PDA

Επιστροφή στο Forum : ///M3 E46....what next???Or not???


m_power_lunatic
12-12-09, 11:15
Λοιπον για βοηθατε λιγο την κατασταση γιατι εχω φρακαρει λιγο και δεν ξερω τι να αποφασισω.Εδω και καιρο σκεφτομαι να δωσω την Μ3 Ε46 μου λογω ελειψης χρησης-ιδιαιτεροτητας αυτοκινητου-διαρκης οικονομικη απαξιωση και αλλα τετοια.Το ερωτημα ειναι που πανε μετα???Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.Υπαρχει και αλλη εναλλακτικη.Να περιμενω αρκετα να πατωσουνε οι τιμες και να παρω ενα Ε92 335i η Μ3 Ε92 αλλα δεν με ενθουσιαζει το εσωτερικο τους.Απο την αλλη ειμαι αρρωστος με την σειρα Ε46....ειχα 320ci και τωρα εχω μια Μ3 Ε46 με 58.000χλμ πραγματικα που μυριζει ακομα καινουργια και την λυπαμαι να την δωσω,εκτος του οτι την εχω χρυσοπληρωσει.Εχω πελαγωσει και καποιες φορες σκεφτομαι να παρω ενα Ε92 316 m-pack ολοκαινουργιο με οροφουλα και να αρχιζω να την "χτιζω" απο εκει και περα μεχρι να γινει ενα 335i με μειωμενα κυβικα δηλωμενα για να αποφευγω και τις μαγκιες (βλεπε μ@λ@κιες) του καρεκλοκενταυρων.Ολες οι σκεψεις καλοδεχουμενες!!!!!!

Dim77
12-12-09, 11:55
Κράτησε την, χρησιμοποίησε την παντού ακόμη και για το supermarket, μέχρι να κάνει 200.000+ χλμ ώστε να ξέρεις ότι έχεις ευχαριστηθεί εξολοκλήρου ένα πολύ ιδιαίτερο αυτοκίνητο.

Ότι και να πάρεις (μα ότι) θα το συνηθίσεις σιγά σιγά και δε θα σε συγκινεί όπως πριν το αποκτήσεις ή στον πρώτο καιρό που το είχες. Έτσι είναι η ζωή με όλα (ειδικά τα υλικά).

Σιγά σιγά η αυτοκίνηση όπως πάει θα αποστειρωθεί τόσο που θα αναπολείς τις στιγμές που έζησες με το ///Μ.

(και πιθανά η σπορ αυτοκίνηση θα γίνει ακόμα πιο πολύ ακριβό και δύσκολο χόμπυ λόγω του ότι είναι το πιο εύκολο φορολογικό μέτρο, είτε από τέλη, βενζίνες, ασφάλειες κλπ)

BILL007
12-12-09, 11:57
και πιθανά η σπορ αυτοκίνηση θα γίνει ακόμα πιο πολύ ακριβό και δύσκολο χόμπυ λόγω του ότι είναι το πιο εύκολο φορολογικό μέτρο, είτε από τέλη, βενζίνες, ασφάλειες κλπ

:+1:0000000 Δυστηχώς έτσι θα καταντήσει...:(

sm6
12-12-09, 12:06
"///Μ3 Ε46 για παντα,στεφανα/βερες/να ζησετε κτλ!!!!"

μονοδρομος για πολλους λογους...
οπως λεει και ο ρεμος: "μετα απο σενα τι...?"

merlin_M3
12-12-09, 12:36
"///Μ3 Ε46 για παντα,στεφανα/βερες/να ζησετε κτλ!!!!"

μονοδρομος για πολλους λογους.....

:+1::+1::+1:

Με την απαξίωση που υπάρχει, ο μόνος τρόπος να χαρείς ένα τόσο καλό αυτοκίνητο είναι να το λιώσεις στην χρήση...

Christos 330i ///M
12-12-09, 12:40
Γιαννη επειδη σε ξερω ποσο αρρωστος εισαι με το θεμα Μ3 Ε30 . . .

Εχουμε και λεμε . . .

Ελα Θεσσαλονικη μονο να το δεις το εχει φιλος μου . . .

Και ειναι 100% γνησιο . . .


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/481783/

z3 2.2
12-12-09, 13:15
46αρι και δοξα τω Θεο!!!

Geo_3D
12-12-09, 13:16
"///Μ3 Ε46 για παντα,στεφανα/βερες/να ζησετε κτλ!!!!"

μονοδρομος για πολλους λογους...
οπως λεει και ο ρεμος: "μετα απο σενα τι...?"

γκου χου γκου χου.....παριος.....γκου χου γκου χου

sm6
12-12-09, 14:52
Ελα Θεσσαλονικη μονο να το δεις το εχει φιλος μου . . .
Και ειναι 100% γνησιο . . .
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/481783/
πολυ ενδιαφερον... τι ζηταει χρηστο?
φαινεται συλλεκτης αν κρινω απο την ιζετα και το 700 που φαινονται στη φωτο...

γκου χου γκου χου.....παριος.....γκου χου γκου χου

http://www.youtube.com/watch?v=R5j2HAW9H74

γκου χου γκου χου..... ρεμος....γκου χου γκου χου

Geo_3D
12-12-09, 15:17
γκουχου γκουχου....ασχετε....γκουχου γκουχου

http://www.yiannisparios.gr/m.php?m=discography&op=viewproduct&pid=16

Στίχοι: Ντέλλα Ρούνικ
Μουσική: Γιώργος Χατζηνάσιος
Πρώτη εκτέλεση: Γιάννης Πάριος
Δισκος : Επίθεση Αγάπης 1991

:offtopic: end

Action Man
12-12-09, 15:19
Σχετικα με το τραγούδι η original εκτέλεση είναι από τον Πάριο....ο Ρέμος είναι "μετατροπή".

Σχετικά με την Μ3(Ε30) Γιάννη....τα έχουμε ξαναπεί.....ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ από αυτές που κυκλοφορούν νόμιμα στην Ελλάδα ΔΕΝ αξίζει τα χρήματα που ζητάει ο εκάστοτε ιδιοκτήτης...ΚΑΜΙΑ ΛΕΜΕ.-

Πούλησε την(Ε46)....ξέρω οτι δεν πρόκειται να το "λιώσεις" στα χλμ(αν το έλιωνες στα χλμ θα σου έλεγα κράτησε το)...πάρε ένα καλό αυτοκίνητο για ταξίδια(για την πόλη έχεις το σμάρτ)....και με τα ρέστα, "ταξίδεψε" σε άλλες δεκαετίες.......είναι ωραίο ταξιδάκι...

Enema
12-12-09, 15:27
Ρε παλικαρι, αφου το λες

Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.
Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.

Τι το σκεφτεσαι?:yippee:

REDNECK
12-12-09, 15:32
Γιαννη αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα , με την μονη διαφορα οτι εγω μολις εδωσα την Μ3 και τωρα εχω μεινει με ενα παλιο 325 Ε36 ...
Εχω ερθει και εγω σε αδιεξοδο φιλε , δεν ξερω τι να αγορασω .
Εχω τρομοκρατηθει με ολα αυτα που ακουγονται και γινονται με τα τελη , τα πανακριβα ασφαλιστρα , τα νεα τεκμηρια απο τον νεο ετος κ.λ.π.
Κλεινω πιο πολυ ξανα σε Ε92 αλλα και εκει απογοητευομαι με τις τιμες των καινουριων και αυτα που προσφερουν. Ελεγα για 325 Ε92 αλλα μολις ακουσα την τιμη με μονο εξτρα το mpack που οπωσδηποτε θελω κοντεψα να παθω εγκεφαλικο. Κοιταξα στα μεταχειρισμενα , εκει γινεται πραγματικο πανηγυρι στα μεγαλα κυβικα . Πλεον αγοραζεις 335 με 42000 ευρω με ολο τον καταλογο τον εξτρα !!! Αλλα φοβαμαι τα προβληματα με τις τουρμπινες , υποπιεσεις και λοιπα -που εχω ηδη χρυσοπληρωσει στα rotary που ειχα εδω και 10 χρονια- και λεω να κοιταξω σε ατμοσφαιρα και 325 μεταχειρο ...
Πηγα , κοιταξα , οδηγησα και ξενερωσα ... οδηγησα 325 ενος ετους με 11.000 χιλιομετρα και απογοητευτηκα. Καθολου νευρο , ηλεκτρογκαζο στο μεγαλειο του , ηχος μηδεν , δυναμη μετα τα 120+ χιλιομετρα , αν μου ελεγαν οτι ειναι 320 θα το πιστευα !!!
Εκει που καταληγω ειναι μαλλον σε μεταχειρισμενο 320 λευκο με mpack απο Γερμανια. Ειχα 316 Ε92 , οποτε δεν εχω αξιωσεις σε θεμα επιδοσεων. Ταφος το ενα , ταφος και το αλλο , τουλαχιστον θα με ικανοποιει εμφανισιακα! Ηδη σε ψαξιμο που εκανα , το 320 οπως το θελω τελειωμενο βγαινει ακριβως οσο κανει μια ιδια καινουρια 316 , με διαφορα οτι το 320 ειναι τιγκα στα εξτρα !!!
Σε κουβεντα με πολυ καλο φιλο που εχει εκθεση μου ειπε οτι το επομενο διμηνο θα σκασουν τρελλες τιμες στα μεγαλα κυβικα ! Καθημερινα του σκανε λεει ευκαιριες απο ιδιοκτητες τζιπ και ι.χ κυβικων για ανταλλαγες με μικροτερα και φυσικα ουτε εκεινος δεν "ακουμπαει" τιποτα ακομα !
Επισης οσοι ασχολουνται με το car.gr θα παρατηρησαν τι εγινε την τελευταια εβδομαδα απο τιμες και σιγουρα η πραγματικοτητα δεν απεχει και πολυ απο αυτα που ειπε ο φιλος μου ! Φαινεται επαθε πολυς κοσμος εγκεφαλικο απο τα ραβασακια που σκασανε με τα νεα τελη του 2010 ...

