PDA

Επιστροφή στο Forum : 316 και αυτοματο κιβώτιο


tasan
08-01-10, 18:20
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ΕΓΚΥΡΑ για το αν η 316 κουπε, σενταν και τουρινγκ διατίθεται στην ελλάδα με έξτρα το αυτόματο κιβώτιο steptronik? Στο brochure της facelift σενταν το δίνει ως προαιρετική επιλογή αλλά στην αντιπροσωπεία μου λένε ότι δεν διατείθεται. Σε άλλη μου είπαν ότι θα υπάρχει η επιλογη για τα αυτοκίνητα που θα μπουν στην παραγωγή Μαρτίου αλλά και αυτό με επιφύλαξη. Γνωρίζει κανείς κάτι επι του θέματος γιατί με ενδιαφέρει αποκλειστικά ο συνδιασμος 1600 cc και αυτόματο κιβώτιο.
Ευχαριστώ!

rapid_fast
08-01-10, 21:35
Τι να σου πούμε υπεύθυνα εμείς ρε φίλε, τη στιγμή που δεν στο λέει η ίδια η αντιπροσωπεία?
Και μετά από ποιόν θα ζητάς τα ρέστα? από εμάς, ή από την αντιπροσωπεία?
Και αν δεν εισαχθεί επίσημα, πώς θα σε εξυπηρετούν άρτια στο σέρβις?
Λοιπόν, ναι διατίθεται κατόπιν ειδικής παραγγελίας.

yiorgosxania
08-01-10, 22:00
γιατί δεν στέλνεις ένα e-mail στην Αντιπροσωπία Ελλάδος ή της Γερμανίας να έχεις μια ποιό σωστή απάντηση???

SOTKOUL
10-01-10, 11:25
Φίλε βγαίνει σίγουρα και 116 και 316 με αυτόματο κιβώτιο, αλλά δεν το φέρνει η bmw hellas στην ελλάδα.
Αντίθετα στην Κύπρο πχ κυκλοφορεί και το παραγγέλνεις κανονικά . Εγώ εκάνα test drive στη Κύπρο με auto
316i πριν 20 ημέρες και η τιμη του αuto ειναι 2100 Ε παραπάνω. Φυσικά η τιμή της 316ι στην Κύπρο αυτή την στιγμή ειναι 21900Ε !! ( με ζαντες αλουμ. ραδ.proffec. κλπ).