PDA

Επιστροφή στο Forum : κεντρικο κλειδωμα


stelios v6
10-01-10, 20:24
παιδια εχω μια 116 2 εβδομαδων . το προβλημα ειναι πως 3 - 4 φορες οταν παταω να κλειδωσω απο το κλειδι δν λειτουργει το κλειδωμα . το αμαξι εχει και συναγερμο μεσα απο την bmw .

kapetanios
10-01-10, 20:27
τι εννοείς κλειδώνει με την τρίτη φορά??????

stelios v6
10-01-10, 20:30
οχι με τν τριτη . τοσες ειναι οι περιπτωσεις που το χω παθει

rapid_fast
10-01-10, 20:36
Δοκίμασε με το δεύτερο κλειδί να δείς αν κάνει το ίδιο για να ξέρουμε προς ποία κατεύθυνσή ψάχνουμε..
Και για να ξέρεις τι περίπου ψάχνουμε......
Το κλειδί φορτίζει ρεύμα από τον διακόπτη του οχήματος.
Το Ε46 έχει κάποιες "τυφλες" γωνίες, και ακόμα και σε απόσταση μέτρου, κάνει το ίδιο...

stelios v6
10-01-10, 22:07
οκ . θα παρω το αλλο κλειδι . να πω παντος πως οταν δν λειτουργει καανω βολτα γυρο γυρο το αμαξι μπας και πιασει το σημα αλλα ..

τεσπα , αναμονη λιγες ημερες

TAZ118!
11-01-10, 18:57
Φιλε μου αυτο ειναι ενα μελανο σημειο του Ασσου...
Μπορει να πατας 1 ωρα το κουμπι απο το 1 μετρο και να μην κλειδωνει και μολις πατησεις απο τα 50 να κλειδωσει...

dmyl
11-01-10, 21:47
Παιδιά λόγω της συχνότητας του πομπο-δεκτή επηρεάζεται όπως έχω παρατηρήσει από σταθμούς κινητής τηλεφωνίας και Δεη υψηλής τάσης. Κάντε ένα πείραμα καιθα δείτε ότι σε επαρχία δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα και είναι τοπικό πχ στα δυο τρία στενά να μην υπάρχει πρόβλημα εγώ συγκεκριμένα γνωρίζω μια συνοικία όπου εκεί πάνω από είκοσι φορές δυσκολεύτηκαν να κλειδωσω το αμάξι. Ενώ στην Παιανία οπου δουλεύω από τα είκοσι μέτρα παίζει καμπάνα.......σήμα έχω σηηηημμμα καμπανααααα σηηημμα καμπααανααα

trulli
25-02-10, 14:35
εγω φίλε μου έχω κατι αντιστοιχο προβλημα...το αμαξι ξεκλειδώνει κανονικά όπως και το κουμπι του πορτ παγκαζ αλλα το κουμπί του κλειδώματος..αρνηται ...δοκιμασα και το αλλο κλειδι αλλα ματαια...στην αρχη επρεπε και εγω να πατησω το κλειδί 2-3 φορες για να κλειδώσει αλλα στην συνεχεια με εγκατελειψε...στο συνεργειο σηκωνουν τα χερια ψηλα.....(με software δεν εγινε τπτ)....μετα απο 1 χρονο με το προβλημα (κλειδώνω με το κλειδί) το κλειδί επαλήλθε για καμια 10 χρήσεις όπου με εγκατελειψε ξανα. (bmw1 2006 6σασμαν)