PDA

Επιστροφή στο Forum : επειδη ο patriNOS ειναι αλλιως και φροντιζει για τους καλοφαγαδες.....


patrinos
05-11-09, 14:36
παρτε να εχεται...

bmw330vasilis
05-11-09, 14:38
ευχαριστουμε φιλε.....βγηκε κατι καλο απο την αντιπαραθεση......

σημ.....εχω διαδρομο σπιτι....δεν ενδιαφερομαι για κατι αλλο περα απο αφαιρεση κιλων...για να πατησω τον γκεο.....γρηγορα ομως.....
Περαν της διατροφης που συστηνεις....ποση ωρα την ημερα διαδρομο να βαραω?????

θενκς

sm6
05-11-09, 14:39
μπραβο πατρινε....
ευχαριστουμε για τη διαιτα και τις οδηγιες...

εγω τουλαχιστον θα προσπαθησω...

http://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar2/z95280109.gif

patrinos
05-11-09, 14:43
ευχαριστουμε φιλε.....βγηκε κατι καλο απο την αντιπαραθεση......

σημ.....εχω διαδρομο σπιτι....δεν ενδιαφερομαι για κατι αλλο περα απο αφαιρεση κιλων...για να πατησω τον γκεο.....γρηγορα ομως.....
Περαν της διατροφης που συστηνεις....ποση ωρα την ημερα διαδρομο να βαραω?????

θενκς

να ξερεις οτι το σωμα μας κανει καυσεις λιπους τα πρωτα 45 λεπτα αεροβιας ασκησης.. επισης η ασκηση σου στον διαδρομο δεν πρεπει να ειναι καρδιοαγγειακη που σημαινει οτι οι παλμοι της καρδιας σου πρεπει να κυμαινονται απο 90 εως 115 για να καψεις λιπος κατα την αεροβια ασκηση. μετα τα 45 λεπτα διαδρομου δεν καταφερνεις κατι περισσοτερο. η γυμναστικη θελει τροπο και ταξη οχι υπερβολες

merlin_M3
05-11-09, 14:44
μπραβο πατρινε....
ευχαριστουμε για τη διαιτα και τις οδηγιες...

εγω τουλαχιστον θα προσπαθησω...

http://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar2/z95280109.gif

Και εγώ....... αν και οι προσπάθειες της Δευτέρας τελειώνουν την Τετάρτη !!!:banghead:

Υ.Γ. Ρε Στάθη, που την ξέθαψες την φωτογραφία μας από την παραλία ? .....χαχαχααχχα !!!!:icon18:

patrinos
05-11-09, 14:46
Και εγώ....... αν και οι προσπάθειες της Δευτέρας τελειώνουν την Τετάρτη !!!:banghead:

Υ.Γ. Ρε Στάθη, που την ξέθαψες την φωτογραφία μας από την παραλία ? .....χαχαχααχχα !!!!:icon18:

χαχαχα. χαιρομαι που λυνονται οι παρεξηγησεις...

bmw330vasilis
05-11-09, 14:48
αυτο ειναι το φορουμ μας ρε παιδια....ολοι μπορουμε να συνυπαρξουμε....η καλη διαθεση μετραει....!

patrinos
05-11-09, 14:51
να τονισω οτι το προγραμμα γυμναστικης ειναι προγραμμα για βασικη ενδυναμωση και απευθυνεται κυριως στα ποδια μιας και συνηθως ειναι αδυναμα και πρεπει να τα γυμνασουμε λιγο για να μπορουμε να τρεχουμε χωρις τραυματισμους...

οταν μπορεσω θα αναρτησω λοιπον και αλλα προγραμματα αν υπαρξει ενδιαφερον.

Kostas Christ
05-11-09, 14:51
να ξερεις οτι το σωμα μας κανει καυσεις λιπους τα πρωτα 45 λεπτα αεροβιας ασκησης.. επισης η ασκηση σου στον διαδρομο δεν πρεπει να ειναι καρδιοαγγειακη που σημαινει οτι οι παλμοι της καρδιας σου πρεπει να κυμαινονται απο 90 εως 115 για να καψεις λιπος κατα την αεροβια ασκηση. μετα τα 45 λεπτα διαδρομου δεν καταφερνεις κατι περισσοτερο. η γυμναστικη θελει τροπο και ταξη οχι υπερβολες

χανοντας λιπος δε χανεις και μυικη μαζα? πως τα καταφερνεις και τα δυο παραλληλα?

nino x3
05-11-09, 14:57
χαχαχα. χαιρομαι που λυνονται οι παρεξηγησεις...

καμια παρεξηγηση βρε φιλε ολοι μια παρεα ειμαστε...αρκει να μην μπεις αναμεσα απο τα λουκανικα του ταμ και εμας!!!χαχαχαχαχαχαχαχα
πλακα κανω!!!

patrinos
05-11-09, 14:58
χανοντας λιπος δε χανεις και μυικη μαζα? πως τα καταφερνεις και τα δυο παραλληλα?

μυικη μαζα χανεις οταν κανεις ασκηση σε εντονοτερο ρυθμο. ο οργανισμος μεχρι τους 115 παλμους κανει καυσεις λιπους. αν παρατηρησεις σε προπονησεις body building δεν κανουν ποτε εντονο τρεξιμο και αυτος ειναι ο λογος.επισης η διαιτα που παραθετω ειναι πρωτεΐνικη για να μην υπαρχουν απωλιες μυικοτητας.. τα παντα βασιζονται στην σωστη ασκηση και στην διατροφη.εχεις καιρο να με δεις απο κοντα...ξεκινησα παλι βαρη και καλοκαιρακι θα ειμαι ετοιμος αν δεν βγαλω τραυματισμο. χαχα

deepblue
05-11-09, 14:58
Φιλε Πατρινε ευχαριστουμε πολυ.
Εχεις απολυτο δικιο για τις οδηγειες σου περι γυμναστικης.
Εχω και γω γιαδρομο κετλερ τον πηρα τον χειμωνα που περασε.
Ειναι πραγματικα φοβερη κερεμαστρα και παπουτσοθηκη !!!!
Καπως ετσι καταληγουν στα περισσοτερα σπιτια.
Συμπεθερε παμε κανα γυμναστηριο παρεα νε γελασει το πανελληνιο ?
Αληθεια το λεω.
ΥΓ φιλε πατρινε αν ποτε βρεθουμε απο κοντα θα σου πω πολλα για μενα περι γυμναστικης διαιτας κλπ απλα οταν φτανεις στα 43 και κανεις οικογενεια αλλαζουν πολλα πραγματα και προτεραιοτητες στην ζωη σου !!!

bmw330vasilis
05-11-09, 14:58
να τονισω οτι το προγραμμα γυμναστικης ειναι προγραμμα για βασικη ενδυναμωση και απευθυνεται κυριως στα ποδια μιας και συνηθως ειναι αδυναμα και πρεπει να τα γυμνασουμε λιγο για να μπορουμε να τρεχουμε χωρις τραυματισμους...

οταν μπορεσω θα αναρτησω λοιπον και αλλα προγραμματα αν υπαρξει ενδιαφερον.

κ βεβαια υπαρχει ενδιαφερον......εδω πας κ πληρωνεις για να λαβεις αυτα που μας δινεις αφιλοκερδως......!

bmw330vasilis
05-11-09, 14:59
κοιτα που απο μασα-μοτορσπορτ.gr......θα καταληξουμε ολοι με κορμαρες....!
αχαχαχαχαχαχαχα

MichaeL
05-11-09, 15:00
παρτε να εχεται...

Είσ' ωραίος! :bigthumb: Ευχαριστούμε!

Κανένα πρόγραμμα για τόνωση κορμού και χεριών έχεις;
(κατά προτίμηση να περιλαμβάνει μονόζυγο κ κωπηλατική, αυτά έχω σπίτι,
και χρόνος/χρήμα για gym δεν παίζει...)

:D

Kostas Christ
05-11-09, 15:01
μυικη μαζα χανεις οταν κανεις ασκηση σε εντονοτερο ρυθμο. ο οργανισμος μεχρι τους 115 παλμους κανει καυσεις λιπους. αν παρατηρησεις σε προπονησεις body building δεν κανουν ποτε εντονο τρεξιμο και αυτος ειναι ο λογος.επισης η διαιτα που παραθετω ειναι πρωτεΐνικη για να μην υπαρχουν απωλιες μυικοτητας.. τα παντα βασιζονται στην σωστη ασκηση και στην διατροφη.εχεις καιρο να με δεις απο κοντα...ξεκινησα παλι βαρη και καλοκαιρακι θα ειμαι ετοιμος αν δεν βγαλω τραυματισμο. χαχα

ρε θελω να μιλησουμε να κανουμε ενα σοβαρο προγραμμα..

patrinos
05-11-09, 15:02
Είσ' ωραίος! :bigthumb: Ευχαριστούμε!

Κανένα πρόγραμμα για τόνωση κορμού και χεριών έχεις;
(κατά προτίμηση να περιλαμβάνει μονόζυγο κ κωπηλατική, αυτά έχω σπίτι,
και χρόνος/χρήμα για gym δεν παίζει...)

:D

ναι θα βγαλω καποια στιγμη αλλα δεν προλαβαινω τωρα....

patrinos
05-11-09, 15:02
ρε θελω να μιλησουμε να κανουμε ενα σοβαρο προγραμμα..

οκ. παρε τηλεφωνο η κανονιστε καμια συναντηση

Kostas Christ
05-11-09, 15:03
οκ. παρε τηλεφωνο η κανονιστε καμια συναντηση
εχεις πμ...

patrinos
05-11-09, 15:06
ΥΓ φιλε πατρινε αν ποτε βρεθουμε απο κοντα θα σου πω πολλα για μενα περι γυμναστικης διαιτας κλπ απλα οταν φτανεις στα 43 και κανεις οικογενεια αλλαζουν πολλα πραγματα και προτεραιοτητες στην ζωη σου !!!

δεν εχεις καθολου αδικο.. για αυτο ειμαι κατ επιλογην εργενης.. χαχα
ισως να εκπλαγεις αν σου πω εγω περι γυμναστικης διαιτας και τα λοιπα. προερχομαι απο πολυ αθλιτικη οικογενεια. πατερα μπασκετμπολιστα με εθνικη ελλαδος στο ενεργητικο του, αδερφο μπασκετμολιστα με εθνικη ελλαδος στο ενεργητικο του και εγω που ειμαι το απωλολο προβατο με πολλα χρονια πυγμαχιας την πλατη μου. οι γονεις μου ειναι και οι δυο γυμναστες και επισης πολλοι απο τους πρωτοβαθμιους συγγενοις ειναι γυμναστες και τετοια... να συνεχισω????

MichaeL
05-11-09, 15:07
ναι θα βγαλω καποια στιγμη αλλα δεν προλαβαινω τωρα....

O.k. thanks!!! :D

Χαχαχα στο προηγούμενο thread δεν προλάβαινες να απαντάς σε ενστάσεις
και σε αυτό το thread σε ευχαριστίες και χάρες! :rofl2:
(πλάκα κάνω!)

Κουράγιο! ;)

Κωνσταντίνος
05-11-09, 15:15
Δεν χρειάζονται υπερβολές, ούτε λιμοκτονίες

Πρόσφατο παράδειγμα : Τέλη Αυγούστου ήμουν 107 κιλά. Στις 29 Αυγούστου, σβήνω το τελευταίο μου τσιγάρο και παράλληλα ξεκίνησα δίαιτα και τρέξιμο.

Είχα να γυμναστώ περίπου 6 χρόνια και είμαι τα τελαυταία χρόνια ολη μέρα σε μια καρέκλα.
Η δίαιτα που ξεκίνησα ήταν..........απο το μυαλό μου.

Λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι πρέπει και τι όχι όταν κάνουμε δίαιτα.
Π.χ Τρώμε πρωινό (γάλα κορνφλέικς κ.τ.λ)
Ενα φρούτο μετά απο 2-3 ώρες. Το στομάχι δεν πρέπει να μένει πολλές ώρες άδειο.
Στο μεσημερινό δεν έδωσα στην σύζυγο καμμία ειδική παραγγελία πλην την απαγόρευση των τηγανητών.
Απλά δεν έτρωγα άσπρο ψωμί, ούτε λάδια, ούτε σάλτσες, και ξεχώριζα τα λίπη απο το κρέας, κοτόπουλο.
Επίσης ένα φρούτο το απόγευμα
Το βράδυ ένα γιαούρτι ή μια σαλάτα. Ισως το πιο ζόρικο να είναι αυτό. Για όσους έχουν συνηθήσει να τρώνε "καλά" το βράδυ, θα είναι λίγο ζόρι στην αρχή.

Τρέξιμο 3 φορές την εβδομάδα. Υστερα απο τόσα χρόνια "ακινησίας", την πρώτη φορά που πήγα, έβγαλα-δεν έβγαλα χιλιόμετρο.

Αποτελέσματα :
Υστερα απο 2 και κάτι μήνες, είμαι στα 93 κιλά (δηλαδή -14). Σκοπός μου είναι τα 87-88, τόσο ήμουν πάντα, μέχρι που ξέφυγα.
Στο τρέξιμο έχω φτάσει τα 8 χιλιόμετρα πλέον. Βοήθησε πολύ, τα κιλά που έφυγαν και το τσιγάρο αφου πλέον "έχω ανάσες"

sm6
05-11-09, 15:16
και παλι μπραβο και ευχαριστουμε το φιλο μας τον πατρινο (γραψε το μικρο σου να το ξερουμε).

βασιλη, νικο, βαγγελη, κωστα μηπως να καναμε και μια εβδομαδιαια συναντηση σε γυμναστηριο? http://vespaforumhellas.gr/Smileys/default/d_training.gif
ετσι ναυαγια που ειμαστε ολοι και τρελη πλακα θα γινει και θα ψυχαγωγηθουμε ευχαριστα εκει (:jumpgirl::icon11:) και ισως μας βγει σε καλο τελικα...

τι λετε?:scratchch

patrinos
05-11-09, 15:17
Δεν χρειάζονται υπερβολές, ούτε λιμοκτονίες

Πρόσφατο παράδειγμα : Τέλη Αυγούστου ήμουν 107 κιλά. Στις 29 Αυγούστου, σβήνω το τελευταίο μου τσιγάρο και παράλληλα ξεκίνησα δίαιτα και τρέξιμο.

Είχα να γυμναστώ περίπου 6 χρόνια και είμαι τα τελαυταία χρόνια ολη μέρα σε μια καρέκλα.
Η δίαιτα που ξεκίνησα ήταν..........απο το μυαλό μου.

Λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι πρέπει και τι όχι όταν κάνουμε δίαιτα.
Π.χ Τρώμε πρωινό (γάλα κορνφλέικς κ.τ.λ)
Ενα φρούτο μετά απο 2-3 ώρες. Το στομάχι δεν πρέπει να μένει πολλές ώρες άδειο.
Στο μεσημερινό δεν έδωσα στην σύζυγο καμμία ειδική παραγγελία πλην την απαγόρευση των τηγανητών.
Απλά δεν έτρωγα άσπρο ψωμί, ούτε λάδια, ούτε σάλτσες, και ξεχώριζα τα λίπη απο το κρέας, κοτόπουλο.
Επίσης ένα φρούτο το απόγευμα
Το βράδυ ένα γιαούρτι ή μια σαλάτα. Ισως το πιο ζόρικο να είναι αυτό. Για όσους έχουν συνηθήσει να τρώνε "καλά" το βράδυ, θα είναι λίγο ζόρι στην αρχή.

Τρέξιμο 3 φορές την εβδομάδα. Υστερα απο τόσα χρόνια "ακινησίας", την πρώτη φορά που πήγα, έβγαλα-δεν έβγαλα χιλιόμετρο.

Αποτελέσματα :
Υστερα απο 2 και κάτι μήνες, είμαι στα 93 κιλά (δηλαδή -14). Σκοπός μου είναι τα 87-88, τόσο ήμουν πάντα, μέχρι που ξέφυγα.
Στο τρέξιμο έχω φτάσει τα 8 χιλιόμετρα πλέον. Βοήθησε πολύ, τα κιλά που έφυγαν και το τσιγάρο αφου πλέον "έχω ανάσες"

το πιστοποιω και εγω αυτο που λεει ο κωνσταντινος. ακουσα οτι τωρα τελευταια πας και σε καλο γυμναστηριο. αληθευει?

bmw330vasilis
05-11-09, 15:18
Δεν χρειάζονται υπερβολές, ούτε λιμοκτονίες

Πρόσφατο παράδειγμα : Τέλη Αυγούστου ήμουν 107 κιλά. Στις 29 Αυγούστου, σβήνω το τελευταίο μου τσιγάρο και παράλληλα ξεκίνησα δίαιτα και τρέξιμο.

Είχα να γυμναστώ περίπου 6 χρόνια και είμαι τα τελαυταία χρόνια ολη μέρα σε μια καρέκλα.
Η δίαιτα που ξεκίνησα ήταν..........απο το μυαλό μου.

Λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τι πρέπει και τι όχι όταν κάνουμε δίαιτα.
Π.χ Τρώμε πρωινό (γάλα κορνφλέικς κ.τ.λ)
Ενα φρούτο μετά απο 2-3 ώρες. Το στομάχι δεν πρέπει να μένει πολλές ώρες άδειο.
Στο μεσημερινό δεν έδωσα στην σύζυγο καμμία ειδική παραγγελία πλην την απαγόρευση των τηγανητών.
Απλά δεν έτρωγα άσπρο ψωμί, ούτε λάδια, ούτε σάλτσες, και ξεχώριζα τα λίπη απο το κρέας, κοτόπουλο.
Επίσης ένα φρούτο το απόγευμα
Το βράδυ ένα γιαούρτι ή μια σαλάτα. Ισως το πιο ζόρικο να είναι αυτό. Για όσους έχουν συνηθήσει να τρώνε "καλά" το βράδυ, θα είναι λίγο ζόρι στην αρχή.

Τρέξιμο 3 φορές την εβδομάδα. Υστερα απο τόσα χρόνια "ακινησίας", την πρώτη φορά που πήγα, έβγαλα-δεν έβγαλα χιλιόμετρο.

Αποτελέσματα :
Υστερα απο 2 και κάτι μήνες, είμαι στα 93 κιλά (δηλαδή -14). Σκοπός μου είναι τα 87-88, τόσο ήμουν πάντα, μέχρι που ξέφυγα.
Στο τρέξιμο έχω φτάσει τα 8 χιλιόμετρα πλέον. Βοήθησε πολύ, τα κιλά που έφυγαν και το τσιγάρο αφου πλέον "έχω ανάσες"


ευγε....μακαρι να σ ακολουθησουμε....και για σενα γρηγορα στον στοχο σου....!


και παλι μπραβο και ευχαριστουμε το φιλο μας τον πατρινο (γραψε το μικρο σου να το ξερουμε).

βασιλη, νικο, βαγγελη, κωστα μηπως να καναμε και μια εβδομαδιαια συναντηση σε γυμναστηριο?
ετσι ναυαγια που ειμαστε ολοι και τρελη πλακα θα γινει και θα ψυχαγωγηθουμε ευχαριστα εκει (:jumpgirl::icon11:) και ισως μας βγει σε καλο τελικα...

τι λετε?:scratchch

γιατι εβαλες εμενα πρωτο βρε....?

ειμαι ο πιο χοντρος ?....γι αυτο....?:bullhorn:

BILL007
05-11-09, 15:20
Nice!!:):):)

Κωνσταντίνος
05-11-09, 15:20
το πιστοποιω και εγω αυτο που λεει ο κωνσταντινος. ακουσα οτι τωρα τελευταια πας και σε καλο γυμναστηριο. αληθευει?

Πάτημα έψαχνα να το αναφέρω.
Εδώ και 10 μέρες πάω σε ένα γυμναστήριο όπου βρίσκομαι υπο το άγρυπνο βλέμμα του φίλου Βαγγέλη (patrinos). :bowdown::ylsuper:

Christos 330i ///M
05-11-09, 15:21
παρτε να εχεται...

Εισα αρχηγος ρε φλε . . .

patrinos
05-11-09, 15:21
και παλι μπραβο και ευχαριστουμε το φιλο μας τον πατρινο (γραψε το μικρο σου να το ξερουμε).

βασιλη, νικο, βαγγελη, κωστα μηπως να καναμε και μια εβδομαδιαια συναντηση σε γυμναστηριο?
ετσι ναυαγια που ειμαστε ολοι και τρελη πλακα θα γινει και θα ψυχαγωγηθουμε ευχαριστα εκει (:jumpgirl::icon11:) και ισως μας βγει σε καλο τελικα...

τι λετε?:scratchch
οι αληθεια ειναι οτι σχεδον παντου με ξερουν σαν πατρινο... πατρα σαμο αθηνα σπαρτη ολοι ξερουν το παρατσουκλι μου... το μικρο μου ειναι βαγγελης αν και μετα απο τοσα πατρινε νομιζω οτι ο νονος μου ειπε λαθος ονομα.δεν επρεπε να πει βαγγελης αλλα πατρινος.. χαχα

patrinos
05-11-09, 15:22
Πάτημα έψαχνα να το αναφέρω.
Εδώ και 10 μέρες πάω σε ένα γυμναστήριο όπου βρίσκομαι υπο το άγρυπνο βλέμμα του φίλου Βαγγέλη (patrinos). :bowdown::ylsuper:


χαχα.. μου την εκανες ομως σημερα και δεν ηρθες για μαθημα.... αντε συγχωρησαι αλλα μην επαναλυφθει.

sm6
05-11-09, 15:24
γιατι εβαλες εμενα πρωτο βρε....?

ειμαι ο πιο χοντρος ?....γι αυτο....?:bullhorn:

κοντος εισαι...
για 2.00-2.10 ειναι ενταξει το βαρος σου... :D

merlin_M3
05-11-09, 15:25
Εγώ φουσκώνω, ξεφουσκώνω, μόνο που από χρόνο σε χρόνο ο μέσος όρος αναβαίνει και τα κιλά χάνονται όλο και πιό δύσκολα !!!

Επειδή χρόνος για τρέξιμο δεν υπάρχει, λέω να πάρω κανένα διάδρομο (για τα 122 κιλά μου).
Εχουμε καμιά άκρη ?

Υ.Γ. Βαγγέλη, βγάλε τους κεφτέδες από την υπογραφή γιατί εμποδίζεις την δίαιτά μου..... χαχαχαχαχα !!!

fz21
05-11-09, 15:26
κοντος εισαι...
για 2.00-2.10 ειναι ενταξει το βαρος σου... :D

αυτη ηταν ατακα του μαστορα μου: Δεν ειμαι χοντροσ απλα ειμαι κοντοσ για τα κιλα μου....!!!
Γαρου rules... ε Βαγγο?

xaxaxa

patrinos
05-11-09, 15:27
Εγώ φουσκώνω, ξεφουσκώνω, μόνο που από χρόνο σε χρόνο ο μέσος όρος αναβαίνει και τα κιλά χάνονται όλο και πιό δύσκολα !!!

Επειδή χρόνος για τρέξιμο δεν υπάρχει, λέω να πάρω κανένα διάδρομο (για τα 122 κιλά μου).
Εχουμε καμιά άκρη ?

Υ.Γ. Βαγγέλη, βγάλε τους κεφτέδες από την υπογραφή γιατί εμποδίζεις την δίαιτά μου..... χαχαχαχαχα !!!

παιδια οσον αφορα οργανα γυμναστικης και τετοια δεν μπορω δυστηχως να κανω κατι γιατι οτι εμπορευομαι εγω ειναι επαγγελματικης χρησης και δεν συμφερει να κανεται τετοια αγορα.δηλαδη ενας απλος διαδρομος κανει γυρω στα 300 ευρω και ο πιο απλος που μπορω να βρω εγω ειναι γυρω στα 4000 ευρω!!!!

Κωνσταντίνος
05-11-09, 15:27
χαχα.. μου την εκανες ομως σημερα και δεν ηρθες για μαθημα.... αντε συγχωρησαι αλλα μην επαναλυφθει.

Είπαμε 3 φορές την εβδομάδα.
Δευτ- Τεταρτ-Παρασκ.
Αλλά έννοια σου. Δεν μου έλλειψε η προπόνηση σήμερα. Εχω 2 βαράκια σπίτι.......μούρλια.
Το ένα 14 κιλά και το άλλο γύρω στα 7. Και σαλεύουνε κιόλας. Πολύ πιο δύσκολο απο τις "άρσεις με αλτήρα"

sm6
05-11-09, 15:27
Βαγγέλη, βγάλε τους κεφτέδες από την υπογραφή γιατί εμποδίζεις την δίαιτά μου..... χαχαχαχαχα !!!

επιτηδες τους εχει, για να βελτιωσεις και την αυτοκυριαρχία σου ταυτοχρονα... ;)

patrinos
05-11-09, 15:27
αυτη ηταν ατακα του μαστορα μου: Δεν ειμαι χοντροσ απλα ειμαι κοντοσ για τα κιλα μου....!!!
Γαρου rules... ε Βαγγο?

xaxaxa

χαχα ναι ναι

merlin_M3
05-11-09, 15:28
κοντος εισαι...
για 2.00-2.10 ειναι ενταξει το βαρος σου... :D

Παχουλοκομψός είναι !!!! :clap::clap::clap:

merlin_M3
05-11-09, 15:29
επιτηδες τους εχει, για να βελτιωσεις και την αυτοκυριαρχία σου ταυτοχρονα... ;)

Ναι αλλά είμαι επιρεπής........, είναι και κοκκινιστοί...............σλρούπ !!!

patrinos
05-11-09, 15:29
Είπαμε 3 φορές την εβδομάδα.
Δευτ- Τεταρτ-Παρασκ.
Αλλά έννοια σου. Δεν μου έλλειψε η προπόνηση σήμερα. Εχω 2 βαράκια σπίτι.......μούρλια.
Το ένα 14 κιλά και το άλλο γύρω στα 7. Και σαλεύουνε κιόλας. Πολύ πιο δύσκολο απο τις "άρσεις με αλτήρα"


αυριο να σε δω...

DimitrisZ4
05-11-09, 15:30
χτυπηστε καμια ψαρεϊνα για να ισιωσετε ολοι...

patrinos
05-11-09, 15:31
παιδες θα τα πουμε πιο μετα γιατι εχω λιγο δουλιτσα

Christos 330i ///M
05-11-09, 15:33
Σταθη κανε διαιτα οπως και εγω μεχρι την πρωτομαγια . . .

Μετα ξερεις . . .

sm6
05-11-09, 15:42
Σταθη κανε διαιτα οπως και εγω μεχρι την πρωτομαγια . . .

Μετα ξερεις . . .

χαχααχα λες να μην ξερω?
φιλια στον μακη!

http://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar2/121.jpg
http://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar2/120.jpg

yodas
05-11-09, 15:53
Μετά την δίαιτα και τη γυμναστική μήπως μπορεί κανείς που έχει κόψει το τσιγάρο να μας δώσει καμμία συμβουλή (όλο από δευτέρα το πάω)

bmw330vasilis
05-11-09, 15:56
η μονη συμβουλη που θα μπορουσα να δωσω......γιατι τα χω καταφερει .... καποιες φορες.....ειναι να το δεις σοβαρα το οποιο θεμα....ειτε παχος ειτε τσιγαρο....να σε απασχολησει ΣΟΒΑΡΑ.....κ να σκεφτεις οτι μπορεις να το νικησεις.....ΘΕΛΗΣΗ πρεπει να υπαρχει κ οχι αναβολη για το αυριο....!
Αλλοι κοβουν τα ναρκωτικα.....αν το παρουμε λιγο σοβαρα....ολα μπορουμε να τα καταφερουμε....!

Κωνσταντίνος
05-11-09, 16:05
Μετά την δίαιτα και τη γυμναστική μήπως μπορεί κανείς που έχει κόψει το τσιγάρο να μας δώσει καμμία συμβουλή (όλο από δευτέρα το πάω)

Είμαι "άκαπνος" απο τέλος Αυγούστου.
Γίνεται ως εξής :
Απλώς ενα πρωινό σηκώνεσαι και λες "δεν θα ξανακαπνίσω". Τόσο απλά

Πίστεψε με, ύστερα απο 19 χρόνια καπνιστής και λάτρης του τσιγάρου δεν ήταν πιο εύκολο συγκριτικά με κανέναν
Η δύσκολη ήταν η πρώτη εβδομάδα. Μετά δεν το σκέφτεσαι καν
Ολα αυτά που έχουμε συνδέσει άρρηκτα με το τσιγάρο.........γίνονται και χωρίς αυτό.
Και ο καφές και το κρασί και το ποτό. Μη σου πω πως τα απολαμβάνεις περισσότερο

Τις διαφορές του πριν και του μετά δεν χρειάζεται να τις αναφέρω.
Είναι σα να συγκρίνεις ένα Opel Corsa 1.2 με μια Μ3.......................................

merlin_M3
05-11-09, 16:09
Απλώς ενα πρωινό σηκώνεσαι και λες "δεν θα ξανακαπνίσω". Τόσο απλά

:+1::icon_kidr:+1:

Εγώ είμαι άκαπνος 16 χρόνια !!!:nono:

yodas
05-11-09, 16:15
Εγώ σκεφτόμουνα να δουλέψω τίποτα φαρμακευτικές λύσεις διότι δεν θέλω να το κόψω....μου αρέσει...αλλά τώρα με το παιδί δεν θέλω να βρωμάω όταν το αγκαλιάζω....είναι θέμα

bmw330vasilis
05-11-09, 16:17
Εγώ σκεφτόμουνα να δουλέψω τίποτα φαρμακευτικές λύσεις διότι δεν θέλω να το κόψω....μου αρέσει...αλλά τώρα με το παιδί δεν θέλω να βρωμάω όταν το αγκαλιάζω....είναι θέμα

κ πανω απο ολα......να τα χαρουμε κ να μας χαρουν περισσοτερο μ αυτην την μλκια που βαζουμε στο στομα μας,.,,....!

Κωνσταντίνος
05-11-09, 16:28
Εγώ σκεφτόμουνα να δουλέψω τίποτα φαρμακευτικές λύσεις διότι δεν θέλω να το κόψω....μου αρέσει...αλλά τώρα με το παιδί δεν θέλω να βρωμάω όταν το αγκαλιάζω....είναι θέμα

Δεν θέλω να σε απαγοητεύσω αλλά εάν δεν θέλεις να το κόψεις, δεν πρόκειται να το καταφέρεις.
Και μένα μου άρεσε απο την μια, απο την άλλη δε, ζήλευα αυτούς που δεν καπνίζανε.
Και το έκανα σαν δώρο στα παιδιά μου
Και βέβαια είναι θέμα όπως λες το παιδί σου. Δεν νομίζω να χρειάζεσαι μεγαλύτερο κίνητρο

Αντών///is
05-11-09, 17:16
...Και βέβαια είναι θέμα όπως λες το παιδί σου. Δεν νομίζω να χρειάζεσαι μεγαλύτερο κίνητρο
Κίνητρο για να κόψει κανείς το κάπνισμα βρήκαμε...
Κάτι για τη μασαμπούκα, Κωνσταντίνε;

Κωνσταντίνος
05-11-09, 17:23
Κίνητρο για να κόψει κανείς το κάπνισμα βρήκαμε...
Κάτι για τη μασαμπούκα, Κωνσταντίνε;

Το να νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου και το σώμα σου. Μεγάλη δουλειά Αντώνη...........

tmilatos
05-11-09, 17:42
Χαχαχααα εδω ειμαστε... Κανενα προγραμματακι για... αυξηση μυικου ογκου υπαρχει? 3-4 κιλακια παραπανω θελουμε. Προγραμμα γυμναστικης ΚΑΙ διαιτα please!


-Θεοφιλος-

Driver M
05-11-09, 17:54
Oι ασκήσεις που προτείνεις φίλε Πατρινέ είναι πολύ καλές, όπως και το πρόγραμμα διατροφής. Η δίαιτα όμως (για να χάνεις πολλά κιλά γρήγορα) είναι υπερβολική και επικίνδυνη. Άσε που επειδή δεν είναι καθόλου ισορροπημένη και δεν περιέχει καθόλου υδατάνθρακες, τα κιλά που χάνεις μόλις σταματήσεις τη δίαιτα τα παίρνεις πολύ εύκολα. Καλό είναι λοιπόν να αποφεύγονται τέτοιες λύσεις (που μεταξύ μας είναι τόσο υπερβολικές που αγγίζουν το ανεφάρμοστο), καθώς υπάρχουν πολύ καλύτερες και υγιεινότερες δίαιτες, με εξίσου καλά αποτελέσματα. Η διατροφή που προτείνεις πάντως είναι πολύ καλύτερη.

Και γενικά, όποιος θέλει να χάσει κιλά πρέπει να έχει υπομονή, να τρώει με πρόγραμμα (και αρκετές φορές τη μέρα από λίγο) και να μην περιμένει γρήγορα αποτελέσματα. Το σωστό αποτέλεσμα αργεί λίγο να φανεί, αλλά είναι πολύ πιο υγιεινό και μόνιμο από τις υποτιθέμενες γρήγορες λύσεις.

KATSARAIOS
05-11-09, 18:20
Φιλε Πατρινε ευχαριστουμε πολυ.
Εχεις απολυτο δικιο για τις οδηγειες σου περι γυμναστικης.
Εχω και γω γιαδρομο κετλερ τον πηρα τον χειμωνα που περασε.
Ειναι πραγματικα φοβερη κερεμαστρα και παπουτσοθηκη !!!!
Καπως ετσι καταληγουν στα περισσοτερα σπιτια.
Συμπεθερε παμε κανα γυμναστηριο παρεα νε γελασει το πανελληνιο ?
Αληθεια το λεω.
ΥΓ φιλε πατρινε αν ποτε βρεθουμε απο κοντα θα σου πω πολλα για μενα περι γυμναστικης διαιτας κλπ απλα οταν φτανεις στα 43 και κανεις οικογενεια αλλαζουν πολλα πραγματα και προτεραιοτητες στην ζωη σου !!!

αφηστε ρε γαυρακια τα παιδικα και ελατε κα8ε απογευμα που σας βολευει στο αλσος Βεικου να κανετε κανα 2 γυρους χαλαρο τρεξιματακι μεσα στη φυση.
τι διαδρομοι και ποδηλατα στα σαλονια και κωπηλατικα στα πατωματα?
κανονιστε αμα θελετε με 3 φορες την εβδομαδα και λιγο κοψιμο στις μεριδες και τα ψωμια να δειτε σε 2 μηνακια φυσιολογικα αποτελεσματα.

stratos
05-11-09, 18:30
Γαστρικός δακτύλιος.... ακραία λύση αλλά είμαι κάτω 16 κιλά σε 1.5 χρόνο... κάνωντας άσχημη διατροφή μιας και είμαι φοιτητής...

Καπνίζω 1-2 ναργιλέδες την ημέρα και είναι οτι χειρότερο. Επίσης κάνω γρήγορο περπάτημα 6 km κάθε 2 μέρες... 108 και συνεχίζουμε (προς τα κάτω)...

patrinos
05-11-09, 19:13
Γαστρικός δακτύλιος.... ακραία λύση αλλά είμαι κάτω 16 κιλά σε 1.5 χρόνο... κάνωντας άσχημη διατροφή μιας και είμαι φοιτητής...

Καπνίζω 1-2 ναργιλέδες την ημέρα και είναι οτι χειρότερο. Επίσης κάνω γρήγορο περπάτημα 6 km κάθε 2 μέρες... 108 και συνεχίζουμε (προς τα κάτω)...

εδωσες για τον δακτυλιο 3-4 χιλιαρικα??? με 45 ευρω το μηνα σε ενα χρονο σε ειχα κανει να χασεις 30 κιλα και χωρις επεμβαση....
περαν της πλακας ο δακτυλιος για εμενα θεωρειται ακραια λυση και εχε υποψιν σου οτι η συγκεκριμενη επεμβαση δεν ειναι παντα επιτυχημενη... δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που δεν εχουν αποτελεσμα οπως θα διαπιστωσεις και μονος σου με μια μικρη ερευνα

stratos
05-11-09, 19:20
Το ποσό που είπες x 2.

Ξέρεις τι γίνετα? Είμαι φοιτητής και έκανα ένα μόνο γεύμα στις 11 το βράδυ. Ούτε μπορούσα να εξοπλιστώ, ούτε να μαγειρέψω ούτε να τρώω πολλές φορές και έτσι έβαλα κιλά. Δεν έχασα αμέσως. Όπως είπες είναι πολύ εύκολο να παρεκτραπείς. Και πάλι θέλει προσοχή, απλά τα πράγματα είναι πιο εύκολα όταν δεν πίνεις νερό με το φαγητό...

Δυστηχώς ο φόρτος μαθημάτων για το μεταπτυχιακό με έχουν σπρώξει πάλι στο ίδιο λούκι, σταματώντας το γυμναστήριο τον τελευταίο 1.5 μήνα και ενώ τρώγοντας πολύ λίγο έχω βάλει 3 κιλά... γιατί τρώω πάλι βράδυ

patrinos
05-11-09, 19:22
Oι ασκήσεις που προτείνεις φίλε Πατρινέ είναι πολύ καλές, όπως και το πρόγραμμα διατροφής. Η δίαιτα όμως (για να χάνεις πολλά κιλά γρήγορα) είναι υπερβολική και επικίνδυνη. Άσε που επειδή δεν είναι καθόλου ισορροπημένη και δεν περιέχει καθόλου υδατάνθρακες, τα κιλά που χάνεις μόλις σταματήσεις τη δίαιτα τα παίρνεις πολύ εύκολα. Καλό είναι λοιπόν να αποφεύγονται τέτοιες λύσεις (που μεταξύ μας είναι τόσο υπερβολικές που αγγίζουν το ανεφάρμοστο), καθώς υπάρχουν πολύ καλύτερες και υγιεινότερες δίαιτες, με εξίσου καλά αποτελέσματα. Η διατροφή που προτείνεις πάντως είναι πολύ καλύτερη.

Και γενικά, όποιος θέλει να χάσει κιλά πρέπει να έχει υπομονή, να τρώει με πρόγραμμα (και αρκετές φορές τη μέρα από λίγο) και να μην περιμένει γρήγορα αποτελέσματα. Το σωστό αποτέλεσμα αργεί λίγο να φανεί, αλλά είναι πολύ πιο υγιεινό και μόνιμο από τις υποτιθέμενες γρήγορες λύσεις.

τονισα οτι η συγκεκριμενη διαιτα ειναι εξαντλητικη και ειναι καθαρα για πολλα κιλα και γρηγορα. ειναι διαιτα η οποια αφορα ατομα που ασχολουνται κυριως με αθληματα που περναν απο ζυγαρια πριν απο αγωνα.. ισως να το ανεφερα στο αλλο thread οτι ειναι πολυ δυσκολη. μην βιαζεστε εν καιρο θα αναρτησω διαιτες και προγραμματα για ογκο η γραμμωση. λιγο χρονο θελω.

υ.γ αυτο που ειπες οτι τα κιλα τα παιρνεις αστραπη δεν ισχυει. ισως αν δεν προσεξεις να βαλεις καποια απο τα κιλα αλλα σε καμια περιπτωση ολα. ειχα φτασει καποια στιγμη 117 κιλα και εκανα την συγκεκριμενη διαιτα και πηγα 76 σε διαστημα 2 μηνων. τα κιλα αυτα τα κρατησα για 5 χρονια τρωγοντας κανονικα και κανοντας γυμναστικη. μετα απο 5 χρονια ειχα ενα ατυχημα που με καθηλωσε στο κρεβατι για αρκετο καιρο.δεν πηρα 40 κιλα πηρα 15 με εντελως καθιστικη ζωη και χωρις καν να περπαταω ουτε μεχρι την τουαλετα. τωρα μπαινω στην διαδικασια επανενταξης στον χωρο της αθλησης και σκοπευω με τον αδερφικο φιλο Κωνσταντινο μεχρι το καλοκαιρι να ειμαστε τουμπανο...

patrinos
05-11-09, 19:24
Το ποσό που είπες x 2.

Ξέρεις τι γίνετα? Είμαι φοιτητής και έκανα ένα μόνο γεύμα στις 11 το βράδυ. Ούτε μπορούσα να εξοπλιστώ, ούτε να μαγειρέψω ούτε να τρώω πολλές φορές και έτσι έβαλα κιλά. Δεν έχασα αμέσως. Όπως είπες είναι πολύ εύκολο να παρεκτραπείς. Και πάλι θέλει προσοχή, απλά τα πράγματα είναι πιο εύκολα όταν δεν πίνεις νερό με το φαγητό...

Δυστηχώς ο φόρτος μαθημάτων για το μεταπτυχιακό με έχουν σπρώξει πάλι στο ίδιο λούκι, σταματώντας το γυμναστήριο τον τελευταίο 1.5 μήνα και ενώ τρώγοντας πολύ λίγο έχω βάλει 3 κιλά... γιατί τρώω πάλι βράδυ

μολις βρω λιγο χρονο αναρτω προγραμμα των 15 λεπτων που γινεται και στο σπιτι ευκολα πριν κοιμηθεις...

patrinos
05-11-09, 19:26
το βλεπω εγω θα το κλεισω το γυμναστηριο ετσι οπως παωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!http://www.greektube.org/forum/Smileys/default/hit.gif

stratos
05-11-09, 19:26
Σε ευχαριστώ :)

shido
05-11-09, 19:26
τονισα οτι η συγκεκριμενη διαιτα ειναι εξαντλητικη και ειναι καθαρα για πολλα κιλα και γρηγορα. ειναι διαιτα η οποια αφορα ατομα που ασχολουνται κυριως με αθληματα που περναν απο ζυγαρια πριν απο αγωνα.. ισως να το ανεφερα στο αλλο thread οτι ειναι πολυ δυσκολη. μην βιαζεστε εν καιρο θα αναρτησω διαιτες και προγραμματα για ογκο η γραμμωση. λιγο χρονο θελω.

υ.γ αυτο που ειπες οτι τα κιλα τα παιρνεις αστραπη δεν ισχυει. ισως αν δεν προσεξεις να βαλεις καποια απο τα κιλα αλλα σε καμια περιπτωση ολα. ειχα φτασει καποια στιγμη 117 κιλα και εκανα την συγκεκριμενη διαιτα και πηγα 76 σε διαστημα 2 μηνων. τα κιλα αυτα τα κρατησα για 5 χρονια τρωγοντας κανονικα και κανοντας γυμναστικη. μετα απο 5 χρονια ειχα ενα ατυχημα που με καθηλωσε στο κρεβατι για αρκετο καιρο.δεν πηρα 40 κιλα πηρα 15 με εντελως καθιστικη ζωη και χωρις καν να περπαταω ουτε μεχρι την τουαλετα. τωρα μπαινω στην διαδικασια επανενταξης στον χωρο της αθλησης και σκοπευω με τον αδερφικο φιλο Κωνσταντινο μεχρι το καλοκαιρι να ειμαστε τουμπανο...


Ωραιο θρεντ Πατρινε

Επειδη ργω ασχολουμαι με αθλημα με ζυγαρια με τετοια διαιτα παιζεις με κατακρατηση υγρων και την αδυναμια μετα στο ρινγκ να σου χτυπαει την πορτα :)

patrinos
05-11-09, 19:33
Ωραιο θρεντ Πατρινε

Επειδη ργω ασχολουμαι με αθλημα με ζυγαρια με τετοια διαιτα παιζεις με κατακρατηση υγρων και την αδυναμια μετα στο ρινγκ να σου χτυπαει την πορτα :)

πιστεψε με παιρνεις οσο υδατανθρακα χρειαζεται απο τους χυμους και τα φρουτα και μαλιστα πολυ καλυτερο υδατανθρακα απο οτι εχουν τα μακαρονια και το ρυζι αρα εχεις και αρκετη ενεργεια... μονο σε αμυλο υστερεις λιγο.δεν εχει να κανει με κατακρατηση υγρων. δεν λαμβανεις διουριτικες ουσιες απο αυτη την διατροφη. κατα την διαρκεια αυτης τις διατας ετρεχα 20 χιλιομετρα την ημερα αβιαστα

EVANGELOS
05-11-09, 19:34
Ωραιο θρεντ Πατρινε

Επειδη ργω ασχολουμαι με αθλημα με ζυγαρια με τετοια διαιτα παιζεις με κατακρατηση υγρων και την αδυναμια μετα στο ρινγκ να σου χτυπαει την πορτα :)

Ναι η κατακράτηση υγρών σου φταίει !!!! :chair::cheers:

Dim77
05-11-09, 19:35
τονισα οτι η συγκεκριμενη διαιτα ειναι εξαντλητικη και ειναι καθαρα για πολλα κιλα και γρηγορα. ειναι διαιτα η οποια αφορα ατομα που ασχολουνται κυριως με αθληματα που περναν απο ζυγαρια πριν απο αγωνα.. ισως να το ανεφερα στο αλλο thread οτι ειναι πολυ δυσκολη. μην βιαζεστε εν καιρο θα αναρτησω διαιτες και προγραμματα για ογκο η γραμμωση. λιγο χρονο θελω.

υ.γ αυτο που ειπες οτι τα κιλα τα παιρνεις αστραπη δεν ισχυει. ισως αν δεν προσεξεις να βαλεις καποια απο τα κιλα αλλα σε καμια περιπτωση ολα. ειχα φτασει καποια στιγμη 117 κιλα και εκανα την συγκεκριμενη διαιτα και πηγα 76 σε διαστημα 2 μηνων. τα κιλα αυτα τα κρατησα για 5 χρονια τρωγοντας κανονικα και κανοντας γυμναστικη. μετα απο 5 χρονια ειχα ενα ατυχημα που με καθηλωσε στο κρεβατι για αρκετο καιρο.δεν πηρα 40 κιλα πηρα 15 με εντελως καθιστικη ζωη και χωρις καν να περπαταω ουτε μεχρι την τουαλετα. τωρα μπαινω στην διαδικασια επανενταξης στον χωρο της αθλησης και σκοπευω με τον αδερφικο φιλο Κωνσταντινο μεχρι το καλοκαιρι να ειμαστε τουμπανο...

Σε βοήθησε το γεγονός ότι κρατήθηκες για 5 χρόνια στα φυσιολογικά κιλά πριν αρχίσεις την καθιστική ζωή.
Οι δίαιτες αστραπή δυστυχώς κάνουν πολύ κακό στον οργανισμό και αφαιρούν πολύ μεγάλο ποσοστό μυικής μάζας (και νερού).
Μή κοιτάς που το αναπληρώνεις με γυμναστική αργότερα (ή και κατά τη διάρκεια της δίαιτας).

Αυτός που θα κάνει την εξαντλητική δίαιτα χωρίς να γυμνάζεται και να συνεχίσει αργότερα μια σωστή διατροφή θα χάσει τα 20 κιλά (π.χ.) και στο τέλος μετά από μια περίοδο εώς 1 έτος θα τα ξαναπάρει.
Αυτό που δε θα ξαναπάρει θα είναι τα 3-4 κιλά μυικής μάζας που θα χάσει.

Εσύ χάνεις λιγότερο γιατί γυμνάζεσαι και μέσα σε 1 χρόνο ξαναπαίρνεις τα 3κιλά μυικής μάζας. (περισσότερο δεν γίνεται...χωρίς έξτρα ενισχυτικά οκτανίων...:dupe:).

Η διατροφή που έδωσες είναι πολύ καλή και οδηγεί με μέτρια άσκηση, σε μια σταθερή και αργή απώλεια βάρους αλλά και σε ένα φυσιολογικό τρόπο ζωής, που οδηγεί σε μακροχρόνια αποτελέσματα.

Κωνσταντίνος
05-11-09, 19:39
Εχω να επισημάνω πως αυτό το thread είναι απο τα πιο MOTORSPORT που έχουν αναρτηθεί.
Βελτιώνει την αναλογία κιλών ανα ίππο :party:

patrinos :
και σκοπευω με τον αδερφικο φιλο Κωνσταντινο μεχρι το καλοκαιρι να ειμαστε τουμπανο...

Το μυαλό σου και μια λίρα. Εγω δεν είμαι του τουμπανιάσματος γενικότερα.
Λίγο ξεσκούριασμα, λίγη ενδυνάμωση και σε λίγο καιρό θα αναλάβεις και την επαναφορά της χαμένης "ευελιξίας" των χεριών....................

patrinos
05-11-09, 19:58
παιδια κατ αρχην παρακαλω να κλειδωθει το μηπωες εχω μπει σε λαθος φορουμ και δευτερον ειπα οτι η διαιτα για πολλα κιλα ειναι για ατομα που ασχολουνται με συγκεκριμενα αθληματα. αυτο συνεπαγεται οτι ειναι εξειδικευμενη και δεν την κανει ο καθενας μονο και μονο για να χασει πολλα κιλα αστραπη. θα παραθεσω καποια στιγμη και αλλες διατροφες για απωλια βαρους. σας παρακαλω μην επαναλαμβανουμε τα ιδια πραγματα και παρατηρησεις.πρεπει να κλεισω γιατι αρχιζει προπονηση. καλο βραδυ σε ολους αν δεν μπορεσω να μπω παλι.

john
05-11-09, 20:52
[QUOTE=Kostas Christ;337464]χανοντας λιπος δε χανεις και μυικη μαζα? πως τα καταφερνεις και τα δυο παραλληλα?[/QUOT

ανεβαζοντας την ημερησια λυψη πρωτεινης,χωρισμενη σε πολλα κ μικρα γευματα

xxxvagos
05-11-09, 21:35
λοιπον πατρινε..σου τα πα και στην αξιολογηση

τα λες πολυ σωστα..εχω παει σε διαιτολογους ,ενδοκρινολογους και δεν τα εχω ακουσει τοσο καλα

θελω να μου πεις (οταν βρεις τον χρονο και μπορεσεις) τον τροπο με τον οποιο θα κατανεμω τις ουσιες στα γευματα μου..την ραχοκοκαλια

δηλαδη το πρωι να φαω γρηγορους υδατανδρακες η αργους?? ποση πρωτεινη??
προγευμα??γευμα??before workout??after workout??

θελω να μου πεις την ραχοκοκαλια..οχι τι φαγητα να τρωω (παιρνω 200 γραμμαρια πρωτεινης καθε μερα)

στο ζηταω γιατι εχω μπλεξει με αμινοξεα, κρεατινες κτλ και θελω να ξεπλεξω και να κανω πιο σωστη την διατροφη μου

σε ευχαριστω εκ των προτερων

john
05-11-09, 21:38
Χαχαχααα εδω ειμαστε... Κανενα προγραμματακι για... αυξηση μυικου ογκου υπαρχει? 3-4 κιλακια παραπανω θελουμε. Προγραμμα γυμναστικης ΚΑΙ διαιτα please!


-Θεοφιλος-

για να δουμε...οσον αφορα τις ασκησεις ειναι αδυνατον να τις αναφερω εδω.πες σε ενα γυμναστη να σου φτιαξει προγραμα:δευτερα-στηθος,τριτη-πλατη,τεταρτη-διαλλημα,πεμπτη-ποδια,παρασκευη-ωμους,σαββατο-χερια,κυριακη-διαλλημα.
οσον αφορα την διατροφη παλι ειναι δυσκολο απο εδω αλλα δεν πειραζει απλα θα τηρεις τους σημαντικους κανονες που θα αναφερω αργοτερα.παμε...ξεκινα το πρωι με δημητριακα κ καποια πηγη πρωτεινης(αυγα΄ή ετοιμη πρωτεινη) κ συνεχισε με μικρα γευματα,αντιστιχιας περιπου 1,5 προς 2 πρωτεινη προς υδατανθρακα(θα το βρεις εσυ αναλλογα τα κιλα σου κ σε τι φαση εισαι[γραμμωση ή ογκος]ανα 3 ωρες.το τελευταιο γευμα δεν θα περιεχει καθολου υδατανθρακα εκτος κ αν ειναι το μεταεξασκητικο γευμα.τα γευματα θα πρεπει να ειναι τετοιας ποσοτητας ωστε να σου επιτρεπουν να τρως καθε 3 ωρες.
αποφυγε τα ολοκληρα γαλακτοκομικα,τα παχια κρεατα,τις σαλτσες(φρεσκοκομενη ντοματα επιτρεπεται βεβαια)τηγανιτα,αναψυκτικα,τυποποιημενα προιοντα,ασπρο αλευρι κ περιορισε αλατι κ ζαχαρη.μια φορα την εβδομαδα μπορεις να σπας την διατροφη σου
οπως καταλαβενετε ειναι αδυνατο χωρις παρακολουθηση κ χωρις να γνωριζουμε αλλα στοιχεια για το εν λογω ατομο να βγει σωστο προγραμα.αυτη ειναι μια καλη αρχη κ εδω ειμαστε

xxxvagos
05-11-09, 21:42
john να σε ρωτησω??

john
05-11-09, 21:56
john να σε ρωτησω??

θα ηθελες κατι?

patrinos
05-11-09, 22:12
Εχω να επισημάνω πως αυτό το thread είναι απο τα πιο MOTORSPORT που έχουν αναρτηθεί.
Βελτιώνει την αναλογία κιλών ανα ίππο :party:



Το μυαλό σου και μια λίρα. Εγω δεν είμαι του τουμπανιάσματος γενικότερα.
Λίγο ξεσκούριασμα, λίγη ενδυνάμωση και σε λίγο καιρό θα αναλάβεις και την επαναφορά της χαμένης "ευελιξίας" των χεριών....................


χαχα αγορι μου θα σε κανω τον μαικ ταυσον της πατρας..

Κωνσταντίνος
05-11-09, 22:20
χαχα αγορι μου θα σε κανω τον μαικ ταυσον της πατρας..

Αυτά είναι για τα νταβραντισμένα νιάτα που έχεις στην ομάδα που γυμνάζεις στο γυμναστήριο.
Εγω είμαι παλαίμαχος. Είπαμε, λίγο ξεσκούριασμα μόνο

Ποιος Τάισον και οδοντόκρεμες. Εμάς το ίνδαλμά μας είναι άλλος. Ο "The greatest of all time"................


Υ.Γ Αυτό το "χαχα αγορι μου θα σε κανω..." μου θύμισε έντονα μια φράση απο ένα πασίγνωστο ανα την Ελλάδα τηλεφώνημα. Αυτό που έλεγε "λαμπάδα".
Αλλά ευτυχώς δεν ακολούθησε αυτή η λέξη.............................:twak::pimp:

patrinos
05-11-09, 22:25
λοιπον πατρινε..σου τα πα και στην αξιολογηση

τα λες πολυ σωστα..εχω παει σε διαιτολογους ,ενδοκρινολογους και δεν τα εχω ακουσει τοσο καλα

θελω να μου πεις (οταν βρεις τον χρονο και μπορεσεις) τον τροπο με τον οποιο θα κατανεμω τις ουσιες στα γευματα μου..την ραχοκοκαλια

δηλαδη το πρωι να φαω γρηγορους υδατανδρακες η αργους?? ποση πρωτεινη??
προγευμα??γευμα??before workout??after workout??

θελω να μου πεις την ραχοκοκαλια..οχι τι φαγητα να τρωω (παιρνω 200 γραμμαρια πρωτεινης καθε μερα)

στο ζηταω γιατι εχω μπλεξει με αμινοξεα, κρεατινες κτλ και θελω να ξεπλεξω και να κανω πιο σωστη την διατροφη μου

σε ευχαριστω εκ των προτερων

για να δουμε...οσον αφορα τις ασκησεις ειναι αδυνατον να τις αναφερω εδω.πες σε ενα γυμναστη να σου φτιαξει προγραμα:δευτερα-στηθος,τριτη-πλατη,τεταρτη-διαλλημα,πεμπτη-ποδια,παρασκευη-ωμους,σαββατο-χερια,κυριακη-διαλλημα.
οσον αφορα την διατροφη παλι ειναι δυσκολο απο εδω αλλα δεν πειραζει απλα θα τηρεις τους σημαντικους κανονες που θα αναφερω αργοτερα.παμε...ξεκινα το πρωι με δημητριακα κ καποια πηγη πρωτεινης(αυγα΄ή ετοιμη πρωτεινη) κ συνεχισε με μικρα γευματα,αντιστιχιας περιπου 1,5 προς 2 πρωτεινη προς υδατανθρακα(θα το βρεις εσυ αναλλογα τα κιλα σου κ σε τι φαση εισαι[γραμμωση ή ογκος]ανα 3 ωρες.το τελευταιο γευμα δεν θα περιεχει καθολου υδατανθρακα εκτος κ αν ειναι το μεταεξασκητικο γευμα.τα γευματα θα πρεπει να ειναι τετοιας ποσοτητας ωστε να σου επιτρεπουν να τρως καθε 3 ωρες.
αποφυγε τα ολοκληρα γαλακτοκομικα,τα παχια κρεατα,τις σαλτσες(φρεσκοκομενη ντοματα επιτρεπεται βεβαια)τηγανιτα,αναψυκτικα,τυποποιημενα προιοντα,ασπρο αλευρι κ περιορισε αλατι κ ζαχαρη.μια φορα την εβδομαδα μπορεις να σπας την διατροφη σου
οπως καταλαβενετε ειναι αδυνατο χωρις παρακολουθηση κ χωρις να γνωριζουμε αλλα στοιχεια για το εν λογω ατομο να βγει σωστο προγραμα.αυτη ειναι μια καλη αρχη κ εδω ειμαστε

:bigthumb: ο φιλος γιαννης με καλυψε εντελως στο θεμα διατροφης και ωραριων καθως και στο θεμα διαμοιρασμου των μυικων ομαδων οσον αφορα την περιοδο ογκου. επισης ο ογκος θελει πολλα κιλα και λιγες επαναληψεις. ενα καλο πλανο περιλαμβανει περιπου 5 ασκησεις εκ των οποιων οι 3 ειναι βασικες ασκησεις και οι 2 εξιδεικευμενες(οι οποιες και εναλλασονται).κανοντας αναποδη πυραμιδα ξεκιναμε απο 10 επαναληψεις και φτανουμε γυρω στις 4 η 2 εξαρταται την ασκηση και την περιοδο.τα κιλα ειναι αντιστροφος αναλογα των επαναληψεων. δηλαδη ανεβαζω κιλα κατεβαζω επαναληψεις. μην ξεχναμε οτι οι υπερβολες δεν εχουν αποτελεσμα. δεν θελει πολλες ασκησεις.ο μυς φουσκωνει οταν ξεκουραζεται και οχι οταν γυμναζεται. ουσιαστικα αυτο που κανουμε με την ασκηση ειναι να καταστρεφουμε τον τριχοειδη ιστο γυρω απο τον μυ ο οποιος αναπλαθεται και διογκωνεται κατα την ξεκουραση.επισης αν υπερβαλουμε ο οργανισμος παραγει γαλακτικο υγρο το οποιο και ειναι αναλσταλτικος παραγοντας για το αμπαλαρισμα των μυων.

patrinos
05-11-09, 22:27
Αυτά είναι για τα νταβραντισμένα νιάτα που έχεις στην ομάδα που γυμνάζεις στο γυμναστήριο.
Εγω είμαι παλαίμαχος. Είπαμε, λίγο ξεσκούριασμα μόνο

Ποιος Τάισον και οδοντόκρεμες. Εμάς το ίνδαλμά μας είναι άλλος. Ο "The greatest of all time"................


Υ.Γ Αυτό το "χαχα αγορι μου θα σε κανω..." μου θύμισε έντονα μια φράση απο ένα πασίγνωστο ανα την Ελλάδα τηλεφώνημα. Αυτό που έλεγε "λαμπάδα".
Αλλά ευτυχώς δεν ακολούθησε αυτή η λέξη.............................:twak::pimp:

καλησπερα μ ακους? αχ αγορι μου θα σε κανω εγω λαμπαδα. μην πεις τιποτα σε καταλαβα απο την φωνη τελος...
ελα ρε κωνσταντινε να βαζουμε και κανα γαντακι που και που γιατι τα μαθητουδια μου ειναι ευαισθητα και ολο μου κανουν παραπονα οτι τους κουδουνιζω.. χαχα.
θα σηκωσω κανενα βιντεο απο την προπονηση αν μπορεσω..:greenboun

MeLcompact
06-11-09, 00:29
Ας πω και εγώ την ιστορία μου στον τομέα του αθλητισμού…

Στα 7 μου ξεκίνησα πολύ αν και μικρός σε ηλικία μου άρεσε πάρα πολύ, αφού άρχισα να μαθαίνω και ξεκίνησα στην μεγάλη πισίνα πλέον ο προπονητής μου, μου έλεγε ότι έχω προοπτικές για κάτι καλό. Στα 12 μου λοιπόν ξεκίνησα τεχνική κολύμβηση όπου και ξετρελάθηκα και άρχισα να βλέπω τα πράγματα σοβαρά… Ξεκίνησα λοιπόν να κάνω διπλές προπονήσεις με αποτέλεσμα πανελλήνιες διακρίσεις όλα αυτά μέχρι τα 16 μου που το βαρέθηκα και σταμάτησα, όπου και συνέχισα στην ομάδα της υδατοσφαίρισης (για το χαβαλέ μου). Μέχρι τότε το σώμα μου ήταν σε πολύ καλή κατάσταση μπορώ να πω…. Κ στα 17 μου ξεκίνησαν τα βάσανα του σχολείου, έπρεπε να κάνω κάτι στη ζωή μου και έπρεπε να διαβάσω για να μπορέσω να μπω σε κάποια σχολή όπου θα μου προσφέρει άμεση αποκατάσταση (όπως και τα κατάφερα) αλλά για να γίνει αυτό τα παράτησα όλα διότι δεν υπήρχε χρόνος, σχολείο – φροντιστήριο – υπολογιστής αυτή ήταν η ζωή μου όπου και άγγιξα τα 100 κιλά…………..

Βέβαια όταν με στείλανε για πρακτική στην Αθήνα από την στεναχώρια μου, που θα πήγαινα τόσο μακριά μου κόπηκε η όρεξη και όλα και κατάφερα να χάσω 20 κιλά χωρίς να γυμνάζομαι απλά δεν έτρωγα σχεδόν καθόλου… αυτό ήταν μεγάλο λάθος γιατί το σώμα μου κυριολεκτικά ΚΡΕΜΑΣΕ…

Τώρα πλέον είμαι 21 χρονών είμαι κοντά στα 90 κιλά, αισθάνομαι χάλια με το σώμα μου αλλά δυστυχώς είμαι καλοπερασάκιας και κάποια πράγματα δεν μπορώ ούτε καν να τα ελαττώσω ΠΟΤΑ – ΤΑΒΕΡΝΕΣ – ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΓΕΥΜΑΤΑ – ΞΕΝΥΧΤΙΑ…

Κάποια μέρα όμως ελπίζω να πάρω απόφαση για να γίνω όπως παλιά…. Αν και απ’ όσο ξέρω όσο μεγαλύτερη ηλικία έχεις τόσο δυσκολότερα χάνεις…

ΠΑΤΡΙΝΕ πολύ καλό THREAD :D
Συγγνώμη που σας κούρασα.

xxxvagos
06-11-09, 15:34
θα ηθελες κατι?

john και patrinos με καλυψατε πολυ

jonh ηθελα να σε ρωτησω αλλα δεν ειχα δει την απαντηση σου..τωρα ειμαι οκ

απλα ρε παιδια με δυσκολευει το πρωινο..ειμαι φοιτητης και μενω μονος στην αλοδαπη

οποτε τρωω το πρωι 250ml γαλα με κουακερ και μια φετα με ταχινι η φυστικοβουτυρο..
ειναι καλα??
εχω και ετοιμη πρωτεινη ,κρεατινη αλλα θελω να τα κοψω

μετα με ζοριζει το before workout ριμαζομαι στα ωμα αμυγδαλα και φουντουκια,γιαουρτη,μελι...μου φτανουν??
αυτο θελω να μαθω αν ειναι αρκετα...ειμαι 1,82 και περιπου 88-89 κιλα..θελω να φτασω 92 και δεν μπορω

manosm3
06-11-09, 15:36
john και patrinos με καλυψατε πολυ

jonh ηθελα να σε ρωτησω αλλα δεν ειχα δει την απαντηση σου..τωρα ειμαι οκ

απλα ρε παιδια με δυσκολευει το πρωινο..ειμαι φοιτητης και μενω μονος στην αλοδαπη

οποτε τρωω το πρωι 250ml γαλα με κουακερ και μια φετα με ταχινι η φυστικοβουτυρο..
ειναι καλα??
εχω και ετοιμη πρωτεινη ,κρεατινη αλλα θελω να τα κοψω

μετα με ζοριζει το before workout ριμαζομαι στα ωμα αμυγδαλα και φουντουκια,γιαουρτη,μελι...μου φτανουν??
αυτο θελω να μαθω αν ειναι αρκετα...ειμαι 1,82 και περιπου 88-89 κιλα..θελω να φτασω 92 και δεν μπορω

Nα σου δωσω εγω; Κωλομερι, πλατη, κοιλια, τι θες;

patrinos
06-11-09, 15:41
john και patrinos με καλυψατε πολυ

jonh ηθελα να σε ρωτησω αλλα δεν ειχα δει την απαντηση σου..τωρα ειμαι οκ

απλα ρε παιδια με δυσκολευει το πρωινο..ειμαι φοιτητης και μενω μονος στην αλοδαπη

οποτε τρωω το πρωι 250ml γαλα με κουακερ και μια φετα με ταχινι η φυστικοβουτυρο..
ειναι καλα??
εχω και ετοιμη πρωτεινη ,κρεατινη αλλα θελω να τα κοψω

μετα με ζοριζει το before workout ριμαζομαι στα ωμα αμυγδαλα και φουντουκια,γιαουρτη,μελι...μου φτανουν??
αυτο θελω να μαθω αν ειναι αρκετα...ειμαι 1,82 και περιπου 88-89 κιλα..θελω να φτασω 92 και δεν μπορω


καλα ειναι βαλε και την μπανανα στην διατροφη σου πριν την προπονηση και για εξτρα τσιτωμα στην προπονηση πιες 30 λεπτα πριν ενα εσπρεσσο με 2 κοκκους ολοκληρους καφε μεσα.. μια παραλαγη περιλαμβανει και μια ασπιρινι μες τον καφε αλλα δεν την προτεινω... απλα την αναφερω με τον καθενα να λαμβανει τις ευθηνες του για οτι δοκιμαζει..

Ευλογητός
06-11-09, 15:46
Έχετε υπόψη πως δεν μπορούν όλοι να γίνουν μοντέλα και "φέτες".
Κάποια πράγματα είναι εκ γενετής και δεν αλλάζουν ή αν αλλάζουν,αυτό γίνεται με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΟΠΟ ή χειρουργική επέμβαση.

patrinos
06-11-09, 15:46
επισης το φυστικοβουτηρο εχει μεν ενεργεα αλλα εχει και πολλες θερμιδες. εγω θα το απεφευγα στην θεση σου... κοιτα τα συμπληρωματα ειναι και λιγο αναγκαια στην διατροφη μας κατα την περιοδο ογκου. για να μην λεμε οτι θελουμε μονο με διατροφη αν δεν ειναι εντελως αυστηρη και δεν εχεις την δυνατοτητα να τρως καθε 2 ωρες γευμα δεν ειναι ευκολο να βαλεις κιλα σωστα.. η δικη μου αποψη ειναι ναι στα συμπληρωματα που ειναι εγκεκριμενα απο τον εοφ(χωρις υπερβολες παντα) οχι στο φαρμακωμα.. αν και στο δικο μου το γυμναστηριο δεν εμπορευομαι συμπληρωματα δεν αρνουμε οτι εχω παρει αρκετα ανα περιοδους. οποιος ασχολειται με βαρη και αθλητισμο σε σοβαρο επιπεδο και αρνητε οτι εχει παρει συμπληρωματα για μενα ειναι ψευτης.. και τονιζω οποιος ασχολειται σοβαρα.δεν αναφερομαι σε χομπιστες

patrinos
06-11-09, 15:50
Έχετε υπόψη πως δεν μπορούν όλοι να γίνουν μοντέλα και "φέτες".
Κάποια πράγματα είναι εκ γενετής και δεν αλλάζουν ή αν αλλάζουν,αυτό γίνεται με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΟΠΟ ή χειρουργική επέμβαση.

φιλε μου δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω.... αν το βαλεις σκοπο τα παντα κανεις..
μετα απο 1 ατυχημα μου ειπαν οτι θα περπατησω μετα απο ενα χρονο. περπατησα χωρις πατεριτσες σε 1,5 μηνα και πλεον σηκωνω τετρακεφαλο 90 κιλα για πλακα και πρεσσα 200.ο λογος που δεν βαζω παραπανω κιλα απλος. δεν εχουν παραπανω κιλα τα μηχανηματα..χαχα

xxxvagos
06-11-09, 16:00
καλα ειναι βαλε και την μπανανα στην διατροφη σου πριν την προπονηση και για εξτρα τσιτωμα στην προπονηση πιες 30 λεπτα πριν ενα εσπρεσσο με 2 κοκκους ολοκληρους καφε μεσα.. μια παραλαγη περιλαμβανει και μια ασπιρινι μες τον καφε αλλα δεν την προτεινω... απλα την αναφερω με τον καθενα να λαμβανει τις ευθηνες του για οτι δοκιμαζει..

μπανανα τρωω μετα την προπονηση για το καλιο..πριν την προπονηση πινω δεξτροζη για να ανεβει η ινσουλινη...δεν κανω καλα??

αλλα θα ξεκινησω παλι την whey απο τι φαινεται

john
06-11-09, 18:43
μπανανα τρωω μετα την προπονηση για το καλιο..πριν την προπονηση πινω δεξτροζη για να ανεβει η ινσουλινη...δεν κανω καλα??

αλλα θα ξεκινησω παλι την whey απο τι φαινεται

o γενικος κανονας λεει:πριν την προπονηση αρκετη ποσοτητα αργου γλυκαιμικου δεκτη υδατανθρακα + πρωτεινη,μετα την προπονηση αρκετη ποσοτητα πρωτεινη+ υδατανθρακα υψηλου γλυκαιμικου δεκτη(η μονη στιγμη της ημερας)
οπωτε η δεξτροζη μετα την προπονηση

Ευλογητός
06-11-09, 19:03
φιλε μου δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω.... αν το βαλεις σκοπο τα παντα κανεις..
μετα απο 1 ατυχημα μου ειπαν οτι θα περπατησω μετα απο ενα χρονο. περπατησα χωρις πατεριτσες σε 1,5 μηνα και πλεον σηκωνω τετρακεφαλο 90 κιλα για πλακα και πρεσσα 200.ο λογος που δεν βαζω παραπανω κιλα απλος. δεν εχουν παραπανω κιλα τα μηχανηματα..χαχα

Φίλε μου,και γω αυτής της απόψης είμαι.Impossible is nothing που λένε και στο χωριό μου :rofl2: ,έχω χάσει και εγώ κάποια περίοδο 17 κιλά σε 3 μήνες με προσεκτική διατροφή και συνεχή άσκηση.

Απλά,κάποια πράγματα,πχ οι λιποαποθήκες του καθενός,δεν αλλάζουν.

john
06-11-09, 19:40
Φίλε μου,και γω αυτής της απόψης είμαι.Impossible is nothing που λένε και στο χωριό μου :rofl2: ,έχω χάσει και εγώ κάποια περίοδο 17 κιλά σε 3 μήνες με προσεκτική διατροφή και συνεχή άσκηση.

Απλά,κάποια πράγματα,πχ οι λιποαποθήκες του καθενός,δεν αλλάζουν.

ο αριθμος των λιποκυταρων δεν αλλαζει,αυτο που αλλαζει ειναι το μεγεθος τους

patrinos
10-11-09, 18:09
επανω για οσους περασε απαρατηρητο

xxxvagos
14-11-09, 16:03
πατρινε και jonh να σας στειλω την διατροφη μου να μου πειτε αν ειναι οκ???


οff topic-> πατρινε το θρεντ που εκανες ειναι πολυ καλο αν και στο κλειδωσαν..λεω κατι εδω γιατι εκει δεν μπορω να απαντησω..οποιος φοραει κρανος το φοραει για τον εαυτο του..εχω δει ανθρωπο να σκοτωνεται επειδη φοραγε κρανος αλλα και το αντιθετο φυσικα

τις πραξεις του καθενος θα τις κρινει ΑΥΤΟΣ που πρεπει και οχι posts σε φορουμς

στο θρεντ σου οσοι μιλησαν για το κρανος "ειδαν το δενδρο και χασαν το δασος"

ενα μπραβο στον μακη διοτι αδικειται το ταλεντο του παλικαριου στο ελλαντα

αααα και επειδη ειμαι χρονια μηχανοβιος και εχω μια α εμπειρια λεω οτι το πρωτο πραγμα που χτυπας οταν πεσεις απο σουζα ειναι ο κωλος

(πηγες να το κανεις motorsport και δεν σε αντεξε) εγω ειμαι μαζι σου

fanisk
14-11-09, 17:03
Σουζα πανω στη γεφυρα με τους αερηδες δεν ειναι και το πιο εξυπνο πραγμα παντως, τεσπα. Το'χει ομως.

nassosbmw1
16-11-09, 07:43
Εγώ σκεφτόμουνα να δουλέψω τίποτα φαρμακευτικές λύσεις διότι δεν θέλω να το κόψω....μου αρέσει...αλλά τώρα με το παιδί δεν θέλω να βρωμάω όταν το αγκαλιάζω....είναι θέμα

Αδερφέ από τις φαρμακευτικές λύσεις ΜΑΚΡΙΑ!!!
κάτι νικορετ και τα συναφή έχουν παρενέργειες (παρόλο που συνοδεύονται από συμβουλές γιατρού) αρκετοί έχουν φτάσει στην υπερβολή με αρνητικά αποτελέσματα...(μέχρι κρίσεις επιληψίας έχουν αναφερθεί)
κοψτο φυσικά και προοδευτικά,με παράλληλη άσκηση,πχ ποδήλατο.Όχι άλλα δηλητήρια!

nassosbmw1
16-11-09, 08:07
πατρινε και jonh να σας στειλω την διατροφη μου να μου πειτε αν ειναι οκ???


οff topic-> πατρινε το θρεντ που εκανες ειναι πολυ καλο αν και στο κλειδωσαν..λεω κατι εδω γιατι εκει δεν μπορω να απαντησω..οποιος φοραει κρανος το φοραει για τον εαυτο του..εχω δει ανθρωπο να σκοτωνεται επειδη φοραγε κρανος αλλα και το αντιθετο φυσικα

τις πραξεις του καθενος θα τις κρινει ΑΥΤΟΣ που πρεπει και οχι posts σε φορουμς

στο θρεντ σου οσοι μιλησαν για το κρανος "ειδαν το δενδρο και χασαν το δασος"

ενα μπραβο στον μακη διοτι αδικειται το ταλεντο του παλικαριου στο ελλαντα

αααα και επειδη ειμαι χρονια μηχανοβιος και εχω μια α εμπειρια λεω οτι το πρωτο πραγμα που χτυπας οταν πεσεις απο σουζα ειναι ο κωλος

(πηγες να το κανεις motorsport και δεν σε αντεξε) εγω ειμαι μαζι σου

συμφωνώ εν μέρει...οι πράξεις του καθενός και το αποτέλεμά τους...
όσο για το κράνος εδώ και 20 χρόνια το προτιμώ στο κεφάλι μου-just in case-παρά στον αγκώνα...
τώρα για το πρώτο πράγμα που χτυπάς..παίζεται...με 40-50 κμ σούζα μπορεί να σκάσεις με το κώλο..αλλά σούζα με 100-150;(γιατί υπάρχουν και σούζες σε τέτοιες και μεγαλύτερες ταχύτητες...);) η πτώση και το που θα χτυπήσεις έχουν να κάνουν με πολλά γύρω σου...
καλό το ταλέντο δε λέω αλλά να μην πηγαίνει χαμένο:να αξιοποιήται!και ξέρω δεκάδες άτομα που πέρασαν από το ΚΑΤ λόγω σούζας...και δυστυχώς σχεδόν όλοι με ΚΕΚ (κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις...)
και πιστεύω η σούζα ξεκράνωτος είναι το δεντράκι που όλοι θαυμάζουμε/ζηλεύουμε/κατακρίνουμε...το κράνος/εξοπλισμός και η ασφάλεια που ΤΥΧΟΝ θα σου προσφέρουν είναι το δάσος...;)

nassosbmw1
16-11-09, 09:27
Και ένα βιντεάκι αφιερωμένο σε όλα τα ξεκράνωτα ταλέντα...:
http://www.youtube.com/watch?v=yBhYvpCiE8U&feature=related

υγ.:
δυστυχώς ο Τασούλης "έφυγε"(το παλληκαράκι στο παπί που κάνει σούζα σταυροπόδι)... με βαριά κρανιοεγκεφαλική κάκωση,χωρίς κράνος...με σούζα...:(

fanisk
16-11-09, 10:15
Ειμαστε λιγο πριν το 2010 και μερικοι συνεχιζουν να μη φορουν κρανος και προστατευτικο εξοπλισμο..ε λοιπον μαλακες ειστε αξιοι της τυχης σας(που εσεις προκαλειτε). Φατε τα μουτρα σας, αλλα τουλαχιστον μη κανετε να κλαινε αυτους που αφηνετε πισω.

Στο αμαξι μπορεις να κανεις πολλες ταρζανιες ή μαλακιες οπως θελετε πειτε το, αλλα εχεις ζωνη, εχεις 1.5 τονο λαμαρινα, εχεις αεροσακους. Θα σε σωσουν αυτα? Οχι..θα μειωσουν τις πιθανοτητες ομως.

Στο μηχανακι ξεκρανωτος, με t-shirt και σαγιοναρα το καλοκαιρι ποιες πιθανοτητες μειωνεις? Να χυθουν τα μυαλα σου στην ασφαλτο? Να λιωσει το t-shirt μαζι με το δερμα σου στο δρομο? Να σου κρατησει το ποδι η σαγιοναρα?

