PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε30 vs 2005 Audi A3


Fad3In
11-08-05, 21:28
Ιστοριες καθημερινης τρελας στην Κηφισιας...

Τυπος με ολοκαινουριο AUDI A3 δεξια μου ειναι ετοιμος ν ανοιξει (βαραγε ξερογκαζιες) στα φαναρια του Multirama στο υψος του Αμαρουσιου...
Κοιταω,δεν βλεπω κανενα διακριτικο 1.6 ή 1.8 ή οτιδηποτε και σκεφτομαι
'Δε βαριεσαι! Ας δουμε τι παιζει!' μιας που στο δρομο ολα παιζονται!

Πρασινο! Ανοιγω χωρις τερμα γκαζι την πρωτη,ο τυπος παιρνει ελαφρυ προβαδισμα και να μαστε στο πρωτο εσακι (αριστερη στροφη κ καπακι δεξια κ φαναρια) κ ο τυπος ενω ειναι μπροστα ενα αμαξι (ω! Τι εκπληξη!) παταει φρενα και πιανει αριστερη λωριδα,αναγκαζοντας με να φρεναρω (οχι απλα ν αφησω γκαζι-τοσα πολλα φρενα!) και να τον παω προφυλακτηρες μεχρι το επομενο φαναρι,εφοσον ηθελε και καλα να παρει και γραμμες!

Τον κοιταω περιεργα και του πεταω ενα 'Εφοσον δεν το πατατε,γιατι δεν πιανετε δεξια λωριδα;' ελαφρως ειρωνικα φυσικα...Μου απανταει γελωντας
'Γιατι; Ηθελες και να περασεις;!;' :shakehead

Με τα πολλα,αναβει πρασινο...αυτη τη φορα ανοιγω τερμα πρωτη και με καλη αλλαγη σε δευτερες ο τυπος μενει πισω πανω απο 2-3 αμαξια και ξαναβρισκομαστε διπλα διπλα στο κοκκινο φαναρι λιγο πριν τον τροχονομο!
Αρχιζει ξανα τις ξερογκαζιες προς μεγαλη μου εκπληξη!!!!
Αναμεσα μας υπαρχει λεωφορειο αλλα και (ω! Τι κακια εκπληξη! Στροφες!)

Με τα πολλα,κανω το ιδιο ανοιγμα και βγαινω μπροστα και παλι,παιρνοντας διαφορα πανω απο 3 αυτοκινητα αυτη τη φορα και με το αριστερο ψιλοπαταω ρυθμικα το φρενο (σε μια καθαρα ειρωνικη χειρονομια φυσικα! :icon18: ) με συνεπεια ο τυπος να μου παιξει και φωτα! Και ναι! Ολα αυτα με καθαρη διαφορα περιπου 3 αυτοκινητα και μ αυτον να φρεναρει σε καθε στροφη!!!

Στο τελ φαναρι πριν στριψω δεξια για Κεφαλαρι,ενω ειμαι διπλα του,κατεβαζει παραθυρο και μου λεει 'Ελεος-συνεχεια με κλεινεις!' για να εισπραξει το ειρωνικο μου γελιο και το μεσαιο δακτυλο! :thefinger

Τσκ τσκ αυτος οπως και ο πιτσιρικας με το VTEC που ειχα πετυχει πριν 10 μερες στην Ε.Ο Αθηνων-Λαμιας μαλλον θα πρεπει να μαθουν να στριβουν πρωτα πριν αρχισουν να θελουν να πατησουν και γκαζι!

Ν.

ΥΓ.Ειχα και την τυχη να κανω και κοντρες με αυτοκινητο που αποδειχτηκε...περιπολικο πανω στην Πεντελη γυριζοντας σπιτι μου,οπου ευτυχως δε με γραψανε,αλλα ακουσα περιεργες ατακες οπως
'Για να δω το δακτυλιδι σας παρακαλω!' και 'Ανοιξτε το καπω παρακαλω!' οπου απλα ουτε ματιά δεν εριξε και αφου του ειπα 'Τι να δειτε; Τετρακυλινδρο ειναι...' γελασε και μου λεει 'Οκ,καληνυχτα αν και θα μπορουσα μπλα μπλα μπλα' :)

ΥΓ2.Ενδιαφερουσα ιστορια:
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=396186

manosm3
11-08-05, 23:22
Εισαι παικταρας αγορι μου!

Ηθελα να κατεβαινες κατω να επαιρνε κανενα περιεργο υφος ο αλλος τυπου χεσμεντεν! :icon18:

Εκτος θεματος: Τι nick χρησιμοποιεις στο bimmerforums?

Kostas Christ
12-08-05, 08:38
Οντως πολλα κουλαδια νομιζουν οτι ειναι χεραδες και κανουν μαγκιες αλλα καποια μερα ερχεται το σαξιμο.

Fad3In
12-08-05, 18:00
Εκτος θεματος: Τι nick χρησιμοποιεις στο bimmerforums?

a3ternus οπως και σε R3VLimited και στο DTMPower! :cool:

N.