PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΤΥΣΙΜΟ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΜΕ ΞΥΛΟ


BILL007
29-08-09, 13:04
Kαλησπέρα παιδιά.Ανοίγω αυτό το thread για λογαριασμό ενός φίλου μου,ελπίζοντας στην πολύτιμη βοήθεια σας.

Ο φίλος που λέτε,ψάχνει να ντύσει το τιμόνι του με κομμάτια ξύλο σαν κι αυτό http://i17.ebayimg.com/06/i/001/33/5f/3863_12.JPG

Οπότε ξάχνουμε για μάστορα εδώ στο Ελλαδιστάν που να αναλαμβάνει τέτοια κατασκευή (custom made) με το αζημιώτο.



Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε σχετικά,αν γνωρίζετε κάποιον,στείλτε εδώ ή με pm.



Σας ευχαριστεί πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων όπως και εγώ :D



Υ.Γ Εγώ του πρότεινα ebay που έχω δει αρκετά τέτοια custom made,αλλά αυτός δεν θέλει...Θέλει ντε και καλά να το πάρει απο εδώ...(ΕΛΕΟΣ!)
Οπότε γι'αυτό και δεν μπορώ να βρω και λύση στο πρόβλημα του...:smashtard

///M_Spartan
29-08-09, 13:23
Μπιλυ πεισε τον να το παρει ετοιμο γιατι δυσκολα θα βρει μαστορα.Επιπλεον ρε φιλε ειναι κακογουστο αλλα τελος παντων...περι ορεξεως.....

BILL007
29-08-09, 13:27
Μπιλυ πεισε τον να το παρει ετοιμο γιατι δυσκολα θα βρει μαστορα.Επιπλεον ρε φιλε ειναι κακογουστο αλλα τελος παντων...περι ορεξεως.....

Φίλε Spartan δεν μπορείς να πιστέψεις...Πλύση εγκεφάλου του έχω κάνει,αλλα αυτός εκεί!

Ελπίζω να υπάρχει κάποιος μάστορας,γιατί αλλιώς θα παω και θα του την ξηλώσω όλη την ξυλεία να τελειώνουμε:dance:

m-power_01
29-08-09, 13:30
Ελπίζω να υπάρχει κάποιος μάστορας:dance:

Δεν ψαχνεις να βρεις αν υπαρχει κανα φορουμ με jaguar, rover, bentley ,morgan ...κτλ. Μηπως εχει κανει καποιος ανακατασκευη???

BILL007
29-08-09, 13:45
Kατα βάση κι αυτός Ε46 έχει...Σίγουρα πάντως μιλάμε για custom made που θα κοστίσει αρκετά (του το επισήμανα κι αυτό...)

BILL007
30-08-09, 20:27
Καμία βοήθεια?:D

sm6
30-08-09, 20:36
δεν πιστευω οτι υπαρχει τετοιος μαστορας.

τα περισσοτερα τιμονια αυτου του ειδους οπως και τα "φιλετα" στο ταμπλω δεν ειναι γνησιο ξυλο, αλλα πλαστικη απομιμηση.
εκτος αν μιλαμε για ρολς, μπεντλεϋ και αστον μαρτιν... ή παλια κλασσικα αυτοκινητα.

υπαρχει λοιπον ενας στον ταυρο που κανει τετοιες δουλειες με απομιμησεις καρμπον, ξυλου κλπ.
τα πλαστικα κομματια του τα πας εσυ ομως.

καλυτερα πες στο φιλο σου να το παρει ετοιμο απο ebay ή καπου αλλου. υπαρχουν χιλιαδες.

Aceman1925
30-08-09, 20:41
Βασιλης ο "υφασματάς" που ψωνησες μηπως εχει κατι αντιστοιχο σε ξυλοφανεια.Να το πατε το τιμονι και το υφασμα και να στο ντυσει???

BILL007
30-08-09, 21:01
δεν πιστευω οτι υπαρχει τετοιος μαστορας.

τα περισσοτερα τιμονια αυτου του ειδους οπως και τα "φιλετα" στο ταμπλω δεν ειναι γνησιο ξυλο, αλλα πλαστικη απομιμηση.
εκτος αν μιλαμε για ρολς, μπεντλεϋ και αστον μαρτιν... ή παλια κλασσικα αυτοκινητα.

υπαρχει λοιπον ενας στον ταυρο που κανει τετοιες δουλειες με απομιμησεις καρμπον, ξυλου κλπ.
τα πλαστικα κομματια του τα πας εσυ ομως.

καλυτερα πες στο φιλο σου να το παρει ετοιμο απο ebay ή καπου αλλου. υπαρχουν χιλιαδες.

Δεν μας πειράζει να είναι ξύλο ντε και καλά...Ας είναι και πλαστικό που μοιάζει με ξύλο...Απλά θέλουμε το τιμόνι να μοιάζει όπως παραπάνω στην φωτογραφία...Ωστόσο αν μπορείς φίλε Στάθη στείλε με pm για αυτόν τον τύπο να τον ρωτήσω μπας και...

Βασιλης ο "υφασματάς" που ψωνησες μηπως εχει κατι αντιστοιχο σε ξυλοφανεια.Να το πατε το τιμονι και το υφασμα και να στο ντυσει???

Οχι Χρήστο δεν έχει και δεν θέλουμε το τιμόνι να ντυθεί με ύφασμα αλλά να γίνει όπως αυτό στη φωτό...Με ξυλό ή πλαστικό που μοιάζει με ξύλο...:)

Aceman1925
30-08-09, 21:43
Δεν μας πειράζει να είναι ξύλο ντε και καλά...Ας είναι και πλαστικό που μοιάζει με ξύλο...Απλά θέλουμε το τιμόνι να μοιάζει όπως παραπάνω στην φωτογραφία...Ωστόσο αν μπορείς φίλε Στάθη στείλε με pm για αυτόν τον τύπο να τον ρωτήσω μπας και...
Οχι Χρήστο δεν έχει και δεν θέλουμε το τιμόνι να ντυθεί με ύφασμα αλλά να γίνει όπως αυτό στη φωτό...Με ξυλό ή πλαστικό που μοιάζει με ξύλο...:)

Μην αντιγραφεις το τροπο που γραφω.Βρες κατι αλλο να καινοτομισεις!!!

xalkidikiotis
31-08-09, 20:42
bill..! γιατί δεν του προτείνεις να βάλει κάτι τέτοιο??

http://i80.servimg.com/u/f80/13/00/64/59/k4910.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=30&u=13006459)

χαχαχα...!:bigthumb::) sorry για την πλακα εντελώς καλοπροαίρετα
τώρα για το πρόβλημα σου μακάρι να βρείς λύση. πιστεύω αν έχει στο εσωτερικό ο φίλος σου ξύλινη επένδυση θα τις πάει πολύ τις μπέμπας αν όχι καλύτερα να μην βάλει.:bigthumb:

george kaleas
31-08-09, 20:49
ποιο πολα θα του παρουνε για να του το
κανουν ετσι παρα να το παρει ετοιμο απο ebay
μακαρη να βρεις μαστορα και φτηνο κιολας....

God
31-08-09, 20:53
Χλωμό ως κάτασπρο να βρεις τέτοιο εργαστήριο στην Ελλάδα. Για να μπει η PVC επένδυση πάνω στο τιμόνι χρειάζεται ειδικό μηχάνημα. Μοιάζει με αυτό που ντύνουν PVC την ξυλεία και τα πορτάκια των επίπλων τα ξυλεμπορικά, αλλά είναι πολύ μεγαλύτερο και πολλαπλάσια πιο ακριβό. Λογικό μεν αφού μπορεί και ντύνει οποιοδήποτε σχηματικά αντικείμενο, αλλά δεν ξέρω κανέναν απολύτως που να έχει τέτοια μηχανή στην Ελλάδα. Μόνο ΙΣΩΣ (με πολύ κεφαλαία το ίσως) να βρεθεί κάποιος ξυλουργός για σκάφη να έχει, τέτοιες κατασκευές φτιάχνουν συνήθως σε πολυτελή κότερα (όταν δεν τα παίρνουν όλα έτοιμα). Και πάλι το θεωρώ απίθανο.

george kaleas
31-08-09, 20:56
το θεμα ειναι αμα του πιγενες 500 κοματια οκ!
θα στο κανει αν τελικα υπαρχει καποιος που κανει τετοια πραγματα στην
ελλαδα αλα 1 ουτε να ρωτησεις θα σε σφαξει...:(

BILL007
01-09-09, 11:19
Είμαι στο τσακ να τον πείσω για το ebay...;)

Υ.Γ Εχω και κότερο πάμε μια βόλτα?χχαχχαχχαχαχχαχαχααχχαχ:rof2: :rofl2:

YAziDis
01-09-09, 11:57
Το πολύ πολύ πάρε απ'το ebay το τιμόνι, και εσύ πες του ότι βρήκες μάστορα και ντεμέκ θα το στείλεις εκτός Αθηνών. Μετά δώστου το καινούργιο τιμόνι χααχαχαχ

BILL007
01-09-09, 12:20
Το πολύ πολύ πάρε απ'το ebay το τιμόνι, και εσύ πες του ότι βρήκες μάστορα και ντεμέκ θα το στείλεις εκτός Αθηνών. Μετά δώστου το καινούργιο τιμόνι χααχαχαχ

χαχαχαχααχ!!!!!Στην τελική κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα...:nutkick::thefinger

kplc16
02-09-09, 21:43
δεν πιστευω οτι υπαρχει τετοιος μαστορας.

τα περισσοτερα τιμονια αυτου του ειδους οπως και τα "φιλετα" στο ταμπλω δεν ειναι γνησιο ξυλο, αλλα πλαστικη απομιμηση.
εκτος αν μιλαμε για ρολς, μπεντλεϋ και αστον μαρτιν... ή παλια κλασσικα αυτοκινητα.

υπαρχει λοιπον ενας στον ταυρο που κανει τετοιες δουλειες με απομιμησεις καρμπον, ξυλου κλπ.
τα πλαστικα κομματια του τα πας εσυ ομως.

καλυτερα πες στο φιλο σου να το παρει ετοιμο απο ebay ή καπου αλλου. υπαρχουν χιλιαδες.

Εχεις απολυτο δικιο