PDA

Επιστροφή στο Forum : κοντρα z4 με 911.απιστευτο!!!


sheriff
08-09-05, 01:15
εχτες το απογευμα που βγηκα εξω υποσχεθηκα στον εαυτο μου να κανω μια ηρεμη βολτουλα.χαλαρες αλλαγες στις 2500 και τετοια...
φτανω στην γεφυρα της βαρυμπομπης και περιμενω να αναψει το φαναρι για να στριψω αριστερα προς αθηνα,διπλα μου ηταν ενα 996 carrera4 με αγγλικες πινακιδες και μεσα ενας τυπος που κοιτουσε καπως λες και ειχαμε προηγουμενα μεταξυ μας :icon42:
ωχ λεω παει η υποσχεση,παταω το dsc και το sport και περιμενω.στριβουμε και οι δυο αλλα ενα αυτοκινητο δεν μας αφηνει να επιταχυνουμε,στο τελειωμα της γεφυρας και κρατημενη την δευτερα αφου εχουμε προσπερασει το αλλο αμαξι πιανουμε και δυο την αριστερη τριτη και τερμα γκαζι,αλλαγη 7000 και να ειμαι κολλημενος σχεδον προφυλακτηρα,τεταρτη κολλητα,στην αλλαγη πεμπτης και περιπου στα 230 τσακ βγαζει φλασακι και κανει δεξια και περναω οχι με ευκολια ομως,σκεφτομαι απο μεσα μου τι εγινε και λεω μπααα....
αφου ειχαμε κοψει πολυ και μετα απο καποιες σφηνιτσες και ενω εχουμε φτασει κοντα στην αττικη οδο ερχεται διπλα μου και μου λεει το εξης απιστευτο.''φιλαρακι ειμαι με προγραμμα συνεργειου αν θες να ανοιξουμε αυριο βραδυ να δεις τι θα σου κανω''
κοκκαλο εγω,γυρναω ομως και του λεω ''φιλε ειναι το 2.2 απλα εχω τα αυτοκολλητα απο το 3.0,ε oχι να περναω και porcshe''.
ακομα θυμαμαι την εκφραση του

manosm3
08-09-05, 01:20
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Εισαι φοβερος!

Panoz
08-09-05, 07:30
Να γίνουν τα εγκεφαλικά!! Εύγε!!

compact
08-09-05, 08:33
το παλικαρι δεν πρεπει να ελεγε ψεματα ,θα ηταν σε safe mode το οποιο δεν του επιτρεπει να ανεβασει μεχρι τον κοφτη και εχει και πολυ μικροτερη πιεση.
μην σε ξαναπετυχει γιατι θα εχουμε κλαματα....

alexk
08-09-05, 08:44
Ερωτήσεις μετά από αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση:
1. Αφού έχει πρόγραμμα συνεργείου ή οτιδήποτε άλλο, γιατί ανοίγει?
2. Αγγλικές πινακίδες και πρόγραμμα συνεργείου. Χμ, μάλλον ο κλασσικός άφραγκος με ακριβό αμάξι με πινακίδες εξωτερικού που δεν έχει τα απαραίτητα euro για να το επισκευάσει.
3. Η ατάκα του οδηγού της Porsche είναι φοβερή. Όταν μεγαλώσω, θα δεις τι ξύλο θα φάς. Έλα να σε *beep* άυριο, γιατί σήμερα δεν αποδίδει το εργαλείο μου. Με αυτό τί ήθελε ακριβώς να κάνει? Να πάρει το αίμα του πίσω?

z4 3.0> Η φοβερή ατάκα σου μου θυμίζει απάντηση που έδωσα σε οδηγό S2000, μετά από αναμέτηση με το κοντράδικο estoril. Πόσα άλογα είναι μου λέει? 180 απαντώ. Με κοιτάει, με τίποτα δεν είναι 180! Σώπα ρε μεγάλε? Το παλικάρι επί 15 λεπτά (μετά παρεούλα ψάχναμε να βρούμε βενζινάδικο) έπαιρνε τηλέφωνο φίλους του για να του πει κάποιος τι είναι αυτό το περίεργο μπλε αυτοκίνητο και γιατί πάει δίπλα του. Πολύ γέλιο...

compact> Κώστα, δεν είναι turbo. Για ποια πίεση λες?

compact
08-09-05, 09:04
δικο μου λαθος αλεχ!

DaRk_AnGeL
08-09-05, 09:08
Κορυφαία απάντηση. :rofl2: Βέβαια μην ξεχνάμε οτι για δική μου παρόμοια απάντηση κάποιοι απο δώ βρέθηκαν να με κράξουν...Anyway, καλό είναι να κάνουμε και την πλάκα μας να γελάμε. Καμια φορά η φάτσες που βλέπεις μετά απο τέτοιες ατάκες, αξίζουν περισσότερο απο οποιαδήποτε κόντρα :)

greekm3
08-09-05, 09:29
εχτες το απογευμα που βγηκα εξω υποσχεθηκα στον εαυτο μου να κανω μια ηρεμη βολτουλα.χαλαρες αλλαγες στις 2500 και τετοια...
φτανω στην γεφυρα της βαρυμπομπης και περιμενω να αναψει το φαναρι για να στριψω αριστερα προς αθηνα,διπλα μου ηταν ενα 996 carrera4 με αγγλικες πινακιδες και μεσα ενας τυπος που κοιτουσε καπως λες και ειχαμε προηγουμενα μεταξυ μας :icon42:
ωχ λεω παει η υποσχεση,παταω το dsc και το sport και περιμενω.στριβουμε και οι δυο αλλα ενα αυτοκινητο δεν μας αφηνει να επιταχυνουμε,στο τελειωμα της γεφυρας και κρατημενη την δευτερα αφου εχουμε προσπερασει το αλλο αμαξι πιανουμε και δυο την αριστερη τριτη και τερμα γκαζι,αλλαγη 7000 και να ειμαι κολλημενος σχεδον προφυλακτηρα,τεταρτη κολλητα,στην αλλαγη πεμπτης και περιπου στα 230 τσακ βγαζει φλασακι και κανει δεξια και περναω οχι με ευκολια ομως,σκεφτομαι απο μεσα μου τι εγινε και λεω μπααα....
αφου ειχαμε κοψει πολυ και μετα απο καποιες σφηνιτσες και ενω εχουμε φτασει κοντα στην αττικη οδο ερχεται διπλα μου και μου λεει το εξης απιστευτο.''φιλαρακι ειμαι με προγραμμα συνεργειου αν θες να ανοιξουμε αυριο βραδυ να δεις τι θα σου κανω''
κοκκαλο εγω,γυρναω ομως και του λεω ''φιλε ειναι το 2.2 απλα εχω τα αυτοκολλητα απο το 3.0,ε oχι να περναω και porcshe''.
ακομα θυμαμαι την εκφραση του
ΠΟΙΟ 996 ΗΤΑΝΕ ΤΟ 3.4 Η ΤΟ 3.6?ΕΑΝ ΗΤΑΝΕ ΤΟ 3.6 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΝ ΝΑ ΕΜΕΝΕΣ ΚΟΛΗΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟ 3.6 C2 ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ Η ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ Μ3 Ε46 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ C4 EINAI EΛΑΦΡΩΣ ΠΟΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΜΙΑ Μ3Ε46..ΕΑΝ ΗΤΑΝΕ ΤΟ 3.4 ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ...Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΗΤΑΝΕ ΓΕΛΟΙΑ ΚΑΙ ΑΣΥΝΧΩΡΗΤΗ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ...

Dark_Niaou
08-09-05, 09:44
Ευγε!!!!
Α ρε Σπύρο..... με το 318 σου!!! χαχαχαχα (ασχετο.... Πάει σε άλλο τέτοιο σκηνικό). :icon18:

TheCondor
08-09-05, 14:55
Συγχαρητηρια πρωτα απο ολα για την νικη αλλα και για την ατακα !! :bugeye: :D

offtopic, το 330 με το S2000 ειναι μαζι/μπροστα/πισω??? ( ετσι για να μου φυγει η απορια )

sheriff
08-09-05, 18:32
παιδια δεν διαφωνω οτι μπορει να ειχε προβλημα το αντιθετο μαλιστα,αλλα το θεμα που εγραψα για το ανοιγμα αυτο ειναι η ατακα που ειπε το παλικαρι και ο τροπος που το ειπε αλλιως δεν θα το εγραφα καθολου,εχω επιγνωση οτι κατι πηγαινε στραβα με αυτον και οτι δεν δικαιολογειται το αποτελεσμα :cheers: