PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε200 killer!!!!


Geo_3D
26-08-05, 00:53
Χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

Μιλαμε για τρελλο σκηνικο και πολυ γελιο
Γυρνωντας απτο video-club στο σπιτι μου,πετυχα στο δρομο μια Ε class (μαλλον την 200αρα) και ειδα εναν οδηγο βαριεστημενο κρατωντας με το ενα χερι το τιμονι και το αλλο ακουμπισμενο στο παραθυρο να κραταει το κεφαλι του.Παρ'ολα αυτα η οδηγηση του δεν εμοιαζε με βαριεστημενο τυπο καθοτι να κατι σφηνες,να κατι ανοιγματα και αλλα σχετικα.
Βρισκομενοι λοιπον επι της Λ. Φυλης (οχι την γνωστη :D ) μας πιανει φαναρι.
Αριστερα εγω,δεξια αυτος.Λεω για να δουμε,θα τσιμπησει???Ριχνω μια ξερογκαζια,με κοιταει με το γνωστο υπεροπτικο βλεμμα και ξανακοιταει μπροστα.
Τελος παντων δεν καταλαβα αν θα εκανε τιποτα αλλά εγω ημουν ετοιμος για παν ενδεχομενο.Αναβει το φαναρι,παω να ξεκινησω χαλαρα,και καταλαβαινω οτι αυτος σανιδωνει.Οποτε ενστικτωδως σανιδωνω και γω.Δηλαδη ανοιξαμε απο πρωτες ρολαριστες.

Και ιδου το αποτελεσμα.
Μισο φτερο εγω μπροστα στα τελιωματα της 1ης.Με μαζευει
Αλλαγη 2ας και ξαναπεταγομαι μισο φτερο μπροστα μεχρι που με ξαναμαζευει στα τελιωματα μου.
Αλλαγη 3ης και ξανα το ιδιο σκηνικο.Μονο που αυτη τη φορα πεταχτηκα σχεδον ολοκληρο φτερο μπροστα.
Καπου εκει εκοψε ο τυπος γιατι απο 2 λωριδες που εχει ο δρομος γινεται 1.Κλασσικα αναβω αλαρμ μετα και συνεχιζω ηρεμα για το σπιτι μου εχωντας λυθει στα γελια.

Ξερετε ομως γιατι γελουσα?Διοτι αυτη την κοντρα δεν την εκανα με το BMW.

Με το επαγελματικο φορτηγακι Skoda Pickup 1.3 :bugeye:

Τρελλοεπαγγελματιες ολου του κοσμου ενωθειτε :cheers:

P.S.-Ρε μηπως τελικα εχει οντως 2 νιτρομπουκαλες στην καροτσα και δεν το ξερω??? :rofl2:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=28500#post28500

God
26-08-05, 01:33
:icon18: :icon18: :icon18:

Αυτο ειναι να το βλεπεις, Scoda-κι να μαζευει Ε200!!!! :dance:

Xeno-318is
26-08-05, 01:48
De les pali kala pou katafere o TAFOS kai ekatse dipla sou mexri tis 2es?
Afou taxoume pei...auta tautokinita einai gia....argouuuuuuuuuuuuuuuuus!!! :D

Geo_3D
26-08-05, 02:57
Και μαλλον ηταν και αυτοματο γιατι το αριστερο χερι δεν πρεπει να το κουνησε απτο παραθυρο


Εχετε το νου σας απο αυριο για κανενα πωλητηριο Μercedes Ε200,αυτοματη,μαυρο χρωμα :D :D

Geo_3D
26-08-05, 02:59
Scoda-κι

Skoda-RA παρακαλω!!!!!!!

alexk
26-08-05, 09:09
Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, νομίζω ότι ο τύπος, δεν άνοιξε. Και αυτό το λέω, γιατί έχω ανοίξει με Ε200 αρκετές φορές με το δικό μου αυτοκίνητο. Η μόνη φορά που πήγα λίγο καλά, ήταν από φανάρι σταματημένοι τελείως, γιατί ξεκόλλησα 1 αυτοκίνητο στην 1η, λόγω πρόσφυσης από τα λάστιχα. Μετά με μάζεψε για πλάκα.
Το φορτηγάκι 1300 και πηγαίνει τόσο καλά? Swift GTi είναι?

Φιλικά πάντα Γιώργο.

stef
26-08-05, 11:13
Μήπως φοράς μοτέρ από Octavia RS και δεν το λες?
Καλά του έκανες πάντως!
Είναι :loser: τα Merc.... :nod:

doria
26-08-05, 11:28
Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, νομίζω ότι ο τύπος, δεν άνοιξε. Και αυτό το λέω, γιατί έχω ανοίξει με Ε200 αρκετές φορές με το δικό μου αυτοκίνητο. Η μόνη φορά που πήγα λίγο καλά, ήταν από φανάρι σταματημένοι τελείως, γιατί ξεκόλλησα 1 αυτοκίνητο στην 1η, λόγω πρόσφυσης από τα λάστιχα. Μετά με μάζεψε για πλάκα.
Το φορτηγάκι 1300 και πηγαίνει τόσο καλά? Swift GTi είναι?

Φιλικά πάντα Γιώργο.

Μετα συνχωρίσεως Άλεξ αλλα το φορτιγάκι και το κάθε φορτιγάκι έχει το 1/4 του βάρους μιας Ε200!αυτό σου πέρασε καθόλου απο το μυαλό?
Και βέβαια να ξέρεις πόσα νούμερα κυκλοφορούν που στίνοντε με φορτιγάκια στα φανάρια όπως με τον Γιώργο...θέλουν να το παίξουν κοντράκιδες εκεί που τους πέρνει αλλα μερικές φορές ούτε εκεί τους πέρνει και θα σου πω και το εξής σκινηκό...

Δευτέρα βράδυ στην Λ.Μαραθώνος στην πλατεία Πικερμίου με έχει πιάσει φανάρι στην δεξιά λορίδα και είμαι με το fiorino το οποίο κατα καιρούς παρουσιάζει διάφορα προβλήματα,εκείνη την περίοδο είχε αστάθεια στο ρελαντί,δίπλα μου ένα Ε36 316 με το που σταματάει και με βλέπει οτι κοιτάω το αριστερό φανάρι και ακούει οτι παίζω με το γκάζι άρχισε να ρίχνει ξερά,μόνο που δεν το καψε το έριμο αυτοκίνητο..με το που ανοίγει το φανάρι έφηγε με τις πόρτες το παλικάρι....έβαλα τα γέλια και συνέχισα γιατί εγώ ούτε καν είχα καταλάβει τις προθέσεις του...

Ελπίζω να ικανοποιήθικε γιατί απο οτι φάνηκε το πάλεψε πραγματικά ΜΟΝΟΣ του!

Geo_3D
26-08-05, 11:52
Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, νομίζω ότι ο τύπος, δεν άνοιξε. Και αυτό το λέω, γιατί έχω ανοίξει με Ε200 αρκετές φορές με το δικό μου αυτοκίνητο. Η μόνη φορά που πήγα λίγο καλά, ήταν από φανάρι σταματημένοι τελείως, γιατί ξεκόλλησα 1 αυτοκίνητο στην 1η, λόγω πρόσφυσης από τα λάστιχα. Μετά με μάζεψε για πλάκα.
Το φορτηγάκι 1300 και πηγαίνει τόσο καλά? Swift GTi είναι?

Φιλικά πάντα Γιώργο.
Aς πουμε οτι ειναι το Swift Gti των επαγγελματικων φορτηγων :p:
Αλεξη με λιγοτερα απο 800 κιλα και κοντες τις πρωτες 2 σχεσεις για φορτιο στην καροτσα,τι νομιζες οτι θα γινοταν?!?!?!?!?!
Δυστυχως χωρις να θελω και γω να σε στεναχωρησω,ξεκινοντας απο σταση,με το κινητηρα να δουλευει στο ρελαντι και οχι καπου στις 4-5 χιλιαδες στροφες,μεχρι τα 80-90 χλμ περιπου,ειμαι μπροστα σου. :nod:
Απο εκει και πανω βεβαια το χαος

Παντα φιλικα :hello:

m3power
26-08-05, 12:03
αφου εχεις νιτρα ρε αλητη...γιατι δεν το λες στον κοσμο;;;;;;;;;;;;;
αχαχαχαχαχααχαχαχαχααχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχα!!!

2 μπουκαλες κιολας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bowdown:

alexk
26-08-05, 12:22
Δυστυχως χωρις να θελω και γω να σε στεναχωρησω,ξεκινοντας απο σταση,με το κινητηρα να δουλευει στο ρελαντι και οχι καπου στις 4-5 χιλιαδες στροφες,μεχρι τα 80-90 χλμ περιπου,ειμαι μπροστα σου. :nod:


Γιώργο, ξέρω πολύ καλά πόσο αργό είναι το αυτοκίνητό μου. Όμως, μην τα ισοπεδώνουμε όλα, οκ? Σε πληροφορώ ότι από το αυτοκίνητό μου, μέχρι τα 90, θα φας 2-3 κενές για πλάκα.

