PDA

Επιστροφή στο Forum : Recaro Seats M3 E46


stelioslf
27-08-09, 16:23
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Λοιπόν έχω πάρει δυο καθίσματα Recaro Pole position για M3 E46 και θέλω αν ξέρει κανείς να μου πεί που μπορώ να βρώ τις βάσεις των καθισμάτων αυτών που ταιριάζουν για αυτο το αυτοκίνητο.Όπως θα φένεται και στην φωτογραφία οι βάσεις που θέλω είναι αυτές που γράφουν πάνω VAC MOTORSPORT.Έχω τα υπόλοιπα εξαρτήματα που είναι: Recaro side mounts, και Recaro Sliders και μου λείπουν αυτές οι βάσεις(Recaro Basemount) για να μπορέσουν τα καθίσματα να βιδώσουν στο αυτοκίνητο.Όποιος γνωρίζει παιδιά θα με βοηθούσε πάρα πολύ ή και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει και κάποιος που μπορεί να τα έχει βάλει στο δικό του Μ3.Ευχαριστώ.

ΔημητρηςΜ3
27-08-09, 16:35
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Λοιπόν έχω πάρει δυο καθίσματα Recaro Pole position για M3 E46 και θέλω αν ξέρει κανείς να μου πεί που μπορώ να βρώ τις βάσεις των καθισμάτων αυτών που ταιριάζουν για αυτο το αυτοκίνητο.Όπως θα φένεται και στην φωτογραφία οι βάσεις που θέλω είναι αυτές που γράφουν πάνω VAC MOTORSPORT.Έχω τα υπόλοιπα εξαρτήματα που είναι: Recaro side mounts, και Recaro Sliders και μου λείπουν αυτές οι βάσεις(Recaro Basemount) για να μπορέσουν τα καθίσματα να βιδώσουν στο αυτοκίνητο.Όποιος γνωρίζει παιδιά θα με βοηθούσε πάρα πολύ ή και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει και κάποιος που μπορεί να τα έχει βάλει στο δικό του Μ3.Ευχαριστώ.

βαλε μας φωτιες!!!!!
ποσο τα πηρες και απο που??????
οσο για αυτα που θελεις καλυτερα σε ενα που να ξερει απο αυτα:search:

fanisk
27-08-09, 16:48
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Λοιπόν έχω πάρει δυο καθίσματα Recaro Pole position για M3 E46 και θέλω αν ξέρει κανείς να μου πεί που μπορώ να βρώ τις βάσεις των καθισμάτων αυτών που ταιριάζουν για αυτο το αυτοκίνητο.Όπως θα φένεται και στην φωτογραφία οι βάσεις που θέλω είναι αυτές που γράφουν πάνω VAC MOTORSPORT.Έχω τα υπόλοιπα εξαρτήματα που είναι: Recaro side mounts, και Recaro Sliders και μου λείπουν αυτές οι βάσεις(Recaro Basemount) για να μπορέσουν τα καθίσματα να βιδώσουν στο αυτοκίνητο.Όποιος γνωρίζει παιδιά θα με βοηθούσε πάρα πολύ ή και ακόμα καλύτερα αν υπάρχει και κάποιος που μπορεί να τα έχει βάλει στο δικό του Μ3.Ευχαριστώ.

Βοηθα αυτο το link?

http://store.nexternal.com/shared/StoreFront/default.asp?CS=vacmotors&StoreType=BtoC&Count1=615047633&Count2=532188057&Keyword=seat+mount&Target=products.asp

m-power_01
27-08-09, 17:16
Νομιζω οτι ο Καφουνης ειναι αντιπροσωπος στην Ελλαδα....

@Ntiospo ηρεμα...

stelioslf
27-08-09, 17:24
Βοηθα αυτο το link?

http://store.nexternal.com/shared/StoreFront/default.asp?CS=vacmotors&StoreType=BtoC&Count1=615047633&Count2=532188057&Keyword=seat+mount&Target=products.asp

Βοηθά αρκετά αυτό το link φίλε μου ευχαριστώ για την πληροφορία.Πώς θα μπορέσω να το αγοράσω πρέπει να κάνω account σε αυτό το site?

stelioslf
27-08-09, 17:27
Νομιζω οτι ο Καφουνης ειναι αντιπροσωπος στην Ελλαδα....

@Ntiospo ηρεμα...

Μήπως έχει περισσότερες πληροφορίες για αυτόν που αναφέρεις φίλε?Που ακριβώς βρίσκεται αυτός σε ποιό μέρος ενοώ?τι ακριβώς είναι μαγαζί με αξεσουάρ,αντιπροσοπεία? τι?.Μήπως έχεις υπόψη σου κάποιο τηλέφωνο?

Speedy
27-08-09, 17:29
Αχχιλεος στην αθηνα!

http://www.kafounis.gr/profile/index.html

stratos
27-08-09, 17:30
Μήπως έχει περισσότερες πληροφορίες για αυτόν που αναφέρεις φίλε?Που ακριβώς βρίσκεται αυτός σε ποιό μέρος ενοώ?τι ακριβώς είναι μαγαζί με αξεσουάρ,αντιπροσοπεία? τι?.Μήπως έχεις υπόψη σου κάποιο τηλέφωνο?

http://www.kafounis.gr/recaror/index.html

stelioslf
27-08-09, 17:40
Ευχαριστώ ρε παιδιά για τις πληροφορίες.Είστε άψογοι.:dblthumb2

InsaneDriver
13-09-09, 14:36
Ερώτηση...Γνωρίζουμε τι γίνεται με την τοποθέτηση των καθισμάτων αυτών σχετικά με το αν θα επηρεαστεί η λειτουργία των αερόσακων;
Τα εργοστασιακά έχουν κάτι ζελατίνες-αισθητήρες στο εσωτερικό τους. Τι γίνεται με αυτό;

BILL007
13-09-09, 15:03
Τα εργοστασιακά έχουν κάτι ζελατίνες-αισθητήρες στο εσωτερικό τους. Τι γίνεται με αυτό;

Για τους αερόσακους->
Αισθητήρας κατάληψης υπάρχει μόνο στο κάθισμα του συνοδηγου....Και το πρόβλημα παρακάμπτεται βάζοντας κάτι σαν canceler στην καλωδίωση του συνοδηγού σαν αυτό http://cgi.ebay.de/BMW-E36-E46-E39-AIRBAG-SENSORMATTE-SITZBELEGUNGSMATTE_W0QQitemZ220471383140QQcmdZView ItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item33551e546 4&_trksid=p3286.c0.m14 ;)

Για τους προεντατήρες->
στις ζώνες δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που βάλει ο φίλος άλλες ζώνες πολλαπλών σημείων και δεν χρησιμοποιήσει τις μαμα...:party:


Aλήθεια φίλε μου πόσο σου κόστισαν?Καλοφόρετα...:D

InsaneDriver
13-09-09, 15:16
Άρα γειώνεις την επαφή του συνοδηγού και βλέπει ο εγκέφαλος ότι κάθεται άτομο στη θέση μονίμως.

Κάπως έτσι το σκεφτόμουν και εγώ...
Ενδιαφέρον.

BILL007
13-09-09, 15:18
βλέπει ο εγκέφαλος ότι κάθεται άτομο στη θέση μονίμως.

Κάπως έτσι το σκεφτόμουν και εγώ...
Ενδιαφέρον.

Aκριβώς έτσι...Πιο συγκεκριμένα είναι μια αντίσταση που ισούται με την αντίσταση του αισθητήρα κατάληψης...:)

Aλλά σε περίπτωση τρακαρίσματος θα ανοίξουν και 3 αερόσακοι στη μεριά του συνοδηγού κάθεται δεν κάθεται κάποιος...Οπότε δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να μην υπάρχει στην πραγματικότητα αισθητήρας κατάληψης

InsaneDriver
13-09-09, 15:21
Aκριβώς έτσι...Πιο συγκεκριμένα είναι μια αντίσταση που ισούται με την αντίσταση του αισθητήρα κατάληψης...:)

Aλλά σε περίπτωση τρακαρίσματος θα ανοίξουν και 3 αερόσακοι στη μεριά του συνοδηγού κάθεται δεν κάθεται κάποιος...Οπότε δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να μην υπάρχει στην πραγματικότητα αισθητήρας κατάληψης

Δεν ανοίγουν και οι τρείς πιστεύω.

Το ποιος αερόσακος θα ανοίξει είναι νομίζω θέμα εγκεφάλου που βρίσκεται σε άλλη θέση και συνεργάζεται με αισθητήρες στα διάφορα σημεία του σασί.

BILL007
13-09-09, 15:29
Δεν ξέρω αν ο εγκέφαλος που διαχειρίζεται τους αερόσακους (και βρίσκεται στο Ε46 στο κέντρο λίγο πιο πίσω απο τον επιλογέα ταχυτήτων κάτω απο τη μοκέτα) μπορεί να επιλέγει βάσει αισθητήρων...Μου φαίνεται λίγο δύσκολο,χωρίς να το αποκλείω όμως...

Και στο συνεργείο μου που το συζήταγα με το μηχανικό μου και αυτός το ίδιο είπε.Οτι σε περίπτωση πρόσκρουσης ανοίγουν όλοι.
Άλλωστε γι'αυτό υπάρχει αισθητήρας κατάληψης αλλιώς δεν θα είχε νόημα ύπαρξης...;)

patli
13-09-09, 15:36
Δεν ανοίγουν και οι τρείς πιστεύω.

Το ποιος αερόσακος θα ανοίξει είναι νομίζω θέμα εγκεφάλου που βρίσκεται σε άλλη θέση και συνεργάζεται με αισθητήρες στα διάφορα σημεία του σασί.

Εμενα ανοιξαν ολοι οι αεροσακοι σε ατυχημα παρολο που δεν ειχα συνοδηγο.Ηταν κομμενη η ζελατινα και δεν ειχα προλαβει να την αλλαξω.. Για κομπακτ μιλαω ομως

InsaneDriver
13-09-09, 15:36
Άλλωστε γι'αυτό υπάρχει αισθητήρας κατάληψης αλλιώς δεν θα είχε νόημα ύπαρξης...;)

Αν τρακάρεις πλευρικά με όχι μεγάλη ταχύτητα, θα ανοίξει μόνο τους 2 πλευρικούς και όχι του τιμονιού.

Αυτός είναι ο ρόλος του συστήματος που επιλέγει ανάλογα τις δυνάμεις επιβράδυνσης, τους αερόσακους που χρειάζεται να ανοίξουν. Δεν ξέρω αν είναι ένα G-meter ή είναι διάφοροι αισθητήρες στο χώρο του σασί(νομίζω έχω δει κάτι αισθητήρες πάντως στο σασί-μυάζουν με λαμάκια).

Η ζελατίνα στο κάθισμα του συνοδηγού το μόνο που κάνει είναι να δίνει εντολή για το αν υπάρχει άτομο στο διπλανό κάθισμα ούτως ώστε να ανοίγουν και οι δικοί του αερόσακοι.
Δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο και στην επιλογή σχετικά με το ποιος αερόσακος(πλευρικός ή μπροστά) στη θέση του συνοδηγού χρειάζεται να ανοίξει.


Ίσως κάποιοι άλλοι με περισσότερες γνώσεις στο θέμα μπορούν να μας βοηθήσουν.


Εμενα ανοιξαν ολοι οι αεροσακοι σε ατυχημα παρολο που δεν ειχα συνοδηγο.Ηταν κομμενη η ζελατινα και δεν ειχα προλαβει να την αλλαξω.. Για κομπακτ μιλαω ομως

Σου άναβε η ένδειξη στο ταμπλώ για τον συνοδηγό ακόμα και αν καθόταν κάποιος;

patli
13-09-09, 15:41
Αν τρακάρεις πλευρικά με όχι μεγάλη ταχύτητα, θα ανοίξει μόνο τους 2 πλευρικούς και όχι του τιμονιού.

Αυτός είναι ο ρόλος του συστήματος που επιλέγει ανάλογα τις δυνάμεις επιβράδυνσης, τους αερόσακους που χρειάζεται να ανοίξουν. Δεν ξέρω αν είναι ένα G-meter ή είναι διάφοροι αισθητήρες στο χώρο του σασί(νομίζω έχω δει κάτι αισθητήρες πάντως στο σασί-μυάζουν με λαμάκια).

Η ζελατίνα στο κάθισμα του συνοδηγού το μόνο που κάνει είναι να δίνει εντολή για το αν υπάρχει άτομο στο διπλανό κάθισμα ούτως ώστε να ανοίγουν και οι δικοί του αερόσακοι.
Δεν πιστεύω ότι παίζει ρόλο και στην επιλογή σχετικά με το ποιος αερόσακος(πλευρικός ή μπροστά) στη θέση του συνοδηγού χρειάζεται να ανοίξει.


Ίσως κάποιοι άλλοι με περισσότερες γνώσεις στο θέμα μπορούν να μας βοηθήσουν.




Σου άναβε η ένδειξη στο ταμπλώ για τον συνοδηγό ακόμα και αν καθόταν κάποιος;

Ναι μου αναβε το λαμπακι το αεροσακου καθοταν- δεν καθοταν καποιος.Ηταν η 3 η φορα που ειχε κοπει η ζελατινα και δεν ειχα προλαβει να παω να την αλλαξω. Τωρα θα τα αλλαξω ολα μια και καλη να βαλω μυαλο..

patli
13-09-09, 15:47
Δηλαδη σωστος με λιγα λογια ο Bill. Τσεκαρισμενο...

fz21
13-09-09, 15:50
καλοφορετα φιλε μου.απιστευτα καθισματα ΠΑΝΑΛΑΦΡΑ....!

InsaneDriver
13-09-09, 16:05
Δηλαδη σωστος με λιγα λογια ο Bill. Τσεκαρισμενο...

Μάλλον λάθος κατάλαβες...Το λαμπάκι που άναβε στο παλικάρι άναβε επειδή υπήρχε μια βλάβη στον αισθητήρα. Κανονικά το λαμπάκι σβήνει αν όλα είναι οκ.

Άρα δεν αποτελεί τεκμήριο αυτό. Γιατί αν βάλις το βισματάκι που λέει ο Bill ότι γειώνει την επαφή, κάθε φορά που κινείται το αμάξι θα διαβάζει ότι υπάρχει συνοδηγός και θα σβήνει το λαμπάκι του αερόσακου.

patli
13-09-09, 16:56
Ναι ρε αγορι σε περιπτωση που βαλει το παλικαρι τα καθισματα και δεν εχει αυτη τη ζελατινα το καθισμα του συνοδηγου θα του πεταει κοκκινο λαμπακι στο καντραν αμα βαλει αυτο το μαραφετι σβηνει και δεν διαβαζει λαθος. Ειτε με τη μια ειτε με την αλλη αισθητηρα δεν θα εχει απλα με το μαραφετι δεν θα βλεπει κοκκινο λαμπακι αεροσακου.Και σε περιπτωση ατυχηματος ανοιγουν ολοι οι αεροσακοι.Οπως εγινε σε μενα.Που μπερδευτηκα?

InsaneDriver
13-09-09, 17:02
Ναι ρε αγορι σε περιπτωση που βαλει το παλικαρι τα καθισματα και δεν εχει αυτη τη ζελατινα το καθισμα του συνοδηγου θα του πεταει κοκκινο λαμπακι στο καντραν αμα βαλει αυτο το μαραφετι σβηνει και δεν διαβαζει λαθος. Ειτε με τη μια ειτε με την αλλη αισθητηρα δεν θα εχει απλα με το μαραφετι δεν θα βλεπει κοκκινο λαμπακι αεροσακου.Και σε περιπτωση ατυχηματος ανοιγουν ολοι οι αεροσακοι.Οπως εγινε σε μενα.Που μπερδευτηκα?

Δεν κατάλαβες. Το μαραφέτι αυτό παίζει το ρόλο της ζελατίνας που απλά είναι συνεχώς κλειστό κύκλωμα(δηλαδή σαν να κάθεται συνεχώς συνοδηγός).

Άλλο το αν θα ανοίξει λοιπόν κάποιος αερόσακος στην θέση του συνοδηγού(πχ μόνο ο πλευρικός γιατί ο μπροστά δεν χρειάζεται) και άλλο αν ανοίγουν και οι 3 by default.

patli
13-09-09, 17:05
Καταλαβε ρε συ το σκεπτικο σου απλά τι αλλο μπορει να κανει το παλικαρι με τα καθισματα?Εκτοσ και αν προσαρμοσει τη ζελατινα σε αυτο το καθισμα που πηρε.Πρεπει να βγει η ταποετσαρια του και να προσαρμοστει με καποιο τροπο στο σφουγκαρι. Μπορει και να γινεται

stelioslf
17-09-09, 12:46
Παιδιά βλέπω οτι έχει γίνει αρκετή συζήτηση, τελικά έχω παραγγήλει βάσεις για τα καθίσματα όπως και ζώνες οι οποίες κουμπώνουν πάνω στις βάσεις αυτές των καθισμάτων Recaro.Αλλα είδα οτι πρέπει να προσέξω και τους αερόσακους να μην μου ανάβει το check έτσι?Πώς θα το κάνω αυτό?είδα οτι αναφέρεται μόνο για του συνοδηγού και κάποιος έχει ποσταρη ένα φυσάκι απο e-bay θα πρέπει να το αγοράσω δηλαδή αυτό?γιατι δεν έχω ιδέα τη γίνεται με αυτά. Οι βάσεις και οι ζώνες έρχονται και είναι αυτές:
http://store.nexternal.com/shared/StoreFront/default.asp?CS=vacmotors&StoreType=BtoC&Count1=209850490&Count2=126990914&CategoryID=2&Target=products.asp
http://store.nexternal.com/shared/StoreFront/default.asp?CS=vacmotors&StoreType=BtoC&Count1=209850490&Count2=126990914&CategoryID=2&Target=products.asp

sm6
17-09-09, 12:49
ριξε και μια ματια σε αλλες αντιστοιχες προσπαθειες...

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=682668
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=584494&page=2

μπορει να παρεις ιδεες.

stelioslf
17-09-09, 13:23
ριξε και μια ματια σε αλλες αντιστοιχες προσπαθειες...

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=682668
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=584494&page=2

μπορει να παρεις ιδεες.

Ωραία όλα αυτά φίλε αλλά δεν ξέρω καλά αγγλικά και δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν κάνει εκεί με τους αισθητήρες γιατί βλέπω ο ένας δεν χρησιμοποιεί τις βάσεις αυτές που έχω παραγγήλει εγω αλλά τα βάζει με άλλο τρόπο(κόβει-ράβει)ενώ στο άλλο δείχνει κανονικά τις βάσεις για το πάτωμα και όλα τα εξαρτήματα.Δεν ξέρω φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή θα δώ μόλις έρθουν όλα τα εξαρτήματα να δώ τι θα κάνω.Ευχαριστώ πάντως.

stelioslf
17-09-09, 13:32
[QUOTE=BILL007;320167]Για τους αερόσακους->
Αισθητήρας κατάληψης υπάρχει μόνο στο κάθισμα του συνοδηγου....Και το πρόβλημα παρακάμπτεται βάζοντας κάτι σαν canceler στην καλωδίωση του συνοδηγού σαν αυτό http://cgi.ebay.de/BMW-E36-E46-E39-AIRBAG-SENSORMATTE-SITZBELEGUNGSMATTE_W0QQitemZ220471383140QQcmdZView ItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item33551e546 4&_trksid=p3286.c0.m14 ;)

Για τους προεντατήρες->
στις ζώνες δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που βάλει ο φίλος άλλες ζώνες πολλαπλών σημείων και δεν χρησιμοποιήσει τις μαμα...:party:


Απο οτι κατάλαβα για να μην ανάβει το ckeck του αερόσακου βάζουμε αυτο το βυσματάκι που προτίνει ο φίλος και για να μην μπλέκω με ζελατίνες κ.λ.π.Για τις ζώνες τί κάνουμε υπάρχει και εκεί κάτι που πρέπει να προσέξω?γιατί έχω παραγγήλει και ζώνες.Οι ζώνες είναι αυτές:

gyiama
17-09-09, 14:49
αυτο το βυσματακι το κουμπωνεις πανω στην φυσα που κανονικα συνδεεται κατω απο το καθισμα του συνοδηγου και ειναι γαι τον αισθητηρα του αεροσακου οποτε βαζοντας αυτο ειναι σαν να καθεται μαλλον παντα ατομο στην θεση του συνοδηγου!!!!(δεν πιστευω να συμβαινει το αντιθετο γιατι διαφορετικα σε πριπτωση στραβης δεν θα ανοιξει ο αεροσακος του συνοδηγου)

gyiama
17-09-09, 16:18
στον οδηγο δεν υπαρχει αισθητηρας εφοσων κινηται το αυτοκινητο σημαινει οτι ''λογικα'' καποιος το αδηγαει!!!! οποτε θα ανοιξει ο αεροσακος σιγουρα!!!!!!! για τις ζωνες νομιζω οτι πρπεει να βρεις ζωνες με προεντατηρες γιατι λογικα παλι θα βγαζει σφαλμα στους προεντατηρες αυτη τη φορα και παλι δεν θα ανοιξει κανενας αεροσακος στη (μακρια απο δω)στραβη!!!!!!!!δεν ξερω να υπαρχουν αντιστοιχα cancelers οπως στο καθισμα!!!!

stelioslf
17-09-09, 16:24
αυτο το βυσματακι το κουμπωνεις πανω στην φυσα που κανονικα συνδεεται κατω απο το καθισμα του συνοδηγου και ειναι γαι τον αισθητηρα του αεροσακου οποτε βαζοντας αυτο ειναι σαν να καθεται μαλλον παντα ατομο στην θεση του συνοδηγου!!!!(δεν πιστευω να συμβαινει το αντιθετο γιατι διαφορετικα σε πριπτωση στραβης δεν θα ανοιξει ο αεροσακος του συνοδηγου)

Ωραία δηλαδή καταργείται τελείως η ζελατίνα(δηλαδή θα βγάλω το φυσάκι και στην θέση του θα βάλω αυτό το βυσματάκι?)Δές λίγω στην φοτο εκεί που το έχω μαρκαρισμένο.Εκεί μπαίνει το βυσματάκι?Τελικά με τις ζώνες τι γίνεται?

stelioslf
17-09-09, 16:33
στον οδηγο δεν υπαρχει αισθητηρας εφοσων κινηται το αυτοκινητο σημαινει οτι ''λογικα'' καποιος το αδηγαει!!!! οποτε θα ανοιξει ο αεροσακος σιγουρα!!!!!!! για τις ζωνες νομιζω οτι πρπεει να βρεις ζωνες με προεντατηρες γιατι λογικα παλι θα βγαζει σφαλμα στους προεντατηρες αυτη τη φορα και παλι δεν θα ανοιξει κανενας αεροσακος στη (μακρια απο δω)στραβη!!!!!!!!δεν ξερω να υπαρχουν αντιστοιχα cancelers οπως στο καθισμα!!!!

Πω ρε γμτ και με τις ζώνες θα έχω πρόβλημα ε?τι να κάνω τώρα με αυτό που έχω παραγγήλει είδη κάποιες ζώνες της VAC-Motorsports αλλά δεν ξέρω αν έχουν προβλέψει αυτοί γιαυτό που λες,μήπως μου στείλουν και κάτι αντίστοιχο όπως υπάρχει και αυτό για τον αερόσακο.

gyiama
17-09-09, 16:37
τι να πω δεν γνωριζω καθολου για το θεμα αν θα σου στειλουν κλπ!!!γιατι δεν εβγαλες τις ζωνες με τους προεντατηρες τις δικες σου δεν ταιριαζουν στο βιδωμα????δοκιμασε να μιλησεις με την εταιρια που πηρες τις ζωνες μηπως εχουν αυτοι καποια λυση!!!!

stelioslf
17-09-09, 16:54
τι να πω δεν γνωριζω καθολου για το θεμα αν θα σου στειλουν κλπ!!!γιατι δεν εβγαλες τις ζωνες με τους προεντατηρες τις δικες σου δεν ταιριαζουν στο βιδωμα????δοκιμασε να μιλησεις με την εταιρια που πηρες τις ζωνες μηπως εχουν αυτοι καποια λυση!!!!


δΕν το έχω δοκιμάσει αυτό που λες.Δεν έχω ξηλώσει ακόμα τίποτα απλά περιμένω να έχω όλα τα πράγματα μαζί,όπως και να συλλέξω πληροφορίες (σημαντικές) και μετά να κάνω οτι είναι να κάνω.Ασ πούμε αυτό για τον αερόσακο δεν το ήξερα, γι'αυτό πρίν κάνω το οτιδήποτε θέλω να είμαι σίγουρος.Αυτό που λες μπορεί και να έχεις δίκιο, οτι μπορεί να ταιριάζουν οι εργοστασιακές ζώνες πάνω η έστω με μια πατέντα.Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου, όπως και όλους που μου έδωσαν πληροφορίες για αερόσακους κ.λ.π που δεν ήξερα.:dblthumb2

gyiama
17-09-09, 17:22
ναι σαι καλα δεν τρεχει τπτ για αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε '''οποτε ''' μπορουμε(και να μαλωνουμε και γαι καμια αλεπου!!!!!!!)!!!!απλα επρεπε να δοκιμασεις πρωτα τις δικες σου ζωνες βρε τωρα τζαμπα χρηματα εδωσες για τις αλλες!!!!!!αντε καλη επιτυχια να εχεις στο μπαξιμο!!!περιτο να πω οτι σε μερικους (ονοματα δεν λεμε)εβαλες ιδεες!!!!!!!!:lamer:

stelioslf
17-09-09, 17:45
ναι σαι καλα δεν τρεχει τπτ για αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε '''οποτε ''' μπορουμε(και να μαλωνουμε και γαι καμια αλεπου!!!!!!!)!!!!απλα επρεπε να δοκιμασεις πρωτα τις δικες σου ζωνες βρε τωρα τζαμπα χρηματα εδωσες για τις αλλες!!!!!!αντε καλη επιτυχια να εχεις στο μπαξιμο!!!περιτο να πω οτι σε μερικους (ονοματα δεν λεμε)εβαλες ιδεες!!!!!!!!:lamer:

Κοίτα εντάξει οι ζώνες κάνουν 70 ευρώ..μπροστά στα 1600ευρώ που βγήκαν τα καθίσματα σύνολο μαζί με αντάπτορες και όλα τα εξαρτήματα αυτά..στο κατω κατω και να μην μπαίνουν δεν πειράζει κάποια λύση θα βρεθεί.Πάντα μου άρεσε το CSL interion αλλα ξέρεις για να πάρεις CSL καθίσματα θέλει τουλάχιστον τα διπλά λεφτά απο αυτά που έδωσα οπότε κινήθηκα προς αυτά τα καθίσματα που είναι παρόμοια με αυτά που έχει το CSL...Βέβαια υπάρχει ένα θέμα γιατί αυτά τα καθίσματα δεν ''σπάνε'' προς τα μπροστά για να μπαίνουν οι πίσω επιβάτες όπως είναι τα γνήσια CSL αλλά έχουμε σκεφθεί μια λύση γιαυτό..Όσο για το αν έδωσα ιδέες σε κάποιους όπως λες..χαίρομε γιαυτό γιατί πιστεύω πως αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης ενός τέτοιου φόρουμ..το να δίνει ιδέες ο ένασ στον άλλο..Όπως και εγω πήρα πολλές χρήσιμες πληροφορίες απο εσάς..

georgiou
25-01-10, 14:59
Ανασκαφές ο Georgiou!!!

επαναφέρω το thread για να ρωτήσω πως λέγεται το κάθισμα που φοράει το csl

ποια η εμπορική του ονομασία απο την recaro..

InsaneDriver
25-01-10, 15:22
Pole Position

Nick_compact
25-01-10, 17:24
Ανασκαφές ο Georgiou!!!

επαναφέρω το thread για να ρωτήσω πως λέγεται το κάθισμα που φοράει το csl

ποια η εμπορική του ονομασία απο την recaro..

Δεν υπάρχει εμπορική ονομασία από την recaro ρε, είναι μοναδικά τα καθισματα της CSL. Ούτε καν κάτι παρόμοιο δεν βγάζει.

stelioslf
25-01-10, 18:50
Δεν υπάρχει εμπορική ονομασία από την recaro ρε, είναι μοναδικά τα καθισματα της CSL. Ούτε καν κάτι παρόμοιο δεν βγάζει.


Τα pole pοsition αυτα που πήρα, είναι κάτι παρόμοιο με αυτά που φοράει το csl, απλά δεν έχουν μηχανισμό για να "πέφτουν" μπροστά σε αντίθεση με αυτά του csl.Πηγαίνουν μόνο μπρός-πίσω με τους μηχανισμούς φυσικά που πρέπει να πάρει κανείς,γιατί υπάρχουν και βάσεις για να είναι μόνο σταθερά..Αλλά σταθερά τα κάνουν μόνο στα αγωνιστικά κυρίως,οπότε οποιός θα ήθελε να αγοράσει αυτά τα καθίσματα θα πρέπει να προμηθευτεί και όλο τον εξοπλισμό που περιλαμβάνει(VAC MOTORSPORT) εταιρία που τα έχει όλα αυτα..Τα καθισματα πάντως είναι πανάλαφρα!! είναι πολύ καλα πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο αν κάποιος θέλει να έχει ποιο αγωνιστική αίσθηση οδήγησης.Τωρα αυτα του csl δεν ξέρω αν είναι της RECARO(Μάλλον είναι) απλά δεν έχουν βγάλει κάποια ειδική ονομασία λόγω το οτι είναι μόνο για το csl,ενώ τα Pole Position με τις κατάλληλες βάσεις και εξαρτήματα θα μπορούσαν να μπούν σε πολλά αυτοκίνητα.Τώρα υπάρχουν και τα μαμά του csl που μπορεί να βρεί κανείς με λίγο ψάξιμο,απλά η τιμή είναι διπλάσια απο οτι θα σου βγούν τα pole position.Υπάρχει βέβαια ένα θέμα με τα pole γιατι δεν "πέφτουν" μπροστά για να μπαίνουν οι πίσω επιβάτες,αλλα υπάρχει η λύση με τις ποιό μακριες βάσεις στήριξεις του καθίσματος που το επιτρέπει να πηγαίνει αρκετά εκατοστά μπροστα και πίσω έτσι ώστε να υπάρχει και χώρος(οχι για τους πολύ χοντρούς:D) να μπαίνουν πίσω

Nick_compact
25-01-10, 22:48
http://img403.imageshack.us/img403/7563/pict4575eb7.jpg
http://people.freenet.de/nolimitdriver/Recaro2.JPG