PDA

Επιστροφή στο Forum : DEPO or FK Lights


kplc16
12-11-09, 15:14
Τα εχει χρησιμοποιησει κανεις;
Φως καλο ή στο γαμο του καραγκιοζη;
Οι καθρευτες (απο μεσα)καιγονται;

God
12-11-09, 15:46
Depo φοράω εγώ. Ευχαριστημένος είμαι αλλά από αντοχή στον χρόνο δεν μπορώ να σου πω, τα φοράω μόνο 1 χρόνο. Για τα FK έχω επίσης ακούσει καλά λόγια, για τα χρήματά τους πάντα. Ψάξε το όμως μήπως τα βρεις απ'έξω, θα τα πάρεις πολύ φτηνότερα από πχ. Γερμανία (εμένα με τα μεταφορικά μου πήγαν 180€ το ζευγάρι για Ε30).

zaharias
12-11-09, 15:49
Τα εχει χρησιμοποιησει κανεις;
Φως καλο ή στο γαμο του καραγκιοζη;
Οι καθρευτες (απο μεσα)καιγονται;

Εγω εχω κανα 7μηνο τωρα, της Depo φαναρια μπροστα με προτζεκτορα και ηλεκτρικη ρυθμιση υψους οπως τα OEM (τα οποια φεγγουν και πολυ ωραια με το κιτ xenon που εχω) και ειναι κομπλε, κανενα προβλημα.. (Μαλιστα υπαρχει και κιτ στο ebay με "ειδικα" angel eyes για Depo φαναρια, σε περιπτωση που δεν σου αρεσει ο φωτισμος..)
Νομιζω πως και τα FK τα φτιαχνει η Depo, (νομιζω κατι τετοιο ισχυει) αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.. Γερμανικα ειναι και τα 2 αποτι ξερω, οποτε οποιο και να επιλεξεις, δεν θα χεις προβλημα.. (μεσα στο φορουμ υπαρχουν σιγουρα αλλοι 2 που φορανε Depo σε 46αρι χωρις προβληματα)

vasilis e30
12-11-09, 16:15
εγω πριν λιγο καιρο εβαλα φαναρια της Depo.για αντοχη δεν μπορω να σου πω διοτι τα φοραω πολυ λιγο καιρο αλλα φεγγουν πολυ ωραια με το κιτ xenon που εχω βαλει.

kplc16
12-11-09, 20:59
Εγω εχω κανα 7μηνο τωρα, της Depo φαναρια μπροστα με προτζεκτορα και ηλεκτρικη ρυθμιση υψους οπως τα OEM (τα οποια φεγγουν και πολυ ωραια με το κιτ xenon που εχω) και ειναι κομπλε, κανενα προβλημα.. (Μαλιστα υπαρχει και κιτ στο ebay με "ειδικα" angel eyes για Depo φαναρια, σε περιπτωση που δεν σου αρεσει ο φωτισμος..)
Νομιζω πως και τα FK τα φτιαχνει η Depo, (νομιζω κατι τετοιο ισχυει) αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.. Γερμανικα ειναι και τα 2 αποτι ξερω, οποτε οποιο και να επιλεξεις, δεν θα χεις προβλημα.. (μεσα στο φορουμ υπαρχουν σιγουρα αλλοι 2 που φορανε Depo σε 46αρι χωρις προβληματα)

αυτο που λες με ta angel eyeς δε το καταλαβα.
depo=made in taiwan
εχουν η δεν εχουν ενσωματωμενα angel eyes;
οι φυσες ταιριαξαν ή ακροτηριασες τα παντα;
ειναι αυτα που εχεις στο garaze σου;

E36 RULES!!
12-11-09, 21:07
Ειχα depo φαναρια πισω σε Ε36, το ενα ειναι ακομα κομπλε, στο αλλο ξεκολλησε μετα απο λιγο καιρο (τα ειχα βαλει καλοκαιρι και το Δεκεμβριο ξεκολλησε) το λαστιχο απο μεσα με αποτελεσμα να μου μπαζει νερα στο πορτ-παγκαζ... Επιστρατεύτηκε παρμπριζόκολλα και απεκτησα παλι στεγνο πορτ-παγκαζ (και μου αρεσανε τα ψαρακια εκει μεσα ρε γμτ :p:)

zaharias
12-11-09, 21:45
αυτο που λες με ta angel eyeς δε το καταλαβα.
depo=made in taiwan
εχουν η δεν εχουν ενσωματωμενα angel eyes;
οι φυσες ταιριαξαν ή ακροτηριασες τα παντα;
ειναι αυτα που εχεις στο garaze σου;

Οι φυσες μια χαρα ταιριαξαν..
Εχουν ενσωματωμενα angel, απλως τα δαχτυλιδια εχουν 4 ψειρες απο πισω τους σε σχημα σταυρό (+) και ετσι φεγγει το δαχτυλιδι αυτο το κιτρινο φως οπως βγαζουν τα γνησια angel στις Ε90, Ε60 κτλ.. Αν, δεν σ'αρεσει αυτο το χρωμα των angel, στο ebay υπαρχει κιτ που αποτελειται απο δαχτυλιδια τα οποια ειναι σχεδιασμενα για Depo φαναρια οπου το δαχτυλιδι αποτελειται απο μια σειρα led που βγαζουν αυτο το λευκο φως.. (ναι, αν δεις στο γκαραζ μου, αυτο εχω βαλει).

TAZ118!
13-11-09, 01:16
Μαγκες υπαρχει καποιος αντιπροσωπος στην Ελλαδα της Depo?
Παραγει φαναρια angel eyes και για Ε81/87.....

vasilis e30
13-11-09, 06:56
Αν, δεν σ'αρεσει αυτο το χρωμα των angel, στο ebay υπαρχει κιτ που αποτελειται απο δαχτυλιδια τα οποια ειναι σχεδιασμενα για Depo φαναρια οπου το δαχτυλιδι αποτελειται απο μια σειρα led που βγαζουν αυτο το λευκο φως..

Ή απλα αλλαζεις τα 4 λεντ που υπαρχουν σε καθε δαχτυλιδι με 4 λεντ λευκα και φευγουν τα δαχτυλιδια λευκο φως.αλλα αυτα που λεει ο Ζαχαριας φεγγουν πιο ωραια.

bill987
13-11-09, 08:03
Βάλαμε σε ε36 depo, όλα ταιριάζουν τέλεια, είχαν και ενσωματωμένα angel!!!

Απλά τέλεια για τα λεφτά τους!

Stakaman318is
02-12-09, 20:48
Βάλαμε σε ε36 depo, όλα ταιριάζουν τέλεια, είχαν και ενσωματωμένα angel!!!

Απλά τέλεια για τα λεφτά τους!


Μπορείς να δωσεις παραπανω πληροφοριες για τα φαναρια στο 36αρι;;

zami
02-12-09, 21:10
Τα εχει χρησιμοποιησει κανεις;
Φως καλο ή στο γαμο του καραγκιοζη;
Οι καθρευτες (απο μεσα)καιγονται;

εγω εχω βάλει στο Ε36 μου FK μπροστά διάφανα ,με κατοπτρο τύπου Ε39 και angel eyes στα οποία άλλαξα και λάμπες και είναι τούμπανο.330€.Βγάζει και με 500 € με γνήσια xenon πάνω και όχι κιτ.Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Ολα ΟΕΜ ,φίσες ,ρυθμίσεις κτλ.Φωτό στο άλμπουμ μου για όποιον θέλει

BMWE36
04-12-09, 19:34
Εγω φοραω της FK εδω κσι 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Πολυ καλυτερη αποδοση απο τα μανισια του! Αλλα καλυτερα αν μπορεσεις παρε απο εξω θα σου βγουν ποιο φθηνα

GEECO
04-03-12, 08:36
για να μην ανοιγω νεο θεμα θα περασω εδω μια απορια μου.
το Ε46 facelift cabrio εχει ιδιο φαναρι σε διαστασεις με το coupe?

εχω βρει αυτα FKFSBM031
http://www.amazon.de/FK-Automotive-FKFSBM031-Scheinwerfer-passend/dp/B004CYB3LA

σε καλη τιμη και σκεφτομαι να τα φορεσω.
έχουν και projector.
τα έχει βάλει κανείς ?

BMW Power
04-03-12, 08:44
Coupe και Cabrio έχουν το ίδιο φανάρι

GEECO
04-03-12, 08:52
Coupe και Cabrio έχουν το ίδιο φανάρι

thanks BMW Power and good morning,

you re always out there man....

πιστεύω θα βρω κάποιο DIY στο utube... αφού εγκατασταθούν μετά θα χρειαστώ ηλεκτρολόγο για τυχόν ρυθμίσεις ?
θυμαμαι παλιά είχα βάλει μόνος μου τα χέλα στο 36άρι και εκτός του ότι μου πήρε ένα οκτάωρο... ( αν δεν έχεις τα κατάλληλα εργαλία, ο ενθουσιασμός δεν είναι αρκετός...) στη συνέχεια φώτιζαν όπου να ναι και μου τα ρυμίσαν στο συνεργείο τόσο ως προς τη δέσμη όσο και ως προς την εφαρμογή σε σχέση με το καπώ τα νεφρά και τα γωνιακά φλας.

BMW Power
04-03-12, 09:00
Καλημέρα φίλε,

Δεν έχω ιδέα για την διαδικασία αλλά έχουν βάλει αρκετά παιδιά και μπορούν να σου πουν την εμπειρία τους. Λογικά θα βρεις έναν ηλεκτρολόγο που να γνωρίζει πως γίνεται η εγκατάσταση.

Lambros
04-03-12, 09:51
http://www.youtube.com/watch?v=jRcsD2UZkhE

Εγώ τα δικά μου τα είχα βάλει μόνος μου.Να προσέχεις το τριμάκι που είναι ανάμεσα στον προφυλακτήρα και το φανάρι...Ήταν το μόνο που μου ψιλοέβγαλε την πίστη

GEECO
05-03-12, 11:50
Lambros ευχαριστώ για το βιντεο.

το δικό μου είναι facelift και κάπου διάβασα στο forum ότι έχουν κάποια δυσκολία, αυτό όμως ίσως έχει να κάνει με το άνοιγμα των φαναριών για εγκατάσταση των δαχτυλιδιών...
(μέσα σε λίγες μέρες που έχω γραφτεί έχω διαβάσει άπειρα θέματα με αποτέλεσμα να μην τα έχω τακτοποιήσει ακόμα στο μυαλό μου...)

αν στην εγκατάσταση θέλουν ρυθμίσεις μάλλον θα πάω σε ηλεκτρολόγο.
βασικά ο φόβος μου είναι αν τα FK είναι πλαστικούρες και δεν φέγγουν σωστά, η κιτρινίζουν έυκολα, ή μπάζουν νερά κλπ.

σς ευχαριστώ

Sp!ros G
05-03-12, 12:15
Γιατι δε βαζεις ενα κιτ xenon στα φαναρια σου???

Και προτζεκτορες φορας και τα εργοστασιακα φαναρια θα κρατησεις .

Για τα angel eyes θα μπεις σε τετοια διαδικασια???Τη συγκεκριμενη περιοδο αμφιβαλλω αν αξιζουν !!

Παντως και τα Depo και τα Fk μια χαρα ποιοτητα εχουν φορεθει και σε ολο τον κοσμο με καλα αποτελεσματα !!

GEECO
05-03-12, 12:51
Γιατι δε βαζεις ενα κιτ xenon στα φαναρια σου???

Και προτζεκτορες φορας και τα εργοστασιακα φαναρια θα κρατησεις .

Για τα angel eyes θα μπεις σε τετοια διαδικασια???Τη συγκεκριμενη περιοδο αμφιβαλλω αν αξιζουν !!

Παντως και τα Depo και τα Fk μια χαρα ποιοτητα εχουν φορεθει και σε ολο τον κοσμο με καλα αποτελεσματα !!
έχεις δίκιο ρε φίλε Sp!rosG , νομίζεις έχω όρεξη για περιτά έξοδα ?

έχει xenon το αμάξι siemens made in chinaland, όμως διαπιστώθηκε ότι το δεξί φανάρι εσωτερικά ειναι σπασμένο ( για να μάθω να αγοράζω μεταχειρισμένo...θα σχολίαζε κάποιος... βλ. σύζυζος) με αποτέλσμα να φέγγει στα 3 μέτρα ενώ το αριστερό για κάποιο λόγο φέγγει προς τα δεξιά ακολουθώντας το δεξί χωρίς όμως να είναι σπασμένο.
δηλαδή είναι σπασμένοι οι πλαστικοί κύλινδροι που έχουν μέσα τους τις λάμπες ( αν το λέω ή το περιγράφω σωστά) είναι αδύνατον να φτιαχτεί η να κοληθεί.

τα fk με projectors τα έχω βρει σε τιμή σοκ (το ζευγάρι ίσως καιποιο κάτω από την τιμή του 1νός μαμά)

R-load
05-03-12, 13:38
έχεις δίκιο ρε φίλε Sp!rosG , νομίζεις έχω όρεξη για περιτά έξοδα ?

έχει xenon το αμάξι siemens made in chinaland, όμως διαπιστώθηκε ότι το δεξί φανάρι εσωτερικά ειναι σπασμένο ( για να μάθω να αγοράζω μεταχειρισμένo...θα σχολίαζε κάποιος... βλ. σύζυζος) με αποτέλσμα να φέγγει στα 3 μέτρα ενώ το αριστερό για κάποιο λόγο φέγγει προς τα δεξιά ακολουθώντας το δεξί χωρίς όμως να είναι σπασμένο.
δηλαδή είναι σπασμένοι οι πλαστικοί κύλινδροι που έχουν μέσα τους τις λάμπες ( αν το λέω ή το περιγράφω σωστά) είναι αδύνατον να φτιαχτεί η να κοληθεί.


βαζοντας τα..τα ρυθμισες τα φαναρια σου?η' οπως μπηκαν ετσι εμειναν?

KATSARAIOS
05-03-12, 16:18
Αν καταλαβα καλα τοτε κανεις λαθος να βγαλεις τα μαμα με προτζεκτορες για aftermarket xenon...

GEECO
05-03-12, 22:40
R Load και KASTARAIOS με έχετε μπερδέψει ή εγώ δεν το έχω γράψει σωστά.

το αμάξι τώρα έχει ξένον έξτρα τοποθέτηση με εργοστασιακά φανάρια. (από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη)
το δεξί λοιπόν φανάρι τρεμοπαίζει και φέγγει στα 3-4 μέτρα .
τα αριστερό ρίχνει το φως προς τα δεξιά.
Αυτά που τελικά αγόρασα σήμερα το απόγευμα είναι αφτερμαρκετ depon.
εκτός της εγκατάστασης για την οποία δεν βρήκα κάποιο DIY στο net, τώρα με απασχολεί και το θέμα της εμφάνισης καθώς το εσωτερικό είναι νίκελ ενω το εργοστασιακό είναι μάλλον γκρι σκούρο.

Sp!ros G
05-03-12, 22:56
Μαστορας τα ειδε τα φαναρια?? Ειπε οτι δεν φτιαχνονται ??

Μια χαρα θα ειναι και με τα νικελ ριξε μια ματια πως θα δειχνει

http://i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqNHJC8E9!BUDzHeBPQjQfz1t!~~_19.JPG

KATSARAIOS
06-03-12, 05:42
R Load και KASTARAIOS με έχετε μπερδέψει ή εγώ δεν το έχω γράψει σωστά.

το αμάξι τώρα έχει ξένον έξτρα τοποθέτηση με εργοστασιακά φανάρια. (από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη)
το δεξί λοιπόν φανάρι τρεμοπαίζει και φέγγει στα 3-4 μέτρα .
τα αριστερό ρίχνει το φως προς τα δεξιά.
Αυτά που τελικά αγόρασα σήμερα το απόγευμα είναι αφτερμαρκετ depon.
εκτός της εγκατάστασης για την οποία δεν βρήκα κάποιο DIY στο net, τώρα με απασχολεί και το θέμα της εμφάνισης καθώς το εσωτερικό είναι νίκελ ενω το εργοστασιακό είναι μάλλον γκρι σκούρο.

τοτε απο οσα καταλαβα δεν εχει προτζεκτορ (μπιλια) στα φαναρια σου αλλα απλα εχει βαλει κιτακι ξενον ο παλιος.
τα depo ειναι καλα και μπαινουν ευκολα ακολουθεις την ιδια διαδικασια
-βγαλσιμο φλας
-βγαλσιμο τριμ κατω απο το φαναρι παντα απο εσωτερικο οπως κοιτας προς την εξωτερικη μερια του αυτοκινητου
-4 βιδες τορξ 8αρες ( 2 πανω στην μετωπη - 2 αριστερα και δεξια απο το φαναρι οπως το κοιτας πανω απο το αυτοκινητο )
To φαναρι βγαινει συρταρωτα (φυσικα εχεις ξεφυσαρει πριν ολες τις φισες με τις λαμπες)
παρε και ενα ωραιο DIY αφου δεν το βρηκες
απλα ο τυπος δεν εχει βγαλει πριν το πλαστικο τριμ για μενα λαθος...
Τα εσωτερικα πλαστικα η τα βαφεις η τοποθετεις τα δικα σου δεν ειναι σοβαρο θεμα..
http://www.youtube.com/watch?v=jRcsD2UZkhE&feature=player_embedded#!

GEECO
06-03-12, 12:49
Μαστορας τα ειδε τα φαναρια?? Ειπε οτι δεν φτιαχνονται ??

Μια χαρα θα ειναι και με τα νικελ ριξε μια ματια πως θα δειχνει

http://i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqNHJC8E9!BUDzHeBPQjQfz1t!~~_19.JPG

Sp!ros G

έφαγα το διαδικτυο χθες το βράδυ για μια τέτοια φωτό ! :search:
είσαι μεγάλος μάστορας στο search

σε ευχαριστώ ρε φίλε για τη βοήθεια.
φοβάμαι μηπως με το ασημί γίνει λίγο καγκούρικο το όχημα ... ποια ειναι η γνώμη σου?

GEECO
06-03-12, 12:55
τοτε απο οσα καταλαβα δεν εχει προτζεκτορ (μπιλια) στα φαναρια σου αλλα απλα εχει βαλει κιτακι ξενον ο παλιος.
τα depo ειναι καλα και μπαινουν ευκολα ακολουθεις την ιδια διαδικασια
-βγαλσιμο φλας
-βγαλσιμο τριμ κατω απο το φαναρι παντα απο εσωτερικο οπως κοιτας προς την εξωτερικη μερια του αυτοκινητου
-4 βιδες τορξ 8αρες ( 2 πανω στην μετωπη - 2 αριστερα και δεξια απο το φαναρι οπως το κοιτας πανω απο το αυτοκινητο )
To φαναρι βγαινει συρταρωτα (φυσικα εχεις ξεφυσαρει πριν ολες τις φισες με τις λαμπες)
παρε και ενα ωραιο DIY αφου δεν το βρηκες
απλα ο τυπος δεν εχει βγαλει πριν το πλαστικο τριμ για μενα λαθος...
Τα εσωτερικα πλαστικα η τα βαφεις η τοποθετεις τα δικα σου δεν ειναι σοβαρο θεμα..
http://www.youtube.com/watch?v=jRcsD2UZkhE&feature=player_embedded#!

καλά τα λές και τα γράφεις. όμως το δικό μου έχει ενιαίο φλας και φανάρι και σίγουρα έχει projectors.
λοιπόν όσν αφορά το σχόλιό σου με τα εσωτερικά πλαστικά δεν μπορω να καταλάβω πως θα βαφτούν διότι μάλλον θα πρέπει να ξεκολήσω το κάτοπτρο ( έτσι λέγεται ? ) από το υπόλοιπο σώμα και επιπλέον με τι είδους χρώμα το οποιο θα πρέπει να αντέχει τις θερμοκρασίες ...

Vassilis E46 Cabrio
06-03-12, 15:28
για να μην ανοιγω νεο θεμα θα περασω εδω μια απορια μου.
το Ε46 facelift cabrio εχει ιδιο φαναρι σε διαστασεις με το coupe?

εχω βρει αυτα FKFSBM031
http://www.amazon.de/FK-Automotive-FKFSBM031-Scheinwerfer-passend/dp/B004CYB3LA

σε καλη τιμη και σκεφτομαι να τα φορεσω.
έχουν και projector.
τα έχει βάλει κανείς ?

Βάλτα με κλειστά μάτια!!!!!!!Παρόμοια με τα γνήσια είναι και ποιοτικά...Αξίζουν τα λεφτά τους....

Θα σου πρότεινα να έβαζες τα ίδια αν βγαίνουν βέβαια και με τα δαχτυλίδια angel eyes...

GEECO
06-03-12, 17:46
Βάλτα με κλειστά μάτια!!!!!!!Παρόμοια με τα γνήσια είναι και ποιοτικά...Αξίζουν τα λεφτά τους....

Θα σου πρότεινα να έβαζες τα ίδια αν βγαίνουν βέβαια και με τα δαχτυλίδια angel eyes...

εννοείται ρε φίλε ότι είναι angel eyes
μισές δουλειές θα κάνουμε ?

ThaNOS E46coupe
06-03-12, 18:22
και ποσο βγαινουν ρε παιδια για Ε46 προ botox κουπεπε , να μπαξω και εγω φαναρακια με αγγελικα ματια? Με βαζετε σε σκεψεις...στο κοπη ηταν ενα Μ3 μαυρο , (ζαχαρια το βλεπαμε μαζι) αυτο το τερας λοιπον ειχα τετοια φαναρια? Ηταν και ψιλο φιμε το κρυσταλο τους νομιζω....καπου το εχω σε φωτογραφια.... Ποσο πανε αυτα?

Lambros
06-03-12, 18:25
http://www.ebay.de/itm/DEPO-ANGEL-EYES-SCHEINWERFER-SET-3er-BMW-E46-Coupe-Cabrio-Facelift-SCHWARZ-/380413374075?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ABMW|Platform%3AE46&hash=item5892676e7b

Μπάξε ομορφάαααντρα μου!

Vassilis E46 Cabrio
06-03-12, 19:05
και ποσο βγαινουν ρε παιδια για Ε46 προ botox κουπεπε , να μπαξω και εγω φαναρακια με αγγελικα ματια? Με βαζετε σε σκεψεις...στο κοπη ηταν ενα Μ3 μαυρο , (ζαχαρια το βλεπαμε μαζι) αυτο το τερας λοιπον ειχα τετοια φαναρια? Ηταν και ψιλο φιμε το κρυσταλο τους νομιζω....καπου το εχω σε φωτογραφια.... Ποσο πανε αυτα?

Τα πουλάει γνωστός μου αν εννοείς κάτι τέτοιο....Δες:

http://www.car.gr/parts/view/2215079/

KATSARAIOS
06-03-12, 21:27
φιλε μισα μισα μας τα λες
εχεις φειςλιφτ λοιπον οποτε θες αντιστοιχα φεισλιφτ φαναρια depo ...
η διαδικασια ειναι ιδια απλα δεν βγαζεις το φλας αφου ειναι ενιαιο.
το βαψιμο η την αλλαγη των πλαστικων το ξεχνας αφου πρεπει να "ψησεις" το φαναρι σου για να ανοιξει ,δεν εχει κλιπς εσενα για να ανοιχτει.
anyway το DIY θα σε βοηθησει απλα φροντισε να βρεις φαναρια με καπακια εσωτερικα στο χρωμα που θες και να ξερεις οτι τα ιμιτασιον δεν παιρνουν πανω τα μπαλαστ για τα ξενον που φορας εσυ αρα θα χρειαστεις εξτρα εξοδα για κιτ ξενον κα8ως και οτι 8α χασεις την λειτουργια των πλυστικων και ισως του αυτοματου ανεβοκατεβασματος της δεσμης..
Για αυτο σου ειπα στο αρχικο μου ποσταρισμα οτι τα μαμα ειναι πιο καλα σε λειτουργιες και σε συμβατοτητα με το αμαξι σου.
Πιστευω να καταλαβες

GEECO
06-03-12, 21:28
ωραίο πράμμα...
στο προFL μου αρέσουν ακόμα ποιο πολύ ! το αγριεύουν πολύ.

KATSARAIOS
06-03-12, 21:30
και ποσο βγαινουν ρε παιδια για Ε46 προ botox κουπεπε , να μπαξω και εγω φαναρακια με αγγελικα ματια? Με βαζετε σε σκεψεις...στο κοπη ηταν ενα Μ3 μαυρο , (ζαχαρια το βλεπαμε μαζι) αυτο το τερας λοιπον ειχα τετοια φαναρια? Ηταν και ψιλο φιμε το κρυσταλο τους νομιζω....καπου το εχω σε φωτογραφια.... Ποσο πανε αυτα?

Θανο παρε απο ebay καινουρια γυρω στο 180αρι στην πορτα σου απλα θα πρεεπει να τα συνδυασεις με κιτ ξενον και σωστο ρυθμισμα σε ηλεκτολογο.
θα σου δουλευει κανονικα το πανω -κατω της δεσμης και νομιζω οτι τα depo εκτος απο ελαφρο κιτρινο τα βγαζει τωρα και με ασπρο στα angel eyes.

GEECO
06-03-12, 21:35
φιλε μισα μισα μας τα λες
εχεις φειςλιφτ λοιπον οποτε θες αντιστοιχα φεισλιφτ φαναρια depo ...
η διαδικασια ειναι ιδια απλα δεν βγαζεις το φλας αφου ειναι ενιαιο.
το βαψιμο η την αλλαγη των πλαστικων το ξεχνας αφου πρεπει να "ψησεις" το φαναρι σου για να ανοιξει ,δεν εχει κλιπς εσενα για να ανοιχτει.
anyway το DIY θα σε βοηθησει απλα φροντισε να βρεις φαναρια με καπακια εσωτερικα στο χρωμα που θες και να ξερεις οτι τα ιμιτασιον δεν παιρνουν πανω τα μπαλαστ για τα ξενον που φορας εσυ αρα θα χρειαστεις εξτρα εξοδα για κιτ ξενον κα8ως και οτι 8α χασεις την λειτουργια των πλυστικων και ισως του αυτοματου ανεβοκατεβασματος της δεσμης..
Για αυτο σου ειπα στο αρχικο μου ποσταρισμα οτι τα μαμα ειναι πιο καλα σε λειτουργιες και σε συμβατοτητα με το αμαξι σου.
Πιστευω να καταλαβες
KATSARAIOS, απολύτως κατανοητά όσα έγραψες.
δεν έχω πλυστικά φανών.
τώρα ο έμπορος με διαβεβαίωσε ότι δεν θά έχω θέμα με τα ζινον, και το ρυθμιστή δέσμης, ωστόσο το σάββατο που θα τα βάλω θα δούμε τι παίζει ακριβώς.

GEECO
09-03-12, 23:12
λοιπον το απογεμα τα εβαλα τα φαναρια.
παρατηρησεις :
τα δαχτυλιδια εχουν λεντακια αλλα το χρωμα τους ειναι οπως στα ΟΕΜ φαναρια κ οχι λευκα.
οσον αφορα τις ρυθμισεις ολα λειτουργουν κανονικα.
το εσωτερικο ειναι νικελ κ οχι μαυρο, αυτο στην αρχη μου δημιουργουσε καποιο ψυχολογικο θεμα αλλα τελικα το συνηθησα, δεν το λες και ασχημο.
τα φαναρια ειναι μειντ ιν ταιβαν, φυσικα οπως γινεται συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις, αφου τα φορεσα, σταματησα απο περιεργεια σε καποιο καταστημα στη ν.ιωνια κ τα βρηκα στην ιδια τιμη μειντ ιν τζερμανι...
ενιγουει..


δυστυχως το htc για καποιο λογο αποθηκευει τις φωτο στο αλμπουμ της καμερας και δεν τις βλεπω στο λαπ τοπ. εχω δοκιμασει τα παντα... συνεχιζω τις προσπαθειες...

KATSARAIOS
10-03-12, 20:41
λοιπον το απογεμα τα εβαλα τα φαναρια.
παρατηρησεις :
τα δαχτυλιδια εχουν λεντακια αλλα το χρωμα τους ειναι οπως στα ΟΕΜ φαναρια κ οχι λευκα.
οσον αφορα τις ρυθμισεις ολα λειτουργουν κανονικα.
το εσωτερικο ειναι νικελ κ οχι μαυρο, αυτο στην αρχη μου δημιουργουσε καποιο ψυχολογικο θεμα αλλα τελικα το συνηθησα, δεν το λες και ασχημο.
τα φαναρια ειναι μειντ ιν ταιβαν, φυσικα οπως γινεται συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις, αφου τα φορεσα, σταματησα απο περιεργεια σε καποιο καταστημα στη ν.ιωνια κ τα βρηκα στην ιδια τιμη μειντ ιν τζερμανι...
ενιγουει..


δυστυχως το htc για καποιο λογο αποθηκευει τις φωτο στο αλμπουμ της καμερας και δεν τις βλεπω στο λαπ τοπ. εχω δοκιμασει τα παντα... συνεχιζω τις προσπαθειες...
Τα δαχτυλιδια στα depo δεν εχουν leds αλλα 3 λαμπες ψειρα στο καθε ενα δαχτυλιδι χωνευτα πισω τους οι οποιες φωτιζουν το πλαστικο δαχτυλιδι και τις οποιες μαλιστα μπορεις να αλλαξεις αν καει καποια η αν θες να αλλαξεις την αποχρωση του δαχτυλιδιου..
Επισης θετικο ειναι οτι δεν χανεις το πανω κατω της δεσμης απο τον διακοπτη .

GEECO
11-03-12, 09:50
Τα δαχτυλιδια στα depo δεν εχουν leds αλλα 3 λαμπες ψειρα στο καθε ενα δαχτυλιδι χωνευτα πισω τους οι οποιες φωτιζουν το πλαστικο δαχτυλιδι και τις οποιες μαλιστα μπορεις να αλλαξεις αν καει καποια η αν θες να αλλαξεις την αποχρωση του δαχτυλιδιου..
Επισης θετικο ειναι οτι δεν χανεις το πανω κατω της δεσμης απο τον διακοπτη .

δηλαδη μπορω να αλλαξω λεντακια σε λευκο ?
σε ευχαριστω για την πληροφορια!

DionisisK
11-03-12, 14:51
Παρεπιτώντος φίλε είναι για coupe ή sedan και αν επιτρέπεται πόσο τα πήρες και απο πού;

gregE36
11-03-12, 16:10
δηλαδη μπορω να αλλαξω λεντακια σε λευκο ?
σε ευχαριστω για την πληροφορια!
ειπαμε δεν ειναι ledakia ,ειναι ψειρες λαμπακια καρφωτα

GEECO
11-03-12, 17:53
ειπαμε δεν ειναι ledakia ,ειναι ψειρες λαμπακια καρφωτα
έχεις δίκιο ρε φίλε , δύσκολο να συντονιστείς με το μωρό αγκαλιά .... (κανονικό μωρό όχι αυτό που φαντάζεσαι....)
άρα αλλάζω λάμπες σε ποιο λευκές και είμαι οκ. να πω τη μάυρη μου αλήθεια, στο 36άρι μου τα hella μου φαινότανε ποιο σόι...