PDA

Επιστροφή στο Forum : Bugatti Veyron Vs Zymol Royale..


strofimios
13-11-09, 23:30
Αφου την ειδαμε λοιπον λασπωμενη,βρεγμενη και ολιγον βυθισμενη ας τη δουμε και με τα "καλα" της(στην αρχη φοραει τα "καθημερινα" της)!

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=27687

///M_Spartan
13-11-09, 23:47
Tα χαλια της εχει !!
Και ριξτε οσες κοκκινες θελετε.
Ειναι σχεδιασμος αυτος ρε γ@μωτο?
Η επιτυχια της ασχημιας ειναι αυτο το αμαξι !!

Τοσο δυνατος κινητιρας σε ενα τοσο μα τοσο ασχημο πλαισιο..............
Κριμα και παλι....

E36 RULES!!
13-11-09, 23:59
Eιδικά το εσωτερικό είναι ο ορισμός της κιτσαρίας... Ελεος

money can't buy taste... ;)

strofimios
14-11-09, 00:00
Δεν ειπα οτι μου αρεσει η veyron.Απλα δειτε τη δουλεια του "μαγου"!!

///M_Spartan
14-11-09, 00:02
Δεν ειπα οτι μου αρεσει η veyron.Απλα δειτε τη δουλεια του "μαγου"!!

Ας την αφηναν στη λιμνη....

strofimios
14-11-09, 00:08
Πλακα-πλακα εαν την αφηναν θα γλυτωναν και τις 62.000€!

E36 RULES!!
14-11-09, 00:11
Δεν πρεπει να ειναι το ίδιο... Το thread ειναι απο το 2007

strofimios
14-11-09, 00:20
Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο γιατι αυτο ειναι το show-test car της bugatti.
Γι'αυτο και εχει 30.000 μιλια!

HULK
14-11-09, 07:06
Εαν αυτο το αμαξι δεν ειχε 1000 αλογα κανεις δεν θα γυριζε να το κοιταξει.Το σχεδιο της Bugatti ηταν ενα και ηταν αυτο

http://img69.imageshack.us/img69/6049/bugatti09.th.jpg (http://img69.imageshack.us/i/bugatti09.jpg/)

themis78
14-11-09, 10:10
Δεν θα με χαλούσε να το είχα στην κατοχή μου.Μου αρέσει και το ντιζάιν,ενώ έχει αεροδυναμικό σχήμα και πολυτελές εσωτερικό.Ωραία και η διχρωμία.

strofimios
14-11-09, 10:15
Ουτε για την eb110 πεθαινω.Γενικα τα φτιαχνουν πολυ βαρια.Πιο πολυ θα γουσταρα μια F-40 (η μονη ferrari που θα ηθελα).Το θεμα ειναι οτι δεν ανοιξα το thread για να πουμε γνωμες για τη veyron(πειτε οσες θελετε) αλλα για να δουμε τη δουλεια που κανει ο τυπος στο αυτοκινητο.Δεν πιστευω να εχει ξαναακουσει κανεις λογαριασμο 62.000€ σε πλυντηριο αυτοκινητων!

stratos
14-11-09, 11:53
Εμένα μου αρέσει πολύ το κουμπάκι του κλιματισμού που λέει "Econ"... (οικονομική λητουργία του κλιματισμού) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

BILL007
14-11-09, 12:03
Εμένα μου αρέσει πολύ το κουμπάκι του κλιματισμού που λέει "Econ"... (οικονομική λητουργία του κλιματισμού) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!:rofl2: :rofl2:


Πάντως οι σχεδιαστές αυτού του αυτοκινήτου είναι σίγουρο τη μέρα που το σχεδίασαν δεν είχαν "κοιμηθεί":bananasmi καλά το προηγούμενο βράδυ...χαχαχααχχχαχαχαχαχαχαχα!!!!!:smokin:

E36 RULES!!
14-11-09, 13:27
Πάντως οι σχεδιαστές αυτού του αυτοκινήτου είναι σίγουρο τη μέρα που το σχεδίασαν δεν είχαν "κοιμηθεί":bananasmi καλά το προηγούμενο βράδυ...χαχαχααχχχαχαχαχαχαχαχα!!!!!:smokin:

Mε καποια χοντρή... Γι'αυτο τους βγηκε λιγο φρατζολακι :p:
χαχαχαχα

Enema
16-11-09, 12:51
Αν δεν κανω λαθος ο σχεδιασμος του πλαισιου εχει αμεση σχεση με τα μηχανολογικα. Ετσι ειδικος κινητηρας, σχεδιασμος και λοιπα μπιμπιλικια για εξωπραγματικες επιδοσεις εχουν και τον αρνητικο αντικτυπο τους στο ντιζαιν, σωστα?:embarassm

george316
16-11-09, 13:42
ειδικα οι φωτο reflections ειναι τρομερες.
πραγματι μαγος.

E36 RULES!!
16-11-09, 19:45
Αν δεν κανω λαθος ο σχεδιασμος του πλαισιου εχει αμεση σχεση με τα μηχανολογικα. Ετσι ειδικος κινητηρας, σχεδιασμος και λοιπα μπιμπιλικια για εξωπραγματικες επιδοσεις εχουν και τον αρνητικο αντικτυπο τους στο ντιζαιν, σωστα?:embarassm

Και ναι και οχι... Σιγουρα το design μπορούσε να βγεί ΠΟΛΥ καλύτερο, και ας εχει συγκεκριμενους "φραγμους" λογω ορισμενων απαιτησεων (και κανονισμών)... Δες παραδείγματα απο "ανταγωνιστικά" μοντέλα πχ, που πανω-κατω εχουν τις ιδιες απαιτήσεις απο το πλαισιο ;)

EVERGET
16-11-09, 19:59
Καλά δείτε τη veyron από κοντά και μετά τα λέμε. Είναι εκθαμβωτική!!! Πολύ πιο ωραία από το άκρων άωτον της ασχήμιας που ακούνε στα ονόματα enzo, reventon, αλλά και το άχρωμο koenigsegg. Εντάξι όμως η θεά είναι μία: Zonda F!!!!

E36 RULES!!
16-11-09, 20:02
Καλά δείτε τη veyron από κοντά και μετά τα λέμε. Είναι εκθαμβωτική!!! Πολύ πιο ωραία από το άκρων άωτον της ασχήμιας που ακούνε στα ονόματα enzo, reventon, αλλά και το άχρωμο koenigsegg. Εντάξι όμως η θεά είναι μία: Zonda F!!!!

Καλη η F, αλλα απο προφίλ ειναι σαν να ειναι το μπροστα-πισω, too cab-forward for me ;)

Η reventon για εμένα πχ είναι η θεά των supercars. Απ'οτι βλεπεις ειναι κατι εντελώς υποκειμενικό... ;)


ΥΓ: Και που ξερεις, ισως να εχουμε δει ;)

Driver M
16-11-09, 22:19
Καλά δείτε τη veyron από κοντά και μετά τα λέμε. Είναι εκθαμβωτική!!! Πολύ πιο ωραία από το άκρων άωτον της ασχήμιας που ακούνε στα ονόματα enzo, reventon, αλλά και το άχρωμο koenigsegg. Εντάξι όμως η θεά είναι μία: Zonda F!!!!

Τι??? Είπαμε η εμφάνιση είναι κάτι υποκειμενικό, αλλά όχι και η reventon και η enzo άκρον άωτον της ασχήμιας!! Συμφωνώ ότι η veyron από κοντά είναι καλύτερη από τις φώτο, αλλά τη reventon και την enzo δε θα τις φτάσει ό,τι και να κάνει...

EVERGET
16-11-09, 23:45
Γούστα είναι αυτά! Τουλάχιστον, σχετικά με την enzo, μαζί μου συμφωνεί ο "μέγας" Gordon Murray που είχε δηλώσει πως αποτελεί ένα σύνολο ασυνεχών γραμμών χωρίς αρμονία. Η reventon είναι σίγουρα ένα από τα πιο επιθετικά και "κακιασμένα" σχέδια όλων των εποχών, αλλά είναι τόσο φορτωμένη με τεμνόμενες γραμμές οι οποίες κατά τη γνώμη μου περιττεύουν που καταντά πλουραλισμός για το τίποτα. Τουλάχιστον η veyron είναι αρμονική....

E36 RULES!!
16-11-09, 23:57
Η reventon είναι σίγουρα ένα από τα πιο επιθετικά και "κακιασμένα" σχέδια όλων των εποχών, αλλά είναι τόσο φορτωμένη με τεμνόμενες γραμμές οι οποίες κατά τη γνώμη μου περιττεύουν που καταντά πλουραλισμός για το τίποτα.

Έχεις δίκιο σε αυτό, αλλα ας μην ξεχνάμε το ολο concept πισω απο τη reventon, να μοιαζει με ενα stealth...

Επισης, οι κύριες σχεδιαστικές γραμμες στην rev ειναι 2-3, το πολυ φορτωμα το εχει απο το πλαι στα sideskirts μονο, αντε και στον προφυλακτήρα μπροστά... Τα νεύρα τονίζουν την επιθετικότητα... Η Veyron είναι αρμονική γιατι είναι flat...

Τεσπα, όντως γούστα είναι αυτά!

NekridE46
17-11-09, 00:43
παιδια παντως η buggati ειναι πολυ ωραια αλλα απροσεκτη οσον αφορα το design η reventon ειναι σαν διαστημοπλοιο, χαλασανε παρα πολυ οι Lambo απο τοτε που αγορασε η audi την εταιρια , diablo κ gallardo με τρελαινουν κ την ζυγαρια να γερνει στην Diablo pio poly κ απο ferrari μου αρεσουν σχεδον ολες αλλα μια που θα την ηθελα παρα πολυ ειναι F50 ...παντως η Veyron ειναι ζορικη κ την γουσταρω αλλα με μετρο για τα λεφτα που κανει .....

stratos
17-11-09, 00:55
Η αισθητική σε αυτά τα αυτοκίνητα δεν παίζει ρόλο. Αν ο συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) είναι όσο μικρότερος γίνεται, τότε το σχήμα ας μοιάζει και με βάτραχο....

Εχω δεί Veyron απο κοντά και είναι αρκετά επιβλητικό αυτοκίνητο και με υπερβολικά πλούσιο εξοπλισμό για τα γούστα μου. Προτιμώ όμως το κόκκινο Carrera GT που έχει ο ίδιος...

DimitrisZ4
17-11-09, 02:12
παιδια παντως η buggati ειναι πολυ ωραια αλλα απροσεκτη οσον αφορα το design η reventon ειναι σαν διαστημοπλοιο, χαλασανε παρα πολυ οι Lambo απο τοτε που αγορασε η audi την εταιρια , diablo κ gallardo με τρελαινουν κ την ζυγαρια να γερνει στην Diablo pio poly κ απο ferrari μου αρεσουν σχεδον ολες αλλα μια που θα την ηθελα παρα πολυ ειναι F50 ...παντως η Veyron ειναι ζορικη κ την γουσταρω αλλα με μετρο για τα λεφτα που κανει .....

η murcielago SV σε χαλαει ?

panose30
17-11-09, 02:27
παιδια απο κοντα θα παλαβωσετε αν την δειτε!εγω οποτε κατεβαινω στην Λεμεσο την βλεπω τακτικα !απλα το αμαξι ειναι αλλου!!

panose30
17-11-09, 02:30
Η αισθητική σε αυτά τα αυτοκίνητα δεν παίζει ρόλο. Αν ο συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) είναι όσο μικρότερος γίνεται, τότε το σχήμα ας μοιάζει και με βάτραχο....

Εχω δεί Veyron απο κοντά και είναι αρκετά επιβλητικό αυτοκίνητο και με υπερβολικά πλούσιο εξοπλισμό για τα γούστα μου. Προτιμώ όμως το κόκκινο Carrera GT που έχει ο ίδιος...

δεν το εχει ο ιδιος το carrera gt στρατο!!αλλος το εχει!!αλλα εχω ακουσει δεν εχω δει οτι ο συγκεκριμενος εχει και ENZO...sorry για το οφφ τοπικ....οσο για τα πλυσιματα του κυριου ειναι απλα οτι καλυτερο υπαρχει !!λιγο ακριβουτσικα μονο :icon18:

stratos
17-11-09, 10:05
δεν το εχει ο ιδιος το carrera gt στρατο!!αλλος το εχει!!αλλα εχω ακουσει δεν εχω δει οτι ο συγκεκριμενος εχει και ENZO...sorry για το οφφ τοπικ....οσο για τα πλυσιματα του κυριου ειναι απλα οτι καλυτερο υπαρχει !!λιγο ακριβουτσικα μονο :icon18:

αααα μου είχαν πεί οτι τις έχει ο ίδιος και συμπτωματικά τα είχα δεί και τα δύο παρκαρισμένα στην είσοδο ενός ξενοδοχείου. Καλό και σε βυσινί πάντως.... πολύ χωντροκώλα στις φωτογραφίες αλλά απο κοντά είναι αλλού.


Κάπου διάβασα πιο πάνω κάτι για το πλύσιμο, κέρωμα κτλ πήρε 62.000. Δεν νομίζω οτι το πιστεύω. Οι τιμές του ήταν (αν είναι ο ίδιος βέβαια) κάπου στις 2000 στερλίνες και αυτό γιατί πλήρωνες πλήσιμο σε supercar με τιμές supercar.

NekridE46
17-11-09, 10:47
η Murcielago δεν με χαλαει καθολου απλα αναφερα τις αλλες δυο σαν κυρια προτιμηση μου ....ισα ισα που ειναι γουρουνα!

fast-enough
17-11-09, 10:49
Κάπου διάβασα πιο πάνω κάτι για το πλύσιμο, κέρωμα κτλ πήρε 62.000. Δεν νομίζω οτι το πιστεύω. Οι τιμές του ήταν (αν είναι ο ίδιος βέβαια) κάπου στις 2000 στερλίνες και αυτό γιατί πλήρωνες πλήσιμο σε supercar με τιμές supercar.

:+1: Συμφωνώ και εγώ. Με 62.000 μπορεί και να το γυρνούσε στην Bugatti να του το ξαναβάψει! (και καλά) :bs: