PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξοπλισμός ε36


BEBAKIAS
09-12-09, 20:16
Ξέρει κανείς κανενα site που να δειχνει τον διαθέσιμο εξοπλισμό με τον οποιο έβγαιναν οι 36αρες....για παράδειγμα υπαρχουν 36αρες με κασετόφωνο και αλλες με cdplayer ακόμη υπάρχουν αλλες με διζωνικό κλιματισμό και αλλες με απλό με τα στρογγυλα διακοπτακια...επισης αυτά τα κουμπια κατω απο τον κλιματισμο τι κανουν?εχω δει οτι δεν τα εχουν ολες οι 36αρες?σε ποιον εηοπλισμό ανήκουν?

giannis_compact
09-12-09, 20:25
Φιλε αυτα τα κουμπακια ειναι το board computer που δεν ειχαν ολα τα 36αρια.Ηταν εξτρα.Σου λεει πληροφοριες για εξωτερικη θερμοκρασια,μεση καταναλωση,μπορεις να επιλεξεις επιθυμητο οριο ταχυτητας,διανυθεισα αποσταση και διαφορα τετοια.Υπολογιστης ταξιδιου με λιγα λογια.

BEBAKIAS
09-12-09, 20:28
σε αυτη τη φωτο λειπει μια σειρα κουμπιων γιατι?α και κάτι αλλο..οταν επιλεγεις την αποσταση π λες...γιατι την επιλέγεις..τι κανεις με αυτο?"ειμαι ασχετος"

giannis_compact
09-12-09, 20:36
Την αποσταση δεν την επιλεγεις,την αναγραφει απλα.Ισως να μην το εγραψα τοσο κατανοητα.Στην πανω εικονα εχει απο κατω μια σειρα κατι σα ρυθμισεις,αλλαζεις δηλαδη για παραδειγμα απο χιλιομετρα σε μιλια και απο βαθμους κελσιου σε φαρεναιτ.Ειναι λογικα αλλο μοντελο(το board computer)

BEBAKIAS
09-12-09, 20:39
Την αποσταση δεν την επιλεγεις,την αναγραφει απλα.Ισως να μην το εγραψα τοσο κατανοητα.Στην πανω εικονα εχει απο κατω μια σειρα κατι σα ρυθμισεις,αλλαζεις δηλαδη για παραδειγμα απο χιλιομετρα σε μιλια και απο βαθμους κελσιου σε φαρεναιτ.Ειναι λογικα αλλο μοντελο(το board computer)



μμμ thαnks φιλε too much...το board computer ηταν στανταρ σε καποια εκδοση ή ηταν προαιρετικο?τα ρωτάω αυτα γιατι ενδιαφέρομαι για μια 36αρα...

giannis_compact
09-12-09, 20:45
Προαιρετικο πρεπει να ηταν σε ολα..Με ενα ερωτηματικο στην Μ3 ομως..Για ποιο ενδιαφερεσαι?Παρε οσο το δυνατον με περισσοτερα εξτρα.

BEBAKIAS
09-12-09, 20:52
μου αρέσουν πάρα πολύ τα coupe...προς αυτά κοιτάω δηλαδή...σιγουρα θέλω να έχεο όσο περισσοτερα extra..μιας και τα συγκεκριμένα προσδίδουν μεγαλη ομορφια στο εσωτερικό....δεν καταλαβαίνεις οτι το αμάξι ειναι 10ετιας...ενα 1800 κατα βαση...γιατι με το νέο νόμο...δεν μπορεις παραπάνω.....

giannis_compact
09-12-09, 21:14
Συμφωνω απολυτα..Ψαξε is αν θες την αποψη μου.Προσφατα πουλουσε ενας παππους ενα με 54.000 χιλιομετρα.Ηταν σαν καινουριο και με αρκετα εξτρα.Αν δεν ειχα το δικο μου θα το επαιρνα.

Dimzan
09-12-09, 21:18
Συμφωνω απολυτα..Ψαξε is αν θες την αποψη μου.Προσφατα πουλουσε ενας παππους ενα με 54.000 χιλιομετρα.Ηταν σαν καινουριο και με αρκετα εξτρα.Αν δεν ειχα το δικο μου θα το επαιρνα.


που ποιος ποτε????

Κωνσταντίνος
09-12-09, 22:28
Υπήρχαν 3 είδη OBC (On board computer). Με 7, 11 και 18 button.
Εχεις δίκιο ως προς την εμφάνιση. Ενα Ε36 με το ψηφιακό κλίμα και OBC, δείχνει πολύ πιο "σύγχρονο" απο άλλα χωρίς αναλογικό κλίμα και χωρίς OBC.
Εάν κοιτάξεις προς is μεριά, προτίμησε μοντέλα >96 με τον κινήρα Μ44

porfyrios
10-12-09, 14:05
Ξέρει κανείς κανενα site που να δειχνει τον διαθέσιμο εξοπλισμό με τον οποιο έβγαιναν οι 36αρες....για παράδειγμα υπαρχουν 36αρες με κασετόφωνο και αλλες με cdplayer ακόμη υπάρχουν αλλες με διζωνικό κλιματισμό και αλλες με απλό με τα στρογγυλα διακοπτακια...επισης αυτά τα κουμπια κατω απο τον κλιματισμο τι κανουν?εχω δει οτι δεν τα εχουν ολες οι 36αρες?σε ποιον εηοπλισμό ανήκουν?

η φωτογραφία που έχεις εδώ,είναι απο bmw cabrio στην Λάρισα.ο επάνω υπολογιστής μπήκε μετά,ο κάτω ήταν αυτός που είχε απο τη μάνα του το αυτοκίνητο.

BEBAKIAS
10-12-09, 16:06
η φωτογραφία που έχεις εδώ,είναι απο bmw cabrio στην Λάρισα.ο επάνω υπολογιστής μπήκε μετά,ο κάτω ήταν αυτός που είχε απο τη μάνα του το αυτοκίνητο.

τσακαλι εισαι....!!!δικό σου να φανταστω?

BEBAKIAS
10-12-09, 16:07
να ρωτήσω και κατι αλλο ρε παιδες....ο 318ις τι παραπάνω έχει απο τον απλο 1800αρι?τι παραπανω εχει σα μηχανη?

billarassss
10-12-09, 16:08
τη παραπανω??? αλογα φυσικα.. 118 τ ενα αν θυμαμαι καλα..και τ αλλο 140!!!

Leonidas_Thess
10-12-09, 16:09
Καμια 25αρια αλογα και κατι ψηλά στην ροπη

BEBAKIAS
10-12-09, 16:12
Καμια 25αρια αλογα και κατι ψηλά στην ροπη

ναι ρε σεις αυτο το ξερω....λεω σαν κινητηρας τι παραπανω εχει για να βγαλει αυτα τα αλογα?

Sp!ros G
10-12-09, 16:36
ναι ρε σεις αυτο το ξερω....λεω σαν κινητηρας τι παραπανω εχει για να βγαλει αυτα τα αλογα?
Το 318 εχει κεφαλη με μονο εκκεντροφορο το 318is με διπλο ,

αρα το ενα ειναι 8 βαλβιδο το αλλο 16 βαλβιδο

το 318ιs εχει πιο ελαφριες μπιελες

πιστονια διαφορετικα ,

στροφαλο διαφορετικο.....

BEBAKIAS
10-12-09, 16:47
Το 318 εχει κεφαλη με μονο εκκεντροφορο το 318is με διπλο ,

αρα το ενα ειναι 8 βαλβιδο το αλλο 16 βαλβιδο

το 318ιs εχει πιο ελαφριες μπιελες

πιστονια διαφορετικα ,

στροφαλο διαφορετικο.....
αυτος εισαι...αυτα ηθελα να ακουσω...

Αντών///is
10-12-09, 17:26
Φίλε BEBAKIAS, πολλές και εύλογες οι απορίες σου - άπειρες οι απαντήσεις...
Ελά αύριο εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22797, να σου λύσουμε όλες τις απορίες σου από κοντά και να δεις και μια (τουλάχιστον) is, μέσα κι' έξω... :D

BEBAKIAS
10-12-09, 17:51
Φίλε BEBAKIAS, πολλές και εύλογες οι απορίες σου - άπειρες οι απαντήσεις...
Ελά αύριο εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22797, να σου λύσουμε όλες τις απορίες σου από κοντά και να δεις και μια (τουλάχιστον) is, μέσα κι' έξω... :D

Δεν φαντάζεσαι πόσο θέλω να ερθω αλλα σπουδάζω σε αλλη πόλη{γαμώ τα εργαστήρια} και το ε30 του πατερα μ δεν νομιζω να φτασει μεχρι αθήνα...πιστεύω μεχρι το καλοκαιρι να εχω το δικό μ bmw kai να ερχομαι τακτικα....

Αντών///is
10-12-09, 18:30
Εν αναμονή λοιπόν, διάβασε εδώ -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=316650#post316650 για να πάρεις μια γεύση από τον κυκεώνα που χαρακτηρίζει τους εξοπλισμούς και τα "πακέτα" των Ε36...

zami
10-12-09, 20:16
φιλε μου bebakias εχεις π.μ. ......

BMW M3 E30
10-12-09, 21:33
Κυριοι καλησπερα κι απο μενα.Φιλε Μπεμπακια αν θες τη γνωμη μου και εχεις και τα αναλογα φραγκα παρε ενα is του 97+ και θα βρεις την υγεια σου οπως τη βρηκα και γω.Πολυ καλο σε καταναλωση,ικανοποιητικο σε δυναμη(ειδικα για τους αρχαριους)και πολυ καλη κατασκευη.Αλλα οπως σου πα 97+.Εχει σημασια...στα παντα.Μπορει να εχει και τεσσερα airbag οπως στο δικο μου.Αυτα απο μενα.

porfyrios
10-12-09, 21:51
τσακαλι εισαι....!!!δικό σου να φανταστω?
όχι φίλε μου,απλά ψάχνω ένα cabrio 318 και κάπου είδα και την φωτογραφία αυτή

zami
11-12-09, 20:50
όχι φίλε μου,απλά ψάχνω ένα cabrio 318 και κάπου είδα και την φωτογραφία αυτή


φιλε μου εχεις π.μ. ........................