PDA

Επιστροφή στο Forum : m3 gts


chief
05-11-09, 08:41
http://www.youtube.com/watch?v=n7G6K-i4soQ

thomelef
05-11-09, 08:45
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ναι ρε μαν thats what i am talkin about....
βασικά μόλις αναθεώρησα πως μετά το gt3 rs το χάος.....
btw για πόσα κιλά μιλάμε;;;;;;;
χριστόφορε να'σαι καλά μου έφτιαξες τη μέρα.
ωραίο όχημα κρίμα που θα μας στεναχωρήσουν με την τιμή του...

ΓΙΑΝΝΗΣ
05-11-09, 08:48
Nατα τα καλα.....σιγα σιγα μας ερχονται.......:clap:

thomelef
05-11-09, 08:50
http://www.autoblog.com/2009/11/04/bmw-m3-gts-unveiled/

1490 κιλά με 4.4 λιτρα στους 450 HP ΜΕ ΤΙΜΗ ΣΤΑ 115.000...
πιστεύω πως πλέον έχουμε άξιο αντίπαλο για τα αντίστοιχα πόρκυ.
πωωωωωωωωωωωωωωω ρε μλκ τι πάθαμε πρωινιάτικα.....

ΓΙΑΝΝΗΣ
05-11-09, 08:51
115000 χιλιαρικα στην Γερμανια ετσι??, προ φορων...οποτε εδω μιλαμε για περιπου...190 με 200 χιλιαρικα!

thomelef
05-11-09, 08:55
115000 χιλιαρικα στην Γερμανια ετσι??

λεπτομέρειεςςς:smashtard:bricks1:

καλά μιλάμε έχω πάθει:bugeye: :bowdown:

ΓΙΑΝΝΗΣ
05-11-09, 08:56
θα ερθουν κοματια και στην Ελλαδα, ποσα θα βγαλει? ξερουμε κατι?:gaysex:

thomelef
05-11-09, 09:00
https://www.m-power.com/_open/b/home.jsp?lang=en
για όποιον ενδιαφέρεται...
αλήθεια οι αλέξηδες που είναι;;;

thomelef
05-11-09, 09:02
θα ερθουν κοματια και στην Ελλαδα, ποσα θα βγαλει? ξερουμε κατι?:gaysex:

απο το καλοκαίρι του 2010 και μετά κατόπιν ειδικής παραγγελείας θα μπορούν να δωθούν και παραγγελείες για εκτός γερμανίας...
διάβασε στο παραπάνω λινκ που γράφω λέει όλα τα ινφο για το αυτοκίνητο...

yodas
05-11-09, 09:19
άντε Θωμά παραγγέλνουμε ένα από μισό; χαχα

thomelef
05-11-09, 09:34
άντε Θωμά παραγγέλνουμε ένα από μισό; χαχα

απο μισό με παίρνει έχω κάτι ξεχασμένες επιταγές σε μία θυρίδα που περιμένει ο δικηγόρος να τις πάρει μία μία είναι βλέπεις 100% για να πληρωθούν στην ώρα τους:loser::loser:

Action Man
05-11-09, 09:35
Πραγματική BMW.-

thomelef
05-11-09, 09:38
δε παιδιά εγώ βρίσκομαι σε παραλύρημα απο την ώρα που το είδα...
χριστόφορε μας μάμησες τη ψυχολογία

pitsinos
05-11-09, 09:39
Από το autotriti:

H BMW M3 GTS
Διαβάστηκε από 71 αναγνώστες

ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ: 5/11/2009


Η πιο γρήγορη M3 παραγωγής θα φέρει τον κωδικό GTS
Επίσημα ανακοινώθηκε η πιο γρήγορη M3 παραγωγής. Πρόκειται για την έκδοση που θα ακούει στον κωδικό GTS και θα έχει απόδοση που φτάνει τους 450 ίππους από το υπερκυβισμένο ατμοσφαιρικό οκτακύλινδρο μοτέρ. Το αυτοκίνητο θα είναι περιορισμένης παραγωγής.


Πίσω την παράσταση κλέβει η τεράστια αεροτομή



Εσωτερικά υπάρχουν αγωνιστικά bucket καθίσματα και roll-cage
Το εντυπωσιακό πορτοκαλί μοντέλο αποτελεί την ταχύτερη εργοστασιακή M3 με άδεια δρόμου, και μια από τις ταχύτερες και πιο σκληροπυρηνικές BMW όλων των εποχών. Ο ατμοσφαιρικός κινητήρας της κανονικής έκδοσης που έχει χωρητικότητα 4 λίτρα και απόδοση 420 ίππους, ανέβηκε στα 4,4 λίτρα ενώ αντίστοιχα η απόδοση έφτασε στους 450 ίππους, όμως επιδόσεις δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμη επίσημα. Η μετάδοση γίνεται στον πίσω άξονα μέσω του αυτόματου 7τάχυτου κιβωτίου διπλού συμπλέκτη της εταιρείας. Υπάρχει ρυθμιζόμενη ανάρτηση, ενώ οι ζάντες είναι 19 ιντσών της BBS με ελαστικά διαστάσεων 225/35 εμπρός και 285/30 πίσω. Το σύστημα πέδησης περιλαμβάνει εξαπίστονες δαγκάνες εμπρός και τετραπίστονες πίσω. Εξωτερικά εκτός από το έντονο πορτοκαλί χρώμα, υπάρχουν τα απαραίτητα αεροδυναμικά βοηθήματα, τόσο εμπρός και κάτω από τον προφυλακτήρα όσο και πίσω όπου την παράσταση κλέβει η μεγάλη αεροτομή από ανθρακόνημα η οποία είναι και ρυθμιζόμενη. Εντός, η ατμόσφαιρα είναι ακόμη πιο αγωνιστική, αφού υπάρχουν πλέον κανονικά αγωνιστικά bucket καθίσματα, ενώ έχει τοποθετηθεί roll-cage το οποίο καταργεί τις πίσω θέσεις. Επίσης υπάρχει cut-off διακόπτης όπως και στα αγωνιστικά, καθώς και πυροσβεστήρας, με το κανονικό παρμπρίζ στο πίσω μέρος να έχει αντικατασταθεί από πιο ελαφρύ της Macrolon. Τέλος, στο εσωτερικό δεν υπάρχουν πολυτέλειες όπως a/c, ηχοσύστημα, και Navigation όπως στις υπόλοιπες εκδόσεις. Με όλες τις παραπάνω αλλαγές η M3 GTS έχει μικρότερο βάρος κατά 190 κιλά, με το συνολικό πλέον να είναι τα 1.490 από 1.680 κιλά που ήταν πριν. Η τιμή του μοντέλου θα ξεκινά από τις 115.000 € στη Γερμανία, ενώ η διάθεση της θα ξεκινήσει μέσα στο 2010.

manos///3
05-11-09, 10:53
Αντι CSL εγινε GTS...ωραιααα!

Eπιτελους εβαλαν 6πιστονα...Τωρα το καταλαβαν???

http://img339.imageshack.us/img339/9586/imagedispatcherjsp.jpg (http://img339.imageshack.us/i/imagedispatcherjsp.jpg/) http://img339.imageshack.us/img339/imagedispatcherjsp.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img339/imagedispatcherjsp.jpg/1/)

thomelef
05-11-09, 11:01
Αντι CSL εγινε GTS...ωραιααα!

Eπιτελους εβαλαν 6πιστονα...Τωρα το καταλαβαν???

http://img339.imageshack.us/img339/9586/imagedispatcherjsp.jpg (http://img339.imageshack.us/i/imagedispatcherjsp.jpg/) http://img339.imageshack.us/img339/imagedispatcherjsp.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img339/imagedispatcherjsp.jpg/1/)

μαζί με τους αλέξηδες ξέχασα και σένα ρε μάνο.....
υγ φαντάσου τι θα κάνει με 4.10 αυτό χαχαχαχα

NekridE46
05-11-09, 11:30
No comments.... απιστευτη....

kloukakis
05-11-09, 11:32
πραγματικο οπλο!!!! δεν μπορω να φανταστω καν την αισθηση που θα δινει οταν το πιεζεις.
ΕΡΩΤΗΣΗ: γιατι δεν του εβαλαν το V10 του Μ6? Μονο για κατανομη βαρους φανταζομαι? για πειτε...

BMWFOREVER!
05-11-09, 11:40
Αχχχχχχχχχ......

Όνειρο τρελό, όνειρο μου φευγάτο..... που λέει και η Νατάσσα :icon_kidr:icon_kidr:icon_kidr
:wub:

yodas
05-11-09, 11:44
απο μισό με παίρνει έχω κάτι ξεχασμένες επιταγές σε μία θυρίδα που περιμένει ο δικηγόρος να τις πάρει μία μία είναι βλέπεις 100% για να πληρωθούν στην ώρα τους:loser::loser:

με αυτές ούτε τα φρένα δεν μας δίνουν....έχει λες πλαφόν η BMW Γερμανίας να μας εξυπηρετήσουν;

ΔημητρηςΜ3
05-11-09, 11:53
Σκεψη
GTSvsGTRS Πωωωωωωωωωωωωωωωω!

Πατσίκας Βασίλειος
05-11-09, 11:55
τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολυ καλη η παρουσιαση"The dream is over.......When dreams come true..."Μπραβο στην BMW εκανε κατι τετιο!!!!

jim_pas
05-11-09, 12:25
Απίστευτο........

manos///3
05-11-09, 12:29
Μια αεροτομη μπροστα ,μια πισω, εξατμιση τιτανιου, αμορτισερ με 2 ρυθμισεις, 6πιστονα και 4πιστονα, 2 μπακετ, ενα roll cage, ενας πυροσβεστηρας, +30αλογακια με υπερκυβισμο και 150 κιλα κατω.........ολα αυτα με +50.000 τιμη Γερμανιας. Θα μας τρελανουν?????

H τιμη της GT3 RS στη Γερμανια ειναι πανω κατω 120.000

Εσεις τι θα επιλαγατε???

Kostas Christ
05-11-09, 12:58
μαλλον το πορσικο... 115 κιλα πιο ελαφρυ... 30 αλογα πιο αδυναμο...

εξισου hardcore.... η νεκροψια και οι δοκιμες θα δειξουν

thomelef
05-11-09, 13:32
εγώ βασικά έχω αναθεωρήσει μετά το σημερινό...
μέχρι τώρα το gt3 rs τουλάχιστο για μένα ήταν το απόλυτο αυτοκίνητο...

Nick_compact
05-11-09, 14:41
μαζί με τους αλέξηδες ξέχασα και σένα ρε μάνο.....
υγ φαντάσου τι θα κάνει με 4.10 αυτό χαχαχαχα

Tα Ε92 Μ3 manual έχουν 4.10 από την μάνα τους... Αυτό παίζει να είναι και πιο κοντό ακόμα!

440 άλογα = 80 άλογα παραπάνω από την Ε46 CSL, 1490 κιλά = 35 κιλά βαρύτερη από την Ε46 CSL. Αν και διαφέρουν πολύ σε φιλοσοφία, θα πρέπει να είναι σημαντικά πιο γρήγορη από την Ε46 CSL... Μου αρέσει πολύ περισσότερο η CSL πάντως...

BILL007
05-11-09, 15:29
Μια αεροτομη μπροστα ,μια πισω, εξατμιση τιτανιου, αμορτισερ με 2 ρυθμισεις, 6πιστονα και 4πιστονα, 2 μπακετ, ενα roll cage, ενας πυροσβεστηρας, +30αλογακια με υπερκυβισμο και 150 κιλα κατω.........ολα αυτα με +50.000 τιμη Γερμανιας. Θα μας τρελανουν?????:tapedshut

H τιμη της GT3 RS στη Γερμανια ειναι πανω κατω 120.000

Εσεις τι θα επιλαγατε???


Mου αρέσει πολύ περισσότερο η CSL πάντως...

Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες...
Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά παίρνεις Μ6...
Μην πω δεν παίρνεις καν BMW και αρχίσετε να με βαράτε...:twak:

Driver M
05-11-09, 15:34
Πρόκειται για ένα καθαρά σπορ αυτοκίνητο (βλέπε cut off διακόπτη, rollcage, 6πίστονα κλπ.), με προσεγμένο βάρος και απίστευτο κινητήρα, άξιο διάδοχο της csl. Πολύ πιθανό και να την ξεπεράσει (όχι μόνο σε ταχύτητα όπου είναι σίγουρο, αλλά γενικότερα), αυτό όμως μένει να το δούμε...

Και φυσικά δεν έχει καμία σχέση με τη Μ6, ούτε σε φιλοσοφία, ούτε σε χαρακτήρα, ούτε σε αίσθηση ούτε πουθενά. Όπως είπα πρόκειται για ένα καθαρόαιμο αυτοκίνητο και όχι για ένα σπορ gt. Συνεπώς δεν κάνει να τα συγκρίνουμε.

Τέλος, αν οδηγικά είναι ισάξια (αν όχι καλύτερη) με την gt3 rs, τότε δε βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην την αγοράσει κανεις, τη στιγμή μάλιστα που θα είναι έστω και λίγο φθηνότερη. Εγώ πάντως αν είναι αντάξια των προσδοκιών θα την προτιμούσα με κλειστά μάτια...

DimitrisZ4
05-11-09, 15:35
Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες...
Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά παίρνεις Μ6...
Μην πω δεν παίρνεις καν BMW και αρχίσετε να με βαράτε...:twak:

γτ που ειναι καλυτερη η Μ6 απο την Μ3 GTS ?

BILL007
05-11-09, 15:36
γτ που ειναι καλυτερη η Μ6 απο την Μ3 GTS ?

507 vs 450...

p.s Μονο το βάρος είναι παράγοντας διαφοράς (κατ'έμενα) αλλα αυτό νομίζω έρχεται δεύτερο μιας και μιλάμε και για περισσότερη ροπή και για περισσότερα άλογα από πλευράς Μ6...

Nick_compact
05-11-09, 15:37
507 vs 450...

1490 (3.38kg/ps) vs 1770 (3.49kg/ps) (Και αυτό αν δεν έχει πάνω όλη την λίστα προαιρετικού εξοπλισμού, όπως συνήθως έχουν τέτοια αμάξια)

DimitrisZ4
05-11-09, 15:40
507 vs 450...

p.s Μονο το βάρος είναι παράγοντας διαφοράς αλλα αυτό νομίζω έρχεται δεύτερο μιας και μιλάμε και για περισσότερη ροπή και για περισσότερα άλογα από πλευράς Μ6...

ποιο θα στριβει καλυτερα ? ασε μην απαντησεις. ξερω ηδη την απαντηση. :smokin:

BILL007
05-11-09, 15:42
ποιο θα στριβει καλυτερα ? ασε μην απαντησεις. ξερω ηδη την απαντηση. :smokin:

hehehehe...Εντάξει βάζουμε (βάζω) στο ίδιο καζάνι καθαρά αγωνιστικό στήσιμο με "touring" ας μου επιτραπεί η έκφραση αμάξι (βλέπε Μ6).

Πάντως περιμένω να δω χρόνο στο ring...Τότε νομίζω θα λυθούν όλες οι απορίες μας...:thinkerg::dance:

Y.Γ Σίγουρα πιστεύω θα χτυπήσει καλύτερο χρόνο από το CSL E46Μ3 :D

EVANGELOS
05-11-09, 18:09
Tα Ε92 Μ3 manual έχουν 4.10 από την μάνα τους... Αυτό παίζει να είναι και πιο κοντό ακόμα!

440 άλογα = 80 άλογα παραπάνω από την Ε46 CSL, 1490 κιλά = 35 κιλά βαρύτερη από την Ε46 CSL. Αν και διαφέρουν πολύ σε φιλοσοφία, θα πρέπει να είναι σημαντικά πιο γρήγορη από την Ε46 CSL... Μου αρέσει πολύ περισσότερο η CSL πάντως...

Nίκο το χειροκίνητο Ε92 είναι ΘΕΟΜΑΚΡΟ !!!!! ... για να καταλάβεις όταν εγώ φορτώνω 5η αυτό γεμίζει ακόμα 4η !!!!

Επίσης ΔΕΝ είναι μόνο ότι έχει +90 άλογα (μιλάνε για 450 hp) από το Ε46 αλλά και το ότι έχει ΠΟΛΥ παραπάνω δύναμη σε ΟΛΟ το ευρος ... ο S54 χαμηλά είναι σχετικά αδύναμος ... το ΤΕΡΑΣ αυτό με τα 4.4 LT λογικά θα έχει ΠΟΛΥ δύναμη παντού ...

Επίσης η επιλογή του ΘΕΟΣΦΙΧΤΟΥ dkg όπως και στο "απλό" Ε92 πάλι ΕΙΚΑΖΩ τώρα ... θα κρατάειτο ΠΡΑΜΑ συνεχώς στο σψστό εύρος λειτουργίας (σε αντίθεση με το πολύ μακρύ 6άρι χειροκίνητο)

Τέλος η διαφορά 120 κιλών μπορεί να φαίνεται μικρή !!! αλλά όπως έχεις διαπιστωθεί ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ... κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!!

Θυμάμε τι έγινε όταν ο Νικολάι είχε το Σάντο και εγώ (εντελώς μαμά τότε) μονοκάβαλος απλά πέρναγα από δίπλα του !!!!

Περιττό να σου πω τι έγινε όταν πήρα εγώ το Σάντο !!!!

Εδώ μιλάμε για 200 κιλά ελαφρύτερη από την απλή Ε92 !!!

Δεδομένου και του ότι ΛΟΓΙΚΑ χαμηλά θα είναι ΠΟΛΥ πιο δυνατό το μοτέρ λόγω του υπερκυβισμού εκτιμώ ότι ΑΝ το CSL στην ευθεία κόβεται με ένα "τσιγκλισμένο" απλό Μ3 ...

το GTS απλά ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ σε σχέση με το απλό Μ3 !!!

Σε επίπεδο εξοπλισμού το GTS είναι ΑΠΛΑ 1000 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΩ !!!

Το csl έχει σχεδόν ίδια φρένα - ανάρτηση ... το GTS φαίνεται ότι έχει καθαρά race φρένα ανάρτηση !!! κ.ο.κ.

Συνεπώς ΕΚΤΙΜΩ ότι στο Ρίνγκ ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ flat-6 rs !!!


THE DIVISION IS BACK MOTHER****ERS !!!!!!!

P.S. Βάλτε τώρα όλο το τούρμπο μες τον κ@λο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D

thomelef
05-11-09, 18:13
THE DIVISION IS BACK MOTHER****ERS !!!!!!!

P.S. Βάλτε τώρα όλο το τούρμπο μες τον κ@λο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μένω μόνο σε αυτό φίλε βαγγέλη... μόνο σε αυτό.
πραγματικά με πόρωσες τώρα πολύ παραπάνω.......

Christos 330i ///M
05-11-09, 18:20
άντε Θωμά παραγγέλνουμε ένα από μισό; χαχα

Ναι το μισο για τον Θωμα να το σκιζει . . .

Και το αλλο για εσενα να το καθαριζεις και να πηγαινεις βολτα στην Κρηνη

διπλοπαρκαρισμενος με λιγο στριμενο λαστιχο . . .

Οκ απο μισο μια χαρα θα εισται . . .

Υ.Γ Το Μ3 ΤΑ :icon42:ΣΠΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon42:

BILL007
05-11-09, 18:24
μένω μόνο σε αυτό φίλε βαγγέλη... μόνο σε αυτό.
πραγματικά με πόρωσες τώρα πολύ παραπάνω.......

:+1:...Επειδή η δύναμη δεν συμπιέζεται...;) :pimp:

thomelef
05-11-09, 18:27
Ναι το μισο για τον Θωμα να το σκιζει . . .

Και το αλλο για εσενα να το καθαριζεις και να πηγαινεις βολτα στην Κρηνη

διπλοπαρκαρισμενος με λιγο στριμενο λαστιχο . . .

Οκ απο μισο μια χαρα θα εισται . . .

Υ.Γ Το Μ3 ΤΑ :icon42:ΣΠΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon42:


χοχοχο τον πέθανες τώρα που'σαι yooooooooooooodaaaaaaaaaa

///M_Spartan
05-11-09, 18:33
Tελικα το "CSL" που περιμεναμε στην 92αρα μας το εκαναν "GTS".
H ΒΜW επιτελους ξυπνησε, το Μ DIVISION ξυπνησε και ολοι οσοι "φουντωνουμε"
με τετοια επιτευγματα περιμενουμε να δουμε στο μελλον κι αλλα.
Το οτι ο αριθμος των "κομματιων" ειναι περιορισμενος την κανει ακομα πιο
ποθητη και ειμαι σιγουρος πως οσοι την αποκτησουν θα ειναι σε θεση στο μελλον να
ειναι ιδιεταιρως υπερηφανοι που απεκτησαν ενα τετοιο αυτοκινητο.

Αυτη ειναι η ΒΜW που θελω να βλεπω απο εδω και στο εξης !!!!
Μπραβο της !!

thomelef
05-11-09, 18:36
http://www.youtube.com/watch?v=cPyLZj6HuLU

BMW M3 GTS lightweight performance prototype spy video
μια εικόνα...

thomelef
05-11-09, 18:48
βασικά οκ για να λέμε και το πράγμα με το όνομα του τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα διαθέτουν πολά παραπάνω πράγματα απο επιδόσεις που προσωπικά τα εκτιμώ περισότερο σε σχέση με τα νούμερα που γράφουν στις πίστες και στις ευθείες...(φιλοσοφία - μοναδικότητα - κακία).
η αίσθηση και το feeling που παίρνεις απο ένα τέτοιο αυτοκίνητο απλά είναι απερίγραπτη.
έχω τόση τρέλα να αποκτήσω ένα τέτοιο αυτοκίνητο κάποια στιγμή που αυτή τη στιγμή αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα απο veyron - murcielago - carrera gt - gt3 rs - m3 gts - pagani κτλ θα κολούσα απλά στο gt3 rs και στο m3 gts.
έτσι γιατί απλά γουστάρω τη γύμνια τους και το λόγο για τον οποίο φτιάχτηκαν και αυτό που συμβολίζουν...........
απο τις τελίτσες πρέπει να χάλασα το κουμπι με το μίσος που το χτύπησα

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-11-09, 19:05
Πάντως περιμένω να δω χρόνο στο ring...Τότε νομίζω θα λυθούν όλες οι απορίες μας...:thinkerg::dance:

Y.Γ Σίγουρα πιστεύω θα χτυπήσει καλύτερο χρόνο από το CSL E46Μ3 :D[/QUOTE]

Με λύπη μου μεγάλη δε θα μπορέσει να κάνει καλύτερο χρόνο από το NISSAN GT-R
(7,29)......:angryfire που ειναι και με Α/C ......

EVANGELOS
05-11-09, 19:06
...Με λύπη μου μεγάλη δε θα μπορέσει να κάνει καλύτερο χρόνο από το NISSAN GT-R
(7,29)......:angryfire που ειναι και με Α/C ......

Καλά 7.29 δεν έκανε ούτε με το σεταπ των 600 Hp !!!

Συν του ότι όποιος κάτοχος GTR κάνει 3 γύρους και μετά δε θέλει ΣΕΡΒΙΣ να με πάρει τηλ ...

thomelef
05-11-09, 19:08
αλλά ακόμα και να μη κάνει καλύτερο χρόνο στα @@ μας εμένα πάλι θα μου αρέσει...

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-11-09, 19:11
H NISSAN ετσι λεει.... και διαφημιζει λες να μη ηταν μαμα το αμαξι τους..???

EVANGELOS
05-11-09, 19:15
Δεν το λέω εγώ ... το λέει ΟΛΟΣ Ο ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ !!!

τέσπα είναι οφ τοπικ το γκε τε αρ !!

thomelef
05-11-09, 19:17
H NISSAN ετσι λεει.... και διαφημιζει λες να μη ηταν μαμα το αμαξι τους..???


πάντως παρόλες τις νίξεις της porsche για ρεβάνς που κατηγοριματικά είπαν πως το νισάν δεν ήταν νορμάλ η νισάν ακόμα κατεβαίνει στο ρινγκ για τη πολυσηζητημένη αυτή ρεβάνσ...

thomelef
05-11-09, 19:29
το συγκεκριμένο είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα μας αφήσει ικανοποιημένους απο τους χρόνους στο ρίνγκ
μιας και απο ότι φένεται είναι καλά εξοπλισμένο με τα άκρως απαραίτητα για το σκοπό αυτό...
αν υποθέσουμε ότι πλησιάζει στο μικρό εκτελεστή των υπεραυτοκινήτων (gt3) τότε δε πιστεύω να μας στεναχωρήσει με τους χρόνους του.
υγ δε χρειάζεται να υποθέσουμε κατασκευάστηκε για την ίδια δουλιά (kill everything in the track).

sm6
05-11-09, 19:29
Συνεπώς ΕΚΤΙΜΩ ότι στο Ρίνγκ ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ flat-6 rs !!!


και πολλα V6 τουίν τουρμπο θα ελεγα... http://vespaforumhellas.gr/Smileys/default/whistle.gif
χαχαχαχαχα
για να δουμε, τι θα σκαρφιστουνε τωρα...!:flipa:

EVANGELOS
05-11-09, 19:33
και πολλα V6 τουίν τουρμπο θα ελεγα... http://vespaforumhellas.gr/Smileys/default/whistle.gif
χαχαχαχαχα
για να δουμε, τι θα σκαρφιστουνε τωρα...!:flipa:

Ότι κάνουν κάθε φορά !!! θα ανεβάσουν κι άλλο την πίεση !!!

Ε με 700 ... δε μπορεί σε τόσες ευθείες στο ρινγκ κάτι καλύτερο θα κάνει ο Τόσιο !!!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-11-09, 19:36
Εγώ δεν ξέρω αλλά πως μπορεί να ξέρει ο απλός πολίτης αν οι χρόνοι που ανακοινώνουν η bmw η Nissan η όποια άλλη εταιρία αν είναι όπως παράγονται τα οχήματά τους δεν υπάρχει κάποιος να τα ελέγξει πριν μπουν η όταν βγουν άντε έτσι λένε ότι θέλει ο καθένας .
Άμα είναι λέω εγώ ( η bmw )ότι το csl κάνει 7,00 άντε να τους πεις ότι λένε ψέματα !!!!

EVERGET
05-11-09, 19:39
Εκεί που το division μας είχε ξενερώσει με τα εντελώς ανάρμοστα x5, x6 m, τώρα μας δίνει μια γερή δόση πόρωσης. Μπράβο στη bmw που άκουσε το παραδοσιακό σκληροπυρηνικό κοινό της και όχι για μια ακόμη φορά τους νεόπλουτους επιδειξίες. Ελπίζω να είναι τόσο απόλυτο και προσεγμένο όσο οι προδιαγραφές του δείχνουν και να μην έχει την τύχη της ξεχασμένης m3 gtr. Μην ξεχνάμε πως είναι street legal έκδοση, οπότε την Gt3 Rs θα την έχει ξεπεράσει μόνο εάν είναι και το ίδιο χρηστική για το δρόμο, και δεν φέρει το street legal μόνο για μάρκετινγκ. Αισθητικά η αεροτομή δε δένει με το σύνολο, αν και την κάνει αρκετά aggressive.

sm6
05-11-09, 19:43
Εγώ δεν ξέρω αλλά πως μπορεί να ξέρει ο απλός πολίτης αν οι χρόνοι που ανακοινώνουν η bmw η Nissan η όποια άλλη εταιρία αν είναι όπως παράγονται τα οχήματά τους δεν υπάρχει κάποιος να τα ελέγξει πριν μπουν η όταν βγουν άντε έτσι λένε ότι θέλει ο καθένας .
Άμα είναι λέω εγώ ( η bmw )ότι το csl κάνει 7,00 άντε να τους πεις ότι λένε ψέματα !!!!

οπως εχουμε γραψει και σε αλλα θρεντς ανδρεα, το τι ανακοινωνει ο καθε κατασκευαστης παιρνει πολυ μεγαλη συζητηση...

οι χρονοι που ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα, ειναι σχετικα συγκρισιμοι και γινονται με αυτοκινητα με προδιαγραφες οπως πωλουνται στον καταναλωτη ειναι αυτοι των κορυφαιων περιοδικων.
και δη του σπορτ αουτο και του φον σαουρμα...

Dimzan
05-11-09, 21:03
οκ μπορω να πω πως αυτο που βλεπω ειναι πολυ αξιο της ιστοριας της εταιριας. γιατι ομως μου φαινονται παλι πολλα τα 1500 κιλα?? ισως εχω ψυχολογικο οριο τα 1300... Γι αυτο βεβαια δεν εδωσαν και CSL ονομασια αλλα gtr.

DimitrisZ4
05-11-09, 21:08
ενας στο bimmerpost εχει γραψει : **** my life , i want that now !
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ

gnx
05-11-09, 21:19
7:40 κανει στο Νιρμπουργκρινγκ

Ειναι παντως πανακριβο...

kplc16
05-11-09, 21:26
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ναι ρε μαν thats what i am talkin about....
βασικά μόλις αναθεώρησα πως μετά το gt3 rs το χάος.....
btw για πόσα κιλά μιλάμε;;;;;;;
χριστόφορε να'σαι καλά μου έφτιαξες τη μέρα.
ωραίο όχημα κρίμα που θα μας στεναχωρήσουν με την τιμή του...

για να ειμαι ειλικρινης η τιμη δεν ειναι προβλημα αν μπορει να μας το πουλησει ο αντιπροσωπος με 0% προκαταβολη και απειρες δοσεις.
Το προβλημα μου ειναι το χρωμα

EVANGELOS
05-11-09, 21:47
Παρεπιπτόντως Ε46 GTR Δεν έχει κυκλοφορήει ποτέ ... βγήκε μεν ένα περίεργο πράμα με 380 άλογα αλλά ΚΑΜΙΑ σχέση ... ούτε ρολκέητζ ούτε 6πίστονα ούτε KW clubsport , oύτε τίγκα χαμήλωμα , ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Με το γκε τε ες μιλάμε για ΤΟ ΠΙΟ HARDCORE BMW EVER !!!!!!

To πράμα ΜΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ (DIVISION) ΣΕΤΑΠ και διαστημικό μοτέρ είναι για μένα ίσως το ΠΙΟ ΠΟΡΩΤΙΚΟ ΑΜΑΞΙ που έχω δει !!!!!!!

Eίναι ΟΤΙ γράφαμε τόσο καιρό μερικοί από εδώ μέσα (χλευάζοντας τις μαούνες των 2 τόνων με τα 500 τούρΠο και τα 100000 κιλά άχρηστης ροπής) και

ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΛΠΙΖΑΜΕ !!!!!!!!!!!

Έχω ΚΑΨΕΙ λέμε !!!!

Action Man
05-11-09, 22:01
http://img33.imageshack.us/img33/9528/49511647.jpg (http://img33.imageshack.us/i/49511647.jpg/)

giannis 116
05-11-09, 22:55
http://img33.imageshack.us/img33/9528/49511647.jpg (http://img33.imageshack.us/i/49511647.jpg/)

Με την αγορα παιρνεις δωρο αγωνιστικο κρανος και φορμα BMW?..

Στο βιντεακι με την ασπρη GTS στο Ρινγκ, ο ηχος της ειναι ολα τα λεφτα, πως γκαριζει ετσι ρεεεεε!!! :bugeye:

swstos330Ci318is
06-11-09, 00:16
Απιστευτο αυτοκινητο!!! Η BMW Μ κινειται στο σωστο δρομο ξανα, πω πω φουντωσα βραδιατικα.

Lil
06-11-09, 06:38
το χρωμα ειναι το γνωστο περτικαλι του group-vag ή μου φενεται...?

Action Man
06-11-09, 11:14
Kαμία σχέση....η BMW έχει παράδοση στο πορτοκαλί χρώμα.

///M_Spartan
06-11-09, 12:56
Kαμία σχέση....η BMW έχει παράδοση στο πορτοκαλί χρώμα.

Σωστα...ας μη ξεχναμε το Ε21 323.

manosm3
06-11-09, 13:04
Kαμία σχέση....η BMW έχει παράδοση στο πορτοκαλί χρώμα.

Diarroiaschwarz metallic :owned:

EVANGELOS
06-11-09, 20:26
race cars:
7:00* -- 176.25 km/h - BMW M3 GTR, 450 PS/1100 kg (sport auto 06/04) *estimated
7:01 --- 176.15 km/h - Manthey Porsche GT3 race car, 493 PS (AutoBild 06/04), www.manthey-motors.de/nextshopcms/cmspdf.asp?id=217
7:10 --- 173.10 km/h - BMW M3 GTR, 450 PS/1350 kg, Joerg Mueller (practice 24hrs race 03)
7:12.25 173.50 km/h - Schnitzer BMW M3 GTR, Dirk Mueller, 24hrs race practice (02)
7:20* -- 168.55 km/h - Opel Astra DTM V8 Coupe, 500hp, set-up for 24hrs race (sport auto 03) *estimated
7:21 --- 168.16 km/h - Blitz Supra, 650 PS (Autocar magazine 97)
7:25 --- 168.65 km/h - Alzen Motorsport Porsche 996, 24hrs race, Uwe Alzen
7:36 --- 162.63 km/h - AC-Schnitzer M3 CLS II E36, 350 hp, Michelin Sport Cup R , Mattias Ekblom
7:40 --- 161.22 km/h - Porsche GT3 RS, stock but Pirelli P Zero Corsa, Mattias Ekblom (ams)

νορμαλ αμάξια

7:24.65 168.40 km/h - Pagani Zonda F Clubsport, 641 PS/1230 kg, Marc Bassenq (evo #123) www.supercars.net/PitLane?viewThread=true&bottom=120&gID=0&fID=2&tID=164756
www.youtube.com/watch?v=E1kg5ixs3FY

7:25.21 168.19 km/h - Ferrari Enzo, 660 PS/1365 kg, Marc Basseng (evo #123) www.supercars.net/PitLane?viewThread=true&bottom=120&gID=0&fID=2&tID=164756 www.youtube.com/watch?v=E1kg5ixs3FY www.supercarmovies.com/html/interface.html

7:28* -- 165.56 km/h - Porsche Carrera GT, 612 PS/1475 kg, * company test driver Walther Roehrl (Autobild 07/04)

7:31 --- 164.38 km/h - Porsche 997 GT2, 530 PS/1440 kg, company test driver Walter Roehrl according to www.automotorsport.se/tv/?m=11159

7:33 --- 163.71 km/h - Porsche 997 GT3 RS, 450 PS/1,370 kg http://www.evo.co.uk/news/evonews/244126/porsche_gt3_rs_laps_ring.html

z3 2.2
06-11-09, 20:54
Πολυ καλο σαιτ Ευαγγελε (www.supercarmovies.com/html/interface.html)... χαζεψα!!!εχεις κι αλλα τετοια?

sm6
06-11-09, 21:52
θα
http://4.bp.blogspot.com/_p2dHWwchk9E/SlVh-CUM9LI/AAAAAAAACfg/Axn8de43sRE/s400/Mother%2520%26%2520Kids%2520crying.jpg στο ρινγκ...

χαχαχαχα

thomelef
07-11-09, 10:37
θα
http://4.bp.blogspot.com/_p2dHWwchk9E/SlVh-CUM9LI/AAAAAAAACfg/Axn8de43sRE/s400/Mother%2520%26%2520Kids%2520crying.jpg στο ρινγκ...

χαχαχαχα


βασικά αυτό κολάει και σε όποιον παντρεμένο με παιδιά αγοράσει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
χαχα σε ταξί απο πίσω η οικογένεια...
ωωωωωωωωχ σύρμα η γυναίκα μου..........

DimitrisZ4
08-11-09, 00:32
http://www.youtube.com/watch?v=tCzDOpVasHM&feature=channel

δεν θελω να το δω στο δρομο...πραγματικα θα αρχισω να κλαιω...μας εφτιαξε παλι το division...!!!!!

Aceman1925
08-11-09, 02:01
κατι μου λεει οτι θα δουμε απο δω και περα λιγοτερα ασπρα 92ρια στους δρομους.......

DimitrisZ4
08-11-09, 11:53
κατι μου λεει οτι θα δουμε απο δω και περα λιγοτερα ασπρα 92ρια στους δρομους.......

χαχχαχα καλοοοοο :party:

EVANGELOS
08-11-09, 21:05
το παρτ 2 βίντεο είναι ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ !!!!! ...

ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!

chief
08-11-09, 21:50
Το αμαξι ειναι πολύ εξτριμ, αλλα η αληθεια να λεγεται για τα χρηματα που κοστιζει ας βαζανε κατι καλυτερο απο αυτη την αεροτομη που βαλανε. Μου φενεται καπως φτηνιαρική για 120 χιλιαδες αμαξι. Τεσπα, γουστα ειναι αυτά...

panos90
08-11-09, 21:56
το αμαξι ειναι διαστημοπλοιο νταξ. -

μια απορια. η "απλη" m3 e92 με προγραμμα παει 450+ ps ...

γιατι δεν πουσαρανε τον "αρχικο" V8 και αλλο?
και αυτος ο 4.4 με προγραμμα ποσα θα πηγαινει δηλαδη?

....

Geo_3D
09-11-09, 00:35
μια απορια. η "απλη" m3 e92 με προγραμμα παει 450+ ps ...


Φιλε μου σου ευχομαι να ΜΗΝ αποκτησεις Μ3 Ε92...οχι γιατι εχω κατι μαζι σου ή γιατι δεν το αξιζεις...αλλά γιατι εσενα ψαχνουν οι βελτιωτες για να πουλησουν αυτα τα παραμυθια και να σου παρουν τα λεφτα....ακου 30 αλογα με προγραμμα,και δη σε ατμοσφαιρικο μοτερ...:rofl2::rofl2:

Πολυ φιλικα και με λιγο χιουμορ..ελπιζω να μη τον παρεξηγησεις...

panos90
09-11-09, 01:10
ναι ρε συ ολα οκ αποψεις λεμε,

συμφωνω οτι η ατμοσφαιρα ειναι δυσκολη στη βελτιωση - και οτι πολλοι βελτιωτες με ενα ΦΠΕ υποσχονται +10-15 αλογα , το οποιο ειναι ψεμα.

παρολ'αυτα λεγεται (και εδω μεσα το εχω διαβασει) οτι ο V8 της m3 παιρνει αρκετα αλογα με ενα ΦΠΕ , οπως επισης και ο V10 Που παει 550+ps απο 507.
νομιζω schnitzer/hamann καπου εκει παιζουν , και λιγο παραπανω. ατμοσφαιρα παντα.

πχ εδω
http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=123532

Geo_3D
09-11-09, 01:15
ολο το μυστικο κρυβεται στο Ε.....και δεν ειναι μονο τελικο;)

Sokin M3
09-11-09, 08:51
Φιλε μου σου ευχομαι να ΜΗΝ αποκτησεις Μ3 Ε92...οχι γιατι εχω κατι μαζι σου ή γιατι δεν το αξιζεις...αλλά γιατι εσενα ψαχνουν οι βελτιωτες για να πουλησουν αυτα τα παραμυθια και να σου παρουν τα λεφτα....ακου 30 αλογα με προγραμμα,και δη σε ατμοσφαιρικο μοτερ...:rofl2::rofl2:

Πολυ φιλικα και με λιγο χιουμορ..ελπιζω να μη τον παρεξηγησεις...με αφαιρεση προκαταλυτη και προγραμμα τα 325 ροδα εγιναν 363.........οντως δεν παιρνει 30 αλογα....παιρνει παραπανω

chief
09-11-09, 09:41
με αφαιρεση προκαταλυτη και προγραμμα τα 325 ροδα εγιναν 363.........οντως δεν παιρνει 30 αλογα....παιρνει παραπανω

Ρε Νικο, πηρε τοσο του Lourba???????

thomelef
09-11-09, 18:02
βασικά πιστεύω πως μ@λ@κίες λέμε και πως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο του αξίζει να παραμείνει μαμά.

yiannisz3
19-11-09, 14:41
BMW M3 GTS: Έτοιμη να κυκλοφορήσει και στο δρόμο


Η BMW M3 προσφέρει τώρα ένα εξαιρετικό σπορ μοντέλο βασισμένο στη BMW M3 Coupé, ιδανικό και για αγώνες Clubsport – ό,τι πιο κατάλληλο για τον απαιτητικό πελάτη που αναζητά απόλυτη ισχύ και επιδόσεις. Η BMW M3 GTS είναι σε μεγάλο βαθμό χειροποίητη, φτιαγμένη από τους πιο έμπειρους τεχνίτες της BMW M. Αντιπροσωπεύει έναν άριστο συνδυασμό εξαιρετικών μετατροπών, ενώ παράγεται αποκλειστικά σύμφωνα με την προσωπική παραγγελία του πελάτη. Οι μετατροπές, που είναι εμπνευσμένες από το μηχανοκίνητο αθλητισμό, περιλαμβάνουν κινητήρα, ανάρτηση, αμάξωμα, και το εσωτερικό του αυτοκινήτου.

Η BMW M3 GTS θα λανσαριστεί στην αγορά την άνοιξη του 2010

Με αυτό το αποκλειστικό μοντέλο για τους γνήσιους οπαδούς του μηχανοκίνητου αθλητισμού, η BMW M συνεχίζει τη θαυμάσια παράδοση που ξεκίνησαν οι προηγούμενες γενιές της BMW M3. Για μία ακόμα φορά, οι εξαιρετικές σπορ δυνατότητες της BMW M3 αναβαθμίζονται σταθερά, ενώ ο πελάτης ωφελείται από την πλούσια τεχνογνωσία της Εταιρείας στην εξέλιξη και παραγωγή αγωνιστικών μοντέλων. Με αγωνιστικού τύπου μετατροπές, που βελτιώνουν τις επιδόσεις και την ασφάλεια, η BMW M3 GTS είναι έτοιμη να λάβει μέρος σε διοργανώσεις Clubsport στην πίστα και προαιρετικά διατίθεται με έγκριση τύπου για το δρόμο. Έτσι, ο οδηγός μπορεί να αποφασίζει για το εάν θέλει να πάει στην αγωνιστική πίστα με το ίδιο αυτοκίνητο που θα τρέξει στον αγώνα.

Τεχνολογία ελαφρού βάρους

Η τεχνολογία ελαφρού βάρους, τα ρυθμιζόμενα αεροδυναμικά εξαρτήματα, μία αύξηση στον κυβισμό και την απόδοση της υψηλόστροφης V8 κινητήριας μονάδας και η τεχνολογία ανάρτησης που πληροί όλες τις απαιτήσεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού – όλα χαρίζουν στη BMW M3 GTS κορυφαία θέση μεταξύ των οχημάτων υψηλών επιδόσεων που προορίζονται για τους αγώνες Clubsport. Το βάρος χωρίς φορτίο, σύμφωνα με το πρότυπο DIN είναι κάτω από 1500 kg, το ελαφρύ αμάξωμα φέρει ειδικές βάσεις για ζώνες ασφαλείας έξι σημείων, ενώ ένας κλωβός ασφαλείας (rollcage) τοποθετείται πίσω από την κολόνα Β.

Μέσω της σχεδίασης, της δομής, των υλικών και του ειδικού εξοπλισμού της, η BMW M3 GTS αποτελεί ένα αυθεντικό ελαφρύ σπορ μοντέλο, προσφέροντας μία γνήσια αγωνιστική οδηγική εμπειρία από κάθε άποψη. Επιπλέον της οροφής από ανθρακονήματα που προσφέρεται στάνταρ στη BMW M3, το βάρος βελτιστοποιείται σταθερά με ειδικά εξαρτήματα και συστήματα, όπως σιλανσιέ από τιτάνιο, πολύ ελαφριά κεντρική κονσόλα, επενδύσεις θυρών, απουσία πίσω καθισμάτων, αυτόματο αιρκοντίσιον, ηχοσύστημα και ηχομόνωση.

Υψηλόστροφη κινητήρια μονάδα V8 με αγωνιστικά γονίδια, βελτιστοποιημένη για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό. Ο οκτακύλινδρος κινητήρας της BMW M3 GTS με κυβισμό αυξημένο στα 4.4 λίτρα παράγει τώρα περίπου 450 hp, ενώ υιοθετεί φιλοσοφίες παραγωγής και τεχνικές λεπτομέρειες απευθείας από το μηχανοκίνητο αθλητισμό. Μία εκπληκτική καμπύλη ισχύος σε όλη την κλίμακα στροφών απεικονίζει την έξοχη απόδοση του υψηλόστροφου V8. Στοιχεία αντιπροσωπευτικά για αγωνιστικό κινητήρα περιλαμβάνουν στροφαλοθάλαμο κατασκευασμένο από ειδικό κράμα αλουμινίου-πυριτίου και εξοπλισμένο με πλάκα έδρασης, ατομικές πεταλούδες γκαζιού, αισθητήρες κρουστικής καύσης με τεχνολογία ροής ιόντων και υγρό κάρτερ με βελτιστοποιημένο σύστημα τροφοδοσίας λαδιού για ανώτερη δυναμική συμπεριφορά.

yiannisz3
19-11-09, 14:42
Επτατάχυτο M DKG Drivelogic με αγωνιστικές καταβολές

Η ισχύς μεταδίδεται στη BMW M3 GTS μέσω του κιβωτίου Μ με διπλό συμπλέκτη, με Drivelogic, που διατίθεται επίσης προαιρετικά με το στάνταρ μοντέλο παραγωγής. Το επτατάχυτο M DKG Drivelogic διέπεται από μία αρχή προερχόμενη από το χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού, όπου οι ταχύτητες αλλάζουν, χωρίς την παραμικρή διακοπή κινητήριας ισχύος. Το κιβώτιο μελετήθηκε ειδικά για τον εξαιρετικά ισχυρό υψηλόστροφο κινητήρα και προσφέρει ιδανική απόδοση για δυναμική επιτάχυνση ανά πάσα στιγμή. Τα χαρακτηριστικά του επιλογέα στο επτατάχυτο κιβώτιο M DKG Drivelogic έχουν προσαρμοστεί στην τροποποιημένη ισχύ της BMW M3 GTS και ο οδηγός μπορεί να αλλάζει ταχύτητες μέσω του επιλογέα της κεντρικής κονσόλας ή από τους μοχλούς Μ στο τιμόνι.

Ανάρτηση υψηλών επιδόσεων με ειδικά κατασκευασμένα φρένα

Για τη μεταφορά της ανώτερης κινητήριας ισχύος στο δρόμο με ανώτερο στυλ ακόμα και στις πιο ακραίες συνθήκες, η BMW M3 GTS χρησιμοποιεί μία τεχνολογία ανάρτησης αγωνιστικής προέλευσης. Ενώ η ανάρτηση βασίζεται στον εμπρός και πίσω άξονα της BMW M3 Coupé, το υποπλαίσιο του πίσω άξονα είναι βιδωμένο σταθερά στη θέση του και η ανάρτηση περιλαμβάνει ξεχωριστές ρυθμίσεις στους αποσβεστήρες για συμπίεση και επαναφορά.

Το υψηλής απόδοσης σύστημα πέδησης της BMW M3 GTS έχει σταθερές δαγκάνες με έξι έμβολα μπροστά και τέσσερα έμβολα στους πίσω τροχούς. Το αγωνιστικού τύπου σετάρισμα του DSC Dynamic Stability Control λαμβάνει υπόψη τις ανώτερες δυναμικές ικανότητες της BMW M3 GTS. Διαφορετικού μεγέθους ελαστικά μπροστά και πίσω με αγωνιστικές ζάντες αλουμινίου Μ 19 ιντσών σε σχεδίαση διπλών ακτίνων διασφαλίζουν βέλτιστη επιτάχυνση και ισχύ φρεναρίσματος στο δρόμο.
Αεροδυναμική με βελτιστοποιημένα εξαρτήματα και μεταβλητή γεωμετρία.

Για τη βελτιστοποίηση της ροής αέρα και τη ρύθμιση της αεροδυναμικής πίεσης του αυτοκινήτου σύμφωνα με τις απαιτήσεις, η BMW M3 GTS διατίθεται με αγωνιστικό εμπρός σπόιλερ και πίσω αεροτομή. Έτσι επιτυγχάνεται η κατάλληλη ρύθμιση των αεροδυναμικών χαρακτηριστικών για συμμετοχή σε αγώνες ή άλλες διοργανώσεις, σύμφωνα με το ειδικό προφίλ της αντίστοιχης πίστας. Οι εμπρός και πίσω αεροτομές μπορούν να μεταβάλλουν τη γεωμετρία τους, όπως συμβαίνει εξάλλου και με την πίσω αεροτομή της BMW 320si που αγωνίζεται στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αυτοκινήτων Τουρισμού (WTCC). Εξωτερικά χαρακτηριστικά όπως η διπλή μάσκα και τα βράγχια της BMW στο πλάι με φινίρισμα χρωμίου στη στάνταρ BMW M3, διατίθενται σε ειδικό, σκούρο χρώμιο eloxy-plated στη BMW M3 GTS.

Ξεχωριστό εσωτερικό για ανώτερες επιδόσεις και ασφάλεια

Το εσωτερικό της BMW M3 GTS εκφράζει καθαρά την έμφαση στις ανώτερες επιδόσεις και την ασφάλεια στην αγωνιστική πίστα. Κυριαρχούν κλασικά μπάκετ καθίσματα, ένθετα διακοσμητικά από ανθρακονήματα και τιμόνι Μ με φινίρισμα alcantara. Η πόρτα και τα πλαϊνά πάνελ πίσω έχουν επίσης επένδυση alcantara, ενώ οι ζώνες ασφαλείας έξι σημείων που προσφέρονται με το αυτοκίνητο, ένας πυροσβεστήρας και προ-εγκατάσταση για διακόπτη έκτακτης ανάγκης στους αγώνες, ολοκληρώνουν την πλούσια γκάμα ειδικού εξοπλισμού μέσα στο αυτοκίνητο.

yiannisz3
19-11-09, 14:44
http://www.imagehosting.gr/out.php/i1260209_bmwmtriamesa2038490824.jpg (http://imagehosting.gr) http://www.imagehosting.gr/out.php/i1260210_bmwmtriamesa23098290842.jpg (http://imagehosting.gr) http://www.imagehosting.gr/out.php/i1260211_imagecazst5g9.jpg (http://imagehosting.gr)
http://www.imagehosting.gr/out.php/i1260212_mbwmtriamesa0924890284.jpg (http://imagehosting.gr)

thomelef
19-11-09, 19:33
Απλά μ@υν@ρ@.....!!!!!!

Fairytale
20-11-09, 09:54
Βαγγέλη το βγαλαν!
Γκομενάκια τέλος, μέρα νύχτα στο σχεδιαστήριο να βγει το badget.
Καλά το σχόλιο για τα turbo και τους... πάτους, ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
C U out there

pitsinos
20-11-09, 15:53
για παρτε ματι κι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=g7wh2FixhXs&feature=channel

alexk
27-11-09, 23:45
Φίλοι μου.
Σήμερα πήγα σε εκδήλωση για την (πρώτη) παρουσίαση του M3 GTS.
Μας καλέσανε με την γυναίκα μου στο Μόναχο, στα κεντρικά της Μ και σήμερα πήγαμε αυθημερόν Μόναχο από Ζυρίχη.
Απίστευτο συναίσθημα να πηγαίνεις στη 'βάση' και να βλέπεις το CSL 'σου' δίπλα σε Μ3 Ε30 sport evo, M3 GTR E46 και Μ3 GTR E36.
Πρωταγωνιστής το M3 GTS - Απίστευτο.-
Θα κατασκευαστούν 100 αυτοκίνητα που θα πουληθούν αποκλειστικά στην Ευρώπη.
Το όνομά μου είναι στην λίστα αναμονής, άν είμαι τυχερός θα το πάρω :) ... γιατί άτομα όπως ο Ρόσσι (που έχει M3 CSL) θα το αγοράσουν.

Απίστευτη εκδήλωση.

http://img209.imageshack.us/img209/4642/pb270149.jpg


http://img199.imageshack.us/img199/6292/pb270148.jpg


http://img264.imageshack.us/img264/1700/pb270162.jpg

alexk
27-11-09, 23:47
Μερικές φώτος από τα άλλα ιερά τέρατα (φωτογράφος η γυναίκα μου :-) )

http://img697.imageshack.us/img697/2396/pb270150.jpg


http://img697.imageshack.us/img697/6059/pb270172.jpg


http://img199.imageshack.us/img199/1700/pb270162.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/1690/pb270160.jpg

Fairytale
28-11-09, 00:06
1. Τι τιμή έδωσαν;
2. To είδατε σε κίνηση;
3. Τι περιελάμβανε η εκδήλωση;
4. O Ρόσσι δεν είχε πόρκι;
C U out there

sm6
28-11-09, 00:14
μπραβο αλεξανδρε χαιρομαι παρα πολυ.
ελπιζω να το παρεις!
με το καλο!

VanVIC
28-11-09, 07:36
Φίλοι μου.
Σήμερα πήγα σε εκδήλωση για την (πρώτη) παρουσίαση του M3 GTS.
...
Απίστευτο συναίσθημα να πηγαίνεις στη 'βάση' και να βλέπεις το CSL 'σου' δίπλα σε Μ3 Ε30 sport evo, M3 GTR E46 και Μ3 GTR E36.
...


Τυχεράκια !!!


Πρωταγωνιστής το M3 GTS - Απίστευτο.-
Θα κατασκευαστούν 100 αυτοκίνητα που θα πουληθούν αποκλειστικά στην Ευρώπη.
Το όνομά μου είναι στην λίστα αναμονής, άν είμαι τυχερός θα το πάρω :)
...

Ελπίζω να τα καταφέρεις να "σου κάτσει" και να σε ξαναπώ "Τυχαράκια".

Sokin M3
28-11-09, 07:59
πω πω.....αρρωστια πρωι πρωι......

Ποσα αλογα ειναι το μοτερ που ειναι μεσα στο 46αρι?????

thomelef
28-11-09, 08:12
man σου πάει πολύ...........:)

giannis 116
28-11-09, 14:26
alexk εισαι ενας ευλογημενος ανθρωπος...:bowdown:

Μακαρι να το αποκτησεις!

Nick_compact
28-11-09, 14:31
πω πω.....αρρωστια πρωι πρωι......

Ποσα αλογα ειναι το μοτερ που ειναι μεσα στο 46αρι?????

V8 4.0, 350 άλογα είναι, σε πολύ detuned μορφή.

jim_pas
28-11-09, 14:32
Με το καλό να ερθει και στην Ελλάδα το θηρίο.....

Nick_compact
28-11-09, 14:34
Με το καλό να ερθει και στην Ελλάδα το θηρίο.....

Να κάνει τι στην Ελλάδα; Να στήνεται στην Βούτα; :smashtard

thomelef
28-11-09, 14:46
Να κάνει τι στην Ελλάδα; Να στήνεται στην Βούτα; :smashtard


ας έρθει και ας είναι και κλειδωμένο...
απλά να έρθει:dblthumb2

m_power_lunatic
28-11-09, 18:09
Να κάνει τι στην Ελλάδα; Να στήνεται στην Βούτα; :smashtard

Oτι πιο σωστο εχει ειπωθει........RESPECT!!!!!!!!

Dim77
28-11-09, 18:12
Να κάνει τι στην Ελλάδα; Να στήνεται στην Βούτα; :smashtard

Oτι πιο σωστο εχει ειπωθει........RESPECT!!!!!!!!

:+1:
Ας μείνει κάπου που να το χαίρονται πραγματικά...εκεί στην χώρα κατασκευής του μάλλον.

Λες και αν έρθει στην Ελλάδα...και ΑΝ το δεί κάποιος από κοντά, θα κερδίσει κάτι.

sm6
28-11-09, 18:49
ρε παιδια, μην φέρεστε σαν "εξυπνάκηδες".
στην ελλαδα δεν θα ερθει το αυτοκινητο για τον απλο λογο οτι ο αλεξανδρος ζει μονιμα στην ελβετια...
οι παλιοι το ξερετε πολυ καλα αυτο...

αλλα και στην ελλαδα να το εφερνε, ουτε δανεικα ζητησε απο κανεναν σας (εικαζω), ουτε θα γινετε εσεις κριτες ποιος θα αγορασει ενα αυτοκινητο, τι θα το κανει και που θα το παει...

στην ψωροκωσταινα να ερχονται λαντα νιβα, επειδη μονο αυτα αξιζουν στον αθλιο ελληνικο δρομο.
ολα τα σουπερ-καρ να φυγουνε να πανε αλλου...

απολαυστε το αυτοκινητο σας και αφηστε το τι κανουν οι αλλοι...

thomelef
28-11-09, 18:59
ρε παιδια, μην φέρεστε σαν "εξυπνάκηδες".
στην ελλαδα δεν θα ερθει το αυτοκινητο για τον απλο λογο οτι ο αλεξανδρος ζει μονιμα στην ελβετια...
οι παλιοι το ξερετε πολυ καλα αυτο...

αλλα και στην ελλαδα να το εφερνε, ουτε δανεικα ζητησε απο κανεναν σας (εικαζω), ουτε θα γινετε εσεις κριτες ποιος θα αγορασει ενα αυτοκινητο, τι θα το κανει και που θα το παει...

στην ψωροκωσταινα να ερχονται λαντα νιβα, επειδη μονο αυτα αξιζουν στον αθλιο ελληνικο δρομο.
ολα τα σουπερ-καρ να φυγουνε να πανε αλλου...

απολαυστε το αυτοκινητο σας και αφηστε το τι κανουν οι αλλοι...


+1000 Στάθη

Nick_compact
28-11-09, 19:31
Nαι +1000 ... Τι +1000;;;;;;;;;; Αναφέρθηκε κανείς στον Αλέξη;;;;;;; Γενικά μίλησα ότι δεν είναι για εδώ το GTS, γιατί είναι track day car, και εδώ δεν υπάρχουν πίστες!!! Και το ότι ο Αλέξης μένει Ελβετία, το γνωρίζω!

jim_pas
28-11-09, 19:44
[QUOTE=Nick_compact;345184]Να κάνει τι στην Ελλάδα; Να στήνεται στην Βούτα; :smashtard[/QUOTΕ]


Νίκο δεν το είπα με κακή πρόθεση όπως το πήρατε μερικοί...είπα να ρθει και στην ελλάδα μήπως δούμε και κανένα gts απο κοντά...

jim_pas
28-11-09, 19:47
ρε παιδια, μην φέρεστε σαν "εξυπνάκηδες".
στην ελλαδα δεν θα ερθει το αυτοκινητο για τον απλο λογο οτι ο αλεξανδρος ζει μονιμα στην ελβετια...
οι παλιοι το ξερετε πολυ καλα αυτο...

αλλα και στην ελλαδα να το εφερνε, ουτε δανεικα ζητησε απο κανεναν σας (εικαζω), ουτε θα γινετε εσεις κριτες ποιος θα αγορασει ενα αυτοκινητο, τι θα το κανει και που θα το παει...

στην ψωροκωσταινα να ερχονται λαντα νιβα, επειδη μονο αυτα αξιζουν στον αθλιο ελληνικο δρομο.
ολα τα σουπερ-καρ να φυγουνε να πανε αλλου...

απολαυστε το αυτοκινητο σας και αφηστε το τι κανουν οι αλλοι...

Ρε sm6 ποιος σου είπε οτι φερόμαστε σαν εξυπνάκηδες που αμέσως να σχολιάσεις...δεν ήξερα ούτε που μένει το παιδί και το είπα με καλό σκοπο....δεν γίνομαι κριτής και ουτε είπα οτι ζήτησε δανεικά....τις εξυπναδες αυτές όχι σε μενα...το παιδί δεν το ξέρω και είχα όλη την καλη διαθεση για την κουβέντα...εννόυσα με λιγα λόγια χαίρομαι που το παίρνει και Ελληνας μιας και θα κυκλοφορήσουν λίγα

saikoE39
28-11-09, 20:21
γιατι ολοι τα βλεπετε ολα με στραβο ματι.....??????????

ειπε κανεις για το τι θα κανει ο αλεξ το οχημα..????????


ps.Θα το φερει στην Ελλαδα ο αλεξης....να με παει βολτα....να το παει μεγαρα...σερρες...και να κανουμε πατηματα στην Βουτα.....!!!!!!!!:party::party:

Sokin M3
28-11-09, 20:29
γιατι ολοι τα βλεπετε ολα με στραβο ματι.....??????????

ειπε κανεις για το τι θα κανει ο αλεξ το οχημα..????????


ps.Θα το φερει στην Ελλαδα ο αλεξης....να με παει βολτα....να το παει μεγαρα...σερρες...και να κανουμε πατηματα στην Βουτα.....!!!!!!!!:party::party:

στην Βουτα να μην πατε,γλυστραει,να φυγετε να πατε αλλου:icon18:

Dim77
28-11-09, 23:46
Nαι +1000 ... Τι +1000;;;;;;;;;; Αναφέρθηκε κανείς στον Αλέξη;;;;;;; Γενικά μίλησα ότι δεν είναι για εδώ το GTS, γιατί είναι track day car, και εδώ δεν υπάρχουν πίστες!!! Και το ότι ο Αλέξης μένει Ελβετία, το γνωρίζω!
:deal:
Πες τα βρε Νίκο γιατί κάποιοι ψάχνουν ευκαιρία για να ειρωνευτούν...και να πουν κακιούλες.

Βασικά επειδή ΚΑΙ εγώ ξέρω ότι ο Αλέξης μένει στην Ελβετία και ΧΑΡΗΚΑ όταν είδα ότι πήρε το όνειρο του (και μάλιστα είς διπλούν από ότι κατάλαβα) που συζητάγαμε κάποτε που ήταν εδώ στα Everest και αλλού που κάναμε παρέα.
Επειδή λοιπόν, αν, ΜΑΚΑΡΙ πάρει και το gts και αυτό θα κυλάει τους τροχούς του στην Ελβετία, είπα ότι δεν έχει νόημα να παρακαλάμε να έρθει το οτιδήποτε στην Ελλάδα, αν δεν είναι δικό μας.

Τί, για να το κοιτάνε κάποιοι κάπου (στο δρόμο) και να το φωτογραφίζουν με τα κινητά και να καμαρώνουν τι σπουδαίο είδαν?

Πάνε οι εποχές που το να δείς ιδιαίτερο αυτοκίνητο στην Αθήνα ήταν ίδιας πιθανότητας με το να δείς στο ίδιο σημείο λιοντάρια ή κροκόδειλους.

Ας έρθουν και στην Ελλάδα, ας πάνε και οπουδήποτε...σκασίλα μας...
Πιο πιθανό είναι να καμαρώσω ένα αυτοκίνητο σε ένα βίντεο στο ίντερνετ που μπορεί να το κάνει βόλτα σε μια πίστα ο Rohrl ή ο οποιοσδήποτε καταξιωμένος οδηγός αγώνων σε μια παρουσίαση, παρά σε έναν ελληνικό δρόμο που θα σέρνεται ανάμεσα σε λακούβες ή θα ''αγωνίζεται'' :icon_toil σε κόντρες....


απολαυστε το αυτοκινητο σας και αφηστε το τι κανουν οι αλλοι...
Ευτυχώς εγώ το κάνω αυτό...και ας έχω και valvetronic....δε χρειάζonται πολλά και διάφορα, αν ξέρεις να οδηγείς για να ευχαριστηθείς...και να δυσαρεστήσεις....;)

Driver M
29-11-09, 01:01
Ρε παιδιά δεν είπε κανείς να έρθει το gts σε κανά χωράφι στην Ελλάδα να οργώνει! Το παιδί είπε απλά μακάρι να βλέπαμε από κοντά ένα τόσο σπάνιο και μοναδικό αυτοκίνητο! Τί σας έπιασε και του την πέφτετε όλοι και λέτε ο καθένας να χαίρεται το αυτοκίνητό του και άλλα τέτοια? Το τελευταίο είναι αυτονόητο, αλλά έτερον εκάτερον. Και εγώ θα ήθελα να τη δω στην Ελλάδα γιατί είναι κάτι ιδιαίτερο και από τα πιο καθαρόαιμα μοντέλα που έχει βγάλει ποτέ η εταιρεία μας.Το ότι δεν έχουμε καλούς δρόμους, πίστες κλπ. το ξέρουμε όλοι, αλλά τότε έπρεπε να βλέπουμε το πολύ πολύ καμιά 335, τίποτα παραπάνω, ούτε gt3 rs, ούτε 430 scuderia, ούτε τίποτα. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν προς τί κόπτεσται όλοι τόσο με την gts!. Κι εγώ ελπίζω να τη δω κάποια στιγμή από κοντά και επειδή δε σκοπεύω να μεταναστεύσω ή να γίνω τουρίστας μήπως και την πετύχω σε καμιά Γερμανία, καμια Ελβετία κλπ. ελπίζω να τη δω έστω και στους ρημαδόδρομους της χώρας μας. Και ναι, ούτε θα γίνω καλύτερος άνθρωπος, ούτε θα αλλάξει η ζωή μου, ούτε θα αισθανθώ ευλογημένος αν τη δω, αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε θα ήθελα να τη θαυμάσω και από κοντά. Απλά πράγματα.

jim_pas
29-11-09, 09:26
συμφωνώ απόλυτα με τον Driver M...έτσι είναι..

thomelef
29-11-09, 09:35
Nαι +1000 ... Τι +1000;;;;;;;;;; Αναφέρθηκε κανείς στον Αλέξη;;;;;;; Γενικά μίλησα ότι δεν είναι για εδώ το GTS, γιατί είναι track day car, και εδώ δεν υπάρχουν πίστες!!! Και το ότι ο Αλέξης μένει Ελβετία, το γνωρίζω!

+1000 χωρίς να γίνεται αναφορά στον αλέξη αλλά σε όλα τα άλλα...
δλδ εσείς τι πιστέυετε οτι όποιος το πάρει στην ελλάδα δε θα μπορέσει να το χαρεί?????
έλα σε παρακαλώ και δε μπορώ να ακούω χαζαμάρες ρε μαν...
και ferrari - porsche gt3 - csl κτλ κυκλοφορούν στην ελλαδίτσα το gts δλδ γιατί να μη μπορεί να κυκλοφορήσει????????
και τέλος πάντων αυτό άσε να το πούν αυτοί που ψήνονται για το αμάξι...
υγ. το ότι αυτό που γράφεις είναι δική σου άποψη δε σημαίνει πως είναι και η σωστή για να το γράφεις τόσο κατηγορηματικά...

Nick_compact
29-11-09, 09:53
Κατηγορηματικά ναι, όποιος το πάρει στην Ελλάδα δεν θα μπορέσει να το χαρεί. Το αμάξι αυτό είναι για πίστα.-
Δε σημαίνει ότι και οι GT3 χρησιμοποιούνται εδώ για τον σκοπό για τον οποίο κατασκευάστηκαν, όπως και όλες οι υπόλοιπες ειδικές κατασκευές. Σαφώς και δεν πέφτει κανενός λόγος βέβαια, τι θα το κάνει το αμάξι του ο οποιοσδήποτε, αλλά την άποψη μου την εξέφρεσα και την αναλύω, ποιός ο λόγος ύπαρξης αυτών των αυτοκινήτων στην Ελλάδα; Είναι χρηστικό αμάξι; Θα βγαίνει το Σ/Κ για ταξίδια; Θα χρησιμοποιηθεί για καθημερινές μετακινήσεις; Είναι άνετο; Θεωρείς δηλαδή, ότι η ρυθμιζόμενη ανάρτηση της GTS, είναι κατάλληλη για τις καθημερινές σου μετακινήσεις; Ή θα την ήθελες για να γίνεις το καμάρι του dragster; Η Μ3 μπορεί να είναι άνετα αυτοκίνητο πολλαπλών ρόλων, όπως και μια 911, αλλά μια GT3, μια GTS, μια Exige, κλπ track day cars, όχι, κανείς δεν τα ευχαριστιέται όπως τους αρμόζει εδώ. Γι'αυτό και αναλώνονται τα περισσότερα σε πόρτες νυχτερινών μαγαζιών, σε πεζοδρόμια στο Κολονάκι, και που και που σε νυχτερινά κοντροστέκια. Οτιδήποτε μπορεί να κυκλοφορήσει, αυτό έλλειπε, αλλά αυτά τα αυτοκίνητα δεν φτιάχτηκαν για να κυκλοφορήσουν απλά ;) Έχουν συγκεκριμένες δυνατότητες, φτιάχτηκαν για συγκεκριμένο λόγο. Αν δεν πρόκεται κάποιος να αξιοποιήσει αυτές τις δυνατότητες, η απλή έκδοση είναι καταλληλότερη.

jim_pas
29-11-09, 09:57
Νίκο συμφωνω με αυτά,αλλα δεν συμφωνώ με το σχόλιο του sm6 στο οποίο συμφώνησες και είχε ένα στυλ οτι και καλά ουτε μας ζήτησε δανεικα και κάτι τέτοια....όλοι εμείς είπαμε με καλό λόγο να έρθει στην ελλάδα όχι για τους δρόμους μας αλλά επειδή είπαμε ότι πάει σε Ελληνα....

Nick_compact
29-11-09, 10:03
Νίκο συμφωνω με αυτά,αλλα δεν συμφωνώ με το σχόλιο του sm6 στο οποίο συμφώνησες και είχε ένα στυλ οτι και καλά ουτε μας ζήτησε δανεικα και κάτι τέτοια....όλοι εμείς είπαμε με καλό λόγο να έρθει στην ελλάδα όχι για τους δρόμους μας αλλά επειδή είπαμε ότι πάει σε Ελληνα....

Φίλε μου δεν συμφώνησα με το παραπάνω σχόλιο που λες, σε καμία περίπτωση, και δεν αναφερθηκα σε καμία κουβέντα μου στην χρηματοοικονομική άποψη του θέματος. Δεν με ενδιαφέρει, δεν μου πέφτει λόγος, απλά. Το να δω από κοντά δεν θα μου αρκούσε, μια βόλτα όμως έστω και σαν συνοδηγός ναι. Δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα, την γενικότερη άποψη μου εκφράζω χωρίς να φωτγραφίζω κανένα. Εννοείται ότι και εγώ χαίρομαι που υπάρχει πιθανότητα να φτάσει ένα σε ελληνικά χέρια.

thomelef
29-11-09, 10:04
Κατηγορηματικά ναι, όποιος το πάρει στην Ελλάδα δεν θα μπορέσει να το χαρεί. Το αμάξι αυτό είναι για πίστα.-
Δε σημαίνει ότι και οι GT3 χρησιμοποιούνται εδώ για τον σκοπό για τον οποίο κατασκευάστηκαν, όπως και όλες οι υπόλοιπες ειδικές κατασκευές. Σαφώς και δεν πέφτει κανενός λόγος βέβαια, τι θα το κάνει το αμάξι του ο οποιοσδήποτε, αλλά την άποψη μου την εξέφρεσα και την αναλύω, ποιός ο λόγος ύπαρξης αυτών των αυτοκινήτων στην Ελλάδα; Είναι χρηστικό αμάξι; Θα βγαίνει το Σ/Κ για ταξίδια; Θα χρησιμοποιηθεί για καθημερινές μετακινήσεις; Είναι άνετο; Θεωρείς δηλαδή, ότι η ρυθμιζόμενη ανάρτηση της GTS, είναι κατάλληλη για τις καθημερινές σου μετακινήσεις; Ή θα την ήθελες για να γίνεις το καμάρι του dragster; Η Μ3 μπορεί να είναι άνετα αυτοκίνητο πολλαπλών ρόλων, όπως και μια 911, αλλά μια GT3, μια GTS, μια Exige, κλπ track day cars, όχι, κανείς δεν τα ευχαριστιέται όπως τους αρμόζει εδώ. Γι'αυτό και αναλώνονται τα περισσότερα σε πόρτες νυχτερινών μαγαζιών, σε πεζοδρόμια στο Κολονάκι, και που και που σε νυχτερινά κοντροστέκια. Οτιδήποτε μπορεί να κυκλοφορήσει, αυτό έλλειπε, αλλά αυτά τα αυτοκίνητα δεν φτιάχτηκαν για να κυκλοφορήσουν απλά ;) Έχουν συγκεκριμένες δυνατότητες, φτιάχτηκαν για συγκεκριμένο λόγο. Αν δεν πρόκεται κάποιος να αξιοποιήσει αυτές τις δυνατότητες, η απλή έκδοση είναι καταλληλότερη.


φιλέ η τσέπη του καθενός καθορίζει το τι ρόλο θα παίξει ένα όχημα για τον ίδιο....
φυσικά και δε θα με χαλούσα να το είχα και σαν every day car...
το ότι δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει στην ελλάδα είναι πάλι σχετικό...κάποιος που το θέλει και είναι έλληνας θα βρεί λόγους γι να το έχει άσχετα αν εσύ πιστέυεις οτι δεν αξίζει να υπάρχει στο ελάντα...
και τέλος πάντων οκ μη το αγοράζεις στο κάτω κάτω καταλάβαμε your point of view, πείραμε και την αρνητική, τι συνεχίζουμε και γράφουμε????????
άλλο ένα γ@μ@το θρεντ με ένα γ@μ@το αυτοκίνητο πάει στα σκουπίδια αμέσως μετά το υσοπεδοτικό σου ποστ... άκου εκεί για να πειγαίνει βούτα!!!!!!!!!!
αλλά don't worry(you must spread some rep before giving it again to thomelef)!!!!!!!

jim_pas
29-11-09, 10:09
Τέλος πάντων...ας σταματήσει εδώ αυτό παιδιά....σκοπός μας(βάζω και εμένα μέσα)είναι να σχολιάσουμε το αυτοκίνητο και όχι τι κάνει ο καθένας....ας συνεχίσουμε να μιλάμε για το σκοπό που δημιουργήθηκε το thread....

Nick_compact
29-11-09, 10:13
Δεν συνηθήζω να ρίχνω neg rep επειδή έχω διαφορετική άποψη με κάποιον άλλο, αν αυτό υποννοείς!!!!!!!!!!!
Είδες κάπου να μειώνω την GTS; Είπα μια κουβέντα χωρίς να την αναλύσω, ούτε καν με την υποψία ότι θα εξελιχθεί σε αντιπαράθεση (απόψεων), άλλοι έπεσαν με τα μούτρα.

thomelef
29-11-09, 10:56
Δεν συνηθήζω να ρίχνω neg rep επειδή έχω διαφορετική άποψη με κάποιον άλλο, αν αυτό υποννοείς!!!!!!!!!!!

