PDA

Επιστροφή στο Forum : Special BMW E46 GPS Navigation System με εργοστασιακή εφαρμογή.


Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

tzanetosg1
05-03-10, 21:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ 318CI E46 EXΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΩΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
http://cgi.ebay.com/TD712-7-LCD-CAR-IN-DASH-DVD-CD-PLAYER-2-DIN-RADIO-TV_W0QQitemZ110500689954QQcmdZViewItemQQptZLH_Defa ultDomain_0?hash=item19ba5ab822
http://cgi.ebay.com/7-Touch-2-Din-Car-DVD-Player-Radio-GPS-DVBT-DIGITAL-TV_W0QQitemZ220550931151QQcmdZViewItemQQptZLH_Defa ultDomain_0?hash=item3359dc22cf ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ

BMW_330i
05-03-10, 21:59
φιλεμου μο σεν σου εθηξα το μηχανημα αλα ποιοσ ανθρωπος θα εδεινει χρηματα να παρει κατι ποθ στιν ουσια σε ενα χρονο θα ειναι αχρηστο και οσο αυτο περι αφης οταν θες να αλαξεισ καναλι θα πρεπει να αλαζεις απο το χειριστηριο του ψηφιακου εφοσον ειναι εξωτερικο και οχι απο τιν οθονη επισης ολοι τωρα ζητανε ψηφιακο δεκτη αλωστε εχουν ερθει παραπολα ατομα να παρουν με αναλογικο και τουσ λεω να κανουν υπομονη να βαλουν ψηφιακο αν ηθελα θα ειχα πουλήσει ποσα με αναλογικο απλα προσεχε λιγο πος μιλας εδω λεμαι τιν γνωμη μας δεν τσακωνομαστε

οχι φιλε μου δεν τσακωνομαστε αλιμονο ο καθενας την γνωμη του εκφραζει.εγω παντως συνεχιζω και λεω πως δεν θα υπαρξει ο δεκτης ψηφιακος δεν θα εχει mpeg4.και δεν το λεω αυτο εγω το λεει η ιδια η εταιρεια.απο που το ανακαλυψατε εσεις πως θα υπαρξει ψηφιακος αυτη ειναι η απορια μου γιατι εγω εχω παρει 15 τηλεφωνα και ολοι ειπαν πως ο δεκτης συνεχιζει αναλογικος.

BMW_330i
05-03-10, 22:04
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ 318CI E46 EXΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΩΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
http://cgi.ebay.com/TD712-7-LCD-CAR-IN-DASH-DVD-CD-PLAYER-2-DIN-RADIO-TV_W0QQitemZ110500689954QQcmdZViewItemQQptZLH_Defa ultDomain_0?hash=item19ba5ab822
http://cgi.ebay.com/7-Touch-2-Din-Car-DVD-Player-Radio-GPS-DVBT-DIGITAL-TV_W0QQitemZ220550931151QQcmdZViewItemQQptZLH_Defa ultDomain_0?hash=item3359dc22cf ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ

αυτο που θελεις φιλε δεν κουμπωνει με τιποτε.χρειαζεσαι μετατροπη δεν μπαινει με τιποτε αυτο.υπαρχει ρουμπινετο απο πισω το οποιο θελει κοψιμο για να κουμπωσει αυτο.

tzanetosg1
05-03-10, 22:15
ΚΑΙ ΓΙΑ ΜPEG4 ΔΕΚΤΗΣ http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=408332

tzanetosg1
05-03-10, 22:17
αυτο που θελεις φιλε δεν κουμπωνει με τιποτε.χρειαζεσαι μετατροπη δεν μπαινει με τιποτε αυτο.υπαρχει ρουμπινετο απο πισω το οποιο θελει κοψιμο για να κουμπωσει αυτο.
ΠΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΩ?

KATSARAIOS
05-03-10, 23:24
αυτο που θελεις φιλε δεν κουμπωνει με τιποτε.χρειαζεσαι μετατροπη δεν μπαινει με τιποτε αυτο.υπαρχει ρουμπινετο απο πισω το οποιο θελει κοψιμο για να κουμπωσει αυτο.
ΠΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΩ?

φιλε αν δεν θες να μπλεκεις με πατεντες ,αυτο το μηχανημα που πηρε ο φιλος ο bmwlogos ειναι πολυ καλο

tzanetosg1
05-03-10, 23:47
φιλε αν δεν θες να μπλεκεις με πατεντες ,αυτο το μηχανημα που πηρε ο φιλος ο bmwlogos ειναι πολυ καλο
ΠΙΟ ΔΗΛΑΔΗ?

BMW_330i
06-03-10, 00:02
ΠΙΟ ΔΗΛΑΔΗ?

μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει το θεμα απο τη αρχη.μιλαμε για αυτο που βλεπεις στη φωτο.διαβασε ολο το θεμα απο την αρχη.

tzanetosg1
06-03-10, 00:08
μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει το θεμα απο τη αρχη.μιλαμε για αυτο που βλεπεις στη φωτο.διαβασε ολο το θεμα απο την αρχη.
ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΟ!ΑΠΟ ΕΙΚΟΝΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΗΜΑΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ?ΧΑΡΤΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

BMW_330i
06-03-10, 00:12
ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΟ!ΑΠΟ ΕΙΚΟΝΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΗΜΑΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ?ΧΑΡΤΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

τα παντα δουλευουν ρολοι.ο χρονος θα δειξει το ποσο καλο θα βγει.υπαρχουν και αλλες πολλες οθονες για να βαλεις απλα δεν εχουν το εργοστασιακο λουκ και μπλεκεις με πατεντες κοψιματα κλπ.

tzanetosg1
06-03-10, 00:13
τα παντα δουλευουν ρολοι.ο χρονος θα δειξει το ποσο καλο θα βγει.υπαρχουν και αλλες πολλες οθονες για να βαλεις απλα δεν εχουν το εργοστασιακο λουκ και μπλεκεις με πατεντες κοψιματα κλπ.
ΧΑΡΤΕΣ DESTINATOR PAIZEI? KAI ANABAΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ?

papanikos
06-03-10, 00:16
file tzanetos1 αυτο π σου προτεινουμε ειναι η πιο ταιριαστη λυση.. πιστεψε μας!! Ξερουμε τις δυνατοτητες και τις αδυναμιες του πριν ακομα το αγορασουμε... τι στο καλο συζηταμε τοσο καιρο πανω σαυτο?? και πλεον σε καμια 15 μερες αν ολα πανε καλα θα ειναι στα χερια οποιου το επιθυμει!! :icon18::icon18:

papanikos
06-03-10, 00:17
bmwologe εσυ εχεις κανα 2-3 μερες που το περασες! πως τα παει?? τη μερα ειναι οκ ο φωτισμος?? η καμερα δουλευει ωραια με την οπισθεν??

tzanetosg1
06-03-10, 00:21
ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ !!!

BMW_330i
06-03-10, 00:29
bmwologe εσυ εχεις κανα 2-3 μερες που το περασες! πως τα παει?? τη μερα ειναι οκ ο φωτισμος?? η καμερα δουλευει ωραια με την οπισθεν??

ολα καλα φιλε.ο φωτισμος ειναι μια χαρα και μαλιστα το βραδυ αναβωντας τα φωτα χαμηλωνει αυτοματα μην θαμπωνει στα ματια.την καμερα για την οπισθεν δεν την εχω βαλει γιατι ηδη εχω το εργοστασιακο παρκτρονικ και δεν μου χρειαζεται.επισης να αναφερω πως καμερα δεν υπαρχει στο πακετο η αγορα της ειναι στα εξτρα.

giannis_E-46
06-03-10, 00:33
απο θεμα ηχου φιλε πως παει? εχει δυνατο ενισχυτη?

papanikos
06-03-10, 00:37
ολα καλα φιλε.ο φωτισμος ειναι μια χαρα και μαλιστα το βραδυ αναβωντας τα φωτα χαμηλωνει αυτοματα μην θαμπωνει στα ματια.την καμερα για την οπισθεν δεν την εχω βαλει γιατι ηδη εχω το εργοστασιακο παρκτρονικ και δεν μου χρειαζεται.επισης να αναφερω πως καμερα δεν υπαρχει στο πακετο η αγορα της ειναι στα εξτρα.

αα δεν ηξερα οτι δεν υπαρχει καμερα στο πακετο... ε καλα θα αγορασουμε μια... απο τιμες θα το ψαξω μονος! Και γω έχω παρκτρονικ αλλα αυτο π κανει μονο μπιπ μπιπ μπιπμπιπμπιπ... οχι με καμερα και ελεγα να τα συνδιασω καταλαβες?? ;)

giannis_E-46
06-03-10, 00:44
αα δεν ηξερα οτι δεν υπαρχει καμερα στο πακετο... ε καλα θα αγορασουμε μια... απο τιμες θα το ψαξω μονος! Και γω έχω παρκτρονικ αλλα αυτο π κανει μονο μπιπ μπιπ μπιπμπιπμπιπ... οχι με καμερα και ελεγα να τα συνδιασω καταλαβες?? ;)

η καμερα που ειναι καλητερα να μπει? στον προφυλακτηρα η διπλα στην πινακιδα?

BMW_330i
06-03-10, 00:44
απο θεμα ηχου φιλε πως παει? εχει δυνατο ενισχυτη?

φιλε ολα καλα μεχρι στιγμης ολα δουλευουν κανονικα.πιστευω πως ο χρονος θα δειξει το ποσο αξιοπιστο ειναι.εγω το μοναδικο προβλημα που εχω εδω ειναι η τηλεοραση γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βγει σημα καλο με κεραια αυτοκινητου μιας και ειμαι επαρχια.απο ηχο, φωτισμο, εικονα, navigation, μεχρι στιγμης ολα θετικα.

papanikos
06-03-10, 01:24
η καμερα που ειναι καλητερα να μπει? στον προφυλακτηρα η διπλα στην πινακιδα?

υπαρχουνε ειδικα πλαισια που μπαινουνε γυρω απο την πινακιδα και μπαινει στην κορυφη του πλαισιου η καμερα και δεν φαινεται και καθολου...!

Dark_Niaou
06-03-10, 12:04
καμερα:
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/car-rearview-ir-camera-under-carriage-mounting-pal/

Mpeg-4:
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/atsc-digital-tv-receiver-for-cars/

vlahopilot
06-03-10, 12:19
καμερα:
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/car-rearview-ir-camera-under-carriage-mounting-pal/

Mpeg-4:
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/atsc-digital-tv-receiver-for-cars/

Αμεσότατη η αντίδραση.....!!!

Εν αναμονή των εξελίξεων τότε....

Dark Niaou θα βάλουμε και in-board κάμερες και θα κάνουμε και tele-conference? LOL

sierra
06-03-10, 12:23
φιλε ολα καλα μεχρι στιγμης ολα δουλευουν κανονικα.πιστευω πως ο χρονος θα δειξει το ποσο αξιοπιστο ειναι.εγω το μοναδικο προβλημα που εχω εδω ειναι η τηλεοραση γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βγει σημα καλο με κεραια αυτοκινητου μιας και ειμαι επαρχια.απο ηχο, φωτισμο, εικονα, navigation, μεχρι στιγμης ολα θετικα.

Ρώτησα και μου είπαν ότι άμα βάλω 2 κεραίες tv το σήμα θα είναι πολύ ωραίο, καμία σύγκρηση με την 1 κεραία.Οταν το πάρουμε θα πάω στο φίλο μου και θα βάλω 2 κεραίες.Οποιος θέλει
ακολουθεί,και θα μας κάνει και καλές τιμές και θα είμαι και εγώ εκεί να βοηθάω.:pimp:

sierra
06-03-10, 12:32
ΧΑΡΤΕΣ DESTINATOR PAIZEI? KAI ANABAΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ?

Φίλε πέρνει 2 ή 3 συστήματα.Δεν έχουμε πρόβλημα με αυτό.Εξ΄άλλου έχει windows ce και βάζεις οτι θές:clap:

Dark_Niaou
06-03-10, 12:32
Ρώτησα και μου είπαν ότι άμα βάλω 2 κεραίες tv το σήμα θα είναι πολύ ωραίο, καμία σύγκρηση με την 1 κεραία..:pimp:

Θα πρέπει να υποστηρίζει 2 κεραίες το μηχάνημα... Πχ το Kenwood υποστηριζει... Καλή κεραία έχει το μαμα tv tuner

Dark_Niaou
06-03-10, 12:36
Dark Niaou θα βάλουμε και in-board κάμερες και θα κάνουμε και tele-conference? LOL
και αυτό παίζει... Ενα carpc με στικακι για ιντερνετ ή με Wifi και msn και μια κάμερα σαν αυτή....
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/ultra-compact-minidv-camcorder-motion-detection-30-fps/
ή σαν και αυτή....
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/vehicle-video-recorder-with-infra-red-incar-mounting-stand/

Dark_Niaou
06-03-10, 12:39
παιδια σε 1 din υπάρχει και κατι πιο οικονομικο....
(δεν κόβουμε τίποτα... μπαινει όπως αυτο για το οποιο συζηταμε, μονο που δεν μοιάζει με το μαμα)
http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/budget-car-gps-navigation-system-with-bluetooth/

giannis_E-46
06-03-10, 12:53
να ρωτησω και γω αν ξερει καποιος

1 μπορείς να το συνδέσεις με την ODB-II θύρα του εγκεφάλου και να έχεις όλες τις πληροφορίες του εγκεφάλου στην οθόνη του?
2. μπορείς να βάλεις το GPS performance και να σου μετράει 0-100km/h, 0-400m, 0-1000m και γυρολόγιο στην πίστα?

Dark_Niaou
06-03-10, 12:55
πιστεύω πως σε ένα καλό μηχάνημα με τις ανάλογες εισόδους και καλό επεξεργαστή γίνεται

BMW_330i
06-03-10, 16:09
Ρώτησα και μου είπαν ότι άμα βάλω 2 κεραίες tv το σήμα θα είναι πολύ ωραίο, καμία σύγκρηση με την 1 κεραία.Οταν το πάρουμε θα πάω στο φίλο μου και θα βάλω 2 κεραίες.Οποιος θέλει
ακολουθεί,και θα μας κάνει και καλές τιμές και θα είμαι και εγώ εκεί να βοηθάω.:pimp:

οντως αυτο που λες με 2 κεραιες ισχυει και το σημα γινεται πολυ καθαρο.απλα δεν εψαξα το κατα ποσο γινεται να δεχτει το μηχανημα 2 κεραιες μαζι .

panos
06-03-10, 21:06
Φίλε bmwologos, βάλε εάν μπορείς καμιά φωτογραφία ή ακόμα καλύτερα video από το σύστημα ώστε να δούμε πως δείχνει το 2ης γενιάς, ειδικά ως προς φωτισμό..

sierra
06-03-10, 21:49
οντως αυτο που λες με 2 κεραιες ισχυει και το σημα γινεται πολυ καθαρο.απλα δεν εψαξα το κατα ποσο γινεται να δεχτει το μηχανημα 2 κεραιες μαζι .

Επειδή μου αρέσουν τα ηλεκτρονικά κάποια πατέντα θα κάνω. Θα τη βρώ τη λύση, αν και ο φίλος μου για να μου το πεί θα ξέρει...:ylsuper:

zami
09-03-10, 18:23
Πάντως παιδιά ,για άλλη μία φορά ,ο Ελληνας έμπορος /εισαγωγέας/αντιπροσωπος διέπρεψε απέναντι στους ευρωπαίους ,και οχι μόνο ,ομολόγους του.......
δείτε και συγκρίνετε τιμές των αλλων διανομέων :
Ελλάδα :
http://exoticshop.gr/bmw-e46-car-multimedia-and-navigation-system.html
και :
http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085
ενώ στην Γερμανία:
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_34.php?items_id=91&bigwareCsid=71a196ba76e592c5b3398d39feec5008
στη Ρουμανία :
http://www.0733tuning.ro/products.php?path=2din_bmw_e46
και τέλος στην Αμερική ,για να μην μου πείτε για εξοδα αποστολής:
http://www.euro-spec.net/store/product_info.php?products_id=496&osCsid=2935c2c3965442c68808e7daa1960407
και..
http://www.dabears2k.com/product_info.php?cPath=79&products_id=298
παντού και σε όλα οι ακριβότεροι....

papanikos
09-03-10, 21:00
γιαυτο εμεις βρε zami θα τα παρουμε απο τον φθηνοτερο... οχι μονο της ευρωπης αλλα και της ελλάδας... ;) και ειναι και φοβερο μαγαζι γιατι ειδα οτι εχει μεγαλη γκαμα γυρω απο το αυτοκινητο..!

sierra
09-03-10, 22:51
γιαυτο εμεις βρε zami θα τα παρουμε απο τον φθηνοτερο... οχι μονο της ευρωπης αλλα και της ελλάδας... ;) και ειναι και φοβερο μαγαζι γιατι ειδα οτι εχει μεγαλη γκαμα γυρω απο το αυτοκινητο..!

Ναι έχει πολύ πράμα και όταν έλθεις πάμε μια βόλτα παρέα...:yippee:

zami
10-03-10, 11:59
τον ξέρω τον Αποστόλη....εχω παρει πραγματα απο εκει και περιμενω και αλλα!!!!το μηχανημα που εχει ειναι dynavin η Hualingan?

papanikos
10-03-10, 13:14
τον ξέρω τον Αποστόλη....εχω παρει πραγματα απο εκει και περιμενω και αλλα!!!!το μηχανημα που εχει ειναι dynavin η Hualingan?

αποτι λενε οι photos ειναι dynavin και απ οτι λεει και ο sierra!

zami
10-03-10, 13:31
ε τοτε ειναι πραγματικη ευκαιρία....τυχεροι ειστε οι 46αρηδες!!!!!εγω θα το ειχα βαλει απο την πρωτη μερα κυκλοφορίας(με τετοια τιμη).αν φανταστείτε οτι τα 1+1din εχουν διπλη λεφτα και με τις μισες λειτουργειες.....

papanikos
10-03-10, 14:07
εγω θα το ειχα βαλει απο την πρωτη μερα κυκλοφορίας(με τετοια τιμη).αν φανταστείτε οτι τα 1+1din εχουν διπλη λεφτα και με τις μισες λειτουργειες.....

και μεις αυτο περιμενουμε να ερθουνε και παμε να τα παρουμε!!!!!!!!!!:dblthumb2:dblthumb2

Dathanaso
10-03-10, 14:37
Ρε παιδια αυτο ειναι ετοιμοπαράδοτο?

papanikos
10-03-10, 16:08
Ρε παιδια αυτο ειναι ετοιμοπαράδοτο?

τελος μαρτιου

zami
10-03-10, 18:24
Ρε παιδια αυτο ειναι ετοιμοπαράδοτο?

ετοιμοπαράδοτα εχει ο αντιπρόσωπος στην τίμη των 750.....καλητερα περιμενε τα τελη μαρτίου........

Dathanaso
10-03-10, 21:04
Τελη Μαρτιου στα ποσα Ευρα μιλαμε?

papanikos
10-03-10, 22:07
Τελη Μαρτιου στα ποσα Ευρα μιλαμε?

450(?) αν παει παραπανω κλαφτα χαραλαμπε... :banghead:

Dathanaso
10-03-10, 22:10
Γιατι να μην το κλεισουμε ρε papaniko τωρα απο οτι ειδα το εχει 450!!!

sierra
10-03-10, 22:57
Ρε παιδια αυτο ειναι ετοιμοπαράδοτο?

Μου είπε ο Αποστόλης όποιος θέλει τώρα δίνει μια προκαταβολή και του φέρνει αυτό που υπάρχει τώρα. Τέλος Μαρτίου μου είπε ότι θα έρθουν τα καινούργια με τον ψυφιακό δέκτη tv, γι΄αυτό είπαμε όποιος θέλει περιμένει, και εαν είναινα αγοράσουμε όλοι μαζί. Αμα διβάσης παραπάνω θα καταλάβεις...:pimp:

BMW_330i
10-03-10, 23:04
Γιατι να μην το κλεισουμε ρε papaniko τωρα απο οτι ειδα το εχει 450!!!

παιδια 450 με ψηφιακο δεκτη?αν το παρετε σε αυτη την τιμη ειναι παγκοσμιο φαινομενο αφου με 450 δεν υπαρχει πουθενα.και κατι που συνεχιζω να το λεω ακομη και τωρα.δεν θα εχει ψηφιακο δεκτη θα εχει απλα καποιες βελτιωσεις.δεν ξερω αν ειμαι λαθος απλα και χθες βραδυ που μιλησα με εξωτερικο μου απεκλεισαν το ενδεχομενο του ψηφιακου.

papanikos
11-03-10, 00:29
Μου είπε ο Αποστόλης όποιος θέλει τώρα δίνει μια προκαταβολή και του φέρνει αυτό που υπάρχει τώρα. Τέλος Μαρτίου μου είπε ότι θα έρθουν τα καινούργια με τον ψυφιακό δέκτη tv, γι΄αυτό είπαμε όποιος θέλει περιμένει, και εαν είναινα αγοράσουμε όλοι μαζί. Αμα διβάσης παραπάνω θα καταλάβεις...:pimp:

Η DYNAVIN δεν βγαζει και ουτε προκειται μεχρι το 2012 να βγαλει με ψηφιακο δεκτη... sierra ειναι σιγουρα dynavin το μηχανημα αυτο π θα ερθει τελος μαρτιου?? μηπως απλα ο αποστολης φερει και εξτρα ψηφιακους δεκτες, γιατι εμενα ετσι κι αλλιώς δε με αφορα το ζητημα τηλεοραση... μονο οι υπολοιπες λειτουργιες!! :)

BMW_330i
11-03-10, 00:37
Η DYNAVIN δεν βγαζει και ουτε προκειται μεχρι το 2012 να βγαλει με ψηφιακο δεκτη... sierra ειναι σιγουρα dynavin το μηχανημα αυτο π θα ερθει τελος μαρτιου?? μηπως απλα ο αποστολης φερει και εξτρα ψηφιακους δεκτες, γιατι εμενα ετσι κι αλλιώς δε με αφορα το ζητημα τηλεοραση... μονο οι υπολοιπες λειτουργιες!! :)

φιλε εχεις καποια πληροφορηση για το ψηφιακο απο εμπιστη πηγη?γιατι και η δικες μου πληροφοριες απο καταστημα γερμανιας τα ιδια μου λενε πως δεν θα υπαρχει ψηφιακο.

papanikos
11-03-10, 00:43
το γραφει η dynavin στο φορουμ του σαιτ της οτι δεν ειναι στα πλανα της μεχρι το 2012 να βγει το μηχανημα με ψηφιακο δεκτη...

BMW_330i
11-03-10, 00:48
το γραφει η dynavin στο φορουμ του σαιτ της οτι δεν ειναι στα πλανα της μεχρι το 2012 να βγει το μηχανημα με ψηφιακο δεκτη...
επιτελους να και ενας που το ειδε.γιατι τοσες μερες φωναζω πως δεν θα βγει δεκτης ψηφιακος και κανεις δεν ακουειιιιιι.

papanikos
11-03-10, 01:05
επιτελους να και ενας που το ειδε.γιατι τοσες μερες φωναζω πως δεν θα βγει δεκτης ψηφιακος και κανεις δεν ακουειιιιιι.

εμενα με ανισυχει που ο Αποστολης λεει οτι περιμενουμε τα αλλα με τον ψηφιακο τελος του μηνα... ευχομαι να εχει ενημερωθει λαθος και να ειναι τα dynavin με τις διορθώσεις... και ας βαλουμε εξτρα μωρε εναν ψηφιακο δεκτη... ;)

BMW_330i
11-03-10, 01:12
και οποιος γνωριζει καλα αγγλικα ας διαβασει εδω την απαντηση που εδωσε η dynavin σχετικα με το ψηφιακο δεκτη.http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=364&extra=page%3D1

zami
11-03-10, 09:54
Ενταξει ,η επίσημη απάντηση τους αναφέρει οτι δεν έχουν τετοια πλάνα (σκοπό) προς το παρόν.Αλλωστε ολα εχουν να κάνουν με το θεμα προσφορά και ζήτηση.Μόνο η Ελλαδα θα εκπέμπει με κωδικοποίηση mpeg4 ...η υπόλοιπη ευρώπη εκπέμπει σε mpeg2(που είναι και καλύτερο)εδω εμεις επιλέξαμε αυτην για ευνόητους λόγους(βλέπε ποιοι διμοιoύργησαν την Digea).Οπότε γιατι να βγάλει η Dynavin τετοιο κωδικοποιητη ?για τα 1000-1500 κομμάτια που θα πουλήσει στην Ελλάδα?.
Και τελοσπάντων εαν εχουν λυθεί τα υπόλοιπα προβληματάκια που αναφερθηκαν τοτε ειναι πράγματι τσάμπα...παρτε το και μεχρι το 2012 που θα σταματησει η αναλογική εκπομπή (θα το εχουμε ξεχρεωσει το μηχάνημα......),τοτε βάζετε και ενα ψηφιακό δεκτη (εξωτερικό) με 100-150€ και κάνετε την δουλειά σας...πάλι πιο φθηνό θα είναι ....Και ίσως να υπάρχει συμβατός εξωτερικός δέκτης με το συγκεκριμένο,ο οποίος να μην εχει ξεχωριστό remote control.....
Είναι τσάμπα λέμε!!!!!
Οχι δεν παίρνω ποσοστά....απλά σπάζομαι που δεν εχει για Ε39 και δεν μπορώ να πάρω και εγω........

Dathanaso
11-03-10, 10:09
μηπως να προχωρησουμε στην παραγγελια εμεις που δεν μας ενδιαφερει η tv?

papanikos
11-03-10, 10:20
μηπως να προχωρησουμε στην παραγγελια εμεις που δεν μας ενδιαφερει η tv?

μη βιαζεσαι!! εγω προσοπικα στις 19 θα κατεβω αθηνα και θελω να παω λιγο απο το καταστημα! μετα παραγκελνουμε! :clap:

papanikos
11-03-10, 10:21
το λεω αυτο επειδη στο τελος μαρτιου η εταιρια θα στειλει αλλα κομματια με καποιες διορθωσεις... συμβατοτητα με τα κουμπια στο τιμονι, ενα θεματακι ηχου κλπ..! got it??! ;)

giorgost1
11-03-10, 11:04
Γεια σε ολους.Δεν ενδιαφερομαι για την τηλεοραση αλλα αν ειναι να βγαλει τελος Μαρτιου τα κομματια με διορθωσεις θα περιμενω.Αν και ψηνομαι πολυ ασχημα γιατι το μηχανημα ειναι "κολαση" λεμε!!!!!!!!!!!!!

Dathanaso
11-03-10, 12:49
οκ κ εγω μεσα φιλος τελη μαρτιου
περιμενουμε να ερθεις με νεα απο αθηνα

BMW_330i
11-03-10, 20:20
Ενταξει ,η επίσημη απάντηση τους αναφέρει οτι δεν έχουν τετοια πλάνα (σκοπό) προς το παρόν.Αλλωστε ολα εχουν να κάνουν με το θεμα προσφορά και ζήτηση.Μόνο η Ελλαδα θα εκπέμπει με κωδικοποίηση mpeg4 ...η υπόλοιπη ευρώπη εκπέμπει σε mpeg2(που είναι και καλύτερο)εδω εμεις επιλέξαμε αυτην για ευνόητους λόγους(βλέπε ποιοι διμοιoύργησαν την Digea).Οπότε γιατι να βγάλει η Dynavin τετοιο κωδικοποιητη ?για τα 1000-1500 κομμάτια που θα πουλήσει στην Ελλάδα?.
Και τελοσπάντων εαν εχουν λυθεί τα υπόλοιπα προβληματάκια που αναφερθηκαν τοτε ειναι πράγματι τσάμπα...παρτε το και μεχρι το 2012 που θα σταματησει η αναλογική εκπομπή (θα το εχουμε ξεχρεωσει το μηχάνημα......),τοτε βάζετε και ενα ψηφιακό δεκτη (εξωτερικό) με 100-150€ και κάνετε την δουλειά σας...πάλι πιο φθηνό θα είναι ....Και ίσως να υπάρχει συμβατός εξωτερικός δέκτης με το συγκεκριμένο,ο οποίος να μην εχει ξεχωριστό remote control.....
Είναι τσάμπα λέμε!!!!!
Οχι δεν παίρνω ποσοστά....απλά σπάζομαι που δεν εχει για Ε39 και δεν μπορώ να πάρω και εγω........
μπραβο ρε φιλε μου πεστα να σε ακουσουν ολοι εδω μεσα γιατι εγω τοσες μερες φωναζω πως δεν θα υπαρξει ψηφιακος mpeg4 και κανεις δεν ακουει.το mpeg4 ειναι μονο στην ελλαδα δεν υπαρχει αλλου στην ευρωπη.το μηχανημα συνεχιζει να βγαινει με δεκτη αναλογικο παρτετο χαμπαρι μαλλιασε η γλωσσα μου να το λεω.η ιδια η dynavin το λεει πως οποιος θελει να συνδεθει φηφιακα μπορει να βαλει τον ψηφιακο δεκτη.

BMW_330i
11-03-10, 20:28
το λεω αυτο επειδη στο τελος μαρτιου η εταιρια θα στειλει αλλα κομματια με καποιες διορθωσεις... συμβατοτητα με τα κουμπια στο τιμονι, ενα θεματακι ηχου κλπ..! got it??! ;)

θεμα συμβατοτητας με τα κουμπια φιλε δεν υπαρχει.τα κουμπια δουλευουν κανονικα.

panos
11-03-10, 21:12
θεμα συμβατοτητας με τα κουμπια φιλε δεν υπαρχει.τα κουμπια δουλευουν κανονικα.

Εννοεί, όπως λέει στο forum η Dynavin, τη λειτουργία των χειριστηρίων που αφορούν στο τηλέφωνο...

BMW_330i
11-03-10, 21:15
Εννοεί, όπως λέει στο forum η Dynavin, τη λειτουργία των χειριστηρίων που αφορούν στο τηλέφωνο...
δεν χρειαζονται τα κουμπια εκεινα το τηλεφωνο δουλευει κανονικα μεσω της οθονης.

panos
12-03-10, 17:37
Ανεξάρτητα από το γεγονός εάν χρειάζονται ή όχι, η Dynavin έχει δηλώσει ότι θα τα κάνει λειτουργικά στη νέα έκδοση.. την οποία περιμένουμε όλοι!

sierra
13-03-10, 01:25
Κοιτάτε λίγο εδώ να δείτε ότι υπάρχει με MPEG4 αλλά της HUALINGAN:
http://hualingan.en.made-in-china.com/product/pemxzGLAIhcC/China-7-quot-In-Dash-Digita-Car-DVD-Player-for-BMW-E46-E39-E38-E53.html :hello:

sierra
13-03-10, 01:37
Οπότε είναι απλά να βάλει και η DYNAVIN δέκτη MPEG4 ή δεν συμφωνείτε;

BMW_330i
13-03-10, 01:41
Κοιτάτε λίγο εδώ να δείτε ότι υπάρχει με MPEG4 αλλά της HUALINGAN:
http://hualingan.en.made-in-china.com/product/pemxzGLAIhcC/China-7-quot-In-Dash-Digita-Car-DVD-Player-for-BMW-E46-E39-E38-E53.html :hello:

που το λεει για mpeg4?δεν ειναι για την tv αυτο αλλα για τα αρχεια τα οποια παιζει.

papanikos
13-03-10, 01:43
απλα οσο ευκολο και να ειναι για την dynavin (που ειναι οντως ευκολο) ανακοινωσε οτι δεν θα βγαλει... παραδοξο μεν... αληθηνο δε!!!

papanikos
13-03-10, 01:46
ναι σωστα, η υποστηριξη video ειναι mpeg4 και οχι η tv! ;)

BMW_330i
13-03-10, 01:52
παιδια μην μπερδευεστε δεν παιζει ουτε το HUALINGAN mpeg4.διαβαστε λιγο καλυτερα τι λεει ειναι η μορφη βιντεο που υποστηριζει οχι η tv.

georggge46
13-03-10, 09:36
παιδια μην μπερδευεστε δεν παιζει ουτε το HUALINGAN mpeg4.διαβαστε λιγο καλυτερα τι λεει ειναι η μορφη βιντεο που υποστηριζει οχι η tv.