Πολυ χαιρομαι οταν βλεπω αναβατες στη παραλιακη(ουτε καν ταξιδι στην Ε.Ο) με full face,στολη, κροκοδειλο, μποτες και γαντια. Παντα τους σηκωνω τον αντιχειρα και χαμογελω.

Και 2 γρηγορες ιστοριες περι κρανους, γνωστοι γνωστων που τους ηξερα μονο φατσικα.
Ο ενας ηταν πολυ καλος στη σουζα...απιστευτα καλος. Πως πεθανε? Το ειχε στο μονο stand, καβαλα αυτος, επεσε(ακινητο το μηχανακι ε?), και χτυπησε το κεφαλι του στο πεζοδρομιο.

Ο 2ος..2 μηχανακια αντικρυστα στην ιδια ευθεια με σουζα, ποιος θα κολωσει και θα το κατεβασει πρωτος να κανει ελιγμο για να βγει απο τη πορεια του αλλου. Κολωσε ο ενας, και πριν κανει ελιγμο η ροδα του αλλου, τον βρηκε στο μετωπο.

Και στις 2 περιπτωσεις κανεις δεν επαθε κατι σοβαρο στο σωμα του, παρα μονο στο κεφαλι. Αν και στις 2 περιπτωσεις φορουσαν κρανος, ΙΣΩΣ και να ζουσαν τωρα.

Βγειτε στην Autobahn και αμα δειτε εστω και 1 μοτοσυκλετιστη χωρις τον απαραιτητο εξοπλισμο (δεν λεω καν για κινηση μεταξυ αυτοκινητων!)...

patrinos
16-11-09, 11:41
χαχα τελικα εχεται ολοι πολυ πλακα. το καλυτερο δε με το thread που εγραψα για τον μακη ειναι μια κοκκινη που εφαγα απο καποιον ξαδερφο του εφιαλτη ο οποιος γραφει το εξης:
Aντε παρατα μας μωρε με τα γυμναστιρια και τις διατροφες σου, γραψε και τιποτα για το αυτοκινητο.Α ! και το θρεντ ειναι αθλιο.

το ωραιο ειναι οτι εφαγα μια κοκκινη για τα δωρεαν διατροφες και προγραμματα γυμναστικης,που αλλοι πληρωνουν για να εχουν τετοια γνωση, και την εφαγα σε ενα thread το οποιο δεν εχει καμια σχεση με γυμναστηριο και διατροφες.. ειλικρινα ειστε θεοι εδω μεσα. χαχα

και για οσους κατεκριναν το κρανος υπερμαχοι του αυτοκινητου της ταχυτητας και του drift παραθετω τα εξης βιντεο και παρακαλω πολυ να δωσουν εμφαση στην λεξη fatal η οποια για οσους δεν γνωριζουν τι σημαινει μπορουν να ανατρεξουν σε ενα λεξικο να την βρουν γιατι απο μενα πλεον δεν προκηται να αποκομισει κανεις τιποτα απο εδω μεσα εκτος απο ατομα που εχουν δειξει οτι αξιζει να ασχολησαι μαζι τους.
επισης θελω να τονισω οτι στην περιπτωση του μακη εμενα η του καθε μακη, που κανουμε stunds σε χωρους τους οποιους ειναι εκτος κυκλοφοριας και δεν φοραμε κρανος γιατι μας ενοχλει την στιγμη που αυτοσυγκεντρονομαστε για να πετυχουμε ενα καινουριο κολπο που καποιος πριν απο εμας εχει μελετησει και κανει, αν ειναι να παθουμε κατι θα το παθουμε εμεις και μονο εμεις και ειναι κατι που θα απασχολησει εμας και την οικογενεια μας. στην περιπτωση την δικη σας αν σας φυγει το αμαξι με 200 χλ ποιον θα απασχολησει?τα λογια ειναι περιττα και τα βιντεο ειναι δικα σας.αφιερωμενο στους υποκριτες που ετρεξαν να κατακρινουν το να μην φοραμε κρανος(για την ασφαλεια μας) σε δρομους εκτος κυκλοφοριας.

http://www.youtube.com/watch?v=_ha2rQykbxE

http://www.youtube.com/watch?v=-D4CfMKApP4

http://www.youtube.com/watch?v=6P1USEOnNQA

http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=me4gBo2Abzs&feature=related

παρακαλω πολυ να σημειωθει οτι ολοι στα θανασιμα δυτυχηματα που παραθετω φορουσαν ζωνη, ολα τα αυτοκινητα ειναι νεας τεχνολογιας με αεροσακους,ολα οφειλονται ή σε υπερβολικη ταχυτητα ή πλαγιολισθιση και θελω να προσθεσω οτι σε ολα τα βιντεο που την ζωη του δεν την εχασε μονο ενας, εφταιγε μονο ενας.... αυτος που οδηγουσε το εκαστοτε οχημα. οι οικογενιες αυτων που δεν οδηγουσαν ή δεν ετρεχαν παντως σιγουρα κλαινε παροτι τα παιδια τους οι αντρες τους ή οι γυναικες τους φορουσαν ζωνη και δεν ετρεχαν.

fanisk
16-11-09, 11:53
Βρε Πατρινε εσυ το πας απο το ενα ακρο στο αλλο..
Ειπε κανεις πως ειτε εισαι μεσα στο αμαξι ειτε με εξοπλισμο motoGP στη μηχανη, θα σωθεις?

Τις πιθανοτητες προσπαθεις να μειωσεις..
Εβαλες 4-5 βιντεο με θανατηφορα τροχαια αυτοκινητων. Να σου βαλω 5 βιντεο με αναβατες που σωθηκαν απο τυχη? Το οτι σωθηκαν αυτοι οι 5, σημαινει οτι ολοι θα εχουν την ιδια τυχη? Οχι.

Επισης οι μετωπικες δεν λενε κατι...αν με το αμαξι και πολλα χλμ, υπαρχει 1 περιπτωση να σωθεις..με μηχανη δεν θα βρουν ουτε τα ρουθουνια σου!

Δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω..

z3 2.2
16-11-09, 11:58
Δε θες να φορας κρανος?
Μη φορας....τελος...
Καλα τα λες γενικως με τη μονη διαφορα οτι δεν μπορεις και ουτε μαλλον θα μπορεσεις να καταλαβεις τι σημαινει κρανος.
Σκεψου μονο καποια φορα που χτυπησες το κεφαλι σου σε ενα ντουλαπι για παραδειγμα και πολλαπαλασιασε το επι οσες φορες αντεχεις....
Σου μιλαω σαν φιλος και σαν ανθρωπος που νοιαζεται για τον αλλο που εχει απεναντυ του.
Κρανος "Βαλτο καλα στο κεφαλι σου"
Δημητρης

patrinos
16-11-09, 12:00
Βρε Πατρινε εσυ το πας απο το ενα ακρο στο αλλο..
Ειπε κανεις πως ειτε εισαι μεσα στο αμαξι ειτε με εξοπλισμο motoGP στη μηχανη, θα σωθεις?

Τις πιθανοτητες προσπαθεις να μειωσεις..
Εβαλες 4-5 βιντεο με θανατηφορα τροχαια αυτοκινητων. Να σου βαλω 5 βιντεο με αναβατες που σωθηκαν απο τυχη? Το οτι σωθηκαν αυτοι οι 5, σημαινει οτι ολοι θα εχουν την ιδια τυχη? Οχι.

Επισης οι μετωπικες δεν λενε κατι...αν με το αμαξι και πολλα χλμ, υπαρχει 1 περιπτωση να σωθεις..με μηχανη δεν θα βρουν ουτε τα ρουθουνια σου!

Δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω..


διαβασε οτι γραφω και θα καταλαβεις τι εννοω..

patrinos
16-11-09, 12:05
Δε θες να φορας κρανος?
Μη φορας....τελος...
Καλα τα λες γενικως με τη μονη διαφορα οτι δεν μπορεις και ουτε μαλλον θα μπορεσεις να καταλαβεις τι σημαινει κρανος.
Σκεψου μονο καποια φορα που χτυπησες το κεφαλι σου σε ενα ντουλαπι για παραδειγμα και πολλαπαλασιασε το επι οσες φορες αντεχεις....
Σου μιλαω σαν φιλος και σαν ανθρωπος που νοιαζεται για τον αλλο που εχει απεναντυ του.
Κρανος "Βαλτο καλα στο κεφαλι σου"
Δημητρης

φιλε μου ξερω καλα τι σημαινει κρανος.δεν πηγα να δωσω 600 γιουρια για κρανος μονο χωρις να ξερω τι σημαινει. φυσικα και φοραω κρανος.φυσικα και εχω εξοπλισμο στολη και ολα τα σχετικα γιατι φυσικα μπαινω πιστα και δεν ξυπνησα μια ωραια μερα να πω α τι θα κανω σημερα ας μαθω να οδηγω μηχανη..δεν θα μου πει κανενας απο εσας τι ειναι το κρανος και ολα τα σχετικα.ολοι εδω μεσα εισαστε μηχανοβιοι και τα ξερεται ολα επειδη καβαλησατε δικυκλο τα τελευταια χρονια. αστο ρε συ.κρανος ειναι πολυ καλο να το φορας αλλα εκει που μπορεις...

fanisk
16-11-09, 12:14
Ποια ειναι η ηλικια σου Πατρινε?

kloukakis
16-11-09, 12:20
not again.................

sm6
16-11-09, 12:29
δεν ειμαι σε καμια περιπτωση υπερ της μη χρησης προστατευτικου εξοπλισμου, ή του αδικαιολογητου και ιδιαιτερα μη υπολογισμενου ρισκου... αλλα...
υπαρχει και η αλλη αποψη...
κοιταξτε το θεμα μεσα απο τα ματια μιας αλλης σκεψης, αυτης του εξαιρετου αρθρογραφου του περιοδικου μοτο λαζαρου αλεξακη.
εμενα με πηγε πολλα-πολλα χρονια πισω...
τοτε που το σεξ ηταν ασφαλες και τα "μηχανακια" επικινδυνα...
τωρα δυστυχως ή ευτυχως (ας βαλει ο καθενας οτι θελει), ειναι αλλιως τα πραγματα...


"Σαν φτερούγισμα ήταν. Με το που άκουσα το θόρυβο γύρισα το κεφάλι και μαζί γύρισα χρόνια πίσω.
Αποκλείεται. Αυτό τον ήχο τον ξέρω, τον θυμάμαι από παλιά, έχω πάει ταξίδι μαζί του - αλλά αποκλείεται.
Από πού βγήκε αυτό; Ποιος μου το'στειλε στο δρόμο μου βραδιάτικα; Να μου μηνύσει τι;

ΧΤ550. Άσπρο. Χτυπημένο το πίσω φτερό. Όλα μαμά εκτός από ένα ψηλόφτερο ACERBIS μπροστά απ' αυτά τα παλιά. Φλασάκια βγαλμένα.
Με προσπερνάει με το ρημάδι Polo μου χωρίς καν να με δει. Και εκεί που κάνω ευχές και θυσίες τω αγνώστω θεώ μου κάνει το χατήρι κι ακούω το φτερούγισμα.
ΦΦΦΡΡΡΡΡΡ και στη μια ρόδα. Πολύ εύκολα, πολύ απλά. Αυτά τα μηχανάκια ήταν οι ινδιάνοι, οι απόλυτοι ινδιάνοι.
Ναι έστριβε αν είχες θράσος, έκανε ταξίδια αν ήσουν σιδερόκ@λος, αλλά πάνω απ' όλα σηκωνόταν με το καλημέρα. Με όποια ταχύτητα. Σε όσες στροφές.
Πάνω του καβαλάρης ένας τύπος στην ηλικία μου. Μπα; Έχουμε ακόμα άδεια για σούζες; Μ' αυτά τα πονεμένα κόκαλα;
Γιατί για να χει ΧΤ550 όλο και κάποια κοκαλάκια θα πονάνε.

Φοράει ένα παλιό κράνος MDS καταχτυπημένο, με γείσο που έχει σπάσει απ' τη μια. Ένα κολεγιακό μπλουζάκι.
Τι σόι φάντασμα είσαι ρε φίλε και ποιος σε' στειλε; Κάθε βράδυ δουλειά σπίτι δε σ' έχω ξαναδεί. Ρολάρει αργά στην κατηφόρα, περνάει κάτι πιτσιρικάδες που κοιτάνε ένα Mazda, τον προλαβαίνω, κινούμαι πίσω του.
Λες να σταματήσει; Μπα. Κι όμως δίπλα μου στο φανάρι και ν' ακούω τον ήχο που στ' αυτιά μου είναι Τσαικόφσκι.
«Ωραία η κυρία… να την προσέχεις.» Χαμογελάει.
«Κι αυτή με προσέχει. Από μικρός την έχω.»
«Έρωτας ε;»
Γελάει. Ε βέβαια, τι άλλο. Έρωτας. «Τρέλα. Όχι μόνο έρωτας. Τρέλα.»
«Ωραίος. Τραβάς κανένα καντηλάκι πότε πότε;»
«Ε, άμα το φέρει η ώρα…»
Λαμπάδα ή καντήλι λέγαμε τη σούζα που σήκωνες το μηχανάκι τελείως όρθιο, με το πίσω φτερό να βρίσκει κάτω και να το ρεγουλάρεις με το ποδόφρενο.
Ακόμα πονάνε τα κόκαλα μου απ' τα καπάκια μ' ένα PE400 δίχρονο και τις "καντήλες". Γι αυτό λέω. Είμαστε για σούζες μ' αυτά τα κόκαλα;

Πράσινο. Γμτ, είχα πολλά να του πω, αλλά έτσι είναι. Σε ένα σταυροδρόμι βρισκόμαστε, πλεκόμαστε λίγο, και διαλύουμε σε αντίθετες φορές.
O μπάσος θόρυβος του ΧΤ μου σταματάει τη σκέψη. Καντήλα. Δέος. Ω τον ******. Ω τον ******!
Τέτοια λαμπάδα χρόνια είχα να δω, το φανάρι να σημαδεύει τον ουρανό, το πίσω φτερό να χαράζει την άσφαλτο και το acerbis μπροστά να τρέμει όρθιο.
Το κατεβάζει, σηκώνει το χέρι σε χαιρετισμό και χάνεται.

Πόσοι είμαστε τελικά; Πόσοι που δεν μας ενδιαφέρει η κατανάλωση, οι ανεμοθώρακες, οι κορντούρες, οι βαλίτσες, η ποιότητα κύλισης (καινούριο αυτό), το φινίρισμα, η ηλεκτρονική ένδειξις θερμοκρασίας κι όλα αυτά τα playmobil;
Πόσοι μείναμε που ανεβαίνουμε στη μηχανή γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς, γιατί η ψυχή δεν κλείνεται σε sedan και coupe αλλά τρέφεται με τον αέρα που μας χτυπάει;
Πόσοι γέρνουμε στις στροφές χωρίς καν να σκεφτούμε τα τελειωμένα λάστιχα κι αποθέτουμε την ψυχή μας στην άσφαλτο του κάθε μιζαδόρου εργολάβου;

Ίσως πιο πολλοί απ' όσο νόμιζα κι ας φθίνουμε. Και στο χρωστάω ρε σειρά με το ΧΤ, να γράφω για σένα και για όσους έχουν μείνει.
Το χρωστάω στο Στράτο, το Γιάννη, το Μιχάλη, το Γρηγόρη, απ΄όπου κι αν με κοιτάτε. Και σε όσους είμαστε εδώ ακόμη.
Να γελάμε, να πικραινόμαστε, να μετράμε τα σημάδια, αλλά να κάνουμε αυτό που πάντα κάναμε καλά. Να λέμε και να ζούμε την αλήθεια μας.

Να σαι καλά φίλε ψηλόφτερε με πήρες στα φτερά σου κι εμένα απόψε. Και το χρειαζόμουνα και δε θα το ξεχάσω.

Και τώρα που κάθομαι και τα γράφω μ' αρέσει η σκέψη ότι άλλο ένα κουρελάκι είναι κάπου εκεί έξω, κάπου σ' ένα σκοτεινό δρόμο με το ΧΤ του να γρυλίζει απαλά σε πείσμα των καιρών.
Ίσως κάπου εκεί έξω υπάρχει κι ένα Ζ1300 ή ένα ΙΤ ή κι εγώ δεν ξέρω τι.

Ίσως υπάρχουν πολλοί εκεί έξω, περισσότεροι απ' όσοι νόμιζα. Απλά σαν έξυπνοι επικυρηγμένοι είναι πιο δύσκολο να τους δεις."

patrinos
16-11-09, 13:02
not again.................

δεν καταλαβαινω αφου δεν σου αρεσει γιατι ποσταρεις??????
για να δειξεις οτι καπου υπαρχεις και εσυ ή για να ανεβαινει ο αριθμος των ποστ σου? απο περιεργεια ρωταω

fanisk
16-11-09, 13:08
Ποια ειναι η ηλικια σου Πατρινε?

10 χαρακτηρες

patrinos
16-11-09, 13:09
Ποια ειναι η ηλικια σου Πατρινε?

αχ μην αρχιζεται τα ποια ειναι η ηλικια σου και τις .......... αυτες και δεν τις μπορω καθολου.
ειμαι 27 χρονων ξεκινησα με freestyle bmx και οδηγω μηχανακι απο τα 10 μου.ασχολουμε με πιστες και τα σχετικα απο τα 11(μοτοκρος κυριως και εντουρο).εχω μπει σε αρκετες πιστες τις ελλαδας ερασιτεχνικα ανα καιρους και μεχρι και πριν απο 3 χρονια ασχολιομουν μονο με καθαρα. για 2 χρονια πηγα στα superbike και λογω του οτι ετοιμαζω κατι τον τελευταιο χρονο εχω αφησει τις πιστες και ασχολουμε μονο με το αμαξι.

fanisk
16-11-09, 13:13
αχ μην αρχιζεται τα ποια ειναι η ηλικια σου και τις .......... αυτες και δεν τις μπορω καθολου.
ειμαι 27 χρονων ξεκινησα με freestyle bmx και οδηγω μηχανακι απο τα 10 μου.ασχολουμε με πιστες και τα σχετικα απο τα 11(μοτοκρος κυριως και εντουρο).εχω μπει σε αρκετες πιστες τις ελλαδας ερασιτεχνικα ανα καιρους και μεχρι και πριν απο 3 χρονια ασχολιομουν μονο με καθαρα. για 2 χρονια πηγα στα superbike και λογω του οτι ετοιμαζω κατι τον τελευταιο χρονο εχω αφησει τις πιστες και ασχολουμε μονο με το αμαξι.

