PDA

Επιστροφή στο Forum : GPS Μια το βρίσκει μια το χάνει το δορυφόρο


DoctorAbo
04-01-10, 12:17
Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.
Έχω ένα θεματάκι με τιο Navi και θέλω βοήθεια :

Μ3 Ε46 NAVI με μεγάλη οθόνη.
Προβλήματα :

Μια τον βλέπει το δορυφόρο και μια τον χάνει. Τελείως τυχαία.
Επίσης, μια διαβάζει το dvd και μια όχι.

Υποψιάζομαι ότι την έχει ακούσει το σύστημα. Η πληροφορία που θέλω είναι αν γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να ασχολείται με επισκευή τέτοιων συστημάτων μια και δε βλέπω να αγοράζω άλλο και το δικό μου δεν είναι τελείως πεθαμένο.

KATSARAIOS
04-01-10, 12:21
καλημερα και καλη χρονια Dr.
στειλε ενα πμ στον
μελος μας Edisson ειναι "γιατρος" εξειδικευμενος σε θεματα navi BMW.

Dark_Niaou
04-01-10, 12:42
doctor μαλλον απο αυτα που περιγραφεις πρεπει να ειναι το mk3.

DoctorAbo
04-01-10, 17:10
doctor μαλλον απο αυτα που περιγραφεις πρεπει να ειναι το mk3.

Αδελφέ μου, το ΜΚ3 τρώγεται ? Πίνεται ? Τι είναι ?

KATSARAIOS
04-01-10, 23:05
Αδελφέ μου, το ΜΚ3 τρώγεται ? Πίνεται ? Τι είναι ?

Dr. πισω αριστερα στον χωρο του πορτ μπαγκαζ εχει η μοκετα σου ενα "ντουλαπακι" με μερικα καλουδια μεσα ,απαραιτητα για να εχεις εικονα-ηχο-πλοηγηση-τηλεοραση κλπ.
ανοιγοντας λοιπον το "ντουλαπακι" βλεπεις αυτα που φαινονται στην εικονα.
το Μκ3 ειναι αυτο που "ανεβαζει" γραφικα στην οθονη σου και διαβαζει παραλληλα και το δισκακι με τους χαρτες ενω ειναι συνδεδεμενο με την κεραια του gps στο πισω του μερος οπως φαινεται στην εικονα 2.
η συνεχεια ευκολη ,αν γινει διαγνωση απο γνωστη του θεματος στο αφαιρει και μαλλον πας για αλλο ,παντως ρωτα αυτον που σου ειπα ειναι μελος μας και πολυ προθυμος να "γιατρεψει" καθε "πληγη" στα ευαισθητα αυτα μηχανακια.

DoctorAbo
05-01-10, 11:09
Dr. πισω αριστερα στον χωρο του πορτ μπαγκαζ εχει η μοκετα σου ενα "ντουλαπακι" με μερικα καλουδια μεσα ,απαραιτητα για να εχεις εικονα-ηχο-πλοηγηση-τηλεοραση κλπ.
ανοιγοντας λοιπον το "ντουλαπακι" βλεπεις αυτα που φαινονται στην εικονα.
το Μκ3 ειναι αυτο που "ανεβαζει" γραφικα στην οθονη σου και διαβαζει παραλληλα και το δισκακι με τους χαρτες ενω ειναι συνδεδεμενο με την κεραια του gps στο πισω του μερος οπως φαινεται στην εικονα 2.
η συνεχεια ευκολη ,αν γινει διαγνωση απο γνωστη του θεματος στο αφαιρει και μαλλον πας για αλλο ,παντως ρωτα αυτον που σου ειπα ειναι μελος μας και πολυ προθυμος να "γιατρεψει" καθε "πληγη" στα ευαισθητα αυτα μηχανακια.

Αγαπητέ Κατσαραίε μου,

σε ευχαριστώ πολύ. Βεβαίως και θα έρθω σε επαφή με το φίλο μας.