PDA

Επιστροφή στο Forum : προφυλακτηρας Ε46


drum
11-11-09, 11:25
παιδια τα φωτα σας.
ανοιξα κ ενα παρομοιο θεμα στις αγγελιες, αλλά δεν πηρα καποια απαντηση.
καποιος "κΑλος οδηγος" μου εριξε μια στον πισω προφυλακτηρα, κατω αριστερα.
(μαλλον με τη ζαντα με βρηκε)
εχω ενα βαθουλωμα στη γωνια του προφυλακτηρα, στο κάτω κομματι που δειχνει να ειναι διαιρουμενο, αλλά αμφιβαλλω αν ειναι, κ εχει πληγωθει κ η μια φωλια στο πλαστικο κομματι που εχει τα μάτια του παρκτρονικ.
υπαρχει τιποτα σε ανταλλακτικο απο καποιον +φορουμιστα?
παω για νεο προφυλακτηρα?

paganis
11-11-09, 12:12
αναλογα με την ζημια του προφυλακτηρα...εχεις και την επιλογη της επισκευης! δεν ξερω απο ποια περιοχη εισαι ..αλλα αμα βρισκεσαι αθηνα ,στο περιστερι στην σολωμου 76 στον κατρινακη...τηλ 210-5781033...θα σου βρουν την λυση...

κυριακος
11-11-09, 12:14
Μήπως είναι μονό καμία βάση σπασμένη από το βούλιαγμα του φτερού?Δεν νομίζω να σου έσπασε και ο προφυλακτήρας από μέσα οπότε τον γλυτώνεις
Για δες παρακάτω στο σχεδιάγραμμα του προφυλακτήρα σου μήπως και βγάλεις συμπέρασμα.
Παντός αναγκαστικά θα πρέπει να τα φτιάξεις και τα δυο ταυτόχρονα φτερό-προφυλακτήρα για να έρθουν στα ίσια.

drum
11-11-09, 22:05
σπασιμο δεν εχει πουθενα. το ειδε μαστορακι κ μου ειπε οτι δεν ειναι τπτ, κ οτι με λιγο ζεσταμα θα ερθει.(μαλακα την εφαγα απο τον μλκα). αυτο που εχει κατι καλα σκισιματα ειναι εκεινο το πλαστικο που εχει τα ματακια του παρκτρονικ.
απο οτι βλεπω στο σχεδιαγραμμα ειναι το κομματι 5 (ευχαριστω αδελφε).
μπας κ υπαρχει κανενα?

κυριακος
15-11-09, 21:11
Δεν έχω υπόψιν μου για μεταχειρισμένο,άλλα μπορώ να σου πω ότι καινούργιο κοστίζει γύρω στα 32ε και αν το αμάξι σου έχει Park Distance Control τότε έχει γύρω στα 23ε.
Οι τιμές που σου λέω είναι Γερμανίας άλλα πολλές φορές όταν δεν έχει ιδιαίτερο βάρος το ανταλλακτικό οι τιμές είναι εξισωμένες και εδώ στην Ελληνική αντιπροσωπία

drum
25-11-09, 18:52
30€ περιπου εδω αλλα με παραγγελια...
να σαι καλα φιλε μου. σε ευχαριστω.