όχι προς θεού δεν είπα κάτι τέτοιο...
απο ότι φαίνεται το κάνεις όταν κάποιος άλλος έχει διαφορετική άποψη με σένα!!!!!!
έλα ρε φίλε πρωί πρωί έχεις να γράψεις κάτι για το κάρο???????
γράψε!!!!!!
έλεος χώρια που πείγες το θρεντ αλλού με τη χαζομάρα που έγραψες συνεχίζω και εγώ ο ακόμα πιο χαζός να γράφω..........
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ M3 GTS.... ΚΑΙ ΟΧΙ.... ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ Μ3 GTS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ??? ΆΙΝΤΕ ΛΕΜΕ

alexk
29-11-09, 12:50
Παιδιά, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
Πιστεύω δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης για το άν ένα GTS θα έπρεπε να είναι στην Ελλάδα ή όχι. Νομίζω ότι καθένας πρέπει να το ζει όπως θέλει, χωρίς να ενοχλεί τους γύρω του.
Άν κάποιος θέλει ένα GTS ή ένα 997 GT3 να πηγαίνει στα μπουζούκια, με γεια του με χαρά του...
Θωμά, ο Νίκος αντίστοιχες απόψεις με εσένα έχει... απλά διαφωνήσατε ενώ πιστεύετε και οι 2 σας αντίστοιχα πράγματα.

Νίκο - φέρρυ, τιμή στην Γερμανία μεταξύ 115-125. Δεν είναι σίγουρο ακόμη μιας και το αυτοκίνητο δεν είναι έτοιμο (ελβετία θα είναι περίπου 10% φθηνότερο).
Ο ήχος παιδιά με κόλασε τελείως. Είναι πολύ αλήτικο το όχημα !!!

Σχετικά με το M3 GTR E46 το μοτέρ είναι αγωνιστικό και με άλλο πρόγραμμα τα άλογά του πάνε στα 500.

ΥΓ : εχθές έκανα δοκιμή το Nissan GTR αλλά αυτό είναι για άλλο θρεντ...

thomelef
29-11-09, 12:56
Νίκο - φέρρυ, τιμή στην Γερμανία μεταξύ 115-125. Δεν είναι σίγουρο ακόμη μιας και το αυτοκίνητο δεν είναι έτοιμο (ελβετία θα είναι περίπου 10% φθηνότερο).

και το gt3 rs στα ίδια λεφτά δεν είναι?????αν δε κάνω λάθος......
βασικά αληθέυει πως ο αριθμός παραγωγής είναι τόσο συρικνωμένος στα 100 οχήματα????
α ρε μ@μημένη κρίση...

Driver M
29-11-09, 13:20
Xωρίς να έχω κάποια πληροφόρηση επί του θέματος, πιστεύω πως αν ο αριθμός 100 ευσταθεί, είναι υπερβολικά μικρός και είναι λάθος της BMW. Κι αυτό γιατί πιστεύω ότι από τα 100, τα 80 πάνω κάτω θα πάνε σε ζάπλουτους της Ευρώπης και των Εμιράτων που θα την έχουν απλά για να προσθέσουν κάτι ακόμα σπάνιο στη συλλογή τους και μόνο λίγες gts θα πάνε σε πραγματικούς λάτρεις τους που θα τις σέβονται όχι μόνο για τη σπανιότητά τους, αλλά κυρίως γι'αυτά που προσφέρουν στον οδηγό. Άλλωστε, τα 115.000 ευρώ που θα κοστίζει περίπου δεν είναι και τόσο απαγορευτικό ποσό, οπότε κάποιος πραγματικός λάτρης της αυτοκίνησης με οικονομική άνεση (χωρίς να είναι πολυεκατομμυριούχος) θα μπορούσε να την αποκτήσει. Δε μιλάμε πχ για αυτοκίνητα που κοστίζουν 500.000 ευρώ και βγαίνουν μόλις 100 τα οποία έτσι κι αλλιώς δε θα μπορούσαν να τα αποκτήσουν και πολλοί περισσότεροι! Η χρυσή τομή θα ήταν να βγουν 400-500 gts ώστε να μπορούμε να τις βλέπουμε συχνότερα σε πίστες και αγώνες σε ολόκληρο τον κόσμο και γενικά το αμάξι αυτό να δείχνει ανελλιπώς το τί μπορεί να κάνει το division όταν έχει κέφια, αλλά και το τί πάει να πει καθαρόαιμη σπορ κατασκευή.

evothrasix
29-11-09, 13:22
alexk εχεις και εσυ το ιδιο κολημα εεε???σαρεσουν τα ποολεμηκα αμαξια και εσενα ρε:icon42:..............αντε με το καλο σου ευχομαι......


υγ.οσο για το gtr μπορω να εκφερω και εγω γνομη(αν ανοιχτη θεμα) γιατι ολο το καλοκαιρι ειμουν μαζη του ααααααχχχχχχχχχχ

Kostas Christ
29-11-09, 13:47
Xωρίς να έχω κάποια πληροφόρηση επί του θέματος, πιστεύω πως αν ο αριθμός 100 ευσταθεί, είναι υπερβολικά μικρός και είναι λάθος της BMW. Κι αυτό γιατί πιστεύω ότι από τα 100, τα 80 πάνω κάτω θα πάνε σε ζάπλουτους της Ευρώπης και των Εμιράτων που θα την έχουν απλά για να προσθέσουν κάτι ακόμα σπάνιο στη συλλογή τους και μόνο λίγες gts θα πάνε σε πραγματικούς λάτρεις τους που θα τις σέβονται όχι μόνο για τη σπανιότητά τους, αλλά κυρίως γι'αυτά που προσφέρουν στον οδηγό. Άλλωστε, τα 115.000 ευρώ που θα κοστίζει περίπου δεν είναι και τόσο απαγορευτικό ποσό, οπότε κάποιος πραγματικός λάτρης της αυτοκίνησης με οικονομική άνεση (χωρίς να είναι πολυεκατομμυριούχος) θα μπορούσε να την αποκτήσει. Δε μιλάμε πχ για αυτοκίνητα που κοστίζουν 500.000 ευρώ και βγαίνουν μόλις 100 τα οποία έτσι κι αλλιώς δε θα μπορούσαν να τα αποκτήσουν και πολλοί περισσότεροι! Η χρυσή τομή θα ήταν να βγουν 400-500 gts ώστε να μπορούμε να τις βλέπουμε συχνότερα σε πίστες και αγώνες σε ολόκληρο τον κόσμο και γενικά το αμάξι αυτό να δείχνει ανελλιπώς το τί μπορεί να κάνει το division όταν έχει κέφια, αλλά και το τί πάει να πει καθαρόαιμη σπορ κατασκευή.

ειναι προφανες οτι αυτο εχει να κανει με την πολιτικη της εκαστοτε εταιριας...

ηπορσε πουλαει το σπορ... και βλεπει οτι τα πολεμικα αμαξια ζητουνται πολυ απο το κοινο που λατρευει την ανωθευτη οδηγηση

και γι αυτο περαν των καθαρα εμπορικων αυτοκινητων απλη carrera, boxter,cayman (σιγουρα δεν ειναι απλα αμαξια, αλλα ειναι καθημερινα ατοκινητα με ολες τις ανεσεις), cayenne, panamera, βγαζει και αρκετα ειδικα αυτοκινητα οπως η gt3, gt3rs, gt2 η η boxter spyder... και προσπαθει να κερδισει και πολυ κοσμο που λετρευει αυτη τη μερια της αυτοκινησης.
Επισης εκμεταλλευεται στο επακρο τις αγωνιστικες καταβολες της εταιριας με τα διαφορα ενιαια που την διαφημιζουν ολο και περισσοτερο

Απο την αλλη ειναι η bmw που πουλαει απλα καθημερινα σπορτιβ αυτοκινητα, αλλα οχι πραγματικα σπορ. Εκτος των Μ που ειναι πολυ σοβαρα μηχανηματα ολα τα υπολοιπα οχηματα της εταιριας ειναι απλα σπορτιβ

Αυτο που κανει η εν λογω εταιρια ειναι να κανει ανα τακτα χρονικα διαστηματα επιδειξη δυναμης και να βγαζει ενα καθαροαιμο αυτοκινητο που μας αφηνει ολους σαν χανους... και τον ανταγωνισμο αιωνες πισω...

παρολα αυτα με 1500csl και 100 gts σιγουρα δε θα εχουν ολοι το δικαιωμα να γευτουν τις χαρες αυτων των αυτοκινητων... σε αντιθεση με τις πορσε που ειναι οχηματα ευρειας κυκλοφορειας

δυστυχως η bmw μεσα στα χρονια εχει αλλαξει ροτα και απο καθαρα σπορ αυτοκινητα (ακομα και τα καθημερινα αυτοκινητα ειχαν χαρακτηρα και ξεχειλιζαν απο παθος) βγαζει σπορτιβ μερσεντες...

manos///3
30-11-09, 02:13
Με το καλο Αλεξ να το αποκτησεις!!! και οχι μονο αυτο!


Ο ήχος παιδιά με κόλασε τελείως.

Eισαι σιγουρος γι' αυτο??
Μηπως συνηθισε το αυτακι σου το csl??

tassos
03-12-09, 10:51
http://www.youtube.com/watch?v=cPyLZj6HuLU:bowdown:

alexk
03-12-09, 21:55
Με το καλο Αλεξ να το αποκτησεις!!! και οχι μονο αυτο!



Eισαι σιγουρος γι' αυτο??
Μηπως συνηθισε το αυτακι σου το csl??

Φίλε το CSL είναι το όχημα που θα μείνει για πάντα μαζί μου... οπότε δεν το συνήθισε καθόλου :)
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Christos 330i ///M
03-12-09, 22:34
Με το καλο Αλεξ . . .

Μπραβο παληκαρι μου μπραβο . . .

BMW Power
04-12-09, 12:30
Press Release M3 GTS

csl
24-12-09, 09:40
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση? Τα φρένα της GTS είναι BMW Performance ή Brembo......

alexk
24-12-09, 09:44
Τα BMW Performance είναι της brembo εξελιγμένα/τροποποιημένα για τη BMW.

Το GTS φοράει τα Brembo GT που βρίσκεις και στο εμπόριο.
Δεν σημαίνει ότι είναι κακό αυτό, γιατί το σημαντικό είναι να έχεις πιστοποίηση από το εργοστάσιο για το δρόμο.

Dim77
04-05-10, 18:57
BMW M3 GTS aural delight at Nurburgring Nordschleife [Video]

http://www.worldcarfans.com/110050325968/bmw-m3-gts-aural-delight-at-nurburgring-nordschleife-video

http://www.youtube.com/watch?v=6Sp2m_rTTLU&feature=player_embedded

m_power_lunatic
04-05-10, 22:15
Σ.Ο.Κ.........απλα!!!!!!!!!

giannis 116
04-05-10, 23:51
Ναι...

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ!!!

Ψιλοασχετο...μπορει να διακρινει καποιος τι ειναι το ασημι αυτοκινητο που ακολουθει το GTS?..Φαινεται μεταξυ των δευτερολεπτων 0.09-0.12 περιπου...