PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw M registry


DimitrisZ4
06-01-10, 17:25
Παιδια (δε ξερω αν το εχω ξαναγραψει ) αλλα κοιτουσα σ αυτο το σαιτ : http://www.bmwmregistry.com/ ... π το εχω κανει register...κ μολις σημερα ειδα στα σχολια οτι ειναι press car http://www.bmwmregistry.com/detail.php?id=7661 ...
τι παει να πει αυτο ? :bugeye:

tassos
06-01-10, 17:28
Press car?? Λογικα θα εννοει δημοσιογραφικο? Δλδ, αυτοκινητο που δινει η εταιρια σε δημοσιογραφους, περιοδικα κλπ για δοκιμες παρουσιασεις κλπ... μεταχειρισμενο το πηρες?

DimitrisZ4
06-01-10, 17:29
ναι..μηπως ειναι αυτα π χρησιμοποιουν για τα περιοδικα/εντυπα για φωτογραφιες ?

tassos
06-01-10, 17:32
Ε ναι, δν μπορω να βρω καποια αλλη εξηγηση... λογικα θα το πηρες και σχετικα καινουριο, δλδ 5-10.000 χιλιομετρα!

Θα επρεπε να σε ενημερωσουν ομως αν το πηρες απο αντιπροσωπο..
Γνωστος μου που ειχε αγορασει δημοσιογραφικο Ζ4Μ coupe απο σπανο τον ενημερωσαν

Geo_3D
06-01-10, 17:57
Στειλε μου τον αριθμο πλαισιου σου για περισσοτερες πληροφοριες

gnx
06-01-10, 18:05
Δημήτρη ειναι πιθανό αφου το αμαξι σου ειναι απο τα πρωτα.

Dim77
06-01-10, 18:31
Εγώ αυτό που θυμάμαι είναι ότι όλα τα περιοδικά στην παρουσίαση της Z4 M Roadster στην πίστα της Χερέθ στην Ισπανία, είχαν κόκκινα αυτοκίνητα...Ένα από αυτά μπορεί να είναι το δικό σου.
Δεν είναι απαραίτητα κακό.

gnx
06-01-10, 18:58
Ναι σαφως και δεν ειναι...Ψαξε να βρεις τι ειναι το italian tune up. Μπορει γι'αυτο να εισαι γρηγορος!

m_power_lunatic
06-01-10, 19:25
Δεν ειναι τιποτα κακο παιδια,στην Αγγλια ειναι και κατι πολυ ξεχωριστο να εχεις BMW που ητανε οfficial press car.Aσχετο..............στο Μ-REGISTRY ειναι ενα παιδι απο Ελλαδα με γνησια Μ3 Ε46 (μολυβι, χειροκινητο, χωρις οροφη,αγορασμενο απο καταστημα στην Βαρης Κορωπιου....μην ρωτατε πως το ξερω χαχαχα) και εχει και ΓΝΗΣΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ EVO2 M3 E30 με αγγλικες πινακιδες σε συνεργειο εξειδικευμενο στο Ψυχικο-ΤΖ...ς) κλαψψψψψψψψψψψψ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δουλευο υμε και πολυ κοντα στο Κολωνακι,τον βλεπω καμια φορα με το 46αρι στον περιφερειακο.Αν δεν κανω λαθος ειχε πριν πολλα χρονια μια μετατροπη μαυρη M3 E30 με πινακιδες ΥΧΜ.... η οποια ητανε του Σπανου και η οποια τωρα φοραει S38B38 και παει στον Βουδουρη και την οποια την εχει γνωστος μου απο τα Μελισσια εδω που μενω και......μπλα......μπλα.....μπλα.....μπλα.....

P.S Απορω γιατι δεν με εχετε πυροβολησει ακομα!!!!!

stef
06-01-10, 20:24
Και στο έβγαλε μόνο του ότι είναι press car?

EVERGET
06-01-10, 20:45
Δηλαδή γράφεσαι, τσεκάρουν το αμάξι σου με το VIN και σου γραφουν αυτοί σχόλια????

stef
06-01-10, 20:46
Kαι πού βρίσκουν το ιστορικό του αυτοκινήτου...????????

Geo_3D
06-01-10, 21:39
Δεν βρισκουν κανενα ιστορικο του αυτοκινητου...απλα σου βγαζουν μαζεμενα σχεδον ολον τον εξοπλισμο του αυτοκινητου( ή τα πιο βασικα),οπως κανει ακριβως και το ΕΤΚ...Μην ψαξετε αυτη την επιλογη στο www.realoem.com ή www.bmwfans.info ,δεν υπαρχει.

Το αν ηταν ενα αυτοκινητο εκθεσιακο,φωτογραφικο,αυτοκινητου ειδικου τυπου κ.α..ειναι και αυτο μεσα στα εξτρα του αυτοκινητου που φαινεται με τον αριθμο πλαισιου.Και αυτα εχουν κωδικο.

stef
06-01-10, 21:58
Και πώς βρε Γιώργο βρίσκεις τους κωδικούς αυτούς το M registry?
Μπορεί να τους βρει και κάποιος μόνος του?

Geo_3D
06-01-10, 22:19
Βασικα δεν θες τπτ περισσοτερο απο ενα dvd του ΕΤΚ στο σπιτι σου...ε δεν ειναι και τοσο δυσκολο να βρεθει απο καπου αυτο...

Geo_3D
06-01-10, 22:24
Ενα παραδειγμα απτον δοτη του δικου μου

Κωδικος - Επεξηγηση
906 - SPEC. CHECK PHOTO VEH.F NW SERIES RUN-IN

...που σημαινει εκθεσιακο-φωτογραφικο

DimitrisZ4
06-01-10, 23:37
Ναι σαφως και δεν ειναι...Ψαξε να βρεις τι ειναι το italian tune up. Μπορει γι'αυτο να εισαι γρηγορος!

χαχαχαχα στανταρ..πολυ θα ηθελα να ειναι το αμαξι μου αυτο που ητανε στο επεισοδιο Top gear ( σ8.ε4) ..!!!

ναι στεφ μονο του το εβγαλε :clap:

Πατσίκας Βασίλειος
06-01-10, 23:43
χαχαχαχα στανταρ..πολυ θα ηθελα να ειναι το αμαξι μου αυτο που ητανε στο επεισοδιο Top gear ( σ8.ε4) ..!!!

ναι στεφ μονο του το εβγαλε :clap:
για να καταλαβω...το πηρεσ μεταχιρισμενο????και πατησες καπου το κοδικο και σ εβγαλε μονο του οτι ηταν αμαξθ δημοσιογραφικο?????

DimitrisZ4
06-01-10, 23:49
ναι..στο σαιτ π εγραψα στο 1ο ποστ..πρεπει να ειναι Μ