PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΙΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ


vaspap
19-09-09, 09:18
Αφου εψαχνα το τηλεφωνο στα Μεγαρα στο αυτοκινητοδρομιο, δεν καταφερα να βρω τιποτα!! κατι νουμερα τα οποια δεν...
Τελικα πηρα την αποφαση, φορτωσα ζαντολαστιχα, γριλους, κλπ. και ξεκινησα απο Ναυπλιο να παω Μεγαρα.
Εφτασα 15.30 ηταν κλειστα!!! περιμενα μεχρι της 16.00 και τελικα ηρθε ο κυριος Χρηστος πιθανον ο Ιδιοκτητης που με ειδε να περιμενω, να μου πει ο Ανθρωπος οτι δεν επιτρεπεται πλεον η μεμονομενη χρηση της πιστας, Μονο με οργανομενη συναντηση, απο ομαδικο club αυτοκινητων.
Κριμα ειπα, παλαιοτερα το επετρεπαν.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ CLUB, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ????
Να παμε να το διασκεδασουμε βρε Αδερφε... οχι για μας..... για την φουκαριαρα την μανα μας!!!!!
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ!!

dimitro$
19-09-09, 09:47
καλη φάση...
θα ήθελα να συμμετέχω σε καμιά ενδοκλαμπική συνάντηση μιας και ακόμα δεν έχω τύχει, λόγω υποχρεώσεων έλλειψης χρόνου κλπ...
εγώ μέσα αν κανονιστεί κάτι τέτοιο...γιατί τα μπαντιλίκια στο δρόμο είναι επικίνδυνα και δε μαθαίνεις κιόλας... ;) ...το drift σε πίστα είναι μακράν καλύτερο...

αρα +1 από μένα αν γίνει κανα σβκ με καλό καιρό...

a.samaro
19-09-09, 10:29
Εχω τοποθετηθεί στο θέμα και συμφωνώ απόλυτα με την οργάνωση τέτοιων συναντήσεων.

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=21037

dimitro$ ................εγώ μέσα αν κανονιστεί κάτι τέτοιο...γιατί τα μπαντιλίκια στο δρόμο είναι επικίνδυνα και δε μαθαίνεις κιόλας... ...το drift σε πίστα είναι μακράν καλύτερο...

αρα +1 από μένα αν γίνει κανα σβκ με καλό καιρό...



Πιστεύω οτι πρέπει να ξεκινήσει μία συνάντηση των μελών που ενδιαφέρονται.
Αλλώστε υπάρχουν μέλη του Φόρουμ που οργανώνουν βόλτες στις Σερρες.

stratos
19-09-09, 12:31
Και εγώ είμαι μέσα για συνάντηση αλλά δυστηχώς λόγω απουσίας μου στο εξωτερικό οι διαθέσιμες ημερομηνίες μου είναι κοντά στα Χριστούγεννα και λίγο μετά τις 28/10. Ελπίζω να κανονηστεί ένα trackday κάποια στιγμή....

Ρε που φτάσαμε, να τον παρακαλάμε να του δώσουμε 50-60 euro για να μπούμε στην πίστα....

E36 RULES!!
19-09-09, 12:34
KAI META LEEI MHN KANETE PANTILIKIA STOUS DROMOUS!!!!!!!!!!! e re pissa kai pouloula pou 8eloun OLOI tous!!!!!

distixws ligo xlwmo na organw8ei trackday sta megara... kamia sinantisi gia fai isws... ;) ;) ;) ;)

YG: sorry gia ta greeklish kollise to laptop

MichaeL
19-09-09, 12:48
Γενικά και αόριστα είμαι μέσα, αλλά πρέπει κάπως να οργανωθεί το όλο θέμα.
Το κυριότερο είναι η ημερομηνία, το "μαλλί" και πάνω από όλα οι συμμετοχές!

Αν και



δυστυχώς λίγο δύσκολο να οργανωθεί trackday στα μέγαρα... καμία συνάντηση για φαί ίσως... ;)



Ε όλο και κάτι θα έχει εκεί γύρω... :D :D :friday:

a.samaro
19-09-09, 13:52
E36 RULES!! KAI META LEEI MHN KANETE PANTILIKIA STOUS DROMOUS!!!!!!!!!!! e re pissa kai pouloula pou 8eloun OLOI tous!!!!!

distixws ligo xlwmo na organw8ei trackday sta megara... kamia sinantisi gia fai isws...


Φίλε συμφορουμίτη!
Ειναι γνωστές οι απόψεις σου στο θέμα, διαφωνώ με αυτές , όμως υπερασπίζομαι το δικαίωμά σου να τις λές.
Θεώρώ όμως άκομψα τα πιο πάνω σχόλια σε κάθε προσπάθεια (εστω αποτυχημένης)
συνάντησης άλλων μελών σε πίστα.

stratos
19-09-09, 14:00
Όταν λέει απο club αυτοκινήτου πόσα αυτοκίνητα εννοεί? Έτσι για να ξέρουμε πόσοι πρέπει να μαζευτούμε...

KiNG
19-09-09, 14:06
Σε ένα trackday που είχε γίνει το Ιούνιο αν δεν κάνω λάθος, οι συμμετοχές ήταν δύο ή τρεις εκ τω οποίων το ένα ήταν ένα Μ5 που μπήκε μόνο μία φορά. Αυτό το λέω γιατί, για να κλείσεις την πίστα κοστίζει μερικές χιλιάδες ευρώ ιδίως τα σκ είναι πάρα πολλά και άμα δεν έχει την ανάλογη συμμετοχή δεν γίνεται να διοργανωθεί.

stratos
19-09-09, 14:15
Σε ένα trackday που είχε γίνει το Ιούνιο αν δεν κάνω λάθος, οι συμμετοχές ήταν δύο ή τρεις εκ τω οποίων το ένα ήταν ένα Μ5 που μπήκε μόνο μία φορά. Αυτό το λέω γιατί, για να κλείσεις την πίστα κοστίζει μερικές χιλιάδες ευρώ ιδίως τα σκ είναι πάρα πολλά και άμα δεν έχει την ανάλογη συμμετοχή δεν γίνεται να διοργανωθεί.

Παράξενο. Γιατί στις Σέρρες που πήγαμε δώσαμε 6 συμμετοχές x 70 = 420 euro σε ένα αυτοκινητοδρόμιο που αξίζει κατα πολύ τα λεφτά του σε όλους τους τομείς. Τώρα γιατί να χρειάζονται χιλιάδες euro? Και εκεί που μένει συνέχεια κλειστός, δεν ανοίγει αν εμφανιστούν 5 αυτοκίνητα?

a.samaro
19-09-09, 15:58
vaspap ΠΙΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ

--------------------------------------------------------------------------------
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ CLUB, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ????
Να παμε να το διασκεδασουμε βρε Αδερφε... οχι για μας..... για την φουκαριαρα την μανα μας!!!!!
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ!!


Τα ερωτήματα για το κόστος λύνονται με ένα τηλεφώνημα στον κ. Χρήστο που
αναφέρει ο φίλος VASPAΡ.
Στη συνέχεια να ανοίξει ένα θέμα για να εκδήλωση ενδιαφέροντος.

BILL007
19-09-09, 16:46
Στη συνέχεια να ανοίξει ένα θέμα για να εκδήλωση ενδιαφέροντος.

Να γίνει...:D:D:D

yiannis2002
19-09-09, 19:56
Ολα αυτά τα έχουμε πεί και σε άλλα θέματα και η πιο πρόσφατη προσπάθεια για να οργανώσουμε κάποιο trackday είχε στεφθεί από απόλυτη αποτυχία.
Ο κύριος Χρήστος που αναφέρεται πιο πάνω και του οποίου το τηλ υπάρχει σε πολλά site σχετικά με Trackdays είναι ο κ. Σέμπος, υπεύθυνος της πίστας.
Στην πίστα συνεχίζω να εργάζομαι και εγώ, και τα σχετικά με το κόστος και το τι απαιτείται εχουν αναφερθεί πολλάκις.

KiNG
19-09-09, 23:59
Παράξενο. Γιατί στις Σέρρες που πήγαμε δώσαμε 6 συμμετοχές x 70 = 420 euro σε ένα αυτοκινητοδρόμιο που αξίζει κατα πολύ τα λεφτά του σε όλους τους τομείς. Τώρα γιατί να χρειάζονται χιλιάδες euro? Και εκεί που μένει συνέχεια κλειστός, δεν ανοίγει αν εμφανιστούν 5 αυτοκίνητα?


Στας Σερρας το κόστος (http://www.serrescircuit.gr/index.asp?code=360) της πίστας ξεκινάει από 600 και φτάνει τα 4000 γιούργια, η ατομική Χρέωση είναι 70 αλλα στα Μέγαρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Τώρα γιατί να χρειάζονται χιλιάδες euro? δεν γνωρίζω ρώτα τον ιδιοκτήτη.http://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/icons/icon10.gif

stratos
20-09-09, 16:54
Τα μόνα έξοδα που μπορώ να φανταστ'ω πέρα απο την συντήρηση είναι το ηλεκτρικό και η αμοιβή ασθενοφόρου που πρέπει να είναι stand-by. Μακάρι να δέχονταν και μεμονομένες επισκέψεις. Είναι τόσο καλό σχολείο και ο ιδιοκτήτης βγάζει κάποιο κέρδος, έστω και ελάχιστο...

stef
24-09-09, 08:34
Όποιος ενδιαφέρεται 19/10΄γίνεται από club συνάντηση στην πίστα...

eNeRGy
25-09-09, 00:41
ποιο club?

gnx
25-09-09, 11:34
Στις 12 Οκτωβριου στα Μεγαρα θα γινει το track day του BMW Car Club Hellas...

z3 2.2
25-09-09, 12:11
Στις 12 Οκτωβριου στα Μεγαρα θα γινει το track day του BMW Car Club Hellas...

αυτοι δεν ειναι που μας βριζουνε???

gnx
25-09-09, 12:20
Δεν εχω υπ΄οψιν μου

z3 2.2
25-09-09, 12:22
καλα μη το κανουμε και θεμα....ληξης.....

BILL007
25-09-09, 12:23
αυτοι δεν ειναι που μας βριζουνε???

Είπα πριν να μην μιλήσω...Είναι καταραμένες λέξεις εδω "BMW Car Club Hellas"...αχαχαχαχαχα!!!!:rofl2:

Πέρα απο την πλάκα δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα τα παιδιά...Ισα ίσα όταν διοργανώνεται ένα track day,όσοι περισσότεροι,τόσο το καλύτερο,μιας και πέφτει το κόστος συμμετοχής...;):)

Αντών///is
25-09-09, 12:50
Παιδιά, το θέμα track day / πίστα, έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές - και έχει ευδοκιμήσει ελάχιστες...
Την τελευταία σχετική απόπειρα του φίλου και ειδήμονα επί του θέματος yannis2002 θα την βρείτε εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20423

Τώρα γιατί εγκαταλείφθηκε άδοξα και βγήκε το συμπέρασμα πως δεν θα γίνει γιατί δεν υπάρχει ενδιαφέρον, τη στιγμή που δήλωσαν ενδιαφέρον (συμμετέχοντας στη δημοσκόπιση με θετική απάντηση) 48 άτομα, δεν το έχω καταλάβει ακόμα... :(

stef
25-09-09, 13:07
ποιο club?

RX8
Εμείς με έναν φίλο έχουμε δηλώσει συμμετοχή με ένα Ζ4 Μ..

yiannis2002
25-09-09, 22:26
Παιδιά, το θέμα track day / πίστα, έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές - και έχει ευδοκιμήσει ελάχιστες...
Την τελευταία σχετική απόπειρα του φίλου και ειδήμονα επί του θέματος yannis2002 θα την βρείτε εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20423

Τώρα γιατί εγκαταλείφθηκε άδοξα και βγήκε το συμπέρασμα πως δεν θα γίνει γιατί δεν υπάρχει ενδιαφέρον, τη στιγμή που δήλωσαν ενδιαφέρον (συμμετέχοντας στη δημοσκόπιση με θετική απάντηση) 48 άτομα, δεν το έχω καταλάβει ακόμα... :(

48 άτομα απάντησαν θετικά σε 3 διαφορετικές επιλογές θετικής απάντησης...διαφορετικές, όσον αφορά την μέρα...
από εκεί και πέρα, αν κάποιος ενδιαφέρεται να μαζέψει συμμετοχές κλπ ,ας επικοινωνήσει μαζί μου για να βρούμε ημερομηνία.

από σήμερα λειτουργει και η ιστοσελίδα του αυτοκινητοδρομίου www.athenscircuit.gr

stratos
25-09-09, 23:23
48 άτομα απάντησαν θετικά σε 3 διαφορετικές επιλογές θετικής απάντησης...διαφορετικές, όσον αφορά την μέρα...
από εκεί και πέρα, αν κάποιος ενδιαφέρεται να μαζέψει συμμετοχές κλπ ,ας επικοινωνήσει μαζί μου για να βρούμε ημερομηνία.

από σήμερα λειτουργει και η ιστοσελίδα του αυτοκινητοδρομίου www.athenscircuit.gr

Αρκετά ενδιαφέρον αλλά αυτό που με χαλάει για ακόμα μια φορά είναι ο κανονισμός Νο. 7 για χρήση της πίστας:

Οι οδηγοί πρέπει να αποφεύγουν τις υπερβολές και να κινούνται πάντα μέσα στα πλαίσια της κοινής λογικής. Δεν επιτρέπεται να εξαντλούν το όριο του οδοστρώματος, να πατούν στους χώρους διαφυγής και να γεμίζουν χώματα την πίστα. Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης θα αποβάλλονται αμέσως.



Δηλαδή αν θέλω να driftάρω με ασφάλεια κάπου στην Ελλάδα δεν μπορώ να το κάνω πουθενά? Το ίδιο ισχύει και για τις Σέρρες....

m-power_01
25-09-09, 23:28
Γιαννης 2002...Γιατι δεν βρισκεις μια ημερομηνια, και να μιλαμε για συγκεκριμενη μερα...Οχι ποτε μπορειτε...? ΤΟΤΕ...ΜΟνο ετσι πιστευω θα γινει δουλεια...

Action Man
26-09-09, 07:38
Εποχές ντρίφτ πέρασαν ανεπιστρεπτί(ισως καλύτερα που έγινε έτσι)......ακόμα δεν ξεχνάω πόσα φάσκελα φάγαμε:chair:....μαζευόμασταν OΛΟΙ τις Κυριακές, και έπεφτε πολύ γέλιο..

Βίντεο από τα παρασκήνια:

http://www.youtube.com/watch?v=l_-Ix1Oz_as&feature=channel_page

DoctorAbo
26-09-09, 14:26
Εποχές ντρίφτ πέρασαν ανεπιστρεπτί(ισως καλύτερα που έγινε έτσι)......ακόμα δεν ξεχνάω πόσα φάσκελα φάγαμε:chair:....μαζευόμασταν OΛΟΙ τις Κυριακές, και έπεφτε πολύ γέλιο..

Βίντεο από τα παρασκήνια:



Παντέλο νομίζω πως ασχολείσαι με την νεώτερη ιστορία της Ελλάδας.

Βλέπω και το Στράτο χοντρό ακόμα πλάι σου. Εκείνη τη μέρα ήμουν και γω εκεί και έσκαγα στα γέλια που σεέβλεπα να τρομπάρεις ασύστολα.

Τα περισσότερα νέα μέλη του forum δεν είνα καν δίπλωμα τότε κλπ κλπ

Νομίζω πως αυτοί οι καιροί πέρασαν πια και η ζωή συνέχισε στην επόμενη πίστα ε ?

yiannis2002
26-09-09, 20:03
Γιαννης 2002...Γιατι δεν βρισκεις μια ημερομηνια, και να μιλαμε για συγκεκριμενη μερα...Οχι ποτε μπορειτε...? ΤΟΤΕ...ΜΟνο ετσι πιστευω θα γινει δουλεια...

το να βρώ εγώ ή κάποιος μια ημερομηνία δεν λέει τίποτα, γιατί αν δεν υπάρχει πρόθεση συμμετοχής κάποιος θα πρέπει να πληρώσει το μάρμαρο.
οπότε ας το αναλάβει κάποιος άλλος, και είμαι στην διάθεση σας για οποιαδήποτε βοήθεια από εκεί και πέρα.

E36 RULES!!
27-09-09, 13:05
Εποχές ντρίφτ πέρασαν ανεπιστρεπτί(ισως καλύτερα που έγινε έτσι)

Γιατί?????

graf-art-7
27-09-09, 15:28
Εγω παντως ειμαι μεσα σε ενα trackday,,, δεν εχω ξαναβρεθει σε συναντηση του club και ειδικα τωρα που υπαρχει τετοια περιπτωση να μπουμε σε πιστα...

Παντως ειναι καλη ιδεα να παμε στις 12/10 μαζι με το αλλο bmw club, ευκαιρια να ειμαστε αρκετα ατομα και γενικως θα εχει πιο χαβαλε.!
Δεν ξερω πως οργανωνονται και λειτουργουν τα πραγματα , αλλα αμα ειναι γιατι δεν επικοινωνουν οι υπευθηνοι του δικου μας με ενα mail με το αλλο club ωστε να γινει προταση και να μαζευτουν τα ατομα μετα.

harrisdriver
02-10-09, 18:00
Καλησπερα στην παρεα. Το swiftclub διοργανωνει track day στα μεγαρα. Η συμμετοχη ειναι 35€. Μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη 5-6 αυτοκινητα. Οποιος θελει να τρεξει μπορει να μου στελει ενα pm και εγω θα του δηλωσω συμμετοχη και αν αποφασισετε τελευταια στιγμη να τρεξετε μπορετε να ερθετε απο τα μεγαρα την μερα του track day και αν γινετε να μπειτε μεσα.

manos///3
02-10-09, 18:25
Καλησπερα στην παρεα. Το swiftclub διοργανωνει track day στα μεγαρα. Η συμμετοχη ειναι 35€. Μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη 5-6 αυτοκινητα. Οποιος θελει να τρεξει μπορει να μου στελει ενα pm και εγω θα του δηλωσω συμμετοχη και αν αποφασισετε τελευταια στιγμη να τρεξετε μπορετε να ερθετε απο τα μεγαρα την μερα του track day και αν γινετε να μπειτε μεσα.

Να δω ποτε θα μας φιλοξενισει το bmwclub....:drive2:

Αντών///is
02-10-09, 20:22
Πότε είναι αυτό φίλε harrisdriver ;

harrisdriver
02-10-09, 20:27
Ειναι στις 27/10 απο τις 14,00-19,00

m-power_01
10-10-09, 04:45
Ξερεις χρονο συμμετοχης για το καθε αυτοκινητο???

Εμεις ποτε θα παμε μονοι μας??????????????????????????

Stallion3.2
11-10-09, 19:23
να κάνω μια ερώτηση? μια στημένη 330 Ε46 με τα 265 πόσο γυρνάει το Μέγαρο?..απο περιέργεια και χωρίς κακή διάθεση

harrisdriver
11-10-09, 23:14
Ξερεις χρονο συμμετοχης για το καθε αυτοκινητο???

Εμεις ποτε θα παμε μονοι μας??????????????????????????

Θα μπουν μεσα μια ομοδα μονο bmw. Τον χρονο στμμετοχης δεν τον γνωριζω αλλα θα ειναι ικανοποιητικος.

mitsos_chania
11-10-09, 23:16
να κάνω μια ερώτηση? μια στημένη 330 Ε46 με τα 265 πόσο γυρνάει το Μέγαρο?..απο περιέργεια και χωρίς κακή διάθεση

δεν υπαρχει 330 ε46 με 265.231 εβγαιναν.Τωρα για το ποσο γυριζει,ας μιλησουν οι ειδικοι

stratos
12-10-09, 01:45
Καμιά πιστούλα θα κανονήσουμε τώρα που πιάνει τουρμποκαιρός?

gnx
12-10-09, 21:15
Αξιζει να γινει μια προσπαθεια να οργανωθει ενα track day...Σημερα το μεσημερι στα Μεγαρα φανταζομαι οτι οσοι ηταν παροντες το ευχαριστήθηκαν οπως εγω.