PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW bluetooth Carkit


mpikounis
08-05-04, 16:56
Η τελευταία "μόδα" στα carkit της bmw είναι αυτά που χρησιμοποιούν bluetooth. Το πρόβλημα με αυτά τα carkit όμως είναι οτι δεν συνεργάζονται το ίδιο καλά (ή και καθόλου) με όλα τα τηλέφωνα που υποστηρίζουν bluetooth.

Εγώ περίμενα με αγωνία να δοκιμάσω το SonyEricsson P900 μου με το carkit του Ζ4 και προς μεγάλη μου απογοήτευση ανακάλυψα οτι δεν λειτουργεί καθόλου. Ο λόγος είναι οτι το αυτοκίνητο ψάχνει να βρεί τηλέφωνο που να υποστηρίζει το Handsfree Profile του bluetooth και το P900 υποστηρίζει μόνο το Headset Profile.

Σαν 2η λύση δοκίμασα ένα SonyEricsson T68i που είχα παλιότερα το οποίο δούλεψε αλλά με κάποια προβλήματα:

Δεν κάνει synchronise τα τηλέφωνα. Τα στέλνεις όλα όταν κάνεις το pairing (όταν γνωρίζονται το αυτοκίνητο με το κινητό!) και αν χρειαστείς να στείλεις και άλλα πρέπει να διαγράψεις το τηλέφωνο και να το ξανακάνεις pair και να τα ξαναστείλεις όλα
Το τηλέφωνο κάθε περίπου 30" κάνει beep και λέει οτι το αυτοκίνητο αποσυνδέθηκε, και μετά οτι συνδέθηκε, κλπ κλπ.
Μερικές φορές όταν χτυπάει το τηλέφωνο αν και το αυτοκίνητο το καταλαβαίνει και χτυπάει το carkit δεν μπορείς να το απαντήσεις από το αυτοκίνητο
Η 3η και μέχρι στιγμής επιτυχημένη λύση ήταν η χρήση ενός Nokia 6310 το οποίο δουλεύει άψογα. Το SMS από το carkit δεν υποστηρίζεται ούτε σε αυτό (δεν ξέρω αν υποστηρίζεται απο κάποιο τηλέφωνο!) αλλά όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά. ’υτό το δοκίμασα σήμερα οπότε θα σας ενημερώσω για τυχόν πρβλήματα που θα παρουσιαστούν!

Αρα... όσο και αν αντιπαθώ τη Nokia για διάφορους λόγους, η bmw τη συμπαθεί και δεν χαλάω χατήρι στη... μπέμπα μου!

stef
19-05-04, 00:50
Έχει γνωστός μου bluetooth σε Ζ4 με κινητό 6310 και όπως αναφέρει o mpikounis λειτουργεί άψογα και μάλιστα πιο εύκολα από συμβατικά σταθερά τηλέφωνα αυτοκινήτου!

bmwfan
30-05-04, 19:29
Ligo periergo afto pou sou kani to T68i giati me ta bluetooth tis bmw sinergazete apsoga.exw vali 3 idia tilefwna k itan ola o.k.Kane kati.Kane delete tin siskevi apo to aftokinito k meta delete k apo to tilephono.kane epanekinisi sto tilefwno k xanakane pairing.Perimenw nea sou.

kostas*
30-05-04, 19:32
Ξέρει κανείς αν μπορεί να συνδέσει κινητό με Bluetooth σε αυτοκίνητο που δεν έχει προεγκατάσταση?? σε κάποιο κατάστημα car audio?

mpikounis
01-06-04, 08:32
Ligo periergo afto pou sou kani to T68i giati me ta bluetooth tis bmw sinergazete apsoga.exw vali 3 idia tilefwna k itan ola o.k.Kane kati.Kane delete tin siskevi apo to aftokinito k meta delete k apo to tilephono.kane epanekinisi sto tilefwno k xanakane pairing.Perimenw nea sou.
Το είχα δοκιμάσει αυτό και δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Ίσως να χρειάζεται update το bios του τηλεφώνου αλλά δεν θέλω να ασχοληθώ μια και έχω βολευτεί πολύ με το 6310 (έτσι κι αλλιώς είναι 2ο τηλέφωνο, το βασικό μου είναι ένα P900 το οποίο δεν δουλεύει καθόλου!).

aVog
01-06-04, 08:51
Stin periptosi mou paidia stin arxi o syndiasmos Z4 kai 6310i den leitourgouse mexri pou piga se ena service kai to anoiksan. bebaia den anagnorizei me tipota ellinikous xaraktires stis kataxwriseis. alla problimata einai oti kamia fora (spania) otan exw eiserxomeni den xtypaei to koudouni tou autokinitou. kai kati teleutaio pou mallon tha gnorizetai den ypostirizetai i leitourgia sms. Alithia giati?

BMW Power
01-06-04, 10:47
Ξέρει κανείς αν μπορεί να συνδέσει κινητό με Bluetooth σε αυτοκίνητο που δεν έχει προεγκατάσταση?? σε κάποιο κατάστημα car audio?

Η Sony Ericsson έχει Bluetooth Car Handsfree το HCB-30 το οποίο μπορείς να το αγοράσεις από οποιοδήποτε κατάστημα που πουλά κινητά.

bmwfan
01-06-04, 20:49
Stin periptosi mou paidia stin arxi o syndiasmos Z4 kai 6310i den leitourgouse mexri pou piga se ena service kai to anoiksan. bebaia den anagnorizei me tipota ellinikous xaraktires stis kataxwriseis. alla problimata einai oti kamia fora (spania) otan exw eiserxomeni den xtypaei to koudouni tou autokinitou. kai kati teleutaio pou mallon tha gnorizetai den ypostirizetai i leitourgia sms. Alithia giati?
.
tous ellinikous xaraktires ontws den tous ipostirizi,na doume mexri pote.Gia to provlima pou les oti kamia fora den xtipaei den to gnorizw distixws,alla gia pes mas toulaxistoun mute sto radio kani,katalaveni diladi tin eiserxomeni;
Gia ta sms mallon to amaxi sou den einai 9/03 k meta gia afto den ipostirizi tin leitourgia twn sms.apo ton 9/03 k meta vlepis ta minimata sou. :)

mpikounis
02-06-04, 08:03
.
tous ellinikous xaraktires ontws den tous ipostirizi,na doume mexri pote.Gia to provlima pou les oti kamia fora den xtipaei den to gnorizw distixws,alla gia pes mas toulaxistoun mute sto radio kani,katalaveni diladi tin eiserxomeni;
Gia ta sms mallon to amaxi sou den einai 9/03 k meta gia afto den ipostirizi tin leitourgia twn sms.apo ton 9/03 k meta vlepis ta minimata sou. :)
Mute κάνει απλά μερικές φορές (στο δικό μου, αλλα υποθέτω και στου avog) το τηλέφωνο κάνει disconnect και αμέσως μετα connect. Αν χτυπήσει στο ενδιάμεσο κλήση το αυτοκίνητο δεν την καταλαβαίνει.

Σχετικά με το SMS ενδιαφέρον αυτο που λες, αλλα εγω έχω κάνει update το software του navi μέ μια σχετικά καινούργια (mpower του πότε ήταν?) αλλά τα SMS ακόμα δεν παίζουν!

aVog
02-06-04, 09:11
to diko mou auto einai 7/03 opote einai fysiologiko na min paizoun. tha mou itan endiaferon pantos na to kanw na leitourgisei yparxei kanena upgrade? twra bebaia oso gia to mute ginetai automata. na rwtisw kati re paidia, exei o pateras ena x5 xwris thl kai thelei na tou balw to bleutooth ginetai? an nai pws? ti prepei na parw?
thanksss

bmwfan
02-06-04, 16:44
to diko mou auto einai 7/03 opote einai fysiologiko na min paizoun. tha mou itan endiaferon pantos na to kanw na leitourgisei yparxei kanena upgrade? twra bebaia oso gia to mute ginetai automata. na rwtisw kati re paidia, exei o pateras ena x5 xwris thl kai thelei na tou balw to bleutooth ginetai? an nai pws? ti prepei na parw?
thanksss

Mporis na valis retrofit kit bluetooth sto x5 kai kata tixi exw k egw oloklirw to set egatastasis.k upgrade iparxi wste na vlepis ta sms sou.ean endiaferese stile mou pm.

