PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ--->ΜΕΛΛΟΝ


zac
17-08-04, 21:18
Μπράβο στην προσπάθειά για την δημιουργια του site σας. Επιτέλους θα μπορούμε να μιλάμε στα Ελληνικά και να ανταλασουμε γνώμες και πληροφορίες για BMW και Ελληνικούς δρόμους.

Συγχαρητήρια λοιπόν, ευχές για περισσότερα μέλη και ανοδική πορεία..

Υ.Γ. Είμαι κάτοχος μιας E46-318 Sallon (1999).
Πρίν περίπου δύο εβδομάδες έστειλα ένα email στις BMW Hellas, Mercedes-Benz Hellas kai Audi-Kosmocar με το οποίο εξέφρασα μερικά παράπονα. Αυτά ήταν οτι οι ιστοσελιδες τους θα ήθελα σαν χρήστης να έχουν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα αυτοκίνητα (επίπεδα εξοπλισμού-προεραιτικός και βασικός), μαζί με τιμές για κάθε extra. Ακόμα να έχουν ενα car-configurator ώστε να μπορεί ο καθένας να χτίσει το αυτοκίνητο της επιλογής του και να δει τις τιμές κλπ.. + προγράμματα χρονομίσθωσης και χρηματοδότησης.

Μόνο η Mercedes Benz Hellas μου απάντησε μεσω email και πληροφορόντας με οτι θα λάβει υπ' όψην τις προτάσεις μου. Σε λιγότερο απο μια εβδομάδα έλαβα αλλο ενα email που με ευχαριστούσε και με ενημέρωνε οτι το website ειχε προσαρμοστεί στις πληροφορίες που επιθυμούσα σαν χρήστης..

Πραγματικά δεν το πίστευα...Ενα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο..

Απάντηση απο τις άλλες δυο εταιρίες (ΒΜW-Audi) δεν έχω πάρει ακόμη...Ομως ελπίζω να το δούμε και απο αυτές...

Ίσως εαν όλοι μαζί τους ζητήσουμε τι θέλουμε να βλέπουμε στα επίσημα site τότε να ακούσουν!!!

Ελπίζω να μην σας κούρασα,

Ευχαριστώ,
Zac



:mad:

Geo_3D
17-08-04, 22:31
Ωραιος ο Zac!!!Επισης πολλα μπραβο και στην Mercedes που οχι μονο απαντησε αλλα και πραγματοποιησε μια απλη επιθυμια που στην τελικη βοηθαει τους υποψηφιους αγοραστες αλλα διχνει και σε ενα αρκετα μεγαλο βαθμο το σεβασμο τους προς αυτους τους ανθρωπους.Μηπως θα επρεπε και οι "δικοι μας" να αρχισουν να κανουν τα ιδια? :confused: Λεω εγω τωρα..... :cool:

Strax
17-08-04, 23:50
Είναι αλήθεια ότι έχουμε αρχίσει και έχουμε κάποια δύναμη την οποία σκοπεύουμε και πρέπει να χρησιμοποιήσουμε με τέτοιο τρόπο που να κάνει τη χρήση και τη συμβίωση με τα αυτοκίνητά μας όσο το δυνατόν καλύτερη. Είμαστε έτοιμοι από το Σεπτέμβρη να προχωρήσουμε σε τολμηρά βήματα και να προσπαθήσουμε για μια πιο ουσιαστική σχέση με την μαμά Bmw και τους αντιπροσώπους της. Πιστεύουμε ότι με τη συμπαράσταση όλων μας μπορούμε να πετύχουμε πολλά. Για να δούμε! ;)

Geo_3D
18-08-04, 01:12
Δεν ειμαι σιγουρος αν εγινα απολυτα αντιληπτος αλλα προς αποφυγη παρεξηγησεων να δωσω και μια συμπληρωματικη-διευκρινιστικη καταθεση.Χρησιμοποιωντας τον ορο "δικοι μας" και μαλιστα εντος εισαγωγικων,εννοουσα την BMW Hellas και οχι οτι οι admin. δεν εκαναν κατι αναλογο οπως ο Zac.Επισης βρισκω πολυ θετικο αυτο που αναφερει ο φιλος Strax για συσφιξη σχεσεων με τη μαμα BMW.Τρανο παραδειγμα ειναι το Punto club το οποιο απολαμβανει την πληρη συμπαρασταση της FIAT Auto Hellas.Γιατι οχι και εμεις.......... :)