Επίσης, δεν καταλαβαίνω τη λογική πολλών, που είναι της άποψης "Mercedes, τροπέτο, και να το περάσουμε για πλάκα, να το εξεφτιλίσουμε, μπράβο μας, καλά το κάναμε, του δείξαμε ποιο είναι το αυτοκίνητο" και άλλα πολλά. Αυτή είναι μονόφθαλμη λογική. Και ας μην ξεχνάμε (bmw-δάκιας μέχρι το κόκκαλο είμαι) ότι δεν υπάρχει bmw που να είναι πιο γρήγορο, από το πιο ταχύ Mercedes. Οκ? Ας συνέλθουμε λοιπόν. Γιατί το SL65AMG είναι η υλοποίηση της ταυτόχρονης συνουσίας πολλών ατόμων, σε αυτοκίνητο.

Και εξακολουθώ να επιμένω ότι το Ε200 δεν άνοιξε καθαρά. Αν θέλεις να το επιβεβαιώσουμε, μπορώ να βρω ένα Ε200 αυτόματο και να ανοίξουμε.

Geo_3D
26-08-05, 12:26
Και εξακολουθώ να επιμένω ότι το Ε200 δεν άνοιξε καθαρά. Αν θέλεις να το επιβεβαιώσουμε, μπορώ να βρω ένα Ε200 αυτόματο και να ανοίξουμε.
Βεβαιως!!!

propeller
26-08-05, 12:33
Γιώργο, ξέρω πολύ καλά πόσο αργό είναι το αυτοκίνητό μου. Όμως, μην τα ισοπεδώνουμε όλα, οκ? Σε πληροφορώ ότι από το αυτοκίνητό μου, μέχρι τα 90, θα φας 2-3 κενές για πλάκα.

Επίσης, δεν καταλαβαίνω τη λογική πολλών, που είναι της άποψης "Mercedes, τροπέτο, και να το περάσουμε για πλάκα, να το εξεφτιλίσουμε, μπράβο μας, καλά το κάναμε, του δείξαμε ποιο είναι το αυτοκίνητο" και άλλα πολλά. Αυτή είναι μονόφθαλμη λογική. Και ας μην ξεχνάμε (bmw-δάκιας μέχρι το κόκκαλο είμαι) ότι δεν υπάρχει bmw που να είναι πιο γρήγορο, από το πιο ταχύ Mercedes. Οκ? Ας συνέλθουμε λοιπόν. Γιατί το SL65AMG είναι η υλοποίηση της ταυτόχρονης συνουσίας πολλών ατόμων, σε αυτοκίνητο.

Και εξακολουθώ να επιμένω ότι το Ε200 δεν άνοιξε καθαρά. Αν θέλεις να το επιβεβαιώσουμε, μπορώ να βρω ένα Ε200 αυτόματο και να ανοίξουμε.

και επαυξανω: δηλαδη εγω πρεπει να νιωθω υψιστη ταπεινωση που στα φαναρια πεταγονται μπροστα τα σκουτερ μεχρι τα 60-70χλμ ε?

Ε ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ Η Ε200? ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΜΑΞΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ???

γιατι τοσο μενος δεν καταλαβαινω.....
Βγαζουν αλλης φιλοσοφιας αμαξια απο τη bmw τοσο κακο ειναι αυτο??

Action Man
26-08-05, 12:44
Δεν σκεφτηκατε το πιο λογικο....μηπως ο οδηγος της ΜΒ βαριοταν να "ανοιξει"????

doria
26-08-05, 12:56
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο?

πόσες SL65AMG έχετε δει στον δρόμο και πόσες Μ3?

δεν είπες κανένας οτι η Benz δεν βγάζει καλά αυτοκίνητα αλλα μην τρελαθούμε τελείος...Η BMW κατα την γνώμη μου πάντα είναι κλάσεις ανώτερη της Mercedes.

Και εκτός αυτού είναι γνωστό οτι σέρνοντε στις εκκινήσεις.Δεν μηλάω για McLaren αλλα για την Ε200 δεν μπορεί να πει κανείς οτι πετάει...Ελεος

Fanatic
26-08-05, 13:06
Εγω δεν κολλαω στην κοντρα και ποιος ''νικησε'' αλλα θα αναφερθω σε αυτο το σημειο

Ριχνω μια ξερογκαζια,με κοιταει με το γνωστο υπεροπτικο βλεμμα και ξανακοιταει μπροστα.

Και θελω να ρωτησω τον φιλο Γιωργο γιατι το σχολιασες ως γνωστο υπεροπτικο βλεμμα?Υπεροπτικο βλεμμα ατομου που εχει Μercedes?Γιατι αν ναι απλα θελω να αναφερω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο ατομων που οδηγουν BMW(στην Ελλαδα) εχουν αυτο το ιδιο υπεροπτικο βλεμμα....δυστυχως.Ουσιαστικα το γεγονος οτι η BMW φτιαχνει αυτοκινητα με ποιο σπορτιφ προσανατολισμους ειναι η διαφορα των δυο εταιριων.....η πλειοψηφια ομως των πελατων των δυο εταιριων ειναι με παρομοιο υφος....

Action Man
26-08-05, 13:08
για την Ε200 δεν μπορεί να πει κανείς οτι πετάει...Ελεος
Δεν σερνεται κιολας.......

Dionysis
26-08-05, 13:14
Η Ε200 cdi βγάζει 122 άλογα και compressor 163 όποο απο τα 2 και αν ήταν χωρίς να θέλω να θίξω η προσβάλω δεν νομίζω να μπορεί να σταθεί δίπλα σε Ε200 το σκόντα άσε που τα 2 αυτοκίνητα δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους είναι ενταλώς διαφορετικά δεν μιλάμε για αυτοκίνητα της ίδια κατηγορίας

Fanatic
26-08-05, 13:17
Η Ε200 cdi βγάζει 122 άλογα και compressor 163 όποο απο τα 2 και αν ήταν χωρίς να θέλω να θίξω η προσβάλω δεν νομίζω να μπορεί να σταθεί δίπλα σε Ε200 το σκόντα άσε που τα 2 αυτοκίνητα δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους είναι ενταλώς διαφορετικά δεν μιλάμε για αυτοκίνητα της ίδια κατηγορίας

E200CDI αποκλειεται να ηταν αφου δεν αναφερθηκε σε ΤΑΞΙ(Στην Αθηνα τα μονα diesel ειναι τα ΤΑΞΙ....)...

Υ.Γ. Το Ε200 με 0-100 σε 10 δευτερα(για το αυτοματο) δεν μπορει να το θεωρησει κανεις αργο....

Geo_3D
26-08-05, 13:20
Ενταξει παιδια,εγω ειμαι ο ηλιθιος μου φαινεται και δεν ξερω ποτε κανω κοντρα και ποτε οχι.Τρεχω μονος μου δηλαδη.Μονο εσεις ξερετε

Αντρεα>ουδεποτε ειπα οτι η Μερσεντες εγινε χειροτερο αμαξι απτο φορτηγακι.Σοβαρεψου.

Αλεξη>Θες να σου πω κατι για το υπεραμαξι σου την 65αρα AMG?Nαι ειναι το ισχυροτερο αμαξι παραγωγης στον κοσμο,αλλά αυτο μονο σε μια ευθεια.Ξερεις το ρητο που λεει "Power is nothing without control"???
Kαι ετσι για να βαλω και το κερασακι στην τουρτα γιαυτο το "υπεραμαξι" ξερεις ποσα αυτοκινητα το ξεκ*λιαζουν σε μια πιστα?Πολλα.Και δεν το λεω ετσι.Υπαρχουν και οι αποδειξεις (βλ.βιντεο).
Αρκετα λοιπον με το συγκεκριμενο αυτοκινητο.Πιασε καλυτερα μια SLR

Dionysis
26-08-05, 13:21
E200CDI αποκλειεται να ηταν αφου δεν αναφερθηκε σε ΤΑΞΙ(Στην Αθηνα τα μονα diesel ειναι τα ΤΑΞΙ....)...

Εχεις δίκιο M-POWERfanatic τό είχα ξεχάσει ότι εκτός απο ταξί δεν κυκλοφορουν άλλα πετρελαιοκίνητα προς το παρόν στην Αθήνα

Geo_3D
26-08-05, 13:29
Η Ε200 cdi βγάζει 122 άλογα και compressor 163 όποο απο τα 2 και αν ήταν χωρίς να θέλω να θίξω η προσβάλω δεν νομίζω να μπορεί να σταθεί δίπλα σε Ε200 το σκόντα άσε που τα 2 αυτοκίνητα δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους είναι ενταλώς διαφορετικά δεν μιλάμε για αυτοκίνητα της ίδια κατηγορίας
Το καναμε και diesel τωρα το Ε200?
Ευτυχως που το καναμε και κομπρεσσορα.Ειμαι ησυχος τωρα.

Ε200 (χωρις κομπρεσσορα)
2000cc
136/5500(hp/rpm)
19.4/4000
0-100 :11.5
1510 kg βαρος
Και ολα αυτα για χειροκινητο.Καντε εσεις του υπολογισμους για το αυτοματο

Geo_3D
26-08-05, 13:31
Και στη τελικη,δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας φαινεται τοσο απιθανο.
Δεν ειπα οτι τον αφησα 2 χιλιομετρα πισω.Φτερο με φτερο ειμασταν.

Αλλά μαλλον ετρεχα μονος μου και βαριοτανε αυτος οπως ειπατε :kissass:

Fanatic
26-08-05, 13:31
Το καναμε και diesel τωρα το Ε200?
Ευτυχως που το καναμε και κομπρεσσορα.Ειμαι ησυχος τωρα.

Ε200 (χωρις κομπρεσσορα)
2000cc
136/5500(hp/rpm)
19.4/4000
0-100 :11.5
1510 kg βαρος
Και ολα αυτα για χειροκινητο.Καντε εσεις του υπολογισμους για το αυτοματο

Για το παλιο μιλαμε τοση ωρα?? :banghead:...Το βρισκω καπως πιο πιθανο πλεον....

stef
26-08-05, 13:34
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο?

πόσες SL65AMG έχετε δει στον δρόμο και πόσες Μ3?

Τί τιμή έχει το ένα και τι τιμή έχει το άλλο όμως...

Action Man
26-08-05, 13:38
Και στη τελικη,δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας φαινεται τοσο απιθανο.
Δεν ειπα οτι τον αφησα 2 χιλιομετρα πισω.Φτερο με φτερο ειμασταν.

Αλλά μαλλον ετρεχα μονος μου και βαριοτανε αυτος οπως ειπατε :kissass:
Καταρχην δεν ΕΙΠΑΝΕ...αλλα ειπα.....
Εχω καταλαβει οτι μιλαμε για την παλια Ε 200 ΜΒ...και οταν ειπα οτι ο οδηγος βαριοταν,δεν ημουν ειρωνικος.-
αυτα :kissass: :kissass:

Geo_3D
26-08-05, 13:42
Καταρχην δεν ΕΙΠΑΝΕ...αλλα ειπα.....
Εχω καταλαβει οτι μιλαμε για την παλια Ε 200 ΜΒ...και οταν ειπα οτι ο οδηγος βαριοταν,δεν ημουν ειρωνικος.-
αυτα :kissass: :kissass:
Οχι,απλως αμφισβητησες την νοημοσυνη μου εμμεσα

Action Man
26-08-05, 13:47
Οχι,απλως αμφισβητησες την νοημοσυνη μου εμμεσα
Γιωργο,με το συμπαθιο κιολας..τοσα ακουστηκαν εδω μεσα αλλα εσυ στο δικο μου post σκαλωσες....ημουν σιγουρος οτι θα γινοταν ετσι....γιατι εχει ξαναγινει και στο παρελθον!!
Και επιτελους ξεκολα λιγο.......δεν αμφισβητησα την νοημοσυνη σου....εσυ εισαι συνεχεια επιθετικος μαζι μου....

Xeno-318is
26-08-05, 14:39
Xalarwste re seis...koita pou oi tafoi spernoune dixoneia!! chill out pedes...siga...sermente itane... :loser:

propeller
26-08-05, 15:31
chill out

δεν εχει νοημα να ανοιχτει μετωπο MERC vs ... ολων!
σορρυ αλλα νομιζω οτι το τοπικ αυτο περα απο την αναφορα του γεγονοτος δεν εχει νοημα υπαρξης....
Ε200 χανει απο σκοντα. Πολυ ωραια.
και μετα?

Geo_3D
26-08-05, 15:39
chill out

δεν εχει νοημα να ανοιχτει μετωπο MERC vs ... ολων!
σορρυ αλλα νομιζω οτι το τοπικ αυτο περα απο την αναφορα του γεγονοτος δεν εχει νοημα υπαρξης....
Ε200 χανει απο σκοντα. Πολυ ωραια.
και μετα?
Μα αυτο ειναι το θεμα.Γιατι θα πρεπει σωνει και καλα να εχει μετα?!?!?!Δεν εχει τιποτα.Μεχρι εκει.Εσεις το κανατε Κυπριακο το θεμα

Fanatic
26-08-05, 15:45
Oκ,αναλυσαμε οσο χρειαζοταν το θεμα...παπαλα λοιπον....