς άμεση αλλαγή λαδιών) και να έκανε 25000 χλμ στη Γερμανία μέχρι να αλλάξει τα πρώτα λάδια είναι πολύ πιθανό σε μια τέτοια περίπτωση.
Δε μπορεί να θεωρηθεί μπόνους σε σχέση με ένα άλλο ίδιας ημερομηνίας κατασκευής (2002) που έχει μια νορμάλ χρήση.
Ούτε μπορεί να συγκριθεί τιμολογιακά, με ένα μοντέλο (πραγματικής) κατασκευής 2004 που δεν έχει θέματα με τις ανακλήσεις.

Nick_E60_GR
11-12-09, 19:35
Ρε συ 2 χρόνια μετά ?????? ... απίθανο !!!

Επίσης τι ΝΟΗΜΑ έχει το βιβλίο σέρβις ??? ... όταν ο άλλος λέει ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΟ ΨΕΜΑ ... θα πιστέψω το βιβλίο σέρβις ???

π.σ. Το ότι λέει ψέματα αποδυκνείεται χωρίς αμφιβολία από τη ΔΙΚΗ του αγγελία !!! η άδεια έχει κωδικό σασί από 318 και δηλωμένο μοτέρ από Μ3 !!!!

καλά, σίγουρα, άντε να βρεις άκρη ...αν δεν πας να το ψάξεις επιτόπου

το λεω γιατί ακομα και το 06 πουλιόντουσαν εδώ 520 6κύλινδρα καινούρια παραγωγής 04 και 05 ...αλλά στη Γερμανία δύσκολο

MichaeL
11-12-09, 19:37
σε χω... εχω το μοναδικο Diamond Black E36 LTW 328

Ναι καλά! Σε λίγο θα μας πεις ότι είσαι ελαφρύτερος και από 318is!!! :p:

m_power_lunatic
11-12-09, 19:44
Εχω λιωσει με αυτα που διαβαζω,ειστε τρελοι ολοι (καλοπροαιρετα το λεω).Στο θεμα πλαισιου και μετατροπων σχετικα αν φαινεται η οχι θα πω το εξης πολυ απλο........κυκλοφορουνε ΓΝΗΣΙΑ Μ3 Ε46 με αριθμο πλαισιου απο 316-318Ci κτλ.....μην με ρωτησετε παρακαλω πως γινεται αυτο......οταν ανοιγεις πορτ-μπαγκαζ και εχει της γνησιες κολλησεις χωρις ιχνος αλλαγης πατωματος και το ιδιο με τα φτερα για να μην πω οτι μερικοι τα εχουνε αφησει και αβαφτα τοτε καταλαβαινετε τι συμβαινει στην αγορα.Δεν υπονοω κατι για τα προαναφερθεντα αυτοκινητα αλλα περιγραφω καποια περιστατικα που εχουν συμβει.Η μεθοδος απλη,το "ψυριζουμε" το αυτοκινητο επειδη το χρωσταμε στην τραπεζα και δεν μπορουμε να το πληρωσουμε και επειδη δεν πουλιεται τετοια εποχη κανουμε το προαναφερθεν σε συνενοηση με καλα παιδια,περνουμε απο την ασφαλιστικη αυτο που πρεπει και απο εκει και περα ενα τρακαρισμενο 31ΧCi με το πλαισιο του δινει νεα ταυτοτητα μετατροπης στο γνησιο Μ3 Ε46......προσοχη λοιπον!Εγω δεν ξερω κατι απλα ακουσα....

ΞΑΝΑΛΕΩ......ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!!!!!!!
Για τους παλιους,το προαναφερθεν παιζει πολυ σε Μ3 Ε30,ξερετε ποσοι εχουν γνησιο και δεν το ξερουν????Only in Greece my friends........BANANALAND!!

sm6
11-12-09, 19:47
τι λες βρε παιδι μου, εν ετη 2009 γινονται τετοια πραγματα????
χαλασε ο κοσμος...

manosm3
11-12-09, 19:54
Ναι, αλλά λίγη σημασία έχει ποτε κυκλοφόρησε.
Το να έμεινε ακίνητο 2 χρόνια (π.χ.) και μετά να πήρε μπρός και να έφυγε (χωρίς άμεση αλλαγή λαδιών) και να έκανε 25000 χλμ στη Γερμανία μέχρι να αλλάξει τα πρώτα λάδια είναι πολύ πιθανό σε μια τέτοια περίπτωση.
Δε μπορεί να θεωρηθεί μπόνους σε σχέση με ένα άλλο ίδιας ημερομηνίας κατασκευής (2002) που έχει μια νορμάλ χρήση.
Ούτε μπορεί να συγκριθεί τιμολογιακά, με ένα μοντέλο (πραγματικής) κατασκευής 2004 που δεν έχει θέματα με τις ανακλήσεις.

Τι σημασια εχει αφου εχει κανει μετατρΌπα;

Nick_E60_GR
11-12-09, 19:55
Εχω λιωσει με αυτα που διαβαζω,ειστε τρελοι ολοι (καλοπροαιρετα το λεω).Στο θεμα πλαισιου και μετατροπων σχετικα αν φαινεται η οχι θα πω το εξης πολυ απλο........κυκλοφορουνε ΓΝΗΣΙΑ Μ3 Ε46 με αριθμο πλαισιου απο 316-318Ci κτλ.....μην με ρωτησετε παρακαλω πως γινεται αυτο......οταν ανοιγεις πορτ-μπαγκαζ και εχει της γνησιες κολλησεις χωρις ιχνος αλλαγης πατωματος και το ιδιο με τα φτερα για να μην πω οτι μερικοι τα εχουνε αφησει και αβαφτα τοτε καταλαβαινετε τι συμβαινει στην αγορα.Δεν υπονοω κατι για τα προαναφερθεντα αυτοκινητα αλλα περιγραφω καποια περιστατικα που εχουν συμβει.Η μεθοδος απλη,το "ψυριζουμε" το αυτοκινητο επειδη το χρωσταμε στην τραπεζα και δεν μπορουμε να το πληρωσουμε και επειδη δεν πουλιεται τετοια εποχη κανουμε το προαναφερθεν σε συνενοηση με καλα παιδια,περνουμε απο την ασφαλιστικη αυτο που πρεπει και απο εκει και περα ενα τρακαρισμενο 31ΧCi με το πλαισιο του δινει νεα ταυτοτητα μετατροπης στο γνησιο Μ3 Ε46......προσοχη λοιπον!Εγω δεν ξερω κατι απλα ακουσα....

ΞΑΝΑΛΕΩ......ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!!!!!!!

πρωχωρημένες καταστάσεις ...όχι ότι δεν συμβαίνουν..

EVANGELOS
11-12-09, 20:03
Εχω λιωσει με αυτα που διαβαζω,ειστε τρελοι ολοι (καλοπροαιρετα το λεω).Στο θεμα πλαισιου και μετατροπων σχετικα αν φαινεται η οχι θα πω το εξης πολυ απλο........κυκλοφορουνε ΓΝΗΣΙΑ Μ3 Ε46 με αριθμο πλαισιου απο 316-318Ci κτλ....

Άλλο πράγμα αυτό που λες !!!

Οκ καταλαβαίνω ΓΝΗΣΙΟ Μ3 να εκτελωνιστεί και να ΔΗΛΩΘΕΙ ως 318 !!!

Στην περίπτωση αυτή η άδεια θα λέει ΚΥΒΙΣΜΟΣ 1799 ΜΟΤΕΡ Ν42 κλπ κλπ και αριθμό πλαισίου από 318 , ενώ όλα είναι γνήσια Μ3

Αυτό γίνεται για να ΜΗ πληρωθει το τέλος ταξινόμησης !!! ... έτσι έκαναν και στα Μ3 Ε30 !!!

Εδώ έχουμε όμως το εξής :

Το αμάξι είναι ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ 3246 κεκ S54 με αριθμό πλαισίου απο 318 !!!!

Άρα πληρώθηκαν ΟΛΑ τα τέλη για 3246 κ.εκ αν εισήχθει έτσι !!!

Για μένα ΔΕΝ έχει αυτή η αγγελία ΚΟΛΠΟ !!! ... είνια μια ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ !!! ... που όμως στην αγγελία αναγράφετε ως "γνήσιο"

stef
11-12-09, 20:11
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124897753&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&siteId=GERMANY&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=SUNROOF&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=2


33.900 στη Γερμανία.....

Christos 330i ///M
11-12-09, 20:32
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124897753&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&siteId=GERMANY&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=SUNROOF&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=2


33.900 στη Γερμανία.....

Μονο που δεν ειναι csl αλλα cs . . .

EVANGELOS
11-12-09, 21:03
Kαι πανάκριβο !!! .. θα γυρίσει 48+ με εκτελωνισμό !!!

stef
11-12-09, 21:15
Μονο που δεν ειναι csl αλλα cs . . .


Μα δεν είπα ότι είναι CSL
Απλά ένα καλό Μ3 "δείχνει"...

Fairytale
11-12-09, 21:17
Ποιά ακριβώς σχέση έχουν οι αγγελίες ανά τον κόσμο με το θέμα;
Προσπαθούμε να καταλήξουμε κάπου;
C U out there

EVANGELOS
11-12-09, 21:19
Ποιά ακριβώς σχέση έχουν οι αγγελίες ανά τον κόσμο με το θέμα;
Προσπαθούμε να καταλήξουμε κάπου;
C U out there

Ναι ότι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ το τσε εσ ελ κάμπριο


σε όλο τον κόσμο

και τσάμπα

και ράβει

και όλοι τον ζηλέυουμε

... :nod:

Action Man
11-12-09, 21:23
Άλλο πράγμα αυτό που λες !!!

Οκ καταλαβαίνω ΓΝΗΣΙΟ Μ3 να εκτελωνιστεί και να ΔΗΛΩΘΕΙ ως 318 !!!

Στην περίπτωση αυτή η άδεια θα λέει ΚΥΒΙΣΜΟΣ 1799 ΜΟΤΕΡ Ν42 κλπ κλπ και αριθμό πλαισίου από 318 , ενώ όλα είναι γνήσια Μ3

Αυτό γίνεται για να ΜΗ πληρωθει το τέλος ταξινόμησης !!! ... έτσι έκαναν και στα Μ3 Ε30 !!!


Όχι....άλλο εννοεί ο Γιάννης.

stef
11-12-09, 21:23
Ποιά ακριβώς σχέση έχουν οι αγγελίες ανά τον κόσμο με το θέμα;
Προσπαθούμε να καταλήξουμε κάπου;
C U out there

Να δουν κάποιοι ότι το καλό πληρώνεται!
Εκεί οδηγούν...

Fairytale
11-12-09, 21:37
Μα ρε παιδιά σε αυτο συμφωνούν όλοι.
Το ποιό είναι το καλό ψάχνουμε τόσες μέρες...

Μην είν το γνήσιο (που καλοπληρώθηκε κάποτες; )
αλλά το ελληνικό για το εισαγωγής πάλι;
Μην είν η μετατρόπα που "ξέρουμε" το τροπετάκι της;
αλλά αδήλωτο να γλιτώνουμε τα τέλη για δηλωμένο;
Μην είν το κάμπριο (μοναδικό κατά μια έννοια) για το coupe (wanna be CSL στην πορεία);
αλλά στο forum θα κράζουν για θα αποθεώνουν οι θιασώτες;

Παιδιά δεν υπάρχει ΚΟΙΝΟ "καλό", υπάρχει τι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ο καθένας... Τόσο απλά, για να μην χαλάμε τις καρδιές μας από το πουθενά και για το τίποτα.
Αυτό κατάλαβα εγώ !!!
C U out there

ΔημητρηςΜ3
11-12-09, 22:40
σωστος!!!!!

sm6
11-12-09, 23:00
να μην χαλάμε τις καρδιές μας από το πουθενά και για το τίποτα.


δεν θα μπορουσα να μην συμφωνησω νικο...

αλλα και αυτο που ειπε ο βαγγελης ειναι παρα πολυ σωστο...
Η διαφωνία και ανταλλαγή απόψεων είναι ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ !!! ...

αρα νομιζω οτι το ζητουμενο ειναι να διαφωνουμε και να ανταλλάσσουμε αντιθετες αποψεις, χωρις να χαλαμε τις καρδιες μας...

Fairytale
11-12-09, 23:41
Νομίζω ότι ο Νίκος άκουσε πάρα πολλά και αν δεν είχε Χ τσακωμούς στην πλάτη του για να ξέρει πότε να πηγαίνει πάσο (για την παρέα) θα το είχαμε κάνει Κόσοβο πάλι.

Το θέμα είναι στην κάθε συζήτηση να δείχνεις το ότι μπορείς να σεβαστείς και τη θέση του άλλου (ακόμα και για την διαφορετικότητα του στα γούστα). Το να μην νιώσει ο άλλος δηλ. ότι τον μειώνεις δημόσια. Δείτε πόσα από τα post είναι πετυχημένα μέσα από αυτό το πρίσμα.

Ο Βαγγέλης πιστεύει στον διάλογο...
Οκ, όταν στον διάλογο όμως μπαίνεις με εμμονές... δεν θα πάει πολύ μακριά η κουβέντα, αν και εξαρτάται και από τον "απέναντι".
Και ο Βαγγέλης είναι και άνθρωπος που ξανασκέφτεται τις δηλώσεις του και δεν διστάζει αργότερα να πει ότι στο παρελθόν είχε "κολλήσει" με κάτι (γιαυτό και τον χρησιμοποιώ). Άλλους "μας" τρώει η περηφάνεια...

Γενικά η συζήτηση μπορεί να συνεχίσει (δεν κλειδώθηκε και ποτέ). Απλά το θέμα είναι να πούμε τη γνώμη μας και όχι προσπαθώντας να πείσουμε τον άλλο... να σκληραίνουμε την απάντηση μας.
Τα παραπάνω βέβαια για όσους θεωρούν ότι εδώ υπάρχει και κάποια παρέα (που θα συναντηθεί και δια ζώσης), για άλλους πάλι είναι απλά αρένα και αυτό φαίνεται πεντακάθαρα σε όποιον συμμετέχει παραπάνω από περιστασιακά στο forum.

Αλλά αρκετά με τα διαδικαστικά από εμένα...
C U out there

EVERGET
12-12-09, 01:09
Κάθε μεταχειρισμένο που πωλείται έχει το δικό του κοινό. Δυστυχώς κάποιοι βιάζουν τόσο πολύ τα bmw τους που τελικά δεν απευθύνονται σε bmwδάκιδες. Το κίτρινο m3 cabrio csl είναι προφανές πως θα το πάρει ο Χ τύπος που μόλις πούλησε το hyundai Coupe με τα carbon, τα neon, και τις αερογραφίες και λέει τώρα να χτυπήσει κάτι "πιο κυριλέ" αλλά και "ψαρωτικό" ταυτόχρονα. Και έτσι άσχετος που είναι εντυπωσιάζεται με τα specs και τα csl κόλπα και την πατάει....αφού έχει πάρει και 50 χιλιάρικα δάνειο. ΄Κανένας bmwδάκιας με την αγνή έννοια του όρου ή ιδεαλιστής αυτοκινητόφιλος δεν θα έπαιρνε το συγκεκριμένο αμάξι....και γενικεύοντας δεν θα έπαιρνε μετατροπή Μ, κι ας είχε τα πάντα από Μ πάνω....κάθε φορά που θα έβλεπε το WBA στο θόλο θα ξενέρωνε απίστευτα. Το Μ είναι "ιδέα" και όχι κάποια advanced μηχανικά μέρη δεμένα μεταξύ τους.

Nick_E60_GR
12-12-09, 01:48
Ναι, πήγαινε πες τα στον Καρρά στο Άργος αυτά, που έχει στήσει όσα δεν έχεις δει ούτε στο όνειρό σου, να σε πάρει με τις πέτρες.... όλοι αυτοί που φτιάχνουν τα αυτοκίνητά τους όπως τα γουστάρουν μαλάκες είναι....

MaSt0RaS
12-12-09, 01:52
Κάθε μεταχειρισμένο που πωλείται έχει το δικό του κοινό. Δυστυχώς κάποιοι βιάζουν τόσο πολύ τα bmw τους που τελικά δεν απευθύνονται σε bmwδάκιδες. Το κίτρινο m3 cabrio csl είναι προφανές πως θα το πάρει ο Χ τύπος που μόλις πούλησε το hyundai Coupe με τα carbon, τα neon, και τις αερογραφίες και λέει τώρα να χτυπήσει κάτι "πιο κυριλέ" αλλά και "ψαρωτικό" ταυτόχρονα. Και έτσι άσχετος που είναι εντυπωσιάζεται με τα specs και τα csl κόλπα και την πατάει....αφού έχει πάρει και 50 χιλιάρικα δάνειο. ΄Κανένας bmwδάκιας με την αγνή έννοια του όρου ή ιδεαλιστής αυτοκινητόφιλος δεν θα έπαιρνε το συγκεκριμένο αμάξι....και γενικεύοντας δεν θα έπαιρνε μετατροπή Μ, κι ας είχε τα πάντα από Μ πάνω....κάθε φορά που θα έβλεπε το WBA στο θόλο θα ξενέρωνε απίστευτα. Το Μ είναι "ιδέα" και όχι κάποια advanced μηχανικά μέρη δεμένα μεταξύ τους.

Mια ιδεα μπορει να υλοποιηθει ομως μην το ξεχναμε......!Βεβαιως οχι απο τον καθενα αλλα οποιοι εχουν φιλοσοφησει την ιδεα αυτη καλα μπορουν!

KATSARAIOS
12-12-09, 03:02
Κάθε μεταχειρισμένο που πωλείται έχει το δικό του κοινό. Δυστυχώς κάποιοι βιάζουν τόσο πολύ τα bmw τους που τελικά δεν απευθύνονται σε bmwδάκιδες. Το κίτρινο m3 cabrio csl είναι προφανές πως θα το πάρει ο Χ τύπος που μόλις πούλησε το hyundai Coupe με τα carbon, τα neon, και τις αερογραφίες και λέει τώρα να χτυπήσει κάτι "πιο κυριλέ" αλλά και "ψαρωτικό" ταυτόχρονα. Και έτσι άσχετος που είναι εντυπωσιάζεται με τα specs και τα csl κόλπα και την πατάει....αφού έχει πάρει και 50 χιλιάρικα δάνειο. ΄Κανένας bmwδάκιας με την αγνή έννοια του όρου ή ιδεαλιστής αυτοκινητόφιλος δεν θα έπαιρνε το συγκεκριμένο αμάξι....και γενικεύοντας δεν θα έπαιρνε μετατροπή Μ, κι ας είχε τα πάντα από Μ πάνω....κάθε φορά που θα έβλεπε το WBA στο θόλο θα ξενέρωνε απίστευτα. Το Μ είναι "ιδέα" και όχι κάποια advanced μηχανικά μέρη δεμένα μεταξύ τους.

φιλε μου εδω τα χαλας λιγο,αν δεις σε φορουμ εξωτερικου τι γινεται θα διαπιστωσεις οτι και εκτος συνορων γινονται μετατροπες αντιστοιχες και μαλιστα αρκετοι δινουν τα ευσημα σε οσους τολμουν και κανουν πετυχημενες .
και φυσικα ολα πουλιονται και αγοραζονται περα απο ιδεολογιες και φοβους μετατροπης.
απλα σε πιο σωστη τιμη αν π.χ κολλαμε με τα 50 που ζηταει ο συγκεκριμενος.

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=578901&highlight=e46+sedan+project

1424 ποστ 327.000 αναγνωσεις για μια μετατροπη Μ σε 4πορτο και ομως αντε 10 ποστ να βρεθηκαν να πουν οτι δεν συμφερει ΟΧΙ οτι ειναι καγκουρια και οτι αλλο λεμε εμεις εδω.
σε πολλους μετραει η προσπαθεια και το τελικο αποτελεσμα.

jim_pas
12-12-09, 07:13
Κάθε μεταχειρισμένο που πωλείται έχει το δικό του κοινό. Δυστυχώς κάποιοι βιάζουν τόσο πολύ τα bmw τους που τελικά δεν απευθύνονται σε bmwδάκιδες. Το κίτρινο m3 cabrio csl είναι προφανές πως θα το πάρει ο Χ τύπος που μόλις πούλησε το hyundai Coupe με τα carbon, τα neon, και τις αερογραφίες και λέει τώρα να χτυπήσει κάτι "πιο κυριλέ" αλλά και "ψαρωτικό" ταυτόχρονα. Και έτσι άσχετος που είναι εντυπωσιάζεται με τα specs και τα csl κόλπα και την πατάει....αφού έχει πάρει και 50 χιλιάρικα δάνειο. ΄Κανένας bmwδάκιας με την αγνή έννοια του όρου ή ιδεαλιστής αυτοκινητόφιλος δεν θα έπαιρνε το συγκεκριμένο αμάξι....και γενικεύοντας δεν θα έπαιρνε μετατροπή Μ, κι ας είχε τα πάντα από Μ πάνω....κάθε φορά που θα έβλεπε το WBA στο θόλο θα ξενέρωνε απίστευτα. Το Μ είναι "ιδέα" και όχι κάποια advanced μηχανικά μέρη δεμένα μεταξύ τους.

Συμφωνώ στα περισσότερα...ούτε εγώ θα έπαιρνα μετατροπή για κανένα λόγω(εκτός αν έκανε τα μισα λεφτά) γιατί θέλω να έχω wbs αριθμό πλαισίου,γιατί δεν θέλω να βλέπω σε ενα αυτοκίνητο 30000-40000 ευρώ λαμπάκια αναμμένα και γιατι δεν εμπιστεύομαι κανέναν όσο τον κατασκευαστή σε αυτά τα θέματα....

Christos 330i ///M
12-12-09, 11:46
Μα δεν είπα ότι είναι CSL
Απλά ένα καλό Μ3 "δείχνει"...

Το θρεντ αναφερεται σε csl ομως οχι σε απλο Μ3 η cs . . .

Και επισης συζητανε για το συγκεκριμενο αμαξι οχι για το τι εχει η Γερμανια . . .

stef
12-12-09, 12:23
Το θρεντ αναφερεται σε csl ομως οχι σε απλο Μ3 η cs . . .

Και επισης συζητανε για το συγκεκριμενο αμαξι οχι για το τι εχει η Γερμανια . . .

Επειδή πολλά λέγονται για CSL για αυτό ακριβώς το λόγο έβαλα το CS..
Για να γίνει αντιληπτή η διαφορά τιμής για το CSL....
Σε λίγο όπως πάμε εδω μέσα, και δεν ανεφέρομαι σε εσένα, θα δούμε το ένα και μοναδικό 135tii-Xi Cabrio...

Christos 330i ///M
12-12-09, 12:29
φιλε μου εδω τα χαλας λιγο,αν δεις σε φορουμ εξωτερικου τι γινεται θα διαπιστωσεις οτι και εκτος συνορων γινονται μετατροπες αντιστοιχες και μαλιστα αρκετοι δινουν τα ευσημα σε οσους τολμουν και κανουν πετυχημενες .
και φυσικα ολα πουλιονται και αγοραζονται περα απο ιδεολογιες και φοβους μετατροπης.
απλα σε πιο σωστη τιμη αν π.χ κολλαμε με τα 50 που ζηταει ο συγκεκριμενος.

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=578901&highlight=e46+sedan+project

1424 ποστ 327.000 αναγνωσεις για μια μετατροπη Μ σε 4πορτο και ομως αντε 10 ποστ να βρεθηκαν να πουν οτι δεν συμφερει ΟΧΙ οτι ειναι καγκουρια και οτι αλλο λεμε εμεις εδω.
σε πολλους μετραει η προσπαθεια και το τελικο αποτελεσμα.