STAIO-CI
18-08-04, 08:19
Χρησιμοποιώντας την δύναμη 200 ατόμων ( τουλάχιστον μέχρι σήμερα ) μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα και να αποκτήσουμε μια αλλου είδους σχέση με τις αντιπρωσωπιες.Ηδη πιστεύω πως ορισμένες από αυτές γνωρίζουν την κίνηση που γίνετε με το site μας !!! :cool:

M5-Matzos
18-08-04, 08:54
Zac καλώς ήρθες στην παρέα μας :) , ελπίζω να σου αρέσει το forum ! Σίγουρα όταν λειτουργούμε συλλογικά μπορούμε να καταφέρουμε καλύτερα αποτελέσματα :cool: !

Daskalopoylos
18-08-04, 11:30
Είναι αλήθεια ότι έχουμε αρχίσει και έχουμε κάποια δύναμη την οποία σκοπεύουμε και πρέπει να χρησιμοποιήσουμε με τέτοιο τρόπο που να κάνει τη χρήση και τη συμβίωση με τα αυτοκίνητά μας όσο το δυνατόν καλύτερη. Είμαστε έτοιμοι από το Σεπτέμβρη να προχωρήσουμε σε τολμηρά βήματα και να προσπαθήσουμε για μια πιο ουσιαστική σχέση με την μαμά Bmw και τους αντιπροσώπους της. Πιστεύουμε ότι με τη συμπαράσταση όλων μας μπορούμε να πετύχουμε πολλά. Για να δούμε! ;)
ετσι πρεπει!!!!!!!!!! γεια σου strax...

compact
18-08-04, 12:27
fantastite oti to site "parakolouthite"kai apo antiprosopies!!!!!!
opote katelabenete ti dunami exoume oloi mazi!!!

cmos_ioan
18-08-04, 12:28
Κι εγώ πιστεύω ότι συντονισμένη προσπάθεια και ειδικά τώρα που υπάρχει κάποια κρίση στην αγορά μπορεί να αποφέρει μεγάλη δύναμη στο site. Το βλέπω κι από sites του εξωτερικού που τα members τυγχάνουν ειδικής μεταχείρησης :D

Το θέμα είναι να μη γίνουν βεβιασμένες και απότομες κινήσεις και να υπάρχει μία στρατιγική και πάνω από όλα πρέπει να υπάρχει ανιδιτέλεια από τους χειριστές.

Μη καταλήξουμε σαν τις πενταήμερες των σχολίων... :o

stef
18-08-04, 21:33
Είμαι πεπεισμένος πως οι admin έχουν κατά νου πολλά και θα βοηθήσω όσο μπορώ να τα πραγματοποιήσουμε!
Φίλοι μου έχουμε μεγάλη δύναμη, αυτό πρέπει να καταλάβουμε όλοι μας!Αρκεί να είμαστε ενωμένοι
Ο,τιδήποτε χρειαστείτε στην διάθεσή σας

Strax
19-08-04, 10:34
Δεν ειμαι σιγουρος αν εγινα απολυτα αντιληπτος
geo_2_2003 είχα καταλάβει ότι εννοείς τη μαμά εταιρεία και οι κινήσεις έχουν προγραμματιστεί και θα γίνουν! Οι φήμες λένε ότι η BMW Hellas δεν υποστηρίζει συνήθως προσπάθειες σαν τη δική μας, αλλά προς το παρόν είναι μόνο φήμες. Σε λίγο θα ξέρουμε!

Geo_3D
19-08-04, 15:16
geo_2_2003 είχα καταλάβει ότι εννοείς τη μαμά εταιρεία και οι κινήσεις έχουν προγραμματιστεί και θα γίνουν! Οι φήμες λένε ότι η BMW Hellas δεν υποστηρίζει συνήθως προσπάθειες σαν τη δική μας, αλλά προς το παρόν είναι μόνο φήμες. Σε λίγο θα ξέρουμε!
Δηστυχως πιστευω οτι η μαμα ΒΜW δεν θα μας υποστηριξει σ'αυτην την προσπαθεια μας και αυτο γιατι στην τελευταια εκθεση αυτοκινητων που εγινε και στην οποια παραυρεθηκα αντιμετωπισα την χειροτερη συμπεριφορα απτις κοπελες που ειχαν στο περιπτερο τους.Τωρα θα μου πειτε τι σχεση εχουν οι κοπελες με την BMW Hellas?Μα επειδη δεν ημουν ο μοναδικος που ειχε αυτο το παραπονο σας αναφερω αυτα που ελεγαν και οι αλλοι,οτι στο προσωπο αυτων των κοριτσιων αντικατοπτριζεται η συμπεριφορα της εταιριας προς τους πελατες της και στους υποψηφιους αγοραστες της μαρκας.Εδω δεν απαντησαν στο e-mail του Zac(ποσο μαλλον να εφαρμοσουν το αιτημα του) θα μας στηριξουν και στην προσπαθεια μας?Επισης να αναφερω οτι ημουν μπροστα στον εντονο διαλογο που ειχε καποιος κυριος με τον υπευθυνο του περιπτερου,ο οποίος υπευθυνος προσπαθουσε να δωσει εξηγησεις για καποιο θεμα που δημιουργηθηκε λεγοντας στον συγκεκριμενο κυριο οτι ειχε δικιο,προσπαθωντας ετσι να τον αποτρεψει απτο να στειλει γραμμα παραπονων στην BMW Hellas για το συγκεκριμενο συμβαν,οπως απειλουσε οτι θα εκανε ο κυριος αυτος.Με ολα αυτα δεν βλεπω φως στο τουνελ.........

zac
19-08-04, 19:00
ακριβώς εκεί εστιάζω και εγώ το πρόβλημα...

Τουλάχιστον μια απάντηση ρε παιδιά.......ας ήταν και η κλασσική..

''ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας...κλπ κλπ και οτι θα λάβουμε υπ'όψην τις παρατηρήσεις σας''

Ουτε απάντηση....τίποτα...Δηλάδη γράψιμο κανονικό...

Καλά αναρωτιέμαι...οι εταιρίες κανουν προσφορές για να προσελκύσουν καινούργιους πελάτες και ξεχνάνε να προσέξουν αυτούς που ήδη έχουν!!

απλά απαράδεκτο..

το ίδιο είχε γίνει και όταν παράγειλλα το BMW μου..

Με γλύφανε με ξαναγλύφανε...και αφού τους το πλήρωσα ντούκου την ημέρα που ήρθε.... απο εκεί και πέρα...Δεν σε ξέρω ...Ποιός είστε;; :mad:

BMW Power
27-08-04, 17:08
Για να λέμε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι, η νεοσύστατη (ούτε ένας χρόνος λειτουργίας) BMW Hellas παρέλαβε ένα χάος και προσπαθεί να βελτιώσει όλους τους τομείς στους οποίους δραστηριοποιείται.
Ίδη έχουν γίνει θετικά βήματα και περιμένουμε την εξέλιξη τους. Δεν μπορούμε να τα ζητάμε όλα από την πρώτη στιγμή. Υπομονή κύριοι και θα δείτε. ;)

zac
27-08-04, 19:51
Συμφωνώ απόλυτα...υπομονή υπάρχει σίγουρα ακόμα αρκετή!!

Απο το στώμα σου και στης Bmw το αυτί!!

:d

Z3 Fat Bastard
28-08-04, 08:19
Για να λέμε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι, η νεοσύστατη (ούτε ένας χρόνος λειτουργίας) BMW Hellas παρέλαβε ένα χάος και προσπαθεί να βελτιώσει όλους τους τομείς στους οποίους δραστηριοποιείται.
Ίδη έχουν γίνει θετικά βήματα και περιμένουμε την εξέλιξη τους. Δεν μπορούμε να τα ζητάμε όλα από την πρώτη στιγμή. Υπομονή κύριοι και θα δείτε. ;)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ BMW POWER !! ;)