PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΣΙΓΑΡΟ........STOP.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bmw330vasilis
02-12-09, 21:33
Φιλοι μου.......

οπως μοιραζομαι τις χαρες μου μαζι σας...γιατι αυτο μ ευχαριστει.....θα θελα να μοιραστω αλλη μια......μεγαλη....η οποια προεκυψε μετα απο ενα δυσαρεστο γεγονος......αλλα νομιζω οτι το σκεπτικο μου....θα μπορουσε να βοηθησει καποιους.....να σκεφτουν...!

Οπως λεει κ ο τιτλος λοιπον του θρεντ μας.....το τσιγαρο για μενα....ΤΕΛΟΣ!!!.
Με περιτρυγυριζε η σκεψη ......αρκετο χρονικο διαστημα....μεχρις ωτου φτασω στο σημειο να μεινω αγρυπνος την Κυριακη ξημερωματα της 29/11.....απο δυνατους πονους στο στηθος κ στο στομαχι...!Απο τις 02.00 που ξαπλωσα....στις 03,00 ημουν στο σαλονι χαζευοντας το πισι κ πινοντας αναλγητικα για το στομαχι κ γαλα....μπας κ ηρεμησει ο πονος....καταφερα στις 06,00 το πρωι....να ηρεμησω κ να κοιμηθω περνωντας μια απο τις πιο σοβαρες αποφασεις στην ζωη μου......για την ζωη μου....!

Τα ωραια του τσιγαρου.....τα ξερουμε ολοι οι καπνιστες.....!...κ τωρα που το αναφερω μου περναει απο το μυαλο να αναψω ενα.....αχαχαχαχα.!ουτε μια στο εκατομμυριο να το ξαναβαλω στο στομα μου.....!

Δεν ειμαι πιο εξυπνος απο σενα....δεν ειμαι πιο δυνατος απο σενα.....Απλα εγινα πιο αποφασιστικος για μια φορα στην ζωη μου για το συγκεκριμενο ζητημα!!!
Δωστε κ σεις μια υποσχεση στον εαυτο σας κ τηρηστε την......μπορειτε παιδια....αφου μπορω εγω που καπνιζω απο τα 14.....μεχρι σημερα 39......τουλαχιστον 2 πακετα την ημερα.....γιατι να μην μπορειτε κ σεις.....?Το μονο που χρειαζεται ειναι αποφαση.....ακομα κ την στιγμη που θα αναπολησεις το τσιγαρο......αναλογιζεσαι ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ χωρις αυτο....κ αμεσως σου φευγει η σκεψη....!
Λες.....το καταφερα απο Κυριακη....σημερα Τεταρτη....κ δεν το χω βαλει στο στομα μου......Αρα μπορω....κ αυριο κ μεθαυριο.....κ οχι τιποτα αλλο...οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες λογω συνηθειας πιο πολυ......δεν ειναι αμαρτια αφου τα καταφερα ως εδω ...τωρα να τα σκατωσω????
Μεγαλο ρολο επαιξε η κορη μου........!Σκεφτηκα οτι αυτο το παιδακι...θελει να με χαρει...να με εχει.....οχι μονο στην ζωη της.....αλλα ενεργο ανθρωπο κ οχι ενα μουχλα καπνιστη....που ζαινει διπλα της κ μυριζει σαν οχετος......Ετσι μυριζουμε οι καπνιστες παιδια....πιστεψτε με...!Στο κατω κατω...τι παραδειγμα της δινω....κ πως θα υποστηριξω καποτε οτι αυτο που μπορει να μου ζητησει....ειναι κακο στην υγεια της...οταν εγω το χω νυχθημερον στο στομα μου?????

ΤΕΛΟΣ.........................!!!ΟΛΟΙ μπορουμε....αρκει να το θελουμε....!

Κινητρα?????

Αναπνεεις...μυριζεις....ζεις......περπατας....αποκ τας παλι γευση.....δεν ξυπνας με πονοκεφαλο...δεν κοιμασε με πονους η μπουκωματα...βρωμοντας σαν γοπα καπνισμενη....!

Βαλτε τελος παιδια....για το καλο μας......να πα να χεστουν αυτοι που φτιαχνουν κ πουλανε τον καρκινο.....Θα θελα να ξερα....αυτοι καπνιζουν αυτα τα σκατα που μας πουλανε?????

Θες κ αλλο οφελος......σε 2η μοιρα βεβαια απο την υγεια κ την ζωη....αλλα φλεγον....
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ......ειμαι +150 ευρα τον μηνα στην τσεπη.....Νομιζω οτι αρκει για δοση νεου αυτοκινητου (μικρου) .......Τι λεφτα μας τρωνε χωρις να το παιρνουμε χαμπαρι.............?

Σημερα βρεθηκα με το μηχανακι πισω απο ενα λεωφορειο..........
Συγκρινα τον καπνο του τσιγαρου με τον καπνο της εξατμισης που εβγαλε το μπουρι του λεωφορειου.......μπορει αυτη η τζουρα που πηρα απο αυτο....να ταν πιο υγειινη απο του τσιγαρου.......ΤΟΣΟ νομιζω οτι βλαπτει το σκατοτσιγαρο.......!

Ευχαριστω που με ακουσατε........

θα θελα να σημειωσω οτι ολα ειναι εγκεφαλικα......δεν χρειαζομαστε καμμια βοηθεια κ απο κανεναν......
Εγω μονο λιγες τσιχλιτσες χρειαζομαι για να μην το ριξω παραπανω στο φαι......

Καλη συνεχεια.....με υγεια.....!!!!!:boink:

Fairytale
02-12-09, 21:54
O πόνος από τι ήταν τελικά;
C U out there

bmw330vasilis
02-12-09, 22:53
O πόνος από τι ήταν τελικά;
C U out there

θελω να πιστευω.....απο το πολυ τσιγαρο....μπουχτισα....την ειχα αρπαξει κ με το μηχανακι....κ ηρθα κ εσκασα σαν καρπουζι.....!

Εκτοτε βεβαια ουδεμια ενοχληση πουθενα....το τσεκ απ ομως θα γινει για καλο κ για κακο στα μεσα του μηνος....!

stelmaniac
02-12-09, 23:18
Χεστηκες πανω σου ε?

KATSARAIOS
02-12-09, 23:51
Μπραβο Βασιλη εκανες το σωστοτερο ξεμπαξιμο...

bmw330vasilis
03-12-09, 01:26
Χεστηκες πανω σου ε?


το οτι χεστηκα......χεστηκα.....σιγουρα βοηθησε πολυ το χεσιμο παντως....αχαχαχαχα!



Μπραβο Βασιλη εκανες το σωστοτερο ξεμπαξιμο...

ανασανα πατριδα.....ανασανα.....!:love:

geo
03-12-09, 12:36
Απο μια απλη καουρα εκοψες το καπνισμα δηλάδη..Καλη φαση! Εγω το καπνισμα το εκοψα μαχαιρι απο τις 5 μαιου 2009.Ειχε προηγηθει μια εκπομπη του θοδωρακη το προηγουμενο βραδυ που με θορυβησε αρκετα.Εκτοτε δεν το επιασα καν στα χερια μου και αισθανομαι πολυ περηφανος γι'αυτη την αποφαση.

Dimzan
03-12-09, 23:06
Τα συγχαρητιρια μου!

Ο πατερας μου βρισκοταν στην ιδια μοιρα και καταφερε και το κοψε και πλεον αναπνεει ανθρωπινα.


Ειναι πραγματικα μεγαλη ανασα το κοψιμο του τσιγαρου.


Βασιλη το μεγαλυτερο δελεαρ ειναι οταν σου λενε "ελα μωρε παρε ενα" , "δεν παθαινεις τιποτα" κλπ . Εκει ειανι ο κυνδινος να το ξανααρχισεις.

Ολα μες το μυαλο ειναι

bmw330vasilis
04-12-09, 18:44
Απο μια απλη καουρα εκοψες το καπνισμα δηλάδη..Καλη φαση! Εγω το καπνισμα το εκοψα μαχαιρι απο τις 5 μαιου 2009.Ειχε προηγηθει μια εκπομπη του θοδωρακη το προηγουμενο βραδυ που με θορυβησε αρκετα.Εκτοτε δεν το επιασα καν στα χερια μου και αισθανομαι πολυ περηφανος γι'αυτη την αποφαση.

δεν ηταν απλη καουρα.....πιστεψε με....!!!

Τα συγχαρητιρια μου!

Ο πατερας μου βρισκοταν στην ιδια μοιρα και καταφερε και το κοψε και πλεον αναπνεει ανθρωπινα.


Ειναι πραγματικα μεγαλη ανασα το κοψιμο του τσιγαρου.


Βασιλη το μεγαλυτερο δελεαρ ειναι οταν σου λενε "ελα μωρε παρε ενα" , "δεν παθαινεις τιποτα" κλπ . Εκει ειανι ο κυνδινος να το ξανααρχισεις.

Ολα μες το μυαλο ειναι

φιλε μου.....νοιωθω τοσο ομορφα...που δεν με δελεαζει τιποτα ....μπροστα το παρον....!!!!!:dblthumb2

gregE36
06-12-09, 14:04
αν και πουλαω τσιγαρα καλα εκανες και το εκοψες φιλε μου.εγω το εχω κοψει εδω και 8 μηνες περιπου .το θεμα ειναι να κρατησεις τους 2 προτους μηνες που ειναι και οι πιο δυσκολοι.κρατα γερα...