PDA

Επιστροφή στο Forum : angel eyes ccfl M3 E46


aris nakos
03-01-10, 21:12
Καταρχάς χρόνια πολλά και καλή χρονια σε ολους!
Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η τοποθέτηση κιτ με CCFL στα φαναρια (m3 ε46). Έχω ακουσει απο φίλους οτι η διαρκεια ζωης τους δεν ειναι μεγάλη, απο την άλλη όμως δίνει ωραία εμφάνιση! Αν αξίζει να τα βάλω, να τα παραγγειλω απο ebay η να παω σε ενα φίλο ηλεκτρολόγο που έχω, έτσι ώστε να μπορώ να απευθυνθώ αν υπάρξει καποιο πρόβλημα!

Dark_Niaou
04-01-10, 13:20
φιλε, Χρονια πολλά και καλά!!
Εγώ, όπως και αρκετοι άλλοι συναδελφοι, τα ειχα και τα εβγαλα..... Αστο καλυτερα!!!
Θα σου προτεινα να βαλεις εαν επιμενεις, ολοκληρο φαναρι με angel eyes και ξενον...

aris nakos
04-01-10, 13:45
Τελικά μαλλον θα τα αφήσω ως έχει! Μέχρι τώρα ενας φιλος μου σε διάστημα 3 ετών τα άλλαξε 2 φορές και μου ανεφερε οτι ειναι η τελευταια φορά που τα αλλάζει! Τζαμπα λεφτά μου ειπε! Οπότε καλύτερα τα κρατήσω τα xenon που έχω! Ευχαριστώ!!

giannis_E-46
04-01-10, 13:54
δηλαδη τι προβληματα αντιπετωπιζεται με τα angel eyes γιατι με ενδιαφερει και μενα να βαλω

aris nakos
04-01-10, 13:59
Στον φίλο μου την πρώτη φορα καηκε ενα απο την δεξια μερια και την δευτερη φορα απο την αριστερη! Την πρώτη φόρα καηκε απο βραχυκυκλωμα παρολο που ειχε προστασια με ασφάλεια και την δευτερη φορα απλα καηκε!

ΔημητρηςΜ3
04-01-10, 14:03
Στον φίλο μου την πρώτη φορα καηκε ενα απο την δεξια μερια και την δευτερη φορα απο την αριστερη! Την πρώτη φόρα καηκε απο βραχυκυκλωμα παρολο που ειχε προστασια με ασφάλεια και την δευτερη φορα απλα καηκε!

εγω τα εχω σχεδον 3 χρονια στο Μ3 και κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
εκτος απο ενα δικο μου λαθος που εκανα προχθες και εκαψα:clap: το ενα το εγκεφαλακι!!
so what!!

giannis_E-46
04-01-10, 14:03
Στον φίλο μου την πρώτη φορα καηκε ενα απο την δεξια μερια και την δευτερη φορα απο την αριστερη! Την πρώτη φόρα καηκε απο βραχυκυκλωμα παρολο που ειχε προστασια με ασφάλεια και την δευτερη φορα απλα καηκε!

αυτο το χω ακουσει για τα angel με ledakia αλλα με το ccfl πρωτη φορΑ το ακουω

aris nakos
04-01-10, 14:11
Τα πηρε απο το ebay! Μπορει να ειχαν κατασκευαστικο λάθος και να ετυχαν σε αυτον! Ξερω και εγω τι να πω! Αυτα ακους και δεν πας να τα αγορασεις! Για αυτο ειπα αν ειναι να πληρωσεις κατι παραπανω και να τα βαλει ηλεκτρολογος ωστε σε περιπτωση βλάβης να απευθυνθεις καπου!

E36-Hartge
04-01-10, 14:50
Δυο χρόνια τα έχω τα δουλεύω σχεδόν κάθε μέρα και δεν εχουν πάθει τίποτα.
Μάλλον είναι ποιότητες και ποιότητες...

graphe36
04-01-10, 16:28
Και εγω απο e-bay εχω παρει τα πιο φθηνα που βρηκα CCFL και εδω και 2 χρονια δεν εχουν παθει τιποτα. Δεν παιζει ρολο ποσο φθηνο ειναι. Το μπαλαστ ειναι απλη κατασκευη και πανω κατω τα ιδια εξαρτηματα εχουν ολα. Αστοχιες στα ηλεκτρονικα συμβαινουν σε ολες τις μαρκες. Αφου οι πυκνωτες που ψωνιζουν ολες οι εταιριες πλεον ειναι του κιλου.

dkaralis
04-01-10, 17:22
Καλη χρονια σε ολους.Εγω ρε παιδια τα ειχα δυο χρονια στο 36αρι και εναμιση χρονο τωρα περιπου στο 46αρι και δεν εχουν κανενα προβλημα.Και του αδερφου μου στο 36αρι ειναι πανω τωρα 4-5 χρονια και δουλευουν αψογα.Απο ebay τα ειχαμε παρει,απο τα πιο φθηνα.Ειναι να σου κατσει.

zannis
23-01-10, 00:06
Ολοι οι φιλοι μου με τις μ3 εδω τα εχουν και δεν εχουν κανενα προβλημα . Ειναι το που θα πας να τα βαλεις και η μαρκα πιστευω παιζει ρολο.

litsos69
23-01-10, 07:13
Εχω 1 ζευγαρι ολοκαινουρια αν αενδιαφερεσαι...

christar
23-01-10, 09:57
Καταρχάς χρόνια πολλά και καλή χρονια σε ολους!
Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η τοποθέτηση κιτ με CCFL στα φαναρια (m3 ε46). Έχω ακουσει απο φίλους οτι η διαρκεια ζωης τους δεν ειναι μεγάλη, απο την άλλη όμως δίνει ωραία εμφάνιση! Αν αξίζει να τα βάλω, να τα παραγγειλω απο ebay η να παω σε ενα φίλο ηλεκτρολόγο που έχω, έτσι ώστε να μπορώ να απευθυνθώ αν υπάρξει καποιο πρόβλημα!

Η διαρκεια ζως ειναι το λιγοτερο. Σε πολλα threads στο e46fanatics εχουν αναφερθει φωτιες που ξεκινουν απο τα ballast των ccfl. Εγω εχω βαλει αυτα: http://www.umnitza.com/umnitza-predator-orion-angel-eyes-with-remote-p-1198.html 60 led σε καθε δαχτυλιδι και λειτουργουν απροβλιματιστα. Επισης δεν εχουν ballast και βγαινουν και σε oem χρωμα.

aris nakos
23-01-10, 10:18
Εχω 1 ζευγαρι ολοκαινουρια αν αενδιαφερεσαι...

Αν τα βαλω θα σου στειλω πμ! Ελπιζω σε κανα 15ημερο!! Ευχαριστω!
:cheers: