PDA

Επιστροφή στο Forum : Track-day του bmw-motorsport.gr


georgiou
13-11-09, 14:58
Καλησπέρα..



Με αφορμή την οργάνωση track-day ενός άλλου forum τις επόμενες μέρες στις Σέρρες

προτείνω προς τους "μεγάλους"(admins,moderators) την οργάνωση ενός τέτοιου event

και για το bmw-motorsport ..

Πιστεύω πως η οργάνωση για μια τέτοια διεξαγωγή είναι επίπονη και αρκετά δύσκολη..

Αλλά πιστεύω αξίζει για ένα τέτοιο forum και με αυτό θα "σβηστούν" πολλά threads

του τύπου ""που είναι το motorsport κλπ..""

Θα ήταν μια πολύ ωραία κίνηση απο τους υπεύθυνους..

thomelef
13-11-09, 15:01
συμφωνω απολύτως

merlin_M3
13-11-09, 15:16
προτείνω προς τους "μεγάλους"(admins,moderators) την οργάνωση ενός τέτοιου event και για το bmw-motorsport ..

Συμφωνώ απολύτως !!! :+1:

Πιστεύω πως η οργάνωση για μια τέτοια διεξαγωγή είναι επίπονη και αρκετά δύσκολη..

Δεν είναι δύσκολη, είναι σχεδόν αδύνατη, αλλά θα μπορούσε ίσως να γίνει με την βοήθεια όλων των άμεσα ενδιαφερομένων και όχι περιμένοντας να κανονιστούν όλα από άλλους... Να οργανωθούμε.....................:friday:

Αλλά πιστεύω αξίζει για ένα τέτοιο forum και με αυτό θα "σβηστούν" πολλά threads του τύπου ""που είναι το motorsport κλπ..""

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τί λένε αυτοί που δεν μπορούν να βρούν το motorsport.....:flipa:

yodas
13-11-09, 15:19
Αν έχει και μάσα μέσα....για πίστα δεν με πολυενδιαφέρει. Αν έχει φαϊ μάλιστα! Τι δουλειά άλλωστε έχουμε εμείς στην πίστα....

merlin_M3
13-11-09, 15:22
Αν έχει και μάσα μέσα....για πίστα δεν με πολυενδιαφέρει. Αν έχει φαϊ μάλιστα! Τι δουλειά άλλωστε έχουμε εμείς στην πίστα....

Να έρθει καντίνα με "βρώμικα" στην πίστα για τα pit stop !!!:rofl2::rofl2:

georgiou
13-11-09, 15:34
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τί λένε αυτοί που δεν μπορούν να βρούν το motorsport.....:flipa:


Καλά χαριτολογώντας το είπα αυτό τελείως..

Δεν είναι δύσκολη, είναι σχεδόν αδύνατη, αλλά θα μπορούσε ίσως να γίνει με την βοήθεια όλων των άμεσα ενδιαφερομένων και όχι περιμένοντας να κανονιστούν όλα από άλλους... Να οργανωθούμε.....................[/QUOTE]

Ας οργανοθούμε όλοι οι ενδιαφερόμενοι λοιπόν!

Fairytale
13-11-09, 15:52
Λοιπόν για να μην το κουράζουμε πολύ χωρίς να βγαίνει νόημα, υπάρχει η εξής προοπτική χωρίς να λάβει κανείς χρηματικό ρίσκο (μιας και τα χρήματα προκαταβάλονται) για διοργάνωση σε κάτι με αβέβαιη συμμετοχή.
Το αυτοκινητοδρόμιο Σερρών που αναφέρθηκε στο shoutbox για να γίνει κάποιο trackday (επειδή είναι κατά ένα μέρος του Δημοτική επιχείρηση) έχει κάποιο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα ελεύθερη προπόνηση (δεν απαιτείται δηλ. να υπάρχει οργανωμένο event).
Για τον Νοέμβριο είναι το ΣΚ 14-15 δηλ. αύριο και μεθαύριο (πολύ κοντά προφανώς).
Για τον Δεκέμβριο είναι το ΣΚ 12-13.

Το ημερολόγιο http://www.serrescircuit.gr/calendar.asp?Year=2009&Month=12&Day=13&argDate=13/12/2009&Category=0 και τα έξοδα συμμετοχής σε μέρα ελεύθερης προπόνησης http://www.serrescircuit.gr/newsletter.asp?Category=0&Page=1&Display=1&Newsletter=98

Με βάση λοιπόν αυτήν την ημερομηνία 12-13 Δεκεμβρίου ποιός συμμετέχει;
C U out there

gnx
13-11-09, 15:56
Τα Μεγαρα θα βολευαν περισσοτερο...

thomelef
13-11-09, 16:04
Αν έχει και μάσα μέσα....για πίστα δεν με πολυενδιαφέρει. Αν έχει φαϊ μάλιστα! Τι δουλειά άλλωστε έχουμε εμείς στην πίστα....
τι δουλιά;;;; εσύ αγόρι μου είσαι συνοδηγός σε μένα... μετά απο μία κουραστική μέρα η μάσα είναι απαραίτητη τη διάλο θα πάμε σέρρες και θα γυρίσουμε νηστικοί;;;

Με βάση λοιπόν αυτήν την ημερομηνία 12-13 Δεκεμβρίου ποιός συμμετέχει;
με τα 1000 μέσα με γυναίκα και παιδί στη κοιλιά... να μαθαίνει απο τώρα...

yodas
13-11-09, 16:17
και εγώ μέσα αλλά με την γυναίκα στα pits γιατί σίγουρα θα γεννήσει...

merlin_M3
13-11-09, 16:18
Το αυτοκινητοδρόμιο Σερρών που αναφέρθηκε στο shoutbox για να γίνει κάποιο trackday (επειδή είναι κατά ένα μέρος του Δημοτική επιχείρηση) έχει κάποιο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα ελεύθερη προπόνηση (δεν απαιτείται δηλ. να υπάρχει οργανωμένο event).

Με βάση λοιπόν αυτήν την ημερομηνία 12-13 Δεκεμβρίου ποιός συμμετέχει;
C U out there

1. Fairytale
2. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
3. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
4. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
5.
6.
7.

thomelef
13-11-09, 16:25
και εγώ μέσα αλλά με την γυναίκα στα pits γιατί σίγουρα θα γεννήσει...

μια απο τα ίδια γιώργη

manos///3
13-11-09, 16:30
Aχχχχχ...φωτιες μου αναβετε!

yodas
13-11-09, 16:31
άντε ρε μανόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....να μας δώσεις τα φώτα σου μπας και ξεστραβωθούμε...

merlin_M3
13-11-09, 16:32
Aχχχχχ...φωτιες μου αναβετε!

Δεχόμαστε και κυρίες με μωρό στην κοιλιά !!! :dblthumb2

Μάλιστα νομίζω πως θα έχουμε αρκετές .......................:love:

thomelef
13-11-09, 16:38
Aχχχχχ...φωτιες μου αναβετε!

μαν όλοι οι γκαστρωμένοι του φόρουμ θα πάμε πώς μπορείς να λήψεις?????????????
κανόνιζε απο τώρα και αμα θές σε φιλοξενώ σπίτι μου για εκείνο το σκ οικογενειακώς...

stratos
13-11-09, 17:05
Με βλέπω να κάνω την γιορτή μου στις 13 στην πίστα....

paganis
13-11-09, 17:22
παιδια εγω ακομα δεν εχω αφησει γκαστρωμενη καμια.....!! τι να ερθω να κανω εκει...??
πλακα -πλακα ..τον αυγουστο που ειχα παει με τα υπολοιπα μελη του κλαμπ ( αν και δεν ημουν με το bmwακι μου)..ειχαμε περασει πολυ καλα! στρατακο...λες να ξανανεβουμε?

stratos
13-11-09, 17:36
παιδια εγω ακομα δεν εχω αφησει γκαστρωμενη καμια.....!! τι να ερθω να κανω εκει...??
πλακα -πλακα ..τον αυγουστο που ειχα παει με τα υπολοιπα μελη του κλαμπ ( αν και δεν ημουν με το bmwακι μου)..ειχαμε περασει πολυ καλα! στρατακο...λες να ξανανεβουμε?

Λευτέρη το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά απλά είναι πολύ δύσκολη η ημερομηνία... ασε να περάσει λίγο ο καιρός και βλέπουμε... δεν μπορώ να πώ σίγουρα απο τώρα :banghead:

paganis
13-11-09, 18:06
Λευτέρη το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά απλά είναι πολύ δύσκολη η ημερομηνία... ασε να περάσει λίγο ο καιρός και βλέπουμε... δεν μπορώ να πώ σίγουρα απο τώρα :banghead:

μια απο τα ιδια...ολες οι γιορτες ειναι μαζεμενες τοτε( συν την δικη μου)! θα εχει βαρυνει και ο καιρος εκει πανω..αρκετα! παντως θα μου αρεσε εστω μια διαμονη στο ''ελπιδα'' και χρονομετρηση σε σωστη πιστα!

fz21
13-11-09, 18:11
poso θα στοιχισει στον καθενα με ενα γρηγορο κοστολογιο?ας πουν αυτοι που ηδη εχουν παει και ξερουν!!!

manos///3
13-11-09, 18:30
70 η πιστα για ολη μερα
60 περιπου το ''Ελπιδα'' ( και γ@μω τα ξενοδοχια)
10 ο ''Σωτος'' (σουβλακι)

και τα καυσιμα......εξαρταται το τουτου!

paganis
13-11-09, 18:37
poso θα στοιχισει στον καθενα με ενα γρηγορο κοστολογιο?ας πουν αυτοι που ηδη εχουν παει και ξερουν!!!

70 η πιστα
80 το δικλινο με τζακουζι και μασαζακι...( ετσι το εκλεισα)
15 οι μασαμπουκες σε σχετικο σουβλατζιδικο
περιπου 50 ευρω διοδια πανω κατω ( εχει 8 ή 9 διοδια.)
βενζινες ..ειναι σχετικο

ΥΓ
στο κοστος βαλε και καμια κληση ..της ταξεως των 350 ευρω( τα μισα αν πας σε 10 μερες) συν το διπλωμα
...το τελευταιο μπορει βεβαια να αποφευθει( εμενα με τσιμπησανε παντως)....με συνεση και εγκρατεια....

stratos
13-11-09, 21:24
Να σημειώσουμε οτι οι τιμές για το ελπίδα ήταν λόγω "group buy" (ευχαριστούμε Λευτέρη Paladin) και οτι είμασταν σε low season. Τώρα που είναι βουνό και αν δεν κάνω λάθος υπέρ-τουριστική περιοχή (Λαϊλιάς Σερρών) οι τιμες αναμένονται υψηλότερες.

Βενζίνες ήθελα προσωπικά 140 euro πήγαινε-έλα και κανένα 50άρικο περίπου για μέσα στην πίστα (20 - 25 περίπου γύρους)....

nfot
14-11-09, 23:36
Απο ξενοδοχεια υπαρχουν κι αλλα. Το "Ελπιδα" ειναι στο κεντρο και δε βολευει απο σταθμευση. Στο "Ελπιδα Resort" δεν εχω μεινει.
Υπαρχουν και τα "Acropol" & "Alexander". 50 & 70 ευρω το δικλινο, αρκει να αναφερθει οτι εισαι εκει για την πιστα.
Τα χρονομετρα δεν προσφερονται σε μερες ελευθερης προπονησης. Μονο σε TD και με χρεωση 300+ΦΠΑ για μια μερα ή 400+ΦΠΑ για 2 μερες.
Ο Δεκεμβριος ειναι δυσκολος απο καιρο, μιας και το κρυο μπορει να ειναι τσουχτερο. Απο την αλλη αυτο ειναι καλο για τα μοτερ.

Εγω το συζηταω να ανεβω, αν και θα χρειαστω λαστιχα μετα, οπωσδηποτε. Και το δυσκολο θα ειναι να επιστρεψω με τα ιδια λαστιχα.

Kostas Christ
14-11-09, 23:59
υπαρχει και η λυση της αυτοκινηταμαξας, περιπου ιδιο κοστος με το ν ανεβει κανεις οδικως, χωρις ρισκο για κλησεις, και το καλο ειναι οτι κοιμασαι στην καμπινα και εχεις ολο το σαββατο ελευθερο για την πιστα αφου το τρενο φτανει περιπου στις 7 το πρωι θεσσαλονικη

VanVIC
15-11-09, 08:30
υπαρχει και η λυση της αυτοκινηταμαξας, περιπου ιδιο κοστος με το ν ανεβει κανεις οδικως, χωρις ρισκο για κλησεις, και το καλο ειναι οτι κοιμασαι στην καμπινα και εχεις ολο το σαββατο ελευθερο για την πιστα αφου το τρενο φτανει περιπου στις 7 το πρωι θεσσαλονικη

έξυπνη πρόταση και πρκατική !

xaros
15-11-09, 13:50
1. Fairytale
2. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
3. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
4. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
5. xaros ( χωρις γυναίκα και παιδιά,μια ζωη μεσα στους δρομους και τις πιστες)
6.
7.

nfot
16-11-09, 23:09
Τι λετε, θα παμε τελικα; Αν ειναι αν παραγγειλω λαστιχα, για να τα εχω ετοιμα να τα αλλαξω μετα.

Εγω μαλλον μονο για Σαββατο με εναν φιλο, αυθημερον.

merlin_M3
17-11-09, 13:25
Σέρρες 12-13 Δεκεμβρίου 2009

01. Fairytale
02. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
03. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
04. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
05. xaros ( χωρις γυναίκα και παιδιά,μια ζωη μεσα στους δρομους και τις πιστες)
06. nfot
07.
08.
09.
10.

Πάμε γερά :dblthumb2............ για :drive2: και για :cheers:

( Αντε Στράτο, Λευτέρη, Μάνο, Μιχάλη, Θανάση, άλλοι Βόρειοι.........:deal: )

stratos
17-11-09, 14:31
Θα σας ενημερώσω τελευταία στιγμή για το trackday γιατί επιστρέφω Σαββάτο και η γιορτή μου είναι στις 13 που είναι το trackday. Νίκο αν θέλεις να μου πείς πιο νωρίς αν είναι να ξεκινήσουμε Σαββάτο ή Κυριακή...

nfot
17-11-09, 17:02
... Νίκο αν θέλεις να μου πείς πιο νωρίς αν είναι να ξεκινήσουμε Σαββάτο ή Κυριακή...

Αν εννοεις εμενα, πολυ ευχαριστως.

thomelef
17-11-09, 17:09
κρίμα αλλά θα έρθω με τα 19άρια και δυστηχώς δε θα μπορέσω να τα ζορίσω και πολύ μιας και κυκλοφορώ με αυτά...
ελπίζω να αλάξει ένα θέμα που προέκυψε και να έχω τα 18άρια μου στην ώρα τους...
όπως και να έχει και θα έρθω και μέσα θα μπώ...

stratos
17-11-09, 19:02
Αν εννοεις εμενα, πολυ ευχαριστως.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλά εννούσα τον Merlin. Άντε και άμα ανέβω θα τα πούμε και απο κοντά, όχι μόνο με πμ....

κρίμα αλλά θα έρθω με τα 19άρια και δυστηχώς δε θα μπορέσω να τα ζορίσω και πολύ μιας και κυκλοφορώ με αυτά...
ελπίζω να αλάξει ένα θέμα που προέκυψε και να έχω τα 18άρια μου στην ώρα τους...
όπως και να έχει και θα έρθω και μέσα θα μπώ...

Και εγώ με τα καθημερινά λάστιχα θα ανέβω. Θα είναι το δεύτερο και μάλλον τελευταίο trackday τους :peepwall:

Έτσι και αλλιώς δεν πάμε για να κάνουμε τους απόλυτους χρόνους (εκτός αν ανέβει ο Μάνος) αλλά για τον χαβαλέ μας....

thomelef
19-11-09, 08:20
so!!! what's the deal ya all?
έχει κλείσει και πάμε τελικά???
αν ναι να κανονίσουμε σημείο συνάντησης και να πάμε όλοι μαζί ρε παίδες...

Fairytale
19-11-09, 08:29
Πάμε καλά, στην πορεία θα βγούν κι άλλοι! (Κάτι ξερ αυτός, κατι ξερ).
C U out there

stratos
19-11-09, 11:55
Το παιδί με το Πόρκι το αργό παίζει να ανέβει? Θα χαρώ πολύ να τον δώ... Ας τον πάρει κάποιος τηλ...

Αντών///is
19-11-09, 13:25
Παιδιά, εγώ θα ξέρω ψιλο-τελευταία στιγμή, :shakehead ένεκα αναστάτωσης στον επαγγελματικό μου χώρο... :(
Με τα σημερινά δεδομένα, 55% όχι - 45% ναι... Θα το παλέψω πάντως!

Αλήθεια, έχει τηλεφωνίσει κανείς, έστω και διερευνητικά, στο Elpis Resort;
Μας ενδιαφέρουν δύο πράγματα: (α) Τιμές και, (β) πρόβλεψη διαθεσιμότητας για το συγκεκριμμένο 3ήμερο.
Τώρα, αν, αυτός που θα τηλεφωνήσει, μπορεί να διαπραγματευθεί ένα group - price για 6 - 10+ δωμάτια, ακόμα καλύτερα! :dblthumb2 (Όποιος το κάνει, θα έχει μια θετική από 'μένα :bigthumb:)

thomelef
19-11-09, 13:42
παιδιά μην αγχώνεστε και θεσ/νίκη μπορείτε να μείνετε όπου οι σέρρες σε πολύ χαλαρό ταξιδάκι είναι το πολύ μία ώρα.
και καλύτερες τιμές θα παίζουν και το βράδυ έχει και πιο πολές επιλογές.

stratos
19-11-09, 14:15
παιδιά μην αγχώνεστε και θεσ/νίκη μπορείτε να μείνετε όπου οι σέρρες σε πολύ χαλαρό ταξιδάκι είναι το πολύ μία ώρα.
και καλύτερες τιμές θα παίζουν και το βράδυ έχει και πιο πολές επιλογές.

Αν έχει και Μούσες το βράδυ.... :D

merlin_M3
19-11-09, 14:39
παιδιά μην αγχώνεστε και θεσ/νίκη μπορείτε να μείνετε όπου οι σέρρες σε πολύ χαλαρό ταξιδάκι είναι το πολύ μία ώρα.
και καλύτερες τιμές θα παίζουν και το βράδυ έχει και πιο πολές επιλογές.

Καθόλου κακή ιδέα....... ρίξε καμμιά ωραία πρόταση με parking !!!:scratchch

Το παιδί με το Πόρκι το αργό παίζει να ανέβει? Θα χαρώ πολύ να τον δώ... Ας τον πάρει κάποιος τηλ...

Εχει ειδοποιηθεί και το παλεύει με τα επαγγελματικά του για να έρθει μαζί μας !!! :icon_kidr
Ισως και το έταιρο αργό porche.............:dblthumb2

scania124
19-11-09, 16:45
Σέρρες 12-13 Δεκεμβρίου 2009

01. Fairytale
02. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
03. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
04. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
05. xaros ( χωρις γυναίκα και παιδιά,μια ζωη μεσα στους δρομους και τις πιστες)
06. nfot
07.scania124(μονος η με την γυναικα και το παιδι στην κοιλια)
08.
09.
10.

Πάμε γερά :dblthumb2............ για :drive2: και για :cheers:

( Αντε Στράτο, Λευτέρη, Μάνο, Μιχάλη, Θανάση, άλλοι Βόρειοι.........:deal: )

να μπω στην λιστα παρακαλω

thomelef
19-11-09, 17:48
Αν έχει και Μούσες το βράδυ....

sorry στρατούλη αλλα εγώ δε θα μπορέσω να περεβρεθώ σε τέτοια συνάντηση μιας και τα μπουζουκάκια τα συχένομαι.

Καθόλου κακή ιδέα....... ρίξε καμμιά ωραία πρόταση με parking !!!

μπορώ να ρωτήσω στο ξενοδοχείο που κλείνουμε για την εταιρεία τουσ ξένους επισκέπτες που έρχονται.
είναι περιοχή ωραιοκάστρου και έχει και μεγάλο πάρκινγκ.
είναι η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή με καλά δωμάτια διατροφή και ξεγνοιασιά για πάρκινγκ.
το ξενοδοχείο λέγεται τάνια.

stratos
19-11-09, 17:54
sorry στρατούλη αλλα εγώ δε θα μπορέσω να περεβρεθώ σε τέτοια συνάντηση μιας και τα μπουζουκάκια τα συχένομαι.



μπορώ να ρωτήσω στο ξενοδοχείο που κλείνουμε για την εταιρεία τουσ ξένους επισκέπτες που έρχονται.
είναι περιοχή ωραιοκάστρου και έχει και μεγάλο πάρκινγκ.
είναι η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή με καλά δωμάτια διατροφή και ξεγνοιασιά για πάρκινγκ.
το ξενοδοχείο λέγεται τάνια.

Καλά ας ανεβούμε εμείς και βλέπουμε που θα πάμε, μην αγχώνεσαι για αυτό.

Επίσης, ξενοδοχείο με σχετικά μικρό Parking είναι το Holiday Inn και κόστος περίπου 90 euro το δίκληνο και 12 euro το parking...

thomelef
19-11-09, 18:37
στάθη αν ακούει..... μάλον θα έχω παρέα ένα συνεργάτη ο οποίος έχει και αυτός ///Μ6...
για κάνε κάνα κουμάντο να σε γνωρίσουμε και σένα απο κοντά...

sm6
22-11-09, 09:52
θωμα ευχαριστω, αλλα εχω φορτωμενο προγραμμα. αν ηταν μεγαρα θα εκλεβα ενα απογευμα...
αλλα στις σερρες ειναι πολυ δυσκολο...

Fairytale
23-11-09, 14:32
Τα Μεγαρα θα βολευαν περισσοτερο...θωμα ευχαριστω, αλλα εχω φορτωμενο προγραμμα. αν ηταν μεγαρα θα εκλεβα ενα απογευμα...
αλλα στις σερρες ειναι πολυ δυσκολο...Εξήγησα το πως και το γιατί μιλάμε για τις Σέρρες αυτή τη στιγμή. Τα Μέγαρα θέλουν πολύ σοβαρή συννενόηση μεταξύ μας (γιατί μιλάμε για οργανωμένο trackday με συγκεκριμένο κόστος που θα πρέπει να πληρωθεί ανεξάρτητα από τυχόν "κανονιοβολισμούς" που ευνοούνται από τον πιθανά άσχημο καιρό). Μιας και (αυτής της δραστηριότητας) η παρέα παραμένει ουσιαστικά άγνωστη αναμεταξύ της, ας πάμε σε κάτι "τύπου χειμαδιό" σε 1η φάση. Θα ρθουν και τα άλλα. Όρεξη να έχετε...
υπαρχει και η λυση της αυτοκινηταμαξας, περιπου ιδιο κοστος με το ν ανεβει κανεις οδικως, χωρις ρισκο για κλησεις, και το καλο ειναι οτι κοιμασαι στην καμπινα και εχεις ολο το σαββατο ελευθερο για την πιστα αφου το τρενο φτανει περιπου στις 7 το πρωι θεσσαλονικη
έξυπνη πρόταση και πρκατική !Ωραίος ο Κώστας! Έμαθα τα εξής από τηλεφώνου με τον ΟΣΕ:

H αυτοκινητάμαξα φεύγει από το Ρουφ κατά τις 23.00 (χρειάζεται να είσαι εκεί από τις 21.30 για να φορτώσεις το αμάξι).
Πάει μέχρι την Θεσσαλονίκη, όπου και φτάνει περίπου στις 05.30 (γύρω στις 06.15-06.30 ξεφορτώνονται τα αυτοκίνητα).
Τα αυτοκίνητα συνοδεύονται υποχρεωτικά.
Τα κόστη είναι 47e για το αυτοκίνητο ενώ ο επιβάτης 23e/28e/33e σε 6κλινη/4κλινη/2κλινη καμπίνα αντίστοιχα.
Υπάρχουν και κάποιες εκπτώσεις, το φοιτητικό έχει 25% έκπτωση, ενώ το κανονικό όταν το κλείνεις και με επιστροφή έχει 20% έκπτωση.

C U out there

sm6
23-11-09, 15:55
συμφωνω νικο...
στην τελευταια επισκεψη μας στα μεγαρα πληροφορηθηκαμε απ' οτι θυμασαι οτι ενα απογευμα δευτερας απο τις 2.30 και μετα εως τη δυση του ηλιου κοστιζει περιπου 1000 ευρω.
συν γυρω στα 150 για το ασθενοφορο (απ΄οτι θυμασαι στην εκδηλωση που πηγαμε δεν ειχαν, αλλα εγω το βαζω...)

ετσι αν μαζευτουνε 10 ανθρωποι που ειναι διατεθειμενοι να πληρωσουν απο 100 περιπου ευρω, η δουλεια γινεται. αυτος ο πυρηνας των 10 ατομων υπαρχει.
τωρα αν μαζευτουν και αλλοι, ακομα καλυτερα θα εχει περισσοτερο ενδιαφερον και θα μειωθει και το κοστος ανα ατομο.

το μονο θεμα για τα μεγαρα ειναι οτι αυτην την εποχη ο ηλιος δυει νωρις και δεν θα προλαβουμε να ευχαριστηθουμε την πιστα για πολυ.
οταν πηγαμε αν θυμασαι νυχτωσε στις 7-7.30... πεντε ωρες ειναι μια καλη περιοδος.
ετσι καλο θα ειναι να περιμενουμε να μεγαλωσει και παλι η μερα αν θελουμε να παμε στα μεγαρα. αυτος ειναι και ο λογος που δεν το προτεινα καν...

nfot
23-11-09, 18:02
...
στην τελευταια επισκεψη μας στα μεγαρα πληροφορηθηκαμε απ' οτι θυμασαι οτι ενα απογευμα δευτερας απο τις 2.30 και μετα εως τη δυση του ηλιου κοστιζει περιπου 1000 ευρω.
συν γυρω στα 150 για το ασθενοφορο (απ΄οτι θυμασαι στην εκδηλωση που πηγαμε δεν ειχαν, αλλα εγω το βαζω..)...

Ποσο χρεωνουν το κοτετσι; :smashtard:smashtard:smashtard

Δεν πανε καλα, καθολου καλα.

thomelef
28-11-09, 16:22
απ.......
έτσι για να μη ξεχνιόμαστε.....
πείρα επιτέλους και το δικό μου κρανάκι σήμερα και τέρμα πια με τα δανεικά!!!!!!!!!
σπάρκο κλειστού τύπου .......

yodas
30-11-09, 09:50
απ.......
έτσι για να μη ξεχνιόμαστε.....
πείρα επιτέλους και το δικό μου κρανάκι σήμερα και τέρμα πια με τα δανεικά!!!!!!!!!
σπάρκο κλειστού τύπου .......

πόσα έδωσες Θωμά; αν είναι να πάρω και εγώ ένα να βρίσκεται....

merlin_M3
02-12-09, 14:51
UP !!!

Μήπως πρέπει να οργανωνόμαστε σιγά-σιγά ? :clap:

stratos
02-12-09, 14:56
Επίσημα είμαι μέσα. Ποιός την γ.... την ονομαστική μου εορτή, αν είναι να τρέξω και να είμαι με φίλους όλα τα άλλα είναι λίγα...

yodas
02-12-09, 15:00
Παραμένω μέσα σαφώς....Προφήτη ακούς;

scania124
02-12-09, 15:07
και εγω μεσα.....

sm6
02-12-09, 15:18
ωχ αν μπει το σκανια μεσα, θα ανεβω! δεν το χανω με τιποτα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Vrhf7npIumU

merlin_M3
02-12-09, 15:19
Σέρρες 12-13 Δεκεμβρίου 2009

01. Fairytale
02. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
03. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
04. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
05. xaros ( χωρις γυναίκα και παιδιά,μια ζωη μεσα στους δρομους και τις πιστες)
06. nfot
07. Scania 124
08. Stratos
09. Antonis///is ???
10.

Πάμε γερά :dblthumb2............ για :drive2: και για :cheers:

Fairytale
02-12-09, 15:19
Επίσημα είμαι μέσα. Ποιός την γ.... την ονομαστική μου εορτή, αν είναι να τρέξω και να είμαι με φίλους όλα τα άλλα είναι λίγα...ε... καλά κάτι θα κάνουμε και γιαυτο !!!
Παιδιά το θέμα ειναι ο καιρός, όσο θα πλησιάζουμε στην ημερομηνία θα ξεκαθαρίζει το θέμα αφού θα έχουμε ασφαλή πρόγνωση.
C U out there

scania124
02-12-09, 15:35
ωχ αν μπει το σκανια μεσα, θα ανεβω! δεν το χανω με τιποτα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Vrhf7npIumU

σταθη αμα ειναι να ερθεις να το φερω να το βαλω μεσα........

merlin_M3
02-12-09, 15:49
Επίσημα είμαι μέσα. Ποιός την γ.... την ονομαστική μου εορτή, αν είναι να τρέξω και να είμαι με φίλους όλα τα άλλα είναι λίγα...

Δεν θα πλήξεις. δεν θα πλήξεις.... σου χω ετοιμάσει εκπλήξεις !!!:flipa:

:rofl2::rofl2::rofl2:

nfot
02-12-09, 18:45
Εμενα αρχιζω να με βλεπω χλωμο, δυστυχως :angryfire:angryfire:angryfire

stratos
02-12-09, 19:22
ε... καλά κάτι θα κάνουμε και γιαυτο !!!
Παιδιά το θέμα ειναι ο καιρός, όσο θα πλησιάζουμε στην ημερομηνία θα ξεκαθαρίζει το θέμα αφού θα έχουμε ασφαλή πρόγνωση.
C U out there

Ώχ, ώχ ώχ..... κάτι μου λέει πως έχουν να γίνουν πολλά...

Δεν θα πλήξεις. δεν θα πλήξεις.... σου χω ετοιμάσει εκπλήξεις !!!:flipa:

:rofl2::rofl2:

Εκπλήξεις? Ενδιαφέρον.... άντε να δούμε... έκανες τίποτα στο Μ3 και περιμένεις να με τρελάνεις? Γιατί έχουμε ανοιχτούς λογαριασμούς.... :rofl2:


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Όποιος δεν έχει έρθει σε συνάντηση απλά χάνει. Αλλά όποιος έρθει στο trackday θα το μείνει απλά αξέχαστο. Δεν έχει σημασία το αυτοκίνητο και τα άλογα αλλά η οδηγική εμπειρία και το πιο σημαντικό η παρέα με γνωστούς και φίλους. Να βλέπω να αυξανόμαστε...

*Κανένα κρανάκι ρε παιδιά δεν περισεύει?

Compact 323ti
02-12-09, 19:27
Αντε βρε Νίκο (Nfot) έλα να πάμε παρέα . Ελα , και στο δρόμο θα σε αφήσω να με περάσεις ...................

xaros
02-12-09, 20:04
Αντε βρε Νίκο (Nfot) έλα να πάμε παρέα . Ελα , και στο δρόμο θα σε αφήσω να με περάσεις ...................
εσυ πρεπει να ερθεις οποσδηποτε........φερε και λιγο τσιπουρο σε περιπτωση που κρυωνουμε το βραδυ!

nfot
03-12-09, 16:52
Κωστα ( Compact 323ti) πεταω τη σκουφια μου για να ερθω. Δυστυχως ομως, δεν το βλεπω. Πολλα στραβα μαζι εχουν πεσει, πολλα.

stratos
03-12-09, 22:23
Οι μέρες πλησιάζουν και πρέπει να οργανονώμαστε σιγά-σιγά...

Οι της Αθήνας ποιά μέρα θα ξεκινήσουν?

Απο Βόρεια απο που θα με μαζέψετε? Εγώ θα μένω κέντρο Θεσσαλονίκης? Ώρα και μέρος συνάντησης για το πρωί της Κυριακής?

stratos
04-12-09, 12:38
αααααααααααααααααααααααααπππππππππππ

Λίγες μέρες έμειναν. Άντε... μαζευτείτε... να βγεί το motorsport απο μέσα μας που μερικές κακές γλώσσες μας κατηγορούν οτι δεν το έχουμε...

Για αυτους που δεν το έχουν να θυμίσουμε τα μπριζολικά και τα κεμπάπ που ακολουθούν μετά την μυρωδιά της βενζίνης και του καμένου λάστιχου

Prophet Of Noise
04-12-09, 13:13
Κάνα σετάκι ζαντολάστιχα για λιώσιμο που θα βρουμε είναι το θέμα.

stratos
04-12-09, 14:51
Κάνα σετάκι ζαντολάστιχα για λιώσιμο που θα βρουμε είναι το θέμα.

Αστο μην ταλαιπωρήσαι να κουβαλάς λάστιχα μαζί σου. Έλα όπως είσαι και αν δεν αντέχουν αλλάζεις όταν επιστρέψεις αλλιώς φόρα απο πρίν λάστιχα για λιώσιμο. Είμαι παθών και όσοι ήταν την προηγούμενη φορά θυμούνται...

GSS Σαράφη δεν θα σε ξεχάσω για την βοήθεια...

Πάντως αν έχεις όνειρα για πάντες καλήτερα να τα ξεχάσεις γιατί δεν επιτρέπονται στην πίστα :screwy::screwy:

thomelef
04-12-09, 15:36
παιδιά για πείτε λοιπόν...
οι απο μακρυά φίλοι τι έχετε κανονίσει ????
εμείς είμαστε δίπλα απο όπου και να μείνετε περνάμε και σας παίρνουμε....εγώ και ο co-driver yodas,,,...
υγ. στράτο με μπαλακλάβες τι έκανες?????

Prophet Of Noise
04-12-09, 15:41
Αστο μην ταλαιπωρήσαι να κουβαλάς λάστιχα μαζί σου. Έλα όπως είσαι και αν δεν αντέχουν αλλάζεις όταν επιστρέψεις αλλιώς φόρα απο πρίν λάστιχα για λιώσιμο. Είμαι παθών και όσοι ήταν την προηγούμενη φορά θυμούνται...


Θα προτιμούσα να μην λιώσω αυτά που φοράω ήδη... Ειναι σε 19άρες και είναι αρκετά ακριβά για να τα λιώσω σε μια μέρα.

stratos
04-12-09, 20:02
παιδιά για πείτε λοιπόν...
οι απο μακρυά φίλοι τι έχετε κανονίσει ????
εμείς είμαστε δίπλα απο όπου και να μείνετε περνάμε και σας παίρνουμε....εγώ και ο co-driver yodas,,,...
υγ. στράτο με μπαλακλάβες τι έκανες?????

Δεν παράγγειλα γιατί τους έστειλα mail των κουνηστών και δεν μου απάντησαν για τον χρόνο αποστολής τα καοπρόσκυλα. Οπότε δεν παράγγειλα....

Κάτσε να βρούμε πρώτα κράνος (εγώ δηλαδή) και βλέπουμε για τις μπαλακλάβες...


Τελικά εγώ θα είμαι Θεσσαλονίκη απο το Σαββάτο, πείτε μου που να έρθω να σας συναντήσω. Όσο πιο κέντρο τόσο πιο καλά για μένα....

stratos
04-12-09, 20:04
Θα προτιμούσα να μην λιώσω αυτά που φοράω ήδη... Ειναι σε 19άρες και είναι αρκετά ακριβά για να τα λιώσω σε μια μέρα.

Ναι αυτό είναι ένα θέμα πάντως. Τα δικά μου λάστιχα θα μπούν για το δεύτερο trackday και υπολογίζω οτι δεν θα έχω πρόβλημα. Πάντως για όσους δεν ξέρουν και όπως μάθαμε απο την προηγούμενη επίσκεψη, ταλαιπωρούνται πιο πολύ τα μπροστινά λάστιχα λόγω φρένων και ειδικά το μπροστινό αριστερό λόγω γεωμετρίας της πίστας...

thomelef
05-12-09, 16:23
υπάρχει και το ενδεχόμενο να έρθω με το κόμπακτ...
υγ. στράτο ο τύπος με το ///Μ6 σήμερα που μιλήσαμε είπε θα έρθει...

Fairytale
06-12-09, 18:12
Από αύριο θα έχουμε ασφαλή πρόγνωση καιρού για τις Σέρρες στα γνωστά site:
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=43
http://freemeteo.com/default.asp?la=2&gid=734330&pid=23
http://www.weatheronline.gr/Greek/Serres/58%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82.htm

Εν τω μεταξύ δείτε και αυτό, είναι μια εναλλακτική λύση για την τηλεμετρία της πίστας:Περάστε το στα κινητάκια σας,όσοι πάτε Σέρρες.
Αξίζει, και είναι ΚΑΙ αξιόπιστο.Το έχω δοκιμάσει και στα Μέγαρα.

http://www.racechrono.com/
C U out there

gnx
06-12-09, 20:16
Δεν παράγγειλα γιατί τους έστειλα mail των κουνηστών και δεν μου απάντησαν για τον χρόνο αποστολής τα καοπρόσκυλα. Οπότε δεν παράγγειλα....

Κάτσε να βρούμε πρώτα κράνος (εγώ δηλαδή) και βλέπουμε για τις μπαλακλάβες...


Τελικά εγώ θα είμαι Θεσσαλονίκη απο το Σαββάτο, πείτε μου που να έρθω να σας συναντήσω. Όσο πιο κέντρο τόσο πιο καλά για μένα....

Στρατο, κοιτα εδω

http://www.rallyshop.it/

stratos
06-12-09, 20:24
Στρατο, κοιτα εδω

http://www.rallyshop.it/

Πολύ καλό φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ. Δυστηχώς δεν προλαβαίνω να παραγγείλω και να το έχω μέχρι την Παρασκευή :( Αλλά είμαι σίγουρος ότι όλο και κάπου να βρούμε την λύση...

stefanos_cool
06-12-09, 21:19
Σέρρες 12-13 Δεκεμβρίου 2009

01. Fairytale
02. Thomelef ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
03. Merlin ( με γυναίκα και παιδιά )
04. Yodas ( με γυναίκα και παιδί στην κοιλιά )
05. xaros ( χωρις γυναίκα και παιδιά,μια ζωη μεσα στους δρομους και τις πιστες)
06. nfot
07. Scania 124
08. Stratos
09. Antonis///is ???
10.

Πάμε γερά :dblthumb2............ για :drive2: και για :cheers:
Εγώ σας θυμίζω κι αυτό
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=348048#post348048
για να μην πείτε ότι δεν το θύμισα και το λέω επειδή είδα μέλη που έχουν δηλώσει συμμετοχή και για Σέρρες και για Παρνασσό!

Αν θέλετε κάνουμε τον Παρνασσό άλλη ημερομηνία, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αν είναι να διασπαστεί η παρέα μας!

cptkoulis
06-12-09, 22:34
Φωτιες που μας αναψατε...!!!

Αποριες
1.Εχω μολις 3000χλμ στο Ζ4(μαζι με το ταξιδι ~4000χλμ),κανει να μπει σε πιστα ή ειναι πολυ νωρις?
2.Θα μεινει τιποτα απο τα λαστιχα ή παμε απευθειας για αλλαγη?
3.Μπορει καποιος να βγαλει,στο περιπου εστω,ενα πλανο/χρονοδιαγραμμα της εκδρομης/του event για να δουμε αν προλαβαινουμε/μπορουμε να παρευρεθουμε?
4.Κρανος δανεικο απο μηχανοβιο μας κανει?

Αυτα τα ολιγα για αρχη...

stratos
06-12-09, 22:41
Φωτιες που μας αναψατε...!!!

Αποριες
1.Εχω μολις 3000χλμ στο Ζ4(μαζι με το ταξιδι ~4000χλμ),κανει να μπει σε πιστα ή ειναι πολυ νωρις?
2.Θα μεινει τιποτα απο τα λαστιχα ή παμε απευθειας για αλλαγη?
3.Μπορει καποιος να βγαλει,στο περιπου εστω,ενα πλανο/χρονοδιαγραμμα της εκδρομης/του event για να δουμε αν προλαβαινουμε/μπορουμε να παρευρεθουμε?
4.Κρανος δανεικο απο μηχανοβιο μας κανει?

Αυτα τα ολιγα για αρχη...

1. Με το 335 μπήκα με 3300 km τερμα, όσο πήγαινε.... Είναι στο χέρι σου αν θές να επιλέξεις πιο ήπιο στρώσιμο αν και η γνώμη μου είναι να μπείς...

2. Φυσικά και θα μείνει. Άντε να κάνεις 15-20 γύρους, πιο πολύ να δείς που πατάει το αυτοκίνητο σου. Σου φαίνονται λίγοι αλλά θα δείς οτι είναι υπέρ-αρκετοί για πρώτη φορά. Δεν θα μπείς να σπάσεις τα χρονόμετρα, ούτε και εμείς. Θα έχει μια μικρή ταλαιπωρία το μπροστινό αριστερό ελαστικό αλλά μέχρι να γυρίσεις σπίτι θα έχει ομαλοποιηθεί η φθορά...

3. Χρονοδιάγραμμα... χμμμ... Φαντάζομαι άφιξη στην πίστα νωρίς κατα τις 9:30 - 10:00 για μερικούς γύρους, διάλλειμα για μάσα το μεσημεράκι και επιστροφή για λίγους ακόμη το απόγευμα όσο έχει φως. Τώρα για συνάντηση δεν μπορώ να σου πώ σίγουρα, καλό θα είναι να ποστάρουν και τα υπόλοιπα μέλη...

4. Εννοείται... κράνος οποσδήποτε και ότι να είναι. Τυπικό είναι, δεν κοιτάνε αν είναι απο μηχανή....

Ελπίζω να βοήθησα

stratos
06-12-09, 22:43
Καιρός είναι να κανονίσουμε το χρονοδιάγραμμα της διαδρομής

1. Σημείο, μέρα και ώρα εκκίνησης για τους απο Αττική

2. Σημείο, μέρα και ώρα εκκίνησης για τους Βόρειους

Καιρός να οργανωθούμε λίγο, οι μέρες πλησιάζουν...

cptkoulis
06-12-09, 22:53
Ταχυτατος και αναλυτικος ο Στρατος!

1.Κι εγω αισθανομαι οτι εχει στρωσει :D,απλα ειπα να παρω και μια δευτερη γνωμη βρε αδερφε...

2.Απο τη συντομη επαφη μου με go-kart εχω διαπιστωσει οτι η οδηγηση στην πιστα ειναι πολυ πιο κουραστικη απο το δρομο και δεν μπορεις να οδηγεις με αυτους τους ρυθμους για πολυ

3.Στην πιστα θα μπουμε Σαββατο ή Κυριακη?


Επισης,ΑΝ τελικα ερθω,προσωπικα θα προτιμουσα να ερθω οδικως

Fairytale
07-12-09, 12:02
Φωτιες που μας αναψατε...!!!

Αποριες
1.Εχω μολις 3000χλμ στο Ζ4(μαζι με το ταξιδι ~4000χλμ),κανει να μπει σε πιστα ή ειναι πολυ νωρις?
2.Θα μεινει τιποτα απο τα λαστιχα ή παμε απευθειας για αλλαγη?
3.Μπορει καποιος να βγαλει,στο περιπου εστω,ενα πλανο/χρονοδιαγραμμα της εκδρομης/του event για να δουμε αν προλαβαινουμε/μπορουμε να παρευρεθουμε?
4.Κρανος δανεικο απο μηχανοβιο μας κανει?

Αυτα τα ολιγα για αρχη...Κάνε την 1η αλλαγή λαδιών τώρα, πριν την πίστα.
Τα άλλα στα απάντησε ο Stratos :dblthumb2
C U out there

stratos
07-12-09, 12:56
Ταχυτατος και αναλυτικος ο Στρατος!


3.Στην πιστα θα μπουμε Σαββατο ή Κυριακη?


Επισης,ΑΝ τελικα ερθω,προσωπικα θα προτιμουσα να ερθω οδικως

Η πίστα θα γίνει την Κυριακή στις 13 Δεκεμβρίου το πρωί.....

Και φυσικά όλοι μας οδικώς θα πάμε για να απολαύσουμε τα αυτοκίνητα μας...

:yippee::yippee:

stratos
07-12-09, 12:58
Σημειο, ωρα και μερα συνατησης????

Πρέπει να οργανωθούμε, οι μερες μαζεύονται...

Fairytale
07-12-09, 13:01
Στράτο βιάζεσαι !!!
Την πρόγνωση καιρού την είδες από τα link που έδωσα πριν; Δεν είναι καλή...

Το πιστάκι το παίζω και τις 2 μέρες προσωπικά.
C U out there

stratos
07-12-09, 13:08
Στράτο βιάζεσαι !!!
Την πρόγνωση καιρού την είδες από τα link που έδωσα πριν; Δεν είναι καλή...

Το πιστάκι το παίζω και τις 2 μέρες προσωπικά.
C U out there

Πιθανή βροχή η χιονόνερο.... με το πολύ 7 βαθμούς ... Τουρμποκαιρός χεχεχεχε αν εξαιρέσουμε την υγρασία....

Εγώ νόμιζα οτι ήταν μόνο για Κυριακή στις 13... εγώ θα είμαι εκεί και να χιονίζει χαχαχαχα

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι γίνεται σε βραγμένο τερέν... Εμένα θα είναι η πρώτη μου επαφή με το αυτοκίνητο υπο αυτές τις συνθήκες... Εντάξει, δεν θα πηγαίνουμε τάπα όπως το καλοκαίρι αλλά μπορούμε να ανακαλήψουμε τα όρια τα δικά μας και του αυτοκινήτου σε πιο δύσκολες συνθήκες... Εκτός αν δεν ανοίγει η πίστα

thomelef
07-12-09, 13:25
για κυριακή προτείνω συνάντηση εκεί που ξεκινάει η κατηφόρα του δερβενιου.
μπροστά απο ένα κέντρο με το όνομα αρχόντισα.
2-3 χιλ. μετά το τιτάν είναι...δεν το χάνεται με τπτ.
τώρα για ώρα νομίζω αν είμαστε εκεί κατα τις 8:30 είμαστε καλά...
υγ. τα 18άρια μας πρόδωσαν δε χωράνε τα φρένα ρε γμτ...μόνο τα πισινά μπήκαν... δε ξέρω αλλά όλα θετικά για το
κόμπακτ είναι μέχρι στιγμής... αν και προτιμώ το milf (///Μ3) απο το teen...

stratos
07-12-09, 13:27
για κυριακή προτείνω συνάντηση εκεί που ξεκινάει η κατηφόρα του δερβενιου.
μπροστά απο ένα κέντρο με το όνομα αρχόντισα.
2-3 χιλ. μετά το τιτάν είναι...δεν το χάνεται με τπτ.
τώρα για ώρα νομίζω αν είμαστε εκεί κατα τις 8:30 είμαστε καλά...

Κάτι μου είπες τώρα ρε Θωμά... χαχαχαχα. Κανένας να ξεκινάει απο κέντρο Θεσσαλονίκης δεν παίζει για να με μαζέψει? Yodaaaaas?

thomelef
07-12-09, 13:32
Κάτι μου είπες τώρα ρε Θωμά... χαχαχαχα. Κανένας να ξεκινάει απο κέντρο Θεσσαλονίκης δεν παίζει για να με μαζέψει? Yodaaaaas?


μη μασάς ρε στράτο παιρνάμε και σε παίρνουμε κιόλα αν δε ξέρεις καθόλου απο σαλόνικα...
τα τηλ για αυτό τα έχουμε ρε φίλε!!!!!!!
εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα αν και είμαι στην άλλη άκρη να περάσω να σε πάρω...

stratos
07-12-09, 13:39
μη μασάς ρε στράτο παιρνάμε και σε παίρνουμε κιόλα αν δε ξέρεις καθόλου απο σαλόνικα...
τα τηλ για αυτό τα έχουμε ρε φίλε!!!!!!!
εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα αν και είμαι στην άλλη άκρη να περάσω να σε πάρω...

ΟΚ Θωμά σε ευχαριστώ πολύ. Θα επικοινωνήσω μαζί σου κει με τον Yodas για να μην σε βγάλω απο τον δρόμο σου... να δώ και πρώτα που θα μένω :)

thomelef
07-12-09, 16:02
ΟΚ Θωμά σε ευχαριστώ πολύ. Θα επικοινωνήσω μαζί σου κει με τον Yodas για να μην σε βγάλω απο τον δρόμο σου... να δώ και πρώτα που θα μένω :)


οκ φίλε μην αγχώνεσαι για τπτ...

thomelef
09-12-09, 08:24
any news???????
τι έχετε κανονίσει οι απο κάτω μεριά τελικά ρε παιδιά???????

scania124
09-12-09, 08:36
μεχρι στιγμης πολυ χαλια ο καιρος.......

yodas
09-12-09, 09:38
μεχρι στιγμης πολυ χαλια ο καιρος.......

τελικά δεν μας βοηθάει ο καιρός να γίνουμε motorsport... πάντω βοηθάει για καλά μπιφτέκια με συνοδεία καλής παρέας και άφθονου κρασιού...είδωμεν

thomelef
09-12-09, 10:02
παίδες θα πάμε ή όχι τελικά???
όσο για το καιρό δείτε το και διαφορετικά... δε θα έχει καθόλου μηχανες...

yodas
09-12-09, 10:19
εγώ λέω να το αποφασίσουμε Παρασκευή...πάντως ότι και να γίνει να βρεθούμε...σωστά;

thomelef
09-12-09, 10:24
τέλος πάντων η εκδρομή είναι που μετράει...
με τη συνεφιά και άντε και λίγη βροχή δε χάλασε ο κόσμος ούτε και θα περάσουμε χειρότερα.
θα πάμε να κάνουμε τη βόλτα μας - τη πλάκα μας και τέλος...
εγώ πάντως για να είμαι ειλικρινής προτιμώ και λίγο βροχούλα για το λόγο που ανέφερα πιο πάνω...
μια πίστα ολόκληρη για αυτοκίνητα χωρίς να μπαινοβγαίνεις επειδή θα μπούν μηχανές...
και στο κάτω κάτω τους χρόνους αφήστε τους για την άνοιξη και μετά...
όσο για το ταξίδι του π@@στη πια παρέα ολόκληρη είμαστε...
έλα για ζωηρέψτε λιγάκι!!!!!!!
υγ. γιώργη τις μπριζόλες και τα μπιφτέκια να τα ξεχάσεις αν δε μπείς μέσα...
υγ2. στράτο μίλα και εσύ ρε !!!!!!!

yodas
09-12-09, 10:28
καλά με έπεισες...θα αλλάξω ζαντολάστιχα άυριο και πάμε

thomelef
09-12-09, 10:33
καλά με έπεισες...θα αλλάξω ζαντολάστιχα άυριο και πάμε


μου κάνεις και γυρίσματα...!!!!!!!
μη χάσεις τα μπιφτέκια εσύ φλώρε γι'αυτό άλλαξες γνώμη:thefinger :thefinger !!!!!!!!!!!!!!
:greenboun:greenboun

yodas
09-12-09, 10:40
ε ναι ρε φίλε...ποιος την γ***** την πίστα ναουμ

stratos
09-12-09, 12:44
Καλό είναι να έχει ψιλόβροχο. Δεν θα πάμε να σπάσουμε τα χρονόμετρα όπως είπε και ο Θωμάς. Δεν θα έχει μηχανές και είναι ευκαιρία να δούμε τι κάνουν τα αυτοκίνητα μας στο βρεγμένο.

Συνάντηση στην αρχόντισσα στις 8:30? έμαθα που είναι...

thomelef
09-12-09, 13:06
Συνάντηση στην αρχόντισσα στις 8:30? έμαθα που είναι...

στράτο για μένα έκλεισε απο τώρα φίλε...:dblthumb2:dblthumb2
ψηλούλη που είσαι???????

scania124
09-12-09, 13:07
μεσα και εγω...

yodas
09-12-09, 13:17
μέσααααααααααααααααααααααααα

stratos
10-12-09, 12:06
Για Κυριακή 13/12 στις Σέρρες: 40% πιθανότητα ασθενούς βροχής και χιονόνερο, θερμοκρασίες 1-6 βαθμούς (χεχεχε έτσι θέλω...)

Τι θα γίνει? Θα πάμε? Εγώ έτσι και αλλιώς θα ανέβω Βόρεια...

Το Σαββάτο ξεκινώ κατά τις 16:00

Αντών///is
10-12-09, 14:01
Φίλοι μου, όπως το είχα ψιλοπροβλέψει απ' την αρχή, δεν παίζουν τελικά οι Σέρρες για 'μένα, γι' αυτό το Σ/Κ. Παρασκευή και Δευτέρα πρέπει να είμαι στα επαγγελματικά καθήκοντά μου και το Σάββατο παίζουν οικογενειακές δραστηριότητες... Ακόμα κι' αν τις αποφύγω, για 'μένα είναι ψιλοσκότωμα το ταξείδι με αναχώρηση Σάββατο πρωί και επιστροφή Κυριακή βράδυ...

Θα δώσω το παρόν στην ανάβαση του Παρνασσού.

Σας εύχομαι να διασκεδάσετε και να περάσετε καλά και ο καιρός να είναι όπως τον επιθυμείτε!

Στο δρόμο προσεκτικά - και να μην ξεχνάτε πως πολλά μάτια διαβάζουν και πιθανόν σας ετοιμάζουν την ανάλογη υποδοχή! :jester:

stratos
10-12-09, 14:59
Κε Αντώνη κρίμα που δεν θα ακολουθήσετε μαζί μας. Δεν πειράζει, θα έρθουν και αλλες μέρες και άλλα trackdays με καλήτερο καιρό και πιο ελαφρύ πρόγραμμα για όλους μας :)

thomelef
10-12-09, 15:53
στρατούλη είπαμε..... 8:30 αρχόντισα...
εγώ θα έχω μαζί μου και 2-3 φίλους και καταπάσα πιθανότατα ένα ///Μ6 και ένα ///Μ3 Ε92 (με απαίσιο χρώμα και οδηγό ταλιμπάν)...
επίσεις γιόντα και στράτο σας έχω και μια εκπληξούλα αν όλα παν καλά και έρθει κάποιος ακόμα που είπε πως θα έρθει...

stratos
10-12-09, 17:36
στρατούλη είπαμε..... 8:30 αρχόντισα...
εγώ θα έχω μαζί μου και 2-3 φίλους και καταπάσα πιθανότατα ένα ///Μ6 και ένα ///Μ3 Ε92 (με απαίσιο χρώμα και οδηγό ταλιμπάν)...
επίσεις γιόντα και στράτο σας έχω και μια εκπληξούλα αν όλα παν καλά και έρθει κάποιος ακόμα που είπε πως θα έρθει...

8:30 αρχόντισα και ο κόσμος να χαλάσει... τι εκλπηξούλα? απο Audi μεριά? Άντε να δούμε.... :love:

thomelef
10-12-09, 18:50
απο Audi μεριά? Άντε να δούμε....

:nono::nono:απο τη δικιά μας πλευρά είναι χωρίς επώνυμα πράγματα....
είναι custom και απλά γδέρνει.......

Geo_3D
10-12-09, 19:22
8:30 αρχόντισα και ο κόσμος να χαλάσει... τι εκλπηξούλα? απο Audi μεριά? Άντε να δούμε.... :love:

Παρε το αιμα μου πισω!!!!!:icon_pai:

stratos
10-12-09, 19:34
Ώχ ώχ κάτι ξέρει ο Geo και δεν μας το λέει... :rofl2:

Geo_3D
10-12-09, 19:36
Ηταν ενα σιγουρο σεναριο νικης που πηρε τελικα οσκαρ για καλυτερο σεναριο επιστημονικης φαντασιας!!!:p:

stratos
10-12-09, 19:48
Θα αποκαταστήσω την τιμή του red G%amidi... αν μπορώ φυσικά:icon42:

yodas
11-12-09, 08:35
Τα ΤΤ είναι ετοιμοπόλεμα και θα συμμετάσχουν...δεν πιστεύω στράτο να έχουμε πρόβλημα εμείς...οι ατομοσφαιρικοί θα παλεύουνε (ειδικά με το ΤTS). Όσο για τον φίλο του κυρίου Θωμά τον περιμένουμε με ανοικτές αγκάλες.

thomelef
11-12-09, 19:22
δυστηχώς δε θα έρθει ο τύπος που έγραψα γιατι σα μλκς και κολλημένος θα πάει καβάλα να δει τον παοκ.
υπάρχει ένα ενδεχόμενο να έρθει νωρίς το πρωί και να φύγει μετά για καβάλα...
τες πα μιλάμε για 335 πολύυυυυυυυ δυνατό. πόσα άλογα έχει δε νωρίζω μιάς και δε γνωρίζει ούτε και ο ίδιος...
έχει πολύ κάστομ πράγμα πάντως φορεμένο και λίγα επώνυμα...

stratos
11-12-09, 20:17
δυστηχώς δε θα έρθει ο τύπος που έγραψα γιατι σα μλκς και κολλημένος θα πάει καβάλα να δει τον παοκ.
υπάρχει ένα ενδεχόμενο να έρθει νωρίς το πρωί και να φύγει μετά για καβάλα...
τες πα μιλάμε για 335 πολύυυυυυυυ δυνατό. πόσα άλογα έχει δε νωρίζω μιάς και δε γνωρίζει ούτε και ο ίδιος...
έχει πολύ κάστομ πράγμα πάντως φορεμένο και λίγα επώνυμα...

Ας έρθει να το δούμε το τέρας. Αλλά αν είναι να μπεί πίστα να φέρω και κλωστή.... για να μας ράψει.. :rockon:

stratos
11-12-09, 23:01
Λοιπόν, επειδη αύριο δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπώ internet, θα ξεκινήσω απο ΑΘήνα γύρω στις 16:00 - 16:30. Όποιος θέλει να ακολουθήσει και να πάμε μαζί ας μου στείλει ένα πμ με το τηλέφωνο του για να κανονίσουμε να συναντηθούμε στις Αφίδνες.

Τα παλικάρια απο Θεσσαλονίκη να οργανωθούν και αυτά. Θα σας πάρω και τηλέφωνο να μιλήσουμε όταν φτάσω πάνω. Αλλά ισχύει κανονικά η συνάντηση στην Αρχόντισα στις 8:30. Scania... και εσύ αδερφέ να έχεις τον νού σου. Δεν έχω το τηλέφωνό σου και αν μπορείς στείλτο μου με ένα πμ...

Fairytale
11-12-09, 23:52
Εγώ θα έρθω από εκεί να σε χαιρετίσω...
Πάνω δεν θα ανέβω, μιας και αυτά που ήθελα να δω στο αυτοκίνητο, δεν μπορώ να τα δω με τις συνθήκες που θα επικρατούν.
C U out there

stratos
11-12-09, 23:57
Εγώ θα έρθω από εκεί να σε χαιρετίσω...
Πάνω δεν θα ανέβω, μιας και αυτά που ήθελα να δω στο αυτοκίνητο, δεν μπορώ να τα δω με τις συνθήκες που θα επικρατούν.
C U out there

ΟΚ δεν υπάρχει πρόβλημα. Οι καιρικές συνθήκες θα εμποδίσουν την ύπαρξη καλής πρόσφυσης που θέλουμε οι περισσότεροι και είναι ταλαιπωρία και έξοδο να κάνεις τόσο δρόμο για να μην πάρεις αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι. Το τηλέφωνο μου το έχεις (νομίζω), αν θές πάρε με και πιο νωρίς (μετά τις 12) να μιλήσουμε. Δεν είναι ανάγκη να έρθεις αν δεν μπορείς... η κουβέντα σου μόνο μετράει...

sm6
11-12-09, 23:59
καλο ταξιδι και να μην τρεχεις...
(στο δρομο, στην πιστα τρεξε...:D)

stratos
12-12-09, 00:03
Μουαχαχαχαχαχα. Όχι Στάθη, δεν τους κάνω την χάρη να τους πληρώσω τα δώρα και παίξω με την ασφάλεια μου. Στην πίστα θα του πιώ το αίμα... ελπίζω να καταφέρω να έχω και κανένα βίντεο...

Fairytale
12-12-09, 00:05
Θα σου φέρω κάτι για το τελευταίο :D
C U out there

Konstantinos e60
12-12-09, 01:08
Οσοι ανηφορήσετε έχετε στον νου σας οτι η θερμοκρασία σήμερα το πρωί σε προάστιο της Θεσ/νίκης
(Εξοχή-Χορτιάτης) ήταν +2 βαθμοί και μια απο τα ίδια αναμένονται και για το Σ.Κ
Ο δρόμος τον Σερρων έχει αρκετές παγίδες (ανήλια σημεία).Οι βόρειοι πιστευω γνωρίζουν...
Εγκράτεια στην διαδρομή για να χαρείτε στην πίστα.......!!!

aektzhs18
12-12-09, 14:51
Παιδια και εγω μεσα ειμαι,10:30 θα ειμαι εκει.

thomelef
12-12-09, 15:30
εδώ έτοιμοι........
ο κος μέρλιν τελικά θα μας τιμήσει?????

stratos
12-12-09, 15:31
Εδώ έτοιμος. Ξεκινάω σε λιγότερο απο μία ώρα...


Αααα, αν έχει κανένας κανένα μανόμετρο για τα λάστιχα ας το φέρει...

O Merlin δεν θα έρθει.... :( αλλά έχω τους "δράκους του Yodas...

thomelef
12-12-09, 15:38
Αααα, αν έχει κανένας κανένα μανόμετρο για τα λάστιχα ας το φέρει...

είδη έδωσα +4 σε όλα τα λάστιχα εγώ μπάς και σώσουμε λίγο τα μάγουλα...
μεγάλη νύλα με τα 18άρια

jim_pas
12-12-09, 15:47
και κανένα βίντεο αν μπορείτε τραβήξτε παιδιά....να δούμε και τπτ....αντε καλό ταξίδι να χετε...

scania124
13-12-09, 13:37
δυστυχως δεν καταφεραμε να φτασουμε στην πιστα για τον λογο οτι χιονιζε αρκετα στον δρομο και πιστευαμε οτι δεν θα μπορουσαμε να γυρισουμε το μεσημερι.......κριμα γιατι υπηρχαν δυνατα αυτοκινητα συην παρεα και ολοι θελαμε να τα δουμε τι κανουν στην πιστα αλλα και μεταξυ τους........
δεν πειραζει ομως αλλη φορα ξανα...
χαρηκα που γνωρισα και αλλα ατομα με την ιδια τρελα.....
υπαρχει ενα βιντεακι απο τον δρομο και μερικες φωτο που θα μπουν συντομα....
ελπιζω την επομενη φορα να ειμαστε ακομα περισσοτερα ατομα.....:dblthumb2

aektzhs18
13-12-09, 14:07
καλα ρε παιδια δεν συνενοειθηκαμε ,εγω πιγα εκει και εφερα αλλα 20 ατομα για να δοθμε τα εργαλεια αλλα δυστυχως δεν ειναι κανεις και στεναχωρεθηκα πολυ. Παντος εγω βρηκα την ευκαιρια και μπηκα στην πιστα ,,,τελεια τελεια .....

scania124
13-12-09, 14:20
καλα ρε παιδια δεν συνενοειθηκαμε ,εγω πιγα εκει και εφερα αλλα 20 ατομα για να δοθμε τα εργαλεια αλλα δυστυχως δεν ειναι κανεις και στεναχωρεθηκα πολυ. Παντος εγω βρηκα την ευκαιρια και μπηκα στην πιστα ,,,τελεια τελεια .....

χιονιζε φιλε.....:nixweiss:

aektzhs18
13-12-09, 14:43
Δητε ενα μικρο βιντεακι απο την πιστα σημερα.Το τραβηξε ενας φιλος μου
http://www.sendspace.com/file/ck7g31

yodas
14-12-09, 09:30
καλά δεν περνιόταν με τίποτα ο δρόμος....θα είχαμε τρελλά στγμιότυπα και φυσικά διανκτέρευση στις Σέρρες...κρίμα για τον Στράτο που μας τίμησ από τόσο μακριά...δενπειράζει next time δυνατά!!!!

stratos
15-12-09, 10:29
Καλά η πίστα ήταν φοβερή. Μπήκα μέσα και δεν έμεινε δείγμα για λάστιχο. Κατάφερα να κατεβάσω τον χρόνο μου 2 δευτερόλεπτα και κατάφερα να βγάλω την Κ3-Κ4 με ένα drift. Τι να σας λέω... Το πνεύμα του Tsutsiya ήταν μαζί μας και μας έκανε όλα τα χατήρια... ο κόσμος μας αποθέωνε.... και κάπου εδώ μόλις ξύπνησα απο το ζεστό μου κρεβάτι....






Μόλις επέστρεψα και εγώ πίσω Ελευσίνα. Δυστηχώς ο καιρός μας έκανε κόλπα. Με εξωτερική θερμοκρασία -1 και τρελή χιονοθίελα έπρεπε να γυρήσουμε πίσω. Συγνώμη ΑΕΚτζή αλλά δεν γινόταν αλλιώς, δεν είχαμε και το τηλέφωνο σου.

Χάρηκα πολύ που είδα κόσμο που είχα καιρό να δώ, και που γνώρισα ακόμα και άλλα παιδιά που ως τώρα μόνο να postάρουν τους έβλεπα. Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα πάντως να περνάς μετά απο πολύ καιρό την γιορτή σου με φίλους...

Εις το επόμενον trackday....