PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτα-κατι αλλο εκτος απο χενον??


bmw_3..
10-12-09, 08:17
Καλημερα σε ολους εδω μεσα. Οπως θα εχετε καταλαβει το ερωτημα μου ειναι ποιες ειναι οι λυσεις που εχω για να αλλαξω τα φωτα μου κ να αποφυγω το κιτρινο χρωματισμο....
κ να μην καταφυγω σε aftermarket λυσεις με χενον στα οποια οσο εχω διαβασει μεσα στο φορουμ σε αρκετα ποστ,ειναι σαν να παιζεις με τη φωτια με το αποτελεσμα!
Το μοντελο που αναφερομαι ειναι 316 Ε46 facelift μοντελο του 03.
Τα ερωτημα του λοιπον:
α) Τι τυπο λαμπας σε μικρη κ μεγαλη λαμπα φοραω?
β) Ειναι ευκολη η αλλαγη τους?
γ) Προτεινεται την αλλαγη τους με καποια αλλη του εμποριου,οπως PHILIPS που εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα καλες και βγαζουν αυτον τον ασπρο φωτισμο? Αν ναι ποια συγκεκριμενα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας κ την βοηθεια σας για να αλλαξω το φωτισμο απο το τουτου μου!!!!

xalkidikiotis
10-12-09, 09:12
Καλημερα σε ολους εδω μεσα. Οπως θα εχετε καταλαβει το ερωτημα μου ειναι ποιες ειναι οι λυσεις που εχω για να αλλαξω τα φωτα μου κ να αποφυγω το κιτρινο χρωματισμο....
κ να μην καταφυγω σε aftermarket λυσεις με χενον στα οποια οσο εχω διαβασει μεσα στο φορουμ σε αρκετα ποστ,ειναι σαν να παιζεις με τη φωτια με το αποτελεσμα!
Το μοντελο που αναφερομαι ειναι 316 Ε46 facelift μοντελο του 03.
Τα ερωτημα του λοιπον:
α) Τι τυπο λαμπας σε μικρη κ μεγαλη λαμπα φοραω?
β) Ειναι ευκολη η αλλαγη τους?
γ) Προτεινεται την αλλαγη τους με καποια αλλη του εμποριου,οπως PHILIPS που εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα καλες και βγαζουν αυτον τον ασπρο φωτισμο? Αν ναι ποια συγκεκριμενα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας κ την βοηθεια σας για να αλλαξω το φωτισμο απο το τουτου μου!!!!

Φιλέ μου σαν κάτοχος e46 και εγώ
σου προτείνω bhillips diamond vision 5000k λάμπα Η7 Απλά δεν παίζεται
είναι πολύ εύκολη η αντικατάσταση τις και κοστίζει περίπου στα 30ευρο.:google:
http://www.autolamps-online.com/halogen/diamondvisioncentre.htm

giannis 116
10-12-09, 10:07
Δες κι εδω: http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=22748

bmw_3..
10-12-09, 13:02
Φιλέ μου σαν κάτοχος e46 και εγώ
σου προτείνω bhillips diamond vision 5000k λάμπα Η7 Απλά δεν παίζεται
είναι πολύ εύκολη η αντικατάσταση τις και κοστίζει περίπου στα 30ευρο.:google:
http://www.autolamps-online.com/halogen/diamondvisioncentre.htm

Η συγκεκριμενη που μου προτεινεις,"μπλεδιζει" οπως λένε?Θα μπουν και στη μικρη και στη μεγαλη σκαλα?
Για τις συγκεκριμενες υπαρχει καποια γνωμη??
OSRAM Nightbraker
Philips Blue Vision Xenon effect
Bosch Pure Light

giannis 116
10-12-09, 13:44
Εγω χρησιμοποιω πλεον τις nightbraker της OSRAM και ειναι καλυτερες και απ τις μαμα OSRAM που φοραγε και πορτοκαλιζε το χρωμα τους. Τωρα το χρωμα ειναι πιο λευκο και λιγο πιο εντονο.
Παντως και για τις Philips που γραφεις εχω ακουσει καλα λογια και απο μελος του φορουμ που τις χρησιμοποιει.

dafidack
10-12-09, 14:29
Και μιας και μιλαμε για λαμπες να ρωτησω και 'γω κατι για λαμπακια.Πηγα λοπον σε ενα καταστημα με αξεσουαρ και πηρα δυο λαμπακια λευκα LED για την πινακιδα.Οταν τα φορεσα ομως και πηγα να βαλω μπρος μου εβγαλε ενδειξη στο ταμπλο τον πορτοκαλη γλομπο προειδοποιησης.Ξαναεβαλα τα παλια και το προβλημα λυθηκε.Τι να κανω?

fanisk
10-12-09, 14:44
Και μιας και μιλαμε για λαμπες να ρωτησω και 'γω κατι για λαμπακια.Πηγα λοπον σε ενα καταστημα με αξεσουαρ και πηρα δυο λαμπακια λευκα LED για την πινακιδα.Οταν τα φορεσα ομως και πηγα να βαλω μπρος μου εβγαλε ενδειξη στο ταμπλο τον πορτοκαλη γλομπο προειδοποιησης.Ξαναεβαλα τα παλια και το προβλημα λυθηκε.Τι να κανω?

Θα σου στειλω σε 3-4 ωρες ενα λινκ απο ebay με λευκα led πινακιδας τα οποια δεν βγαζουν σφαλμα. Ειναι απο ebay και το λινκ το εχω αποθηκευμενο στο pc του σπιτιου.

Κοστος περιπου 10-15€ ? Δεν θυμαμαι ακριβως..μαζι με τα μεταφορικα.

giannis 116
10-12-09, 14:44
Προφανως σου εβγαλε ενδειξη για καμμενη λαμπα γιατι τα LED εχουν αλλη αντισταση απ τα απλα λαμπακια πυρακτωσεως, τραβανε αλλο ρευμα, αυτα μπορει να αναβουν κανονικα αλλα το Board Computer την ωρα που εσυ βαζεις μπροστα κανει μια αυτοδιαγνωση σε πολλα συστηματα του αυτοκινητου και λαμβανει ως σφαλμα ή καμμενη λαμπα στην πινακιδα. Συμβαινει σε πολλα συγχρονα αυτοκινητα. Εχω αλλαξει κι εγω τα λαμπακια της πινακιδας με LED απο αντιπροσωπεια ομως και δε μου βγαλε κανενα σφαλμα. Ισως γιατι ειναι προ f/l μοντελο και δεν εχει τοσο εξελιγμενα-ευαισθητα ηλεκτρονικα.
Παντως αν θες να βαλεις LED στην πινακιδα σου χωρις να χεις σφαλματα και ενδειξεις στο BC ρωτα καλυτερα σε μια αντιπροσωπεια ή αν θες μπορω να σου στειλω πμ με στοιχεια μαγαζιου που ειδικευεται σε φωτα LED και Ξενον, αν θες να ρωτησεις κι εκει.

Sp!ros G
10-12-09, 14:50
Χρειαζεται να παρεμβαλεις μια αντισταση αναμεσα στα led και το αυτοκινητο.

dafidack
10-12-09, 15:17
Παιδια σας ευχαριστω ολους.Θα περιμενω λινκ και διευθυνσεις απο μαγαζια.Σπυρο,αν παρεμβαλω αντισταση εκει που λες το πιο πιθανο ειναι να καψω ολο το αυτοκινητο και να γινει ενα μεγααααααλο LED,μιας και δεν κατεχω απο τετοια πραγματα.Εκτος κι αν ασχοληθει καποιος επαγγελματιας.

fanisk
11-12-09, 03:07
Παιδια σας ευχαριστω ολους.Θα περιμενω λινκ και διευθυνσεις απο μαγαζια.Σπυρο,αν παρεμβαλω αντισταση εκει που λες το πιο πιθανο ειναι να καψω ολο το αυτοκινητο και να γινει ενα μεγααααααλο LED,μιας και δεν κατεχω απο τετοια πραγματα.Εκτος κι αν ασχοληθει καποιος επαγγελματιας.

Αυτα παρε, δοκιμασμενα σε 2 Ε46 Compact..κανενα προβλημα με ενδειξεις καμμενης λαμπας.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300361918947

giannis_compact
11-12-09, 05:15
Αυτα που εχω εγω στο κομπακτ εχουν το εξης θεμα.Αναβοντας τα φωτα δουλευουν ολα κανονικα και με πολυ ωραιο χρωμα.Σβηνοντας τα και για οσο περναει ρευμα στο αυτοκινητο,αν εχω ανοιχτη καποια πορτα ας πουμε παραμενουν για λιγο ανοιχτα και φεγγουν πολυ πολυ λιγο,ισα που φαινεται.Μετα απο δυο λεπτα σβηνουν.Αν ανοιξω την πορτα ξανα αναβουν φεγγοντας απειρο-ελαχιστα.Αν αναψω τα φωτα μονο φεγγουν κανονικα.Ενα χρονο και κατι ετσι δουλευουν.Δεν εχει ομως κανενα προβλημα.Απλα μενουν 2 λεπτα ανοιχτα(φεγγοντας πολυ λιγο,ξεκλειδωνοντας ας πουμε το αυτοκινητο-γενικα αν περναει ρευμα) και μετα σβηνουν εντελως.

manos_7
11-12-09, 06:37
Ορίστε και ένα link της Philips που βρήκα. Απλά βάζεις τον τύπο αυτοκινήτου σας και σας βγάζει τους κωδικούς απο λάμπες που χρειάζεστε για όλα τα φώτα.

http://www.pal-guide.com/search.php?lc=global&tl=1&mq=6&md=

giannis 116
11-12-09, 08:45
Ωραιο το λινκ, πολυ χρησιμο!

xalkidikiotis
11-12-09, 10:45
Τα ερωτημα του λοιπον:
α) Τι τυπο λαμπας σε μικρη κ μεγαλη λαμπα φοραω?
β) Ειναι ευκολη η αλλαγη τους?
γ) Προτεινεται την αλλαγη τους με καποια αλλη του εμποριου,οπως PHILIPS που εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα καλες και βγαζουν αυτον τον ασπρο φωτισμο? Αν ναι ποια συγκεκριμενα?


λοιπόν φιλε στις ερώτησης σου.

a)φοράς Η7λαμπτήρες στην μεγάλη και στην μικρή σκάλα.

b)είναι παρα πολύ εύκολο δεν χρειάζεται να πάς σε ηλεκτρολόγο το κανεις και μονος σου. χρόνος εργασίας 6 λεπτά.

γ)για μένα η καλύτερη λάμπα που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στο εμπόριο.
υπαρχουν 3
Philips Blue Vision (Xenon effect) - 4.000°K
Philips Crystal Vision - 4.300°K
Philips Diamond Vision - 5.000°K

αν πραγματικά θέλεις να δεις διαφορα βάζεις την τρίτη. γιατί είναι η μονη που πλησιάζει την όψη xenon σε αυτοκίνητο .αυτό λένε άλλωστε και πολλά αλλα forum όπως seat vw μοτοσικλετιστές κτλ
αν θέλεις απλά να φαίνεται λίγο πιο ανοιχτό το φως βάζεις τις άλλες 2 :yippee:

επίσης αν θέλεις ολοκληρωμένο σύστημα λευκού φωτισμού βάζεις και λαμπάκια προστά σαν αυτά και είσαι 1
http://cgi.ebay.de/4x-Super-White-XENON-Standlicht-BMW-E30-E36-E46-E90-E92_W0QQitemZ180443663759QQcmdZViewItemQQptZAutote ile_Zubeh%C3%B6r?hash=item2a0347cd8f

ούτε ένδειξη βλάβης ούτε τίποτα.

bmw_3..
11-12-09, 15:14
λοιπόν φιλε στις ερώτησης σου.

a)φοράς Η7λαμπτήρες στην μεγάλη και στην μικρή σκάλα.

b)είναι παρα πολύ εύκολο δεν χρειάζεται να πάς σε ηλεκτρολόγο το κανεις και μονος σου. χρόνος εργασίας 6 λεπτά.

γ)για μένα η καλύτερη λάμπα που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στο εμπόριο.
υπαρχουν 3
Philips Blue Vision (Xenon effect) - 4.000°K
Philips Crystal Vision - 4.300°K
Philips Diamond Vision - 5.000°K

αν πραγματικά θέλεις να δεις διαφορα βάζεις την τρίτη. γιατί είναι η μονη που πλησιάζει την όψη xenon σε αυτοκίνητο .αυτό λένε άλλωστε και πολλά αλλα forum όπως seat vw μοτοσικλετιστές κτλ
αν θέλεις απλά να φαίνεται λίγο πιο ανοιχτό το φως βάζεις τις άλλες 2 :yippee:

επίσης αν θέλεις ολοκληρωμένο σύστημα λευκού φωτισμού βάζεις και λαμπάκια προστά σαν αυτά και είσαι 1
http://cgi.ebay.de/4x-Super-White-XENON-Standlicht-BMW-E30-E36-E46-E90-E92_W0QQitemZ180443663759QQcmdZViewItemQQptZAutote ile_Zubeh%C3%B6r?hash=item2a0347cd8f

ούτε ένδειξη βλάβης ούτε τίποτα.



Σε ευχαριστω για την αμεση και κατατοπιστηκη σου απαντηση!!!
Επομενως μου προτεινεις την τριτη επιλογη?
Θα εχω καποιο προβλημα με τις θερμοκρασιες που αναπτυσσονται εσωτερικα στο κατοπτρο του φαναριου?

dafidack
11-12-09, 19:27
Αυτα παρε, δοκιμασμενα σε 2 Ε46 Compact..κανενα προβλημα με ενδειξεις καμμενης λαμπας.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300361918947

Τα αλλα δυο που ειναι σαν τσιπακια τι ειναι?

sakkunen
11-12-09, 19:36
γ)για μένα η καλύτερη λάμπα που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στο εμπόριο.
υπαρχουν 3
Philips Blue Vision (Xenon effect) - 4.000°K
Philips Crystal Vision - 4.300°K
Philips Diamond Vision - 5.000°K


Αυτές έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής ή καίγονται εύκολα ?

Kaminia
12-12-09, 07:16
Aυτες οι λaμπες που αναφερθηκαν μπαινουν μονο σε BMW ;

xalkidikiotis
12-12-09, 11:11
Αυτές έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής ή καίγονται εύκολα ?

ο κατασκευαστής δίνη τις ώρες λειτουργίας μιας λάμπας πρέπει να ψάξεις τις προδιαγραφές τις κάθε λάμπας phillips

προσωπική μου γνώμη, κρατάει πολύ περισσότερο από το να βάλεις μια κινεζικη τις πλακας
δηλαδη συμφερει να τη βαλεις :)

giannis 116
12-12-09, 12:32
ο κατασκευαστής δίνη τις ώρες λειτουργίας μιας λάμπας πρέπει να ψάξεις τις προδιαγραφές τις κάθε λάμπας phillips

προσωπική μου γνώμη, κρατάει πολύ περισσότερο από το να βάλεις μια κινεζικη τις πλακας
δηλαδη συμφερει να τη βαλεις :)

Θα συμφωνησω απολυτα. Περσυ ημουν στα Χανια στην Κρητη κι εκατσε ο διαολος και μου καηκε μια λαμπα Κυριακατικο και βρηκα ενα βενζιναδικο μονο ανοιχτο που ειχε λαμπες μαρκα μ εκαψες. Εις γνωση μου εβαλα την Κινεζικη μονο και μονο να μαι κομπλε απο φωτα που χρειαζεται ειδικα στην επαρχια και μεσα σ ενα χρονο μου την εκαψε. Ενω οι Osram που ειχε απ το εργοστασιο καηκαν σε 3και χρονια και μαλιστα χρησιμοποιωντας τα φωτα και μερα. Οποτε αξιζει να δωσεις κατι παραπανω να παρεις γνωστης μαρκας λαμπες ωστε να εχεις και σωστο φωτισμο και να μη σου καιγονται σε μικρο χρονικο διαστημα.

zami
12-12-09, 13:42
Οταν τα φορεσα ομως και πηγα να βαλω μπρος μου εβγαλε ενδειξη στο ταμπλο τον πορτοκαλη γλομπο προειδοποιησης.

αυτο στο παρουσιασε γιατι πέρνει λαθος ενδειξη απο την αντισταση που πρεπει να του δειχνει η συγκεκριμενη φυσα.τα λαμπάκια αυτα led εχουν πολυ λιγότερα watt ωστε να μην παραγουν μεγαλη θερμοτητα λογω μικρης καταναλωσης και κατα συνεπεια να μην καιγονται.εχε υποψην σου πως τα εν λογω λαμπακια (leds) εχουν πολικοτητα δηλαδη δεν ειναι το ιδιο απο οποια μερια και να τα βαλεις.δοκιμασε παλι με τα ιδια μιας και τα εχεις αλλα ενα ενα .βγαλε μονο το ενα πρωτα τοποθετησε το ενα led (δηλαδη θα πρεπει να εχεις τοποθετημενα ενα συμβατικό και ενα led),και ελεγξε το καντραν.αν βγαζει ενδειξη,τοτε βγαλτο και ξανατοποθετησε το αναποδα.αν σβησει η ενδειξη τοτε επανελαβε τα βηματα και στο αλλο .αν οπως και να το βαλεις δεν σβηνει η ενδειξη,τοτε η πρεπει να παρεμβάλεις μια αντισταση η να παρεις αλλα led μιας και λες πως δεν το κατεχεις το σπορ...:drive2:

dafidack
14-12-09, 20:46
Σωστος και πληρως κατατοπιστικος ο zami :) Αυριο κιολας θα το δοκιμασω.

nikolaspan
14-12-09, 22:30
Σήμερα επισκέφτηκα ενα συνεργείο μπας και λύσω το προβλημα με τους πολλαπλασιαστες και είδα ενα 116 με κατι ωραία λευκα φώτα. Οχι angel eyes. Ρώτησα τι και πως, το αυτοκινητο ήταν ενος παιδιου που είναι στα ανταλακτικά του συνεργείου και μου είπε πως οι λάμπες ειναι καποιες καινούριες που έβγαλε η bmw για τους ασσους αλλα απ' οτι μου είπε κάνει και στα τριάρια, αν κατάλαβα καλά ειναι η Η7 +30% (νομίζω) και προσφέρει ένα λευκό φως πολύ πιο ομορφο αισθητικά από το πορτοκαλοκίτρινο που έχω τώρα στο 316 αλλα και σύμφωνα με τον λεβέντη πολυ πιο έντονο το βράδυ. Ξέρει κανένας κάτι σχετικό?

giannis 116
15-12-09, 13:23
Ηταν και angel eyes τα φωτα στον ασσο που ειδες, ηταν δλδ με φωτεινα στεφανια;..
Μπορεις να μου στελεις πμ με πληροφοριες για την αντιπροσωπεια που λες να κανω μια ερωτηση κι εγω για τα δικα μου φωτα;..

nikolaspan
16-12-09, 15:02
Ηταν και angel eyes τα φωτα στον ασσο που ειδες, ηταν δλδ με φωτεινα στεφανια;..
Μπορεις να μου στελεις πμ με πληροφοριες για την αντιπροσωπεια που λες να κανω μια ερωτηση κι εγω για τα δικα μου φωτα;..

Οχι angel eyes! Απλώς αλλαζεις τις λάμπες με καποιες αλλες και εχει πολυ πιο καθαρο και δυνατο φως. Αλλα κοστιζουν 67€ το σετ

asteris777
16-12-09, 17:44
λοιπόν φιλε στις ερώτησης σου.

a)φοράς Η7λαμπτήρες στην μεγάλη και στην μικρή σκάλα.

b)είναι παρα πολύ εύκολο δεν χρειάζεται να πάς σε ηλεκτρολόγο το κανεις και μονος σου. χρόνος εργασίας 6 λεπτά.

γ)για μένα η καλύτερη λάμπα που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στο εμπόριο.
υπαρχουν 3
Philips Blue Vision (Xenon effect) - 4.000°K
Philips Crystal Vision - 4.300°K
Philips Diamond Vision - 5.000°K

αν πραγματικά θέλεις να δεις διαφορα βάζεις την τρίτη. γιατί είναι η μονη που πλησιάζει την όψη xenon σε αυτοκίνητο .αυτό λένε άλλωστε και πολλά αλλα forum όπως seat vw μοτοσικλετιστές κτλ
αν θέλεις απλά να φαίνεται λίγο πιο ανοιχτό το φως βάζεις τις άλλες 2 :yippee:



να ρωτησω για να βαλω στα πορειας και στα ημερας τα Philips Diamond Vision ποσες λαμπες χρειαζομαι?
επισης θελω και στα ομιχλης να ειναι ιδιο χρωμα για να μην φενεται χαλια μπαινει αυτος ο τυπος ή ειναι αλλα για τα ομιχλης?:idea:
και κατι τελευταιο με αυτες τις λαμπες γινεσαι ενας απο αυτους που τυφλωνουν τους παντες η καμια σχεση με εκεινα τα μουφα xenon που πουλανε με 100 ευρω :(

bmw_3..
16-12-09, 19:02
να ρωτησω για να βαλω στα πορειας και στα ημερας τα Philips Diamond Vision ποσες λαμπες χρειαζομαι?
επισης θελω και στα ομιχλης να ειναι ιδιο χρωμα για να μην φενεται χαλια μπαινει αυτος ο τυπος ή ειναι αλλα για τα ομιχλης?:idea:
και κατι τελευταιο με αυτες τις λαμπες γινεσαι ενας απο αυτους που τυφλωνουν τους παντες η καμια σχεση με εκεινα τα μουφα xenon που πουλανε με 100 ευρω :(


Πολυ σωστα τα ερωτηματα του φιλου!!!
Αναμονη των απαντησεων λοιπον.... :help:

sifu_miltos
16-12-09, 20:44
χαιρετω παιδες. εμενα μου προτειναν τα iceblue ή bluice καπως ετσι, της hella με κοστος γυρω στα 50 ευρω. τα γνωριζει κανεις αν ειναι καλα? μιλαω για λαμπτηρες μονο.

giannis 116
18-12-09, 12:36
Για σειρα 1 εχεις σε καθε φαναρι 2 λαμπες για μεσαια και μεγαλα 12V55W H7 και για μικρα (ψειρες) 1λαμπα 12V5W.
Για αλλαγη λαμπτηρων στα ομιχλης δε θα σου προτεινα γιατι το φως που βγαζουν τα ομιχλης ειναι τετοιο ωστε να μην αντανακλα σε ομιχλη και σε στραβωνει αλλα οσο γινεται να σε βοηθα στην οδηγηση φωτιζοντας οσο μπορει μεσα απ την ομιχλη. Γι αυτο και ειναι ετσι κιτρινωπο και οχι ασπρο. Μπορει να φαινεται λιγο ασχημο ειδικα αν εχεις αλλαξει ολες τις αλλες λαμπες με πιο λευκου φωτος, αλλα ειναι πολυ χρηστικο! Ο τυπος λαμπας στα ομιχλης για σειρα 1 ειναι Η11 55W.
Αλλαζοντας τις λαμπες με αλλες αλογονου μεγαλυτερης φωτεινοτητας και πιο λευκου χρωματος, οπως αυτες που προαναφερθηκαν, δε στραβωνεις ουτε καγκουριαζεις το αυτοκινητο. Αυτες δεν ειναι μαιμουδολαμπες κινεζικες τυπου ξενον απλα, καλυτερες λαμπες αλογονου.

asteris777
18-12-09, 12:54
σε ευχαριστω πολυ γιαννη εισουν κατατοπιστικοτατος!
μολις σηκωσω κεφαλι απο ασφαλειες και τελη θα το κανω....:cheers:

giannis 116
18-12-09, 12:55
Παρακαλω, δεν κανει τιποτα! Με το καλο η βελτιωση των φωτων σου!

dafidack
19-12-09, 13:24
εγω παιδια δοκιμασα να βαλω με διαφορετικη πολικοτητα τα LEDακια αλλα δεν αναψανε.Εκανα καθε πιθανο συνδιασμο αλλα δυστυχως τιποτα.Μετα τα δοκιμασα σε ενα Bravo και αυτος ειχε το ιδιο προβλημα.Τελικα τα εδωσα στο γειτονα που εχει megane coupe cabrio και τα χαιρεται αυτος τωρα.Και τα ατιμα ειναι πανεμορφα... :(

giannis 116
19-12-09, 15:04
Ειπαμε dafi η επομενη κινηση οσον αφορα τα LED, σε μια αντιπροσωπεια για να μην κανεις πειραματισμους τιποτα πανω στο πανεμορφο αυτοκινητο σου!

dafidack
19-12-09, 20:43
E ναι,ασε μη γινει καμια στραβη και τρεχω μετα.