Aσχεο απο το θρεντ . . .

Ο τυπος τα σπαει χαλαλι τα λεφτα χαλαλι ολα του . . .

Πω πω !!!!!!

Christos 330i ///M
12-12-09, 12:34
Επειδή πολλά λέγονται για CSL για αυτό ακριβώς το λόγο έβαλα το CS..
Για να γίνει αντιληπτή η διαφορά τιμής για το CSL....
Σε λίγο όπως πάμε εδω μέσα, και δεν ανεφέρομαι σε εσένα, θα δούμε το ένα και μοναδικό 135tii-Xi Cabrio...

Αν ψαξεις στην Ελλαδα θα βρεις csl σε πολυ καλες τιμες . . .

Το cs αγγιζει τα λεφτα που αγγιζει σχεδον ενα csl στην Ελλαδα . . .

Και περα απο αυτο δεν υπαρχει cs cabrio ουτε csl . . .

Το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι μια μετατρωπη σε csl cabrio . . .

Δεν ειναι κακο το μερακι και το πως φανταζεται ενας ανθρωπος το αμαξι του

και περα απο αυτο να πραγματοποιει στα σημερινα δυσκολα επιπεδα το ονειρο του σε

πραξη . . .

Nick_E60_GR
12-12-09, 12:38
Σε λίγο όπως πάμε εδω μέσα, και δεν ανεφέρομαι σε εσένα, θα δούμε το ένα και μοναδικό 135tii-Xi Cabrio...

Αμήν! εγώ προσωπικά (και νομίζω και πάρα πολλοί ακόμη) τρελαίνομαι να βλέπω αυτοσχεδιασμούς όταν γίνονται με σωστό τρόπο. Το άπιαστο όνειρό μου θα ήταν να το κάνω Μ5 με τους διπλούς της V-power ...αλλά επειδή δεν έχω τα "balls" στην τσέπη ...θα αρκεστώ σε ένα TS2+ ...και μετά ...βλέπω για TS3. 450 άτια δεν είναι κακά! Είναι κακά?

Nick_E60_GR
12-12-09, 12:48
φιλε μου εδω τα χαλας λιγο,αν δεις σε φορουμ εξωτερικου τι γινεται θα διαπιστωσεις οτι και εκτος συνορων γινονται μετατροπες αντιστοιχες και μαλιστα αρκετοι δινουν τα ευσημα σε οσους τολμουν και κανουν πετυχημενες .
και φυσικα ολα πουλιονται και αγοραζονται περα απο ιδεολογιες και φοβους μετατροπης.
απλα σε πιο σωστη τιμη αν π.χ κολλαμε με τα 50 που ζηταει ο συγκεκριμενος.

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=578901&highlight=e46+sedan+project

1424 ποστ 327.000 αναγνωσεις για μια μετατροπη Μ σε 4πορτο και ομως αντε 10 ποστ να βρεθηκαν να πουν οτι δεν συμφερει ΟΧΙ οτι ειναι καγκουρια και οτι αλλο λεμε εμεις εδω.
σε πολλους μετραει η προσπαθεια και το τελικο αποτελεσμα.

:bowdown::bowdown: GLOBAL RESPECT!!! :bowdown::bowdown:

αλήθεια τι ήταν το sedan??? 316? 320? ή 330? Έχει σημασία!!! χαχαχαχα

gyiama
12-12-09, 13:06
ενα 318i ηταν Νικο

sm6
12-12-09, 14:55
Νομίζω ότι ο Νίκος άκουσε πάρα πολλά και αν δεν είχε Χ τσακωμούς στην πλάτη του για να ξέρει πότε να πηγαίνει πάσο (για την παρέα) θα το είχαμε κάνει Κόσοβο πάλι.

Το θέμα είναι στην κάθε συζήτηση να δείχνεις το ότι μπορείς να σεβαστείς και τη θέση του άλλου (ακόμα και για την διαφορετικότητα του στα γούστα). Το να μην νιώσει ο άλλος δηλ. ότι τον μειώνεις δημόσια. Δείτε πόσα από τα post είναι πετυχημένα μέσα από αυτό το πρίσμα.

Ο Βαγγέλης πιστεύει στον διάλογο...
Οκ, όταν στον διάλογο όμως μπαίνεις με εμμονές... δεν θα πάει πολύ μακριά η κουβέντα, αν και εξαρτάται και από τον "απέναντι".
Και ο Βαγγέλης είναι και άνθρωπος που ξανασκέφτεται τις δηλώσεις του και δεν διστάζει αργότερα να πει ότι στο παρελθόν είχε "κολλήσει" με κάτι (γιαυτό και τον χρησιμοποιώ). Άλλους "μας" τρώει η περηφάνεια...

Γενικά η συζήτηση μπορεί να συνεχίσει (δεν κλειδώθηκε και ποτέ). Απλά το θέμα είναι να πούμε τη γνώμη μας και όχι προσπαθώντας να πείσουμε τον άλλο... να σκληραίνουμε την απάντηση μας.
Τα παραπάνω βέβαια για όσους θεωρούν ότι εδώ υπάρχει και κάποια παρέα (που θα συναντηθεί και δια ζώσης), για άλλους πάλι είναι απλά αρένα και αυτό φαίνεται πεντακάθαρα σε όποιον συμμετέχει παραπάνω από περιστασιακά στο forum.

Αλλά αρκετά με τα διαδικαστικά από εμένα...
C U out there

πολυ σωστα μιλας νικο...

stef
12-12-09, 15:30
Αμήν! εγώ προσωπικά (και νομίζω και πάρα πολλοί ακόμη) τρελαίνομαι να βλέπω αυτοσχεδιασμούς όταν γίνονται με σωστό τρόπο. Το άπιαστο όνειρό μου θα ήταν να το κάνω Μ5 με τους διπλούς της V-power ...αλλά επειδή δεν έχω τα "balls" στην τσέπη ...θα αρκεστώ σε ένα TS2+ ...και μετά ...βλέπω για TS3. 450 άτια δεν είναι κακά! Είναι κακά?

Sorry αλλά εαν φτάσουμε εκεί προτιμώ 997 turbo και τελειώνει το πανηγύρι!

Nick_E60_GR
12-12-09, 15:47
Sorry αλλά εαν φτάσουμε εκεί προτιμώ 997 turbo και τελειώνει το πανηγύρι!

Δε θα έλεγα όχι ...αλλά τα παιδιά και τα μπαγκάζια που θα τα βάζω?? με τι θα πηγαίνω ταξίδια?? έχω ...και θα έχω για αρκετά χρόνια ακόμη τέτοιου τύπου οικογενειακές υποχρεώσεις....

stefanos_cool
12-12-09, 17:32
Αμήν! εγώ προσωπικά (και νομίζω και πάρα πολλοί ακόμη) τρελαίνομαι να βλέπω αυτοσχεδιασμούς όταν γίνονται με σωστό τρόπο. Το άπιαστο όνειρό μου θα ήταν να το κάνω Μ5 με τους διπλούς της V-power ...αλλά επειδή δεν έχω τα "balls" στην τσέπη ...θα αρκεστώ σε ένα TS2+ ...και μετά ...βλέπω για TS3. 450 άτια δεν είναι κακά! Είναι κακά?

Μια χαρά είναι!!! :icon11:



Δε θα έλεγα όχι ...αλλά τα παιδιά και τα μπαγκάζια που θα τα βάζω?? με τι θα πηγαίνω ταξίδια?? έχω ...και θα έχω για αρκετά χρόνια ακόμη τέτοιου τύπου οικογενειακές υποχρεώσεις....

& Απολαύσεις …:nod:

stef
13-12-09, 01:05
Δε θα έλεγα όχι ...αλλά τα παιδιά και τα μπαγκάζια που θα τα βάζω?? με τι θα πηγαίνω ταξίδια?? έχω ...και θα έχω για αρκετά χρόνια ακόμη τέτοιου τύπου οικογενειακές υποχρεώσεις....

Ε τότε Panamera Turbo ή X6M....