PDA

Επιστροφή στο Forum : μαλλον καψαμε μοτερ


BMW520i 92
20-10-09, 17:55
Γεια χαρα παλικαρια απο οτι φενεται καψαμε μοτερ κατα 90% καποιο προβλημα ειχε απο εχτες και μου αναβε θερμοκρασια στα τερματα ιχε τριπισει ενα σολινακι κιολας αυτο που ειναι στο πλαι του μοτερ στην μερια του μπαρμπριζ... και πεταγε απο κει καυτο νερο... αναγγαστικα σημερα πηγα ετσι στην δουλεια μου και τωρα που ερχομουν απο ταυρο με τσιτα κινηση σταματα και ξεκινα... στον κιφησσο αχνηζε τελος ολο το μοτερ και μυριζε αυτη η μυροδια καμενου !!! και απο μεσα απο το μοτερ το ποιο ανυσηχητικο ειναι οτι ακουγοταν ενα δυνατο κροταλισμα... μεχρι το ενοιοθες και στον λεβιε ταχυτητον !!!! αυτο σημενει οτι κατι μαμηθηκε εκει μεσα !!!! εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι ?? αν θελεται μπορω να ανεβασω και σχετικο βιντεο...


Και η εξης ερωτιση !!! επειδη αν το μτοερ καηκε με βγαζει πολυ απο το προγραμμα μου... και επειδη σιγουρα δεν συμφερει να φτιαχτει !!! λεω να βαλω ετσι απλα το Μ5 3.8 ξερο πανω χορις τπτ αλλο να κανω την δουλεια μου και σιγα σιγα να αρχισω τα μαζεματα του !!! το θεμα ειναι που θα βρω μοτερ !!! αν το αλαξω μπορω να το δηλωσο κανονικα ??? χαρτια ολα τα παντα ??? και ποσο θα παει μοτερ και εργασια ????? ευχαριστω εκ των προτερων παλικαρια !!!!

EVANGELOS
20-10-09, 18:06
Και χλωρό να το βάλεις το μοτέρ θα χρειαστείς επιπλέον ...

Εγγέφαλο

Βολάν

Δίσκο - πλατώ

Σαζμάν

Κέντρικό

Ημιαξόνια

Διαφορικό

Επίσης μάλλον πίσω τροχούς - μουαγιέ - και άρα φρένα από από Μ5 ...

BMW520i 92
20-10-09, 18:07
μας μαμησες την ψυχολογια τωρα !!!!..... ολα αυτα ειναι απαρετιτα να μπουν ??? πωωπωωω τι επαθα !!!

BMW520i 92
20-10-09, 18:08
εγκεφαλο βολαν δισκοπλατο νταξει μαζι δεν πανε αυτα?? και αν οχι ποσο να εχουν ?

EVANGELOS
20-10-09, 18:09
Φίλε μου ...

Ο στρόφαλος κουμπώνει στο βολάν αυτό στο πλατώ αυτό στο δίσκο αυτός στο σαζμάν , το σαζμάν στον κεντρικό , ο κεντρικός στο διαφορικό , αυτό στα ημιαξόνια και αυτά στα μουαγιέ !!!!

Είναι πολύ απλό !!!!!

KATSARAIOS
20-10-09, 18:10
δεν μας ειπες τι μοτερ φοραγες φιλε?

BMW520i 92
20-10-09, 18:12
ενα 518 φοραγα ρε αδερφε... και πολυ πεσμενο μαλιστα !!!! evangelos τωρα εγινες κατατοπιστικος !!!! και να σας πω δλδ ολα αυτα ποσο πανε περιπου μαζι με την μοντα ?? ξερετε ?

EVANGELOS
20-10-09, 18:16
Εξαρτάται !!! ... δεν είναι πάντως καθόλου εύκολο να βρείς τροπέτο 3.8 Μ5 Ε34 !!!

Το να αγοράσεις καινούργια πράγματα για Μ5 Ε34 ΞΕΧΝΑ το είναι ακριβότερα από τα Ε46 !!!

Φίλε μου είναι γενικά ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ η μετατροπή που σκέφτεσαι !!! ... βρες κανα 2.0 λιτρο μοτέρ καλύτερα !!!

KATSARAIOS
20-10-09, 18:18
Εξαρτάται !!! ... δεν είναι πάντως καθόλου εύκολο να βρείς τροπέτο 3.8 Μ5 Ε34 !!!

Το να αγοράσεις καινούργια πράγματα για Μ5 Ε34 ΞΕΧΝΑ το είναι ακριβότερα από τα Ε46 !!!

Φίλε μου είναι γενικά ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ η μετατροπή που σκέφτεσαι !!! ... βρες κανα 2.0 λιτρο μοτέρ καλύτερα !!!

για κοιτα και στις αγγελιες,πουλαει ο Στεφανος διλιτρο απο 5αρι Ε39 σε πολυ καλη κατασταση και τιμη.
τυχεροι θα εισαστε αν γινει η μοντα.

BMW520i 92
20-10-09, 18:20
ρε παλικαρια σιγα μην το γυρισω σε 2λιτρο να πληρονω και παραπανω φορο και το αμαξι να συνεχιζει να ειναι ταφος !!! εγω απο καιρο ειχα βαλει σκοπο να το κανω Μ5 εξαλου τροπετα ειπαρχουν πως δεν ειπαρχουν... απλα με εβγαλε πολυ πολυ απο το προγραμμα μου δεν ειχα σκοπο να το κανω τωρα αμεσα !!!

BMW520i 92
20-10-09, 18:22
κοιταχτε εδω !!!!


Picture
BMW M5 E34 3.8 *Vollausstattung* 340PS ///M-POWER με 1340 ευρω ολο το αμαξι λεω να παω να το παρω να το κοψω στην μεση και να το φερω για ανταλακτικα να του τα παρω ολα απο πανω και να τα ριξω στο δικο μ !!! αλλα ειναι γερμανια ομως τρακαρισμενο ειναι ολος ο ποπος εχει μπει μεσα !!!

KATSARAIOS
20-10-09, 18:22
Γεια χαρα παλικαρια απο οτι φενεται καψαμε μοτερ κατα 90% καποιο προβλημα ειχε απο εχτες και μου αναβε θερμοκρασια στα τερματα ιχε τριπισει ενα σολινακι κιολας αυτο που ειναι στο πλαι του μοτερ στην μερια του μπαρμπριζ... και πεταγε απο κει καυτο νερο... αναγγαστικα σημερα πηγα ετσι στην δουλεια μου και τωρα που ερχομουν απο ταυρο με τσιτα κινηση σταματα και ξεκινα... στον κιφησσο αχνηζε τελος ολο το μοτερ και μυριζε αυτη η μυροδια καμενου !!! και απο μεσα απο το μοτερ το ποιο ανυσηχητικο ειναι οτι ακουγοταν ενα δυνατο κροταλισμα... μεχρι το ενοιοθες και στον λεβιε ταχυτητον !!!! αυτο σημενει οτι κατι μαμηθηκε εκει μεσα !!!! εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι ?? αν θελεται μπορω να ανεβασω και σχετικο βιντεο...


