PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε90 Body kit


peter79
28-10-09, 10:16
Θέλω τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο κιτ. σκεύτομαι να βλάω το μπορστινό σποίλερ που κουμπώνει στον μαμά προφυλακτήρα και τα πλαϊνά μαρσπιέ.

τι λέτε? είναι όμορφο ή θα θεωρηθεί πολύ extreme?

Nikos120i
28-10-09, 10:29
Θέλω τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο κιτ. σκεύτομαι να βλάω το μπορστινό σποίλερ που κουμπώνει στον μαμά προφυλακτήρα και τα πλαϊνά μαρσπιέ.

τι λέτε? είναι όμορφο ή θα θεωρηθεί πολύ extreme?

Κατά την άποψή μου είναι ΧΑΛΙΑ και ΠΟΛΥ καγκούρικο!!! Μη το πειράξεις.

Αν θες να κάνεις βάλε ή το M-Pack ή τους Performance προφυλακτήρες.

Τι ζάντες φοράς? Αν βάλεις bodykit πρέπει να βάλεις και 18άρες, αλλιώς θα φαίνεται άθλιο το αυτοκίνητο κατά την άποψή μου.

peter79
28-10-09, 10:32
17'' έχω..

Nikos120i
28-10-09, 10:35
17'' έχω..

Θέλει 18 για να δείξει. Όταν είχα την 1 πριν είχα 17άρια και όταν έβαλα το BMW Performance pack (εμπρός και πίσω προφυλακτήρες) άλλαξα και ζάντες και έβαλα 18άρια για να είναι συνολικά όμορφο, αλλιώς φαίνεται άσχημο.

Η άποψή μου είναι ότι αν πας να κάνεις κάτι, να το κάνεις σωστά αλλιώς μη το κάνεις καθόλου. Τρομερή διαφορά στην εμφάνιση θα δεις με M-Pack και 18άρες 193Μ:

http://i224.photobucket.com/albums/dd28/borgis_5/DSC_0019.jpg

peter79
28-10-09, 10:45
Μάλλον έχεις δίκιο....

θα περιμένω μάλλον να με τρακάρει κανείς μιας και είναι καινούργιο το αμάξι για να αλλάξω όλους τους προφυλακτήρες.... κρίμα να μου μείνουν οι απλοί με 6 μήνες μόλις

scania124
06-11-09, 21:56
μην κανεις κανενα λαθος και βαλεις κανα τετοιο....:twak:
οπως σου ειπε και ο νικος120.....ακολουθα αυτον τον δρομο:ylsuper:

e90 white alpine
06-11-09, 22:25
H m-pack η τους performance

joseph
06-11-09, 23:17
Φιλε προσωπικη μου αποψη ειναι να μην το βαλεις, τωρα αν εσενα σου αρεσει προχωρα!!

koilada7
08-11-09, 07:34
φιλε πιστευω καλυτερα ή M pack ή ac schnitzer ειναι καλυτερα με 18αρες...εγω στο δικο μου εχω 17αρες και τωρα βλεπω πως ηθελα τις 18αρες...

peter79
08-11-09, 09:12
Είναι και θέμα τσέπης.... προς το παρόν δεν είμαι για άλλες ζάντες και ελαστικά παράλληλα μιας και αλλάζει η διάσταση...

και με τις 17 πιστέυω θα είναι όμορφο. και το σχέδιο που φοράω είναι και σπάνιο....

pyrros25
16-11-09, 02:47
Θέλω τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο κιτ. σκεύτομαι να βλάω το μπορστινό σποίλερ που κουμπώνει στον μαμά προφυλακτήρα και τα πλαϊνά μαρσπιέ.

τι λέτε? είναι όμορφο ή θα θεωρηθεί πολύ extreme?



peter συμφωνω ανεπιφύλακτα με τους προλαλίσαντες...αν ειναι να βάλεις
κατι αυτ'ο να ειναι mpac...και πιο ομορφο ειναι και καλλιτερη εφαρμογή εχει
και μεγαλλίτερη μεταπωλιτικη αξια...
Μήπως ξερει κανεις εάν τα πλαινα (side skirts) απο m3 e92 μπαινουν σε coupe e92;

Driver M
17-11-09, 13:16
Άλλο πράγμα το Μ pack και άλλο το body kit. Το Μ pack είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο και αν και δένει ωραία με το όλο αμάξωμα δε δίνει το κάτι παραπάνω που θέλουν μερικοί, οπότε τότε πρέπει να καταφεύγει κανείς σε έτοιμες λύσεις bodykit. Kαι τα λεφτά μια η άλλη θα είναι. Προσωπικά το συγκεκριμένο bodykit μου φαίνεται λίγο υπερβολικό και θέλει όπως σωστά ειπώθηκε και μεγαλύτερες ζάντες (18-19'') για να δείξει. Υπάρχουν πάντως πολύ πιο όμορφες προτάσεις και πολύ πιο ιδιαίτερες από το πολυφορεμένο M pack. Αν λοιπόν θες κάτι διακριτικό και σπορ πάρε Μ pack, αν θες κάτι πιο ιδιαίτερο και έντονο πάρε ένα κομψό bodykit (αρκεί να είναι καλής ποιότητας και να αφαιρείται για τη με τη μεταπώληση θα υπάρχει θέμα).. Εγώ το ψάχνω αρκετά και μάλλον θα καταφύγω στη δεύτερη λύση.

peter79
17-11-09, 13:23
Τελικά παράγγειλα και μέσα στην εβδομάδα θα μπεί το Retrofit M kit της BMW...