PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειναι δυνατον ?


spou_e36
07-01-10, 01:20
Παρακολου8ουσα κατι βιντακια στο youtube και επεσε στο ματι μου το εξης : http://www.youtube.com/watch?v=yd921PNePYY&feature=related και ρωτω εγω τωρα ειναι δυνατον ? κατι τετοιο ? γιατι εκτος αυτου μας "κραζουν" κ ολας απο κατω να ξερω δηλαδη γιατι πολυ φορτοσα με αυτα που ειδα :angryfire:angryfire:angryfire...

giannis 116
07-01-10, 01:37
Απο σταση σε Εθνικη οδο ή Εγνατια;! Να φανταστω πως δεν ηταν κλειστο κομματι δρομου, drag strip, πιστα ή κατι τετοιο...
Αυτες ειναι μ@λ@κιες κυριοι...

saikoE39
07-01-10, 01:58
γκαζωτο ρε γιανν...........χαχαχα......

αμα το Μ3 ειναι χρεπιδι....και ο ραλλος παει ταπα...λογικο ειναι.....!!!!!!

God
07-01-10, 02:34
Ένα είναι το σίγουρο κύριοι....ότι το αγνώστου προελεύσεως rallye ήταν μπροστά από το ίσως-Μ3 τα πρώτα 4 δευτερόλεπτα και 35 μέτρα... (ε μετά τελειώνει το βίντεο, τι και αν φοράει διαφορικό από BMX και τερματίζει στα 120χλμ το rallye, είναι αδύνατον να γνωρίζουμε!)

ΥΓ. Εμένα γιατί μου φαίνονται και τα δύο αυτοκίνητα σχετικά αργά; Σαν 1.4 rallye με 318 μου δείχνει σε σχέση με την απόσταση που ανοίγουν σε αυτόν τον χρόνο.

giannis_compact
07-01-10, 03:44
Ένα είναι το σίγουρο κύριοι....ότι το αγνώστου προελεύσεως rallye ήταν μπροστά από το ίσως-Μ3 τα πρώτα 4 δευτερόλεπτα και 35 μέτρα... (ε μετά τελειώνει το βίντεο, τι και αν φοράει διαφορικό από BMX και τερματίζει στα 120χλμ το rallye, είναι αδύνατον να γνωρίζουμε!)

ΥΓ. Εμένα γιατί μου φαίνονται και τα δύο αυτοκίνητα σχετικά αργά; Σαν 1.4 rallye με 318 μου δείχνει σε σχέση με την απόσταση που ανοίγουν σε αυτόν τον χρόνο.

Θα συμφωνησω απολυτα..Κυριως γιατι δεν ακους και κανενα δυνατο 6κυλινδρο ηχο..Το πεζο ειτε 1100 ειναι ειτε ραλλυ με μια γκρουπ Ν τον ιδιο θορυβο εχει..Η μπεμπα ομως??

george316
07-01-10, 07:38
το προβλημα κυριοι δεν ειναι ο ηχος......το προβλημα ειναι οτι εκαναν τετοιου ειδου.....μα..κια σε δημοσιο ανοιχτο δρομο..μη μου πειτε οτι εκλεισαν το δρομο για να τα ανοιξουν....
αλλωστε ο τυπας που δινει το συνθημα τρεχει πανικοβλητος...
απαραδεκτο

DiMiTrIs_
07-01-10, 08:35
ρε παιδια αμα το ραλυ εχει τα κερατα του επάνω γιατι να μην τα ρίξει στην μπεμπα?αφου ειναι και παναλαφρα τα σκασμενα

konc
07-01-10, 09:15
Δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνεται περίεργο που ένα rally μέχρι τα 150 (maximum) είναι μπροστά από υποθετικό Μ3 Ε36. Φυσικά και γίνεται.

spirosg
07-01-10, 09:24
Κοnc πλέον έχεις και εσύ Μ3 και ξέρεις τον ήχο που κάνει.... Άκουσες στο βιντεάκι αυτό το άρπαγμα?
Κάνα is πρέπει να ήταν το bmw.

Aπο κεί και πέρα ξέρουμε όλοι μας οτι υπο κάποιες συνθήκες μπορεί ένα rallye που φοράει τα κέρατά του και είναι κάργα ελαφρωμένο να ρίξει σε μαμά Μ3 αλλά στην προκειμένη περίπτωση ούτε τέτοιο σενάριο έπαιξε.

Υ.γ. Konc μιάς και έχεις βγάλει πλέον τα διακριτικά Μ3 απο πίσω, σε κάνα φανάρι βρές κάνα rallye και τσίγκλα τον να πατήσει να δείς πόσο θα σου φύγει (αν σου φύγει στην πρώτη) και τι θα γίνει μετά.

konc
07-01-10, 10:04
Αυτό ακριβώς που λες εννοώ.
1) Πιθανότατα δεν είναι Μ3 (το χαρακτηρίζω υποθετικό και εγώ ο ίδιος)
2) Και να είναι, τούμπανο rally μέχρι τα 150 δεν είναι περίεργο να είναι μπροστά

Με άλλα λόγια, δεν υπάρχει λόγος να αναρωτιόμαστε για ένα απροσδιόριστο βίντεο με αυτοκίνητα που δεν γνωρίζουμε, μιας και όλα είναι πιθανά

dkaralis
07-01-10, 10:14
Ρε παιδια μην τρελαθουμε που ηταν αυτο Μ3!
Φιλος μου με ραλακι τετραπεταλουδο και ενα σωρο ψιψιψινια και κοκοψοψαρα πανω και δεν το βλεπει το 36αρι το Μ3.Αυτοι που εχουν Μ3 ξερουν,ας πουν.

rapid_fast
07-01-10, 10:27
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς και τι βλέπετε, αλλά το πεζώ δεν είναι και τόσο φτιαγμένο..
Μόνο σαματά κάνει..
Εχω στείλει αδιάβαστα πολλά τέτοια, κυρίως επειδή χαζοσπινιάρουν..
Απο την άλλη, το κόκκινο αυτοκινητάκι, με 102 άλογα είναι.. Είχα αυτοκίνητο με μπλοκαδούρα
και δεν ξεκινάει έτσι..
Επιπρόσθετα, στην αλλαγή ταχύτητας που είδα οτι έγινε, έλειψε κάτι βασικό απο την εξάτμηση, χαρακτηριστικό των Μ εκείνης της γενιάς...
Τέλος όπως όλοι συμφωνούμε, θα έπρεπε και κάποιες κυρίες της τροχαίας, να προσκελέσουν
τον ιδιοκτήτη απο τα οχήματα και να τους αφαιρέσουν δια βίου τα διπλωματα..
Αλλά δυστυχώς, η ελληνική τροχαία απαρτίζεται κυρίως απο κυρίες...
KOZ 2588 316i Α...... Ε....... ο ιδιοκτήτης... Ετσι είναι καταχωρημένο το όχημα στο υπουργείο..
Αλλά είπαμε, κυρίες...

dkaralis
07-01-10, 10:31
Καλα τα λεει ο rapid fast.Το 36αρι μου που ηταν 1600 καλυτερα εφευγε...

BMW_E36_328i
07-01-10, 11:21
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς και τι βλέπετε, αλλά το πεζώ δεν είναι και τόσο φτιαγμένο..
Μόνο σαματά κάνει..
Απο την άλλη, το κόκκινο αυτοκινητάκι, με 102 άλογα είναι.. Είχα αυτοκίνητο με μπλοκαδούρα
και δεν ξεκινάει έτσι..
Επιπρόσθετα, στην αλλαγή ταχύτητας που είδα οτι έγινε, έλειψε κάτι βασικό απο την εξάτμηση, χαρακτηριστικό των Μ εκείνης της γενιάς...
...

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο , βρε παιδια τα 6κυλινδρα εχουν πολυ διαφορετικο θορυβο , μπορει να ηταν και κανενα 3,16 με πρωτο σταδιο , γιατι ουτε θορυβο τουρμπινας ειχε !!!

spirosg
07-01-10, 11:50
Τέλος όπως όλοι συμφωνούμε, θα έπρεπε και κάποιες κυρίες της τροχαίας, να προσκελέσουν
τον ιδιοκτήτη απο τα οχήματα και να τους αφαιρέσουν δια βίου τα διπλωματα..
Αλλά δυστυχώς, η ελληνική τροχαία απαρτίζεται κυρίως απο κυρίες...
KOZ 2588 316i Α...... Ε....... ο ιδιοκτήτης... Ετσι είναι καταχωρημένο το όχημα στο υπουργείο..
Αλλά είπαμε, κυρίες...

:+1:

Πολύ θα ήθελα να δώ να ασχολούνται και με κάτι πραγματικά επικίνδυνο και όχι μόνο με τα φιμέ τζάμια κλπ...

Κάτι τέτοια ανώριμα παιδάκια παίρνουν στο λαιμό τους αθώους ανθρώπους...

konc
07-01-10, 14:42
μπορει να ηταν και κανενα 3,16 με πρωτο σταδιο

Χαλαρώστε, είπαμε δεν είμαι Μ3 αλλά μην τρελαθούμε! Αν ήταν 316 το rallye θα είχε χαθεί από το πλάνο. Το αποτέλεσμα είναι φυσιολογικό για rallye 1.3 με is. Δυστυχώς είμαι στη δουλειά κ δεν μπορώ να το ακούσω, αλλά δεν χρειάζεται να το ακούσω για να καταλάβω ότι το rallye δεν είναι τούμπανο και το bmw δεν είναι Μ3.

Από την άλλη όμως, το ερώτημα του thread είναι αν αυτό που περιγράφει το Video (rally vs M3) μπορεί να συμβεί. Και η απάντηση είναι πως ναι, μπορεί.

saikoE39
07-01-10, 15:05
καλα...ας ψεκαζει καμια 100αρα το ραλλυε....και το κανει το σουβλακι το Μ3......!!!!!

STR
07-01-10, 15:09
καλα...ας ψεκαζει καμια 100αρα το ραλλυε....και το κανει το σουβλακι το Μ3......!!!!!

Απο εκκινηση να ψεκαζει ομως;;;;;;;;

spirosg
07-01-10, 16:32
To συγκεκριμένο rallye άντε να ήταν φπε.....και το bmw απο 318 μέχρι 318is.
Τώρα άν ο οδηγός του bmw είχε ακούσει οτι βάζοντας καθρέφτες Μ3 και δίμπουκο τελικό είναι όσα χρειάζεσαι για να πάς 321 άλογα...... μάλλον τον κοροϊδεψε ΛΙΓΑΚΙ ο μηχανικός του!!!

ankor
07-01-10, 16:51
Ενα ειναι σιγουρο για το Μ εαν ειναι M.Ο οδηγοs δεν ξερει να το παει.Στην δευτερα το συμπλεκταρισμα που ακουγεται ειναι απο το b.m.w.Tι συμπλεκταρει ?Να κανει τι?Sorry αλλα απο το ακουσμα για μενα ειναι ψοφιο και 90% δεν ειναι Μ.

konc
07-01-10, 16:52
καλα...ας ψεκαζει καμια 100αρα το ραλλυε....και το κανει το σουβλακι το Μ3......!!!!!

Αυτό προσπαθώ να πω, άσχετα με το τι πραγματικά τρέχουν στο βιντεο, το θέμα του thread είναι ότι ΓΙΝΕΤΑΙ. Όσοι δεν έχετε περάσει από rallye τα υποτιμάτε πολύ μου φαίνεται ;)

oldcarskickass
07-01-10, 18:31
Ναι ρε παιδιά είναι δυνατόν εν έτει 2010 να υπάρχει τέτοια ποιότητα βίντεο;;

Ένα έρανο για τα παιδιά να πάρουν μια καμερούλα.

DiMiTrIs_
07-01-10, 18:34
Ναι ρε παιδιά είναι δυνατόν εν έτει 2010 να υπάρχει τέτοια ποιότητα βίντεο;;

Ένα έρανο για τα παιδιά να πάρουν μια καμερούλα.
ειναι πολλά τα megapixel λεμε....

Driver M
07-01-10, 18:43
Αν ήταν απλή 318 θα είχε φάει πολύ περισσότερη διαφορά από το ραλλύ. Η bmw ούτε εγώ πιστεύω πως ήταν Μ3, αλλά στη χειρότερη να ήταν 318is. Και πάλι όμως, θα έπρεπε να έχει μείνει πιο πίσω ακόμα.

Πάντως τα ραλλύ όσο και να τα υποτιμούν μερικοί είναι σκέτοι δαίμονες και κυρίως στην πίστα που ραλλύ με 200 άλογα περνούν ακόμα και Ε92 330...

misa316
07-01-10, 18:58
Ενα ειναι σιγουρο για το Μ εαν ειναι M.Ο οδηγοs δεν ξερει να το παει.Στην δευτερα το συμπλεκταρισμα που ακουγεται ειναι απο το b.m.w.Tι συμπλεκταρει ?Να κανει τι?Sorry αλλα απο το ακουσμα για μενα ειναι ψοφιο και 90% δεν ειναι Μ.


φιλοι μου δεν εινε Μ3 αλα ουτε rali

το σιμπλεκταρισμα που ακουσε πολι καλα ο φιλος εινε απο το pezo

αν διτε το video προσεκτικα πρην ξεκινισουν το pezo παταη φρενο οσο η μπεμπα μαρσαρη
οποτε ξεχοριζης τους θοριβους τον δυο

αρα για να σιμπλεξαρη το pezo φαντασου τη εινε και τα δυο

giannis_compact
07-01-10, 19:11
Παιδια κατ'αρχας το βιντεο ειναι απο Κομοτηνη και οχι Χρυσουπολη,απο το ανατολικο προς τον δυτικο κομβο.Ειμαι απο κει και ξερω που μπαινουν οι κοντρες στον τοπο μου..Το υποτιθεμενο ραλυ,δεν ειναι ραλυ αλλα 14αρι που δε ζει πια..Το δε κοκκινο 36αρι ειναι 316,ο φιλος rapid fast ειδε και την πινακιδα ''KOZ" που προερχεται απο Κομοτηνη..

giannis_compact
07-01-10, 19:11
Απο τον ανατολικο προς το δυτικο κομβο της εγνατιας οδου εννοω παιδια..

Driver M
07-01-10, 19:16
Παιδια κατ'αρχας το βιντεο ειναι απο Κομοτηνη και οχι Χρυσουπολη,απο το ανατολικο προς τον δυτικο κομβο.Ειμαι απο κει και ξερω που μπαινουν οι κοντρες στον τοπο μου..Το υποτιθεμενο ραλυ,δεν ειναι ραλυ αλλα 14αρι που δε ζει πια..Το δε κοκκινο 36αρι ειναι 316,ο φιλος rapid fast ειδε και την πινακιδα ''KOZ" που προερχεται απο Κομοτηνη..

Ραλλύ εναντίον Μ3 δηλαδή, όπως ακριβώς τα λέει ο τίτλος!! Με το agila της μάνας μου να πάταγα τους είχα και τους δύο...:D

Dimzan
07-01-10, 19:20
ενα rally φουλ ατμοσφαιρα με 200 αλογα ειναι πολυ πιο ελαφρυ απο ενα μ3 με 286-321 αλογα.

Βγαλτε τις αναλογιες και διαπιστωστε το και μονοι σας...

rapid_fast
07-01-10, 19:49
Εντυπωσιακές είναι επιπρόσθετα οι Μ ζάντες απο το κόκκινο αυτοκινητάκι...:gaysex:

konc
07-01-10, 20:01
Καλά παιδιά, ΟΚ, Μ3 δεν είναι αλλά μην τα ισοπεδώνουμε τελείως. Rallye είναι, ή τελοσπάντων είναι κάτι που γεμίζει τη 2α του σε 4". Δεν ξέρω πόσο γνωρίζεις το αυτοκίνητο φίλε μου, αλλά ούτε 316 ούτε 1.4 8v με 75 άλογα πηγαίνουν έτσι. Η δική μου εκτίμηση είναι rallye 1.3 με is.
(το ψοφίσαμε στο μάντεμα... τεσπα..)

misa316
07-01-10, 20:02
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

livas24
07-01-10, 21:58
Εγώ λέω να κάνει η μάνα ... χαχαχααχαχαχαχαχαχα

Stunt Mike
08-01-10, 00:25
Καλά παιδιά, ΟΚ, Μ3 δεν είναι αλλά μην τα ισοπεδώνουμε τελείως. Rallye είναι, ή τελοσπάντων είναι κάτι που γεμίζει τη 2α του σε 4". Δεν ξέρω πόσο γνωρίζεις το αυτοκίνητο φίλε μου, αλλά ούτε 316 ούτε 1.4 8v με 75 άλογα πηγαίνουν έτσι. Η δική μου εκτίμηση είναι rallye 1.3 με is.
(το ψοφίσαμε στο μάντεμα... τεσπα..)

1)To Rallye 1.3 εχει αλλο σχημα,αυτο ειναι 1.6 16v με τις μαυρες φασες του προφυλακτηρα
2)Το BMW οτι και να'ναι παει χειροτερα απο M3 γιατι το Rallye ειναι μονοπεταλουδο(δεν ακουγεται 4πεταλουδη εισαγωγη) αρα δεν ξεπερναει τα 170 αλογα.Τετοιο Rallye δεν περναει Μ3 εκτος κι αν η μπεμπα ρεταρει ή πασχει απο δισκο-πλατω:smashtard.Ενδεικτικα σας δινω χρονους 0-160 για rallye 170hp στα 16.4sec και BMW 328 στα 17.1sec.Η διαφορα ειναι 2-3 καροτσες...
3)Η γνωμη μου ειναι οτι προκειται περι Rallye 155-170hp και BMW 325-328...Αν και δεν συνεχιζουν την κοντρα μεχρι τα 200(ουτε καν τα 120 δεν ξεπερνανε) για να δουμε πραγματικη διαφορα,οποτε μπορει να'ναι Μ3 με κουλαδι στο λεβιε!
4) Σε μια 2α που γεμιζει στα 90-95km/h σε 4'',εχει προηγηθει μια 1η των 2.5''-3''+0.5-1sec reaction time και μια 3η αλλο 1.5'' minimum για τα 100km/h.....(αν εχει κοφτη στις 8000 σαλ αφαιρεστε την 3η)για καντε το αθροισμα παρακαλω...Μαλλον δεν ειναι πολυ γρηγορο ε??Ενδεικτικα αναφερω οτι γρηγορο ειναι ενα Punto GT 250hp που κανει 80-110 με 3η σε 2.8!Ειχα τετοιο!:ices_ange
5)Αν ειναι Μ3 286hp κακως κανει κοντρα με τετοιο αμαξακι στα 0-120km/h περιπου...Η μπεμπα θελει αποσταση 600+ μετρα για να δειξει τα δοντια της...Το κουλαδι στην 3η-4η θα περναγε απο πανω!!

saikoE39
08-01-10, 00:38
Επειδη το εχω δει πολλες φορες....απο σταση καλο ραλλακι....φπε...και τπτ αλλο......κανει δυνατα 325-28...να τρεχουν απο πισω του...και να μαζευουν στα πολλα χλμ την διαφορα...

ραλλος με 170 αλογα....ειναι οπλο....βεβαια καπου εκει σταματα να ειναι ραλλος...και ειναι ενα απλο κοντραμαξο της ευθειας...

dkaralis
08-01-10, 06:32
Ραλλύ εναντίον Μ3 δηλαδή, όπως ακριβώς τα λέει ο τίτλος!! Με το agila της μάνας μου να πάταγα τους είχα και τους δύο...:D

Χαχαχαχαχαχαχα!!!Καλο,πολυ καλο αυτο με το Agila.
Τρεχανε ο κουτσος και ο στραβος και εμεις νομιζαμε οτι τρεχανε ο Κεντερης με τη Θανου.

Stunt Mike
10-01-10, 02:57
Επειδη το εχω δει πολλες φορες....απο σταση καλο ραλλακι....φπε...και τπτ αλλο......κανει δυνατα 325-28...να τρεχουν απο πισω του...και να μαζευουν στα πολλα χλμ την διαφορα...

ραλλος με 170 αλογα....ειναι οπλο....βεβαια καπου εκει σταματα να ειναι ραλλος...και ειναι ενα απλο κοντραμαξο της ευθειας...

Και επιμενω φιλε SaikoE39....Μονο οταν ειναι θεμα οδηγου...Rallye με ΦΠΕ δεν κανει ο-160 σε κατω απο 17sec(μαμισιο 328) και με 170 αλογα δεν κανει κατω απο 15sec ωστε να φτασει Μ3...Αν γινει αυτο ειναι θεμα οδηγου των BMW...Εκτος κι αν μιλαμε για ανοιγματα 1η-2ας αντε το πολυ και κουμπωμα 3ης που το BMW δεν προλαβαινει ν'απλωσει τη δυναμη του.Και συμφωνω οτι ραλλος με 170+ αλογα παυει να'ναι ραλλος και γινεται απλως οπλο της ευθειας.Ασε που οταν συγκρινουμε 2 αυτοκινητα πρεπει να'ναι εργοστασιακα και τα 2 ή με παρομοιες μετατροπες.Δεν θεωρειται ξεφτυλισμα αν ενα Rallye με +10000ευρω πανω του,περναει ενα εργοστασιακο Μ3.Εχω δει και Punto να περναει Ferrari!Μηπως πρεπει να την πουλησει ο τυπος και να παρει Punto?Η μηπως η Ferrari εχασε το καλο της ονομα γι'αυτο?Οποτε συναδελφοι μην χολοσκατε αν σας περασει κανα φτιαγμενο καποτε.Καθε αυτοκινητο φτιαχνεται για ενα σκοπο...ή και περισσοτερους καμια φορα..