PDA

Επιστροφή στο Forum : 1o “Patras International Circuit for Kart”


merlin_M3
09-09-09, 15:44
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εκτέλεση της πρώτης φάσης των έργων ανακατασκευής κεντρικών οδικών αρτηριών στο Ιστορικό Κέντρο της Πάτρας, με αφορμή την διεξαγωγή του 1ου “Patras International Circuit for Kart” (P.I.C.K.) που θα φιλοξενηθεί η πόλη το διήμερο 19 και 20 Σεπτεμβρίου.

Η ανακατασκευή αφορά στην διαδρομή μήκους 840 μέτρων που θα διεξαχθεί το αγωνιστικό σκέλος της αθλητικής διοργάνωσης, και η οποία περικλείει την κεντρική αστική ζώνη της Πάτρας, διασχίζοντας τους κεντρικότερους άξονες της πόλης (Πλατεία Γεωργίου, Κορίνθου, Αγίου Νικολάου, Μαιζώνος, Πατρέως).

Συγκεκριμένα, ολοκληρώθηκαν οι εργασίες αποξήλωσης του παλαιού ασφαλτοτάπητα και ανύψωσης των φρεατίων κατασκευής ισοπεδωτικής ασφαλτικής στρώσης, και έγιναν εργασίες κατασκευής του τελικού ασφαλτοτάπητα για την διεξαγωγή του αγωνιστικού προγράμματος.

Σημειώνεται ότι ιδιαίτερη βαρύτητα έχει δοθεί στις συνθήκες ασφάλειας των αγώνων. Η διαδρομή εξασφαλίζει μελετημένα σημεία για προσπεράσεις, στροφές και ευθείες, μεγιστοποιώντας και τη θεαματικότητα του αγώνα, στο ιδανικότερο σκηνικό για μία τηλεοπτική κάλυψη.

Το 1ο Διεθνές Σιρκουί Kart Πάτρας (P.I.C.K.) διοργανώνεται από τον Α.Ο.Π. υπό την θεσμική επίβλεψη και πιστοποίηση των ΕΛ.Π.Α./ΕΘ.Ε.Α., C.I.K/F.I.A., από τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αχαΐας και το Δήμο Πατρέων. Στόχος των διοργανωτών είναι η μεγάλη αυτή αθλητική διοργάνωση να γίνει θεσμός για την Πάτρα και το Νομό Αχαΐας.

Πάμε Πάτρα ?

Kostas Christ
09-09-09, 15:48
ελατε... θα γινει της τρελης...

merlin_M3
10-09-09, 12:02
Το 1ο Διεθνές Σιρκουί Kart Πάτρας (P.I.C.K.) διοργανώνεται από τον Α.Ο.Π. υπό την θεσμική επίβλεψη και πιστοποίηση των ΕΛ.Π.Α./ΕΘ.Ε.Α., C.I.K/F.I.A., από τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αχαΐας και το Δήμο Πατρέων.
Πάμε Πάτρα ?

http://www.youtube.com/watch?v=hXeeyWj8uGA&eurl=http%3A%2F%2F

E36 RULES!!
10-09-09, 12:06
Mετά έχει και after-party στο αλλο circuit της Πάτρας.... Notia Proastia-Zarou-Ovrya Special Drift Stage :D :D (και ο,τι θα εχω παρει το διπλωμα πισω χιχι)

sm6
10-09-09, 12:08
νικο κοιταξε και για καμια βεσπα στην πατρα...
ειναι η Νο1 βεσποπολη...αχαχαχαχα

και καλη επιτυχια στον πιλοτο!

merlin_M3
10-09-09, 12:14
νικο κοιταξε και για καμια βεσπα στην πατρα...
ειναι η Νο1 βεσποπολη...αχαχαχαχα

και καλη επιτυχια στον πιλοτο!

Στάθη αν πάω θα σε θυμηθώ............

Ο μικρός δεν τρέχει στην Πάτρα, τρέχουν μόνο μεγάλες κατηγορίες, αλλά θα ήθελα πολύ να δω kart να τρέχουν στην πόλη.
Γι αυτό σκέφομαι μια εκδρομούλα μιάς και είναι και κοντά.

Αν γινόταν δε συνδιασμός και με μάζωξη φίλων, θα ήταν καλύτερα !!!

fz21
10-09-09, 14:40
ελατε και δεν θα χασετε..οπως ειπε και ο συμφορουμιτης Μαριος εχουμε και αλλες "ειδικες" μετα τον αγωνα για πιο μεγαλα "καρτ"......!!!!!! :ylsuper: :D

. :bananasmi








. :icon18:

MaSt0RaS
10-09-09, 15:02
πολυ ενδιαφερον ακουγεται... αμα πατε κανενα video ανεβαστε..!

Kostas Christ
10-09-09, 16:53
μπορει να παμε να δουμε και τη γιαγια μας..........

Zer0cooL
10-09-09, 17:25
Ελατε ελατε...Και Σαββατο βραδυ να κανουμε μια μεγαλυερη μαζωξη με Πατρινους και οσους αλλους πιστους προσελθουν!

ΥΓ - Αν κανονιστει συναντηση για Σαββατο ιδιαιτερα ειμαι 100% μεσα!

merlin_M3
10-09-09, 21:38
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα ξενοδοχείο με μπαλκόνι πάνω στην διαδρομή γιά να μείνουμε και να δούμε τον αγώνα άνετα ;

Πάνω στην πλατεία Γεωργίου ας πούμε ;

Kostas Christ
10-09-09, 22:02
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα ξενοδοχείο με μπαλκόνι πάνω στην διαδρομή γιά να μείνουμε και να δούμε τον αγώνα άνετα ;

Πάνω στην πλατεία Γεωργίου ας πούμε ;

λιγο που εψαξα οχι πανω στη διαδρομη, σε παραλληλους δρομους ναι, αλλα πανω στη διαδρομη οχι

Κωνσταντίνος
10-09-09, 22:12
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα ξενοδοχείο με μπαλκόνι πάνω στην διαδρομή γιά να μείνουμε και να δούμε τον αγώνα άνετα ;

Πάνω στην πλατεία Γεωργίου ας πούμε ;

Οχι δεν υπάρχει κανένα ξενοδοχείο ακριβώς στα σημεία που είναι η διαδρομή. Ενα που υπάρχει δεν είναι πάνω στην διαδρομή και μάλλον δεν θα προσφέρει καλή θέα για να παρακολουθήσεις τον αγώνα. Για να καταλάβεις, σου δίνω μια εικόνα. Με κόκκινο έχω κάνει την διαδρομή και εκεί που δείχνει το βέλος είναι το ξενοδοχείο
23163

merlin_M3
10-09-09, 22:16
λιγο που εψαξα οχι πανω στη διαδρομη, σε παραλληλους δρομους ναι, αλλα πανω στη διαδρομη οχι

Κώστα thanks !

Θα ρωτήσω κάποιους αγωνιζόμενους φίλους σχετικά την υποδομή που θα υπάρχει για να παρακολουθήσει κανείς τον αγώνα.
Θα ποστάρω ότι μάθω...
Εγώ μάλλον θα ανέβω Πάτρα από Παρασκευή απόγευμα.

Φιλικά
Νίκος

Kostas Christ
10-09-09, 22:32
κι εγω θα ειμαι στον αγωνα, οπως και ολοι μας λογικα...

E36 RULES!!
11-09-09, 11:54
Ο κυριος αγώνας ειναι 19 ή 20??? Ή ειναι κ τις 2 μερες?? (Για να ξερω αν θα εχω διπλωμα η οχι :D)

fz21
11-09-09, 12:36
Ο κυριος αγώνας ειναι 19 ή 20??? Ή ειναι κ τις 2 μερες?? (Για να ξερω αν θα εχω διπλωμα η οχι :D)

μην σε νοιαζει θα σε παρω εγω συνοδηγο........! :dance:

E36 RULES!!
11-09-09, 12:42
μην σε νοιαζει θα σε παρω εγω συνοδηγο........! :dance:

:wub: <3 <3 :D :D

Zer0cooL
11-09-09, 16:48
Για το Σαββατο after agona, θα κανονισουμε καμια μαζωξη???