Καλα αραξε απο περιεργεια ρωτησα.:rolleyes:

patrinos
16-11-09, 13:15
επισης να τονισω οτι οχι απλα φοραω και εχω κρανος, αλλα οπως λεει η μανα μου εχω συλλογη. μην λεμε τα ιδια ομως καποιες φορες απλα δεν το φορας γιατι γινεται επικινδυνο πραγμα το οποιο οι περισσοτεροι απο εδω δεν το καταλαβαινεται και λετε απο μεσα σας ειναι δυνατον το κρανος που σε προστατευει να ειναι επικινδυνο? επισης ξεχασα να αναφερω οτι για την πατρα τουλαχιστον ειχα το πρωτο τελεια και επαγγελματικα φτιαγμενο streetfigter το οποιο ηταν ενα CBR900 φτιαγμενο αποκλειστικα για stunds. πραγμα το οποιο δεν ξερεται ειναι οτι τα οχηματα ειναι διαμορφωμενα για να βολευουν αυτα που επιχειρουμε(πισω φρενο με μανετα στο χερι κατω απο τον συμπλεκτη,μεγαλυτερα γραναζια,σκαρα ισοροπιας για να μην ερχεται καπακι και πολλα αλλα που δεν θα μπω στην διαδικασια να σας αναλυσω)

patrinos
16-11-09, 13:15
Καλα αραξε απο περιεργεια ρωτησα.:rolleyes:


οκ φιλος..

kloukakis
16-11-09, 13:18
δεν καταλαβαινω αφου δεν σου αρεσει γιατι ποσταρεις??????
για να δειξεις οτι καπου υπαρχεις και εσυ ή για να ανεβαινει ο αριθμος των ποστ σου? απο περιεργεια ρωταω

φιλε μου το λεω γιατι παλι το θρεντ σου εφυγε απο το θεμα του και πηγε αλλου.
Για να το διαβαζω παει να πει πως με ενδιαφερει..... απλα δεν θελω να καταστραφει αλλο ενα θρεντ, το οποιο απ οτι φαινεται ενδιαφερει πολλους. αυτο ειναι ολο
Το ποστ μου δεν πηγαινε ουτε σε εσενα ουτε σε καποιον αλλο, τοσο πολυ σε ενοχλησε?
ΙΣΩΣ θα επρεπε να εισαι λιγο πιο ευγενικος με τους αλλους, και να μην εξαπτεσαι χωρις λογο

sm6
16-11-09, 13:20
και συνεχιζει ο λαζαρος....



"Πολύ καπνός και φτηνό κραγιόν, πρόστυχα κόκκινα και νέον να χορεύουν στο ταβάνι, λαίμαργοι πιτσιρικάδες με στενά παντελόνια και ντίβες της μιας βραδιάς με πορτοκαλί ποτά και πράσινες σκιές στα μάτια. Πήγε σχεδόν τρέχοντας στην έξοδο, μια ξαφνική αναγούλα , έσπρωξε την πόρτα δυνατά και βγήκε έξω σα δραπέτης.

Στο στενό ήταν, με μια χλωμή λάμπα από πάνω να τρεμοπαίζει σε μια σκηνή σουρεαλιστικού δράματος, έριξε μια κλεφτή ματιά έξω απ’ το κλαμπ και είδε ξανά τον κόσμο να περιμένει ένα πρωταγωνιστή που δεν έρχεται

Ανέβηκε πάνω, έριξε μια δυνατή μανιβελιά και άκουσε με ανακούφιση τον ήχο, κροταλιστό και ξερό να σκάει στ’ αυτιά του. Δυο πιτσιρικάδες πέρασαν το στενό πηγαίνοντας προς το εκκωφαντικό καρνιβαλικό μπουρδέλο του κλαμπ, και πριν χαθούν άκουσε τον ένα να ψιθυρίζει ‘μαλάκα, RD350, μ@μω’.

Έπρεπε να φύγει από κει. Ήταν από κείνες τις στιγμές που ανοίγεις τα μάτια σου και βλέπεις τη φάκα και το μόνο που θες είναι να φύγεις. Από παντού. Απ’ όλα. Το 350 πέρναγε σα νυφίτσα μέσα απ’ τα στενά, χορεύοντας, αφήνοντας δίχρονες νότες και μια μυρωδιά καμμένου πίσω του, στροφή στον κεντρικό και μπάτσοι.
Τέτοια ώρα μπάτσοι, μ@μω τις υπερωρίες σας. Είδε ένα να τον κοιτάει με ψεύτικο ύφος δανεισμένο από ταινίες αλέν ντελόν της κακιάς ώρας και να κάνει ένα βήμα αριστερά, ‘παρ’τα @# μου Καλλαχαν’ σφύριξε και έκανε το 350 να ουρλιάξει περνώντας σύριζα δίπλα του. Τα φώτα των αυτοκινήτων κόκκινα άσπρα να αναβοσβήνουν σα πυγολαμπίδες αριστερά-δεξιά του καθώς πέρναγε τον κεντρικό με την αντανάκλαση του RD σα φάντασμα στις φτηνές βιτρίνες.

Ανηφόρα για εθνική και λουσμένα στο κίτρινο φως μπροστά του ένα Μπολντόρ κι ένα GPz550 με τους τύπους να κάνουν τσιγάρο ακουμπισμένοι στις μπαριέρες. Κι όπως τα μάτια του γυρίζουν η κάμερα του μυαλού του γράφει ασταμάτητα, ένα Κατάνα, ένα GSX750, ένα χιλιάρι κατάμαυρο που ούτε καταλαβαίνεις τι είναι, πιτσιρικάδες ολόγυρα με σκυλοφτιαγμένα παπιά να κοιτάνε με δέος καθώς ένα Z1300 χάνεται ουρλιάζοντας στην ευθεία κυνηγώντας ένα 900αρι τούμπανο. Ο αέρας μυρίζει βενζίνα και το φως τα κάνει όλα να φαίνονται σα σεληνιακό τοπίο με απόκοσμους πρωταγωνιστές. Σταματάει κι ανάβει τσιγάρο ενώ παντού γύρω του ακούγονται σκασίματα από εξατμίσεις, γέλια δυνατά, βρισιές, ‘τι λες ρε μαλάκα’ ‘όπως είμαστε πάμε ρε’ και στο βάθος πεδίου να τα καταπίνει όλα το σκοτάδι της εθνικής.

O τύπος με το 550 πάει κοντά και κάνει νόημα χαμογελαστά ‘τα πάμε μέχρι γέφυρα;’, έχει ένα ύφος σα να σου χαμογελάει ύαινα και κίτρινα δόντια, σφίγγει τα χέρια νευρικά και κοιτάει προς το σκοτάδι. ‘Ναι αλλά όχι φράγκα΄. ‘Έλα ρε φίλε όχι φράγκα, φοβάσαι;’ ‘Όχι. Κι αμα θες όχι φράγκα.’ ‘Άντε πάμε΄.

Ανεβαίνω στο 350 και στήνομαι με το 550 δίπλα μου να μουγκρίζει. Κανείς δεν κοιτάει τον άλλον. Κάνω νόημα σ’ ένα πιτσιρικά ‘κάνε μας σήμα ρε φίλε’, έρχεται φωνάζοντας κι ένα φίλο, σηκώνει το χέρι κι ‘ΕΦΥΓΕΣ΄

Βλέπω την ουρά του 550 αριστερά μου να χορεύει, μ@μω τα δίχρονα σας και μ@μω την εκκίνηση μου, δευτέρα χώνω το στροφόμετρο βαθιά στα κόκκινα εκεί που το γουστάρει, το μπροστινό έχει ήδη αρχίσει τη σάλσα αλλά η ουρά του 550 είναι πιο κοντά, τρίτη και μπαίνουμε στο σκοτάδι, φωνάζω στο κενό ‘γέμισε μ@μω το σου γέμισε’ τραβάω το συμπλέκτη δυνατά, μια, δυο, κόκκινα, πάρτα τώρα, έχω πλευρίσει το 550 με τον τύπο να χει μπει κάτω απ τη μπογιά του τεπόζιτου, φτάνουμε γέφυρα, αν ανεβάσω δε γεμίζει και θα μ΄έχει, έχω 2,000 στροφές μπόσικα, κάτω μια και νιώθω ότι θα εκραγεί, πάνω, συμπλεκτη, γεμισε, και πανω και – για μια ρόδα. Αυτή τη φορά του χαμογελάω εγώ, δε με κοιτάει κάνουμε στροφή και βλέπουμε 2 φανάρια να κατεβαίνουν με λύσσα, ένα 900F περνάει δίπλα μου, ο τύπος με μάτια καμμένα απ’ τον αέρα να κρατάει το πηρούνι και να το σπάει το μηχανάκι. Ανεβαίνουμε ξανά στο κίτρινο φως, ο φίλος του του κάνει νόημα ‘τι έγινε’ κι αυτός σηκώνει απλά το κεφάλι σ’ ένα βουβό ‘όχι΄.

Χαιρετιόμαστε άψυχα, κατεβαίνω και ακουμπάω στις μπάρες με τα χέρια μου να τρέμουν. Νωρίς είναι ακόμα κι απ’ ότι φαίνεται θα είναι μεγάλο βράδυ. Κοιτάω το 350 να στέκεται λουσμένο στο κίτρινο φως και ξέρω ότι αυτό είναι που θέλω να κάνω. Να είμαι σ’ εκείνο το φως και να ουρλιάζω στα σκοτάδια μου. "

patrinos
16-11-09, 13:25
φιλε μου το λεω γιατι παλι το θρεντ σου εφυγε απο το θεμα του και πηγε αλλου.
Για να το διαβαζω παει να πει πως με ενδιαφερει..... απλα δεν θελω να καταστραφει αλλο ενα θρεντ, το οποιο απ οτι φαινεται ενδιαφερει πολλους. αυτο ειναι ολο
Το ποστ μου δεν πηγαινε ουτε σε εσενα ουτε σε καποιον αλλο, τοσο πολυ σε ενοχλησε?
ΙΣΩΣ θα επρεπε να εισαι λιγο πιο ευγενικος με τους αλλους, και να μην εξαπτεσαι χωρις λογο

φιλε μου δυστηχως δεν το χαλασα εγω το thread μου. οπως θα ειδες αλλοι μπηκαν και εγραψαν εδω.δεν τα παιρνω ευκολα απλα δεχτηκα μια επιθεση απο ατομα που προφανως με αυτα που κανουν εκτος απο την δικη τους ζωη απειλουν και αλλων γιατι δεν φοραγε κρανος το παιδι απο το βιντεο που εβαλα.δεν ειναι υποκρισια να δεχεσαι επικριση γιατι κινδυνευει η ζωη σου απο ατομα που κανουν τα ιδια με σενα απλα με διαφορετικο μεταφορικο μεσο και με τροπο τετοιο ωστε να κινδυνεψουν και αλλοι απο αυτους?

georggge46
16-11-09, 13:26
και συνεχιζει ο λαζαρος....



"Πολύ καπνός και φτηνό κραγιόν, πρόστυχα κόκκινα και νέον να χορεύουν στο ταβάνι, λαίμαργοι πιτσιρικάδες με στενά παντελόνια και ντίβες της μιας βραδιάς με πορτοκαλί ποτά και πράσινες σκιές στα μάτια. Πήγε σχεδόν τρέχοντας στην έξοδο, μια ξαφνική αναγούλα , έσπρωξε την πόρτα δυνατά και βγήκε έξω σα δραπέτης.

Στο στενό ήταν, με μια χλωμή λάμπα από πάνω να τρεμοπαίζει σε μια σκηνή σουρεαλιστικού δράματος, έριξε μια κλεφτή ματιά έξω απ’ το κλαμπ και είδε ξανά τον κόσμο να περιμένει ένα πρωταγωνιστή που δεν έρχεται

Ανέβηκε πάνω, έριξε μια δυνατή μανιβελιά και άκουσε με ανακούφιση τον ήχο, κροταλιστό και ξερό να σκάει στ’ αυτιά του. Δυο πιτσιρικάδες πέρασαν το στενό πηγαίνοντας προς το εκκωφαντικό καρνιβαλικό μπουρδέλο του κλαμπ, και πριν χαθούν άκουσε τον ένα να ψιθυρίζει ‘μαλάκα, RD350, μ@μω’.

Έπρεπε να φύγει από κει. Ήταν από κείνες τις στιγμές που ανοίγεις τα μάτια σου και βλέπεις τη φάκα και το μόνο που θες είναι να φύγεις. Από παντού. Απ’ όλα. Το 350 πέρναγε σα νυφίτσα μέσα απ’ τα στενά, χορεύοντας, αφήνοντας δίχρονες νότες και μια μυρωδιά καμμένου πίσω του, στροφή στον κεντρικό και μπάτσοι.
Τέτοια ώρα μπάτσοι, μ@μω τις υπερωρίες σας. Είδε ένα να τον κοιτάει με ψεύτικο ύφος δανεισμένο από ταινίες αλέν ντελόν της κακιάς ώρας και να κάνει ένα βήμα αριστερά, ‘παρ’τα @# μου Καλλαχαν’ σφύριξε και έκανε το 350 να ουρλιάξει περνώντας σύριζα δίπλα του. Τα φώτα των αυτοκινήτων κόκκινα άσπρα να αναβοσβήνουν σα πυγολαμπίδες αριστερά-δεξιά του καθώς πέρναγε τον κεντρικό με την αντανάκλαση του RD σα φάντασμα στις φτηνές βιτρίνες.

Ανηφόρα για εθνική και λουσμένα στο κίτρινο φως μπροστά του ένα Μπολντόρ κι ένα GPz550 με τους τύπους να κάνουν τσιγάρο ακουμπισμένοι στις μπαριέρες. Κι όπως τα μάτια του γυρίζουν η κάμερα του μυαλού του γράφει ασταμάτητα, ένα Κατάνα, ένα GSX750, ένα χιλιάρι κατάμαυρο που ούτε καταλαβαίνεις τι είναι, πιτσιρικάδες ολόγυρα με σκυλοφτιαγμένα παπιά να κοιτάνε με δέος καθώς ένα Z1300 χάνεται ουρλιάζοντας στην ευθεία κυνηγώντας ένα 900αρι τούμπανο. Ο αέρας μυρίζει βενζίνα και το φως τα κάνει όλα να φαίνονται σα σεληνιακό τοπίο με απόκοσμους πρωταγωνιστές. Σταματάει κι ανάβει τσιγάρο ενώ παντού γύρω του ακούγονται σκασίματα από εξατμίσεις, γέλια δυνατά, βρισιές, ‘τι λες ρε μαλάκα’ ‘όπως είμαστε πάμε ρε’ και στο βάθος πεδίου να τα καταπίνει όλα το σκοτάδι της εθνικής.

O τύπος με το 550 πάει κοντά και κάνει νόημα χαμογελαστά ‘τα πάμε μέχρι γέφυρα;’, έχει ένα ύφος σα να σου χαμογελάει ύαινα και κίτρινα δόντια, σφίγγει τα χέρια νευρικά και κοιτάει προς το σκοτάδι. ‘Ναι αλλά όχι φράγκα΄. ‘Έλα ρε φίλε όχι φράγκα, φοβάσαι;’ ‘Όχι. Κι αμα θες όχι φράγκα.’ ‘Άντε πάμε΄.

Ανεβαίνω στο 350 και στήνομαι με το 550 δίπλα μου να μουγκρίζει. Κανείς δεν κοιτάει τον άλλον. Κάνω νόημα σ’ ένα πιτσιρικά ‘κάνε μας σήμα ρε φίλε’, έρχεται φωνάζοντας κι ένα φίλο, σηκώνει το χέρι κι ‘ΕΦΥΓΕΣ΄

Βλέπω την ουρά του 550 αριστερά μου να χορεύει, μ@μω τα δίχρονα σας και μ@μω την εκκίνηση μου, δευτέρα χώνω το στροφόμετρο βαθιά στα κόκκινα εκεί που το γουστάρει, το μπροστινό έχει ήδη αρχίσει τη σάλσα αλλά η ουρά του 550 είναι πιο κοντά, τρίτη και μπαίνουμε στο σκοτάδι, φωνάζω στο κενό ‘γέμισε μ@μω το σου γέμισε’ τραβάω το συμπλέκτη δυνατά, μια, δυο, κόκκινα, πάρτα τώρα, έχω πλευρίσει το 550 με τον τύπο να χει μπει κάτω απ τη μπογιά του τεπόζιτου, φτάνουμε γέφυρα, αν ανεβάσω δε γεμίζει και θα μ΄έχει, έχω 2,000 στροφές μπόσικα, κάτω μια και νιώθω ότι θα εκραγεί, πάνω, συμπλεκτη, γεμισε, και πανω και – για μια ρόδα. Αυτή τη φορά του χαμογελάω εγώ, δε με κοιτάει κάνουμε στροφή και βλέπουμε 2 φανάρια να κατεβαίνουν με λύσσα, ένα 900F περνάει δίπλα μου, ο τύπος με μάτια καμμένα απ’ τον αέρα να κρατάει το πηρούνι και να το σπάει το μηχανάκι. Ανεβαίνουμε ξανά στο κίτρινο φως, ο φίλος του του κάνει νόημα ‘τι έγινε’ κι αυτός σηκώνει απλά το κεφάλι σ’ ένα βουβό ‘όχι΄.

Χαιρετιόμαστε άψυχα, κατεβαίνω και ακουμπάω στις μπάρες με τα χέρια μου να τρέμουν. Νωρίς είναι ακόμα κι απ’ ότι φαίνεται θα είναι μεγάλο βράδυ. Κοιτάω το 350 να στέκεται λουσμένο στο κίτρινο φως και ξέρω ότι αυτό είναι που θέλω να κάνω. Να είμαι σ’ εκείνο το φως και να ουρλιάζω στα σκοτάδια μου. "

Φιλε μου sm6 , ωραιος ο ''ρομαντισμος'' αλλα η σκληρη πραγματικοτητα ειναι αλλη....! Η ζωη και η υγεια ειναι δωρα πολυ σημαντικα που τα καταλαβαινεις οταν τα χασεις ....!

sm6
16-11-09, 13:28
ας κλεισει λοιπον η παρενθεση του "κρανους", οι συντονιστες ή ο αντμιν θα αφαιρεσει οτι νομιζει οτι δεν συμφωνει με θεμα και εμεις ας επιστρεψουμε στις χρησιμοτατες συμβουλες του φιλου μας.
για τις οποιες να τον ευχαριστησω αλλη μια φορα...

fanisk
16-11-09, 13:32
Φιλε μου sm6 , ωραιος ο ''ρομαντισμος'' αλλα η σκληρη πραγματικοτητα ειναι αλλη....! Η ζωη και η υγεια ειναι δωρα πολυ σημαντικα που τα καταλαβαινεις οταν τα χασεις ....!

Αυτο ακριβως.

kloukakis
16-11-09, 13:33
φιλε μου δυστηχως δεν το χαλασα εγω το thread μου. οπως θα ειδες αλλοι μπηκαν και εγραψαν εδω.δεν τα παιρνω ευκολα απλα δεχτηκα μια επιθεση απο ατομα που προφανως με αυτα που κανουν εκτος απο την δικη τους ζωη απειλουν και αλλων γιατι δεν φοραγε κρανος το παιδι απο το βιντεο που εβαλα.δεν ειναι υποκρισια να δεχεσαι επικριση γιατι κινδυνευει η ζωη σου απο ατομα που κανουν τα ιδια με σενα απλα με διαφορετικο μεταφορικο μεσο και με τροπο τετοιο ωστε να κινδυνεψουν και αλλοι απο αυτους?

Ρε φιλαρακι τα εχω διαβασει και τα δυο ποστ και εχω δει και τα βιντεο. Καταλαβαινω γιατι εισαι εκνευρισμενος και εσυ και οι αλλοι, αλλα δεν ηταν τροπος αυτος που μου μιλησες πριν.... Αν ησουν στη θεση μου τι θα καταλαβαινες για εσενα? Τη γνωμη μου για το κρανος και αυτα που γινονται με τα αμαξια στους δρομους δεν θα την πω γιατι δεν ειναι επι του θεματος.

patrinos
16-11-09, 13:35
και συνεχιζει ο λαζαρος....



"Πολύ καπνός και φτηνό κραγιόν, πρόστυχα κόκκινα και νέον να χορεύουν στο ταβάνι, λαίμαργοι πιτσιρικάδες με στενά παντελόνια και ντίβες της μιας βραδιάς με πορτοκαλί ποτά και πράσινες σκιές στα μάτια. Πήγε σχεδόν τρέχοντας στην έξοδο, μια ξαφνική αναγούλα , έσπρωξε την πόρτα δυνατά και βγήκε έξω σα δραπέτης.

Στο στενό ήταν, με μια χλωμή λάμπα από πάνω να τρεμοπαίζει σε μια σκηνή σουρεαλιστικού δράματος, έριξε μια κλεφτή ματιά έξω απ’ το κλαμπ και είδε ξανά τον κόσμο να περιμένει ένα πρωταγωνιστή που δεν έρχεται

Ανέβηκε πάνω, έριξε μια δυνατή μανιβελιά και άκουσε με ανακούφιση τον ήχο, κροταλιστό και ξερό να σκάει στ’ αυτιά του. Δυο πιτσιρικάδες πέρασαν το στενό πηγαίνοντας προς το εκκωφαντικό καρνιβαλικό μπουρδέλο του κλαμπ, και πριν χαθούν άκουσε τον ένα να ψιθυρίζει ‘μαλάκα, RD350, μ@μω’.

Έπρεπε να φύγει από κει. Ήταν από κείνες τις στιγμές που ανοίγεις τα μάτια σου και βλέπεις τη φάκα και το μόνο που θες είναι να φύγεις. Από παντού. Απ’ όλα. Το 350 πέρναγε σα νυφίτσα μέσα απ’ τα στενά, χορεύοντας, αφήνοντας δίχρονες νότες και μια μυρωδιά καμμένου πίσω του, στροφή στον κεντρικό και μπάτσοι.
Τέτοια ώρα μπάτσοι, μ@μω τις υπερωρίες σας. Είδε ένα να τον κοιτάει με ψεύτικο ύφος δανεισμένο από ταινίες αλέν ντελόν της κακιάς ώρας και να κάνει ένα βήμα αριστερά, ‘παρ’τα @# μου Καλλαχαν’ σφύριξε και έκανε το 350 να ουρλιάξει περνώντας σύριζα δίπλα του. Τα φώτα των αυτοκινήτων κόκκινα άσπρα να αναβοσβήνουν σα πυγολαμπίδες αριστερά-δεξιά του καθώς πέρναγε τον κεντρικό με την αντανάκλαση του RD σα φάντασμα στις φτηνές βιτρίνες.

Ανηφόρα για εθνική και λουσμένα στο κίτρινο φως μπροστά του ένα Μπολντόρ κι ένα GPz550 με τους τύπους να κάνουν τσιγάρο ακουμπισμένοι στις μπαριέρες. Κι όπως τα μάτια του γυρίζουν η κάμερα του μυαλού του γράφει ασταμάτητα, ένα Κατάνα, ένα GSX750, ένα χιλιάρι κατάμαυρο που ούτε καταλαβαίνεις τι είναι, πιτσιρικάδες ολόγυρα με σκυλοφτιαγμένα παπιά να κοιτάνε με δέος καθώς ένα Z1300 χάνεται ουρλιάζοντας στην ευθεία κυνηγώντας ένα 900αρι τούμπανο. Ο αέρας μυρίζει βενζίνα και το φως τα κάνει όλα να φαίνονται σα σεληνιακό τοπίο με απόκοσμους πρωταγωνιστές. Σταματάει κι ανάβει τσιγάρο ενώ παντού γύρω του ακούγονται σκασίματα από εξατμίσεις, γέλια δυνατά, βρισιές, ‘τι λες ρε μαλάκα’ ‘όπως είμαστε πάμε ρε’ και στο βάθος πεδίου να τα καταπίνει όλα το σκοτάδι της εθνικής.

O τύπος με το 550 πάει κοντά και κάνει νόημα χαμογελαστά ‘τα πάμε μέχρι γέφυρα;’, έχει ένα ύφος σα να σου χαμογελάει ύαινα και κίτρινα δόντια, σφίγγει τα χέρια νευρικά και κοιτάει προς το σκοτάδι. ‘Ναι αλλά όχι φράγκα΄. ‘Έλα ρε φίλε όχι φράγκα, φοβάσαι;’ ‘Όχι. Κι αμα θες όχι φράγκα.’ ‘Άντε πάμε΄.

Ανεβαίνω στο 350 και στήνομαι με το 550 δίπλα μου να μουγκρίζει. Κανείς δεν κοιτάει τον άλλον. Κάνω νόημα σ’ ένα πιτσιρικά ‘κάνε μας σήμα ρε φίλε’, έρχεται φωνάζοντας κι ένα φίλο, σηκώνει το χέρι κι ‘ΕΦΥΓΕΣ΄

Βλέπω την ουρά του 550 αριστερά μου να χορεύει, μ@μω τα δίχρονα σας και μ@μω την εκκίνηση μου, δευτέρα χώνω το στροφόμετρο βαθιά στα κόκκινα εκεί που το γουστάρει, το μπροστινό έχει ήδη αρχίσει τη σάλσα αλλά η ουρά του 550 είναι πιο κοντά, τρίτη και μπαίνουμε στο σκοτάδι, φωνάζω στο κενό ‘γέμισε μ@μω το σου γέμισε’ τραβάω το συμπλέκτη δυνατά, μια, δυο, κόκκινα, πάρτα τώρα, έχω πλευρίσει το 550 με τον τύπο να χει μπει κάτω απ τη μπογιά του τεπόζιτου, φτάνουμε γέφυρα, αν ανεβάσω δε γεμίζει και θα μ΄έχει, έχω 2,000 στροφές μπόσικα, κάτω μια και νιώθω ότι θα εκραγεί, πάνω, συμπλεκτη, γεμισε, και πανω και – για μια ρόδα. Αυτή τη φορά του χαμογελάω εγώ, δε με κοιτάει κάνουμε στροφή και βλέπουμε 2 φανάρια να κατεβαίνουν με λύσσα, ένα 900F περνάει δίπλα μου, ο τύπος με μάτια καμμένα απ’ τον αέρα να κρατάει το πηρούνι και να το σπάει το μηχανάκι. Ανεβαίνουμε ξανά στο κίτρινο φως, ο φίλος του του κάνει νόημα ‘τι έγινε’ κι αυτός σηκώνει απλά το κεφάλι σ’ ένα βουβό ‘όχι΄.

Χαιρετιόμαστε άψυχα, κατεβαίνω και ακουμπάω στις μπάρες με τα χέρια μου να τρέμουν. Νωρίς είναι ακόμα κι απ’ ότι φαίνεται θα είναι μεγάλο βράδυ. Κοιτάω το 350 να στέκεται λουσμένο στο κίτρινο φως και ξέρω ότι αυτό είναι που θέλω να κάνω. Να είμαι σ’ εκείνο το φως και να ουρλιάζω στα σκοτάδια μου. "

δεν ξερω αν η ανατριχιλα που ενιωσα ειναι η ιδια με αυτην που προκαλειται σε εσας και αν αυτο που θελεις να πεις ειναι οτι η αδρεναλινη που εκρινεται απο την ολη φαση ειναι αυτο που σε φτιαχνει αλλα αυτο ακριβως που εξιστορεις ειναι αυτο που εκφραζει πολλους απο τους μη "δηθεν" μηχανοβιους. ειναι η ανατριχιλα το τρεμουλο η μυρωδια του κινδυνου και ολα οσα σε εξιταρουν οταν καβαλας μηχανη. εγω προσωπικα ειχα ατυχημα με μοτοσυκλετα με χειρουργια και στα 2 ποδια με αποκολιση τετρακεφαλου χυνειου ποδα χιαστων και ολα οσα εχουν μεσα τα γονατα. ξερεται τι ηταν αυτο που μου ελειψε οσο καιρο δεν περπατουσα??? η μηχανη μου.μεχρι και με πατεριτσες πηρα την μηχανη του φιλου μου για να κανω βολτα και να νιωσω την αισθηση ελευθεριας που σου δινει. το πρωτο πραγμα που εκανα μολις περπατησα??? αγορασα καθαρο. ολοι εσεις που νοιαζεσται για την υγεια του συνανθρωπου σας και κανεται τα διαφορα με τα αμαξια σας στους δημοσιους δρομους χωρις να υπολογιζεται τους συνθρωπους σας εκεινη την στιγμη γιατι ειστε κυριευμενοι απο την αδρεναλινη δεν μπορειται να καταλαβαιτε εμας τους αμυαλους που αυτα που κανουμε χωρις κρανη τα κανουμε σε κλειστους δρομους εκτος κυκλοφοριας και αλανες

sm6
16-11-09, 13:36
Φιλε μου sm6 , ωραιος ο ''ρομαντισμος'' αλλα η σκληρη πραγματικοτητα ειναι αλλη....! Η ζωη και η υγεια ειναι δωρα πολυ σημαντικα που τα καταλαβαινεις οταν τα χασεις ....!

εχεις απολυτο δικιο...

patrinos
16-11-09, 13:43
Ρε φιλαρακι τα εχω διαβασει και τα δυο ποστ και εχω δει και τα βιντεο. Καταλαβαινω γιατι εισαι εκνευρισμενος και εσυ και οι αλλοι, αλλα δεν ηταν τροπος αυτος που μου μιλησες πριν.... Αν ησουν στη θεση μου τι θα καταλαβαινες για εσενα? Τη γνωμη μου για το κρανος και αυτα που γινονται με τα αμαξια στους δρομους δεν θα την πω γιατι δεν ειναι επι του θεματος.

ρε φιλε ετσι απο περιεργεια τι θελεις τωρα να σου ζητησω δημοσια συγγνωμη?? σου ειπα πριν οκ φιλε. τι αλλο να σου πω?ο ιδιος απο μονος σου ειδες οτι υπαρχει μια ενταση επι του θεματος και μετα πετας ενα not again. πως περιμενεις να σχολιασω ενα τετοιου ειδους σχολιο στο tread μου?? εκτος αυτου εγω δεν χαλασα ποτε ουτε κατεκρινα ποτε το thread κανενος απο εδω μεσα ουτε ειπα γιατι δεν φορας ζωνη εισαι απαραδεκτος και ολα τα σχετικα. ο καθενας ειναι υπευθηνος των πραξεων του.εχω ανοιξει 4 thread και τα 4 τα εχεται γ@μησει και εχουν κλειδωθει. μετα μου λες γιατι τσαντιζομαι. εδω ο αλλος μου εριξε κοκκινη καρτα γιατι δινω συμβουλες διατροφης και προγραμματα ασκησεων δωρεαν στο φορουμ και το ωραιο ειναι οτι το εκανε σε ποστ που ηταν ασχετο με γυμναστικες και τετοια. εγω πηγα να βοηθησω αυτους που το ζητησαν και ποιο ειναι το ευχαριστω? να το ευχαριστω

Aντε παρατα μας μωρε με τα γυμναστιρια και τις διατροφες σου, γραψε και τιποτα για το αυτοκινητο.Α ! και το θρεντ ειναι αθλιο.

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς που αναλωνω τον χρονο μου στο να βοηθησω σε αυτα που ξερω και χωρις καν να κανω διαφημηση στο γυμναστηριο μου και την δουλεια μου.

georggge46
16-11-09, 13:46
δεν ξερω αν η ανατριχιλα που ενιωσα ειναι η ιδια με αυτην που προκαλειται σε εσας και αν αυτο που θελεις να πεις ειναι οτι η αδρεναλινη που εκρινεται απο την ολη φαση ειναι αυτο που σε φτιαχνει αλλα αυτο ακριβως που εξιστορεις ειναι αυτο που εκφραζει πολλους απο τους μη "δηθεν" μηχανοβιους. ειναι η ανατριχιλα το τρεμουλο η μυρωδια του κινδυνου και ολα οσα σε εξιταρουν οταν καβαλας μηχανη. εγω προσωπικα ειχα ατυχημα με μοτοσυκλετα με χειρουργια και στα 2 ποδια με αποκολιση τετρακεφαλου χυνειου ποδα χιαστων και ολα οσα εχουν μεσα τα γονατα. ξερεται τι ηταν αυτο που μου ελειψε οσο καιρο δεν περπατουσα??? η μηχανη μου.μεχρι και με πατεριτσες πηρα την μηχανη του φιλου μου για να κανω βολτα και να νιωσω την αισθηση ελευθεριας που σου δινει. το πρωτο πραγμα που εκανα μολις περπατησα??? αγορασα καθαρο. ολοι εσεις που νοιαζεσται για την υγεια του συνανθρωπου σας και κανεται τα διαφορα με τα αμαξια σας στους δημοσιους δρομους χωρις να υπολογιζεται τους συνθρωπους σας εκεινη την στιγμη γιατι ειστε κυριευμενοι απο την αδρεναλινη δεν μπορειται να καταλαβαιτε εμας τους αμυαλους που αυτα που κανουμε χωρις κρανη τα κανουμε σε κλειστους δρομους εκτος κυκλοφοριας και αλανες

Φιλε μου το ατυχημα σου δεν σου αφησε [και ευτυχως] ανεπανορθωτη βαρια αναπηρια [παραπληγια-τετραπληγια κ.λ.π] ! Η ψυχη μου το ξερει πως αγαπω την μηχανη !! αλλα οταν ζεις καθημερινα με φρικτους πονους κ.λ.π. προβληματα αναθεωρεις πολλα πραγματα ! Πιστεψε με ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ...........

patrinos
16-11-09, 13:58
Φιλε μου το ατυχημα σου δεν σου αφησε [και ευτυχως] ανεπανορθωτη βαρια αναπηρια [παραπληγια-τετραπληγια κ.λ.π] ! Η ψυχη μου το ξερει πως αγαπω την μηχανη !! αλλα οταν ζεις καθημερινα με φρικτους πονους κ.λ.π. προβληματα αναθεωρεις πολλα πραγματα ! Πιστεψε με ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ...........

οχι γιωργο πραγματικα δεν μου αφησε καποια αναπηρια και ουτε καν καποιο κουσουρι λογω πολυ γυμνασμενων ποδιων.εχουν αποκατασταθει πληρως τα ποδια μου και μαλιστα βιντεο απο διαφορα τεστ που μου εκαναν παρουσιαστηκαν σε σεμιναριο χειρουργων ορθοπεδικων για να φανει η πληρης αποκατασταση.(οχι μονο δικο μου βιντεο). καταλαβαινω οτι αν ειχα καποια ανεπανωρθωτη ζημια τα πραγματα θα ηταν δυσκολα.το θεμα ειναι οτι ειναι αρρωστια η μηχανες και ολα τα σχετικα.. δυσκολα βγαινει απο το μυαλο σου οτι και να εχεις παθει.

sm6
16-11-09, 14:06
στο θεμα μας, πατρινε....
για εμας τις ντακοτες που εχουμε να γυμναστουμε χρονια, τι προτεινεις?

kloukakis
16-11-09, 14:06
ρε φιλε ετσι απο περιεργεια τι θελεις τωρα να σου ζητησω δημοσια συγγνωμη?? σου ειπα πριν οκ φιλε. τι αλλο να σου πω?ο ιδιος απο μονος σου ειδες οτι υπαρχει μια ενταση επι του θεματος και μετα πετας ενα not again. πως περιμενεις να σχολιασω ενα τετοιου ειδους σχολιο στο tread μου?? εκτος αυτου εγω δεν χαλασα ποτε ουτε κατεκρινα ποτε το thread κανενος απο εδω μεσα ουτε ειπα γιατι δεν φορας ζωνη εισαι απαραδεκτος και ολα τα σχετικα. ο καθενας ειναι υπευθηνος των πραξεων του.εχω ανοιξει 4 thread και τα 4 τα εχεται γ@μησει και εχουν κλειδωθει. μετα μου λες γιατι τσαντιζομαι. εδω ο αλλος μου εριξε κοκκινη καρτα γιατι δινω συμβουλες διατροφης και προγραμματα ασκησεων δωρεαν στο φορουμ και το ωραιο ειναι οτι το εκανε σε ποστ που ηταν ασχετο με γυμναστικες και τετοια. εγω πηγα να βοηθησω αυτους που το ζητησαν και ποιο ειναι το ευχαριστω? να το ευχαριστω

Aντε παρατα μας μωρε με τα γυμναστιρια και τις διατροφες σου, γραψε και τιποτα για το αυτοκινητο.Α ! και το θρεντ ειναι αθλιο.

εγω ειμαι μ@λ@κ@ς που αναλωνω τον χρονο μου στο να βοηθησω σε αυτα που ξερω και χωρις καν να κανω διαφημηση στο γυμναστηριο μου και την δουλεια μου.

Φιλε μου καλά κανεις και προσπαθεις να μοιραστεις τις γνωσεις σου, βλεπεις πως υπαρχουν άτομα που το εκτιμουν! Γράφε εσυ και ασε οσους μπορουν και θελουν το εκτιμήσουν. Το σχόλιο μου πρωτον δεν περίμενα να το απαντήσεις, γιατι (δευτερον) δεν απευθυνόταν σε εσένα αλλά στην κατασταση που χαλαει και αυτο το θρεντ, τα ιδια πραγματα λεμε. Στο ξαναλεω οτι δεν ήθελα να χαλασει και αυτο το θρεντ. Και το "οκ φιλε"δεν το ειδα καπου, ασ το ξεχνα το....:smokin:

georggge46
16-11-09, 14:09
οχι γιωργο πραγματικα δεν μου αφησε καποια αναπηρια και ουτε καν καποιο κουσουρι λογω πολυ γυμνασμενων ποδιων.εχουν αποκατασταθει πληρως τα ποδια μου και μαλιστα βιντεο απο διαφορα τεστ που μου εκαναν παρουσιαστηκαν σε σεμιναριο χειρουργων ορθοπεδικων για να φανει η πληρης αποκατασταση.(οχι μονο δικο μου βιντεο). καταλαβαινω οτι αν ειχα καποια ανεπανωρθωτη ζημια τα πραγματα θα ηταν δυσκολα.το θεμα ειναι οτι ειναι αρρωστια η μηχανες και ολα τα σχετικα.. δυσκολα βγαινει απο το μυαλο σου οτι και να εχεις παθει.

Χαιρομαι !! Σιγουρα δεν βγαινει απο το μυαλο σου ...., οταν με περνουν στην εθνικη με πιανει χτυποκαρδι !! Ολη μου η ζωη ηταν οι μηχανες .... Σερρες, Μπραλος ,Επιδαυρος.....με μεγαλη εμπειρια και παντα με στολη και κρανος ....ωσπου ''εφυγα'' με 120 πανω στα βραχια σε ενα ''πεταλο'' στην Επιδαυρο και ολα αλλαξαν..........

patrinos
16-11-09, 15:23
Χαιρομαι !! Σιγουρα δεν βγαινει απο το μυαλο σου ...., οταν με περνουν στην εθνικη με πιανει χτυποκαρδι !! Ολη μου η ζωη ηταν οι μηχανες .... Σερρες, Μπραλος ,Επιδαυρος.....με μεγαλη εμπειρια και παντα με στολη και κρανος ....ωσπου ''εφυγα'' με 120 πανω στα βραχια σε ενα ''πεταλο'' στην Επιδαυρο και ολα αλλαξαν..........

φιλε δεν θα πω λυπαμαι γιατι οπως λες και εσυ οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο. εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι δεν εχω μετανοιωσει για τιποτα απο οσα εχω κανει στην ζωη μου.

georggge46
16-11-09, 15:27
οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους οχι πιο ανοητους......

patrinos
16-11-09, 15:30
οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους οχι πιο ανοητους......

δεν ειπε κανεις το αντιθετο...

stelmaniac
16-11-09, 16:39
Στο θεμα σας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

πατρινε εγω πως θα γινω σεξυ?...γινεται περισσοτερο? γιατι οι γυναικες μου ειπαν οτι πιο σεξυ δεν γινεται...!!

xxxvagos
16-11-09, 17:13
συμφωνώ εν μέρει...οι πράξεις του καθενός και το αποτέλεμά τους...
όσο για το κράνος εδώ και 20 χρόνια το προτιμώ στο κεφάλι μου-just in case-παρά στον αγκώνα...
τώρα για το πρώτο πράγμα που χτυπάς..παίζεται...με 40-50 κμ σούζα μπορεί να σκάσεις με το κώλο..αλλά σούζα με 100-150;(γιατί υπάρχουν και σούζες σε τέτοιες και μεγαλύτερες ταχύτητες...);) η πτώση και το που θα χτυπήσεις έχουν να κάνουν με πολλά γύρω σου...
καλό το ταλέντο δε λέω αλλά να μην πηγαίνει χαμένο:να αξιοποιήται!και ξέρω δεκάδες άτομα που πέρασαν από το ΚΑΤ λόγω σούζας...και δυστυχώς σχεδόν όλοι με ΚΕΚ (κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις...)
και πιστεύω η σούζα ξεκράνωτος είναι το δεντράκι που όλοι θαυμάζουμε/ζηλεύουμε/κατακρίνουμε...το κράνος/εξοπλισμός και η ασφάλεια που ΤΥΧΟΝ θα σου προσφέρουν είναι το δάσος...;)

φιλε μου

δεν ειπε κανεις μη φορας κρανος,δεν ειπε κανεις οτι το κρανος κανει κακο..ξερω πολυ καλα απο τουμπες..απο τα 12 μου τρωω τουμπες...η τελευταια τουμπα που εφαγα ηταν με ενα gsxr 1000 το οποιο το πουλησα σε εναν απο αθηνα..και κοντεψα να πνιγω επειδη φορουσα κρανος

τελος παντων
η κοινωνια δεν μπορει να καταλαβει πολλα πραγματα

το θεμα πιο ειναι???
οτι οταν δω καποιον να κανει κατι καλο με το εργαλειο του θα μπω μπραβο το αλανι..δεν θα το παιξω κατακουζηνος λεγοντας οτι το λαστιχο ειναι ξεφουσκωτο οτι θελουν κοψιμο τα νυχια του αναβατη η οτι δεν φοραει κρανος

καλα κανει και κανει οτι τον βολευει

δεν θα τον κρινω εγω αυτον..δεν ειμαι εγω αυτος που θα τον κρινει
ας τον κρινει ο θεος

το να κανω αναζητηση στο γιουτουμπ και να βρω ατυχηματα και επειτα να στοχαστω και να ποσταρω τα συμπερασματα μου στο forum, μονο θλιψη θα μου φερει

εγω βλεπω το δασος και ξεχνω το δεντρο εφοσον δεν ειναι δικο μου

xxxvagos
16-11-09, 17:21
στο θεμα μας, πατρινε....
για εμας τις ντακοτες που εχουμε να γυμναστουμε χρονια, τι προτεινεις?

νααααααααααι

πατρινεεεεεεεεε

εχω προβλημα με το πρωινο και το προγευμα
στειλε μου 5 τροφες να ξερω (ομοιες με την σουζα του μακη)

δεν μου λες καζεινη πριν τον υπνο να παιρνω εε??βοηθαει πολυ ετσι??

kloukakis
16-11-09, 17:59
ρε παιδια σορρυ κιολας, αλλα δεν το βλεπω πουθενα αυτο το διαιτολογιο..... Που ειναι το προγραμμα οεο?

patrinos
16-11-09, 18:43
Θεωρω ασκοπο να αναρτω οτιδηποτε εχει σχεση με την δουλεια μου δωρεαν και χωρις διαφημιση και να τρωω κοκκινες καρτες επειδη βοηθαω. τα αρχεια τα οποια ειχα ανεβασει ειναι προσωπικη εργασια και μελετη και δεν εχω σκοπο πλεον να τα διανεμω σε μη πελατες μου, οι οποιοι οχι μονο δεν τα εκτιμουν αλλα κανουν και παραπονα οτι τους κουραζουν. οπως προανεφερα, απο εδω και περα οποιος θελει καποια συμβουλη απο μερους μου, να μου απευθυνεται με πμ και αν κρινω οτι αξιζει να ασχοληθω, μετα χαρας θα τον βοηθησω αφιλοκερδως. επισης θελω να προσθεσω οτι ατομα τα οποια χρειαστηκαν ανταλλακτικα για τα αυτοκινητα τους και απευθυνθηκαν σε μενα, ασχοληθηκα χωρις να εχω οποιοδηποτε οφελος. μαλιστα αν συνυπολογισουμε τον λογαριασμο του κινητου μου, μαλλον ζημιωμενος βγηκα για να τους βοηθησω βρισκωντας τα σε τιμες κατω της μισης σε σχεση με την τιμη της αγορας, ασχετα με το αν τελικα τα αγορασαν ή οχι. αν καποιος νομιζει οτι αυτα που λεω δεν ισχυουν ας βγει να με διαψευσει δημοσια.

Εντελως απογοητευμενος απο την συμπεριφορα μερικων
patriNOS

z3 2.2
16-11-09, 19:03
Ρε συ Πατρινε πρεπει να εισαι καλο παιδι τελικα...μονο που τα παιρνεις στο κρανιο ευκολα!!!

patrinos
16-11-09, 19:13
Ρε συ Πατρινε πρεπει να εισαι καλο παιδι τελικα...μονο που τα παιρνεις στο κρανιο ευκολα!!!


To αν ειμαι καλος δεν μπορω να το κρινω εγω. ας μιλησουν αυτοι που με ξερουν απο κοντα. επισης δεν χρησιμοποιω το forum για image making, ουτε για να διαφημισω την ζωη μου ή οτιδηποτε αλλο. γιαυτο και ειμαι ευθης και εκφραζω ελευθερα αυτα που με στραβωνουν οπως κανω και στην πραγματικη μου ζωη. ευχαριστω παντως για το κοπλιμαν σου. κανεις δεν ειναι κακος μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο

z3 2.2
16-11-09, 19:17
Καλα κανεις και τα λες οπως σου βγαινουν αλλα νομιζω οτι αμα φιλτραρεις λιγο τον τροπο θα εχεις μεγαλυτερη αποδοχη.
Και απ οτι βλεπω εχεις πολλα να πεις!!!
Δημητρης

kloukakis
16-11-09, 19:48
ευχαριστω για τις συμβουλες στο πμ, ελπιζω να τις εφαρμόσω.
συμφωνω με τον Δημητρη

thomelef
16-11-09, 19:49
πιστέυω πως είναι κρίμα για 2/3 άτομα οι υπόλοιποι να χασουμε τις πολύ ενδιαφέρον συμβουλές σου φίλε.
επίσεις πιστεύω πως τα θετικά σχόλια είναι πολύ περισότερα απο τισ κόκκινες που δέχθηκες σε αυτό το θρέντ για να αφήσεις κάποια σχόλια να σε στεναχωρήσουν... είπαμε δε μπορεί να τα πάμε με όλους καλα...

lostre
16-11-09, 20:58
στο αρχικό ποστ δεν αναγράφει τπτ μπορείς να το αναρτήσεις ξανά;

patrinos
16-11-09, 21:16
πιστέυω πως είναι κρίμα για 2/3 άτομα οι υπόλοιποι να χασουμε τις πολύ ενδιαφέρον συμβουλές σου φίλε.
επίσεις πιστεύω πως τα θετικά σχόλια είναι πολύ περισότερα απο τισ κόκκινες που δέχθηκες σε αυτό το θρέντ για να αφήσεις κάποια σχόλια να σε στεναχωρήσουν... είπαμε δε μπορεί να τα πάμε με όλους καλα...


λυπαμαι θωμα αλλα δυστυχως τα αρνητικα σχολια ειναι περισσοτερα απο τα θετικα και αυτο με χαλαει πολυ.ολα οσα ειχα αναρτησει ειναι προσωπικη δουλεια που βγηκε μετα απο καιρο ψαξιμο διαβασμα κουραση και πειραματισμους σε εμενα πριν δοκιμαστουν απο οποιονδηποτε αλλο.οι πληροφοριες που παρεθετα οποιος και να αναζητησει να τις βρει δεν θα τις βρει ουτε συγκεντρωμενες ουτε τοσο λεπτομερεις οσο τις παρεθετα.εργαζομαι αρκετες ωρες στο γυμναστηριο μιας και ειναι και περιουσια μου και αντι να πηγαινω να απολαμβανω τον καφε μου οταν σχολαω καθομαι και γραφω σαν τον μ@λ@κ@ διατροφες και ασκησεις για αυτους που θελουν να κανουν ογκο, αλλες για αυτους που θελουν να γραμμωσουν, απλα πραγματα οπως ζητηθηκαν στην πορια απο τον bill και ακομη και προγραμμα για αυτους που δεν εχουν χρονο και χρημα για γυμναστικη σε γυμναστηριο.. δεν ειναι αχαριστια ρε φιλε να καθομαι και να χαλαω την ζαχαρενια μου και τον χρονο μου για τον καθενα??? λυπαμαι αλλα απο δω και περα ο patriNOS μονο θα σχολιαζει αυτα που θελει και δεν θα ασχολειται με τιποτα αλλο παρα μονο με αυτους που αξιζει.ειπα εξ αρχης οτι δεν δημοσιοποιω ξανα τιποτε απο τα εκαστοτε αρθρα μου που χαρακτηριστηκαν βαρετα και ανιαρα απο μερικους. αν κρινω οτι καποιος αξιζει τοτε θα του απαντησω με pm. φιλε οταν προσφερεις δωρεαν γνωση που αλλοι πληρωνουν για να την εχουν και την περιφρονουν, τοτε απλα σταματας να την προσφερεις..

patrinos
16-11-09, 21:21
Καλα κανεις και τα λες οπως σου βγαινουν αλλα νομιζω οτι αμα φιλτραρεις λιγο τον τροπο θα εχεις μεγαλυτερη αποδοχη.
Και απ οτι βλεπω εχεις πολλα να πεις!!!
Δημητρης


δημητρη το τελευταιο πραγμα που με ενοιαξε ποτε ειναι το να εχω αποδοχη απο ατομα που δεν με γνωριζουν... οποιος θελει να με μαθει ας ερθει να με γνωρισει. δεν αποζητησα ποτε την αποδοχη κανενος και ποτε δεν θελησα να ειμαι το παιδι που γουσταρουν ολοι...
δυστυχως ολοι εχουμε ελαττωματα.... οπως με λεει και ο φιλος μου ο σβουρας ειμαι σχιζοφρενης.... αυτο ειναι το ελαττωμα μου.. χαχα:ylsuper:

patrinos
16-11-09, 21:21
στο αρχικό ποστ δεν αναγράφει τπτ μπορείς να το αναρτήσεις ξανά;

λυπαμαι θωμα αλλα δυστυχως τα αρνητικα σχολια ειναι περισσοτερα απο τα θετικα και αυτο με χαλαει πολυ.ολα οσα ειχα αναρτησει ειναι προσωπικη δουλεια που βγηκε μετα απο καιρο ψαξιμο διαβασμα κουραση και πειραματισμους σε εμενα πριν δοκιμαστουν απο οποιονδηποτε αλλο.οι πληροφοριες που παρεθετα οποιος και να αναζητησει να τις βρει δεν θα τις βρει ουτε συγκεντρωμενες ουτε τοσο λεπτομερεις οσο τις παρεθετα.εργαζομαι αρκετες ωρες στο γυμναστηριο μιας και ειναι και περιουσια μου και αντι να πηγαινω να απολαμβανω τον καφε μου οταν σχολαω καθομαι και γραφω σαν τον μ@λ@κ@ διατροφες και ασκησεις για αυτους που θελουν να κανουν ογκο, αλλες για αυτους που θελουν να γραμμωσουν, απλα πραγματα οπως ζητηθηκαν στην πορια απο τον bill και ακομη και προγραμμα για αυτους που δεν εχουν χρονο και χρημα για γυμναστικη σε γυμναστηριο.. δεν ειναι αχαριστια ρε φιλε να καθομαι και να χαλαω την ζαχαρενια μου και τον χρονο μου για τον καθενα??? λυπαμαι αλλα απο δω και περα ο patriNOS μονο θα σχολιαζει αυτα που θελει και δεν θα ασχολειται με τιποτα αλλο παρα μονο με αυτους που αξιζει.ειπα εξ αρχης οτι δεν δημοσιοποιω ξανα τιποτε απο τα εκαστοτε αρθρα μου που χαρακτηριστηκαν βαρετα και ανιαρα απο μερικους. αν κρινω οτι καποιος αξιζει τοτε θα του απαντησω με pm. φιλε οταν προσφερεις δωρεαν γνωση που αλλοι πληρωνουν για να την εχουν και την περιφρονουν, τοτε απλα σταματας να την προσφερεις..

λυπαμαι αλλα οχι..

xxxvagos
16-11-09, 21:25
φιλε οταν προσφερεις δωρεαν γνωση που αλλοι πληρωνουν για να την εχουν και την περιφρονουν, τοτε απλα σταματας να την προσφερεις..

συμφωνω

εγω παλια στα "φιλαρακια" μου τους εφτιαχνα τα μηχανακια δεν τους επερνα ουτε μια δραχμη και μου ζητουσαν και τα ρεστα αν πηγαινε κατι στραβα

μετα ομως οταν τους ξεβρακωνα κυριολεκτικα μου λεγαν και ευχαριστω

patrinos
16-11-09, 21:26
συμφωνω

εγω παλια στα "φιλαρακια" μου τους εφτιαχνα τα μηχανακια δεν τους επερνα ουτε μια δραχμη και μου ζητουσαν και τα ρεστα αν πηγαινε κατι στραβα

μετα ομως οταν τους ξεβρακωνα κυριολεκτικα μου λεγαν και ευχαριστω

ετσι ειναι φιλε οταν δεν σε εκτιμουν τοτε παυεις να προσφερεις..

patrinos
16-11-09, 21:29
Στο θεμα σας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

πατρινε εγω πως θα γινω σεξυ?...γινεται περισσοτερο? γιατι οι γυναικες μου ειπαν οτι πιο σεξυ δεν γινεται...!!

εγω στεφανε φοραω axe και δαντελωτα εσωρουχα(string κυριως)για να με βρισκουν sexy οι γυναικες... χαχαχα

:ban: me

patrinos
16-11-09, 21:37
α και για τα ρεμαλια τις κοκκινης ευκαιρια ειναι τωρα να αρχισετε να ριχνεται επειδη απεσυρα τα δημοσιευματα μου... χαχα. επισης εχω να τονισω οτι κουρευτικα και τα πλαΐνα μαλλια τα εχω ξυρισμενα με την ψιλη πραγμα το οποιο θα μπορουσατε να χρησιμοποιήσεται σαν αφορμη για να μου ριξεται κοκκινη σαν φιλοναζιστη(πραγμα το οποιο δεν ειμαι)αλλα θα μπορουσατε ευκολα να το συνδιασεται και να επωφεληθηται.

θελω να ευχαριστησω ολους για την υπομονη τους και φυσικα που ανεχτηκαν να δουν το βιντεο στο οποιο δεν φοραμε κρανη και κανουμε σουζες(ειμαστε ρεμαλια), που ανεχτηκαν τις δωρεαν συμβουλες μου(δεν ντρεπομαι λιγο που σας κουραζω) και επισης τον συγκεκριμενο τυπο που μου εριξε την ποιο απαιχτη κοκκινη που θα μπορουσε να ριξει κανενας.. με τα κεφαλαια ξερει αυτος που την εριξε τι εννοω. θελω επισης να σας ευχαριστησω γιατι εσεις και το dragster ειστε τα μονα φορουμ απο τα οποια εχω εισπραξει τις πιο ακυρες κριτικες του τυπου:

-κανεις "αυτο"?
-οχι.
-όχιιιιιι??? ε αντε γ@μησου..

εγω βεβαια ειμαι αυτος που απανταει το πρωτο οχι.. χαχα

xxxvagos
16-11-09, 21:39
καλα παιδια εμεις οι μπεμβεδακιδοι δεν γινεται να γινουμε πιο ωραιοι

κι ας μην εχουμε 6-pack
ας εχουμε 3,5 με 4-pack

xxxvagos
16-11-09, 21:43
θελω να ευχαριστησω ολους για την υπομονη τους και φυσικα που ανεχτηκαν να δουν το βιντεο στο οποιο δεν φοραμε κρανη και κανουμε σουζες(ειμαστε ρεμαλια), που ανεχτηκαν τις δωρεαν συμβουλες μου(δεν ντρεπομαι λιγο που σας κουραζω) και επισης τον συγκεκριμενο τυπο που μου εριξε την ποιο απαιχτη κοκκινη που θα μπορουσε να ριξει κανενας.. με τα κεφαλαια ξερει αυτος που την εριξε τι εννοω.

ρε πατρινε δεν μας κουραζεις σε θελουμε στο φορουμ

τι να πω και εγω που εφαγα ανωνιμη κοκκινη η οποια ελεγε : πολλα ονειρα βλεπεις, μαλλον φταιει η κρεατινη

και οπως λεει και ο stefanos_cool : αν σου χαρισουν τσουκνιδα χαρισε τους ενα τριανταφυλλο

patrinos
16-11-09, 21:59
ρε πατρινε δεν μας κουραζεις σε θελουμε στο φορουμ

τι να πω και εγω που εφαγα ανωνιμη κοκκινη η οποια ελεγε : πολλα ονειρα βλεπεις, μαλλον φταιει η κρεατινη

και οπως λεει και ο stefanos_cool : αν σου χαρισουν τσουκνιδα χαρισε τους ενα τριανταφυλλο


βαγγελη λυπαμαι αλλα δεν ειναι το θεμα τις κοκκινης.ο χρονος μου ειναι αρκετα πιεσμενος και δεν εχω ορεξη να τον χαλαω και να παραμελω αλλα πραγματα για να καθομαι να με σχολιαζει ο οποιοςδηποτε.

το μονο που θελω να πω παλι ειναι οτι ποτε δεν χαλασα το thread κανενος και ποτε δεν εκρινα κανενα για την οδικη του συμπεριφορα σε αντιθεση με πολλους απο εδω που κατευθειαν κοιταξαν να επικρινουν.το αλλο που θελω να πω ειναι οτι οσα thread εχω σηκωσει εχουν φροντισει καποιοι να γινουν ροντεο και να κλειδωθουν ολα εκτος απο αυτο το οποιο και αυτο για κλειδωμα θα παει οπως δειχνει.

καλη συνεχεια μαγκες και καλη συνεχεια δαγκες.. ο ο νοών νοείτω.

BMW S1
26-11-09, 00:21
θα μας πεις κανεις την διαιτα που εδωσε με ολη του την καρδια ο Patrinos?

BMW S1
10-12-09, 10:53
τελικα τα εχει κανεις τα αρχεια?

fz21
10-12-09, 11:02
καλα παιδια εμεις οι μπεμβεδακιδοι δεν γινεται να γινουμε πιο ωραιοι

κι ας μην εχουμε 6-pack
ας εχουμε 3,5 με 4-pack

εγω εχω απλα M-Pack .....
Μετράει?

patrinos
10-12-09, 11:07
εγω εχω απλα M-Pack .....
Μετράει?

οχι χαχαχαχα

fz21
10-12-09, 11:11
οχι χαχαχαχα

γιατι ρε,γνησιο ειναι και οχι ιμιτακα............! :flipa:

patrinos
10-12-09, 11:16
γιατι ρε,γνησιο ειναι και οχι ιμιτακα............! :flipa:

ε καλα αμα ειναι γνησιο κατι γινετα... ελα να σου πω παμε πιστα την κυριακη? εχει driftaki