Οπως και να εχει ομως, ανθρωποι σαν εμας παντα θα πληρωνουν την τρελλα τους . Το θεμα ειναι οτι η αγορα αλλου αυτοκινητου μετα απο μια Ε46 Μ3 ειναι πολυ δυσκολη υποθεση . Σιγουρα μονο μια Ε92 Μ3 θα μπορουσε να αντικαταστησει το φανταστικο 46αρι . Αλλα κατι τετοιο την παρουσα στιγμη ειναι αδυνατο -τουλαχιστον για εμενα- οποτε μια λευκη 320 Mpack με 19αρες 2MP θα ηταν παραπανω απο καλοδεχουμενη! Βεβαια πιανω τον εαυτο μου να εχει σκεφτει την μετατροπη στο μελλον για το απλο ταπεινο 92αρι , ομως παντα μια γνησια Ε92 Μ3 θα ειναι το πραγματικο θελω μου !

Nick_E60_GR
12-12-09, 16:17
Δύσκολη περίπτωση, με την τρίτη επιλογή να μου φαίνεται η πιο σοφή...

TAZ118!
12-12-09, 16:21
Aφου γουσταρεις τοσο πολυ την 46αρα,βρες μια καλη 320ci 2,2 μοντ. 04-05-ωστε να καλυπτεσαι απο Euro 4 και να εχεις και ''λογικα'' τελη κυκλοφοριας- και βαλε εναν ESS,μια καλη αναρτηση,μπλοκαδουρα και ενα σετ 6πιστονα και εισαι σουπερ.Γνωμη μου ειναι οτι τυχον σχεδια για αγορα 316 Ε92 και μετατροπη σε 335 ειναι εκτος πραγματικοτητας γιατι ειναι παρακινδυνευμενη σαν διαδικασια και με αμφιβολο αποτελεσμα....
Ευχομαι να κανεις την καλυτερη επιλογη για τις αναγκες και τα θελω σου.
Φιλικα ΤΑΖ118!

DoctorAbo
12-12-09, 16:56
Λοιπον για βοηθατε λιγο την κατασταση γιατι εχω φρακαρει λιγο και δεν ξερω τι να αποφασισω.Εδω και καιρο σκεφτομαι να δωσω την Μ3 Ε46 μου λογω ελειψης χρησης-ιδιαιτεροτητας αυτοκινητου-διαρκης οικονομικη απαξιωση και αλλα τετοια.Το ερωτημα ειναι που πανε μετα???Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.Υπαρχει και αλλη εναλλακτικη.Να περιμενω αρκετα να πατωσουνε οι τιμες και να παρω ενα Ε92 335i η Μ3 Ε92 αλλα δεν με ενθουσιαζει το εσωτερικο τους.Απο την αλλη ειμαι αρρωστος με την σειρα Ε46....ειχα 320ci και τωρα εχω μια Μ3 Ε46 με 58.000χλμ πραγματικα που μυριζει ακομα καινουργια και την λυπαμαι να την δωσω,εκτος του οτι την εχω χρυσοπληρωσει.Εχω πελαγωσει και καποιες φορες σκεφτομαι να παρω ενα Ε92 316 m-pack ολοκαινουργιο με οροφουλα και να αρχιζω να την "χτιζω" απο εκει και περα μεχρι να γινει ενα 335i με μειωμενα κυβικα δηλωμενα για να αποφευγω και τις μαγκιες (βλεπε μ@λ@κιες) του καρεκλοκενταυρων.Ολες οι σκεψεις καλοδεχουμενες!!!!!!

Πολύ μεγάλος και δύσκολος και βαθύς ο προβληματισμός σου Γιάννη
Ενδεχομένως "κακώς" εδωσες την Ε46.
Νομίζω πως μια original 335 Μ-Pack (και με διαφορικό) διετίας είναι η λύση σου αυτή τη στιγμή.

EVERGET
12-12-09, 17:04
Δεν ξέρω γι εσένα, εγώ μετά θα πάω σε 911....

thomelef
12-12-09, 17:15
Δεν ξέρω γι εσένα, εγώ μετά θα πάω σε 911....

Χεράκι χεράκι θα πάμε κολητε

Dark_Niaou
12-12-09, 17:21
η 4η επιλογη δεν παίζει... εχουν γινει πολλές προσπαθειες αλλα καμία δεν επαίξε 100%

gnx
12-12-09, 19:54
Λοιπον για βοηθατε λιγο την κατασταση γιατι εχω φρακαρει λιγο και δεν ξερω τι να αποφασισω.Εδω και καιρο σκεφτομαι να δωσω την Μ3 Ε46 μου λογω ελειψης χρησης-ιδιαιτεροτητας αυτοκινητου-διαρκης οικονομικη απαξιωση και αλλα τετοια.Το ερωτημα ειναι που πανε μετα???Θελω οσο τιποτε αλλο να παρω καποια παλαιοτερα μοντελα ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ πινακιδες που λογω ηλικιας δεν ημουνα σε θεση να αποκτησω μικροτερος.Σκεφτομαι δηλαδη αυτα που θα εχουν πινακιδες να τα κυκλοφορω και οταν θελω κατι αλλο να τα πουλαω και να συνεχιζω σε περιοδο μικροτερη του χρονου,Μ5 Ε34-Μ3 Ε30-635csi.....σκεφτομουνα να αποκτησω και μια 850i εστω και χωρις πινακιδες.Υπαρχει και αλλη εναλλακτικη.Να περιμενω αρκετα να πατωσουνε οι τιμες και να παρω ενα Ε92 335i η Μ3 Ε92 αλλα δεν με ενθουσιαζει το εσωτερικο τους.Απο την αλλη ειμαι αρρωστος με την σειρα Ε46....ειχα 320ci και τωρα εχω μια Μ3 Ε46 με 58.000χλμ πραγματικα που μυριζει ακομα καινουργια και την λυπαμαι να την δωσω,εκτος του οτι την εχω χρυσοπληρωσει.Εχω πελαγωσει και καποιες φορες σκεφτομαι να παρω ενα Ε92 316 m-pack ολοκαινουργιο με οροφουλα και να αρχιζω να την "χτιζω" απο εκει και περα μεχρι να γινει ενα 335i με μειωμενα κυβικα δηλωμενα για να αποφευγω και τις μαγκιες (βλεπε μ@λ@κιες) του καρεκλοκενταυρων.Ολες οι σκεψεις καλοδεχουμενες!!!!!!

Αντιλαμβανομαι οτι το ερωτημα δυσκολο, αλλα, ξεκινωντας απο το οικονομοτεχνικο, εχω να πω τα εξης:

Ενα λογικο επομενο βημα ειναι το ε9Χ μ3, αλλα αυτα εχουν ας πουμε 65000 το φτηνοτερο. Σε δυο χρονια αυτο θα εχει λογικα 45000, 20000 κερδος για σενα. Εαν υποθεσουμε οτι το ε46 μ3 του 2002 εχει 30000, σε 2 χρονια δεν θα εχει 20000 λιγοτερα δηλαδη 10000. Με τα χιλιομετρα που περιγραφεις θα εχει ισως και 20000, αρα με 25000 θα εχεις παει σε V8 m3 σε δυο χρονια.

Εαν αυτο το σεναριο δεν φαινεται πιθανο, μην το δωσεις το ε46 Μ3 γιατι οτι και να παρεις οταν ξεφτισει λιγο η καινουργιλα θα το σπρωξεις και θα κανεις το απονεννοημενο με αποτελεσμα να εχεις καψει παραπανω χρηματα.

BMW_E36_328i
26-12-09, 12:41
εχει την ομορφια του να το φτιαχνεις σιγα σιγα !!!

MZ3
26-12-09, 13:38
αν δεν εισαι τρελαμενος με στροφιλικια.. ψαξε για κανενα καλο ε39 μ5
θα ησυχασεις και θα βρεις την υγεια σου

tassos
26-12-09, 13:54
εχει την ομορφια του να το φτιαχνεις σιγα σιγα !!!

Εχει την ομορφια του αλλα θα δωσεις εν τελει σχεδον οσα εχει και το γνησιο, θα εχεις σιχτιρισει την ωρα που το εκανες 100φορες μεχρι να πετυχει...και συνηθως δεν θα ειναι οπως το γνησιο... Ολο και καποιο ''θεματακι'' θα εχει και θα σε τρεχει! Αρα τη λυση Ε92-316 θα ψηφιζα ως τη χειροτερη οσων ανεφερες..
Κρατα το......! Το 2012 δεν ειναι μακρια και μπορει η νεα 3αρα να σου αρεσει και μεσα!;)

zannis
26-12-09, 15:12
Εγω η θα κρατουσα την Μ3 η θα πηγαινα για 1 2003 Ε39 Μ5 μεγαλε τωρα η επιλογη ειναι παντοτε δικια σου....!!!!

m_power_lunatic
05-01-10, 12:15
Πολυ ενδιαφερουσες αποψεις πραγματικα,το Μ3 Ε46 κερδιζει κατα κρατος μεχρι στιγμης πραγματικα εκτος απο πανεμορφο ειναι και κορυφαιο αυτοκινητο!

@ Docto Abo.....την ///Μ3 Ε46 δεν την εχω πουλησει ακομα,στη σκεψη ειμαι.

Εχω καει με την Μ3 Ε30 παρα πολλα χρονια,εχω τσουρουφλιστει να το θεσω καλυτερα!Ο Παντελης οπως και αρκετοι αλλοι ξερουμε οτι ελληνικο Μ3 Ε30 δεν υπαρχει αξιο λογου εκτος απο 2-3 αυτοκινητα τα οποια οι ιδιοκτητες τους ζητανε εξωφρενικα χρηματα.Με τα αυξημενα τελη για τα παλαιοτερα μοντελα και ιδιαιτερα υψηλου κυβισμου οπως η Μ3 Ε30 πονταρω οτι οι ιδιοκτητες τους θα πιεστουνε πολυ ωστε να εκλογικευτουνε οι απαιτησεις τους.Περιμενω ακομα.....καθε προταση-συμβουλη ευπροσδεκτη!

george316
05-01-10, 12:31
"///Μ3 Ε46 για παντα,στεφανα/βερες/να ζησετε κτλ!!!!"

μονοδρομος για πολλους λογους...
οπως λεει και ο ρεμος: "μετα απο σενα τι...?"

OFF TOPIC.αυτο το εχει πει πολλα χρονια πριν τον ρεμο ο παριος

Action Man
05-01-10, 12:45
Πολυ ενδιαφερουσες αποψεις πραγματικα,το Μ3 Ε46 κερδιζει κατα κρατος μεχρι στιγμης πραγματικα εκτος απο πανεμορφο ειναι και κορυφαιο αυτοκινητο!

@ Docto Abo.....την ///Μ3 Ε46 δεν την εχω πουλησει ακομα,στη σκεψη ειμαι.

Εχω καει με την Μ3 Ε30 παρα πολλα χρονια,εχω τσουρουφλιστει να το θεσω καλυτερα!Ο Παντελης οπως και αρκετοι αλλοι ξερουμε οτι ελληνικο Μ3 Ε30 δεν υπαρχει αξιο λογου εκτος απο 2-3 αυτοκινητα τα οποια οι ιδιοκτητες τους ζητανε εξωφρενικα χρηματα.Με τα αυξημενα τελη για τα παλαιοτερα μοντελα και ιδιαιτερα υψηλου κυβισμου οπως η Μ3 Ε30 πονταρω οτι οι ιδιοκτητες τους θα πιεστουνε πολυ ωστε να εκλογικευτουνε οι απαιτησεις τους.Περιμενω ακομα.....καθε προταση-συμβουλη ευπροσδεκτη!

Γιάννη,ΚΡΙΜΑ που πριν λίγες μέρες ένας γνωστός μου πήρε μια Μ3 Ε46(με λίγα χλμ,αλλά ψιλοξεκολιασμένη κατ΄εμέ) και δεν πήρε την δικιά σου...
Του είπα οτι αν ήταν δικιά μου δεν θα του πρότεινα να την πάρει,αλλά επειδή ξέρω τον Γιάννη το αυτοκίνητο είναι 100% άψογο.
Τελικά επέλεξε το άλλο λόγω νάβι......:takecover

S38B38 Monsta
05-01-10, 14:27
Γιάννη και εγώ συμφωνώ ότι το πιο λογικό αυτή τη στιγμή είναι να κρατήσεις αυτό το υπέροχο αυτοκίνητο.

Ο zed έχει απόλυτο δίκιο όπως στο περιγράφει οικονομοτεχνικά. Άλλωστε έχεις σκάσει ένα σωρό λεφτά για το 46, μη ξανακάνεις το ίδιο 'λάθος' τόσο σύντομα με ένα 92. Καλύτερα να μείνεις με το 46 για 2+ χρόνια ακόμα, αν και κατά τη γνώμη μου κάθε άλλο παρά συμβιβασμό θα κάνεις.

Όσο για Ε30 ///Μ3 δεν θα βρείς, άρα ξεπέρνα το. Δεν είναι ΗΠΑ εδώ, που υπάρχουν πολλά και καλοσυντηρημένα αυτοκίνητα. Βέβαια και γω με το ίδιο καημό θα μείνω αλλά...

Η άλλη λύση - αφού δεν κάνεις και πολλά χλμ και έχεις το σμαρτ για κάθε μέρα - είναι ένα 34άρι Μ5 σαν αυτό που είχα, - που παρεπιπτόντως πωλείται φθηνά αυτό το καιρό - και η εξέλιξή του σε κάτι εξωφρενικό (πχ turbo και 1000ΗΡ), αν γουστάρεις ν ανοίξεις προτζεκτάκι και να αφιερώσεις χρόνο & χρήμα σιγά - σιγά....

giannis_compact
05-01-10, 14:39
Φιλε κρατο το 46αρι..Ξερεις τι αυτοκινητο εχεις..Κριμα δεν ειναι να το δωσεις?

kobe 8
05-01-10, 14:47
φιλε m power lunatic κατά τη γνώμη μου κράτησε αυτό το τέλειο αυτοκίνητο που όπως λες είναι ολοκαίνουργιο. Ενα από τα καλύτερα bmw ever. Σκέπασε το με μια κουκούλα και ξεσκεπαζέ το κάθε 2 εβδομάδες. Να με θυμηθείς κάθε φορά που το βλεπείς θα λές ευτυχώς δεν το έδωσα.Για καθημερινή χρήση βρες ένα μικρό γιαπωνεζάκι ή ένα μικρό ιταλικό. Αλλά θα ξέρεις πως κάθε φορά που θα βαρεθείς αυτά τα κατα τα αλλα καλά (κουβαδάκια) θα έχεις κάτω από τη κουκούλα ένα θηρίο έτοιμο να σε περιμένει.

panos90
05-01-10, 15:14
ψησισα το 2ο με την προυποθεση οτι θα κρατησεις το e46.. παρεδωσε πινακιδες και κρατα το... τετοια αμαξια δεν τα δινουν

volkano
07-02-10, 13:02
για μενα το καλυτερο αυτοκινητο...... Μ3 Ε46

στεφανα βερες κλπ κλπ

μακαρι να μπορουσα και εγω να το ειχα

με το 318 Ε46 το Μ-packet καλα ειμαι για την ωρα

randombk
07-02-10, 14:28
Εγω ειμαι υπερ της αποψης οτι αν βαριομαστε κατι τοτε καλο θα ειναι να το αποχωριζομαστε χωρις τυψεις...

Εγω πηρα την Μ3 για τους λογους μου , εσυ lunatic θες να την πουλησεις για τους λογους σου.

μην ακους εμας τι λεμε και κανε αυτο που θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα!:nod:

Fanatic
07-02-10, 14:48
Γιαννη δυο ειναι τα προβληματα στην περιπτωση σου. Ενα ειναι οτι οτι και να παρεις δεν θα το ευχαριστηθεις οπως γινεται και με το Ε46...αρα το να δωσεις παλι ενα καρο λεφτα για κατι που δεν χρησιμοποιεις στο κατω κατω οσο θελεις ειναι ενα θεμα. Απο την αλλη πολυ πιθανο το 46αρι δεν σε αγγιζει τοσο οσο θα ηθελες ισως. Το θεμα οπως το βλεπω ειναι οτι θελεις ενα αυτοκινητο που δεν σε νοιαζει η χρηση του καθημερινα αλλα θελεις ποτε ποτε να σου βγαζει γουστα. Και γιατι να πρεπει να πεταξεις ενα καρο λεφτα να το εχεις? Απο την μια ψηφισα να κρατησεις το 46αρι αλλα απο την αλλη οικονομοτεχνικα για εσενα η καλυτερη επιλογη ειναι η πρωτη. Και θα σου περισεψουν και λεφτα για ταξιδακια στο ring! ;)

george316
12-02-10, 08:33
και ποιος δε θελει ενα καλο αυτοκινητο?ομως υπαρχουν πολλες αποψεις για το τι ειναι καλο....
εισαι απο τους προνομιουχους που εχουν ενα αυτοκινητο που πολλοι ζηλευουν.ενα ακριβο αυτοκινητο που δεν μπορουν να το εχουν ολοι,οσο και αν ζοριστουν,οσο και αν κοψουν απο διασκεδαση η ενδυση κλπ κλπ.
προφανως για να θες να ανανεωθεις,εχεις και την οικονομικη δυνατοτητα.
απο εκει ξεκιναμε λοιπον.αφου ψαχνεσαι,γιατι δεν κανεις αυτο που θες?
νομιζω πως κακως ζητας τη γνωμη του φορουμ,γιατι μεσα εδω υπαρχουν ανθρωποι οπου καλως η κακως εχουν λυσει το οικονομικο τους προβλημα και δε θα καουν αν δωσουν ενα μ3 για να παρουν ενα αλλο μ3 με ναβι!!!
επισης υπαρχουν ατομα οπου εχουν ενα 316 του 90 και με το ζορι βαζουν τη βενζινη.εννοειτε οτι το Μ3 για αυτους το Μ3 ειναι απισατο ονειρο και αναλογα θα δωσουν την αποψη τους.
εσυ εισαι καλα?γουσταρεις αυτο το αυτοκινητο?δεν το γουσταρεις?δες τι λεει η καρδουλα σου και κανε το.εμας γραψε μας γιατι εχουμε ο καθενας την ιστορια του να σου πει

TSAF
12-02-10, 10:02
Πιστευω οτι ξερεις την απαντηση. Ε-30 Μ3, Ε34-Μ5. Ασε τα 635 γιατι μονο απο φανοποια θα κλαις.

STR
12-02-10, 10:31
Εγω να θεσω τον προβληματισμο μου; Ποιος ο λογος να υπαρχει ενα τοσο ειδικο και ακριβο αυτοκινητο στο γκαραζ και να μην χρησιμοποιειται; Και οταν βγαινει δεν νομιζω οτι λιωνεται αλλα παει χαλαρα.
Απο την αλλη αν πας να το πουλησεις , θα απογοητευτεις απο τα λεφτα που θα πιασεις...

2 οι λυσεις για μενα. Η το παιρνεις αποφαση οτι θα χασεις λεφτουδακια (γιατι δεν θα το πουλησεις σε καλα λεφτα ) και θα παρεις ενα παλιοτερο να βγαζεις γουστα.Αλλα να τα βγαζεις αυτα τα γουστα και να μην ειναι μονο βιτρινα το αυτοκινητο.
Η αλλαζεις τροπο ζωης και καβαλας το Μ3 ακομα και για τσιγαρα στη γωνια να το ευχαριστηθεις μεχρι να λιωσει!!!

Action Man
12-02-10, 10:52
Γιάννη στο έχω ξαναπεί φίλε.
Εντελώς φιλικά, διαφωνώ με τη χρήση που κάνεις στα αυτοκίνητα.Δεν σου λέω να το κατεβάζεις κάθε μέρα κέντρο κτλ.....αλλά ούτε και το άλλο άκρο.
Μάλλον θα πρέπει να το πουλήσεις,γιατί είναι κρίμα να χάνεις χρήματα.
Ότι άλλο πάρεις προσπάθησε να το χρησημοποιείς πιο συχνά.

m_power_lunatic
12-02-10, 11:30
Παντελη και Στρατο και στα υπολοιπα παιδια,δεν το φυλαω το αμαξι με εχετε παρεξηγησει....το πηρα για ταξιδια και για τα σου-κου μου και παντα παιρνω απο αυτο αυτο για το οποιο το πληρωσα,τα ανοιγματακια μου-το στριψιμο μου κτλ.....πολυ απλα ομως εργαζομαι κεντρο--οπου το αμαξι ειναι αδυνατον να κατεβει και να παρκαρει και οι ωρες εργασιας μου/ολων μας ετσι οπως τα κανανε τα λαμογια-πολιτικοι ειναι πολλες.Το αμαξι καθεται γιατι πολυ απλα δεν εχω χρονο να το χαρω οσο θελω οχι επιτηδες και το επιδιωκω.Το οτι ειμαι προσεκτικος στην χρηση του εν λογω αυτοκινητου εχει να κανει με την ευπαθεια του εν λογω μοντελου.Για παραδειγμα με το 286 Μ3 Ε36 ειχα κανει και Μεγαρα και Σερρες,μην ξεχνας οτι τα καφριλικια στο δρομο τα υπερβολικα δεν τα επιδιωκω ελεω karting οποτε ας πουμε οτι λυσσαω περισσοτερο εκει μεχρι προσφατα τουλαχιστον μιας και σκεφτομαι και τις αναβασεις μετεπειτα.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το χαρισω με τις τιμες που βλεπω...απλα δεν μπορω.Το θεμα ειναι οτι με την αποπειρα κλοπης προσφατα πρεπει να χρεωθω και θεση parking για κατι το οποιο δεν το χρησιμοποιω συχνα,μπρος γκρεμος και πισω ρεμα που λενε.......

graf-art-7
12-02-10, 12:15
Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το χαρισω με τις τιμες που βλεπω...απλα δεν μπορω.


Τοσο πολυ θα χασεις σε λεφτα ,, απο αυτα που εδωσες για αγορα?>?>
Το λεω γιατι ενταξει,, ολη χανουν λεφτα μολις πουλανε αργοτερα το αυτοκινητο τους,, δυστυχως ετσι ειναι η αγορα...

Fairytale
12-02-10, 13:34
Γιάννη, προσπαθείς να δεις οικονομοτεχνικά την αρρώστια σου. Δεν γίνεται... ΕΙΣΑΙ ΚΑΜΜΕΝΟΣ(γιαυτό σε αγαπάμε άλλωστε χεχε), πάρτο απόφαση... από τα γούστα θα χάνεις λεφτά, δεν γίνεται διαφορετικά. Άρα αφού εκεί θα υπάρχει διαρροή χρημάτων, το μόνο που μένει είναι να προσπαθείς να βγάζεις αρκετά ώστε να συντηρείς την αρρώστια...
Αυτά.
C U out there

m_power_lunatic
12-02-10, 13:44
Xαχαχαχα...ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε,οταν λεω δεν μπορω να το χαρισω με τις τιμες που βλεπω εννοω οτι δεν μου παει η καρδια,δεν αξιζει να το δωσω για να φυγει σε τιμη οσο δινουν τα μετρια....αυτο εννοω,οσο αναφορα την αρρωστια μας ξερω εδω και αρκετα χρονια οτι οι αγοραπωλησιες αυτοκινητων και ειδικα ακριβων ειναι οικονομοτεχνικα οι χειροτερες EVER.-...........ειναι ενας κουμπαρας διχως πατο,ελαχιστα αυτοκινητα με τον χρονο αυξανουν σταδιακα την αξια τους,ολα τα αλλα....στον πατο κατευθυνονται,υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις χεχεχε!!!!!

Action Man
12-02-10, 13:51
ειναι ενας κουμπαρας διχως πατο,ελαχιστα αυτοκινητα με τον χρονο αυξανουν σταδιακα την αξια τους,ολα τα αλλα....στον πατο κατευθυνονται,υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις χεχεχε!!!!!

Είσαι διατεθιμένος να το κρατήσεις με παπά και με κουμπάρο??!Εγώ στη θέση σου θα ήμουν(είμαι:bigthumb:)....και έλα σε καμια 20ετία να τα πούμε!
Προς το παρόν,η ιδανική λύση είναι να "βουτάς" αυτοκίνητα της οικογένειας....σου μιλάω εκ πείρας:bigthumb:

Action Man
12-02-10, 13:54
Αφού ρε Γιάννη στην ουσία είμαστε "παλιατζήδες"....γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε..?:chair:
Κράτα το όχημα...πάρε και το "άλλο" και αν κάνεις κανα παιδάκι,χτύπα ανθρωπομεταφορέα και τέλος.