PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομπρεσέρ


VanVIC
02-12-09, 22:35
H απόλυτη ΒΛΑΚΕΙΑ ... ΜΠΟΥΡΔΑ της ESS σε όλο της το μεγαλείο !!!

Απαράδεκτο να υπερτροφοδοτείς csl !!! ... δε πα να έβγαλε και 1000 άλογα είναι τραγική ιδέα !!!

Αν ήταν αγωνιστικό ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έβγαζε ούτε 4 συνεχόμενους γύρους !!! ...

όπως και όλα τα "βελτιωμένα" είναι για ένα δύο ανοίγματα και μετά κάτσε μία ώρα να κρυώσει !!!

καλά βρε Ευάγγελε, άμα στο χαρίζανε, ας μην το έπαιρνες.

Εχεις κάποιο πρόβλημα με την ESS, δεν εξηγείτε αλλιώς...
Πρόσεξε μην "συναντηθείς" με καμιά τετοια "βλακεία...μπούρδα" καμιά μέρα (ή μάλλον νύχτα) και σου πέσει το ζάχαρο.

bmw330vasilis
02-12-09, 22:52
αν το τσαι.......συνοδευεται με την απαραιτητη δοση ζαχαρης......ασπρης ή κ μαυρης.....ουδεν προβλημα παρουσιαζεται για τυχον παρενεργειες....στην υγεια....!

Δοκιμαστε αφοβα.....

sm6
02-12-09, 22:55
αν το τσαι.......συνοδευεται με την απαραιτητη δοση ζαχαρης......ασπρης ή κ μαυρης.....ουδεν προβλημα παρουσιαζεται για τυχον παρενεργειες....στην υγεια....!

Δοκιμαστε αφοβα.....

μη χασεις εσυ...

http://www.gif-anime-gratuit.com/gif-anime-gratuit/objet/bouilloire/bouilloire003.gif

Geo_3D
02-12-09, 22:55
Και επειδη το εχω δει το εργο....και βλεπω να ξαναπαιζεται...σε επαναληψη.....ας το πω απο τωρα...


http://www.youtube.com/watch?v=IF4VxQ8huTw

Lil
02-12-09, 22:56
γεμισαμε,,,
http://internetakias.gr/wp-content/uploads/2008/06/teapot-dad.jpg

Geo_3D
02-12-09, 23:05
αν το τσαι.......συνοδευεται με την απαραιτητη δοση ζαχαρης......ασπρης ή κ μαυρης.....ουδεν προβλημα παρουσιαζεται για τυχον παρενεργειες....στην υγεια....!

Δοκιμαστε αφοβα.....

Βασιλη μου,υπαρχουν 300+ αλογα που στριβουν ταπα και υπαρχουν και 300+ αλογα που πανε μονο ευθεια (προς καφετερεια μερια:thefinger)....επειδη προφανως δεν ανοικετε στην κατηγορια του CSL,αλλά ειστε της ευθειας....απλα να υπενθυμισω οτι εν ετη 2009 και λειαν συντομως 2010...εκει που σταματατε εσεις οι ESSαδες (στην προκειμενη περιπτωση),αρχιζουν τα εργοστασιακα μαμα!!!;)

Fairytale
03-12-09, 00:14
http://sup.kathimerini.gr/kathnews/photos/23-10-09/23-10-09_303955_1.jpg
C U out there

MichaeL
03-12-09, 00:37
Αφού ΔΟΛΙΩΣ κατέλαβα το τερματικό του moderator

Μην μου πεις ότι είχε για κωδικό την ημερομηνία γεννήσεώς του! :p: :rofl2:


Η απάντηση μου είναι αυτή:

0 - 1000 ME ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΣΑΣ

EVANGELOS non ESS just ///M Powered balls

Θα πέσουν και στοιχήματα;;; ε; ε; :yipee:

alexk
03-12-09, 01:04
Παιδιά γιατί χαλάμε το θρεντ με τσαγιέρες κτλ ?

bmw330vasilis
03-12-09, 01:11
Βασιλη μου,υπαρχουν 300+ αλογα που στριβουν ταπα και υπαρχουν και 300+ αλογα που πανε μονο ευθεια (προς καφετερεια μερια:thefinger)....επειδη προφανως δεν ανοικετε στην κατηγορια του CSL,αλλά ειστε της ευθειας....απλα να υπενθυμισω οτι εν ετη 2009 και λειαν συντομως 2010...εκει που σταματατε εσεις οι ESSαδες (στην προκειμενη περιπτωση),αρχιζουν τα εργοστασιακα μαμα!!!;)

εχει δικιο ο φιλος αλεξ οτι χαλαμε το θρεντ......

ωστοσο.....δεν τα γνωριζεις καλα.....εκει που ξεκιναει ο ess ειναι η δικη μου επιλογη.....το που σταματαει....για ψαξτο λιγο καλυτερα....κ μην λατρευεις να δημιουργεις εντυπωσεις σε οτι δεν γνωριζεις.....σε άλλα βλεπεις οτι κανω το κοροιδο...αλλα το μαθημα σου δεν το μαθες καλα....!

αληθεια....εσυ που βρισκεσαι εν ετη 2009 κ λειαν συντομως 2010?????(αυτο γιατι δεν σε ρωτησα να μαθω που βρισκομαι εγω.....εγω ξερω που βρισκομαι...κ πολυ καλα το εθεσες στην ευθεια για την καφετερια.....με βλεψεις ομως κ προοπτικες αν το θελησω να μπω κ σε στροφουλες....)
ας μην θιγουμε το τι μπορει κ τι δεν μπορει ο καθενας.....οπου φτανει το χερακι του καθενος ...αυτο κ χαιρεται.....!

ερχεται παντως το 2010.....για να σε δω....!

καλη συνεχεια......

deepblue
03-12-09, 01:13
Βασιλη μου,υπαρχουν 300+ αλογα που στριβουν ταπα και υπαρχουν και 300+ αλογα που πανε μονο ευθεια (προς καφετερεια μερια:thefinger)....επειδη προφανως δεν ανοικετε στην κατηγορια του CSL,αλλά ειστε της ευθειας....απλα να υπενθυμισω οτι εν ετη 2009 και λειαν συντομως 2010...εκει που σταματατε εσεις οι ESSαδες (στην προκειμενη περιπτωση),αρχιζουν τα εργοστασιακα μαμα!!!;)

Γι αυτο υπαρχει και ο ts3.....
Περα απο κει ομως ποτε δεν ισχυριστηκε κανεις οτι οσοι εχουν ess ειναι οι πιο γρηγοροι-στριφτεροι η οτι αλλο περα της πλακας που κανουμε γιατι περι πλακας προκειται !!
Ασε που ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και αυτο ειναι νομος.
Οσο για την καφετερια μια χαρα την βρισκω και κανεις δεν ειπε οτι οσοι εχουν ess το συγκρινουν με csl ουτε οσοι εχουν csl οτι πανε ολοι ταπα στις στροφες μη γελιεσαι.
Ο καθενας μπαζει βγαζει αναβαθμιζει για την καψα του για την τρελα του η οτι αλλο και αν αυτο τον κανει να νιωθει ομορφα ειτε λεγετε ess ειτε led ειτε ηχειο - ποτηροθηκη ειτε να πηγαινει για καφε με τον κομπρεσορα τοτε ευγε του γιατι ξερει τι τον κανει χαρουμενο ευτυχισμενο και γιατι οχι ριχνει και κανα τσαγακι στις ευθειες !!
Εξ αλλου το να δεις ενα M5 η ενα CSL η ενα AMG στο δρομο ξερεις οτι παει καλα και αυτο δε σε πολυ ξαφνιαζει γιατι ειναι αναμενομενο ομως..ενα ριμαδι ας πουμε ...πχ Ζ3 και λεω αυτο μιας και εχω Ζ3 για να μην θιγει κανεις αν το δεις να πηγαινει καλα τοτε σιγουρα σε ξαφνιαζει και σε κανει να απορεις ........ :scratchch
Οσο για τα εργοστασιακα που ερχονται..πως ερχονται.. ?
...με turbo !!!!
Μακαρι να μας αξιωσει ο Θεος καποια στιγμη να παρουμε και μεις ενα απο αυτα τα αξιοθαυμαστα αυτοκινητα του 2009 να τα χαρουμε να εχουμε 500 αλογατα και στο πισω καθισμα το παιδικο καθισματακι και εκδρομουλα ταβερνουλα κλπ κλπ .

alexk
03-12-09, 01:19
Κάποιος μοντ μπορεί να μεταφέρει τα ποστς του ESS team και OEM team σε κάποιος άλλο θρεντ ?
Ευχαριστώ

Έχει πάρει γραμμή κανείς ότι στο παρών θρεντ μιλάμε για το M3 CSL ?
Μπορείτε να εκφράσει ο καθένας την άποψή του/ σκέψεις του γι'αυτό το θέμα.
Νομίζω ότι δεν μας ενδιαφέρει μια διαμάχη ESS vs. OEM.

Άν η πλειοψηφία αυτών που ποστάρει στο θρεντ δεν τους ενδιαφέρει το θέμα, παρακαλώ πείτε το ξεκάθαρα να μην σπαταλώ το χρόνο μου και συνεχίστε να μιλάτε για τα κομπρεσσέρ και τα εργοστασιακά άλογα.

bmw330vasilis
03-12-09, 01:22
Κάποιος μοντ μπορεί να μεταφέρει τα ποστς του ESS team και OEM team σε κάποιος άλλο θρεντ ?
Ευχαριστώ

Έχει πάρει γραμμή κανείς ότι στο παρών θρεντ μιλάμε για το M3 CSL ?
Μπορείτε να εκφράσει ο καθένας την άποψή του/ σκέψεις του γι'αυτό το θέμα.
Νομίζω ότι δεν μας ενδιαφέρει μια διαμάχη ESS vs. OEM.

Άν η πλειοψηφία αυτών που ποστάρει στο θρεντ δεν τους ενδιαφέρει το θέμα, παρακαλώ πείτε το ξεκάθαρα να μην σπαταλώ το χρόνο μου και συνεχίστε να μιλάτε για τα κομπρεσσέρ και τα εργοστασιακά άλογα.

εχεις απολυτο δικιο.....απο μενα ενα ταπεινο συγνωμη...!

Geo_3D
03-12-09, 07:38
εχει δικιο ο φιλος αλεξ οτι χαλαμε το θρεντ......
Kαι ακριβως επειδη εχει δικιο,θα μεταφερθουν τα εν λογω ποστ στην αναλογη ενοτητα

ωστοσο.....δεν τα γνωριζεις καλα.....εκει που ξεκιναει ο ess ειναι η δικη μου επιλογη.....το που σταματαει....για ψαξτο λιγο καλυτερα....κ μην λατρευεις να δημιουργεις εντυπωσεις σε οτι δεν γνωριζεις.....σε άλλα βλεπεις οτι κανω το κοροιδο...αλλα το μαθημα σου δεν το μαθες καλα....!
Βασιλη μου στο λεω πολυ ειλικρινα και χωρις ιχνος ειρωνιας....ξερω πολυ καλα που ξεκιναει και που φτανει ο καθε ESS,ΑΑ etc...Δυστυχως,εσεις δεν θελετε να βαλετε ταβανι ή μαλλον να το βαλετε εκει που πραγματικα ειναι...Καθε αλλο παρα εντυπωσεις δημιουργω...απλα σας λεω την αληθεια
αληθεια....εσυ που βρισκεσαι εν ετη 2009 κ λειαν συντομως 2010?????(αυτο γιατι δεν σε ρωτησα να μαθω που βρισκομαι εγω.....εγω ξερω που βρισκομαι...κ πολυ καλα το εθεσες στην ευθεια για την καφετερια.....με βλεψεις ομως κ προοπτικες αν το θελησω να μπω κ σε στροφουλες....)
ας μην θιγουμε το τι μπορει κ τι δεν μπορει ο καθενας.....οπου φτανει το χερακι του καθενος ...αυτο κ χαιρεται.....!

ερχεται παντως το 2010.....για να σε δω....!

καλη συνεχεια......
Να εισαι σιγουρος οτι ξερω πολυ καλα που βρισκομαι εν ετη 2009-2010...200 αλογα βγαζει και η κουτση μαρια απο 1400-1600 κυβικα πλεον...Θα ηταν ομως και ψεμματα αν σου ελεγα οτι δεν χαιρομουν εστω και λιγο,που ενα μικρο λιθαρακι στην θεληση σου για κομπρεσορα,το εβαλε ενα κοψοκωλικο με λιγοτερα απο 200 αλογα!!!!!
Αν ηθελα ομως να το δω γρηγορος δεν θα κοιταζα την λυση του μπλοκε,αλλά πιθανον καποιο αλλο μοτερ ή καποιον κομπρεσσορα...αυτο που πραγματικα θελω,το εκανα μια χαρα και με τα 100 αλογα του 316,λες να με χαλανε τα 200 τωρα???....οσο για τις προοπτικες για τις στροφουλες,στις ευχομαι ολοψυχα να τις υλοποιησεις...αλλά μεχρι τοτε,να εισαι σιγουρος οτι και με λιγοτερα απο 200 αλογα που εχω τωρα,αν παμε διαδρομουλα στριφτερη ουτε με 500 αλογα δεν θα με πιασεις!!!

Αν παντως θες να δεις πως θα κλεισεις εσυ το σωτηριο ετος 2009 (προ ESS δηλαδη) μπορουμε να κανουμε και εμεις ενα πατημα 0-1000...με επαθλο τα σουβλακια μετα!!!!
Το μπαλακι πλεον το εχεις εσυ...κανε παιχνιδι!