PDA

Επιστροφή στο Forum : Beautiful California


S38B38 Monsta
28-11-09, 09:19
Εχθές είχαμε τη τιμή να φιλοξενήσουμε και να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας σε αυτή τη πανέμορφη κυρία.

Αν και εντελώς ολοκαίνουρια (δεν είχε πλυθεί ούτε μία φορά από τη παράδοση), είχε αρκετό 'αράχνιασμα' και ήθελε λίγη περιποίση. Δηλαδή μερικές φορές αναρωτιέμαι τι σκ@τ@ υπηρεσίες κάνουν αυτά τα PDI, ενώ ο πελάτης αναγκαστικά επιβαρύνεται με τη παράδοση κάθε νέου αυτοκινήτου.

Επίσης μετά από νυχτερινή έξοδο, ο 'ευγενικός' παρκαδόρος της 'χάρισε' και μία όμορφη γρατζουνιά χαμηλά στο μπροστινό προφυλακτήρα, κάτι που έπρεπε επίσης να επιδιορθώσουμε.

Το απολαύσαμε όλοι δεόντως, σας εύχομαι με τη σειρά σας καλό ....οφθαλμόλουτρο.

S38B38 Monsta
28-11-09, 09:30
Λέτε ο τυχερός ιδιοκτήτης να τσιγκουνευόταν το ασορτί μπρελόκ??? :nod:

S38B38 Monsta
28-11-09, 09:34
Είναι πολλά τα φουντώματα (που λέει και ο φίλος μου ο Σπύρος) με το κτήνος.

Σημαντική λεπτομέρεια: Προσέξτε τη μπαταρία που βρίσκεται κάτω από τις εισαγωγές!!

S38B38 Monsta
28-11-09, 09:39
Nice details!

S38B38 Monsta
28-11-09, 09:43
Για να μη λέτε ότι σνομπάρουμε και τα 'απλά' αυτοκίνητα...

Κωνσταντίνος
28-11-09, 10:08
Λέτε ο τυχερός ιδιοκτήτης να τσιγκουνευόταν το ασορτί μπρελόκ??? :nod:

10 τσουβάλια με λεφτά τους άφησε, δεν του έκαναν δώρο ένα μπρελόκ του ανθρώπου ? :p:

Aceman1925
28-11-09, 14:32
κουκλακι το αλογακι του κυριου!!!

ειχα παντα απορια γιατι η κυρια φεραρι δε καταργει πλεον το κλειδι?
ολοι καρτουλες βαζουν σιγα σιγα.

S38B38 Monsta
28-11-09, 18:49
Να συμπληρώσω κάτι που πιθανός οι περισσότεροι γνωρίζετε:

Κάθε κινητήρας Ferrari πριν τοποθετηθεί στο σκαρί, δοκιμάζεται στο δυναμόμετρο για να επιβεβαιωθεί ότι αποδίδει την αναμενόμενη ονομαστική ιπποδύναμη. Εάν αποδίδει λιγότερους ίππους, απλά αποσύρεται και πάει για έλεγχο. Δεν τοποθετείται δηλαδή το συγκεκριμένο μοτέρ στο αυτοκίνητο για κανένα λόγο.

Επίσης πάνω στο δυναμόμετρο 'στρώνονται' όλα τα μοτέρ της Ferrari, έτσι κάθε τυχερός ιδιοκτήτης δεν χρειάζεται να ακολουθήσει καμία 'break-in period'. Μπορεί δηλαδή αν θέλει, να φύγει από την αντιπροσωπία τοποθετώντας το manettino στο 'CST OFF', πατώντας το 'LAUNCH' και αλλάζοντας ταχύτητες στο κόφτη!!!

john
28-11-09, 18:51
χαλια ολο αυτο το δερμα,χαλια:tapedshut

bimmer-corfu
28-11-09, 19:04
F-16 !!!!!!!!!!!!!

Πατσίκας Βασίλειος
28-11-09, 19:15
τεχνολογικα σουπερ!!!απο εμφανιση ομως..........

sv2
28-11-09, 23:30
Να συμπληρώσω κάτι που πιθανός οι περισσότεροι γνωρίζετε:

Κάθε κινητήρας Ferrari πριν τοποθετηθεί στο σκαρί, δοκιμάζεται στο δυναμόμετρο για να επιβεβαιωθεί ότι αποδίδει την αναμενόμενη ονομαστική ιπποδύναμη. Εάν αποδίδει λιγότερους ίππους, απλά αποσύρεται και πάει για έλεγχο. Δεν τοποθετείται δηλαδή το συγκεκριμένο μοτέρ στο αυτοκίνητο για κανένα λόγο.

Επίσης πάνω στο δυναμόμετρο 'στρώνονται' όλα τα μοτέρ της Ferrari, έτσι κάθε τυχερός ιδιοκτήτης δεν χρειάζεται να ακολουθήσει καμία 'break-in period'. Μπορεί δηλαδή αν θέλει, να φύγει από την αντιπροσωπία τοποθετώντας το manettino στο 'CST OFF', πατώντας το 'LAUNCH' και αλλάζοντας ταχύτητες στο κόφτη!!!

Δεν είναι αλήθεια αυτό.....στο βιβλίο γράφει για τα πρώτα 1500χλμ όχι πάνω από 5000 στροφές.

S38B38 Monsta
28-11-09, 23:33
Δεν είναι αλήθεια αυτό.....στο βιβλίο γράφει για τα πρώτα 1500χλμ όχι πάνω από 5000 στροφές.

Χμμμ το έχω δει και σε ντοκυμαντέρ της Ferrari (όλα τα μοτέρ είναι στο πάγκο), μου το έχουν πει και αρκετοί πελάτες που έχουν επιλέξει να την παραλάβουν από το εργοστάσιο.

sv2
28-11-09, 23:38
Χμμμ το έχω δει και σε ντοκυμαντέρ της Ferrari (όλα τα μοτέρ είναι στο πάγκο), μου το έχουν πει και αρκετοί πελάτες που έχουν επιλέξει να την παραλάβουν από το εργοστάσιο.

Και εμένα μου είπαν στην παράδοση ότι μπορώ να την πατήσω αλλά προτίμησα να κάνω ότι λέει το βιβλίο.

S38B38 Monsta
28-11-09, 23:43
Έτσι θα κοιμόσουνα καλύτερα τα βράδια...:nod: