PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυξηση ιπποδυναμης,πως?


HIPPYS 64
22-11-09, 08:42
Φιλοι μου καλημερα.
Σκεφτομαι για μερικα αλογα παραπανω.Εχω ακουση ομως οτι καθε -πειραγμα-του αυτοκινητου,συνεπαγεται και το αναλογο τιμημα.
Τι μου συστηνετε?Εχω ακουση για καποια προγραμματα που εχουν να κανουν με την αυξηση ιπποδυναμης του μοτερ.Τι ειναι αυτα?Υπαρχει κατι αλλο?
Ειμαι καινουριος στην οικογενεια της bmw,και κατοχος ενως Z3 1800,και ενως Ε 36 1800IS
Με ενδιαφερει πιο πολυ για το Ε 36πιο πολυ.

Nick_E60_GR
22-11-09, 08:58
Πάρε αυτό, ρίξτο μέσα ...και καθάρισες... (θα σου μείνει κι ένα κομπλέ σκαρί Μ3 E36 cabrio ...να βγάλεις τα σπασμένα)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150390198763&ssPageName=ADME:B:SS:GB:1123#ht_500wt_1182

drum
23-11-09, 14:39
υπαρχουν κ φθηνοτερες λυσεις, με 6-7 κατοσταρικα.
προγραμματακι για αυξηση ιπποδυναμης περιπου στο 25% απο οσα αλογα εχεις τωρα.
χωρις πολλα σκαλισματα.

z3 2.2
23-11-09, 14:45
υπαρχουν κ φθηνοτερες λυσεις, με 6-7 κατοσταρικα.
προγραμματακι για αυξηση ιπποδυναμης περιπου στο 25% απο οσα αλογα εχεις τωρα.
χωρις πολλα σκαλισματα.

Νομιζω οτι ειναι λιγακι δυσκολο οπως το περιγραφεις.Το 25% του 318ιs ειναι απο 140hp να παει 175hp.
Με ενα προγραμμα νομιζω οτι ειναι απιθανο να συμβει κατι τετοιο

drum
25-11-09, 18:32
Νομιζω οτι ειναι λιγακι δυσκολο οπως το περιγραφεις.Το 25% του 318ιs ειναι απο 140hp να παει 175hp.
Με ενα προγραμμα νομιζω οτι ειναι απιθανο να συμβει κατι τετοιο

ισως να εχεις δικιο, ισως κ οχι.
το μονο που μπορω να κανω ειναι να σε φερω σε επικοινωνια με τον "προγραμματιστη" κ να στα πει οπως ακριβως εχουν για το δικο σου αυτοκινητο.
εγω την εκανα την μετατροπη κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
βεβαια ειμαι με διαφορετικο μοτερ απο οτι εσυ. ειμαι 2λιτρος diesel.

fz21
26-11-09, 10:58
ισως να εχεις δικιο, ισως κ οχι.
το μονο που μπορω να κανω ειναι να σε φερω σε επικοινωνια με τον "προγραμματιστη" κ να στα πει οπως ακριβως εχουν για το δικο σου αυτοκινητο.
εγω την εκανα την μετατροπη κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
βεβαια ειμαι με διαφορετικο μοτερ απο οτι εσυ. ειμαι 2λιτρος diesel.

τα turbo diesel παιρνουν αλογα και με την σκεψη,καμια σχεση με τα ατμοσφαιρικα....σε is με προγραμμα μονο δεν προκειται με τιποτα να παρει αυτα τα αλογα...

gesouras
26-11-09, 13:20
καλησπερα σε ολους!!!!!! μηπως εχει βαλει κανεις σε 330 εκκεντροφορους???

stamats
26-11-09, 13:40
Γεια σας παιδια
Για να παρω πληροφοριες παρομοιες για αυξηση ιπποδυναμης που πρεπει να παω????Αντιπροσωπεια ??υπαρχει καποιο μαγαζι καποιος ειδικος σε αυτα????

EVANGELOS
27-11-09, 19:24
Γεια σας παιδια
Για να παρω πληροφοριες παρομοιες για αυξηση ιπποδυναμης που πρεπει να παω????Αντιπροσωπεια ??υπαρχει καποιο μαγαζι καποιος ειδικος σε αυτα????

Ναι φίλε μου υπάρχουν οι ΑΥΞΗΤΕΣ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ή αλλιώς ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΙΣΤΕΣ !!!

kloukakis
27-11-09, 19:33
Ναι φίλε μου υπάρχουν οι ΑΥΞΗΤΕΣ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ή αλλιώς ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΙΣΤΕΣ !!!

χαχαχαχχαα καλο:icon18: για πειτε ρε παιδια τι επιλογες εχουμε. με ενδιαφερει και εμενα το θεμα (3.18ις)........

///M_Spartan
27-11-09, 19:38
χαχαχαχχαα καλο:icon18: για πειτε ρε παιδια τι επιλογες εχουμε. με ενδιαφερει και εμενα το θεμα (3.18ις)........

Οι ΣΟΒΑΡΕΣ αλλαγες γινονται μονο με ενα πιο δυνατο μοτερ.
Τα υπολοιπα....προγραμματα,φιλτρα και εξατμησεις ειναι
ημιμετρα..
Βεβαια υπαρχει και η οδος της υπερτροφοδοτησης αν
αντεχει οικονομικα ο ενδιαφερομενος.

kloukakis
27-11-09, 19:51
Φυσικα!!Αν θελεις να ανεβεις πολυ σε αλογα superchargers και μοτερ! Αλλα φανταζομαι οτι ολο και καποια τρικακια θα εχουν ανακαλυξει οι πιο παλιοι.... για κατι τετοιο ρωτησα εγω παντως...

///M_Spartan
27-11-09, 20:34
Φυσικα!!Αν θελεις να ανεβεις πολυ σε αλογα superchargers και μοτερ! Αλλα φανταζομαι οτι ολο και καποια τρικακια θα εχουν ανακαλυξει οι πιο παλιοι.... για κατι τετοιο ρωτησα εγω παντως...

Ποσα αλογα χρειαζεσαι εσυ φιλε μου?

E36 RULES!!
27-11-09, 21:23
-πώς θα βελτιώσω την ιπποδύναμη του μοτέρ μου??

-βάλε μεγαλυτερο μοτερ...

:rofl2:

Κωνσταντίνος
27-11-09, 21:24
-πώς θα βελτιώσω την ιπποδύναμη του μοτέρ μου??

-βάλε μεγαλυτερο μοτερ...

:rofl2:

Νέτα, σκέτα. Χωρίς "τσιριμόνιες" και "τσιριτσάντζουλες" που λέγανε αι παλαιοί μόρτες :smokin:

///M_Spartan
27-11-09, 21:33
Νέτα, σκέτα. Χωρίς "τσιριμόνιες" και "τσιριτσάντζουλες" που λέγανε αι παλαιοί μόρτες :smokin:

Λακωνικα, like a spartan !!

kloukakis
27-11-09, 21:56
φιλε spartan το ποσα αλογα χρειαζομαι καταφευγει τις λυσεις που προανεφερες.... Θα ηθελα πολυ εναν μεγαλο σταυλο!!! προσ το παρον χλομο το βλεπω και ειναι στα αποτερα σχεδια μου. αυτο που περιμενο να διαβασω ειναι καμια φτεινη και απλη λυση αν τυχον υπαρχει την οποια μπορω να υποστηριξω(γυρω στο 500αρικο). Για κομπρεσορα στοχευω, αλλα πολυ μετα δυστυχως

Kostas Christ
29-11-09, 04:28
ε κρατα το 500αρικο... για 3-4 αλογα γιατι να το δωσεις σε καποιον εξατμισα η προγραμματιστη?

bimmer-corfu
01-12-09, 19:11
Νομιζω οτι ειναι λιγακι δυσκολο οπως το περιγραφεις.Το 25% του 318ιs ειναι απο 140hp να παει 175hp.
Με ενα προγραμμα νομιζω οτι ειναι απιθανο να συμβει κατι τετοιο

πολύ σωστά

drum
02-12-09, 15:45
..διαφορετικη η λειτουργια του diesel... σωστο.
θα ξαναμιλησω παλι με το παλλικαρι που μου εβαλε το προγραμματακι, θα κανουμε κ καποια μικροσκαλισματα ακομα, κ θα γραψω τι μπορει να κανει, σε ατμοσφαιρικο κινητηρα.

yansta
02-12-09, 22:55
..διαφορετικη η λειτουργια του diesel... σωστο.
θα ξαναμιλησω παλι με το παλλικαρι που μου εβαλε το προγραμματακι, θα κανουμε κ καποια μικροσκαλισματα ακομα, κ θα γραψω τι μπορει να κανει, σε ατμοσφαιρικο κινητηρα.

Eισαι ευχαριστημενος απο την μετατροπη φιλε drum?
Θα με ενδιεφερε να κανω κατι παρομοιο σε ενα Ε90 318D!

drum
04-12-09, 11:16
παρα πολυ ευχαριστημενος.
εχει αποκτησει αλλη αισθηση το αυτοκινητο.
πατας γκαζι κ το νιωθεις να σκαβει, κυριολεκτικα.