PDA

Επιστροφή στο Forum : καμενα λαμπακια


KIRIAKOS
17-10-09, 20:40
καλησπερα.......... εχωενα προβλημα ...αριστερα του τιμονιου μου μιλαμε για 316 ε36 που ειναι ο διακοπτης φωτων εχουν σβησει τα λαμπακια ενδειξης ...τι πρεπει να κανω για να τα αντικαταστησω... να βγαλω ολο το κοπκιτ...τα φωτα σας ευχαριστω

Sp!ros G
17-10-09, 20:58
Φιλε καλησπερα,

Κατω απο τον διακοπτη που λες εχει μια βιδα απ`οπου λυνεται ο διακοπτης μαζι με τον αεραγωγο.

Βγαζοντας τον θα δεις ενα λαμπακι μεσα ,το οποιο προφανος θα εχει καει.

KIRIAKOS
17-10-09, 21:03
ευχαριστω για τη βοηθεια !!!!!

kplc16
18-10-09, 09:32
Φιλε καλησπερα,

Κατω απο τον διακοπτη που λες εχει μια βιδα απ`οπου λυνεται ο διακοπτης μαζι με τον αεραγωγο.

Βγαζοντας τον θα δεις ενα λαμπακι μεσα ,το οποιο προφανος θα εχει καει.

και στο Ε46 ετσι ειναι τα πραγματα;

Sp!ros G
18-10-09, 13:46
Στο link φαινεται με φωτογραφιες πως ακριβως βγαινει ο διακοπτης σε Ε36

http://www.bimmerdiy.com/diy/e36lightswitchrem/


και στο Ε46 ετσι ειναι τα πραγματα;

Φιλε μου σε Ε46 αν δεν κανω λαθος θα πρεπει πρωτα να βγαλεις το trim ακριβως

πανω απο το διακοπτη και να ξεβιδωσεις τις δυο βιδες που εχει εκει.

BILL007
18-10-09, 14:05
Φιλε μου σε Ε46 αν δεν κανω λαθος θα πρεπει πρωτα να βγαλεις το trim ακριβως πανω απο το διακοπτη και να ξεβιδωσεις τις δυο βιδες που εχει εκει.

Ακριβώς έτσι είναι φίλε Σπύρο στο Ε46...:)

E36-Hartge
09-12-09, 10:32
Όλα καλά αλλα το λαμπάκι που είναι?
Μηπως πρεπει να βγάλω και κατι ακομα?

E36-Hartge
09-12-09, 10:46
Εντάξει το βρήκα το λαμπάκι τωρα το θέμα είναι αν υπάρχει στο εμποριο τέτοιο λαμπάκι?

Sp!ros G
09-12-09, 12:30
Εντάξει το βρήκα το λαμπάκι τωρα το θέμα είναι αν υπάρχει στο εμποριο τέτοιο λαμπάκι?
Σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια φιλε θα βρεις τετοιο λαμπακι ,ειναι πολυ φθηνα.

zami
09-12-09, 16:43
Υπάρχουν στις αντιπροσωπείες αλλα αν εχεις κοντα σου καποιο μαγαζι με ειδικευση στις λαμπες πηγαινε το μηπως εχουν ιδιο με μικροτερα watt επειδή αυτό ειναι αναμμενο μερα νυχτα και καιγεται.εγω αφου μου καηκε δευτερη φορά και την δευτερη είχε λιωσει μαλιστα και το διαφανο διαθλαστικο που κατανεμει το φως εβαλα μια μικροτερων watt και ησυχασα.....:thinkerg::thinkerg: