PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνωμες για το Mazda suv CX-7


spy316
20-12-09, 22:18
Καλησπερα, εχω ενα 316 Ε90 αλλα τελευταια ζαχαρωνω το Μazda CX-7.Θα μου πει κανεις πως η αποσταση των δυο αυτοκινητων ειναι τεραστια αλλα θελεις η ελλειψη δυναμης,η ελλειψη χωρου λογω αυξησης των μελλων της οικογενειας με εκαναν να το κοιτω και να μην το χορταινω...Θα ηθελα γνωμες για αυτη την σκεψη οσο αφορα την καταναλωση, τον κινητηρα και οτι αλλο κρινετε σκοπιμο να αναφερθει για το συγκεκριμενο αυτ/το. Ευχαριστω εκ των προτερων...

bimmer-corfu
20-12-09, 22:24
το έχει ο αδελφός της γυναίκας μου και το έχω οδηγήσει αρκετά.

Έχει σπορ συμπεριφορά με σκληρή ανάρτηση για suv, είναι πολύ γρήγορο, καλή ποιότητα κατασκευής (όχι όμως BMW), εντυπωσιακό εσωτερικό αλλά 'Γιαπωνέζικο', αρκετά καλή αξιοπιστία (έχει βγάλει μερικά ψιλοπράγματα + αλλαγή δίσκου πλατό στην εγγύση επειδή αδικαιολόγητα ανέβαζε υψηλή θερμοκρασία και μύριζε) και τέλος πάρα μα πάρα πολύ υψηλή κατανάλωση βενζίνης. Τόσο υψηλή που απλά δεν πας ταξίδι μακριά (αν σε ενδιαφέρει αυτό) γιατί θα πληρώσεις άλλο ένα ταξίδι σε βενζίνες

spy316
21-12-09, 14:51
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Και εγώ ακουσα αρνητικα για την καταναλωση απλα τραγικη...

trifonas
24-12-09, 09:18
το εχει ενας φιλο μου που και αυτος αλλαξε δισκο πλατο γιατι τολμησε να το βαλει σε αμμο που ειχε βγει στο δρομο απο την κακοκαιρια.... μην φανταστειτε τιποτα βουνα αμμου.
κατα τα αλλα ειναι ενα ομορφο γρηγορο suv με πολυ δυναμη εντος δρομου.
εκτος πολυ περιορισμενες δυνατοτητες...
και ακριβα τελη.
εγω προσωπικα δεν θα επελεγα αυτο το αυτοκινητο για να αλλαξω κατηγορια.
καλυτερα το YETI..
Αλλιως πας σε κατι πιο off..προσωπικη μου αποψη παντα...