Και η εξης ερωτιση !!! επειδη αν το μτοερ καηκε με βγαζει πολυ απο το προγραμμα μου... και επειδη σιγουρα δεν συμφερει να φτιαχτει !!! λεω να βαλω ετσι απλα το Μ5 3.8 ξερο πανω χορις τπτ αλλο να κανω την δουλεια μου και σιγα σιγα να αρχισω τα μαζεματα του !!! το θεμα ειναι που θα βρω μοτερ !!! αν το αλαξω μπορω να το δηλωσο κανονικα ??? χαρτια ολα τα παντα ??? και ποσο θα παει μοτερ και εργασια ????? ευχαριστω εκ των προτερων παλικαρια !!!!

ρε παλικαρια σιγα μην το γυρισω σε 2λιτρο να πληρονω και παραπανω φορο και το αμαξι να συνεχιζει να ειναι ταφος !!! εγω απο καιρο ειχα βαλει σκοπο να το κανω Μ5 εξαλου τροπετα ειπαρχουν πως δεν ειπαρχουν... απλα με εβγαλε πολυ πολυ απο το προγραμμα μου δεν ειχα σκοπο να το κανω τωρα αμεσα !!!

καντο ρε παληκαρι να βρεις την υγεια σου ,τι να λεμε τωρα....
εσυ ξερεις καλυτερα μαλλον....

patli
20-10-09, 18:59
Εσπασε καποιο κολαρο απο το ψυγειο ,εχασε τα νερα του , ανεβασε θερμοκρασια και συ το πηρες να πας δουλεια την αλλη μερα σαν να μη τρεχει τπτ ??????

Γιατι κολλησε ρε γαμωτο..

Μ5 απλά και ξερα δεν βαζεις πανω στο δικο σου, θελεις ενα σκασμο ανταλλακτικα για να γινει αυτοκινητο.Ολα αυτα κοστιζουν και ΑΜΑ εισαι τυχερος και τα βρεις και να ειναι και σε καλη κατασταση..

Γνωμη μου
Βρες ενα ιδιο μοτερ και πετατο πανω να κανεις την δουλεια σου εκτος και να εχεις την πολυτελεια του χρονου και του χρηματος να τα βρεις ολα και να το κανεις Μ5

Παντως μου αρεσε που εβαλες τιτλο μαλλον καψαμε μοτερ

nik200
20-10-09, 19:30
καταρχας μην προτρεχουμε...πραγματι χωρις νερα το αμαξι..ειναι λογικο να σηκωσει θερμοκρασια....συνηθως μετα καιει φλαντζα...και μετα μετα μετα θα βαρεσει (μπιελα)...αυτο που χρειαζεσαι εσυ τωρα αν πραγματι μαθεις οτι βαρεσε γιατι υπαρχει και μια μικρη περιπτωση να μην εχει βαρεσει..ειναι ενα μπλοκ 1.8λτ...δεν ειναι πολλα...λογικα..ποσο να κανει 500-800 ευρω?εγω στην θεση σου θα εβαζα ενα 25αρι 24v με 190 αλογα οπως εχει κανει φιλος μου και το αμαξι επιτελους τα πηρε πανω του!!!πιστευω κινητηρας-πλεξουδα-σασμαν-διαφορικο με κανα 2.5-3χιλ εχεις καθαρισει...και μετα θελεις φρενα και αναρτησεις..και το 2.5λτ δεν φαινεται σε σχεση με το 2λτ...οποτε χτυπας και νουμερα 2λτ και τελειωνεις μια για παντα!!!!

επαναλαμβανω..πολυ προσοχη στον κινητηρα που θα επιλεξεις (αν εχεις φιλο μηχανικο, παρτον μαζι)και στο συνεργειο που θα πας...προσεχε εδω ειναι ελλαδα...δεν ειμαστε γερμανια!!τα χω τραβηξει και ξερω 5 πραγματα

Nick_compact
20-10-09, 19:59
μας μαμησες την ψυχολογια τωρα !!!!..... ολα αυτα ειναι απαρετιτα να μπουν ??? πωωπωωω τι επαθα !!!

Όποιος δεν έχει μυαλό... έχει πόδια, και ας μου ρίξουν όλοι negative που θα γίνω κακός, αλλά καλά έπαθες. Τι περίμενες; Να σου πει το μοτέρ και ευχαριστώ ή να μπει σε self repair mode; :bricks1:

stefanos_cool
20-10-09, 20:20
Όποιος δεν έχει μυαλό... έχει πόδια, και ας μου ρίξουν όλοι negative που θα γίνω κακός, αλλά καλά έπαθες. Τι περίμενες; Να σου πει το μοτέρ και ευχαριστώ ή να μπει σε self repair mode; :bricks1:

μπα και με restart μπορεί να στρώσει…:+1:

stelmaniac
20-10-09, 21:52
Αφου θα το ξανακαψεις που θα το ξανακαψεις,βαλε Μ5...θα εκπληρωσεις και το αποθημενο σου...

TAZ118!
20-10-09, 22:05
Aγοραζεις τον κινητηρα του Στεφανου,μενεις λιγο καιρο με αυτον μεχρι να συνηθησεις
την ισχυ-ροπη και μετα του κουμπωνεις εναν κομπρεσσορα...Και σε δουλεια να βρισκεσαι,
και να γουσταρεις τα μπαξιματα....

m-power_01
20-10-09, 22:09
Περιττο να γραφουμε γνωμες ...αγου ο φιλος μαλλον εχει αποφασισει...
γνωριζει οτι υπαρχουν τετοια μοτερ ...παρολλο που ρωταει,
Ξερει και τιμες...παρολλο που ρωταει...
Δεν θελει να δωσει λεφτα ...αλλα δεν θελει και να ειναι ταφος....
Μηπως τελικα πρεπει να σκεφτει λιγο μονος του, που φτανει το πορτοφολι και μετα να πραξει...
Δεν νομιζω να του τσονταρει κανεις σας ε???

E36 RULES!!
20-10-09, 22:12
Βάλε το μοτέρ μόνο απο το Μ5...




...........στο πορτ μπαγκάζ...

BMW520i 92
20-10-09, 22:40
Καλα ρε παλικαρια βλεπω δεν βγαζω ακρη... με εσας εδω ευτηχως για μενα και μαλλον διστιχως για σας το μοτερ σοθηκε απλα πρεπει να αλαχτει τρομπα νερου ενα σοληνακι και μια αλλη μλκ που μου ειπε ο ανθρωπος !!! και οσο για το μοτερ το μ5 και ολα αυτα που μου λετε ερχετε ολοκληρο το τροπετο απεξω μεσω ενως γνοστου που φερνει αυτοκινητα απεξω και οπως ειναι τα περνουμε και τα ριχνουμε στο αλλο απλα συμφονω οτι θελουν πολλα πραγματα αλαγμα... αλλα θα εχουμε ολοκληρο αμαξι στην διαθεση μας !!! απλα περιμενει το ΟΚ μου το παλικαρι !! και φυσικα θα αργισει γιατι εχω αλλα εξοδα τωρα !

E36 RULES!!
20-10-09, 22:41
Καλα ρε παλικαρια βλεπω δεν βγαζω ακρη... με εσας εδω ευτηχως για μενα και μαλλον διστιχως για σας

Ναι ρε γμτ, χαλαστηκαμε πολυ που δεν το'σπασες το μοτερ...:woowoo:

str2004
20-10-09, 22:51
Καλα ρε παλικαρια βλεπω δεν βγαζω ακρη... με εσας εδω ευτηχως για μενα και μαλλον διστιχως για σας το μοτερ σοθηκε απλα πρεπει να αλαχτει τρομπα νερου ενα σοληνακι και μια αλλη μλκ που μου ειπε ο ανθρωπος !!! και οσο για το μοτερ το μ5 και ολα αυτα που μου λετε ερχετε ολοκληρο το τροπετο απεξω μεσω ενως γνοστου που φερνει αυτοκινητα απεξω και οπως ειναι τα περνουμε και τα ριχνουμε στο αλλο απλα συμφονω οτι θελουν πολλα πραγματα αλαγμα... αλλα θα εχουμε ολοκληρο αμαξι στην διαθεση μας !!! απλα περιμενει το ΟΚ μου το παλικαρι !! και φυσικα θα αργισει γιατι εχω αλλα εξοδα τωρα !

Κανε την "κινηση" σου αρχηγε μου ....και ενημερωσε μας και εμας οταν γινεις Μ5 .....Πρεπει να το κανουμε "χαβαλε" το θηριο που ετοιμαζεις..... Κριμα που δεν εκαψες το "ψοφιμι" 1800αρη ...ωστε να πρεσαριστεις περισσοτερο και να εχουμε και εμεις πιο γρηγορα θεμα για να λεμε......Αντε βρε και οταν Μ5αρισεις ενημερωσε μας.......

BMW520i 92
20-10-09, 23:13
ναστε σιγουρη γιαυτο !!!

Καλα με λενε εμενα μλκ που καθομαι και περνω γνομες απο αλλους 5 μλκς σαν εμενα !!!


Φιλικα Δημητρης !!!

KATSARAIOS
20-10-09, 23:21
ναστε σιγουρη γιαυτο !!!

Καλα με λενε εμενα μλκ που καθομαι και περνω γνομες απο αλλους 5 μλκς σαν εμενα !!!


Φιλικα Δημητρης !!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ
μπραβο στους φιλους σου που σε λενε Μα@@κα !!!
τραβα για καμια παραλια ρε φιλαρακι..
τι τα θες τα φορουμ και τα γνωμικα τους

BMW520i 92
20-10-09, 23:32
Ε ναι γιατι η αληθεια να λεγεται φιλε μου εξαλου βλεπω το τι ξερει ο καθενας που πολυ απλα λεμε οτι μπορεις να φερεις ενα παλιο τροπετο απεξω και σου λενε ιστοριες για αγριους !!!!! επισης σου λενε οτι το μ5 σπανια να το βρεις και σε ενα τυχαιο site που μπηκα πολειται εντελως τυχαια ενα 3.8 σε τιμη 1700κατι ευρω... ολα εντελως τυχαια ομως !!! ετσι... εξαλου και εγω ανετα το πεζω μαστορας με 5 πραματα που εχω ακουσει... και αυτο φενεται απο την αντιμετοπισει σας... τεσπα δεν πειραζει !! οπως με το τσογλαναρα τον αλλον τον τυπα που σου λεει καλα να παθεις !!! ελα να σου καει και σενα στο ευχομαι !!! αλλα να σου καει ομως να μην την γλυτωσεις !!!

patli
20-10-09, 23:34
Καλα ρε παλικαρια βλεπω δεν βγαζω ακρη... με εσας εδω ευτηχως για μενα και μαλλον διστιχως για σας το μοτερ σοθηκε απλα πρεπει να αλαχτει τρομπα νερου ενα σοληνακι και μια αλλη μλκ που μου ειπε ο ανθρωπος !!! και οσο για το μοτερ το μ5 και ολα αυτα που μου λετε ερχετε ολοκληρο το τροπετο απεξω μεσω ενως γνοστου που φερνει αυτοκινητα απεξω και οπως ειναι τα περνουμε και τα ριχνουμε στο αλλο απλα συμφονω οτι θελουν πολλα πραγματα αλαγμα... αλλα θα εχουμε ολοκληρο αμαξι στην διαθεση μας !!! απλα περιμενει το ΟΚ μου το παλικαρι !! και φυσικα θα αργισει γιατι εχω αλλα εξοδα τωρα !

Αυτην την αλλη μλκ που θα αλλαχτει μηπως την λενε στροφαλο-κουζινετα-μπιελα-ελατηρια ?
Δν κοστιζει τπτ αν ειναι αυτο μην αγχωνεσαι.Και αμα σου περισσεψει και κανα ψιλο το κανεις αργοτερα m5.Το χουν κανει και αλλοι..

MichaeL
20-10-09, 23:36
Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα... :banned:

fanisk
20-10-09, 23:45
Ε ναι γιατι η αληθεια να λεγεται φιλε μου εξαλου βλεπω το τι ξερει ο καθενας που πολυ απλα λεμε οτι μπορεις να φερεις ενα παλιο τροπετο απεξω και σου λενε ιστοριες για αγριους !!!!! επισης σου λενε οτι το μ5 σπανια να το βρεις και σε ενα τυχαιο site που μπηκα πολειται εντελως τυχαια ενα 3.8 σε τιμη 1700κατι ευρω... ολα εντελως τυχαια ομως !!! ετσι... εξαλου και εγω ανετα το πεζω μαστορας με 5 πραματα που εχω ακουσει... και αυτο φενεται απο την αντιμετοπισει σας... τεσπα δεν πειραζει !! οπως με το τσογλαναρα τον αλλον τον τυπα που σου λεει καλα να παθεις !!! ελα να σου καει και σενα στο ευχομαι !!! αλλα να σου καει ομως να μην την γλυτωσεις !!!

Ναι το Μ5 σπανια θα το βρεις. Το τυχαιο site που μπηκες ποιο ειναι? Εντελως τυχαια ποσα χλμ εχει αυτο το 1700κατι €? Εντελως τυχαια ξερεις τι αλλο χρειαζεται για να το βαλεις? Εντελως τυχαια, μηπως ξερεις οτι οταν το αυτοκινητο εχει τοσο σοβαρο προβλημα οσο το δικο σου, το παρατας εκει που ειναι και πας με ταξι?Εντελως τυχαια, λες ολοι αυτοι που σου απαντησαν να μη σκεφτηκαν ποτε να αλλαξουν μοτερ, και αρα δεν ξερουν τι συνεπαγεται αυτο?

Εντελως τυχαια..κανε μας τη χαρη.

:thumbsdow

Dimzan
20-10-09, 23:53
Ε ναι γιατι η αληθεια να λεγεται φιλε μου εξαλου βλεπω το τι ξερει ο καθενας που πολυ απλα λεμε οτι μπορεις να φερεις ενα παλιο τροπετο απεξω και σου λενε ιστοριες για αγριους !!!!! επισης σου λενε οτι το μ5 σπανια να το βρεις και σε ενα τυχαιο site που μπηκα πολειται εντελως τυχαια ενα 3.8 σε τιμη 1700κατι ευρω... ολα εντελως τυχαια ομως !!! ετσι... εξαλου και εγω ανετα το πεζω μαστορας με 5 πραματα που εχω ακουσει... και αυτο φενεται απο την αντιμετοπισει σας... τεσπα δεν πειραζει !! οπως με το τσογλαναρα τον αλλον τον τυπα που σου λεει καλα να παθεις !!! ελα να σου καει και σενα στο ευχομαι !!! αλλα να σου καει ομως να μην την γλυτωσεις !!!

μην απορεις με αυτα που διαβαζεις. Προφανως αυτο που λες ειναι πρωτοφανες για ολους εμας που αντιμετωπιζουμε αλλες τιμες για ιδιες μετατροπες. Ειναι πολυ ενδιαφερον να μας υποδειξεις πως θα κανεις το 518 ->Μ5 με 1700+μεταφορικα+εργατικα.

Δημητρης

BMW520i 92
20-10-09, 23:55
Αυτην την αλλη μλκ που θα αλλαχτει μηπως την λενε στροφαλο-κουζινετα-μπιελα-ελατηρια ?
Δν κοστιζει τπτ αν ειναι αυτο μην αγχωνεσαι.Και αμα σου περισσεψει και κανα ψιλο το κανεις αργοτερα m5.Το χουν κανει και αλλοι..

ποοοοοοοοοο καλα εεε εισαι φοβερος !!! το εκρυβα μορε γιατι τοπες... ναι επαθε ολα αυυτα γμτ.... παντως πρεπει νασε μαστορακι γιατι το επιασες αμεσως !!!:ylsuper:

fanisk αφου δεν ειπαρχει ασε ψεματα λεω... σκεψου οτι και ενα απλο search να κανεις... θα λεει εξαντλημενα ανταλακτικα !!! δεν ειπαρχουν !!! οσο για τα χιλιομετρα ειταν 210khm... το να το παρατησης στην μεση του κυφισσου με τσιτα κινηση... πιστευω δεν θα ειταν και η καλυτερη ιδεα !!! το αν σκεφτικαν να αλαξουν μοτερ φιλε μου δεν το ξερω... το θεμα ειναι χρηματικο... εγω μετα απο ενα ορισμενο διαστιμα δεν θα ειχα προβλημα να σπαταλισω λεφτα για το αμαξι απλα την συγγεκριμενη χρονικι περιοδο δεν μπορω τωρα αν η φιλοι μου εδω.. εχουν οικογενιες σπιτια κτλ... δεν τους φτεω εγω αν τα χρηματα τους φενονται πολλα... εγω δεν εχω ουτε παιδια ουτε σκυλια ουτε σε νικοι μενω... οποτε μπορω να κανω αυτο που γουσταρω... να το κανω Μ5 ναι... καυλα μου ειναι !!!

Nick_compact
20-10-09, 23:57
Βλέπω έπιασες το νόημα όλων όσων σου είπαν... :smashtard

BMW520i 92
21-10-09, 00:16
Βλέπω έπιασες το νόημα όλων όσων σου είπαν... :smashtard

ετσι ετσι :D :D

Driver M
21-10-09, 00:17
Παρότι δε συμφωνώ με το ύφος που έχουν τα τελευταία ποστ του bmw 520, δεν καταλαβαίνω και την αντιμετώπιση μερικών άλλων. Εντάξει έκανε μια βλακεία, ο πρώτος είναι ή ο τελευταίος? Μερικοί αντί να απαντήσουν σε αυτά που ρωτάει, γιατί έπρεπε να τον ειρωνευτούν και να του την πουν ? Ο καθένας έχει τον πόνο του, δεν περιμένει να τον κοροιδεύουν και από πάνω. Με τις βλακείες και τα λάθη μαθαίνεις, δε γεννήθηκε κανείς μάγκας και γνώστης. Ας είμαστε λοιπόν λίγο πιο μετρημένοι και μετριοπαθείς.

Εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά με το αμάξι σου και την επόμενη φορά πιο πολλή προσοχή, γιατί είδες τι μπορεί να πάθει κανείς για το τίποτα. Απλά να ξέρεις ότι στο site δεν υπάρχουν 5 μαλ@κες, αλλά άτομα που ξέρουν πολλά από BMW. Kαι όταν σου λένε ότι μετατροπή σε Μ5 με 1700 δε γίνεται, κάτι ξέρουν. Τώρα αν εσύ έπεσες ΣΤΗΝ ευκαιρία τι να πω, με το καλό να την κάνεις.

BMW520i 92
21-10-09, 00:48
σωστος ρε DRIVER M σωστος !!! δεν με καταλαβες ωμος !!! δεν ειπα 1700 για μετατροπη αλλα 1700 μονο για το μοτερ !!! ενοιειτε πως θελω κιαλα πραγματα ολα τα απο κατω του δλδ... οτι μαθενεις απο λαθη μαθενεις αλλα ρε αδερφε οταν ομως πιστευεις οτι εφτιαξες το σολινακι που εχανε το νερο.. και οταν πας τελειως ρελαντι και δεν σου ανεβαζει θερμοκρασια... και οταν φευγεις απο δουλεια και στην μεση του δρομου στο κανει αυτο... τι να κανεις... γμτ την πανακολα του δλδ... αφου ειπα ας καει να τελειονουμε !!! αλλα μετα σκεφτικα την μλκ που ειπα !!! και μπενεις εδω μεσα να μαθεις 2 πραματα και σου την λενε και απο πανω... οτι ναναι !!!

Stunt Mike
21-10-09, 01:06
Πιστευω οτι μαλλον πρεπει να ληξει εδω ο ατυπος τσακωμος ποιος την ειπε σε ποιον....Δεν ειστε 15 χρονων...Παρεπιπτοντως Mr BMW520i92 αν το ''μπεμπε'' σου δεν ειναι σε εξαιρετικα αψογη κατασταση,δεν σε συμφερει να κανεις καμια μετατροπη στο δικο σου οχημα.Με 10-12000 βρισκεις ετοιμο και πιθανον πιο καινουριο απο του 1992....Πεσαν οι τιμες πολυ πλεον,δεν αξιζει η μετατροπη σε τοσο παλιο αυτοκινητο...ευχομαι γρηγορη επιστροφη στους δρομους.

BMW520i 92
21-10-09, 01:24
Ευχααριστω αδερφε αλλα πιστευω οτι τροπετο θα μου ερθει σε καλυτερη τιμη !! επισης τα βρισκω σε κατι τιμεσ 10-12-13 χιλιαρικα !!! και τα περισοτερα που εχω δει ειναι χορις ηλεκτιρη ηλιοροφη οπως και το δικο μου !!

chris z3
21-10-09, 03:19
Παρότι δε συμφωνώ με το ύφος που έχουν τα τελευταία ποστ του bmw 520, δεν καταλαβαίνω και την αντιμετώπιση μερικών άλλων. Εντάξει έκανε μια βλακεία, ο πρώτος είναι ή ο τελευταίος? Μερικοί αντί να απαντήσουν σε αυτά που ρωτάει, γιατί έπρεπε να τον ειρωνευτούν και να του την πουν ? Ο καθένας έχει τον πόνο του, δεν περιμένει να τον κοροιδεύουν και από πάνω. Με τις βλακείες και τα λάθη μαθαίνεις, δε γεννήθηκε κανείς μάγκας και γνώστης. Ας είμαστε λοιπόν λίγο πιο μετρημένοι και μετριοπαθείς.

Εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά με το αμάξι σου και την επόμενη φορά πιο πολλή προσοχή, γιατί είδες τι μπορεί να πάθει κανείς για το τίποτα. Απλά να ξέρεις ότι στο site δεν υπάρχουν 5 μαλ@κες, αλλά άτομα που ξέρουν πολλά από BMW. Kαι όταν σου λένε ότι μετατροπή σε Μ5 με 1700 δε γίνεται, κάτι ξέρουν. Τώρα αν εσύ έπεσες ΣΤΗΝ ευκαιρία τι να πω, με το καλό να την κάνεις.

:+1::+1::+1:

onyx
21-10-09, 10:57
Πάντως η αλλαγή σε 2,5 έχει πολλά να προσφέρει. Γνωστός μου που το έκανε έφερε ολόκληρο αυτοκίνητο πήρε ό,τι ήθελε έβαλε τα δικά του στο άλλο και το πούλησε σε αλβανό (αυτός το πάει Αλβανία και εκεί βγάζεις άδεια σε ό,τι θέλεις). Υπάρχουν αρκετές διαφορές ακόμα και μεταξύ 518-525 σε πολλά πράματα. Σε Μ5 πραγματικά πρέπει να αλλάξεις τα πάντα....
Σε σχέση με Μ5 μια 525-530 σίγουρα είναι πολύ πιο οικονομική να την κάνεις αλλά και να την συντηρήσεις. Πιο εύκολα ανταλλακτικά πολύ καλύτερη κατανάλωση και πιο σπάνια και φτηνά σέρβις. Και το αυτοκίνητο είναι πραγματικά γρήγορο. Βέβαια αν θέλεις να κάνεις κόντρες με τουρμπάκια έχεις λάθος αυτοκίνητο... ή λάθος πορτοφόλι!
Η πρότασή μου λοιπόν είναι να την κάνεις 6κύλινδρη (και όχι 8κύλινδρη που παραβαραίνει) 2,5-3,0λτ. Η πιθανότητα η Μ5 που θα βρεις να είναι πιο κοντά στο τέλος της ζωής της είναι αρκετά μεγάλη. Αντίθετα στα άλλα επειδή έχει πολλά δεν βρίσκεις ένα τυχαία αλλά βλέπεις πολλά και διαλέγεις το καλό και όπως το θέλεις, πραγματικά διαλέγεις... ηλιοροφές.... μέχρι και χρώμα ταπετσαρίας!
Και αφού το θέλεις μην περιμένεις να μείνεις... κάνε το οργανωμένα, ψάξε βρες πρώτα μηχανικό καλό και μετά αυτοκίνητο... Έτσι θα μείνεις χωρίς αυτοκίνητο για λίγες μέρες μόνο.

BmwE34
21-10-09, 11:36
κοιταχτε εδω !!!!


Picture
BMW M5 E34 3.8 *Vollausstattung* 340PS ///M-POWER με 1340 ευρω ολο το αμαξι λεω να παω να το παρω να το κοψω στην μεση και να το φερω για ανταλακτικα να του τα παρω ολα απο πανω και να τα ριξω στο δικο μ !!! αλλα ειναι γερμανια ομως τρακαρισμενο ειναι ολος ο ποπος εχει μπει μεσα !!!

Καλημέρα και απο μένα! θα μπώ κατευθείαν στο ψητό.
Κατ'αρχήν άμα είδες την αγγελία που υπάρχει εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122558431&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=46&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=1990-01-01&maxFirstRegistrationDate=1995-12-31&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1 ξέχασε την είναι μόνο καρότσα δεν έχει μοτέρ.
Για να βρείς μοτέρ Μ5 πεντακάθαρο τροπέτο θα πάει σίγουρα πάνω απο 6000€ όσω για την μετατροπή σίγουρα 2000€ ++ έχω ρωτήσει και ξέρω πάνε σε ποιό φθηνή λύση υπάρχουν τα 2.0 λίτρα και τα 2.5 λίτρα τα οποία δεν θα χρειαστείς και πολλά λεφτά και θα μαμάς στο δρόμο το Μ5 έχει τρελά έξοδα (το λέω εκ πείρας είχα Μ3 Ε30 (γνήσιο) με Μ5 πάνω βελτιωμένο και δεν ήξερε τι έτρωγε, το αμάξι το πούλησα μέσα σε 2 μήνες..)

Φιλικά! Νίκος!

BMW520i 92
21-10-09, 11:59
Καλημέρα και απο μένα! θα μπώ κατευθείαν στο ψητό.
Κατ'αρχήν άμα είδες την αγγελία που υπάρχει εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122558431&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=46&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=1990-01-01&maxFirstRegistrationDate=1995-12-31&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1 ξέχασε την είναι μόνο καρότσα δεν έχει μοτέρ.
Για να βρείς μοτέρ Μ5 πεντακάθαρο τροπέτο θα πάει σίγουρα πάνω απο 6000€ όσω για την μετατροπή σίγουρα 2000€ ++ έχω ρωτήσει και ξέρω πάνε σε ποιό φθηνή λύση υπάρχουν τα 2.0 λίτρα και τα 2.5 λίτρα τα οποία δεν θα χρειαστείς και πολλά λεφτά και θα μαμάς στο δρόμο το Μ5 έχει τρελά έξοδα (το λέω εκ πείρας είχα Μ3 Ε30 (γνήσιο) με Μ5 πάνω βελτιωμένο και δεν ήξερε τι έτρωγε, το αμάξι το πούλησα μέσα σε 2 μήνες..)

Φιλικά! Νίκος!

Νικο το ειδα αυτο το site ναι οντως δεν δινει εκει μοτερ !! οσο για να βρω μοτερ οπως λες πεντακαθαρο επιδει σκευτομαι να αλαξω πολλα απο τα σοθηκα του δεν με νιαζει και τοσο πολυ (δλδ με νιαζει αλλα νταξει) το ποσο αψογο θα ειναι στο εσωτερικο του μοτερ !!! παντως ολη η μετατροπη αν μου κοστισει γυρω στα 7.000 που εχω υπολογισει εκτως βεβαια αμορτισερ φρενων... ζαντολαστιχων και τα σοθηκα του μοτερ + το τουρμπο πιστευω ειναι καλα... εκει που θα επερνα ενα καινουριο με 20 25 χιλιαρικα ενα σχετικα καλο και γρηγορο αμαξι... φτιαχνω αυτο και που το αγαπαω !!!! και που το γουσταρω και που θα γινει και πολυ πολυ γρηγορο !!! οσο για την καταναλοση το ξερω θα θελω κινητο βενζιναδικο απο πισω... ευτιχως δουλευω σε βενζιναδικο και οσο ναναι βαζω και καποια λιτρα !!!! ;) επισης εγω οταν θα κανω την κινηση αυτη θελω (ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΦΙΚΤΟ !!!) ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΕΞΟΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΑ στην SWISS.... και ποιο συγγεκριμενα να παει εδω (http://www.agsinorrkoping.se/) !!!

BmwE34
21-10-09, 12:24
Πιστεύω πως δεν χρειάζεται να το πας στο εξωτερικό για να κάνεις την μετατροπή τα πράγματα που θέλεις υπάρχουν και εδώ.Και Μαστόρια που θα το κάνουν σωστό(συγκεκριμένη αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλο Π.Μ.)!
Τώρα το τούρμο που αναφέρεις δεν το καταλαβαίνω το λόγο που το θέλεις..αφού το αμάξι απο μόνο του έχει φοβερή ροπή και μπορείς να το χαρείς πολύ άνετα με οποιοδήποτε τρόπο.. ;)
στο χέρι σου είναι..Δικά σου είναι τα φράγκα τα κάνεις ότι θες..
Καλό Μπάξιμο σου εύχομαι ότι και να κάνεις!
Φιλικά! Νίκος!

e60///M
21-10-09, 12:24
Νικο το ειδα αυτο το site ναι οντως δεν δινει εκει μοτερ !! οσο για να βρω μοτερ οπως λες πεντακαθαρο επιδει σκευτομαι να αλαξω πολλα απο τα σοθηκα του δεν με νιαζει και τοσο πολυ (δλδ με νιαζει αλλα νταξει) το ποσο αψογο θα ειναι στο εσωτερικο του μοτερ !!! παντως ολη η μετατροπη αν μου κοστισει γυρω στα 7.000 που εχω υπολογισει εκτως βεβαια αμορτισερ φρενων... ζαντολαστιχων και τα σοθηκα του μοτερ + το τουρμπο πιστευω ειναι καλα... εκει που θα επερνα ενα καινουριο με 20 25 χιλιαρικα ενα σχετικα καλο και γρηγορο αμαξι... φτιαχνω αυτο και που το αγαπαω !!!! και που το γουσταρω και που θα γινει και πολυ πολυ γρηγορο !!! οσο για την καταναλοση το ξερω θα θελω κινητο βενζιναδικο απο πισω... ευτιχως δουλευω σε βενζιναδικο και οσο ναναι βαζω και καποια λιτρα !!!! ;) επισης εγω οταν θα κανω την κινηση αυτη θελω (ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΦΙΚΤΟ !!!) ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΤΟ ΕΞΟΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΑ στην SWISS.... και ποιο συγγεκριμενα να παει εδω (http://www.agsinorrkoping.se/) !!!

Τελειως διευκρινιστικα και χωρις να θελω να τοποθετηθω επι του θεματος η εταιρια και συνεπως η σελιδα που εβαλες ειναι Σουηδικη και οχι Ελβετικη

BMW520i 92
21-10-09, 12:36
οοπς ναι αδερφε ε60 εχεις δικιο σουηδια παντως ενοουσα !!! οσο ρε νικολα... για τα καλα μαστορια που ποπυ θα μπορουσα να το παω ??? πιστευω αν εχεις δει και το βιντεο αυτο να καταλαβενεις και γενικα αυτος ο οικος στην σουηδια εχει βγαλει τρελα εργαλεια !!!
οσο για το τουρμπο απλα τα σπαει... και ιδικα που εχει και βαρος το αμαξι αυτο του δινει ακομα ποιο τρελη ροπη !!! και απο οτι βλεπω αξιζει !!! αν θες φιλαρακι στειλε μου πμ να δουμε !!!

http://www.youtube.com/watch?v=VOGaMfqm_s8&feature=player_profilepage

stefanos_cool
21-10-09, 12:55
ναστε σιγουρη γιαυτο !!!

Καλα με λενε εμενα μλκ που καθομαι και περνω γνομες απο αλλους 5 μλκς σαν εμενα !!!


Φιλικα Δημητρης !!!

ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε, αλλά αφού μας θεωρείς μλκες γιατί μας ρωτάς;
χεχεχε…είπα να μην απαντήσω άσχετα αν κάποιοι φίλοι σου πρότειναν το μοτέρ μου αλλά ρε παλικάρι καλό είναι να μην βρίζεις από την στιγμή που στο πρώτο κιόλας ποστ (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=331924&postcount=1) σου δείχνεις ότι μάλλον χαβαλέ κάνεις παρά γνώμες ζητάς.

BMW520i 92
21-10-09, 13:05
ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε, αλλά αφού μας θεωρείς μλκες γιατί μας ρωτάς;
χεχεχε…είπα να μην απαντήσω άσχετα αν κάποιοι φίλοι σου πρότειναν το μοτέρ μου αλλά ρε παλικάρι καλό είναι να μην βρίζεις από την στιγμή που στο πρώτο κιόλας ποστ (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=331924&postcount=1) σου δείχνεις ότι μάλλον χαβαλέ κάνεις παρά γνώμες ζητάς.

Ρε παλικαρε αφου κανω χαβαλε τι απαντας αστο να παει..... νταξει οσο για το μοτερ σου δεν εχω κατι μαζι σου !!! αλλα το να βαλω ενα μοτερ σχεδον εφαμιλο με αυτο που εχω και να πληρονω παραπανω φορο και να μην ειναι αυτο που θελω δεν λεει !!! εξαλου ειμαι ενας πορομενος Μ5αρις... τι να κανουμε !!!

thomelef
21-10-09, 13:16
φίλε επειδή σε βλέπω πολύ μα πολύ ενθουσιασμένο ότι και να κάνεις κάντο με μεγάλη προσοχή.
όσο για το τούρμπο που λές βρές πρώτα το μοτέρ, τοποθέτησε το, οδήγησε το και μετά βλέπεις και για τούρμπισμα(μην ακόμα δεν το είδαμε γιάννη τον βαφτίσαμε).
φυσικά ξές για τι λεφτά μιλάς για μία μετατροπή τέτοιου είδους έτσι;; την 15άρα την θέλεις χαλαρά(μοτέρ+περιφερειακά+περαστικά+τούρμπισμα).
επίσεις να προσέχεις γιατί μιλάς για τροπέτο 15ετίας με ότι αυτό συνεπάγεται..............
πρόσεχε μην κλαίς με μάυρο δάκρυ γιατί αν κλάψεις κανείς απο αυτούς που θα στα πάρουν δε θα σου φέρουν μαντήλι για να σκουπίσεις τα δάκρυα........
έυχομαι να σου έρθουν όλα δεξιά.

fz21
21-10-09, 13:24
οοπς ναι αδερφε ε60 εχεις δικιο σουηδια παντως ενοουσα !!! οσο ρε νικολα... για τα καλα μαστορια που ποπυ θα μπορουσα να το παω ??? πιστευω αν εχεις δει και το βιντεο αυτο να καταλαβενεις και γενικα αυτος ο οικος στην σουηδια εχει βγαλει τρελα εργαλεια !!!
οσο για το τουρμπο απλα τα σπαει... και ιδικα που εχει και βαρος το αμαξι αυτο του δινει ακομα ποιο τρελη ροπη !!! και απο οτι βλεπω αξιζει !!! αν θες φιλαρακι στειλε μου πμ να δουμε !!!

http://www.youtube.com/watch?v=VOGaMfqm_s8&feature=player_profilepage

να ρωτησω και εγω κατι σαν παιδι γιατι μπερδευτηκα?
δηλαδη αν ηταν πιο ελαφρυ το αυτοκινητο θα ειχε λιγοτερη ροπη? :twak:

thomelef
21-10-09, 13:34
δηλαδη αν ηταν πιο ελαφρυ το αυτοκινητο θα ειχε λιγοτερη ροπη? :twak:


πιστεύω όλοι καταλάβαμε τι ενοεί......απλά λάθος διατύπωση
ένα βαρύ σκάφος βοηθιέται περισότερο με τη παραπάνω ροπή που δίνει ένα τούρμπο.......
αν και προσωπική μου γνώμη είναι πως δε πιστεύω το εν λόγο μοτέρ να έχει πρόβλημα να κινήσει με άνεση τη συγκεκριμένη καρότσα.....

stefanos_cool
21-10-09, 14:05
Ρε παλικαρε αφου κανω χαβαλε τι απαντας αστο να παει..... νταξει οσο για το μοτερ σου δεν εχω κατι μαζι σου !!! αλλα το να βαλω ενα μοτερ σχεδον εφαμιλο με αυτο που εχω και να πληρονω παραπανω φορο και να μην ειναι αυτο που θελω δεν λεει !!! εξαλου ειμαι ενας πορομενος Μ5αρις... τι να κανουμε !!!

είδες πουθενά να σου προτείνω εγώ το μοτέρ μου; όχι!

Απάντησα στην αγενή και προσβλητική σου συμπεριφορά!

Εσύ ήρθες και ρωτάς κάτι δημόσια και όχι εγώ!

Κάνε μας τη χάρη …..:cool:

saikoE39
21-10-09, 14:09
Οταν το κανεις ποτε Μ5....και το τουρπισεις....να μου στειλεις ενα πμ.....!!!!


ΞΥΠΝΑΑΑ ΑΔΕΡΦΕ..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!

str2004
21-10-09, 14:36
Βασικα ......εχεις απαντησει μονος σου στα πρωταρχικα ερωτηματα σου...... Οποτε τι το "σκαλιζεις" ????? Πανε και βαλε την μοτεραγκλα να τελειωνεις....!!!! Το εννοω οταν λεω βαλε το .....και μολις το ριξει το θηριο τοτε ποσταρισε την μετατροπη σου ....ετσι για να μας "μπεις στο ματι"......:D

fz21
21-10-09, 14:39
πιστεύω όλοι καταλάβαμε τι ενοεί......απλά λάθος διατύπωση
ένα βαρύ σκάφος βοηθιέται περισότερο με τη παραπάνω ροπή που δίνει ένα τούρμπο.......
αν και προσωπική μου γνώμη είναι πως δε πιστεύω το εν λόγο μοτέρ να έχει πρόβλημα να κινήσει με άνεση τη συγκεκριμένη καρότσα.....

ετσι οπως το γραφει το αντιθετο καταλαβα αλλα τελος παντων...

spirosg
21-10-09, 14:46
Απορώ που ακόμα απαντάτε.....
:thread:

2 πράγματα μένουν
1. Lock it
2. :banhim:

stratos
21-10-09, 15:15
Το χάσαμεεεεε το μοτέρ πατριώτηηηηηηη:shakehead

EVANGELOS
21-10-09, 15:58
Tι λάδια παίρνει το Μ5 ρε παιδιά ???????

///M_Spartan
21-10-09, 16:04
Tι λάδια παίρνει το Μ5 ρε παιδιά ???????

Να μια καλη ερωτηση !!! Οριστε ο φιλος θα βαλει το Μ5 και θα τα μαθει αυτα.
Για να σου λυθει η απορια βαλε κι εσυ ενα, "βρωμαει" ο τοπος απο τετοια....:icon18:

Airness
21-10-09, 16:09
Tι λάδια παίρνει το Μ5 ρε παιδιά ???????
http://www.restaurant.com.gr/Images_PressCenter/20080714/BIO1.jpg

:twak: :peepwall: :takecover

EVANGELOS
21-10-09, 17:23
Κορωνέικο !!! ΦΡΟΥΤΕΝΙΟ !!!!!!

thomelef
21-10-09, 17:42
http://www.restaurant.com.gr/Images_PressCenter/20080714/BIO1.jpg

:useless:

πολύ καλό μ'άρεσε.

Apostolos
21-10-09, 19:05
Μπορείς να πας να αγοράσεις ένα κομπλέ αυτοκίνητο Ε34 Μ5 5000€ με 6000€από Γερμανία (έχει αρκετά στο mobile.de αλλά και autoscout24.de να το περάσεις σαν ανταλλακτικά κανονικά οδικός και να βρεις ένα μηχανικό να ξεμοντάρεις το Μ5 και να κάνεις το δικό σου Μ5. Απλά για να είσαι και πλεόν νομότυπος θα πρέπει και να το δηλώσεις

Κωνσταντίνος
22-10-09, 00:26
Κορωνέικο !!! ΦΡΟΥΤΕΝΙΟ !!!!!!

Βέβαια. 5 λεπτά μακροβούτι κάνει ο δείκτης σε ατμοσφαιρικό, και αν το τουρμπίσει ίσαμε κανα τέταρτο.................

Υ.Γ Πάει ολοταχώς προς το Τοp Ten

crazy_beaver
22-10-09, 01:05
Αμα κατεφερει το παλικαρι και τα κανει τα πραγματα που λεει με τα λεφτα που λεει,ειλικρινα και χωρις πλακα θα φτιαχω και εγω ενα να το εχω να το βλεπω!!!!!!!!!!

Η αγνωμοσυνη-αγνοτητα μερικων ανθρωπων σε συνδιασμο με τον ενθουσιασμο, τους κανουν να λενε τρελα πραγματα.Φιλε μου ακομα και απο το χαβαλετζιδικο υφος που αντιμετοπιστηκαν αυτα που λες οι αποψεις που ακουστηκαν ηταν σωστες μιας και απο οτι φενεται δεν το πολυκατεχεις το θεμα χωρις αυτο να ειναι κακο η προσβλητικο.Αν ηξερες καποια πραγματα παραπαμω και ακουγες τον ευτο σου το ιδιο θα αντιδρουσες.

Εγω δεν νομιζω οτι ξεκινησες με χαβαλε αλλα για να κανεις τα πραγματα που λες θελει πααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααρα πολυ ψαξιμο ακομα περισσοτερο χρημα(για εφοριες,βενζινες και ασφαλειες δεν συζητω καν αφου αλλα κοστη ειναι ακομα πιο βαρβατα) και επισεις αμα με αυτο το αυτοκινητο ξανακαταφερεις να πας στη δουλεια σου σε καθημερινη βαση εγω το 28αρι θα το χαρισω!

Μ3-5ακηδες ειμαστε λιγο πολυ αλοι εδω μεσα αλλα αμα δεν βγαζεις ειναι καλυτερα να μενεις στα κυβικα σου, εκτος αν θες να πουλησεις και το σπιτι σου για να το φτιαξεις γιατι ο μισθος απο το βενζιναδικο νομιζω δεν!!!!!!!!!!!!

Φιλικα

Stunt Mike
22-10-09, 01:27
Μπορείς να πας να αγοράσεις ένα κομπλέ αυτοκίνητο Ε34 Μ5 5000€ με 6000€από Γερμανία (έχει αρκετά στο mobile.de αλλά και autoscout24.de να το περάσεις σαν ανταλλακτικά κανονικά οδικός και να βρεις ένα μηχανικό να ξεμοντάρεις το Μ5 και να κάνεις το δικό σου Μ5. Απλά για να είσαι και πλεόν νομότυπος θα πρέπει και να το δηλώσεις

Η ακομη καλυτερα φερνεις ενα Μ5 απο Γερμανια χτυπας νουμερα και πινακιδες απ'το δικο σου και εισαι ετοιμος!!!!:dance:

Stunt Mike
22-10-09, 01:35
Αμα κατεφερει το παλικαρι και τα κανει τα πραγματα που λεει με τα λεφτα που λεει,ειλικρινα και χωρις πλακα θα φτιαχω και εγω ενα να το εχω να το βλεπω!!!!!!!!!!

Η αγνωμοσυνη-αγνοτητα μερικων ανθρωπων σε συνδιασμο με τον ενθουσιασμο, τους κανουν να λενε τρελα πραγματα.Φιλε μου ακομα και απο το χαβαλετζιδικο υφος που αντιμετοπιστηκαν αυτα που λες οι αποψεις που ακουστηκαν ηταν σωστες μιας και απο οτι φενεται δεν το πολυκατεχεις το θεμα χωρις αυτο να ειναι κακο η προσβλητικο.Αν ηξερες καποια πραγματα παραπαμω και ακουγες τον ευτο σου το ιδιο θα αντιδρουσες.

Εγω δεν νομιζω οτι ξεκινησες με χαβαλε αλλα για να κανεις τα πραγματα που λες θελει πααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααρα πολυ ψαξιμο ακομα περισσοτερο χρημα(για εφοριες,βενζινες και ασφαλειες δεν συζητω καν αφου αλλα κοστη ειναι ακομα πιο βαρβατα) και επισεις αμα με αυτο το αυτοκινητο ξανακαταφερεις να πας στη δουλεια σου σε καθημερινη βαση εγω το 28αρι θα το χαρισω!

Μ3-5ακηδες ειμαστε λιγο πολυ αλοι εδω μεσα αλλα αμα δεν βγαζεις ειναι καλυτερα να μενεις στα κυβικα σου, εκτος αν θες να πουλησεις και το σπιτι σου για να το φτιαξεις γιατι ο μισθος απο το βενζιναδικο νομιζω δεν!!!!!!!!!!!!

Φιλικα

Απορω που ακομη ασχολειστε....Οσον αφορα τα οικονομικα βεβαια,ποτε δεν μπορεις να ξερεις τι εισοδημα εχει ο αλλος.Μπορει να δουλευει σε βενζιναδικο και τα βραδυα να πουλαει οπλα,ναρκωτικα,το ...κορμι του!!!!Καπως πρεπει να ξεπλυνει αυτο το εισοδημα συναδελφε!!!Και ποιος καλυτερος τροπος απ'το να φτιαξει ενα αμαξι 15ετιας ξοδευοντας minimum 15.000!!!Τελοςπαντων,φιλικα συναδελφε 520 του 92,ο ενθουσιασμος ειναι κακος συμβουλος(πιθανον εισαι και μικρος ηλικιακα) και τα ονειρα ειναι τζαμπα....Μου θυμιζεις ενα φιλο μου που μια ζωη αυτοκινητο εφτιαχνε και αυτοκινητο δεν ειχε...Περαστικα σου...

nassosbmw1
22-10-09, 08:38
Παρότι δε συμφωνώ με το ύφος που έχουν τα τελευταία ποστ του bmw 520, δεν καταλαβαίνω και την αντιμετώπιση μερικών άλλων. Εντάξει έκανε μια βλακεία, ο πρώτος είναι ή ο τελευταίος? Μερικοί αντί να απαντήσουν σε αυτά που ρωτάει, γιατί έπρεπε να τον ειρωνευτούν και να του την πουν ? Ο καθένας έχει τον πόνο του, δεν περιμένει να τον κοροιδεύουν και από πάνω. Με τις βλακείες και τα λάθη μαθαίνεις, δε γεννήθηκε κανείς μάγκας και γνώστης. Ας είμαστε λοιπόν λίγο πιο μετρημένοι και μετριοπαθείς.

Εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά με το αμάξι σου και την επόμενη φορά πιο πολλή προσοχή, γιατί είδες τι μπορεί να πάθει κανείς για το τίποτα. Απλά να ξέρεις ότι στο site δεν υπάρχουν 5 μαλ@κες, αλλά άτομα που ξέρουν πολλά από BMW. Kαι όταν σου λένε ότι μετατροπή σε Μ5 με 1700 δε γίνεται, κάτι ξέρουν. Τώρα αν εσύ έπεσες ΣΤΗΝ ευκαιρία τι να πω, με το καλό να την κάνεις.

+1 μοτέρ! σωστός και περιεκτικός...από αυτά που έγραψες τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγώτερο!:hello:

BmwE34
22-10-09, 09:04
οοπς ναι αδερφε ε60 εχεις δικιο σουηδια παντως ενοουσα !!! οσο ρε νικολα... για τα καλα μαστορια που ποπυ θα μπορουσα να το παω ??? πιστευω αν εχεις δει και το βιντεο αυτο να καταλαβενεις και γενικα αυτος ο οικος στην σουηδια εχει βγαλει τρελα εργαλεια !!!
οσο για το τουρμπο απλα τα σπαει... και ιδικα που εχει και βαρος το αμαξι αυτο του δινει ακομα ποιο τρελη ροπη !!! και απο οτι βλεπω αξιζει !!! αν θες φιλαρακι στειλε μου πμ να δουμε !!!


Φίλε στο youtube εννοίτε πώς θα δείς γρήγορα μοτέρια (Μόνο στο Youtube) γιατί τα κάνουν για κάποιο συγκεκριμένο λόγο!Άν θες δες και αυτό : http://www.youtube.com/watch?v=g7Ybc8tJIKo δεν μπορώ να πώ ότι το έφτιαξε γνωστός οίκος βελτιώσεων...αλλά δείχνει τέλειο! :dblthumb2 Εσύ που θα βγάλεις τόση ροπή που λές ; στους δρόμους της Ελλάδας μήπως ; :rofl2: Σόρρυ αλλά κατάντησε γελοίο μην το συνεχίζεις....
:jester:

Leonidas_Thess
22-10-09, 09:11
BmwE34
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW520i 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
οοπς ναι αδερφε ε60 εχεις δικιο σουηδια παντως ενοουσα !!! οσο ρε νικολα... για τα καλα μαστορια που ποπυ θα μπορουσα να το παω ??? πιστευω αν εχεις δει και το βιντεο αυτο να καταλαβενεις και γενικα αυτος ο οικος στην σουηδια εχει βγαλει τρελα εργαλεια !!!
οσο για το τουρμπο απλα τα σπαει... και ιδικα που εχει και βαρος το αμαξι αυτο του δινει ακομα ποιο τρελη ροπη !!! και απο οτι βλεπω αξιζει !!! αν θες φιλαρακι στειλε μου πμ να δουμε !!!
Φίλε στο youtube εννοίτε πώς θα δείς γρήγορα μοτέρια (Μόνο στο Youtube) γιατί τα κάνουν για κάποιο συγκεκριμένο λόγο!Άν θες δες και αυτό : http://www.youtube.com/watch?v=g7Ybc8tJIKo δεν μπορώ να πώ ότι το έφτιαξε γνωστός οίκος βελτιώσεων...αλλά δείχνει τέλειο! Εσύ που θα βγάλεις τόση ροπή που λές ; στους δρόμους της Ελλάδας μήπως ; Σόρρυ αλλά κατάντησε γελοίο μην το συνεχίζεις....


Πολυ φτερνισμα το 5αρι :ylsuper::ylsuper::ylsuper:

BmwE34
22-10-09, 11:08
Πολυ φτερνισμα το 5αρι :ylsuper::ylsuper::ylsuper:

Ναι το κτήνος! :clap:
Αυτά βλέπουν κάποιοι εδω μέσα και παρασύροντε..!