PDA

Επιστροφή στο Forum : Special BMW E46 GPS Navigation System με εργοστασιακή εφαρμογή.


Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Mclaren
05-11-09, 12:58
Παιδιά καλημέρα, εχεις δει κανεις αυτό εδω http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47.

Ψάχνω πολύ καιρό κατι παρόμοιο που να μην εχει αισθητική διαφορά στο ταμπλό (δυστυχώς πρόλαβα και έβαλα Dension USB στο μαμα radiocd). Τι λέτε? Αξίζει? Μήπως κάποιος την φοράει να μου πει εντυπώσεις?

gyiama
05-11-09, 13:36
ωχ φωτιες που αναβεις τωρα φιλε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

mormon
05-11-09, 13:45
πραγματι παρα πολυ καλο!!
το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα!!!

konas
05-11-09, 13:45
Λογικα ειναι κινεζακι.
Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, αλλα αν ειναι, εχει πολυ υψηλη τιμη (1200 Ε).
Πιστευω στο ebay θα βρεις φθηνοτερα

gyiama
05-11-09, 13:56
το θεμα ειναι οτι μπορει να βγαινει σχεδον οσο το μαμα μεταχειρισμενο αλλα εχει πολυ περισσοτερες λειτουργιες και δεν χρειαζεται ξηλωμα το μισο αυτοκινητο και επιπλεον δεν χανεις χωρο στο προτμπαγκαζ!!!!!! και απο εμπειρια φιλου που πριν λιγες μερες εβαλε το αντιστοιχο σε modeo ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος (μεχρι στιγμης παντα)

καλη περιπτωση αν το βρουμε σε ebay σιγουρα θα ειναι πολυ φθηνοτερο!!!!λεω αν μπορεσω αυριο ναπερασω μια βολτα να το δω απο κοντα μιας και το μαγαζι ειναι εδω θεσ/νικη!!!!

Mimis.
05-11-09, 14:12
το θεμα ειναι οτι μπορει να βγαινει σχεδον οσο το μαμα λεω αν μπορεσω αυριο ναπερασω μια βολτα να το δω απο κοντα μιας και το μαγαζι ειναι εδω θεσ/νικη!!!!


Οταν το κανεις ριξε μας και μια ενημερωση αν θελεις.....

Mclaren
05-11-09, 14:36
Παιδιά περασα απο το κατάστημα να ρωτήσω και δυστυχώς πρόλαβα να το δω για λίγα λεπτά (τελευταίο τους κομματι απο 5 που φέρανε) γιατί συσκευάζοταν να αποσταλλεί σε αντιπροσωπεία στην Αθήνα. Όντως ήταν 1 din και μπαίνει χωρίς πατέντες. Τα πλαστικά της συσκευής ήταν άκρως ποιοτικά και δεν θύμιζαν φτηνοδουλειά. Ρώτησα χώρα προέλευσης και είναι Taiwan. Εγω το παρήγγειλα πάντως (δεν αντεξα:lockie:), μου είπαν ότι περιμένουν και κάποιες ακόμη παραγγελίες να μαζευτούν για να δώσουν νεα παραγγελία στο εργοστάσιο. Και κατι βασικό, το κατάστημα διατηρεί τμήμα service τετοιων συσκευών, υπήρχαν και αλλα παρόμοια navigation συστήματα για αλλα μοντέλα, και απο θέμα εγγύησης και τεχνικής υποστήριξης θα είμαι καλυμμένος. Εν αναμονή λοιπόν και θα σας ενημερώσω:bananasmi

bill987
05-11-09, 14:49
ΜΑΣ ΑΝΑΨΕΣ ΤΡΕΛΕΣ ΦΩΤΙΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣ


Βρήκε κανένας τίποτα γι΄αυτό στο ebay????????

gyiama
05-11-09, 15:06
Παιδιά περασα απο το κατάστημα να ρωτήσω και δυστυχώς πρόλαβα να το δω για λίγα λεπτά (τελευταίο τους κομματι απο 5 που φέρανε) γιατί συσκευάζοταν να αποσταλλεί σε αντιπροσωπεία στην Αθήνα. Όντως ήταν 1 din και μπαίνει χωρίς πατέντες. Τα πλαστικά της συσκευής ήταν άκρως ποιοτικά και δεν θύμιζαν φτηνοδουλειά. Ρώτησα χώρα προέλευσης και είναι Taiwan. Εγω το παρήγγειλα πάντως (δεν αντεξα:lockie:), μου είπαν ότι περιμένουν και κάποιες ακόμη παραγγελίες να μαζευτούν για να δώσουν νεα παραγγελία στο εργοστάσιο. Και κατι βασικό, το κατάστημα διατηρεί τμήμα service τετοιων συσκευών, υπήρχαν και αλλα παρόμοια navigation συστήματα για αλλα μοντέλα, και απο θέμα εγγύησης και τεχνικής υποστήριξης θα είμαι καλυμμένος. Εν αναμονή λοιπόν και θα σας ενημερώσω:bananasmi

ποτε να μη μπω στον κοπο να περασω αδικα εφοσων δεν υπαρχει!!!!!:shakehead οποτε περιμενουμε νεα φιλε μου απο σενα!!!!!!!

αααααρε σε μπελαδες που μπαινουμε!!!!!!!!!!:icon11:

Mclaren
05-11-09, 15:08
Φιλε μου να ήξερες ΠΟΣΟ καιρό έψαχνα ενα τέτοιο συστηματάκι να βάλω... Δεν ηθελα κατι με πατεντες, πλαισια πλαστικά, εξωτερικα κουτιά gps κ.λ.π Ηθελα να διατηρησω τον εργοστασιακό "αέρα" του αυτ/του. Το γερμανικό ebay το εχω κάνει κόσκινο εδω και καιρό, δεν έβρισκα παρόμοιο συστημα, μονο τα μαμα της BMW μεταχειρισμένα και εκει πάλι ανοιγα μεγάλες ιστορίες (πορτ-μπαγκαζ για dvd,κεραίες shark κ.λ.π) σε αυτα τα χρήματα που το ζητάνε... Αναμείνατε για φωτογραφίες και εντυπώσεις-βιντεο οταν ερθει με το καλό και το εγκαταστήσω:dance:

harrisdriver
05-11-09, 17:15
Με μια γρηγορη ματια ρηκα αυτα:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Bmw-3-E46-sat-nav-navigation-screen-LCD-monitor-gps_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ca6e9052aQQitemZ26 0498326826QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-ALPINE-16-9-GPS-Navigation-Monitor-Screen-3-M3-E46_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3357050a06QQitemZ22 0503280134QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo
Ωραιο φενετε. Μια διαφορετικη ιδεα βεβαια ειναι αν βαλεις aftermarket.
Το θεμα ειανι πως χωραει στν θηκη αφου ειναι 1 din και αυτο πιανει γiα 2?

NekridE46
05-11-09, 17:21
απλα πολυ ομορφο κ λειτουργικο ... η τιμη ειναι καλη σχετικα με αυτα που κανει ... το ψαχνω καιρο κ εγω κ ηθελα να βαλω το εργοστασιακο της Bmw αλλα μαλλον αρχιζω να αναθεωρω..... +1 για το ψαγμενο ποστ :D

bill987
05-11-09, 17:22
Με μια γρηγορη ματια ρηκα αυτα:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Bmw-3-E46-sat-nav-navigation-screen-LCD-monitor-gps_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3ca6e9052aQQitemZ26 0498326826QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-ALPINE-16-9-GPS-Navigation-Monitor-Screen-3-M3-E46_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3357050a06QQitemZ22 0503280134QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo
Ωραιο φενετε. Μια διαφορετικη ιδεα βεβαια ειναι αν βαλεις aftermarket.
Το θεμα ειανι πως χωραει στν θηκη αφου ειναι 1 din και αυτο πιανει γiα 2?

Χάρη κοίταξες τις φωτογραφίες??
Αν προσέξεις είναι ακριβώς όπως η εργοστασιακή που έδειξες εσύ!
Το μόνο μειον της είναι ότι είναι πανάκριβη για κινέζικη!
Τα 500-600 τα έδινες χαλαρά, αλλά 1200 είναι πάρα πολλά !!(γνώμη μου έτσι? μην παρεξηγηθούμε κιόλας)

harrisdriver
05-11-09, 17:30
bill στις φωτος ειναι γυρω στα 500-600€. 1200 εκανε καινουργια. Αν δεν κανω λαθος ειναι η ιδια που λεει ο mclaren στην πρωτη σελιδα. Και εγω συμφωνω οτι ειναι πολλα. Το μονο μειονεκτημα της ειναι οτι δεν κρυβετε. Κατι που την κανει ευκολο στοχο.

bill987
05-11-09, 17:38
bill στις φωτος ειναι γυρω στα 500-600€. 1200 εκανε καινουργια. Αν δεν κανω λαθος ειναι η ιδια που λεει ο mclaren στην πρωτη σελιδα. Και εγω συμφωνω οτι ειναι πολλα. Το μονο μειονεκτημα της ειναι οτι δεν κρυβετε. Κατι που την κανει ευκολο στοχο.

Χάρη αυτή που έδειξες εσύ είναι η εργοστασιακή, θέλει και άλλα πράγματα για να δουλέψει!
Ενώ αυτή του mclaren τα έχει όλα επάνω της!

giannis_E-46
05-11-09, 17:41
μπορουμε να κανουμε και group buy αλλα προς θεου οχι 1200 ευρω για no name προιον απο ταιβαν. με 1200 αγοραζουμε pioneer που εχει τις ιδιες και καλητερες λειτουργιες και οσο αφορα την ποιοτητα απλα δεν συγκρινεται. θα μου πειτε βεβαια δεν φερνει προς το εργοστασιακο αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να να τα θελουμε και ολα. μην θυμηθω πριν 1 μηνα την προσφορα του κωτσοβολου στα 450 ευρω pioneer με 2 din οθονη με λιγοτερες βεβαια δυνατοτητες αλλα και με τιμια τιμη και επωνυμο. γνωμη μου ειναι τα 1200 για το συγκεκριμενο ειναι too much.................

harrisdriver
05-11-09, 17:44
Βασικα τωρα που το βλεπω εχεις δικιο. Αλλα δεν πιστευω να δινει μονο την κονσολα χωρις την καλωδιωση.
Ενα μαιλ στον τυπο θα μας λυσει το ερωτημα.:scratchch

mormon
05-11-09, 18:04
το θεμα ειναι οτι μπορει να βγαινει σχεδον οσο το μαμα μεταχειρισμενο αλλα εχει πολυ περισσοτερες λειτουργιες και δεν χρειαζεται ξηλωμα το μισο αυτοκινητο και επιπλεον δεν χανεις χωρο στο προτμπαγκαζ!!!!!! και απο εμπειρια φιλου που πριν λιγες μερες εβαλε το αντιστοιχο σε modeo ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος (μεχρι στιγμης παντα)

καλη περιπτωση αν το βρουμε σε ebay σιγουρα θα ειναι πολυ φθηνοτερο!!!!λεω αν μπορεσω αυριο ναπερασω μια βολτα να το δω απο κοντα μιας και το μαγαζι ειναι εδω θεσ/νικη!!!!

αντε ρε πανο κανε το καλο μπας κ μαθουμε παραπανω πληροφοριες!!!

gyiama
05-11-09, 18:11
θα κοιταξω χρηστο αν προλαβω θα περασω αυριο και θα ενημερωσω!!!!!!

υγ εχω νεα για το διαφορικο..........οποτε μπορεις παρε τηλ να σου πω

bill987
05-11-09, 18:11
το θεμα ειναι οτι μπορει να βγαινει σχεδον οσο το μαμα μεταχειρισμενο αλλα εχει πολυ περισσοτερες λειτουργιες και δεν χρειαζεται ξηλωμα το μισο αυτοκινητο και επιπλεον δεν χανεις χωρο στο προτμπαγκαζ!!!!!! και απο εμπειρια φιλου που πριν λιγες μερες εβαλε το αντιστοιχο σε modeo ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος (μεχρι στιγμης παντα)

καλη περιπτωση αν το βρουμε σε ebay σιγουρα θα ειναι πολυ φθηνοτερο!!!!λεω αν μπορεσω αυριο ναπερασω μια βολτα να το δω απο κοντα μιας και το μαγαζι ειναι εδω θεσ/νικη!!!!

Να μας έλεγε μια τιμή γύρω στα 500-600 ευρώ, θα ήμουν απο τους πρώτους!
Χτένισα το ebay κοντά στις 2 ώρες αλλά δεν βρήκα τίποτα!!

Για ψάξτε και εσείς παίδες μηπως βρούμε τίποτα!

Για χιουνται και τουοτα χαμός γίνεται!!!!

sofos 2.8i
05-11-09, 19:19
Παιδες αν ειχα 46αρι το ειχα βαλει ηδη!!!Δεν ξερω...εγω παντως εχω εντυπωσιαστει....

bill987
05-11-09, 21:01
Παιδες αν ειχα 46αρι το ειχα βαλει ηδη!!!Δεν ξερω...εγω παντως εχω εντυπωσιαστει....

και εμείς έχουμε εντυπωσιαστεί!!!
Τα 1200 ευρώ δεν μας εντυπωσίασαν τόσο........

REDNECK
05-11-09, 21:31
Φανταστικο κομματι ειμαι μεσα για group buy !

giannis_E-46
06-11-09, 01:17
890 ευρω μονο για το νοεμβρη απο οτι γραφει στο site. οποτε καλο ειναι ενα group buy ωστε να ριξουμε και αλλο την τιμη.............

mitsos_chania
06-11-09, 01:54
ενδιαφερον.αν το βρουμε στο ebay ακομα καλυτερα.ομως γραφει οτι ειναι 1din.μαλλον πρεπει να εχει γινει λαθος σε αυτο

giannis_E-46
06-11-09, 02:02
ενδιαφερον.αν το βρουμε στο ebay ακομα καλυτερα.ομως γραφει οτι ειναι 1din.μαλλον πρεπει να εχει γινει λαθος σε αυτο

συμφωνω φιλε το e-bay ειναι η καλητερη και φθηνοτερη λυση αλλα θελει αρκετο ψαξιμο γιατι και εγο τοσο καιρο δεν εχω εντοπισει κατι. σιγουρα ειναι λαθος. 1din με οθονη 7 ιντσες απλα δεν υπαρχει αυτο πουθενα,,,,,,,,,,,,

KATSARAIOS
06-11-09, 02:02
ενδιαφερον.αν το βρουμε στο ebay ακομα καλυτερα.ομως γραφει οτι ειναι 1din.μαλλον πρεπει να εχει γινει λαθος σε αυτο

ρε συντεκνε δεν κανει λαθος,αν δεις τις φωτο στο πισω μερος ειναι 1 din οπως ακριβως το εργοστασιακο.
παντως αν δεν ειχα κανει ηδη την εγκατασταση μονος μου με την γνωστη πατεντα θα με ενδιεφερε γιατι δειχνη αψογο και με καλες λειτουργιες αν και λιγο ακριβο για no name.

vlahopilot
06-11-09, 10:14
Παιδιά απο το λίγο που κοίταξα το συγκεκριμένο "γκάτζετ" ....χωρίς να γνωρίζω την ποιότητά του (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) ....έχω να πω οτι δεν είναι πολύ ακριβό!

Και αυτό βέβαια είναι σε συνάρτηση με το τί θα καλούνταν να πληρώσει κάποιος που θα έβαζε το εργοστασιακό και τί "παροχές" θα είχε.

Δεν θα είχε Bluetooth, δεν θα είχε USB, δεν θα είχε οπισθοπορεία και σίγουρα δεν θα είχε CD player! Για να μην πούμε για το γεγονός οτι το εργοστασιακό Navi έπασχε και πάσχει σοβαρά.

Έχοντας ψάξει σοβαρά το ζήτημα του εργοστασιακού, το κόστος φτάνει και ξεπερνά το κόστος που αναφέρεται στο παραπάνω thread, χωρίς να αναφέρω το ξήλωμα για την τοποθέτηση της μονάδας στο πορτ-παγκάζ.

Μόνη απορία δική μου είναι αν το κόστος τοποθέτησης αναφέρεται μόνο στην απλή τοποθέτηση...και όχι στην τακτοποίηση και της μονάδας κλιματισμού κτλ.

Πολύ καλή πρόταση...εφόσων είναι καλής ποιότητας.

christar
06-11-09, 10:21
Ψαχνω εδω και πολυ καιρο κατι τετοιο, μεχρι και σε κινεζους το εχω παιξει εμπορας μπας και βρω καμια ακρη. Για καμια BMW δεν υπηρχε τιποτα μεχρι πριν λιγες εβδομαδες οπου βγηκε αυτο για σειρα 5.
http://www.szutility.com/sdp/519111/4/pd-2749284/5936669-1836728/BMW5_Specialized_7inch_digital_screen_Car_DVD_Play .html
Μετα την ανακαλυψη οτι βγηκε και για E46 σιγουρα θα υπαρξουν και αλλοι εμποροι (εκτος Ελλαδας) που θα διαθεσουν το προιον σε πολυ καλυτερη τιμη. Παραδειγμα οταν βγηκαν τα gps-dvd για vw, audi κλπ μαγαζια στην Ελλαδα τα πουλουσαν 800-900 ευρω και τωρα τα βρισκεις 300-400 δολλαρια. Γι'αυτο λοιπον ψαξιμο και θα τη βρουμε την ακρη. Δεν νομιζω οτι αξιζει να δωσεις πανω απο 500 ευρω για κινεζικο προιον!
Α και μια απορια: Ο φωτισμος στα κουμπια ειναι μπλε ή μου φαινεται?

tmilatos
06-11-09, 10:36
Πριν λιγο καιρο μου εκανε δωρο ενας φιλος μου ενα σκιαστρο που ειχε οθονη πολλαπλων touchscreen, DVD, USB υποδοχη, SD υποδοχη και τηλεχειριστηριο. Καταενθουσιαστικα στην αρχη και ημουν ετοιμος να ανεβασω θρεντ για να σας το δειξω. Το εγκατεστησα στης αδελφης μου το αυτοκινητο, αυτο το πολλα υποσχομενο Κινεζικης προελευσης gadget, για να δω πως λειτουργει. Διαρκεια ζωης -4 μερες.
Και ο λογος που το αναφερω ειναι οτι εχει ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ χειριστηριο με αυτο της φωτο... Ψαξτε το λιγακι καλυτερα... Εγω το πηρα τζαμπα τουλαχιστον και δεν με πειραξε που δεν δουλεψε, εσεις θα δωσετε ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο.


-Θεοφιλος-

konas
06-11-09, 10:41
Πριν λιγο καιρο μου εκανε δωρο ενας φιλος μου ενα σκιαστρο που ειχε οθονη πολλαπλων touchscreen, DVD, USB υποδοχη, SD υποδοχη και τηλεχειριστηριο. Καταενθουσιαστικα στην αρχη και ημουν ετοιμος να ανεβασω θρεντ για να σας το δειξω. Το εγκατεστησα στης αδελφης μου το αυτοκινητο, αυτο το πολλα υποσχομενο Κινεζικης προελευσης gadget, για να δω πως λειτουργει. Διαρκεια ζωης -4 μερες.
Και ο λογος που το αναφερω ειναι οτι εχει ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ χειριστηριο με αυτο της φωτο... Ψαξτε το λιγακι καλυτερα... Εγω το πηρα τζαμπα τουλαχιστον και δεν με πειραξε που δεν δουλεψε, εσεις θα δωσετε ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο.


-Θεοφιλος-

Το εχω ξαναδιαβασει αυτο το έργο σε VW φορουμ. Αλλα δουλευουν μια χαρα και αλλα τους εχουν βγαλει τη ψυχη. Αγνωστη η τυχη σου αν μπλεξεις με τα κινεζακια.

gyiama
06-11-09, 11:18
Μόνη απορία δική μου είναι αν το κόστος τοποθέτησης αναφέρεται μόνο στην απλή τοποθέτηση...και όχι στην τακτοποίηση και της μονάδας κλιματισμού κτλ.


Δεν νομιζω να ειναι κατι το δυσκολο απλα την βγαζεις και την κουμπωνεις κατω στη θεση που ειναι το ντουλαπακι οποτε μαλλον μεσα στην τιμη ειναι!!!αλλα θα ξερουμε μαλλον σιγουρα το μεσημερακι που θα περασω απο εκει να μαθω λετπομερειες και να ρωτησω και για μαζικη αγορα τι μπορουμε να κανουμε παιδες!!!!!!!!! και φυσικα αν μπορουμε να τραβηξουμε λιγο την ημερομηνια προσφορας μιας και μεχρι τις 13 ειναι μονο λιγες μερες για να προλαβουμε να οργανωθουμε!!!!!:clap:


ΥΓ ο Θεοφιλος εχει δικιο και γω ξερω κατι περιεργες περιπτωσεις αλλα ξερω και αλλες που δουλευεουν σουπερ μετα απο 2-3 χρονια!!!!αλλα το καλο ειναι οτι παρεχει service και ανταλλακτικα η εταιρια οποτε μαλλον κατι αξιολογο θα ειναι!!!!!!

eddy_e46
06-11-09, 15:06
Λοιπόν φίλοι μου,
πήγα από το μαγαζί του παλικαριού. http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47
Το παιδί ήταν άψογο σε όλα (μου απάντησε σε κάθε ερώτηση, ήταν ευγενικό και πρόθυμο να μου εξηγήσει και να μου κάνει επίδειξη σε όλα-χωρίς ακόμα να τον έχω γνωρίσει καλά καλά) και του ζήτησα να μου δώσει προσφορά για group buy.

Μου είπε ότι σήμερα-αύριο θα μου τη στείλει με mail.

Στο μεταξύ μου είπε αν ήθελα να δω real time τη δουλειά του.
Φυσικά είπα ΝΑΙ.

Είχε ένα Subaru Forester δίπλα στο χώρο εγκατάστασης.
Μπαίνω μέσα στο Subaru και ακαλύπτω ότι ο τεχνικός του είναι σειρά μου από το στρατό.
Μιλάμε για άψογο τεχνικό (θυμάμαι ότι έφτιαχνε τα πάντα στο στρατόπεδο) ήμουν μπροστά στην εγκατάσταση, η δουλειά του είναι ΑΨΟΓΗ. Η ποιότητα του μηχανήματος για το Subaru ήταν πολύ καλη ταίριαζε απόλυτα με τα πλαστικά στο ταμπλώ (και να φανταστείτε ότι ήταν κινεζιά).
Για τα Ε46 είναι made in taiwan και μου είπε ότι είναι ένα κλικ καλύτερο.
Έχουν έρθει 5 κομμάτια και έγιναν ανάρπαστα. Θα φέρει άλλα 10 σύντομα και αν μαζευτούμε καμιά 10αρια από το φόρουμ (αν και έχει πολλές παραγγελίες) θα μας τα δώσει κατά προταιρεότητα.
(τι σου είναι οι γνωριμίες)

Τώρα στο θέμα μας. Ο φίλος τεχνικός μου είπε ότι στο Ε46 το μηχάνημα είναι φοβερό (1-DIN απο πίσω), ότι δεν κόβεις ΤΙΠΟΤΑ, όλα γίνονται με αντάπτορες πάνω στην εργοστασιακή καλωδίωση.

Τα μόνα αρνητικά που βρήκα μετά από ώρες συζήτησης είναι:
-από τα χειριστήρια στο τιμόνι δε δουλεύουν τα κουμπιά του τηλεφωνου (τα υπόλοιπα κανονικά όπως στο εργοστασιακό). Η απάντηση κλήσεων κλπ γίνεται από την (ομολογουμένως καλής ανάλυσης touch screen)
-ο δέκτης TV είναι αναλογικός και προς το παρόν δεν υπάρχει DVB-T mpeg4 (θα βγεί όμως μέσα στο έτος, σε εξωτερικό module)
-στα DiVx δεν υποστηρίζονται ελληνικοί υπότιτλοι (αλλά τώρα όλοι τους ενσωματώνουν στην ταινία)
-αν θέλεις να έχεις καλύτερο ήχο στο κινητό πρέπει να βάλεις το δικό του μικρόφωνο καπου ψηλά (στον κεντρικό καθρέπτη ή στο σκιάδιο του οδηγού)

Εγώ το αποφάσισα θα το πάρω (με ή χωρίς group buy)
Επίσης δέχετε να το πληρώσουμε με πιστωτική και δόσεις!

Θα σας ενημερώσω όσο το δυνατόν συντομότερα...

eddy_e46
06-11-09, 15:17
Α ναι ξέχασα να σας πω ότι έχει Winodws CE επάνω,
που σημαίνει ότι:
1. μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε software πλοήγησης για windows CE με κορυφαίο το iGo που έχει απίστευτες δυνατότητες (ιδιαίτερα για τα όρια ταχύτητας, τα ραντάρ και τις κάμερες ταχύτητας)
2. μπορείς να το συνδέσεις με την ODB-II θύρα του εγκεφάλου και να έχεις όλες τις πληροφορίες του εγκεφάλου στην οθόνη του!!!
3. μπορείς να βάλεις το GPS performance και να σου μετράει 0-100km/h, 0-400m, 0-1000m και γυρολόγιο στην πίστα

Εγώ για όλα τα παραπάνω χρησιμοποιώ pocket PC με windows CE.... οπότε κατα τη γνώμη μου αξίζει και με το παραπάνω (ιδιαίτερα εφόσον υπάρχει εγγύηση και πλήρης υποστήριξη).

Τα νεότερα όταν μου στείλει την προσφορά.

bill987
06-11-09, 15:19
endy αν η προσφορά είναι στα 600 (που δεν πιστεύω) τότε και εγώ μέσα!

christar
06-11-09, 18:48
Φανταζομαι το κομματι για την τοποθετηση του κλιματισμου μια θεση πιο κατω δεν ειναι μεσα στην τιμη... Ξερει κανεις ποσο το χρεωνουν οι αντιπροσωπειες? Για να δουμε αν συμφερει απο ebay μεταχειρο.

tmilatos
06-11-09, 20:24
Αυτο το σκιαστρο μου εδωσαν και δεν δουλεψε πανω απο 4 μερες...

http://cgi.ebay.co.uk/7-Car-DVD-Player-SunVisor-USB-SD-Multimedia-More_W0QQitemZ370249930288QQcmdZViewItemQQptZUK_Ca rsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item56349d9630

Προσοχη παιδια.


Για ριξτε μια ματια τι βρηκα σε shop του ebay....

http://www.wedodigital.co.uk/in-car-dvd/


-Θεοφιλος-

KATSARAIOS
06-11-09, 20:31
εγω θα προτεινα να περιμενετε λιγο καιρο,συνηθως μετα τις γιορτες εμφανιζονται τα νεα προιοντα στο ebay .
οποτε λογικα και το συγκεκριμενο θα κανει την εμφανιση του ευρυτερα.

a.samaro
07-11-09, 01:12
Ψυχραιμία συμφορουμήτες .Μην σας πιάνει μανία αγοράς (το έχω κι εγώ το κουσούρι).
Ειναι αρκετά τα λεφτά για να διαπιστώσεις εκ των υστέρων οτι βιάστικες ν'αγοράσεις
ένα άγνωστης ποιότητας, προέλευσης, άξιοπιστίας προιόν
Και μετά, ο Θεός να βάλει το χέρι του.

teothekid
07-11-09, 16:26
http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47

Το link δε μου ανοιγει κι ηθελα να την δω γμτ

bill987
07-11-09, 17:07
Το link δε μου ανοιγει κι ηθελα να την δω γμτ

Για την πάρτι σου και μόνο!!!

BILL007
07-11-09, 17:42
Λοιπόν πάρτε Infos για το product σας...:)
Γενικότερα http://dynavin.manufacturer.globalsources.com/si/6008826024252/Showroom/3000000149681/ALL.htm
και ειδικότερα
http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php

Απ'ότι φαίνεται η τιμή εδω στο Ελλαδιστάν είναι σίγουρα Χ2...Μην πω Χ3 αφού στο αμέρικα το πουλάνε 600 δολλάρια τέτοιο σύστημα... http://www.caraudiocraze.com/navigation/audi-a4-complete-navigation-system-by-dynavin-rns-e-alternative-fits-b6/b7-02-08-/prod_1032.html

To θέμα είναι οτι η κινέζικη εταιρία DYNAVIN ορίζει αποκλειστικούς αντιπροσώπους σε κάθε χώρα,οπότε την πατήσατε ως προς την τιμή...Εκτός και αν την πάρετε απο άλλη χώρα...

Το συστηματάκι δείχνει καλό και πολλά υποσχόμενο,απλά η τιμή νομίζω είναι μεγάλο αγκάθι...Αυτά...

Φιλικά Βασίλης

bill987
07-11-09, 17:54
Λοιπόν πάρτε Infos για το product σας...:)
Γενικότερα http://dynavin.manufacturer.globalsources.com/si/6008826024252/Showroom/3000000149681/ALL.htm
και ειδικότερα
http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php

Απ'ότι φαίνεται η τιμή εδω στο Ελλαδιστάν είναι σίγουρα Χ2...Μην πω Χ3 αφού στο αμέρικα το πουλάνε 600 δολλάρια τέτοιο σύστημα... http://www.caraudiocraze.com/navigation/audi-a4-complete-navigation-system-by-dynavin-rns-e-alternative-fits-b6/b7-02-08-/prod_1032.html

To θέμα είναι οτι η κινέζικη εταιρία DYNAVIN ορίζει αποκλειστικούς αντιπροσώπους σε κάθε χώρα,οπότε την πατήσατε ως προς την τιμή...Εκτός και αν την πάρετε απο άλλη χώρα...

Το συστηματάκι δείχνει καλό και πολλά υποσχόμενο,απλά η τιμή νομίζω είναι μεγάλο αγκάθι...Αυτά...

Φιλικά Βασίλης

:bowdown::bowdown::bowdown:
Δεν έχω να πω τίποτα άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kplc16
07-11-09, 18:51
τελικα αυτος στη Θεσσαλονικη, ποσο το πουλαει εγκατεστημενο

bill987
07-11-09, 18:53
τελικα αυτος στη Θεσσαλονικη, ποσο το πουλαει εγκατεστημενο

Σε προσφορά λέει 890 + κάτι πραγματάκια.......

kplc16
07-11-09, 18:58
Σε προσφορά λέει 890 + κάτι πραγματάκια.......

σε σχεση με αυτο τι λες

http://cgi.ebay.co.uk/Kenwood-DNX7240BT-Bluetooth-DVD-MP3-CD-2-Din-Navigation_W0QQitemZ190328649454QQcmdZViewItemQQpt ZUK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_ In_Car_Audio_Players_PP?hash=item2c5078b6ee

bill987
07-11-09, 19:02
σε σχεση με αυτο τι λες

http://cgi.ebay.co.uk/Kenwood-DNX7240BT-Bluetooth-DVD-MP3-CD-2-Din-Navigation_W0QQitemZ190328649454QQcmdZViewItemQQpt ZUK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_ In_Car_Audio_Players_PP?hash=item2c5078b6ee

Δεν συζητάμε ποιότητα του ενός με το άλλο!!

Απλά αυτό που λέμε μπαίνει χωρίς κοψίματα και ραψίματα! (και όχι για 900€ που ζητάει ο έμπορος απο εδώ!)

johndial
08-11-09, 00:18
εδώ είναι ένα video απο το προιόν αυτό.Για όσους ενδιαφέρονται να τους ενημερώσω ότι το
DVB-T που είναι έξτρα είναι MPEG2 δεν μπορεί να υποστηρίξει MPEG4.Και εδώ για να δείτε διαφορά τιμής
http://www.bahicar.com/BMW-E-46-DVD-GPS-DIVX-BLUETOOTH-p-152636.htm

http://www.youtube.com/watch?v=vMk34VGXlIc&feature=player_embedded

και

http://www.youtube.com/watch?v=iZn_WKuXwHc&feature=player_embedded

johndial
08-11-09, 09:57
και εδώ απο ebay για audi....
Eίναι καινούργιο ακόμα για bmw.Αν κάνουμε υπομονή πιστεύω μέχρι τα χριστούγεννα θα είναι στο ebay και για bmw e46!!!

http://cgi.ebay.de/AUTORADIO-7%22-AUDI-A4-NAVIGATION-GPS-TMC-DVD-DVB-T-USB-G_W0QQitemZ110447545579QQcmdZViewItemQQimsxZ200910 20?IMSfp=TL091020201001r16410

bill987
08-11-09, 12:53
Έστειλα email σε μερικά καταστήματα εξωτερικού και όλοι είπαν, μετά τον Νοέμβριο θα είναι διαθέσιμο!!

Επομένως υπομονή!

BILL007
08-11-09, 14:30
Επομένως υπομονή!


Νομίζω αξίζει να περιμένει κάποιος μιας και μιλάμε για κέρδος περί τα 400 και βάλε ευρώ...;):105whistl

christar
09-11-09, 09:31
Εστειλα μυνημα στην εταιρεια Dynavin και μου ειπαν οτι στελνουν Ελλαδα :bananasmi .Θα μπορουν να παραδωσουν στα μεσα του επομενου μηνα. Μου εστειλαν ενα αρχειο excel που δεν ξερω πως να σας το δειξω (εχει κ αλλα μοντελα μεσα).
samlpe 435 δολλαρια
50 κομματια 425 δολλαρια
100 κομματια 400 δολλαρια
+καποια extra dvb-t 60 δολλαρια κλπ
Προτεινω να μαζευτουμε οσοι θελουμε και να του κανουμε μια παραγγελια.

christar
09-11-09, 09:34
Thanks στον BILL007 που αποδειχτηκε καλυτερο ψαχτηρι και απο το Google :yipee:

bill987
09-11-09, 09:41
Thanks στον BILL007 που αποδειχτηκε καλυτερο ψαχτηρι και απο το Google :yipee:

Δεν δέχεται άλλη θετική για τον bill007!

Χρήστο στείλε μου το αρχείο να το ανεβάσω εγώ!
Σου έστειλα pm!

christar
09-11-09, 09:53
Στο εστειλα!
Τα 435 δολλαρια (+80 μεταφορικα) =515 δολλαρια ειναι 344 euro. Αισθητη μειωση της τιμης νομιζω...

bill987
09-11-09, 10:08
Στο εστειλα!
Τα 435 δολλαρια (+80 μεταφορικα) =515 δολλαρια ειναι 344 euro. Αισθητη μειωση της τιμης νομιζω...

Μόνο??????????????????????
χεχεχχεχεχχεχε είστε άρχοντες!!!!!!!

Απλά group buy δεν μπορεί να γίνει για τον λόγο ότι είναι εκτός Ε.Ε. και θα μας πάρουν το σκαλπ στο τελωνείο!!!!

Το αρχείο εδώ:
Αφαίρεσα τα υπόλοιπα μοντέλα...

Όταν πάω στο σπίτι, θα το ανεβάσω στο rapidshare να το έχουμε όλο!!

christar
09-11-09, 10:21
Σκεφτομουν group buy διαφορετικο. Να δωσουμε ολοι μαζι την παραγγελια ( για μειωμενη τιμη) αλλα να σταλει στον καθενα στην διευθυνση του ξεχωριστα ή να δωσει ο καθενας ξεχωριστη παραγγελια και να γραψει οτι ειναι μελος του bmw-motorsport. Μπορω να το ρωτησω αυτο και οτι αλλη απορια εχουμε.

bill987
09-11-09, 10:38
Σκεφτομουν group buy διαφορετικο. Να δωσουμε ολοι μαζι την παραγγελια ( για μειωμενη τιμη) αλλα να σταλει στον καθενα στην διευθυνση του ξεχωριστα ή να δωσει ο καθενας ξεχωριστη παραγγελια και να γραψει οτι ειναι μελος του bmw-motorsport. Μπορω να το ρωτησω αυτο και οτι αλλη απορια εχουμε.

Και πάλι Χρήστο, λέει απο 50 παραγγελίες και άνω..........

Αγοράστε ελεύθερα χεχεχεχεχχεχεχεχ

christar
09-11-09, 11:00
Του εχω στειλει ηδη mail και περιμενω απαντηση. Και εγω πιστευω πως το καλυτερο θα ηταν να παραγγειλει ο καθενας μονος του. Να δουμε αν θα στειλει σε εναν εναν ξεχωριστα και αν θα πληρωσουμε δασμους.

aektzhs18
09-11-09, 11:34
Για πητε και σε εμας τους 46αριδες .344ευροπουλα το βρηκατε?Για να παραγγηλουμε και εμεις.

bill987
09-11-09, 11:52
Για πητε και σε εμας τους 46αριδες .344ευροπουλα το βρηκατε?Για να παραγγηλουμε και εμεις.

Έτσι όπως τα λες!

Απλά καλό είναι να περιμένουμε λίγο μήπως εμφανιστούν το ebay......

aektzhs18
09-11-09, 12:04
Μια χαρα ειναι 344 ευροπουλα,Τι να περιμενουμε εαν ειναι το ΕΒΑΥ?Εαν τα παρουμε τορα απο εκει που τα βρηκατε εγγυηση θα εχουμε εαν βγει τπτ ελατοματικο?Μετα λυπει τπτ αλλο για να μπει στο αυτοκινητο καμια πλεξουδα κοψιμο?

gyiama
09-11-09, 14:38
ναι οποσδηποτε πρεπει να δουμε αν μπορουμε να εχουμε service εδω και κατι ακομα παιδια να ειναι το μοντελο με ευρωπαικες προδιαγραφες δλδ συστημα σηματος tv και ραδιοφωνου μην στειλουν τπτ αμερικανικο και δεν μπορουμεουτε τηλεοραση να δουμε ουτε ραδιοφωνο να ακουσουμε!!!!!

bill987
09-11-09, 15:03
ναι οποσδηποτε πρεπει να δουμε αν μπορουμε να εχουμε service εδω και κατι ακομα παιδια να ειναι το μοντελο με ευρωπαικες προδιαγραφες δλδ συστημα σηματος tv και ραδιοφωνου μην στειλουν τπτ αμερικανικο και δεν μπορουμεουτε τηλεοραση να δουμε ουτε ραδιοφωνο να ακουσουμε!!!!!


Πρόσεξε λίγο την εικόνα που ανέβασα.......
Μου φαίνεται γράφει στο fm Ευρώπη!

eddy_e46
09-11-09, 15:11
Συμφωνώ κι εγώ οτι αν το πάρουμε 344€ θα είναι τέλεια!

Ωστόσο επειδή το υποσχέθηκα (αν και είναι διπλά λεφτά) σας στέλνω την απάντηση του GPS-COM που ισχύει για αγορά 10 συσκευών:



Ευτύχη (αυτός είμαι εγώ :)) καλη σου ημέρα!
Μετα και απο την συναντήση μας, η καλύτερη προσφορά μας για 10 τεμάχια έκαστου συσκευής GPS με εργοστασιακή εφαρμογή για τα μοντέλα BMW E46 εχει ως εξής:

1. DVD-GPS-MP3 Special Panel for BMW E46 τιμή: €600,00

2. Kεραία Tηλεόρασης έντασης 30 db τιμή: €50,00
3. Kόστος εργασίας τοποθέτησης συσκευής, κεραιών και προγραμματισμών ανα όχημα: € 50,00
4. Προγράμματα πλοήγησης με χάρτες Ελλάδος-Ευρώπης σε κάρτα 2GB (Δωρεάν)

Οι συσκευές καλύπτονται με 1 χρόνο γραπτή εγγύηση με δυνατότητα παροχής τεχνικής Υποστήριξης και service μετα την λήξη της.

Όλες οι συσκευές ελέγχονται για την καλη τους λειτουργία πριν την αποστολή τους.
Δυνατότητα εξόφλησης του ποσού μεσω πιστωτικής κάρτας VISA-Master μεχρι 3 άτοκες Δόσεις.

Για οποιαδήποτε αλλη διευκρίνηση στην διάθεση σου,


Με εκτίμηση,
Αθανάσιος N. Ζερβουδάκης
Υπεύθυνος πωλήσεων
------------------------------
GPSCom Technologies Co.
Telematic & Informations Systems
Κορίνθου 7,
544 53 Θεσσαλονίκη
Τ: +302310944433
F: +302310951689
e-mail: sales@gps-com.gr

johndial
09-11-09, 15:16
θα πρέπει για όσους αγοράσουν να πάρουν και το DVB-T μόνο για mpg2 με έχτρα χρέωση και εδώ είναι μια
συζήτηση που έγινε με κάποιον από την dynavin που λέει ότι δεν υποστηρίζει mpg4.Τώρα όσο για τα fm δεν νομίζω ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

post 25

http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=7&extra=&page=2

eddy_e46
09-11-09, 15:21
Εγώ πάντως τώρα που το ξανασκέφτομαι, πιστευω ότι 3 x 200€ με δόσεις (εγώ θα το περάσω μόνος μου) από τον Ελληνα εισαγωγέα, είναι καλή περίπτωση, μόνο και μόνο για την εγγύηση και το service.
Γιατί αν το παραγγείλουμε μόνοι και μας το στείλει σαν δείγμα και βγει ελαττωματικό, τί κανουμε αν τότε ο Ταϊβανός κάνει τον Κινέζο;;;

Όλα αυτά βέβαια αρκεί να μαζευτούμε 10 άτομα!

eddy_e46
09-11-09, 15:26
θα πρέπει για όσους αγοράσουν να πάρουν και το DVB-T μόνο για mpg2 με έχτρα χρέωση και εδώ είναι μια
συζήτηση που έγινε με κάποιον από την dynavin που λέει ότι δεν υποστηρίζει mpg4.Τώρα όσο για τα fm δεν νομίζω ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

post 25

http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=7&extra=&page=2

Σας είπα κ παραπάνω ότι το είδα να δουλέυει.
Τα FM είναι ΟΚ (παίζουν όλες τις υποδιαιρέσεις και όχι μόνο τις μονές που ισχύει στην Αμερική).
Για το DVB-T είναι ΑΧΡΗΣΤΟ!!! Στην Ελλάδα το πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιηθεί (στη Θεσσαλονιίκη ξεκινά πιλοτικά στις 12/12 από ότι έμαθα) είναι το MPEG-4 γεγονός που σημαίνει ότι δέκτης για MPEG-4 απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ακόμα.
Δεν πιστεύω ότι θέλει κανείς να παρακολουθεί CINE+, PRISMA, κλπ... με DVB-T (mpeg-2)!!!

gyiama
09-11-09, 15:29
επισης πρεπει να δουμε και στην περιπτωση που το εισαγουμε εμεις το θεμα τελωνειου!!!!μηπως δεν συμφερει δλδ για την περιπτωση που θα γλυτωσουμε κανενα 50ευρω να το παρουμε απ εξω !!!!!

eddy_e46
09-11-09, 15:33
επισης πρεπει να δουμε και στην περιπτωση που το εισαγουμε εμεις το θεμα τελωνειου!!!!μηπως δεν συμφερει δλδ για την περιπτωση που θα γλυτωσουμε κανενα 50ευρω να το παρουμε απ εξω !!!!!

Από φίλο εκτελωνιστή έμαθα πως ότι ξεπερνά τα 150 δολλάρια, πληρώνει δασμούς στο τελωνείο (εκτός κι αν έχεις ... καταλαβαίνετε τι).
Το θέμα είναι σε τι κατηγορία θα το κατατάξουν.
Μου είπε ότι τα αξεσουάρ αυτοκινήτου γενικά ανήκουν στην κατηγορία +36% δασμοί.
Τώρα πάλι και 36% να είναι, φθηνοτερο θα βγεί (470€ περίπου), αλλά δεν ξέρω... εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι η υποστήριξη αν βγει OFF !!!

gyiama
09-11-09, 15:33
Σας είπα κ παραπάνω ότι το είδα να δουλέυει.
Τα FM είναι ΟΚ (παίζουν όλες τις υποδιαιρέσεις και όχι μόνο τις μονές που ισχύει στην Αμερική).
Για το DVB-T είναι ΑΧΡΗΣΤΟ!!! Στην Ελλάδα το πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιηθεί (στη Θεσσαλονιίκη ξεκινά πιλοτικά στις 12/12 από ότι έμαθα) είναι το MPEG-4 γεγονός που σημαίνει ότι δέκτης για MPEG-4 απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ακόμα.
Δεν πιστεύω ότι θέλει κανείς να παρακολουθεί CINE+, PRISMA, κλπ... με DVB-T (mpeg-2)!!!

ναι φιλε μου εσυ το ειδες να δουλευει εδω εγω το ανεφερα αυτο για την περιπτωση που το παρουμε εμεις οι ιδιοι απο το εξωτερικο να μην γινει καποιο λαθος και στειλουν μηχανημα για αλλη χωρα/ηπειρο αντι για Ευρωπη!!!!!!!!

eddy_e46
09-11-09, 15:39
ναι φιλε μου εσυ το ειδες να δουλευει εδω εγω το ανεφερα αυτο για την περιπτωση που το παρουμε εμεις οι ιδιοι απο το εξωτερικο να μην γινει καποιο λαθος και στειλουν μηχανημα για αλλη χωρα/ηπειρο αντι για Ευρωπη!!!!!!!!

ΣΩΣΤΟΣ! Προσοχή λοιπόν...

gyiama
09-11-09, 15:39
Πρόσεξε λίγο την εικόνα που ανέβασα.......
Μου φαίνεται γράφει στο fm Ευρώπη!

εχεις δικιο στην εικονα που ανεβασες λεει ευρωπη οποτε ειμαστε οκ :dblthumb2

giannis_E-46
09-11-09, 15:52
Από φίλο εκτελωνιστή έμαθα πως ότι ξεπερνά τα 150 δολλάρια, πληρώνει δασμούς στο τελωνείο (εκτός κι αν έχεις ... καταλαβαίνετε τι).
Το θέμα είναι σε τι κατηγορία θα το κατατάξουν.
Μου είπε ότι τα αξεσουάρ αυτοκινήτου γενικά ανήκουν στην κατηγορία +36% δασμοί.
Τώρα πάλι και 36% να είναι, φθηνοτερο θα βγεί (470€ περίπου), αλλά δεν ξέρω... εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι η υποστήριξη αν βγει OFF !!!

αν το στειλει με την ενδειξη gift φιλε παρακαμπτουμε το τελωνειο η οχι? ξερεις τι παιζει σε αυτην την περιπτωση?

konas
09-11-09, 15:59
αν το στειλει με την ενδειξη gift φιλε παρακαμπτουμε το τελωνειο η οχι? ξερεις τι παιζει σε αυτην την περιπτωση?

Οχι παντα. Αλλες φορες πιανει, αλλες οχι.

BILL007
09-11-09, 16:07
Οχι παντα. Αλλες φορες πιανει, αλλες οχι.

:+1:.......

eddy_e46
09-11-09, 17:22
Οχι παντα. Αλλες φορες πιανει, αλλες οχι.

Αυτό ακριβώς μου είπε...

giannis_E-46
09-11-09, 17:27
344 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη. εξαρταται τι εχει και το πΑκετο μεσα αν εχει δηλαδη δεκτη τηλεορασης, κεραια, μικροφωνο για το blutooth κτλ και βεβαιως αν μπορουμε ευκολα να εγκαταστησουμε χαρτες ελλαδας. ειμαι ψιλοασχετος με αυτa οι γνωστες ας απαντησουν..................

bill987
09-11-09, 17:34
344 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη. εξαρταται τι εχει και το πΑκετο μεσα αν εχει δηλαδη δεκτη τηλεορασης, κεραια, μικροφωνο για το blutooth κτλ και βεβαιως αν μπορουμε ευκολα να εγκαταστησουμε χαρτες ελλαδας. ειμαι ψιλοασχετος με αυτa οι γνωστες ας απαντησουν..................

Το πακέτο, σύμφωνα με αυτά που γράφονται στο σαιτ της εταιρίας, έχει bluetooth, αναλογική κεραία, όσο για το gps είναι κάτι πανεύκολο απο την στιγμή που έχει windows!

giannis_E-46
09-11-09, 17:40
Το πακέτο, σύμφωνα με αυτά που γράφονται στο σαιτ της εταιρίας, έχει bluetooth, αναλογική κεραία, όσο για το gps είναι κάτι πανεύκολο απο την στιγμή που έχει windows!

ναι αλλα δεν προυποθετει την αγορα του cd πχ αν θελεις να βαλεις το destinator? το οποιο υπερβενει τα 100 ευρω για γνησιο. η υπαρχει και αλλος τροπος?

bill987
09-11-09, 17:42
ναι αλλα δεν προυποθετει την αγορα του cd πχ αν θελεις να βαλεις το destinator? το οποιο υπερβενει τα 100 ευρω για γνησιο. η υπαρχει και αλλος τροπος?

Θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα......

masterge
09-11-09, 20:53
Παιδιά εγώ πιστεύω πως για ένα προϊόν που είναι Ταιβάν καλύτερα να το πάρουμε από
Ελλάδα γιατί
1) εγγύηση (πολύ σημαντικό για προϊόν Ταϊβάν)
2) σέρβις
3) επικοινωνία για οτιδήποτε(για εμάς που δεν κατέχουμε καλά την αγγλική)

christar
09-11-09, 21:35
Δεν νομιζω οτι θα μπορουν να κανουν service σε τετοιο μηχανημα και οσον αφορα την εγγυηση ειναι να μην μπλεξεις... αλλωστε με τα λεφτα αυτα παιρνεις 2 μηχανηματα.

sierra
09-11-09, 22:40
Καλησπέρα και από μένα.Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ έδωσα τη διέυθυνση σε ένα κολητό φίλο ηλεκτρολόγο να το ψάξη και αύριο το πρωί θα μου πη τι γνώμη του.

gyiama
09-11-09, 23:02
ενταξει καλο ειναι να εχει και μια εγγυηση κακατα ψεματα εστω αν στο χρονο χαλασει θα στο αντικαταστησουν αν δεν μπορουν να το φτιαξουν !!!!! αο θεμα ανταλλακτικων φανταζομαι εννοει τα περιφεριακκα κεραιες φυσες κλπ

billisj
10-11-09, 00:13
παντος πιστευω οτι καλη ειναι η αγορα αλλα να υπαρχη και εγγυηση

KATSARAIOS
10-11-09, 01:10
ναι αλλα δεν προυποθετει την αγορα του cd πχ αν θελεις να βαλεις το destinator? το οποιο υπερβενει τα 100 ευρω για γνησιο. η υπαρχει και αλλος τροπος?

ολα υπαρχουν και γινονται

sierra
10-11-09, 12:25
Καλημέρα. Εμαθα απο το φίλο μου οτι σα μηχάνημα (από τα στοιχεία του) είναι καλό. Αν είναι να συνονοηθούμαι για την αγορά.

bill987
10-11-09, 12:27
ενταξει καλο ειναι να εχει και μια εγγυηση κακατα ψεματα εστω αν στο χρονο χαλασει θα στο αντικαταστησουν αν δεν μπορουν να το φτιαξουν !!!!! αο θεμα ανταλλακτικων φανταζομαι εννοει τα περιφεριακκα κεραιες φυσες κλπ


Ρε παίδες αφού θα το αγοράσουμε απο τον επίσημο προμηθευτή παγκοσμίως, είναι δυνατόν να μην ισχύει η εγγύηση ????

Αν θέλουν όλα γίνονται χεχεχεχε

vlahopilot
10-11-09, 12:52
Μήπως όμως ο εν Ελλάδι αντιπρόσωπος δεν δεχτεί να καλύψει εγγύηση ...μονο και μονο απο πείσμα?

Κάτι ακόμα....αν παραγγελθούν οι μονάδες απο το εργοστάσιο...ποιός θα τις τοποθετήσει στα αυτοκίνητα? Και με τί κόστος? (το λέω γιατί δεν θεωρώ οτι "το βάζω μόνος μου" παίζει παντού και πάντα....και απο οτι διάβασα χρειάζονται και κάποιες κωδικοποιήσεις - σεταρίσματα).

Και για να ξεκαθαρίσω κατι που δεν κατάλαβα....το μηχάνημα υποστηρίζει mpeg2 ή mpeg4?

bill987
10-11-09, 13:00
Μήπως όμως ο εν Ελλάδι αντιπρόσωπος δεν δεχτεί να καλύψει εγγύηση ...μονο και μονο απο πείσμα?

Κάτι ακόμα....αν παραγγελθούν οι μονάδες απο το εργοστάσιο...ποιός θα τις τοποθετήσει στα αυτοκίνητα? Και με τί κόστος? (το λέω γιατί δεν θεωρώ οτι "το βάζω μόνος μου" παίζει παντού και πάντα....και απο οτι διάβασα χρειάζονται και κάποιες κωδικοποιήσεις - σεταρίσματα).

Και για να ξεκαθαρίσω κατι που δεν κατάλαβα....το μηχάνημα υποστηρίζει mpeg2 ή mpeg4?

Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει πρόβλημα να το βάλουμε μόνοι μας...

Δεν υποστηρίζει mpeg4!!!!

christar
10-11-09, 13:19
Εστειλα ενα ακομα mail που τον ρωταω για θεμα εγγυησης και για dvb-t mpeg4. Απο χθες δεν μου εχει απαντησει. Οταν το κανει θα σας ενημερωσω.
Οι προηγουμενες απαντησεις του ηταν:

Hello, Chris,
This is Venus from Dynavin, thanks so much for your inquiry.
As per your request, please kindly find the attached price list and specification for your reference.
And we normally sent the goods to Greece by DHL, it will cost around USD80 for a sample.
But please kindly note that the production of BMW E46 model just can be ready in the middle of next month .
Thanks so much and plesae feel free to contact with me if there have any questions.
Have a nice day !

Best Regards!

και η δευτερη:

Hello, Chris,
Thanks so much for your reply.
We can send to each member separately, but I suggest send all the order together, as for the shipping cost will be more cheaper, there should have the taxes you need to pay.
And if you need the DVB-T and TMC ? also the SD Card with map ?
The illumination colour is orange.
Thanks so much and have a nice day !

Best Regards!

sierra
10-11-09, 13:26
Η ημερομηνία έγινε μέχρι 14-11-09...

christar
10-11-09, 13:38
Ελπιζω να μην εχει ενημερωσει κανενας την εταιρια για την προσφορα απο το εργοστασιο, γιατι κατι τετοιο μου μυριζει...
Μαλλον γι'αυτο δεν εχουμε απαντηση και γι'αυτο δινεται παραταση στην ημερομηνια...
Αν εχει γινει κατι τετοιο κατα λαθος καλο θα ηταν να ενημερωθουμε για να δουμε πως θα το χειριστουμε. Γιατι δεν ειμαι διατεθιμενος να δωσω 600ευρω για το εν λογω κινεζικο μηχανημα και φανταζομαι και πολλοι αλλοι!

bill987
10-11-09, 13:44
Ελπιζω να μην εχει ενημερωσει κανενας την εταιρια για την προσφορα απο το εργοστασιο, γιατι κατι τετοιο μου μυριζει...
Μαλλον γι'αυτο δεν εχουμε απαντηση και γι'αυτο δινεται παραταση στην ημερομηνια...
Αν εχει γινει κατι τετοιο κατα λαθος καλο θα ηταν να ενημερωθουμε για να δουμε πως θα το χειριστουμε. Γιατι δεν ειμαι διατεθιμενος να δωσω 600ευρω για το εν λογω κινεζικο μηχανημα και φανταζομαι και πολλοι αλλοι!

Εγώ είμαι σίγουρος ότι αυτό έγινε..............
Πήρα το εξής μήνυμα πριν απο λίγο

Hello , Sirs,


Thanks so much for your mail.

May I know if you got our information from the BMW Forums ?

Thank you very much and have a nice day !


Best Regards!

christar
10-11-09, 13:54
Απο την Dynavin? Και τι τους απαντησες? Παντως το οτι απαντησαν ειναι καλο.

bill987
10-11-09, 13:58
Απο την Dynavin? Και τι τους απαντησες? Παντως το οτι απαντησαν ειναι καλο.

Τους απάντησα ότι, ναι σε bmw forum το έμαθα αλλά δεν απαντήσατε στην ερώτησή μου, από που μπορώ να το αγοράσω!

Εγώ ξαναλέω, λίγο υπομονή και θα βγει στο ebay να το αγοράσουμε όλοι!!!!!

christar
10-11-09, 14:03
Παντως απο καλοθελητες αλλο τιποτα! Αν εχω τιποτα νεο θα ενημερωσω. Αλλωστε δεν ειναι ετοιμοπαραδοτα ακομα...

tmilatos
10-11-09, 14:10
Πατε γυρευοντας παιδια...


-Θεοφιλος-

bill987
10-11-09, 14:11
Πατε γυρευοντας παιδια...


-Θεοφιλος-

Θεόφιλε τι εννοείς????

tmilatos
10-11-09, 14:34
Θεόφιλε τι εννοείς????

Ρε Μπιλ γιατι εχω την εντυπωση οτι αν κανω μια γυρα στις αγορες των μαυρων, οτι θα το βρω εκει...??? Το "Special" μου κανει κατιτις... Οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι λενε.... Ποσο παραπανω ρε παιδια θα δινατε για να παρετε κατι πιο επωνυμο και με εγγυηση? Μη σου πω με τα ιδια λεφτα ακριβως! Για να εχετε και το κεφαλι σας ησυχο. Γενικα οι Κινεζοι ειναι της νοοτροπιας "σου πουλαμε φουμαρα και μετα αντε βρες με"... Σε ατο το συμπερασμα εχω καταληξει μετα απο τοοοοσα χρονια που αγοραζω απο Ebay. Ελαχιστοι Κινεζοι πωλητες εχουν μεγαλα ποσοστα, και αν ψαξεις καλυτερα θα δεις ΠΟΛΛΑ και ΣΟΒΑΡΑ παραπονα απο πελατες.


-Θεοφιλος-

BILL007
10-11-09, 15:40
Ελαχιστοι Κινεζοι πωλητες εχουν μεγαλα ποσοστα, και αν ψαξεις καλυτερα θα δεις ΠΟΛΛΑ και ΣΟΒΑΡΑ παραπονα απο πελατες.


-Θεοφιλος-

Έχουν και υψηλά rates αλλά αυτό το θέμα κρύβεται κάτω απο τις άπειρες αξιολογήσεις...Γιατί στους 10 κάθονται στραβά στους υπόλοιπους 100 σωστά και έτσι θάβεται το θέμα!;)
Εγώ απορώ γιατί το ebay ανέχεται να γίνονται κατα χιλιάδες οι αρνητικές και δεν ρίχνει μπαν στα ρίζια!?Επειδή έχουν άλλες τόσες και παραπάνω θετικές?:tapedshut

konas
10-11-09, 15:44
Έχουν και υψηλά rates αλλά αυτό το θέμα κρύβεται κάτω απο τις άπειρες αξιολογήσεις...Γιατί στους 10 κάθονται στραβά στους υπόλοιπους 100 σωστά και έτσι θάβεται το θέμα!;)
Εγώ απορώ γιατί το ebay ανέχεται να γίνονται κατα χιλιάδες οι αρνητικές και δεν ρίχνει μπαν στα ρίζια!?Επειδή έχουν άλλες τόσες και παραπάνω θετικές?:tapedshut

Επειδη τα τελευταια χρόνια, ψωνιζουν πολλοι απο κει, και έχει οφέλη ισως....?

BILL007
10-11-09, 15:46
Επειδη τα τελευταια χρόνια, ψωνιζουν πολλοι απο κει, και έχει οφέλη ισως....?

Nαι βρε Κώστα...Αυτό είναι το λογικό...Όμως έρχεται σε αντίθεση με το κλίμα ασφαλών αγορών που θέλουν να προωθήσουν...Τελικά παντού υποβόσκει υποκρισία...:party::takecover

kostas laz
10-11-09, 16:42
παιδιά καλησπέρα. είμαι νεος στο forum σας (ωρών) δηλαδή και επεσα τυχαία πανω σας.μου αρεσε το μηχανηματακι αυτό και θα ήθελα να με ενταξετε και μενα στο grup των 10 για καλύτερη τιμή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.εχω βρει και αυτο
http://exoticshop.gr/car-pc-complete-systems/ctf-1din-car-pc.html
το γνωριζει καποιος?????

christar
10-11-09, 18:06
Και για να δειτε οτι επιβεβαιωθηκα (αφου ζητησα επιμονα να μου απαντησουν):

Hello, Chris,
I am sorry that for my late reply, as I was on business on today.
For the model for BMW E46, now we are talking with a dealer in your country, they can import all the models together, I think this is better for you , then you won't worry about the taxes problems, especially the service, the local service should be more better for you .
Please kindly advise and thanks so much !
Best Regards
Venus

Hello, Chris,
You can contact with the following company for purchasing it :
GPSCom Technologies Co.
Telematic & Informations Systems
7, Korinthou str,
Postcode: 54453
City: Thessaloniki
Country: Greece
Ô: +302310944433
F: +302310951689
e-mail: sales@gps-com.gr
web : www.gps-com.gr
Attn: Mr.Thanasis
Thanks so much and please kindly let me know if there have any questions.
Best Regards
Venus

Οσοι δεν καταλαβαν ο ανθρωπος που μιλαγαμε για να στειλει τα μηχανηματα (ενω ειχε συνεργασια με την gps-com) τωρα μας στελνει ξαφνικα εκει με την διπλη τιμη.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ το μελος που μας στερησε (προς το παρον βεβαια) τη χαρα να αγορασουμε κατι πολυ φθηνοτερα απο οτι το πουλαει ο αδερφος του, φιλος του ή οτιδηποτε αλλο του ειναι. Απλα να του υπενθυμισω οτι το forum αυτο φτιαχτηκε και λειτουργει απο ανθρωπος που εχουν μια αγαπη και μοιραζονται γνωσεις και τον χρονο τους με τα υπολοιπα μελη ΧΩΡΙΣ κερδοσκοπικους σκοπους!

giannis_E-46
10-11-09, 18:22
εγω την μυριστικα την δουλεια απο την αρχη και αν κανετε ενα κοπο να διαβασετε τα μυνηματα απο την αρχη θα καταλαβετε. ο φιλος mc laren που μπορει να ναι και ο αντιπροσωπος του εν λογω προιοντος στην τελικη η να σχετιζετε με αυτον ειτε φιλικα ειτε συγγενικα ριχνει την ιδεα για ενα προιον που τυχαια ανακαλυψε. στην συνεχεια προσπαθει να πεισει για το ποσο καλο ειναι το προιον κανοντας επισκεψη στο καταστημα αποκτωντας ιδια αποψη. και στη συνεχεια αφου εχει πεισθει απο την αντιπροσωπια και το προιον το παραγγελνει οπως λεει χωρις να κανει τον κοπο να περιμενει για καποιο group buy η εστω να ριξει την ιδεα να δει ποσοι ενδιαφερονται. δεν νομιζω να ναι και τοσο τυχαια η βιασυνη του. στην συνεχεια εξαφανιζεται και δεν ξαναποσταρει. και μενουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι που εχουμε ψηθει να γραφουμε καθε μερα και να ψαχνουμε πληροφοριες για το εν λογω προιον. η γνωμη μου ειναι πως η δουλια στηθηκε απο την αρχη απο την εταιρια ωστε να βρει πελατες για το προιον της και που καλητερος τοπος για αλιευση πελατων απο ενα forum σα το δικο μας με ατομα εθισμενα στο μπαξιμο? και φυσικα μολις ειδαν πως αρχιζει να χαλαει η δουλεια επεσε το αναλογο συρμα στην εταιρια ωστε να μπλοκαρει τυχον παραγγελιες απο ελλαδα αφου το προιον αντιπροσωπευεται απο εγχωρια εταιρι. αυτη ειναι η αισθηση μου οποιος διαφωνει η συμφωνει ας γραψει την αποψη του.............

eddy_e46
10-11-09, 18:35
Στο κατάστημα πήγα κι εγώ (που μάλλον είμαι το ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ), και που δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με τον αντιπρόσωπο.
Ανακάλυψα εκεί ότι γνωρίζω τον τεχνικό του.

Τα υπόλοιπα που λες μπορει και να συμβαίνουν, πρώτον γιατί όντως δεν έχει ξαναποστάρει τίποτα κ δεύτερον δε μου απαντάει με τίποτα στο τηλέφωνο αν και υποτίθεται ότι περιμενει απάντηση για το group buy που του ζήτησα.

Βεβαίως δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τον "τιμήσουμε".

Όποιος θέλει μπορεί να το αγοράσει μόνος του όπως περιγράψαμε παραπάνω.
Εγώ τελικά αν δεν κατάφερουμε τίποτα, επειδή δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον, θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το θέμα, διαφορετικά θα το φέρω μόνος μου από το εξωτερικό.
Πάντως αν όντως όλη η φάση στήθηκε από τον αντιπρόσωπο, (ο οποίος σημειωτέον έχει όντως ενα Ε46 μαύρο σαν αυτό που χρησιμοποιεί στο avatar o mclaren) δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω από αυτόν.

Ας μας πει καποιος admin από τα log files, αν o mclaren μπαίνει και παρακολουθεί το forum χωρίς να ποστάρει.

christar
10-11-09, 18:41
Don't worry. Θα το βρουμε απο αλλου γιατι εχω σκυλιασει εκτος των αλλων!!

giannis_E-46
10-11-09, 18:42
Στο κατάστημα πήγα εγώ, που δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με τον αντιπρόσωπο.
Ανακάλυψα εκεί ότι γνωρίζω τον τεχνικό του.

Τα υπόλοιπα που λες μπορει και να συμβαίνουν, πρώτον γιατί όντως δεν έχει ξαναποστάρει τίποτα κ δεύτερον δε μου απαντάει με τίποτα στο τηλέφωνο αν και υποτίθεται ότι περιμενει απάντηση για το group buy που του ζήτησα.

Βεβαίως δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τον "τιμήσουμε".

Όποιος θέλει μπορεί να το αγοράσει μόνος του όπως περιγράψαμε παραπάνω.
Εγώ τελικά αν δεν κατάφερουμε τίποτα, επειδή δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον, θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το θέμα, διαφορετικά θα το φέρω μόνος μου από το εξωτερικό.
Πάντως αν όντως όλη η φάση στήθηκε από τον αντιπρόσωπο, (ο οποίος σημειωτέον έχει όντως ενα Ε46 μαύρο σαν αυτό που χρησιμοποιεί στο avatar o mclaren) δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω από αυτόν.
Ας μας πει καποιος admin από τα log files, αν o mclaren μπαίνει και παρακολουθεί το forum χωρίς να ποστάρει.

φιλε δεν λεω για σενα μην δημιουργεις παρεξηγησεις χωρις λογο. λεω για την επισκεψη του mc laren την οποια εχει ποσταρει στην πρωτη σελιδα και μπορεις να ανατρεξεις και να την διαβασεις. δεν θεωρω απιθανο ο mc laren να ναι ο ιδιος ο αντιπροσωπος λιγο τραβηγμενο βεβαια αλλα διολου απιθανο..........

bill987
10-11-09, 18:48
εγω την μυριστικα την δουλεια απο την αρχη και αν κανετε ενα κοπο να διαβασετε τα μυνηματα απο την αρχη θα καταλαβετε. ο φιλος mc laren που μπορει να ναι και ο αντιπροσωπος του εν λογω προιοντος στην τελικη η να σχετιζετε με αυτον ειτε φιλικα ειτε συγγενικα ριχνει την ιδεα για ενα προιον που τυχαια ανακαλυψε. στην συνεχεια προσπαθει να πεισει για το ποσο καλο ειναι το προιον κανοντας επισκεψη στο καταστημα αποκτωντας ιδια αποψη. και στη συνεχεια αφου εχει πεισθει απο την αντιπροσωπια και το προιον το παραγγελνει οπως λεει χωρις να κανει τον κοπο να περιμενει για καποιο group buy η εστω να ριξει την ιδεα να δει ποσοι ενδιαφερονται. δεν νομιζω να ναι και τοσο τυχαια η βιασυνη του. στην συνεχεια εξαφανιζεται και δεν ξαναποσταρει. και μενουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι που εχουμε ψηθει να γραφουμε καθε μερα και να ψαχνουμε πληροφοριες για το εν λογω προιον. η γνωμη μου ειναι πως η δουλια στηθηκε απο την αρχη απο την εταιρια ωστε να βρει πελατες για το προιον της και που καλητερος τοπος για αλιευση πελατων απο ενα forum σα το δικο μας με ατομα εθισμενα στο μπαξιμο? και φυσικα μολις ειδαν πως αρχιζει να χαλαει η δουλεια επεσε το αναλογο συρμα στην εταιρια ωστε να μπλοκαρει τυχον παραγγελιες απο ελλαδα αφου το προιον αντιπροσωπευεται απο εγχωρια εταιρι. αυτη ειναι η αισθηση μου οποιος διαφωνει η συμφωνει ας γραψει την αποψη του.............

:+1::+1::+1:

Νόμιζε ότι θα ορμούσαμε για 900€ και κινα σαν τρελοί!!

Υπομονή! Θα το πάρουμε απ΄εξω.......

eddy_e46
10-11-09, 18:58
φιλε δεν λεω για σενα μην δημιουργεις παρεξηγησεις χωρις λογο. λεω για την επισκεψη του mc laren την οποια εχει ποσταρει στην πρωτη σελιδα και μπορεις να ανατρεξεις και να την διαβασεις. δεν θεωρω απιθανο ο mc laren να ναι ο ιδιος ο αντιπροσωπος λιγο τραβηγμενο βεβαια αλλα διολου απιθανο..........

Το κατάλαβα ότι δεν πηγαινε σε μένα. Αλλά νιώθω άσχημα που πιάστηκα πρώτος στη φάκα!!!

tmilatos
10-11-09, 20:05
''Good things come to those who wait'' Eddy... To Chop Suey δεν ειναι και τοσο " Special". Παιδια πειτε σημερα οτι κερδισατε 900 ευρω.


-Θεοφιλος-

konas
10-11-09, 20:57
Καλυτερα που εγινε ετσι και βγηκε στην επιφανεια το παιχνιδι.

Δεν χρειαζεσαι mod για να δεις αν μπαινει καποιος.
Πας στο προφιλ του και βλεπεις την τελευταια δραστηριοτητα του:
πχ:

" Mclaren http://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/statusicon/user_offline.gif
Junior User
Τελευταία Δραστηριότητα: 10-11-09 17:39"

Και μη σκατε, ειναι θεμα χρονου ποτε θα βγει στο ebay με τα μισα λεφτα.

Ασε που μαλλον θα συμφωνησω με τον Θεοφιλο.
Ειναι καιρος που ψαχνω το αντιστοιχο για το αλλο μου αυτοκινητο. Αν ξερατε τι εχω διαβασει στο tiguan forum αλλα και σε πολλα αλλα του εξωτερικου για τα κινεζακια, θα ειχατε φριξει.

Dathanaso
10-11-09, 20:58
Είναι κρίμα που κάποιοι εκμεταλεύονται την αγάπη και το μικροβιο της βελτίωσης που έχουμε για τα αυτοκινητα μας.Εμπρος λοιπόν αδελφια απο μία αρνητικη αξιολόγηση αρχομένης απο εμένα.Μήπως να βάλουμε και ενα κουμπάκι πανω δεξιά ωστε να βαφτίζουμε αναξιόπιστο εναν κακοπροαίρετο χρήστη?

bill987
10-11-09, 21:04
Είναι κρίμα που κάποιοι εκμεταλεύονται την αγάπη και το μικροβιο της βελτίωσης που έχουμε για τα αυτοκινητα μας.Εμπρος λοιπόν αδελφια απο μία αρνητικη αξιολόγηση αρχομένης απο εμένα.Μήπως να βάλουμε και ενα κουμπάκι πανω δεξιά ωστε να βαφτίζουμε αναξιόπιστο εναν κακοπροαίρετο χρήστη?

Φίλε μου, δεν χρειάζεται αρνητική (είμαι κατά της αρνητικής για τον οποιοδήποτε)..

Γι΄αυτό υπάρχει το φορουμ μας, για να ρωτάμε και να μαθαίνουμε και όσοι ξέρουν να απαντάνε!!!!

sierra
10-11-09, 21:49
Στς 21.34 παρακολουθούσε το θέμα.

REDNECK
10-11-09, 22:01
Εχω απορεια ρε σεις με δαυτο.
Θα παιζει το ιδιο καλα σαν ποιοτητα με το μαμα ? Εμενα εχει Harman Kardon , λετε να παιζει ρολο στην συνδεση η' στην αποδοση?

Mclaren
10-11-09, 22:05
εγω την μυριστικα την δουλεια απο την αρχη και αν κανετε ενα κοπο να διαβασετε τα μυνηματα απο την αρχη θα καταλαβετε. ο φιλος mc laren που μπορει να ναι και ο αντιπροσωπος του εν λογω προιοντος στην τελικη η να σχετιζετε με αυτον ειτε φιλικα ειτε συγγενικα ριχνει την ιδεα για ενα προιον που τυχαια ανακαλυψε. στην συνεχεια προσπαθει να πεισει για το ποσο καλο ειναι το προιον κανοντας επισκεψη στο καταστημα αποκτωντας ιδια αποψη. και στη συνεχεια αφου εχει πεισθει απο την αντιπροσωπια και το προιον το παραγγελνει οπως λεει χωρις να κανει τον κοπο να περιμενει για καποιο group buy η εστω να ριξει την ιδεα να δει ποσοι ενδιαφερονται. δεν νομιζω να ναι και τοσο τυχαια η βιασυνη του. στην συνεχεια εξαφανιζεται και δεν ξαναποσταρει. και μενουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι που εχουμε ψηθει να γραφουμε καθε μερα και να ψαχνουμε πληροφοριες για το εν λογω προιον. η γνωμη μου ειναι πως η δουλια στηθηκε απο την αρχη απο την εταιρια ωστε να βρει πελατες για το προιον της και που καλητερος τοπος για αλιευση πελατων απο ενα forum σα το δικο μας με ατομα εθισμενα στο μπαξιμο? και φυσικα μολις ειδαν πως αρχιζει να χαλαει η δουλεια επεσε το αναλογο συρμα στην εταιρια ωστε να μπλοκαρει τυχον παραγγελιες απο ελλαδα αφου το προιον αντιπροσωπευεται απο εγχωρια εταιρι. αυτη ειναι η αισθηση μου οποιος διαφωνει η συμφωνει ας γραψει την αποψη του.............

Φίλε μου καλησπέρα! Τα όσα γραφεις ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και δε με αγγίζουν γιατι με το συγκεκριμένο κατάστημα που επισκέφθηκα δεν εχω καμμία σχέση, ούτε συγγενική αλλα ούτε και φιλική. Απλα όπως όλοι ψάχνουμε το καλύτερο προιον για τις μπέμπες μας, ετσι και εγω, βρίσκοντας το προιον αυτό, το ανακοίνωσα στο φόρουμ με όλη μου την καλή καρδιά για το καλό των μελων του φόρουμ και των αυτ/των τους. Δε νομίζω λοιπόν οτι πρεπει να αισθάνομαι τύψεις και ενοχές για αυτό και δεν με ενδιαφερουν τα όσα μου καταλογίζεις!! Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, απο εδω και πέρα αφου το θέλεις ετσι, καλο θα είναι ο καθενας μας να ασχολειται μονο για το αυτ/το του και να μην ανακοινωνει τιποτα σε οτι καλο βρίσκει ψάχνοντας. Αυτη την εντύπωση μου δίνεις. Το γεγονός οτι δεν ξαναπόσταρα λογω διαφορων οικογενειακων προβλημάτων δε νομίζω ότι πρέπει να θίξεις την απουσία μου. Αλλωστε δεν είναι υποχρεωτική η εμφανιση μας κάθε μερα στο φόρουμ, νομίζω.....

Mclaren
10-11-09, 22:31
Και για να δειτε οτι επιβεβαιωθηκα (αφου ζητησα επιμονα να μου απαντησουν):

Hello, Chris,
I am sorry that for my late reply, as I was on business on today.
For the model for BMW E46, now we are talking with a dealer in your country, they can import all the models together, I think this is better for you , then you won't worry about the taxes problems, especially the service, the local service should be more better for you .
Please kindly advise and thanks so much !
Best Regards
Venus

Hello, Chris,
You can contact with the following company for purchasing it :
GPSCom Technologies Co.
Telematic & Informations Systems
7, Korinthou str,
Postcode: 54453
City: Thessaloniki
Country: Greece
Ô: +302310944433
F: +302310951689
e-mail: sales@gps-com.gr
web : www.gps-com.gr
Attn: Mr.Thanasis
Thanks so much and please kindly let me know if there have any questions.
Best Regards
Venus

Οσοι δεν καταλαβαν ο ανθρωπος που μιλαγαμε για να στειλει τα μηχανηματα (ενω ειχε συνεργασια με την gps-com) τωρα μας στελνει ξαφνικα εκει με την διπλη τιμη.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ το μελος που μας στερησε (προς το παρον βεβαια) τη χαρα να αγορασουμε κατι πολυ φθηνοτερα απο οτι το πουλαει ο αδερφος του, φιλος του ή οτιδηποτε αλλο του ειναι. Απλα να του υπενθυμισω οτι το forum αυτο φτιαχτηκε και λειτουργει απο ανθρωπος που εχουν μια αγαπη και μοιραζονται γνωσεις και τον χρονο τους με τα υπολοιπα μελη ΧΩΡΙΣ κερδοσκοπικους σκοπους!

Φίλε μου αν, όπως το μέλος giannis_E-46 κατηγορείς εμένα, σου απαντώ και εσένα και σου υπενθυμίζω τα λόγια σου ότι την συσκευή την βρήκα και την παρουσίασα στο φόρουμ (που είμαι αρκετό καιρό μέλος και όχι φωτοβολίδα) με όλη μου την καλή καρδιά θέλοντας να μοιραστώ αυτό που ανακάλυψα εδω μέσα (γνώσεις) ξοδευοντας αρκετό χρόνο για ψάξιμο και πιστευοντας ότι θα αναγνωριζατε "πιο θετικά" την ανακάλυψη μου. Η εντύπωση που μου δίνεις και εσυ είναι ότι Ο,ΤΙ ανακαλύπτει ο καθένας δεν πρέπει να το παρουσιάζει στο φόρουμ γιατί κάποιοι κακοπροαίρετοι μπορουν εύκολα να τον κατηγορησουν για οτιδηποτε θέλουν (κερδοσκοπικους σκοπους) ξεχνοντας βεβαια οτι ολα ειναι μεχρι αποδείξεως του εναντίου. Επίσης, θα ήθελα πολύ όταν εγκαταστήσω το σύστημα στο αυτ/το μου να ανέβαζα φωτογραφίες και βίντεο, αλλα τωρα θα το ξανασκεφτω πολύ σοβαρά για ότι κανω και γράφω μέσα στο φόρουμ. Ο λόγος που δεν περίμενα για ομαδική αγορά, και για οσους είναι πολύ περίεργοι, είναι ότι πριν προλάβω να αποφασίσω αν θα την παραγγείλω ή όχι, την είχε παραγγείλει ο πατέρας μου ως δώρο λόγω των γενεθλιων μου.

