PDA

Επιστροφή στο Forum : DRIVING ACADEMY


Lil
28-11-09, 20:47
Η απόλυτη σχολή ασφαλούς, τεχνικής και αγωνιστικής οδήγησης κοντά σας ξανά μαζί σας με νέα σεμινάρια.

NEW FOR 2010: Μάθε τα μυστικά της αγωνιστικής οδήγησης σε άσφαλτο και χώμα!! Ζήσε μια μοναδική εμπειρία, την οδήγηση συναρπαστικών αγωνιστικών αυτοκινήτων σε ιδανικές συνθήκες.

Οι καλύτεροι καθηγητές θα σας διδάξουν με απόλυτη ασφάλεια όλες τις τεχνικές και τα εφόδια που πρέπει να έχει ένας σωστός οδηγός. Όποιες και να είναι οι οδηγικές σας απαιτήσεις η Driving Academy έχει ένα εξιδικευμένο σεμινάριο για εσάς.

Κύκλοι σεμιναρίων
SAFE DRIVING (για όλα τα αυτοκίνητα)
Σεμινάριο για αμυντική, ασφαλή καθημερινή οδήγηση κατάλληλο για όλους τους οδηγούς

CAR CONTROL (για όλα τα αυτοκίνητα)
Σεμινάριο όπου εφοδιάζει τον οδηγό με τις τεχνικές και τα αντανακλαστικά για να ελέγχει σωστά το αυτοκίνητο και να αντεπεξέλθει σε δύσκολες συνθήκες

HIGH PERFORMANCE DRIVING (για όλα τα αυτοκίνητα)
Σεμινάριο που απευθύνεται σε οδηγούς με αυξημένες απαιτήσεις και για αυτοκίνητα υψηλών ιπποδυνάμεων. Κατάλληλο και για οδηγούς που θέλουν να λαμβάνουν μέρος σε track days.

DRIFT TECHNIQUES (για πισωκίνητα και τετρακίνητα)
Σεμινάριο υψηλής τεχνικής που διδάσκει όλα τα μυστικά και τις τεχνικές για να κατακτήσουμε τον απόλυτο έλεγχο ενός αυτοκινήτου και ειδικότερα της υπερστροφής

RACING TECHNIQUES (για όλα τα αυτοκίνητα)
Μια εμπειρία ζωής. Οδήγησε πραγματικά αγωνιστικά αυτοκίνητα σε ιδανικό περιβάλλον με εκπαιδευτές καταξιωμένους πρωταθλητές αγώνων. Περιλαμβάνει χωμάτινη και ασφάλτινη οδήγηση. Δυνατότητα προσωπικών μαθημάτων. Επίσης γίνονται μαθήματα αγωνιστικού drift από Έλληνες και ξένους πρωταθλητές.

ΛΙΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ DRIVING ACADEMY
Ζάχος Νίκος
Κατσίμης Σταμάτης
Κονιάνος Ιορδάνης
Κρασούλης Θανάσης
Μαρκόπουλος Γιώργος
Ξηνταβελόνης Στάθης
Παπαλεξόπουλος Αποστόλης
Παπαπάσχος Θωμάς
Παραδείσης Κωνσταντίνος
Πατέλος Παντελής
Σκαλτσάς Τάκης
Τσιγκρής Γιάννης
Χατζητόλιος Δημήτρης
Χρυσανθακόπουλος Αποστόλης

Η ελάχιστη διάρκεια των σεμιναρίων είναι μισή μέρα, με τα περισσότερα σεμινάρια να διαρκούν μία ημέρα.

Επίσης δίνεται η δυνατότητα προσωπικής, ιδιαίτερης εκπαίδευσης για πιο συγκεκριμένες απαιτήσεις.

Τα περισσότερα σεμινάρια περιλαμβάνουν στάδια (levels) όπου αυξάνεται το επίπεδο δυσκολίας της εκπαίδευσης.

Το κάθε σεμινάριο είναι μια ολοκληρωμένη εμπειρία και περιλαμβάνει:

1) Θεωρητική εκπαίδευση
2) Άπλετη πρακτική εκπαίδευση σύμφωνα με την εξειδικευμένη μεθοδολογία της Driving Academy
3) Παροχή κατάλληλου-ων αυτοκινήτων για το κάθε σεμινάριο
4) Καθηγητές έμπειρους και καταξιωμένους, ανάλογα με το είδος τους σεμιναρίου. Μέγιστος αριθμός μαθητών ανά καθηγητή: 5
5) Χώρος εκπαίδευσης ανάλογα το κάθε σεμινάριο (πίστα ή κατάλληλα διαμορφωμένος χώρος)
6) Αναλώσιμα (βενζίνες, λάστιχα, εξοπλισμός)
7) Ασφάλεια οδηγού
8) Αναμνηστικά διπλώματα, κύπελλα, βίντεο, φωτογραφίες
9) Εγγυημένο αποτέλεσμα

Η Driving Academy διαθέτει ένα μεγάλο στόλο αυτοκινήτων ανάλογα το κύκλο σεμιναρίων. Ο στόλος περιλαμβάνει τα συναρπαστικά μοντέλα της OPEL - Corsa, Astra, GT, OPC - και πανίσχυρα αγωνιστικά αυτοκίνητα - Peugeot 206 grA, Renault Clio grA, Peugeot 309 grA, Peugeot 205 grA, Nissan PS13, Nissan S14.5.

Όλα τα αυτοκίνητα είναι σε άριστη κατάσταση και διαθέτουν όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό για την εκπαίδευση.

Τα σεμινάρια μπορούν να γίνουν και με δικό σας αυτοκίνητο με ειδικές μειωμένες τιμές.

Επίσης τα παραπάνω αγωνιστικά αυτοκίνητα ενοικιάζονται για αγώνες circuit, rally, αναβάσεων και drift μαζί με ολοκληρωμένο πακέτο υποστήριξης από την POWER BOOST SERVICE.

Οι τιμές των σεμιναρίων με τα πολιτικά αυτοκίνητα ξεκινούν από 80 ευρώ (με δικό σας αυτοκίνητο) και από 140 ευρώ (με αυτοκίνητο της Driving Academy).
Τα αγωνιστικά σεμινάρια ξεκινούν από 280 ευρώ.

Ειδικές τιμές για γκρουπ ατόμων, εταιρικές εκδηλώσεις, club αυτοκινήτων και μέλη του Driving Academy club.

Πληροφορίες
mail: info@drivingacademy.gr
tel: +30 6972 505371

πηγή: Option Press

stratos
28-11-09, 21:15
Που και πότε γίνονται αυτά? Πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί τους? Σε ποιά πίστα γίνονται τα σεμινάρια?

Άλλος για group buy?

S38B38 Monsta
28-11-09, 21:25
Πολύ ενδιαφέρον και αξιόλογα ονόματα. Εγώ θέλω με τους φίλτατους Τσιγκρή και Πατέλο παρακαλώ.

Χαλαρά μέσα.

nfot
28-11-09, 21:29
Που και πότε γίνονται αυτά? Πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί τους? Σε ποιά πίστα γίνονται τα σεμινάρια?

Άλλος για group buy?

+135

Θα με ενδιεφεραν κι εμενα καποια μαθηματα.

stratos
28-11-09, 21:37
+135

Θα με ενδιεφεραν κι εμενα καποια μαθηματα.

Με τα δικά μας αυτοκίνητα πάντα.... :D

Aceman1925
28-11-09, 21:38
Με τα δικά μας αυτοκίνητα πάντα.... :D

αυτο ελειπε!!!:ylsuper:
λογικο ειναι

VanVIC
28-11-09, 21:45
και'γω ενδιαφέρομαι.

nfot
28-11-09, 21:55
Αααααχ, θα πλουτισουν οι λαστιχαδες.

stratos
28-11-09, 22:00
Αααααχ, θα πλουτισουν οι λαστιχαδες.

Μπάααα τέλειωσαν αυτοί.... η Camskill θα πλουτήσει.... :rofl2:

Στο θέμα μας... για την περίοδο Χριστουγέννων και με την καινούργια χρονιά είμαι μέσα πάντως...

bmw330vasilis
28-11-09, 22:03
μεσα κ γω......νομιζω οτι σε λιγες μερες.....θα αρχισω να χρειαζομαι μαθημα τετοιου ειδους.....!

GREY
28-11-09, 22:09
θελω κι εγω..θελω κι εγω......

stratos
28-11-09, 22:21
Θα πάρει κανείς τηλέφωνο να ρωτήσει για καμιά προσφορά για τουλάχιστον 5 άτομα και για 10? Βλέπω να υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον...

Lil
28-11-09, 22:32
Τα μαθηματα ειναι ενα καλο "εργαλειο" στην γρηγορη και ασφαλη οδηγηση για εμας και για τους γυρω μας!
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ Ιππων και κυβικων!!!!!!!!!!
Αν δεν μπορεις να πας "σωστα" γρηγορα με 100 αλογα δεν θα μπορεις ουτε με 400!!!
Θα κοιταξω αυριο να επικοινωνησω με αθηνα να μαθω ημερομηνιες
αν ειναι εντος των ημερομηνιων που θα μαι ελλαδα ισως ακολουθησω!

bimmer-corfu
28-11-09, 23:11
Τα μαθηματα ειναι ενα καλο "εργαλειο" στην γρηγορη και ασφαλη οδηγηση για εμας και για τους γυρω μας!
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ Ιππων και κυβικων!!!!!!!!!!
Αν δεν μπορεις να πας "σωστα" γρηγορα με 100 αλογα δεν θα μπορεις ουτε με 400!!!
Θα κοιταξω αυριο να επικοινωνησω με αθηνα να μαθω ημερομηνιες
αν ειναι εντος των ημερομηνιων που θα μαι ελλαδα ισως ακολουθησω!
μη μου κλέβεις την υπογραφή Μάνο χαχαχαχχαχ

Kostas Christ
29-11-09, 00:41
Πολυ καλο, και με σχετικα καλες τιμες.

μαλιστα ειναι οτι πρεπει και για ολους εμας που γουσταρουμε γραμμες και χρονους

MichaeL
29-11-09, 08:44
Θα κοιτάξω αύριο να επικοινωνήσω με Αθήνα να μάθω ημερομηνίες,
και αν είναι εντός των ημερομηνιών που θά 'μαι Ελλάδα ίσως ακολουθήσω!

Αναμένουμε!!! :dblthumb2

nik200
29-11-09, 11:02
Τα μαθηματα ειναι ενα καλο "εργαλειο" στην γρηγορη και ασφαλη οδηγηση για εμας και για τους γυρω μας!
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ Ιππων και κυβικων!!!!!!!!!!
Αν δεν μπορεις να πας "σωστα" γρηγορα με 100 αλογα δεν θα μπορεις ουτε με 400!!!
Θα κοιταξω αυριο να επικοινωνησω με αθηνα να μαθω ημερομηνιες
αν ειναι εντος των ημερομηνιων που θα μαι ελλαδα ισως ακολουθησω!

θα συμφωνησω.με τον φιλο lil οτι πραγματι ειναι μια καλη αρχη αυτη η driving academy..για να μαθεις 5 μυστικα και να ανακαλυψεις αλλα 5 λαθη που ισως κανεις...απο κει και περα ειναι καθαρα θεμα προπονησης...μην περιμενει κανεις οτι σε μιση μερα θα γινει καλος οδηγος η και καλος οδηγος drift...δεν γινεται..ολα θελουν προσπαθεια...

υγ...στην ιαπωνια ο drift king εκανε κατι παρομοιο επι χρονια....με αυτη την προσπαθεια...αλλα τους μαθαινε σε αμαξια χωρις αλογα...κατι αε86 με 125 αλογα...ιδιως το drift γινεται πολυ πιο ευκολο οταν εχεις δυναμη...

yodas
30-11-09, 09:44
Φαντάζομαι ότι όλα αυτα είναι Αθήνα ε;

gnx
30-11-09, 10:04
Κι εγω μεσα εαν ειναι στην Αθηνα...

mo328i
30-11-09, 10:57
διαλεφεις σε ποιο κομματι θελεις να εκπαιδευτεις η ειναι πακετο ολο μαζι?γιατι εμενα με ενδιαφερουν 2 απο τα παραπανω κομματια,εχετε μαθει πληροφοριες για αυτο?

stratos
30-11-09, 11:26
Φαντάζομαι ότι όλα αυτα είναι Αθήνα ε;

Έρχεσαι και μένεις σπίτι μου και πάμε μαζί...

nino x3
30-11-09, 11:41
και εψαχνα ενα χριστουγενιατικο δωρο στον εαυτο μου... για βαλτε περισσοτερες πληροφοριες μολις ειναι διαθεσιμες!!

BMW_E36_328i
27-12-09, 21:47
παιδες τι εγινε με τα σεμηναρια καμμια πληροφορια νεωτερη υπαρχει ????????????

yodas
29-12-09, 10:43
Ναι θα κάνουμε κάτι συνολικά σαν forum? για να κανονίσουμε την κάθοδο αν είναι

nik200
30-12-09, 18:51
λες να ρθω κι εγω??ψηνομαι βασικα....

stavros
30-12-09, 20:00
strato μου δανειζεις μια στίγμη το αμαξακι σου;

στη βορεια Ελλάδα θα κινηθεί τίποτα; καμία άλλη ψυχή εδώ ψηλά με «φαγούρα» ;