PDA

Επιστροφή στο Forum : Μικρή Μπαταρία


strofimios
02-11-09, 15:20
Έφτασε ο καιρός να αλλάξω μπαταρία.Σκέφτομαι να αντικαταστήσω την τεράστια μαμίσια με μια μικρή.Ξέρω τις Odyssey και Breyle,τι γνώμη έχετε?Κάνουν για χρήση σε καθημερινό αυτοκίνητο ή είναι μόνο για αγωνιστικές εφαρμογές?

Thanx in advance..!

EVANGELOS
02-11-09, 15:26
Εγώ φοράω από voltphreaks.com

H τιμή βέβαια που την αγόρασα την προηγούμενη και η τιμή που που μου έκανε για αυτή που περιμένω (λόγω "ειδικών" συνθηκών" ) είναι ΑΣΤΕΙΑ ...

Οι εφαρμογές που έχει είναι καθαρά αγωνιστικές και κοστίζουν retail price ανάλογα ΠΟΛΛΑ !!!

Τα προιόντα όμως είναι μακράν ανώτερα των odyssey etc !!!

strofimios
02-11-09, 17:30
Μπηκα και ειδα τα προιοντα αλλα και τις τιμες.Ενταξει,σιγουρα μιλαμε για κορυφη αλλα δεν μπορω να διαθεσω αυτα τα χρηματα.Επισης το αλλο που με απασχολει ειναι εαν αντεχει μια τετοια μπαταρια(εννοω σε μεγεθος,οχι καποιας συγκεκριμενης εταιρειας) στην καθημερινη χρηση με ενα φυσιολογικο αυτοκινητο.Δηλαδη,με κλιματισμο,ηχο(οχι τιποτα τρελο,ολα μαμα ειναι) κλπ.;

ziaba
24-07-13, 11:56
Πόσα αμπερ εκκίνησης (cca) πρέπει να ναι η μπαταρία στ ε36 (318 γυμνό από εξοπλισμό)?

petroscf
24-07-13, 13:26
Επειδή είμαι άσχετος, μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι παραπάνω προσφέρει μια αγωνιστική μπαταρία σε σχέση με τις κοινές?
(για χρηση δρόμου πάντα...)
Καθώς και για τι διαφορές τιμής μιλάμε?

Nick_compact
24-07-13, 19:57
Tίποτα απολύτως, απλά είναι πιο ελαφριά (και αν το αφήσεις ακίνητο μερικές μέρες με χαμηλή θερμοκρασία μπορεί να μην παίρνει)