Μετα και απο τις "απαιτούμενες" εξηγήσεις που σας έδωσα, η μοναδική απάντηση που περιμένω απο κάποιους για την προβλητική και ελεγκτική στάση τους απεναντι μου νομίζω ότι τουλάχιστον είναι μία συγνώμη αν θέλουν να κρατηθούν στο ύψος τους ως κύριοι.

Υ.Γ Παντως βλεποντας το ενδιαφέρον σου (μη κερδοσκοπικούς σκοπούς) για την μαζική αγορά συσκευών απο το εργοστάσιο , δεν ενημερώνεις το φόρουμ ότι σε περίπτωση βλάβης που θα απευθυνθουν για service και εγγύηση? Παρτο και σαν απάντηση για την μεμονωμενη μου παραγγελία ασχετως που το απόκτησα σαν δώρο.

giannis_E-46
10-11-09, 22:48
Φίλε μου καλησπέρα! Τα όσα γραφεις ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ και δε με αγγίζουν γιατι με το συγκεκριμένο κατάστημα που επισκέφθηκα δεν εχω καμμία σχέση, ούτε συγγενική αλλα ούτε και φιλική. Απλα όπως όλοι ψάχνουμε το καλύτερο προιον για τις μπέμπες μας, ετσι και εγω, βρίσκοντας το προιον αυτό, το ανακοίνωσα στο φόρουμ με όλη μου την καλή καρδιά για το καλό των μελων του φόρουμ και των αυτ/των τους. Δε νομίζω λοιπόν οτι πρεπει να αισθάνομαι τύψεις και ενοχές για αυτό και δεν με ενδιαφερουν τα όσα μου καταλογίζεις!! Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, απο εδω και πέρα αφου το θέλεις ετσι, καλο θα είναι ο καθενας μας να ασχολειται μονο για το αυτ/το του και να μην ανακοινωνει τιποτα σε οτι καλο βρίσκει ψάχνοντας. Αυτη την εντύπωση μου δίνεις. Το γεγονός οτι δεν ξαναπόσταρα λογω διαφορων οικογενειακων προβλημάτων δε νομίζω ότι πρέπει να θίξεις την απουσία μου. Αλλωστε δεν είναι υποχρεωτική η εμφανιση μας κάθε μερα στο φόρουμ, νομίζω.....

φιλε mc laren δεν ειμαι δικαστης ουτε εισαγγελεας ουτε αποζητω τετοιο ρολο για τον εαυτον μου συνεπως ουτε δικαζω ουτε καταδικαζω απλα εκφραζω την γνωμη μου ελευθερα στο διαδικτυο στο τελευταιο ισως τοπο ελευθερης εκφρασης χωρις λογοκρισιες και κατευθυνομενες αποψεις τουλαχιστον αυτο πιστευω ακομα. η αισθηση που μου εδωσες ηταν αυτην και την εξεφρασα δημοσια αν εντω μεταξυ κανω λαθος θα ειμαι ο πρωτος που θα σου ζητησει συγνωμη εδω μεσα αλλα ακομα διατηρω τις επιφυλαξεις μου και πιστευω πως ειναι δικαιωμα μου να τις διατηρω. η πορεια θα μας κρινει ολους εδω μεσα να το ξερεις.........

Mclaren
10-11-09, 22:51
Στο κατάστημα πήγα κι εγώ (που μάλλον είμαι το ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ), και που δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με τον αντιπρόσωπο.


Φιλε μου δεν είσαι το ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ:clap: αν αυτό σε χαροποιεί, γιατί το πρώτο ψάρι είμαι εγώ :+1:

Mclaren
10-11-09, 23:01
φιλε mc laren δεν ειμαι δικαστης ουτε εισαγγελεας ουτε αποζητω τετοιο ρολο για τον εαυτον μου συνεπως ουτε δικαζω ουτε καταδικαζω απλα εκφραζω την γνωμη μου ελευθερα στο διαδικτυο στο τελευταιο ισως τοπο ελευθερης εκφρασης χωρις λογοκρισιες και κατευθυνομενες αποψεις τουλαχιστον αυτο πιστευω ακομα. η αισθηση που μου εδωσες ηταν αυτην και την εξεφρασα δημοσια αν εντω μεταξυ κανω λαθος θα ειμαι ο πρωτος που θα σου ζητησει συγνωμη εδω μεσα αλλα ακομα διατηρω τις επιφυλαξεις μου και πιστευω πως ειναι δικαιωμα μου να τις διατηρω. η πορεια θα μας κρινει ολους εδω μεσα να το ξερεις.........

Φιλε giannis_E46, ουτε και εγω είμαι δικαστής ή εισαγγελέας αλλα πολύ περισσότερο δεν θέλω να αποζητήσω και τον ρόλο του κατηγορουμενου για τον εαυτο μου. Συμφωνω μαζι σου οτι στο διαδικτυο εκφραζουμε ελευθερα την γνωμη μας, τις εντυπωσεις μας και τις αποψεις μας, σέβομαι το γεγονός ότι εξέφρασες τις εντυπωσεις σου δημοσια και επισης οπως ακριβως είπες "η πορεία θα μας κρίνει όλους εδω μεσα να το ξερεις..." και οπως αποδειχτει φαντάζομαι δεν θα ξεχασεις να είσαι ο πρωτος που θα ζητησει συγνώμη. Ο ρόλος που αποζητω απο το φορουμ είναι καλη καρδιά μεταξυ των μελων του :hello:

KATSARAIOS
10-11-09, 23:05
εγω την μυριστικα την δουλεια απο την αρχη και αν κανετε ενα κοπο να διαβασετε τα μυνηματα απο την αρχη θα καταλαβετε. ο φιλος mc laren που μπορει να ναι και ο αντιπροσωπος του εν λογω προιοντος στην τελικη η να σχετιζετε με αυτον ειτε φιλικα ειτε συγγενικα ριχνει την ιδεα για ενα προιον που τυχαια ανακαλυψε. στην συνεχεια προσπαθει να πεισει για το ποσο καλο ειναι το προιον κανοντας επισκεψη στο καταστημα αποκτωντας ιδια αποψη. και στη συνεχεια αφου εχει πεισθει απο την αντιπροσωπια και το προιον το παραγγελνει οπως λεει χωρις να κανει τον κοπο να περιμενει για καποιο group buy η εστω να ριξει την ιδεα να δει ποσοι ενδιαφερονται. δεν νομιζω να ναι και τοσο τυχαια η βιασυνη του. στην συνεχεια εξαφανιζεται και δεν ξαναποσταρει. και μενουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι που εχουμε ψηθει να γραφουμε καθε μερα και να ψαχνουμε πληροφοριες για το εν λογω προιον. η γνωμη μου ειναι πως η δουλια στηθηκε απο την αρχη απο την εταιρια ωστε να βρει πελατες για το προιον της και που καλητερος τοπος για αλιευση πελατων απο ενα forum σα το δικο μας με ατομα εθισμενα στο μπαξιμο? και φυσικα μολις ειδαν πως αρχιζει να χαλαει η δουλεια επεσε το αναλογο συρμα στην εταιρια ωστε να μπλοκαρει τυχον παραγγελιες απο ελλαδα αφου το προιον αντιπροσωπευεται απο εγχωρια εταιρι. αυτη ειναι η αισθηση μου οποιος διαφωνει η συμφωνει ας γραψει την αποψη του.............
νομιζω οτι χρωστας μια δημοσια συγνωμη στο συμφορουμιτη για οτι γραφεις εδω.
ο καθενας μπορει να γραφει ελευθερα ,αλλα υπαρχει και οριο φιλε Γιαννη.
και ειπαμε
ΥΠΟΜΟΝΗ να κυκλοφορησει ευρυτερα το προιον.

giannis_E-46
10-11-09, 23:14
νομιζω οτι χρωστας μια δημοσια συγνωμη στο συμφορουμιτη για οτι γραφεις εδω.
ο καθενας μπορει να γραφει ελευθερα ,αλλα υπαρχει και οριο φιλε Γιαννη.
και ειπαμε
ΥΠΟΜΟΝΗ να κυκλοφορησει ευρυτερα το προιον.

για να ζητησω συγνωμη για μια λανθασμενη αποψη πρεπει να αποδιχτει οτι ο φιλος εχει δικιο. αν εσυ που μου το ζητας εχεις κατι που αποδικνυει το αντιθετο πες το και σε μενα και ευχαριστως θα το κανω.........

Dim77
10-11-09, 23:16
Συμφωνώ κι εγώ οτι αν το πάρουμε 344€ θα είναι τέλεια!

Ωστόσο επειδή το υποσχέθηκα (αν και είναι διπλά λεφτά) σας στέλνω την απάντηση του GPS-COM που ισχύει για αγορά 10 συσκευών:



Ευτύχη (αυτός είμαι εγώ :)) καλη σου ημέρα!
Μετα και απο την συναντήση μας, η καλύτερη προσφορά μας για 10 τεμάχια έκαστου συσκευής GPS με εργοστασιακή εφαρμογή για τα μοντέλα BMW E46 εχει ως εξής:

1. DVD-GPS-MP3 Special Panel for BMW E46 τιμή: €600,00

2. Kεραία Tηλεόρασης έντασης 30 db τιμή: €50,00
3. Kόστος εργασίας τοποθέτησης συσκευής, κεραιών και προγραμματισμών ανα όχημα: € 50,00
4. Προγράμματα πλοήγησης με χάρτες Ελλάδος-Ευρώπης σε κάρτα 2GB (Δωρεάν)

Οι συσκευές καλύπτονται με 1 χρόνο γραπτή εγγύηση με δυνατότητα παροχής τεχνικής Υποστήριξης και service μετα την λήξη της.

Όλες οι συσκευές ελέγχονται για την καλη τους λειτουργία πριν την αποστολή τους.
Δυνατότητα εξόφλησης του ποσού μεσω πιστωτικής κάρτας VISA-Master μεχρι 3 άτοκες Δόσεις.

Για οποιαδήποτε αλλη διευκρίνηση στην διάθεση σου,


Με εκτίμηση,
Αθανάσιος N. Ζερβουδάκης
Υπεύθυνος πωλήσεων
------------------------------
GPSCom Technologies Co.
Telematic & Informations Systems
Κορίνθου 7,
544 53 Θεσσαλονίκη
Τ: +302310944433
F: +302310951689
e-mail: sales@gps-com.gr


O κύριος Mclaren που ανακάλυψε τα special navi σαν πελάτης, έχει σαν email το zergps@yahoo.gr

Το οποίο ταιριάζει ''εφιαλτικά'' με το επίθετο του αντιπροσώπου και το όνομα της εταιρείας.

Το γεγονός δεν συνάδει με την πολιτική αυτού του φόρουμ περί εμπορίου.

saikoE39
10-11-09, 23:17
Φιλε giannis_E46, ουτε και εγω είμαι δικαστής ή εισαγγελέας αλλα πολύ περισσότερο δεν θέλω να αποζητήσω και τον ρόλο του κατηγορουμενου για τον εαυτο μου. Συμφωνω μαζι σου οτι στο διαδικτυο εκφραζουμε ελευθερα την γνωμη μας, τις εντυπωσεις μας και τις αποψεις μας, σέβομαι το γεγονός ότι εξέφρασες τις εντυπωσεις σου δημοσια και επισης οπως ακριβως είπες "η πορεία θα μας κρίνει όλους εδω μεσα να το ξερεις..." και οπως αποδειχτει φαντάζομαι δεν θα ξεχασεις να είσαι ο πρωτος που θα ζητησει συγνώμη. Ο ρόλος που αποζητω απο το φορουμ είναι καλη καρδιά μεταξυ των μελων του :hello:

Σακη …………..
μην μιλας….ή Τουλάχιστον … παραδέξου …ότι είσαι ο ιδιοκτήτης ….

Τελικά την πάτησες…..!!!!!κρίμα… έχασες πολύ ψωμί….!!!!

konas
10-11-09, 23:17
Το εχω δει εδω και ωρα. Απλα ηθελα εναν mod για επιβεβαιωση.
ΒΑΝ

KATSARAIOS
10-11-09, 23:25
O κύριος Mclaren που ανακάλυψε τα special navi σαν πελάτης, έχει σαν email το zergps@yahoo.gr

Το οποίο ταιριάζει ''εφιαλτικά'' με το επίθετο του αντιπροσώπου και το όνομα της εταιρείας.

Το γεγονός δεν συνάδει με την πολιτική αυτού του φόρουμ περί εμπορίου.

μετα απο αυτο το ποστ Γιαννη Ε46 σε προβιβαζω σε inspector χαχαχαχααχα.
απο μενα εχεις και θετικη.

eddy_e46
10-11-09, 23:29
O κύριος Mclaren που ανακάλυψε τα special navi σαν πελάτης, έχει σαν email το zergps@yahoo.gr

Το οποίο ταιριάζει ''εφιαλτικά'' με το επίθετο του αντιπροσώπου και το όνομα της εταιρείας.

Το γεγονός δεν συνάδει με την πολιτική αυτού του φόρουμ περί εμπορίου.

:dblthumb2

christar
10-11-09, 23:32
Φίλε μου αν, όπως το μέλος giannis_E-46 κατηγορείς εμένα, σου απαντώ και εσένα και σου υπενθυμίζω τα λόγια σου ότι την συσκευή την βρήκα και την παρουσίασα στο φόρουμ (που είμαι αρκετό καιρό μέλος και όχι φωτοβολίδα) με όλη μου την καλή καρδιά θέλοντας να μοιραστώ αυτό που ανακάλυψα εδω μέσα (γνώσεις) ξοδευοντας αρκετό χρόνο για ψάξιμο και πιστευοντας ότι θα αναγνωριζατε "πιο θετικά" την ανακάλυψη μου. Η εντύπωση που μου δίνεις και εσυ είναι ότι Ο,ΤΙ ανακαλύπτει ο καθένας δεν πρέπει να το παρουσιάζει στο φόρουμ γιατί κάποιοι κακοπροαίρετοι μπορουν εύκολα να τον κατηγορησουν για οτιδηποτε θέλουν (κερδοσκοπικους σκοπους) ξεχνοντας βεβαια οτι ολα ειναι μεχρι αποδείξεως του εναντίου. Επίσης, θα ήθελα πολύ όταν εγκαταστήσω το σύστημα στο αυτ/το μου να ανέβαζα φωτογραφίες και βίντεο, αλλα τωρα θα το ξανασκεφτω πολύ σοβαρά για ότι κανω και γράφω μέσα στο φόρουμ. Ο λόγος που δεν περίμενα για ομαδική αγορά, και για οσους είναι πολύ περίεργοι, είναι ότι πριν προλάβω να αποφασίσω αν θα την παραγγείλω ή όχι, την είχε παραγγείλει ο πατέρας μου ως δώρο λόγω των γενεθλιων μου.

Μετα και απο τις "απαιτούμενες" εξηγήσεις που σας έδωσα, η μοναδική απάντηση που περιμένω απο κάποιους για την προβλητική και ελεγκτική στάση τους απεναντι μου νομίζω ότι τουλάχιστον είναι μία συγνώμη αν θέλουν να κρατηθούν στο ύψος τους ως κύριοι.

Υ.Γ Παντως βλεποντας το ενδιαφέρον σου (μη κερδοσκοπικούς σκοπούς) για την μαζική αγορά συσκευών απο το εργοστάσιο , δεν ενημερώνεις το φόρουμ ότι σε περίπτωση βλάβης που θα απευθυνθουν για service και εγγύηση? Παρτο και σαν απάντηση για την μεμονωμενη μου παραγγελία ασχετως που το απόκτησα σαν δώρο.

Δεν νομιζω οτι θα ζητησω συγνωμη απο κανεναν, γιατι δεν ονοματησα κανεναν. Δεν σου κρυβω οτι ησουν στο μυαλο μου, οχι ομως ο μονος. Να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει κι ολας. Μπορει να κοροιδευεις για τους "μη κερδοσκοπικους σκοπους" αλλα να ξερεις οτι οι περισσοτεροι εδω, βοηθουν χωρις ανταλαγμα. Εχω βοηθησει και πολυ περισσοτερο εχω βοηθηθει απο πολλους εδω μεσα και γι αυτο ασχοληθηκα. Θα μπορουσα να παρω ενα δειγμα και να σας γραψω ολους. Αν προσεξες το mail που ελαβα μου μιλαει για εγγυηση απο τον dealer, γιατι η ερωτηση που του εκανα και δεν απαντησε ,ηταν για θεματα εγγυησης. Και δεν απαντησε γιατι το θεμα εληξε απο καποιον εδω μεσα. Σου ξαναλεω οτι δεν με νοιαζει ποιος ειναι γιατι ουτως ή αλλως δεν ξερω σχεδον κανεναν προσωπικα, παρα τα username τους. Με νοιαζει η πραξη που εγινε! Και πολυ καλα θα κανει οποιος θελει να το παρει απο το εν λογω καταστημα, γιατι ομως να στερησει απο εμενα ή οποιονδηποτε να το παρει φθηνοτερα με το αναλογο ρισκο. Και τελος, δεν εβαλα κανεναν με το ζορι να το παρει, απλα εδωσα εναλλακτικη.

konas
10-11-09, 23:40
O κύριος Mclaren που ανακάλυψε τα special navi σαν πελάτης, έχει σαν email το zergps@yahoo.gr

Το οποίο ταιριάζει ''εφιαλτικά'' με το επίθετο του αντιπροσώπου και το όνομα της εταιρείας.

Το γεγονός δεν συνάδει με την πολιτική αυτού του φόρουμ περί εμπορίου.

Και να μη ξεχασουμε να δωσουμε τα ευσημα στον Dim που το εντοπισε και το ανεφερε και επισημα.

Αααα μη ξεχασω, υπάρχει και καποιος τροπος εντοπισμου από την ΙΡ ή κατι τετοιο, σωστα?

saikoE39
10-11-09, 23:42
Και να μη ξεχασουμε να δωσουμε τα ευσημα στον Dim που το εντοπισε και το ανεφερε και επισημα.

Αααα μη ξεχασω, υπάρχει και καποιος τροπος εντοπισμου από την ΙΡ ή κατι τετοιο, σωστα?

+1

δεν θα δεις κατι απο την IP..ασε που με ενα απλο αναψε σβησε το ρουτερ..αλλαζεις ip..!!

giannis_E-46
10-11-09, 23:42
μετα απο αυτο το ποστ Γιαννη Ε46 σε προβιβαζω σε inspector χαχαχαχααχα.
απο μενα εχεις και θετικη.

να σαι καλα φιλε.......

giannis_E-46
10-11-09, 23:43
Και να μη ξεχασουμε να δωσουμε τα ευσημα στον Dim που το εντοπισε και το ανεφερε και επισημα.

Αααα μη ξεχασω, υπάρχει και καποιος τροπος εντοπισμου από την ΙΡ ή κατι τετοιο, σωστα?

πολυς σωστος ο φιλος.........

saikoE39
10-11-09, 23:44
να σαι καλα φιλε.......


Κάνεις για αστυνομικός .. :smokin:

eddy_e46
10-11-09, 23:45
Και να φανταστείτε ότι εγώ ο ΒΛΑΞ έκανα το ίδιο στο Club του 2ου αυτοκινήτου μου (έχω και ένα για την πόλη :sleeping:) και τσίμπησαν με την προσφορά. (Γιατί όσο να πεις είναι 300€ κάτω από την τιμή του site)

Άντε τώρα να τα μαζέψω κι απο κει...

Θα φάω ξύλο!!! :party:

christar
10-11-09, 23:48
Και να μη ξεχασουμε να δωσουμε τα ευσημα στον Dim που το εντοπισε και το ανεφερε και επισημα.

Αααα μη ξεχασω, υπάρχει και καποιος τροπος εντοπισμου από την ΙΡ ή κατι τετοιο, σωστα?

:+1::bowdown:
Το σωστο να λεγετε!!!!!

christar
11-11-09, 00:58
Οσον αφορα την απαντηση μου νωριτερα, την ωρα που την εγραφα διεκοψα για λιγο και δεν μπορουσα να δω τις εξελιξεις - αποκαλυψεις. Αλλα μπραβο σου, αλλοι κανουν καριερα στην υποκριτικη με λιγοτερο ταλεντο απο σενα!!!! Τουλαχιστον ΔΕΝ εισαι ενας απο εμας!

Leonidas_Thess
11-11-09, 00:59
O κύριος Mclaren που ανακάλυψε τα special navi σαν πελάτης, έχει σαν email το zergps@yahoo.gr

Το οποίο ταιριάζει ''εφιαλτικά'' με το επίθετο του αντιπροσώπου και το όνομα της εταιρείας.

Το γεγονός δεν συνάδει με την πολιτική αυτού του φόρουμ περί εμπορίου.

Δεν με ενδιαφερει η αγορα μιας και εχω Ε36 αλλα απο την στιγμη που παρακολουθω το θεμα ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Dim77 για την αποκάλυψη

Τσίμπα φίλε μου και μια θετική

Dim77
11-11-09, 01:09
Καλησπέρα φίλε μου,

Νομιζω οτι καπου το παρεξηγεις το όλο θέμα και δεν καταλαβαινω προς τι αυτη η ταυτιση με το εμαιλ μου και το κειμενο που παραθετεις και την εταιρια. Το zergps τα αρχικά αποτελούνται απο τα ζώτας & ειρήνη και ο gps ήταν το παρατσουκλι μου στην παρεα απο τον στρατό γιατί ήμουν διαβιβαστής. Αυτα για την ενημερωση σου. Αλλα γιατι τετοια αναστατωση με το ατομο μου δεν την καταλαβαινω. Ειλικρινά απογοητευτηκα!

Αυτό το PM δέχτηκα σαν αιτιολόγηση. Έχω δώσει την δική μου απάντηση.
Ας κρίνει ο καθένας. Το σίγουρο είναι ότι ο administrator θα αποφασίσει καλύτερα.
Εγώ πάντως μένω στον αρχικό μου συλλογισμό.

Λυπάμαι που κάποιοι προσπαθούν με πλάγια μέσα να διαφημίσουν/πουλήσουν το οτιδήποτε με τη μορφή ποιοτικής ευκαιρίας.

Το προιόν μπορεί να είναι υπέροχο. Ο τρόπος της παρουσίασης όμως, ''ειμαι ένας απλός χρηστης, βρήκα αυτό, είναι τέλειο, πάμε για group buy'' είναι πολύ άσχημος.

///M_Spartan
11-11-09, 01:11
Κριμα...ηταν πολυ καλη ευκαιρια για να ειναι αληθινη.
Για να πω την αληθεια δεν ειχα παρακολουθησει ολες
μα ολες της εξελιξεις σ αυτο εδω το thread, υστερα ομως απο
επισταμενο διαβασμα καταληγω κι εγω στο συμπερασμα
πως καποιος ειχε αυτη την πολυ καλη ιδεα για να βγαλει
καλα φραγκα και παραλιγο να το πετυχει. Δεν ειναι ομως δυνατον
να ειμαστε ολοι μα ολοι τοσο ευκολοπιστοι κυριε........"ιδιοκτητη".
Ειναι πραγματικα πολυ κριμα που μερικοι προσπαθουν να εκμεταλευθουν
την "καψουρα" που εχω για το BMW μου και να με περνανε για θυμα.
λεγοντας οτι και καλα με καλη προθεση ποσταρουν τις ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ τους.

Ενα μεγαλο μπραβο στον καλο μου φιλο Giannis-E46 και στα υπολοιπα παιδια
που πηγαν ενα βημα παραπερα και δεν φαγαμε τη "χλαπατσα".

Με παραγαδι δεν τσιμπισαμε κυριε "ιδιοκτητη"
την αλλη φορα ριξε δυναμιτη..........

christar
11-11-09, 01:16
Αυτο με το Ζωτας, Ειρηνη και διαβιβαστης με πεθανε.....
Μα που τα βρισκει... Το χασαμε το gps πατριωτη...

REDNECK
11-11-09, 01:29
Kαλα ο τυπος ειναι θεος ... μεγας ψευταρος , πρεπει να εχει φαει πολυ σφαλιαρα ... απο το σχολειο , στο στρατο και εφαγε ακομα μια ως αποτυχημενος μαγαζατορας...
Βλακαδι ελληναρα ...

Μπραβο στα παιδια που τον μυριστηκαν !

///M_Spartan
11-11-09, 01:36
Eσπασε τα μουτρα του ο τυπας.
Ειμαι πολυ περιεργος να δω το επομενο post του.
Πιστευω θα ειναι ακομα μια "υπερπαραγωγη" χαχαχαχα

ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΑΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.

Sp!ros G
11-11-09, 02:07
Δηλαδη παιδια το συστημα δεν υπαρχει ? ?

Απατη ητανε ? ?

christar
11-11-09, 02:22
Το συστημα υπαρχει. Απλα ο συγκεκριμενος τυπος το πουλαει πανακριβα και προς το παρον μας μπλοκαρε και την αγορα απο το εργοστασιο. Θα το βρουμε απο αλλου... Καλυτερα να προετοιμαστουμε και οικονομικα.:rofl2:

Dukes
11-11-09, 02:49
Καλησπερα ενδιαφερομε και εγω για τζι πι ες για ε46. επειδη δεν καταλαβα απο οσα διαβαζο, ποια η τιμη του;

fanisk
11-11-09, 04:43
Α ρε ερασιτεχνες ξυλο που θελετε..:gaysex:

giannis_E-46 σου σηκωνω τον αντιχειρα :bigthumb:

kostas laz
11-11-09, 11:24
τι θα γινει ρε παιδια θα το παρουμε το μηχανημα??????????:confused:

christar
11-11-09, 11:35
Sorry, αλλα μιας και γραφτηκες μολις χθες και τα μονα 2 μυνηματα ειναι στο συγκεκριμενο θεμα και ο τοπος διαμονης ειναι ιδιος με του Mclaren, δεν νομιζω να θελεις απαντηση κι ολας. Μπορει και να σε αδικω αλλα οποιος καει με τον χυλο...

masterge
11-11-09, 23:09
Παιδιά είστε φοβεροί απίστευτοι ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που τον μυρίστηκαν
Ήμουν και εγώ ένα μεγάλο ψαρί ανάμεσα στα δίχτυα του και το πρότεινα για αγορά
Ποσό αρακάς πιάστηκα και πάλι μπράβο σας ….
Υπομονή σε λίγο καιρό θα εμφανιστεί και άλλου..

sierra
12-11-09, 00:24
Πράγματι είστε φοβεροί.Εγω έμεινα.Δεν περίμενα και εδώ τέτοια.Έχω πολλά στη δουλεία μου, αλλά τώρα έμεινα άφωνος...

///M_Spartan
12-11-09, 02:06
Εχει χαθει η εμπιστοσυνη......
Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Ευαγγελατο ???????





(οποιος εχει καλη μνημη θα το "πιασει")

χεχεχεχεχεχεχεχεχε

stayros e 46ci
12-11-09, 03:01
μπραβο παιδια και εγω ενα απο τα ψαρια εμηνα αφωνοσ κατα τα αλα το επεζε και ζωρικοσ οτι αυτοσ μασ ανιξε τα ματια με την ανακαλιψη του. μπραβο σε ολουσ.............................. TΑ ΞΕΣΚΟΝΟΠΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΝΑ ΠΑΡΕ ΜΠΟΛΙΚΑ:rofl2:

george kaleas
12-11-09, 03:22
μπραβο στα παιδια ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ντροπη και αισχος ρεεεεεεε το forum δεν ειναι καταστημα να κανεις την δουλεια σου
ειναι για να βοηθας τους αλους με προσφορες...........

george kaleas
12-11-09, 03:23
παιδια οποιος εχει νεα για κατη ποιο φτηνο ας ενημερωση..!!

xalkidikiotis
12-11-09, 11:42
Eιλικρινά παιδια πιστεύω από τέτοιες ενέργειες καταλαβαίνεις ποσο δυνατό είναι το φόρουμ. δεν ξέρω για εσάς αλλα εγώ νιώθω πιο ασφαλής τώρα, αφού ξέρω ότι υπάρχουν άτομα που σε προσέχουν από επιτήδειους.

ένα μεγάλο μπράβο σε όλους...!!

christar
12-11-09, 11:48
Μαλλον θα χρειαστει να περιμενουμε, μιας και σε αλλη μια απαντηση απο την dynavin που ειχα, αρνειται ευγενικα να μας παραδωσει κατ ευθειαν. Οσο και να βριζουμε εμεις η gps-com την εκανε την δουλεια της! Το σιγουρο ειναι οτι οταν βγουν στην αγορα θα κανουμε ενα group buy απο αλλου ή αλλιως ebay. Θα τα βρουμε ολα... Και εγω σαν τρελος το θελω οπως πολλοι απο οτι καταλαβα.

panayiotis18
12-11-09, 14:26
Παιδια εχω μεινει αφωνος. ΕΙδα το τοπικ χθες για πρωτη φορα και λεω Εδω ειμαστε!!!!!! αλλα μου τα ρηξατε τα αυτια σημερα που διαβασα ολα τα ποστ. δεν πειραζει ομως...καλητερα να μη χρεωθω τωρα. πάντως αν βρειτε καλη προσφορα υπολογιστε και μενα για 2 κομματια.... Μπραβο σε ολα τα παιδια που ανακαλυψαν την "απατη".

mormon
12-11-09, 15:28
πλεον υπαρχει κ αγγελια στο καρ τζ αρ στα ανταλακτικα !!

gsova
12-11-09, 16:48
Διάβασα το θέμα από την αρχή, και χωρίς καμμία παρεξήγηση θα ήθελα να εκφράσω τη γνώμη μου... ώς γνώστης του χώρου εισαγωγής μηχανημάτων από Κίνα.

Η τιμή για τον Έλληνα μεταπωλητή ανεβαίνει μοιραία διότι αν θέλουμε να εισάγουμε ένα μηχάνημα νόμιμα και με χαρτιά από χώρα εκτός ΕΕ, τρώμε ένα συνολικό τελωνείο της τάξεως του 19 + 14 = 33% (απ'όσο θυμάμαι, δεν ξέρω αν ανέβηκε πρόσφατα) επειδή οτιδήποτε έχει έξτρα λειτουργίες για το αμάξι (βλ. TV, DVD κλπ) θεωρείται από το κράτος ώς "προϊόν πολυτελείας". Προσθέστε και τα μεταφορικά και τα εκτελωνιστικά και αυτομάτως έχετε ένα προϊον ας πούμε που κάνει 100€ στο εξωτερικό να φτάνει μέσες άκρες στη διπλή τιμή στα χέρια του Έλληνα μεταπωλητή. Από εκεί και πέρα ο μεταπωλητής σαφέστατα πρέπει μέσα στο κέρδος που θα βάλει να υπολογίσει την εφορία του, τα ενοίκια του, το ΤΕΒΕ του, ανταλλακτικά για να σας φτιάξει το μηχάνημα αν χαλάσει και φυσικά κάτι για να του μείνει στην τσέπη του (γιατί αλλιώς δουλεύει για την ψυχή της μάνας του). Εκ των πραγμάτων καταλαβαίνεται ότι η τιμή δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να συναγωνιστεί το τελικό κόστος κάποιου που φέρνει το προϊόν ώς ιδιώτης, ειδικά δε αν το φέρνει και ώς δώρο -άν και σε αυτή την περίπτωση δεν είναι σίγουρο 100% ότι θα γλυτώσει το τελωνείο (σας μιλάω εκ πείρας). Θα μου πείτε: Με συμφέρει να το πάρω από τον Έλληνα σε ανεβασμένη τιμή; Θα σας απαντήσω το εξής:

Άν θέλετε να ρισκάρετε το θέμα του τελωνείου, άν θέλετε να κάνετε την εγκατάσταση μόνοι σας (9 στις 10 φορές τα κινέζικα προϊόντα δεν είναι plug-and-play, σας το λέω γιατί ασχολούμαι από το 2002), άν έχετε όρεξη (αλλά και γνώσεις) να παιδευτείτε λίγο για να προσαρμόσετε software και ρυθμίσεις ώστε στο τέλος το σύστημα να παίζει αψεγάδιαστα και το κυριότερο: άν δεν κουράζεστε να μιλάτε με κινέζους και ταιβανέζους (που δεν την κατέχουν την Αγγλική) και να συννενοηθείτε σε περίπτωση βλάβης, μένοντας στην καλύτερη των περιπτώσεων 1+ μήνα χωρίς μηχάνημα (αναγκαστικά για να το στείλεις και να το λάβεις για επισκευή) τότε φέρτε το μόνοι σας. Πιό φθηνα θα σας στοιχίσει είναι 100% σίγουρο.

Άν όμως θέλετε να έχετε ένα κεντρικό σημείο επαφής στην Ελλάδα και δεν έχετε το χρόνο και την όρεξη να ασχολειθείτε με τις λεπτομέρειες -ξαναλέω, κανένα κινέζικο δεν παίζει plug-and-play αλλιώς θα ήταν alpine, pioneer κλπ - τότε το παίρνετε από εδώ κι έχετε υποστήριξη και σέρβις.

Τα παραπάνω τα έγραψα εντελώς φιλικά χωρίς ίχνος εμπάθειας και χωρίς να έχω καμμιά σχέση με την προαναφερθήσα εταιρία, απλά και μόνο τους γνωρίζω και με γνωρίζουν όπως γνωριζόμαστε όλοι στον χώρο.

fast-enough
12-11-09, 17:57
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον gsova, αλλά ας το αναλύσουμε λίγο:
334 ευρώπουλα με 33% τελωνείο = 444 €
Βάλε και 20 € μεταφορικά, βάλε και 20% πάνω κόστος αντικατάστασης (αν σου χαλάει 1 στα 5 δίνεις καινούργιο)
έχουμε 444€+20€+90€= 564€ καθαρό κόστος πολύ πλούσια.
Αν πάρουμε ως δεδομένο την τιμή που εμφανίζεται στο site των 890€ τότε έχουμε χοντρικά μια διαφορά της τάξης των 330€ ή αλλιώς 58% κέρδος...
Πολλά δεν είναι... ούτε και λίγα...
Προτιμώ όμως να πάρω 2 για την πάρτη μου και να πληρώσω λιγότερο από ότι θα έδινα για το ένα... και μετά δε μιλάμε ούτε για εγγύηση, ούτε για 1 μήνα χωρίς μηχάνημα κλπ... :bananasmi

Γενικά είμαι αυτής της φιλοσοφίας...
Αγόρασα εστίες Smeg από Ιταλία (μέσω Ebay) με 660€ αντί 1220€ που θέλανε εδώ.
Έσπασε η γυάλινη επιφάνεια και η εδώ αντιπροσωπεία την αντικατέστησε με μηδενικό για μένα κόστος. Όποιος πουλάει στην Ευρώπη, είναι υποχρεωμένος να δίνει εγγύηση...
Τέλος, η τακτική του μονοπωλίου και της αποκλειστικότητας έχει "απαγορευθεί"...
Ο καθένας ας πράξει όπως νομίζει. Θες κύριε να είσαι ήσυχος? :thinkerg: Πλέρωσε....

gsova
12-11-09, 18:03
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον gsova, αλλά ας το αναλύσουμε λίγο:
334 ευρώπουλα με 33% τελωνείο = 444 €
Βάλε και 20 € μεταφορικά, βάλε και 20% πάνω κόστος αντικατάστασης (αν σου χαλάει 1 στα 5 δίνεις καινούργιο)
έχουμε 444€+20€+90€= 564€ καθαρό κόστος πολύ πλούσια.
Αν πάρουμε ως δεδομένο την τιμή που εμφανίζεται στο site των 890€ τότε έχουμε χοντρικά μια διαφορά της τάξης των 330€ ή αλλιώς 58% κέρδος...
Πολλά δεν είναι... ούτε και λίγα...


να συμπληρώσω: +80€ πάγια έξοδα εκτελωνιστή = 644€ τελικό κόστος!

christar
12-11-09, 18:04
Μολις πριν λιγο ελαβα αλλο ενα mail απο την dynavin με εναν 2ο dealer για την Ελλαδα.

Hello, Chris,
How are you today ?
Now we found another dealer for you, please kindly advise if OK ?
The following is their details :
Panagiotis Sovatzis
Kallirois Street 130
Athens 11741
Greece
+302109230480
Company name: Moschos Sovatzis Monoprosopi E.P.E.
Company Title: GPS Navi Hellas
http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/
Τhanks so much and your early reply will be high appreciated !
Best Regards
Venus

Για να ειμαστε ξεκαθαροι απο την αρχη και να μιλαμε στα ισια, γιατι κατανταει κουραστικο πλεον, ο συμφορουμιτης gsova λεγεται οπως ο εν λογω αντιπροσωπος. Ας μας πει την σχεση του με την εταιρια και την προσφορα του στην τελευταια....
Θα προτιμουσα αν εχει σχεση, να βγει απο την αρχη, σαν παλιο μελος που ειναι και να δωσει μια προσφορα και οχι να το πηγαινει γυρω γυρω.

christar
12-11-09, 18:13
να συμπληρώσω: +80€ πάγια έξοδα εκτελωνιστή = 644€ τελικό κόστος!

Θελεις να πεις οτι κοστιζει 644 ευρω και εμεις πηραμε προσφορα 600 απο τον mclaren? Να αρχισω να το συμπαθω δηλαδη?

eddy_e46
12-11-09, 18:17
Μολις πριν λιγο ελαβα αλλο ενα mail απο την dynavin με εναν 2ο dealer για την Ελλαδα.

Hello, Chris,
How are you today ?
Now we found another dealer for you, please kindly advise if OK ?
The following is their details :
Panagiotis Sovatzis
Kallirois Street 130
Athens 11741
Greece
+302109230480
Company name: Moschos Sovatzis Monoprosopi E.P.E.
Company Title: GPS Navi Hellas
http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/
Τhanks so much and your early reply will be high appreciated !
Best Regards
Venus

Για να ειμαστε ξεκαθαροι απο την αρχη και να μιλαμε στα ισια, γιατι κατανταει κουραστικο πλεον, ο συμφορουμιτης gsova λεγεται οπως ο εν λογω αντιπροσωπος. Ας μας πει την σχεση του με την εταιρια και την προσφορα του στην τελευταια....
Θα προτιμουσα αν εχει σχεση, να βγει απο την αρχη, σαν παλιο μελος που ειναι και να δωσει μια προσφορα και οχι να το πηγαινει γυρω γυρω.

Είσαι ΘΕΟΣ !!! (κι αυτόν τον ανακάλυψες!!!)
Υποκλίνομαι...

christar
12-11-09, 18:17
Επισης να αναφερω οτι το forum εχει περιοχη για site sponsor και ειναι αδεια!!!!!!!

gsova
12-11-09, 18:18
Μολις πριν λιγο ελαβα αλλο ενα mail απο την dynavin με εναν 2ο dealer για την Ελλαδα.

Hello, Chris,
How are you today ?
Now we found another dealer for you, please kindly advise if OK ?
The following is their details :
Panagiotis Sovatzis
Kallirois Street 130
Athens 11741
Greece
+302109230480
Company name: Moschos Sovatzis Monoprosopi E.P.E.
Company Title: GPS Navi Hellas
http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/
Τhanks so much and your early reply will be high appreciated !
Best Regards
Venus

Για να ειμαστε ξεκαθαροι απο την αρχη και να μιλαμε στα ισια, γιατι κατανταει κουραστικο πλεον, ο συμφορουμιτης gsova λεγεται οπως ο εν λογω αντιπροσωπος. Ας μας πει την σχεση του με την εταιρια και την προσφορα του στην τελευταια....
Θα προτιμουσα αν εχει σχεση, να βγει απο την αρχη, σαν παλιο μελος που ειναι και να δωσει μια προσφορα και οχι να το πηγαινει γυρω γυρω.

Δεν το πηγαίνω γύρω γύρω ρε παληκάρια... άμα ψάξετε λίγο στην παλιά δομή φόρουμς θα δείτε ότι στο πολύ πρώτο πόστ μου και κατόπιν συννενοήσης με μέλος του φόρουμ (νομίζω ήταν mod τότε) είχα γράψει ορθά κοφτά ότι είμαι από τη συγκεκριμένη εταιρία σχετικά με ένα group buy για το οποίο είχαμε μιλήσει με το μέλος. Το group buy δεν έπαιξε, έφαγα και το infraction μου και όλα καλά. Έκτοτε ούτε αναφέρθηκα ξανά δημόσια στο θέμα...

Μάλιστα, πρίν γράψω το πόστ σε αυτό το θέμα φρόντισα να σβήσω από το προφίλ μου το URL του site μας για να μην με παρεξηγήσετε ότι πάω να κάνω διαφήμιση. Σας λέω τα πράγματα όπως είναι... προσφορά δεν ξέρω να σας κάνω εγώ... πάρτε τηλέφωνο τον αδερφό μου στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να συννενοηθείτε. Μια γνώμη πήγαμε να εκφράσουμε μη βρούμε και τον μπελά μας έτσι;

gsova
12-11-09, 18:21
Εγώ δεν θα το συνεχίσω το θέμα, άμα θέλει ο αδερφός μου να κάνει ένα προφίλ και να σας γράψει περισσότερα έχει καλώς... εγώ γράφω γενικά στο φόρουμ καθότι είμαι κάτοχος bmw και δεν έχω όρεξη για στείρες αντιπαραθέσεις. Είπα απλά την άποψη μου στο θέμα της εισαγωγής προϊόντος από Κίνα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

TAN
12-11-09, 18:42
Όλα καλα όλα αγια με τους υποτιθέμενους ντέντεκτιβ του φόρουμ αλλα σας ρωτάω εσάς συγκριμένα κύριοι ντέτεκτιβ θα μας φέρεται εσείς το εν λόγο προιον με 600Ε?
Πολλα άτομα από εδώ με εμενα μέσα μπορεί να το θέλαμε το μηχανηματάκι για τις μπέμπες μας και το μονο που καταφέρατε αυτή την στιγμή είναι το να μην μπορούμε να το αγοράσουμε από Ελλάδα και να μπλέξουμε με ebay και ιστορίες για άγριους???
Μπορεί ο εν λόγο αντιπρόσωπος να μην το χειρίστηκε καλα και να έκανε μπαρούφα άλλα και η δικιά σας συμπεριφορά του στιλ Δικαστής για έμενα είναι απαράδεκτη...
Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω μια απάντηση ειδικά για την πρώτη ερώτηση μου...

christar
12-11-09, 18:46
Δεν νομιζω να σου απαγορεψε κανενας να πας να το αγορασεις. Μαζεψε αλλους 9 και πηγαινε να το παρεις. Δεν νομιζω να σας πει οχι...

fanisk
12-11-09, 18:55
αχαχαχ βγαζει γελιο το τοπικ..

Απλα τα πραγματα, οποιος θελει το παιρνει απο Ελλαδα(δεν σας το απαγορεψε καποιος), οποιος θελει φερνει 2 απ'εξω στην ιδια τιμη, και αν του χαλασει το ενα, να το πεταξει στο κοτετσι του στο χωριο.

eddy_e46
12-11-09, 19:02
Φαντάζομαι ότι η προσφορά για τα 600€ ισχύει.
Επειδή όμως εγώ είμαι αυτός που πήγε στο κατάστημα την ζήτησε και την έλαβε, να ξέρετε ότι δεν θέλω πλέον καμία ανάμειξη με το θέμα (της προσφορας).

Εκτός κι αν βελτιωθεί κι άλλο... αλλά με 600€ προτιμώ να πάρω 2 (και να εξοπλίσω και τα 2 αυτοκίνητα μου) όπως λέει κι ο φιλος fanisk ....

konas
12-11-09, 20:52
να συμπληρώσω: +80€ πάγια έξοδα εκτελωνιστή = 644€ τελικό κόστος!

80€ ανα μηχανημα?? Δηλαδη για καθε εισαγωγη ο εκτελωνιστης σου θελει το 25% της αξιας της? Τα αναλαμβανω εγω τοτε με 20%.

Όλα καλα όλα αγια με τους υποτιθέμενους ντέντεκτιβ του φόρουμ αλλα σας ρωτάω εσάς συγκριμένα κύριοι ντέτεκτιβ θα μας φέρεται εσείς το εν λόγο προιον με 600Ε?
Πολλα άτομα από εδώ με εμενα μέσα μπορεί να το θέλαμε το μηχανηματάκι για τις μπέμπες μας και το μονο που καταφέρατε αυτή την στιγμή είναι το να μην μπορούμε να το αγοράσουμε από Ελλάδα και να μπλέξουμε με ebay και ιστορίες για άγριους???
Μπορεί ο εν λόγο αντιπρόσωπος να μην το χειρίστηκε καλα και να έκανε μπαρούφα άλλα και η δικιά σας συμπεριφορά του στιλ Δικαστής για έμενα είναι απαράδεκτη...
Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω μια απάντηση ειδικά για την πρώτη ερώτηση μου...

Αυτο που ενοχλησε ηταν:
α) η απατη να παρουσιαζεται καποιος ως απλος χρηστης που με χαρα και εκπληξη αναφερει κατι που εντοπισε και με πονηρια να παει να παρασυρει και στη συνεχεια να εντοπιζεται οτι ειναι ο ιδιος ο πωλητης.
β) Οι αρχικες προσπαθειες για αισχροκερδεια (1200€ ηταν η 1η τιμη και περίπου 900 αν θυμαμαι καλα η 2η).

Θα συνεργαζοσουν εσυ με τετοιο συνεργατη?
Και σε τελευταια αναλυση αυτο απαγορευεται στο φορουμ αυτο. Εδω πχ υπαρχει περιορισμος για αγγελιες οσων δεν ειναι ενεργοι χρηστες και περιμενουν 3 μηνες να γινουν. Σε καθε περιπτωση τετοιες συμπεριφορες ειναι απορριπτεες.

Ας βγει ευθαρσως να ζητησει συγγνωμη, να κανει και μια προσφορα με λογικα περιθωρια κερδους και σε πληροφορω ολοι θα το εκτιμησουν.

Οσο για την 1η ερωτηση σου την απαντηση την εχεις ηδη λαβει:

Δεν νομιζω να σου απαγορεψε κανενας να πας να το αγορασεις. Μαζεψε αλλους 9 και πηγαινε να το παρεις. Δεν νομιζω να σας πει οχι...

tmilatos
12-11-09, 21:38
Δεν νομιζω να σου απαγορεψε κανενας να πας να το αγορασεις. Μαζεψε αλλους 9 και πηγαινε να το παρεις. Δεν νομιζω να σας πει οχι...


Ελα Χρηστο αφου το'χεις λεμε, πηγαινε για το hat trick, ελα!!! :cheers::cheers:



-Θεοφιλος-

TAN
12-11-09, 22:04
Αυτο που ενοχλησε ηταν:
α) η απατη να παρουσιαζεται καποιος ως απλος χρηστης που με χαρα και εκπληξη αναφερει κατι που εντοπισε και με πονηρια να παει να παρασυρει και στη συνεχεια να εντοπιζεται οτι ειναι ο ιδιος ο πωλητης.
β) Οι αρχικες προσπαθειες για αισχροκερδεια (1200€ ηταν η 1η τιμη και περίπου 900 αν θυμαμαι καλα η 2η).

Θα συνεργαζοσουν εσυ με τετοιο συνεργατη?
Και σε τελευταια αναλυση αυτο απαγορευεται στο φορουμ αυτο. Εδω πχ υπαρχει περιορισμος για αγγελιες οσων δεν ειναι ενεργοι χρηστες και περιμενουν 3 μηνες να γινουν. Σε καθε περιπτωση τετοιες συμπεριφορες ειναι απορριπτεες.

Ας βγει ευθαρσως να ζητησει συγγνωμη, να κανει και μια προσφορα με λογικα περιθωρια κερδους και σε πληροφορω ολοι θα το εκτιμησουν.

Οσο για την 1η ερωτηση σου την απαντηση την εχεις ηδη λαβει:

Δεν είπα ότι έκανε σωστά με την συμπεριφορά του και σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα ελαφρυντικά φιλέ μου.
Έκλεισε η πόρτα από την Ελλάδα όμως έτσι δεν είναι?
Το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι κινέζικο πράγμα που μου λέει ότι αργά η γρήγορα κάτι θα βγαλει,αν λοιπόν αγοραστεί από κίνα η από ebay μπλέκουμε άσχημα και καλά όσο ισχύει η εγγύηση μετά τι κάνουμε?
Το πετάμε μάλλον.
Απλά εξέφρασα και την άλλη πλευρά του νομίσματος και από άλλη οπτική του απλού χρήστη και τίποτα άλλο.

gsova
12-11-09, 23:40
80€ ανα μηχανημα?? Δηλαδη για καθε εισαγωγη ο εκτελωνιστης σου θελει το 25% της αξιας της? Τα αναλαμβανω εγω τοτε με 20%.



Άν δεν κάνω λάθος τα πάγια έξοδα του εκτελωνιστή είναι ανά παραγγελία. Τα ξέρει καλύτερα ο αδερφός μου που ασχολείται με τις εισαγωγές, εγώ όπως έχω πεί και παλαιότερα προγραμματιστής είμαι.

Σάν ένα γενικό σχόλιο, κι επειδή έχω βρεθεί σε ανάλογες αντιπαραθέσεις για το θέμα των επαγγελματιών και σε άλλα clubs θέλω να πώ το εξής: Η δύναμη των μελών ενός φόρουμ είναι τα group buys και η πίεση προς έναν προμηθευτή για καλύτερη τιμή. Χωρίς να δικαιολογώ τον mcLaren, θέλω να πώ ότι από μια μεριά τον καταλαβαίνω για την πράξη του διότι κι εγώ όταν στην αρχή έγραψα ξεκάθαρα ποιός είμαι και τι κάνω (είπαμε, ψάξτε στην παλιά δομη του φόρουμ), έφαγα το infraction σε χρόνο dt.

Άρα... να μπεί κάποιος σαν "απλό μέλος" ενώ είναι έμπορος και να διαφημίσει ένα προϊόν δεν το θέλουμε, και σωστά δεν το θέλουμε γιατί ουσιαστικά μας εξαπατά. Από την άλλη όμως δεν θέλουμε ούτε και τον επαγγελματία που μπαίνει ξεκάθαρα και δηλώνει εξαρχής τις προθέσεις του. Και δεν το λέω μόνο για το bmw-motorsport, το λέω για όλα τα ελληνικά κλάμπς αυτοκινήτου που έχω γνωρίσει... δυστηχώς. Στην αρχή μας κράζουνε και όταν μας γνωρίζουν στις συναντήσεις μας συμπαθούν μια και βλέπουν ότι έχουμε κι εμείς την ίδια τρέλλα για το αμάξι όπως πολλά μέλη, άσχετα άν την τρέλλα μας την κάναμε επάγγελμα -που είναι το κακό σε αυτό;

Στο εμπόριο δεν υπάρχουν μαγικά... όπως πολλοί από εδώ μέσα θα ξέρετε. Είναι μετρημένα κουκιά όλα... από την εισαγωγή, μέχρι την τιμολόγηση, μέχρι και την πώληση. Τα περιθώρια κέρδους μπορούν να συρρικνωθούν όταν υπάρχει μια σοβαρή εισαγωγή αλλά και πάλι σε λογικά πλαίσια για τον επαγγελματιά αλλιώς αυτός δεν αξίζει να υπάρχει. Σκεφτήτε και λίγο την φορολογία επι των κερδών... αν δεν κάνω λάθος είναι 25% επί των κερδών για τις ΕΠΕ πάνω από κάποιο όριο τζίρου (ένας λογιστής μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα).

Παρέβλεψα την υπόσχεση μου ότι δε θα συνεχίσω το θέμα αλλά δράττωμαι της ευκαιρίας να εκφράσω το παράπονο μου για την αντιμετώπιση των ελληνικών κλαμπς αυτοκινήτων γενικότερα, που έχει ώς αποτέλεσμα να φοβάσαι πλέον να πείς ότι είσαι έμπορος ζαντών, ελαστικών, αξεσουάρ κλπ ενώ θα μπορούσαν τα μέλη να εκμεταλλευτούν την ιδιότητα σου αυτή και να κάνουν μαζικές παραγγελίες.

Δεν θα σας κουράσω άλλο και θα κλείσω εδώ. Προσωπικά έχω παρεβρεθεί σε συνάντηση του bmw-motorsport και τα μέλη που με γνώρισαν μπορούν να επιβεβαιώσουν άν τους "έπρηξα" ή όχι στη συνάντηση μας για τα GPS. Επίσης, μέλη που πέρασαν από το μαγαζί ανακάλυψαν από πρώτο χέρι την τρέλλα που έχουμε με τα αυτοκίνητα (στο κατάστημα μας, συντηρούμε τις ελεύθερες ώρες μας 2 ιστορικά αυτοκίνητα) και το πάθος μας για τη λεπτομέρεια γενικότερα, όχι μόνο για τα GPS.

Χαιρετώ και πάλι,
Γιώργος

KATSARAIOS
13-11-09, 00:24
Άν δεν κάνω λάθος τα πάγια έξοδα του εκτελωνιστή είναι ανά παραγγελία. Τα ξέρει καλύτερα ο αδερφός μου που ασχολείται με τις εισαγωγές, εγώ όπως έχω πεί και παλαιότερα προγραμματιστής είμαι.

Σάν ένα γενικό σχόλιο, κι επειδή έχω βρεθεί σε ανάλογες αντιπαραθέσεις για το θέμα των επαγγελματιών και σε άλλα clubs θέλω να πώ το εξής: Η δύναμη των μελών ενός φόρουμ είναι τα group buys και η πίεση προς έναν προμηθευτή για καλύτερη τιμή. Χωρίς να δικαιολογώ τον mcLaren, θέλω να πώ ότι από μια μεριά τον καταλαβαίνω για την πράξη του διότι κι εγώ όταν στην αρχή έγραψα ξεκάθαρα ποιός είμαι και τι κάνω (είπαμε, ψάξτε στην παλιά δομη του φόρουμ), έφαγα το infraction σε χρόνο dt.

Άρα... να μπεί κάποιος σαν "απλό μέλος" ενώ είναι έμπορος και να διαφημίσει ένα προϊόν δεν το θέλουμε, και σωστά δεν το θέλουμε γιατί ουσιαστικά μας εξαπατά. Από την άλλη όμως δεν θέλουμε ούτε και τον επαγγελματία που μπαίνει ξεκάθαρα και δηλώνει εξαρχής τις προθέσεις του. Και δεν το λέω μόνο για το bmw-motorsport, το λέω για όλα τα ελληνικά κλάμπς αυτοκινήτου που έχω γνωρίσει... δυστηχώς. Στην αρχή μας κράζουνε και όταν μας γνωρίζουν στις συναντήσεις μας συμπαθούν μια και βλέπουν ότι έχουμε κι εμείς την ίδια τρέλλα για το αμάξι όπως πολλά μέλη, άσχετα άν την τρέλλα μας την κάναμε επάγγελμα -που είναι το κακό σε αυτό;

Στο εμπόριο δεν υπάρχουν μαγικά... όπως πολλοί από εδώ μέσα θα ξέρετε. Είναι μετρημένα κουκιά όλα... από την εισαγωγή, μέχρι την τιμολόγηση, μέχρι και την πώληση. Τα περιθώρια κέρδους μπορούν να συρρικνωθούν όταν υπάρχει μια σοβαρή εισαγωγή αλλά και πάλι σε λογικά πλαίσια για τον επαγγελματιά αλλιώς αυτός δεν αξίζει να υπάρχει. Σκεφτήτε και λίγο την φορολογία επι των κερδών... αν δεν κάνω λάθος είναι 25% επί των κερδών για τις ΕΠΕ πάνω από κάποιο όριο τζίρου (ένας λογιστής μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα).

Παρέβλεψα την υπόσχεση μου ότι δε θα συνεχίσω το θέμα αλλά δράττωμαι της ευκαιρίας να εκφράσω το παράπονο μου για την αντιμετώπιση των ελληνικών κλαμπς αυτοκινήτων γενικότερα, που έχει ώς αποτέλεσμα να φοβάσαι πλέον να πείς ότι είσαι έμπορος ζαντών, ελαστικών, αξεσουάρ κλπ ενώ θα μπορούσαν τα μέλη να εκμεταλλευτούν την ιδιότητα σου αυτή και να κάνουν μαζικές παραγγελίες.

Δεν θα σας κουράσω άλλο και θα κλείσω εδώ. Προσωπικά έχω παρεβρεθεί σε συνάντηση του bmw-motorsport και τα μέλη που με γνώρισαν μπορούν να επιβεβαιώσουν άν τους "έπρηξα" ή όχι στη συνάντηση μας για τα GPS. Επίσης, μέλη που πέρασαν από το μαγαζί ανακάλυψαν από πρώτο χέρι την τρέλλα που έχουμε με τα αυτοκίνητα (στο κατάστημα μας, συντηρούμε τις ελεύθερες ώρες μας 2 ιστορικά αυτοκίνητα) και το πάθος μας για τη λεπτομέρεια γενικότερα, όχι μόνο για τα GPS.

Χαιρετώ και πάλι,
Γιώργος

προσωπικα μονο καλα λογια μπορω να εκφρασω για την παρουσια σου στο φορουμ σαν μελος και σαν επαγγελματιας.
νομιζω οτι θα αξιζε να κοιταξεις οσο γινεται να κανεις μια προσφορα για καποιο αριθμο μελων που θα ενδιαφερθουν να αγορασουν το μηχανημα.


Για να μην παρεξηγηθω τον φορουμιτη τον εχω δει σε συναντηση και στο καταστημα του οπου ανευ πληρωμης για την εργασια του προσπαθησαμε να φτιαξουμε ενα προβλημα σε κινεζικο προιον που το ειχα αγορασει απο το ebay.

kostas laz
13-11-09, 00:35
ρε παιδια ρέ παιδιά.ολοι θελουμε το μηχανημα.καθομαστε και μιλαμε για group των 10. Μετρησα απο την αρχη του post οσοι εχουν λαβει μερος στη συζητηση και ειμαστε 40.αν στα 10 η τιμη θα ηταν 600 για 40 ποσο??????πιστέυω πολυ καλύτερα. Δεν γνωρίζω και πολλά αλλά καποιος που το κατέχει καλύτερα μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του και να μας πει .Ας κανει καποιος την αρχή για το group. 1ος εγω
Με εκτιμηση

christar
13-11-09, 00:45
Δεν είπα ότι έκανε σωστά με την συμπεριφορά του και σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα ελαφρυντικά φιλέ μου.
Έκλεισε η πόρτα από την Ελλάδα όμως έτσι δεν είναι?
Το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι κινέζικο πράγμα που μου λέει ότι αργά η γρήγορα κάτι θα βγαλει,αν λοιπόν αγοραστεί από κίνα η από ebay μπλέκουμε άσχημα και καλά όσο ισχύει η εγγύηση μετά τι κάνουμε?
Το πετάμε μάλλον.
Απλά εξέφρασα και την άλλη πλευρά του νομίσματος και από άλλη οπτική του απλού χρήστη και τίποτα άλλο.

Δεν νομιζω να σου εκλεισε καμια πορτα. Αν δεν το καταλαβες σου ανοιξε και δευτερη!

christar
13-11-09, 01:13
Άν δεν κάνω λάθος τα πάγια έξοδα του εκτελωνιστή είναι ανά παραγγελία. Τα ξέρει καλύτερα ο αδερφός μου που ασχολείται με τις εισαγωγές, εγώ όπως έχω πεί και παλαιότερα προγραμματιστής είμαι.

Σάν ένα γενικό σχόλιο, κι επειδή έχω βρεθεί σε ανάλογες αντιπαραθέσεις για το θέμα των επαγγελματιών και σε άλλα clubs θέλω να πώ το εξής: Η δύναμη των μελών ενός φόρουμ είναι τα group buys και η πίεση προς έναν προμηθευτή για καλύτερη τιμή. Χωρίς να δικαιολογώ τον mcLaren, θέλω να πώ ότι από μια μεριά τον καταλαβαίνω για την πράξη του διότι κι εγώ όταν στην αρχή έγραψα ξεκάθαρα ποιός είμαι και τι κάνω (είπαμε, ψάξτε στην παλιά δομη του φόρουμ), έφαγα το infraction σε χρόνο dt.

Άρα... να μπεί κάποιος σαν "απλό μέλος" ενώ είναι έμπορος και να διαφημίσει ένα προϊόν δεν το θέλουμε, και σωστά δεν το θέλουμε γιατί ουσιαστικά μας εξαπατά. Από την άλλη όμως δεν θέλουμε ούτε και τον επαγγελματία που μπαίνει ξεκάθαρα και δηλώνει εξαρχής τις προθέσεις του. Και δεν το λέω μόνο για το bmw-motorsport, το λέω για όλα τα ελληνικά κλάμπς αυτοκινήτου που έχω γνωρίσει... δυστηχώς. Στην αρχή μας κράζουνε και όταν μας γνωρίζουν στις συναντήσεις μας συμπαθούν μια και βλέπουν ότι έχουμε κι εμείς την ίδια τρέλλα για το αμάξι όπως πολλά μέλη, άσχετα άν την τρέλλα μας την κάναμε επάγγελμα -που είναι το κακό σε αυτό;

Στο εμπόριο δεν υπάρχουν μαγικά... όπως πολλοί από εδώ μέσα θα ξέρετε. Είναι μετρημένα κουκιά όλα... από την εισαγωγή, μέχρι την τιμολόγηση, μέχρι και την πώληση. Τα περιθώρια κέρδους μπορούν να συρρικνωθούν όταν υπάρχει μια σοβαρή εισαγωγή αλλά και πάλι σε λογικά πλαίσια για τον επαγγελματιά αλλιώς αυτός δεν αξίζει να υπάρχει. Σκεφτήτε και λίγο την φορολογία επι των κερδών... αν δεν κάνω λάθος είναι 25% επί των κερδών για τις ΕΠΕ πάνω από κάποιο όριο τζίρου (ένας λογιστής μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα).

Παρέβλεψα την υπόσχεση μου ότι δε θα συνεχίσω το θέμα αλλά δράττωμαι της ευκαιρίας να εκφράσω το παράπονο μου για την αντιμετώπιση των ελληνικών κλαμπς αυτοκινήτων γενικότερα, που έχει ώς αποτέλεσμα να φοβάσαι πλέον να πείς ότι είσαι έμπορος ζαντών, ελαστικών, αξεσουάρ κλπ ενώ θα μπορούσαν τα μέλη να εκμεταλλευτούν την ιδιότητα σου αυτή και να κάνουν μαζικές παραγγελίες.

Δεν θα σας κουράσω άλλο και θα κλείσω εδώ. Προσωπικά έχω παρεβρεθεί σε συνάντηση του bmw-motorsport και τα μέλη που με γνώρισαν μπορούν να επιβεβαιώσουν άν τους "έπρηξα" ή όχι στη συνάντηση μας για τα GPS. Επίσης, μέλη που πέρασαν από το μαγαζί ανακάλυψαν από πρώτο χέρι την τρέλλα που έχουμε με τα αυτοκίνητα (στο κατάστημα μας, συντηρούμε τις ελεύθερες ώρες μας 2 ιστορικά αυτοκίνητα) και το πάθος μας για τη λεπτομέρεια γενικότερα, όχι μόνο για τα GPS.

Χαιρετώ και πάλι,
Γιώργος

Γιωργο σιγουρα κανεις δεν θελει διαμαχες και τσακωμους μεσα στο forum. Οταν ομως μιλας και λες την γνωμη σου για εναν επαγγελματια δεν νομιζεις οτι θα επρεπε να ξερουμε οτι αυτο αντιπροσωπευεις και εσυ? Δεν ειναι πιο λογικο να υποστηριξεις την δουλεια σου?

Σιγουρα εχεις τρελα με τα αυτοκινητα, οι περισσοτεροι που ασχολουντε με αυτα, εχουν. Και χαιρομαι γιατι εισαι εδω και απαντας ενω καποιοι αλλοι μπαινουν καθε φορα και με διαφορετικο username.

Σιγουρα οι περισσοτεροι κατοχοι E46 εχουν μπει και στο e46fanatics. Δεν ειναι φοβερο αυτο που γινεται με τους σπονσορες εκει? Εχω αγορασει και εγω απο τετοιο σπονσορα. Εδω γιατι δεν γινεται κανενας? Μηπως γιατι ολοι θελουν κερδος αλλα δεν θελουν να δωσουν κατι σε αυτη την κοινοτητα? Υπαρχει λυση αλλα δεν βλεπω να ειναι κανενας διατεθιμενος να το κανει. Και ξερεις κατι? Γιατι να μην ειστε εσεις οι πρωτοι?

Οσον αφορα το κοστος της συσκευης, δεν θελω αντιπαραθεση αλλα μαζικη παραγγελια = μειωμενη τιμη, μειωμενα μεταφορικα και αν δεν δηλωσεις το ακριβες ποσ και μειωμενο τελωνειο. + οτι καποιοι τα περνανε και απο Ιταλια μερια...

Τελος, δεν εχω εμπαθεια με κανεναν απλα θα μου αρεσε τα πραγματα να ειναι πιο ξεκαθαρα. Να μπαινουμε να βλεπουμε τα προφιλ των χρηστων γιατι τους γουσταρουμε, γουσταρουμε να δουμε τα αυτοκινητα τους και οχι για να δουμε αν τρωμε παραμυθι... Αλλωστε ολοι την ιδια τρελα εχουμε.

E36 RULES!!
13-11-09, 01:48
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=124


;)

Mclaren_gps
13-11-09, 02:19
Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ και συγκεκριμένα των συμμετέχοντων μελών του θέματος που δημιούργησα πριν κάποιες μέρες και δηλώνω την επιστροφή μου και το παρόν μου μετα απο μια περιπέτεια σε θέμα υγείας που υπήρξε στο οικογενειακό περιβάλλον και που ευτυχως ολα πήγαν καλα.

Δεν σας κρύβω ότι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανοίξω το pc μου και να διαβάσω τα νεώτερα απο το “μέτωπο”.

Σε λιγές γραμμές και δεν θα επεκταθώ παραπέρα, θέλω να ζητήσω μια μεγάλη & ειλικρινή συγνώμη απο όλα τα μέλη- συμμετέχοντες του θέματος ,που δημιούργησα και που άγγιξε το νούμερο χιλιάδων αναγνώσεων, για την “στάση μου” απεναντι στο φόρουμ που επέλεξα και που γράφτηκα & συμμετέχω και εγω για την ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων μεταξυ μας όταν απέκτησα και εγω την δική μου μπέμπα. Είναι μια πράξη καταδικαστέα για το εμπορικό-διαφημιστικό κομμάτι για την προώθηση και εχετε απόλυτο δίκιο να το κατακρίνετε.

Θα σταθώ μονάχα και θα αναφερθώ, οσον αφορα το θέμα που προαναφέρθη απο μέλος περι της αρχικής τιμής της συσκευής που ήταν ανακοινώσιμη 1200 ευρω και που “κατηφόρισε” στα 890 τιμή μονάδος, ότι ο λόγος ήταν ότι το εργοστάσιο κατασκευής, μετα απο μια πρώτη μας παραγγελία κάποιας ελάχιστης ποσότητας της συγκεκριμένης συσκευής που παραλάβαμε της πρώτης έκδοσης, μας ανακοίνωσε διαφορετική μειωμένη τιμή κόστους και μεταφορικών στην πρόθεση μας για επανάληψη της αγοράς για μεγαλύτερη ποσότητα μετα το μεγάλο ενδιαφέρον που εκδηλώθηκε απο τελικούς χρήστες για το συγκεκριμένο σύστημα. Η προσφορά μας για 2 μοντέλα συσκευών στο club bmw που εδώθη σε μέλος του φόρουμ γνωστοποιήθηκε και κάποια μέλη εχουν ηδη ανταποκριθεί. Όσοι φίλοι βρίσκεστε κοντά στο κατάστημα μας και θέλετε να πάρετε μια πρώτη γεύση απο τις δυνατότητες του συστήματος απο κοντά σε live λειτουργία του πριν την όποια παραγγελία σας, θα σας ενημερώσω σχετικά. Επίσης, για τους ειδήμονες θα υπάρχει και “τεμαχισμένη” συσκευή στον χώρο του εργαστηρίου μας για να διαπιστώσετε ιδίοις όμασι την ποιότητα των αποτελούμενων μερων της και ίσως έτσι να αναιρέσετε τον όρο ¨κινέζικο”και ακολούθως της εντύπωσης μιας κακής ποιότητας κατασκευής.

Καλη σας ημέρα,

Με εκτίμηση προς όλους και μια τεράστια συγνώμη και πάλι για την αναστάτωση,
Θανάσης. Ζερβουδάκης
www.gps-com.gr

christar
13-11-09, 02:23
ρε παιδια ρέ παιδιά.ολοι θελουμε το μηχανημα.καθομαστε και μιλαμε για group των 10. Μετρησα απο την αρχη του post οσοι εχουν λαβει μερος στη συζητηση και ειμαστε 40.αν στα 10 η τιμη θα ηταν 600 για 40 ποσο??????πιστέυω πολυ καλύτερα. Δεν γνωρίζω και πολλά αλλά καποιος που το κατέχει καλύτερα μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του και να μας πει .Ας κανει καποιος την αρχή για το group. 1ος εγω
Με εκτιμηση

Επειδη το πας γυρω γυρω να τα ακουσεις, πες μας κατευθειαν την τιμη για τους 40 να τελειωνουμε! Και καλο θα ηταν να περασεις πρωτα απο εδω:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=2
...αν σε ενδιαφερει και τιποτα αλλο εκτος απο το συγκεκριμενο θεμα!

christar
13-11-09, 02:26
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=124


;)

Αυτο μπορει να σας ενδιαφερει και εσας κυριε Ζερβουδακη...

fanisk
13-11-09, 02:55
ρε παιδια ρέ παιδιά.ολοι θελουμε το μηχανημα.καθομαστε και μιλαμε για group των 10. Μετρησα απο την αρχη του post οσοι εχουν λαβει μερος στη συζητηση και ειμαστε 40.αν στα 10 η τιμη θα ηταν 600 για 40 ποσο??????πιστέυω πολυ καλύτερα. Δεν γνωρίζω και πολλά αλλά καποιος που το κατέχει καλύτερα μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του και να μας πει .Ας κανει καποιος την αρχή για το group. 1ος εγω
Με εκτιμηση


ΟΞΩ ΛΕΜΕ :ban::ban::ban:

christar
13-11-09, 03:05
ΟΞΩ ΛΕΜΕ :ban::ban::ban:

ΘΕΟΣ!!! :rofl2:

fanisk
13-11-09, 03:50
gsova
Κανεις δεν θα κραξει επειδη εισαι επαγγελματιας, και μελος ενος φορουμ, αρκει να δηλωσεις εξ'αρχης την ιδιοτητα σου, τι εμπορευεσαι, και να πεις εχω αυτο...ενδιαφερεστε? Αν ναι, ποσοι ενδιαφερονται πραγματικα(γιατι απο λογια πηξαμε εδω μεσα), να τους πεις τι γινεται με τις τιμες, τη μαζικη παραγγελια, και το κερδος των αγοραστων εναντι μεμονωμενης παραγγελιας.
Εκει καποιοι θα σε προτιμησουν, καποιοι αλλοι θα πουν "φιλε θα το φερω απ'εξω", οκ κανενα προβλημα.
Απλα και αντρικια..

Τα καραγκιοζιλικια των ζηροποστακηδων(0 posts), που εμφανιζονται ωσαν αλεξιπτωτιστες απο το πουθενα, και λενε "μεσα και εγω!!!!", "βρηκα αυτο!!!!!!", "αντε ρε παιδια ζμπρωχτε λιγο το θεμα να επωφεληθουμε ολοι!!!!!!", μονο εμετο προκαλουν, και απεχθεια.

Υπαρχει διαφορα μεταξυ αυτων των 2 επαγγελματιων, και καλα θα κανει ο 2ος, να φυγει να παει αλλου!!

georgiou
13-11-09, 05:01
Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ και συγκεκριμένα των συμμετέχοντων μελών του θέματος που δημιούργησα πριν κάποιες μέρες και δηλώνω την επιστροφή μου και το παρόν μου μετα απο μια περιπέτεια σε θέμα υγείας που υπήρξε στο οικογενειακό περιβάλλον και που ευτυχως ολα πήγαν καλα.

Δεν σας κρύβω ότι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανοίξω το pc μου και να διαβάσω τα νεώτερα απο το “μέτωπο”.

Σε λιγές γραμμές και δεν θα επεκταθώ παραπέρα, θέλω να ζητήσω μια μεγάλη & ειλικρινή συγνώμη απο όλα τα μέλη- συμμετέχοντες του θέματος ,που δημιούργησα και που άγγιξε το νούμερο χιλιάδων αναγνώσεων, για την “στάση μου” απεναντι στο φόρουμ που επέλεξα και που γράφτηκα & συμμετέχω και εγω για την ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων μεταξυ μας όταν απέκτησα και εγω την δική μου μπέμπα. Είναι μια πράξη καταδικαστέα για το εμπορικό-διαφημιστικό κομμάτι για την προώθηση και εχετε απόλυτο δίκιο να το κατακρίνετε.

Θα σταθώ μονάχα και θα αναφερθώ, οσον αφορα το θέμα που προαναφέρθη απο μέλος περι της αρχικής τιμής της συσκευής που ήταν ανακοινώσιμη 1200 ευρω και που “κατηφόρισε” στα 890 τιμή μονάδος, ότι ο λόγος ήταν ότι το εργοστάσιο κατασκευής, μετα απο μια πρώτη μας παραγγελία κάποιας ελάχιστης ποσότητας της συγκεκριμένης συσκευής που παραλάβαμε της πρώτης έκδοσης, μας ανακοίνωσε διαφορετική μειωμένη τιμή κόστους και μεταφορικών στην πρόθεση μας για επανάληψη της αγοράς για μεγαλύτερη ποσότητα μετα το μεγάλο ενδιαφέρον που εκδηλώθηκε απο τελικούς χρήστες για το συγκεκριμένο σύστημα. Η προσφορά μας για 2 μοντέλα συσκευών στο club bmw που εδώθη σε μέλος του φόρουμ γνωστοποιήθηκε και κάποια μέλη εχουν ηδη ανταποκριθεί. Όσοι φίλοι βρίσκεστε κοντά στο κατάστημα μας και θέλετε να πάρετε μια πρώτη γεύση απο τις δυνατότητες του συστήματος απο κοντά σε live λειτουργία του πριν την όποια παραγγελία σας, θα σας ενημερώσω σχετικά. Επίσης, για τους ειδήμονες θα υπάρχει και “τεμαχισμένη” συσκευή στον χώρο του εργαστηρίου μας για να διαπιστώσετε ιδίοις όμασι την ποιότητα των αποτελούμενων μερων της και ίσως έτσι να αναιρέσετε τον όρο ¨κινέζικο”και ακολούθως της εντύπωσης μιας κακής ποιότητας κατασκευής.

Καλη σας ημέρα,

Με εκτίμηση προς όλους και μια τεράστια συγνώμη και πάλι για την αναστάτωση,
Θανάσης. Ζερβουδάκης
www.gps-com.gr


Με τη στάση σου υποτίμησες την νοημοσύνη των μελών και έρχεσαι και το παραδέχσαι μετά...

Τι να πώ πραγματικά ούτε ασφαλεια 10Α δεν θα αγόραζα απο σένα..

http://www.m-99.co.uk/Car_Audio/Car_Fuses/car_fuses.jpg

///M_Spartan
13-11-09, 08:29
Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ και συγκεκριμένα των συμμετέχοντων μελών του θέματος που δημιούργησα πριν κάποιες μέρες και δηλώνω την επιστροφή μου και το παρόν μου μετα απο μια περιπέτεια σε θέμα υγείας που υπήρξε στο οικογενειακό περιβάλλον και που ευτυχως ολα πήγαν καλα.

Δεν σας κρύβω ότι το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ανοίξω το pc μου και να διαβάσω τα νεώτερα απο το “μέτωπο”.

Σε λιγές γραμμές και δεν θα επεκταθώ παραπέρα, θέλω να ζητήσω μια μεγάλη & ειλικρινή συγνώμη απο όλα τα μέλη- συμμετέχοντες του θέματος ,που δημιούργησα και που άγγιξε το νούμερο χιλιάδων αναγνώσεων, για την “στάση μου” απεναντι στο φόρουμ που επέλεξα και που γράφτηκα & συμμετέχω και εγω για την ανταλλαγή εμπειριών και απόψεων μεταξυ μας όταν απέκτησα και εγω την δική μου μπέμπα. Είναι μια πράξη καταδικαστέα για το εμπορικό-διαφημιστικό κομμάτι για την προώθηση και εχετε απόλυτο δίκιο να το κατακρίνετε.

Θα σταθώ μονάχα και θα αναφερθώ, οσον αφορα το θέμα που προαναφέρθη απο μέλος περι της αρχικής τιμής της συσκευής που ήταν ανακοινώσιμη 1200 ευρω και που “κατηφόρισε” στα 890 τιμή μονάδος, ότι ο λόγος ήταν ότι το εργοστάσιο κατασκευής, μετα απο μια πρώτη μας παραγγελία κάποιας ελάχιστης ποσότητας της συγκεκριμένης συσκευής που παραλάβαμε της πρώτης έκδοσης, μας ανακοίνωσε διαφορετική μειωμένη τιμή κόστους και μεταφορικών στην πρόθεση μας για επανάληψη της αγοράς για μεγαλύτερη ποσότητα μετα το μεγάλο ενδιαφέρον που εκδηλώθηκε απο τελικούς χρήστες για το συγκεκριμένο σύστημα. Η προσφορά μας για 2 μοντέλα συσκευών στο club bmw που εδώθη σε μέλος του φόρουμ γνωστοποιήθηκε και κάποια μέλη εχουν ηδη ανταποκριθεί. Όσοι φίλοι βρίσκεστε κοντά στο κατάστημα μας και θέλετε να πάρετε μια πρώτη γεύση απο τις δυνατότητες του συστήματος απο κοντά σε live λειτουργία του πριν την όποια παραγγελία σας, θα σας ενημερώσω σχετικά. Επίσης, για τους ειδήμονες θα υπάρχει και “τεμαχισμένη” συσκευή στον χώρο του εργαστηρίου μας για να διαπιστώσετε ιδίοις όμασι την ποιότητα των αποτελούμενων μερων της και ίσως έτσι να αναιρέσετε τον όρο ¨κινέζικο”και ακολούθως της εντύπωσης μιας κακής ποιότητας κατασκευής.

Καλη σας ημέρα,

Με εκτίμηση προς όλους και μια τεράστια συγνώμη και πάλι για την αναστάτωση,
Θανάσης. Ζερβουδάκης
www.gps-com.gr



http://www.youtube.com/watch?v=lzvy3A-czE0

georggge46
13-11-09, 09:40
Βγηκε στο ebay....! http://cgi.ebay.de/BMW-3-E46-7-Zoll-Navigation-DVD-GPS-Dualzone_W0QQitemZ180431763813QQcmdZViewItemQQptZT echnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssys teme?hash=item2a02923965

gsova
13-11-09, 09:46
gsova
Κανεις δεν θα κραξει επειδη εισαι επαγγελματιας, και μελος ενος φορουμ, αρκει να δηλωσεις εξ'αρχης την ιδιοτητα σου, τι εμπορευεσαι, και να πεις εχω αυτο...ενδιαφερεστε? Αν ναι, ποσοι ενδιαφερονται πραγματικα(γιατι απο λογια πηξαμε εδω μεσα), να τους πεις τι γινεται με τις τιμες, τη μαζικη παραγγελια, και το κερδος των αγοραστων εναντι μεμονωμενης παραγγελιας.
Εκει καποιοι θα σε προτιμησουν, καποιοι αλλοι θα πουν "φιλε θα το φερω απ'εξω", οκ κανενα προβλημα.
Απλα και αντρικια..

Τα καραγκιοζιλικια των ζηροποστακηδων(0 posts), που εμφανιζονται ωσαν αλεξιπτωτιστες απο το πουθενα, και λενε "μεσα και εγω!!!!", "βρηκα αυτο!!!!!!", "αντε ρε παιδια ζμπρωχτε λιγο το θεμα να επωφεληθουμε ολοι!!!!!!", μονο εμετο προκαλουν, και απεχθεια.

Υπαρχει διαφορα μεταξυ αυτων των 2 επαγγελματιων, και καλα θα κανει ο 2ος, να φυγει να παει αλλου!!

Φίλε fanisk, εγώ έχω φάει 2 infractions σε αυτό το φόρουμ:

Το πρώτο το έφαγα γιατί έγραψα ξεκάθαρα σε αρχικό μου πόστ ποιός έιμαι και τι κάνω και έδωσα κάποιες περαιτέρω πληροφορίες για ένα προϊόν προς διάθεση group buy (τότε δεν υπήρχε η κατηγορία site sponsor).

Το δεύτερο το έφαγα γιατί στην υπογραφή μου είχα βάλει URL στο σαϊτ μας... λές και άλλα μέλη δεν βάζουν στην υπογραφή τους URL κάποιου ιστοχώρου... εκτός αν μας ενοχλεί αποκλειστικά να βάζουμε στην υπογραφή μας σαϊτς με προϊόντα αυτοκινήτου... Άν για παράδειγμα εμπορευόμουν εσώρουχα, θα την πείραζε τη διαχείριση να είχα σαν υπογραφή το www.vrakakia.gr ;

Εγώ κατόπιν παροτρύνσεως και άλλων μελών, θα κοιτάξω τον θεσμό του site sponsor... ο οποίος όμως -το ξαναλέω- δεν υπήρχε όταν ξεκίνησα να γράφω στο φόρουμ. Ο λόγος για τον οποίο δεν τον χρησιμοποίησα όταν θεσπίστηκε, -και δεν κολλάω να το πώ- είναι ότι στράβωσα λίγο με την αντιμετώπιση της διαχείρισης όταν πρωτομπήκα εδώ. Όταν με το καλημέρα τρώς τα infractions με το κιλό, έ... βάζω στοίχημα ότι ο οποιοσδήποτε θα αποθαρρύνονταν να ξαναμιλήσει.

Να ευχαριστήσω και τον Κατσαραίο για τα καλά του λόγια...

bill987
13-11-09, 09:54
Βγηκε στο ebay....! http://cgi.ebay.de/BMW-3-E46-7-Zoll-Navigation-DVD-GPS-Dualzone_W0QQitemZ180431763813QQcmdZViewItemQQptZT echnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssys teme?hash=item2a02923965

Έτσι όπως βγήκε, ας το χαίρεται!!!!!

christar
13-11-09, 09:55
Ρε δεν σας ξεφευγει τιποτα? Ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενο και ο πωλητης δεν εχει και το καλυτερο rating. Θα ερθουν πολλα ακομα...

HULK
13-11-09, 10:10
Φοβερα πραγματα..........

fanisk
13-11-09, 10:26
Φίλε fanisk, εγώ έχω φάει 2 infractions σε αυτό το φόρουμ:

Το πρώτο το έφαγα γιατί έγραψα ξεκάθαρα σε αρχικό μου πόστ ποιός έιμαι και τι κάνω και έδωσα κάποιες περαιτέρω πληροφορίες για ένα προϊόν προς διάθεση group buy (τότε δεν υπήρχε η κατηγορία site sponsor).

Το δεύτερο το έφαγα γιατί στην υπογραφή μου είχα βάλει URL στο σαϊτ μας... λές και άλλα μέλη δεν βάζουν στην υπογραφή τους URL κάποιου ιστοχώρου... εκτός αν μας ενοχλεί αποκλειστικά να βάζουμε στην υπογραφή μας σαϊτς με προϊόντα αυτοκινήτου... Άν για παράδειγμα εμπορευόμουν εσώρουχα, θα την πείραζε τη διαχείριση να είχα σαν υπογραφή το www.vrakakia.gr ;

Εγώ κατόπιν παροτρύνσεως και άλλων μελών, θα κοιτάξω τον θεσμό του site sponsor... ο οποίος όμως -το ξαναλέω- δεν υπήρχε όταν ξεκίνησα να γράφω στο φόρουμ. Ο λόγος για τον οποίο δεν τον χρησιμοποίησα όταν θεσπίστηκε, -και δεν κολλάω να το πώ- είναι ότι στράβωσα λίγο με την αντιμετώπιση της διαχείρισης όταν πρωτομπήκα εδώ. Όταν με το καλημέρα τρώς τα infractions με το κιλό, έ... βάζω στοίχημα ότι ο οποιοσδήποτε θα αποθαρρύνονταν να ξαναμιλήσει.

Να ευχαριστήσω και τον Κατσαραίο για τα καλά του λόγια...


Καλα εδω εχουν περασει αλλες κι αλλες υπογραφες.. μη σκας και μη δινεις σημασια.

tmilatos
13-11-09, 10:28
Βγηκε στο ebay....! http://cgi.ebay.de/BMW-3-E46-7-Zoll-Navigation-DVD-GPS-Dualzone_W0QQitemZ180431763813QQcmdZViewItemQQptZT echnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssys teme?hash=item2a02923965

Ναι με τετοιο rate αμα το παρεις στα χερια σου ποτε........


-Θεοφιλος-

fanisk
13-11-09, 10:56
Φοβερα πραγματα..........

Φιλε αμα ειναι να κανεις 500 λογαριασμους για να παρουμε την οθονη απο σενα, δωσε μας ενα λογαριασμο να στα στειλουμε να ησυχασεις..δεν βαριεσαι το register καθε φορα?

christar
13-11-09, 12:21
Φίλε fanisk, εγώ έχω φάει 2 infractions σε αυτό το φόρουμ:

Το πρώτο το έφαγα γιατί έγραψα ξεκάθαρα σε αρχικό μου πόστ ποιός έιμαι και τι κάνω και έδωσα κάποιες περαιτέρω πληροφορίες για ένα προϊόν προς διάθεση group buy (τότε δεν υπήρχε η κατηγορία site sponsor).

Το δεύτερο το έφαγα γιατί στην υπογραφή μου είχα βάλει URL στο σαϊτ μας... λές και άλλα μέλη δεν βάζουν στην υπογραφή τους URL κάποιου ιστοχώρου... εκτός αν μας ενοχλεί αποκλειστικά να βάζουμε στην υπογραφή μας σαϊτς με προϊόντα αυτοκινήτου... Άν για παράδειγμα εμπορευόμουν εσώρουχα, θα την πείραζε τη διαχείριση να είχα σαν υπογραφή το www.vrakakia.gr ;

Εγώ κατόπιν παροτρύνσεως και άλλων μελών, θα κοιτάξω τον θεσμό του site sponsor... ο οποίος όμως -το ξαναλέω- δεν υπήρχε όταν ξεκίνησα να γράφω στο φόρουμ. Ο λόγος για τον οποίο δεν τον χρησιμοποίησα όταν θεσπίστηκε, -και δεν κολλάω να το πώ- είναι ότι στράβωσα λίγο με την αντιμετώπιση της διαχείρισης όταν πρωτομπήκα εδώ. Όταν με το καλημέρα τρώς τα infractions με το κιλό, έ... βάζω στοίχημα ότι ο οποιοσδήποτε θα αποθαρρύνονταν να ξαναμιλήσει.

Να ευχαριστήσω και τον Κατσαραίο για τα καλά του λόγια...

Να το κοιταξεις το θεμα γιατι καποιος πρεπει να κανει την αρχη. Και να εισαι σιγουρος οτι με μια super τιμη το κερδος θα βγει απο super αριθμο πωλησεων! Επισης θα μπορεσεις να προωθησεις και τα υπολοιπα πραγματα που φερνεις (πχ ποιος,που δεν εχει, δεν θελει xenon φωτα?). Στο εξωτερικο, οπως φανταζομαι θα ξερεις, τα μελη ψωνιζουν στο μεγαλυτερο ποσοστο απο site sponsors γαιτι νοιωθουν μεγαλυτερη σιγουρια και υπαρχει και καλυτερη ενημερωση.

konas
13-11-09, 13:03
Να το κοιταξεις το θεμα γιατι καποιος πρεπει να κανει την αρχη. Και να εισαι σιγουρος οτι με μια super τιμη το κερδος θα βγει απο super αριθμο πωλησεων! Επισης θα μπορεσεις να προωθησεις και τα υπολοιπα πραγματα που φερνεις (πχ ποιος,που δεν εχει, δεν θελει xenon φωτα?). Στο εξωτερικο, οπως φανταζομαι θα ξερεις, τα μελη ψωνιζουν στο μεγαλυτερο ποσοστο απο site sponsors γαιτι νοιωθουν μεγαλυτερη σιγουρια και υπαρχει και καλυτερη ενημερωση.

Σωστο. Ετσι πρεπει να γινεται από ολα τα ενδιαφερόμενα καταστηματα.
Να τηρειται η διαδικασια που εχουν ορισει οι διαχειριστες του φορουμ.

jimmy_316
13-11-09, 13:47
Βλεπω εδω και μερες την εξελιξη του θεματος.

Ωραιο καλουδι στις φωτο.

Το αξιοπιστο ή οχι της κατασκευης του βεβαια θα φανει μετα απο 150-200 εκγαταστασεις.

Ο τροπος προβολης του ηταν αντιθετος με τους κανονες.

Ο αντιπροσωπος καλα κανει και το προβαλει (εστω και με μη συμφωνο τροπο με τους κανονες του φορουμ) στην τελικη ειναι μια ενημερωση που καποια στιγμη θα τη βλεπαμε μετα απο ψαξιμο και χρονο.

Αλλα αν καποιος φταιει για ολα ειναι ο κατασκευαστης, που το στελνει σε ενα αντιπροσωπο, μετα λεει να κανει μια αρπαχτη με 10 τυπους που θελουν μαζικη αγορα, μετα λεει sry λαθος και πηγαιντε στον αντιπροσωπο και μετα παλι βρηκα αλλον αφου με τον πρωτο μανουριασατε.

Ε οχι κυριε κατασκευαστη θα πρεπει να μαθεις οτι η αγορα επιβραβευει τη συνεπεια και οχι την αρπαχτη.

Dathanaso
13-11-09, 16:44
Φίλε μου διαβασε όλα τα post.
ΟΛΟΥΣ εμας δεν μας ενόχλησε που αναρτήθηκε ενα πραγματικά εντυπωσιακό προιον κάθε άλλο..αλλα ο τρόπος που μας το πάσαρε.Ποιον κατασκευαστή βαζεις στη μέση και πρασινα αλογα.Συμφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες πως αν εξ'αρχης έλεγε ειμαι ο ταδε και δινω αυτο το προιον,στα 10 κομματια με αυτη την τιμή στα 20 με αυτήν την τιμή..... ,ολα θα ήταν μια χαρά.Για να λήξει αυτο το post θα πρότεινα στον κύριο αυτό να κάνει μια προσφορά που τον συμφέρει και εφ'οσον συμφερει και τους ενδιαφερόμενους να ρθουμε σε μια συμφωνία.Φτάνουν οι απολογίες απο αυτόν και η κρίση απο εμάς.

christar
13-11-09, 18:19
Kαι επειδη απο εδω και περα θα αρχισουν να ξεφυτρωνουν σαν τα μανιταρια...
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250526624172&ssPageName=ADME:X:RTQ:IT:1123
Ο τυπος ζηταει αρχικη τιμη 649 , για 5 τεμαχια 620, για 10 ζηταει 590 και οσο ανεβαινουν τα τεμαχια αυτος θα πεφτει... Σιγουρα τωρα ειναι η αρχη και σιγα σιγα θα φτασει να το βρισκουμε πολυ φθηνοτερα. Λεω να περιμενω, αλλωστε με τετοια κριση καλο ειναι να γλιτωνεις και μερικα ευρωπουλα. Εκτος αν βρεθει κατι καλυτερο σε τιμη βεβαια...

BMW
13-11-09, 19:30
Γεια και χαρα, ειμαι ο Παναγιωτης ο αδερφος του gsova και σας γραφω απο το μαγαζι. Πριν λιγο με ενημερωσε διαχειριστης του σαιτ οτι ο θεσμος του site sponsor προς το παρον δεν παιζει.

Οταν παιξει θα μπορεσω να πληροφορηθω και να σας ανεβαζω προσφορες και επισημα ως GPS Navi Hellas. Μεχρι τοτε αν ενδιαφερονται πολλα ατομα για το συγκεκριμενο μηχανημα, περαστε απο το μαγαζι η επικοινωνηστε τηλεφωνικα για να δουμε τι καλυτερο μπορει να γινει για μαζικη παραγγελια.

fanisk
13-11-09, 19:33
Γεια και χαρα, ειμαι ο Παναγιωτης ο αδερφος του gsova και σας γραφω απο το μαγαζι. Πριν λιγο με ενημερωσε διαχειριστης του σαιτ οτι ο θεσμος του site sponsor προς το παρον δεν παιζει.

Οταν παιξει θα μπορεσω να πληροφορηθω και να σας ανεβαζω προσφορες και επισημα ως GPS Navi Hellas. Μεχρι τοτε αν ενδιαφερονται πολλα ατομα για το συγκεκριμενο μηχανημα, περαστε απο το μαγαζι η επικοινωνηστε τηλεφωνικα για να δουμε τι καλυτερο μπορει να γινει για μαζικη παραγγελια.

Και εδω να το γραψεις δεν χαθηκε και ο κοσμος..απλα πραγματα..τιμη για Χ κομματια,προκαταβολη αν υπαρχει, χρονος παραδοσης, χρονος τοποθετησης και κοστος τοποθετησης, κ.α.

jimmy_316
13-11-09, 21:55
Φιλε DATHANASO επειδη διαβασα ολα τα ποστ, το εγραψα και παραπανω δεν εχω κανενα προβλημα με τον αντιπροσωπο του προιοντος που εκανε την αρχικη προσφορα. Οπως φαινεται απο τα 2 mail που εχουν μπει στις προηγουμενες σελιδες αυτο που ειδα ειναι οτι ο κατασκευαστης δεν ειχε κανενα θεμα να σπρωξει 10-20 κομματια σε ενα γκρουπ μπαι, αλλα προφανως εγινε θεμα και οταν στην ουσια ακυρωθηκε το γκρουπ μπαι συστησε αλλον. Στην τελικη ποσοι το αντιπροσωπευουν στη χωρα μας??? Αυτο λοιπον που βλεπω ειναι οτι θελει να σπρωξει απλα τα προιοντα του και δεν λογαριαζει ουτε αντιπροσωπο μονο την πωληση σκεφτεται. Δικαιωμα σου να τα θεωρεις πρασινα αλογα αλλα κατ εμε ο κατασκευαστης ετσι δεν το παει καλα. Αν χρειαζεται κατι ακομη στην κουβεντα ας το πουμε με πμ γιατι απο εδω θα κουρασουμε και τους αλλους.

vlahopilot
13-11-09, 22:45
Παιδιά...να βάλουμε μια τάξη λίγο και να "κλείσουμε" μερικά θεματάκια...γιατί μάλλον ξεφύγαμε πάλι!

1. Κάποιος αποφάσισε να προβάλει κάτι που εμπορεύεται...Το λάθος του ήταν οτι το έκανε με λάθος τρόπο, ίσως με μια διάθεση να παραπλανήσει...και συνέχισε με λάθος τρόπο.

2. Στην πορεία βγήκε και προσπάθησε να μαζέψει (τα ασυμάζευτα για εμένα) τα όσα έγιναν..Δικαίωμά του να προσπαθεί και να ανασκευάζει κάποια πεπραγμένα. Άλλωστε όλοι έχουν δικαίωμα να υπερασπίζονται τον ευατό τους και τις πράξεις τους. Όπως δικαίωμα όλων μας είναι να κρίνουμε κατά ποσο θα πιστέψουμε αυτά που κάποιος μας λέει.

3. Βασικό θέμα για όλους εμάς είναι οτι μας αρέσει κάτι....Ο καθένας απο εμάς ( ή και όλοι μαζί) θα βρεί τρόπο να το κάνει. Προσωπικά θα επιδιώξω να δω το συγκεκριμένο προιον απο κοντα, να το δω να λειτουργεί και μετα θα αποφασίσω για την αγορά. Σχεδόν σίγουρα θα επιδιώξω την αγορα μαζί με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.....

4. καλό θα ήταν στο μέλλον επίδοξοι εκμεταλευτές να μην επιχειρήσουν αντίστοιχες πλάνες, γιατί οπως αποδείχτηκε είναι αρκετά δύσκολο να κοροιδέψεις τόσους πολλούς ανθρώπους με κριτική σκέψη. Αν κάποιος έχει κάτι που μπορεί να ενδιαφέρει όλους εμάς, ας βγαίνει επώνυμα και ας αναφέρει αυτό που έχει...

5. επίσης, οι τύποι-κομήτες που εγγράφονται για μια φορά και γράφουν οτι τους κατέβει ή επανεγγράφονται με 10 διαφορετικά παρατσούκλια.....ας βρούν κατι αλλο να κάνουν...δεν έχει τοσο πλάκα.

6. Ας κλείσουμε το θέμα εδώ....Είτε πολύ συντομα θα βρούμε το προιον καπου αλλου στo internet ή απο κάποιον που να το εμπορεύεται και θα μας το δηλώσει (πχ ο BMW ). Οσοι θελουμε ας ερθουμε σε επαφη μαζι του, να παρουμε μια προσφορά και απο εκει και περα αποφασιζουμε.

Θα κλείσω, ζητώντας συγγνώμη για το μακροσκελες του πόστ, καθώς επίσης και για τον λίγο έντονο και "διδακτικό" τόνο του. Αλλά.....μετά απο σχεδόν 4 χρονια στο φόρουμ, με πολύ καλές στιγμές (ταξιδια, συναντησεις, φιλιες ), με καθημερινή επαφή ( ακομα και αν τελευταια απομακρυνθηκα λιγακι συνειδητά απο τις συναντησεις ) θεωρώ οτι εμεις οι ιδιοι θα διαφυλαξουμε αυτο που εχουμε.
Ας αποφευγουμε την στειρα αντιπαράθεση, τους τσακωμους ( δεν σου αρέσει κάτι? βγές και πές "συγγνώμη αλλα διαφωνω με αυτο και πιστευω αυτο"). Τί πιο φυσικό και πολιτισμενο!
Και ας αποφευγουμε να γραφουμε απλα γαι να γραφουμε...δεν κανουμε διαγωνισμο για το ποιος έχει τα πιο πολλα ποστ....Δεν θα κερδίσουμε κανενα βραβειο αν συμπληρωσουμε Χ πόστ.
Στο συγκεκριμένο ζήτημα δεν νομίζω οτι έχουμε να πούμε κατι παραπάνω απο το οτι τελικά εμεις θα πετυχουμε αυτο που θελουμε και σαν φορουμ θα λειτουργησουμε ομαδικα και οργανωμενα για να πετυχουμε ενα καλο αποτελεσμα.
Ενα ακομη μπράβο στα παιδια που μας προφυλαξαν απο την παραπλάνηση.

christar
14-11-09, 15:09
Πηρα προσφορα απο τον Ιταλο στο ebay, στα 500 euro το τεμαχιο. Του ανεφερα οτι θα παρουμε πολλα, αλλα οχι ολα μαζεμενα. Αν βρει καποιος αλλος κατι αλλο ας το διαπραγματευτει οσο μπορει! Επισης μπορει καποιος να παρει προσφορα απο τον αδερφο του gsova, αφου ο ιδιος δεν επιτρεπεται να την ανακοινωσει..

GNIKOLOP
14-11-09, 17:33
Πηρα προσφορα απο τον Ιταλο στο ebay, στα 500 euro το τεμαχιο. Του ανεφερα οτι θα παρουμε πολλα, αλλα οχι ολα μαζεμενα. Αν βρει καποιος αλλος κατι αλλο ας το διαπραγματευτει οσο μπορει! Επισης μπορει καποιος να παρει προσφορα απο τον αδερφο του gsova, αφου ο ιδιος δεν επιτρεπεται να την ανακοινωσει..

Αν γίνει power buy ενδιαφέρομε και εγώ.

bill987
14-11-09, 17:41
Γεια και χαρα, ειμαι ο Παναγιωτης ο αδερφος του gsova και σας γραφω απο το μαγαζι. Πριν λιγο με ενημερωσε διαχειριστης του σαιτ οτι ο θεσμος του site sponsor προς το παρον δεν παιζει.

Οταν παιξει θα μπορεσω να πληροφορηθω και να σας ανεβαζω προσφορες και επισημα ως GPS Navi Hellas. Μεχρι τοτε αν ενδιαφερονται πολλα ατομα για το συγκεκριμενο μηχανημα, περαστε απο το μαγαζι η επικοινωνηστε τηλεφωνικα για να δουμε τι καλυτερο μπορει να γινει για μαζικη παραγγελια.

Και εδω να το γραψεις δεν χαθηκε και ο κοσμος..απλα πραγματα..τιμη για Χ κομματια,προκαταβολη αν υπαρχει, χρονος παραδοσης, χρονος τοποθετησης και κοστος τοποθετησης, κ.α.

Παναγιώτη από την στιγμή που δεν υπάρχει το site sponsor σε ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ να κάνεις εδώ την προσφορά σου!!!!
ΑΜΕΣΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

drum
15-11-09, 14:59
Πάνο, με προλαβες φιλε... θα σου εριχνα τλφ να δεις το θεμα που εχει προκυψει εδω κ να εδειχνες τα φωτα σου στους ενδιαφερομενους.
ψηνομαι κ εγω για τετοιο μηχανακι, αλλά με το υπαρχον μαμα τι θα κανω? να το εκτελεσω?

sierra
16-11-09, 13:40
Καλημέρα,καλή εβδομάδα σε όλους.Μόλις μπήκα στην gps.com και είδα ότι η τιμή καταλόγου για το συγκεκριμένο μηχάνημα έφτασε τα 700 €.

BMW
16-11-09, 18:46
Καλησπέρα.

Λοιπόν για να μπορέσουμε λιγάκι να οργανωθούμε αλλά και να δούμε το μέγεθος της παραγγελείας όπως και η τιμή θα διαμορφωθεί ανάλογα το μέγεθος της παραγγελείας, ας μου στείλουν τα μέλει του foroum όσοι ενδιαφέρονται ένα email για να βγάλουμε μία άκρη.

Όσο περισσότεροι τόσο καλήτερα για εσάς (επιμερισμός κόστους εκτελωνισμού, τελωνιακών διαδικασιών κτλπ)

Αν σας εξυπηρετεί μπορείτε να ορίσετε και κάποιον αντιπρόσωπο όπου θα έρχετε σε επαφή με εμένα ..γιατί γίνεται λίγο χαμός με τα email και τα pm.
Αν τελικά καταλήξουμε κάπου, θα ορίσουμε κάποιο ποσό προκαταβολής για να σιγουρέψουμε την παραγγελειά. Και βέβαια όποιο μέλος επυθιμεί η αγορά να γίνει και μέσο πιστωτικής κάρτας θα υπάρχει η συνατότητα.

Αλλά για αρχή ας έχουμε ένα πλάνο για τον αριθμό των μηχανημάτων γιατί ο Κινέζος απλά δεν ξέρει Χ κομμάτια ξέρει 10 ...20...κτλπ...

Ελπίζω να μην σας κουράζω..
Υ.Γ. Συγνώμη για τα ορθογραφικά!!!

φιλικά
Παναγιώτης

eddy_e46
16-11-09, 19:16
Εγώ έστειλα ήδη EMAIL στον Παναγιώτη και δηλώνω και εδώ ότι ενδιαφέρομαι για ένα κομμάτι.

Αρκεί να είμαστε κάτω από αυτά που θέλει ο Σαλονικιός έμπορος και να υπάρχει τουλάχιστον η ίδια εγγύηση και υποστήριξη σε περίπτωση βλάβης ή ελλατωματικού προϊόντος.

christar
16-11-09, 19:26
Παναγιωτη συνηθως τα grou buy γινονται σε ενα διαφορετικο thread εδω στο forum για να μπορουν ολοι να βλεπουν ποιος ειναι μεσα και ποσοι χρειαζονται ακομα.
Οπως σου ειπα και το πρωι τηλεφωνικα, το καλυτερο θα ηταν να δωσεις εσυ μια τιμη (εστω και διαφορετικες τιμες αναλογα τα ατομα) για να δει ποιος ενδιαφερεται. Θεωρω δυσκολο να παρεις "σιγουρες" συμμετοχες πριν ανακοινωθει η τιμη. Οπως ξερεις και εσυ ειναι επισης δυσκολο να μαζεψεις 50 ατομα με τη μια, ειναι πολυ ευκολο, με μια καλη τιμη, να μαζεψεις 5Χ10 ατομα. Ειναι πολυς ο κοσμος που το θελει, αλλα οπως το παραδεχτηκες και εσυ, δεν γινεται σε ενα μονο gorup buy.
Τελειωνοντας σου ξαναλεω οτι το συγκεκριμενο μαραφετι παει σε πολλα BMW και οχι μονο σε e46. Οποτε μην το φοβασαι...

bill987
16-11-09, 19:45
Στάλθηκε mail και απο εμένα!!

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!!!!

BMW
17-11-09, 15:51
Καλησπέρα..

Έχω ετοιμη κάποια προσφορά για τα μέλοι....ας περάσει κάποιος αντιπρόσωπος του forum να μιλήσουμε απο κόντα. :dance:

φιλικά
Παναγιώτης

bill987
17-11-09, 15:53
Καλησπέρα..

Έχω ετοιμη κάποια προσφορά για τα μέλοι....ας περάσει κάποιος αντιπρόσωπος του forum να μιλήσουμε απο κόντα. :dance:

φιλικά
Παναγιώτης

Παναγιώτη γιατί δεν την βάζεις εδώ??????

Mimis.
17-11-09, 18:02
Παναγιώτη γιατί δεν την βάζεις εδώ??????

Και εγω αυτο λεω....

apovas
17-11-09, 18:22
Και εγω μέσα παιδιά για group buy. Εστειλα mail στο μέλος BMW. Ας ελπίζουμε για αίσιο και φτηνό τέλος..

salvator
17-11-09, 19:47
Μετά από 1 ώρα διαβάσματος και των 23 σελίδων του θέματος, μέσα κι εγώ στο group buy! Ελπίζω η τιμή να βγει καλή και να ανακοινωθει σύντομα. Επίσης έστειλα και mail στο μέλος BMW για το ενδιαφέρον μου.

Dark_Niaou
17-11-09, 20:01
Αν και φοράω την εργοστασιακή οθόνη.... Εάν ειναι καλή η τιμή.... και εγώ μεσα

christar
17-11-09, 20:04
Εγω δεν καταλαβαινω πως ειστε ολοι μεσα στο group buy και δεν ξερετε την τιμη? Εκτος και αν την ξερετε, οποτε να μας την πειτε και εμας.

bill987
17-11-09, 20:17
Εγω δεν καταλαβαινω πως ειστε ολοι μεσα στο group buy και δεν ξερετε την τιμη? Εκτος και αν την ξερετε, οποτε να μας την πειτε και εμας.

Έλα Χρήστο που κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.........

Είπαμε να δει ο Παναγιώτης πόσοι είμαστε και θα μας πει τιμή (ελπίζω) άμεσα!!!


Προς Παναγιώτη

Ακόμα και mod περιμένει για τιμή, επομένως .......

dimis_gr
17-11-09, 20:22
εγώ προτείνω να δημιουργηθεί μια λίστα και ο καθένας να προσθέτει τον εαυτό του ώστε να έχετε μια ιδέα και σεις και ο έμπορος πόσα άτομα έιστε πάνω κάτω ώστε να πάρετε μια πρώτη προσφορά και από κει και πέρα το βλέπετε το πόσοι θα προστεθούν.

GNIKOLOP
17-11-09, 21:51
Εστειλα mail στο μέλος BMW για το group buy

george kaleas
17-11-09, 21:52
μεχρι στιγμης και εγω μεσα!! αλλα ας μαθουμε τιμη
καλητερα!! :)

eddy_e46
17-11-09, 22:16
Για να δούμε πόσο θα δουλέψει ο υγειής ανταγωνισμός.
Ο GPS-COM απέσυρε την τιμή των 700€ από το site.
Προφανώς περιμένει τη προσφορά του Παναγιώτη για να κάνει τη δική του.
Αντε να δούμε...

Πάντως δεν το καταλαβαίνω (γιατί προφανώς δεν είμαι εμπορικό μυαλό) αλλά αν η τιμή πέσει αρκετά, δε θα πέσουμε όλοι με τα μούτρα και θα βγάλουν κέρδος από την ποσότητα;;;
Μόνο εγώ από το συγγενικό μου περιβάλλον έχω 5 ακόμα έτοιμους να το αγοράσουν, αρκεί να το δουν να δουλεύει στο δικό μου.

bill987
17-11-09, 22:27
Για να δούμε πόσο θα δουλέψει ο υγειής ανταγωνισμός.
Ο GPS-COM απέσυρε την τιμή των 700€ από το site.
Προφανώς περιμένει τη προσφορά του Παναγιώτη για να κάνει τη δική του.
Αντε να δούμε...

Πάντως δεν το καταλαβαίνω (γιατί προφανώς δεν είμαι εμπορικό μυαλό) αλλά αν η τιμή πέσει αρκετά, δε θα πέσουμε όλοι με τα μούτρα και θα βγάλουν κέρδος από την ποσότητα;;;
Μόνο εγώ από το συγγενικό μου περιβάλλον έχω 5 ακόμα έτοιμους να το αγοράσουν, αρκεί να το δουν να δουλεύει στο δικό μου.

Και γι΄αυτό ο Παναγιώτης δεν την κάνει εδώ....

Δεν καταλαβαίνω, δεν θα αναρτηθεί εδώ για να προσελκύσει και άλλα μέλη να το αγοράσουν?????

eddy_e46
17-11-09, 22:33
Ας πάει κάποιος από το μαγαζί (όπως ζήτησε ο Παναγιώτης) να την πάρει κι ας την γράψει εδώ μέσα!
Κι εγώ αυτό έκανα με τον GPS-COM...

Τέλος πάντων πρέπει κάπως να το μάθουμε για να αποφασίσουμε.
Εγώ έχω βρεί ήδη φίλο στο εξωτερικό να μου κάνει την εξυπηρέτηση να το αγοράσει από Κίνα με 435 δολάρια+μεταφορικά+τελωνεία κλπ, και να μου το στείλει.

Αλλά προτιμώ να το αγοράσω από δω. Αν είναι όμως να περιμένω για το ΑΝ και το ΠΟΤΕ θα ανακοινωθεί η προσφορά τότε ζήσε Μάη μου...

BMW
18-11-09, 14:59
Καλησπέρα..

Και για να μην υπάρχουν άλλες καθυστερήσεις, απλώς προσπαθώ να συμορφωθώ και με τους κανόνες του forum. Αν λοιπόν το επιτρέπει και ο Administrator του forum στο επόμενο Post μου θα βγάλω την προσφορά που έχουμε για το club γιατί είδη τα μηνήματα είναι αρκετά.

Συγνώμη και πάλι για τις όποιες καθυστερήσεις..
Είδη μιλάω με τον προμηθευτεί που μου έθεσε μικρότερη παραγγελεία 10τμχ..οπότε φαντάζομαι είτε θα πάμε ανα φουρνιές 10..10..κτλπ..είτε μία μεγάλη..αν και το βλέπω δύσκολο..

Φιλικά
Παναγιώτης

george kaleas
18-11-09, 20:11
ελα να μπει η προσφορα να δουμε!!!!!!!!!!!
να ρωτησο το ειδε κανεις απο κοντα ειναι καλο τελικα??
η θα παρουμε οτι να ναι? ρωταο επειδι εχω χασει λιγο το θεμα!!
ας με ενημερωση καποιος που το ψαχνει...:)

ευχαριστω!!!!

sierra
18-11-09, 23:12
:lamer: Καλησπέρα.Μπορώ να πάω αύριο εγώ στον Παναγιώτη.Ας μου απαντήση κάποιος απο τους υπέυθυνους του forum αν μπορώ και αν θέλεται να πάω.

fanisk
18-11-09, 23:15
Ελεος καναμε την τριχα τριχια..

Ας παει οποιος θελει στο Παναγιωτη, τι αδειες λετε..

Και εσυ Παναγιωτη, ποσταρε την προσφορα..δεν εχει νοημα να σου ερχονται 10 πμ τη μερα, και να περιμενεις ακομα απαντηση απο admin..αφου στη τελικη ολοι συμφωνουν να τη ποσταρεις, να δουμε τι θα γινει..

eddy_e46
18-11-09, 23:19
Ελεος καναμε την τριχα τριχια..

Ας παει οποιος θελει στο Παναγιωτη, τι αδειες λετε..

Και εσυ Παναγιωτη, ποσταρε την προσφορα..δεν εχει νοημα να σου ερχονται 10 πμ τη μερα, και να περιμενεις ακομα απαντηση απο admin..αφου στη τελικη ολοι συμφωνουν να τη ποσταρεις, να δουμε τι θα γινει..

:+1::+1::+1::+1:
ΕΛΕΟΣ!!!

christar
19-11-09, 02:06
Θα ηθελα ο Παναγιωτης να μαθει απο την Dynavin και για καποιες "παιδικες ασθενεις" που ειχαν μεχρι προσφατα τα μηχανηματα τους. Οπως πχ το μικροφωνο της ανοιχτης συνομιλιας μεσω bluetooth. Απο κατοχο audi διαβασα οτι προσθεσε ενα εξωτερικο για να κανει την δουλεια του. Απο τον ιδιο επισης εμαθα οτι προγραμματα οπως το Destinator (που δεν χρησιμοποιουν δικα τους fonts) δεν λειτουργουν σωστα και αυτο γαιτι η εκδοση wince που χρησιμοποιειται ειναι μονο κινεζικη! Ουτε Αγγλικα δεν υποστηριζει... Για την tv, dvd, ραδιο, δεν υπαρχει προβλημα (αυτα τρεχουν με Linux). Γι αυτα υπαρχει ομως ενα προβλημα μνημης, το οποιο προς το παρων λυνεται σβηνοντας την συσκευη πριν σβησετε τον κινητηρα. Επισης δεν γινεται απο οτι διαβαζα, να δουλεψει η συσκευη με σβηστο το αυτοκινητο (και γι αυτο οφειλεται το chip που χρησιμοποιει η εταιρια για το canbus) με επακολουθο και το προηγουμενο προβλημα μνημης. Επισης δεν δουλευει η ανοιχτη συνομιλια/bluetooth απο τα χειριστηρια τιμονιου (δουλευει ομως για ραδιο/cd), η αλλαγη του equalizer προκαλει καποιον δυσαρεστο θορυβο και οταν κανεις καποιες επιλογες στην οθονη κοβεται η μουσικη (αυτο το διαβασα στο e46fanatics).

Αυτα ΔΕΝ τα εγραψα για να μειωσω το συγκεκριμενο προιον. Αλλωστε τα περισσοτερα απο αυτα λυνονται με μια αναβαθμιση στο firmware (οταν την δωσει η εταιρια, αν δεν την εχει δωσει ηδη). Επισης με μια καλη τιμη θα συμμετεχω σε groupbuy για το προιον, κατι που σημαινει οτι δεν προσπαθω να το απαξιωσω! Τα εγραψα για να μας κατατοπισει ο Παναγιωτης και για καποιους που θελουν να το παραγγειλουν, να ξερουν τα προβληματα που ειχαν τα μηχανηματα της Dynavin μεχρι σημερα.

KATSARAIOS
19-11-09, 02:29
επισης δεν γνωριζω αν η συσκευη εχει την δυνατοτητα λειτουργιας dual zone .
προσωπικα αναμενω την προσφορα και αναλογως την τιμη θε ενδιαφερθω για το προιον.

bill987
19-11-09, 08:44
επισης δεν γνωριζω αν η συσκευη εχει την δυνατοτητα λειτουργιας dual zone .
προσωπικα αναμενω την προσφορα και αναλογως την τιμη θε ενδιαφερθω για το προιον.

Απ΄οτι διάβασα την διαθέτει!!

bill987
19-11-09, 08:45
Ελεος καναμε την τριχα τριχια..

Ας παει οποιος θελει στο Παναγιωτη, τι αδειες λετε..

Και εσυ Παναγιωτη, ποσταρε την προσφορα..δεν εχει νοημα να σου ερχονται 10 πμ τη μερα, και να περιμενεις ακομα απαντηση απο admin..αφου στη τελικη ολοι συμφωνουν να τη ποσταρεις, να δουμε τι θα γινει..

Άντε Παναγιώτη, πες μας την προσφορά να κι9νηθούμε.............

sakatis
19-11-09, 09:42
Καλημερα παιδια, παρακολουθω και γω το θεμα και πιστευω εαν ο φιλος αναφερει την προσφορα θα εμφανιστουν πολλα ακομα μελη που θα ενδιαφερονται...οποτε εν αναμονη εξελιξεων!

BMW
19-11-09, 12:38
Καλημέρα..

Λοιπόν μίλησα με τον αντιπρόσωπο της dynavin και μου είπε τα εξείς και αν θέλετε προχωράμε:
Τα πρώτα μηχανήματα που κυκλοφόρισαν και είναι πρός διάθεσει των μεταπωλητων κτλπ, είναι μόλις 50τμχ..η δεύτερη φουρνιά αναμένεται από 5 Δεκεμβρίου και έπειτα. Τα προβλήματα που ανέφεραι o Christar δεν τα γνωρίζω ούτε εγώ αλλά ούτε και ο προμηθευτής το θέμα των γραμματοσειρών υπάρχει..και γιαυτό είμαστε εμείς εδώ..για να το λύσουμε απο πλευράς μας όσο καλήτερα μπορούμε. Δοκιμασμένο Software που έστειλα στην Dynavin και λειτουργεί κανονικά για τα Ελληνικά Standards..(γραμματοσειρές κτλπ) είναι το IGO8 αλλά και το Genius Drive όπου είναι παρακλάδι του Destinator..to Destinator παίζει..απλά έχει κάποια θέματα με τα ελληνικά Fonts.
Ας πάμε και στο οικονομικό κομμάτι..

Η προσφορά που μπορώ να δώσω εγώ στο Club είναι στα 680€ ανά συσκευή με ΦΠΑ19% με μιρκότερη παραγγελεία 10τμχ διαφορετικά η τιμή ανα μονάδα με πλήρη κάληψη ελλάδος είναι στα 900€ (ότι πάθει η συσκευή την αντικαθιστούμε)
και θα κοιτάξω απο πλευράς μου η συσκευή τουλάχιστον να συνοδεύεται και με ένα λειτουργικό σύστημα το οποίο να δουλεύει σωστά χωρίς κολλήματα.

Το κόστος εγκατάστασης είναι στα 150€
Το κόστος κεραίας ΤV..(γιατί δεν παρέχεται απο την Dynavin) είναι 90€

και απο εκεί και μετά τι άλλα πρόσθετα θέλει ο καθένας. (κάμερες, πίσω οθόνες ...):D

Η εγγύηση που μου δίνει η Dynavin οπότε την μεταφέρω και σε εσάς είναι 1 έτος
και λειτουργεί ώς εξεις..σε περίπτωση που χαλάσει κάποιο μεταβλητό κομμάτι..π.χ. μία κεφαλή dvd την αλλάζουμε εμείς εδώ..και λέμε της Αντιπροσωπείας να μας αποστείλει το ανταλλακτικό, σε επίπεδο μεγαλήτερης ζημιάς π.χ. μητρική το μηχάνημα αποστέλετε έξω με έξοδα του πελάτη και επιστρέφετε απο τον προμηθευτή με έξοδα δικά του χωρίς κόστος επισκευής όταν είναι εντός εγγύησης.

Ανακεφαλεόνοντας λοιπόν ..οι συσκευές που έχουν βγεί είναι μόλις 50τμχ. και είναι δείγματα..με ότι αυτό συνεπάγετε..όποιο μέλος παρ'ολα αυτά επυθιμεί στην παραγγελεία της συσκευής δεν έχει παρά να επικοινωνήσει μαζί μου..είτε μέσω email είτε τηλεφωνικά
(δεν μπορώ να προσφέρω παραπάνω διασφαλίσεις για ένα νέο προϊόν και να χαλάσω το όνομα του καταστήματός μου που έχω 8 χρόνια τώρα για ένα Group Buy,,:boink:)

Νομίζω ότι ποιό ειλικρινά δεν θα μπορούσα να γράψω..

Φιλικά
Παναγιώτης

georggge46
19-11-09, 12:47
Παιδια ,προσωπικη μου αποψη, τοσα λεφτα για Κινεζικο προιον δεν τα εδινα ουτε με σφαιρες ! Κυκλοφορουν στο εμποριο ενα σωρο επωνυμα προιοντα με αυτα τα χρηματα, με μοναδικο μειον την μη εργοστασιακη εμφανιση !

GNIKOLOP
19-11-09, 13:25
Προσωπικά δεν βλέπω συμφέρουσα την προσφορά, συγκριτικά με την προηγούμενη 700€ και gps finder που είχε ο προυγούμενος, και 60€ την κεραία, και 50€ την εγκατάσταση, μάλλον θα αναμένω κάποια καλύτερη προσφορά, η αγορά απο το ebay.

konas
19-11-09, 13:43
Τα προβληματα που ανεφερε ο Christar, εχουν αναφερθει σε πολλα VW φορουμ Ελληνικα και ξενα (πχ στο ελληνικο tiguan φορουμ υπαρχει θρεντ με 133 σελιδες γεματες τετοια θεματα για το "κινεζακι" που αγορασαν).

Συνοπτικα να προσθεσω επισης και αυτα που εχω διαβασει:
Προβλημα διασυνδεσης με πισω καμερα
Ηχος - θορυβος βομβου από τα ηχεια οταν η ενταση του ηχου ειναι χαμηλη
Οχι παντα καλη ληψη του GPS
Μη καλη ληψη ραδιοφωνου (αντιστοιχη με τα εργοστασιακα που εβγαλαν),
κλπ κλπ
Ψαξτε καλα πριν αγοραζετε κινεζακια....

gsova
19-11-09, 13:45
Αλήθεια, πόσο κέρδος πιστεύετε ότι θα βγάλει ο Παναγιώτης ανα μηχάνημα, ας πούμε για group buy 10 κομματιών με την τιμή που σας έδωσε; Δεν μιλάω για κέρδος από εγκατάσταση ή αξεσουάρ (βλ. Κεραία TV), μιλάω καθαρά για το μηχάνημα... ας πούμε για κάποιον που θέλει να το πάρει και να το τοποθετήσει μόνος του. Εννοώ το πραγματικό του κέρδος, μετά και την εισαγωγή (με ασφαλισμένα μεταφορικά, όχι απλό ταχυδρομείο), εκτελωνισμό (με 34% καπέλο ανά μηχάνημα λόγω πολυτελείας) και αφού αποδώσει και το ΦΠΑ στην εφορεία.

Για πείτε πόσο πιστεύετε ότι κερδίζει ανα μηχάνημα; Χωρίς καμμία παρεξήγηση.

Όσον αφορά την εγκατάσταση, πόση ώρα πιστεύετε εσείς ότι θα σας πάρει η εγκατάσταση σε ένα E46 όπου θα πρέπει να μεταφερθεί και το κλιμα (είτε ψηφιακό, είτε με ντίζες και να φαίνεται όμορφο, όχι αρπα-κόλλα) και πόσο θα χρεώνατε εσείς την εργατο-ώρα;

Δεν το λέω επειδή είναι ο αδερφός μου, αλλά κάνοντας τους υπολογισμούς μου βλέπω ότι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ξεβρακώθηκε. Άν η τιμή δεν μπορεί να κατέβει άλλο, ρίχτε τα στο κράτος με τη φορολογία του... δεν φταίει ο εισαγωγέας.

Φέρτε το από eBay κύριοι σαν gift μπάς και γλυτώσετε και το τελωνείο (που δεν είναι και 100% σίγουρο όπως είπαν κι άλλοι). Μπορείτε να πείτε να σας το στείλουν και ανασφάλιστο μέσω απλού ταχυδρομείου και να το πάρετε -στην καλύτερη περίπτωση- σε 20 με 30 μέρες. Όποιος το φέρει έτσι να μας πεί (ειλικρινώς όμως) σε πόσες μέρες το παρέλαβε και πόσο τελικά του έφτασε το τελικό κόστος. 435$ (δηλαδή σχεδόν 300€ με τη σημερινή τιμή δολλαρίου) είναι η τιμή μονάδας από την Κίνα, χωρίς μεταφορικά, χωρίς τελωνείο, χωρίς εκτελωνιστικά. Και φυσικά η εγγύηση που θα έχει από τους διάφορους "πωλητές" του eBay θα είναι αμφίβολη.

christar
19-11-09, 14:15
Πηρα προσφορα απο τον Ιταλο στο ebay, στα 500 euro το τεμαχιο. Του ανεφερα οτι θα παρουμε πολλα, αλλα οχι ολα μαζεμενα. Αν βρει καποιος αλλος κατι αλλο ας το διαπραγματευτει οσο μπορει! Επισης μπορει καποιος να παρει προσφορα απο τον αδερφο του gsova, αφου ο ιδιος δεν επιτρεπεται να την ανακοινωσει..

Αυτο ειναι απο γειτονικη χωρα. Οποιος θελει το επιβεβαιωνει λεγοντας οτι ειναι μελος του bmw-motorsport και αναλαμβανει να οργανωσει και το groupbuy.

Τα προβλήματα που ανέφεραι o Christar δεν τα γνωρίζω ούτε εγώ αλλά ούτε και ο προμηθευτής το θέμα των γραμματοσειρών υπάρχει..και γιαυτό είμαστε εμείς εδώ..για να το λύσουμε απο πλευράς μας όσο καλήτερα μπορούμε. Δοκιμασμένο Software που έστειλα στην Dynavin και λειτουργεί κανονικά για τα Ελληνικά Standards..(γραμματοσειρές κτλπ) είναι το IGO8 αλλά και το Genius Drive όπου είναι παρακλάδι του Destinator..to Destinator παίζει..απλά έχει κάποια θέματα με τα ελληνικά Fonts.

Ο κατασκευαστης σιγουρα τα ξερει γιατι τα διαβασα στο forum του...
Επισης το destinator εχει προς το παρον τους καλυτερους χαρτες για Ελλαδα!

Τα προβληματα που ανεφερε ο Christar, εχουν αναφερθει σε πολλα VW φορουμ Ελληνικα και ξενα (πχ στο ελληνικο tiguan φορουμ υπαρχει θρεντ με 133 σελιδες γεματες τετοια θεματα για το "κινεζακι" που αγορασαν).

Συνοπτικα να προσθεσω επισης και αυτα που εχω διαβασει:
Προβλημα διασυνδεσης με πισω καμερα
Ηχος - θορυβος βομβου από τα ηχεια οταν η ενταση του ηχου ειναι χαμηλη
Οχι παντα καλη ληψη του GPS
Μη καλη ληψη ραδιοφωνου (αντιστοιχη με τα εργοστασιακα που εβγαλαν),
κλπ κλπ
Ψαξτε καλα πριν αγοραζετε κινεζακια....

Αυτα ειναι για προιοντα της dynavin ή γενικοτερα για διαφορα κινεζακια? Αν θελεις βαλε ενα link.

Αλήθεια, πόσο κέρδος πιστεύετε ότι θα βγάλει ο Παναγιώτης ανα μηχάνημα, ας πούμε για group buy 10 κομματιών με την τιμή που σας έδωσε; Δεν μιλάω για κέρδος από εγκατάσταση ή αξεσουάρ (βλ. Κεραία TV), μιλάω καθαρά για το μηχάνημα... ας πούμε για κάποιον που θέλει να το πάρει και να το τοποθετήσει μόνος του. Εννοώ το πραγματικό του κέρδος, μετά και την εισαγωγή (με ασφαλισμένα μεταφορικά, όχι απλό ταχυδρομείο), εκτελωνισμό (με 34% καπέλο ανά μηχάνημα λόγω πολυτελείας) και αφού αποδώσει και το ΦΠΑ στην εφορεία.

Η γνωμη μου ειναι οτι στην μαζικη παραγγελια υπαρχει μειωμενη τιμη σε μεταφορικα και σε τελωνειο. Βεβαια το κερδος ειναι προσωπικη υποθεση και δεν το σχολιαζω, αλλα δεν νομιζω οτι προκειται και για ξεβρακωμα! Φιλικα παντα!

gsova
19-11-09, 14:20
Η γνωμη μου ειναι οτι στην μαζικη παραγγελια υπαρχει μειωμενη τιμη σε μεταφορικα και σε τελωνειο. Βεβαια το κερδος ειναι προσωπικη υποθεση και δεν το σχολιαζω, αλλα δεν νομιζω οτι προκειται και για ξεβρακωμα! Φιλικα παντα!

Κάποια έκπτωση στα μεταφορικά υπάρχει. Στο τελωνείο γιατί να υπάρχει έκπτωση; Ξέρετε εσείς το κράτος να κάνει χάρες επειδή ο εισαγωγέας δεν φέρνει 1 αλλά 10 μηχανήματα;

Μπορεί στην Ιταλία το κράτος να μην βάζει καπέλο πολυτελείας στην εισαγωγή Car GPS...

Φιλικά κι εγώ σας λέω ότι έχετε μαύρα μεσάνυχτα!

fanisk
19-11-09, 14:24
Φιλικά κι εγώ σας λέω ότι έχετε μαύρα μεσάνυχτα!

Ναι εχεις δικιο..χθες ψωνισαμε πρωτη φορα απ'εξω..:shakehead

Οι Αμερικανοι συνηθως λενε αυστηρα οχι σε υποτιμολογηση, οι Κινεζοι δεν εχουν προβλημα. Δεν λεω να το περασεις ως gift ή sample που ΙΣΩΣ περασει με 3€ τελωνειο, αλλα αμα του πεις του Κινεζου βαλτο 100€, θα κανει τουμπες. Και επειδη οι τελωνηδες δεν εχουν τελειωσει το MIT, αλλα κοστολογουν αναλογα τα κεφια τους, και το πως κοιμηθηκαν το προηγουμενο βραδυ, το max του τελωνειου ειναι συνηθως 20-30% της αξιας, απο αναπτηρα(λεμε τωρα) μεχρι τηλεοραση plasma.

Τελος, με USPS θαρρω πως τα μεταφορικα με ασφαλεια και tracking number δεν θα ειναι πανω απο 50-60€. Επισης οι Κινεζοι σε τετοια θεματα, ειναι σοβαροι στο πακεταρισμα. Δεν θα στο φερουν ξεβρακωτο σε μια κουτα, θα το κολυμπησουν στις σακουλες αερα και τα αφρολεξ αμα τους πεις.

Και για να κλεισω, νομιζω και εγω πως η πρωτη προσφορα ηταν καλυτερη βασει τιμων.

gsova
19-11-09, 14:27
Ναι εχεις δικιο..χθες ψωνισαμε πρωτη φορα απ'εξω..:shakehead

...άλλο ψωνίζω σαν ιδιώτης από ebay κι άλλο εισάγω από τρίτη χώρα εκτός ΕΕ ΝΟΜΙΜΑ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ!

Μην μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη Λούτσα! :friday: