PDA

Επιστροφή στο Forum : Special BMW E46 GPS Navigation System με εργοστασιακή εφαρμογή.


Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

Atsa linos
14-04-10, 21:23
ωραια . τουλαχιστον αν προκυψει κατι να μπορουμε να συνεργαστουμε ανετα

αντεχω το ξυλο :smiley_ab χααχαχχαχααχαχχααχ

giannis_E-46
14-04-10, 22:16
φιλε ποτε θα εχεις νεοτερα να νας ενημερωσεις?

sierra
14-04-10, 22:29
τις ειδα και τις δυο πιο καλη ειναι η dynavin απο οτι βλεπω να κοιταξω και τις 2?? τι θελετε??:nod:

Για την DYNAVIN να κοιτάξεις. Για το ξύλο δεν το βλέπω μάλον για κανά ποτήρη το βλέπω...:rofl2::rofl2::rofl2:

sierra
14-04-10, 22:31
Αυριο το μεσημέρι μάλον θα πάω από τον Αποστόλη να δω τι γίνεται και αν ήρθε το καινούργιο και θα τα πούμε...

Atsa linos
15-04-10, 08:05
καλημερα σε ολους σας ,,συντομα θα εχουμε νεα και ελπιζω τα νεα που περιμενουμε μονο καλα

sierra
15-04-10, 14:40
:hello: Πήγα στον Αποστόλη το μεσημέρι και μου είπε ότι το έχουν βάλει 11 άτομα και παίζει καλά. Γιατί κανένας δεν έγραψε τις εντυπώσεις του για να μας ενημερώσει; Ας γράψουν κάτι...:takecover

gant
15-04-10, 14:59
:hello: Πήγα στον Αποστόλη το μεσημέρι και μου είπε ότι το έχουν βάλει 11 άτομα και παίζει καλά. Γιατί κανένας δεν έγραψε τις εντυπώσεις του για να μας ενημερώσει; Ας γράψουν κάτι...:takecover

Τελική τιμή με την τοποθέτηση, μπορούμε να χουμε;

gyiama
15-04-10, 15:25
:hello: Πήγα στον Αποστόλη το μεσημέρι και μου είπε ότι το έχουν βάλει 11 άτομα και παίζει καλά. Γιατί κανένας δεν έγραψε τις εντυπώσεις του για να μας ενημερώσει; Ας γράψουν κάτι...:takecover

την εχουν βαλει 11 ατομα αλλα κανενας δεν ειναι απ το forum και φυσικα δεν ειχε καμια να σου δειξει εκει!!!!!!!!!!!!!!!!.............................. ..:ices_ange

pailas
15-04-10, 15:30
gia to thoribo pou yparxei sto radio th ginetai sou eipe ipota...

Atsa linos
15-04-10, 16:29
καντε υπομονη παιδια !!!!!!!!!!!!!!!!!

Atsa linos
15-04-10, 16:31
σιερα ασε τον αποστολη και τον καθε αεριτζη καντε λιγο υπομονη,,,,,,,,,οταν εκανα εγω εισαγωγες απο εξωτερικο στο αντικειμενο μου αυτοι ηταν πανω στα δεντρα και κοβανε μπανανες

Atsa linos
15-04-10, 16:51
παιδες εχω νεα ειστε ετοιμοι????????????????

dimtz
15-04-10, 16:55
παιδες εχω νεα ειστε ετοιμοι????????????????

ελα φιλε για πες αφορα και εμενα τωρα

eddy_e46
15-04-10, 17:06
παιδες εχω νεα ειστε ετοιμοι????????????????

Είμαστε όλο αυτιά!

Atsa linos
15-04-10, 17:10
λοιπον ,,,,,,,,πηρα απαντηση και προσφορα πριν απο λιγα λεπτα το μηχανημα ειναι 1 din αντιστοιχο και καλυτερο της dynavin παιζει και ψηφιακη τηλεοραση ,,μιλησα για 10 τεμαχια το μονο που μενει ειναι να μαθουμε και τιμη απο τελωνειο πληρη εγγυηση και οτιδηποτε αλλο χρειαστουμε ,,,,,,,:bananasmi πως ανεβαινουν φωτο δεν ξερω??

Dathanaso
15-04-10, 17:10
:hello: Πήγα στον Αποστόλη το μεσημέρι και μου είπε ότι το έχουν βάλει 11 άτομα και παίζει καλά. Γιατί κανένας δεν έγραψε τις εντυπώσεις του για να μας ενημερώσει; Ας γράψουν κάτι...:takecover

Εμενα μου ειπε πως δεν εχει ερθει ακομη και το βαλανε 11?:chair:

Atsa linos
15-04-10, 17:12
καποιος να με βοηθησει και να μου πει πως μπαινουν φωτο να την δειτε

zami
15-04-10, 17:19
θα κανεις τις ενεργειες οπως απαντας σε ενα ποστ.
θα κανεις κλικ στον συνδετηρα που εχει διπλα στο smilie..
θα σου ανοιξει ενα παράθυρο οπου θα επιλεξεις το upload file from your computer και επειτα ανέβασμα.
θα επαναλάβεις τις ενεργειες για οσες φωτο θελεις και μολις τελειωσεις θα κλικαρεις το ''κλεισιμο αυτου του παραθυρου''

Atsa linos
15-04-10, 17:24
θα κανεις τις ενεργειες οπως απαντας σε ενα ποστ.
θα κανεις κλικ στον συνδετηρα που εχει διπλα στο smilie..
θα σου ανοιξει ενα παράθυρο οπου θα επιλεξεις το upload file from your computer και επειτα ανέβασμα.
θα επαναλάβεις τις ενεργειες για οσες φωτο θελεις και μολις τελειωσεις θα κλικαρεις το ''κλεισιμο αυτου του παραθυρου'' να δουμε θα μπουνε

Atsa linos
15-04-10, 17:24
αυτες ειναι οι φωτο

giannis_E-46
15-04-10, 17:28
τι μαρκα ειναι φιλε? μπορεις να ποσταρεις την ιστοσελιδα της?

Atsa linos
15-04-10, 17:30
τι μαρκα ειναι φιλε? μπορεις να ποσταρεις την ιστοσελιδα της?

καντε λιγο υπομονη μολις τωρα πριν λιγο πηρα τα αρχεια του ζητησα χαρακτηριστικα πληρη παντος ειναι βεβαιο οτι παιζει και ψηφιακα λιγο υπομονη να συλλεξω περισοτερα στοιχεια ,,,και οσο αφορα τον εκτελωνισμο οκ??:cheers:

giannis_E-46
15-04-10, 17:34
καντε λιγο υπομονη μολις τωρα πριν λιγο πηρα τα αρχεια του ζητησα χαρακτηριστικα πληρη παντος ειναι βεβαιο οτι παιζει και ψηφιακα λιγο υπομονη να συλλεξω περισοτερα στοιχεια ,,,και οσο αφορα τον εκτελωνισμο οκ??:cheers:

για μαθε ο ψηφιακος δεκτης ειναι ενσωματωμενος η ειναι ξεχωριστο κομματι? υποστηριζει mpeg-4 που θα εκμπεμπει στην ελλαδα?

Atsa linos
15-04-10, 17:40
λιγο υπομονη γραφτε τι αλλο πρεπει να ρωτησω να κανω συγκεντρωτικο εμαιλ

Dathanaso
15-04-10, 17:40
Παιδες αυτο ειναι σαν του Αποστολη μην πω ειναι του Αποστολη

Atsa linos
15-04-10, 17:42
Παιδες αυτο ειναι σαν του Αποστολη μην πω ειναι του Αποστολη

ποσο το εχει ο αποστολης ξερουμε??

giannis_E-46
15-04-10, 17:43
Παιδες αυτο ειναι σαν του Αποστολη μην πω ειναι του Αποστολη

φιλε δεν νομιζω. αν κοιταξουμε απο πισω του αποστολη ειναι πιο παχυ σε ογκο φερνει περισσοτερο σε 2 din

giannis_E-46
15-04-10, 17:44
ποσο το εχει ο αποστολης ξερουμε??

450 ευρω ζηταει ο αποστολης για μεμονωμενα κομματια. για group buy λογικα παμε παρακατω

Dathanaso
15-04-10, 17:44
Του Αποστολη`ειναι στα 450 με 480 ευρω οποιος το παραγγειλει τωρα απο οτι μου ειπε

Atsa linos
15-04-10, 17:44
Παιδες αυτο ειναι σαν του Αποστολη μην πω ειναι του Αποστολη

του αποστολη δεν ειναι σιγουρα εκτος αν μενει κινα χαχαχαχαχαχαχα τελικα ποσο το εχει ο αποστολης ξερουμε??

apovas
15-04-10, 17:45
Αν δειτε αριστερα κατω αυτο που μας δειχνει ο φιλος εχει και μια θυρα usb που του Αποστολη δεν εχει αρα ειναι αλλο

Atsa linos
15-04-10, 17:46
Του Αποστολη`ειναι στα 450 με 480 ευρω οποιος το παραγγειλει τωρα απο οτι μου ειπε

ειναι το ιδιο παιζει ψηφιακα βοηθηστε λιγο και πεστε τι να γραψω στην κινα τι να προσεξουμε ,,αυτο δεν μοιαζει πιο πολυ με το dynavin??

Dathanaso
15-04-10, 17:50
Φιλε μου εγω το παρηγειλα καλως, κακως θα δειξει.
Να σου πει καποιος αλλος που σκεφτεται να βαλει.

Atsa linos
15-04-10, 17:54
παιδια το λινκ ειναι www.hifimax.net

giannis_E-46
15-04-10, 17:58
ειναι το ιδιο παιζει ψηφιακα βοηθηστε λιγο και πεστε τι να γραψω στην κινα τι να προσεξουμε ,,αυτο δεν μοιαζει πιο πολυ με το dynavin??

φιλε ξεχνα το μηχανημα του αποστολη. εμας μας ενδιαφερει να μοιαζει με της dynavin η ακομα καλητερα να ειναι dynavin αν μπορεσεις να βρεις που το εχουμε δει και απο κοντα.
http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php αυτα ειναι τα χαρακτηριστικα του που πρεπει να εχει και αν τυχον εχει ενσωματομενο ψηφιακο δεκτη ακομα καλητερα

Atsa linos
15-04-10, 17:58
[QUOTE=Dathanaso;376311]Φιλε μου εγω το παρηγειλα καλως, κακως θα δειξει.
Να σου πει καποιος αλλος που σκεφτεται να βαλει.[/QUOγιατι βιαζεσε φιλε εδω κανουμε μια συλογικη μη κερδοσκοπικη προσπαθεια και θα την αφιερωσω σε ολες τις φατσες που ειδα στην συγκεντρωση:icon18:

Atsa linos
15-04-10, 18:02
φιλε ξεχνα το μηχανημα του αποστολη. εμας μας ενδιαφερει να μοιαζει με της dynavin η ακομα καλητερα να ειναι dynavin αν μπορεσεις να βρεις που το εχουμε δει και απο κοντα.
http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php αυτα ειναι τα χαρακτηριστικα του που πρεπει να εχει και αν τυχον εχει ενσωματομενο ψηφιακο δεκτη ακομα καλητερα

εγω μιλησα για τον αποστολη ?? με μπερδευεις μαλλον παμε να πετυχουμε καλη τιμη και καλο μηχανημα ,,,,,,,πιστευω να ειμαστε σε καλο δρομο ,,,εστειλα ε μαιλ σχετικα με τον ψηφιακο δεκτη και το mpeg-4 ουτε τον ξερω τον κυριο εγω ξερω μονο εσας :loser:

Atsa linos
15-04-10, 18:04
http://www.hifimax.net/ δεστε διαβαστε και πεστε μου ,,εσυ ξερετε καλυτερα

giannis_E-46
15-04-10, 18:05
παιδια το λινκ ειναι www.hifimax.net

στο site δεν βρισκω κατι για e46. μηπως μπορεις να στειλεις την συγκεκριμενη σελιδα?

Dathanaso
15-04-10, 18:06
[QUOTE=Dathanaso;376311]Φιλε μου εγω το παρηγειλα καλως, κακως θα δειξει.
Να σου πει καποιος αλλος που σκεφτεται να βαλει.[/QUOγιατι βιαζεσε φιλε εδω κανουμε μια συλογικη μη κερδοσκοπικη προσπαθεια και θα την αφιερωσω σε ολες τις φατσες που ειδα στην συγκεντρωση:icon18:

Φιλος το παρηγγειλα πολυ πριν πεταξεις την ιδεα ευχαριστω παντως

Atsa linos
15-04-10, 18:11
στο site δεν βρισκω κατι για e46. μηπως μπορεις να στειλεις την συγκεκριμενη σελιδα?

http://horizonmelodyltd.en.made-in-china.com/product/AbinHEzDVIkl/China-7-Double-Din-OEM-Car-DVD-GPS-Player-for-Special-Car-for-Vw-.html εδω ειναι κατω κατω

dimtz
15-04-10, 18:12
καλη φαση με την βαση απο το κλιμα τι θα κανουμε?

apovas
15-04-10, 18:16
Απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι το μηχανημα της hualingan.

giannis_E-46
15-04-10, 18:17
http://horizonmelodyltd.en.made-in-china.com/product/AbinHEzDVIkl/China-7-Double-Din-OEM-Car-DVD-GPS-Player-for-Special-Car-for-Vw-.html εδω ειναι κατω κατω

αδερφε ολα αυτα για group vag ειναι

Dathanaso
15-04-10, 18:18
αδερφε ολα αυτα για group vag ειναι

Bαλε στην αναζητηση πανω δεξια E46

Dathanaso
15-04-10, 18:21
καλη φαση με την βαση απο το κλιμα τι θα κανουμε?

:+1: ???????????????????????

Atsa linos
15-04-10, 18:22
:useless: πολυ σωστα το βλεπει τωρα αραγε??Bαλε στην αναζητηση πανω δεξια E46

gyiama
15-04-10, 18:25
[QUOTE=Atsa linos;376314]

Φιλος το παρηγγειλα πολυ πριν πεταξεις την ιδεα ευχαριστω παντως

φιλε εσενα γιατι δεν στο εφερε ακομα ο Αποστολης εφου εχει βαλει κιολας 11?ετυχε να δεις μηπως καποιο απο τα 11 να μας πεις γνωμη????

ΥΓ σιγα και σου εδειχνε..................:dblthumb2

Atsa linos
15-04-10, 18:26
το εμαιλ εσταλθη εν αναμονη επεξηγησεων και αθροισμα τιμης ....καθως και λεπτομεριες παραδωσης αν ολα πανε καλα

Atsa linos
15-04-10, 18:27
[QUOTE=Dathanaso;376320]

φιλε εσενα γιατι δεν στο εφερε ακομα ο Αποστολης εφου εχει βαλει κιολας 11?ετυχε να δεις μηπως καποιο απο τα 11 να μας πεις γνωμη????

ΥΓ σιγα και σου εδειχνε..................:dblthumb2

γιατι κανεις δυσκολες ερωτησεις θελεις να σε μαλωσω????αχχααχαχχαχχα

Dathanaso
15-04-10, 18:27
Aναμονη full με σειρα προταιρεοτητος
μεχρι την αλλη Παρασκευη θα περιμενω μου ειπε σε τεσσεριε μερες απο σημερα....μετα....θα δω.
δεν εχει τυχει να δω απο κανεναν

Atsa linos
15-04-10, 18:34
[QUOTE=Atsa linos;376314]

Φιλος το παρηγγειλα πολυ πριν πεταξεις την ιδεα ευχαριστω παντως

παρακαλω αλλα ευχομαι μην νιωσεις ασχημα μετα ,γιατι ξερεις τι λεει μια παροιμια ?? με τα λεφτα μου μαμω και την κυρα μου ,,,,,,,,,και ολα ξεκινησανε μετα τηην συναντηση που υποσχεθηκα σε κατι φιλους οτι θα το παλεψω γιατι κανω εισαγωγες απο κινα εδω και δωδεκα χρονια σε ασχετο αντικειμενο ,,,αλλα μου αρεσε η προκληση ευχομαι να πανε ολα καλα:lockie:

giannis_E-46
15-04-10, 18:37
[QUOTE=Dathanaso;376320]

παρακαλω αλλα ευχομαι μην νιωσεις ασχημα μετα ,γιατι ξερεις τι λεει μια παροιμια ?? με τα λεφτα μου μαμω και την κυρα μου ,,,,,,,,,και ολα ξεκινησανε μετα τηην συναντηση που υποσχεθηκα σε κατι φιλους οτι θα το παλεψω γιατι κανω εισαγωγες απο κινα εδω και δωδεκα χρονια σε ασχετο αντικειμενο ,,,αλλα μου αρεσε η προκληση ευχομαι να πανε ολα καλα:lockie:

καλο ειναι να μην αρχιζουμε τις αντιπαραθεσεις και να μενουμε στο θεμα μας. οποιος το πηρε το πηρε παρακαλω να σταματησουν οι αντεγκλησεις εκατερωθεν

Atsa linos
15-04-10, 18:38
Απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι το μηχανημα της hualingan.

πως το βλεπεις φιλε για πεσμας να μαθαινουμε και εμεις μιαζει με της dynavin?? h μηπως ειναι πιο προχωρημενο??

Dathanaso
15-04-10, 18:39
[QUOTE=Dathanaso;376320]

παρακαλω αλλα ευχομαι μην νιωσεις ασχημα μετα ,γιατι ξερεις τι λεει μια παροιμια ?? με τα λεφτα μου μαμω και την κυρα μου ,,,,,,,,,και ολα ξεκινησανε μετα τηην συναντηση που υποσχεθηκα σε κατι φιλους οτι θα το παλεψω γιατι κανω εισαγωγες απο κινα εδω και δωδεκα χρονια σε ασχετο αντικειμενο ,,,αλλα μου αρεσε η προκληση ευχομαι να πανε ολα καλα:lockie:

Ειδωμεν....

apovas
15-04-10, 18:46
Αμα δε το βαλεις να λειτουργησει το ριμαδι οπως και να λεγεται απο οπου και να ειναι κανενας δεν ξερει αν ειναι καλο ή οχι

Atsa linos
15-04-10, 18:46
[QUOTE=Atsa linos;376333]

καλο ειναι να μην αρχιζουμε τις αντιπαραθεσεις και να μενουμε στο θεμα μας. οποιος το πηρε το πηρε παρακαλω να σταματησουν οι αντεγκλησεις εκατερωθεν

αντιπαραθεση ποτε δεν κανω εγω αλλα και ο φιλος δεν ειπε κατι απλα συζηταμε για να καταληξει καπου γιατι δεν ειναι και μικρο το ποσο πιο πολυ βοηθεια δινουμε ,,,,οπως ζηταω και εγω απο εσας γιατι δεν εχω ασχοληθει με το αντικειμενο

giannis_E-46
15-04-10, 18:47
εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις. το μηχανημα που ποσταρε ο φιλος την πρωτη φορα δεν εχει καμια σχεση με το μηχανημα που βγαινει στο link που παραθετει λιγα λεπτα μετα. κοιταξτε το προσεχτικα και θα δειτε διαφορες.

Atsa linos
15-04-10, 18:49
Αμα δε το βαλεις να λειτουργησει το ριμαδι οπως και να λεγεται απο οπου και να ειναι κανενας δεν ξερει αν ειναι καλο ή οχι

τι να πω και εγω ,,,,,,απο τα χαρακτηριστικα που διαβαζεται τι λεει ?? εσεις ξερετε πιο καλα ,,και να φανταστειτε ακομα οτι δεν εχω βοηθηθει οσο πρεπει αν οντως μας κανει ποσα να παραγγειλω παιζει ρολο η ποσοτητα και στην αγορα και στο τελωνειο ,,,,

Atsa linos
15-04-10, 18:52
εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις. το μηχανημα που ποσταρε ο φιλος την πρωτη φορα δεν εχει καμια σχεση με το μηχανημα που βγαινει στο link που παραθετει λιγα λεπτα μετα. κοιταξτε το προσεχτικα και θα δειτε διαφορες.

οτι φωτο μου εστειλε αυτες ποσταρα και απο οτι βλεπω και εγω αυτο που ποσταρα δεν ειναι με tv οτι βλεπετε στο λινκ αυτο θα παρουμε ,,,,,,συγχωρεστε τον ποιητη εκανε τυπογραφικο λαθος,,,,,,,,:tapedshut

Dathanaso
15-04-10, 19:07
Παιδες οι εταιρια dynavin ειναι οτι και η hualingan ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ οπως και οποιαδηποτε αλλη κινεζικη θα εμφανιστει πλεον στο προσκηνιο απο δω κ περα.Ποιος τις ηξερε να μας πει.Θελω να επισημανω πως αυτο που μετραει ειναι ποσο θα ελαφρυνει η τσεπη μας.Στην δικη μου περιπτωση 450 ευρω ,και θα κανει οτι των 700 800 η χιλιων ευρω.Απλα πανω απο 450 ειναι πολλα για κινεζο.Αυτος που πουλαει το dynavin δεν ξερω αν διαβασατε ολο το θεμα κυμαινει την τιμη αναλογα με την ζητηση την εχει αλλαξει 4 φορες ως τωρα,οποιος καταλαβε καταλαβε ολοι κολλησανε στην dynavin γιατι το μηχανημα δοκιμαστηκε. Καταληγω πως μακαρι ολοι μας να κανουμε την καλυτερη επλογη.

Atsa linos
15-04-10, 19:13
ειναι ενα προιον που δεν το ξερω αλλα ουτε θα το παραγγειλω στα τυφλα ,,πρωτα θα παρω ολες τις εγγυησεις απο τους κιτρινιαρηδες μετα θα μιλησω με τα παιδια θα εχουμε πληρως το μηχανημα χαρακτηριστικα και μετα θα γινει κινηση .....σε αυτες τις μερες ολα θελουν προσοχη το μονο που θα εγγυηθω εγω ειναι πως οτι δουμε θα παρουμε ...με την βοηθεια σας πιστευω να επιτυχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα ,,,,,και το επαναλαμβανω για μια ακομη φορα αφιλοκερδως κανω οτι κανω ετσι για το φορουμ ρε γαμωτο ,,,,,,,

Atsa linos
15-04-10, 19:16
και ευελπιστω φυσικα να βγαλει καποιος την 16/9 την εργοστασιακη να την παρω εγω γιατι εχω την 4/3 και δεν θελω να καταργησω τα μαμα που εχει επανω dvd 6δισκο cd klp

Dathanaso
15-04-10, 19:16
ειναι ενα προιον που δεν το ξερω αλλα ουτε θα το παραγγειλω στα τυφλα ,,πρωτα θα παρω ολες τις εγγυησεις απο τους κιτρινιαρηδες μετα θα μιλησω με τα παιδια θα εχουμε πληρως το μηχανημα χαρακτηριστικα και μετα θα γινει κινηση .....σε αυτες τις μερες ολα θελουν προσοχη το μονο που θα εγγυηθω εγω ειναι πως οτι δουμε θα παρουμε ...με την βοηθεια σας πιστευω να επιτυχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα ,,,,,και το επαναλαμβανω για μια ακομη φορα αφιλοκερδως κανω οτι κανω ετσι για το φορουμ ρε γαμωτο ,,,,,,,
Θα σου πω μια παροιμια και εγω οποιος μπλεκεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες.

Atsa linos
15-04-10, 19:17
στην προκειμενη ποιος ειναι το πιτουρο ??

Dathanaso
15-04-10, 19:22
φιλικα παντα

skorpios
15-04-10, 20:33
Aναμονη full με σειρα προταιρεοτητος
μεχρι την αλλη Παρασκευη θα περιμενω μου ειπε σε τεσσεριε μερες απο σημερα....μετα....θα δω.
δεν εχει τυχει να δω απο κανεναν

Ούτε προκειται να το δείς, το έχουμε πει αυτό εδω και πολλά Posts πισω..,δεν το έχει δει κανένας σε όλο τον κόσμο ,επισήμως κανένας δεν έχει εγκαταστήσει τη συγκεκριμένη της HUALINGAN στο αμάξι του..:embarassm

skorpios
15-04-10, 20:38
ειναι ενα προιον που δεν το ξερω αλλα ουτε θα το παραγγειλω στα τυφλα ,,πρωτα θα παρω ολες τις εγγυησεις απο τους κιτρινιαρηδες μετα θα μιλησω με τα παιδια θα εχουμε πληρως το μηχανημα χαρακτηριστικα και μετα θα γινει κινηση .....σε αυτες τις μερες ολα θελουν προσοχη το μονο που θα εγγυηθω εγω ειναι πως οτι δουμε θα παρουμε ...με την βοηθεια σας πιστευω να επιτυχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα ,,,,,και το επαναλαμβανω για μια ακομη φορα αφιλοκερδως κανω οτι κανω ετσι για το φορουμ ρε γαμωτο ,,,,,,,

Αγαπητέ φίλε τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά σχετικά με τις συσκευές αυτές ,ενσωματωνουν πολλά καινοτόμα χαρακτηριστικά, που αν δεν είσαι γνώστης της τεχνολογίας δεν μπορείς εύκολα να βγάλεις άκρη και δεν εννοώ μόνον σε θεωρητικό επίπεδο αλλά να έχεις τοποθετήσει και στο αμάξι σου ή να έχεις live εμπειρία μαζί τους..,πόσο μάλλον να αναλάβεις να φέρεις μαζικά συσκευές από Κίνα :newbie:

Atsa linos
15-04-10, 20:45
Αγαπητέ φίλε τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά σχετικά με τις συσκευές αυτές ,ενσωματωνουν πολλά καινοτόμα χαρακτηριστικά, που αν δεν είσαι γνώστης της τεχνολογίας δεν μπορείς εύκολα να βγάλεις άκρη και δεν εννοώ μόνον σε θεωρητικό επίπεδο αλλά να έχεις τοποθετήσει και στο αμάξι σου ή να έχεις live εμπειρία μαζί τους..,πόσο μάλλον να αναλάβεις να φέρεις μαζικά συσκευές από Κίνα :newbie:

το να τις φερεις ειναι το πιο ευκολο εγω εννοο βοηθεια απο καποιον που διαβαζει τα χαρακτηριστικα σε αυτην και μπορει να τα συγκρινει με την dynavin ,,,αυριο που θα απαντησουν αν εχει ενσωματομενη την ψηφιακη τοτε παμε πολυ μπροστα και ουτε ο καθε εξης,,,,,,,,,ο ανθρωπος που εχω εκει και μιλαει δεν ειναι τυχαιος οποτε απο εμας εξαρτατε να μαθουμε τα περισσοτερα ωστε να παρουμε το πιο ιδανικο προιον

skorpios
15-04-10, 20:52
Παιδες οι εταιρια dynavin ειναι οτι και η hualingan ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ οπως και οποιαδηποτε αλλη κινεζικη θα εμφανιστει πλεον στο προσκηνιο απο δω κ περα.Ποιος τις ηξερε να μας πει.Θελω να επισημανω πως αυτο που μετραει ειναι ποσο θα ελαφρυνει η τσεπη μας.Στην δικη μου περιπτωση 450 ευρω ,και θα κανει οτι των 700 800 η χιλιων ευρω.Απλα πανω απο 450 ειναι πολλα για κινεζο.Αυτος που πουλαει το dynavin δεν ξερω αν διαβασατε ολο το θεμα κυμαινει την τιμη αναλογα με την ζητηση την εχει αλλαξει 4 φορες ως τωρα,οποιος καταλαβε καταλαβε ολοι κολλησανε στην dynavin γιατι το μηχανημα δοκιμαστηκε. Καταληγω πως μακαρι ολοι μας να κανουμε την καλυτερη επλογη.

Θανάση δεν είναι έτσι ,εχεις λάθος εδω ,η DYNAVIN είναι θυγατρική της LINELLAE μια απο τις παλιότερες και αξίοπιστες κατασκευαστριες gps card - modules για πολλά Pna μηχανάκια που κυκλοφορύν στην αγορά και όχι μόνο...
Ενημερωτικά;)

skorpios
15-04-10, 20:54
το να τις φερεις ειναι το πιο ευκολο εγω εννοο βοηθεια απο καποιον που διαβαζει τα χαρακτηριστικα σε αυτην και μπορει να τα συγκρινει με την dynavin ,,,αυριο που θα απαντησουν αν εχει ενσωματομενη την ψηφιακη τοτε παμε πολυ μπροστα και ουτε ο καθε εξης,,,,,,,,,ο ανθρωπος που εχω εκει και μιλαει δεν ειναι τυχαιος οποτε απο εμας εξαρτατε να μαθουμε τα περισσοτερα ωστε να παρουμε το πιο ιδανικο προιον

Αν διαβαζες κάποια posts πιο πίσω θα εβρισκες την απάντηση που ψάχνεις για την .."ψηφιακή" ,δεν χρειάζεται να περιμένεις απάντηση απο κανέναν..;)
Ακόμη μπορώ να στη πω και γω ..τωρα ...με τις " λιγοστές γνώσεις " μου...

Atsa linos
15-04-10, 20:58
Αν διαβαζες κάποια posts πιο πίσω θα εβρισκες την απάντηση που ψάχνεις για την .."ψηφιακή" ,δεν χρειάζεται να περιμένεις απάντηση απο κανέναν..;)

λιγες σελιδες πιο πριν μου εγραψε καποιος να ρωτησω αν ειναι ενσωματομενη η ψηφιακη μαλον στις αλλες δεν πρεπει να ειναι αλλα ας μην βιαζομαστε ,,,,,,,,,,και για τον φιλο που λεει για θυγατρικες εχουν εκει μια βαση με πολλα εργοστασια ,,να βολευει τους εργατες που μεταναστευουν να πιασουν δουλεια ετσι για την ιστοριο πεκινο σανγκαι ειναι 4 ωρες με το αεροπλανο δεν ειναι ελλαδα εκει ,,,,,,,ενα χαος ειναι και παμε να βρουμε μια ακρη ,,,,,,,,αν ομως δεν σας ενδιαφερει το σταματαω εδω ,,,,,,,και ολα καλα

Dathanaso
15-04-10, 21:18
Ούτε προκειται να το δείς, το έχουμε πει αυτό εδω και πολλά Posts πισω..,δεν το έχει δει κανένας σε όλο τον κόσμο ,επισήμως κανένας δεν έχει εγκαταστήσει τη συγκεκριμένη της HUALINGAN στο αμάξι του..:embarassm

Σιγουρα παιζει και αυτο.Αλλα απο τη στιγμη που δεν εδωσα προκαταβολη δεν με νοιαζει ή απλα με προβληματιζει αν καταλαβαινεις πως το εννοω
Με τον τυπο που μιλησα σημερα μου ειπε σε λιγες μερες μεχρι την αλλη Παρασκευη θα το χω. εδω θα ειμαστε.Το δικο μου προβλημα ειναι πως εμεινα χωρις cd γιατι το πουλησα να παρω του αποστολη και θα πεσει πολυ :bs: αν με ριξει.....

gsova
15-04-10, 21:24
ειναι ενα προιον που δεν το ξερω αλλα ουτε θα το παραγγειλω στα τυφλα ,,πρωτα θα παρω ολες τις εγγυησεις απο τους κιτρινιαρηδες μετα θα μιλησω με τα παιδια θα εχουμε πληρως το μηχανημα χαρακτηριστικα και μετα θα γινει κινηση .....σε αυτες τις μερες ολα θελουν προσοχη το μονο που θα εγγυηθω εγω ειναι πως οτι δουμε θα παρουμε ...με την βοηθεια σας πιστευω να επιτυχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα ,,,,,και το επαναλαμβανω για μια ακομη φορα αφιλοκερδως κανω οτι κανω ετσι για το φορουμ ρε γαμωτο ,,,,,,,

Φίλτατε χωρίς παρεξήγηση, έχεις μαγαζί και θα κόψεις τιμολόγια και κατόπιν αποδείξεις στους αγοραστες; Και τι εγγυήσεις θα πάρεις; Αν ας πούμε χαλάσει ένα touch panel ή ένα DVD Drive ή ακόμη και μια μητρική πλακέτα θα την παραγγείλεις εσύ για να την αντικαταστήσεις; Θα δώσεις το τηλέφωνο σου στο φόρουμ και θα υποστηρίζεις καθημερινά τα μηχανήματα ας πούμε 9-5; Θα σετάρεις το software που θα σου ζητήσει ο καθένας ώστε να παίζει με την ανάλυση του μηχανήματος; (Για εγκατάσταση δε το συζητάω, ο καθένας το βάζει όπου θέλει ή και μόνος του)

Δεν βλέπω το λόγο αν κάποιος έχει καταλήξει σε dynavin να μην το πάρει κατευθείαν από Κίνα, με σοβαρές πιθανότητες να έρθει σαν gift και να γλυτώσει το τελωνείο. Το group buy κατευθείαν από το εργοστάσιο άντε να εξοικονομήσει 50$ στο κομμάτι (και πολλά λέω αν κρίνω από τις προσφορές που λαμβάνουμε εμείς). Το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση -όπως ήδη έχουμε πει- είναι ότι ο καθένας σε περίπτωση βλάβης μιλάει κατευθείαν με τον Κινέζο σε αντίθεση με αγορά από Ελληνικό μαγαζί.

Αναγνωρίζω τις φιλικές σου προθέσεις αλλά όταν κάποιος αναλαμβάνει να κάνει μαζική εισαγωγή, φαντάζομαι ότι αποκτά και κάποιες άλλες "υποχρεώσεις" έναντι των αγοραστών. Δεν είναι απλά "σας τα έφερα στη Χ τιμή, τα πήρατε και τώρα δε σας ξέρω δε σας είδα". Κι αυτές οι "υποχρεώσεις" δεν μπορούν να καλυφθούν χωρίς κέρδος...

Atsa linos
15-04-10, 21:34
φυσικα και οταν παραγγελθουν θα κοπουν τιμολογια,,οσο για τις εγγυσεις θα την εχει δωσει πρωτα ο πωλητης σε εμενα και οτιδιποτε συμβει θα το αντικαταστασει στα πλαισια της εγγυησεως,,,οσο για το software νομιζω ειναι θεμα τεχνικου,,,δεν επεισα κανενα να μην το παρει απο την κινα ,διαβασες πουθενα κατι τετοιο?,,,,,,οσο για το αν μιλαει με τον κινεζο ο καθενας αυτο δοκιμασετο δεν εχεις να χασεισ τιποτα,,,,,,,οσο για το θεμα εισαγωγων γενικα και ειδικα απο κινα επετρεψε μου να γνωριζω κατα την ταπεινη μου γνωμη καλυτερα απο εσενα,,,,,,,,,,,,οσο για το κερδος εγω κανω κεφι να μην κερδισω σου φαινεται περιεργο αυτο??,,,,,,,,,,,να σε ρωτησω και εγω κατι τωρα οταν αγοραζεις ενα λαπτοπ ας πουμε απο τα media markt και παθει βλαβη ποιος εγγυαται το εν λογω καταστημα ή η αντιπρωσοπεια ?
Δεν με διαβασες μαλλον οταν ειπα οτι πρεπει να παρω τις καταλληλες εγγυησεις απο του κιτρινιαρηδες ,,,,,αλλα βιαστηκες να λογο κρινεις γιατι??

Atsa linos
15-04-10, 21:39
και το τηλεφωνο μου στην διαθεση σας και το σπιτι μου και οτιδηποτε αλλο δεν εχω να κρυψω κατι και πολυ θα χαρω να τα λεμε και στην βεραντα μου ,,,,,,,,πινοντας καφε με τις μπεμπες απο κατω

Atsa linos
15-04-10, 21:42
και αν ηθελα να περασω κατι αλλο να εισαι σιγουρος θα το εβαζα στο car.gr και θα το πουλουσα χαλαρα ως ιδιωτης ,,,,,,αλλα ειπαμε εδω ειμαστε παρεουλα και αγαπαμε οτι πληρωνουμε και βαζουμε πανω στα αυτοκινητα μας ,,,,,,,,,,,,και οι πιο πολλοι ειναι μισθοσυντηρητοι και τα πονανε ,,,,,,,αν ηταν φορτωμενοι δεν θα το εψαχναν τοσο πολυ ετσι δεν ειναι φιλε μου??

BMW_330i
15-04-10, 21:45
μιας και εγω ειμαι κατοχος dynavin παρακολουθω αυτο το θεμα και εχω τις εξης αποριες.μιλατε για ενα μηχανημα που ερχετε απο την κινα απο μια εταιρια αγνωστη, που εβγαλε στην παραγωγη ενα μηχανημα χωρις καν να το εχετε δει, χωρις καν να ξερετε πως παιζει ,χωρις καν να ξερετε τι προβληματα βγαζει, και τωρα λετε ετοιμαζεσται για ομαδικη αγορα.ειναι δυνατον χωρις καν να το εχετε δει χωρις καν να το εχετε τεσταρει?και αντε κανετε την αγορα αν χαλασει που ειμαι σιγουρος πως ολοι αυτο φοβαστε αφου ειναι κινεζικο και δεν ξερετε απο που κρατα η σκουφια του.που θα το πατε μετα αν χαλασει?σε ποιον κινεζο?σε ποια αντιπροσωπεια?

panos
15-04-10, 21:47
Φίλε Atsa linos, είναι καλή η προσπάθεια που κάνεις αλλά νομίζω ότι είναι δύσκολο να παραγγείλει κάποιος ένα μηχάνημα χωρίς να το έχει δει στημένο να παίζει. Καλώς ή κακώς το μηχάνημα της Hualingan ακόμα δεν το έχουμε δει.
Περιμένουμε να το δούμε να παίζει και αυτό και στη συνέχεια να αποφασίσουμε τελικά τι θα αγοράσουμε, dynavin ή Hualingan, ευελπιστώντας ότι ο ανταγωνισμός θα ρίξει τις τιμές της dynavin.

Atsa linos
15-04-10, 21:48
μιας και εγω ειμαι κατοχος dynavin παρακολουθω αυτο το θεμα και εχω τις εξης αποριες.μιλατε για ενα μηχανημα που ερχετε απο την κινα απο μια εταιρια αγνωστη, που εβγαλε στην παραγωγη ενα μηχανημα χωρις καν να το εχετε δει, χωρις καν να ξερετε πως παιζει ,χωρις καν να ξερετε τι προβληματα βγαζει, και τωρα λετε ετοιμαζεσται για ομαδικη αγορα.ειναι δυνατον χωρις καν να το εχετε δει χωρις καν να το εχετε τεσταρει?και αντε κανετε την αγορα αν χαλασει που ειμαι σιγουρος πως ολοι αυτο φοβαστε αφου ειναι κινεζικο και δεν ξερετε απο που κρατα η σκουφια του.που θα το πατε μετα αν χαλασει?σε ποιον κινεζο?σε ποια αντιπροσωπεια?

αλλαγη με την μια φιλε μου ,,,,,,,αυτο θα γινει αλλιως δεν προχωραει τιποτα αν χαλασει το dynavin δεν θα το αλλαξεις εσυ διαβασε ολα τα αρθρα

BMW_330i
15-04-10, 21:50
τι να πω και εγω ,,,,,,απο τα χαρακτηριστικα που διαβαζεται τι λεει ?? εσεις ξερετε πιο καλα ,,και να φανταστειτε ακομα οτι δεν εχω βοηθηθει οσο πρεπει αν οντως μας κανει ποσα να παραγγειλω παιζει ρολο η ποσοτητα και στην αγορα και στο τελωνειο ,,,,
ποια ειναι τα χαρακτηριστικα του φιλε?βαλε το λινκ απευθειας εδω να σου πω αν εχει τα ιδια με dynavin η οχι .

Atsa linos
15-04-10, 21:52
Φίλε Atsa linos, είναι καλή η προσπάθεια που κάνεις αλλά νομίζω ότι είναι δύσκολο να παραγγείλει κάποιος ένα μηχάνημα χωρίς να το έχει δει στημένο να παίζει. Καλώς ή κακώς το μηχάνημα της Hualingan ακόμα δεν το έχουμε δει.
Περιμένουμε να το δούμε να παίζει και αυτό και στη συνέχεια να αποφασίσουμε τελικά τι θα αγοράσουμε, dynavin ή Hualingan, ευελπιστώντας ότι ο ανταγωνισμός θα ρίξει τις τιμές της dynavin.
σε αυτο εχεις δικιο απολυτο μακαρι να παρουμε ενα κοματι να το δουμε και για οσους επιμενουν ακομα ενα κοματι θα το φερω εγω να μαζευτουμε καπου στηην αθηνα να το δουμε σιγα το δυσκολο μεσα στα αλλα εμπορευματα μου το βαζω μεσα και ουτε θα το παρουν χαμπαρι γυμνο εξω απο το κουτι του :bugeye:

BMW_330i
15-04-10, 21:53
αλλαγη με την μια φιλε μου ,,,,,,,αυτο θα γινει αλλιως δεν προχωραει τιποτα αν χαλασει το dynavin δεν θα το αλλαξεις εσυ διαβασε ολα τα αρθρα

αλλαγη με τη μια απο που φιλε?απο που αφου θα το εχετε παρει απευθειας απο κινα απο ποιο καταστημα?καταστημα ελλαδας καταστημα κινας?

Atsa linos
15-04-10, 21:54
http://www.hifimax.net/

Atsa linos
15-04-10, 21:55
αλλαγη με τη μια απο που φιλε?απο που αφου θα το εχετε παρει απευθειας απο κινα απο ποιο καταστημα?καταστημα ελλαδας καταστημα κινας?

απο την κινα θα ερθει αυτο που θα αλλαχτει η μπορει να υπαρχουν 1,2 στοκ ανοιχτα απο αυτους ακομα ειμαστε υπο συζητηση

gsova
15-04-10, 21:56
φυσικα και οταν παραγγελθουν θα κοπουν τιμολογια,,οσο για τις εγγυσεις θα την εχει δωσει πρωτα ο πωλητης σε εμενα και οτιδιποτε συμβει θα το αντικαταστασει στα πλαισια της εγγυησεως,,,


Το μηχάνημα φεύγει έξω ή επισκευάζεται εδώ;


οσο για το software νομιζω ειναι θεμα τεχνικου,,,


Ποιανού τεχνικού; Του δικού σου; Του δικού μου; Του τεχνικού της γειτονιάς;


δεν επεισα κανενα να μην το παρει απο την κινα ,διαβασες πουθενα κατι τετοιο?,,,,,,


Ούτε διάβασα, ούτε είπα, ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο...


οσο για
το αν μιλαει με τον κινεζο ο καθενας αυτο δοκιμασετο δεν εχεις να χασεισ τιποτα,,,,,,,οσο για το θεμα εισαγωγων γενικα και ειδικα απο κινα επετρεψε μου να γνωριζω κατα την ταπεινη μου γνωμη καλυτερα απο εσενα,,,,,,,,,,,,


Με γνωρίζεις προσωπικά και δεν το ξέρω; Πώς ξέρεις ότι δεν εμπλέκομαι με εισαγωγές και δε μιλάω με Κινέζους;


οσο για το κερδος εγω κανω κεφι να μην κερδισω σου φαινεται περιεργο αυτο??,,,,,,,,,,,να σε ρωτησω και εγω κατι τωρα οταν αγοραζεις ενα λαπτοπ ας πουμε απο τα media markt και παθει βλαβη ποιος εγγυαται το εν λογω καταστημα ή η αντιπρωσοπεια ?


Καλά κάνεις και δε βγάζεις κέρδος (αφού το λες εσύ, το δεχόμαστε αβίαστα). Σχετικά με το θέμα του λάπτοπ: Άλλα μαγαζιά αναλαμβάνουν να παραλάβουν τη συσκευή σου και να την προωθήσουν στην αντιπροσωπεία (αν υπάρχει στην Ελλάδα - δεν έχουν όλοι εξουσιοδοτημένα σέρβις στην Ελλάδα). Άλλα σε παραπέμπουν στην αντιπροσωπεία στην Ελλάδα για να πας τη συσκευή σου να στην επισκευάσουν. Κανένας Κινέζος -απ'όσο γνωρίζω- δεν έχει εξουσιοδοτημένο σέρβις στην Ελλάδα. Όσοι ασχολούνται με Κινέζικα GPS αναλαμβάνουν την επισκευή μόνοι τους για τα εντός εγγυήσεως μηχανήματα. Από τη δική σου απάντηση καταλαβαίνω ότι ο καθένας μετά την αγορά, αναλαμβάνει μόνος του να μιλήσει με τον Κινέζο και να βγάλει άκρη σε περίπτωση βλάβης. Κι εδώ που τα λέμε, σωστό είναι αυτό: εφόσον δεν βγάζεις κέρδος, γιατί να ασχοληθείς μετέπειτα με την υποστήριξη;


Δεν με διαβασες μαλλον οταν ειπα οτι πρεπει να παρω τις καταλληλες εγγυησεις απο του κιτρινιαρηδες ,,,,,αλλα βιαστηκες να λογο κρινεις γιατι??

Το "κατάλληλες εγγυήσεις" δε μου λέει τίποτα, ειδικά για Κινέζους. Όσοι καήκαν στο χυλό φυσάνε και το γιαούρτι γι'αυτό και υπάρχει και η καχυποψία για τα Κινέζικα no-brand προϊόντα (γιατί κατά τα άλλα όλα στην Κίνα φτιάχνονται πλέον).

Τέλος, δεν κρίνω... ερωτήσεις κάνω.

BMW_330i
15-04-10, 21:59
http://www.hifimax.net/
δεν θελω ολο το λινκ.βαλε απευθειας το μηχανημα.

Atsa linos
15-04-10, 22:00
το πας επι προσωπικου δεν θελω να μιλησω ετσι αν παθει ζημια εντος εγγυησεως ασφαλως και θα το καλυψει ο κινεζος και κατα προεκταση εγω που θα του μιλησω εφοσον δοθει εγγυηση δεν τιθεται θεμα ανυσηχιας ,,,,,,,,,,,,,,μονο καχυποψιας μερικων εξ υμων

panos
15-04-10, 22:00
σε αυτο εχεις δικιο απολυτο μακαρι να παρουμε ενα κοματι να το δουμε και για οσους επιμενουν ακομα ενα κοματι θα το φερω εγω να μαζευτουμε καπου στηην αθηνα να το δουμε σιγα το δυσκολο μεσα στα αλλα εμπορευματα μου το βαζω μεσα και ουτε θα το παρουν χαμπαρι γυμνο εξω απο το κουτι του :bugeye:

Εάν μπορείς να φέρεις ένα κομμάτι και να δουν κάποιοι από το forum αυτό θα είναι χρήσιμο. Όμως δεν αρκεί αυτό, γιατί όπως έχει δείξει η παραγωγή τέτοιων κινέζικων aftermarket προϊόντων για όλους τις μάρκες αυτοκινήτων παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα στην αρχή. Συνεπώς, πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα για να εμφανιστούν κάποια προβλήματα και να λυθούν από τη εταιρεία..

gsova
15-04-10, 22:04
το πας επι προσωπικου δεν θελω να μιλησω ετσι αν παθει ζημια εντος εγγυησεως ασφαλως και θα το καλυψει ο κινεζος και κατα προεκταση εγω που θα του μιλησω εφοσον δοθει εγγυηση δεν τιθεται θεμα ανυσηχιας ,,,,,,,,,,,,,,μονο καχυποψιας μερικων εξ υμων

Έστω ότι καλύπτει ο Κινέζος, ολόκληρη την αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (κάποιοι το κάνουν -ή τουλάχιστον υπόσχονται ότι θα το κάνουν).

Μεταφορικά αποστολής;
Μεταφορικά + τελωνείο επιστροφής;

Πιό πολύ συμφέρει η εισαγωγή του ανταλλακτικού σε περίπτωση βλάβης παρά το πήγαιν-έλα του μηχανήματος!

Been there, done that!
:thumbsdow

Τέλος, καχύποπτος είναι αυτός που θέλει να μάθει πώς θα καλυφθεί σε περίπτωση βλάβης; Μίξερ για το φραπέ πας να αγοράσεις σήμερα και ρωτάς πόσα χρόνια εγγύηση έχει και τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης... :p:

Atsa linos
15-04-10, 22:05
ειμαι αθηνα οποιος θελει να μιλησουμε ας στειλει πμ εγω σημερα πηρα ενα εμαιλ και ακομα μιλαω με κινα ,,,,,,οτι μου δωσανε το παρεθεσα τι αλλο να σας πω ,,,ενιωσα 2-3 φορες οτι πυροβοληθηκα σας παρακαλω με πμ γιατι θα δω πολλα εργα μου φαινεται και ειμαι αρκετα κουρασμενος,,,,απλα οπως προειπα προσπαθησα γιατι το υποσχεθηκα σε φιλους στην συγκεντρωση ,,,,συγνωμη αν σας κουρασα

giorgost1
15-04-10, 22:05
ποια ειναι τα χαρακτηριστικα του φιλε?βαλε το λινκ απευθειας εδω να σου πω αν εχει τα ιδια με dynavin η οχι .

Για δες εδω φιλε,προφανως ειναι το ιδιοhttp://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=375

BMW_330i
15-04-10, 22:06
αλλαγη με την μια φιλε μου ,,,,,,,αυτο θα γινει αλλιως δεν προχωραει τιποτα αν χαλασει το dynavin δεν θα το αλλαξεις εσυ διαβασε ολα τα αρθρα

φιλε μου δεν ειναι τοσο απλα οπως τα λεμε.εγω ναι αν χαλασει το dynavin θα το αλλαξω ναι γιατι ξερω απο που το πηρα και ξερω πως το καταστημα ειναι διπλα στην πορτα μου ξερω που πρεπει να απευθεινθω μιας και η εταιρεια εχει δυο επισημους αντιπροσωπους εντος συνορων και οχι να ψαχνω τον καθε κινεζο.σορρυ αλλα νομιζω δεν γινονται ετσι τοσο απλα αυτες η αγορες.

gsova
15-04-10, 22:07
Εάν μπορείς να φέρεις ένα κομμάτι και να δουν κάποιοι από το forum αυτό θα είναι χρήσιμο. Όμως δεν αρκεί αυτό, γιατί όπως έχει δείξει η παραγωγή τέτοιων κινέζικων aftermarket προϊόντων για όλους τις μάρκες αυτοκινήτων παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα στην αρχή. Συνεπώς, πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα για να εμφανιστούν κάποια προβλήματα και να λυθούν από τη εταιρεία..

Στο dynavin θεωρώ πώς ότι ήταν να φανεί φάνηκε σύντροφε. Το θέμα είναι ότι η ίδια η dynavin δεν πουλάει κομμάτι-κομμάτι (δυστυχώς). Αν πάρεις dynavin θα είναι από μεταπωλητή (Κινέζο, Έλληνα, Πακιστανό δεν έχει σημασία), πάντως θα είναι σε υψηλότερη τιμή από του εργοστασίου.

panos
15-04-10, 22:10
Στο dynavin θεωρώ πώς ότι ήταν να φανεί φάνηκε σύντροφε. Το θέμα είναι ότι η ίδια η dynavin δεν πουλάει κομμάτι-κομμάτι (δυστυχώς). Αν πάρεις dynavin θα είναι από μεταπωλητή (Κινέζο, Έλληνα, Πακιστανό δεν έχει σημασία), πάντως θα είναι σε υψηλότερη τιμή από του εργοστασίου.

Το ξέρω φίλε. Απαντούσα στον φίλο Atsa lino για το προϊόν της Hualingan...

Atsa linos
15-04-10, 22:14
Το ξέρω φίλε. Απαντούσα στον φίλο Atsa lino για το προϊόν της Hualingan...

γιατι βιαζεστε μας κυνηγησε κανεις ? ακομα σε προκαταρκτικα σταδια ειμαστε βρε παιδια και τοσο πολυ ψαξιμο αφηστε να δουμε τι απαντησεις θα παρουμε ακομα δεν γενηθηκε το μωρο εμεις βρηκαμε με πια θα το παντρεψουμε

gsova
15-04-10, 22:14
Το ξέρω φίλε. Απαντούσα στον φίλο Atsa lino για το προϊόν της Hualingan...

Hualigan δεν έχω δει ούτε εγώ από κοντά. Πάντως, σε όσους είναι διστακτικοί για το Hualigan να πω ότι διαβάστε τα specs κι αν δεν υπολείπεται σε κάτι του Dynavin, δε βλέπω λόγο γιατί να μην το πάρετε εφόσον είναι και φθηνότερο. Κινέζικο το ένα Κινέζικο και το άλλο όπως έχω ξαναπεί και σε άλλο post, λογικά η "ποιοτική" διαφορά δεν θα είναι τόσο μεγάλη.

Όσο για το ψηφιακό tv tuner, χλωμό το βλέπω να βάλουν άμεσα οι Κινέζοι mpeg-4 εσωτερικό tuner (τουλάχιστον σε εμένα λένε ότι δεν προβλέπεται για το άμεσο μέλλον). Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό, ευπρόσδεκτη η πληροφορία...

Atsa linos
15-04-10, 22:17
Hualigan δεν έχω δει ούτε εγώ από κοντά. Πάντως, σε όσους είναι διστακτικοί για το Hualigan να πω ότι διαβάστε τα specs κι αν δεν υπολείπεται σε κάτι του Dynavin, δε βλέπω λόγο γιατί να μην το πάρετε εφόσον είναι και φθηνότερο. Κινέζικο το ένα Κινέζικο και το άλλο όπως έχω ξαναπεί και σε άλλο post, λογικά η "ποιοτική" διαφορά δεν θα είναι τόσο μεγάλη.

Όσο για το ψηφιακό tv tuner, χλωμό το βλέπω να βάλουν άμεσα οι Κινέζοι mpeg-4 εσωτερικό tuner (τουλάχιστον σε εμένα λένε ότι δεν προβλέπεται για το άμεσο μέλλον). Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό, ευπρόσδεκτη η πληροφορία...

εχει γινει ερωτημα σημερα με εμαιλ απο εμενα για το ψηφιακο tv tuner ας περιμενουμε γιατι μου ανεφεραν οτι ειναι 3 γενιας

dimtz
15-04-10, 22:18
ειμαι αθηνα οποιος θελει να μιλησουμε ας στειλει πμ εγω σημερα πηρα ενα εμαιλ και ακομα μιλαω με κινα ,,,,,,οτι μου δωσανε το παρεθεσα τι αλλο να σας πω ,,,ενιωσα 2-3 φορες οτι πυροβοληθηκα σας παρακαλω με πμ γιατι θα δω πολλα εργα μου φαινεται και ειμαι αρκετα κουρασμενος,,,,απλα οπως προειπα προσπαθησα γιατι το υποσχεθηκα σε φιλους στην συγκεντρωση ,,,,συγνωμη αν σας κουρασα

ενα καλο πας να κανεις και θα βρεις τον μπελα σου, κοιτα να δεις οι προλαλησαντες εχουν δικιο ειναι πολλα τα λεφτα και δεν ειναι καιρος για πειραματα, φαντασου να γινει κατι και να σου ζητα ο καθενας τα λεφτα του πισω, εσυ καλα κανεις και θελεις να βοηθησεις αλλα....................................... παντα φιλικα στο λεω

Atsa linos
15-04-10, 22:19
εχει γινει ερωτημα σημερα με εμαιλ απο εμενα για το ψηφιακο tv tuner ας περιμενουμε γιατι μου ανεφεραν οτι ειναι 3 γενιας

αυτες τις φωτο μου εστειλαν οι κινεζοι

BMW_330i
15-04-10, 22:26
αυτες τις φωτο μου εστειλαν οι κινεζοι

αυτο ειναι hualingan .δεν εχει mpeg4 το σημα ειναι αναλογικο.

Atsa linos
15-04-10, 22:28
ενα καλο πας να κανεις και θα βρεις τον μπελα σου, κοιτα να δεις οι προλαλησαντες εχουν δικιο ειναι πολλα τα λεφτα και δεν ειναι καιρος για πειραματα, φαντασου να γινει κατι και να σου ζητα ο καθενας τα λεφτα του πισω, εσυ καλα κανεις και θελεις να βοηθησεις αλλα....................................... παντα φιλικα στο λεω

δεν πληρωνει κανεις για οτι γραγει και καλα κανεις και το επισημαινεις ,,,,,,,,εγω αγορασα προχτες ενα κιτ ξενον για το αυτοκινητο της γυναικας μου και η μια λαμπα δεν δουλευε τι καλωδια μου ελεγαν τι αλλες δικαιολογιες τελικα λεω παιδακια μηπως πρεπει να αλλαχτει ,τελικα μου το αλλαζουν αλλα ποτε δεν προκειται να μου πληρωσουν τον ηλεκτρολογο ,,,,,,,σε μια μεγαλη αγορα οπως τα ναβι ασφαλως και διαφερουν πολλα οποτε καλα κανουν ολοι και εχουν ανυσηχιες γιατι μεσα απο αυτες εγω καταγραφω αρκετα ,και οταν ανεφερα οτι δεν γνωριζω περι του συγκεκριμενου δεν εννοουσα παντελη αγνοια απλα δεν γνωριζω τα μηχανηματα ,,,,,,οσο γραφουν μεσα εδω καταρτιζομαι και εγω

Atsa linos
15-04-10, 22:30
αυτο ειναι hualingan .δεν εχει mpeg4 το σημα ειναι αναλογικο.

ναι οπως ειδα ομως στην πληρη προσφορα που εκαναν εχουν αλλο ενα με τv που δεν φαινεται σε αυτο εν αναμονη λοιπον

BMW_330i
15-04-10, 22:36
ναι οπως ειδα ομως στην πληρη προσφορα που εκαναν εχουν αλλο ενα με τv που δεν φαινεται σε αυτο εν αναμονη λοιπον

μηπως εννοουν δεκτη εξωτερικο?γιατι διαβασα τα χαρακτηριστηκα του και λεει αναλογικος. ειδωμεν λοιπον.δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι να υπαρχει ενας κραχτης.και για μενα αυτος ο κραχτης ειναι να υπαρχει ενα δειγμα ενα μηχανημα ωστε πριν καποιος το βαλει στο αυτοκινητο του να ξερει που βαδιζει.

Atsa linos
15-04-10, 22:39
μηπως εννοουν δεκτη εξωτερικο?γιατι διαβασα τα χαρακτηριστηκα του και λεει αναλογικος. ειδωμεν λοιπον.δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι να υπαρχει ενας κραχτης.και για μενα αυτος ο κραχτης ειναι να υπαρχει ενα δειγμα ενα μηχανημα ωστε πριν καποιος το βαλει στο αυτοκινητο του να ξερει που βαδιζει.

το αυριανο εμαιλ θα το περιμενω εναγωνιος το καλο ειναι οτι οπως μου ειπε ο δικος μου εκει ειναι εταιρεια κολωσος οποτε ας περιμενουμε

Dathanaso
15-04-10, 22:41
Hualigan δεν έχω δει ούτε εγώ από κοντά. Πάντως, σε όσους είναι διστακτικοί για το Hualigan να πω ότι διαβάστε τα specs κι αν δεν υπολείπεται σε κάτι του Dynavin, δε βλέπω λόγο γιατί να μην το πάρετε εφόσον είναι και φθηνότερο. Κινέζικο το ένα Κινέζικο και το άλλο όπως έχω ξαναπεί και σε άλλο post, λογικά η "ποιοτική" διαφορά δεν θα είναι τόσο μεγάλη.

Όσο για το ψηφιακό tv tuner, χλωμό το βλέπω να βάλουν άμεσα οι Κινέζοι mpeg-4 εσωτερικό tuner (τουλάχιστον σε εμένα λένε ότι δεν προβλέπεται για το άμεσο μέλλον). Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό, ευπρόσδεκτη η πληροφορία...

Φιλε gsova καλησπερα,
θα ηθελα να βαλεις μια προσφορα ποσο δινεις εσυ το μηχανημα.
Στα 10 ατομα ποσο θα μας βγει με εγκατασταση και χωρις
Στα 15 ατομα ποσο θα μας βγει με εγκατασταση και χωρις, κ.τ.λ
παραπανω απο 10 δεν θα ειναι αλλα με βαση την τιμη που εχεις τωρα.
γιατι απο οτι ειδα γραφεται στην ιστοσελιδα προσφορες σε οργανωμενα group κ forum.
Μας αναψατε φωτιες ανοιγοντας αυτο το θεμα και τωρα στις 85 σελιδες ακομη τις σβηνουμε

papanikos
15-04-10, 23:00
Χωρις παρεξηγηση, και χωρις να θηξω κανενα, αποσυρω το ενδιαφερον μου για καποια παραγγελια κλπ... (το λεω γιατι 4-5 μηνες περιμενα και ολο προκυπτει κατι αλλο που όλο το καθυστερει). Το παρηγγειλα απο ελληνικο καταστημα (οποιος θελει πληροφοριες σε πμ)Το καταστημα προσφερει εγγυησεις, service και εγκατασταση...
Προτεινω να ρωτησετε τιμη για για ομαδικη παραγγελια απο καποιον official dealer στην ελλαδα..

Και παλι χωρις παρεξηγηση, και χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν!

dimtz
15-04-10, 23:15
Χωρις παρεξηγηση, και χωρις να θηξω κανενα, αποσυρω το ενδιαφερον μου για καποια παραγγελια κλπ... (το λεω γιατι 4-5 μηνες περιμενα και ολο προκυπτει κατι αλλο που όλο το καθυστερει). Το παρηγγειλα απο ελληνικο καταστημα (οποιος θελει πληροφοριες σε πμ)Το καταστημα προσφερει εγγυησεις, service και εγκατασταση...
Προτεινω να ρωτησετε τιμη για για ομαδικη παραγγελια απο καποιον official dealer στην ελλαδα..

Και παλι χωρις παρεξηγηση, και χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν!

ολοι θα ενδιαφερονται πρωτα για την τιμη και μετα για το μαγαζι που την εβαλες, αν δεν σε πειραζει πες τουλαχιστον την τιμη να την βλεπουμε ολοι και μετα αν μας αρεσει σαν τιμη μας λες και το μαγαζι με πμ, για να μην σε ζαλιζουμε στο λεω

papanikos
15-04-10, 23:30
περιπου 750-800 κομπλε.

Atsa linos
15-04-10, 23:33
περιπου 750-800 κομπλε.

για το dynavin μιλαμε τοσο?

BMW_330i
15-04-10, 23:44
περιπου 750-800 κομπλε.

ειλικρινα φιλε χαιρομαι για την κινηση που εκανες να το παρεις μονο σου.δεν θα πω εγω κατι για την τιμη απλα μπραβο αφου το ηθελες τοσο πολυ.ειμαι σιγουρος πως θα το ευχαριστηθεις.

sierra
16-04-10, 00:26
:hello:Καλησπέρα πεαιδιά. Μόλις τώρα τώρα τελείωσα το διάβασμα όσων γράψατε, λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων. Το μεσημέρη που πήγα στον Αποστόλη δεν είχε καμία συσκευή να μου δείξη και μου είπε ότι περιμένη να έρθουν άλλες από εβδομάδα. Μου είπε ότι έχουν βάλει και από εδώ μέσα (αν μου είπε ψέματα, ψέματα σας λέω κι εγώ). Εγώ δεν το παρήγγειλα γιατί το συγκεκριμένο δεν το έχω δεί σε λειτουργεία και δεν το διακινδυνεύω. Το DYNAVIN το έχω δεί και παίζει ωραία. Οσον αφορά αυτό που είναι πρόθυμος να μας το φέρει ο φίλος Αtsa linos είναι της Hualingan (σας το είχα δείξει στις αρχές) και συγκεκριμένα είχα πεί ότι μου το ρέσει οπτικά αλλά δεν το ξέρω. Ναι φίλε Atsa linos για το DYNAVIN είναι τα 700 euro. Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα να το φέρεις εφ΄όσον λες ότι θα λάβεις πρώτα κάπειες εγγυήσεις. Και κάτι άλλο. Δεν μπορώ να ακούω την δικαιολογία, ότι χάριν της εγγύησης έχει τόσο η τιμή, λες και όλα θα χαλάσουν και θα πάνε Κίνα και θα γυρίσουν. Ας σοβαρευτούνε λίγο οι Ελληνες έμποροι και να μην θέλουν με 1 ή 2 κομάτια να βγάλουν τα έξοδα του μήνα και άλλα τόσα κέρδη.Ευχαριστώ για το χρόνο σας. :pimp:

Atsa linos
16-04-10, 00:56
:hello:Καλησπέρα πεαιδιά. Μόλις τώρα τώρα τελείωσα το διάβασμα όσων γράψατε, λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων. Το μεσημέρη που πήγα στον Αποστόλη δεν είχε καμία συσκευή να μου δείξη και μου είπε ότι περιμένη να έρθουν άλλες από εβδομάδα. Μου είπε ότι έχουν βάλει και από εδώ μέσα (αν μου είπε ψέματα, ψέματα σας λέω κι εγώ). Εγώ δεν το παρήγγειλα γιατί το συγκεκριμένο δεν το έχω δεί σε λειτουργεία και δεν το διακινδυνεύω. Το DYNAVIN το έχω δεί και παίζει ωραία. Οσον αφορά αυτό που είναι πρόθυμος να μας το φέρει ο φίλος Αtsa linos είναι της Hualingan (σας το είχα δείξει στις αρχές) και συγκεκριμένα είχα πεί ότι μου το ρέσει οπτικά αλλά δεν το ξέρω. Ναι φίλε Atsa linos για το DYNAVIN είναι τα 700 euro. Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα να το φέρεις εφ΄όσον λες ότι θα λάβεις πρώτα κάπειες εγγυήσεις. Και κάτι άλλο. Δεν μπορώ να ακούω την δικαιολογία, ότι χάριν της εγγύησης έχει τόσο η τιμή, λες και όλα θα χαλάσουν και θα πάνε Κίνα και θα γυρίσουν. Ας σοβαρευτούνε λίγο οι Ελληνες έμποροι και να μην θέλουν με 1 ή 2 κομάτια να βγάλουν τα έξοδα του μήνα και άλλα τόσα κέρδη.Ευχαριστώ για το χρόνο σας. :pimp:

τωρα σε διαβασα ,,εγω φιλε καταλαβα οτι μολις εγραψα πεσαν καπιοι πανω μου ,,,,δεν καταλαβα τον λογω η μαλον τον καταλαβα ,,,ακομα δεν τον ειδαμε τον στειλαμε χειρουργειο κατι τετοιο ειδα
αλλα θα το παλεψω ακομα μου αρεσει η πιεση με εξιταρει εξαλλου εχω και πολλα αλογα ,,,,,,,,:cheers:

Atsa linos
16-04-10, 01:03
αυτο που προσπαθουμε να φερουμε φτηνα θα χαλασει ντε και καλα με το ζορι και αν χαλσει τι θα γινει εδω καταργουν εγγυησεις τα παντα καταργουνται οποιοι θελουν ας πανε να τα ακουμπησουν χοντρα στις υποσχεσεις και στις ελληνικες εγγυησεις

gsova
16-04-10, 09:18
Εγγύηση δε σημαίνει μόνο όταν χαλάσει το μηχάνημα ο εισαγωγέας να είναι εκεί. Υπάρχει και το θέμα της υποστήριξης...

Πολλοί έχουν μια απορία για τη συσκευή. Κάποιοι άλλοι θέλουν να προσαρμόσουν ένα software στη συσκευή αλλά δεν έχουν τη γνώση ή δεν έχουν το χρόνο να ψάχνουν όλη μέρα στο internet. Και το να πάει Κίνα το μηχάνημα και να γυρίσει (δηλαδή να μείνεις περίπου 2 βδομάδες χωρίς μηχάνημα ή να αναγκαστείς να βάλεις το παλιό επάνω για να έχεις τουλάχιστον ράδιο) δεν είναι ότι καλύτερο. Μπορεί να μη χαλάσει ποτέ, μπορεί και να έχει κάποιο ελάττωμα από το εργοστάσιο από την 1η ημέρα. Σε όλα τα προϊόντα συμβαίνει αυτό, όχι μόνο στα Κινέζικα.

Αφού θεωρείτε ότι το θέμα υποστήριξης/εγγύησης χρεώνεται πολύ ακριβά από τους Έλληνες μεταπωλητές και δεν υπάρχει λόγος αφού τα μηχανήματα δε χαλάνε ποτέ, η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και η παραμετροποίηση του software παιχνιδάκι, γιατί δε το φέρνετε μόνοι σας με απευθείας διαπραγμάτευση της τιμής με τον Κινέζο και με σοβαρή πιθανότητα να γλυτώσετε και το τελωνείο;

Αυτός που θα σηκώσει το τηλέφωνο για να απαντήσει στη φ,χ,ψ ερώτηση σχετικά με το μηχάνημα, ή για να ακούσει το μπινελίκι σας (ο πελάτης έχει πάντα δίκιο έτσι; ) γιατί κάτι δεν παίζει, ή για να σας υποστηρίξει για σέρβις θα πρέπει να πληρωθεί. Απλά πράγματα.

Την καλύτερη κίνηση την έκανε ο φίλος papanikos. Το ήθελε, το έβαλε. Αποφάσισε ότι δεν ήθελε να μπλέξει με Κινέζους, εισαγωγές, εγκαταστάσεις, παραμετροποιήσεις κλπ... το πλήρωσε κι άμα κάτι δεν παίζει πάει στον μαγαζάτορα και του τα χώνει.

Dark_Niaou
16-04-10, 20:35
Έστω ότι καλύπτει ο Κινέζος, ολόκληρη την αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (κάποιοι το κάνουν -ή τουλάχιστον υπόσχονται ότι θα το κάνουν).

Μεταφορικά αποστολής;
Μεταφορικά + τελωνείο επιστροφής;

Πιό πολύ συμφέρει η εισαγωγή του ανταλλακτικού σε περίπτωση βλάβης παρά το πήγαιν-έλα του μηχανήματος!

Been there, done that!
:thumbsdow

Τέλος, καχύποπτος είναι αυτός που θέλει να μάθει πώς θα καλυφθεί σε περίπτωση βλάβης; Μίξερ για το φραπέ πας να αγοράσεις σήμερα και ρωτάς πόσα χρόνια εγγύηση έχει και τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης... :p:

κάθομαι φίλε και διαβάζω με τις ωρες όλες σου τις προσπαθειες να μην φέρουμε από Κινα για τον α,β,γ λόγο... Ειλικρινά δεν ξέρω γιατι το συνεχίζεις; Εχεις παραγγείλει πολλές συσκευές και φοβάσαι ότι δεν θα τις διώξεις (τουλάχιστον όχι εδώ μέσα);;;;
Ξέρεις κάτι; Οσο το ρισκο να πάρεις κάτι απο το ebay και να σου βγεί πατάτα, τόσο και οι πιθανότητες να φέρεις κάτι από Κινα είναι μεγάλο!! Αλλά δεν θα σκάσω εάν δεν παίξει!!!
Ελεος πια....!! Προσπάθησε να κάνει μια κινηση ο Ατσάλινος και αμέσως να τον κρίνουμε και να τον κατακρίνουμε!!!!!!!!!!!!
Εχεις τα κότσια; απάντησε στην ερώτηση που σου έκαναν πιο πάνω και δώσε μία προσφορά και στηριξε με την κίνησή σου αυτή, το φόρουμ στο οποίο γράφεις και θέλεις να θεωρείσαι μέλος.... Δεν νομίζω ότι ακόμα και εγώ θα μείνω μόνο στην αγορά της οθόνης... ξέρεις ότι ο πελάτης δεν είναι΄για μία μόνο φορά... να τον γδυσουμε και να τον ψαχνουμε με τα κυαλια μετά.... Δες το λιγάκι μπροστά το θ8έμα.....

apovas
16-04-10, 20:40
Και τι παει να πει αυτο δηλαδη? Για να αποζημιωθει το νευρικο συστημα του μαγαζατορα θα πρεπει να σκασουμε απο 750 μεχρι 950 που ζηταει εδω αντιστοιχος αντιπροσωπος στην αθηνα? Την στιγμη που για αλλες μαρκες αυτοκινητων τα αντιστοιχα μηχανηματα εχουν αισθητα κατωτερη τιμη. Δεν ειπε κανεις να μπει μεσα ο μαγαζατορας οικονομικα αλλα να ειμαστε και λιγο λογικοι.

Atsa linos
16-04-10, 20:42
φιλε νταρκ θα μιλησω τελευταιος ,,,,,,αλλα οχι με λογακια ,,,,με Εργακια και καπιοι θα χασουν τον υπνο τους ,,,,δεν πτοουμαι ειναι το μονο σιγουρο αυτο ,,,,,,,,ετοιμαζεται και ολη η γκαμα m packet τα παντα ομως ετσι επειδη μπηκα στα κοκκινα μεχρι και πισω φωτιστικα θα φερω με canbus ονειρο για μερικους ,,,,να ειστε καλα για τα καλα σας λογια ,προχωραμε ,,,,,,

halson1
16-04-10, 20:51
Μήν μασάς, προχώρα!!!

Atsa linos
16-04-10, 20:54
Μήν μασάς, προχώρα!!!
και ολα τα υπολοιπα απο γερμανια παρακαλω ,,,,,,,,,,,,που να μασησω με τοσα πριβε που εχω ουτε η τζουλια να ημουνα αχχαχχαχχα:ylsuper:

sierra
16-04-10, 21:23
Εγγύηση δε σημαίνει μόνο όταν χαλάσει το μηχάνημα ο εισαγωγέας να είναι εκεί. Υπάρχει και το θέμα της υποστήριξης...

Πολλοί έχουν μια απορία για τη συσκευή. Κάποιοι άλλοι θέλουν να προσαρμόσουν ένα software στη συσκευή αλλά δεν έχουν τη γνώση ή δεν έχουν το χρόνο να ψάχνουν όλη μέρα στο internet. Και το να πάει Κίνα το μηχάνημα και να γυρίσει (δηλαδή να μείνεις περίπου 2 βδομάδες χωρίς μηχάνημα ή να αναγκαστείς να βάλεις το παλιό επάνω για να έχεις τουλάχιστον ράδιο) δεν είναι ότι καλύτερο. Μπορεί να μη χαλάσει ποτέ, μπορεί και να έχει κάποιο ελάττωμα από το εργοστάσιο από την 1η ημέρα. Σε όλα τα προϊόντα συμβαίνει αυτό, όχι μόνο στα Κινέζικα.

Αφού θεωρείτε ότι το θέμα υποστήριξης/εγγύησης χρεώνεται πολύ ακριβά από τους Έλληνες μεταπωλητές και δεν υπάρχει λόγος αφού τα μηχανήματα δε χαλάνε ποτέ, η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και η παραμετροποίηση του software παιχνιδάκι, γιατί δε το φέρνετε μόνοι σας με απευθείας διαπραγμάτευση της τιμής με τον Κινέζο και με σοβαρή πιθανότητα να γλυτώσετε και το τελωνείο;

Αυτός που θα σηκώσει το τηλέφωνο για να απαντήσει στη φ,χ,ψ ερώτηση σχετικά με το μηχάνημα, ή για να ακούσει το μπινελίκι σας (ο πελάτης έχει πάντα δίκιο έτσι; ) γιατί κάτι δεν παίζει, ή για να σας υποστηρίξει για σέρβις θα πρέπει να πληρωθεί. Απλά πράγματα.

Την καλύτερη κίνηση την έκανε ο φίλος papanikos. Το ήθελε, το έβαλε. Αποφάσισε ότι δεν ήθελε να μπλέξει με Κινέζους, εισαγωγές, εγκαταστάσεις, παραμετροποιήσεις κλπ... το πλήρωσε κι άμα κάτι δεν παίζει πάει στον μαγαζάτορα και του τα χώνει.

Δηλαδή θέλεις να μας πείς ότι όλα αυτά στοιχίζουν περίπου 450-500 euro παραπάνω στην τιμή που δίνουν οι ξένοι έμποροι; Δηλαδή αυτοί είναι ηλίθιοι και δεν βγάζουν κέρδος; Δηλαδή αυτοί δεν δίνουν υποστήρηξη τεχνική, εγγύηση, αναβάθμηση software, τίποτα; Θα μας τρελάνετε; Νομίζω πέρασαν οι εποχές που δεν ξέραμε τι γίνετε έξω από τη χώρα μας και αγοράζαμε μόνο από εδώ. Μήπως, λέω μήπως, πρέπει να αναθεωρήσεται την σκέψη σας
για να έχεται και περισσότερη δουλειά και να βγάζεται το κέρδος από την κατανάλωση και όχι να κυνηγάται τους πελάτες και να λέται ότι δεν έχεται δουλειά; Να σας πω γιατί το λέω. Γιατί εαν λέγαται ότι η τιμή του συγκεκριμένου μηχανήματος είναι 500-600 euro, εμείς δεν θα το συζητάγαμε καν και εσεις θα κάναται συνέχεια παραγγελείες.Γιατί εαν εσείς ζητάται περίπου 1000 euro όλα μαζί για το κινέζικο, τότε τα επώνυμα θα έπρεπε να είχαν 5000 euro π.χ. Αυτή είναι η γνώμη μου να μην παρεξηγηθώ. Ευχαριστώ για το χρόνο σας... :pimp:

BMW_330i
16-04-10, 23:59
φιλε νταρκ θα μιλησω τελευταιος ,,,,,,αλλα οχι με λογακια ,,,,με Εργακια και καπιοι θα χασουν τον υπνο τους ,,,,δεν πτοουμαι ειναι το μονο σιγουρο αυτο ,,,,,,,,ετοιμαζεται και ολη η γκαμα m packet τα παντα ομως ετσι επειδη μπηκα στα κοκκινα μεχρι και πισω φωτιστικα θα φερω με canbus ονειρο για μερικους ,,,,να ειστε καλα για τα καλα σας λογια ,προχωραμε ,,,,,,

atsa προχωρα γουσταρω οπως τα λες και δεν πτοεισαι.μακαρι να χασουν ολοι τον υπνο τους και ειλικρινα σου μιλω μακαρι να εισαι ο πρωτος εδω που θα βγεις αληθινος γιατι εδω και ποσο καιρο για αυτο το θεμα ολο θα και θα ακουω.

VasilisE
17-04-10, 22:31
Το νέο φόρουμ για την Dynavin είναι εδώ : http://dynavin.freeforums.org . Η Dynavin έκλεισε το δικό της μέχρι το Μαιο ....

zami
18-04-10, 15:11
και δεν μπορουσα να καταλαβω που ειχε εξαφανιστεί!!!εκανα login και τιποτα...

Dathanaso
18-04-10, 15:23
Παιδες υπομονη μεχρι την Παρασκευη που μου ειπε ο Αποστολης πως θα ερθει το μηχανημα και θα βαλω φωτο και λεπτομερειες μετα απο αυτη τη μερα δεν εχουμε να ελπιζουμε τιποτα απο την πλευρα του

giannis_E-46
18-04-10, 15:47
Παιδες υπομονη μεχρι την Παρασκευη που μου ειπε ο Αποστολης πως θα ερθει το μηχανημα και θα βαλω φωτο και λεπτομερειες μετα απο αυτη τη μερα δεν εχουμε να ελπιζουμε τιποτα απο την πλευρα του

αυτο θα ειναι το μηχανημα της τριτης γεννιας που θα βαλει και στο αυτοκινητο του πατερα του?

Dathanaso
18-04-10, 15:49
Μαλλον........

giannis_E-46
18-04-10, 16:04
πως θα γινει η δουλεια? θα ρθεις αθηνα η θα στο στειλει? γιατι βλεπω πως γραφεις αλεξανδρουπολη

Atsa linos
18-04-10, 16:07
υπομονη καντε ,,,,,,,,

BMW_330i
18-04-10, 16:59
απο που ερχεται ρε παιδια αυτο το μηχανημα?σε χελωνα να το ειχαν φορτωσει τωρα θα το ειχαμε στα χερια μας.

papanikos
18-04-10, 17:09
απο που ερχεται ρε παιδια αυτο το μηχανημα?σε χελωνα να το ειχαν φορτωσει τωρα θα το ειχαμε στα χερια μας.

:rofl2::rofl2:

bmwologe εχεις βαλει anti-glare ζελατινα στην οθόνη για το φως της μερας η δεν χρειαζεται????

BMW_330i
18-04-10, 17:23
:rofl2::rofl2:

bmwologe εχεις βαλει anti-glare ζελατινα στην οθόνη για το φως της μερας η δεν χρειαζεται????

οχι δεν χρειαζεται η οθονη ρυθμιζει αυτοματα αναλογα το φωτισμο.οπως το ιδιο γινεται και το βραδυ για το θαμπωμα των ματιων.

Dathanaso
18-04-10, 21:50
πως θα γινει η δουλεια? θα ρθεις αθηνα η θα στο στειλει? γιατι βλεπω πως γραφεις αλεξανδρουπολη

Θα μου το στελει:clap:

Dathanaso
18-04-10, 21:50
οχι δεν χρειαζεται η οθονη ρυθμιζει αυτοματα αναλογα το φωτισμο.οπως το ιδιο γινεται και το βραδυ για το θαμπωμα των ματιων.

Σωπα ρε . τεχνολογια σαν τον χημικο καθρεφτη του αυτοκινητου ενα πραγμα δλδ?

papanikos
18-04-10, 23:13
Παιδια ξερετε αν θα δουλευει και το parking distance control (bip bip bip....) ταυτοχρονα με την καμερα οπισθοποριας?? Και μηπως ξερει κανεις απο που ερχεται ο ηχος του μπιπ πμιπ? γιατι απο τα ηχεια δεν ειναι με τπτ..! Καπου απο το ταμπλω, η απο το καλοριφερ το ακουω τωρα!

Atsa linos
18-04-10, 23:15
Παιδια ξερετε αν θα δουλευει και το parking distance control (bip bip bip....) ταυτοχρονα με την καμερα οπισθοποριας?? Και μηπως ξερει κανεις απο που ερχεται ο ηχος του μπιπ πμιπ? γιατι απο τα ηχεια δεν ειναι με τπτ..! Καπου απο το ταμπλω, η απο το καλοριφερ το ακουω τωρα!

αχαχαχαχαχ ωραια το εγραψες καπου πισω απο το ταμπλο ειναι ,,,αλλα μην προσπαθησεις να το βρεις ,,:drive2:

gyiama
18-04-10, 23:16
θα δουλευει εφοσων ειναι εργοστασιακο το παρκτρονικ το μπαζερακι του ειναι κατω στα ποδια του οδηγου πανω απ τα πενταλ! ναι θα δουλευει η καμερα οπισθοπορειας δεν εχει καμια σχεση με το παρκτρονικ

papanikos
19-04-10, 00:33
αχαχαχαχαχ ωραια το εγραψες

εμ αφου ετσι κανει (bip bip)!! thanks και στους 2 για τη βοηθεια!!

gsova
19-04-10, 10:03
κάθομαι φίλε και διαβάζω με τις ωρες όλες σου τις προσπαθειες να μην φέρουμε από Κινα για τον α,β,γ λόγο... Ειλικρινά δεν ξέρω γιατι το συνεχίζεις; Εχεις παραγγείλει πολλές συσκευές και φοβάσαι ότι δεν θα τις διώξεις (τουλάχιστον όχι εδώ μέσα);;;;
Ξέρεις κάτι; Οσο το ρισκο να πάρεις κάτι απο το ebay και να σου βγεί πατάτα, τόσο και οι πιθανότητες να φέρεις κάτι από Κινα είναι μεγάλο!! Αλλά δεν θα σκάσω εάν δεν παίξει!!!
Ελεος πια....!!


Μάλλον δε διαβάζεις καλά. Ή χρειάζεσαι καινούρια γυαλιά, ή πρέπει να ξαναπεράσεις από το σχολείο για να κατανοείς καλύτερα τα κείμενα. Έχω ΕΠΑΝΕΙΛΛΕΜΕΝΩΣ γράψει ότι αν είναι κάποιος να πάρει μηχάνημα από e-bay ή από τρίτο άτομο ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΜΑΓΑΖΙ εδώ στην Ελλάδα, τότε ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΒΑΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.


Προσπάθησε να κάνει μια κινηση ο Ατσάλινος και αμέσως να τον κρίνουμε και να τον κατακρίνουμε!!!!!!!!!!!!


Δεν κατάκρινα τον Ατσαλίνο. Έκανα κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τις παροχές και τις εγγυήσεις καθώς και με το ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. Απ'όσο έχω καταλάβει ο άνθρωπος δεν έχει ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα προϊόντα. Άν θέλει να ασχοληθεί, μαγκιά του... γιατί να έχω πρόβλημα εγώ; Η ένσταση μου έχει να κάνει με το θέμα του κέρδους του που όπως λέει θα είναι μηδενικό. Και πάλι δικαίωμα του (ότι θέλει κάνει ο καθένας με την πάρτη του) απλά εγώ που ασχολούμαι με τον χώρο και ξέρω τα τερτίπια των συσκευών και των πελατών απλά εκφράζω τη διαφωνία μου. Μήπως απαγορεύεται κι αυτό;


Εχεις τα κότσια; απάντησε στην ερώτηση που σου έκαναν πιο πάνω και δώσε μία προσφορά και στηριξε με την κίνησή σου αυτή, το φόρουμ στο οποίο γράφεις και θέλεις να θεωρείσαι μέλος.... Δεν νομίζω ότι ακόμα και εγώ θα μείνω μόνο στην αγορά της οθόνης... ξέρεις ότι ο πελάτης δεν είναι΄για μία μόνο φορά... να τον γδυσουμε και να τον ψαχνουμε με τα κυαλια μετά.... Δες το λιγάκι μπροστά το θ8έμα.....

Μη μου λές εμένα αν έχω τα κότσια γιατί εγώ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΗΡΑ ΤΟ Χ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ Ψ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΕΤΣΙ!!!

Το πιό τραγικό δε είναι ότι αν αυτός που σας περιπαίζει σας ρίξει την τιμή στο κόστος, θα τρέξετε να το πάρετε με χίλια, αδιαφορώντας όχι μόνο για το θέμα της υποστήριξης, αλλά και για το γεγονός ότι κάποιος σας εξαπάτησε αρχικά. Αλλά δεν πειράζει... θα έχετε κάνει μια έξυπνη αγορά...

Τέλος προσφορά υπάρχει για γκρούπ μπαϊ εδώ και καιρό (ψάξε πίσω στις σελίδες να τη βρείς), ήταν στα 680€ για το dynavin. Είχε φανεί ακριβή στον κόσμο, εμείς είπαμε ότι μέχρι εκεί μπορούμε να πάμε και το θέμα έκλεισε εκεί.

Άντε σε αφήνω τώρα να συνεχίζεις να με διαβάζεις με τις ώρες. Θα σου κόψω και υπερωρίες, θα σου φέρω και πετσέτα για τον ιδρώτα! :dblthumb2

papanikos
19-04-10, 13:53
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
κάθομαι φίλε και διαβάζω με τις ωρες όλες σου τις προσπαθειες να μην φέρουμε από Κινα για τον α,β,γ λόγο... Ειλικρινά δεν ξέρω γιατι το συνεχίζεις; Εχεις παραγγείλει πολλές συσκευές και φοβάσαι ότι δεν θα τις διώξεις (τουλάχιστον όχι εδώ μέσα);;;;
Ξέρεις κάτι; Οσο το ρισκο να πάρεις κάτι απο το ebay και να σου βγεί πατάτα, τόσο και οι πιθανότητες να φέρεις κάτι από Κινα είναι μεγάλο!! Αλλά δεν θα σκάσω εάν δεν παίξει!!!
Ελεος πια....!!
Μάλλον δε διαβάζεις καλά. Ή χρειάζεσαι καινούρια γυαλιά, ή πρέπει να ξαναπεράσεις από το σχολείο για να κατανοείς καλύτερα τα κείμενα. Έχω ΕΠΑΝΕΙΛΛΕΜΕΝΩΣ γράψει ότι αν είναι κάποιος να πάρει μηχάνημα από e-bay ή από τρίτο άτομο ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΜΑΓΑΖΙ εδώ στην Ελλάδα, τότε ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΒΑΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπάθησε να κάνει μια κινηση ο Ατσάλινος και αμέσως να τον κρίνουμε και να τον κατακρίνουμε!!!!!!!!!!!!
Δεν κατάκρινα τον Ατσαλίνο. Έκανα κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τις παροχές και τις εγγυήσεις καθώς και με το ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. Απ'όσο έχω καταλάβει ο άνθρωπος δεν έχει ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα προϊόντα. Άν θέλει να ασχοληθεί, μαγκιά του... γιατί να έχω πρόβλημα εγώ; Η ένσταση μου έχει να κάνει με το θέμα του κέρδους του που όπως λέει θα είναι μηδενικό. Και πάλι δικαίωμα του (ότι θέλει κάνει ο καθένας με την πάρτη του) απλά εγώ που ασχολούμαι με τον χώρο και ξέρω τα τερτίπια των συσκευών και των πελατών απλά εκφράζω τη διαφωνία μου. Μήπως απαγορεύεται κι αυτό;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις τα κότσια; απάντησε στην ερώτηση που σου έκαναν πιο πάνω και δώσε μία προσφορά και στηριξε με την κίνησή σου αυτή, το φόρουμ στο οποίο γράφεις και θέλεις να θεωρείσαι μέλος.... Δεν νομίζω ότι ακόμα και εγώ θα μείνω μόνο στην αγορά της οθόνης... ξέρεις ότι ο πελάτης δεν είναι΄για μία μόνο φορά... να τον γδυσουμε και να τον ψαχνουμε με τα κυαλια μετά.... Δες το λιγάκι μπροστά το θ8έμα.....
Μη μου λές εμένα αν έχω τα κότσια γιατί εγώ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΗΡΑ ΤΟ Χ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ Ψ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΕΤΣΙ!!!

Το πιό τραγικό δε είναι ότι αν αυτός που σας περιπαίζει σας ρίξει την τιμή στο κόστος, θα τρέξετε να το πάρετε με χίλια, αδιαφορώντας όχι μόνο για το θέμα της υποστήριξης, αλλά και για το γεγονός ότι κάποιος σας εξαπάτησε αρχικά. Αλλά δεν πειράζει... θα έχετε κάνει μια έξυπνη αγορά...

Τέλος προσφορά υπάρχει για γκρούπ μπαϊ εδώ και καιρό (ψάξε πίσω στις σελίδες να τη βρείς), ήταν στα 680€ για το dynavin. Είχε φανεί ακριβή στον κόσμο, εμείς είπαμε ότι μέχρι εκεί μπορούμε να πάμε και το θέμα έκλεισε εκεί.

Άντε σε αφήνω τώρα να συνεχίζεις να με διαβάζεις με τις ώρες. Θα σου κόψω και υπερωρίες, θα σου φέρω και πετσέτα για τον ιδρώτα! :dblthumb2


χαΛαρώστε και ξαναμπειτε στο θεμααααα!!! :ices_ange:ices_ange

Dark_Niaou
19-04-10, 21:21
Μάλλον δε διαβάζεις καλά. Ή χρειάζεσαι καινούρια γυαλιά, ή πρέπει να ξαναπεράσεις από το σχολείο για να κατανοείς καλύτερα τα κείμενα.

Ωπα μεγάλε και πάρτο αλλιώς!!!
Ουτε γυαλιά φοράω ούτε εμποράκος του κώλου είμαι!! Και εκεί που εχω φτάσει εγώ θα ήθελες να ήσουν!!
Λοιπόν γιατι παραγνωριστήκαμε... Εάν δεν σου αρέσει η προσπάθεια του Ατσάλινου... τον δρόμο σου!! Μην μπαίνεις και μην διαβάζεις το θρετ... Δεν καταλαβαίνω γιατί σε κάποιον να μην τον ευχαριστεί μία προσπάθεια που κάνει ένα μέλος του φόρουμ μας να γλυτώσουν 5-10 μέλη χρήματα; Που αποσκοπείς;


Η ένσταση μου έχει να κάνει με το θέμα του κέρδους του που όπως λέει θα είναι μηδενικό.

Πες ότι έχει κέρδος από αυτό που κάνει.... Πες ότι βγάζει φράγκα.... Εμεις θα το πάρουμε πιο φτηνά;;;;;;; Αυτό μας ενδιαφέρει!! Εάν το πάρουμε θα είμαστε κερδισμένοι... Εάν στην συνέχεια βγάλουν προβλήματα τα μηχανηματα αυτά και όπως δηλώνει θα έχουν την εγγυηση του Κινέζου, ο τοπικός αντιπρόσωπός του θα είναι και υπεύθυνος για το service... (γιατί αλλιώς χάνει την έννοια του αντιπροσώπου).


Μη μου λές εμένα αν έχω τα κότσια γιατί εγώ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΗΡΑ ΤΟ Χ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ Ψ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΕΤΣΙ!!!

Και γιαυτό δεν σε έχουμε "πετάξει έξω" (όχι στην κυριολεξία) από την κουβέντα και οι γνωσεις σου ειναι χρήσιμες και σεβαστές!!!

Τέλος προσφορά υπάρχει για γκρούπ μπαϊ εδώ και καιρό (ψάξε πίσω στις σελίδες να τη βρείς), ήταν στα 680€ για το dynavin. Είχε φανεί ακριβή στον κόσμο, εμείς είπαμε ότι μέχρι εκεί μπορούμε να πάμε και το θέμα έκλεισε εκεί.

Εσύ θέλεις να μας πεις ότι η τιμή αυτή θα σε ικανοποιούσε εσένα εάν ηθελες να αγοράσεις ένα Κινέζικο μηχάνημα; Δεν θα έμπαινες στην διαδικασία να σκεφτείς ότι υπάρχουν kenwood στα ίδια χρήματα με υποστήριξη και ότι αλλο μας λες ότι προσφέρετε εσεις και απλά δεν μοιαζουν με το εργοστασιακό; Δεν θα σκεφτόσουν ότι εάν ο Κινέζος το είχε στο site του 400 γιατί εγώ να δώσω 680;;;; Γιατί να υπάρξει κάποιος έξυπνος που να βρεί στοιχεία από εδώ μέσα και να εκμεταλευτεί το φόρουμ και να πάει να βγάλει από εμας 280 ευρώ το κομάτι κάνοντας τον έμπορο;
Σκέψου τα ΟΛΑ ΑΥΤΑ και μετά έλα με μία καλύτερη πρόταση για να μας κάνεις πελάτες σου.


Άντε σε αφήνω τώρα να συνεχίζεις να με διαβάζεις με τις ώρες. Θα σου κόψω και υπερωρίες, θα σου φέρω και πετσέτα για τον ιδρώτα! :dblthumb2

χαίρομαι να διαβάζω ενδιαφέροντα πόστ και εάν ενδιαφέρεσαι για πετσέτες για τον ιδρώτα να σου φέρω εγώ μερικές μιας και ειναι και η δουλειά μου!!

Atsa linos
19-04-10, 21:54
νταρκ μην τον ζοριζεις αστον να λεει τα δικα του ,,,,,,πληρωνει τι λες??

giannis_E-46
19-04-10, 21:56
νταρκ μην τον ζοριζεις αστον να λεει τα δικα του ,,,,,,πληρωνει τι λες??

εχεις καμια σχεση με σπαρτη αδερφε?

Atsa linos
19-04-10, 21:57
δεν εχω καμια απλα ειναι φιλος αυτος που εχει τα σαιτ και μαλιστα το σαββατο θα ειμαι κατω γιατι παντρευεται

giannis_E-46
19-04-10, 22:00
δεν εχω καμια απλα ειναι φιλος αυτος που εχει τα σαιτ και μαλιστα το σαββατο θα ειμαι κατω γιατι παντρευεται

τον κωστιανη λες?

sierra
19-04-10, 22:01
Ωπα μεγάλε και πάρτο αλλιώς!!!
Ουτε γυαλιά φοράω ούτε εμποράκος του κώλου είμαι!! Και εκεί που εχω φτάσει εγώ θα ήθελες να ήσουν!!
Λοιπόν γιατι παραγνωριστήκαμε... Εάν δεν σου αρέσει η προσπάθεια του Ατσάλινου... τον δρόμο σου!! Μην μπαίνεις και μην διαβάζεις το θρετ... Δεν καταλαβαίνω γιατί σε κάποιον να μην τον ευχαριστεί μία προσπάθεια που κάνει ένα μέλος του φόρουμ μας να γλυτώσουν 5-10 μέλη χρήματα; Που αποσκοπείς;




Πες ότι έχει κέρδος από αυτό που κάνει.... Πες ότι βγάζει φράγκα.... Εμεις θα το πάρουμε πιο φτηνά;;;;;;; Αυτό μας ενδιαφέρει!! Εάν το πάρουμε θα είμαστε κερδισμένοι... Εάν στην συνέχεια βγάλουν προβλήματα τα μηχανηματα αυτά και όπως δηλώνει θα έχουν την εγγυηση του Κινέζου, ο τοπικός αντιπρόσωπός του θα είναι και υπεύθυνος για το service... (γιατί αλλιώς χάνει την έννοια του αντιπροσώπου).




Και γιαυτό δεν σε έχουμε "πετάξει έξω" (όχι στην κυριολεξία) από την κουβέντα και οι γνωσεις σου ειναι χρήσιμες και σεβαστές!!!



Εσύ θέλεις να μας πεις ότι η τιμή αυτή θα σε ικανοποιούσε εσένα εάν ηθελες να αγοράσεις ένα Κινέζικο μηχάνημα; Δεν θα έμπαινες στην διαδικασία να σκεφτείς ότι υπάρχουν kenwood στα ίδια χρήματα με υποστήριξη και ότι αλλο μας λες ότι προσφέρετε εσεις και απλά δεν μοιαζουν με το εργοστασιακό; Δεν θα σκεφτόσουν ότι εάν ο Κινέζος το είχε στο site του 400 γιατί εγώ να δώσω 680;;;; Γιατί να υπάρξει κάποιος έξυπνος που να βρεί στοιχεία από εδώ μέσα και να εκμεταλευτεί το φόρουμ και να πάει να βγάλει από εμας 280 ευρώ το κομάτι κάνοντας τον έμπορο;
Σκέψου τα ΟΛΑ ΑΥΤΑ και μετά έλα με μία καλύτερη πρόταση για να μας κάνεις πελάτες σου.



χαίρομαι να διαβάζω ενδιαφέροντα πόστ και εάν ενδιαφέρεσαι για πετσέτες για τον ιδρώτα να σου φέρω εγώ μερικές μιας και ειναι και η δουλειά μου!!

:calm: Συνφωνώ και εγω... :+1::+1::+1:

Atsa linos
19-04-10, 22:01
ναι τον ξερεις τον γιαννη??

giannis_E-46
19-04-10, 22:03
ναι τον ξερεις τον γιαννη??

τον ξερω λιγο ομως. ειναι γνωστη φατσα στην σπαρτη. εγω ειμαι απο κει αλλα μενω αθηνα

Atsa linos
19-04-10, 22:04
με καλεσε και πρεπει να κατεβω κατω το σαββατο και μετα κυριακη θα πινω καφεδακι στην μονεβασια ,,,,,,,,μακαρι να εχει καλο καιρο

Atsa linos
19-04-10, 22:05
σιερα τι κανεις φιλαρακο ολα καλα??

sierra
19-04-10, 23:22
Ολα καλά, προς το παρών.

Atsa linos
19-04-10, 23:25
σιερα δεν θα ξεχασω οτι ησουν ο πρωτος που με χαιρετησες μεσα εδω και παντα οπου σε βρω σου μιλαω πρωτος αν και μεγαλυτερος που υποθετω οτι ειμαι ιχχιχιχιχιχι

mitsos_chania
19-04-10, 23:36
σιερα δεν θα ξεχασω οτι ησουν ο πρωτος που με χαιρετησες μεσα εδω και παντα οπου σε βρω σου μιλαω πρωτος αν και μεγαλυτερος που υποθετω οτι ειμαι ιχχιχιχιχιχι

μικροτερος εισαι :party:

Atsa linos
19-04-10, 23:41
μητσο υπαρχουν και μεγαλυτερες ηλικιες χαιρομαι αφανταστα αχχαχααχχαχαχαα

joyceshang
20-04-10, 04:24
με την 16/9 την κινεζικη λες?

Απ 'όσο γνωρίζω, τα περισσότερα από τα naviagtion-εξόρμησης gps μπορούσε να προσφέρει την 16 / 9 και 4 / 3 για τον οδηγό να προσαρμοστεί:google:

sierra
20-04-10, 08:21
σιερα δεν θα ξεχασω οτι ησουν ο πρωτος που με χαιρετησες μεσα εδω και παντα οπου σε βρω σου μιλαω πρωτος αν και μεγαλυτερος που υποθετω οτι ειμαι ιχχιχιχιχιχι

:deal: Δυστυχώς για εμένα και ευτυχώς για εσένα είμαι μεγαλήτερος...:rofl2::rofl2::rofl2:

gsova
20-04-10, 09:37
Εσύ θέλεις να μας πεις ότι η τιμή αυτή θα σε ικανοποιούσε εσένα εάν ηθελες να αγοράσεις ένα Κινέζικο μηχάνημα; Δεν θα έμπαινες στην διαδικασία να σκεφτείς ότι υπάρχουν kenwood στα ίδια χρήματα με υποστήριξη και ότι αλλο μας λες ότι προσφέρετε εσεις και απλά δεν μοιαζουν με το εργοστασιακό; Δεν θα σκεφτόσουν ότι εάν ο Κινέζος το είχε στο site του 400 γιατί εγώ να δώσω 680;;;; Γιατί να υπάρξει κάποιος έξυπνος που να βρεί στοιχεία από εδώ μέσα και να εκμεταλευτεί το φόρουμ και να πάει να βγάλει από εμας 280 ευρώ το κομάτι κάνοντας τον έμπορο;
Σκέψου τα ΟΛΑ ΑΥΤΑ και μετά έλα με μία καλύτερη πρόταση για να μας κάνεις πελάτες σου.



Οργανώνεστε και παραγγέλνετε τα 10 κομμάτια μίνιμουμ που απαιτεί η dynavin και λέτε να σας τα στείλουν ξεχωριστά στον καθένα με ένδειξη gift, μήπως γλυτώσετε το τελωνείο. Η τελευταία τιμή που έχω εγώ είναι 480$ συν μεταφορικά... το υπολογίζω γύρω στα 500-520$ το κομμάτι. Σε ευρώ δηλαδή είναι 380-390€. Πιό οικονομικά δε νομίζω να σας έρθει. Άν περάσετε τελωνείο τότε περνάτε τα 5 κατοστάρικα το κομμάτι (21% ΦΠΑ + κατηγορία πολυτελείας + έξοδα).

Τα βάζετε μόνοι σας (software+hardware) και σε περίπτωση βλάβης είτε το στέλνετε ξανά έξω είτε αν πιάνουν τα χέρια σας παραγγέλνετε το component που απέτυχε και το αλλάζετε εδώ.

Αυτή είναι η πρόταση μου.

Υπάρχουν φθηνά μαγαζιά στην επαρχία που δίνουν τα μηχανήματα με 50 και 60 ευρώ κέρδος, αδιαφορώντας για την υποστήριξη. Κι όταν ο πελάτης ζητήσει κάτι (από την πιό απλή απορία μέχρι το πιό περίπλοκο ζήτημα) κι επειδή οι περισσότεροι πελάτες τους είναι από Αθήνα, φτάσαμε στο σημείο να τους λένε "πηγαίντε στην GPS Navi Hellas, είναι υποκατάστημα μας και τα υποστηρίζουν". Και ρωτάω εγώ: Με ποιό δικαίωμα το κάνουν αυτό;

Έρχεται ο πελάτης και κλαψουρίζει "κλαψ κλαψ, ελάτε αφού κι εσείς τα ίδια βάζετε, κλαψ κλαψ δεν μπορώ τώρα να τρέχω Θεσσαλονίκη, κλαψ κλαψ τον παίρνω και δε σηκώνει καν το τηλέφωνο".

vlahopilot
20-04-10, 09:53
Παιδιά μπορούμε να επανέλθουμε ξανά στην σωστή τροχιά ?....γιατί μάλλον το ξεσύραμε λιγάκι!
Ο καθένας έχει τις επιλογές του και την ελευθερία βούλησης....Κάποιοι θέλουν να πάρουν κάτι και ξέρουν που θα το βρούν και με τί υποχωρήσεις. Δεν υπάρχει λόγος αντιδικιών!

apovas
20-04-10, 19:38
Σωστος ο προλαλησαντας. Επισης ισχυει και οτι οπου λαλουν πολλοι κοκοροι...

BMW_330i
20-04-10, 20:51
Οργανώνεστε και παραγγέλνετε τα 10 κομμάτια μίνιμουμ που απαιτεί η dynavin και λέτε να σας τα στείλουν ξεχωριστά στον καθένα με ένδειξη gift, μήπως γλυτώσετε το τελωνείο. Η τελευταία τιμή που έχω εγώ είναι 480$ συν μεταφορικά... το υπολογίζω γύρω στα 500-520$ το κομμάτι. Σε ευρώ δηλαδή είναι 380-390€. Πιό οικονομικά δε νομίζω να σας έρθει. Άν περάσετε τελωνείο τότε περνάτε τα 5 κατοστάρικα το κομμάτι (21% ΦΠΑ + κατηγορία πολυτελείας + έξοδα).

Τα βάζετε μόνοι σας (software+hardware) και σε περίπτωση βλάβης είτε το στέλνετε ξανά έξω είτε αν πιάνουν τα χέρια σας παραγγέλνετε το component που απέτυχε και το αλλάζετε εδώ.

Αυτή είναι η πρόταση μου.

Υπάρχουν φθηνά μαγαζιά στην επαρχία που δίνουν τα μηχανήματα με 50 και 60 ευρώ κέρδος, αδιαφορώντας για την υποστήριξη. Κι όταν ο πελάτης ζητήσει κάτι (από την πιό απλή απορία μέχρι το πιό περίπλοκο ζήτημα) κι επειδή οι περισσότεροι πελάτες τους είναι από Αθήνα, φτάσαμε στο σημείο να τους λένε "πηγαίντε στην GPS Navi Hellas, είναι υποκατάστημα μας και τα υποστηρίζουν". Και ρωτάω εγώ: Με ποιό δικαίωμα το κάνουν αυτό;

Έρχεται ο πελάτης και κλαψουρίζει "κλαψ κλαψ, ελάτε αφού κι εσείς τα ίδια βάζετε, κλαψ κλαψ δεν μπορώ τώρα να τρέχω Θεσσαλονίκη, κλαψ κλαψ τον παίρνω και δε σηκώνει καν το τηλέφωνο".

εγω συμφωνω απολυτα μαζι σου.αν δεν υπαρχει υποστηριξη αν χαλασει η αν παθει το οτιδηποτε τρεχα γυρευε μετα.προτιμω να δωσω το κατι παραπανω αλλα να ξερω ομως οτι με το παραμικρο μπορω καπου να απευθυνθω.εγω ομως αυτο που θελω να πω ειναι πως ο καθε μαγαζατορας το πουλα οτι τιμη γουσταρει και αυτο ειναι το κακο.

BMW_330i
20-04-10, 20:54
να και καποιες τιμες απο το car.gr για να δειτε τελικα πως πουλα ο καθενας οσο θελει.
http://www.car.gr/parts/view/620410/
http://www.car.gr/parts/view/595873/

vlahopilot
20-04-10, 22:54
Μάλιστα το 2ο είναι και "ευρωπαικό"...με χώρα προέλευσης την "Γερμανία"!

Πάμε.....συνεχίζουμε την "αναμονή"....

sierra
20-04-10, 23:07
να και καποιες τιμες απο το car.gr για να δειτε τελικα πως πουλα ο καθενας οσο θελει.
http://www.car.gr/parts/view/620410/
http://www.car.gr/parts/view/595873/

Βλέπετε τι ψέματα λένε οι Ελληνες έμποροι. Εχουν ξεχάση ότι πέρασαν τα παλιά χρόνια, όπως έλεγα παραπάνω, που δεν ξέραμε τι γινόταν παραπέρα από την γειτονεία μας και δεν το καταλαβαίνουν οι έμποροι. Αλλά και η δικαιοσύνη δεν τους κλείνει μέσα για ψευδείς διαφιμήσεις. Γι΄αυτό δεν πάμε μπροστά σαν χώρα. Οτι θέλει ο καθένας κάνει και όλοι μας... :boink::boink::boink:

sierra
20-04-10, 23:18
εγω συμφωνω απολυτα μαζι σου.αν δεν υπαρχει υποστηριξη αν χαλασει η αν παθει το οτιδηποτε τρεχα γυρευε μετα.προτιμω να δωσω το κατι παραπανω αλλα να ξερω ομως οτι με το παραμικρο μπορω καπου να απευθυνθω.εγω ομως αυτο που θελω να πω ειναι πως ο καθε μαγαζατορας το πουλα οτι τιμη γουσταρει και αυτο ειναι το κακο.

Να σε ρωτήσω κάτι; Εχεις την εντύπωση ότι εαν πάθη κάτι το μηχανημά σου, εντός εγγύησης, και το πάς στον αντιπρόσωπο που το πήρες θα δεχθεί αμέσως να στο αντικαταστήση χωρίς να σου φέρει χίλιες δύο αντιρήσεις; Δεν νομίζω. Μέχρι και το αμάξι είναι ικανός να σου βγάλει άχρηστο. Γιατί να δώσεις παραπάνω, λίγα βγάζουνε; :pimp:

Atsa linos
21-04-10, 00:16
οτι ναναι πουλανε ειναι αθεοφοβοι η μας περνανε για πολυ γκιωνιδες δεν εξηγητε αλλιως

giannis_E-46
21-04-10, 00:59
φιλε atsalinos εχεις κανα νεο σχετικα με το μηχανημα που μας ειχες πει?

Atsa linos
21-04-10, 01:01
εχω πολλα νεα λιγο υπομονη ελειπα και εχασα επαφη με τον κιτρινιαρη θα τον σφιξω μια αυριο ειμαστε σε καλο δρομο ,,,,,ειναι το μονο σιγουρο εχω πιο πολυ αγωνια απο εσας

giannis_E-46
21-04-10, 01:08
εχω πολλα νεα λιγο υπομονη ελειπα και εχασα επαφη με τον κιτρινιαρη θα τον σφιξω μια αυριο ειμαστε σε καλο δρομο ,,,,,ειναι το μονο σιγουρο εχω πιο πολυ αγωνια απο εσας

καλα νεα δηλαδη? ρωτησες μηπως βρουμε της dynavin?

Atsa linos
21-04-10, 01:26
αυτην εχω βαλει στο ματι αφου αυτην θελετε ολοι σας

BMW_330i
21-04-10, 03:04
Να σε ρωτήσω κάτι; Εχεις την εντύπωση ότι εαν πάθη κάτι το μηχανημά σου, εντός εγγύησης, και το πάς στον αντιπρόσωπο που το πήρες θα δεχθεί αμέσως να στο αντικαταστήση χωρίς να σου φέρει χίλιες δύο αντιρήσεις; Δεν νομίζω. Μέχρι και το αμάξι είναι ικανός να σου βγάλει άχρηστο. Γιατί να δώσεις παραπάνω, λίγα βγάζουνε; :pimp:

και ομως εγινε και αυτο.φιλος που εχει τη ιδια οθονη και αγορασμενη απο εδω σοβαρο καταστημα μετα ενα μηνα απο προβλημα που προεκυψε οχι μονο του την αλλαξε αλλα του ειπαν και ευχαριστω.

sierra
21-04-10, 07:01
και ομως εγινε και αυτο.φιλος που εχει τη ιδια οθονη και αγορασμενη απο εδω σοβαρο καταστημα μετα ενα μηνα απο προβλημα που προεκυψε οχι μονο του την αλλαξε αλλα του ειπαν και ευχαριστω.

Μακάρι φίλε μου να αλλάξουνε γιατί εμείς οι μεγάλοι είναι λίγο δύσκολο να ψάχνουμε με internet, ενώ οι νέοι τα παίζουνε στα δάκτυλα. Δεν έχω προσωπικά με κανένα έμπορο αλλά τόσα χρόνια που ζω το 90% την κοροϊδία την είχαν ψωμοτύρι. Με πειράζει τα ψέματα που λένε και κλέγονται ότι δεν έχουν λεφτά... :hello:

sierra
21-04-10, 07:04
εχω πολλα νεα λιγο υπομονη ελειπα και εχασα επαφη με τον κιτρινιαρη θα τον σφιξω μια αυριο ειμαστε σε καλο δρομο ,,,,,ειναι το μονο σιγουρο εχω πιο πολυ αγωνια απο εσας

Πέρασες καλά; Οταν μπορέσεις πες μας και τα νέα...:nod:

papanikos
21-04-10, 14:01
και ομως εγινε και αυτο.φιλος που εχει τη ιδια οθονη και αγορασμενη απο εδω σοβαρο καταστημα μετα ενα μηνα απο προβλημα που προεκυψε οχι μονο του την αλλαξε αλλα του ειπαν και ευχαριστω.

+1

Αμα ειναι μεσα στην εγγθηυση και δεν ευθυνεσαι εσυ για τη ζημια (και ειδικα αν στο εχουνε εγκαταστησει και αυτοι) τοτε μονο αυτο μπορουν να κανουν... Ετσι πρεπει να ειναι οι σωστοι επαγγελματιες....!

sierra
21-04-10, 20:34
:confused: Aκρα του τάφου σιωπή. Τι έγινε ρε παιδιά; Γιατί εξαφανιστήκατε όλοι; Είστε καλά; :pimp:

apovas
22-04-10, 13:42
Ολοι καλα. Απλα μάλλον εχει κουρασει το θέμα

sierra
22-04-10, 17:39
Να είναι αυτό καλά. Δεν πιστεύω να είναι τίποτα άλλο... :bullhorn:

Dark_Niaou
23-04-10, 14:39
έχουμε Ατσάλινε κανένα νέο;

dimtz
23-04-10, 23:03
τελικα τι εγινε με τις διαπραγματευσεις? εχουμε κανα νεο?:sleeping:

sierra
23-04-10, 23:49
:deal: Αναμένουμαι νεώτερα...

giannis_E-46
26-04-10, 21:09
φιλε dathanaso το πηρες τελικα το μηχανημα? μας ειχες πει για την παρασκευη που μας περασε

sierra
26-04-10, 21:34
Ti έγινε ρε παιδιά; Πολύ βουβαμάρα έπεσε. Ούτε ο Dathanaso, ούτε ο Atsa linos εμφανίζονται. Τι έγινε; Εξαφανίστηκαν; :pimp:

dimtz
26-04-10, 21:52
Ti έγινε ρε παιδιά; Πολύ βουβαμάρα έπεσε. Ούτε ο Dathanaso, ούτε ο Atsa linos εμφανίζονται. Τι έγινε; Εξαφανίστηκαν; :pimp:

αστα με την ορεξη θα μεινουμε ...............

sierra
26-04-10, 23:47
:nod: Λες; Θα αναγκαστώ να ξαναπάω στον Αποστόλη...

Dathanaso
27-04-10, 01:03
Σημερα που μιλησα με αποστολη μου ειπε οτι εχουν ερθει 30 κομματια και ειναι τελωνειο με αυτα κ αυτα που συμβαινουν στα πολιτικα δρωμενα κρισεις κτλ μπλοκαριστηκαν ειδωμεν απο βδομαδα ξερω γω τι να πω.

Atsa linos
27-04-10, 06:37
καλημερα και απο εμενα παιδες..............ημουν γερμανια κανονικα προχωραμε δεν πτοουμαστε οσο για τα νεα τα περιμενω και εγω συντομα και θα τα μεταφερω αμεσως

sierra
27-04-10, 07:36
Αντε να δούμε τι θα δούμε. Dathanaso με γλύτωσες από το δρομολόγιο...

pailas
27-04-10, 14:06
pantos sthn germania opios paragelnei erxetai to kainourgio v3...

http://www.bmwcardesign.de

apovas
28-04-10, 18:34
Αντε βρε παιδιά να δούμε ασπρη μέρα με το μαραφετι. Εχω βαρεθει να σκαβω το παταρι για κασσετες.

Atsa linos
28-04-10, 18:47
καλησπερα και απο εμενα ,,,,ακομα το παλευουμε και να σας πω κατι δεν ξερουν τι τους γινεται ,,και τι εννοω ρωτησα γερμανο και μου απαντησε οτι δεν ξερει τι μαρκα ειναι αλλα οτι ειναι κινεζικο και δουλευουν και τα πληκτρα απο το τιμονι ( ακου πληκτρα πιανο θα επαιζε μικρος) και συνεχιζω ,λογο του μεγαλου ενδιαφεροντος οι κινεζοι νομιζουν οτι πουλανε χρυσαφι,,,,,,,,,παρ ολα αυτα ο πονηρος ο ελληνας θα τους κανει ντριπλα οπως και να εχει λιγο ακομα υπομονη εχετε???

Atsa linos
28-04-10, 18:49
Σημερα που μιλησα με αποστολη μου ειπε οτι εχουν ερθει 30 κομματια και ειναι τελωνειο με αυτα κ αυτα που συμβαινουν στα πολιτικα δρωμενα κρισεις κτλ μπλοκαριστηκαν ειδωμεν απο βδομαδα ξερω γω τι να πω.

τι μπλοκαριστηκε ακριβως η πανεπιστημιου η σταδιου τι?? σημερα παρελαβα εγω απο κινα αλλα πραγματα ολα καλα ,τα φαναρια λειτουργουσαν κανονικα και χωρις τροχονομους :dblthumb2

giannis_E-46
28-04-10, 19:07
καλησπερα και απο εμενα ,,,,ακομα το παλευουμε και να σας πω κατι δεν ξερουν τι τους γινεται ,,και τι εννοω ρωτησα γερμανο και μου απαντησε οτι δεν ξερει τι μαρκα ειναι αλλα οτι ειναι κινεζικο και δουλευουν και τα πληκτρα απο το τιμονι ( ακου πληκτρα πιανο θα επαιζε μικρος) και συνεχιζω ,λογο του μεγαλου ενδιαφεροντος οι κινεζοι νομιζουν οτι πουλανε χρυσαφι,,,,,,,,,παρ ολα αυτα ο πονηρος ο ελληνας θα τους κανει ντριπλα οπως και να εχει λιγο ακομα υπομονη εχετε???

για το μηχανημα της dynavin μιλας?

Atsa linos
28-04-10, 19:08
ναι για αυτο μιλαω γιαννη

giannis_E-46
28-04-10, 19:09
ναι για αυτο μιλαω γιαννη

πληροφορηση για την τιμη μηπως εχεις? πανω κατω δηλαδη

Atsa linos
28-04-10, 19:11
παντος θα ειναι πολυ κατω απο τα 799 ευρα του e bay και του κα8ε πονηρου που θελει να μας παρει τα κεφαλια ,,,,,ειναι το μονο σιγουρο αυτο

gyiama
28-04-10, 19:42
τι μπλοκαριστηκε ακριβως η πανεπιστημιου η σταδιου τι?? σημερα παρελαβα εγω απο κινα αλλα πραγματα ολα καλα ,τα φαναρια λειτουργουσαν κανονικα και χωρις τροχονομους :dblthumb2

ναι ολα τα κουφα στον Αποστολη συμβαινουν επειδη μπηκαμε στο ΔΝΤ δεν περναει τπτ απ το τελωνειο και ειδικα τα dvd/gps για ΒMW!!!!! αρχισε να μου αρεσει αυτη η ιστορια με τον φιλο Αποστολη....θελω να δω τι θα βρει ακομα να πει για κατι που πλεον ειμαι σιγουρος πως ουτε ο ιδος δεν το εχει δει απο κοντα!!!!!!!!εχουν πολυ πλακα οι δικαιολογιες :ban:

Atsa linos
28-04-10, 19:54
δεν απαντησατε ομωσ εχετε υπομονη η μπα ,,,,,,,,,,,,,??

apovas
28-04-10, 19:57
Μα φίλε μου δεν εχουμε και τιποτα αλλο τοσο καιρο. Μονο υπομονη!!

gyiama
28-04-10, 20:26
αχαχαχαχ λες και μπορουμε να κανουμε και τπτ αλλο περα απο υπομονη!!!!!!!!

dimtz
28-04-10, 21:26
ειναι καποιο μαγαζι το οποιο εχει αυτην την dynavi στην θεσ/νικη, εχει αναφερθει και στην αρχη αυτου του post, επειδη εχουν γραφτει πολλα δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα (κουραστηκα), δεν μπορει να μας κανει μια καλη τιμη (ομαδικη) να τα περασουμε και να ησυχασουμε? αν εχει γινει αυτην η ερωτηση πιο πριν να με συμπαθατε.......

sierra
29-04-10, 08:23
Υπομονή έχουμε Αtsa linos, εγω τουλάχιστον. Αντε να δούμε τι θα γίνη... :pimp:

gsova
29-04-10, 09:22
...τώρα και με το ΦΠΑ που μάλλον θα πάει στο 23% (το πρωϊ στο ράδιο κάποιοι λέγανε και για 25%) με 480$ στο κομμάτι (για τα 10 μίνιμουμ που θέλει η dynavin), άντε βάλε και 10$ ακόμη μεταφορικά ανα μονάδα... στα 490$, με σημερινή τιμή δολλαρίου (1,32€) βγαίνει 371€ και κάτι ψιλά. Εφόσον η κούτα περνάει από τελωνείο έχουμε 371+23% = 456€ , άν φάει και φόρο πολυτελείας (που δεν θυμάμαι πόσο είναι σε ποσοστό) και με 9€ περίπου ανα κομμάτι έξοδα εκτελωνισμού (αφού ο τελώνης θέλει χοντρικά κάνα 90άρι έξοδα) το πιάσαμε το πεντακοσάρικο. Οι Κινέζοι είναι σκληρά καρύδια (το παραδέχεται και ο Ατσαλίνος) και ξέρουν ότι έχουν ένα καλό προϊόν που πουλάει, συνεπώς στα 20 ή ακόμη και στα 30 κομμάτια (αν υποθέσουμε ότι γίνεται τόσο οργανωμένη παραγγελία) άντε να κατέβουν 20 με 30 δολλάρια ανά unit -και πάλι θαύμα θα το θεωρώ αυτό. Τέτοιες εκπτώσεις κάνουν στα 50-100 κομμάτια αν θυμάμαι καλά τους καταλόγους...

Dathanaso
29-04-10, 18:40
Λοιπον θα παω σε ενα κινεζικο μαγαζι και θα προτεινω επ'αμοιβης να μου φερει ενα μηχανημα.Αντε Γεια:cheers:

dimtz
29-04-10, 20:00
Λοιπον θα παω σε ενα κινεζικο μαγαζι και θα προτεινω επ'αμοιβης να μου φερει ενα μηχανημα.Αντε Γεια:cheers:

που ρε φιλε ????????????? θελω και εγω:greenboun

giannis_E-46
29-04-10, 20:46
Λοιπον θα παω σε ενα κινεζικο μαγαζι και θα προτεινω επ'αμοιβης να μου φερει ενα μηχανημα.Αντε Γεια:cheers:

χα χα χα χα χα στα κινεζικα μαγαζια στην αγησιλαου στην ομονοια:dblthumb2

Dark_Niaou
30-04-10, 16:31
καλή ιδέα!! Δεν κάνεις μια ερώτηση;

Dathanaso
01-05-10, 10:14
Καλημερα και καλο μηνα βρηκα αυτο το οποιο βγαινει στα 483 ευρω με τα μεταφορικα/ κομματι και εχει 150 κομματια stock παραδοση με ups dhl σε 7-12 ημερες
http://www.globeoffer.com/bmw-e46-gps-car-dvd-with-dvdbttvfmipodrdsgpscan-bus-p-1501.html

dimtz
01-05-10, 11:32
Καλημερα και καλο μηνα βρηκα αυτο το οποιο βγαινει στα 483 ευρω με τα μεταφορικα/ κομματι και εχει 150 κομματια stock παραδοση με ups dhl σε 7-12 ημερες
http://www.globeoffer.com/bmw-e46-gps-car-dvd-with-dvdbttvfmipodrdsgpscan-bus-p-1501.html

πολυ καλο φιλε μου, εγω ειμαι μεσα για την αγορα και πολυ καλη τιμη εχει, βαση για το κλιμα θα βρουμε? ειναι ευκολη υποθεση? λοιπον αντε να μαζευομαστε να κανουμε την αγορα:yippee: μια παραθεση στο λινκ βλεπω 3 φοτο οι 2 ειναι με 2 din και η αλλη με ενα, τελικα πιο ισχυει????????

sierra
01-05-10, 15:25
:nod: Εαν προσέξεται οι 2 πρώτες και οι 2 δεύτερες έχουν διαφορά και κάτω από τα στρογγυλά ποντεσιόμετρα. Φαίνονται οι θύρες USB. Δεν ξέρω τι παίζει... Εαν ξέρει κάποιος Αγγλικά και μπορεί να συνενοηθή είμαι και εγω μέσα, δηλαδή πιο από τα δύο είναι, εαν είναι τα δύο δεύτερα...

Dathanaso
01-05-10, 17:25
Εστειλα mail περιμενω απαντηση.

sierra
02-05-10, 01:32
Οταν πάρεις απάντηση βάλε φωνή...

Dark_Niaou
02-05-10, 09:37
οποτε μέχρι στιγμής έχουμε 3 πλάνα που τρέχουν αυτή την στιγμή:
1/. Ατσάλινος----> μέσω γνωριμιών από Κίνα
2/. Dathanaso---> μέσω εμαίλ από το τελευταίο site που βρήκαμε
3/. Dathanaso---> μέσω από κάποιον Κινέζο με καταστημα στο κεντρο Αθηνας για μαζικη εισαγωγή...

Κύριοι περιμένουμε νεώτερα!!!

giannis_E-46
02-05-10, 11:26
αντε να δουμε μηπως βγαλουμε καμια ακρη

vaggelakhs
02-05-10, 19:25
Παιδιά όντως γιατί και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά αρκεί στην όποια επιλογή - αγορά και αν κάνουμε να υπάρχει υποστήριξη & εγκατάσταση για τους ανίδεους(στις εγκαταστάσεις) σαν και εμένα.

Dathanaso
02-05-10, 19:35
Οταν πάρεις απάντηση βάλε φωνή...

Φιλε sierra απο τον Αποστολη εχουμε κανενα νεο?
Δεν πας καμια βολτα γιατι απο τηλ ακρη δεν βγαζω.Θα πηγαινα εγω αλλα μενω Αλεξ/λη

sierra
02-05-10, 21:30
Θα πάω να δω τι γίνεται, μάλον αύριο το μεσημέρι...

Dathanaso
03-05-10, 15:35
2/. Dathanaso---> μέσω εμαίλ από το τελευταίο site που βρήκαμε

--->Απο 15 Μαιου θα ειναι διαθεσιμο προς πωληση μεχρι στιγμης δοκιμαζεται

Dathanaso
03-05-10, 15:35
οποτε μέχρι στιγμής έχουμε 3 πλάνα που τρέχουν αυτή την στιγμή:
1/. Ατσάλινος----> μέσω γνωριμιών από Κίνα
2/. Dathanaso---> μέσω εμαίλ από το τελευταίο site που βρήκαμε
3/. Dathanaso---> μέσω από κάποιον Κινέζο με καταστημα στο κεντρο Αθηνας για μαζικη εισαγωγή...

Κύριοι περιμένουμε νεώτερα!!!

απαντηση απο 2--->Απο 15 Μαιου θα ειναι διαθεσιμο προς πωληση μεχρι στιγμης δοκιμαζεται

giannis_E-46
03-05-10, 18:18
απαντηση απο 2--->Απο 15 Μαιου θα ειναι διαθεσιμο προς πωληση μεχρι στιγμης δοκιμαζεται

αρα μιλαμε για καποιο μηχανημα που δεν εχει βγει ακομα στην αγορα? αρα δεν ειναι και δοκιμασμενο

Dathanaso
03-05-10, 20:09
αρα μιλαμε για καποιο μηχανημα που δεν εχει βγει ακομα στην αγορα? αρα δεν ειναι και δοκιμασμενο

Δεν ειναι απόλυτο αυτο διότι καποιες εταιρειες αναφερουν στο site πως υπαρχουν stock.

giannis_E-46
03-05-10, 21:06
Δεν ειναι απόλυτο αυτο διότι καποιες εταιρειες αναφερουν στο site πως υπαρχουν stock.

εσυ δεν το χες παραγγηλει απο τον αποστολη? τι συνεβει?

Dathanaso
03-05-10, 21:16
εσυ δεν το χες παραγγηλει απο τον αποστολη? τι συνεβει?

Δες post 934

dimtz
03-05-10, 21:31
δυσκολα τα βλεπω τα πραματα οσο αφορα την μαζικη αγορα, ολο και κατι προκειπτει, φτανουμε στην πηγη και δεν πινουμε νερο

Dathanaso
03-05-10, 21:40
Συμφωνώ....group buy δεν προκειται να γίνει καλύτερα να ασχοληθει ο καθενας με την παρτυ του.

giannis_E-46
03-05-10, 21:41
Συμφωνώ....group buy δεν προκειται να γίνει καλύτερα να ασχοληθει ο καθενας με την παρτυ του.


εχεις απολυτο δικιο. εκεινος ο ατσαλινος φανηκε καθολου?

Dathanaso
03-05-10, 21:43
Ακόμη περιμένουμε:banghead:

giorgost1
03-05-10, 21:46
Θα πάω να δω τι γίνεται, μάλον αύριο το μεσημέρι...

Τι εκανες τελικα;Πηγες απο κει;Εμαθες τιποτα;

sierra
03-05-10, 22:21
Καλησπέρα σε όλους. Πήγα το μεσημέρι και μου είπε τα εξής: Εχει πολλές παραγγελίες το εργοστάσιο και δεν προλαβένουν και θα έχω μετά τετά τις 15 Μάι. Σε 3-4 ημέρες πάρεμε τηλ. να σου πω καλύτερα. Προς το παρών έχει και πουλάει η HUALINGAN που είναι πιο ακριβή. Αυτά μου είπε. Ας περιμένουμε λίγο, να δούμε και ο ATSA LINOS τι θα μας πει. Και κανονίζουμε μετά πόσοι ήμαστε και το αγοράζουμε. Τι λέτε; :pimp:

giannis_E-46
03-05-10, 22:28
Καλησπέρα σε όλους. Πήγα το μεσημέρι και μου είπε τα εξής: Εχει πολλές παραγγελίες το εργοστάσιο και δεν προλαβένουν και θα έχω μετά τετά τις 15 Μάι. Σε 3-4 ημέρες πάρεμε τηλ. να σου πω καλύτερα. Προς το παρών έχει και πουλάει η HUALINGAN που είναι πιο ακριβή. Αυτά μου είπε. Ας περιμένουμε λίγο, να δούμε και ο ATSA LINOS τι θα μας πει. Και κανονίζουμε μετά πόσοι ήμαστε και το αγοράζουμε. Τι λέτε; :pimp:

χα χα χα χα καλα τα λες αλλα απο το πολυ περιμενε βλεπω να περναει το καλοκαιρι να χειμωνιαζει και ακομα να συζυταμε τι θα κανουμε:rofl2::rofl2::

Dark_Niaou
03-05-10, 22:30
Γιατι ρε Γιαννη, είμαστε να αλλαζουμε αμαξι νωρίτερα; χαχαχα
Εγω λέω υπομονή... η τιμη θα πέσει κιάλλο... Αλλά να σιγουρευτούμε ότι πάμε για το καινουριο

sierra
03-05-10, 22:41
Πιστεύω μέχρι να πάμε διακοπές θα το έχουμε πάρει...:yippee::rofl2::rofl2::rofl2:

giannis_E-46
03-05-10, 22:45
Πιστεύω μέχρι να πάμε διακοπές θα το έχουμε πάρει...:yippee::rofl2::rofl2::rofl2:

μακαρι να γινουν οπως τα λες

dimtz
03-05-10, 23:04
ναι θα συμφωνησω, μεχρι της χειμερινες διακοπες θα ειμαστε οκ

gyiama
04-05-10, 09:45
χαχαχ καλα ρε παιδια του Αποστολη δεν του κολλησαν τα 30 κομματια στο τελωνειο????ρε παιδια ακομα ασχολουμαστε με τον Αποστολη?μονο με το δουλεμα που μας ριχνει πρεπει να του ριξουμε ban!!!!!θα παω εδω θεσ/νικη να δω μηπως κανουμε τπτ!!!!!

eddy_e46
04-05-10, 11:18
Παιδιά για την DYNAVIN μην έχετε ελπίδες για σύντομη παράδοση.
Έστειλα τον ξάδερφο μου, που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην Κίνα για επαγγελματικούς λόγους, στο εργοστάσιο να μου φέρει ένα κομμάτι και οι αθεόφοβοι δεν είχαν ούτε ΕΝΑ που να λειτουργεί.
Του έδειξαν την παραγωγή και του είπαν ότι μετά τις 15 Μαϊου θα μπορέσουν να τα διαθέσουν γιατί προς το παρόν λύνουν κάποια προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί...

Του είπαν επίσης ότι όλη η παραγωγή είναι "καπαρωμένη" και θα σταλεί στους αντιπροσώπους τους.
Επίσης ξύπνησαν και δεν δέχτηκαν να κάνουν υποτιμολόγηση για να μην περάσει τελωνείο.

Αυτό είναι η κυριολεξία του "έφτασα στην πηγή και δεν ήπια νερό"

dimtz
04-05-10, 13:23
χαχαχ καλα ρε παιδια του Αποστολη δεν του κολλησαν τα 30 κομματια στο τελωνειο????ρε παιδια ακομα ασχολουμαστε με τον Αποστολη?μονο με το δουλεμα που μας ριχνει πρεπει να του ριξουμε ban!!!!!θα παω εδω θεσ/νικη να δω μηπως κανουμε τπτ!!!!!

πηγαινε φιλε μπας και δουμε καμια ασπρη μερα, πες του τι τιμες θα παιχτουν αναλογα με την ποσοτητα που θα παρουμε

zami
04-05-10, 13:39
ε ναι ρε παιδιά,ενταξει ειπαμε να εχουμε κερδος αλλα ας μην προσπαθουμε να βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι!!!παντα ο κινεζος σε οτι βγαζει ,εχει το ενα τριτο της τιμης του γνησιου(περιπου).ολα αυτα που παρεχει σε γνησιο θα κοστιζαν 3+χιλιάρικα οποτε τα 800€ειναι σχετικα λογικα!!!αν βαλετε και το οτι δεν μπλεκεις με εισαγωγες και το after sales service ειναι καλη ευκαιρια...εγω περιμενω πως και πως να βγει για το Ε39 και θα το παρω την ιδια μερα...

GNIKOLOP
04-05-10, 14:10
Γεια σας , επειδή έχασα την sd card του dvn46 ξέρει κανεις που μπορώ να κατεβασω το igo ή destinator ?

papanikos
05-05-10, 12:41
καλημερα και απο μενα, πηγα εχτες στη θεσσαλονικη για την αγορα και εγκατασταση της μοναδας της dynavin απο τον επισημο αντιπροσωπο, ειχε κανει παραλαβη προσφατος και το μαγαζι ηταν τερμα φορτομενο με μοναδες μεσα κυριως για bmw. Καναμε την εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε, το μονο που μου λειπει ειναι η καμερα οπισθοπορειας και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο για την εγκατασταση. Οσο για τη hualingan οποιος σας λεει οτιδηποτε ξεχαστε το... ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο.. εστειλαν και σαυτον απο την εταιρια για δοκιμη και ξελιγοθηκε η μπαταρια μετα απο 9μερες λογω προβληματων.... θελει ακομα κανα 2μηνο για τις διορθωσεις και τη μαζικη παραγωγη....
οτι αποριες εχετε πειτε μου να σας τις λυσω. σε λιγο και φωτογραφιες ισως και κανενα βιντεακι..

STR
05-05-10, 12:47
καλημερα και απο μενα, πηγα εχτες στη θεσσαλονικη για την αγορα και εγκατασταση της μοναδας της dynavin απο τον επισημο αντιπροσωπο, ειχε κανει παραλαβη προσφατος και το μαγαζι ηταν τερμα φορτομενο με μοναδες μεσα κυριως για bmw. Καναμε την εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε, το μονο που μου λειπει ειναι η καμερα οπισθοπορειας και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο για την εγκατασταση. Οσο για τη hualingan οποιος σας λεει οτιδηποτε ξεχαστε το... ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο.. εστειλαν και σαυτον απο την εταιρια για δοκιμη και ξελιγοθηκε η μπαταρια μετα απο 9μερες λογω προβληματων.... θελει ακομα κανα 2μηνο για τις διορθωσεις και τη μαζικη παραγωγη....
οτι αποριες εχετε πειτε μου να σας τις λυσω. σε λιγο και φωτογραφιες ισως και κανενα βιντεακι..


Πες μας και τιμη στην Θεσσαλονικη...

papanikos
05-05-10, 13:23
Πες μας και τιμη στην Θεσσαλονικη...

750+30 περαστικα+120 πλαισιο για το κλιμα για οποιον το εγκαταστησει+αμα τα δωσεις μετρητα εχει και ψαλιδι...

gyiama
05-05-10, 13:46
και απ οσο ξερω στην τιμη εχει την κεραια tv και καμερα οπισθοπορειας που ειναι πανω σε πλαισιο της πινακιδας!!!! δενειναι κακη τιμη μονο που η τιμη στο πλαισιο που κατεβαζει κατω το κλιμα ειναι λιγο εως πολυ τσιμπημενη

georggge46
05-05-10, 14:29
750+30 περαστικα+120 πλαισιο για το κλιμα για οποιον το εγκαταστησει+αμα τα δωσεις μετρητα εχει και ψαλιδι...

Η βαση του κλιμα, απο εξουσιοδοτημενο BMW εχει 87 ευρω ....

papanikos
05-05-10, 14:35
Η βαση του κλιμα, απο εξουσιοδοτημενο BMW εχει 87 ευρω ....

δεν το ξερα... κριμα..

gyiama
05-05-10, 16:03
δεν πειραζει οτι εγινε εγινε αν θελεις ανεβασε καμια φωτο και πες μας εντυπωσεις και λεπτομερειες απο θεμα gps tv κλπ κλπ αν ταιριαζει στον φωτισμο και γενικα

Dathanaso
05-05-10, 17:55
πηγαινε φιλε μπας και δουμε καμια ασπρη μερα, πες του τι τιμες θα παιχτουν αναλογα με την ποσοτητα που θα παρουμε

Aντε να το ριξει κανα 100αρι να το παρουμε το γμδι

zami
05-05-10, 18:13
καλημερα και απο μενα, πηγα εχτες στη θεσσαλονικη για την αγορα και εγκατασταση της μοναδας της dynavin απο τον επισημο αντιπροσωπο, ειχε κανει παραλαβη προσφατος και το μαγαζι ηταν τερμα φορτομενο με μοναδες μεσα κυριως για bmw. Καναμε την εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε, το μονο που μου λειπει ειναι η καμερα οπισθοπορειας και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο για την εγκατασταση. Οσο για τη hualingan οποιος σας λεει οτιδηποτε ξεχαστε το... ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο.. εστειλαν και σαυτον απο την εταιρια για δοκιμη και ξελιγοθηκε η μπαταρια μετα απο 9μερες λογω προβληματων.... θελει ακομα κανα 2μηνο για τις διορθωσεις και τη μαζικη παραγωγη....
οτι αποριες εχετε πειτε μου να σας τις λυσω. σε λιγο και φωτογραφιες ισως και κανενα βιντεακι..

Μπραβο αδερφε για την κίνηση σου,με γειά και καλοφόρετο.περιμένουμε για φωτό.οσο για την κάμερα,η dynavin βγαζει (και το μαγαζί που πηγες την εχει) καμερα ακριβώς στο μεγεθος του ενος απο τα δυο φωτα της πινακίδας!!!!Αντικαθιστάς το ενα και δεν φαινεται ουτε η καμερα ουτε και τα καλώδια.φυσικά η κάμερα εχει και φωτάκι για την πινακίδα....

BMW_330i
05-05-10, 18:30
καλημερα και απο μενα, πηγα εχτες στη θεσσαλονικη για την αγορα και εγκατασταση της μοναδας της dynavin απο τον επισημο αντιπροσωπο, ειχε κανει παραλαβη προσφατος και το μαγαζι ηταν τερμα φορτομενο με μοναδες μεσα κυριως για bmw. Καναμε την εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε, το μονο που μου λειπει ειναι η καμερα οπισθοπορειας και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο για την εγκατασταση. Οσο για τη hualingan οποιος σας λεει οτιδηποτε ξεχαστε το... ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο.. εστειλαν και σαυτον απο την εταιρια για δοκιμη και ξελιγοθηκε η μπαταρια μετα απο 9μερες λογω προβληματων.... θελει ακομα κανα 2μηνο για τις διορθωσεις και τη μαζικη παραγωγη....
οτι αποριες εχετε πειτε μου να σας τις λυσω. σε λιγο και φωτογραφιες ισως και κανενα βιντεακι..

μπραβο φιλε μου εκανες καλη κινηση στο να το περασεις στην θεσσαλονικη.νομιζω δεν ειναι πολυ τσιμπημενη η τιμη μαζι με περαστικα και βαση για το κλιμα ολες η τιμες εκει κοντα παιζουν.χαιρομαι τελικα που βαλαμε το ιδιο μηχανημα και οτι αποριες εχουμε να το συζηταμε.

pailas
05-05-10, 21:03
einai to version 3 file mou ? yparxei problhma me ton hxo otan akous radiofono h exei lithi to problhma..

sierra
05-05-10, 22:08
Γιώργο περιμένουμε να μας πείς τις εντυπώσεις σου μια και το έχεις δικό σου και το χειρήζεσαι εσύ. :pimp:

papanikos
06-05-10, 14:13
einai to version 3 file mou ? yparxei problhma me ton hxo otan akous radiofono h exei lithi to problhma..

ειναι το version3 και μολις το εγκαταστησαμε το ελενξε ο ανθρωπος για τον ηχο και μ λεει: βλεπεις? ΣΤΗ v3 δεν ακουγεται τιποτα! και οντως ετσι ειναι.!! Δουλευει ρολοι! Η μονη χαζομαρα π εκανα ηταν να βαλω το destinator7 για navi και ειναι αρκετα δυσχρηστο... τωρα εγκαθηστω το igo8 και μολις ειναι ετοιμο ετοιμαζομαι για πληρη επειδηξη...