PDA

Επιστροφή στο Forum : τιμονι-βελτιωση!!!!


compact
20-10-09, 11:15
το τιμονακι μου ειχε γυαλισει αρκετα και το ηθελα λιγο πιο χοντρο.το αποτελεσμα τελειο και ειναι σαν να εχω παρει καινουριο τουτου!!μπραβο στον καλλιτεχνη-μαστορα!!το επομενο σταδιο full δερμα το υπολοιπο.
το παλιο.

compact
20-10-09, 11:19
και το καινουριο!!! με μονο 80ευρω!!!απλα εντυσε το παλιο με καινουριο δερμα(επανω απο το παλιο) και ωραια ασημι κλωστη!!

peter79
20-10-09, 11:22
Οπτικά τουλάχιστον πολύ ωραία δουλειά...

σαν να έχεις κανούργιο τιμόνι και πιο... σπορτίφ

:drive2:

yodas
20-10-09, 11:47
Πολύ καλή δουλειά! Πιστεύω ότι το οπτικό αποτέλεσμα έχει και ανάλογη αίσθηση. Το μόνο που ίσως με ενοχλεί είναι ότι οι ραφές φαίνονται πολύ μεγάλες...κατά τα άλλα εξαιρετική δουλειά!

george316
20-10-09, 12:10
πες μας που το εκανες να το κανουμε και εμεις

Fanis
20-10-09, 12:10
Πάρα πολύ καλό και φαίενται άριστη η δουλειά!! Για πές πληροφορίες (αν δεν θές εδώ, με ΠΜ) για το ποιός είναι και που είναι ο μάστορας, γιατί με ενδιαφέρει άμεσα...είναι πολύ πιο οικονομικό από το να αλλάξω τιμόνι!

teothekid
20-10-09, 12:17
Ναι φιλε με ενδιαφερει κι εμενα αμεσα αν και μαλλον για Αθηνα μιλαμε οποτε **** it up..........εγω δε θελω με p.m. ανοιχτα να μαθουν κι αλλοι γιατι οτι ενδιαφερει πολλους το θεμα

tmilatos
20-10-09, 12:46
Παιδες επειδη θα τον χρειαστω και εγω τον μαστορα αυτον, αλλα μενω μακριαααα, ξερετε αν βγαινει το τιμονι ευκολα για να το στειλω και να γινει η δουλεια?


-Θεοφιλος-

BILL007
20-10-09, 12:47
Ωραία δουλειά φίλε...Απ'ότι είδα σου έβαλε και τις καμπούρες του Μ τιμονιού...
Για μόνο 80 ευρώ πολύ καλή φάση...:)

mitsos_chania
20-10-09, 13:18
θεοφιλε το τιμονι βγαινει πανευκολα

///M_Spartan
20-10-09, 13:21
Πολυ καλη δουλεια ο μαστορας.Μονο προσεχε φιλε μου γιατι το χοντρο δερμα "κραταει" τις βρωμιες των χεριων και θελει συχνα καθαρισμο.

teothekid
20-10-09, 17:42
Παντως εγω πηγα σε εναν τυπο εδω Γιαννιτσα που υποτιθεται οτι ειναι κορυφη στο ειδος, και τι μου ειπε ο απαλευτος ο τυπος ''δε στο κανω αδερφε, φοβαμαι'' και καραφλιασα κι εφυγα, και να φανταστειτε οταν πηγα εντυνε ενα πορσικο, αν ξερει κανεις κανεναν κατα δω κοντα που να μην φοβαται ομως, θα του ειμαι υποχρεος

giannis_compact
20-10-09, 18:17
Φιλε μου ξερω στη Θεσσαλονικη.Αν θες πες μου να σου στειλω π.μ.

nikos1400
20-10-09, 18:23
Παντως εγω πηγα σε εναν τυπο εδω Γιαννιτσα που υποτιθεται οτι ειναι κορυφη στο ειδος, και τι μου ειπε ο απαλευτος ο τυπος ''δε στο κανω αδερφε, φοβαμαι'' και καραφλιασα κι εφυγα, και να φανταστειτε οταν πηγα εντυνε ενα πορσικο, αν ξερει κανεις κανεναν κατα δω κοντα που να μην φοβαται ομως, θα του ειμαι υποχρεος

ξερω εναν αλλα δε σου λεω, φοβαμαι...
:rofl2:

KATSAMPOXAKIS
20-10-09, 19:07
φοβερη δουλεια σου χει κανει και τζαμπαρια !!! ωραιο

marioboni
20-10-09, 21:37
Φιλε μου ξερω στη Θεσσαλονικη.Αν θες πες μου να σου στειλω π.μ.

έχεις πμ φίλε

gant
20-10-09, 22:50
Φιλε μου ξερω στη Θεσσαλονικη.Αν θες πες μου να σου στειλω π.μ.

Εχω ίδιο τιμόνι και με ενδιαφέρει, αν σου είναι εύκολο στείλε μου και μένα ένα pm

BILL007
20-10-09, 23:17
αν σου είναι εύκολο στείλε μου και μένα ένα pm

:+1: άλλο ένα pm και σε μένα παρακαλώ φίλε compact...:):yippee:

zaharias
20-10-09, 23:43
Φιλε compact, πολυ ωραια δουλιτσα.. Μπραβο!! Μεγεια!! :D

compact
21-10-09, 10:40
το παλικαρι μου το συστησε φιλος!ερχετε με την μηχανη παιρνει το τιμονι για 6 ωρες και το ξαναφερνει ντυμενο.
μπορει να βαλει καινουριο δερμα και να βγαλει το παλιο(δεν χοντραινει το στεφανι).70ευρω
μπορει να βαλει ραφες στο χρωματα της Μ (γαλαζιο-μπλε-κοκκινο).80ευρω
μπορει να βαλει και τα "βυζακια" της Μ.80ευρω η' οχι.70 ευρω
για αρκετα κοματια μου ειπε οτι μπορει να κανει και κατι στην τιμη.
δεν ξερω αν εχει μαγαζι μονο το κινητο του εχω.και δεν ξερω αν μπορω να το δωσω, θα επικοινωνησω μαζι του και θα σας ενημερωσω.
επειδη του ειπα οτι ειμαστε πολλα "τιμονια" που ενδιαφερομαστε λογο χρονου τον βολευει να τα εχουμε βγαλμενα.και να τα παιρνει απο το μαγαζι.
αν δεν ξερετε να βγαλετε το τιμονι μπορω να ανεβασω DIY.θελει μονο 10 λεπτα.

Fanis
21-10-09, 11:19
Με ενδιαφέρει, οπότε θα ήθελα ένα τηλ. επικοινωνίας ή αν οργανωθεί κάτι ομαδικό, είμαι μέσα. Απλά δεν είμαι σίγουρος πως βγαίνει το τιμόνι, γιατί έχω και paddles και φοβάμαι μην κάνω και καμια μαμακία με τον αερόσακο.

Aceman1925
21-10-09, 11:42
αν μαζευτουμε πάνω από 3-4 τιμόνι πιστεύω μπορούμε να παίξουμε και με καλύτερες τιμές.εγώ ημουν έτοιμος για αγορά νέου.
Αν ετοιμαστείτε για ομαδική ίσως τη κάνω και γω την ανανέωση.

Ερώτηση: ο φίλος σ βάζει συγκεκριμένο δέρμα ή μπορείς να διαλέξεις χρωμα ποιότητα;

Εγώ για παράδειγμα μπορεί να θέλω ροζ με πράσινες και μπλε Ρήγες.θα έχει;;;;

bmw330vasilis
21-10-09, 11:45
Εγώ για παράδειγμα μπορεί να θέλω ροζ με πράσινες και μπλε Ρήγες.θα έχει;;;;

ροζακι μονο ace........θα δειξει.....και θα κανεις και την διαφορα........:cheers:

Aceman1925
21-10-09, 11:49
όχι Βασίλη γιατί το μονοχρωμο ροζ δε παει με τα ματιά μου.ασε που με παχαινει κιόλας!!!!!
ροζακι μονο ace........θα δειξει.....και θα κανεις και την διαφορα........:cheers:

mitsos_chania
21-10-09, 11:52
πιστευω οτι η τιμη ειναι παρα πολυ καλη και δεν νομιζω να εχει νοημα να προσπαθησετε για κατι φθηνοτερο.Παζαρια για 10 ευρω δεν νομιζω να αξιζουν.παντως με ενδιαφερει και μενα να ανανεωσω το τιμονι μου

GNIKOLOP
21-10-09, 11:56
Αν σου είναι εύκολο πες μας που το εφτιαξες γιατι χρειάζομε άμεσσα να φτιάξω και το δικό μου.

saikoE39
21-10-09, 13:11
με ενδιαφερει και εμενα......αλλα δεν ειναι τιμονι απο bmw....!!!!!!
δεν νομιζω να τον δυσκολευει αυτο...?????

teothekid
21-10-09, 15:41
με ενδιαφερει και εμενα......αλλα δεν ειναι τιμονι απο bmw....!!!!!!
δεν νομιζω να τον δυσκολευει αυτο...?????

Αμα δε φοβαται δε νομιζω να εχει προβλημα :jester:

kplc16
21-10-09, 15:55
Οντως ο μαστορας εκανε καλη δουλεια.
Ομως δε διαπιστωσα να εχει φθορα το παλιο δερμα.
Απο την αλλη το καινουργιο δερμα εχει λιγοτερες αντοχες απο αυτο που εχει το τιμονι το BMW
Αν υπαρχει δυνατοτητα να κανουμε αυτη τη δουλεια στη Θεσσαλονικη με 100 ευρω ειμαι ολος αυτια.Το δικο μου το τιμονι ειναι οντως ΑΘΛΙΟ.
Περιμενω pm απο οποιον μπορει να βοηθησει

mitsos_chania
21-10-09, 16:50
γιατι το καινουριο δερμα εχει λιγοτερες αντοχες απο της bmw?

gregE36
21-10-09, 16:58
ενα pm και σε μενα

kplc16
21-10-09, 17:35
γιατι το καινουριο δερμα εχει λιγοτερες αντοχες απο της bmw?

προφανως τα δερματα που προοριζονται για τιμονια εχουν καποια συγκεκριμενη επεξεργασια.
Αλλα οπως και να εχει 80 ευρω δεν ειναι τραγικα μεγαλο ποσο για να δοκιμασεις

///M_Spartan
21-10-09, 17:35
γιατι το καινουριο δερμα εχει λιγοτερες αντοχες απο της bmw?

Γιατι οτι φτιαχνει η BMW δεν χαλαει.....ποτε ποτε ποτε σου λεω..:rofl2::rofl2::rofl2:

Aceman1925
21-10-09, 17:50
προφανως τα δερματα που προοριζονται για τιμονια εχουν καποια συγκεκριμενη επεξεργασια.
Αλλα οπως και να εχει 80 ευρω δεν ειναι τραγικα μεγαλο ποσο για να δοκιμασεις

sσε πληροφορω πως δεν εχει τι παραμικρη διαφορα.
Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν καπιοι τυποι δερματος που ειναι ανθεκτικοτεροι απο καποιους αλλα ΟΤΙ δερμα και να ειναι κυριο λογο για τη φθορα του παιζει ο τροπος οδηγησης και το ποσοστο εφιδροσης των χεριων μας.
Αμα ο τροπος οδηγησης περιλαμβανει κινησεις που τριβεται το τιμονι στα χερια και τα χερια του ατομου ιδρωνουν ευκολα,δεν υπαρχει δερμα bmw και μη που να μη φθαρει σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

teothekid
21-10-09, 19:39
Αν υπαρχει δυνατοτητα να κανουμε αυτη τη δουλεια στη Θεσσαλονικη με 100 ευρω ειμαι ολος αυτια.Το δικο μου το τιμονι ειναι οντως ΑΘΛΙΟ.
Περιμενω pm απο οποιον μπορει να βοηθησει

Μεσα κι εγω αδερφια

kplc16
21-10-09, 22:00
sσε πληροφορω πως δεν εχει τι παραμικρη διαφορα.
Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν καπιοι τυποι δερματος που ειναι ανθεκτικοτεροι απο καποιους αλλα ΟΤΙ δερμα και να ειναι κυριο λογο για τη φθορα του παιζει ο τροπος οδηγησης και το ποσοστο εφιδροσης των χεριων μας.
Αμα ο τροπος οδηγησης περιλαμβανει κινησεις που τριβεται το τιμονι στα χερια και τα χερια του ατομου ιδρωνουν ευκολα,δεν υπαρχει δερμα bmw και μη που να μη φθαρει σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

το Ε36 για παραδειγμα και το Χ5 και το Ε46 εχουν σκληρο δερμα στο τιμονι.πολυ ποιο ανθεκτικο απο αυτο που χρησιμοποιει γνωστος ταπετσιερης στη Θεσσαλονικη.
Ξαναλεω οτι τα 80 δεν ειναι ποσο αξιο για να γκρινιαζουμε.
Ο γνωστος ταπετσιερης στη θεσσαλονικη ζητα ομως 170ευρω και δε θα ειναι τοσο περιποιημενο (εννοω τα εξωγκοματα)οπως του φιλου που ξεκινησε το thread
Και σιγουρα ο ιδρωτας παιζει σημαντικο ρολο αλλα αν ξεφτιλιζει ευκολα το σκληρο δερμα θα ξεφτιλισει πιο ευκολα το μαλακο δερμα

KATSARAIOS
21-10-09, 22:46
και τελικα ο φιλος εχει εξαφανιστει?
δεν μας λεει που το εφτιαξε να τελειωνουμε

compact
22-10-09, 19:02
διαβαστε λιγο πιο πισω!!!

tmilatos
22-10-09, 19:45
Απο την αλλη το καινουργιο δερμα εχει λιγοτερες αντοχες απο αυτο που εχει το τιμονι το BMW

Καλα, μη βαζεις και στοιχημα κιολας... Ας μην αναλυσουμε το θεμα "δερμα BMW" και κατα ποσο ειναι οντως "δερμα"....


-Θεοφιλος-

GNIKOLOP
26-10-09, 17:23
Τελικά έμαθε κανεις το τηλέφωνο αυτού που φτιάχει τα τιμόνια? γιατι εγω έκανα και ποστ και 2 pm εστειλα στον compact αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει απαντήει, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, μήπως ο καθ ένας γράφει την βλακεία του εδώ χωρίς να ισχύει τίποτα?

KATSARAIOS
26-10-09, 17:42
Τελικά έμαθε κανεις το τηλέφωνο αυτού που φτιάχει τα τιμόνια? γιατι εγω έκανα και ποστ και 2 pm εστειλα στον compact αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει απαντήει, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, μήπως ο καθ ένας γράφει την βλακεία του εδώ χωρίς να ισχύει τίποτα?

εχει γραψει ο φιλος μας αναλυτικα,δες εδω και συνενοησου...

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=332209&postcount=20

kplc16
26-10-09, 19:16
Τελικά έμαθε κανεις το τηλέφωνο αυτού που φτιάχει τα τιμόνια? γιατι εγω έκανα και ποστ και 2 pm εστειλα στον compact αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει απαντήει, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, μήπως ο καθ ένας γράφει την βλακεία του εδώ χωρίς να ισχύει τίποτα?

κανε λιγο υπομονη. Ειπε οτι θα παρει τηλεφωνο το μαστορα και θα μας ενημερωσει.Δεν μπορει να μοιραζει το ξενο τηλεφωνο δεξια κι αριστερα χωρις να εχει αδεια.

compact
27-10-09, 10:37
Καλημέρα
στα δεξιά και αριστερά του τιμονιού έχει 2 μικρές τρυπούλες(φωτο 1).βάζετε ένα ίσιο κατσαβίδι και σπρώχνετε την μέσα πλευρά του ελατήριου (όπως βλέπετε από επόμενη φωτογραφία).σπρώχνετε δυνατά το κατσαβίδι μπρος το κέντρο του τιμονιού(θα αισθανθείτε την αντίσταση του ελατήριου) και συγχρόνως τραβάτε τον αερόσακο προς τα έξω από την πλευρά που προσπαθείτε(μπορεί να βαρέσει η κόρνα αρκετές φόρες όποτε μην το κάνετε μεσημέρι)(φωτο 2)
έχετε τον αερόσακο στο χέρι .για να βγάλετε τα φισακια με ένα λεπτό κατσαβίδι τραβάτε προς τα επάνω τα καπάκια των φις και μόλις ανοίξουν 3 χιλιοστά τραβάτε όλο το φισακι έξω(φωτο 3).
Τα χειριστήρια και το καλυμα από κάτω είναι με 4 βίδες τορξ. οι 2 είναι μπροστά(φωτο 4) και δυο από πίσω και στην κάτω πλευρά του τιμονιού(φωτο 5)
Τραβάτε όλα τα πλαστικά προσεκτικά προς τα έξω (αν έχετε χειριστήρια βγάλτε το άσπρο φις)
Βγάζετε και άλλα 2 φισακια (κίτρινο και άσπρο)(φωτο 6)
Και μένει μόνο η 16αρα βίδα (με καρυδάκι και 2 άτομο να κραταεί αντίσταση)η’ αν έχετε αεροκλειδο το κάνετε και μόνοι σας.(φωτο 7).
Τραβάτε το τιμόνι προς τα έξω και τελειώσατε .παρατηρήστε στο πολύσφηνο στο κέντρο του τιμονιού ότι δεν έχει σε ένα σημείο εξόγκωμα .αυτό είναι για να ξαναμπεί ακριβώς στην ιδία θέση.(φωτο 8-9).

gant
27-10-09, 10:59
Πολύ καλός!!!! επαγγελματικό DIY και κοπιαστικό. Προσωπικά σε ευχαριστώ.
Που είναι το τιμόνι του Ε21, που έβγαζες το σήμα στο κέντρο του τιμονιού, έπιανες τον "σταυρό" απ το πορτμπαγάζ, ξεβίδωνες το κεντρικό παξιμάδι κι έπαιρνες το τιμονάκι στο χέρι!!

compact
27-10-09, 11:06
τα τιμόνια τα βγάζετε εσείς(και τα φέρνετε στο μαγαζί-η’ το στέλνετε) η' έρχεστε και το βγάζουμε παρέα και έρχεται το παλικάρι και το παίρνει.
τέλος.

kplc16
28-10-09, 00:22
τα τιμόνια τα βγάζετε εσείς(και τα φέρνετε στο μαγαζί-η’ το στέλνετε) η' έρχεστε και το βγάζουμε παρέα και έρχεται το παλικάρι και το παίρνει.
τέλος.

φιλε compact που ειναι το μαγαζι σου;

Hil
28-10-09, 22:25
Μοιάζει με του Μ3.... στο περίπου...
Κάποια στιγμή θα ήθελα να το αλλάξω,316 κόμπακτ 46άρι, να βάλω με πιο χοντρό στεφάνι, Μ3 δηλαδή!

Αλλά το τιμόνι με το δέρμα φαίνεται πολύ όμορφο... οι κλωστές είναι μόνο άσπρες και στα Μ χρώματα που είπες πριν; Μαύρες για να μην φαίνονται υπάρχουν;
Εγώ που φοβάμαι να το βγάλω μόνος μου, δεν μπορώ να το πάω εκεί που τα φτιάχνει;
Γιατί θα ήθελα, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι, να είμαστε παρών την ώρα που το φτιάχνει, όχι πάνω από το κεφάλι του εννοείται... καταλαβαίνετε τι θέλω να πω!

Ευχαριστώ!

manosm3
29-10-09, 00:17
Καλημέρα
στα δεξιά και αριστερά του τιμονιού έχει 2 μικρές τρυπούλες(φωτο 1).βάζετε ένα ίσιο κατσαβίδι και σπρώχνετε την μέσα πλευρά του ελατήριου (όπως βλέπετε από επόμενη φωτογραφία).σπρώχνετε δυνατά το κατσαβίδι μπρος το κέντρο του τιμονιού(θα αισθανθείτε την αντίσταση του ελατήριου) και συγχρόνως τραβάτε τον αερόσακο προς τα έξω από την πλευρά που προσπαθείτε(μπορεί να βαρέσει η κόρνα αρκετές φόρες όποτε μην το κάνετε μεσημέρι)(φωτο 2)
έχετε τον αερόσακο στο χέρι .για να βγάλετε τα φισακια με ένα λεπτό κατσαβίδι τραβάτε προς τα επάνω τα καπάκια των φις και μόλις ανοίξουν 3 χιλιοστά τραβάτε όλο το φισακι έξω(φωτο 3).
Τα χειριστήρια και το καλυμα από κάτω είναι με 4 βίδες τορξ. οι 2 είναι μπροστά(φωτο 4) και δυο από πίσω και στην κάτω πλευρά του τιμονιού(φωτο 5)
Τραβάτε όλα τα πλαστικά προσεκτικά προς τα έξω (αν έχετε χειριστήρια βγάλτε το άσπρο φις)
Βγάζετε και άλλα 2 φισακια (κίτρινο και άσπρο)(φωτο 6)
Και μένει μόνο η 16αρα βίδα (με καρυδάκι και 2 άτομο να κραταεί αντίσταση)η’ αν έχετε αεροκλειδο το κάνετε και μόνοι σας.(φωτο 7).
Τραβάτε το τιμόνι προς τα έξω και τελειώσατε .παρατηρήστε στο πολύσφηνο στο κέντρο του τιμονιού ότι δεν έχει σε ένα σημείο εξόγκωμα .αυτό είναι για να ξαναμπεί ακριβώς στην ιδία θέση.(φωτο 8-9).

Δε βγαζεις τους πολους της μπαταριας;

zaharias
29-10-09, 00:34
Δε βγαζεις τους πολους της μπαταριας;

Δε χρειαζεται.. Το κλειδι να μην ειναι πανω στη μιζα (διακοπτη) και εισαι οκ..

giannis_E-46
29-10-09, 00:52
τα τιμόνια τα βγάζετε εσείς(και τα φέρνετε στο μαγαζί-η’ το στέλνετε) η' έρχεστε και το βγάζουμε παρέα και έρχεται το παλικάρι και το παίρνει.
τέλος.

λεπτομερειες πες μας φιλε οπως που ειναι το μαγαζι καποιο τηλεφωνο ισως..............

compact
29-10-09, 08:47
λεπτομερειες πες μας φιλε οπως που ειναι το μαγαζι καποιο τηλεφωνο ισως..............

βεβαιως.τριπολεος 33 Ελληνικο τ.κ 16777 210-9607277 Κωνσταντινος.

compact
29-10-09, 09:02
Μοιάζει με του Μ3.... στο περίπου...
Κάποια στιγμή θα ήθελα να το αλλάξω,316 κόμπακτ 46άρι, να βάλω με πιο χοντρό στεφάνι, Μ3 δηλαδή!

Αλλά το τιμόνι με το δέρμα φαίνεται πολύ όμορφο... οι κλωστές είναι μόνο άσπρες και στα Μ χρώματα που είπες πριν; Μαύρες για να μην φαίνονται υπάρχουν;
Εγώ που φοβάμαι να το βγάλω μόνος μου, δεν μπορώ να το πάω εκεί που τα φτιάχνει;
Γιατί θα ήθελα, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι, να είμαστε παρών την ώρα που το φτιάχνει, όχι πάνω από το κεφάλι του εννοείται... καταλαβαίνετε τι θέλω να πω!

Ευχαριστώ!
οτι χρωμα κλωστη σου αρεσει εσενα βαζει,εγω εβαλα ασημι.στο τιμονι που τραβηξα φωτο για το DIY βαλαμε μαυρη κλωστη(θα ανεβασω φωτο) απο οτι εχω καταλαβει δεν εχει καποια εδρα.σε ενα σταθερο που ειχα και καλεσα, μου ειπαν να καλεσω στο κινητο του.και τα καθισματα που θα φτιαξω τα δικα μου θα ερθει να τα παρει με ενα φορτηγακι.και εδρα να ειχε εγω δεν το εμπιστευομαι το αμαξι σε κανεναν.
εφοσον πιανουν τα χερια μου και μπορω και τα λυνω ολα μονος μου τα βγαζω και τα δινω.
και δεν ειναι λογικο να μπορω να ειμαι απο επανω του οταν θελει 6 ωρες για ενα τιμονι φαντασου για σαλονι.εχω και εγω τις φοβιες μου για τα πλαστικα των καθισματων να μην γινει τιποτα οπως στου βασιλη330.αλλα τι να κανω??

compact
29-10-09, 09:12
να και μερικες αλλες δουλειες του.

compact
29-10-09, 09:15
να και μερικες αλλες δουλειες του.

σορρυ λαθος φωτο πριν.

Leonidas_Thess
29-10-09, 09:42
Απιστευτη δουλεια μπράβο του.

Δείχνει αρκετο μεράκι.

giannis_E-46
29-10-09, 14:53
οποιοι ενδιαφερονται ας μαζευτουμε για να πετυχουμε καποια καλητερη τιμουλα

mitsos_chania
29-10-09, 16:51
να και μερικες αλλες δουλειες του.

θα με ενδιεφερε αν μπορει ο εν λογο ανθρωπος να ντυσει και τα πλαστικα τιμονιου Μ-πακ με δερμα και οχι μονο το στεφανι οπως φαινεται στην πρωτη αυτη φωτογραφια

compact
29-10-09, 16:54
να και μερικες αλλες δουλειες του.

σε αυτο το τιμονι μονο ο αεροσακος δεν ειναι ντυμενος.ολα τα αλλα ειναι.

fanisk
29-10-09, 20:06
Να βαλω 2 φωτο και εγω απο το τιμονι μου..πριν και μετα. Δεν ειναι απο το μαγαζι που προτεινει ο compact. Επισης ειναι λιγο πιο ακριβο, 100€.

Για τη βρωμα και το τασακι δεν θελω σχολια.. :D

teothekid
29-10-09, 20:17
Αφηστε τις φωτο και μαζευτειτε να κανουμε κανα group τιμονι-βελτιωση buy

fanisk
29-10-09, 20:21
Και εγω θα προτιμουσα GB αλλα υπαρχει προβλημα οργανωσης..
Κατ'αρχας αλλοι ειναι βορεια και αλλοι νοτια(θα στελνουμε τιμονια απο'δω και απο'κει?), και δευτερον οτι οι περισσοτεροι λενε "ναι μεσα" αλλα πριν τη πληρωμη τους ψαχνεις με τηλεβοα.

Πολυ το χαρηκα το νεο τιμονακι..γιατι το παλιο ειχε τα μαυρα του τα χαλια εκτος απο την τεραστια τρυπα αριστερα.

Fanis
29-10-09, 20:46
Να βαλω 2 φωτο και εγω απο το τιμονι μου..πριν και μετα. Δεν ειναι απο το μαγαζι που προτεινει ο compact. Επισης ειναι λιγο πιο ακριβο, 100€.
Συνονοματε, που το εφτιαξες εσύ...πολύ ωραίο εχει γίνει!!

Hil
29-10-09, 23:01
βεβαιως.τριπολεος 33 Ελληνικο τ.κ 16777 210-9607277 Κωνσταντινος.

ωραία... κοντά.....

τηλεφωνούμε εκεί και κανονίζουμε ;;

fanisk
29-10-09, 23:13
Συνονοματε, που το εφτιαξες εσύ...πολύ ωραίο εχει γίνει!!

Συνονοματε! Ταπετσαριες Jimmys Μακρυγιαννη 18 Ρεντης τηλ. 210-4904473 .

mitsos_chania
30-10-09, 00:23
Φανη δεν εντυσες πανω απο το παλιο ε?

ThaNOS E46coupe
30-10-09, 00:53
Πολύ καλός!!!! επαγγελματικό DIY και κοπιαστικό. Προσωπικά σε ευχαριστώ.
Που είναι το τιμόνι του Ε21, που έβγαζες το σήμα στο κέντρο του τιμονιού, έπιανες τον "σταυρό" απ το πορτμπαγάζ, ξεβίδωνες το κεντρικό παξιμάδι κι έπαιρνες το τιμονάκι στο χέρι!!

παλιές καλες εποχες αδερφε μου.....:bananasmi
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/smilies/bananasmile.gif

eddy_e46
30-10-09, 09:32
Παιδιά στη Σαλονίκη,
μου ζήτησαν 180€ για ένα τιμόνι πολύ χειρότερο στην όψη!!!
Και να φανταστείτε ότι βρήκα μεταχειρισμένο Μ3 (μόνο το στεφάνι) με 160€!!!

Πως θα γίνει να "δούμε φως" από το παλικάρι της Αθήνας κι εμείς εδώ οι επαρχιώτες???
Κανένας άλλος Σαλονικιός που να κατεβαίνει συχνά στην Αθήνα υπάρχει???

fanisk
30-10-09, 10:06
Φανη δεν εντυσες πανω απο το παλιο ε?

Οχι ειπε οτι θα βγει χαλια γιατι δεν θα εφαρμοζει σωστα στο τιμονι. Ηταν το πρωτο που του ειπα..λεει θα βγαινε χοντρο και στις ακρες λεπτο για να χωρεσει...και θα ταν ασχημο. Και ετσι παντως δεν ειναι ασχημο, τα 5mm τα καταλαβαινεις σε σχεση με πριν.

giannis 116
30-10-09, 23:22
Τελευταια εβαλα κ εγω δερμα στο αθλιο μαμα πλαστικο τιμονι και μπορω να πω πως το αποτελεσμα με ικανοποιησε. Οπτικα φαινεται σαν εργοστασιακο δερμα, μεχρι και τις ραφες μου εκανε σαν γνησιο BMW. Πρακτικα τωρα δε γλιστρανε τα χερια οπως με την πλαστικουρα. Επισης μου εκανε και καλη τιμη.
Οποιος θελει πληροφοριες για το μαγαζι που εκανα τη δουλεια ας μου στελει πμ.

compact
31-10-09, 10:10
το τιμονι απο το diy με μαυρη ραφη.

compact
25-11-09, 13:08
το τηλεφωνο του παιδιου που φτιαχνει τα τιμονια.6932646582 Μιχαλης.

marioboni
26-11-09, 20:38
τι τιμές παίζουν?για να μη παίρνουμε συνέχεια και ρωτάμε

compact
27-11-09, 21:20
το παλικαρι μου το συστησε φιλος!ερχετε με την μηχανη παιρνει το τιμονι για 6 ωρες και το ξαναφερνει ντυμενο.
μπορει να βαλει καινουριο δερμα και να βγαλει το παλιο(δεν χοντραινει το στεφανι).70ευρω
μπορει να βαλει ραφες στο χρωματα της Μ (γαλαζιο-μπλε-κοκκινο).80ευρω
μπορει να βαλει και τα "βυζακια" της Μ.80ευρω η' οχι.70 ευρω
για αρκετα κοματια μου ειπε οτι μπορει να κανει και κατι στην τιμη.
δεν ξερω αν εχει μαγαζι μονο το κινητο του εχω.και δεν ξερω αν μπορω να το δωσω, θα επικοινωνησω μαζι του και θα σας ενημερωσω.
επειδη του ειπα οτι ειμαστε πολλα "τιμονια" που ενδιαφερομαστε λογο χρονου τον βολευει να τα εχουμε βγαλμενα.και να τα παιρνει απο το μαγαζι.
αν δεν ξερετε να βγαλετε το τιμονι μπορω να ανεβασω DIY.θελει μονο 10 λεπτα.

για περισσοτερες πληροφοριες στον Μιχαλη.

dkaralis
28-11-09, 09:20
Φιλε compact,τωρα που το δικο σου τιμονι εγινε ακριβως σαν του Μ3,δεν μπορεις να βαλεις το κατω φιλετακι με το Μ και να ειναι ιδιο?Δεν κουμπωνει?

smg2
28-11-09, 09:45
πολι καλο απλα οι ραφες με χαλανε λιγο πολι μεγαλες

compact
28-11-09, 10:40
Φιλε compact,τωρα που το δικο σου τιμονι εγινε ακριβως σαν του Μ3,δεν μπορεις να βαλεις το κατω φιλετακι με το Μ και να ειναι ιδιο?Δεν κουμπωνει?

και δεν κουμπωνει και δεν μου αρεσει.μου αρεσει πολυ περισσοτερο το 2μπρατσο.

dkaralis
28-11-09, 13:00
Εμενα παλι μου αρεσει περισσοτερο το Μ. Αν κουμπωσει ειναι καλη λυση.

BILL007
28-11-09, 13:59
Αν κουμπωσει ειναι καλη λυση.

ΔΕΝ κουμπώνει(έτσι απλά)...
Για να κουμπώσει θέλει πολύ πατέντα και δεν αξίζει...
Νομίζω στο site www.my330i.com το είχε κάνει ο τύπος αλλά με πολύ κόπο,αν θυμάμαι καλά(βέβαια για την αντίστροφη διαδικασία,δίχαλο σε Μ3 τιμόνι)...:)


Υ.Γ Ολα γίνονται...Βέβαια πάντα τίθεται το θέμα αν αξίζει τον κόπο...:bigthumb:

giannis_compact
28-11-09, 14:32
Παιδια και γω πιστευω πως το διχαλο ειναι πιο ομορφο..Πιο αγριο,ειδικα αν ειναι σαν του φιλου compact,χοντρο και μετα φουσκωματακια Μ..

dkaralis
28-11-09, 22:00
ΔΕΝ κουμπώνει(έτσι απλά)...
Για να κουμπώσει θέλει πολύ πατέντα και δεν αξίζει...
Νομίζω στο site www.my330i.com το είχε κάνει ο τύπος αλλά με πολύ κόπο,αν θυμάμαι καλά(βέβαια για την αντίστροφη διαδικασία,δίχαλο σε Μ3 τιμόνι)...:)


Υ.Γ Ολα γίνονται...Βέβαια πάντα τίθεται το θέμα αν αξίζει τον κόπο...:bigthumb:

Ο τυπος εκει δεν εβαλε το διχαλο σε τιμονι Μ3,εβαλε ολοκληρο το τιμονι της Μ3,αλλα της πρωτης Μ3 που εβγαινε ετσι.Μετα βγηκε το τιμονι με το μονοκοματο φιλετακι που γραφει Μ.

dkaralis
29-11-09, 12:08
Τελικα ρε παιδια εχει διαφορετικο μηκος το φιλετο της Μ3 απο το διχαλο?
Θα μπει η να ψανω κατευθειαν για τιμονακι Μ?

dimis_gr
29-11-09, 12:29
αυτο τελικά που έγινε? μπορει κάποιος να μ συστήσει κανέναν στη θεσσαλονίκη? στελιλτε μου κανένα π.μ με όνομα και τηλέφωνο μαγαζιού.

ευχαριστώ

BILL007
29-11-09, 13:26
Τελικα ρε παιδια εχει διαφορετικο μηκος το φιλετο της Μ3 απο το διχαλο?


Ναι δεν έχουν το ίδιο μήκος...Εχω δοκιμάσει ο ίδιος να το κάνω αυτό μιας και πέρασαν πάρα πολλά τιμόνια απο τα χέρια μου και είχα κάποια στιγμή στην κατοχή μου, ταυτοχρόνως, Μ3 και δίχαλο,οποτε το είχα δοκιμάσει έτσι για πλάκα...Δυστηχώς δεν...


Ευτυχώς τελικά βρήκα το κατάλληλο τιμόνι...:D

Aceman1925
15-12-09, 16:32
Ευτυχώς τελικά βρήκα το κατάλληλο τιμόνι...:D

παααλι καλα να λες που βρεθηκε το αγιο παλικαρι και στο εδωσε.:deal:
Γλυτωσαμε απο τη γκρινια!!!!!

Εμενα δε μου βρισκεις ομως ρε παλιολ@μογιο το ιδιο που θελω..........:banhim:

Περα απο τη πλακα παντως πρεπει και γω να το ντυσω γιατι αρχιζει και μου αφηνει κομματακια στα χερια σιγα σιγα.

bmwz3m44
07-10-10, 17:49
χρειαζομαι και εγω ενα ταπετσερη για το καθισμα μου που σκιστηκε απο jean σε 2 σημεια και θελω να γινει σωστο!διαβασα ολο το thread αλλα δε βρηκα καποιον.ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ εναν ταπετσερη
ζητω λοιπον. τοποθεσια και αν υπαρχει τηλεφωνο.ευχαριστω

bmwnikolase36
19-10-10, 23:49
το τιμονακι μου ειχε γυαλισει αρκετα και το ηθελα λιγο πιο χοντρο.το αποτελεσμα τελειο και ειναι σαν να εχω παρει καινουριο τουτου!!μπραβο στον καλλιτεχνη-μαστορα!!το επομενο σταδιο full δερμα το υπολοιπο.
το παλιο.
Nα σε ρωτησω κατι αδερφε μου...εχω ενα bmw 316 e36 θα μπορουσα να βαλω ενα τιμονι σαν και αυτο...η καποια παρομια λυση???γιατι το δικο του ειναι χαλια...

trueno
23-10-10, 10:07
Κοιταξτε λιγο και εδω :
http://stores.ebay.co.uk/deluxe-autosport/Steering-Wheels-BMW-/_i.html?_fsub=1274109011&_sid=891479211&_trksid=p4634.c0.m322

Πανακριβος ομως..

compact
13-04-12, 14:23
Nα σε ρωτησω κατι αδερφε μου...εχω ενα bmw 316 e36 θα μπορουσα να βαλω ενα τιμονι σαν και αυτο...η καποια παρομια λυση???γιατι το δικο του ειναι χαλια...

από ε46 σε 36 δεν νομίζω να μπαίνει. αλλά το δικό σου μπορεί να γίνει αγνώριστο!!
εκτός αν έχεις τετρακτινο οπότε αλλάζεις όλο το τιμονιά.

zami
13-04-12, 20:02
φίλε μου compact επειδή εχει περάσει πολύς καιρός απο το τοτε που εντυσες το τιμονι σου θα ηθελα να σε ρωτήσω,πως εχει αντεξει στον χρόνο?Και ,αραγε, θα ειναι ιδιες οι τιμές τωρα(εαν υπάρχει ακόμη ο τυπος....)Ρωτω γιατι και το δικό μου θελει ντυσιμο και στο ε36 που ειχα παλιά το ειχα ντυσει στην αντιπροσωπεία (με 180€....)αλλα εμεινα τρομερα ικανοποιημένος απο την ποιοτητα την αντοχή αλλα και την δουλειά.Σημερα βεβαια ,οπως εχουν γινει τα πραγματα ,πρωτα κοιταμε την τιμη.....

compact
14-04-12, 09:34
από δουλειά είναι ακόμα άριστο χωρίς τίποτα να έχει ξεφτίσει οι ραφές τέλειες! βέβαια έχει ξαναγυαλίσει λίγο δεν είναι δηλαδή σαν καινούριο το δέρμα αλλά με λίγο καλό καθάρισμα ξαναφτιαχνει.
και οι τιμές είναι ακόμα ίδιες!

teo21
14-04-12, 15:43
Πως βγαινει το τιμονι σε 36αρι με αεροσακο?? Ηρθε η ωρα μου!!! Και η τιμη καλη... οποτε γιατι οχι??

gearboxer
14-04-12, 19:55
Πως βγαινει το τιμονι σε 36αρι με αεροσακο?? Ηρθε η ωρα μου!!! Και η τιμη καλη... οποτε γιατι οχι??

1) Ξεβιδώνεις τα δύο torx πίσω από τον αερόσακο και τον βγάζεις αφού πρώτα αποσυνδέσεις το κλιπ του αερόσακου στο κέντρο και της κόρνας

2) Ξεβιδώνεις το πάνω και το κάτω μέρος του πλαστικού καλλύματος της κολώνας (2 βιδάκια)

3) Αποσυνδέεις το καλώδιο του αερόσακου που φεύγει από το τιμόνι και συνδέεται συρταρωτά με κλιπ στην κολώνα

4) Ξεβιδώνεις το κεντρικό μπουλόνι (17άρι νομίζω)

5) Έτοιμος

Βαθμός δυσκολίας: 2/5

panos 316T
16-04-12, 15:05
Οταν εβγαλε ο μαστορας το τιμονι και το ξαναβαλε ,μου αναψε το λαμπακι του αεροσακου .

Μαλλον επρεπε να βγαλουμε τον πολο....οποτε εχε το νου σου

Dim77
16-04-12, 16:09
Οταν εβγαλε ο μαστορας το τιμονι και το ξαναβαλε ,μου αναψε το λαμπακι του αεροσακου .

Μαλλον επρεπε να βγαλουμε τον πολο....οποτε εχε το νου σου

Είχες βγάλει το κλειδί από τη μίζα?

panos 316T
16-04-12, 16:52
Δεν θτμαμαι Δημητρη,παιζει ρολο;

Dim77
16-04-12, 17:21
Αν θυμάμαι καλά (παρότι έχουν περάσει χρόνια), όταν είχα βάλει τα multifunction buttons και αργότερα είχα αλλάξει το m-pack τιμόνι με καινούριο M3 τιμόνι (ίδιο με άλλες ραφές), έβγαζαν μόνο το κλειδί (είμαι σχεδόν- 99% σίγουρος στην αλλαγή τιμονιού).

Εδώ σε DIY πάντως από τον stav που έχει ενσωματώσει και επίσημο .pdf αρχείο, αναφέρει να αφαιρεθει ο πόλος της μπαταρίας για σιγουριά.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=11671
Εδώ είναι το pdf (http://www.box.com/shared/0sb5rm740s)

giorgio_bimmer
17-04-12, 14:03
Καλησπερα κ χρονια πολλα παιδες.....ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο επαρχια εστειλε το τιμονι του για φτιαξιμο, και αν ναι ποια διαδικασια ακολουθησε σε οτι αφορα την πληρωμη, την αποστολη κ την παραλαβη του τιμονιου....ευχαριστω εκ των προτερων.

eddy_e46
12-06-12, 12:10
το τηλεφωνο του παιδιου που φτιαχνει τα τιμονια.6932646582 Μιχαλης.

Παιδια το τηλεφωνο αυτο δεν απαντα. Ισχύει ακόμα;;;

RADAR
19-06-12, 23:27
Παιδια το τηλεφωνο αυτο δεν απαντα. Ισχύει ακόμα;;;

πριν μια βδομαδα που εφτιαξε το δικο μου,το σηκωσε.ξαναπαρτον,μηπως δεν εχει καλο σημα.παντοσ ειναι φοβεροσ στην δουλεια του.

PANGON85
28-06-12, 00:53
καλησπερα παιδια ειμαι σχετικα καινουργιοσ στο forum υπαρχει ακομα το καταστημα που εκανε αυτη τη δουλεια και ποιο ειναι

6ylinder
28-06-12, 08:26
Οταν εβγαλε ο μαστορας το τιμονι και το ξαναβαλε ,μου αναψε το λαμπακι του αεροσακου .

Μαλλον επρεπε να βγαλουμε τον πολο....οποτε εχε το νου σου

Γενικά, όταν είναι να βγάλετε το τιμόνι, πρέπει να να βγάζετε τον πόλο της μπαταρίας κ να περιμένετε τουλάχιστον 10 λεπτά, μέχρι να αποσυνδέσετε το καλώδιο του αερόσακου και τότε δεν ανάβει.

compact
28-06-12, 11:34
καλησπερα παιδια ειμαι σχετικα καινουργιοσ στο forum υπαρχει ακομα το καταστημα που εκανε αυτη τη δουλεια και ποιο ειναι

το τηλεφωνο του παιδιου που φτιαχνει τα τιμονια.6932646582 Μιχάλης.
δεν έχει κατάστημα έρχεται με το μηχανάκι του παίρνει το τιμόνι και σε 6-8 ώρες το έχεις πίσω έτοιμο.

teo21
05-12-12, 20:58
Ορίστε πως έγινε το δικό μου τιμόνι σήμερα! (Ε36 mpack)

Έγινε σε μαγαζί που μου σύστησε ο φίλος Leo... :bowdown:

6ylinder
05-12-12, 21:02
Ρε συ Τεο δεν φαίνεται λίγο σαν διχρωμία;

teo21
05-12-12, 21:06
Το φλας του κινητού είναι αδύναμο... Είναι ακριβώς το ίδιο χρώμα με το ταμπλό. Απλά το κεντρικό κομμάτι στο τιμόνι του Mpack γυαλίζει πολύ σε αντίθεση με το δέρμα και με το φλας ξεγελάει. ;)

Dim77
05-12-12, 21:08
Το φλας του κινητού είναι αδύναμο... Είναι ακριβώς το ίδιο χρώμα με το ταμπλό. Απλά το κεντρικό κομμάτι στο τιμόνι του Mpack γυαλίζει πολύ σε αντίθεση με το δέρμα και με το φλας ξεγελάει. ;)

Όντως φαίνεται ίδιο χρώμα με το ταμπλό. Το κέντρο μπορεί να έχει σκουρήνει και λίγο με τα χρόνια (και ίσως έχεις βάλει κανένα σπρέι γυαλίσματος κατά καιρούς?)

Πολύ ωραίο! Με γειά!

teo21
05-12-12, 21:16
Όλο και κάτι μπαίνει στη μπέμπα να γυαλάει... :P

ΥΓ: Ανεβάζω σε λίγο και φωτό από τις ταπετσαρίες. Ψάχνω thread ανοιχτό!

PetrosD
06-12-12, 16:56
teo21, χρειάζομαι σε pm τα στοιχεία του μαγαζιού, σε παρακαλώ!
Θέλω να κάνω το δικό μου suede ή alcadara.

gearboxer
06-12-12, 17:56
Καλορίζικό Teo! Και μαζί μπράβο στον μέγιστο Leo!
Πόσο κόστισε το τιμονάκι;

teo21
08-12-12, 12:17
100 ευρώπουλα φίλε μου.

sygletos
04-04-13, 22:37
παιδια όταν λετε οτι ερχεται ο μαστορας με το μηχανακι του κ παιρνει το τιμονι,
για ποιες περιοχες μιλατε??

compact
07-04-13, 08:51
για όλη την Αθηνα.

Octane
07-04-13, 16:49
Την προηγουμενη βδομαδα εφτιαξε και το δικο μου στο compact!
Απλα ΑΨΟΓΟΣ :icon_kidr

Σ'ευχαριστω Κωστη (για ολα :friday: )
:)

compact
09-04-13, 10:31
Την προηγουμενη βδομαδα εφτιαξε και το δικο μου στο compact!
Απλα ΑΨΟΓΟΣ :icon_kidr

Σ'ευχαριστω Κωστη (για ολα :friday: )
:)

για βαλε φωτο!! να δουμε!!

leonidaskal
09-04-13, 16:01
ΦΙΛΕ ΤΕΟ 21 θα ηθελα και εγω το τηλ του καταστηματοσ σε π.μ .
πολυ ωραιο το τιμονακι σου και θα ηθελα και εγω μιασ και εχω το ιδιο ακλριβως στο ζετακι μου

6ylinder
12-06-13, 09:09
Αυτό το είδος ντυσίματος πώς σας φαίνεται; Το κάνουν τα παλικάρια παραπάνω όσοι τους ξέρετε;

compact
12-06-13, 09:17
Αυτό το είδος ντυσίματος πώς σας φαίνεται; Το κάνουν τα παλικάρια παραπάνω όσοι τους ξέρετε;

μπορεί να προέρχεται και από τον ίδιο γιατί φτιάχνει για πολλά μαγαζιά!!

6ylinder
12-06-13, 10:05
Κωνσταντίνε είναι φωτό από εξωτερικό αυτή. Αλλά υποθέτω πως ο δικός σου θα το κάνει, με ίσως μεγαλύτερο κόστος.(; )

bmw_318
28-07-13, 20:51
καλησπέρα στη παρέα να ανεβάσω κι εγώ της φωτογραφίες από το τιμόνι μου και να πω ότι ο μάστορας που το έφτιαξε είναι άπλα τέλειος. ήρθε το έβγαλε το αφτιαξε και ήρθε και το κούμπωσε πάλι. και όλα αυτά μόνο με 80€

bmw_318
28-07-13, 20:57
το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το λαμπάκι του αερόσακου μόλις ανοίξεις το διακόπτη ανάβει και σβήνει στιγμιαία και μένει αναμένω. μετ από κανένα δεκάλεπτο σβήνει τελείως :nixweiss::nixweiss:

compact
29-07-13, 08:08
ανοιξες τον διακοπτη χωρις να ειναι ο αεροσακος επανω.πηγαινε σε ενα διαγνωστικο να στο σβησουν.

bmw_318
29-07-13, 18:05
φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. αλλά δεν μένει μόνιμα ανοιχτό μετά από 10 λεπτά σβήνει

gearboxer
29-07-13, 20:27
φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. αλλά δεν μένει μόνιμα ανοιχτό μετά από 10 λεπτά σβήνει

Έχει αποθηκευμένο έναν κωδικό σφάλματος ο οποίος θέλει reset σε διαγνωστικό.
5 λεπτα δουλειά στο συνεργείο σου..αλλά άν είναι να σε χρεώσουν 20-30-40 ευρώ άστο έτσι ή στείλε pm να περάσεις να το σβήσουμε τσακ μπαμ (αν μένεις Αθήνα)

zaharias
27-10-13, 21:08
Ψαχνω για φιλο που θελει να ντυσει τιμονι Μ πακ Ε46, τηλ τιμες κτλ.. και αν υπαρχει καμια φωτο..
Γραψτε εδω ή με πμ..

Teo, Dim, compact, Leo328, Panos 316T..

Thanks..

LEO328
28-10-13, 08:48
Ψαχνω για φιλο που θελει να ντυσει τιμονι Μ πακ Ε46, τηλ τιμες κτλ.. και αν υπαρχει καμια φωτο..
Γραψτε εδω ή με πμ..

Teo, Dim, compact, Leo328, Panos 316T..

Thanks..

η ταριφα με τριχρωμια ειναι 120-150ε ζαχο...

LEO328
28-10-13, 08:51
βαλε μια φωτο ποιο τιμονι εχει...και θα σου πω γιατι...

teo21
28-10-13, 19:29
Εμένα το τιμόνι με ραφές mpack μου είχε βγει ένα κατοστάρικο, σε συνδυασμό με τις πλαινές ταπετσαρίες βέβαια... Σκέτο κυμαίνεται στις τιμές που αναφέρει ο Leo. Παραθέτω και κάποιες φωτό.

zaharias
28-10-13, 21:44
βαλε μια φωτο ποιο τιμονι εχει...και θα σου πω γιατι...

http://www.ebay.com/itm/BMW-E46-3-Series-M-Sport-Steering-Wheel-330ci-330i-/180671525949

Σαν αυτο ειναι.. Τα Μ φορανε το ιδιο με τριχρωμη ραφη.. Τα Μ πακ με μαυρη ραφη..

ducatista
29-10-13, 00:38
το πρωτο τιμονι κανει για το ζ3 παιδια?

zografias
29-10-13, 02:06
το πρωτο τιμονι κανει για το ζ3 παιδια?

Ποιο Ζ3 έχεις?

LEO328
29-10-13, 05:14
http://www.ebay.com/itm/BMW-E46-3-Series-M-Sport-Steering-Wheel-330ci-330i-/180671525949

Σαν αυτο ειναι.. Τα Μ φορανε το ιδιο με τριχρωμη ραφη.. Τα Μ πακ με μαυρη ραφη..
α οκ δεν τον συμφαιρει ελεγα μηπως επαιρνε ετοιμο ντυμενο απο τον γερμαναρα χωρις αεροσακο αλλα αυτο βγαινει ακριβο οποτε ντυνει το δικο του και τελος...

το πρωτο τιμονι κανει για το ζ3 παιδια?
ναι...το φοραγε απο το εργοστασιο ε36 μ-πακ,ε36 μ3,ζ3μ και ζ3 με σπορ πακετο...

ducatista
29-10-13, 08:05
α οκ δεν τον συμφαιρει ελεγα μηπως επαιρνε ετοιμο ντυμενο απο τον γερμαναρα χωρις αεροσακο αλλα αυτο βγαινει ακριβο οποτε ντυνει το δικο του και τελος...


ναι...το φοραγε απο το εργοστασιο ε36 μ-πακ,ε36 μ3,ζ3μ και ζ3 με σπορ πακετο...

ωραιο ειναι με το γκρι κοματι..... που μορω να βρω ενα ιδιο σε καλη τιμη?

gupakos
18-01-14, 19:16
Ξέρει κανείς αν ο 'Μιχάλης' που πρότεινε ο compact εξακολουθεί να ντύνει τα τιμόνια με 80 ευρώ; η διαδικασία είναι η ίδια δηλ. έρχεται με μηχανάκι παίρνει το τιμόνι και το επιστρέφει αυθημερόν;

Ρώτησα και στον www.rellas.gr και που είπε ντύσιμο με νάπα δέρμα με 110 ευρώ. Δεν είναι καλή η τιμή; Μαζί με ένα ράψιμο στο κάθισμα, μου ζητάει 150 ευρω.

Κάτι πατάκια που του πήγα, μου τα έκανε στο γυρω-γύρω που είχε ξεφτίσει σαν καινούρια, βάζοντας δέρμα στο γύρω-γύρω και δέρμα από κάτω (στα σημεία που είχε ξεφτίσει το πατάκι) κολλημένο και ραμμένο με 35 ευρώ.

zaharias
18-01-14, 21:21
Ξέρει κανείς αν ο 'Μιχάλης' που πρότεινε ο compact εξακολουθεί να ντύνει τα τιμόνια με 80 ευρώ; η διαδικασία είναι η ίδια δηλ. έρχεται με μηχανάκι παίρνει το τιμόνι και το επιστρέφει αυθημερόν;

Ρώτησα και στον www.rellas.gr και που είπε ντύσιμο με νάπα δέρμα με 110 ευρώ. Δεν είναι καλή η τιμή; Μαζί με ένα ράψιμο στο κάθισμα, μου ζητάει 150 ευρω.

Κάτι πατάκια που του πήγα, μου τα έκανε στο γυρω-γύρω που είχε ξεφτίσει σαν καινούρια, βάζοντας δέρμα στο γύρω-γύρω και δέρμα από κάτω (στα σημεία που είχε ξεφτίσει το πατάκι) κολλημένο και ραμμένο με 35 ευρώ.

Προσφατα εντυσε φιλος στο Μιχαλη με 80 ευρω και τελεια δουλεια (3χρωμη ραφη) απλα επειδη ειμαστε απο νησι του το πηγε/εφερε κουριερ..
Αν θελεις τηλ το χω να σου το στειλω να τον ρωτησεις/συνενοηθεις..

Επισης φιλος εντυσε στη Carrera και το περιμενει απο εβδομαδας.. για citroen με 110 ευρω..

gupakos
18-01-14, 21:51
Προσφατα εντυσε φιλος στο Μιχαλη με 80 ευρω και τελεια δουλεια (3χρωμη ραφη) απλα επειδη ειμαστε απο νησι του το πηγε/εφερε κουριερ..
Αν θελεις τηλ το χω να σου το στειλω να τον ρωτησεις/συνενοηθεις..

Επισης φιλος εντυσε στη Carrera και το περιμενει απο εβδομαδας.. για citroen με 110 ευρω..

Ευχαριστώ. Ξέρεις τι δέρμα έβαλε; Μου είπαν για napa οτι θα είναι πιο ωραίο. Τι πιστεύεις (Ζ3 αμάξι, 2.0); Γράψε πάντως, αν θες το τηλ του να τον πάρω.

Ερώτηση (αφελής ίσως), αν ο Μιχάλης κάνει τόσο καλή δουλειά γιατί ο φίλος πήγε Carrera?

zaharias
18-01-14, 23:01
Ευχαριστώ. Ξέρεις τι δέρμα έβαλε; Μου είπαν για napa οτι θα είναι πιο ωραίο. Τι πιστεύεις (Ζ3 αμάξι, 2.0); Γράψε πάντως, αν θες το τηλ του να τον πάρω.

Ερώτηση (αφελής ίσως), αν ο Μιχάλης κάνει τόσο καλή δουλειά γιατί ο φίλος πήγε Carrera?

Δεν ξερω τι δερματα δουλευει ο Μιχαλης, παντως εχει σιγουρα 2 διαφορετικες αποχρωσεις μαυρο..
Θα σου στειλω το τηλ με πμ..
Ο αλλος φιλος πηγε καρερα διοτι ειναι citroenακιας, φοβερα μιζερος, κλασικο στυλ και το εσωτερικο του/τιμονι ειναι χρωμα γρι, το οποιο δεν ειχε ο Μιχαλης..

compact
19-01-14, 08:07
το τηλεφωνο του παιδιου που φτιαχνει τα τιμονια.6932646582 Μιχαλης.

gearboxer
19-01-14, 15:48
Παιδιά εγώ που πήρα τηλέφωνο αυτόν τον τύπο μου είπε "δεν έρχομαι μέχρι το Χαλάνδρι να το πάρω και να το φέρω θα φάω τη μισή μου μέρα...φέρτο από δω και περίμενε ένα 2ωρο σε μια καφετέρια να στο φτιάξω να το πάρεις." Προσωπικά λοιπόν δε έχω λόγο να μη διαλέξω ένα μαγαζί που παρότι θα μου ζητήσει λίγα περισσότερα θα μου κόψει απόδειξη και θα μπορώ να τους βρώ για οτιδήποτε προκύψει στο μέλλον...

6ylinder
19-01-14, 16:22
Παιδιά εγώ που πήρα τηλέφωνο αυτόν τον τύπο μου είπε "δεν έρχομαι μέχρι το Χαλάνδρι να το πάρω και να το φέρω θα φάω τη μισή μου μέρα...φέρτο από δω και περίμενε ένα 2ωρο σε μια καφετέρια να στο φτιάξω να το πάρεις." Προσωπικά λοιπόν δε έχω λόγο να μη διαλέξω ένα μαγαζί που παρότι θα μου ζητήσει λίγα περισσότερα θα μου κόψει απόδειξη και θα μπορώ να τους βρώ για οτιδήποτε προκύψει στο μέλλον...

Βασικά το ίδιο μου είπε και μένα. Πλέον, μέχρι κέντρο περίπου έρχεται από δυτικά προάστια, που είναι το μαγαζί του. Από την άλλη έχει πολύ χαμηλές τιμές...

gupakos
19-01-14, 16:29
Παιδιά εγώ που πήρα τηλέφωνο αυτόν τον τύπο μου είπε "δεν έρχομαι μέχρι το Χαλάνδρι να το πάρω και να το φέρω θα φάω τη μισή μου μέρα...φέρτο από δω και περίμενε ένα 2ωρο σε μια καφετέρια να στο φτιάξω να το πάρεις." Προσωπικά λοιπόν δε έχω λόγο να μη διαλέξω ένα μαγαζί που παρότι θα μου ζητήσει λίγα περισσότερα θα μου κόψει απόδειξη και θα μπορώ να τους βρώ για οτιδήποτε προκύψει στο μέλλον...

Αν και παίζει να το πάω στο Ρελλά, λόγω του ότι θέλω και μία επισκευή στο κάθισμα, την έξτρα ταλαιπωρία δεν τη γλιτώνεις έτσι και αλλιώς γιατί και σε ένα τρίτο μαγαζί πάλι θα πρέπει να το πας. Η διαφορά δε στην τιμή είναι σημαντική (εγώ βρήκα με 110, ενώ οι τιμές που παίζουν στο Μιχάλη είναι 70-80). Άρα Ο Μιχάλης φαίνεται καλή επιλογή.

gearboxer
19-01-14, 20:54
Αν και παίζει να το πάω στο Ρελλά, λόγω του ότι θέλω και μία επισκευή στο κάθισμα, την έξτρα ταλαιπωρία δεν τη γλιτώνεις έτσι και αλλιώς γιατί και σε ένα τρίτο μαγαζί πάλι θα πρέπει να το πας. Η διαφορά δε στην τιμή είναι σημαντική (εγώ βρήκα με 110, ενώ οι τιμές που παίζουν στο Μιχάλη είναι 70-80). Άρα Ο Μιχάλης φαίνεται καλή επιλογή.

Αν στα 80 που ζητάει σου δίνει και απόδειξη, τότε ναι είναι οικονομικός. Αν όχι, η τιμή του είναι σχεδόν το ίδιο με αυτόν που σου ζητάει 89+23%ΦΠΑ=110€...Επιπλέον, δεν είναι όλα τα δέρματα ίδια μερικές φορές αξίζει το κάτι παραπάνω

gupakos
20-01-14, 00:51
Αν στα 80 που ζητάει σου δίνει και απόδειξη, τότε ναι είναι οικονομικός. Αν όχι, η τιμή του είναι σχεδόν το ίδιο με αυτόν που σου ζητάει 89+23%ΦΠΑ=110€...Επιπλέον, δεν είναι όλα τα δέρματα ίδια μερικές φορές αξίζει το κάτι παραπάνω

Και ο Ρελλάς βέβαια μου είπε να μη δώσει απόδειξη....απέξω-απέξω βεβαιώς ;)

Bmw318ci
22-01-14, 07:03
Εγω που εντησα το δικο μου εδω στην ροδο 3 φορες βγηκε οφφ μεσα σε 1 χρονο ! μεχρι που τιν τελευτεα φορα που το αλλαξε λεει δεν μπορω να στο ξανααλλαξω δωρεαν κατι κανεις κτλπ κτλπ και δεν ξαναπατησα μου κανει κατι σαν ψορα απο την τριβη

compact
22-01-14, 17:55
θα βγαλω και μια τωρινη φωτογραφια να δειτε πως ειναι μετα απο τοσο καιρο.

compact
17-03-14, 08:59
μας εντυσε ο Μιχαλης και το yaris της μανα μου και το c2 του αδελφου μου.πριν και μετα φωτος με 140 ευρω!!και ακομα χρωσταω φωτο απο το δικο μου να δειτε.soon.

bmwmaniac
17-03-14, 11:51
ξερουμε κανενα μαστορα απο πειραια χρειαζομαι και εγω στο τιμονι μου

compact
17-03-14, 17:12
ο μιχαλης θα σε εξυπηρετησει και ειναι και κοντα σου.

Fanatic
10-10-14, 22:09
Μου εφτιαξε και εμενα ο Μιχαλης το τιμονι! Napa δερμα με ραφες ///Μ. Φοβερη δουλεια! Τον συστηνω ανεπιφυλακτα!

http://i1096.photobucket.com/albums/g340/stzagos/0bda04fd411deb27d4fa26eedaf7eacf.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g340/stzagos/c4d8055cd15d396b4096fc0b80a11f4b.jpg

MarinosE46
11-10-14, 12:18
πολύ ωραίο!!!

Lambros
11-10-14, 14:14
Πόσο κόστισε με το nappa δέρμα?

Fanatic
12-10-14, 09:23
10 euro παραπανω απο το κανονικο δερμα δλδ 80 euro.

gearboxer
12-10-14, 11:49
Πολύ ωραία δουλειά καλορίζικο Στελλάρα!!:pimp::icon11:

compact
12-10-14, 15:42
Μου εφτιαξε και εμενα ο Μιχαλης το τιμονι! Napa δερμα με ραφες ///Μ. Φοβερη δουλεια! Τον συστηνω ανεπιφυλακτα!

http://i1096.photobucket.com/albums/g340/stzagos/0bda04fd411deb27d4fa26eedaf7eacf.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g340/stzagos/c4d8055cd15d396b4096fc0b80a11f4b.jpg

nice!!!!!!!

BMW Power
13-10-14, 08:15
Πολύ ωραίο φαίνεται Στέλιο μπράβο

Fanatic
13-10-14, 09:07
Ευχαριστω παιδια...η δουλεια που εγινε ειναι σε επιπεδα εργοστασιου...επιπλεον ενα καινουριο τιμονακι σε κανει να νιωθεις οτι οδηγεις ενα αυτοκινητο που μολις στο παραδωσανε στην αντιπροσωπεια :)

InsaneDriver
13-10-14, 10:34
Το παιδί αυτό έχουμε πει ότι φτιάχνει και σαλόνια; Έχει μαγαζί δλδ ή μόνο τιμόνια φτιάχνει;
Ωραία δουλειά!!!

Fanatic
13-10-14, 11:07
Τον ρωτησα και μου ειπε ναι. Τωρα για πιο πολλες λεπτομερειες καλυτερα μιλα και με τον ιδιο. Δεν εχει μαγαζι. Αυτα ειναι τυπου side-project απο την κανονικη του δουλεια.

6ylinder
13-10-14, 12:28
Το πάχος του είναι το εργοστασιακό ή το έχει ντύσει πάνω από το παλιό δέρμα;

Fanatic
13-10-14, 13:03
Το εργοστασιακο. Ισως και ελαχιστα πιο παχυ λογω ποιοτητας δερματος. Το συζητησα μαζι του και μου ειπε καλυτερα να μην το κανουμε πιο παχυ πανω απο το παλιο δερμα γιατι δεν θα καθονται σωστα τα πλαστικα καπακια στα μπρατσα του τιμονιου. Και βλεποντας το αποτελεσμα, καλα καναμε γιατι δειχνει οπως θα ηταν απο το εργοστασιο σε αυτο το τιμονι. Το τιμονι της Ζ4 Μ (και individual) ειναι πιο χοντρο αλλα τα μπρατσα εκει ειναι λιγο διαφορετικα προφανως για να χωρεσει το δερμα απο κατω σωστα.

MZ3
13-10-14, 18:47
Πολη ωραια δουλεια αν θελεις στειλε μου το τηλ του να το εχω
Θελω να ρωτησω αν κανει και σε φωτιζομενο λεβιε εξισου καλη δουλεια

Fanatic
13-10-14, 21:03
το τηλεφωνο του παιδιου που φτιαχνει τα τιμονια.6932646582 Μιχαλης.

Απο εδω το βρηκα και εγω παιδια. Απο τον Κωστη παραπανω. :+1:

LEO328
04-11-14, 07:33
εφτιαξα και γω την κυριακη το τιμονι μου στον μιχαλη.:bigthumb:
ναπα δερμα με τριχρωμη κλωστη με κοστος 80ε.αξιζε η αναμονη 2,5 ωρες!
πολυ καλο αποτελεσμα και η τιμη που καλη αν υπολογισετε οτι η πιο φτηνη τιμη αμεσως μετα (μετα απο ερευνα αγορας) ηταν 110ε.(παλι χωρις αποδειξη οποτε...:bigthumb:).
θα βαλω και καμια φωτο αργοτερα...

LEO328
04-11-14, 20:37
:bigthumb:

Fanatic
04-11-14, 20:55
:bigthumb:

Κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει...:bigthumb:

bmw318is
05-11-14, 00:13
εφτιαξα και γω την κυριακη το τιμονι μου στον μιχαλη.:bigthumb:
ναπα δερμα με τριχρωμη κλωστη με κοστος 80ε.αξιζε η αναμονη 2,5 ωρες!
πολυ καλο αποτελεσμα και η τιμη που καλη αν υπολογισετε οτι η πιο φτηνη τιμη αμεσως μετα (μετα απο ερευνα αγορας) ηταν 110ε.(παλι χωρις αποδειξη οποτε...:bigthumb:).
θα βαλω και καμια φωτο αργοτερα...
Το σαββατοκύριακο που μας πέρασε βρέθηκα στην Αθήνα για τον γάμο ενός ξαδέρφου μου και βρήκα την ευκαιρία να ανανεώσω το φθαρμένο τύπου αλκαντάρα δέρμα του τιμονιού μου. Έτσι συνεννοήθηκα τηλεφωνικά με τον Μιχάλη, του πήγα το τιμόνι μου την Παρασκευή και το παρέλαβα έτοιμο την Κυριακή το πρωί. Μαζί με το αλκαντάρα πού άλλαξα ο Μιχάλης μου πρόσθεσε και τα thumb rests και μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εφάμιλλο εργοστασιακών υλοποιήσεων. Όταν πήγα την Κυριακή το πρωί να πάρω το τιμόνι κάτω από το σπίτι του Μιχάλη παρατήρησα ένα πανέμορφο τετράπορτο E36 το οποίο δεν είχε τιμόνι και η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν ότι ο Leo328 ήρθε να φτιάξει το δικό του τιμόνι. Τελικά είχα δίκιο όπως φαίνεται! Πάντως Leo από κοντά το 328 σου είναι πολύ ομορφότερο από τις φωτογραφίες και με αυτές τις ζάντες είναι ακόμα καλύτερο Συγχαρητήρια για την δουλειά που έχεις κάνει στο αυτοκίνητο σου, το αποτέλεσμα σε δικαιώνει! Φυσικά συγχαρητήρια και στον Μιχάλη για την δική του δουλειά.

LEO328
05-11-14, 07:49
Το σαββατοκύριακο που μας πέρασε βρέθηκα στην Αθήνα για τον γάμο ενός ξαδέρφου μου και βρήκα την ευκαιρία να ανανεώσω το φθαρμένο τύπου αλκαντάρα δέρμα του τιμονιού μου. Έτσι συνεννοήθηκα τηλεφωνικά με τον Μιχάλη, του πήγα το τιμόνι μου την Παρασκευή και το παρέλαβα έτοιμο την Κυριακή το πρωί. Μαζί με το αλκαντάρα πού άλλαξα ο Μιχάλης μου πρόσθεσε και τα thumb rests και μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εφάμιλλο εργοστασιακών υλοποιήσεων. Όταν πήγα την Κυριακή το πρωί να πάρω το τιμόνι κάτω από το σπίτι του Μιχάλη παρατήρησα ένα πανέμορφο τετράπορτο E36 το οποίο δεν είχε τιμόνι και η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν ότι ο Leo328 ήρθε να φτιάξει το δικό του τιμόνι. Τελικά είχα δίκιο όπως φαίνεται! Πάντως Leo από κοντά το 328 σου είναι πολύ ομορφότερο από τις φωτογραφίες και με αυτές τις ζάντες είναι ακόμα καλύτερο Συγχαρητήρια για την δουλειά που έχεις κάνει στο αυτοκίνητο σου, το αποτέλεσμα σε δικαιώνει! Φυσικά συγχαρητήρια και στον Μιχάλη για την δική του δουλειά.

Πω πω ρεζιλι εγινα...:bigthumb:ηταν μες στην μπιχλα..:jester:σημερα πλενομαστε..σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...ενα καινουργιο δερμα θελουν και τα καθισματα παντως για να τελειοποιηθει...βαλε και καμια φωτο απο το τιμονι σου να δουμε πως στο εφτιαξε..
υ.γ. επηρεαστηκα απο το αποτελεσμα που εκανε στον στελιο μπορω να πω..
του πα του μιχαλη καντο οπως του στελιου με το Ζ4!:ices_ange

gearboxer
05-11-14, 08:26
Καλορίζικες οι τιμονάρες σας ρε τούμπανα!! Tελικά κάνει καλή δουλειά αυτός ο μπαγάσας!

...ενα καινουργιο δερμα θελουν και τα καθισματα παντως για να τελειοποιηθει...

Πιο πιθανό είναι η Ελλάδα να φτάσει την οικονομία της Κίνας παρά να σταματήσει ο LEO μπαξίματα!!:jester::ices_ange

stef
12-01-15, 19:46
Απλά Στέλιο η δουλειά μπορεί να είναι τέλεια (δεν το αμφισβητώ αυτό) απλά το δέρμα ΔΕΝ είνι της BMW που κάνει μέσα τις ζάρες!!!

BMW Power
13-01-15, 09:21
Ο Κώστας (στο 2o post) έβαλε δέρμα με τις ζάρες

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/attachment.php?attachmentid=23748&d=1256030225

peter79
14-01-15, 14:45
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως καταφέρνετε και βγάζετε τα τιμόνια και τα πηγαίνετε...
δεν φομάστε τυχόν πρόβλημα με αερόσακους κλπ?

απο την άλλη όλη αυτή η ταλαιπωρία του να το βγάλω μόνος με οτι ρίσκο έχει αυτό, να το παω, να πάω να το ξαναπάρω και να το ξαναβάλω μόνος με αποτρέπει απο το οτιδήποτε...

τελικά το κόστος είναι ΤΟΣΟ μεγάλο για να το κάνεις κάπου αλλού και με την εγγύσή της επισκευής?

απλά θέτω ερωτήσεις...

compact
14-01-15, 21:52
αν δεν θελεις να το κανεις μονος σου βαλε-βγαλε το τιμονι, ερχεται ο μιχαλης στο βγαζει σε 2 λεπτα το παιρνει και σε 5 ωρες στο φερνει και το ξαναβαζει.τοσο απλα.αν το κανεις μονος σου απλα πρεπει να ειναι κλειστος ο διακοπτης και να εχεις τα εργαλεια να το βγαλεις.δεν ειναι και τοσο δυσκολη δουλεια.

stef
14-01-15, 22:57
Ο Κώστας (στο 2o post) έβαλε δέρμα με τις ζάρες



Αυτό μάλιστα!!!!

bogdan89
10-02-15, 23:21
ρε παλικαρια καναν παρομοιο με αυτον τον μιχαλη που λετε εδω στη βορεια ελλαδα ξερει κανενας και συγγεκριμενα θεσσαλονικη-Γιαννιτσα-Εδεσσα κτλπ????

BMW_330i
10-02-15, 23:30
ρε παλικαρια καναν παρομοιο με αυτον τον μιχαλη που λετε εδω στη βορεια ελλαδα ξερει κανενας και συγγεκριμενα θεσσαλονικη-Γιαννιτσα-Εδεσσα κτλπ????

πες πρωτα κατι για σενα απο που εισαι τι οχημα εχεις και να σου πουμε και το καλως ορισες στο φορουμ.υπαρχει επαγγελματιας με αριστη δουλεια σε σαλονια και τιμονια σε μια απο τις 3 πολεις που αναφερες.τα σαλονια τα ξηλωνει ολα αλλα το τιμονι απο οσο ξερω οχι αλλα αν το πας ετοιμο βγαλμενο η δουλεια που κανει ειναι τελεια και θυμιζει εργοστασιακη

bogdan89
10-02-15, 23:50
ναι φιλαρακι το παρελειψα αυτο...Λοιπον Παναγιωτης απο Αριδαία Ν. Πέλλας, 26 ετων.Εγω προσωπικα εχω ενα seat ibiza formula sport 1.4 115hp revo 1st stage.Το προβλημα ειναι στου πατερα μου το αμαξι ενα bmw e46 1.8 του οποιου το τιμονι προσωινα ειναι με καλυμμα αλλα θελει οπωσδηποτε δουλεια σαν αυτη των παιδιων που ποσταραν παραπανω...

Επισης σκοπευω να πουλησω το σεατ για να αναλαβω το bmw μιας κ στην οικογενεια εχουμε κ ενα 3ο renaul megane autogas και ειναι λιγο περιττο το 3ο αμαξι ειδικα στους καιρους που ζουμε....

Αυτα απο εμενα χαρηκα πολυ μαγκες..

BMW_330i
10-02-15, 23:58
ναι φιλαρακι το παρελειψα αυτο...Λοιπον Παναγιωτης απο Αριδαία Ν. Πέλλας, 26 ετων.Εγω προσωπικα εχω ενα seat ibiza formula sport 1.4 115hp revo 1st stage.Το προβλημα ειναι στου πατερα μου το αμαξι ενα bmw e46 1.8 του οποιου το τιμονι προσωινα ειναι με καλυμμα αλλα θελει οπωσδηποτε δουλεια σαν αυτη των παιδιων που ποσταραν παραπανω...

Επισης σκοπευω να πουλησω το σεατ για να αναλαβω το bmw μιας κ στην οικογενεια εχουμε κ ενα 3ο renaul megane autogas και ειναι λιγο περιττο το 3ο αμαξι ειδικα στους καιρους που ζουμε....

Αυτα απο εμενα χαρηκα πολυ μαγκες..

υπαρχει στην εδεσσα φιλε και κανει τελεια δουλεια αλλα δεν βγαζει το τιμονι απο οσο ξερω

bogdan89
11-02-15, 00:05
βασικα φιλε σκευτομαι για αρχη να ψαξω τιμονι με κουμπια εντασης αυτοματο πιλοτο κτλπ να δω λιγο τι συμφερει να κανω και αν ξεφευγει πολυ στα λευτα τοτε απλα θα παω για επενδυση το ηδη υπαρχων τιμονι....ποιος ειναι αυτος στην εδεσσα??Αν δε θες δημοσια στειλε πμ