PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιποιηση ταπετσαριας


HIPPYS 64
05-01-10, 23:16
Καλησπερα και καλη χρονια παιδια. Εχω ξανακανει ενα παρομοιο thread αλλα δεν βρηκα καποια ικανοποιητικη απαντηση,και ετσι αναγκαζομαι να το ξαναθεσω.Οι εσωτερικες ταπετσαριες του ε 36 μου ειναι σε αθλια κατασταση.Μιλαω παντα για τα πλαστικα.Πηγα ο χαζος απο ενα καταστημα και πηρα ενα σπρευ βαφης για πλαστικα.Απο ειδη αυτοκινητων το αγορασα,αλλα και η κοπελα εκει δεν πολυγνωριζε και πολλα πραγματα,και ετσι πηρα αυτο.Εγραφε οτι χρησιμοποιεται μονο για εξωτερικες επλαστικες επιφανιες οπως προφυλακτηρες [μαυρους] κ.λ.π.Το χρωμα του σπρευ ειναι μαυρο.Δεν το εβγαζε και σε αλλο.Εκατσα και εβαψα τελικα την ταπετσαρια του οδηγου.Το αποτελεσμα ΧΑΛΙΑ...Γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω να τις επαναφερω?καποια ειδικη βαφη,καποιο καταστημα,κανα tip ισως?Θα με βοηθουσατε πολυ.Ευχαριστω εκ των προτερων

S38B38 Monsta
06-01-10, 10:54
Δυστυχώς ίσως να είναι πολύ αργά πλέον για κάποια επιδιόρθωση.

Εάν είχες ανεβάσει μερικές φωτογραφίες με τη κατάσταση των πλαστικών σου ΠΡΙΝ τα βάψεις, ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω.

Γενικά πάντως να ξέρεις ότι 'ξένη' βαφή πάνω σε εργοστασιακό πλαστικό πάντα θα δείχνει χάλια. Η καλύτερή σου λύση, κυρίως αν δε τα έχεις βάψει όλα, είναι να πας να πάρεις ένα μεταχειρισμένο (θα βρεις μπόλικα) και να τελειώσει η περιπέτειά σου εκεί.

HIPPYS 64
07-01-10, 06:44
Δυστυχώς ίσως να είναι πολύ αργά πλέον για κάποια επιδιόρθωση.

Εάν είχες ανεβάσει μερικές φωτογραφίες με τη κατάσταση των πλαστικών σου ΠΡΙΝ τα βάψεις, ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω.

Γενικά πάντως να ξέρεις ότι 'ξένη' βαφή πάνω σε εργοστασιακό πλαστικό πάντα θα δείχνει χάλια. Η καλύτερή σου λύση, κυρίως αν δε τα έχεις βάψει όλα, είναι να πας να πάρεις ένα μεταχειρισμένο (θα βρεις μπόλικα) και να τελειώσει η περιπέτειά σου εκεί.

Σεευχαριστω πολυ φιλε μου.Ηδη εχω αρχιση και ψαχνω στα μεταχειρισμενα

bimmer-corfu
07-01-10, 08:35
φυσικά και έγινε χάλια. Δεν κάνουμε τέτοια πράγματα.

Άποψη και δικιά μου πήγαινε σε μεταχειρισμένα