PDA

Επιστροφή στο Forum : θελω να περασω αυτοματο πιλοτο σε ε46 2004


bmwedakias1600cc
29-12-09, 09:25
καλημερα.θελω να περασω καποια πραγματακια στην μπεμπα μου.Ενδιαφερομαι για αυτοματο πιλοτο σε ε46 αλλα δεν γνωριζω αν μπαινει και ποσο κοστιζει.επισης ρωτησα σε επισημο δικτυο για τα εξης και οι τιμες ειναι καπως :
1)υπολογιστη ταξιδιου 250 ευρω
2)προβολεις ομιχλης 318 ευρω
3)υποβραχιονας εμπρος 325 ευρω
4)κλειδι γιατι το εχασε ο προηγουμενος 180 ευρω
5)αυτοματο πιλοτο για το οποιο δεν εχω ρωτησει τιμη αν ξερει καποιος αν μπαινει και ποσο κοστιζει

οι τιμες ειναι με την εκπτωση τις εταιριας δηλαδη 15% και με τα περαστικα.

παιδια εμενα μου φανηκαν πολλα τα λεφτα.αν εχει κανενας καμια καλη ακρη να παρουμε φθηνοτερα ας μου πει.

bmwedakias1600cc
29-12-09, 09:44
κατι ακομα. ενα BMW mp3 700 ευρω ???

gyiama
29-12-09, 10:29
αν εχεις τιμονι με στρογγυλο αεροσακο ολο το πακετο χειριστηρια καλωδιωσεις απο την bmw ειναι κονατ 180ε για τον πιλοτο μονο ανταλλακτικα!!!σε μεταχειρισμενα παει κοντα στο 100αρικο μαζι μεμ την καλωδιωση που θα την παρεις καινουργια!!!!ολα αυτα με την προυποθεση οτι το αυτοκινητο σου ειναι ηλεκτρογκαζο!!!διαφορετικα....αστο καλυτερα!!!! (αν και βλεπω οτι ειναι 2004 οποτε εισαι οκ)
τεμπελης μεταχειρισμενος περιπου 150ε
υπολογιστης ταξιδιου μεταχ κοντα 80 περασμενο
προβολακια δεν ξερω
μπ3 κανενα 200αρι- 300αρι μεταχ!!! (αλλα αρκετα δυσκολο να βρεις)
δεν αξιζει να τα βαλεις ολα αυτα καινουργια

κλειδι μονο καινουργιο και η τιμη του ειναι 168ε συγκεκριμενα

tsagio
29-12-09, 10:53
καλημερα.θελω να περασω καποια πραγματακια στην μπεμπα μου.Ενδιαφερομαι για αυτοματο πιλοτο σε ε46 αλλα δεν γνωριζω αν μπαινει και ποσο κοστιζει.επισης ρωτησα σε επισημο δικτυο για τα εξης και οι τιμες ειναι καπως :
1)υπολογιστη ταξιδιου 250 ευρω
2)προβολεις ομιχλης 318 ευρω
3)υποβραχιονας εμπρος 325 ευρω
4)κλειδι γιατι το εχασε ο προηγουμενος 180 ευρω
5)αυτοματο πιλοτο για το οποιο δεν εχω ρωτησει τιμη αν ξερει καποιος αν μπαινει και ποσο κοστιζει

οι τιμες ειναι με την εκπτωση τις εταιριας δηλαδη 15% και με τα περαστικα.

παιδια εμενα μου φανηκαν πολλα τα λεφτα.αν εχει κανενας καμια καλη ακρη να παρουμε φθηνοτερα ας μου πει.

καλημερα ο αυτοματος πιλοτος μπαινει και κοστίζει περιπου 120 - 130 ευρω απο αντιπροσωπία φυσικα αν βρεις τα κουμπακια που μπαίνουν στο τιμονι απο τα μεταχειρισμένα το κοστος θα ειναι πολυ μικροτερο περιπου 30 - 40 ευρω αν υπαρχει προεγκατασταση στο αμαξι σου απλα το κουμπώνεις πανω.
Οι τιμες για το 1 και το 4 ειναι αυτες για το 4 η αντιπροσωπεία ειναι μονόδρομος για το 2 ομως αγοραζεις απο μεταχειρισμένα το λεβιε τον φλας(που εχει στην πανω πλευρα το κουμπι BC) κοστος 30ευρω και το πας για ενα προγραμματισμό σε ενα εξειδικευμένο συνεργειο κοστος 50 ευρω (οι τιμες στα μεταχειρισμένα δεν ειναι παντου οι ιδιες εγω σου γραφω οσο τις εχω βρει εγω).
προβολείς ομιχλης απο ανταλλακτικά για BMW γνήσιους εμενα μου χαν πει 130 ευρω τον ενα συνολο 260. Βρήκα και ιμιτασιόν 135 και τα δυο.
Όσο για το 3 δεν εχω αποψη
Αυτα τα ολίγα ελπιζω να βοήθησα :dblthumb2

zaharias
29-12-09, 14:20
αν εχεις τιμονι με στρογγυλο αεροσακο ολο το πακετο χειριστηρια καλωδιωσεις απο την bmw ειναι κονατ 180ε για τον πιλοτο μονο ανταλλακτικα!!!σε μεταχειρισμενα παει κοντα στο 100αρικο μαζι μεμ την καλωδιωση που θα την παρεις καινουργια!!!!ολα αυτα με την προυποθεση οτι το αυτοκινητο σου ειναι ηλεκτρογκαζο!!!διαφορετικα....αστο καλυτερα!!!! (αν και βλεπω οτι ειναι 2004 οποτε εισαι οκ)
τεμπελης μεταχειρισμενος περιπου 150ε
υπολογιστης ταξιδιου μεταχ κοντα 80 περασμενο
προβολακια δεν ξερω
μπ3 κανενα 200αρι- 300αρι μεταχ!!! (αλλα αρκετα δυσκολο να βρεις)
δεν αξιζει να τα βαλεις ολα αυτα καινουργια

κλειδι μονο καινουργιο και η τιμη του ειναι 168ε συγκεκριμενα

Πολυ σωστος ο Πανος!! :D

bmwedakias1600cc, ριξε μια ματια στις αγγελιες του φορουμ, νομιζω οτι πουλαει καποιος πληκτρα..

Επισης αν θελεις mp3 και αυτη τη στιγμη εχεις r/cd (και οχι ραδιοκασσετοφωνο), μπορεις να σκεφτεις και τη λυση του dension οπου συνδεεις ipod & usb ή μονο ipod, αναλογως πιο dension θα παρεις..
Ολα αυτα που ρωτας εχουν ξανασυζητηθει.. Ψαξε με την αναζητηση στα παλια θεματα και θα βρεις πολυ πραμα.. :)

BMW_330i
29-12-09, 15:53
καλημερα.θελω να περασω καποια πραγματακια στην μπεμπα μου.Ενδιαφερομαι για αυτοματο πιλοτο σε ε46 αλλα δεν γνωριζω αν μπαινει και ποσο κοστιζει.επισης ρωτησα σε επισημο δικτυο για τα εξης και οι τιμες ειναι καπως :
1)υπολογιστη ταξιδιου 250 ευρω
2)προβολεις ομιχλης 318 ευρω
3)υποβραχιονας εμπρος 325 ευρω
4)κλειδι γιατι το εχασε ο προηγουμενος 180 ευρω
5)αυτοματο πιλοτο για το οποιο δεν εχω ρωτησει τιμη αν ξερει καποιος αν μπαινει και ποσο κοστιζει

οι τιμες ειναι με την εκπτωση τις εταιριας δηλαδη 15% και με τα περαστικα.

παιδια εμενα μου φανηκαν πολλα τα λεφτα.αν εχει κανενας καμια καλη ακρη να παρουμε φθηνοτερα ας μου πει.
αφου ειναι μοντελο 2004 ναι μπαινει.θα χρειαστεις τα κουμπια και την καλωδιωση.για προβολεις ομιχλης η τιμη ειναι τσιμπημενη με 200 ευρω βρισκεις ανετα.οπως και τα 325 για τεμπελη ειναι πολλα.ο πιλοτος δεν ξερω ακριβως αλλα ολα μαζι τα κουμπια με 150 ευρω νομιζω εισαι οκ και αφου λες μοντελο 2004 εχει ηλεκτρογκαζο επομενως ολα μπανουν.

bmwedakias1600cc
29-12-09, 18:38
καλησπερα παιδια, σας ευχαριστω όλους για τις πληροφορίες σας!

gyiama
30-12-09, 10:33
ΥΠΟΨΗΝ κατι πολυ σημαντικο αν το αυτοκινητο σου δεν εχει προβολακια ομιχλης θα χρειαστεις περα απ τα προβολακια καλωδιωση (που θα την φτιαξει ο ηλεκτρολογος )αλλα το πιο σημαντικο ΑΛΛΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΦΩΤΩΝ που θα εχει πανω το κουμπι απ τα προβολακια (τιμη καινουριου 308ε) μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο ΑΛΛΑ αν τον βαλεις θα σου βγαζει σφαλμα (μια μικρη - μεσα στο καντραν)διοτι εχει αλλο αριθμο πλαισιου μεσα περασμενο!μπορεις ομοως να παρεις ενα μεταχειρισμενο και να βγαλεις την κορνιζα την εξωτερικη και να την βαλεις πανω στο δικο σου εγγεφαλακι φωτων(τιμες μεταχειρισμενων απο 20ε-150 οτι θελει ζηταει ο καθενας) υποψην για να παιξουν τα προβολακια χρειαζεται απαναπρογραμματισμο το εγγεφαλακι των φωτων!!!!!!!!

bmwedakias1600cc
30-12-09, 12:56
ακριβως οτι θελει ζηταει ο καθενας.και ο διακοπτης μου ειναι μονος.

fanisk
30-12-09, 16:39
Υπολογιστης ταξιδιου μεταχ.(σε αριστη κατασταση, ουτε 1 σημαδι δεν ειχε πανω) απο ebay γυρω στα 40-50€ μαζι με τα μεταφορικα. Το περνας και μονος σου αν πιανουν τα χερια σου (περιπου 15 λεπτα θα σου παρει), για τον προγραμματισμο πας στο συνεργειο που πας συνηθως και δεν σου παιρνει τιποτα(αν θελει).

Τα παραπανω τα γραφω κατοπιν παραγγελιας λεβιε πριν 10-15 μερες. Ηρθε προχθες, το περασα χθες μονος μου (δεν ειναι δυσκολο αν και με παιδεψε λιγο μεχρι να καταλαβω τι γινεται, βοηθουν τα DIY ομως), και σημερα προγραμματισμος στον μαστορα μου γυρω στα 5-10 λεπτα περιμενα, και κοστος...τιποτα. Ακου 50€ στην αντιπροσωπεια για να βαλει 1 καλωδιο.. οξωωω!
Καθολου ασχημα τα ~200€ στην τσεπη.

Θελω και εγω να βαλω προβολεις ομιχλης αλλα τα εχω λιγο χαμενα σχετικα με το τι χρειαζομαι για να συμπληρωσω το "σετ" και να πω στον μαστορα "βαλτα".

bmwedakias1600cc
06-01-10, 18:06
φιλε μου μολις εδωσα παραγγελεια για τα ολα οσα χρειαζομουνα θα σου πω.θελεις προβολακια 125€ -διακοπτη και καλωδια τα οποια ειναι ολα μεσα στο κουτι 70€ και τα εργατικα 100€.συνολο 295€ - την εκπτωση 270 ευρω μεσα στην BMW περασμενα.

bmwedakias1600cc
06-01-10, 18:11
καλησπερα.μολις αγορα τηλεφωνικα τα πραγματα που εψαχνα.
1)υπολογιστη ταξιδιου
2)προβολεις ομιχλης
3)υποβραχιονας εμπρος+ποτηροθ.
4)κλειδι
5)αυτοματο πιλοτο
συνολο 1,100 € περασμενα και με εγγυηση 2 χρονια.περιμενω κριτικες .

rapid_fast
07-01-10, 10:59
Κριτικές?? Καλοδούλευτα να ειναι...

ermis1975
07-01-10, 12:17
ΥΠΟΨΗΝ κατι πολυ σημαντικο αν το αυτοκινητο σου δεν εχει προβολακια ομιχλης θα χρειαστεις περα απ τα προβολακια καλωδιωση (που θα την φτιαξει ο ηλεκτρολογος )αλλα το πιο σημαντικο ΑΛΛΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΦΩΤΩΝ που θα εχει πανω το κουμπι απ τα προβολακια (τιμη καινουριου 308ε) μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο ΑΛΛΑ αν τον βαλεις θα σου βγαζει σφαλμα (μια μικρη - μεσα στο καντραν)διοτι εχει αλλο αριθμο πλαισιου μεσα περασμενο!μπορεις ομοως να παρεις ενα μεταχειρισμενο και να βγαλεις την κορνιζα την εξωτερικη και να την βαλεις πανω στο δικο σου εγγεφαλακι φωτων(τιμες μεταχειρισμενων απο 20ε-150 οτι θελει ζηταει ο καθενας) υποψην για να παιξουν τα προβολακια χρειαζεται απαναπρογραμματισμο το εγγεφαλακι των φωτων!!!!!!!!

Εγώ είχα βάλει μετά τα προβολάκια. Ο διακόπτης αλλάζει με 40euro (και είναι αυτός που έχει για τα πισω προβολάκια, απλά είναι διπλός).

gyiama
08-01-10, 11:04
ΥΠΟΨΗΝ κατι πολυ σημαντικο αν το αυτοκινητο σου δεν εχει προβολακια ομιχλης θα χρειαστεις περα απ τα προβολακια καλωδιωση (που θα την φτιαξει ο ηλεκτρολογος )αλλα το πιο σημαντικο ΑΛΛΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΦΩΤΩΝ που θα εχει πανω το κουμπι απ τα προβολακια (τιμη καινουριου 308ε) μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο ΑΛΛΑ αν τον βαλεις θα σου βγαζει σφαλμα (μια μικρη - μεσα στο καντραν)διοτι εχει αλλο αριθμο πλαισιου μεσα περασμενο!μπορεις ομοως να παρεις ενα μεταχειρισμενο και να βγαλεις την κορνιζα την εξωτερικη και να την βαλεις πανω στο δικο σου εγγεφαλακι φωτων(τιμες μεταχειρισμενων απο 20ε-150 οτι θελει ζηταει ο καθενας) υποψην για να παιξουν τα προβολακια χρειαζεται απαναπρογραμματισμο το εγγεφαλακι των φωτων!!!!!!!!

το εγραψα πιο πανω απλα ξεχασα να γραψω οτι υπαρχει καινουργια!!!!!!

bmwedakias1600cc
09-01-10, 16:32
Κριτικές?? Καλοδούλευτα να ειναι...
σε ευχαριστω φιλαρακι