Mpikounis den exei kamia sxesi to update tou navi me ta sms tou tilefwnou.

mpikounis
02-06-04, 17:00
Mpikounis den exei kamia sxesi to update tou navi me ta sms tou tilefwnou.
Είχα την εντύπωση οτι κάνοντας update το software απο το navi (βάζεις το update CD και βάζει νέο software) κάνει update και το software του τηλεφωνου! Αν δεν ειναι ετσι πως μπορω να βρω το update για το τηλεφωνο; Και γίνεται με τον ιδιο τροπο;

bmwfan
02-06-04, 17:11
Kamia sxesi.otan vazis cd sto navi kanis update sto navi.to mono pou ginete update me cd sta bmw.ta ipoloipa ginontai me to diagnostiko.Oso gia to tilefwno prepi na valis neotero egefalo tilefwnou.

mpikounis
23-06-04, 09:31
Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το Sony Ericsson Z600 με το Bluetooth carkit της BMW. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να δουλέψει μια και το T68i που είχα δοκιμάσει δεν δούλευε σωστά αλλά μια και υπήρχε διαθέσιμο το τηλέφωνο το δοκίμασα.

Το "πάντρεμα" πήγε μια χαρά και προς μεγάλη μου έκπληξη το αυτοκίνητο διάβασε όλα τα τηλέφωνα που είχα στη συσκευή αμέσως χωρίς να χρειαστεί να τα στείλω εγώ από το τηλέφωνο. Αυτό δεν γινόταν καθόλου στο T68i.

Η λειτουργία του τηλεφώνου δείχνει να είναι σωστή (δοκιμή 1 ημέρα μόνο) χωρίς διακοπές στη σύνδεση (το Τ68i έχανε τη σύνδεση κάθε 1 λεπτό περίπου!) και μπορώ να πω πως μέχρι τώρα δουλεύει καλύτερα και από το 6310 της NOKIA που η BMW συνιστά.

BMW Power
23-06-04, 10:20
Go Sony Ericsson!!!! Όπως καταλάβατε είμαι εχθρός των Nokia. Είναι η αιώνια μάχη μεταξύ του καλού και του κακού.

Κινητά: Sony Ericsson vs Nokia
Τηλεοράσεις : Phillips vs Sony
Αυτοκίνητα: BMW vs Mercedes

And so on.............. :D

PS οι καλοί αναφέρονται πρώτοι!!!!!!!!

Black5
23-06-04, 11:00
Go Sony Ericsson!!!! Όπως καταλάβατε είμαι εχθρός των Nokia. Είναι η αιώνια μάχη μεταξύ του καλού και του κακού.

Κινητά: Sony Ericsson vs Nokia
Τηλεοράσεις : Phillips vs Sony
Αυτοκίνητα: BMW vs Mercedes

And so on.............. :D

PS οι καλοί αναφέρονται πρώτοι!!!!!!!!

Τότε τηλεοράσεις: Sony vs Phillips! :D :D

MPOWER
23-06-04, 12:04
Νομίζω πως καλώς έγραψε ο BMW Power "Phillips vs. Sony"
(Εχω τρεις Sony και δεν θα ξαναέπερνα)

aVog
23-06-04, 12:14
Τότε τηλεοράσεις: Sony vs Phillips! :D :D

Άν λοιπόν οι καλύτεροι προηγούνται τότε χωρίς αντίρηση πιστέυω

NOKIA vs ERICKSON
just a notice

Strax
23-06-04, 13:25
Μετά από την εμπειρία του καταπληκτικού service της Nokia με το 8210 ορκίστηκα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΟΚΙΑ!
Μpikounis, κάποιος σου έλεγε απ' την αρχή να δοκιμάσεις Τ610-Τ630 (που τα συνιστά και η BMW και είναι ουσιαστικά το ίδιο τηλ με το Ζ600), αλλά επέμενες να κυκλοφορείς με τη γκουμούτσα τη τσουρουφλισμένη! Άσε που είναι της κακιάς εταιρείας!

BMW Power
26-06-04, 12:44
Μετά από την εμπειρία του καταπληκτικού service της Nokia με το 8210 ορκίστηκα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΟΚΙΑ! Άσε που είναι της κακιάς εταιρείας!


Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος strax είναι τα πράγματα. Όπως ανέφερα προηγουμένως η Sony Ericsson είναι η καλή. Την πατήσαμε όλοι με τα 8210 και 8850 και ρουφήξαμε. Και για να συνεχίσω με τους καλούς και τους κακούς και για να δημιουργήσω μίση και πάθη

Παναθηναϊκός vs Ολυμπιακός
BMW Williams vs Ferrari
:D

mpikounis
27-06-04, 09:45
Μετά από την εμπειρία του καταπληκτικού service της Nokia με το 8210 ορκίστηκα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΟΚΙΑ!
Μpikounis, κάποιος σου έλεγε απ' την αρχή να δοκιμάσεις Τ610-Τ630 (που τα συνιστά και η BMW και είναι ουσιαστικά το ίδιο τηλ με το Ζ600), αλλά επέμενες να κυκλοφορείς με τη γκουμούτσα τη τσουρουφλισμένη! Άσε που είναι της κακιάς εταιρείας!
Strax η αλήθεια είναι οτι το 6310 που είχα δοκιμάσει για περίπου 1 μήνα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Δεν θα αγόραζα ποτέ Nokia (μετά το 8210 και 6210 και το service της Alpha Copy) και φυσικά προτιμώ το Z600 απλά περίμενα οτι θα συμπεριφερόταν όπως το T68i που είχα δοκιμάσει και δεν έπαιζε σωστά. Βεβαίως είχα λάθος και το bluetooth implementation των νέων Sony Ericsson είναι σαφέστατα καλύτερο από τα παλαιότερα μοντέλα. Τώρα δεν μένει παρά να βρώ τι θα κάνω το P900 και πως θα κάνω finance την αγορά ενός καινούργιου Sony Ericsson!

vour
30-06-04, 13:47
Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος strax είναι τα πράγματα. Όπως ανέφερα προηγουμένως η Sony Ericsson είναι η καλή. Την πατήσαμε όλοι με τα 8210 και 8850 και ρουφήξαμε. Και για να συνεχίσω με τους καλούς και τους κακούς και για να δημιουργήσω μίση και πάθη

Παναθηναϊκός vs Ολυμπιακός
BMW Williams vs Ferrari
:D

Θα ήθελα να σας κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

1ον. Ferrari = Formula 1. Χωρίς την Ferrari, κανείς δεν θα παρακολουθούσε το Παγκόσμιο Προτάθλημα F1. Αυτό ίσχυε και κατά τα πέτρινα χρόνια της Ferrari μεταξύ 1988-1995. Όσον αφορά την BMW-Williams και τις υπόλοιπες "μεγάλες" ομάδες του πρωταθλήματος, καλά θα κάνουν να στρωθούν στη δουλειά, γιατί με την φετινή πορεία τους καταστρέφουν το θεσμό. Δεν επιτρέπεται μία ομάδα επιπέδου BMW-Williams, να δικαιολογεί τον αποκλισμό της από το GP του Καναδά, λέγοντας πως οι μεγαλύτεροι του επιτρεπτού αεραγωγοί φρένων δεν την βοήθησαν καθόλου (σε μία πίστα που τα φρένα καταπονούνται περισσότερο από καθε άλλη, ακόμα και από την Ιαπωνία) και να προσπαθεί να μας πείσει ότι ήταν ένα απλό λάθος!!! Ήθελα να ήξερα ποιον κοροϊδεύουν!!!

2ον. SONY! Τα λόγια είναι περιττά!!! Monsieur MPOWER "Το δις εξαμαρτήν ούκ ανδρός σοφού" λέει μία παρημία, αλλά εσύ το πήγες στο τρις! Ουδέν σχόλιον!!!

3ον. Sony Ericsson vs Nokia. Καλά και τα δύο. Όντως, και το δικό μου 8850 έβγαλε ένα πρόβλημα (οθόνη) και απαιτούσε λίγο πιο "λεπτή" χρηση. Το 8910i που ακολούθησε, δεν έχει δημηουργήσει κανένα πρόβλημα προς το παρόν. Με τα Ericsson, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, παρά μόνο με το λογισμικό τους, που "κολλάει" και θέλει συχνά αναβάθμιση. Προτήμηση στα Nokia όμως, για δύο λόγους. 1. Το design!!! (ίσως τώρα που υπάρχει η συνεργασία με τη Sony να βελτιωθεί και στα Ericsson) 2. Το μενού στα Nokia είναι σαφώς πολύ πιο γρήγορο και άμεσο στη χρήση!!!

4ον. BMW vs Mercedes???? Μα καλά δεν σας έχουν μάθει να μην κλέβετε εκκλησίες. Αυτά δεν είναι τα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν κατ' αποκληστικότητα σε κίτρινο χρώμα με μία μπλέ ρίγα γύρω από τα παράθυρα και προκαλούν χάος στους δρόμους???


Με φιλικούς χειραιτισμούς από το πίο νέο μέλος.

Z3 Fat Bastard
30-06-04, 14:55
Αγαπητε Vour,

Εθιξες πολλα θεματα μαζι και χαιρομαι ιδιαιτερα για αυτο.

ΝΑ επισημανω οτι οσο αφορα την Ferrari και γενικα την Formula 1 συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ :cool:

Τωρα για τα NOKIA μην μπερδευεσαι ...... ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!! ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΡΙΖΟΥΝΕ ΔΕ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. Και αυτο εχει να κανει με το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ service της Alpha Copy για το οποιο εχουν ακουστει πολλα (μπηκαν λεει κατι Αλβανοι στα κεντρικα και τους τα εκαναν που***να διοτι δεν τους εφτιαξαν τα τηλεφωνα) αλλα εχουν γινει λιγα.
Προχθες ηρθα σε πραγματικο ΟΡΓΑΣΜΟ οταν εμαθα οτι η ΝΟΚΙΑ φετος εχασε μεγαλο μεριδιο αγορας και πεφτει σε πωλησεις συνεχεια.

Αυτα!!! Τα ειπα και απο :mad: εγινα ;)

MPOWER
30-06-04, 15:17
Ωραίος ο Vour και ας διαφωνούμε σε μικροπράγματα! Ωραίος γιατί πρώτη μέρα στο forum και Vour στο ψητό! :)

stef
05-08-04, 18:34
Mpower, ξέρεις πού θα βρούμε προγραμματάκι upgrade για bluetooth πέραν της αντιπροσωπείας?

MPOWER
06-08-04, 00:30
Πρόγραμμα δεν νομίζω οτι είναι δυνατόν να βρείς after market!
(Αν κατάλαβα καλά για software upgrade μιλάς)

Daskalopoylos
18-08-04, 13:30
ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ
>
>Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας χρηματοδότησαν με $ 28.000.000 ομάδα
>ερευνητών με επικεφαλής τον Dr George Karlos για να διεξάγουν έρευνα
>σχετικά με την επίδραση των κινητών στον ανθρώπινο οργανισμό. Μετά 1 χρόνο
>έρευνας τα πρώτα αποτελέσματα ήταν αρνητικά τα οποία φυσικά δεν άρεσαν στις
>εταιρείας . Διέκοψαν την χρηματοδότηση και προσπάθησαν να μη δημοσιευτούν
>τα αποτελέσματα. Οι ερευνητές συμφώνησαν μεταξύ τους να γνωστοποιήσει ο
>καθένας μεμονωμένα τα αποτελέσματα από την δική του έρευνα και όχι σαν
>ομάδα για την αποφυγή κυρώσεων.
>
>- Τα κινητά τηλέφωνα εκπέμπουν ραδιενέργεια σε απόσταση 7 εκατοστών. /Όταν
>η κεραία είναι σηκωμένη η μεγαλύτερη ποσότητα ραδιενέργειας εκπέμπεται στην
>περιοχή γύρω από την κεραία. Όταν μιλάμε και δεν σηκώνουμε την κεραία γιατί
>πιθανόν βαριόμαστε ή θεωρούμε ότι δεν χρειάζεται, τότε η ραδιενέργεια
>διοχετεύεται σε όλη την περιοχή του κινητού με μεγαλύτερη επιβάρυνση στον
>οργανισμό.
>
>- ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΚΙΝΗΤΩΝ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 18 ΕΤΩΝ.
>/Όταν το κινητό χρησιμοποιείται από παιδιά ηλικίας μέχρι 12 ετών η
>ραδιενέργεια επηρεάζει το 100% του εγκεφάλου με βαρύτατες βλάβες (καρκίνο
>εγκεφάλου, ρήξη του ακουστικού νεύρου, μείωση ακοής κ.λ.π.)
>/Όταν χρησιμοποιείται από παιδιά 13 ετών μέχρι 18 ετών η ραδιενέργεια
>επηρεάζει το 50% του εγκεφάλου (καρκίνο, ρήξη του ακουστικού νεύρου, μείωση
>ακοής κ.λ.π.)
>
>Εάν ένα παιδί χρησιμοποιεί κινητό από την ηλικία των 16 ετών, μετά 10
>χρόνια, δηλαδή σε ηλικία 26 ετών θα εμφανιστούν συμπτώματα καρκίνου 100%.
>
>Στους ενήλικες η ραδιενέργεια επηρεάζει το 1/4% του εγκεφάλου (καρκίνο,
>ρήξη ακουστικού κ.λ.π.
>
>- /Όταν το κινητό το κρεμάμε συνήθως στο γοφό τότε η ραδιενέργεια περνάει
>από το κόκαλο της λεκάνης στο νωτιαίο μυελό, περνά στην κοιλιακή χώρα και
>διασπά το DNA το οποίο δεν το αφήνει να επανασυνδεθεί. Το ίδιο συμβαίνει
>και στον εγκέφαλο αφού το DNA επανασυνδέεται μόνο σε αυτές τις δύο περιοχές
>του σώματος. Αυτό δημιουργεί καρκίνο στον εγκέφαλο, καρκίνο στα οστά,
>καρκίνο στο έντερο, καρκίνο στο συκώτι.
>
>- Η ραδιενέργεια που εκπέμπει το κινητό δηιμιουργεί ανικανότητα στους
>άντρες διότι επηρεάζει τις αντρικές ορμόνες τις οποίες μετατρέπει σε
>οιστρογόνα (γυναικείες ορμόνες). /Ετσι κάνει αδύνατο το σπέρμα και του
>μειώνει την ταχύτητα με συνέπεια να μην μπορεί να γονιμοποιήσει. Στις
>έρευνες που έγιναν οι άντρες που χρησιμοποιούσαν κινητό είχαν πρόβλημα
>σεξουαλικό και τεκνοποίησης.
>
>Μέχρι σήμερα δεν γνωρίζουμε τις συνέπειες που θα έχουμε από την χρήση των
>κινητών μετά από 30 - 40 χρόνια όμως οι επιστήμονες (γιατροί, φυσικοί,
>πυρηνικοί κ.λ.π.) πιστεύουν ότι τα κινητά τηλέφωνα θα δημιουργήσουν μία
>καινούργια επιδημική αρρώστια άγνωστη προς το παρόν.
>
>Σύμφωνα με όλους τους επιστήμονες που ασχολήθηκαν με τις επιδράσεις του
>κινητού τηλεφώνου στον ανθρώπινο οργανισμό συμφώνησαν ότι το τηλέφωνο
>πρέπει να χρησιμοποιείται το περισσότερο μέχρι 3 λεπτά το μήνα και να μην
>μιλάμε παραπάνω από ενάμιση λεπτό τη φορά.

compact
18-08-04, 18:47
αν μιλαω απο την ανοικτη ακροαση θα παθω κατι???
φοβαμαι.......

παντως εχω το νοκια 6100 και δεν ξερω που ειναι η alfa copy!!only nokia

Aristomenis
20-10-07, 09:40
Παιδιά κάνω update αυτό το thread γιατί έχω το ιδιο πρόβλημα. Το bluetooth δουλεύει άψογα αλλά δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Μήπως υπάρχει λύση γι αυτό ή θα πρέπει να κάνω όλες τις επαφές μου στα λατινικά;