PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!


Konstantinos e60
15-12-09, 22:17
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος απο το φόρουμ γνωρίζει κατι περισσότερο αλλα θεωρησα καλό
να αναφέρω για το περιστατικό που έγινε σε παρκινγκ γνωστού εμπορικού κέντρου της
Θεσ/νίκης.
Νεαρή κοπέλα βγαίνοντας απο το εμπορικό κέντρο και πηγαίνοντας προς το αυτ/το της συνάντησε μια γιαγιά η οποία την παρακάλεσε να την βοηθήσει γιατι δεν ένιωθε καλά και αν
μπορούσε να την πάει μεχρι το σπίτι.( ποιός δεν θα ήταν πρόθυμος να βοηθήσει μια γριά
γυναίκα ? ) Κατα την διαδρομή η κοπέλα οδηγός πρόσεξε οτι στο χέρι της γιαγιάς η τριχοφυεια ήταν έντονη(αντρική) δεν τα έχασε όμως και στο πρώτο φανάρι χτύπησε το
προπορευόμενο αυτ/το πήρε το κινητό της και είπε στην γιαγιά οτι θα πάρει την τροχαία.
Η γιαγιά άνοιξε την πόρτα και άρχισε να τρέχει αφήνωντας στο αυτ/το την τσάντα της και μία σακούλα.Μέσα στην τσάντα της βρέθηκε ένα όπλο και ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ....!!!

Το παραπάνω περιστατικό συζητιέται έντονα της τελευταίες μέρες στην Θεσ/νίκη και
θεώρησα σωστό να το αναφέρω μιας και λένε οτι πρόκειται για σπείρα εμπορείας
ανθρωπίνων οργανων..η οποία δρά σε όλη την ανατολική ευρώπη και στα βαλκάνια.

e30 1984
15-12-09, 22:20
φιλε μου στα βραστα μην σου τυχη!

ZWMZ
15-12-09, 22:21
Άλλος ένας αστικός μύθος.Η ίδια γιαγιά με την τρίχα έχει "εμφανιστεί" και στο φανάρι Πειραιώς και Χαμοστέρνας...

fanisk
15-12-09, 22:26
Urban legend..

Konstantinos e60
15-12-09, 22:33
Άλλος ένας αστικός μύθος.Η ίδια γιαγιά με την τρίχα έχει "εμφανιστεί" και στο φανάρι Πειραιώς και Χαμοστέρνας...

Μύθος ή όχι...δεν ξέρω....Πάντως πριν απο 10 περίπου χρόνια πολύ γνωστός έμπορος επίπλων της Θεσ/νικης έχασε τα δυο του παιδάκια στην Ντισνευλαντ στην Γαλλία (επιβεβαιωμένο) απο τέτοια σπείρα.

ZWMZ
15-12-09, 22:40
Δεν αμφιβάλλω για το δεύτερο,και στην Αγγλία τα παιδιά τα πάνε βόλτα με λουρί γιατί έχει τύχει σε γονείς όπως περνάνε πολυσύχναστους δρόμους να φτάσουν απέναντι και να ψάχνουν το παιδί (που δε βρέθηκε ποτέ),γιατί τους το πήρανε μέσα στο συνωστισμό.
Απλά την ίδια ιστορία με τη γριά και την κοπέλα που έπεσε πάνω στο πρώτο αμάξι που βρήκε την έχω ακούσει πολλές φορές για πολλές πόλεις.

NICK BMW LOVER
15-12-09, 22:43
Εχουν ακουστει πολλα για αυτη τη σπειρα...

manosm3
15-12-09, 22:46
Λοιπον, απ' ο,τι πληροφορηθηκα (3-4 μερες μετα το συμβαν) αυτο συνεβη και σ' ενα φιλικο προσωπο της οικογενειας μου πριν 1.5-2 μηνες στο Γκαζι!
Ακριβως το ιδιο σε περιγραφη το μονο που αλλαξε ειναι οτι βρηκε τη "γιαγια" να στεκεται διπλα στο αυτοκινητο της δηθεν για να ξεκουραστει. Μολις ειδε τα χερια του η κοπελα -ειχε ηδη μπει στο αυτοκινητο η "γιαγια"- επεσε πανω σ' εναν ταξιτζη για να γλυτωσει. Μολις συνεβη το τρακαρισμα η "γιαγια" εξαφανιστηκε αλλα στο πορτ παγκαζ βρεθηκαν -απο την αστυνομια- διαφορα αιχμηρα αντικειμενα -δε θυμαμαι τι ακριβως.

giannis_compact
15-12-09, 22:49
Η ιδια γιαγια και το ιδιο ατυχημα εγιναν προσφατα και στο Αργος και μαλιστα σε γνωστη μου..Αρα λοιπον τωρα καταλαβαινω πως μπορει και να ελεγε ψεματα...

Konstantinos e60
15-12-09, 22:55
Απλά την ίδια ιστορία με τη γριά και την κοπέλα που έπεσε πάνω στο πρώτο αμάξι που βρήκε την έχω ακούσει πολλές φορές για πολλές πόλεις.

Δεν αμφιβάλω οτι απο στόμα σε στόμα τα γεγονότα μπορεί να έχουν διαστρεβλωθεί.
Μακάρι να είναι μύθος.....αλλα δεν νομίζω να είναι όλα ψεύτικα.
Εδω γίνονται δολοφονίες για 10 και 20 ευρώ...

giannis_compact
15-12-09, 23:01
Δεν αμφιβάλω οτι απο στόμα σε στόμα τα γεγονότα μπορεί να έχουν διαστρεβλωθεί.
Μακάρι να είναι μύθος.....αλλα δεν νομίζω να είναι όλα ψεύτικα.
Εδω γίνονται δολοφονίες για 10 και 20 ευρώ...

Εχεις δικιο φιλε Κωνσταντινε..Αυτη η κοπελα ομως μας ελεγε οτι αληθεια συνεβη..Πριν λιγο καιρο..

ZWMZ
15-12-09, 23:02
Συμφωνώ,ότι θέλεις γίνεται στους δρόμους.
Εγώ αμφιβάλλω μόνο για τη συγκεκριμένη ιστορία της τριχωτής γριάς γιατί την έχω ακούσει τόσες φορές από γνωστούς και αγνώστους και πάντα όλοι πέφτουν στο μπροστινό ταξί και πάντα η γριά ξεχνάει τη σακούλα-χειρουργείο.

asot
15-12-09, 23:40
Γνωστες ή νέες ιστορίες σε διάφορες παραλλαγές....
Επαναλαμβάνεται και δω, δυο μήνες πριν... http://www.parents.gr/forum/showthread.php?p=1349345

Δεν πιάνει πλεον η ιστορία με το παιδί και το φίδι σε κάποιο πολυκατάστημα ή το άλλο με τα κουρεμένα παιδάκια στα μεγάλα εμπορικά και άλλαξαν το σενάριο...

Κουβέντα να γίνεται!

Konstantinos e60
15-12-09, 23:40
Αληθεια...Ψέματα...Μύθος....Πραγματικότητα.....ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του....
Πάντως οι καιροί είναι δύσκολοι και ίσως "κάποιοι" φροντίσουν τέτοιοι Μύθοι να γίνουν Πραγματικότητα..

sakkunen
15-12-09, 23:45
Ισχύει παιδιά, όντως. Η γριά είναι τριχωτή ελέω σύνταξης του ΟΓΑ και τα χειρουργικά εργαλεία για χαρακίρι από τον πολύ Αυτιά που βλέπουν.:bugeye:

Konstantinos e60
15-12-09, 23:48
www.cosmo.gr/News/228165.html

gyiama
16-12-09, 00:22
Αν λάβεις ένα e-mail με τίτλο 'ο Θοδωρας' σβήστο αμέσως και μην το
ανοίξεις... 'Ο Θοδωρας' όχι μόνο θα σβήσει ότι βρει στο σκληρό δίσκο,
αλλά θα σβήνει και τους σκληρούς σε ακτίνα 50 μέτρων από τον υπολογιστή.

Ο ιος απομαγνητίζει ΚΑΙ τις πιστωτικές σου κάρτες.

Επαναπρογραμματίζει τον κωδικό πρόσβασης στα ΑΤΜ των τραπεζών.

Αλλάζει τις ρυθμίσεις του βίντεο και χρησιμοποιεί αρμονικές συχνότητες
για να γρατσουνίσει όποιο σι ντι πας να παίξεις.
Ρυθμίζει αυτόματα το τηλέφωνο να καλεί σε 090.

Θα σου τραβάει το καζανάκι ενώ κάνεις ντους!

Θα σου πιεί όλες τις μπίρες!
Θα αφήσει βρώμικα εσώρουχα στο τραπεζάκι του καθιστικού όταν θα περιμένεις κόσμο.
Θα αλλάξει το σαμπουάν με λάδι.
Αν 'ο Θοδωρας' ανοίξει σε περιβάλλον Windows 98/ME θα αφήσει το κάθισμα της τουαλέτας
ανοιχτό και το σεσουάρ επικίνδυνα κοντά στη γεμάτη μπανιέρα..


Θα σου χαλάσει το φενγκ σουι και ύπουλα θα αντικαταστήσει το άπαχο γάλα με πλήρες.


Προειδοποίησε όσους περισσότερους μπορείς!
Αν δε στείλεις το μήνυμα αυτό σε 5.451 άτομα στα επόμενα 20 δευτερόλεπτα,θα δεις τι θα πάθεις, θα το φυσάς και δεν θα κρυώνει, 'νταξει;;;;


Λέτε η γριά να είναι ΚΑΙ Θόδωρος???????????


πεθανα στο γελιο λεμε :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2: καπως ετσι ειναι και αυτη η ιστορια!!!πντου υπαρχει μια γρια τελικα!!!!!!

///M_Spartan
16-12-09, 00:29
M αρεσει πολυ αυτο το thread !!!!!!!!!!
Σαν να βλεπω ταινια τρομου ειναι !!!!!!!!!!!!!!!

yannisv
16-12-09, 04:09
Ισχύει παιδιά, όντως. Η γριά είναι τριχωτή ελέω σύνταξης του ΟΓΑ και τα χειρουργικά εργαλεία για χαρακίρι από τον πολύ Αυτιά που βλέπουν.:bugeye:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

strof
16-12-09, 07:38
http://www.theschooligans.gr/site/images/stories/sw/events/2009/radio_arvyla.jpg

george316
16-12-09, 08:09
ας μη συζηταμε για το τι ειναι αστυκος μυθιος η για το ποιο λογο γινονται φονοι. να σαι καλα φιλε μου που ανεφερες αυτη τη κατασταση.δεν ειναι και απιθανο να σου τυχει...

Nick_E60_GR
16-12-09, 08:32
ας μη συζηταμε για το τι ειναι αστυκος μυθιος η για το ποιο λογο γινονται φονοι. να σαι καλα φιλε μου που ανεφερες αυτη τη κατασταση.δεν ειναι και απιθανο να σου τυχει...

Σωστά, καλό είναι να έχουμε το νου μας, εγώ πχ δεν το είχα ακούσει.

nassosbmw1
16-12-09, 09:32
Αυτή η γριά πρέπει να είναι παντού...την ίδια ιστορία την έχω ακούσει δεκάδες φορές σε διαφορετικά μέρη...άλλος ένας αστικός μύθος...(αυτό δε σημαίνει πως δε σκανάρω τα πάντα γύρω από τα παιδιά-και όχι μόνον τα δικά μου παιδιά...έτσι νά'χουμε το κεφάλι μας ήσυχο...) ;)

Γενικώς αποφεύγω να παίρνω τα παιδιά σε μέρη με πολύ κόσμο...ακόμα και στα φροντιστήρια είμαι κοντά "σκανάροντας" ΚΑΘΕ γονιό αλλα και συνοδό άλλων παιδιών...

Πέρσυ στα αγγλικά ήταν ένας τύπος μεσόκοπος που παρακολουθούσε το φροντιστήριο από απέναντι...δεν τον είχα ξαναδεί και τον κοιτούσα έντονα...έκανε πως μίλαγε στο κινητό παρατηρούσε τα παιδιά που έβγαιναν χωρίς να περιμένει κάποιο συγκεκριμένο παιδί...δε μου άρεσε όπως κοίταζε καθόλου και άρχισα να ρωτάω γονείς που ήξερα αν τον έχουν ξαναδεί,αλλά κανένας δεν τον ήξερε.Την επόμενη μέρα ξανά εκεί...ενημέρωσα το φροντιστήριο και κάθε μέρα ήμουν εκεί...ο τύπος ποτέ δεν περίμενε κανένα παιδί!!!Κάποια στιγμή δεν άντεξα και έκανα να τον πλησιάσω.Μόλις είδε πως ερχόμουν προς το μέρος του (πάντα μίλαγε στο κινητό)απομακρύνθηκε μιλώντας τάχα "έρχομαι ,σε 10 λεπτά είμαι κει"...έκτοτε δεν ξαναφάνηκε στη γειτονιά... :icon42:

ermis1975
16-12-09, 09:47
Απο τότε που βγήκανε τα mail κάνανε την εμφάνισή τους και τα spam και οι αλυσίδες mail. Γράφει 1 μια ιστορία. Τη στέλνει σε 10...αυτοί σε άλλοι 10..... κλπ.

nino x3
16-12-09, 14:12
εμενα παντως ακριβως την ιδια ιστορια την ειπαν στη γυναικα μου οτι συνεβει στο χαλανδρι πριν κανα δυο τρεις εβδομαδες

tacos
16-12-09, 15:03
Εγω ακουσα οτι οι "γιαγιαδες" με το οπλο και το νυστερι κανουν συλλογη ανδρικων "μοριων".Οι Αφρικανοι βλεπουν γρια και εξαφανιζοντε.!!!!!

deepblue
16-12-09, 15:09
Το περιστατικο αυτο εχει γινει και στην Αθηνα σε γνωστη φιλη με καποιες μικροδιαφορες !!!!

Christos 330i ///M
16-12-09, 15:12
Δεν θα βρω Γιαγια να με παρακαλαει ; ; ;

Στα 4 θα την στισω και μετα θα την παω ωπου θελει . . .

Konstantinos e60
16-12-09, 15:15
Μπορεί την γριά να την λένε Θοδωρο ,να δουλευει στον ΟΓΑ ,να φοράει Αρβύλες και τα απογευματα να στέλνει email-spam κτλ..!!!! ΑΥΤΟ είναι το προβλημά μας. Πόσοι απο εμάς τους "μάγκες τους ασήκωτους" (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) κυκλοφορούμε με κατεβασμένες ασφάλειες τα βράδια ή ακόμα και την ημέρα?? Πόσοι το βράδυ που επιστρέφουμε σπίτι κοιτάζουμε πίσω μας....???
Ημουν 20 χρονών και δεν έκανα ποτέ τίποτα απο τα παραπάνω,έφτασα 33 και τα κάνω συνέχεια...
Και υποψιν οτι δεν είμαι "λίγος" ολόκληρη Αρκούδα είμαι (1.91 κ 128 κιλά) και με ακετους καβγάδες στην πλάτη μου...!!! Και αναρωτηθείτε πόσοι απο εμάς θα έμπαιναν στην διαδικασία να βοηθήσουν μια ανήμπορη ΓΡΙΑ..????
Μακάρι να είναι σενάριο ενός τρελλού που έχει σκοπό να τρομοκρατήσει τον κόσμο αλλα όπως λέει και η παροιμία μας "όπου καπνός και φωτιά".

Christos 330i ///M
16-12-09, 15:20
Μπορεί την γριά να την λένε Θοδωρο ,να δουλευει στον ΟΓΑ ,να φοράει Αρβύλες και τα απογευματα να στέλνει email-spam κτλ..!!!! ΑΥΤΟ είναι το προβλημά μας. Πόσοι απο εμάς τους "μάγκες τους ασήκωτους" (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) κυκλοφορούμε με κατεβασμένες ασφάλειες τα βράδια ή ακόμα και την ημέρα?? Πόσοι το βράδυ που επιστρέφουμε σπίτι κοιτάζουμε πίσω μας....???
Ημουν 20 χρονών και δεν έκανα ποτέ τίποτα απο τα παραπάνω,έφτασα 33 και τα κάνω συνέχεια...
Και υποψιν οτι δεν είμαι "λίγος" ολόκληρη Αρκούδα είμαι (1.91 κ 128 κιλά) και με ακετους καβγάδες στην πλάτη μου...!!! Και αναρωτηθείτε πόσοι απο εμάς θα έμπαιναν στην διαδικασία να βοηθήσουν μια ανήμπορη ΓΡΙΑ..????
Μακάρι να είναι σενάριο ενός τρελλού που έχει σκοπό να τρομοκρατήσει τον κόσμο αλλα όπως λέει και η παροιμία μας "όπου καπνός και φωτιά".

Kωνσταντινε αν κατσεις και το αναλυσεις παραπανω σε ολα εχουμε λαθος . . .

Το θεμα ειναι τι γινεται απο εδω και μετα ; ; ;

Θα λαβουμε καποια μετρα η απλα θα πουμε δεν βαριεσαι σε εμενα θα τυχει ; ; ;

Ενας γνωστος μου ελεγε και λεει και γερος να ειναι να το λεει . . ((ελα ρε δεν μασαω εχω μεικτη ολα γινωνται )) . . .

Κι'ομως δεν ειναι ετσι. . . .

EVANGELOS
16-12-09, 15:26
χαχαχαχα

εγώ ξέρω για τον παππού ... που τον έπαιρνε που και που όμως και έγινε γιαγιά !!!

επίσης

Το μυστικό των Ανουνάκι ...

Ζουν αναμεσά μας .. το 5

Konstantinos e60
16-12-09, 15:31
Kωνσταντινε αν κατσεις και το αναλυσεις παραπανω σε ολα εχουμε λαθος . . .

Το θεμα ειναι τι γινεται απο εδω και μετα ; ; ;

Θα λαβουμε καποια μετρα η απλα θα πουμε δεν βαριεσαι σε εμενα θα τυχει ; ; ;

Ενας γνωστος μου ελεγε και λεει και γερος να ειναι να το λεει . . ((ελα ρε δεν μασαω εχω μεικτη ολα γινωνται )) . . .

Κι'ομως δεν ειναι ετσι. . . .

Το μόνο μέτρο που μπορούμε να πάρουμε είναι η ενημέρωση.Απλά γιατι είμαστε σε μια εποχή οπου ο καχυποπτος ,ο υποψιασμένος, ο ενημερωμένος και ο αναίσθητος θα βγαίνουν πάντα κερδισμένοι.....

manosm3
14-02-10, 04:29
Ημουν το βραδυ ενα φαναρι κατω απο την πλατεια Ομονοιας κινουμενος προς Πειραιως και κοιτουσα γυρω, γιατι ειχε κινηση. Ωσπου βλεπω στο μπροστινο αυτοκινητο -οδηγουσε γυναικα- να πλησιαζει απο τη μερια του οδηγου ενας γυρω στα 30-35, ξενος (δεν εχει σημασια), με βημα πολυ χαλαρο λες και αγοραζε τσιγαρα απο το περιπτερο. Τοσο χαλαρος ο τυπος που νομιζα οτι ηξερε την κοπελα και απλα πηγαινε να τη χαιρετησει. Κανει να ανοιξει την πορτα της και ευτυχως ειχε κλειδωσει η κοπελα, ενω δεν καταλαβε αμεσως τι εγινε. Ο βλακακος αυτος λοιπον με το βημα που την πλησιασε, με το ιδιο ακριβως απομακρυνθηκε. Πηγε προς τους 2 φιλους του που κοιτουσαν στο πεζοδρομιο και γελουσαν, και εφυγαν χαλαροι και ανενοχλητοι. Στο μεταξυ ειχα βαλει 1η με πατημενο συμπλεκτη και ετοιμαζομουν να του τη μπουμπουνισω σε περιπτωση που εκανε τιποτα αλλο.
Γι' αυτο λοιπον, προσοχη και παντα κλειδωμενα τα αυτοκινητα.

Υ/Γ: ωρες - ωρες αναπολω τις στιγμες που κυκλοφορουσα με βαλβιδες απο Μ50 στη θηκη του οδηγου...!!!

sakkunen
14-02-10, 12:44
Ο μπάτμαν δεν εμφανίστηκε ?