PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανάρια (φλάς) Clear για Ζ4


zac
18-08-04, 16:02
Μια απορία για τα φλάς του Z4..

Στον τιμοκατάλογο των extra για το Z4 υπάρχει η επιλογή για λευκά φλάς..
αν θυμάμαι καλα κοστίζει γυρω στα 245 Ευρώ.

Εχω δει αρκετά Z4 με λευκά φλάς, όμως τα μπροστινά φανάρια παραμένουν με πορτοκαλί. Η αλλαγή δηλαδή γίνεται μονο στα πλαινά και στα πίσω..

Στο κιτ retrofit της BMW (μετά παραγγελίας), περιλαμβάνονται 5 κομματια. Τα δυο πίσω, 2 πλαινά και ένα κεντρικό πίσω σε λευκό..

Στο internet υπάρχουν απο διάφορες εταιρίες και μπροστινά...αλλα είναι πανάκριβα...καθώς πανε set σαν καινούργια φανάρια...(διαφορετικές τιμές για κανονικά και xenon).

H ΒΜW πότε θα μας δώσει το option να μπορούμε να τα παραγγείλουμε;;;

Η ακόμα καλύτερα...πότε επιτέλους θα τα βαζει standard...; τα πορτοκαλί έχουν πια ξεπαραστεί...



:mad: :mad:

stef
18-08-04, 21:51
Δεν νομίζω η BMW να τα διαθέσει ποτέ ως standard εκτός αν βγάλει κάποια ειδική έκδοση (βλ. m pack)
Συνιθίζει να το κάνει σε όλα τα μοντέλα της!
Από εκεί και πέρα κάποια στιγμή θα τα βγάλει και τα μπροστινά και να είσαι σίγουρος πως η τιμή τους ποταν παραγγέλνεις το αυτοκίνητο καινούριο θα είναι μικρή αλλά όταν θα θελήσεις να τα βάλεις μετά όπως και εσύ ανέφερες από τις εταιρίες after market, θα είναι πανάκριβα...επειδή αλλάζεις ολόκληρα τα φώτα.... :mad: :rolleyes: :o

zac
18-08-04, 23:11
Το περίμενε με σκοτώνει... :(

Δυστυχώς δεν γινεται και αλλιώς..

Αν έχει κανείς νεότερα σε καποια φαση, παρακαλώ καντε ενα reply,

Ευχαριστω,

Zac :(

mpikounis
19-08-04, 07:07
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω πως από το 2004 έχεις τη δυνατότητα να παραγγείλεις τη Z4 σου με λευκά φλας (option που προστέθηκε πρόσφατα).

zac
19-08-04, 13:31
δεν μπορω δεν μπορω να περιμενω....!!!!

με τρωνε οι τσεπες μου!! :D


Χε χε, επιτέλους.... κάπου το είχα διαβάσει αυτο οτι θα γινόταν αλλά δεν ήμουν σίγουρος..

Γιατι σε μερικές χώρες (βλέπε Ιταλία και μερικές πολιτείες Αμερικής το είχαν απο πολύ νωρις..

Φαίνεται μονο σε εμάς ταίζανε τα πορτοκαλί μεχρι να τελειώσουν τα περιττα αποθεματα... :mad:

aVog
18-09-04, 09:34
Έχουμε μήπως κανενα νέα σχετικά με το αν μπορούμε εμεις με τα Ζ4 να βάλουμε λευκά φλας απο αυθεντικά ανταλακτικά αντιπροσωπίας? Είδα ενα μάυρο με λευκα φλας και ήταν Μ@!$#ΟΥ#%@ΝΑ!!!

Dejan
17-07-12, 18:16
Φιλε τα φαναρια κοστοζουν 64 euro το σετ κ 64 το πισβ ηια το τριτο stop.Ρωτηαα αντιπροσωπο στην αθηνα.Θα παω να τα τοποθετησω εντοσ του μηνα..Δειχνουν τελεια σε grey η black z4..

Veldrin
17-07-12, 19:10
Χαχαχαχα, δε νομίζω να τον απασχολεί ακόμα μετά απο 8 χρόνια !