φιλε μου ,αφου δεν καταλαβαινουν....! Ας τους να εχουν την ψευδαισθηση οτι θα εχει ψηφιακο δεκτη mpeg4....!

skorpios
14-03-10, 09:50
Να χαιρετησω και εγω με τη σειρά μου την όμορφη παρέα σας ,κάτοχος Golf v tsi και όχι "μπέμπας" αλλά ας όψεται ο κουμπάρος μου με την 316 Ε46 .Είδε το δικό μου OEM LOOK στο αμάξι KAI ΖΉΛΕΨΕ και άρχισε λοιπόν το ψαξιμο κυρίως σε ξένα site .Διαπιστώσεις :

1.Η συσκευή ειναι ακριβή ακόμη και με αρκετά προβλήματα ,στο επίσημο site Της dynavin δεν περνά μέρα που να μην καταγραφονται και κάποια νέα προβλήματα απο χρήστες απο όλο τον κόσμο ..

2.Κατηγορηματικά δεν υπάρχει "κινέζικο" με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη Mpeg4 και μάλλον δεν θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον,παρά μονον εξωτερική συσκευή που και αυτή ειναι ακριβή ακόμη...

3.Πρέπει να περιμένουμε όλοι τη νεώτερη γενιά ( 3η ) να δούμε αν διορθώθηκαν τα όποια προβλήματα και μετά να αποφασίσουμε για αγορά και όχι βέβαια με αυτή τη τιμή ,άρα μιλάμε για τέλος Απριλίου - Μαίου...

4.Η ίδια η dynavin πουλάει ακριβά μια και δεν έχει ανταγωνισμό όταν αποκτήσει ( hualingan κ.τ.λ. ) τότε θα αλλάξει πολιτική ,τωρα για τους έλληνες αντιπροσώπους τι να πω ,τα εχετα πει όλα εσείς δεν μπορεί να πουλανε 750 ευρώ + εγκατάσταση + εξτρα + ..

5. Θα τη φερουν και άλλοι τη συσκευή και σε καλύτερη τιμή απο τους ήδη υπάρχοντες ,απλά περιμένουν προφανώς τη σταθεροτητά της..., έτσι έγινε και με τη δική μας για vw,στην αρχή πουλούσαν 750 ,εγω την έβαλα ( HD) με 580ε κομπλέ με εγκατασταση -κάμερα- χαρτες - "εγγυηση" τοπική εδώ και 3 μήνες δεν είχα παράπονο( φτού -φτού)...

Αναμένουμε λοιπόν και μη βιαστεί κανείς ...

georggge46
14-03-10, 11:51
Να χαιρετησω και εγω με τη σειρά μου την όμορφη παρέα σας ,κάτοχος Golf v tsi και όχι "μπέμπας" αλλά ας όψεται ο κουμπάρος μου με την 316 Ε46 .Είδε το δικό μου OEM LOOK στο αμάξι KAI ΖΉΛΕΨΕ και άρχισε λοιπόν το ψαξιμο κυρίως σε ξένα site .Διαπιστώσεις :

1.Η συσκευή ειναι ακριβή ακόμη και με αρκετά προβλήματα ,στο επίσημο site Της dynavin δεν περνά μέρα που να μην καταγραφονται και κάποια νέα προβλήματα απο χρήστες απο όλο τον κόσμο ..

2.Κατηγορηματικά δεν υπάρχει "κινέζικο" με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη Mpeg4 και μάλλον δεν θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον,παρά μονον εξωτερική συσκευή που και αυτή ειναι ακριβή ακόμη...

3.Πρέπει να περιμένουμε όλοι τη νεώτερη γενιά ( 3η ) να δούμε αν διορθώθηκαν τα όποια προβλήματα και μετά να αποφασίσουμε για αγορά και όχι βέβαια με αυτή τη τιμή ,άρα μιλάμε για τέλος Απριλίου - Μαίου...

4.Η ίδια η dynavin πουλάει ακριβά μια και δεν έχει ανταγωνισμό όταν αποκτήσει ( hualingan κ.τ.λ. ) τότε θα αλλάξει πολιτική ,τωρα για τους έλληνες αντιπροσώπους τι να πω ,τα εχετα πει όλα εσείς δεν μπορεί να πουλανε 750 ευρώ + εγκατάσταση + εξτρα + ..

5. Θα τη φερουν και άλλοι τη συσκευή και σε καλύτερη τιμή απο τους ήδη υπάρχοντες ,απλά περιμένουν προφανώς τη σταθεροτητά της..., έτσι έγινε και με τη δική μας για vw,στην αρχή πουλούσαν 750 ,εγω την έβαλα ( HD) με 580ε κομπλέ με εγκατασταση -κάμερα- χαρτες - "εγγυηση" τοπική εδώ και 3 μήνες δεν είχα παράπονο( φτού -φτού)...

Αναμένουμε λοιπόν και μη βιαστεί κανείς ...

Κατ αρχην καλωσηλθες φιλε μου !! Επιτελους ενας ανθρωπος που λεει τα πραγματα με το ονομα τους !!

BMW_330i
14-03-10, 16:40
Να χαιρετησω και εγω με τη σειρά μου την όμορφη παρέα σας ,κάτοχος Golf v tsi και όχι "μπέμπας" αλλά ας όψεται ο κουμπάρος μου με την 316 Ε46 .Είδε το δικό μου OEM LOOK στο αμάξι KAI ΖΉΛΕΨΕ και άρχισε λοιπόν το ψαξιμο κυρίως σε ξένα site .Διαπιστώσεις :

1.Η συσκευή ειναι ακριβή ακόμη και με αρκετά προβλήματα ,στο επίσημο site Της dynavin δεν περνά μέρα που να μην καταγραφονται και κάποια νέα προβλήματα απο χρήστες απο όλο τον κόσμο ..

2.Κατηγορηματικά δεν υπάρχει "κινέζικο" με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη Mpeg4 και μάλλον δεν θα υπάρξει στο άμεσο μέλλον,παρά μονον εξωτερική συσκευή που και αυτή ειναι ακριβή ακόμη...

3.Πρέπει να περιμένουμε όλοι τη νεώτερη γενιά ( 3η ) να δούμε αν διορθώθηκαν τα όποια προβλήματα και μετά να αποφασίσουμε για αγορά και όχι βέβαια με αυτή τη τιμή ,άρα μιλάμε για τέλος Απριλίου - Μαίου...

4.Η ίδια η dynavin πουλάει ακριβά μια και δεν έχει ανταγωνισμό όταν αποκτήσει ( hualingan κ.τ.λ. ) τότε θα αλλάξει πολιτική ,τωρα για τους έλληνες αντιπροσώπους τι να πω ,τα εχετα πει όλα εσείς δεν μπορεί να πουλανε 750 ευρώ + εγκατάσταση + εξτρα + ..

5. Θα τη φερουν και άλλοι τη συσκευή και σε καλύτερη τιμή απο τους ήδη υπάρχοντες ,απλά περιμένουν προφανώς τη σταθεροτητά της..., έτσι έγινε και με τη δική μας για vw,στην αρχή πουλούσαν 750 ,εγω την έβαλα ( HD) με 580ε κομπλέ με εγκατασταση -κάμερα- χαρτες - "εγγυηση" τοπική εδώ και 3 μήνες δεν είχα παράπονο( φτού -φτού)...

Αναμένουμε λοιπόν και μη βιαστεί κανείς ...

μπραβο φιλε συμφωνω μαζι σου.για το mpeg4 το εχω αναφερει παρα πολλες φορες εδω πως δεν προκειται να υπαρξει.για την τιμες ο καθε εμπορος πουλα οσο θελει πουθενα δεν θα βρειτε τιμες ιδιες παντου ειναι διαφορετικες.τωρα για τα προβληματα που λενε μιας και ειμαι και εγω κατοχος του μηχανηματος στο περασμα του χρονουν θα διαπιστωσω τελικα αν οντως και τι προβληματα θα βγαλει.οσο για την επομενη γενια πριν τον απριλη μην περιμενετε τιποτε.

papanikos
15-03-10, 17:22
bmwologos πως παει το δικο σου?? δουλευει ρολοι?? ολα οκ???

BMW_330i
15-03-10, 18:32
bmwologos πως παει το δικο σου?? δουλευει ρολοι?? ολα οκ???

φτου φτου μην το ματιασω.

papanikos
15-03-10, 20:29
θα κατεβω παρασκευη αθηνα... θα παω απ τον τολη... ;)

Dathanaso
15-03-10, 20:33
θα κατεβω παρασκευη αθηνα... θα παω απ τον τολη... ;)

Ακομα εδω εισαι?

sierra
16-03-10, 23:28
Aυτό πως σας φαίνετε;
http://cgi.ebay.com/ISDB-T-Digital-TV-Receiver-Tuner-for-Cars-MPEG-4_W0QQitemZ200430706022QQcategoryZ32827QQcmdZViewI temQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSI%26its %3DI%252BC%26itu%3DUCI%252BRTQ%252BUA%252BFICS%26o tn%3D10%26ps%3D63%26clkid%3D7578532017490257504#ht _2035wt_1165:hello:

georggge46
16-03-10, 23:48
Aυτό πως σας φαίνετε;
http://cgi.ebay.com/ISDB-T-Digital-TV-Receiver-Tuner-for-Cars-MPEG-4_W0QQitemZ200430706022QQcategoryZ32827QQcmdZViewI temQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSI%26its %3DI%252BC%26itu%3DUCI%252BRTQ%252BUA%252BFICS%26o tn%3D10%26ps%3D63%26clkid%3D7578532017490257504#ht _2035wt_1165:hello:

Αυτο δεν κανει, ειναι ISDB-T και οχι DVB-T που πρεπει ! Αυτο χρειαζεσαι http://www.gelisound.gr/ViewShopCategory.aspx?id=58158

sierra
16-03-10, 23:53
Αυτο δεν κανει, ειναι ISDB-T και οχι DVB-T που πρεπει ! Αυτο χρειαζεσαι http://www.gelisound.gr/ViewShopCategory.aspx?id=58158

Δηλαδή, ποιά είναι η διαφορα;:pimp:

gyiama
17-03-10, 10:34
ειναι για αυτες τις χωρες το σημα που υποστιριζει following countries: Japan, Brazil, Peru, Argentina, Chile, Venezuela, and Ecuador.

georggge46
17-03-10, 11:30
ειναι για αυτες τις χωρες το σημα που υποστιριζει following countries: Japan, Brazil, Peru, Argentina, Chile, Venezuela, and Ecuador.

:+1::+1::+1:

Dathanaso
20-03-10, 10:33
Παιδια κανα νεο απο το μετωπο?γιατι τετοια σιωπή
PE PAPANIKOOOOOOOOOOOOO?

sierra
20-03-10, 15:20
:icon42: Σήμερα πήγα απ΄εκεί, μόλις γύρισα. Μου είπε ο Αποστόλης ότι την άλλη εβδομάδα θα τα έχει. Μου έδειξε το καινούργιο.Εαν μπείτε στην σελίδα του θα δείτε πως είναι. Εχει διαφορές στα κουμπιά και φαίνετε πιο ωραίο. Η γνώμη μου έτσι να μην παρεξηγηθώ. :pimp:

giannis_E-46
20-03-10, 15:41
:icon42: Σήμερα πήγα απ΄εκεί, μόλις γύρισα. Μου είπε ο Αποστόλης ότι την άλλη εβδομάδα θα τα έχει. Μου έδειξε το καινούργιο.Εαν μπείτε στην σελίδα του θα δείτε πως είναι. Εχει διαφορές στα κουμπιά και φαίνετε πιο ωραίο. Η γνώμη μου έτσι να μην παρεξηγηθώ. :pimp:

σου ειπε πως θα εχει δεκτη mpeg-4 οπως ειχε πει και σε μενα η οχι?

sierra
20-03-10, 15:49
Μου είπε να περιμένουμε να μην βιαστούμε.

giannis_E-46
20-03-10, 15:55
Μου είπε να περιμένουμε να μην βιαστούμε.

αλλο ρωτησα φιλε. αυτα που θα φερει την αλλη εβδομαδα θα τον εχουν η θα περιμενουμε αλλες παρτιδες αργοτερα?

Dathanaso
20-03-10, 16:12
ρε παιδια μπορει να κανω λάθος αλλα μπηκα στο Site και ειδα πως πισω εχει μεγαλο ογκο,και οχι σαν αυτο στην πρωτη σελιδα,θαχρειαστει τροποιοιηση το ρουμπινετο? για ριξτε μια ματια,
halfprice ακους?

giorgost1
20-03-10, 16:49
ρε παιδια μπορει να κανω λάθος αλλα μπηκα στο Site και ειδα πως πισω εχει μεγαλο ογκο,και οχι σαν αυτο στην πρωτη σελιδα,θαχρειαστει τροποιοιηση το ρουμπινετο? για ριξτε μια ματια,
halfprice ακους?

Εχει δικιο ο φιλος.Εχει μεγαλυτερο ογκο.

panos
20-03-10, 17:42
Αυτό που έχει βάλει στο site πράγματι δεν είναι 1 din και δεν είναι της Dynavin αλλά της Hualingan. Δείτε το site:
http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251

Βέβαια μερικές μέρες πριν είχε τη φωτογραφία από το προϊόν της Dynavin.. Έτσι δικαιολογείται και η χαμηλή τιμή.

Το καλό είναι ότι υπάρχει ανταγωνισμός πλέον μεταξύ των εταιρειών και αυτό μας συμφέρει όλους.
Όσον αφορά στο panel της Hualingan δεν έχουμε κάποια δεδομένα ως τώρα αναφορικά με το πόσο καλό είναι, οπότε πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη για να κάνουμε και τις απαραίτητες συγκρίσεις..

giannis_E-46
20-03-10, 17:56
μα καλα ενα εργοστασιο δεν υπαρχει και παιρνουνε το προιον διαφορες εταιριες και το διανεμουν με το ονομα τους? 1 din αποκλειεται να μην ειναι. αλλιως τι νοημα εχει να το λανσαρει μονο για e46

panos
20-03-10, 18:04
Προς το παρόν υπάρχουν 2 εργοστάσια που βγάζουν special panel για bmw (Dynavin, Hualingan).
Από τη φωτογραφία φαίνεται καθαρά ότι δεν είναι 1 din. Το ότι το λανσάρει για bmw e46 σχετίζεται με το ότι ταιριάζει ακριβώς στις διαστάσεις της πρόσοψης..(άσχετα με το εάν χρειάζεται τροποποίηση στο εσωτερικό αν πράγματι είναι2 din)

giannis_E-46
20-03-10, 18:06
Προς το παρόν υπάρχουν 2 εργοστάσια που βγάζουν special panel για bmw (Dynavin, Hualingan).
Από τη φωτογραφία φαίνεται καθαρά ότι δεν είναι 1 din. Το ότι το λανσάρει για bmw e46 σχετίζεται με το ότι ταιριάζει ακριβώς στις διαστάσεις της πρόσοψης..(άσχετα με το εάν χρειάζεται τροποποίηση στο εσωτερικό αν πράγματι είναι2 din)

τι να πω. εκει που λεγαμε πως πλησιαζει η ωρα που θα τα βαλουμε στα αυτοκινητα μας βλεπω πως αλαζουνε τα δεδομενα και ξαναμπερδευεται το πραγμα

panos
20-03-10, 18:18
Γιάννη μην μπερδεύεσαι.
Το προϊόν της dynavin έχει ήδη κυκλοφορήσει και υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία του και ότι προβλήματα έχει βγάλει ως τώρα. Όσον αφορά αυτό της Hualingan θα μάθουμε σύντομα πληροφορίες μόλις κκλοφορήσει.
Πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για 2 λόγους. Πρώτον, να βγει η 3η γενιά του panel της dynavin και δεύτερον εξαιτίας του ανταγωνισμού που θα έχει η dynavin θα πέσουν οι τιμές..

BMW_330i
20-03-10, 18:43
οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι ετσι λενε στα χωρια.dynavin πριν το πασχα δεν προκειται να κυκλοφορησει ασε το καθε εμπορο να λεει οτι θελει.ο εμπορος θα καθυστερησει επιτηδες τη παραγγελεια για να μαζεψει οσο πιο πολλα κομματια μπορει και να πουλησει οσο πιο καλα μπορει. οσο για mpeg4 οποιος ενδιαφερεται θα περιμενει πολυ μα πολυ ακομη αφου δεν θα υπαρχει.οσο για αυτο που δειχνεται στις φωτο καμια σχεση με dynavin εχει κοκκινο φωτισμο που ειναι τελειος ασχετος με το μαμα.βαλτε το μηχανημα να το χαρειτε εχει πολλα αλλα να κανετε απο το να κολλατε σε ενα mpeg4. το πολυ το κυριε ελεησον το βαριετε και ο παππας.

Dathanaso
20-03-10, 19:17
Γιάννη μην μπερδεύεσαι.
Το προϊόν της dynavin έχει ήδη κυκλοφορήσει και υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία του και ότι προβλήματα έχει βγάλει ως τώρα. Όσον αφορά αυτό της Hualingan θα μάθουμε σύντομα πληροφορίες μόλις κκλοφορήσει.
Πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για 2 λόγους. Πρώτον, να βγει η 3η γενιά του panel της dynavin και δεύτερον εξαιτίας του ανταγωνισμού που θα έχει η dynavin θα πέσουν οι τιμές..

ρε παλικαρια αν βγει νεο με updates τι πιθανοτητες εχει η τιμη να ειναι ιδια με αυτη που δινει τωρα 450?Εμενα προσωπικα αυτο που εβαλε ο halfprice δεν μου αρεσει εχει την εικονα του ψευτικου κ προχειρου σε σχεση αυτο που στην αρχη μας εδειξε, προτεινω <<Αν και ειναι αντιθετο στην ιδεολογια μου>>
αυτος που ανοιξε εξ αρχης το θεμα απο 950 το εριξε 700,αν κανουμε group δεν θα πεσει λετε κανα 100αρι?
ή αλλιως να μας φερει ο τολης αυτο της dynavin γιατι απωτερος σκοπος ολων μας πιστευω ειναι να μην γινει κοβω ραβω

sierra
20-03-10, 19:32
Αυτό που έχει βάλει στο site πράγματι δεν είναι 1 din και δεν είναι της Dynavin αλλά της Hualingan. Δείτε το site:
http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251

Βέβαια μερικές μέρες πριν είχε τη φωτογραφία από το προϊόν της Dynavin.. Έτσι δικαιολογείται και η χαμηλή τιμή.

Το καλό είναι ότι υπάρχει ανταγωνισμός πλέον μεταξύ των εταιρειών και αυτό μας συμφέρει όλους.
Όσον αφορά στο panel της Hualingan δεν έχουμε κάποια δεδομένα ως τώρα αναφορικά με το πόσο καλό είναι, οπότε πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη για να κάνουμε και τις απαραίτητες συγκρίσεις..

Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

sierra
20-03-10, 19:35
σου ειπε πως θα εχει δεκτη mpeg-4 οπως ειχε πει και σε μενα η οχι?

Αυτό που θα έρθει δεν θα έχει MPEG4. Αυτόθα γίνη αργότερα όπως είπε...
:yippee:

Dathanaso
20-03-10, 19:41
Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

Πιστευω οτι ειτε η μια εταιρια ειτε η αλλη εμενα δεν μου λεει τιποτα αυτο ομως που παρατηρω ειναι εχει αλλο ογκο πισω εσυ τι πιστευεις μπαινει η θελει τροποποιηση το ρουμπινετο?

skorpios
20-03-10, 19:49
Παιδιά τα πράγματα είναι πολύ απλά και καθόλου μπερδεμένα ...

1. Συσκευή 3ης γενιάς θα έχει κυκλοφορήσει απο τη dynavin μετα το Πάσχα ,μέχρι τέλος απριλίου θα γνωρίζουμε και τα Feedback Των χρηστών ,άρα οποιαδήποτε αγορα καλό είναι να γίνει γύρω στο τελος Απριλίου.:nod:

2.Συσκευή υπαρκτή και τοποθετημένη απο Hualingan δεν υπάρχει ,φωτό στο Photoshop μπορώ και εγώ να κάνω καλύτερες ,μέχρι να γίνει αυτό καλό καλοκαίρι..( αν θα είναι καλό φετος...)

3.Τιμή τωρα απ'οτι γνωρίζω η Dynavin πουλάει ακριβά και η ίδια στους μεταπωλητές της γυρω στα 440$-450$ + 80$ μεταφορικά + τελωνείο +δασμοί + φπα κτλ δεν μπορεί να βγει φθηνη ή στα 450 ευρώ που αναφερεται πιο πάνω ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ο εμπορος που εδωσε αυτη την τιμή εννοεί τη συσκευή της HUALINGAN ,ή απλά δεν γνωρίζει και ο ίδιος ή μάλλον έχει μπερδευτεί...και φυσικά θα επαληθευτώ σε αυτό :nod:

4.Για τον έμπορο απο Θεσ/κη που τη δίνει 700 + κεραια Tv 60 + εγκατάσταση 80 = 840 ευρώ και χωρίς Φπα ( δεν στεκομαι στο Φπα ,προσωπικά δεν με νοιάζει) είναι ακριβός μάλλον και δεν ξέρω αν θα χρειαστει και το realocation kit ( αλήθεια μπορει καποιος να πει σε ποια μοντέλα χρειάζεται ??) Γυρω στα 600 ευρώ πακέτο όλα θα ηταν μια καλή τιμή αλλά δεν το βλέπω... προς το παρών...:mad:

BMW_330i
20-03-10, 19:50
Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

τα παιδια φιλε μιλανε για αυτο.αυτο ειναι hualingan και εχει κοκκινο φωτισμο
http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251

skorpios
20-03-10, 19:53
Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

Εσύ δεν βλέπεις ότι είναι της HUALINGAN δηλαδή ? ¨οπως και αυτό για VW κ.τ.λ. :icon42: απλά δεν απεικονίζεται το main menu αλλά τα settings

BMW_330i
20-03-10, 19:53
Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

αν εννοεις αυτο ναι δεν ειναι hualingan αλλα δεν ειναι και dynavin http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_231_335&products_id=1614

Dathanaso
20-03-10, 19:56
:bullhorn: Halfprice καμια εξηγηση θα μας δωσεις μπερδευτηκαμε τελικα ποιο θα διαθεσεις?

BMW_330i
20-03-10, 19:59
Πιστευω οτι ειτε η μια εταιρια ειτε η αλλη εμενα δεν μου λεει τιποτα αυτο ομως που παρατηρω ειναι εχει αλλο ογκο πισω εσυ τι πιστευεις μπαινει η θελει τροποποιηση το ρουμπινετο?

σωστη παρατηρηση.αυτο απο μπροστα δειχνει να εχει κουμπωμα εργοστασιακο αλλα ο κωλος κατι αλλαζει.οντως ειναι πιο φαρδυ.

skorpios
20-03-10, 19:59
:bullhorn: Halfprice καμια εξηγηση θα μας δωσεις μπερδευτηκαμε τελικα ποιο θα διαθεσεις?

Διάβασε αυτά που γραφω πιο πάνω #601....:ylsuper:

Dathanaso
20-03-10, 20:21
Διάβασε αυτά που γραφω πιο πάνω #601....:ylsuper:
παντα φιλικα:ices_ange
Πηγαινε προφιλ--->your curent profil , θα δεις μια θετικη αρα το διαβασα το 601
πηγαινε τωρα στο 585, k αν οντως ξερεις κατι παραπανω απο αυτο, εδω ειμαστε παλι

panos
20-03-10, 20:37
Το μαγαζί που λέμε είναι αυτό: http://www.e-autoshop.gr/ . Κοιτάτε εκεί που λέει πάνελ.Που το είδες ότι είναι Hualingan; Που το είδατε ότι έχει κόκκινο φωτισμό;:pimp:

Γιατί είναι η ίδια φωτογραφία με αυτή που έχει στο site η Hualingan.. Το εάν έχει κόκκινο φωτισμο ή όχι δεν το ξέρει κανείς γιατί η παραγωγή ξεκινά αυτές τις μέρες. Τους έχω κάνει μερικά ερωτήματα και περιμένω να μου απαντήσουν για να ενημερώσω..

sierra
20-03-10, 21:04
:icon11:
1ον. Παιδιά εμένα ο Αποστόλης μου είπε ότι είναι DYNAVIN. Τον ρώτησα για το πίσω, μου είπε ότι χωράει και εξ΄άλλου γιατί να το κάνει η εταιρεία τώρα να μην χωράει;
Εαν δείτε στον κατάλογο του που έχει τα μοντέλα θα δείτε ότι έχει της Hualingan για το TOYOTA AURIS μόνο.
2ον.Αλλο θέμα η τοποθέτηση, εδω ζητάνε 50 euro και όχι 80.
3ον.Αυτό ενοώ και είναι DYNAVIN.
Οτι μου είπε σας λέω. Η άλλη εβδομάδα είναι κοντά και όσους ενδιαφέρει θα λυθούν οι απορίες τους. Και κάτι άλλο,εγώ δεν έχω κανένα κέρδος. Απλά επειδή έχω χρόνο πηγαίνω και το ψάχνω γιατί ξέρω ότι οι Ελληνες έμποροι είναι κλ....ς. :pimp:

Dathanaso
20-03-10, 21:10
:icon11:
1ον. Παιδιά εμένα ο Αποστόλης μου είπε ότι είναι DYNAVIN. Τον ρώτησα για το πίσω, μου είπε ότι χωράει και εξ΄άλλου γιατί να το κάνει η εταιρεία τώρα να μην χωράει;
Εαν δείτε στον κατάλογο του που έχει τα μοντέλα θα δείτε ότι έχει της Hualingan για το TOYOTA AURIS μόνο.
2ον.Αλλο θέμα η τοποθέτηση, εδω ζητάνε 50 euro και όχι 80.
3ον.Αυτό ενοώ και είναι DYNAVIN.
Οτι μου είπε σας λέω. Η άλλη εβδομάδα είναι κοντά και όσους ενδιαφέρει θα λυθούν οι απορίες τους. Και κάτι άλλο,εγώ δεν έχω κανένα κέρδος. Απλά επειδή έχω χρόνο πηγαίνω και το ψάχνω γιατί ξέρω ότι οι Ελληνες έμποροι είναι κλ....ς. :pimp:

Δεν νομιζω να ειπωθηκε οτι εχεις κερδος, ισα ισα ενημερωση κανεις καλο ειναι κακο οχι

papanikos
20-03-10, 21:27
γιεα σας! σημερα γυρισα, δεν πηγα παιδια στη νικαια γιατι ημουν μεσογειων και δεν ειχα καθολου χρονο δυστηχως... επεσαν οι δουλειες η μια πανω στην αλλη και καταλαβαινετε... ΧΑΟΣ η Αθηνα...! Οσον αναφορα για το navi θα περιμενω και εγω την αλλη βδομαδα να δουμε τι παιζει... θα μας ενημερωνει ο sierra οπως κανει και τοσο καιρο! υπομονη μεχτι την αλλη βδομαδα λοιπον...

skorpios
21-03-10, 08:53
:icon11:
1ον. Παιδιά εμένα ο Αποστόλης μου είπε ότι είναι DYNAVIN. Τον ρώτησα για το πίσω, μου είπε ότι χωράει και εξ΄άλλου γιατί να το κάνει η εταιρεία τώρα να μην χωράει;
Εαν δείτε στον κατάλογο του που έχει τα μοντέλα θα δείτε ότι έχει της Hualingan για το TOYOTA AURIS μόνο.
2ον.Αλλο θέμα η τοποθέτηση, εδω ζητάνε 50 euro και όχι 80.
3ον.Αυτό ενοώ και είναι DYNAVIN.
Οτι μου είπε σας λέω. Η άλλη εβδομάδα είναι κοντά και όσους ενδιαφέρει θα λυθούν οι απορίες τους. Και κάτι άλλο,εγώ δεν έχω κανένα κέρδος. Απλά επειδή έχω χρόνο πηγαίνω και το ψάχνω γιατί ξέρω ότι οι Ελληνες έμποροι είναι κλ....ς. :pimp:

Φιλε μου Sierra χωρίς καμμιά παρεξήγηση Εγω βλέπω στον καταλογό του και άλλα όπως η σειρά της VW κ.τ.λ. ,εσύ όχι ?..προς Θεού δεν σημαίνει κάτι κακό αυτό...Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατι δεν βάζει φωτό απο DYNAVIN εφόσον αυτό φερνει και να λήξει το θέμα εδώ και τώρα και στα 450 ευρώ έτσι ...γιατι "μια εικόνα ,χίλιες λέξεις" όπως λέει μια παλιά κινέζικη παροιμία...

sierra
21-03-10, 09:55
Φιλε μου Sierra χωρίς καμμιά παρεξήγηση Εγω βλέπω στον καταλογό του και άλλα όπως η σειρά της VW κ.τ.λ. ,εσύ όχι ?..προς Θεού δεν σημαίνει κάτι κακό αυτό...Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατι δεν βάζει φωτό απο DYNAVIN εφόσον αυτό φερνει και να λήξει το θέμα εδώ και τώρα και στα 450 ευρώ έτσι ...γιατι "μια εικόνα ,χίλιες λέξεις" όπως λέει μια παλιά κινέζικη παροιμία...

Το ξαναγράφω, ότι μόνο για το TOYOTA AURIS είναι Hualingan και τα άλλα είναι DYNAVIN. Τι άλλο να πω; Η DYNAVIN έχει πιάσει και έχει αντιγράψει περίπου (γιατί ίδια δεν επιτρέπεται να τα κάνει) τα μοντέλα της κάθε μάρκας και τα έβγαλε στην αγορά και σιγά σιγά τα εξελήσει σε διάφορα σημεία και προβλήματα που βγαίνουν στη φόρα. ¨Οπως και το δικό μας, αυτό τώρα είναι διαφορετικό από το πρώτο και σε κουμπιά και σε φωτισμό. :pimp:

pailas
21-03-10, 12:55
MPOREITE NA TO PARETE KAI APO DO ME 649 ;
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_29.php?bigPfad=47_25_46_63
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_34.php?bigPfad=47_25_46_63&items_id=91

sierra
21-03-10, 13:33
MPOREITE NA TO PARETE KAI APO DO ME 649 ;
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_29.php?bigPfad=47_25_46_63
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_34.php?bigPfad=47_25_46_63&items_id=91

Το έχουμε βρεί με 450 euro...:hello:

Dathanaso
22-03-10, 14:41
MPOREITE NA TO PARETE KAI APO DO ME 649 ;
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_29.php?bigPfad=47_25_46_63
http://www.hifi-karlsruhe.de/main_bigware_34.php?bigPfad=47_25_46_63&items_id=91

Καλη η προσφορα που βρηκες αλλα αν ειναι 650 το παιρνουμε με 700+εγγυηση

Dathanaso
23-03-10, 17:14
Ρε παιδια τι κανουμε?:banghead:

giannis_E-46
23-03-10, 17:28
εγω βλεπω πως του αποστολη ειναι αυτο. βρηκα και την φωτο που εχει στο site toy.
http://www.suav.net.cn/
http://www.dhgate.com/wholesale-special-in-dash-dvd-players-bmw/266481/c210906.html
καμια σχεση με dynavin εντελως διαφορετικο

panos
23-03-10, 17:30
Ρε παιδια τι κανουμε?:banghead:

Περιμένουμε ακόμα... Ελπίζω μέσα στον Απρίλιο να έχουμε νέα από Dynavin σχετικά με την 3η γενιά. Μετά απομένει το θέμα της αγοράς, το οποίο θα το δούμε ελπίζοντας ταυτόχρονα να πέσουν οι τιμές τώρα που υπάρχει και ανταγωνισμός..

Dathanaso
23-03-10, 17:56
Nα κανουμε κανα group buy απο http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085 που ειναι και ετοιμοπαραδοτο?φανταζομαι θα παιξει καλη τιμη τωρα το εχει 700.εσεις τι λετε?
Θα γινω κυνικος τωρα...αλλα αλλο μας εδειξε στην αρχη και αλλο φερνει το e-autoshop:rtfm:

giannis_E-46
23-03-10, 18:03
Nα κανουμε κανα group buy απο http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085 που ειναι και ετοιμοπαραδοτο?φανταζομαι θα παιξει καλη τιμη τωρα το εχει 700.εσεις τι λετε?
Θα γινω κυνικος τωρα...αλλα αλλο μας εδειξε στην αρχη και αλλο φερνει το e-autoshop:rtfm:

σε αυτο εχεις δικιο αδερφε. τωρα εξηγηται και η χαμηλη τιμη των 450 ευρω

Dathanaso
23-03-10, 18:15
Λιγο πολυ ολοι ξερουμε τι παιχτηκε με τον τυπο και στραβωσαμε...,επισης γραφω και τι αναφερει ακριβως <<Παρέχεται η δυνατότητα έκπτωσης σε Car-Clubs και σε οργανωμένα grour buys.>>αν το αφησει κανα 650αρι με την τοποθετηση και 600 χωρις , νομιζω ψιλοοοσυμφερει τουλαχιστον αυτο που πουλαει το δινει εξ'αρχης στην μορφη που ειπε.

pailas
23-03-10, 18:25
ayta pou einai deyteris geniaseinai entaksei h exoun problhma kai ayta.
mporoume na to agorasoume h na perimenoume kai allo...

Dathanaso
23-03-10, 18:28
Δεν ξερω, αλλα εχει εγγυηση ενα ετος οτι και να ειναι θα στο βγαλει, και να περιμενουμε δεν ειναι και κακο δεν μας κυνηγαει κανεις.

giannis_E-46
23-03-10, 18:45
Λιγο πολυ ολοι ξερουμε τι παιχτηκε με τον τυπο και στραβωσαμε...,επισης γραφω και τι αναφερει ακριβως <<Παρέχεται η δυνατότητα έκπτωσης σε Car-Clubs και σε οργανωμένα grour buys.>>αν το αφησει κανα 650αρι με την τοποθετηση και 600 χωρις , νομιζω ψιλοοοσυμφερει τουλαχιστον αυτο που πουλαει το δινει εξ'αρχης στην μορφη που ειπε.

αδερφε ειναι πολλα τα 700 για κινεζικο. σκεψου πως θα χρειαστεις την βαση για τον κλιματισμο πολλοι θα βαλουν ψηφιακο δεκτη καμερα οπισθοπορειας και αν προσθεσω και την τοποθετηση θα ακουμπησει το χιλιαρικο. τα ιδια προιοντα για group vag κανουν 450 με 500 ευρω το πολυ. αυτη ειναι και η ιδανικη τιμη και για μας απλα υπομονη

Dathanaso
23-03-10, 18:50
Και αυτοι που θα τοποθετησουν τον κλιματισμο στο ιδιο υπαρχον?αυτοι που δεν θα βαλουν ψηφιακο δεκτη και καμερα οπισθοπορειας?
Σε γενικες γραμμες συμφωνω απολυτα με σενα

sierra
23-03-10, 18:53
Nα κανουμε κανα group buy απο http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085 που ειναι και ετοιμοπαραδοτο?φανταζομαι θα παιξει καλη τιμη τωρα το εχει 700.εσεις τι λετε?
Θα γινω κυνικος τωρα...αλλα αλλο μας εδειξε στην αρχη και αλλο φερνει το e-autoshop:rtfm:

Συμφωνό απόλυτα μαζί σου. Νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου. Μετά απο ψάψιμο με κάποιους άλλους και επειδή κάτι δεν μου κόλαγε καλά σήμερα ξαναπήγα στον "κύριο " Αποστόλη και τον ρώτησα πάλι εαν αυτό που έχει στο σάϊτ είναι DYNAVIN και η απαντησή του ήταν ΟΧΙ .Του είπα οτι το 1ο που μας έδειξε ήταν DYNAVIN και πάλι μου είπε όχι. Συγκεκριμένα μου είπε:" τι σημασία έχει το όνομα ένα εργοστάσιο τα φτιάχνει και τα μοιράζει. Εχω πολλές παραγγελίες από αυτά λόγω τιμής και είναι το ίδιο με το άλλο".Μετά απ΄αυτό έφυγα και πήγα Γαλάτσι στον φίλο ηλεκτρολόγο που του είχα δώσει ένα χαρτί που είχα βγάλει στο πρίντερ για να του το δείξω αλλά δυστηχώς δεν το είχε, αλλιώς θα ξαναπήγαινα Νίκαια. Τέλος πάντων επειδή εμένα δεν μ΄αρέσουν αυτά και έχω αναφερθεί στους Έλληνες "εμπόρους " και για να μην σας κουράζω ή περιμένουμε μέχρι τέλος Απριλίου ή κανονίζουμε όπως λεει ο Dathanaso. Επίσης εαν θέλετε, να δούμε πόσοι ήμασται και να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να δούμε που θα βρούμε καλήτερη τιμή. Είμαστε τόσοι πόσο μας το δίνης; Περιμένω τη γνώμη σας...:pimp:

giannis_E-46
23-03-10, 19:01
Συμφωνό απόλυτα μαζί σου. Νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου. Μετά απο ψάψιμο με κάποιους άλλους και επειδή κάτι δεν μου κόλαγε καλά σήμερα ξαναπήγα στον "κύριο " Αποστόλη και τον ρώτησα πάλι εαν αυτό που έχει στο σάϊτ είναι DYNAVIN και η απαντησή του ήταν ΟΧΙ .Του είπα οτι το 1ο που μας έδειξε ήταν DYNAVIN και πάλι μου είπε όχι. Συγκεκριμένα μου είπε:" τι σημασία έχει το όνομα ένα εργοστάσιο τα φτιάχνει και τα μοιράζει. Εχω πολλές παραγγελίες από αυτά λόγω τιμής και είναι το ίδιο με το άλλο".Μετά απ΄αυτό έφυγα και πήγα Γαλάτσι στον φίλο ηλεκτρολόγο που του είχα δώσει ένα χαρτί που είχα βγάλει στο πρίντερ για να του το δείξω αλλά δυστηχώς δεν το είχε, αλλιώς θα ξαναπήγαινα Νίκαια. Τέλος πάντων επειδή εμένα δεν μ΄αρέσουν αυτά και έχω αναφερθεί στους Έλληνες "εμπόρους " και για να μην σας κουράζω ή περιμένουμε μέχρι τέλος Απριλίου ή κανονίζουμε όπως λεει ο Dathanaso. Επίσης εαν θέλετε, να δούμε πόσοι ήμασται και να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να δούμε που θα βρούμε καλήτερη τιμή. Είμαστε τόσοι πόσο μας το δίνης; Περιμένω τη γνώμη σας...:pimp:

εγω λεω να περιμενουμε μεχρι τελος απριλιου αρχες μαιου αν θελετε καλητερα. ουτως η αλλως γιορτες ερχονται και θα σκορπισουμε απο αθηνα και θα περασουν και οι μερες πιο γρηγορα. τελος απριλιου βαζουμε κατω τα πραγματα βλεπουμε τι μας συμφερει περισσοτερο κανουμε ενα group buy και ειμαστε ok. το χουμε κουρασει πολυ το θεμα αλλωστε οποτε καλο ειναι τελη απριλιου να το τελιωνουμε μια και καλη

apovas
23-03-10, 19:15
Ηταν πολύ κάλο για να είναι αληθινό δυστηχώς. Βέβαια και το αγνωστου ονόματος των 450 δεν ξέρουμε τι πράγμα είναι σωστα?

Dathanaso
23-03-10, 19:28
Συμφωνό απόλυτα μαζί σου. Νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου. Μετά απο ψάψιμο με κάποιους άλλους και επειδή κάτι δεν μου κόλαγε καλά σήμερα ξαναπήγα στον "κύριο " Αποστόλη και τον ρώτησα πάλι εαν αυτό που έχει στο σάϊτ είναι DYNAVIN και η απαντησή του ήταν ΟΧΙ .Του είπα οτι το 1ο που μας έδειξε ήταν DYNAVIN και πάλι μου είπε όχι. Συγκεκριμένα μου είπε:" τι σημασία έχει το όνομα ένα εργοστάσιο τα φτιάχνει και τα μοιράζει. Εχω πολλές παραγγελίες από αυτά λόγω τιμής και είναι το ίδιο με το άλλο".Μετά απ΄αυτό έφυγα και πήγα Γαλάτσι στον φίλο ηλεκτρολόγο που του είχα δώσει ένα χαρτί που είχα βγάλει στο πρίντερ για να του το δείξω αλλά δυστηχώς δεν το είχε, αλλιώς θα ξαναπήγαινα Νίκαια. Τέλος πάντων επειδή εμένα δεν μ΄αρέσουν αυτά και έχω αναφερθεί στους Έλληνες "εμπόρους " και για να μην σας κουράζω ή περιμένουμε μέχρι τέλος Απριλίου ή κανονίζουμε όπως λεει ο Dathanaso. Επίσης εαν θέλετε, να δούμε πόσοι ήμασται και να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να δούμε που θα βρούμε καλήτερη τιμή. Είμαστε τόσοι πόσο μας το δίνης; Περιμένω τη γνώμη σας...:pimp:
Συμφωνω
:+1:

zami
23-03-10, 19:33
Nα κανουμε κανα group buy απο http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085 που ειναι και ετοιμοπαραδοτο?φανταζομαι θα παιξει καλη τιμη τωρα το εχει 700.εσεις τι λετε?
Θα γινω κυνικος τωρα...αλλα αλλο μας εδειξε στην αρχη και αλλο φερνει το e-autoshop:rtfm:

Συμφωνώ,επίσης να συμπληρωσω οτι το συγκεκριμένο καταστημα (e-techshop)είναι ενας απο τους δυο επίσημους διανομείς της Dynavin στην Ελλάδα (πληροφορια απο σελίδα της Dynavin) που αυτο σημαινει καλο after sale service καθως επίσης εγγυηση και αμμεσότητα σε τυχον προβλήματα που απο οτι παρακολουθώ ειναι αρκετουτσικα (ενα ποσοστό 20% εχουν προβλημα συμφωνα με το φορουμ των κατοχων και επιδιορθωνονται απευθειας).Επειδη το παρακολουθω καιρο το θεμα ,ο συγκεκριμένος εμπορος των 700 ,οταν ειχε αρχικά διαφημίσει το προιον (για να δει πως θα παει) αυτό το είχε στην τιμή των 650 με δωρο καμερα οπισθοπορείας και λεγοντας πως θα ειχε μικρό κοστος τοποθετησης εκει στις εγκαταστασεις του...Το αναφερω ενημερωτικά για να σας δειξω πως εχει περιθωριο κερδους και καλης τιμης σε πιθανη group buy...
Αλοιμονο σε εμας τους 39αρηδες που ειμαστε λίγοι......

Dathanaso
23-03-10, 19:40
Ας ειχα και εγω Ε39 και εμενα με το κασσετοφωνο:rofl2:

tzanetosg1
23-03-10, 20:46
Εγω βρηκα και αυτο αν σας ενδιαφερει http://www.dvdgpsnavigation.com/bmw-3-e46-dvd-navigation-radio-7-hd-touch-screen-bluetooth-ipod-rds-phonebook_p733.html

Dathanaso
23-03-10, 20:48
Εγω βρηκα και αυτο αν σας ενδιαφερει http://www.dvdgpsnavigation.com/bmw-3-e46-dvd-navigation-radio-7-hd-touch-screen-bluetooth-ipod-rds-phonebook_p733.html
πιο φθηνο
http://www.dhgate.com/bmw-3-series-e46-1998-2005-7-0-inch-touch/p-ff80808127616afa012762aaf9cc1bfd.html

tzanetosg1
23-03-10, 21:00
ποιο φθηνο δεν ειναι ειναι κατα γιατι δεν εχει free μεταφορικα

Dathanaso
23-03-10, 21:03
ποιο φθηνο δεν ειναι ειναι κατα γιατι δεν εχει free μεταφορικα

Σωστα δεν το προ:lamer:σεξα

panos
23-03-10, 21:08
Περιμένουμε ήδη 4 μήνες, επομένως θα αντέξουμε ακόμα έναν μήνα..!! Όσο για το group buy είναι καλή λύση για να ρίξουμε κι άλλο την τιμή... Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχει ακουστεί τίποτα για τον αντιπρόσωπο εδώ στην Αθήνα. Απ' ότι είδα στο site το πουλάει 900 Ευρώ!!

Dathanaso
23-03-10, 21:12
Περιμένουμε ήδη 4 μήνες, επομένως θα αντέξουμε ακόμα έναν μήνα..!! Όσο για το group buy είναι καλή λύση για να ρίξουμε κι άλλο την τιμή... Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν έχει ακουστεί τίποτα για τον αντιπρόσωπο εδώ στην Αθήνα. Απ' ότι είδα στο site το πουλάει 900 Ευρώ!!

Μαλλον για αυτο το λογο δεν τον ακουσες.

sierra
23-03-10, 21:38
Εγω βρηκα και αυτο αν σας ενδιαφερει http://www.dvdgpsnavigation.com/bmw-3-e46-dvd-navigation-radio-7-hd-touch-screen-bluetooth-ipod-rds-phonebook_p733.html

Αυτό μου φαίνεται, αν και μου αρέσει, σαν ψεύτικο. Τι λέτε; :yippee:

sierra
23-03-10, 22:26
Ηταν πολύ κάλο για να είναι αληθινό δυστηχώς. Βέβαια και το αγνωστου ονόματος των 450 δεν ξέρουμε τι πράγμα είναι σωστα?

Σωστά. Και το DYNAVIN δεν το ξέραμε, ψάχνωντας το βρήκαμε και αυτό δεν ήταν γνωστό, απλός το έχουμε δει να παίζει και από αυτούς που το έχουν βάλει.Μου ειπε και ο Αποστόλης να μου δώση τηλέφωνα απ΄αυτους που θα το βάλουν να το δούμε...:pimp:

BMW_330i
23-03-10, 23:22
Nα κανουμε κανα group buy απο http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085 που ειναι και ετοιμοπαραδοτο?φανταζομαι θα παιξει καλη τιμη τωρα το εχει 700.εσεις τι λετε?
Θα γινω κυνικος τωρα...αλλα αλλο μας εδειξε στην αρχη και αλλο φερνει το e-autoshop:rtfm:

700 ναι το εχει αλλα λεει πως η τιμη ειναι χωρις φπα.

zami
24-03-10, 08:45
Ας ειχα και εγω Ε39 και εμενα με το κασσετοφωνο:rofl2:

:rofl2:μη ξηγιέσαι ετσι......εχω και cdιερα πίσω!!!! :rofl2::rofl2:

gsova
24-03-10, 08:59
Τόσο το Dynavin όσο και το Hualigan Κινέζικα δεν είναι; Θέλω να πώ ότι αν κάποιος διατηρεί τις επιφυλάξεις του γενικά για τα Κινέζικα, η μάρκα θα κάνει τη διαφορά;

Η Dynavin πουλάει ακριβά στους μεταπωλητές παίδες, αυτή είναι η αλήθεια. Και η τιμή του συγκεκριμένου μηχανήματος δυστηχώς δεν έχει πέσει μετά από τόσο καιρό. Θές γιατί πουλάει καλά; Θές γιατί είναι οι μοναδικοί που το έχουν σε καλή ποιότητα; Δεν ξέρω... σημασία έχει ότι είναι ψηλά. Τώρα και με το καπέλο του ΦΠΑ και του φόρου πολυτελείας στο τελωνείο τα πράγματα χειροτερεύουν...

skorpios
24-03-10, 13:27
Συμφωνό απόλυτα μαζί σου. Νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου. Μετά απο ψάψιμο με κάποιους άλλους και επειδή κάτι δεν μου κόλαγε καλά σήμερα ξαναπήγα στον "κύριο " Αποστόλη και τον ρώτησα πάλι εαν αυτό που έχει στο σάϊτ είναι DYNAVIN και η απαντησή του ήταν ΟΧΙ .Του είπα οτι το 1ο που μας έδειξε ήταν DYNAVIN και πάλι μου είπε όχι. Συγκεκριμένα μου είπε:" τι σημασία έχει το όνομα ένα εργοστάσιο τα φτιάχνει και τα μοιράζει. Εχω πολλές παραγγελίες από αυτά λόγω τιμής και είναι το ίδιο με το άλλο".Μετά απ΄αυτό έφυγα και πήγα Γαλάτσι στον φίλο ηλεκτρολόγο που του είχα δώσει ένα χαρτί που είχα βγάλει στο πρίντερ για να του το δείξω αλλά δυστηχώς δεν το είχε, αλλιώς θα ξαναπήγαινα Νίκαια. Τέλος πάντων επειδή εμένα δεν μ΄αρέσουν αυτά και έχω αναφερθεί στους Έλληνες "εμπόρους " και για να μην σας κουράζω ή περιμένουμε μέχρι τέλος Απριλίου ή κανονίζουμε όπως λεει ο Dathanaso. Επίσης εαν θέλετε, να δούμε πόσοι ήμασται και να πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να δούμε που θα βρούμε καλήτερη τιμή. Είμαστε τόσοι πόσο μας το δίνης; Περιμένω τη γνώμη σας...:pimp:

Χωρίς παρεξήγηση φιλε Sierra στο είχα πει αυτό πριν αρκετές μέρες αυτό ότι δεν είναι της DYNAVIN ,αλλά εσύ επέμενες ..και μάλιστα στα 450 ...:bullhorn:
Τώρα όπως εχω πει καλό ειναι να περιμένουμε μέχρι τα μέσα Απριλίου για την 3η γενιά μην λέμε πάλι τα ίδια:deal:
Οσο για αγορά απο την Θεσσαλονίκη ( gps.com κτλ) εγώ είμαι εκτός Ασυζητητί μετα απο αυτά που έγιναν στο Forum αυτό δεν το συζητάω καν ,και μου φαινεται παράξενο που το συζητάτε και εσείς ...:thumbsdow
Μέχρι τα μέσα του Απρίλη όλα θα ξακαθαρίσουν ...ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ

Dathanaso
24-03-10, 15:14
Τόσο το Dynavin όσο και το Hualigan Κινέζικα δεν είναι; Θέλω να πώ ότι αν κάποιος διατηρεί τις επιφυλάξεις του γενικά για τα Κινέζικα, η μάρκα θα κάνει τη διαφορά;

Η Dynavin πουλάει ακριβά στους μεταπωλητές παίδες, αυτή είναι η αλήθεια. Και η τιμή του συγκεκριμένου μηχανήματος δυστηχώς δεν έχει πέσει μετά από τόσο καιρό. Θές γιατί πουλάει καλά; Θές γιατί είναι οι μοναδικοί που το έχουν σε καλή ποιότητα; Δεν ξέρω... σημασία έχει ότι είναι ψηλά. Τώρα και με το καπέλο του ΦΠΑ και του φόρου πολυτελείας στο τελωνείο τα πράγματα χειροτερεύουν...

Ε...πως δεν επεσε ρε φιλε
στην αρχη πουλουσατε 950 και τωρα 700.

halfprice2
24-03-10, 16:45
Τόσο το Dynavin όσο και το Hualigan Κινέζικα δεν είναι; Θέλω να πώ ότι αν κάποιος διατηρεί τις επιφυλάξεις του γενικά για τα Κινέζικα, η μάρκα θα κάνει τη διαφορά;

Η Dynavin πουλάει ακριβά στους μεταπωλητές παίδες, αυτή είναι η αλήθεια. Και η τιμή του συγκεκριμένου μηχανήματος δυστηχώς δεν έχει πέσει μετά από τόσο καιρό. Θές γιατί πουλάει καλά; Θές γιατί είναι οι μοναδικοί που το έχουν σε καλή ποιότητα; Δεν ξέρω... σημασία έχει ότι είναι ψηλά. Τώρα και με το καπέλο του ΦΠΑ και του φόρου πολυτελείας στο τελωνείο τα πράγματα χειροτερεύουν...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

papanikos
24-03-10, 17:34
θα περιμενω και εγω την 3η γενια, και προτημω γκρουπ μπαι απο θεσσαλονικη και αν γινεται και να μας τα περασει με καλη τιμη... αν δεν γινει κατι μεχρι τελος απριλιου θα παω μονος να το περασω.. ευχομαι να συμφωνειτε μαζι μου!

skorpios
24-03-10, 18:25
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

post #601# (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showpost.php?p=372669&postcount=601)
Γράφτηκε στις 20-3-2010 :dblthumb2

Dark_Niaou
24-03-10, 20:04
ρε παιδιά γιατί βιαζεστε; Τι έχετε παθει; ΥΠΟΜΟΝΗ!! Η τιμή αναμένεται να πέσει πολύ ακόμα! Επειδη ειναι Κινα και από την πείρα που έχω σε νταλαβέρια με Κινέζους, μέσα στους επόμενους μηνες θα το αντιγράψουν 2-3 εταιρίες ακόμα, πράγμα που σημαίνει πως θα πέεεσει η τιμη αρκετα

Dark_Niaou
24-03-10, 20:04
η σωστη τιμη για ένα τετοιο προιόν είναι τα 450

Dathanaso
24-03-10, 23:05
η σωστη τιμη για ένα τετοιο προιόν είναι τα 450

:+1::+1::+1::+1:

BMW_330i
25-03-10, 00:40
απορω γιατι ακομη λεμε τα ιδια και τα ιδια.την τιμη την ξερετε ποσο ειναι.η ιδια θα ειναι και στην επομενη τριτη γενια δεν θα αλλαξει.αν κανετε ομαδικη αγορα η τιμη θα ειναι το πολυ 100 ευρω πιο χαμηλη αποκλειεται παρακατω.το φπα ειναι συν 2 μοναδες πανω πραγμα που σημαινει πως δεν θα κατεβει για πολλους και διαφορους λογους οπως αγορα απο εργοστασιο ,τελωνειο ,και τελικη τιμη του πωλητη.για να το δωσει ο πωλητης στα 400 ευρω θα πρεπει να το παρει τζαμπα απο το εργοστασιο ωστε μαζι με μεταφορικα τελωνεια να πεσει σε αυτη την τιμη.η επομενη λεγομενη τριτη γενια μπορει να εχει καποιες βελτιωσεις αλλα οχι διαφορα στη τιμη.

alexanderk
25-03-10, 08:48
Παιδια καλημερα.Αναρωτιεμαι αν απο οσους το εχουν βαλει εχει δοκιμασει καποιος να αντικαταστηση τα κεντρικα κουμπια με τα μαυρα τα μαμισια που εχουν τα R/CD.Τα οποια νομιζω υπαρχουν και σαν ανταλακτικα.

sierra
25-03-10, 09:00
Χωρίς παρεξήγηση φιλε Sierra στο είχα πει αυτό πριν αρκετές μέρες αυτό ότι δεν είναι της DYNAVIN ,αλλά εσύ επέμενες ..και μάλιστα στα 450 ...:bullhorn:
Τώρα όπως εχω πει καλό ειναι να περιμένουμε μέχρι τα μέσα Απριλίου για την 3η γενιά μην λέμε πάλι τα ίδια:deal:
Οσο για αγορά απο την Θεσσαλονίκη ( gps.com κτλ) εγώ είμαι εκτός Ασυζητητί μετα απο αυτά που έγιναν στο Forum αυτό δεν το συζητάω καν ,και μου φαινεται παράξενο που το συζητάτε και εσείς ...:thumbsdow
Μέχρι τα μέσα του Απρίλη όλα θα ξακαθαρίσουν ...ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ

Στην αρχή όταν το έβαλε ήταν η φωτογραφία του dynavin, μετα δεν το ξαναείδα γι΄αυτό το έλεγα. Στα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Πάντως δεν νομίζω να πάει παρακάτω η τιμή...:pimp:

zami
25-03-10, 15:26
Παιδια καλημερα.Αναρωτιεμαι αν απο οσους το εχουν βαλει εχει δοκιμασει καποιος να αντικαταστηση τα κεντρικα κουμπια με τα μαυρα τα μαμισια που εχουν τα R/CD.Τα οποια νομιζω υπαρχουν και σαν ανταλακτικα.

δυστυχώς δεν γίνεται...το εχουν ρωτησει και στο φορουμ της Dynavin....Βέβαια ο πολυμηχανος ελληνας μπορεί να βγαλει ακρη(με πολύ ρίσκο)http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=395&extra=page%3D1

apovas
26-03-10, 17:30
Και ψαχνομαι να κανω αλλο ενα χωσιμο μετα τον τεμπελη αλλα δεν μου βγαινει ρε ατυχια...

sierra
29-03-10, 19:50
Και ψαχνομαι να κανω αλλο ενα χωσιμο μετα τον τεμπελη αλλα δεν μου βγαινει ρε ατυχια...

Με λίγη υπομονή όλα θα γίνουν, μη βιάζεσαι...:hello:

Dathanaso
02-04-10, 16:07
Παιδες σας ευχομαι καλη ανασταση,
εγω το παρηγγειλα απο τον αποστολη στα 450ευρω μου ειπε τελη απριλιου παραλαμαβανω.
Ειδωμεν....

sierra
02-04-10, 18:23
:cheers: Χρόνια Πολλά, Καλή Ανάσταση και καλορίζικο.Θα περιμένουμε νέα σου... :pimp:

pailas
02-04-10, 18:33
Καλή Ανάσταση

skorpios
05-04-10, 09:53
Παιδες σας ευχομαι καλη ανασταση,
εγω το παρηγγειλα απο τον αποστολη στα 450ευρω μου ειπε τελη απριλιου παραλαμαβανω.
Ειδωμεν....

Καλό Πάσχα σε όλους :)
Φίλε καλορίζικο αλλά το συγκεκριμένο όπως έχουμε πει δεν είναι της DYNAVIN :)

mickey rourke
05-04-10, 13:22
Χρονια πολλα σε ολα τα παιδια ειμαι νεο μελος η ερωτηση μου εχει χιλιο-υποθει εχω μια Ε46 coupe του 2002 την αποκτισα πριν 2 μηνες με πολυ λιγα χιλιομετρα και εχει κασετα εργοστασιακη.
1.θελει μεγαλη πατεντα για να βαλω οθονη 2 din?ποσο κοστιζει για να το φτιαξει ο ειδικος?
2.γνωριζουμε καποιες οθονες σε καλες τιμες και ας ειναι ητε 1 din ητε 2 din.
3.τι ξερουμε για ανταπτορες που βοηθουν να μην χαθει η χρηση απο τα κουμπια στο τιμονι?

sierra
05-04-10, 18:47
:hello: Xρόνια Πολλά, Καλώς όρισες και καλή διαμονή. Εδώ θα μάθεις πολλά.Τώρα για το συγκεκριμένο θέμα κοίτα αυτό: http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47.
Συζητάμε να πάρουμε αυτό γιατί μπαίνει χωρίς μετατροπές όπως το εργοστασιακό, το έχουμε δεί και δουλεύη μια χαρά. Μάθαμε ότι μέχρι τέλος Απριλίου θα έρθει το πιο καινούργιο και να το πάρουμε όλοι μαζί. Οποιοδήποτε άλλο 2din θέλει μετατροπή στη βαπορέτα του καλοριφέρ(κόβουν κάποιο κομάτι απο αυτό), που εμείς δεν την θέλουμε, γι΄αυτό αποφασίσαμε το συγκεκριμένο. Εαν θέλεις διάβασε ολη την ενότητα να καταλάβεις και να δείς πως είναι. Μοιάζει με το εργοτασιακό και έχει 7" οθόνη και τα κουμπιά του τιμονιού δουλεύουν ... :pimp:

BMW_330i
05-04-10, 18:50
Χρονια πολλα σε ολα τα παιδια ειμαι νεο μελος η ερωτηση μου εχει χιλιο-υποθει εχω μια Ε46 coupe του 2002 την αποκτισα πριν 2 μηνες με πολυ λιγα χιλιομετρα και εχει κασετα εργοστασιακη.
1.θελει μεγαλη πατεντα για να βαλω οθονη 2 din?ποσο κοστιζει για να το φτιαξει ο ειδικος?
2.γνωριζουμε καποιες οθονες σε καλες τιμες και ας ειναι ητε 1 din ητε 2 din.
3.τι ξερουμε για ανταπτορες που βοηθουν να μην χαθει η χρηση απο τα κουμπια στο τιμονι?

αν βαλεις την οθονη για την οποια μιλαμε εδω και τοσο καιρο οχι δεν θες πατεντες.αν βαλεις καποια αλλη ναι εκει θες.τωρα για τιμες αναλογα τι ζητα ο καθενας μπορεις να βρεις με 200 ευρω με 500 κλπ η τιμες ποικιλουν.ανταπτορες υπαρχουν σχεδον τωρα ποια για ολα τα μοντελα.

Johnny E46
05-04-10, 19:05
Παιδια Χριστος ανεστη κ χρονια πολλα , ελειπα για το πασχα κ εχω χασει επεισοδια , για πειτε μου τι εχει γινει με το Car dvd της Dynavin γιατι αν δεν κανω λαθος οι περισσοτεροι απο δω αυτο θελουμε .. για πειτε μου τι εχει αποφασιστει για group buy .

Dathanaso
05-04-10, 20:38
Παιδια Χριστος ανεστη κ χρονια πολλα , ελειπα για το πασχα κ εχω χασει επεισοδια , για πειτε μου τι εχει γινει με το Car dvd της Dynavin γιατι αν δεν κανω λαθος οι περισσοτεροι απο δω αυτο θελουμε .. για πειτε μου τι εχει αποφασιστει για group buy .

Τ Ι Π Ο Τ Α:loser:

Johnny E46
05-04-10, 21:02
:D ok τοτε θα παρακολουθω το θεμα :D :D

skorpios
06-04-10, 13:14
:D ok τοτε θα παρακολουθω το θεμα :D :D

Φίλε μου καθημερινώς το θεμα παρακολουθείται κυρίως από τα ξένα φόρα όσο και απο το site της DYNAVIN για να δούμε το feedback χρηστών που έχουν εγκαταστήσει τη συσκευή τελευταίας γενιάς V.3 που θα λύνει κάποια προβλήματα κυρίως με θόρυβο στον ήχο που εμφάνισε η V.2 ,απλά συστήσαμε "Μην βιάζεστε" μέχρι τέλος Απριλίου που θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα..
Το άλλο θέμα είναι η τιμή της συσκευής που βγαινει απο 650-700 ευρώ αγορά απο Ελλάδα και απο ότι φαινεται δεν θα "πέσει" μια και η DYNAVIN πουλάει ακριβά στους μεταπωλητές της...
Τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι η νεα γενιά της συσκευής θα κυκλοφορήσει αρχές Μαίου..

Αυτά

pailas
06-04-10, 14:17
gia auto edo th lete ?
http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=375

papanikos
06-04-10, 14:56
gia auto edo th lete ?
http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=375

αυτο ακομα δεν εχει βγει σε κυκλοφορια και δεν ξερουμε τι προβηματα θα εχει κλπ... το μονο που κανουμε τωρα ειναι υπομονη για να ερθει η v.3 και να αγορασουμε..! αρχες μαιου..!

apovas
06-04-10, 20:24
Να δω πότε θα ξεφορτωθω αυτο το ριμαδοκασσετοφωνο...

Dathanaso
06-04-10, 20:28
Απο τελη μαρτιου πηγαμε τελη απριλιου τωρα πιασαμε μαιο.
Ζησε μαι μου να φας τρυφιλι......

sierra
06-04-10, 23:24
Απο τελη μαρτιου πηγαμε τελη απριλιου τωρα πιασαμε μαιο.
Ζησε μαι μου να φας τρυφιλι......


Υπομονήήή. Η καλή δουλειά αργή να γίνη...:pimp:

Dark_Niaou
07-04-10, 13:36
Υπομονή....!! Υπάρχουν πληροφορίες για windows 6.0 και dual core 600mhz......Πιστεύω ότι αξίζει να περιμένουμε ένα μήνα ακόμη... τι λετε;

Dathanaso
07-04-10, 20:31
Απο αποστολη μερια κανα νεο?

sierra
08-04-10, 19:33
Υπομονή....!! Υπάρχουν πληροφορίες για windows 6.0 και dual core 600mhz......Πιστεύω ότι αξίζει να περιμένουμε ένα μήνα ακόμη... τι λετε;

Συμφωνώ και εγω...:hello:

Atsa linos
08-04-10, 23:03
καλησπερα ας ξαναρωτησω λοιπον να μου πειτε την γνωμη σας,,εχω την 4/3 οθονη να βαλω την 16/9 της bmw ή να παρω αυτην που λετε τι μου προτεινεται??

gyiama
09-04-10, 00:00
για να βαλεις την 16/9 θελεις και καινουριο ναβι πισω ΜΚ4 γι αναπαιξει ολοκληρη αλλιως με το ΜΚ3 που εχεις τωρα θα παιζει παλι 4/3 το κοστος ειναι κοντα στα 800ε μπορει και πιο πανω και τα 2 μαζι (υπαρχει περιπτωση να χρειαζεσαι και πλεξουδα ολοκληρη αν η δικια σου ειναι με τις παλιες φυσες) οποτε παιρνεις 2 κινεζους με τα ιδια χρηματα και τα κανουν ολα και συμφερουν!!!!!!!!!!!

Atsa linos
09-04-10, 00:47
πως θα δω αν ειναι μκ 4 η 3 αυτο που εχω?? παλιεσ φυσες μοντελο 2003 ειναι

Atsa linos
09-04-10, 00:48
και εργοστασιακα απο γερμανια φοραει το 4/3

gyiama
09-04-10, 10:19
αν ειναι ΜΚ3 ειναι cd και οχι dvd λογικα ειναι με τις καινουριες φυσες αν το ειχε εργοστασιακα επανω!!!!

Atsa linos
09-04-10, 14:49
μκ 4 ειναι αφου το ναβι ειναι dvd

Dark_Niaou
09-04-10, 17:35
να βάλεις το Κινέζικο!!! Εγώ έχω το 16:9 και θα το βγάλω για να βάλω τον Κινέζο. Εάν είναι όπως τα λένε το 3ο σε σειρα προϊόν θα είναι ΤΕΛΕΙΟ

mickey rourke
09-04-10, 18:16
:hello: Xρόνια Πολλά, Καλώς όρισες και καλή διαμονή. Εδώ θα μάθεις πολλά.Τώρα για το συγκεκριμένο θέμα κοίτα αυτό: http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47.
Συζητάμε να πάρουμε αυτό γιατί μπαίνει χωρίς μετατροπές όπως το εργοστασιακό, το έχουμε δεί και δουλεύη μια χαρά. Μάθαμε ότι μέχρι τέλος Απριλίου θα έρθει το πιο καινούργιο και να το πάρουμε όλοι μαζί. Οποιοδήποτε άλλο 2din θέλει μετατροπή στη βαπορέτα του καλοριφέρ(κόβουν κάποιο κομάτι απο αυτό), που εμείς δεν την θέλουμε, γι΄αυτό αποφασίσαμε το συγκεκριμένο. Εαν θέλεις διάβασε ολη την ενότητα να καταλάβεις και να δείς πως είναι. Μοιάζει με το εργοτασιακό και έχει 7" οθόνη και τα κουμπιά του τιμονιού δουλεύουν ... :pimp:

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ,ειναι πολυ ωραιο μηχανημα και με το που το ειδα στην φωτο του site επαθα πλακα γιατι και απο αποψη εικονας μεσα στην μπεμπε λεει πολλα!σε ποια τιμη
θα ειναι το καινουργιο?

Dathanaso
09-04-10, 18:27
υπολογιζε 700-800ε

mickey rourke
09-04-10, 18:46
υπολογιζε 700-800ε

BRAVO!!!!!!!!!!!!!!! τα εχει τα λεφτα του αλλα οκ αξιζει περνει αλλη οψη το εργαλειο μεσα
συν οι δυνατοτητες του!

spanajohn
09-04-10, 19:32
τελικα ρε παιδια μπορει καποιος να συνοψισει πως εχει το θεμα μεχρι τωρα...?
τι επιλογες υπαρχουν (Dynavin, Hualingan κλπ) που τις βρισκουμε και με τι κοστος?

Dathanaso
09-04-10, 21:23
Προσωπικη γνωμη παντα,ειμαι υπερ dynavin απο την αποψη οτι ειναι ομορφο δοκιμασμενο και παρεχεται service απο οτι γραφεται , στο καταστημα της πρωτης σελιδας αυτου του θεματος,αλλα η τιμη ειναι για μενα απαγορευτικη για κινεζικο προιον , 750+εξοδα τοποθετησης .Βεββαια μην ξεχναμε τι παιχτηκε και πως "μαθαμε"για το μηχανακι αυτο.Θυμαμαι ξεκινησε 700 μετα απο εντονο ενδιαφερον δικο μας αντι να γινει κατι καλυτερο το ανεβασε 900 μετα παλι 700 και τωρα 750 πραγμα που σημαινει για μενα πως το περιθωριο κερδους ειναι μεγαλο αν δουμε τις εναλλαγες των τιμων η σημαινει κατι αλλο.
Απο την αλλη της Hualingan ειναι πιο οικονομικο 400-450 ευρω αλλα ακομη δεν εχει μπει σε οχημα κ χωρις να γνωριζουμε κατι.Ευελπιστω μεχρι τελους Απριλιου να ερθει αυτο που παρηγγειλα απο τον Αποστολη και θα σας γραψω αναλογα.

Atsa linos
09-04-10, 21:36
Οποιος εχει βαλει το μηχανημα ή οποιος εχει παρει παρεμφερει μηχανημα ας μας πει την γνωμη του,,,καντε μια ανακεφαλαιωση σε θεμα μοντελου και τιμης -και αν μας πει καποιος τι γινεται με την ψηφιακη τηλεοραση,,μηπως δεν πρεπει να βιαστουμε και να περιμενουμε κατι πιο ανανεωμενο??

BMW_330i
09-04-10, 21:42
Προσωπικη γνωμη παντα,ειμαι υπερ dynavin απο την αποψη οτι ειναι ομορφο δοκιμασμενο και παρεχεται service απο οτι γραφεται , στο καταστημα της πρωτης σελιδας αυτου του θεματος,αλλα η τιμη ειναι για μενα απαγορευτικη για κινεζικο προιον , 750+εξοδα τοποθετησης .Βεββαια μην ξεχναμε τι παιχτηκε και πως "μαθαμε"για το μηχανακι αυτο.Θυμαμαι ξεκινησε 700 μετα απο εντονο ενδιαφερον δικο μας αντι να γινει κατι καλυτερο το ανεβασε 900 μετα παλι 700 και τωρα 750 πραγμα που σημαινει για μενα πως το περιθωριο κερδους ειναι μεγαλο αν δουμε τις εναλλαγες των τιμων η σημαινει κατι αλλο.
Απο την αλλη της Hualingan ειναι πιο οικονομικο 400-450 ευρω αλλα ακομη δεν εχει μπει σε οχημα κ χωρις να γνωριζουμε κατι.Ευελπιστω μεχρι τελους Απριλιου να ερθει αυτο που παρηγγειλα απο τον Αποστολη και θα σας γραψω αναλογα.

δεν θα κανεις περιτα εξοδα για περαστικα.εγω μονος μου το περασα η εγκατασταση του ειναι παιχνιδακι.απλα σε αυτα τα 750 ευρω βαλε επιπλεον αγορα κεραιας tv και αγορα της κατω βασης για την μεταφορα του κλιματιστικου δηλαδη υπολογιζε συν 150 ευρω.

Atsa linos
09-04-10, 21:46
πολλα μου φαινονται για κινεζο 750 εσεις τι λετε??

BMW_330i
09-04-10, 21:46
Οποιος εχει βαλει το μηχανημα ή οποιος εχει παρει παρεμφερει μηχανημα ας μας πει την γνωμη του,,,καντε μια ανακεφαλαιωση σε θεμα μοντελου και τιμης -και αν μας πει καποιος τι γινεται με την ψηφιακη τηλεοραση,,μηπως δεν πρεπει να βιαστουμε και να περιμενουμε κατι πιο ανανεωμενο??

το εχω βαλει εγω φιλε το εχω γραψει και παραπανω.το μοντελο ειναι dynavin με τιμη οχι σταθερη αφου σε καθε καταστημα η τιμη ειναι διαφορετικη.ψηφιακη tv δεν θα εχει ο δεκτης παραμενει με σημα αναλογικο.

Atsa linos
09-04-10, 21:50
με κανατε λιγο διστακτικο ,,,εννοω διαβαζοντας μεσα εδω ,,,,,,,,οσον αφορα την ψηφιακη ληψη,,,απο που το πηρες το μηχανημα? υπαρχει καπου να το δουμε ζωντανο??

BMW_330i
09-04-10, 21:53
πολλα μου φαινονται για κινεζο 750 εσεις τι λετε??

αν εξαιρεσουμε οτι μιλαμε για κινεζο το μηχανημα κανει τα παντα.μονο καφε ξεχασαν να του μαθει να κανει.τε θεμα δεν ειναι αν ειναι πολλα η λιγα τα 750 αλλα το οτι δεν ειναι μονο αυτα και θελουμε αλλα 150+ για να γινει σωστη δουλεια αφου χρειαζομαστε κεραια tv και βαση μεταφορας καλοριφερ.επισης στο σαιτ που βλεπετε γραφει πως η τιμη ειναι χωρις φπα.

Atsa linos
09-04-10, 21:55
εγω εχω ηδη οθονη 4/3 μαμα οποτε δεν θελω τιποτα απο τα δυο αυτα που προανεφερες ,,κατα την γνωμη σου τι ειναι αυτο που εχει το μηχανημα και σε εντυπωσιασε ??

BMW_330i
09-04-10, 22:01
με κανατε λιγο διστακτικο ,,,εννοω διαβαζοντας μεσα εδω ,,,,,,,,οσον αφορα την ψηφιακη ληψη,,,απο που το πηρες το μηχανημα? υπαρχει καπου να το δουμε ζωντανο??

ζωντανα δεν ξερω αν μπορεις να το δεις γιατι δεν ξερω ποια περιοχη εισαι.αυτες ειναι καποιες φωτο απο την εγκατασταση.

Atsa linos
09-04-10, 22:05
απο αθηνα ειμαι δυτικα προαστεια ,,,στην συγκεντρωση θα εισαι??

Atsa linos
09-04-10, 22:07
τα χειριστηρια στο τιμονι του δινουν εντολες σε ολα??

BMW_330i
09-04-10, 22:07
εγω εχω ηδη οθονη 4/3 μαμα οποτε δεν θελω τιποτα απο τα δυο αυτα που προανεφερες ,,κατα την γνωμη σου τι ειναι αυτο που εχει το μηχανημα και σε εντυπωσιασε ??

το οτι εχει τα παντα και το κυριοτερο οτι δεν κανεις ξηλωσε ραψε στο αυτοκινητο σου και κουμπωνει κουτι με μια κινηση σε σχεση με ολα τα αλλα aftermarket.

Dathanaso
09-04-10, 22:08
ζωντανα δεν ξερω αν μπορεις να το δεις γιατι δεν ξερω ποια περιοχη εισαι.αυτες ειναι καποιες φωτο απο την εγκατασταση.

Στην ιδια υπαρχουσα βαση δεν μπαινει το κλιματιστικο και αν μπαινει τι μειον εχει

BMW_330i
09-04-10, 22:08
απο αθηνα ειμαι δυτικα προαστεια ,,,στην συγκεντρωση θα εισαι??

οχι φιλε δεν θα ειμαι ειμαστε πολυ μακρια

BMW_330i
09-04-10, 22:10
τα χειριστηρια στο τιμονι του δινουν εντολες σε ολα??

δουλευουν κανονικα τα χειριστηρια αλλαζεις σταθμους και ελεγχεις κανονικα την φωνη οπως επισης δουλευεις και το μενου απο εκει.

Atsa linos
09-04-10, 22:11
σε ενα μηνυμα εδω μου εγραψε καποιος φιλος δεν θυμαμαι ομως ποιος οτι ο κινεζος κανει 450 ευρω για ποιο να εννοοουσε??

BMW_330i
09-04-10, 22:11
Στην ιδια υπαρχουσα βαση δεν μπαινει το κλιματιστικο και αν μπαινει τι μειον εχει

μπαινει και στην ιδια βαση απλα δεν καθεται καλα και αφηνει κενα στα πλαγια και απο κατω

BMW_330i
09-04-10, 22:14
σε ενα μηνυμα εδω μου εγραψε καποιος φιλος δεν θυμαμαι ομως ποιος οτι ο κινεζος κανει 450 ευρω για ποιο να εννοοουσε??

αυτο δεν το γνωριζω γιατι δεν το εχω δει.γνωμη μου πως με αυτη την τιμη δεν θα ειναι dynavin.

Dathanaso
09-04-10, 22:14
μπαινει και στην ιδια βαση απλα δεν καθεται καλα και αφηνει κενα στα πλαγια και απο κατω

μεγαλα κενα φαινονται πολυ?μηπως ξερεις τιμη απο βαση

Atsa linos
09-04-10, 22:18
μεγαλα κενα φαινονται πολυ?μηπως ξερεις τιμη απο βαση,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,πρεπει να φαινονται να φανταστεις οτι το ενα ντουλαπακι που εχεις κατω παει περιπατο

Atsa linos
09-04-10, 22:20
http://www.caraudiocraze.com/navigation/dynavin-e46-bmw-oem-look-complete-navigaton-system/prod_1465.html για αυτο μιλαμε ??

BMW_330i
09-04-10, 22:22
μεγαλα κενα φαινονται πολυ?μηπως ξερεις τιμη απο βαση

ναι φιλε μεγαλα κενα ειδικα απο κατω και δεν καθεται και ισια.ποιο απο τα δυο εχεις τωρα?

Dathanaso
09-04-10, 22:40
το 2ο μαλλον

BMW_330i
10-04-10, 00:20
το 2ο μαλλον

εχεις και αλλα κουμπακια εκτος του αντισπιν?αν εχεις το δευτερο κοστιζει 100 ευρω.

Atsa linos
10-04-10, 00:22
bmwloge μην φυγεισ σε θελω να σε ρωτησω κατι οκ??

Atsa linos
10-04-10, 00:29
εγω τωρα εχω πισω το dvd navi με τν χαρτογραφηση αυτο αν καταλαβα καλα κατεργειται ετσι δεν ειναι?? το μηηχανημα σου μπροστα παιρνει dvd ταινιεσ κλπ,,,,,,,ξερεις αν αυτο που εχω εγω μετα πισω αν θα μπορω να το κανω dvd να μου παιζει εργα κλπ ,,η παει περιπατο?? επισης η 6 δισκη σιντιερα προσαρμοζεται??

BMW_330i
10-04-10, 00:41
εγω τωρα εχω πισω το dvd navi με τν χαρτογραφηση αυτο αν καταλαβα καλα κατεργειται ετσι δεν ειναι?? το μηηχανημα σου μπροστα παιρνει dvd ταινιεσ κλπ,,,,,,,ξερεις αν αυτο που εχω εγω μετα πισω αν θα μπορω να το κανω dvd να μου παιζει εργα κλπ ,,η παει περιπατο?? επισης η 6 δισκη σιντιερα προσαρμοζεται??

πανε περιπατο ολα.αυτο τα εχει ενσωματωμενα ολα επανω χαρτη dvd cd bluetooth τv.σιντιερα παιρνει η οποια θα παιζει σαν εξωτερικη συσκευη δηλαδη στο aux αλλα δεν συνεργαζετε με την εργοστασιακη.

Atsa linos
10-04-10, 00:44
αγορασες εσυ σιντιερα?,,,δεν υπαρχουν φισες ή ανταπτορες να κρατησω την εργοστασιακη,,,,δεν κανανε προβλεψη για αυτο οι κινεζοι??

BMW_330i
10-04-10, 00:47
αγορασες εσυ σιντιερα?,,,δεν υπαρχουν φισες ή ανταπτορες να κρατησω την εργοστασιακη,,,,δεν κανανε προβλεψη για αυτο οι κινεζοι??

να αγορασω σιντιερα να την κανω τι?αφου παιζει το ιδιο cd dvd κλπ.αν γνωριζεις η εργοστασιακη οθονη συνδεεται με ενα ματσο καλωδια δηλαδη με μια ολοκληρη πλεξουδα.οχι δεν συνεργαζεται η εργοστασιακη.

Atsa linos
10-04-10, 00:51
μαλον φιλε θα αποσυρθω απο την κινεζικη λυση ,,,,εγω απλα ηθελα την 16/9 επειδη ειναι πιο μουρατη,,,αφου τα εχω ολα μα ολα στην 4/3 γιατι καθομαι και τρελενομαι ,,,,να βγαλω τα εργοστασιακα και να βαλω after market να μην ειχα καθολου το καταλαβαινω ,,ασε που τωρα ειμαι ετοιμος να βαλω στηην γκομενα μου οθονες στα προσκεφαλα,,,πολυ ξηλωμα για το τιποτα εσυ τι λες?

BMW_330i
10-04-10, 00:56
μαλον φιλε θα αποσυρθω απο την κινεζικη λυση ,,,,εγω απλα ηθελα την 16/9 επειδη ειναι πιο μουρατη,,,αφου τα εχω ολα μα ολα στην 4/3 γιατι καθομαι και τρελενομαι ,,,,να βγαλω τα εργοστασιακα και να βαλω after market να μην ειχα καθολου το καταλαβαινω ,,ασε που τωρα ειμαι ετοιμος να βαλω στηην γκομενα μου οθονες στα προσκεφαλα,,,πολυ ξηλωμα για το τιποτα εσυ τι λες?

μεινε οπως εισαι αφου εχεις ηδη.αυτη ειναι λυση για αυτους που δεν εχουν καθολου και για αυτους που δεν θελουν να ξηλωνουν.

Atsa linos
10-04-10, 00:58
ευχαριστω για ολα ,,και μια και μιλησαμε απο πιο μερος εισαι και πεσμου τι λαδια βαζεισ μιας και εχουμε τον ιδιο κινητηρα?/

joyceshang
12-04-10, 03:20
Εγω βρηκα και αυτο αν σας ενδιαφερει http://www.dvdgpsnavigation.com/bmw-3-e46-dvd-navigation-radio-7-hd-touch-screen-bluetooth-ipod-rds-phonebook_p733.html

Το ξέρω, αλλά το πιο σημαντικό, παρέχουν τριών ετών από τη διασφάλιση της ποιότητας, και έχουν πολύχρονη εμπειρία εμπειρία:cheers:

KATSARAIOS
12-04-10, 04:12
μαλον φιλε θα αποσυρθω απο την κινεζικη λυση ,,,,εγω απλα ηθελα την 16/9 επειδη ειναι πιο μουρατη,,,αφου τα εχω ολα μα ολα στην 4/3 γιατι καθομαι και τρελενομαι ,,,,να βγαλω τα εργοστασιακα και να βαλω after market να μην ειχα καθολου το καταλαβαινω ,,ασε που τωρα ειμαι ετοιμος να βαλω στηην γκομενα μου οθονες στα προσκεφαλα,,,πολυ ξηλωμα για το τιποτα εσυ τι λες?

η 4/3 αλλαζεται κανονονικοτατα με 16/9 οθονη,οποτε μπορεις να κανεις αυτη την αναβαθμιση οχι να ξηλωσεις τα εργοστασιακα.

Atsa linos
12-04-10, 08:55
με την 16/9 την κινεζικη λες?

KATSARAIOS
12-04-10, 10:20
oxi την "μαμα".

gyiama
12-04-10, 11:44
απλα το κοστος μιας οθονης 16/9 ενα dvd ο ανταπτορας και οι πισω οθονες φτανουν το κοστος 3 κινεζων και παλι ουτε στο ελαχιστο δεν θα κανουν αυτα που κανει το κινεζικο και ειδικα στο ΝΑVI που οι χαρτες της ΒΜW ειναι.........

Atsa linos
13-04-10, 20:12
επανερχομαι με μια προταση ,,,,,,,,,,μιλαω με ενα φιλο στην κινα δωστε μου τον τυπο του 16/9 να δουμε τι τιμη μπορει να μας βρει τις οθονες και παρακληση αν μπορουμε να προσεγγισουμε τον αριθμο παιζει ρολο απο οτι μου ειπε ,,,,

Dark_Niaou
14-04-10, 11:53
τι εννοεις τυπο;

Atsa linos
14-04-10, 11:55
τι εννοεις τυπο;

μαρκα μοντελο αυτο εννοο

Dark_Niaou
14-04-10, 12:39
http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=7&extra=&page=2

papanikos
14-04-10, 14:36
atsa_linos αμα μας φερεις κατευθειαν οθονες απο την κινα εισαι μεγαλος αρχηγος.!!!

giannis_E-46
14-04-10, 15:29
atsa_linos αμα μας φερεις κατευθειαν οθονες απο την κινα εισαι μεγαλος αρχηγος.!!!

φιλε απο οτι καταλαβα εννοει εργοστασιακες οθονες 16/9 μιας και οπως λεει πιο πανω φοραει την παλια 4/3 και θελει να την αντικαταστησει. οποτε μην βγαινουμε off-topic. εδω το θεμα μας ειναι η aftermarket οθονη που ολοι ψαχνουμε και συζηταμε τοσο καιρο οποτε ο φιλος ας ανοιξει νεο thread καλητερα

Atsa linos
14-04-10, 18:15
οχι παιδια δεν εννοο τις εργοστασιακες αυτες που ψαχνεται τοσο καιρο λεω πεστε μου μοντελο και μαρκα τιν αφτερ μαρκετ λεω!!!!!!!!!!!!!!!!

Atsa linos
14-04-10, 18:17
atsa_linos αμα μας φερεις κατευθειαν οθονες απο την κινα εισαι μεγαλος αρχηγος.!!! θα κανονισω οτι καλυτερο μπορω σας το υποσχομαι μακαρι να καταφερουμε το καλυτερο:rockon:

Atsa linos
14-04-10, 18:26
φιλε απο οτι καταλαβα εννοει εργοστασιακες οθονες 16/9 μιας και οπως λεει πιο πανω φοραει την παλια 4/3 και θελει να την αντικαταστησει. οποτε μην βγαινουμε off-topic. εδω το θεμα μας ειναι η aftermarket οθονη που ολοι ψαχνουμε και συζηταμε τοσο καιρο οποτε ο φιλος ας ανοιξει νεο thread καλητερα
και να φανταστεις οτι εγω ψαχνω οριτζιναλ και την εχουν πιο ακριβη :banghead:

Dathanaso
14-04-10, 18:56
Εχουμε φθασει στις 74 σελιδες κ ακομη ψαχνομαστε.:rofl2:

giannis_E-46
14-04-10, 19:16
οχι παιδια δεν εννοο τις εργοστασιακες αυτες που ψαχνεται τοσο καιρο λεω πεστε μου μοντελο και μαρκα τιν αφτερ μαρκετ λεω!!!!!!!!!!!!!!!!

αδερφε αυτο ειναι. http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php. αν μπορεσεις να κανεις κατι καλο θα ειναι γιατι ακρη δεν εχουμε βγαλει εδω και καιρο

Atsa linos
14-04-10, 19:25
αδερφε αυτο ειναι. http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php. αν μπορεσεις να κανεις κατι καλο θα ειναι γιατι ακρη δεν εχουμε βγαλει εδω και καιρο
εχω βρει ακρη αλλα πριν σιγουρευτω δεν θα σας ξεσηκωσω σε καμια περιπτωση παντος να ξερετε οτι θα διασφαλιστουν τα παντα και μετα θα αγορασθουν απο ολους εσας ( μια και εγω ψαχνω 16/9 εργοστασιακη) ,,,αλλα ακομα δεν μου ειπε κανεις για ποσα κοματια να μιλησω και αυτο παιζει ρολο ,,,καντε ενα κοντρολ στο περιπου να ξερω:loser:

Atsa linos
14-04-10, 19:40
το λινκ αυτη που δειχνει ειναι 1 din σιγουρα ειναι αυτη? γιατι καπου διαβασα οτι υπαρχει και με 2 din για πια απο τις 2 να ρωτησω?

giannis_E-46
14-04-10, 19:41
εχω βρει ακρη αλλα πριν σιγουρευτω δεν θα σας ξεσηκωσω σε καμια περιπτωση παντος να ξερετε οτι θα διασφαλιστουν τα παντα και μετα θα αγορασθουν απο ολους εσας ( μια και εγω ψαχνω 16/9 εργοστασιακη) ,,,αλλα ακομα δεν μου ειπε κανεις για ποσα κοματια να μιλησω και αυτο παιζει ρολο ,,,καντε ενα κοντρολ στο περιπου να ξερω:loser:

αν η τιμη ειναι καλη και καλη εννοω αισθητα μικροτερη απο την εγχωρια που βρισκουμε η εκτιμηση μου ειναι οτι 10 ατομα θα βρεθουμε χαλαρα

giannis_E-46
14-04-10, 19:42
το λινκ αυτη που δειχνει ειναι 1 din σιγουρα ειναι αυτη? γιατι καπου διαβασα οτι υπαρχει και με 2 din για πια απο τις 2 να ρωτησω?

για 1 din θα ρωτησεις της dynavin και για τα μηχανηματα τριτης γεννιας

Atsa linos
14-04-10, 19:46
αν η τιμη ειναι καλη και καλη εννοω αισθητα μικροτερη απο την εγχωρια που βρισκουμε η εκτιμηση μου ειναι οτι 10 ατομα θα βρεθουμε χαλαρα

για αυτο εχω παρει τοσα τηλεφωνα να βρω ακρη εγω ειμαι με το φορουμ και οχι με τους κιτρινιαρηδες ,,,,,,,,και χωρις κανενα οφελος σε πληροφορω για να μην θεωρηθει οτι προσπαθω να καταφερω κατι με σκοπο το κερδος ,,,,,οσο μου πουν τοσο θα σας πω ουτε σεντς πανω σε αυτο να ειστε βεβαιοι !!!!!!!!!!!!!:clap:

Atsa linos
14-04-10, 19:47
για 1 din θα ρωτησεις της dynavin και για τα μηχανηματα τριτης γεννιας
ειναι καλητερη με 1 din?

giannis_E-46
14-04-10, 20:01
ειναι καλητερη με 1 din?

για μας ειναι καλητερη να γλυτωσουμε τα κοψιματα ωστε να κατεβει χαμηλα ο κλιματισμος. για αυτο και υπαρχει και τοσο ενδιαφερον για το συγκεκριμενο μηχανημα. με 1 din ειναι βαλε βγαλε η δουλεια

Atsa linos
14-04-10, 20:03
[QUOTE=giannis_E-46;376158]για μας ειναι καλητερη να γλυτωσουμε τα κοψιματα ωστε να κατεβει χαμηλα ο κλιματισμος. για αυτο και υπαρχει και τοσο ενδιαφερον για το συγκεκριμενο μηχανημα. με 1 din ειναι βαλε βγαλε η δουλεια[/QUOTE
οκ καταλαβα 1 din τριτης γενιας ,,,,,,ευχομαι να παμε καλα

Atsa linos
14-04-10, 20:04
μεχρι τωρα τι τιμες εχει βρει το φορουμ?

sierra
14-04-10, 20:31
Μέχρι τώρα την έχουμαι βρεί από 650-700euro, αυτήν την συγκεκριμένη. Εχουμε βρεί άλλη μία αυτή : http://www.e-autoshop.gr/ , που της μοιάζει με 450 euro. Τώρα εάν μας βρείς εσύ της DYNAVIN που την έχουμε δει να δουλεύη, θα είναι καλό. :cheers: Πιστεύω ότι θα μαζευτούμε πάνω από 10 άτομα... :pimp:

giannis_E-46
14-04-10, 20:38
μεχρι τωρα τι τιμες εχει βρει το φορουμ?

φιλε απο αθηνα εισαι?

Atsa linos
14-04-10, 21:02
ναι ναι απο αθηνα ειμαι παμε για την καλη παιδιααααααααααααααααααααααααα

giannis_E-46
14-04-10, 21:18
ναι ναι απο αθηνα ειμαι παμε για την καλη παιδιααααααααααααααααααααααααα

ωραια . τουλαχιστον αν προκυψει κατι να μπορουμε να συνεργαστουμε ανετα

Atsa linos
14-04-10, 21:21
Μέχρι τώρα την έχουμαι βρεί από 650-700euro, αυτήν την συγκεκριμένη. Εχουμε βρεί άλλη μία αυτή : http://www.e-autoshop.gr/ , που της μοιάζει με 450 euro. Τώρα εάν μας βρείς εσύ της DYNAVIN που την έχουμε δει να δουλεύη, θα είναι καλό. :cheers: Πιστεύω ότι θα μαζευτούμε πάνω από 10 άτομα... :pimp:

τις ειδα και τις δυο πιο καλη ειναι η dynavin απο οτι βλεπω να κοιταξω και τις 2?? τι θελετε??:nod: